Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Chiny zacieśniają współpracę wojskową z Syrią. Cel – zniszczyć Państwo Islamskie.

Posted by Marucha w dniu 2016-08-19 (Piątek)

Przebywający w Syrii przedstawiciel chińskiej armii zapewnił, że jego kraj chce wzmocnić współpracę wojskową z tym bliskowschodnim krajem. Jednym z jej elementów ma być szkolenie syryjskich żołnierzy przez wojskowych z Chin.

Guan Youfei, dyrektor biura współpracy międzynarodowej Centralnej Komisji Wojskowej Chin, przybył z wizytą do Damaszku gdzie spotkał się z syryjskim ministrem obrony Fahadem Jassimą al-Freijem.

Chiński wojskowy zapewnił, że jego kraj jest zainteresowany wzmocnieniem współpracy militarnej z Syrią, która tradycyjnie stoi na wysokim poziomie. Youfei dodał przy tym, że obie strony porozumiały się w sprawie dostarczenia pomocy humanitarnej dla Syrii oraz szkolenia syryjskich żołnierzy przez chińskie wojsko.

Chiny niedawno wezwały do wsparcia rosyjskiego wojska w jego walce z terrorystami z Państwa Islamskiego, chwaląc zasięg ataków lotniczych na cele ekstremistów.

Na podstawie: presstv.ir.
http://autonom.pl

Komentarzy 21 to “Chiny zacieśniają współpracę wojskową z Syrią. Cel – zniszczyć Państwo Islamskie.”

 1. Adam Ryglowski said

  No TO TEN „NASZ PAPIEŻ” TO PROROK …

  Szachownica ma TYLKO 64 poletka /placyki

  Zaczyna to WYGLĄDAĆ b a r dz o C I E K A W I E .
  (tylko nie dla nas -P/polaków)

 2. NICK said

  Dobrze Wam poradzę. Uważajcie na Chiny (piszę z dużej litery bo zasługują-obecnie).
  Une zaś, Chiny? Rządzą!

  Zastanawiam się czy Erdogan ma tajny układ z Chinami.

  Indie? To na razie tutka prosta. Nie znacząca. Anglosyjonistyczna.

 3. NICK said

  „Une”. (2). Nie było przypadkowo.
  Zresztą. ‚Eskimosi’ też są żółtawi.

 4. Greg said

  Robi się gorąco.
  Kupujcie zamrażarki!
  A nie jakieś tam (schrony p. atomowe)!

 5. przezroczysty said

  A prąd do zamrażarek?

 6. RomanK said

  Turcja – Erdogan….zawarla wstepne porozumienie z Iranem w sprawie rozwiazania problemow Syrii…pod wplywem Rosji…..
  Ojjj jaki to nierozwazny czyn:-))))))
  Jedyny kraj ,na ktory mozna liczyc to …POlska ..oczywicie pod swiatlymi rzondami przewodniej Partii Prawa i Sprawiedliwosci:-))))
  \

 7. Re: 6 RomanK.
  Ach, Panie Romku, co za skandal i jaki rajwach sie podniosl wsrod „miedzynarodowej spolecznosci” (zydowskiej) w kwestii uczestniczenia Chinskiego wojska na terenie Syrii i szkoleniu syryjskich zolnierzy przeciwko zydowskiego tzw., „ISIS”..
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 8. matirani said

  Cele Chin: Odegrac sie na USA za rozrabianie na Morzu Chiñskim , wyszkolic wlasne wojsko, wypróbowac sprzet.

 9. La Reine Toronto said

  Nigdy nie mozna ignorowac Panstwa Srodka, oj nigdy. Z Chinami zartow nie ma.
  Tak. Szkoda ze Polska utracila swoja niezawislosc.Teraz mozemy sobie tylko pomarzyc co by bylo gdyby…Polska byla’ Cacy’ z Federacja Rosji …. i Chinami albo Turcja i Iranem?

 10. peacelover said

  …i bedzie „CACY”, tylko parchatych trzeba
  za pejsy do szyn przywiazac !

 11. Plausi said

  Dwa czynniki

  dość ważne.

  http://prezydent.neon24.pl/post/133256,chiny-szykuja-sie-do-iii-wojny-swiatowej-z-usa

  i naturalnie

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/18/386number1/

  ach, no i jeszcze, Chiny są ważnym źródłem finansowania budżetu USA i dolara. Na trudną sytuację byłoego imperium zwracaliśmy już uwagę.

 12. Kar said

  ..fully jewish fully chines..

 13. Racjonalista said

  Jak dotąd wszystko idzie zgodnie z przepowiednią ojca Klimuszki, który twierdził, że III wojna światowa zacznie się od ataku Chin na Rosję, który będzie zaskoczeniem i dla Rosji, i dla całego świata, bo w jasnowidzeniu ojca Klimuszki Chiny uchodziły za sojusznika Rosji. Dziś Chiny są niewątpliwie w sojuszu z Rosją i jeśli ojciec Klimuszko się nie mylił, to któregoś dnia, wciąż uchodząc za rosyjskiego sojusznika, zaatakują Rosję.

 14. Boydar said

  Chiny muszą zaatakować Rosję, nie mają ani innego wyjścia ani też skrupułów. Niestety, nie mają też rozumu. Są zbyt zarozumiali i nigdy nie przyznają się do błędów. Wszystko to nastąpi to zupełnie bez związku z profetyką o. Klimuszki. Natomiast rzeczona profetyka, ma rzeczywiście związek z tym powyżej. Bo dla wielu umysłów kolejność spraw i rzeczy już z dawien dawna nie była tajemnicą.

  Jedyną szansą na cofnięcie przepowiedni jest zmiana think tanku rządzącego Państwem Środka i wrzucenie do Jang-cy wszystkich parchów sterujących od 400 lat resztkami mandarynizmu. W Jangcy żyje aligator chiński, który jak podają źródła, nie jest absolutnie antysemitą. Poważnie zwiększa to szanse na pokojowe rozwiązanie sprawy.

 15. Piskorz said

  re 8..”wyszkolic wlasne wojsko, wypróbowac sprzet.” NO I SŁUSZNIE I :NAUKOWO”..

 16. matirani said

  11 Plausi – Jak chcesz pokoju to szykuj sie do wojny.
  Wydajem mi sie, z to jest pozycja Chin.
  Bardzo konieczna i prawie wystarczajaca.

 17. L2P said

  Ostatni wielki parch dyrdymalski zdychajac zarzekl, by przyspieszyc bo antychrysta pora na swiat wydac !
  i co sie dzieje, wojna rozgorzala i frony ustawiaja..ale to ma potrwac..sam jenych tal.mad to gada..
  [ pytanie za ile $…] z tego nie bedzie nic dobrego ! [ ostatnia szansa byla II sw. ]

 18. Racjonalista said

  @14

  Taki aligator chiński przydałby się w Wiśle, Odrze albo w Warcie, gdyby jego tolerancja nie sięgała dalej niż brak antysemityzmu.

 19. Chiński prezydent Xi wzywa do utworzenia wojskowego sojuszu z Rosją, by „ukrócić imperialne zapędy Zachodu”
  http://www.goniec.net/goniec/inne-dzialy/goniec-poleca/chi%C5%84ski-prezydent-xi-wzywa-do-utworzenia-wojskowego-sojuszu-z-rosj%C4%85-by-ukroci%C4%87-imperialne-zap%C4%99dy-zachodu.html

  Cytat: „Xi Jinping wygłosił przemówienie określane przez zachodnich analityków mianem „prowokacyjnego”, wezwał w nim do stworzenia wojskowego aliansu z Rosją, który sprawi, że „NATO będzie bezsilne”, co „zakończy imperialistyczne zakusy Zachodu”.

  – Zachód jest na krawędzi radykalnej zmiany – mówił coraz bardziej sfrustrowany prezydent Chin – widzimy jak Unia Europejska stopniowo upada, podobnie jak kończy się amerykańska gospodarka, „nowy porządek świata” dobiega końca.

  Retoryka ta ma również na celu uciszyć głosy krytyki w samych Chinach, gdzie przedstawiciele władzy apelują już do obywateli, by zachowali czujność wobec antyrządowych agitatorów, którzy mogą być agentami Zachodu.

  Xi zadeklarował, że świat nie będzie już nigdy taki, jak przedtem i za dziesięć lat będziemy mieli nowy porządek świata, w którym rolę kluczową odgrywać będzie sojusz Chin z Rosją.”

  Niestety on zdaje się nie doceniać unych. Przypominam wywiad Zbigniewa Brzezińskiego dla „GW” sprzed paru lat o stosunkach „amerykańsko”-chińskich pod znamiennym tytułem: „Albo się dogadamy, albo się pozabijamy”.

 20. T. Meissan w jednym ze swoich tekstów pisał, że w szeregach „PI” walczącego w Syrii są też Ujgurowie z Chin. Tak więc nie dziwota, że Chińczycy pojawili się w Syrii, skoro une przeniosą zapewne w przyszłości działania „PI” na terytorium Chin w ramach realizacji planu tzw. Poszerzonego Środkowego Wschodu.

 21. Nb. jak to fajnie, że przywódca Chin nie wstydzi się używania (ukutego przez unych na określenie planowanego przez nich rządu światowego opartego na gnozie) terminu „nowy porządek świata”, gdy tymczasem w Polsce, w politycznym, dziennikarskim i akademickim mainstreamie, użycie tego terminu naraża używającego go na wyśmianie i uznanie za „niepoważnego”.

Sorry, the comment form is closed at this time.