Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  gnago@o2.pl o Ludzi wybitnie uzdolnionych łą…
  gnago o Śmierć lekarza rodzinnego
  I*** o Herbert, czyli skąd się w…
  bryś o Wolne tematy (52 – …
  bryś o Śmierć lekarza rodzinnego
  Igor Niefiedow o Wolne tematy (52 – …
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  Igor Niefiedow o Dziś Węgry, jutro Polska – czy…
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  I*** o Wolne tematy (52 – …
  Lily o Wolne tematy (52 – …
  Igor Niefiedow o Wolne tematy (52 – …
  Siekiera_Motyka o Śmierć lekarza rodzinnego
  revers o Wolne tematy (52 – …
  Boydar o Herbert, czyli skąd się w…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Dzięki Rosji przeżyło wiele małych narodów

Posted by Marucha w dniu 2016-08-21 (Niedziela)

Nasz czytelnik, Maasteer, nadesłał ciekawy i pouczający tekst, jaki ukazał się na witrynie Onetu.
Admin

http://wiadomosci.onet.pl/forum/problemy-polakow-po-zawieszeniu-malego-ruchu-grani,0,2865464,221957241,czytaj.html

~Dr. historyk prawicowiec ZCHN do ~Pafnucy:

Naród rosyjski nigdy, nigdy nie był antypolski. Rosja uratowała przygarniając do siebie i dając im równe prawa wiele małych narodów. Np. car gruziński prosił cara rosyjskiego o przyłączenie Gruzji do Imperium, aby Turcy nie wyrżnęli Gruzinów tak, jak potem Ormian (jedno z większych ludobójstwo w historii). Chmielnicki prosił uniżenie cara rosyjskiego o przyłączenie Ukrainy do Rosji, aby ją ratować od Tatarów i Polaków.

Rosja walczyła z Turcja (kilkanaście wojen) ratując przy tym biologicznie wiele małych kaukaskich narodów i ratując Europę Zachodnia od inwazji Islamu (nasz Sobieski raz, ale też uratował).

W carskiej Rosji i w ZSRR te małe narody nie wyginęły, a ich podstawa biologiczna znacząco wzrosła, wielu narodom na Syberii i Azji Środkowej Rosjanie stworzyli alfabet i piśmiennictwo, wspomagali ich tradycje. W czasie najgorszej sytuacji na frontach w II WŚ, Stalin wydał dekret aby nie brać do wojska mężczyzn z tych małych narodów aby nie wyginęły biologicznie.

W Rosji rządzili i Gruzini i Ukraińcy; Polacy – Czartoryski, Rokossowski i Dzierżyński zajmowali najwyższe funkcje. Rosjanie to naród, który na przestrzeni swojej historii, nauczył się z innymi żyć po ludzku; doceniać i szanować inne narody

W ZSRR słabe cywilizacyjnie kulturowo i przemysłowo azjatyckie narody: Turkmeni, Kirgizi, Tadżycy, Kazachowie mieli swoje wielkie republiki, które będąc w wielkim organizmie gospodarczym rozkwitały cywilizacyjnie i przemysłowo; dziś upadają.

Gdy w latach 80-tych Breżniew był z wizytą w Polsce, w swoim przemówieniu powiedział: „Naród radziecki, jest dumny z przyjaźni z polskim narodem – narodem 1000-letniej historii..” Tak nie powiedział i nie powie żaden zachodni przywódca. Dla Zachodu możemy być co najwyżej buforowym państwem instrumentalnie wykorzystywanym, rezerwuarem taniej siły roboczej, rynkiem do sprzedaży ich towarów, strefą zgniotu!

Projekt rozbioru Polski narodził się po wybuchu wojny rosyjsko-tureckiej w 1768 w głowie kanclerza austriackiego Kaunitza. Rozbiorów Polski dokonali nie Rosjanie, a trzech niemieckich monarchów: król Prus Fryderyk II, cesarzowa Austrii Maria Teresa i Niemka ze Szczecina Zofia Anhalt-Zerbst (Katarzyna II, która nie umiała słowa po rosyjsku). To żywioł niemiecki, nie Rosjanie, zniszczył wtedy Polskę. Teraz też.

W Warszawie car założył i zbudował Uniwersytet Warszawski i Politechnikę Warszawską (tak, te budynki pochodzą z czasów caratu), aby Polacy mogli się kształcić. Niemcy budowali w Polsce tylko obozy zagłady, a polskich profesorów wyłapywali i eksterminowali, byliśmy dla nich untermensch’e; podobnie robili banderowcy.

Gdyby Rosjanie w 1944 roku zatrzymali się na Zbruczu i Niemnie, szaulisi i banderowcy dorżnęli by nas aż za Kraków a dalej był Oświęcim, gdzie Niemcy spalili by nas zaraz po Żydach i żadne AK (ilu Polaków oni uratowali ?), żaden Zachód by nas nie obronił.

W 45 roku gdy Rosjanie i Polacy zdobywali Reichstag i Kancelarie Rzeszy, bronili go nie Niemcy, ale ponad 800 francuskich esesmanów z liczącej 7300 ludzi Brygady Grenadierów SS (1 francuska) „Charlemagne”.

Od Churchilla Anders usłyszał tylko: „Może Pan zabierać swoich żołnierzy, nie jesteście Nam już potrzebni..”

Amerykanie mając lotnictwo strategiczne dalekiego zasiegu (bombardowali pola naftowe w Ploeszti w Rumunii) mogli zbombardować tory dojazdowe i infrastrukturę Oświęcimia (wiedzieli doskonale o rozgrywającej się tam tragedii).

Po II wojnie tylko dzięki Rosji uzyskaliśmy b. dobre granice bez mniejszości narodowych (to olbrzymia zaleta dla państwa) z olbrzymią linią brzegową; przez 45 lat sprzedawali nam ropę i gaz po b. preferencyjnych cenach, mogliśmy odbudować kraj i stworzyć kilka gałęzi polskiego przemysłu (tysiące nowych, polskich zakładów przemysłowych), biologicznie przybyło nas kilkanaście milionów. Było to odrodzenie nacji, nie eksterminacja.

W Ameryce z wielkich milionowych plemion Indian, zostało dziś kilku, których w cyrku pokazują, albo siedzą w rezerwatach po kilkaset sztuk. Rozpili i wystrzelali te dzielne plemiona indiańskie, a potem Hollywood robił o tym jeszcze filmy, żeby jeszcze na ich tragedii kasy dorobić.

Ameryka ma w najnowszej historii (nowożytnej historii) kilkaset lat niewolnictwa Murzynów i ich strasznego wyzysku, a jeszcze w 60-tych latach panowała tam usankcjonowana segregacja rasowa.

USA, Kanada i Ukraina nie podpisały niedawnej (sprzed 5 miesięcy) ustawy antyfaszystowskiej zgłoszonej w ONZ. Członkowie SS (von Braun i inni) zamiast być osądzeni tworzyli amerykański program rakietowy.

Kilka lat temu USA wyciągnęły na forum polityki europejskiej i finansują najbardziej bestialską i nieludzka formę faszyzmu – banderyzm, nie licząc się zupełnie z odczuciami i historią innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej: Polaków, Rosjan, Czechów, Słowaków, Białorusinów – dla których ta ideologia jednoznacznie jest związaną z ludobójstwem i eksterminacją w czystej postaci.

To nie Rosja pchała się na Zachód, to Zachód zawsze chciał zniszczyć Rosję. Wielonarodowe armie Napoleona i Hitlera szły na Moskwę. To nie sam Hitler i Niemcy szli na Rosję, to szła cala Europa; były w tej armii dywizje rumuńskie, węgierskie bułgarskie, włoskie byli esesmani Francuzi, Hiszpanie, nawet Szwedzi; jedynie Serbowie, Grecy i Polacy, nie mieli swoich jednostek w armii Hitlera (choć było tam kilkanaście tys. Polaków, Ślązaków w większości, siłą wcielonych do Wermachtu).

I to nie była wojna o terytorium, tylko to była wojna aby zniszczyć całkowicie ten dzielny naród i jego państwo. Nie udało im się to. I teraz tez się nie uda.

Co daj Boże.

——
PS. Tekst powyższy pochodzi prawdopodobnie ze strony:
http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/01/glos-winnetou-los-indian-przestroga-odwrocmy-sie-od-zachodu-ratunek-na-wschodzie/
Admin

Komentarzy 113 do “Dzięki Rosji przeżyło wiele małych narodów”

 1. Antares said

  Czy mieszkańcy dzisiejszej ukrainy aż tak źle się mieli w I RZeczpospolitej? Przecież chmielnicki to zdrajca, dogadywał się z wrogami RZeczpospolitej. Niedługo potem był najazd szwedzki. A i Rosja w tym czasie też nas najechała.

 2. Siggi said

  Tekst jest autentyczną refleksją ,krytyczną w odniesieniu do wielu aspektów polityki z historii ,jaki i teraźniejszości.Ostatnie lata jak na dłoni ,ukazują mizerię polskiej polityki w stosunku do sąsiedzkiej RF,która wynika z wasalnej postawy polskich władz do aglosasów(Zachód+Ameryka).Tracimy z tego powodu bardzo wiele.

  Dwie kwestie o charakterze rzeczowym wyjaśnię:
  -Gdy w latach 80-tych Breżniew był z wizytą w Polsce ?Nie był. Lońka zmarł w listopadzie 1982r,już od 1975 r po zawale był w słabej kondycji i stan się pogarszał.On mógł wypowiedzieć tą frazę w 1974r w sejmie,kiedy otrzymał z rąk E.Gierka Krzyż Wielki Virtuti Militari.
  -(Katarzyna II, która nie umiała słowa po rosyjsku). To nie jest prawdą.Szybko ją nauczyli.Ur.w 1729r a w 1745 w Petersburgu przeszła na prawosławie i „ożeniła” się z przyszłym Piotrem III.W tamtych czasach na dworach gadano wyłącznie po francusku,a rosyjski służył im do rugania(opierdalania) poddanych.Mimo,że Niemka, to jako 16-letnia siksa szybko chłonęła język rosyjski.Kiedyś w muzeum widziałem autetyczny dokument podpisany przez Katarzynę II po rosyjsku,ładnym charakterem „J e k a t i e r y n a”.
  Piszą o niej,że nigdy nie była zaspokojona,no bo trafił się na małżonka beznadziejny chłop ,ale ona żeniła się z Rosją,dla której ,jak mało który,monarcha działała ogromnie dużo,przede wszystkim pozysk terytoriów był gigantyczny i nie zawsze drogą wojny.

 3. Jan said

  Błędy, owszem ale co prawda to prawda.

 4. Nieważny said

  Bolszewicy chcieli iść na zachód podobno szerzyć komunizm. Jak coś co było sponsorowane przez zachód miało tam wrócić, w jakim celu?

 5. Boydar said

  Że prawda to prawda. Ale o jakich błędach Pan Jan wspomina ? I czyich. Na razie domyślam się, że w relacji Rosja – Polska. Gdyby tak wziąć na tapetę każdy z tych „błędów”, można by jakieś konkrety wyekstrahować; z pożytkiem dla nas, i niekoniecznie dla unych.

  Ja chcę się qurwa wreszcie dowiedzieć, co nam, Polakom, Rosjanie złego w życiu zrobili. Zaznaczam – Rosjanie, nie poprzebierane za Rosjan wywłoki. Voila !

 6. L2P said

  Nie ujmujac autorowi, bo niby pieknie pisze ale jakby zerzniete z podrecznika histoeri szkoly zdaje sie sredniej..pomieszane z poplatanym widac pod gospodarza ktos sieje..

  [ ..externistycznie i `historyca`po examinie tak..gdybys byl pan na lekcjach to nie opowiadal by pan tyle niedorzecznosci ale poniewaz tak obowiazuje to dam ocena 4..wtedy sobie powiedzialem, ze nie spoczne poki nie dowiem sie historycznej prawdy ale o to jak sie okazuje, nie tak latwo..lepiej byc na lekcjach..]

  `Rosjanie to naród, który na przestrzeni swojej historii, nauczył się z innymi żyć po ludzku; doceniać i szanować inne narody` – OCZYWISCIE Slowianie naprawde slyna z goscinnosci, przyjac, umoscic, pomoc, extra prawa nadac etc.. !..
  [ jedna nacja to z premedytacja wykorzystala.. i dzis uwlaszczajac sie i uchodzac za np. Polakow zawsze to podkresla z wielka radoscia i `poszanowaniem`- dziedzictwo tej goscinnosci w postaci muzeum o czym wszem i wobec mowi ! ]
  a wierzby placza, placza..
  System rozdawnictwa i rownosci to centrum falszywej flagi mimo p[ozornych dobrobytow prowadzi do piekla i antychrysta o czem Kosciol Sw. nauczal.

 7. Przecław said


  Maciej Poręba w rosyjskim mundurze z polskim orzełkiem na czapce, obecny przy uroczystej odprawie Rajdu Katyńskiego, przypomina o dwudziestu tysiącach Rosjan walczących u boku Wojska Polskiego w latach 1919-1920 i później.

 8. hasan22 said

  Rewelacje tych przemyśleń obala totalnie książka „Lodołamacz” W. Suworowa która jasno pokazuje stosunek Rosji do Polski i innych małych narodów oraz to umiłowanie pokoju. Jak dla mnie te niby rzeczowe analizy są kolejna próbą zakłamywania historii. Bo w rzeczywistości Europie i Polsce groziło większe zagrożenie ze strony Stalina niż doznała Europa z rąk Hitlera.

 9. Przecław said


  Z polskich polityków Kornel Morawiecki i Ewa Błaszczyk odważyli się przerwać terror politycznej poprawności i uroczyście uhonorować wyjazd XVI Rajdu Katyńskiego.

 10. Hasso C. said

  Takie wybiorcze widzenie historii. Rosja wspierala narody Kalkazu przede wszystkim dlatego, ze byly chrzescianskie, a Turcja muzulmanska. Do tego, Rosja nigdy nie miala dosyc wlasnych poddanych, zeby rozwalic i „ucywilizowac” tereny centralnej Azji. Po prostu nie bylo kim tego robic.
  Ja nie wiem, czy Rosjanie sa szczegolnie humanitarni, w porownaniu z Niemcami czy Anglosaksami, trudno to zmierzyc, ale fakt, ze po Drugiej Swiatowce, pod kuratela rosyjska, nasz narod mial dlugi okres spokoju i odbudowy biologicznej przy bezpiecznych granicach. Teraz dopiero jestesmy na powaznie zagrozeni biologicznie i kulturalnie, i zadan Putin nie moze nam pomoc.

 11. Przecław said

  >>> Chmielnicki prosił uniżenie cara rosyjskiego o przyłączenie Ukrainy do Rosji, aby ją ratować od Tatarów i Polaków.<<<

  I co z tego że prosił.? Chmielnicki to antypolska, antyruska i antysłowiańska kanalia. Kogo prosił ?, przecież "carowie" to byli administratorzy kolonii białych ludzi, zwanej Rosją, na służbie londyńskiej The Muscovy Company. To ta kompania nakazała mu aby oderwać od słowiańskiej Polski, kraju wolnych i suwerennych ludzi tereny Rusi wraz z ludźmi tam żyjącymi i przerobić ich na niewolników – białych murzynów.
  Chmielnicki i Bandera to dziś czołowi patroni jedynego kraju w Europie oficjalnie czczącego ludobójstwo, .

 12. Hasso C. said

  Ad Hasan (6)
  Ja czytalem ksiazki „Suworowa”. „Lodolamacz” i inne w tym samym duchu i o tym samym . Lektura wspolczesnych rosyjskich zrodel przekonala mnie jednak, ze Wladimir Rezun (czyli „Wiktor Suworow”) to propagandzista anyrosyjski i jego teksty sa zaklamane i maja na celu podkopanie ducha Rosjan i ich pojmowanie wlasnej historii. Stalin nie szykowal sie do wojny zaczepnej przeciwko Hitlerowi. Stalin zwyciezyl w straszliwej walce przeciwko Trockiemu i jego frakcja komunistow internacjonalistow, pod haslem „socjalizmu w jednym kraju”. To Trocki i jego zachodni sponsorzy chcieli aby ZSRR byl ich narzedziem do zniewolenia calej Eurazjii (co najmniej). Stalin rozumial, ze Hitler to narzedzie tych samych sponsorow przeciwko Rosji, stworzony i wyposazony przez tych samych sponsorow dla zniszczenia ZSRR-Rosji, ktora sie od nich uniezaleznila. Teraz zbroja i przygotowuja nas do tego samego celu.
  Nie nalezy reklamowac czarnej propagandy, panie Hasan.

 13. Akej said

  Tekst zawiera mnostwo bledow. Przede wszystkim Rufin vel Dzierzynski nie byl Polakiem, tylko zyden znajacym polski, rosyjski i jidysz. Rokossowski nie rzdzil Rosja. A jak mial cos do powiedzenia to w Sowietach, a nie Rosji! Z wyzej wymienionych Polakow mozna zgodzic sie tylko z nazwiskiem Czartoryskiego. Poza tym autor pieprzy glupoty gdy pisze o Chmielnickim. Polska kozakow nie przesladowala. Kozacy byli nieposkromiona dzicza, ktora niepotrzebnie wpychala nas w wojny z Turcja. Zgoda jesli odzie o stosunek narodu rosyjskiego do nas, ale tylko narodu, a nie rosyjskich carow! Przypomne tylko, ze po Unii Lubelskiej (1385) cala Ukraina za wyjatkiem Ziemi Halickiej oraz Zachodniego Wolynia (nalezacych przed Unia do Polski) byla wyludniona i zdewastowana przez Mongolow i Tatarow. Nie kto inny, a tylko Polacy zaludnili ja i powolali do zycia. Zalozyli mnostwo miejscowosci, ktorych nazwy po rozbiorach carowie rosyjscy rusyfikowali oraz zacierali pieczolowicie wszystkie znaki polskosci na tych ziemiach. Nie nalezy zapominac, ze nie kto inny a wlasnie carowie rosyjscy spychali na nasze terytorium masy zydow i uparcie starali sie nas zepchnac na linie Bugu, a potem jeszcze dalej na zachod gdy utworzyli na poczatku XXw. podlegla Kijowowi gubernie chelmska. Nie udalo im sie nas wypchac tylko z Wilenszczyzny, Nowogrodczyzny oraz Bialostocczyzny. Na temat Rosji sowieckiej nie mozna dyskutowac, bo Rosjanie nia nie rzadzili. I jeszcze jedna bajka wymyslona przez autora, ktory twierdzi, ze tylko raz Polska walczyla z Turcja (Sobieski)!!! Co za debilne stwierdzenie! Do czasu upadku Wegier (bitwa pod Mohacsem (1526) Wegry byly przedmurzem chrzescijanstwa. Mysmy probowali pod Warna (1444), ale z powodu zlego dpwodztwa niepotrzebnie distalismy po klapie. Po upadku Wegier Tylko Polska byla przedmurzem chrzescijanstwa az do konca zycia krola Sobieskiego. Moskwa prawie przez dwa wieki (nie wojowala z Turkami) – bo robila to za nia Polska. Po klesce wiedenskiej Turcja zaczela sie szybko chylic ku upadkowi i w XIXw. nazywana byla chorym czlowiekiem Europy. I jeszcze jeden razacy „byk” autora. Projekt rozbiorow Polski nie narodzil sie 1768r. Bylo juz o nim wiadomo z rzadow pierwszego Sasa! I prosze nie mowic mi, ze Rosja nie pchala sie na zachod. Otoz pchala sie. Stoczyla w polowie XVIIIw. bitwe ze Szwecja, ale ja przegrala. W XIXw. zaanektowala Finlandie i Besarabie. Nie bede dyskutowal faktu, ze w 1944r. Rosjanie nie zatrzymali sie na Zbruczu i Niemnie. To byli SOWIECI, ktorzy zatrzymali sie zato pod Warszawa, a przedtem perfidnie nawolywali Polakow do walki ze szwabami.

 14. Filomena said

  Chmielnicki mial swoje interesy i swoje ambicje, ale przyczyny buntu byly bardziej skomplikowane. Byl to bunt do ktorego przylaczyly sie cale masy chlopstwa i byl to bunt wyjatkowo krwawy.

  Niestety Rzeczpospolita popelnila jeden straszliwy blad, ktorego skutki zreszta odczuwamy po dzis dzien i placimy za to wysoka cene. Rzeczpospolita sprowadzila na swoje terytoria cale masy Zydow. Co gorsze, dala ona tym Zydom prawa jakich nie mieli oni wlasciwie nigdzie. Doszlo do tego, ze innowierca zyd mial sie w Rzeczypospolitej duzo lepiej niz pospolitak chrzescijanin. A juz najgorzej mieli sie chlopi. Szczegolnie zle zaczelo sie dziac na Ukrainie. W bardzo krotkim czasie Zydzi opanowali wszystkie miasta i miasteczka owczesnej Ukrainy. Wyparli z nich kompletnie prawoslawnych Rusinow. Zydzi tak sie rozzuchwalili na terenach tzw. Ukrainy, ze wysyskiwali lokalne – glownie prawoslawne – chlopstwo na wszystkie strony. Nawet klucze do cerkwi byly w rekach lokalnego Zyda. Taka sytuacja musiala sie zle zakonczyc.

  Polskie elity nie powinny byly nigdy do tego doprowadzic, nie powinny byly nigdy zezwolic na to azeby w chrzescijaskim panstwie chlop chrzescijanin nie tylko mial sie gorzej od Zyda, ale byl gnebiony przez Zyda. Zeby Zyd nie zezwalal mu wejsc do cerkwi jak nie zaplaci mu pieniedzy.

  Podejrzewam, ze nie tylko czesc polskiej szlachty byla kupiona przez Zydow, ale podobnie musialo byc z niektorymi krolami. Otoz jeszcze dlugo przed krwawym powstaniem chlopskim na Ukrainie polski krol Zygmunt August pisal list do cara moskiewskiego Iwana Groznego zeby ten zezwolil osiedlac sie Zydom w swoim panstwie! A car polskiemu krolowi odpowiedzial, ze nie pozwoli na takie cos nigdy i zeby krol polski nigdy do niego w tej sprawie nie pisal, bo nie ulegnie. Pisal do niego takie slowa: „Bracie, i Ty nie pozwol Zydom zagoscic sie w Twoim kraju, gdyz oni caly Twoj kraj opanuja a Was wytepia jak chwasty”. I co, zle car polskiemu krolowi radzil? Az za dobrze mu radzil. Ale jak widac ani do krolow ani do szlachty to nie docieralo.

 15. Akej said

  @ 13
  Car radzil dobrze. Sam jednak byl pod wplywem Angoli.

 16. AlexSailor said

  Artykuł jest po prostu głupi.
  W zasadzie wszystko w nim jest schrzanione.

  Tylko jedną perełkę przedstawię:
  „Chmielnicki prosił uniżenie cara rosyjskiego o przyłączenie Ukrainy do Rosji, aby ją ratować od Tatarów i Polaków”.
  Trudno wymyślić coś równie głupiego.

  Nie, artykuł zawiera b. wiele prawdy.
  Admin

 17. Akej said

  @ 12
  Glupoty pan pisze. Pytam pana kto rzadzil Rosja sowiecka?
  – Rzadzili nia zydzi, a Rosjanie nie mieli wiele do powiedzenia!

 18. hasan22 said

  Ad,Hasso (12)
  Pozwolisz że się z tobą nie zgodzę Rosjanie wszystko co jest sprzeczne z ich polityka informacyjna nazywają „czarna propagandą antyrosyjską” Tymczasem Suworow większość swoich tez (nie przeczę że kontrowersyjnych) podpiera materiałami archiwalnymi i logiką co bardzo uprawdopodabnia te tezy, jednocześnie wiele z tych tez potwierdza również M. Sołonin A istotą jest też samo podejście do sowietów i w jakim duchu zostało się wychowanym ja zostałem wychowany że proletariat czerwony to największe zagrożenie i nieszczęście dla Europy.
  Więc nie reklamuję tu czarnej propagandy a wyrażam opinię z którymi się po części identyfikuję a które mocno uwiarygadnia Pakt Ribbentrop- Mołotow i fakt że Stalin wspierał dojście Hitlera do władzy na co są dokumenty.

 19. Filomena said

  Co do humanitaryzmu Rosjan, to carat ogolnie byl bardziej humanitarny niz na przyklad Imperium Brytyjskie. Ogranicze sie do XIX wieku, chociaz moglabym niemalo powiedziec o innych epokach.

  W carskiej Rosji w owej epoce kara smierci karano tylko za zamach stanu czy terroryzm, i to nie zawsze. Wlasnie dlatego, ze niezawsze roznych rozrabiakow i zamachowacow karano smiercia mogli sobie oni spokojnie siedziec na zeslaniu i planowac dalsze rewolucje. Malo to, jeszcze niejednemu rzad placil zapomoge azeby nie umarl z glodu, bo jak wywodzili sie z inteligencji to do ciezkiej pracy sie nie nadawal.

  Za morderstwa, nawet wyjatkowo brutalne, karano zsylka wglab Rosji albo na Sybir. W Anglii i jej koloniach mordercow wieszano. A w pierwszej polowie XIX wieku to wieszano nawet za kradziez i to wieszano nawet dzieci. We Francji za morderstwo rowniez karano smiercia przez odciecie glowy gilotyna. Jako narzedzie egzekucji gilotyna przetrwala we Francji az do lat 70tych. W Szwecji natomiast jeszcze na poczatku 20 stego wieku obcinano glowe toporem na pniu.

 20. Akej said

  @ 16
  Zupelnie nie rozumiem dlaczego przedmoim e-mail adresem wyskoczylo nagle slowko „erwer”. Nic tam nie dopisywalem. Adminie – bardzo prosze to sprawdzic.

  ??? – musiał Pan to sam niechcący wpisać – admin

 21. AlexSailor said

  Przykładem dobrej roboty jest materiał filmowy zamieszczony przez @Przecława (ad 7).

  Ponad milion Polaków walczyło w armii cesarstwa rosyjskiego, w tym 20 tys. oficerów, 108 generałów.
  Oni nie istnieją obecnie w świadomości społecznej Polaków.

  I dalej.
  W Kijowie mieszkało 30% Polaków przed I WŚ.

  Na koniec przypomnę, że w Rosji miano ustanowić prawo (może już jest), na mocy którego każdy potomek poddanych cara Mikołaja II (i króla Polski), ma prawo do obywatelstwa rosyjskiego.
  To będzie obecnie z 80% populacji Polski.
  W związku z czym strach niemiłościwie panujących nam rządzących okupantów jest w pełni uzasadniony.

 22. Akej said

  @ 18
  Usunalem to. Zobaczymy co bedzie.

 23. AlexSailor said

  ad 13 Filomena

  Cenne ślady informacji.

  Proszę również zauważyć, że Zygmunt August był beznadziejnej jakości królem.
  Żyjąc długo i bezpiecznie, władając już mocarstwem, nie był w stanie nawet potomka spłodzić, a przecież nie było żadnych przeszkód.
  Będąc królem dynastycznym, jednym z najważniejszych obowiązków jest zapewnienie ciągłości dynastii.
  Oczywiście w innych sprawach też był wołową dupą.

 24. Przecław said

  Oczomwidno Rzeczpospolita nie była ideałem, bo takiego nie ma na świecie, jednak zachowała suwerenność władzy państwowej w ręku żyjących tam autochtonów-Słowian, czego nie daa się powiedzieć o Rosji, która od r.1555 była de facto kolonią londyńskiej The Muscovy Company, która zmieniała carów kiedy tylko chciała, a opornych mordowała conajmniej do r.1917, natomiast ludność Rosji /Moskwy/ gnębiła, skłócała ze sobą i grabiła na tej samej zasadzie co inne lichwiarskie kompanie robiły z Indiami czy Czarnym Lądem. tylko za Iwana Groźnego oprycznicy /pierwowzór NKWD/ wymordowali 1/5 ludności kraju, tak podaje profesor Władysław Serczyk, a złoto, srebro i co tylko miało wartość agenci tej kompanii wywieźli, głównie prze Archangielsk do Anglii, po r. 1917 był powtórka jako tzw. „rewolucja bolszewicka”, a Averell Harrimann chwalił się znajomością z Leninem i wywoził wagony złota zrabowanego Rosjanom /i Polakom/ na zachód, w tym do USA, żył chyba do lat 1980ch.

  To co pani napisała to powtórka zakłamanej antypolskiej propagandy sprokurowanej przez specjalistów w okresie nocy mikołajewskiej po powstaniu listopadowym 1830, za grube pieniądze, także antypolskiej propagandy austriackiej i pruskiej, bo one działały w porozumieniu. nie jest prawdą, że żyd trzymał klucze do cerkwi, nie wiem czy udowodniono choć jeden przypadek, a jeśli to był wyjątek od reguły. Najważniejsze jednak, że w suwerennym państwie, jakim była Rp można było te nieprawości usunąć na legalnej drodze nie niszcząc państwa, które było obiektem zazdrości i marzeń całej Europy. Chmielnicki – kanalia i zdrajca był na usługach antypolskiej mafii i musiał się słuchać Camerona-Krzywonosa przysłanego przez Cromwella , który go pilnował i dyktował do ma robić.

 25. Filomena said

  Pana tzw. Suworowa w ogole nie uwazam za wiarygodnego.

  Pakt Ribbentrop-Molotow? A kto pierwszy podarowal Adolfowi czesc Czechoslowacje?

  Ci sami co stworzyli Bolszewie, stworzyli rowniez Hitlera. Byli to w pierwszym rzedzie syjonistyczni bankierzy z Broadwayu plus inne korporacje, ktore niekoniecznie powiazane byly z syjonizmem, ale ktorym rowniez zalezalo na zniszczeniu Slowian i rozgrabieniu Rosji i ostatecznie podporzadkowaniu sobie Europy i Eurazji. Juz wtedy byliby panami swiata.

  Liczono glownie na Bolszewie, ale projekt bolszewicki nie wyszedl, bo Stalin zniszczyl trockistow – najwiekszych wrogow Rosji – ktorych celem bylo rozprzestrzenianie bolszewizmu po calym swiecie. Oni mieli stwarzac wojny i konflikty na calym swiecie. Glownym zas celem Stalina bylo odbudowanie nowego rosyjskiego imperium, ale w komunistycznej oprawie. To i robil.

  Wtedy Wielki Syjon nie majac wyjscia postanowil uzyc innego haka do rozwalenia Rosji i zagarniecia jej terytoriow. Wykreowano Adolfa. Nie bylo to trudne zadanie. Najpierw, jeszcze w latach 20-tych rozprzestrzeniano w Niemczech straszna demoralizacje, do tego doszedl niesamowity ekonomiczny kryzys, ktory zreszta sztucznie wywolano. I nagle pojawia sie partia NSDAP ze swoimi pomyslami. Na czele jej stoi Adolf, zwykly przecietny facet. Jak to bylo mozliwe, ze facet o przecietnym rodowodzie nagle robi taka zawrotna kariere? Bo go ktos oplacal. Ale kto go oplacal? Wiekszosc dawnej niemieckiej arystokracji i szlachty byla juz dawno zbankrutowana. Oplacaly go pewne bogate kolka. Moge podac liste. Bez ich pieniedzy pan Hitler daleko by nie doszedl. I nie przez przypadek nagle Niemcy zaczely sie zbroic. Przeciez najpierw im tego zabroniono. No ale w planie Wielkiego Syjonu byl juz nastepny podboj Rosji.

  Dzis historia sie powtarza, i to wszystko dzieje sie na naszych oczach. I o to samo chodzi. Dzis widzimy jak fajnie syjonisci – ukrainscy oligarchowie – dogadali sie z banderowcami (spadkobiercami nazistow). Co wiecej, i jedni i drudzy dostali poparcie – finansowe i moralne – od syjonistow zza oceanu – pani Nuland (zona zagorzalego syjonisty Kagana) na Majdanie z ciasteczkami. Nic dodac nic ujac. A celem jest?…Narobic zamieszania Rosji. Ten sam scenariusz tylko aktorzy inni.

  Zaden tzw. Suworow ze swoimi pseudo-faktami mnie nie przekona. Fakty mamy dzis na Ukrainie. Fakty mamy na Donbasie, gdzie zydo-banderowska junta mordowala wlasnych obywateli o czym juz nawet powoli zaczely mowic ukrainskie media. Bo do niedawna jeszcze uwazaly ow bandytow za bohaterow.

 26. Akej said

  @ 23
  Nie wiem dlaczego, ale Jagiellonowie (za wyjatkiem Kazimierza Jagiellonczyka) zdawali sie zupelnie nie dbac o intresy swej dynastii oraz oraz o odzyskanie Pomorza Zach. i Slaska. Jagiello zaprzepascil zwyciestwo pod Grunwaldem. i odstapil Nowa Marche Brandenburii (debil skonczony!!!) zamiast wcielic ja do Polski! Jan Olbracht nie podjal rokowan z ksieciem Pomorza Zach., ktore mogly sie zakonczc przylaczeniem tej ziemi do Polski, bo zachcialo mu sie pchac na wschod aby poniesc kleske w lasach Bukowiny. Zygmunt Stary nie wcielil luteranskich Prus Ksiazecych do Polski. Zygmunt August wprawdzie doprowadzil do unii realnej z Litwa, ale zmarl bezpotomnie bo wolal romans z niejaka Barbara. Tylko jeden Kazimierz posluchal szlachty wielkopolskiej i Polska stoczyla mordercza wojne 13-letnia z zakonem odzyskujac Pomorze Gdanskie. Przyznac trzeba, ze Jagiellonowie dosc dobrze dbali o rozwoj kultury, ale po wszystkich zwycieskich bitwach nie szli za ciosem. Podobnie „rzadzili” Wazowie o ktorych nie chce mie sie juz pisac. Wspomne tylko o oddaniu Prus Hohenzollernom i Traktatach Welawsko – Bydgoskich. Rzygac sie chce – i tyle!!!.

 27. hasan22 said

  Ad (25)
  Usprawiedliwianie Paktu Ribbentrop- Mołotow bierna postawa Ligi Narodów odnośnie Czechosłowacji jest chyba nieporozumieniem i swoja drogą (choć ma pani do tego prawo )nie rozumiem pani uwielbienia dla Rosji sowieckiej. Zarówno w zbrojeniu jaki szkoleniu armii niemieckiej swój wydatny udział miała Rosja sowiecka (układ z Rapallo) Równiez dojście Hitlera do władzy odbyło się przy poparciu (na wniosek Stalina) niemieckich komunistów Kwestię Suworowa pozostawię bez komentaża bowiem widzę że żadne fakty o wydźwięku antyrosyjskim nie są w stanie pani przekonać

 28. Grażyna said

  Aleksander Jabłonowski i Pan Poręba (syn) mówią o Rosji, ZSRR i po raz kolejny naszych „sojusznikach”.

  .https://www.youtube.com/watch?v=ExO_sPsvvW4

 29. hasan22 said

  Ad. (25)
  Pisze pani roniąc krokodyle łzy:”Dzis historia sie powtarza, i to wszystko dzieje sie na naszych oczach. I o to samo chodzi. Dzis widzimy jak fajnie syjonisci – ukrainscy oligarchowie – dogadali sie z banderowcami (spadkobiercami nazistow). Co wiecej, i jedni i drudzy dostali poparcie – finansowe i moralne – od syjonistow zza oceanu – pani Nuland (zona zagorzalego syjonisty Kagana) na Majdanie z ciasteczkami. Nic dodac nic ujac. A celem jest?…Narobic zamieszania Rosji. Ten sam scenariusz tylko aktorzy inni.”
  Jednocześnie zachwalając Rosyjski Humanitaryzm : cyt „Co do humanitaryzmu Rosjan, to carat ogolnie byl bardziej humanitarny niz na przyklad Imperium Brytyjskie. Ogranicze sie do XIX wieku, chociaz moglabym niemalo powiedziec o innych epokach. a zapomina że ci humanitarni Rosjanie nie mieli problemów aby na tych samych terenach zagłodzić parę milionów swoich obywateli w ramach reform rolnictwa. Więc winszuje obiektywizmu (wybiórczego)

  ——
  Bzdury Pan piszesz.
  Ani „Rosjanie” (chyba, że bez napletka), ani też nie było takiego głodu, jak głosiła zachodnia propaganda.
  Admin

 30. hasan22 said

  Bzdury Pan piszesz.
  Ani „Rosjanie” (chyba, że bez napletka), ani też nie było takiego głodu, jak głosiła zachodnia propaganda.
  Admin

  Drogi adminie są tacy co negują istnienie obozów koncentracyjnych czyżby pan negował głód na Ukrainie wschodniej? Niezależnie czy zagłodzili milion czy dziesięć milionów to faktem jest że do tego głodu doprowadzili i roztrząsanie czy byli to Rosjanie żydzi czy Gruzini nie ma tu najmniejszego sensu bowiem Była to decyzja administracyjna władz sowieckich którzy tym krajem rządzili a i dziś Rosjanie Stalina uważają za ojca narodu

  Jasne. Czy ruskie byli wykonawcami, czy ofiarami – to dla Pana jeden ch…
  Grunt, że ruskie były w to zamieszane.
  A co do głodu… to ktoś kiedyś porobił wyliczenia demograficzne…
  Tak samo się zgadzało, jak z 6 milionami ofiar pewnej nacji.
  Dla Banderlandu mit o wielkim głodzie to jeden z mitów założycielskich.
  Admin

 31. Filomena said

  @ 29

  O jakim glodzie Pan pisze? Jesli pisze Pan o bolszewickiej epoce, to sami Rosjanie byli ofiarami tego glodu. A w ogole to przede wszystkim Rosjanie byli ofiarami bolszewizmu, ktory byl tworem zydowskim i ktory to stworzyl cala ta katastrofe. A car i jego rodzine kto zamordowal? Rosjanie? Nie, nie Rosjanie. Jurowski – rodowity Zyd. Swierdlow – rowniez rodowity Zyd. Nie jest to mit, jest to fakt. Mozna sobie sprawdzic dane tych ludzi. Prawie cale otoczenie Lenina skladalo sie z Zydow: Kamieniew, Radek, Zinowiew, i reszta. Podobnie NKWD, ktoro rozstrzelalo polskiech oficerow w Katyniu i innych miejscach skladalo sie przede wszystkim z Zydow o czym sami Zydzi pisali w izraelskiej gazecie.

  A jakiej narodowosci byli kaci Polakow w latach powojennych? Moze rodowici Polacy? Bristygierowa, Rozanski, Berman, Swiatlo itd? Oni byli takimi samymi „Polakami” jak komisarowie i wiekszosc bolszewikow „Rosjanami”.

  ——
  Dla tego pana to nie ma znaczenia. Rosjanie, Żydzi… jeden pies. Taki ogólny mętlik…
  Admin

 32. Filomena said

  @ 30

  Bo z tymi obozami tez nie do konca bylo tak jak sie to mowi. Nie chodzi tu o negowanie obozow, ale o to kto byl ofiara i ile tych ofiar bylo itd.

  Ja sama mialam okazje byc w jednym muzeum tzw. Holokaustu i co widze? Widze zdjecia Cyganow z Belzca a pisze, ze sa to Zydzi. Na innej fotografii widac wyraznie egzekucje bialoruskich partyzantow, ale w ow muzeum przedstawieni oni sa jako Zydzi. Taka jest w tym muzeum wersja historii.

  Wlasnie po rza pierwszy na Zachodzie uslyszalam, ze to Polacy mordowali Zydow. Taki jeden francuski syjonista zrobil film pt. Shoah i przedstawil tam Polakow jako skrajnych chamow, degeneratow i prymitywow. O tym ile Polakow i ich rodzin zginelo ratujac Zydow ani slowa.

 33. hasan22 said

  Ad 31
  Jest to klasyczne odwracanie kota ogonem To żydzi Obalili Carat To żydzi wywołali Rewolucję To żydzi robili czystki a Rosjanie siedzieli pokornie w lepiankach i czekali co z tego wyniknie tymczasem fakty sa takie że nie wnikając w źródła inspiracji Rosjanie w budowaniu bolszewickiego państwa brali czynny udział i ponoszą za zbrodnie bolszewickie taka sama odpowiedzialność jak i jej inspiratorzy. Dokładnie taka sama retorykę stosują Niemcy odnośnie II WŚ to nie Niemcy tylko Hitler i faszyści ponoszą winę tylko kim byli ci faszyści ja się pytam.

 34. hasan22 said

  Nie wnikam w narrację obozów ale o głodzie na Ukrainie wiem od przodków bo część rodziny ma swoje korzenie na kresach wschodnich i mieli styczność z ofiarami tego głodu więc nie czerpię tych wiadomości z „propagandy zachodniej” tylko przekazów rodzinnych podobnie jak i porównanie okupacji sowieckiej i niemieckiej wypada na korzyść tej niemieckiej w oparciu o przekaz mojej babki która obie te okupacje przeżyła. A która wkroczenie Niemców w 1941 roku skwitowała jednym zdaniem „To był raj jak Niemcy bolszewików przepędzili”

 35. Marucha said

  Re 33, 34:
  Czy może Pan swoje bałamuctwa głosić gdzie indziej? Bo nam szkoda czasu…

 36. hasan22 said

  Jasne. Czy ruskie byli wykonawcami, czy ofiarami – to dla Pana jeden ch…
  Grunt, że ruskie były w to zamieszane.
  A co do głodu… to ktoś kiedyś porobił wyliczenia demograficzne…
  Tak samo się zgadzało, jak z 6 milionami ofiar pewnej nacji.
  Dla Banderlandu mit o wielkim głodzie to jeden z mitów założycielskich.
  Admin

  To że ruskie byli zarówno ofiarami jak i wykonawcami jest dla mnie jasne tyle że mało mnie obchodzi gdy tną się między sobą za to bardzo duży wpływ na moje poglądy ma to że taki sam stosunek mieli do Polaków zarówno Tych w żyjących w RP jak i tych żyjących w granicach bolszewii .i nie zamierzam ich rozgrzeszać tylko dla tego że na urzędach siedzieli żydzi czy inne swołoczy. bo poza urzędami mokra robotę wykonywali tez Rosjanie

 37. Filomena said

  @ 27

  Nigdzie nie napisalam, ze uwielbiam Rosje sowiecka. Niech Pan nie znieksztalca tego co pisze. Nie mam powodu uwielbiac Sowietow, bo moja rodzina byla ofiara tego systemu. Stad wiem dobrze jak bylo. Nikt mi nie musi mowic. No w przeciwienstwie do roznych pseudo-patriotow i pseudo-historykow staram sie byc obiektywna i rozumiec to co sie stalo, i dlaczego tak sie stalo.

  Jezeli mi ktos dzisiaj mowi jacy niedobrzy byli Sowieci a zupelnie pomija obrzydliwe zbrodnie banderowcow, to o jakiej moralnosci mozna mowic. Co gorsze, ci banderowcy sa dzis u wladzy na Ukrainie razem z kolesiami syjonistami. Ta szajka juz zdazyla pomordowac ludzi. To sie dzieje teraz, to sie jeszcze nie skonczylo. Jeszcze nie wiadomo jak sie skonczy.

  Co nam daje mowic o tym co bylo w przeszlosci, kiedy dzis ten niby to humanitarny Zachod wspiera zydo-banderowska junte i to samo robi podly pseudo-polski rzad, i ten sam Zachod nazywa bandytow, ktorzy obcinaja ludziom glowy na Bliskim Wschodzie opozycja walczaca o wolnosc?

 38. hasan22 said

  @35
  Widać hołduje pan jedynie słusznym poglądom Własnym i wszelkie inne sa dla pana bałamutne Więc dalsza dyskusja jest faktyczne bezcelowa

 39. Przecław said

  #23 Alex Sailor
  Zygmunt August zmarł nie ukończywszy 52 roku życia, prawdopodobnie na syfilis /podobnie jak Iwan Grożny, Lenin i Piłsudski/. Do końca życia łudził się, że los obdarzy go potomkiem płci męskiej powołując się na przykład swojego pradziadka Jagiełły, któremu po 70-ce urodziło się dwóch synów.
  Miał trzy żony, 1-szą Habsburżankę, 2-gą Radiwiłłównę, 3-cią też Habsburżankę. O ile nie całkiem można go winić za decyzję co o pierwszego ożenku ze względu na młody wiek, to już wchodzenia powtórni w związek z Habsburżanką nie da się usprawiedliwić. Czysta głupota. Habsburgowie celowo podstawiali bezpłodne lub niezdolne do współżycia okazy aby wycyganić władzę nad królestwami Węgier, ziemiami Czech. Śląska., oni wcześniej wmanewrowali młodego Ludwika Jagiellona w klęskę pod Mohaczem i śmierć na polu bitwy.
  Zygmunt August starał się o unieważnienie małżeństwa, jednak papież ni myślał się zgodzić i upokarzał monarchę, władcę pierwszego filaru katolicyzmu, czy bardzo się pomylę jeśli będę podejrzewał o zmowę papieża z Habsburgami na szkodę Rzeczpospolitej ?
  Głupota Jagiellonów, tj. Kazimierza Jagiellończyka, Zygmunta Augusta a także Zygmunta III Wazy oraz Jana Sobieskiego .małżeństwo syna Jakuba z Habsburżanką/ jest zadziwiająca, za każdym razem te „wspaniałe miraże” miały fatalny skutek dla państwa, a częstokroć także dla samych małżonków.

 40. hasan22 said

  @ 37
  w Sumie zgadzam się z tym co pani napisała z ta małą różnica że nie rozgrzeszam Rosjan tylko dla tego ze zachód tez jest zakłamany jak pani chce to niech wierzy w Humanitaryzm zachodu ja w te bajki nie wierzę i racjonalnie postrzegam te działania z perspektywy interesów Francuzi tez głośno o własnych zbrodniach nie mówią aby nie zniszczyć mitu swojej Rewolucji a sporo mają tej krwi na rekach co nie zmienia faktu że na Rosję patrzę przez pryzmat awersji bo nie znajduje powodów aby widzieć w nich przyjaciół.

 41. er said

  Ale bzdety napisane przez historyka prawicowca na temat Rosji i Bolszewii. Wiadomo,że Zachód i Niemcy nie są lepsi. Ale żeby aż tak koloryzować rusków, a zwłaszcza bolszewię?

 42. hasan22 said

  @37 I taka mała uwaga Celowo nie poruszałem tu kwestii Banderowców i syjonistów bowiem artykuł który komentujemy odnosi się w skrócie do stwierdzenia ile zawdzięczamy Rosji a nie Ukrainie czy żydom

 43. Filomena said

  @ 33

  Bzdury pan gada.
  Polske Ludowa tez budowali Polacy. I w owczesnej milicji byli Polacy, no nie Polacy byli przesladowcami swoich rodakow po wojnie. Wladza Polakow byla ograniczona.

  Dzisiejsi Ukraincy tez biora udzial w calym tym balaganie, co tam powstal, ale nie zmienia to faktu, ze calym wahadlem jest tam chabado-syjonistyczna mafia. To ona ma pieniadze i ona organizowala caly ten Majdan. I nie jest to zadne odwracanie uwagi od niczego, bo to co sie dzieje w panstwie zalezy od tych co sa u wladzy. A wlasnie oni sa u wladzy. I malo to – oni maja wsparcie takich samych oligarchow, ktorzy juz dawno przechwycili wladze w USA. I jesli Ukraina chce byc normalnym panstwem to musi obalic ten zbrodniczy oligarchat. Nie bedzie to jednak proste, bo za tym oligarchatem stoi oligarchat globalistyczny.

 44. Hasso C. said

  O czym w ogole tu mowa? Czy Rosjanie winni czegos czy nie? To w ogole nie ma sensu, takie gadanie. O winie mozna mowic tylko w odniesieniu do jednostek, i to wylacznie w scisle prawnym aspekcie.
  Siedze teraz z taka sprawa o odszkodowanie, bo lekarze nie zdiagnozowali raka przez ponad rok i mlody ojciec 3-ki dzieci zmarl w wieku 47 lat. Moja ekspertyza, oczywiscie, tylko na podstawie starych historii choroby, zdjec rentgenowskich, ekspertyz, zaswiadczen itp. Mam stwierdzic, kto sposrod tych ponad 10 lekarzy, ktorzy sie z tym spotkali, zawinili najbardziej, a kto moze wcale. To bardzo trudne i chodzi o duze pieniadze.
  I jesli to jst trudne, o ile trudniej mowic, kto jest winien glodu na „Ukrainie”. Albo 2 wojny swiatowej. To absurd.

  Ja tylko moge powiedziec, ze Rosjanie, ktorych spotkalem w zyciu, byli przewaznie w porzadku. Wiadomo, ze kultura materialna Rosji nie dociaga do niemieckiej czy angielskiej, ale jest cos w tym, co mowi autor artykulu.

 45. Marucha said

  Re 40:
  Gdyby nie Rosjanie i ich „zabory”, dziś szwargotalibyśmy po niemiecku. A gdyby nie ich wkład w II Wojnę, to może by nas nie było w ogóle.

  Re 41:
  „Ruskie” tyle mają wspólnego z bolszewią, co Polacy z NKWD i UB w latach 1945-54.

 46. Marucha said

  Powtórzę swoje pytanie, na które jeszcze nigdy nie dostałem odpowiedzi:
  Co złego nam wyrządzili Rosjanie po 1992 roku?

 47. hasan22 said

  @ 45
  Masz pan rację najprościej napisać To żydzi i zamknąć temat .Widać nie tylko liberałowie maja klapki na oczach

  Skoro we władzach Bolszewickiej Rosji było 80-90% Żydów, to niby kogo mamy oskarżać? Hindusów?
  Admin

 48. Hasso C. said

  Ad 46. Rosjanie czy Rosja? Zreszta w obu przypadkach, o ile mi wiadomo, nic.

 49. hasan22 said

  @46
  Źle pan stawia pytania może lepiej spytać co złego mogą albo planują nam zrobić od 1992 roku. Reagować trzeba przed a nie po

  No a co niby planują???
  Admin

 50. hasan22 said

  @49
  No a co niby planują???
  Admin

  To już pytanie nie do mnie tylko do Putina jedno wiem na pewno, nic dobrego dla nas.

  To jest zwykły bełkot. „Nie wiem co, ale wiem, że coś złego”. Pewnie Putin spuści bombę atomową. Albo zaleje Polskę wodą.
  Admin

 51. Przecław said

  dot.Filomena

  >>Chmielnicki prosił uniżenie cara rosyjskiego o przyłączenie Ukrainy do Rosji, aby ją ratować od Tatarów i Polaków.<<

  Dowcip przedni, zwłaszcza że Tatarzy, podobnie jak Turcja, byłi pierwszymi sojusznikami Chmielnickiego w jego wojnie przeciw RP,. Zwykle nawet Tatarów było w bojach więcej niż kozaków i zagnanego chłopstwa, uczestnczącego w "powstaniu" nie koniecznie z własnej woli. Warto też pamiętać, że Imperium Ottomańskim rządzili żydzi dokąd przenieśli się wyrzuceni 156 lat wcześniej z Hiszpanii – to jak to jest Pani Filomeno, czy wierzy Pani że tureccy żydzi obronili by chłopów w Polsce przed ich żydami ? A może obronił by ich Cromwell, który sam był żydem i mordował masowo Irlandczyków ?
  Już wkrótce okazało się jak Rosja dba o kozaków, gdy Piotr "wielki" po wymordowaniu paru tysięcy strelców, którzy sami byli czymś w rodzaju kozaków, wziął się za wywieszanie kozackiej starszyzny na suchych gałęziach, a dzieła dokończyła Katarzyna "wielka".

  Chmielnicki "prosił cara uniżenie", ma się rozumieć car przychylił się do prośby i wziął te nieszczęśliwe prawosławne baranki pod opiekę. Ale jakoś nie słychać aby te baranki uciekały pod opiekę carów do Rosji, a ODWROTNIE jak najbardziej, tylko za Katarzyny uciekło do Rzeczpospolitej 300 tysięcy prawosławnych chłopów z Rosji, wprost do pod jarzmo polskich panów. Masochiści ci rosyjscy chłopi ??? jak Pani to widzi ???
  Ale to nie koniec, bo spod opieki batiuszki prawosławnego cara uciekli do Polski STAROWIERY. Czy to toże masochisci, Pani Telimeno ?

 52. RomanK said

  ad50…Ajjjjwajjj bummm bummm emmm pstrem bzdrem:-)))))))), czyli-
  Wlasciwie rozumiana histria Polski po naszemu…..w pelnej krasie jak w Atlasie:-))))
  Warto pamietac dwie rzeczy:

  – pamietajac o tym co wymienil Autor..zwlaszcza zchowanei narodow i kultur tych narodow- nawet malych..macie jasno wykazana wyzszosc cywilizacji Lacinskiej nad…… Turanem.
  – przypomnienie , ze to Stalin przerwal experyment budowy kHazarii Magna….i kopnal w dupe becka Broinsteina- Trockiego oraz wyrznal jego swite…holdujac kahana Kaganowicza wraz jego swita…ktora dopiero dorznal gen Woroszylow….

  Zapasy Cywilizacji Lacinskiej z Turanem trwaja…..i ty mozez zostac..najemnikiem!

 53. Siggi said

  (46),Administracja tutejsza.

  Odpowiadam fachowo …
  Najwiekszym świństwem w kategorii zła było … wycofanie,likwidacja ,opuszczenie baz Armii Radzieckiej w Polsce. Z NRD też i to było zło tam wyrządzone.
  W moim lubuskim ,to była normalka spotykanie się z wojskowymi radzieckimi i ich rodzinami.W 1972 roku na lotnisku w Szprotawie kupiłem(bo wyjeżdżał) od ppłk.pilota pianino(nówka) m-ki „Ukraina”prod.firmy z Czernichowa na UA.Wtedy dałem 6500zł,a „Calisia”czy „Legnica” stały ponad 20 000zł.Dzięki czemu żona moja po ognisku muzycznym pogrywa do dziś,a starsza córka ukończyła szkołę muzyczną I i IIstopnia.,zdała maturę muzyczną,uzyskała mgr wych.muzycznego na WSP i dziś uczy…j.angielskiego w gimnazjum jako zrobiony drugi mgr anglistyki,bo wych.muzyczne w szkołach szlag trafiło.Dzieci nie wiedzą,bo nie muszą, co to „Mazurek Dąbrowskiego”,nie mówiąc żeby zaśpiewały.
  W Nowej Soli w szpitalu radzieckim płucnym leczyli się także mieszkańcy miasta.W Świętoszowie jak odbywały się jakieś imprezy artystyczne,to my tam zawsze byli ,no i zakupy w sklepach garnizonowych a jakże:…wódeczka”Pszenicznnaja”,”Moskowskaja”,kawior , sucha kiełbasa, jesiotr z Bajkału.
  W Lginiu na lotnisku trawiastym była okazja popatrzeć jak ciężkie bombowce latają,a na koniec w ich CPN-nie benzin prawie za darmo nalewali.Jak ktoś potrzebował to i „Kiev”, „Zorkę”aparaty foto można było kupić tanio.
  W Kęszycy k/Międzyrzecza stały rakiety lekko pochylone na Zachód,tu za wiele nie można było oglądać,ale za to wypić ile …dusza zapragnęła ,aż do urwania filmu.

  Do dziś nie mogę rozwikłać zagadki.
  Skąd towarzysze radzieccy wiedzieli,że w Empiku zielonogórskim będzie nowa dostawa książek ze Związku Radzieckiego i na co najmniej dwie godz.do otwarcia robili taką kolejkę pod drzwiami,że nie było szans .
  Jak Pan zadałeś pytanie,to dlaczego ja mam też nie zadać.Może ktoś odpowie?

 54. Hasso C. said

  Ad. 52
  Wlasnie. Jakos malo kto rozumie znaczenie faktu i wyniku walki Stalina z Bronsteinem. To byla epicka walka, ktorej efektem byl najazd 3 Rzeszy na Rosje w 1941 roku. Inaczej tego nie mozna interpretowac, a wszelkie proby przekrecania historii, jak np. w wyk. „Suworowa” to tylko propaganda dla maluczkich.

  Probowalem skontaktowac sie z p. „Suworowem” kilka lat temu aby zadac kilka uzupelniajacych pytan, ale proba skonczyla sie na jego rzeczniku (adres w Izraelu notabene, nazwiska nie pamietam). Kontaktowalem sie tez z panem Markiem Soloninem (ktory pisze podobne ksiazki), ale ten byl akurat bardzo zajety zakladaniem firmy do importu podporek na nogi do foteli biurowych, rowniez we wspolpracy z izraelskim partnerem. Probowal mnie prosic o badanie rynku skandynawskiego na te podporki.

 55. Akej said

  @ 51
  Po pierwszym rozbiorze uciekali do Polski z zaboru pruskiego i austriackiego.

 56. Akej said

  @ Hassan22 i Filomena (33)
  Pitoli pan na temat udzialu Rosjan w sowieckiej wladzy skonczone glupoty i oskarza ich o udzial w spowodowaniu wyolbrzynionego przez ukrow glodomoru . Podobny procent Polakow byl w rzadzie PRL do czasu wypuszczenia Gomulki z wiezienia. Pani wspomina o udziale Polakow w milicji oraz budowie PRL. Robi Pani ten sam blad co Hassan22. Zapominacie o tym kto – zarowno w Sowietach jak i w PRL byl decydentem. Nie przypominam sobie aby to byli etniczni Polacy. Byli to zawsze zydzi, ktorzy poobsadzali wszystkie najwazniejsze urzedy od MSW poczawszy, a na finansach i urzedzie do spraw wyznan skonczywszy. Prosze wiec glupot nie pisac!

 57. Filomena said

  @ 51

  Nie wiem do kogo Pan to pisze. Ja tego cytatu nie podawalam ani nie pisalam tych rzeczy co Pan pisze. To raz.

  Dwa. Przewazajaca wiekszosc Zydow ma korzenie polskie a nie tureckie, hiszpanskie, jemenskie, czy arabskie. Zydzi mieszkali w wielu miejscach, ale ich wylegarnia stala sie Polska a nie zaden inny kraj. Na wschodnich terenach Polski, szczegolnie w miastach i mistaeczkach czesto Zydow bylo wiecej niz Polakow i Rusinow (czy na Bialorusi Bailorusinow) razem wzietych. Przykladow jest mnostwo.

  Juz Staszic pisal, ze wszystko w Polsce opanowuja Zydzi i ze dzieje sie zle. W wieku XIX ten problem sie poglebil. Prawie caly handel a nawet rzemioslo zostalo opanowane przez Zydow. Ale zeby tylko to. Zydom bylo w Polsce tak dobrze, ze zaczeli uznawac Polin za swoje panstwo i mowic, ze to oni tu pierwsi byli.

 58. Filomena said

  @56

  Prosze Pana, w milicji byli rozni ludzie i byli w niej Polacy. Ci niektorzy milicjanci, ktorych pozabijali banderowcy w Bieszczadach to raczej typowymi Zydami nie byli. Niech Pan jednak uwaznie przeczyta co pisze. Nie Polacy mieli wladze w tym okresie i nie Polacy siedzieli w kluczowych miejscach i na stanowiskach. Ich rola byla ograniczona i drugo- czy trzecio-rzedna.

 59. Zbyszko said

  Swego czasu, po przekroczeniu niemieckiej granicy w Olszynie, urwał się w moim samochodzie pasek klinowy ładowania akumulatora. Zjechałem do Cotbus i próbowałem łamaną niemiecczyzną prosić o pomoc w napotkanych warsztatach naprawczych. Wszędzie spotkałem się z życzliwością, chęcią pomocy i kierowaniem do innych, kolejnych warsztatów, gdzie w trybie awaryjnym mogliby mi ten pasek wymieć. Gdy do chyba już trzeciego warsztatu (bo pytałem w warsztatach innych marek niż moje auto) nie potrafiłem dojechać i kupiłem na stacji plan miasta Cotbus, podszedł do mnie (próbującego znaleźć wskazaną mi ulicę na tym planie) kierowca osobowego mercedesa i zaoferował mi popilotowanie do docelowego warsztatu. Po dojechaniu na miejsce zawrócił, pokiwał ręką na pożegnanie i odjechał…
  Tak zachowują się normalni ludzie (nie tylko sąsiadujących ze sobą krajów), nie podpuszczani na siebie, przez dzikusów u władzy. Przypuszczam, ze wielu z nas, mogłoby opisać tutaj podobne, doświadczone przez siebie, gesty przyjaźni miedzy narodami Polski, Rosji, Niemiec, Czechów itd, ale także z całą pewnością Węgrów a mam znajomych, którzy takich gestów przyjaźni doświadczali nieraz w krajach muzułmańskich…
  Czy możemy sobie wyobrazić, jak wyglądałoby nasze życie na tej Planecie, gdyby nie było tych dzikusów u władzy?

 60. hasan22 said

  @56
  Pozwolę sobie jako odpowiedź powiedzieć taka dygresję : Jak będę np w Moskwie i dostane od miejscowych po pysku to nie będę wnikał i pytał czy to etniczny rusek Kazach czy żyd dał mi w mordę tylko stwierdzę że dostałem w mordę od ruska Więc pana roztrząsanie pod kontem etnicznym jest niedorzeczne bo wszyscy oni niezależnie od tego co mieli w rozporku mieli paszport sowiecki i działali w imieniu państwa sowieckiego Hitler ponoć tez miał kożenie żydowskie czy z tego powodu mam zwolnić Niemców z odpowiedzialności za zbrodnie II WŚ?

  Pieprzy Pan, jak głupi
  Admin

 61. Głos Prawdy said

  Na tym blogu można znaleźć wiele ciekawych wiadomości i wywiadów, również z historii, których nigdzie prawie nie da się znaleźć, w rosyjskim języku też. Za to cenie tę stronę.

 62. Akej said

  @ Zbyszko (59)
  Naprawde nie wiem o ktorej Olszynie pan pisze. Jest miasteczko Olszyna w powiecie lubanskim. Zamim dojedzie pan do granicy niemieckiej trzeba jeszcze przejechac przez powiat zgorzelecki…
  Bylem w szkoplandii wiele razy. Moje doswiadczenie jest takie – jest tam bardzo wielu szwabow, ktorzy nas wprost nienawidza. Podobnie, chociaz w bardzo zakamudlowanej formie postepuja wszystkie rzady szkoplandii po 2WS. Badz ostrozny. Gdyby byli wobec nas w porzadku, to Polacy (w liczbie ponad 2 milionow) juz od dawna mieliby nalezne im prawa prawa miejszosci. Dalszy komentarz zbyteczny!

 63. Ad. 8

  „Rewelacje tych przemyśleń obala totalnie książka „Lodołamacz” W. Suworowa która jasno pokazuje stosunek Rosji do Polski i innych małych narodów oraz to umiłowanie pokoju.”

  – Suworow pisał nie o rządach Rosjan, a o rządach Chazarów* nad Rosjanami.

  * – jeśli Putinowi wolno, to i mnie wolno! A co! 🙂

 64. Ad. 13

  „Rosjanie nie zatrzymali sie na Zbruczu i Niemnie. To byli SOWIECI, ktorzy zatrzymali sie zato pod Warszawa, a przedtem perfidnie nawolywali Polakow do walki ze szwabami.”

  – Proszę przyjąć, że w CCCP istniała dwuwładza Stalin/Kaganowicz. I ten drugi był ważniejszy. … Więc kto nawoływał Polaków do walki ze szwabami?

 65. Przecław said

  #57 Filomena

  No widzi Pani. Sama Pani obaliła swoje /i nieswoje/ twierdzenia, nawet tego nie zauważając. Sama Pani przyznała, że:
  „Juz Staszic pisal, ze wszystko w Polsce opanowuja Zydzi i ze dzieje sie zle. W wieku XIX ten problem sie poglebil.”

  — no właśnie, a tu mowa o r.1648, i jeszcze wcześniej za Iwana…, czyli w sumie o 300 lat wcześniej, a wtedy żydów było znacznie mniej. Żydzi opanowali życie ekonomiczne w Polsce w XVIII wieku, kiedy Polska znalazła się pod kontrolą rosyjsko-saską, zwłaszcza po bitwie pod Połtawą w r.1709, wtedy Polacy nie rządzili już u siebie i kraj stracił suwerenność i nie mógł kontrolować swojej legislatury nafaszerowanej zdrajcami opłacanymi z zewnątrz przy aprobacie władzy wykonawczej. także obcego autoramentu. A w XIX w. Rosja zarzucała okupowane polskie ziemie litwakami, czyli najbardziej antypolsko nastawionymi z’moskalonymi żydami.

 66. Akej said

  @ 65
  Tak! Wlasnie w XVIIIw. mial miejsce istny najazd zydow z Turcji oraz Balkanow na Polske.

 67. Waclaw-L said

  „Jak będę np w Moskwie i dostane od miejscowych po pysku to nie będę wnikał i pytał czy to etniczny rusek Kazach czy żyd dał mi w mordę tylko stwierdzę że dostałem w mordę od ruska „
  „Więc pana roztrząsanie pod kontem etnicznym jest niedorzeczne bo wszyscy oni niezależnie od tego co mieli w rozporku mieli paszport sowiecki”
  A pan co ma w rozporku, i czyje paszporty w kieszeni? Od tego należałoby zacząć.

 68. hasan22 said

  @67
  Co prawda nie powinno to pana obchodzić ale zapewniam pana że napletek mam kompletny A przerzucanie całej odpowiedzialności na żydów jest droga na skróty i z pewnością nie prowadzi do prawdy.

  Naszą winą jest to, ze dajemy się im oszukiwać i zwodzić.
  Panie Hassan22… kto, do qrvy nędzy rządzi światem poprzez sieć banków i drukarnie pieniędzy?
  Kto wywołuje i wspiera wszystkie wojny co najmniej od 200 lat?
  Admin

 69. Jacek2 said

  Polecam książkę „Bolszewicy i bolszewizm w Rosji” Parandowskiego. Relacja spisana na żywo. Dość dawno ją czytałem, najbardziej utkwiło mi w pamięci jedno zdanie:”krwawy Jahwe uniósł się nad Rosją”. Taka to była „rosyjska” rewolucja…

 70. re1truth2 said

  Tacy byli zawsze, i są a wszystko doprowadzają do ruiny …. lawiranci
  [Po śmierci hetmana jego najbliżsi współpracownicy z Iwanem Wyhowskim na czele wznowili rozmowy z Rzecząpospolitą, które doprowadziły w roku 1658 do zawarcia pomiędzy Rzecząpospolitą a Hetmanatem Unii Hadziackiej. Unia przekreślająca podległość Ukrainy Rosji i ustanawiająca Księstwo Ruskie jako trzeci równoprawny człon Rzeczypospolitej (obok Korony i Litwy) nie utrzymała się wobec kontrakcji Carstwa Rosyjskiego i osłabienia Rzeczypospolitej. Wojna polsko-rosyjska zakończyła się w 1667 zawarciem rozejmu andruszowskiego, który doprowadził do trwałego podziału Ukrainy naddnieprzańskiej między Rzeczpospolitą a Rosję. Ukraina wkroczyła w okres Ruiny.] – „Від Богдана до Івана не було гетьмана”

 71. hasan22 said

  Naszą winą jest to, ze dajemy się im oszukiwać i zwodzić.
  Panie Hassan22… kto, do qrvy nędzy rządzi światem poprzez sieć banków i drukarnie pieniędzy?
  Kto wywołuje i wspiera wszystkie wojny co najmniej od 200 lat?
  Admin

  Drogi adminie prowadzenie dyskusji na zasadzie „A u was bija murzynów ” nie jest żadna dyskusja i zwracam uwagę że artykuł dotyczy tematu Rosja więc wszelki wycieczki pod adresem Finansjery Żydów czy Zachodniej polityki sa ucieczką od tematu ewentualnie odwracaniem uwagi od zasadniczego tematu. Ja również nie kocham żydów ale nie oceniam ich po tym co noszą w rozporku a staram się postrzegać ich przez pryzmat tego co noszą w głowie i prezentują publicznie Więc stwierdzenia i insynuacje które tu dostrzegam w stylu wszystkiemu winni żydzi odbieram jako śmieszne choć z pewnością nie pozbawione racji.A wasz proropsyjski entuzjazm odbieram jako zdradę Polski i jej Historii Bo Rosja nigdy przyjacielem Polsce nie była i nie będzie I nie ma tu znaczenia czy rządzi Nią żyd Gruzin czy Rosjanin jako państwo sa naszym odwiecznym wrogiem i to się nie zmieni bo interesy Polski i Rosji są rozbieżne

 72. Akej said

  @ 64
  Chyba nie powinien pan pytac, tylko powinien wiedziec. Bylo to radio Moskwa. – Czyli nawolywal albo bek, albo Kagan. Zupelnie nie rozumiem o co tu panu chodzi.

 73. Hasso C. said

  Ad 71

  Panie Hasan, Pan dziwnie mysli albo sie wypowiada.

  „Rosja nigdy nie byla przyjacielem Polski”????

  I bardzo dobrze. Nie powinna. To Polacy powinni byc przyjaciolmi Polski. Miedzy narodami nie ma przyjazni, sa tylko interesy i ewentualnie przyzwoitosc, w najlepszym przypadku. W polityce i geopolityce nie ma miejsca na sentymenty i puste miejsca bez wladzy. Polska, z takiego czy innego powodu przestala w 18 wieku byc podmiotem polityki miedzynarodowej i od tej pory nie odzyskala pelnej suwerennosci. Takie sa fakty. Mozna sie tylko spierac, czy inne narody zachowuja sie w stosunku do Polakow przyzwoicie.
  Gdzies powyzej jeden pan opisywal jak go Niemec przyjemnie potraktowal i pomogl. I tak to czesto jest na poziomie normalnych ludzi w srednim wieku i powyzej. W Niemczech i w Rosji. I czasem w Polsce.

 74. hasan22 said

  @72
  Nie wiem którego Beka ma kolega na myśli ale jeżeli Józefa to on już wtedy nie żył

 75. Hasso C. said

  Ad 71 Panie Hasan: tak sie sklada, ze w Rosji jest teraz wladza, ktora przeciwstawia sie hegemonii bansterow miedzynarodowych. Dlatego ja Putina popieram.

 76. hasan22 said

  @73
  Toteż nie wypowiadam tu swoich opinii o Rosjanach jako nacji a jedynie w odniesieniu do społeczności jaką jest Państwo Rosja niezależnie czy to była carska Sowiecka czy Obecna i zgadzam się z pana twierdzeniem Ze nie powinna ,w związku z tym poprawiam moje stanowisko na zbieżne z pana tokiem postrzegania. Rosja nigdy nie zachowywała się w stosunku do Polski poprawnie i zawsze stanowiła i stanowi dla Polski zagrożenie .

  Gówno prawda, Panie Hassan. Gówno prawda.
  Admin

 77. Marucha said

  Re 71:
  Panie Hassan12, nie wiem, jaką trzeba mieć głowę, aby dopatrzeć się u mnie stosowania zasady „A u was biją Murzynów”.

  Nie lubię po prostu, gdy ktoś przypisuje żydowskie zbrodnie Polakom, Rosjanom czy komukolwiek. I dopatruję się w tym złych intencji.

  Nie oceniamy Żydów za to, co mają w rozporku, ale za to, co robią – a czego dwa konkretne przykłady podałem, choć mogłem dużo więcej. Niech mi Pan pokaże jakąś wojnę, w którą nie byli by zamieszani. Niech mi Pan pokaże jakikolwiek kryzys gospodarczy nie spowodowany przez Żydów. Niech mi Pan pokaże jakiegoś wielkiego złodzieja, który nie jest Żydem.

  Pan ewidentnie usiłuje bronić Żydów i zrzucić z nich odpowiedzialność za większość zła, jakie się dzieje na świecie.

  Przy okazji reprezentuje Pan obmierzłe dla mnie poglądy o „odwiecznej wrogości Rosji”. Odwiecznym wrogiem to są Germanie, a Pan jest albo prowokatorem, albo ignorantem.
  Królestwo Polskie w unii z Rosją było najlepszym polskim tworem państwowym od tamtych czasów.

 78. hasan22 said

  @75
  Proszę pana ma pan do tego prawo tyle że z punktu widzenia Polaka to jedno licho czy w Rosji sznurki trzyma żyd czy inny nowobogacki oligarcha rosyjski ani panu ani mi z tego tytułu ani ubędzie ani przybędzie a i nie bardzo liczył bym na długotrwałość tego trendu jeżeli uwzględni się fakt że Rosjanie jako jedyni dali sobie narzucić bolszewizm skoro w innych krajach żydom się ta sztuka nie udała to i teraz mam podstawy wątpić że długo będą się upierać więc dla mnie jest to wątpliwy argument aby darzyć ich sympatią

  ——
  Sympatią ich Pan nie musi darzyć i wątpię, by im na tym zależało.
  Ale warto by się trochę poduczyć historii, zamiast pieprzyć od odwiecznej wrogości Rosji i o jakimś wyimaginowanym zagrożeniu z jej strony.
  Gdyby nie tacy patridioci, jak Pan, którzy widzą w Rosji wroga, nigdy by nie doszło do rozbiorów, lecz powstała by Unia Polsko-Rosyjska, w której Polska miałaby więcej suwerenności, niż II RP, PRL i III RP razem wzięte.
  Admin

 79. Jacek2 said

  Re 70
  Gajowy, jak zapowiedział, pewnie zwiedza w tej chwili najpiękniejsze zakątki naszego kraju więc ja odwaźę się odpowiedzieć w zastępstwie. : grzecznie proszę, poszukaj sobie drogi Hassanie22 innego forum.

  Poprawka – jeszcze nie. Dopiero od 22-go.
  Admin

 80. Hasso C. said

  Ad 78
  Panie Hasan, a ja w ogole tu nie mowie o sympatii! Ja popieram Putina, ale osobicie nie znam, wiec dlatego nie sympatia. Ja go bardzo szanuje, bo to wielki maz stanu. A sympatie mam dla Rosjan. Zwlaszcza tych, ktorych znam.

 81. hasan22 said

  @77
  Niech pan już z ta unią z Rosja nie żartuje ja to postrzegam trochę inaczej . A co do żydów to w żadnym razie ich nie bronię oddzielam tylko to co żydzi robią i ponoszą za to odpowiedzialność jako żydzi od tego co niezależnie od pochodzenia etnicznego robili jako przedstawiciele i urzędnicy konkretnych państw już raz zadałem to pytanie zadam też je panu .Hitler też miał korzenie żydowskie czy z tego powodu mam rozgrzeszyć Niemców?

  ——
  Powtarzam – Pan GÓWNO wie o prawdziwej historii Polski. O próbach cara aby wyrwać Polskę z łap germańskich i wejść w nią z unię, storpedowanych przez żydów i idiotów. I o patriotycznych chujach, którzy zepsuli wszystko swymi idiotycznymi powstaniami – Kościuszkowskim, Listopadowym, Styczniowym.
  Boże, gdzie byśmy dziś nie byli…
  Admin

 82. Jacek2 said

  Przepraszam, myślałem że Gajowy już na wycieczce, jak co rok zresztą.

 83. hasan22 said

  @79 Już takie sugestie tu słyszałem ale naiwnie wierzyłem że jest to forum do wymiany poglądów i opini a nie kółko wzajemnej adoracji w której rola forumowiczów jest wzajemne klaskanie sobie

  Gajówka ma swój profil i swoje zasady, które są dość jasno wyłożone.
  Ktoś, kto chce dawać w niej upust swoim fobiom i przesądom ugruntowanym m.in. dzięki żydowskim historykom, musi sobie zdawać sprawę z tego, iż jego poglądy będą atakowane.
  Bo „wymiana poglądów” nie polega na potakiwaniu czemuś, z czym się nie zgadzamy ani na oklaskiwaniu ignorancji.
  Admin

 84. Hasso C. said

  A jednak Rosji udalo sie wyrwac spod dyktatury Miedzynarodowki Bankierskiej, splacic dlugi i wrocic do swoich prawoslawnych, chrzescianskich korzeni. Ja wole ogladac rosyjskie wiadomosci wieczorem zamiast polskich. I robie to z przyjemnoscia.

 85. pawel said

  ad 44. Hasso C.

  Przepraszam, że z mańki. Będzie Pan jako medyk i ekspert (doktor w domyśle) świadczył w Polsce w sądzie przeciwko innemu lekarzowi???

 86. hasan22 said

  @84
  Każdemu co kto lubi ja wolę jednak bazować na źródłach polskojęzycznych nawet jeżeli nie do końca są wszystkie polskie

 87. hasan22 said

  Gajówka ma swój profil i swoje zasady, które są dość jasno wyłożone.
  Ktoś, kto chce dawać w niej upust swoim fobiom i przesądom ugruntowanym m.in. dzięki żydowskim historykom, musi sobie zdawać sprawę z tego, iż jego poglądy będą atakowane.
  Bo „wymiana poglądów” nie polega na potakiwaniu czemuś, z czym się nie zgadzamy ani na oklaskiwaniu ignorancji.
  Admin

  Nie przeszkadza mi polemika a nawet atak a raczej wezwania do szukania innego forum co już na starcie wnosi skojarzenia z „wybiórczą” gdzie jest głoszona jedynie słuszna linia redakcji i brak miejsca na polemikę.

  Demagogię Pan uprawia.
  Z innych forów dawno by Pan wyleciał za podobne porównania, a tu wciąż Pan jest…
  Admin

 88. hasan22 said

  Demagogię Pan uprawia.
  Z innych forów dawno by Pan wyleciał za podobne porównania, a tu wciąż Pan jest…
  Admin
  Skojarzenie nie pozbawione podstaw a eliminacja niepokornych tylko by je potwierdziła,Bo żadnych zasad regulaminu tego forum nie łamię

  Nic się Panu nie dzieje, ale stale insynuuje Pan „eliminację niepokornych”.
  Zupełnie, jak z Rosją, która nam zagraża. Nie wiemy jak, nie wiemy po co… ale „wiemy, że zagraża”.
  Admin

 89. Hasso C. said

  Ad 84: Panie Pawle. Po pierwsze, nie jestem w Polsce a w Skandynawii (nie uscislam, bo wielu mnie zna). A po drugie, to tak, bede musial. Mam nadzieje, ze obejdzie sie pisemnie, ale jesli nie, to bede. To bardzo trudna sprawa, bo pacjent kaslal przez rok, a zaczeli go powaznie traktowac na 5 dni przed zgonem. Tak to bywa, kiedy jest za malo czasu na pacjenta. System sie zaczyna sypac, niestety.

 90. Hasso C. said

  A dlaczego Pan pyta?

 91. re1truth2 said

  będzie dyskutował do ..ranej śmierci.

 92. pawel said

  ad 90. Hasso C.

  Podobny przypadek. Błędna diagnoza. Na szczęście pacjent przeżył. Właściwie przez przypadek. Leczono go na głowę, (omdlenia, utraty świadomości) , gdy w większym mieście w odwiedzinach u rodziny miał to swoje omdlenie, od razu dano go na właściwy oddział i wstawiono rozrusznik. Od paru lat zero problemów. A w mieście powiatowym męczyli go prawie dwa lata, i pewnie w końcu by zamęczyli. Też rodzina jego myślała nad jakąś formą odszkodowania, ale nie byli w stanie nikogo kompetentnego zainteresować. I tak z ciekawości spytałem.

 93. Zdziwiony said

  Kwiecień 2010 rok, prof. (Uniwersytet Opolski) Mikołaj Iwanow:

  Putin buduje nową Rosję i próbuje zrzucić raz na zawsze garb stalinizmu. Putin się zmienił, tylko że Polacy wciąż tego nie widzą. Dla nich wciąż jest „kagiebistą”, któremu nie można ufać. To określenie świadczy zresztą o różnicach między naszymi narodami. W Rosji słowo „kagiebista” brzmi jak pochwała. Wiadomo przecież, że do KGB brano najzdolniejszych, najbardziej utalentowanych. Nic dziwnego, że wielu potem to KGB zdradziło. Umieli myśleć i znali ten ustrój od podszewki. Nie mam zamiaru wybielać potwornych zbrodni tej instytucji z przeszłości, ale trzeba powiedzieć coś istotnego – dziś to jest inna organizacja, inni ludzie. Ostatnio pomagałem prof. Krystynie Orzechowskiej-Juzwenko w wyjaśnieniu losu jej ojca, przedstawiciela rządu polskiego w czasie wojny, który został skazany na 25 lat i zamordowany w obozie w 1946 roku. Postawa pracowników FSB [bezpośredniej następczyni KGB – przyp. red.] była wzorowa. Przekazali do Polski na własny koszt wszystkie potrzebne dokumenty, które pomogły wyjaśnić, co się stało w obozie.
  Katyń jest nie mniej ważny dla Polski jak dla Rosji. Putin mówił w Katyniu do rodaków: Musimy się pożegnać ze spuścizną stalinizmu, bo największą ofiarą Stalina był nasz naród. Przeżył koszmar wojny domowej, przymusową kolektywizację wsi, masowe represje lat 30., widział trupy wrzucone do rowów egzekucyjnych w Magadanie i Workucie czy do bezimiennych mogił Norylska i Kanału Białomorskiego. Proszę pamiętać, że stalinizm nie jest problemem stosunków Rosji z Polską. Stalinizm jest problemem Rosji. Dopóki ludzie nie zrozumieją, że Stalin był katem narodów ZSRR, dopóty Putin nie zbuduje tej nowej Rosji. W Katyniu obok Polaków leży osiem tysięcy obywateli zamordowanych przez ZSRR. Polska „nie porzuca swoich poległych”, jak mówił premier Tusk, a Rosja nie zna nawet nazwisk swoich zabitych w tym samym lesie.
  To, że Putin nie przeprosił Polaków i nie obiecał zwrotu archiwów. Nie oczekujcie od niego gestów na miarę uklęknięcia Willego Brandta w 1970 roku przed pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie. Putin uważa, że Polacy – tak jak Rosjanie i inne narody ZSRR – byli ofiarami tego samego reżimu stalinowskiego. Ofiara nie może przepraszać. Ofiara musi za to zadbać, żeby pamięć o zbrodniach oraz ich sprawcach nigdy nie zaginęła. Wierzę, że tak się stanie. „Kłamstwo katyńskie” odchodzi w przeszłość, Rosja płacze razem z wami, wyciąga rękę do pojednania. Nie zmarnujmy tego.

 94. Hasso C. said

  Niedzielny Times of Israel:Turkey PM: Russia can share Incirlik airbase with US ‘if necessary’ http://www.timesofisrael.com/turkey-pm-russia-can-share-incirlik-airbase-with-us-if-necessary/

  I dzisiejszy „Reuters”: A newly-formed governing council in Yemen could work with Russia to „fight terrorism” by allowing Moscow use of the war-torn country’s military bases, Yemen’s former president said on Sunday…”In the fight against terrorism we reach out and offer all facilities. Our airports, our ports… We are ready to provide this to the Russian Federation,” Saleh said in an interview in Sanaa.
  http://www.reuters.com/article/us-yemen-security-idUSKCN10W0S2

 95. Boydar said

  @ Pan Zdziwiony (92)

  Nie zamierzam bronić Stalina, to po pierwsze. Po drugie, od pewnego czasu nie daje znaku życia (Stalin); co umożliwia przypisanie mu wielu sprawstw, które tylko „profesorowie Uniwersytetu Opolskiego” mogą ogarnąć swymi światłymi umysłami. Po trzecie, jeśli ktoś nazywa się „Iwanow” to jest naturalnym rosyjskim patriotą a co za tym idzie szczerym i prawdomównym. Podobnie jak „Bartoszewski”, „Mazowiecki” czy „Kwaśniewski”. Po czwarte, skąd „profesorowi” przyszło do głowy, że Putin powinien przepraszać w cudzym imieniu. Gdyby np. mnie zapytał, wyjaśniłbym baz zastanowienia. Willy Brand klękając przed pomnikiem Bohaterów Getta złożył hołd Żydom pomordowanym w imieniu żydów mordujących; zostało w rodzinie, nic nam do tego. Putin nie ma prawa postępować w ten sposób, bo przypisałby tym samym bestialstwo Rosjanom a odebrał je jewrejom. Byłaby to historyczna niesprawiedliwość. Każdy powinien otrzymać to, na co zasłużył.

 96. Maćko said

  Sorki, ale akurat obok mam otwarte: https://www.youtube.com/watch?v=psGXgF8dCQI

 97. Hasso C. said

  Panie Boydar, (94), ja mysle, ze to prostsze moze byc. Putin jest genialnym pragmatykiem i wie, ze nawet, jesliby uklakl przed katynskim krzyzem, nikt w Polsce nie uwierzylby mu ani palcem na zgode nie kiwnal. Rosjanie w swoich mediach nie obrazaja Polski, ale pokazuja, ze bardzo dobrze rozumieja, jak Polacy ich lubia.,

 98. Boydar said

  Sądzę że tak właśnie jest (96). Również. No może nie nikt, ale tych co by kiwnęli palcem, na palcach by też policzył.

  No ale, murwa kać, jak ma być inaczej, kiedy od przedszkola do Opola tołkowano że to „Ruscy”. I to jeszcze ch.uj, to by się dało odkręcić. Tylko ile na to konto popełniliśmy nieprawości przez te lata. I teraz trzeba by choćby i przed samym sobą w pierś się uderzyć; no qurwa kłopocik. I te bladzie dobrze wiedziały, jaki nam impas zakładają. Tego bez Boga nie rozplącze. No chyba że za Lemańskim podążymy; sami wymrzemy a z nami nasze gówna. tylko jak dzieciom wytłumaczyć, że ich starzy tak się dali zrobić. A wytłumaczyć musowo …

 99. Boydar said

  Jak Pan Gajowy zdąży, to odblokuje moją Panu Hasso odpowiedź. Nie będę nic kombinował, najwyżej poczeka parę dni. Dobrej nocy.

 100. Anucha said

  Już z Napoleonem zabraliśmy się w nie tę stronę co trzeba.
  A teraz co się Polakom szykuje każdy widzi.
  Ile setek lat można popełniać ten sam błąd?
  -Bo to nie jest błąd czy przypadek, to jest celowe działanie.

  Szukacie dalej przyjaciół i prawdy w wypocinach Grossa i Kosińskiego a sztuki w pracach Warhola

 101. Marucha said

  Re 93:
  Jeśli dobrze pamiętam, to Rosja już CZTERY RAZY przepraszała za Katyń.

 102. Boydar said

  Prawie pięć, Panie Gajowy. Dodać można, że za każdym razem czyniła to poprawnie. Jelcyn, Gorbaczow, Duma, w dużym stopniu Miedwiediewa najklarowniej Putin, przepraszając, wskazywali jednoznacznie, kto wówczas trzymał Rosję w żelaznym uścisku. Nieśmiało przypominali też o ofiarach rosyjskich, mordowanych tą sama ręką. Nigdy nie przepraszano w imieniu Rosjan, zawsze Rosji jako państwa. I to jest uczciwe. I to miałem na względzie w komentarzu którego jeszcze nie ma.

  kilka linków

  http://www.tygodnikprzeglad.pl/jelcyn-przeprosil-za-katyn/
  http://www.tvn24.pl/raporty/rosyjska-duma-potepila-katyn,323
  http://szostkiewicz.blog.polityka.pl/2010/04/07/putin-kleka-w-katyniu/ (sporo shit’u, ale fakty są)
  http://abc.wiadomosci.gazeta.pl/szukaj/wiadomosci/putin%3A+katy%C5%84+to+zbrodnia
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Przelomowe-slowa-Miedwiediewa-Katyn-z-woli-Stalina,wid,12172902,wiadomosc.html

  http://www.polskatimes.pl/artykul/339904,marciniak-historycy-polscy-i-rosyjscy-przestali-sie-klocic-o-katyn,id,t.html

  To niestety nie jest jeszcze cała prawda, ale niewiele już brakuje, w zasadzie kropki nad i. Przyjdzie pora.

 103. Zdziwiony said

  Boydar: skąd „profesorowi” przyszło do głowy, że Putin powinien przepraszać w cudzym imieniu.

  Panie Boydar, powtórzę wypowiedż Iwanowa: Ofiara nie może przepraszać. Ofiara musi za to zadbać, żeby pamięć o zbrodniach oraz ich sprawcach nigdy nie zaginęła. Wierzę, że tak się stanie.

 104. Boydar said

  „… nie darzę zaufaniem tego wilka”; chyba że „profesor” nie mówił po polsku a tłumacz skręcił konteksty. Niestety jednak mówił.

  Zmusił mnie Pan do przeczytania kilkunastu publikacji „profesora”. Dla mnie płynie z nich jeden wniosek; jest tak samo nastawiony do Polaków jak i do Rosjan. I sama myśl że moglibyśmy zewrzeć szeregi przyprawia go o drżenie emerytury.

  Typowy „Rosjanin”.

 105. Akej said

  @ Hasan22 (74) – Nie wiem czy Pan az tak slabo zna historie i kompromituje sie? Jesli pan nie wie kim byli „kagan” i „bek” to prosze sie douczyc, aby nie mylic „beka” z Beckiem – politykiem polskim. Nie mam najmniejszej ochoty wyjasniac tu kim byli „kagan” i „bek”. Prosze siasc na 4 litery i uzupelniac razace braki!

 106. Filomena said

  Zaden inny narod nie przejawia takiej sklonnosci do zmieniania imion i nazwisk jak robia to Zydzi. Dobrze nam znany pan Michnik mial pol-brata Stefana Michnika. Ojcem Stefana byl trockista Rosenbusch stracony przez Stalina w 1937 roku. Stefan uzywal nazwiska matki „Michnik” i wslawil sie brutalnym przesladowaniem Polakow po Drugiej Wojnie swiatowej. Kiedy wiatry zaczely wiac w druga strone i wladza ludowa zaczela przechodzic w rece Polakow ow Michnik czmychnal do Szwecji, gdzie zyl pod szwedzko-brzmiacym nazwiskiem. Potem przylgnal do srodowiska pana Giedroycia w Paryzu, zwiazal sie z Kultura Paryska i wystepowal w radiu Wolna Europa jako pan Karol Szwedowicz.

  Albo na przyklad taka pani Madeleine Albright. Znalam takich naiwnych Polakow co – jak wybrano ja na wysokie stanowisko w USA – mysleli, ze to Slowianka, nie Polka co prawda, ale Czeszka czyli Slowianka. A z niej taka Slowianka jak ze mnie Kleopatra. Pani Albright nazywala sie Marie Jana Korbel (Korbelova). Jej rodzice byli Zydami. Ojciec jeszcze przed wojna siedzial na wysokim stanowisku w czechoslowackim rzadzie. W 1939 wyjechali razem z mala Madeleine, wtedy jeszcze Maria Jana, do Anglii, gdzie zrobili sie katolikami. A pare lat po wojne wyladowali w Ameryce, gdzie Maria Jana stala sie Madeleine i zmienila wiare na protestantyzm.

  Jak ladnie pani Albright odplacila sie Serbom za to ze ukrywali ja w czasie wojny nie musze chyba mowic.

  To ze ktos sie nazywa Iwan Iwanowicz Iwanow wcale nie znaczy, ze jest Rosjaninem.

 107. Filomena said

  W Kaganacie zawsze panuje dwuwladza. To jest jego specyfika. Tak bylo w Kaganacie Chazarskim. Tak samo bylo w kaganacie Bolszewickim i jego odnogach. Tak samo jest na dzisiejszej Ukrainie. Na krotki czas bekiem zrobiono pol-Zyda pol-goja Turczynowa a pozniej nastepnegp pol-Zyda i pol-goja Poroszenke. Ta wladza jest w Kijowie – oficjalnej stolicy. Ale prawdziwa wladza – kagan – jest gdzie indziej – w Dniepropietrowsku. Kto dokladnie jest kaganem, trudno powiedziec. Najpierw wygladalo, ze moze nim byc Kolomojski, ale moze nim rowniez byc jakis inny wazny Zyd. W Dniepropietrowsku chabado-syjonisci, ktorzy oficjalnie nazwali siebie zydo-banderowcami ( to slowo to nie przezwisko), wybudowali sobie gigantyczne centrum pod nazwa Menora.

  Jest na szczescie troche uczciwych Zydow tu i tam, wrogich Chabadowi i syjonistom, i dzieki nim mozna dowiedziec sie wiele ciekawych rzeczy. Jedna taka postacia jest byly rabin Charkowa Edward Hodos. Juz od dlugich lat ostrzega on wszystkich przed destruktywna dzialalnoscia syjonistow i Chabadu we wschodniej Europie, i ich wojnie przeciw Slowianom. Napisal on wiele ciekawych ksiazek, ktore warto przeczytac. Jedna z nich jest ksiazka o zydowskim faszyzmie. Mozna tez poogladac sobie jego filmy. Sa dostepne na youtube.

 108. Maćko said

  105. Filomeno, zalozeniem pierwotnym jest istnienie instytucji kaganatu. Na ile jest ono pewne?

  Mnie sie raczej wydaje, ze ten caly rozgardiasz na Ukrainie jest czescia rozgrywek makro w wojnie o zahamowanie rozwoju gospodarczego Rosji a zainteresowane i organizujace sa sily Korporatokracji z USA.
  Gdzie korporatokracja to naturalny zespól najwiekszych firm produkcyjnych Swiata sterowanych przez grupe najbogatszych rodzin na Ziemi.

  Sekty sa zaslonami dymnymi, zbiornikiem pastuchów oraz miesem armatnim… ich uzytecznosc zalezy od danego etapu przejmowania kontroli nad zasobami naturalnymi i rynkami.

 109. Zdziwiony said

  Stalin: „Naród jest to wytworzona historycznie trwała wspólnota ludzi, powstała na gruncie wspólnoty języka, terytorium, życia ekonomicznego i układu psychicznego, przejawiającego się we wspólnocie kultury”.

  J. Stalin, Marksizm a kwestia narodowa [w: Dzieła, t. 2, Warszawa 1949, s. 303].

  A ponadto nie spełnił im obietnicy Krymu za Birobidżan.

 110. JerzyS said

  To jest zasada ciągłości władzy!
  Odchodzi ten co na świeczniku, a karawan jedzie dalej. W II RP
  zasada ta została złamana
  i dlatego w przeciwieństwie do sąsiadów mieliśmy w ciągu 20 lat,
  -10 szefów II Oddz.
  jedynym który bronił Polskiej Racji Stanu był:

  „Michał Bajer
  Michał Bajer
  Ilustracja
  pułkownik dyplomowany piechoty pułkownik dyplomowany piechoty
  Data i miejsce urodzenia 27 lipca 1884
  Warszawa, Królestwo Polskie
  Data i miejsce śmierci 21 listopada 1962
  Polska
  Przebieg służby
  Siły zbrojne Wojsko Polskie
  Jednostki 45 Pułk Piechoty
  Ministerstwo Spraw Wojskowych
  Sztab Generalny
  Stanowiska dowódca pułku piechoty
  szef wydziału piechoty
  szef Oddziału II
  Odznaczenia
  Krzyż Srebrny Orderu Virtuti Militari Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski Krzyż Walecznych (czterokrotnie) Kawaler Orderu Narodowego Legii Honorowej (Francja) Krzyż Wojenny (Belgia) (1914-1918) Komandor I klasy Orderu Białej Róży Finlandii Komandor Orderu Korony Rumunii Komandor Orderu Korony Włoch Komandor Orderu Świętego Sawy Komandor 1. klasy Orderu Miecza (Szwecja) Order Krzyża Wolności za bohaterstwo na polu walki (Estonia) Komandor Orderu Trzech Gwiazd (Łotwa) Order Lwa Białego III Klasy (Czechy) Medal Zwycięstwa Medaille commemorative de la Guerre 1914-1918 ribbon.svg

  Michał Bajer (ur. 27 lipca 1884 w Warszawie, zm. 21 listopada 1962[1][2]) – inżynier, komendant główny Policji Państwowej[3], pułkownik dyplomowany piechoty Wojska Polskiego, szef Oddziału II Sztabu Generalnego Wojska Polskiego (1923-1926).
  Biografia

  W 1912 ukończył Akademię Górniczą w Mons, uzyskując dyplom inżyniera górnika.
  Rozpoczął pracę w charakterze zarządzającego kopalniami Towarzystwa „Czeladź”.
  W czasie I wojny światowej służył w armii Imperium Rosyjskiego.
  Po przewrocie bolszewickim i rozpadzie armii rosyjskiej uczestniczył w organizacji II Korpusu Polskiego.
  Przeszedł szlak bojowy od Sorok do bitwy pod Kaniowem (11 V 1918), w czasie której został wzięty do niewoli niemieckiej.
  Zbiegł i drogą przez Kijów i Murmańsk udał się do Francji.
  Tu został mianowany szefem Oddziału I w sztabie Armii Polskiej we Francji („Armii Błękitnej”),
  później służył w sztabie 1 Dywizji tej armii.
  W kwietniu 1919 powrócił do Polski jako zastępca szefa sztabu I korpusu armii gen. Józefa Hallera. W latach 1919-1921 dowodził 45 Pułkiem Piechoty Strzelców Kresowych.
  W 1921 został wyznaczony na stanowisko szefa Wydziału 1 Piechoty Departamentu I Piechoty Ministerstwa Spraw Wojskowych w Warszawie. 3 maja 1922 został zweryfikowany w stopniu pułkownika ze starszeństwem z 1 czerwca 1919 w korpusie oficerów piechoty.

  17 grudnia 1922[4] został przeniesiony go do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, gdzie objął kierownictwo Departamentu Bezpieczeństwa.

  Od 17 marca do 1 lipca 1923 pełnił obowiązki komendanta głównego Policji Państwowej.

  Od sierpnia 1923 do czerwca 1926 był szefem Oddziału II Sztabu Generalnego WP, pozostając na ewidencji 45 Pułku Piechoty Strzelców Kresowych w Równem.

  W czasie przewrotu majowego 1926 roku opowiedział się po stronie władz legalnych[5].

  Na początku czerwca 1926 został zwolniony ze stanowiska szefa „Dwójki”
  i przeniesiony do dyspozycji szefa Sztabu Generalnego[6].

  Od 3 stycznia 1927 do 24 czerwca 1927 był słuchaczem III Kursu Centrum Wyższych Studiów Wojskowych w Warszawie.

  W 1928 pozostawał w dyspozycji komendanta Kadry Oficerów Piechoty[7].

  Ostatecznie opuścił wojsko w 1928 w stopniu płk. dypl. ze starszeństwem 1 VI 1919.

  W latach 1928-38 pracował jako kierownik Misji Polskiej Przemysłu Górniczego i Hutniczego w Katowicach,
  1939 został dyrektorem technicznym Śląskich Kopalń i Cynkowni.

  Po II wojnie światowej do 1950 pracował jako wicedyrektor w Centralnym Zarządzie Przemysłu Węglowego w Katowicach.
  Od 1954 był redaktorem naukowym w Wydawnictwie Górniczo-Hutniczym.”
  ===============================================================
  To on wykrył,spisek w wojsku i spowodował wysłanie spiskowców do mało ważnych garnizonów !
  Jednak na skutek działań JPI w listopadzie 1925 Piłsudski i Żeligowski,
  jego decyzje cofnęli

  i dlatego te dwa skurwysyny wywołały wojnę domową

 111. Boydar said

  Tym samym (109) Józef Wissarionowicz zakończył dywagacje na temat „narodu” wybranego 🙂

  Wprawdzie nic o genach nie wspomniał, ale możemy Mu to przecież wybaczyć.

 112. Boydar said

  @ Pan Jerzy (110)

  To jakieś szaleństwo. Albo przejaw metody. Tylko czyjej.

 113. L2P said

  Przekladaniec, … dobrze, ze ktos nad tym panuje i nalezy sie za to podziekowanie gospodarzowi.

  Wszystkie drogi, jakby nie patrzec wioda do `plemienia przekletego` bo musza, nie ma innej drogi.

  Poza tym z `durniem` sie nie dyskutuje, bo znokautuje, nawet na dystans, doswiadczeniem.

  Niewielkie pojecie o wrogu i jego mozliwosciach-wyjatek P.Jasiek i nieliczni.. [ istnieja oni od zarania dziejow ludzkosci, sa mistrzami zlego na ziemi, o czym Biblja dobitnie wciaz mowi..J.CH. ukrzyzowali dlaczego? ..ma rzadzic i to sie wypelnilo,..! ]

  P.J. do swoich owieczek.. ` badzcie madrzy jak weze`,.. owieczki i weze ? dopiero w tym kontekscie to rozumiemy..mamy byc madrzy jak oni lub madrzejsi, bo sie reszta wypelni..Sw.Jana..

  P/k. tylko 20 wiek n.e. 2 wojny swiatoowe, 50 lat `zimnej wojny`, dziesiatki wojen podrzednych-handelek,
  wprowadzenie istoty duszy zydowskiej na skale swiatowa zw. komunizmem..poczawszy od formy krancowej zw.sowietyzmem- do formy liberalnej w tzw.demokracjach, szczegolnie zachodnich.
  [ pomiotu diabelskiego malo padlo natomiast `owieczek` dzieci bozych, stada.. i to najlepsze geny..p/k Polska, Rosja, Niemcy-prosze sie zastanowic dlaczego tak zle o nich historia zydowska pisze i sa nazoilami i szwabamii i faziolami i i i .. wdrukowane..oni ich nie lubia i zapewne nie bez powodu, a powinno tak byc o komunizmie, bezapelacyjnym zydowskim dziecku,.. ]

  A tu dodatek..tylko dla zrozumienia.. [ dzis zyd ich pozornie cywilizuje..sluza mu za `falszywa flage` ale koloru sie nie wypierze a od srodka jak..swoj swego ? ]

Sorry, the comment form is closed at this time.