Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Enya o Pisać trzeźwo o wyklętych…
  Yagiel o Wolne tematy (4 – 2…
  Krzysztof M o Co jedzą Polacy?
  Ale dlaczego? o Rozpętał kampanię przeciwko kr…
  Bezpartyjna o Co jedzą Polacy?
  Yagiel o Wolne tematy (4 – 2…
  bez podpisu o Szwecja: Wojsko rozlokowało si…
  kontra o Wolne tematy (4 – 2…
  do Bożydar o Kto zbluźni Allahowi?
  walthemar o Pisać trzeźwo o wyklętych…
  bez podpisu o Pisać trzeźwo o wyklętych…
  minka o Wolne tematy (4 – 2…
  kontra o Wolne tematy (4 – 2…
  kontra o Wolne tematy (4 – 2…
  Greg o Dziennik Apokalipsy: Każda nie…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 584 obserwujących.

Świat w okowach banksterów

Posted by Marucha w dniu 2016-08-19 (Piątek)

„Wszystkie rządy – konserwatywne, liberalne, pracy, faszystowskie, socjalistyczne i komunistyczne są politycznie kontrolowane przez grupę … zdominowaną przez twórców i manipulatorów pieniądza.

W ten sposób narodowa władza polityczna, którą, jeżeli jednostki mają cieszyć się maksymalną wolnością osobistą zgodnie z ich sumieniem i obowiązkiem powinna należeć do narodu, została ukradziona bez jego wiedzy i zgody na to.

Prerogatywę tę uzurpowali sobie bankierzy, zarówno lokalni, jak i międzynarodowi, którzy doprowadzili do perfekcji tworzenie pożyczanych przez nich pieniędzy (…) W ten sposób powstała forma długu narodowego …, który fizycznie nie jest możliwy do spłacenia przez społeczeństwo”.

Czyżby reakcja na kryzys, jaki światu zafundowały największe banki w 2008 r.? Ależ nie, słowa te pochodzą z listu, jaki wystosowały w 1943 r. (!) 32 najwybitniejsze osobistości angielskie. Jednym z nich był Frederick Soddy, doktor praw, członek Towarzystwa Królewskiego, laureat nagrody Nobla w dziedzinie chemii, również autor kilku prac z na tematy ekonomiczne. A cytat ten pochodzi z właśnie wydanej książki Janusza Szewczaka pt. „Banksterzy”.

Pozycję tę rzeczywiście należy zaliczyć do „białych kruków”. Stanowi ona obszerne omówienie szalbierstw, przestępstw i „przekrętów”, które od kilkudziesięciu lat, lecz szczególnie od przełomu wieków XX i XXI, uprawiają banki kosztem swoich klientów, narodów, poszczególnych państw i ich gospodarek. Ten bezkarny proceder rodzi cały szereg niesłychanie groźnych implikacji ekonomicznych i politycznych, ustrojowych, a nawet moralnych omawianych na stronach tej książki.

Szewczak sięga do prehistorii bankowości i – jak się okazuje – wpływy lichwy i bankierów na dzieje datuje się od czasów, gdy powstał pieniądz. Ale wpływy te apogeum osiągnęły w czasach nam współczesnych.

Protoplastami dzisiejszych bankierów byli Żydzi, którym wprawdzie Tora zakazuje lichwy, tzn. pożyczania na procent, tyle że zakaz ten dotyczy współwyznawców. Bankowość w średniowiecznej Europie rozpoczęli Włosi, niemniej szybko przegrali oni walkę z bankami żydowskimi, a stan ten utrzymuje się do dziś. Autor przytacza list, jaki wystosowali bracia Rothschildowie do przyjaciół bankierów w Nowym Jorku w 1863 r.:

„Tylko mniejszość potrafi zrozumieć zasady działania tego systemu (kredytowego). Owa mniejszość to albo ludzie ogromnie zainteresowani płynącymi zeń korzyściami finansowymi, albo ludzie uzależnieni od jałmużny, którą system ów zapewnia. Ludzie z tych dwóch grup społecznych nigdy się nam nie przeciwstawią.

Natomiast zdecydowana większość ludzi nie jest w stanie zrozumieć i pojąć owej władzy i wyższości nad innymi, jaką daje kapitał wytworzony i pomnożony w tym systemie. Ludzie ci znoszą ucisk bez słowa skargi, bez cienia świadomości, bez żadnych podejrzeń wobec systemu, który przynosi szkodę im i ich interesom”.

Kościół od zawsze sprzeciwiał się lichwie, potępiał ją, a ludzi zajmujących się nią traktował na równi z zabójcami, świętokradcami czy sodomitami. I chociaż powstawały również banki chrześcijańskie (m.in. w Polsce), to nie odegrały one większej roli. Niestety, przestępczość wdarła się nawet do watykańskiego banku Ambrosiano.

Książka opisuje dość prosty, lecz niezwykle perfidny mechanizm udzielania kredytów. Banki posiadają depozyty pieniężne wynoszące według jednych szacunków 2-3 proc., według innych – 5-8 proc. w stosunku do obrotów. Udzielają natomiast kredytów czy pożyczek przewyższających posiadane zasoby pieniężne nawet 200-krotnie. Ergo pożyczają coś czego nie posiadają, czyli wirtualne pieniądze. Hokus-pocus, pecunia ex nihilo.

W ten sposób banki kreują pieniądz elektroniczny, czego koszty wynoszą zero. Natomiast spłata kapitału i procentów przez dłużnika następuje w realnych, niejednokrotnie ciężko zarobionych pieniądzach. W ten sposób powstało gigantyczne zadłużenie wszystkich krajów, które wyniosło w 2014 roku 200 bln USD, czyli ok. 260 proc. światowego produktu brutto, z czego: 40 bln – gospodarstwa domowe, 60 bln – rządy, 55 bln – sektor niefinansowy, 45 bln – sektor finansowy, w tym banki. Są to dane Banku Światowego. Ponadto banki ukrywają w tzw. rajach podatkowych, bagatela, 20 – 30 bln USD, aby okpić fiskus kraju pochodzenia.

Autor prezentuje skutki tej – jak to trafnie nazwał – bankokracji: „Politycy i bankierzy … parając się finansową magią, w ten sposób nie tylko drenują nasze kieszenie, ale skutecznie kontrolują przyszłość całych narodów i państw. A to z kolei powoduje coraz liczniejsze i potężniejsze bankructwa, wyprzedaż resztek posiadanego wartościowego majątku, podboje i rewolty, emigracje i rosnący wyzysk pracowników na całym świecie., często przybierający formy niewolnictwa”.

Jak przypomina Szewczak, banki wolą sprzedać zaległą wierzytelność firmom windykacyjnym („sępie fundusze”) za 30 proc. wartości, niż obniżyć zobowiązanie dłużnika choćby o 10 proc.

Uprawianie finansowej magii wychodzi bokiem również bankom. Tak więc zadłużenie banków w stosunku do PKB danego kraju wynosi przykładowo: w Japonii – ponad 200 proc., w Grecji – 170 proc., Włoszech – 140 proc., w Belgii – ponad 100 proc., Niemczech – blisko 80 proc., USA – 19 bln USD. Nie szkodzi, zapłacą szarzy obywatele, tak jak to się stało po kryzysie wywołanym przez banki w 2008 r.

Osuszanie bankowego bagna kosztowało (w stosunku do PKB): USA – 4,5 proc., Wlk. Brytanię – 10,5 proc., Grecję – 34 proc., Irlandię – 41 proc., a Islandia zbankrutowała, choć jako jedyna wyciągnęła prawidłowe wnioski i nie zapłaciła banksterom nic, a właściwie zapłaciła – więzieniem. 26 banksterów zostało skazanych w sumie na 74 lata odsiadki. Islandia natomiast wprowadziła nowy system bankowy.

Kryzys, kryzysem, a zyski banków rosnąć muszą. Jak podaje „The Bankers”, tysiąc głównych banków na świecie zarobiło w 2013 r. łącznie 920 mld USD. Z tego najwięcej, bo 30 proc. wzięły banki chińskie – dziś superpotęga na rynku finansowym. Amerykańskie uplasowały się nieco niżej – gdyż zgarnęły ok. 200 mld USD, japońskie też wypadły nieźle – 60 mld USD, w Kanadzie i Australii zarobiły po 40 mld, w Brazylii – ok. 30 mld. Na tym tle „słabo” wypadły banki brytyjskie – 20 mld. Czyli po kryzysie „żyt’je stało łuczsze, żyt’je stało wiesieleje” – jak to powiedział Józef Wissarionowicz po zakończeniu wielkiej czystki. Oczywiście lepsze i weselsze dla banksterów.

Banki zatraciły swoją podstawową funkcję – kredytowania rozwoju przemysłu i usług, zajmując się wirtualnymi operacjami, niejednokrotnie między sobą, co przynosi im krociowe zyski.

„Obecnie 90 proc. międzynarodowego kapitału finansowego i bankowego jest zaangażowane w rozwój nie gospodarki realnej, ale działania i operacje spekulacyjne. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że co kilka sekund miliardy, setki miliardów dolarów czy euro na świecie zmieniają właściciela. To banksterzy stają się dziś czarnym snem milionów kredytobiorców i drobnych przedsiębiorców” – pisze Szewczak.

Tak czy inaczej jest to jednak bańka mydlana, która raczej prędzej niż później pęknie z większym hukiem niż w osławionym 2008 roku, przynosząc katastrofę całej ludzkości. Ten nowy kryzys, bez porównania straszniejszy od ostatniego i z lat 1929 – 1933 r., już nadchodzi – przewiduje Janusz Szewczak.

Jednocześnie nie można wykluczyć wielkiego buntu społecznego. Jak długo bowiem można dłużej tolerować sytuację, w której kilka procent najbogatszych ludzi świata posiada majątek szacowany na 150 bln USD, z czego amerykańscy bogacze oceniani są na 50 bln, indyjscy – na 20 bln, nie licząc już bilionerów niemieckich, rosyjskich [rosyjskich, he he… – admin], szwajcarskich i brytyjskich. 5 proc. światowej populacji posiada 70 proc. światowego majątku!

Bardziej szczegółowo rozkład tej niebywałej nierówności wygląda następująco: 100 ludzi na świecie zgromadziło majątek, jakim dysponuje połowa ludzkiej populacji, czyli kilka miliardów mieszkańców naszej planety. Autor podaje również: „Zaledwie 1500 osób na świecie zgromadziło dobra o wartości 5,5 bln dolarów, a 1 proc. najbogatszej populacji naszego globu posiada majątek przekraczający już grubo 100 bln dolarów, 1 tysiąc najbogatszych Amerykanów ma więcej na kontach, w skarbcach i w rajach podatkowych niż 150 mln niezamożnych obywateli USA”.

Nie tylko tworzenie fikcyjnego pieniądza i prowadzenie wirtualnych operacji stanowi o sile wielkich banków. Posługują się one różnego rodzaju toksycznymi „produktami” i instrumentami „pochodnymi”, a przede wszystkim derywatami. Zbyt długo by opisywać czym jest ten „genialny” wynalazek banksterów. Powiem tyle za Autorem, że to sui generis zakład osoby prawnej lub fizycznej, a nawet banku z bankiem o przyszłe zdarzenie, np. o zniżkę lub zwyżkę stóp procentowych, kurs danej waluty, ale i wygraną w wyborach prezydenckich, mistrzostwa świata w jakiejś dziedzinie sportu, itp.

To nie żart, bo np. jedna ze światowych potęg bankierskich – JP Morgan Chase narobił tych zakładów za 50 bln USD, Goldman Sachs za 40 bln, a Bank of America za ok. 50 bln. To taka ruletka banksterów. Rzecz jasna to nie jedyny ich „wynalazek”.

Jeśli posiada się praktycznie wszystko – już nie „jakieś tam” miliony czy miliardy, ale biliony dolarów majątku, czy można czegoś chcieć więcej? Można. Władzy! Władzy politycznej. Już nie nad tym czy innym krajem, tą czy inną gałęzią gospodarki, ale nad światem, ludzkością. I to stanowi kolejny fascynujący wątek nieocenionej pracy Szewczaka. Opisuje on i przytacza przykłady, jak właściwie już zintegrowany świat zdemoralizowanej i skorumpowanej polityki oraz wielkiego kapitału, chce zawładnąć całą kulą ziemską, co czyni konsekwentnie, krok po kroku, nie od dziś.

Autor zauważa: „Prawdziwej władzy trzeba dziś szukać nie w parlamentach, rządach czy ministerstwach, a nawet w wojskowych sztabach, ale w zarządach banków, ich radach nadzorczych, pośród współudziałowców i właścicieli wielkich instytucji finansowych”. To dlatego wielkie banki wolą zapłacić wielomiliardowe kary za nadużycia czy wręcz przestępstwa, niż procesować się z władzami, na co te przystają. Szczególnie w Stanach Zjednoczonych można „ułożyć się” na zasadzie: „ja płacę, ty rezygnujesz z dochodzenia”.

To wspaniałe rozwiązanie dla banksterów – przecież miliardy kar zapłacą w tej czy innej formie ich klienci.

Książka Janusza Szewczaka, prócz innych posiada – moim zdaniem – kilka zasadniczych zalet. Po pierwsze, Autor opiera się na faktach i to publikowanych oficjalnie. Po drugie, książka zawiera wiele liczb i danych, które uzasadniają tezy i poglądy Szewczaka. Po trzecie – choć Szewczak jest ekonomistą – pisze językiem zrozumiałym dla laika. Nie potrzeba wykształcenia ekonomicznego, by zrozumieć zawarte w „Banksterach” wywody.

Wreszcie, by napisać taką książkę trzeba nie lada odwagi, która wśród polityków i publicystów stanowi dziś towar bardzo rzadki. Odrębne komplementy należą się wydawcy za oprawę graficzną pracy i wspaniałe ilustracje. Gdy ok. dwa miesiące temu rozmawiałem z posłem Szewczakiem powiedział mi, że książka już rozeszła się w 10 tysiącach egzemplarzy. To ewenement na naszym rynku wydawniczym. Jest jeszcze głód prawdy w Polsce. Przeczytaj i Ty.

Zbigniew Lipiński
Janusz Szewczak, „Banksterzy. Kulisy globalnej zmowy”, Kraków 2016, Wydawnictwo Biały Kruk, wyd. I, ss. 192
Myśl Polska, nr 33-34 (14-21.08.2016)
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 10 do “Świat w okowach banksterów”

 1. Piskorz said

  O ile wiem, to bank, jeżeli udziela kredytu na 3 lub 4%..to dobrze na tym zarabia..!! POTWIERDZIŁA to osoba, która w banku pracowała ponad 15 lat…PS Gomułka twierdził, że jeśli bank POŻYCZA NA PROCENT WYŻSZY NIŻ 7/8..TO JEST TO JEGO ZDANIEM BEZCZELNA LICHWA..!! PS” W POŁOWIE LAT „90..A MOŻE NAWET CIUT WCZEŚNIEJ /NIE PAMIĘTAM/ KURWY CHCIAŁY ZLIKWIDOWAĆ..WSZYSTKIE BANKI SPÓŁDZIELCZE..!!

 2. Re: Piskorz..
  A jak zydowskie banki pozyczaja na mniej niz 7/8% to jest juz mniej bezczelna lichwa???…:)))…
  No prosze, czego ja sie dowiaduje…
  A jak bank pozycza gotowke pod hipoteke na 4% to napewno jest juz „uczciwa” lichwa…:)))
  No super…:)))
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 3. revers said

  … lub kontrolowanych przez wysokaafinansjera, fed kryzysow gosporaczych, walutowych

  .https://www.youtube.com/watch?v=XUgN8_2bpRY&feature=share

 4. Piskorz said

  re 2..O tym 7/8%..to mówił Gomułka, nie ja..!! PS Można debatować…od jakiej wielkości zaczyna się lichwa..Bank..to nie skrytka w domu, że masz tam zawsze tyle ile włożyłeś.. bank da ci zarobić jakiś tam %..I chce sam zarobić jak ci pożycza..logiczne! Nie ma nic za fryko.!! .W Japonii trzeba zapłacić…za przechowanie gotówki w banku.Tak kiedyś było, ale nie wiem jak jest teraz. Zresztą nie tylko tam..

 5. L2P said

  p.lipinski kroi komus surdut..

  [ pewnie P.J.Szewczakowi i znanej sobie zarazie..]

  Jak to sprytnie sie manipuluje tozsamoscia i z dobrego wyjdzie jeszcze lepsze bo nasze …!

  `Protoplastami dzisiejszych bankierów byli Żydzi`- byli i SA [ cos tu nie kuka..]

  `Bankowość w średniowiecznej Europie rozpoczęli Włosi` – nie !..

  Dawniejsi zydzi zwani kiedys fenicjanami rozpoczeli bankowa rozpierduche poczawszy od Wenecji..
  [ historyja wyraznie o tym mowi..nastaly straszne wojny z parasajtem..az do ok. 1200 r. niestety ich frakcja wygrala i od tego czasu nastepuje powolny ale skuteczny rozklad-przejmowanie Europy, az do satnu obecnego, prosze sie domyslic kiedy byla ostatnio wielka wojna i to o to samo, a po ktorej stronie opowiedziala sie ostatecznie Polska, to moze uzyska sie odpowiedz dlaczego jest ona w tak skrajnej nedzy
  i upadlosci bez wlasnej elity, oborana i zasiana trupami..]
  Z czasem padlina ta rozpelzla sie po calej Europie..
  [ Slowianie byli brani dzieki tej `bankowosci` w branki [ narod silny i piekny ale naiwny.. ], od tego czasu az po dzis, one zawsze tym sie zajmowaly..]
  Dalej nie bede cytol, bo jlita sie zawina..

 6. Boydar said

  Jaki piękny bullshit.

  74/26 … ile to może być … 2,846153846153846 Tanio 🙂

  I taki sam tani jest ten zdrój prawdy p. Szewczaka, której podobno ludzie spragnieni. Teraz wreszcie mają okazję się nasycić.

  51,20 x 10.000 … ile to może być … pół bańki … dobra i psu mucha.

  No, najedli się. Świat od razu w bardziej różowym kolorze się objawił. Aż chwilami w czerwony wpada. Ale może to tylko złudzenie …

 7. revers said

  „Dawniejsi zydzi zwani kiedys fenicjanami rozpoczeli bankowa rozpierduche poczawszy od Wenecji..”

  O to chodzi ze fenicjanie obok palestynczykow, galilejczykow, hebrajczykow byli jednym z plemion semickich bliskiego wschodu ktorzy wprowadzili do biegu pierwsze pieniadze, wartosc pieniadza, i zostali wyparci, wyrznieci

  Fenicjanie potrafili zakladac wlasne osady wokol morza srodziemnego na Malcie, Katargina czy w Gali – dzisiejszej Hiszpani i dalej konkurowac z hebrajczykami, az do kolejnych wojen o podlozu handlowo militarnym.

  Genetyczny slad po fenicjanach mozna spotkac jeszcze na Malcie, Cyprze , a reszta to juz syjonistyczny FED, doskonale rozbijajacy kolejne inne bankowosci przez np. ostani kryzys finansowy 2008, wskaznik gieldowy Cypru spadl i juz nie podniosl sie, doszly do tego unijne kapitalowe ograniczenia dla Cypru.

  Inni mandaryni i dawne szlaki handlowe

  http://gpolit.com/2016/08/19/south-china-sea-historical-facts-su-di-wen/

 8. ,... said

  @ 5 `Protoplastami dzisiejszych bankierów byli Żydzi`- byli i SA [ cos tu nie kuka..]

  Czytałem opowieść, że protoplastą bankirów był niejaki Midas?

 9. L2P said

  ad 8;
  ja tam w zaden sposob bym tego midasowego plemienia nie zachwalal i na tym koniu nie jezdzil..

 10. Boydar said

  Aż się prosi pod tym artykułem wkleić link zapodany wcześniej przez L2P – https://radtrap.wordpress.com/2012/02/22/korona-i-city-of-london/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: