Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Ukraina w UE i NATO?
  Anucha o Nasz nowy, narodowy sport
  lewarek.pl o Raz na moście, raz pod mo…
  revers o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Marucha o Wolne tematy (47 – …
  revers o Po decyzji Sądu Najwyższego…
  minka o Zamiast osądzać Rosję, Zachód…
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  minka o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

„Polscy przywódcy wręcz marzą o tym, aby heroicznie zginąć na wojnie na Wschodzie”

Posted by Marucha w dniu 2016-08-17 (Środa)

Rozmowa z politykiem, ekspertem Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych Konradem Rękasem.

Po przeglądzie publikacji w polskich mediach trudno oprzeć się uczuciu, że wojna jest już u progu Polski i wisi tylko na włosku. O tym napisał w „Gazecie Wyborczej” redaktor Bartosz Wieliński. I zapytuje: „Co robi polska dyplomacja?”. Może Pan coś o tym wie?

— Przede wszystkim, aby coś robić, to musiałoby istnieć. Tymczasem od dłuższego czasu III Rzeczpospolita nie posiada żadnej dyplomacji, a jedynie propagandę, i to na bardzo niskim poziomie. To po pierwsze.

Po drugie, media, które w Polsce funkcjonują, media koncernów zachodnich, które kreują rzeczywistość publicystyczną w Polsce, od dawna już żyją w świecie wirtualnym. Są mocno oderwane od faktów i zdarzeń. Wystarczy prześledzić ostatnie dni w telewizji czy w prasie. Oto, wbrew oczywistym faktom, próbowano do ostatniej chwili zaprzeczać akcji dywersyjnej Ukrainy na Krymie. Pomimo trwających już od wielu, wielu miesięcy działań ukraińskich w stosunku do republik ludowych, zrywania zawieszenia broni, media w Polsce i polscy politycy również temu zaprzeczają.

Oczywistym jest dla całego świata — o tym świadczą publikacje w mediach niemieckich, brytyjskich i nawet w niektórych amerykańskich — że tylko odpowiedzialność i cierpliwość Rosji i prezydenta Putina chroni świat przed wybuchem pełnowymiarowego konfliktu.

A dla odbiorcy polskiego prezentuje się dokładnie odwrotną wizję. Mamy do czynienia z permanentnym straszeniem wojną, która już zaraz miałaby wybuchnąć. A co ciekawe, wydaje się, że byłoby to spełnieniem marzeń przywódców państwa polskiego, którzy wręcz czekają, aby heroicznie w takiej wojnie zginąć, niestety razem z resztą w niczym winnego narodu polskiego. [Przywódcy pierwsi uciekną z Polski – admin]

Nasileniu rusofobicznej histerii sprzyja też Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz. W programie TVP Info twierdzi: „Zmiany w armii przyszły w ostatnim momencie”; „Zagrożenie ze Wschodu dramatycznie narasta”; „Sytuacja na świecie pogarsza się, musimy być gotowi”. I tu przypominam sobie słowa Donalda Tuska, kiedy jeszcze był premierem: „Nie jestem pewien, czy polskie dzieci 1 września pójdą do szkoły”. Więc pytam, w jakim celu jest prowadzona ta ekspansja informacyjna?

— Doświadczenie historyczne jest takie, że kraj, który funkcjonuje w stanie permanentnej histerii wojennej, ma zapewne zupełnie inne problemy, od których w ten sposób odwraca się uwagę.

Faktem jest, że obecny rząd polski nie ma jakiś szczególnych sukcesów ani na polu gospodarczym, ani tym bardziej na polu dotrzymywania obietnic wyborczych, którymi bardzo hojnie szafowało Prawo i Sprawiedliwość. Okazuje się, że czego by się nie poskrobało, to jest inaczej, niż miało być przed wyborami.

Program pomocy dla oszukanych klientów banków zamienił się w program pomocy dla międzynarodowej finansjery bankowej. Program, który miał zapewnić Polakom mieszkania, okazuje się programem wsparcia dla deweloperów i wielkich koncernów działających w budownictwie. Program ulg podatkowych niesie potężne wielomiliardowe obciążenie gospodarki polskiej kredytami zaciąganymi na Zachodzie, co jeszcze bardziej uzależnia Polskę od finansjery międzynarodowej.

Ten rząd nie radzi sobie w codziennym rządzeniu Polską. A co się robi w takich sytuacjach, kiedy nie umie się rządzić? Poszukuje się wroga zewnętrznego, straszy się nim i mówi się: „Nie zwracajcie uwagi, że nie umiemy rządzić, bo tu zaraz będzie wojna i tylko my was obronimy”. Ta ekipa jest w tym niezwykle modelowa, a Antoni Macierewicz jest ewenementem samym w sobie. Wystarczy wspomnieć jego ostatnie wystąpienia z okazji Dnia Wojska Polskiego, którymi zresztą oburzył polskich kombatantów i weteranów, mieszając dramat, ale innego wymiaru, jakim była katastrofa smoleńska, z wojną.

To są może detale, które jednak dużym echem odbijają się w patriotycznej części środowiska polskiego. Jeśli się wciska wszędzie propagandę jednej partii politycznej, jeśli się obdarza wyższymi medalami wojskowymi 25-letnich chłopców, którzy po prostu noszą teczkę ministra Macierewicza, to wszystko oburza i bulwersuje. To pokazuje, jak płytki jest ten rzekomy patriotyzm PiS-u i tej ekipy, że to wszystko jest na pokaz i na wywołanie histerii i odwrócenie uwagi od własnych błędów, własnej nieudolności.

I co najgorsze, nie widać jakiegoś racjonalnego końca tego. Ta ekipa, gdyby jej pozwolili na to amerykańscy i zachodni mocodawcy, nie cofnie się przed dalszą eskalacją konfliktu. Świadczy o tym przykład Kaliningradu. Wbrew oczywistym interesom mieszkańców północno-wschodnich rejonów Polski i polskiej gospodarki, zamiast utrzymywać, chuchać i dmuchać na granicę polsko-rosyjską, która jest przykładem, że stosunki między naszymi krajami mogą być znakomite i obustronnie korzystne, celowo niszczy się ten wąski przyczółek normalności.

A po co? Tylko po to, aby ideologia zatriumfowała. A minister Błaszczyk, minister Macierewicz opowiadają o zagrożeniach związanych z terroryzmem. Chyba nawet ogłupiałym przez propagandę Polakom nie da się wmówić, że wszyscy terroryści mieszkają w okolicach Kaliningradu.

Leonid Sigan
http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 15 do “„Polscy przywódcy wręcz marzą o tym, aby heroicznie zginąć na wojnie na Wschodzie””

 1. Maverick said

  Zydki jak Macierewicz nie kieruja sie interesami Polakow ale interesami lucyferianow a sporo Polakow oglupili, polskie glupki nawet nie zdaja sobie sprawy jakie zniewolenie im szykuja lucyferianie.

  Straszenie Rosja gdy oni szczekaja i knuja to jest zbrodnia przeciwko narodowi polskiemu.

 2. Marcin said

  Ja nie mam nic przeciwko, niech idą i giną i to w pierwszym szeregu ale od Polakow to niech sie od..

 3. wiosna said

  No prosze, jak polityka dzialaczy Solidarnosci ewoluuje. Na poczatku transformacji ustrojowej
  pisano i mowiono, ze nie ma zagrozenia wojna ani ze Wschodu ani od Zachodu tzn. od naszych
  sasiadow i owczesna armia w Polsce nie bedzie
  potrzebna. Po latach tj po wyborze PiS-u jak
  najbardziej nalezy zwiekszac liczebnosc jak i
  uzbrojenie WP wobec zagrozenia ze strony RF.
  Casus Ukrainy ma uwiarygodniac to zagrozenie.

 4. Przemko said

  ja zapytam poważnie…. czy ktoś badał psychiatrycznie maciorę przed zaprzysiężeniem na stanowisko MaON? ja żądam takiego badania – i to przez całe konsylium!

  Żaden lekarz tego się nie podejmie. Medycyna jest bezradna.
  Admin.

 5. MatkaPolka said

  Oświadczenie 38 letniego st. kpr. Rezerwy

  Ja 38 letni, st.kpr. rezerwy uroczyście oświadczam, że w przypadku napaści Rosji na Polskę stanę jako patriota w DRUGIM szeregu do walki z najeźdźcą

  W drugim szeregu, zaraz za pierwszym w którym atak na wroga przeprowadzać będą: Kaczyński, Tusk, Kulczyk, Michnik,Solorz, Macierewicz, Piechociński, Palikot, Miller, Korwin Mikke, członkowie Sejmu i Senatu (i ich synowie i córki), komornicy, sędziowie i prokuratorzy.

  Gdyby ci najwięksi patrioci z jakichś przyczyn nie mogli się stawić na polu walki każde wezwanie skierowana do mnie w sprawie mobilizacji będzie przeze mnie ignorowane!

  Oświadczam, że nie mam zamiaru nadstawiać łba za celebrytów: polityków, premierów, prezydentów, Zbawcy Jarosława, Wszechwiedzącego Macierewicza, Dzielnego Sakiewicza nieomylnego Palikota albo Milera.

  Nie mam najmniejszej ochoty ginąć za komorników, prokuratorów, urzędników państwowych, straż miejską, UOP, SBŚ, i inne instytucje reżimowe, sędziów ich limuzyny, wille, konta w banku, kochanki.

  Nie zamierzam ginąć za płatne autostrady, zrujnowany system ochrony zdrowia, policjantów, fotoradary, podsłuchy.
  Na pewno nie zginę broniąc majątków Kulczyka, Solorza, właściciela SKOK-ów, prezesów banków.
  Więc już dzisiaj możecie mnie zamknąć.!

  Tak naprawdę to jest przykład pięknej obywatelskiej postawy. Nasi przywódcy od kołyski staja dla nas w pierwszym szeregu. Byli pierwszakami a podstawówce, prymusami w liceum, studia wieńczą co najmniej doktoratem lub profesurą. Pierwsi do prześladowania pierwsi do internowania. Teraz pierwsi do rządu, pierwsi na trybunach, w pierwszych ławach w Sejmie i w pierwszych w kościele.

  Jak można im odmówić prawa walki w pierwszej linii frontu?

  PS. Jak myślę, jedna jaskółka nie czyni wiosny i jedna wątpliwość nie zachwieje zdolności obronnej naszego mocarstwa wzmocnionego 15 tys. comando z NATO (które prawdopodobnie wystawi dzielne Wojsko Polskie). Nasze siły obronne zostaną wzmocnione milionami nowych dobrze wyszkolonych żołnierzy którym przydziela się już polskie obywatelstwo. Przygotowuje się też środki w kwocie iluś tam miliardów na pokrycie kosztów podróży. W międzyczasie nasz mądry rząd wysłał kilka milionów nieporadnych na zmywaki co pozwoli przygotować miejsca na kwatery dla nowej generacji obywateli.

  Wszystko będzie dobrze.

  http://www.monitor-polski.pl/oswiadczenie-na-wypadek-wojny-z-rosja/

 6. MatkaPolka said

 7. revers said

  Mało Polscy przywódcy jak Beck i inni w 1939 roku pierwsi uciekną z Polski w bezpieczne miejsca i bunkry przeciw atomowe w Brukseli, Tel Avivie, Londynie.

  Benzyna, rezerwacje, czarterowe loty tylko dla refugee VIP.

 8. Brzytwa Ockhama said

  Rzad swiatowy ustalil, że Polakow ma byc tylko 15 milionow – zdrowych parobkow zydowskich i bedzie to realizowane na rozmaite sposoby przez pacholow sanhedrynu.

 9. Longinus said

  macierewicz smieciu Wez tego sobie niby doradce tego przyglupa w okularach I innych
  koszernych braci .I WALCZCIE Z Rosjanami .A my POLACY Odzegnujemy sie od wszelkich wojen z rosjanami.To sa nasi Slowianscy bracia
  ALE NIE WY…………..A my tylko popatrzymy sobie.
  wszelkie partie w POLSCE dzis to same syjonistyczne zydostwo (skrajni nacjonalisci zydowscy)czytaj.

 10. Plausi said

  Bohaterska powtórka z historii

  „Polscy przywódcy wręcz marzą o tym, aby heroicznie zginąć na wojnie na Wschodzie”

  Dokładnie tak samo jak pod koniec lat trzydziestych 1938-1939 „silni, zwarci i gotowi”, nie „oddawali ani guzika” w tych lata, ba, nawet razem nazistami napadli na Czechosłowację, aby umożliwić im oskrzydlenie Polski od południa. Zawsze przecież pozostała tym bohaterom droga na Zaleszczyki.

  A Polacy, dokładnie tak samo jak w tych latach są robieni w durni przez media.

  Co się zmieniło, II Rzeczpospolita nadstawiała nasz tyłek dla W. Brytanii, dziś dla USRAela.

  Miejmy śmiałość rozpoznać, że II Wojna Światowa została zrealizowana na polecenie sił wiodących nie tylko przez nazistów, ale także kundle w Warszawie wykonały swe zadanie w jej przygotowaniu. Z jakąż łatwością poświęciły te kundle całe kolejne pokolenie, aby też miało okazję zginąć bohaterską śmiercią.

  Jak widać, także dzisiejsze kundle warszawskie są wielkimi rzecznikami takiego polskiego bohaterstwa, a przy tym łaszenia się u starszych braci naszego kochanego papieża, jak też u władz okupacyjnych. Nic bowiem nie jest ważniejsze, jak to, aby znowu Polacy masowo ginęli bohaterską śmiercią, jakież piękne pieśni i opowieści o bohaterach możemy wtedy oczekiwać.

 11. JO said

  ***

  WYKOŃCZYLI LEPPERA!

  „..cztery grupy…..Wykończyć Andrzeja Leppera… ….trzecia grupa to Kościół Liberalny..” – A. Lepper

  ‘Nasi starsi bracia w wierze’

  https://polakortodoks.wordpress.com/2016/08/09/cztery-grupy-wykonczyc-andrzeja-leppera-trzecia-grupa-to-kosciol-liberalny-a-lepper/

  ***

 12. hulsz said

  ad.10 Gwarantuje panu ze jesli sie zacznie i pierwsze trupu bez rak i glow zaczna naplywac w chlodniach to dezercja bedzie na porzadku dziennym i nie pomoze tu ani Singer ani patriotyczne programy.

 13. hulsz said

  Po rozpierdoleniu polskiej armii slugusow ktora uzyzni wschodnie ziemie zajmiemy sie oczyszczaniem polskiej ziemi z zyda i zydowskich pacholkow.

 14. Eugeniusz said

  ad 12/13
  Za to pomoga nowo tworzone odzialy zaporowe, polskie NKWD nazwane dla zmylki obronna teretorialna.

 15. Każdy Polak winien chronić swoja ojczyznę i rodzinę przed zagrożeniem zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Niestety obecni przywódcy to agenci obcych państw, korporacji i jedyne czego bronią to ich interesów. Zatrzymam tę wojnę, mam siłę i tylko od was, rodacy, będzie zależeć kiedy to nastąpi…, a „nasi” polskojęzyczni przywódcy jak chcą walczyć, to proszę bardzo niech jadą na front już dziś, bowiem żaden Polak, za tych tępych niedorozwoi ginąć nie będzie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: