Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  jasiek z toronto o Między politycznym eskapizmem…
  Zbyszko o Niech Czaskoski zakaże Marszu…
  Maverick o Między politycznym eskapizmem…
  Carlos o Przez Morze Czerwone ku Phallu…
  Barbara Chojnacka o Niech Czaskoski zakaże Marszu…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (46 – …
  Bezpartyjna o Przyczyny zwiększających się w…
  Bezpartyjna o Mądry głupiemu (niestety)…
  Jaron o Jak zabito mały ruchu graniczn…
  sanning o Między politycznym eskapizmem…
  . o Przyczyny zwiększających się w…
  Maverick o Wolne tematy (46 – …
  Jaron o Przyczyny zwiększających się w…
  Boydar o Prymas Wyszyński – wróg czy pa…
  . o Między politycznym eskapizmem…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Polska się zbroi

Posted by Marucha w dniu 2016-08-18 (Czwartek)

Nareszcie pan minister Antoni Macierewicz może odetchnąć z ulgą – Polska jest już bezpieczna.

Wynika to z tego, że dowódca sił lądowych USA w Europie generał broni Ben Hadges zapewnił, że już w kwietniu 2017 roku na ziemię polską przybędzie amerykański batalion w ramach sił, jakie NATO wyśle na wschodnią flankę.

Mało tego, pan generał obserwował w stolicy defiladę z okazji Święta Wojska Polskiego, w której uczestniczył nawet pododdział amerykańskiej piechoty oraz kilka czołgów Abrams.

Ale temu nie raczył wierzyć rosyjski publicysta Ilja Bujajew, skoro na portalu Life zamieścił obszerną analizę obecnego stanu i perspektyw rozwoju polskich sił zbrojnych.
— Mimo, że w Europie i USA popularne są postulaty o „rosyjskim zagrożeniu”, jednak główne ognisko militaryzmu w Starym Świecie mieści się trochę dalej na Zachód od Moskwy – pisze redaktor Bujajew.

Przy czym mowa nie o Kijowie, lecz o Warszawie. Jak wyjaśnił portal Life, Polska w ciągu najbliższych lat będzie liderem w dziedzinie zbrojeń, pozostawiając daleko w tyle inne kraje Europy. W związku z tym portal bardziej wnikliwie zajął się tym, jakie będą związane z tym wydatki i w jakim stopniu skuteczne będą te inwestycje w hipotetycznej walce z najlepszymi osiągnięciami rosyjskiego wojskowego przemysłu zbrojeniowego.

— Europa już od dawna bawi się w zabawę „boimy się Rosji” — sugeruje Life. — Temu „baniu się” towarzyszy rywalizacja w wymyślaniu mitów o „dzikim wschodnim sąsiedzie”. Stopień najwyższego mistrzostwa w tej dziedzinie osiągnęli nasi byli współobywatele z krajów nadbałtyckich i z Polski. Jeśli pierwsi nadal zajmują się drobnymi świństewkami, to Polacy aktywnie przystąpili już do militaryzacji swojej gospodarki.

Zgodnie z ostatnim sprawozdaniem cieszącej się autorytetem międzynarodowej spółki konsultacyjnej i finansowo-audytorskiej Deloitte, którym dysponuje Life, Warszawa do 2020 roku będzie zwiększać wydatki na cele wojskowe rokrocznie o 3-7 procent. W ten sposób kraj chce stworzyć „najbardziej profesjonalną armię w Unii Europejskiej”.

— Należy pamiętać, że Polska od momentu wstąpienia do Unii Europejskiej występowała w charakterze ogólnoeuropejskiego odźwiernego, pisze Life. — Obecnie polskie siły zbrojne są trzecią pod względem zdolności bojowej armią Sojuszu po USA i Turcji [? – admin]. Przy czym, jak podkreślają analitycy, przed 2020 rokiem Polacy w pełni realnie mogą przesunąć się na drugie miejsce. Zgodnie ze sprawozdaniem Deloitte są oni jedynymi Europejczykami, którzy tak znacząco zwiększają wydatki na cele wojskowe. Wyprzedzają ich tylko przedstawiciele innych regionów.

Prognozy analityków już zaczynają się urzeczywistniać. W styczniu tego roku sejmowy Komitet do spraw Obrony zaaprobował „wojskowy” budżet kraju wynoszący 8,9 mld dolarów. To o prawie 10% więcej niż w 2015 roku. A wiosną tego roku minister obrony Antoni Macierewicz oświadczył, że zwiększona będzie też liczebność polskiej armii.

Cel ten ma być osiągnięty w pierwszej kolejności poprzez utworzenie w kraju „piątego rodzaju” sił zbrojnych – Obrony Terytorialnej Kraju. Ten rodzaj wojsk będzie składał się z 17 brygad, które mają być rozmieszczone w poszczególnych województwach. Ze wzmożoną uwagą będą potraktowane województwo podlaskie i lubelskie, graniczące z Białorusią i Ukrainą.

Nowa formacja jest w pełni „dzieckiem” pana Macierewicza i to bynajmniej nie jedynym, zaznacza Bujajew. — Obecny minister obrony Polski jest jednym z tych ludzi, dla których Rosja pozostaje dziedzicem wszystkiego najgorszego, co było w Związku Radzieckim, a Moskwa — centrum całego zła.

— Na początku 2016 roku ogłosił on plany stworzenia wspólnej brygady z 4 tysięcy żołnierzy Polski, Litwy i Ukrainy. Powinna ona zacząć działać w pełni już do stycznia przyszłego roku. Według samego Macierewicza LitPolUkrBrig powinna być sygnałem dla tych, którzy chcą podważyć pokój w Europie.

— Plany stworzenia takiego zespołu sięgają jeszcze 2007 roku — mówi analityk Polskiego Instytutu Stosunków Międzynarodowych Kinga Raś. — Formalnie nie mówiono o wzmocnieniu tym samym wschodniej flanki NATO. Ale w rzeczywistości brygada zostanie powołana do wzmocnienia regionalnej współpracy wojskowej i pomocy Ukrainie w reformie sił zbrojnych.

Za podstawę jakiejkolwiek klasycznej wojny o nieśmiercionośnym charakterze specjaliści uważają czołgi. Warszawa posiada czwartą w NATO flotę tych maszyn. Ponadto Polska jest obecnie jedynym krajem Unii Europejskiej, który przygotowuje się do wydania nowego czołgu PL-01 „Anders”.

Wojskowa substytucja importu, czyli kogo zabije „zabójca Armaty”

Jego rozwojem zajmowało się miejscowe przedsięwzięcie OBRUM przy wsparciu brytyjskiej BAE Systems.

Projekt ma duże znaczenie dla Polski. Jego pomyślna realizacja pozwoli krajowi nie tylko na „zastąpienie importu” niemieckich „Leopardów 2”, ale także na powiedzenie o sobie, jako o twórców „zabójcy” najnowszego rosyjskiego czołgu T-14 opracowanego na bazie uniwersalnej platformy gąsienicowej „Armata”.

Jednak ekspert, emerytowany pułkownik i redaktor naczelny magazynu „Arsenał Ojczyzny” Wiktor Murachowski nie ma najlepszej opinii na temat najnowszych osiągnięć polskiego przemysłu zbrojeniowego.

— Polacy lubią mówić dużo — powiedział ekspert w wywiadzie dla Life. — Trzeba spojrzeć na rzeczywistą sytuację: oni zbudowali lekki czołg, który wszystko porwie, teraz kolejny czołg, i obronę powietrzną mają najlepszą na świecie. Zwiększanie kompleksu wojskowo-przemysłowego przeciwko Rosji jest ich oficjalnym stanowiskiem, które aktywnie wspierają struktury NATO — uważa Wiktor Murachowski.

Cały artykuł Ilji Bujajewa można przeczytać na life.ru.

http://pl.sputniknews.com

Komentarze 23 to “Polska się zbroi”

 1. Polo said

  Na widok tego gówna na zdjęciu uaktywniają mi się najgorsze instynkty. Ten parch (i jego przydupasy) ma szczęście, że nie powołają mnie już do wojska.

 2. Maverick said

  Widzac coraz bardziej ze kundelki kabaly pogrywaja sobie w bambugo egzystencja naszego narodu.

 3. mateusz86 said

  Singer nie moze sie doczekac az posle polska mlodziez na pozarcie

 4. Polska się zbroi? 🙂 A co to za uzbrojenie? Może KBKB? (Krótki Bojowy Kij Bambusowy). 🙂 Oczywiście KBKB współczesny, czyli np. wykastrowane F-16. To takie samolociki na smyczy, której drugi koniec trzymany jest przez USA. 🙂

 5. revers said

  Nie ma co sie cieszyc, jak Antek dozbroji sie to i amerykanie cos z zestawu A bronia sciagna z Turcji, narazie czesc atomowych taktyczynych bombek przeniesli z Turcji do Rumuni.

  http://www.keeptalkinggreece.com/2016/08/18/usa-moves-nuclear-weapons-from-incirlik-air-base-in-turkey-to-romania/

  Na poludniu Rosji podczas manewrow rakiety z termobarycznymi ladunkami griluja wszystko dokladnie w promieniu kilometra, no to szykowac miesko polskie na niedoszle orly, lub za koszerne kuraki robiace wojenke za syjon.

 6. Dziadzius said

  I znow jak bydlo pojdziemy walczyc za „WASZA” wolnosc — bo naszej jeszcze nie wywalczylismy !!!- a obama czy clinton beda walczyc z Rosja na Polskiej ziemi do ostatniego Polskiego Zolnierza a potem sprowadza chetnych z jewrozolimy do nowej POLIN

 7. Inkwizytor said

  Maciorę do utylizacji !!!

 8. Adam Ryglowski said

  Ad 6 Dziadziuś – my już nie pójdziemy – za stare – Mądralińskie ( jeszcze burdelu narobią przy indoktrynacji MW z WM ) . A zresztą , co takiemu „zrytemu łbu – jak ja” może jeszcze do łba strzelić , jak jakąś „ciekawostkę” dostanie w łapki , po treningu …

  pytanie do nieobecnych : Dlaczegoś biedny , bez roboty, (prawdopodobnie bez żony/ męża , i dziecisków ) ?

  boś mądrusi , jak nie wiem co

 9. volviak19 said

  „Ze wzmożoną uwagą będą potraktowane województwo podlaskie i lubelskie, graniczące z Białorusią i Ukrainą”

  ” Na początku 2016 roku ogłosił on plany stworzenia wspólnej brygady z 4 tysięcy żołnierzy Polski, Litwy i Ukrainy”

  Proszę uważnie przeczytać: Oddział OT stworzony w lubelskim, ze szczególną uwagą, by bronic nas przed Ukraińcami, a jednoczesnie wspólne bataliony z Ukrami- ten Maciora to naprawdę pojeb.!!!

 10. RSA said

  Ten artykuł to jest jakiś bełkot. Czy ktoś zdrowy na umyśle może twierdzić, że Wojsko Polskie zdolnością bojową przewyższa siły zbrojne Francji, Republiki Federalnej Niemiec oraz Wielkiej Brytanii? To propagandowy wymysł. Na wojnie (nawet tylko prowadzonej w mediach), pierwszą ofiarą jest prawda.

 11. Longinus said

  POLACY moi drodzy rodacy .My zawsze bedziemy slabi.Jesli bedziemy pozwalac tej bandzie lotrow rzadzic tym krajem.To sa poprostu sk…..ny glaby I debile.LUDZIE POLACY POWIEDZMY IM WYPAD.GADY

 12. Re: Artykul…
  I taka zygdowska k…rwa gwarantuje nam Polakom bezpieczenstwo…????…
  To sie w „pale nie miesci”, ze cos podobnego zyd maciar-k…rwa-rawicz „wycharkal” ze swoje zydowskiej paszczy….., a Polacy „lykaja” to zydowskie g…no bez opamietania…
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 13. Rudy said

  Polacy schowali głowy w piasek i tylko wystawili tyłki do dymania, więc agentura mossadu robi co chce…

 14. Rudy said

  Autor powinien zmienić tytuł artykułu na „Polin się zbroi”.

 15. Premizlaus said

  To by było piękne, gdyby wszyscy powołani rekruci pokazaliby łysolowi gest Kozakiewicza. On powinien dostać czapę za to, co robi.

 16. anonim said

  Polin się nie zbroi…z 3 % PKB na armię ostało się „bendzie dobsze w 2025” i siły pancerne i lotnicze Obrony Terytorialnej…może i kom..smiczne
  Polin przygotowuje się do upadku…

 17. Rudy said

  Kogo nie dało się wygonić na anglosaską szmatę, ten zostanie zneutralizowany przy pomocy Macierewicza i jego wojennej ideologii. Najpierw trzeba pozbyć się Polaków – niech się zetrą z Rosjanami, w całości przejąć ich majątki i ziemię, a dopiero potem będzie Polin. Bez Polaków. Nikt złego słowa nie powie na Polin, bo nie będzie komu… Gdzieś przecież muszą żyć i mieszkać ci, co po wojnie zastąpią Polaków. Ktoś uwierzył, że w Polin będzie grzecznymi Polakiem w roli współczesnego Palestyńczyka? Nadzieja jest matką głupców…

 18. La Reine Toronto said

  ad 17 a resztki polskiej populacji ulukuja w ‚gettach’ albo w wydzielonych metropoliach bez prawa wyjazdu poza.

 19. Lily said

  Re ;Polo
  Musza sie zbroic,wojny to korzysci dla kilku,a dramat dla milionow.
  A,jak wiemy z oswiadczenia Lecha „wielkiego”,
  ktore wyglosil w kraju na Bliskim- Wschodzie,
  „wasza wojna,jest nasza wojna”,stad to wszystko.

 20. Longinus said

  POLACY wyzbyjmy sie tego pieknego ;milosierdzia wzgledem IMITACJI LUDZKICH zydow masonow I roznej masci szabrownikow
  POD SCIANE.

 21. Wtk8 said

  Polska od wiekow byla i jest wylegarnia gudlajstwa, wiec tylko zydowski belkot dociera do lbow. Gudlaj z obledem w slepiach ministrem obrony! Ma dwoch kochankow w tym jeden prowadzacy, importowany z usreala.
  “Kosciol judeo-katolicki” stale poucza: nastawiajcie drugi policzek, milujcie wrogow, robcie za przedmurze chrzescijanstwa i Jezusa narodow. Walczcie za wolnosc WASZA i nasza. Glosujcie na PO-PiS i inne koszerne gangi ktore was judza na Rosje, ale kochajcie Ukraincow i Jewrounie. Tylko tak dalej i litania nowych tragedi narodowych bedzie rosla jak na drozdzach.

 22. revers said

  dobrze ze nie wszyscy w tym samym miejscu i czasie
  .https://www.youtube.com/watch?v=yT_t5VzZnio

 23. watazka said

  A ile to bedzie kosztowac i kto za t bedzie placic?
  Pytanie:
  Jesli Putin sie caly czas upiera, ze nie chce zerwac stosunkow dyplomatycznych z Ukraina, ktora go ciagle straszy wojna, to znaczy, ze Rosja nie chce wojny – nawet z Turcja, choc miala powody- to przeciwko komu my sie zbroimy, jak nikt nie chce walczyc?
  Czy moze ten super inteligentny Maciorowicz przygotowuje polske do ataku na Donbas, zeby bronic Bieszczad i Hrubieszowa?
  Obiecywala Szydlo, Duda i Pawlowicz, ze ten rzad nie bedzie mial zadnych tajemnic, a tymczasem zwala sie nam cala armia kowbojska i nikt nie wie dlaczego.
  Bo tak naprawde, to najwyzszy czas, zebysmy odebrali Ukrom Lwow i Stanislawow.
  Amerykany nam pomoga?
  Oni tak chetnie sluza pomoca.
  Libii juz pomogli. Syrii tez. Teraz pomagaja Jemenowi.

Sorry, the comment form is closed at this time.