Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Janek o Dobre rady, ale diagnoza …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (41 – …
  revers o Konfiskata majątku bez wyroku…
  revers o Rasizm w USA? Czarnoskóry dzie…
  martino o Wolne tematy (41 – …
  martino o Wolne tematy (41 – …
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  Piskorz o Wolne tematy (41 – …
  revers o Kiepski kandydat na „świę…
  Lolek (Prawdziwy) o Pewnego razu w Ameryce
  OutsiderR o Wolne tematy (41 – …
  Piskorz o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Jak Krym powrócił do Rosji – 20.08.2016.

Posted by Marucha w dniu 2016-08-20 (Sobota)

Widok na Sewastopol

Krym nie bez powodu porównuje się do lotniskowca – kto kontroluje Krym, kontroluje terytorium wszystkich państw dookoła basenu Morza Czarnego: Turcji, Bułgarii, Rumunii, Gruzji, Ukrainy, Rosji. A Rosja teraz sama kontroluje cały ten teren.

Ale gdyby dwa lata temu – dzięki referendum – Krym nie wrócił do Rosji, dziś powiewałyby tam upstrzone gwiazdami flagi amerykańskie.

Cale sfinansowanie majdanu na Ukrainie miało jeden cel, na który USA nie szczędziło dolarów, a pani Nuland ciasteczek – celem tym był Krym. Amerykański obronny system rakietowy na Krymie zablokowałby całkowicie południową i południowo – zachodnią Rosję i uniemożliwiłby Rosji użycie rakiet balistycznych, które służą jako siła powstrzymująca amerykańskie tzw. ‚prewencyjne’ użycie broni nuklearnej.

To nie przypadek, że tak bardzo reklamowany system tarcz obronnych, montowanych w Europie, tak bardzo podrażnił rosyjskich polityków – ale trochę uspokoił po powrocie Krymu do Rosji.

Amerykanie bardzo chcieli zagarnąć Krym. Może nie jako 53. stan USA, ale z całą pewnością jako potężną bazę z ogromnymi możliwościami. I byli przygotowani na to, by straszliwie zubożałemu Kijowowi płacić przez następne sto lat wystarczająco dużo, by uciszyć rząd i Radę Tatarską (madżlis) i ograniczyć tureckie apetyty do półwyspu.

13 lutego 2014 roku, kiedy opony płonęły na majdanie, flota USA – prowadzona przez lotniskowiec ‚George Bush’ z 90 samolotami i helikopterami na pokładzie, i eskortowana przez 16 okrętów wojennych i trzy nuklearne okręty podwodne – opuściła Norfolk i skierowała się do Morza Egejskiego. Dziesięć dni później, gdy w wyniku zamachu prezydent Janukowicz został odsunięty od władzy, eskadra przepłynęła Bosfor i wpłynęła na Morze Czarne.

Flota zmierzała do brzegów Krymu, gdzie amerykańscy marynarze mieli nadzieje – oprócz flag czarnomorskiej floty rosyjskiej – oglądać młode krymskie dziewczęta w ‚wyszywankach’ (ukraińskich haftach na bluzkach), witające Amerykanów chlebem i solą.

Sewastopol

Niestety, Amerykanie nigdy nie zobaczyli krymskich wybrzeży – nie byli mile widziani. ‚Uprzejmi ludzie’ już się pojawili na Krymie, a Rosjanie prowadzili manewry nieopodal.

Amerykańska flota zawróciła, zacumowała i wyczekiwała u wybrzeży Turcji. Wysłano na rekonesans niszczyciel ‚Donald Cook’, który radośnie popłynął w stronę Krymu. I wtedy to zdarzył się ten słynny incydent z rosyjskimi bombowcami Su-24; ponad 10 razy symulowali atak na amerykański okręt, ale byli widzialni na radarach razem z rakietami. To antyradarowy system ‚Kibini’ pozwolił na tę widoczność.

Niszczyciel wycofał się do portu w Rumunii, a wkrótce cała amerykańska wyprawa zawróciła do domu. Zwycięski pochód na Krym został odwołany.

„Amerykanie bardzo skrupulatnie przygotowali się na wejście do Krymu – powiedział Dimitri Sablin, członek Komitetu Rady Federacji d/s obrony i bezpieczeństwa. – Już rok przed wydarzeniami na majdanie w Kijowie przygotowali koszty remontu różnych budynków w Sewastopolu i w Symferopolu, gdzie mieli zamiar umieścić kwatery i służby wywiadowcze. Lotniska wojskowe i garnizony, które wtedy należały do Ukrainy, uważali Amerykanie już za swoje instalacje wojskowe i nawet wysłali instrukcje, jak przystosować je do standardów NATO. W planach militarnych USA przeróbki te miały się zacząć w kwietniu 2014 roku. Wydawało im się, że wszystko już zostało ustalone”.

Ale referendum pokrzyżowało im plany i 18 marca Krym stał się znowu rosyjski, gdzie obcy goście już nie byli mile widziani. Amerykanie przyznali później, że Rosjanie wygrali z nimi na punkty. Na wszystkie punkty. I z tej wielkiej rozpaczy i bezradności nałożyli sankcje jako zemstę za Krym utracony.

Nawet zachodni eksperci, których nie można podejrzewać o sympatie prorosyjskie, potwierdzają, że Amerykanie planowali potężną bazę na Krymie. I jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że wynajem Sewastopola na bazę dla Floty Czarnomorskiej kończył się w 2017 roku, to właśnie wtedy USA przejęłoby całkowitą kontrolę nad Morzem Czarnym.

„Po upadku Związku Radzieckiego Turcja znów zaczęła przymierzać się do Krymu jako części świata turkmeńskiego. Ankara dziś otwarcie popiera madżlis tatarski, który wręcz organizuje blokadę Krymu, finansując zbrojne grupy na terytorium Chersonia, które to grupy organizują różne prowokacje na granicy rosyjsko – ukraińskiej – objaśnia Aleksander Wasiliew, szef studiów orientalnych przy Rosyjskiej Akademii Nauk.

– Ale tutaj Turcja jako członek NATO ma konflikt interesów z ‚wielkim bratem – USA’. Amerykanie wolą działać niezależnie na Morzu Czarnym; prawdopodobnie nigdy by się nie zgodzili na tureckie wpływy na półwyspie, chyba żeby chodziło o konfrontację z rosyjskimi mieszkańcami Krymu. Jest możliwe, że Ankara gotowa byłaby nawet zerwać relacje z Waszyngtonem, bo marzy jej się Krym turecki”.

Plaża w Sewastopolu

Rosja bardzo energicznie wyposaża teraz Krym nie tylko jako miejsce wypoczynku i turystyki. Czarnomorska Flota została wzmocniona o 20 nowoczesnych okrętów łącznie z 6 okrętami podwodnymi Fregata (i następne w drodze), niszczycielem i małymi okrętami z rakietami.

Duża liczba sil obronnych spadochroniarzy i piechoty ma bazę na półwyspie. Wszystkie są wspierane przez lotnictwo wojskowe i obronę lotniczą, które składa się z nowoczesnych systemów obronnych S-400.

A wkrótce nadejdą rakiety balistyczne Topol-M i YARS, które w najlepszym razie mogą być dostrzeżone przez Amerykanów, ale nie zniszczone. Kompleks Iskandera -M i ‚Bastionu’ po prostu nie pozwolą żadnemu wrogowi zbliżyć się do terytorium Krymu na odległość 500 do 2000 km.

„Naturalnie nigdy nie pozbędziemy się Krymu, niezależnie od wszelkich sankcji z USA – powiada Dimitri Sablin. – Oprócz patriotycznych haseł i retoryki, które oczywiście nie są na ostatnim miejscu – i nie można zapomnieć słów pieśni o Sewastopolu, który uważany jest za chwałę i dumę rosyjskich marynarzy – Krym w pojęciu militarnym jest strategicznym bardzo ważnym miejscem. Jeśli weźmiemy pod uwagę historyczne analogie, to podobnie jak Stalingrad w 1942 roku; gdyby wtedy sowieckie oddziały nie wytrzymały naporu na Wołgę, to Niemcy przedarliby się do Baku, na Ural i do Indii. A sankcje? – Muchy niepokoją misia, ale miś wzruszy ramionami, otrzepie się i pójdzie dalej”.

Napisał: Wiktor Sokirko
How Russia Ruined American Plans in Crimea [Jak Rosja pokrzyżowała Amerykanom plany na Krymie]
http://www.fort-russ.com/2016/03/how-russia-ruined-american-plans-in.html

http://zygmuntbialas.blog.pl

Komentarzy 10 to “Jak Krym powrócił do Rosji – 20.08.2016.”

 1. janex said

  Banderland chce mordować na Krymie, Słowianie nie będą się biernie przyglądać!

  „Zjednoczeni Europejczycy” spod znaku sodomity Stepana Bandery (jakie to „europejskie”) szykowali serie zamachów terrorystycznych na terenie Federacji Rosyjskiej. Co to oznacza? Jeśli idąc Banderowcom „na rękę” uznamy dotychczasowe wydarzenia w Donbasie za wojnę domową (co jest nieprawdą) to próby działań bojowych na Krymie czyli na terenie Federacji Rosyjskiej są jawnym atakiem jednego Państwa (Ukrainy) na drugie Państwo (Federację Rosyjską), pod względem politycznym można to uznać jako początek normalnej wojny. W takim wypadku, Federacja Rosyjska ma nie tylko prawo lecz obowiązek użyć pełni swej siły zbrojnej w celu ratowania swoich obywateli.

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wladimir-putin-o-doniesieniach-fsb-ws-krymu-ukraina-wybrala-droge-terroru/789m3l

 2. janex said

  Putin: Ukraina przeszła na terroryzm

  Putin: o zatrzymaniu na Krymie grupy zwiadowczo- dywersyjnej ministerstwa obrony Ukrainy: grupa która przejęła władzę w Kijowie, zamiast iść na w kierunku rozmów i kompromisów aby uregulować sytuację polityczną – zajęła się terroryzmem. To jest działanie nie tylko przestępcze i głupie. Jedyny jego cel to dalsze utrzymanie się u władzy, odwrócenie uwagi własnego społeczeństwa od socjalnej katastrofy,po to by dalej okradać naród… To ważny sygnał dla USA i tych krajow ktore wspierają dzisiejszą władzę w Kijowie – czego oni chcą? Czy chcą żeby ich klienci zajmowali się dalej terroryzmem czy są za pokojowym uregulowaniem konfliktu

 3. Adam Ryglowski said

  Czym dla Rosji onegdaj był Krym ?
  Czymś w rodzaju Łeby , Pucka , czy Świnoujścia – jak był administrowany przez Rosję , – a potem dzierżawiony za ciężkie pieniądze od ukraińców .

  Co by było , gdyby US Marine stacjonowało dziś na Krymie?

  WALKA O SUROWCE I ŻYWNOŚĆ – to , co się kombinuje w NOWOCZESNYM PÓŁŚWIATKU , a paskudni Rosjanie ZAWSZE PODSTAWIAJĄ NOGĘ , … na której półgłówki się wypie…lą (ZAWSZE).

  Krym – dzierżawiony od Ukraińców???
  Kiedy?
  Admin

 4. Adam Ryglowski said

  Przepraszam – Admin ( W.Sz.P.) – za skrót myślowy (BEZMYŚLNOŚĆ ) – TO BAZY Czarnomorskiej Floty Rosji dzierżawiły port w Sewastopolu . –
  ….
  Popełniłem błąd michnika – na skróty – pisząc prawdę (?) o Krymie – .
  Baza , to REDUTA . Obywatele (śmieszne to ) – mieszkańcy Krymu , to drugie .

  A może pogadamy ,… jak będziemy jeszcze mogli o bazach na Okinawie … za rok ?

 5. peacelover said

  add#3/4

  ..moj drogi przyjacielu !
  zanim cos powiesz…albo napiszesz
  staraj sie najpierw wytrzezwiec ! to pomaga !

 6. Piskorz said

  re 5 ..”staraj sie najpierw wytrzezwiec ! to pomaga ” PO KIEGO GRZYBA TAKA CHAMSKA ZAGRYWKA..?!
  NIE MOŻNA NORMALNIE..?!

 7. RomanK said

  Uwaga!!

  http://www.blacklistednews.com/Leaked_Memo_Proves_Soros_Ruled_Ukraine_In_2014%3A_Minutes_From_%E2%80%9CBreakfast_With_US_Ambassador_Pyatt%E2%80%9D/53599/0/38/38/Y/M.html

 8. Premizlaus said

  Na oryginalnej stronie są o wiele lepsze zdjęcia, niż widok na plażę z ohydnym zjawiskiem publicznego negliżowania się.

 9. Wszystko to prawda. Ja dodam od siebie, ze referendum nie bylo sfalszowane jak sugeruja niektorzy politycy i nie odbywalo sie w otoczeniu rosyjskich karabinow. Ludnosc Krymska zdecydowanie opowiedziala sie za przylaczeniem do Rosji. Rozmawialem o tym z wieloma ludzmi zaledwie w zeszlym tygodniu bedac w Simferopolu! Ukraina traktowala Krym wyjatkowo po macoszemu i przez dziesieciolecia nie inwestowala doslownie w nic! Do zeszlego roku byly rejony gdzie nie bylo bierzacej wody!!! Jedyna glowna droga z Simferopola do Yalty zostala w czesci wyremontowana tylko do odcinka gdzie swoja wille mial Janukowycz. Krymianie nie chca nawet slyszec o Ukrainie! Takze wszelkie doniesienia jakoby Rosyjscy zolnierze patrolowali miasta i ulice mozna wlozyc miedzy bajki! Nie widzialem ani jednego, a jezdzilem po calym Krymie! Zreszta uwage na to zwrocili mi sami ludzie z ktorymi rozmawialem. Jako ciekawostke dodam, ze ludzie pomimo iz otwarcie wspieraja Putina maja ogromna swiadomosc, ze jego rzady nie maja wiele wspolnego z demokracja, a sa raczej forma demokratycznej dyktatury. Urzednicy i politycy ktorzy dwa lata temu opowiedzieli sie przeciwko niemu juz nie piastuja swoich stanowisk. Putin to czlowiek, ktory rzadzi twarda reka i obstawia urzedy zaufanymi ludzmi. Zreszta nie dalej jak w ostatni piatek przebywal z wizyta w Simferopolu. Dodam takze ze pomimo biedy nie ma tam glupawki pro amerykanskiej i nikt nie dal sie nabrac na tania propagande.

 10. Joe said

  Re 9…Bylem na Krymie i Bierediansku nad m.Azowskim 40 lat temu …Mialem tam mase znajomych i przyjaciol.NIE CIRPIELI j.ukrainskiego…A gdybym nazwal kogos z nich Ukraincem…autentycznie sie obrazali.Choruszczowa nazywali durnym backa…Taka byla to „ukraina”.

Sorry, the comment form is closed at this time.