Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Sondaż: tylko 38% Ukraińców uważa, że Ukraina jest niezależna

Posted by Marucha w dniu 2016-08-22 (Poniedziałek)

Tylko 38,1% Ukraińców uważa, że Ukraina jest niezależnym państwem – świadczy wspólny sondaż fundacji Inicjatywy Demokratyczne im. Ilka Kuczeriwa i Kijowskiego Międzynarodowego Instytutu Socjologii, podane dzisiaj do wiadomości publicznej.

Sondaż, poświęcony podsumowaniu wyników 25-letniej niezależności Ukrainy odbył się w dniach 4-19 sierpnia w całym kraju oprócz nieobjętych kontrolą Kijowa rejonów Donbasu. Błąd statystyczny wynosi 2,3%.

Na pytanie, „Czy uważasz, że Ukraina rzeczywiście jest niepodległym państwem”, 48,7% respondentów udzieliło przeczącej odpowiedzi, 38,1% — twierdzącej, a 13,3% nie wie. Jednocześnie 86,9% ankietowanych zagłosowałoby za aktem niepodległości Ukrainy, gdyby referendum odbyło się teraz i jedynie 13,1% zagłosowałoby przeciwko.

Ponadto uczestnicy sondażu zostali zapytani, czego ich zdaniem było więcej w okresie niepodległości Ukrainy — pozytywnego czy negatywnego. 41,5% respondentów uważa, że w tym okresie było więcej negatywnego, 40,8% — tyle pozytywnego, co negatywnego, 11,6% — więcej pozytywnego, a 6% nie ma zdania na ten temat.

http://pl.sputniknews.com

Gdzie oni znaleźli te 38.1%?
Admin

Komentarzy 11 to “Sondaż: tylko 38% Ukraińców uważa, że Ukraina jest niezależna”

 1. Grace said

  Gdzie znalezli Panie Gajowy? Wymyslili oczywiscie. Moja przyjaciolka ktora mieszka na Ukrainie twierdzi ze juz od kilku lat ukraincy przejrzeli na oczy, ale jak to zwykle bywa z ta nacja, szczegolnie z zachodniej strony, wszystko jest klamstwem. Ja tylko czekam kiedy tam dojdzie do kolejnej rewolucji, kiedy ukraincy pogonia doradcow i expertow, ktorzy ukraincami nie sa, a dorabiaja sie niebotycznych majatkow, okradajac ukraincow. Najlepszym rozwiazaniem byby powrot przynajmniej wschodniej Ukrainy do Matki Rosji…a zachodnia odrazu pod mur. Byloby to takze pozytywne dla Polski.

 2. Moher49 said

  Tak samo Ukraina niezależna jak i Polska. Dziś w TVP-1 nawet msza greko-katolicka była. Szykuje się wielka od Odry do Donu Chazaria.

 3. Re: Artykul..
  Wyglada na to, ze jak zydzi „zorganizuja” Ukraincom drugi Majdan i wtedy moze bedzie wieksze otrzezwienie…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 4. Dziadzius said

  moze to nie na temat ale jezeli ludzie ktorzy nigdy w historii nie mieli panstwa przed 1918 uwazaja w liczbie 38.1% ze ukraina to panstwo— chcialbym wiedziec czy podobny sondarz w Polsce dalby takie wyniki

 5. konik said

  Sondaż: Ukraińcy popierają Stalina i uważają go za „wielkiego wodza”
  http://pikio.pl/sondaz-ukraincy-popieraja-stalina-i-uwazaja-go-za-wielkiego-wodza/

 6. Boydar said

  Jak Putin jeszcze z rok ich przytrzyma na obecnym etapie, to będzie 96,8%; jak na Krymie – Gdzie oni znaleźli te 38.1%

  A jak jeszcze pół roku, to „nie będzie komu po ukraińsku mówić” (Gustlik 🙂 )

 7. Boydar said

  „… a zachodnia od razu pod mur …” – Pani Grace

  Naczytała się Pani Starego Testamentu, to dobrze. Ale podobno jest i Nowy. Choć z drugiej strony patrząc, „lepsze jest wrogiem dobrego”.

 8. Boydar said

  http://mapa.nocowanie.pl/kijow_2/odleglosci/

  Cóż za niefart, że też jeszcze Deszczyca nie kazał tego zdjąć z sieci 🙂

 9. revers said

  a jeszcze wiecej ukraincow wystawia listy goncze …

  http://wiadomosci.onet.pl/ukraina-listy-goncze-za-18-wysokimi-urzednikami-rosji/9epbz5

  Tylko czekac jak wystawia listy goncze na Andersa, zyjacych z 27 Dywizji Wlolynskiej Ak, czy na gen.Hermaszewskim bo uciekl przed widlami upa i polecial z Rosjanami w kosmos.

 10. Akej said

  Wcale nie dziwie sie tym 38,1%. Zapomnieliscie dosc szybko jak to bylo w szkoplandii po dojsciu Hitlera do wladzy. Ideologia banderowska, podobnie jak hitlerowska, ma to do siebie, badzdo szybko deprawuje spoleczenstwa, – Tym bardziej, ze z charakteru oraz okrucienstwa szwaby I ukry sa do siebie bardzo podobne. Historia ich swiadczy o tym najdobitniej.

 11. L2P said

  ad 10
  Jakbym sie z parchem zmiksowal byl milionerem mial mozg koczkodana i propagowal niecelowo lepszej wtedy swojej polowy wypociny to bym byl a-okey..i..taniec z chocholem..nic tylko po dupie sie podrapac.

  W swietle ostatnio juz dostepnych informacji wynika, ze Niemcy kochali Hitlera [ mozna znalezc tego dokumentacje..the never ending story..zadac se odtrutke. ]

  Wojna to nie zabawa i zlo jest tego sila napedowa..ukrowie banderowcy byli tym zlem..nie wnikajac glebiej ale to jest przyklad jak zlo wykorzystuje i zlo tworzy.

  A ideologie to wprasowuje ` wuj sam` …spolegliwym…moze bez perspektyw.

Sorry, the comment form is closed at this time.