Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Media: Europejskie firmy handlują z Krymem, omijając sankcje

Posted by Marucha w dniu 2016-08-18 (Czwartek)

Przedsiębiorstwa z krajów Unii Europejskiej kontynuują handel z Krymem pomimo sankcji, a statki pod europejskimi banderami wpływają do portów półwyspu, informuje Centrum Badań nad Korupcją i Zorganizowaną Przestępczością (OCCRP).

Zgodnie z wynikami dochodzenia przez ostatnie dwa lata w krymskich portach przebywały 24 statki pod banderami państw UE, 43 statki zarejestrowane w Unii Europejskiej, a także 22 statki beneficjentów z UE.

Aby ominąć sankcje, firmy decydują się na różne sztuczki, piszą analitycy OCCRP. Niektóre towarzystwa używają na swoich statkach bander innych krajów, inne — korzystają z usług firm trzecich, a jeszcze inne po przybyciu do rosyjskiego portu po prostu wyłączają system pozycjonowania.

W ten sposób jeden ze statków niemieckiej firmy Krey Schiffahrts GmbH wpływał do Kerczu w lipcu 2014 roku. Zarząd firmy nie odpowiedział na pytania OCCRP, ale oświadczył, że firma miała „ogromne problemy” ze względu na fakt, że statek wpłynął do krymskiego portu.
Jak opowiedział były pracownik tureckiej grupy spółek Palmali, statki również często zmieniają bandery w drodze na półwysep. Najpierw używają ukraińskiej bandery, a po przejściu przez Cieśninę Kerczeńską zmieniają ją na rosyjską.

OCCRP to związek mediów i poszczególnych dziennikarzy zajmujących się dziennikarstwem śledczym przestępczości zorganizowanej i korupcji. Większość środków finansowych otrzymuje od Amerykańskiej Agencji Rozwoju Międzynarodowego oraz Funduszu Demokracji Narodów Zjednoczonych. [… i wszystko jasne… – admin]

http://pl.sputniknews.com/

Komentarze 4 to “Media: Europejskie firmy handlują z Krymem, omijając sankcje”

 1. Maverick said

  Tylko handel zapobiega wojnom, embarga sa poczatkiem do wojen.

 2. volviak19 said

  Usa od 2014, po wprowadzeniu sankcji zwiększyło obrót z Rosją o 100%, Niemcy o 50 % . Polska od bodajże 1995 r, po zlikwidowaniu wolnego handlu z Rosją i Białorusią, traci co roku około 50 miliardów złotych.( 50 000 000 000 zł)

 3. volviak19 said

  Sankcje wymyslone przez USSrahell po to by kraje głównie słowiańskie były bite po kieszeni.
  Niech politycy z Chazarii zabierają się w 3,14zdu

 4. volviak19 said

  Stało się! Izrael stworzył swój własny program kosmiczny.
  No i polecieli ci dzielni astronauci w swej koszernej rakiecie. 😀 (Y) Nowoczesna technologia, lecą niebywale szybko, mijają kolejne planety, gwiazdy, czasem zdarzy się jakaś mgławica… W pewnym momencie są już tak daleko, że pojawiają się masy antymaterii. Nic to, lecą dalej, mijając antygalaktyki, antygwiazdy… Patrzą – antyplaneta. Lądujemy – pada decyzja. I wylądowali na antypolanie. Rozglądają się, a na skraju antypolany, pod antylasem stoi sobie antydomek. Antydym leci z antykomina, pewnie zamieszkany. Podchodzą blizej, zaglądają przez antyokno – pustka. Chwytają antyklamkę, otwierają antydrzwi, a w antysalonie, przy antystole siedzą antysemici.

Sorry, the comment form is closed at this time.