Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Ale dlaczego? o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  Siekiera_Motyka o Walka z wiatrakami – wal…
  revers o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  revers o Jak były rektor KUL ułożył mod…
  Carlos o Wolne tematy (11 – …
  Szczepan Zbigniewski o Kultura przeciw tradycji
  revers o W domu wisielca
  UZA o Walka z wiatrakami – wal…
  Marek o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  osoba prywatna o Wolne tematy (10 – …
  Marek o Powstał Polski Ruch Antyw…
  osoba prywatna o Jak były rektor KUL ułożył mod…
  osoba prywatna o Jak były rektor KUL ułożył mod…
  osoba prywatna o Wolne tematy (10 – …
  Marek o Powstał Polski Ruch Antyw…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Co się dzieje w Jemenie – 24.08.2016.

Posted by Marucha w dniu 2016-08-25 (Czwartek)

Wojna wypędziła ponad 2.8 milionów ludzi z ich domów i doprowadziła do sytuacji, w której ponad 80% ludności wymaga pomocy humanitarnej.

Niewiele wiemy o wojnie w Jemenie, bombardowanym przez Arabię Saudyjską. Informacje mainstreamu są rzadkie i enigmatyczne.

Czytamy w Wikipedii: „Rebelia islamska w Jemenie zaczęła się w 2001 roku. 14 stycznia 2010 rząd w Sanie wypowiedział wojnę terrorystycznemu ugrupowaniu. Walki z rebeliantami toczą się w centralnych prowincjach Jemenu. Jednocześnie armia jemeńska zmaga się z szyicką rebelią na północy kraju oraz separatystyczną rebelią na południu kraju”.

Ile wiemy? – Nadal niewiele. Ostatnie wiadomości napłynęły ponad tydzień temu: „Co najmniej 15 osób zginęło, a ponad 25 zostało rannych w nalocie przeprowadzonym w poniedziałek przez samoloty koalicji arabskiej na szpital w prowincji Hadżdża w północno-zachodniej części Jemenu – podała dpa powołując się na miejscowe służby medyczne”.

Czas nadrobić zaległości. Pomoże tu nam poniższy tekst, napisany przez Salmana Rafi Sheikha, przetłumaczony z angielskiego przez blogera Metro:

Szczyty amerykańskiej dwulicowości w Jemenie

W sobotę, 20 sierpnia br. Stany Zjednoczone ogłosiły zamiar redukcji liczby swoich ‚doradców’, zaangażowanych w koalicji prowadzonej przez Arabię Saudyjską w Jemenie twierdząc, że głównym powodem jest niezdolność owej koalicji do ograniczania liczby ofiar cywilnych. Rzecznik Piątej Floty porucznik Ian McConnaughey powiedział, że Stany Zjednoczone mają ograniczoną liczbę, mniej niż pięciu ‚doradców’, pracujących w komórce doradczej w Bahrajnie. To mniej niż 45 razem w Arabii Saudyjskiej i Bahrajnie w szczycie współpracy. Mimo że Stany Zjednoczone upubliczniły swoje wycofanie z Jemenu, to faktem jest, że ciągłe silne wsparcie ukrywane jest przed mediami Zachodu.

McConnaughey ma rację mówiąc, że amerykańscy doradcy pracują w zakresie ‚tworzenia wizerunku’ dla sił koalicji [pewnie chodzi o zawodowych kłamców], co w konsekwencji pozwala im na podejmowanie lepszych decyzji, to faktycznie nie jest to kluczowe wsparcie udzielane Saudyjczykom przez Amerykanów. To sprzedaż amerykańskiej broni za miliardy dolarów wspiera Arabię Saudyjską w Jemenie. Iluzja ‚wycofania się’ staje się oczywista, jeśli uwzględnimy fakt, że miesiąc temu amerykański Departament Stanu ogłosił sprzedaż broni za ponad miliard dolarów.

Stolica Jemenu Sana przed wojną

Sprzedaż broni w celu zabijania cywilów

Ten kontrakt obejmuje głównie czołgi i transportery opancerzone, ale to część o wiele większej umowy, o której mowa od dłuższego czasu. To kontrakt o wartości 60 miliardów dolarów, największy w historii, zawarty pomiędzy USA a Arabią Saudyjską w 2010 roku.

Bill Hartung, który zna ten kontrakt najprawdopodobniej najlepiej na świecie mówi, że w pierwszym roku urzędowania Obamy zawarto umowy, które nie zostały jeszcze wykonane, na dostawy broni i szkolenia personelu wojskowego o wartości 190 miliardów dolarów. Kolejny kontrakt o wartości 122 miliardów obejmował sprzedaż czołgów, a także bomb kasetowych, broni zakazanej w konwencji międzynarodowej, której Stany Zjednoczone nie podpisały.

Interesujące jest, że amerykański komunikat zbiegł się w czasie z wiadomościami o wznowieniu przez koalicję, prowadzoną przez Saudyjczyków, bombardowań Jemenu pierwszy raz od trzech miesięcy. Pierwszy nalot przyniósł 14 ofiar śmiertelnych, zamknięcie portu lotniczego i zawieszenie negocjacji pod egidą ONZ. Elizabeth Trudeau, rzeczniczka Departamentu Stanu, wyraziła ‚zaniepokojenie’ czwartkowymi doniesieniami o ofiarach, ale nie odpowiedziała, czy Departament Stanu nie obawia się, że dostarczana przez Amerykanów broń może być użyta przeciwko cywilom.

Wielu amerykańskich urzędników wyraziło ‚zaniepokojenie’ liczbą cywilnych ofiar i faktem, że saudyjska wojna staje się ‚koszmarem’ dla Stanów Zjednoczonych, jednak takie głosy zatroskania nie były słyszane podczas zawierania kontaktów na sprzedaż broni. Przeciwnie, DSCA [www.dsca.mil, wydział amerykańskiego ministerstwa ‚obrony’] oświadczyła, że negocjowana sprzedaż broni przyczyni się do wzmocnienia bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych poprzez poprawę bezpieczeństwa ich regionalnego strategicznego partnera, który jest wiodącą siłą do zapewnienia politycznej stabilności i rozwoju gospodarczego na Bliskim Wschodzie.

Oczywistym jest, że celem Stanów Zjednoczonych było i pozostaje wsparcie Arabii Saudyjskiej w haniebnych wojnach. Pozwala to Ameryce nie tylko zarabiać na tych wojnach gigantyczne pieniądze na kontraktach zbrojeniowych, ale utrzymuje kraje regionu w stanie wojny pozwalając je ustawiać przeciwko sobie i utrzymywać sytuację, którą najlepiej można opisać jako ‚kontrolowany chaos’.

Prawda jest taka, że Stanów Zjednoczonych nie obchodzą ofiary cywilne z Jemenu, czy amerykańska broń i amerykańskie bomby spadają na niewinnych Jemeńczyków. Wręcz przeciwnie, sprzedaż broni Arabii Saudyjskiej bezpośrednio prowadzi do śmierci cywilów w Jemenie i wszędzie, gdzie Saudowie użyją swoich wojsk.

Stany Zjednoczone kontynuują wsparcie dla wojny, która według szacunków ONZ przyniosła ponad 6400 ofiar, w większości cywilnych. Walki wypędziły ponad 2.8 milionów ludzi z ich domów i doprowadziły do sytuacji, w której ponad 80% ludności wymaga pomocy humanitarnej. Cała mantra o ‚wycofaniu’ to kłamstwo. Mistrz demokracji, za jakiego chcą uchodzić Stany Zjednoczone’ dostarcza dziedzicznym monarchom Saudów ‚zabawki’ do ich brudnych gierek w Jemenie i gdziekolwiek indziej. W listopadzie zeszłego roku zaaprobowano umowę na sprzedaż uzbrojenia saudyjskich sił lotniczych uszczuplonych na skutek bombardowania Jemenu za 1.29 miliarda dolarów.

Jemen dzisiaj

To nie Al-Kaida, ale Jemeńczycy są celem

Jeśli będziemy podążać oficjalną amerykańską narracją mówiącą, że Arabia Saudyjska pełni rolę przystani w ‚wojnie z terrorem’ na Bliskim Wschodzie, to wtedy nie będziemy w stanie zauważyć, że globalne grupy terrorystyczne mają silne związki z wahabizmem i ideologią dżihadu, co dobrze obrazuje brutalność dokonywanych przez nich morderstw.

Nawet jeśli ograniczymy się do oficjalnej narracji o zwalczaniu przez Arabię Saudyjską terrorystów, to w wojnie w Jemenie z pewnością nie chodzi o zwalczanie terroryzmu [przypis: czy oficjalna teoria spiskowa w sprawie 9/11, zamachów z 11 września 2001 roku nie mówi o spisku Saudyjczyków?]. To wojna przeciwko jemeńskim Huti, którzy zostali wykluczeni ze współczesnego porządku gospodarczego i politycznego na dekady, a teraz zostali zmuszeni do zbrojnego powstania przeciwko obcej agresji. Saudowie na pewno nie walczą z Al-Kaidą czy inna realną grupą terrorystyczną; walczą z mieszkańcami Jemenu i dotychczas zabili już tysiące cywilów.

Arabia Saudyjska prowadzi wojnę z Huti. Nie zajmują się Al-Kaidą, mimo że grupa ta na Półwyspie Arabskim przez długi czas była uważana za najgroźniejszą, zdolną do przeprowadzenia ataków za granicą.

Stany Zjednoczone prowadzą podwójną grę w Jemenie. Nie tylko w rzeczywistości nie wycofały się z Jemenu, ale ponadto nie wywarły na Arabię Saudyjską żadnej presji, aby zwalczała prawdziwych terrorystów, a nie bombardowała ludności cywilnej. Wiadomości o wycofaniu amerykańskiego personelu z Jemenu nie mają praktycznego znaczenia i nie oznaczają zmiany amerykańskiego stanowiska w sprawie Arabii Saudyjskiej. Jeśli jest to jakaś zmiana, to tylko zmiana taktyki ze wsparcia bezpośredniego na pośrednie w kampanii wojennej w Jemenie.

Napisał: Salman Rafi Sheikh
Przetłumaczył: Metro
The US Double Game in Yemen Reaches its Peak:
http://journal-neo.org/2016/08/23/the-u-s-double-game-in-yemen-reaches-its-peak/

http://zygumntbalas.neon24.pl

Komentarze 2 do “Co się dzieje w Jemenie – 24.08.2016.”

 1. revers said

  Co bedzie sie dzialo an bliskim wschodzie jak Klinton dojdzie do wladzy i jej kochanka, powierniczka Huma Abedin, radykalna muzulmanaka z Michigan o korzeniach, saudo-wahabickich?.

  http://www.vanityfair.com/news/2016/01/huma-abedin-hillary-clinton-adviser

  Jemen to tylko jeden z elementow ukladanki do dobrania sie do Iranu. Wojna na 100%.

  http://nypost.com/2016/08/21/huma-abedin-worked-at-a-radical-muslim-journal-for-10-years/

 2. slawek said

  Stalin walczy przeciwko Państwu Islamskiemu

  Stalin „może dojść do Berlina”. „On wrócił”. Runet dyskutuje o rażącym podobieństwie kurdyjskiego wojskowego do Józefa Stalina.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20151118/1454546/Stalin-PI-Kurdystan.html

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: