Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Emilian58 o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
  maxi o Co się stanie po referendum w…
  Emilian58 o Korzenie ukraińskiego neonaziz…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  revers o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Co się stanie po referendum w…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Józef Stalin: ludobójca czy bohater – 25.08.2016.

Posted by Marucha w dniu 2016-08-26 (Piątek)

Kilka dni temu napisała pani Tiamat: Nie chcemy mieć rosyjskiej armii na polskiej ziemi, ale z całą pewnością amerykańska znarkotyzowana armia USA nie zapewni nam nirwany. Dziwię się, że nikomu właściwie w prasie i na blogach nie przeszkadzają ewidentne ‚osiągnięcia’ amerykańskiej armii na Bliskim Wschodzie i w 74 zniewolonych państwach świata.

Antypolska propaganda jest silniejsza od polskiej racji stanu i dopóki Polacy nie pokonają bezrozumnej rusofobii i jeszcze głupszej yankofilii, i póki będą się zachowywać jak sługusy, a nie jak obywatele dumnego państwa, dużo starszego od USA, które to USA były zbudowane przez więźniów angielskich kazamatów na trupach Indian – nasza admiracja zbójeckich poczynań jankesów nie przyniesie nam ani dumy narodowej, ani wolności. Ani wiz.

Amerykańscy żołnierze gorąco witani w Tarnowie

Czy Polacy w ogóle wiedzą, po co istnieje Polska? – Nie wiedzą. Dlatego teraz w całej okazałości widoczna jest nasza niemoc. Piskorskiego nie powinien się odważyć aresztować żaden kretyn na polskiej ziemi. A jednak… Kiedy nam mordują generałów, historyków, prezydenta, ministrów – Polska stoi rozkraczona jak krowa na pastwisku po powodzi.

Jak to się dzieje, że aresztowanie polskiego polityka nie powoduje rewolucji w kraju? ‚Przedstawienia’ urządza Ziobro i nie ma gdzie się odwołać?! – Znaczy się stalinowskie czasy komunizmu wracają. (…)

Ostatnie zdanie wywołało konsternację wśród komentatorów:

Pisze bloger ~krzyk58: ‚Powrotu tych czasów boją się liberałowie – trockistowscy tzw. demokraci. W Rosji – czyżby? – Odpędzam myśl 🙂 Pani Tiamat tylko ‚się przejęzyczyła’. U nas inne są konotacje okresu 44-56. Co złe było, łączymy nieodwołalnie z osobą STALINA. Czy słusznie?’

Odpowiada komentator ~jacta: ‚Dokładnie, panie ~Krzyk. Prawda o szacunku tow. Stalina do zwykłych Rosjan i o podłości aparatu pochodzenia żydowskiego, których tow. Stalin potrafił rozliczyć. Większość Rosjan nieżydowskiego pochodzenia uważa Stalina za największego bohatera narodowego:

Powiedział Putin: ‚Z wami, żydami, nie ujedzie się bez bata”. Polscy patrioci powinni brać przykład z Rosji:

Pisze dalej ~antek: ‚Jak ja ciągle słyszę o tym niedobrym Stalinie, dzięki któremu polska istnieje i urosła w PRL w potęgę, to mnie mdli. WPS też te idiotyzmy powiela, a przecież to, co Stalin zrobił, gdy się żydkom ze smyczy urwał, i jak go żydzi zabili, to mnie wnerwia wszystko. Wszyscy chcą pluć na Stalina, a przecież Polska nasza to jego dzieło‚.

No więc moja kantata o Stalinie – odpowiada Tiamat. – Ja zresztą nie boję się pisać o Stalinie i całkiem niedawno na tym blogu napisałam, że w porównaniu z Churchillem, Jacksonem, Reaganem, Obamą, Clintonem – to Stalin był wielkim wodzem. I nie wstydzę się tego powtórzyć. Pisałam też tu, na tym blogu, że Stalin stworzył państwo polskie w Jałcie. Przecież mieliśmy być ‚generalną gubernią’! Stalin zgodził się włączyć kraje bałtyckie do Związku Sowieckiego, ale uparł się, by Polska była oddzielnym państwem.

Naturalnie, że żyjemy w świecie ogromnych zakłamań historii – tak jakbyśmy się własnej historii wstydzili. I nie tylko naszej. Pod koniec lat 30-tych ubiegłego wieku Związek Radziecki przeżywał ogromny rozkwit ekonomiczny, z którego wypadało się nam naśmiewać, bo my lubimy powtarzać bzdury. Nie mam wielkich złudzeń, że ktoś się kiedyś odważy opisać czasy stalinowskie takimi, jakimi były naprawdę.

Rewolucja październikowa i wojna przeciw Rosji były ogromną, niewyobrażalną katastrofą ludzką. W takich warunkach odbudowa i rozbudowa kraju wymagała nadludzkich możliwości i różnych środków przymusu. Były więc obowiązkowe dostawy, dokwaterowania, czyny społeczne, praca akordowa, kołchozy i nieprawdopodobnie zdyscyplinowane społeczeństwo.

Nie należy zapominać, że wojska angielskie grasowały na Syberii, że agentura zachodnia za wszelką cenę życzyła sobie podbić Rosję – całkiem tak jak teraz. Ze Stalina nasza propaganda robiła durnia, tchórza, który na wieść o ataku Niemiec na ZSRR schował się pod łóżko.

Ale Stalin zbudował potęgę państwa sowieckiego ogromnym kosztem, w tym i w ludziach. Nie da się zaprzeczyć zsyłek na Sybir. Stalin rozpędził rzeczywiście Ukraińców po całym imperium. Rozpędził też i żydów, głównie do Uzbekistanu i Kazachstanu. Nie wiem, czy masowe przesiedlenia były jedynym rozwiązaniem, ale to rozwiązanie zadziałało. Bo w ten sposób Stalin rozpędził masowe bunty, opłacane przez Zachód.

O ile nieśmiało potępiamy amerykański maccartyzm, który zniszczył życie wielu Amerykanom, o tyle nie pozostawiamy suchej nitki na polityce Stalina. Ja nie popieram żadnych gwałtów i żadnej przemocy; w tym stalinowskiej. Bo być może były łagodniejsze metody. Jestem w stanie zrozumieć sytuację Rosji Sowieckiej po wojnie. Co powinno zastanowić polskich historyków, to też i sytuacja Polski w okresie stalinowskim. Wiem, że były zsyłki, i wiem, że były więzienia. Pamiętam te czasy. Jako dzieci – nie baliśmy się Stalina.

Wojna straszliwie wyniszczyła polski naród. Ponad połowa ludności była ciężko chora, w szoku. Ludzie nie mieli po co wracać do domu, bo domu nie było. Dostaliśmy Ziemie Odzyskane i pamiętam, że jako dziecko nauczyłam się nowych wyrazów – jednym z nich był ‚szabrownik’. Polacy tłumnie jeździli na Dolny Śląsk… na szaber. Wywozili z poniemieckich gospodarstw, co się dało. Film ‚Sami Swoi’ jest właściwie nic nie wart, nawet jako komedia. Tam ‚odchodziły’ straszne dramaty. Mieszkałam w Świdnicy w garsonierze po samotnej matce z dzieckiem, która popełniła samobójstwo, gdy kazali jej wynieść się do Niemiec, gdzie nie miała i nie znała nikogo.

Odgruzowywanie Warszawy

To nie były czasy, które można przedstawić w czarno-białych barwach.

Ze Świdnicy przenieśliśmy się do zagruzowanego Wrocławia. Ja z taką złością myślę o obecnej Polsce, w której 70 lat po wojnie ani kobiety, ani dzieci nie mają prawa do opieki społecznej i do państwowej oświaty. To co robiliśmy przez ostatnie 25 lat?!

Jak już wspomniałam wyżej, naród był bardzo wyczerpany, schorowany i nie było przecież w ogóle przemysłu, zwłaszcza lekkiego. Jak to było możliwe, że w najgorszych latach powojennych wyleczyli mnie w końcu w państwowych sanatoriach i że jeździłam potem do prewentoriów, na kolonie i książki miałam za darmo w szkole.

Każdego roku 19 marca, w Józefa, urządzano paczki dla dzieci. Pierwszy raz widziałam wtedy prawdziwą pomarańczę. Chodziłam do szkoły TPD-owskiej we Wrocławiu, w której urządzali nam zabawy i rozdawali paczki w święto Dziadka Mroza. Bo i co z tego, że nie było św. Mikołaja? Co z tego, że teraz jest? – To było wielkie święto, do którego przygotowywaliśmy tańce, wierszyki, przebieranie. Najpierw mamy zakład urządzał święto Dziadka Mroza, potem Rada Miejska, a w końcu szkoła TPD – urządzano konkursy z nagrodami i wielką biesiadę.

Jako dzieci mieliśmy znakomite dzieciństwo. I rząd, i rodzice robili wszystko, byśmy nie odczuwali skutków wojny i nędzy, jaka była w kraju totalnie zniszczonym przez sześć lat okupacji. Należy pamiętać, że wielu ludzi nie wróciło z wojny; rodziny szukały się przez Czerwony Krzyż. Były to osobiste dramaty.

Wrocław był bardzo zniszczony, a jednak nikt nie zamarzł w tramwaju czy autobusie. Bezdomnych nie było. Czasy były bardzo, bardzo ciężkie. Niekiedy się zastanawiam, czy były podstawy, by zagłuszać radio w takiej sytuacji, w jakiej była Polska, w której ciągle szalała dywersja. Naturalnie, że wielu Polaków słuchało ‚Wolnej Europy’. U mnie w domu też. ‚Wolna Europa’ ciągle obiecywała wojnę z Rosją i opowiadała, że system socjalistyczny jest podły, bo Hitler był socjalistą.

Warunki pracy też były nie do pozazdroszczenia. Pamiętam, że rodzice skarżyli się, że na różnych stanowiskach pracowali ludzie bez wykształcenia i przygotowania do zawodu. No bo skąd się mieli wziąć? A jednak… przy tych wszystkich codziennych problemach powstały wspaniałe przedsiębiorstwa i zakłady pracy. Gdyby dzisiejsi mędrcy z dyplomami w Sejmie musieli odbudować kraj z gruzów, toby Polska już dawno mchem porosła.

Nie ma Stalina, nie ma Bieruta, nie ma pięciolatki – jest brudny, ohydny burdel i śmierdzące jedzenie. Jest nędza w Polsce. Tylko bogatym się wydaje, że żyją lepiej niż za Stalina. Zamordyzm pani Pawłowicz przypomina najgorszy okres Menclowej. W tak zwanej Polsce stalinowskiej nie było korupcji, bo nie było giełdy i żaden milioner nie miał prawa zasiadać w rządzie.

Władze robiły wszystko, by Zachód nas nie okradał. Dlatego Polska mogła się rozwijać. Za Stalina budowało się szkoły i państwowe mieszkania. A dzisiaj zamyka się szkoły, a dzieci wypędza z kraju. I teraz jakieś pokraki i durnie opowiadają o ‚komunie’ i planują powyrzucać z grobów tych, którzy Polskę budowali.

Jest jeszcze jeden ważny moment: rolnictwo. Polska wieś po wojnie została bez światła, bez narzędzi rolniczych, bez parku maszynowego. I w takiej wsi podkrakowskiej, gdzie były bardzo małe poletka uprawne, samodzielny gospodarz nie byłby w stanie uprawiać ziemi. PGR-y były wtedy jedynym ratunkiem dla produkcji żywności w Polsce. Przymusowe dostawy były jedynym sposobem nakarmienia ludzi. Czasy wymagały wielkiej konsolidacji społecznej. Chyba jednak ‚komuna’ miała lepszy sposób na przetrwanie narodu.

I brakuje tu słów: niech PiS-dureń czy PO-kurcz umysłowy pokaże choć jedną szkołę, którą wybudowali. Gdzie się podziały stypendia dla zdolnych uczniów i dla tych, którzy mają ciężką sytuację finansową? Teraz Polską rządzą oligarchy, które słyną z tego, że okradają nie tylko Polskę, ale i Ukrainę. Aresztowanie Mateusza Piskorskiego puściło z dymem całą antysocjalistyczną propagandę ubeckiej oligarchii solidarnościowej. Bo to, że sprowadzili do kraju nędzę, a wypędzili miliony ludzi; to, że stworzyli więzienia CIA, okradli Polskę z majątku narodowego i wypędzili z kraju całą kadrę techniczną – można jeszcze zwalić na zaćmienie ludu.

Bankructwa ideologicznego nie da się niczym usprawiedliwić.

http://zygmuntbialas.blog.pl/

Noooo, po takim artykule oczekujemy komentarzy pisanych wprawdzie marną „polstrzyzną”, ale za to bogatych w inwektywy o „stalinowskiej gajówce”. 
Admin

Komentarzy 138 do “Józef Stalin: ludobójca czy bohater – 25.08.2016.”

 1. Anucha said

  Nie chcę chwalić się ale te słowa o zerwaniu się ze smyczy żydkom

  ” gdy się żydkom ze smyczy urwał”

  zostały pierwszy raz wypowiedziane przeze mnie tylko w stosunku do Hitlera.

  Demonizują jednego i drugiego a wszystko po to aby zatrzeć ślady swojej sprawczej roli
  jaką odegrali.

 2. jacta said

  .. http://vipof.com/uploads/posts/2013-08/1377284435_fontan.jpg
  Fontanna „Dziecięcy korowód” stała się słynna kiedy jej zdjęcie na tle ruin oblężonego miasta w latach wojny zamieszczały wszystkie gazety świata.

  Trzy dni temu odbyła się w (na razie) w Wołgogradzie wielka uroczystość związana z rocznicą pierwszych dywanowych nalotów bombowych na Staingrad.
  Uroczystość w której uczestniczył prezydent W.Putin zwieńczył koncert z 250.000-tysięczną widownią.
  Podczas koncertu wystąpił Aleksandr Zaldostanow ksywa „chirurg” (z zawodu jest chirurgiem szczękowym), kultowy lider klubu „Nocnych wilków”.
  Po występie Chirurga wszystkie liberalne media są w ciężkim szoku a dziennikarze Echa Moskwy prawdopodobnie nie odzyskali jeszcze przytomności.
  Kiedy Chirurg pojawił się na scenie zabrzmiał archiwalny zapis przemówienia Stalina konkretnie dwa zdania ( z charakterystycznym kaukaskim akcentem) a następne zdania recytował już Chirurg:

  Wiele działań naszej partii i narodu będzie wypaczone i oplute przed wszystkim za granicą ale i w naszym kraju.Będą się mścić okrutnie za nasze osiągnięcia i sukcesy i moje imię też będzie zelżone i oplute.Przypiszą mi wiele okrucieństw.Ale mimo tego, jakby nie rozwijały się zdarzenia, przejdzie czas i uwaga nowych pokoleń zwróci się do spraw i zwycięstw naszej ojczyzny.Rok za rokiem będą przychodzić nowe pokolenia które podniosą sztandar swoich ojców i dziadów i oddadzą nam cześć,a swoją przyszłość będą budować na naszej przeszłości-Józef Stalin wrzesień 1939 r

  wideo https://www.youtube.com/watch?v=gxhzj84AQk4

  https://prawda2.info/viewpost.php?p=256944

 3. jacta said

  Czy chciałbyś aby twoja ulica, miasto, lotnisko nosiło imię Stalina ?

  Sondaż gazety Wzgljad, przeprowadzony w związku z inicjatywą mieszkańców Wołgogradu aby nazwać lotnisko w swoim mieście imieniem Stalina.

  Wyniki sondażu w linku http://vz.ru/vote/result/1428/
  🙂 i tyle o tym Bohaterze którego Rosjanie dobrze pamiętają i choć mieszają im we łbach od dziesięcioleci to oni jacyś odporni na to.
  Poparcie jak za Putinem zdecydowana większość niemal 80% choć tyle lat zakłamują ,oszukują historię.

 4. jacta said

  Sondaż: Ukraińcy popierają Stalina i uważają go za „wielkiego wodza”
  http://pikio.pl/sondaz-ukraincy-popieraja-stalina-i-uwazaja-go-za-wielkiego-wodza/

 5. jacta said

 6. jazmig said

  Rosji do dzisiaj czkawką odbijają się wyczyny Stalina. Wskutek jego działań, wojen, które rozpętywał, rewolucji bolszewickiej, wielkiego głodu, łagrów, II wojny światowej itp., zginęło tylu Rosjan, że do dzisiaj nie są oni w stanie w pełni zagospodarować i wykorzystać swojego terytorium.

  1. Jakie wojny rozpętał Stalin?
  2. Kto wywołał rewolucję bolszewicką?
  3. Czy wielkiego głodu nie bywało w innych krajach?
  4. Kto wymyślił łagry?
  5. Kto wywołał II Wojnę?
  6. Ilu konkretnie Rosjan zginęło?
  Admin

 7. Ad. 2

  Kabareciarz Pietrzak w rosyjskiej TV, na żywo, gdy naskoczył na redaktorkę w sprawie Katynia, usłyszał ripostę: „A kto wymordował 40 milionów Rosjan?” I tu kabareciarz Pietrzak się zamknął…

 8. Przepraszam. Miało być Ad. 3

 9. jacta said

  parchy dlatego ubili Stalina czas później Kadafi też tak planował i sami wiecie co się stało, też wymyślali brednie o nim…

  Sprawa dotyczy stalinowskiego złotego rubla -u nas mało kto o tym słyszał a jeśli już, to w formie pokrętnie i tendencyjnie przedstawionej
  Podpisując postanowienie z 28 lutego 1950r o złotym parytecie rubla Stalin stwierdził:Amerykanie będą starali się nagromadzone w czasie wojny dolarowe nadwyżki przerzucić na rachunek innych państw w formie pomocy,ale naszym z sojusznikami zadaniem jest zapobiec takiemu rozwojowi wydarzeń.
  „Stalinowski złoty rubel” miał rozpocząć nową epokę w międzynarodowych rozliczeniach (wielu twierdzi że wdrażanie idei było przyczyną śmieci Stalina)
  W kwietniu 1952 r w Moskwie odbyła się narada przedstawicieli ZSRR,Państw Europy Wschodniej i Chin,podczas której omawiano strategie operacji.”Stalinowski złoty rubel” to nazwa symboliczna,kwestę nazwy nowej waluty pozostawiono otwartą choćby dlatego że gotowość przystąpienia do projektu wyraziły też inne państwa:Austria,Finlandia,Szwecja,Islandia,Irlandia,Argentyna,Etiopia,Meksyk,Iran,Urugwaj.
  W marcu 1953 zmarł Stalin,kilka dni po nim prezydent Czechosłowacji Klement Gottwald (wielki entuzjasta”złotego rubla”)
  a Chruszczow całkowicie odstąpił od tej koncepcji.
  Wielu specjalistów twierdzi że gdyby pomysł został do końca zrealizowany to dolar w rozliczeniach międzynarodowych odgrywałby rolę drugorzędnej waluty a być może zostałby całkowicie wypchnięty.

  http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=ru&u=http://topwar.ru/20473-stalinskiy-rubl-v-shage-ot-novoy-epohi.html&prev=/search%3Fq%3D%25D1%2581%25D1%2582%25D0%25B0%25D0%25BB%25D0%25B8%25D0%25BD%25D1%2581%25D0%25BA%25D0%25B8%25D0%25B9%2B%25D0%25B7%25D0%25BE%25D0%25BB%25D0%25BE%25D1%2582%25D0%25BE%25D0%25B9%2B%25D1%2580%25D1%2583%25D0%25B1%25D0%25BB%25D1%258C%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26sa%3DN%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26biw%3D1366%26bih%3D534&sa=X&ei=MLhKUarDKcTvsgbMqoG4BA&ved=0CDoQ7gEwAQ


  http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=ru&u=http://stalinism.ru/stalin-i-gosudarstvo/stalinskiy-zolotoy-rubl-zabyitaya-istoriya.html&prev=/search%3Fq%3D%25C2%25AB%25D0%2597%25D0%25B0%25D0%25B1%25D1%258B%25D1%2582%25D0%25B0%25D1%258F%2B%25D0%25B8%25D0%25B4%25D0%25B5%25D1%258F%2B%25D0%25B1%25D0%25B5%25D0%25B7%2B%25D1%2581%25D1%2580%25D0%25BE%25D0%25BA%25D0%25B0%2B%25D0%25B4%25D0%25B0%25D0%25B2%25D0%25BD%25D0%25BE%25D1%2581%25D1%2582%25D0%25B8%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26hs%3Dteb%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official&sa=X&ei=i7tKUZfWOMmctAbb_oGQCg&ved=0CEgQ7gEwAw


  http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=ru&u=http://minfin.com.ua/blogs/alter/14320/&prev=/search%3Fq%3D%25D1%2581%25D1%2582%25D0%25B0%25D0%25BB%25D0%25B8%25D0%25BD%25D1%2581%25D0%25BA%25D0%25B8%25D0%25B9%2B%25D0%25B7%25D0%25BE%25D0%25BB%25D0%25BE%25D1%2582%25D0%25BE%25D0%25B9%2B%25D1%2580%25D1%2583%25D0%25B1%25D0%25BB%25D1%258C%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26sa%3DN%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26biw%3D1366%26bih%3D534&sa=X&ei=MLhKUarDKcTvsgbMqoG4BA&ved=0CEoQ7gEwAw

  https://topwar.ru/20473-stalinskiy-rubl-v-shage-ot-novoy-

  —– https://prawda2.info/viewpost.php?p=249691

 10. ? said

  Re 1: Odpowiedź jest znana od dawna:

  Click to access Sutton_Wall_Street_and_the_bolshevik_revolution-5.pdf

  Click to access Sutton_Wall_Street_and_Hitler.pdf

 11. Julian said

  Co za wypociny,Stalin w piekle smarzy sie na wieki,a tu na Ziemi teraz wszyscy mordercy i lichwiarze sa bohaterami.Bez slow,szkoda ze narod jest coraz glupszy

  ——
  Może się w piekle smaży… ale co konkretnie jest w artykule nieprawdą?
  Admin

 12. […] via Józef Stalin: ludobójca czy bohater – 25.08.2016. — Dziennik gajowego Maruchy […]

 13. janex said

  Katyń a poszło oczywiście na Stalina tak jak teraz Putin za wszystko winny

  http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=993&Itemid=6

 14. janex said

  To, że 17 września ludność robotnicza i chłopi witali Armię Czerwoną jak wyzwolicieli, nie było przypadkiem.

  Wg. Encyklopedia Brytanika Feudalizm został w Europie ostatecznie zniesiony przez Niemców w 1939 roku na wschodnich rubieżach Polski! Były to bastiony feudalizmu o którym Europa zapomniała od ponad 100 lat.

 15. Siggi said

  Mało zgrabny jest tytuł,który sugeruje dwa…wybory.Żaden nie pasuje do Josifa Wissarionowicza.Bardziej właściwym by był tekst rosyjskiego historyka-biografisty J.W.Stalina,który „siedzi” w żródłach,a nie w wersjach,słuchach,plotach puszczanych z różnych kierunków,głównie przez zachodnich”znawców” na bieżący użytek polityczny.
  Po XX Zjeżdzie KPZR luty -1956r ruszył proces odbrązowiania Stalina a początek dał temu N.S.Chruszczow I sekretarz KC ,który wyskakując niejako do przodu z krytyką epoki stalinowskiej sam schował się ,aby nie ponosić olbrzymiej odpowiedzialności za represje z l.1937-38,kiedy był w Biurze Politycznym KC.
  Od czasu rozgromienia Lwa Trockiego i jego zwolenników(1928r.)Stalin stał się niekwestionowanym liderem i faktycznie władzę sprawował 35lat.Ten czas-okres w historii ZSRR jest uważany przez badaczy rosyjskich i nierosyjskich za najbardziej okresem rozwojowym ,mimo wielu ogromnych problemów,no i wojna, zwycięstwo nad hitlerowskimi Niemcami.W 1950 roku ZSRR jest drugim w świecie mocarstwem atomowym.Po wojnje domowej 1922 następuje rozwojowy skok w każdej dziedzinie.Jaki czynnik stymulował narody radzieckie do tak ogromnego wysiłku?
  Ludobójstwo? Głupie żarty.

 16. janex said

  Miliony z głodu na upadlinie to oczywiście też pejsate kłamstwo powtarzane jak mantra…

  […]W centrum Kijowa, równolegle ze wzrostem ilości wielkich czarnych „trupowozów” (BMW, Volvo, Mercedesy, itd.) z napędem na cztery koła, wzrosła w ciągu 4-lecia rządów Juszczenki ilość pomników „męczeństwa ofiar komuny” – co zabawniejsze, przy jednoczesnym zachowaniu licznych pomników tejże komuny obrońców. A na murze nowo odbudowanego Soboru Michajłowskiego w samym centrum miasta umieszczono ogromną ekspozycję opowiadającą o stratach Ukrainy w okresie głodomoru lat 1930-31. Jak zapamiętałem, ilość ludności na Ukrainie, w dziesięcioleciu lat 1930 zmalała wtedy aż o blisko 25 procent czyli o 9 milionów, ale na porównawczej tabeli zauważyłem, że w tym samym czasie ilość mieszkańców Republiki Rosyjskiej wzrosła aż o 25 milionów, czyli blisko 20 procent. Tak znaczy przyrost ludności w RSRF ciągu dziesięciolecia nie mógł być li tylko sprawą wzrostu urodzeń, po prostu miliony głodujących mieszkańców radzieckiej Ukrainy przeniosło się do budowanych w tym okresie centrów przemysłu ciężkiego (Magnitogorsk) na Uralu. Taka sytuacja powtórzyła się w ciągu ostatnich kilkunastu lat, kiedy to ilość ludności na Ukrainie znowu spadła o prawie 15 procent, czyli ponad 7 milionów mieszkańców, którzy niekoniecznie wymarli ale uciekli, tak jak i z Polski w tym samym czasie, do bardziej „pracodajnych” rejonów Moskwy oraz Zachodniej Europy.

  Jakoś tak się zbiegło, ze po powrocie z Ukrainy otrzymałem email z Bułgarii, w którym była przytoczona „choinka” rozkładu wiekowego ludności USA w roku 1950.

  Na tej oficjalnej amerykańskiej statystyce wyraźnie widać „wcięcie” w rozkładzie wiekowym ludności tego „super” kraju, które rozpoczyna się w drugiej połowie lat 1920 i trwa przez następne dziesięciolecie. To jest dokładnie okres Wielkiej Depresji, kiedy to nagle stanęły warsztaty pracy i ponad milion tak zwanych „rodzinnych” gospodarstw farmerskich uległo likwidacji. W tym okresie głodu w USA (oczywiście przy zawalonych żywnością sklepach) nowe dzieci się nie rodziły, albo – jako najsłabsze – po prostu z głodu umierały. Oficjalnie ocenia się, że Stany Zjednoczone w tym okresie straciły, ponad przeciętną statystyczną, około 7 milionów ludności, przy czym możliwość „emigracji za chlebem” z USA była w tym okresie prawie żadna, bo i w Europie był Wielki Kryzys, który doprowadził do władzy demokratycznie wybranego Hitlera.

  Ta socjotechnika „zasłaniania” własnych zbrodni, zbrodniami dokonanymi (względnie tylko „przypisanymi”) wrogom, których planuje się wyniszczenie, w krajach uważających się za „liberalne” już od ponad stu lat rozwija się bez większych przeszkód. Komasacja bowiem elektroniczno-poligraficznych środków przekazu w rękach działających ‘sieciowo’ ponadnarodowych koncernów powoduje, że coraz bardziej żyjemy w świecie wirtualnym, w którym odpowiednio spreparowana fikcja tworzy społeczną rzeczywistość. Taką „fikcją na zamówienie Pana Świata” okazało się być na przykład gigantyczne „samobójstwo”, prawie dokładnie przed 38 laty, członków żyjących w izolacji w Gujanie pochodzącej z USA sekty o nazwie „Świątynia narodów”. Poniżej przetłumaczyłem co istotniejsze fragmentu artykułu, jaki niedawno się ukazał – oczywiście po rosyjsku – na portalu http://www.rusproject.org …[…]

  polecam całość… http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/121927,sobor-slowianski-i-jego-wrog-zaprzysiezony-za-oceanem

 17. Joannus said

  Ad 11
  Jest aby Pan świadom tego co pisze, ferując wyrok.
  Wiadomo, że Stalin się wyspowadał i nawrócił. Sędzią jest tylko Pan Jezus a nie człowiek.

 18. janex said

  W odpowiedzi na zarzut „krwiożerczości komunizmu” (za Stalina) – tyleż słynny co kontrowersyjny artykuł Mario
  Sousy:
  Lies concerning the history of the Soviet Union http://tinyurl.com/pgnyaha , który nie pozostawia suchej nitki na “rewelacjach” tego zaprzańczego moralnego karła i oportunisty – Sołżenicyna – który dopiero pod koniec życia, koniunkturalnie został “antysemitą”. Szczególną uwagę polecam zwrócić na zawartą w tekście tabelę. Ona wiele mówi. Tekst został napisany w oparciu o protokół będący owocem pracy komisji rosyjskich historyków, m.in. Dugina i Ziemskowa, powołanej na okoliczność otwarcia sowieckich archiwów w roku 1989.

  Autor puentuje artykuł tymi słowami:
  Prawicowe kłamstwa powtarza się po to, by walczyć z obecnymi komunistami. Powtarza się je po to, żeby pracownicy nie dostrzegali żadnej alternatywy dla kapitalizmu i neo-liberalizmu. Są częścią brudnej wojny toczonej przeciw komunistom, którzy sami mają do zaoferowania alternatywę dla przyszłych pokoleń, mianowicie społeczeństwo socjalistyczne. To jest powód wysypu tych wszystkich nowych książek zawierających stare kłamstwa.

  https://prawda2.info/viewpost.php?p=287053

 19. maryjanek said

  Historycy mówią o synu pozamałżeńskim Stalina

  […] o tę informację ponownie zaczęto się ubiegać w 1956 roku, gdy po XX zjeździe partii Chruszczow rozpoczął kampanię walki z „kultem jednostki” Stalina.[…]

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20160202/1980413/Stalin-historia-syn.html

 20. hulsz said

  ad.6 1. Jakie wojny rozpętał Stalin?Zadnej.
  2. Kto wywołał rewolucję bolszewicką?Finansjera zydowska.
  3. Czy wielkiego głodu nie bywało w innych krajach?Owszem bywal.
  4. Kto wymyślił łagry?Podobno Anglicy.
  5. Kto wywołał II Wojnę?Finansjera zydowska.
  6. Ilu konkretnie Rosjan zginęło?Liczac rewolucje 1917 i druga wojne swiatowa okolo 50 mln.

 21. maryjanek said

  Stalin walczy przeciwko Państwu Islamskiemu

  Stalin „może dojść do Berlina”. „On wrócił”. Runet dyskutuje o rażącym podobieństwie kurdyjskiego wojskowego do Józefa Stalina.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20151118/1454546/Stalin-PI-Kurdystan.html

 22. maryjanek said

  BEZ STRACHU Albin Siwak – Taka jest PRAWDZIWA HISTORIA KOMUNISTYCZNEJ Rosji
  http://www.aferyprawa.eu/Artykuly/BEZ-STRACHU-Albin-Siwak-Taka-jest-PRAWDZIWA-HISTORIA-KOMUNISTYCZNEJ-Rosji

 23. maryjanek said

  @Hulsz said

  To tylko niegroźny i bardzo głupi troll jazming ,szkoda czasu na odpowiadanie

 24. L2P said

  Komunizm w `formie polskiej` dzis `zachodniej`liberalnej mial i `dobre` strony [ z glodu nikt nie zdechl i na ruinach, dzieki niemu, sie pobudowalo np.1 plyte.. na dniowke.. ameryka…..] w koncu niby narodowcy to przejeli.. czy to nie propaganda dla maluczkich..raz wzieta wladza..nigdy…

  Hitlera ze Stalinem nie mozna porownywac to przeciwstawne postacie, co lezy pod sterta demoliberalnej i komuszej propagandy..

  Biali ludzie sa skonstruowani by nienawidziec komunizmu a kochac wolnosc republik krolestw, do czego P.B. ich stworzyl i im przekazal !

  Nie wierzyc Diablu tym bardziej ze to jego czas.

 25. janex said

  uhm a 17.09.1939 to napadła na nas Japonia pewnie a nie wojska Stalina

  17.09.39 ZSRR nie napadło na Polskę – w myśl prawa międzynarodowego obowiązującego ówcześnie. Możemy dyskutować albo o narodowych mitach i chciejstwie albo o stanie prawnym i faktach.
  17.09.39 ZSRR wkroczyło na tereny zachodniej Białorusi i Ukrainy celem ochrony mniejszości ruskiej na tych terenach po tym jak w Polsce przestał istnieć jaki kol wiek rząd. na to prawo międzynarodowe zezwala i dziś i nie jest to traktowane jako agresja.
  Polski rząd uciekł z Polski do Rumuni. Zostawiając państwo bez władz. Mało, państwo pogrążone w wojnie!!! Tego nawet Kadafi nie zrobił i nie uciekł czym przypłacił śmiercią.
  To jak dogadał się Mołotow z Ribbentropem – nie wiem, tego nawet oficjalne dokumenty nie pokażą, bo o tym się nie pisze i nie protokołuje.
  Fakt jest taki, że jeszcze 26 sierpnia 1939 roku, Polska mogła zmienić bieg wydarzeń II wojny światowej, podpisując w ostatniej chwili układ ze Stalinem. Wówczas Hitler miał by, delikatnie mówiąc, problem. Układ zakładał możliwość wycofania wojska na tereny ZSRR i przegrupowania oraz! Dozbrojenia. Hitler nie był gotów na wojnę dłuższą niż miesiąc. Stąd już 7-mego dnia naciskał by Stalin wkroczył na tereny wschodniej Polski (Hitler miał by problem opanować cały kraj przed zimą). Stalin jednak czekał aż Polski rząd da dyla i wówczas zgodnie z literą prawa międzynarodowego wkroczył. Między innymi dlatego był wyraźny rozkaz zabraniający walki z Armią Czerwoną chyba, że będzie to zagrażać bezpośrednio wojsku (poprzez np. rozbrojenie). Władze Polskie zdawały sobie doskonale sprawę z Prawa Międzynarodowego.
  Układ ze Stalinem mógł skończyć Niemcy Hitlerowskie zanim osiągnęły pełną gotowość do wojny, przewidzianą na rok 1942.
  Łatwo jest rzucać hasłami jak 17 września czy Katyń nie mając żadnego przygotowania.

  A w Katyniu to według ciebie pewnie leżą kukły Polaków?

  Katyń – to efekt wielu wydarzeń, układów przedwojennych i sytuacji politycznej ówczesnego świata w tym rejonie.
  Nie chcę teraz dyskutować o Katyniu jako o zbrodni czy zdarzeniu moralnym czy usprawiedliwiającym. Ale należ wiedzieć, że Katyń przypadkiem nie był. Był efektem wielu zdarzeń, w których też uczestniczyły Niemcy hitlerowskie oraz Polskie władze przedwojenne.
  Powiem ci tylko tyle, że każda zbrodnia jest okropna i powinna być potępiona ale nie wolno sobie wybierać zbrodni o których się będzie mówiło. Niestety Polska przedwojenna też ma krew na swoich rękach często nie winnych ludzi, też były to przyczyny zbrodni Katyńskiej a przynajmniej w jakieś jej części, niechęć czy wrogość nie bierze się ot tak z powietrza.. By mówić o Katyniu uczciwie należy też sięgnąć głębiej co było przed Katyniem najmniej do 20 lat wcześniej (I jeszcze raz upominam, nie mam zamiaru usprawiedliwiać żadnych zbrodni, nie o to chodzi).

  https://prawda2.info/viewpost.php?p=249737

 26. janex said

  I najważniejsze PAMIĘTAJMY

  Wzrost ilości Polaków etnicznych w rekordowym czasie + 80%
  Wzrost dobrobytu ,rozwój kraju wręcz niewyobrażalny niemający porównania z niczym innym nawet w promilu.

  Takiego wzrostu społeczeństwa i dobrobytu Polska nie miała nigdy (NIEMA TEGO Z CZYM PORÓWNAĆ), obecnie natomiast mamy rekordowy spadek niedługo będzie ludności jak po wojnie a nędza jak przed wojną.

 27. Rob said

  @Joannus (17)
  Jak mało ludzi sobie uświadamia, że sąd nad duszą człowieka należy WYŁĄCZNIE do Boga!
  „Julian” (11) powinien wiedzieć, że tego typu stwierdzenie: „Stalin w piekle smarzy sie na wieki” jest grzechem ciężkim.

 28. Anucha said

  Ad. 10

  Panie ?

  Gratuluję pamięci i spostrzegawczości.
  Zadał Pan ładny kawałek lektury na weekend 🙂
  A może pamięta Pan jeszcze stronę ?

 29. Marta1973 said

  Przestałam mieć jakiekolwiek wątpliwości co do tego, kto i o czym tutaj pisze, kiedy przeczytałam wpis nr 25 (Janex). Takiego steku bzdur, pseudo historycznej argumentacji i najzwyklejszego obrażania Narodu polskiego, nie znajdzie się nawet na stronie tak zwanej Komunistycznej Partii Polski.
  Autor tego wpisu nie zasługuje nawet na jedno zdanie polemiki, podobnie jak inni, którzy chcą sowieckie ludobójstwo przypisać „Chazarom”, sabotującym rozkazy dobrego cara – Józefa Stalina.

  Ograniczę się do jednego stwierdzenia „Katyń – to efekt wielu wydarzeń, układów przedwojennych i sytuacji politycznej ówczesnego świata w tym rejonie.”
  Tłumacząc na język zrozumiały dla wszystkich – dziesiątki tysięcy strzałów w tył głowy polskich oficerów to nie sowieckie ludobójstwo, ale enigmatyczny „efekt wielu wydarzeń”, itp. Nawet nie chce się z czymś takim polemizować. To znieważenie i obraza Narodu polskiego!!

  Pan Gajowy miał okazję stworzyć opiniotwórczy, ceniony i szanowany portal internetowy. Wymagałoby to jednak, mimo wszystko, pewnej „cenzury” wypowiedzi, aby nie straszyły tutaj takie wpisy, jak cytowany przeze mnie i wiele innych. Niestety, okazało się, że mam rację i zamiast Dziennika Gajowego Maruchy, wyszedł DENNIK Gajowego Maruchy, w którym swoje brednie wypisują knajackim, nieortograficznym i pozbawionym jakiejkolwiek stylistyki językiem, stojący u grobu towarzysze z byłej (na szczęście!!) PZPR.

  Żegnam pana i pańską witrynę, panie Gajowy (Mirosławie?). Jeśli będę miała ochotę poczytać nawiedzonych, nieutulonych w żalu po upadku Bolszewii idiotów (to i tak łagodne określenie dla ewidentnych zdrajców), to poszukam sobie innych stron, na przykład KPP albo „Komunistycznej Młodzieży Polski”.

 30. Marta1973 said

  Tak się niestety składa, że najmarniejszą, nieortograficzną, pozbawioną jakiejkolwiek logiki i stylistyki polszczyzną, piszą tutaj najwierniejsi synowie, uczniowie i wyznawcy Stalina.
  Mój poprzedni wpis gdzieś przepadł.

 31. janex said

  pozwolę sobie zapytać o rzeczy które działy się po śmierci Stalina.
  Chodzi mi o sprawę nazywaną tzw. „rewolucją Żukowa” z 1953r

  „Rewolucja Żukowa”? takie zwierze nie istnieje, mimo to uważam że pytanie @7070 jest dobre bo stwarza sposobność do wyjaśnienia mechanizmu przy użyciu którego po śmierci Stalina nagle „ożywały zwierzęta” które nigdy nie istniały i nie istnieją….
  dalej… https://prawda2.info/viewpost.php?p=285622

 32. Marucha said

  Re 29, 30:
  Rozwiała Pani wątpliwości odnośnie jej zdolności do posługiwania się rozumem.

 33. janex said

  @Marta1973

  To tylko fakty aż tak cię bolą hmm, tak się składa że o katyniu to wyją najgłośniej chazary jak ty (ci co to uczynili)

 34. revers said

  dla przypomnienia na czele rewolucji stali lepsi ludobojcy jak Trocki, Beria z tej samej gminy, a jeszcze ludobojcza agenda 21 z 4 mld kwitami zamianny swiadectw urodzenia na nowoczesne bo elektoniczne akty zgonu czeka na globalnych goim.

 35. Rob said

  @Marta1973
  Oficjalne dane: mord w Katyniu to zastrzelenie 22 000 ludzi z inicjatywy Berii (Żyd) za zgodą Stalina (Gruzina).
  Rosjanie przepraszali za tę zbrodnię już kilka razy.
  Zbrodnia Wołyńska to 200 000 do 400 000. Za zbrodnię odpowiadają nacjonaliści ukraińscy.
  Obecna hunta rządząca na Ukrainie czyni z tych zbrodniarzy bohaterów narodowych.
  Strzał w tył głowy to tylko ułamek sekundy po którym przychodzi natychmiastowa śmierć.
  Mordy jakich dopuszczali się Ukraińcy na Polakach przerastają ludzką wyobraźnię.
  Tortury trwały godzinami a nawet dniami. Wyrywanie dziecka z łona ciężarnej Polki i
  strzelanie do podrzuconego w górę płodu to tylko jeden z kilkuset okrutnych przykładów.
  Nazywało się to „strzelaniem do polskiego orła”.
  Jak nazwać obecnego „polskiego p…rezydenta” który zawozi miliard Euro huncie
  stawiającej pomniki Banderze i innej hołocie?
  Ktoś policzył, że ten miliard Euro wystarczyłby na darmowe leki dla wszystkich polskich emerytów na 6 lat!

 36. sredni said

  Na temat Katynia
  ..https://www.youtube.com/watch?v=xgm6QohQjx8

 37. ? said

  Re 28: Anucha: O którą stronę chodzi? Obawiam się, że trzeba wszystkie przeczytać. Ale można poszukać, pdf to ułatwia.

 38. toidi said

  „Strzał w tył głowy to tylko ułamek sekundy po którym przychodzi natychmiastowa śmierć.
  Mordy jakich dopuszczali się Ukraińcy na Polakach przerastają ludzką wyobraźnię.”

  Panie Rob, czy Pan w ten sposób usiłuje usprawiedliwić bolszewickich oprawców z Katynia?

  Przede wszystkim, nie utożsamiajmy bolszewizmu z Rosją…

  Ech, to już wszystko było, szkoda już strzępić klawiatury na ten temat co i tak powraca jak kometa Kohoutka.

 39. Głos Prawdy said

  W całe nie usprawiedliwiam czasy stalinowskie, które były przedłużeniem lieninowswkich, ani jego samego, jednak w każdym złu należy szukać dobro, jak również trzeba umieć znaleźć korzyci, które wynikały za rządów tego czy tamtego ‚tyrana dyktatora”. Moze i miał on objawy paranoi, z powodu czego widział we wszystkich potencjalnych wrogów, a raczej mu podsuwali te myśli, że ktoś jest wrogiem, aparat zniszczenia i bez niego skutecznie działał. Z perspektywy czasu należy odszukać to, za co można mu było podziękować. W Rosji jest różna opinia na podstawie sprzecznych faktów, również w tym, że był on uprzedzony o wojnie, nie przygotował się naleznie i t.d. Bóg zna wszystkie fakty lepiej od historyków i kiedyś to wszystko otworzy się przed nami w całej swej prawdzie. A na razie powstrzymam się, żeby mocno rzucać kamieniami w tego dawno zmarłego kierowcę naszego podzielonego byłego Związku Radzieckiego.

 40. Lara said

  Panie Marucha.
  Słów brakuje.
  Stalin smaży się w piekle, tego może być Pan pewien.
  Nie wywołał rewolucji, ale utrwalał jej zdobycze, zdobycze bezbożnego ustroju.
  Tępił wroga klasowego na wszystkich frontach, wszystkimi możliwymi metodami.
  Do wybuchu II wojny światowej przyczynił się walnie – paktując za naszymi plecami z drugim diabłem, Hitlerem.
  Ile ma na sumieniu straconych ludzkich istnień? Np. żołnierzy traktowanych jak mięso armatnie, bo czystkami w 37 r. pozbawił ich dowódczej, profesjonalnej kadry.
  Jakim wykazał się cynizmem w kwestii oficerów z Katynia. Bezbrzeżnym przecież.
  Niech ten bloger bialas nie pitoli, że dziś kobiety są pozbawione opieki medycznej, a dzieci szkoły.
  Niech nie broni grobu Bieruta. To nie polska tradycja takie katafalki dla komucha, agenta NKWD.
  A że czuje sentyment do czasów swojego dzieciństwa. Ludzka rzecz. Zrozumiała.
  Ale coś czuję, czerwona legitymacja partyjna PZPR tego pana gdzieś głęboko schowana w szufladzie. Nie blogu o niej pewnie nie napisze.

 41. toidi said

  „Jak nazwać obecnego „polskiego p…rezydenta” który zawozi miliard Euro huncie
  stawiającej pomniki Banderze i innej hołocie?”

  To ma znaczenie przede wszystkim propagandowe, bo i tak Ukrainie tyle pomoże co umarłemu kadzidło. Chodzi tylko o to, aby zademonstrowac światu, ze Polacy jako naród są dla rządu i swiata warci tyle ile ich biomasa. Aby zasugerować, że Wołyń to mogła być zacna i pochwały godna akcja odpolaczania cywilizacji. To dokłada się do agresywnej polityki świata do utrzymania Polaka w kategorii pariasa wśród pariasów. My wprawdziw wiemy swoje, ale demokracja powiada, że „miliardy much nie mogą się mylić”

 42. revers said

  tak mord na 4 mld bozych istnien przez poslanie zielono nastrojonego papieza Franciszka bedzie jak najbardziej swiete i nie piekielne, wczesniej rozne konfisty.

 43. Rob said

  @Toidi (38)
  „nie utożsamiajmy bolszewizmu z Rosją…”
  W którym miejscu utożsamiałem bolszewizm z Rosją???

 44. Dictum said

  ad. 11. „Może się w piekle smaży… ale co konkretnie jest w artykule nieprawdą?
  Admin”

  Trudno jest stwierdzić, co o tamtym czasie jest prawdą, a co nieprawdą. Dla tych, co wtedy po tiurmach byli katowani, prawda jest inna niż dla tych, co w glorii i chwale ścigali się w przodownictwie i rzeczywiście odbudowywali Polskę, a jeszcze inna dla tych, co żyli sobie w miarę spokojnie i o katowniach nic (na razie) nie wiedzieli. Nie ma jednoznacznej „prawdy”, każda jest subiektywna (oprócz tej Bożej Prawdy).
  Moja prawda z tych lat jest np. taka, że żyło się biednie, ale bezpiecznie. W szkole odbywała się obowiązkowa propaganda, ale były też lekcje religii i przede wszystkim dom, który chronił przed praniem mózgu. A pranie mózgu wtedy było nieskuteczne, bo nieporadne, można nawet powiedzieć – szczere w porównaniu do obecnego niezwykle podstępnego, zagarniającego umysły całych rzeszy.
  Oceniając tamte czasy musimy oddzielić to, co wyczyniali zbrodniarze, ubecy, Stalin czy inny diabeł od tego, czego dokonywali porządni ludzie – patrioci. Patrioci z takim patriotyzmem, na jaki pozwalały ówczesne warunki.
  A Stalina nie wybielajmy, nawet jeśli kiedykolwiek zrobił coś korzystnego dla kogokolwiek, bo lista jego zbrodni nigdy nie będzie do najmniejszego usprawiedliwienia.

 45. Rob said

  @Toidi (38)
  „Panie Rob, czy Pan w ten sposób usiłuje usprawiedliwić bolszewickich oprawców z Katynia?”
  Nie usiłuję nikogo usprawiedliwiać.
  Chodziło jedynie o porównanie obydwu zbrodni szczególnie w kontekście obecnych PIS-owskich władz które wiele wysiłku wkładają w
  upamiętnianie Katynia a mają „lekki” stosunek do masakry na Wołyniu.
  Można sobie wyobrazić co by się działo gdyby to Rosjanie dokonali tej ostatniej zbrodni.

 46. Anucha said

  Każdy ma argumenty na swoją rację.
  Nie ma już Pani Marty, więc powiem knajackim językiem.
  Mamy taki wybór.
  Utonąć w czystej wodzie albo pływać w gównie.

 47. Dictum said

  ad. 17.
  A skąd Sz. Pan ma tę budującą informację o nawróceniu Stalina?
  Z tego, co wiemy, zszedł z tego świata w sposób dla siebie nieoczekiwany. Podobno pozostawiony bez pomocy w ciężkim stanie udaru, a nawet (podobno) dobity przez Berię.
  No, ale faktycznie nic nie wiadomo na pewno.
  Co tam z nim Bóg zrobi po śmierci, to nie nasza sprawa oceniać, ale za to, co ludziom zrobił na tej ziemi – nasza.
  A zwrot „będzie się w piekle smażył” jest zwyczajowo bardziej zwrotem oceniającym ziemskie uczynki delikwenta niż ferowaniem wyroku.

 48. revers said

  Nie zapominac o Komunistycznej Partii Ameryki, czy Niemiec zaczelo sie na zachodzie od filozofowania po Marksie i Engelsie, i asymetrycznego jej wplywu na Bolszewizm, po dzis dzien istnieje, a Stalin jakos wszystkich patrirchow prawoslawia nie wymordowal, najwyzej wstawil swoje matrioszki.

  Lub Socjalizm po Amerykańsku od p.Sołtysika

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/emidio-soltysik-kandydatem-na-prezydenta-usa-poparcie-dla-trumpa-clinton-i/538zy3

 49. Joannus said

  Ad 46
  Zabolała świadomość nieomylności własnej, że taka to reakcja.

  Zresztą mogę podać – od Księdza, na podstawie zeznania świadka Kiedy niesczęśnik wezwał księdza prawosławnego do siebie, tenże przybył pewny iż nie wyjdzie żywym. Zaskoczonemu Stalin pokazał przechowywaną w szufladzie Ikonę Matki Bożej podarowanej przez matkę, a potem poprosił duchownego o spowiedz. Czy winy zostały odpuszczone tego nie wiem i nic mi do tego.
  Nieznaną jest nam ”interwencja Pana Boga w sprawę obrony Rosji przed hitleryzmem.
  Faktem jest, że gdy Sługa Boży Pius XII poświęcił świat Niepokalanemu Sercu Najświętszej Panny Maryi,nastąpiło przełamanie ze Stalingradem, i ofensywa niemiecka została zahamowana i odwrócona. Z polecenia Stalina samolot z Cudownym Obrazem Matki Bożej Kazańskiej oblatywał też terytorium.

  Taką niestety mamy obecnie religijność, że lokowanie ludzi w piekle przychodzi łatwo jak wypicie lemoniady.

 50. Joannus said

  Na pewno nie pod wladzą Stalina zburzono najwięcej Cerkwi, miejsc jakby nie było oddawania czci Panu Naszemu i jego Najświętszej Niepokalanej Rodzicielce.

 51. Marucha said

  Znów czuję się z lekka zażenowany tłumacząc rzeczy oczywiste.
  Że nie chodzi o wybielanie Stalina.
  Że czasami warto spojrzeć się na różne sprawy oczami innych (w tym przypadku Rosjan).
  Że każdemu trzeba oddać sprawiedliwość, nawet Stalinowi.
  Że przypominanie pozytywnych rzeczy, jakich Stalin dokonał, nie oznacza zapominanie o rzeczach negatywnych.

  (No, kuźwa, znów sobie porzucałem grochem o ścianę…)

 52. peacelover said

  Kazda epoka ma swoich oprychow, ktorych niestety w rodzaju ludzkim nie brakuje !
  Nie dajmy sie nabrac na zlosliwa, a nieprawdziwa propagande !
  A tych wszystkich, co szczuja i maja szczegolne zdolnosci w tym wzgledzie
  trzeba pokazywac palcem,… demaskowac, by ludziom nie szkodzili !!!
  Prawda nas wyswobodzi !

  Kroluj nam Chryste !

 53. Dictum said

  ad. 51.
  No już dobrze, dobrze, Panie zażenowany.
  Ma Pan Gajowy rację.

 54. Akej said

  Nie wiem jak to napisac, ale po przeczytaniu tego art. iraz niektorych wypowiedzi dostalem odruchow wymiotnych. Mam prosbe aby na ten temat wypowiadali sie ludzie ktorzy przezyli czasy stalinowskie. Pamietam bardzo dobrze terror, ktory w Polsce osiagnal swoje apogeum w latach 1949 – 1953, a wlasciwie trawl az do wypuszczenia Gomulki z wiezienia w 1956r. Chyba trudno zaprzeczyc temu co o terrorze i gulagach napisal Solzenicym. Przeciez Stalin z pewnoscia wiedzial o gulagach prowadzonych przez zydow wykanczamo miliony etnicznych Rosjan – a nawet palcem nie kiwnal. A kto przyslal nam do Polski cala ekipe zydow sowieckich – t.zw zwiazek patriotow polskich – w ktorym Polakow NIE BYLO? To oni zorganizowali nam apparat terroru mordujac bezlitosnie nasza najbardziej wartosciowa klase spoleczna?! A kto podpisal zgode na mord katynski?
  Mowicie o odbudowie Polski. To prawda. Tylko zapomnieliscie z jak wielkim wysilkiem, polaczonym z przymusem i prymitywizmem ja kontynuowano. Przciez nie kto inny a tylko Stalin zakazal jakiejkolwiek krytyki zydow – za ktora kara byla praktycznie kara smierci! Stalin zaczal otwarta wojne z zydami po wykryciu spisku Szczerbakowa – krotko przed swoja smiercia. Oczywiscie krotko potem zostal przez nich wykonczony.
  Wychwala sie Stalina za jakis odosobniony czyn gdy kazal rozstrelac zydow, ktorzy zaczeli wywozic skarby na wschod? Widocznie nie mial innego wyjscia i musial to zrobic. On tak sie przestraszyl, ze dowodztwo armii dal etnicznym Rosjanom, bo znalazl sie w sytuacji bez wyjscia. Tymniemniej politrukami w armii nadal pozostali zydzi. Przykro mi, ale predzej spodziewalbym sie smierci niz tego rodzaju art. na lamach Gajowki!!! Gospodarz wyraznie tu przesolil!

 55. Dictum said

  Ale jednak więcej racji ma Sz. P. Akej.

  ——
  Ja temu nie zaprzeczam.
  Admin

 56. Dictum said

 57. Anucha said

  @51

  Panie Gajowy „Jeszcze się taki nie urodził… ”
  Pan rzuca grochem , ale co niektórzy to powinni czym innym w ścianę

 58. Filomena said

  „Narod polski musi troskliwie bronic sie przed obcymi wplywami i nie pozwalac na to, aby byl on karta w grze miedzynarodowej przeciwko interesom historycznym Polski. W interesie Polski nie lezy, aby w Polsce lub w innych krajach, a wiec takze i w Rosji, dochodzili do wladzy trockisci, gdyz trockizm jest nam najbardziej wrogim ruchem komunistycznym. Z punktu widzenia polskich interesow, stalinizm jest mniej grozny niz trockizm, gdyz stalinizm jest w gruncie rzeczy podporzadkowywaniem rewolucji bolszewickiej interesom Rosji, a przez to samo jest to juz oslabianie miedzynarodowej rewolucji komunistycznej, ktora pragnie zniszczenia wszystkich kultur opartych na wierze w Boga. Nadto trzeba pamietac, ze trockistom przede wszystkim chodzi o zniszczenie tego wszystkiego co polskie, historyczne, narodowe, chrzescijanskie, a nawet chodzi im o nasze zniszczenie, lub co najmniej oslabienie biologiczne, czyli o wymordowanie samej ludnosci polskiej”.

  Sa to slowa ksiedza profesora Michala Poradowskiego w jego eseju: Aktualizacja marksizmu przez trockizm. Zwrocmu uwage, ksiadz profesor ostrzega nas, ze trockizm jest o wiele bardziej niebezpieczny niz stalinizm. On wcale stalinizmu nie wybiela ani nie usprawiedliwia, ale wyjasnia, gdzie jest wieksze grozba.

  Stalin ma na swoich rekach krew, byl dyktatorem, ale zastanowmy sie nad jedna rzecza, co by bylo gdyby Stalin nie zlikwidowal najbardziej groznych trockistow wlacznie z samym Trockim? Byloby jeszcze gorzej. Mielibysmy jeszcze wiekszy koszmar, i my Polacy i Rosjanie i wszyscy wkolo.

  Wczesniej ksiadz profesor informuje nas, ze nie wszyscy Zydzi sa trockistami, ale wszyscy trockisci sa Zydami. Jednym slowem – trockistowska wladza to wladza specyficznie zydowska, anty-narodowa i bezdyskusyjnie anty-chrzescijanska.

  Historia sie manipuluje. Juz sam fakt, ze caly czas mowi sie o Stalinie, a o Trockim prawie nic mowi za siebie. To nie Stalin a Trocki byl architektem i wykonawca Czerwonego Terroru wkrotce po rewolucji. O Stalinie wtedy jeszcze malo kto slyszal. To Trocki chcial postawic w Swizajsku pomnik Lucypera. Ostatecznie postawiono tam pomnik Judasza. Pare dni pozniej ktos go porzadnie uszkodzil.

  To nie Stalin dal rozkaz wymordowac rodzine carska. Pomyslodawca byl Zyd Swierdlow a glownym oprawca Zyd Jurowski. Jak wskazuja dane Swierdlow dzialal na zlecenie wplywowych bankierow zza oceanu.

  Nie nalezy zapominac, ze glowne postacie w pierwszym bolszewickim rzadzie byly Zydami. Bylo ich najmniej 80 procent.( Co ciekawe – wiekszosc z nich byla polsko-jezyczna, bo ownczesne polskie delegacje na Kreml mogly spokojnie rozmawiac z nimi po polsku). Niszczyli oni wszystko, co tradycyjne i rozprzestrzeniali modernizm, feminizm, wolna milosc, pornografie, aborcje. Ze szkoly wyrzucili wszystko, co wiazalo sie z tradycja a przede wszystkim wszystko co wiazalo sie z rosyjska tradycja. Chcieli zlikwidowac cyrylice. Cala ta degradacje i demoralizacje wstrzymal Stalin.

  Dzisiejsze czasy to niz innego jak renesans trockizmu. Niektorzy nazywaja go neo-trockizmem.

  Ksiadz Poradowski wspomina tez o tym jak trockisci zaczeli – poprzez KOR – manewrowac Solidarnoscia. Juz wtedy ostrzegal, ze bedzie zle.

 59. JerzyS said

 60. Filomena said

  @ 54

  Niech mi pan wiec wytlumaczy dlaczego Zydzi – wlasnie Zydzi – tak nie lubia Stalina? W Rosji jest to az zanadto widoczne. Jesli kto w Rosji zaciecie krytykuje Stalina to jest to zawsze Zyd lub osoba pochodzenia zydowskiego? Czy nie jest to troche dziwne? Czy nie daje to cos do myslenia?

  Ostatnio wlasnie mialo miejsce bardzo ciekawe wydarzenie. Naznaczono nowego ministra edukacji. Jest to Olga Wasilijewa, kobieta religijna, mocno zwiazana z Cerkwia, konserwatywna. Jest historykiem i pedagogiem. Jako historyk interesuje sie glownie sytuacja Cerkwii w czasach stalinowskich.

  Od momentu kiedy ogloszono naznaczenie tej pani cala liberalna (judaizujaca) prasa podniosla rwetes krzyczac, ze nadchodzi Sredniowiecze, ale nie na tym stanelo. Glowny przedstawiciel Zydow chabadnik Boruch Gorin zazadal od pani Wasiliewej aby wyjasnila jaki ma ona osobiscie stosunek do Stalina. Na reakcje Rosjan nie trzeba bylo czekac. Oskarzyli Gorina o prowokacje. Co wiecej, Rosjanie powiedzieli, ze ani Ingusze, ani Czeczeni ani Tatarzy krymscy jak i inne ofiary deportacji z okresu Stalina, nie martwia sie jaka opinie o Stalinie ma ta pani a tak bardzo martwia sie tym Zydzi.

  Co do antysemityzmu to zakazali go zydowscy bolszewicy jeszcze przed Stalinem. Antysemityzmu Stalin nie popieral, ale nienawidzil trockistow i syjonistow.

 61. JerzyS said

  17 września 1939 roku swoich Żołnierzy opuścił Naczelny Wódz,
  wraz z Naczelnym Pasterzem który opuścił swoje Owieczki!
  Dezerterzy – Naczelny Wódz,
  wraz z Naczelnym Pasterzem, generałowie, rząd , oficerowie ich żony kochanki i ich pieski porzuciły II RP.
  Polska została z tym dniem jako mienie porzucone.
  Władze francuskie nie uznały Wieniawy jako prezydenta i dokonały zamachu Stanu
  i osadziły swojego agenta Sikorskiego,
  który już od pewnego czasu na to posłusznie Paryżu czekał!


  Bolesław Wieniawa-Długoszowski

  Wyznaczony przez prezydenta Mościckiego na mocy art. 24 Konstytucji Kwietniowej na następcę Prezydenta RP na wypadek opróżnienia się urzędu przed zawarciem pokoju.
  Na zarządzeniu widniała data 17 września 1939 roku,
  ale faktycznie zostało ono wydane 25 września 1939 roku.

  Wobec sprzeciwu Francji i generała Władysława Sikorskiego Wieniawa-Długoszowski zrzekł się urzędu.

  Decyzja została odwołana 26 września 1939 roku,

  ale na dokumencie wstawiono datę 17 września 1939 roku.”

  https://www.prezydent.pl/prezydent/historia-prezydentury/ii-rzeczpospolita/

  Sikorski i Piłsudski, – to dwaj przygotowywani na przywódców przyszłej wojny domowej ,
  nazywanej Zamachem Stanu 1926.
  Ostatecznie na przywódcę wyznaczono JP1!
  Przyznano mu na ten cel fundusze z których się rozliczył
  i niewykorzystane środki po zakończonej wojnie zwrócił zleceniodawcy.

 62. revers said

  re59
  tez tak moze byc, jest nakrecony film o zespole deszyfrujacym niemiecka enigme w Anglii i w pewnym momencie Anglicy odbieraja i deszyfruja listy niemieckie z Katynia ustalane w polaczeniu z Szwajcarskim Czerwonym Krzyzem, na liscie katynskiej enigmy znajduje sie nazwisko polaka ktorego syn byl w zespole deszyfrujacym enigme.

  W kazdym badz razie te listy Katynskie mogly byc ustalane nie tylko w Moskwie, ale senhedrynach lub polacy robic za deszyfrujaca przynete kontrwywiadowcza dla aliantow, zreszta wypadek gen. Sikorskiego to potwierdza..

 63. Dictum said

  ad. 51, 54, 58, 60
  No, no, no, coraz ciekawiej.
  Wszystko trzeba sobie rozsądnie wyważyć – to co do historii.
  A dziś? Jest jakiś ratunek?

 64. JerzyS said

  Stalin zaproponował Berlingowi, że wyśle Żydów na daleki Wschód.
  Obiecał całkiem humanitarne warunki transportu i dobre warunki na nowym miejscu osiedlenia.
  Berling odmówił. Po powrocie do Polski i wyjściu z wiezienia powiedział ,
  że do kraju przywiózł żmiję na własnej piesi!

  Zrzucanie wszystkich win tylko na Stalina to przejaw lenistwa umysłowego i Ignorancji!

  Po Rosji Sowieckiej buszowały wszystkie wywiady
  i to one realizowały zlecone im przez obce rządy zadania!

 65. Piszę więc jestem said

  Można jeszcze poczytać u Henryka Pająka co tam naopowiadał niejaki

  Rakowski swemu oficerowi na przesłuchaniach – może to by wielu nieco poskromiło od

  spekulacji i bajkopisarstwa

 66. revers said

  re65, Nigdy nie wiadomo kogo nastepnego przerobiono by na mydlo, nie bylo by tak duzo polskopismiennych, za to kaulandoff, medii-marktow, lidloff to na kazdym rogu ulicy, tak tez przez nadmierna konsumcje mozna przerobic polakow, no moze nie na mydlo, ale banki mydlane, kiedys ulotnia sie.

  A w Sanoku zdejmuja kolejny pomnik.

 67. Akej said

  @ Filomena
  Prosze glupot nie wypisywac, ze Stalin podporzadkowal rewolucje bolszewicka interesom Rosji… Ha,ha, ha!!! Czy nauczy sie Pani tego, ze Sowiety to nie Rosja! Juz w tym miejscu powinienem zakonczyc awoja wypowiedz. Zydzi zaczeli nienawidziec Stalina (ale tylko „narazie” w Sowietach) wowczas gdy obrocil sie przeciw nim po wykryciu spisku przeciw sobie. Natomiast w Polsce „ochrona” dobrego imenia zydow trwala az do pazdziernika 1956. Zydzi obrocili sie przeciw wszystkim demoludom po ruchawkach w 1968r., bardzo duzo ich wyjechalo na Zachod i z czerwonych katow przemienili sie w ofiary komuny i jednoczesnie rozpoczeli wsciekla kampanie antypolska, ktorej celem bylo wybielenie szwabskich zbrodni i obciazenie tymi zbrodniami Polakow – co robia do dnia dzisiejszego.
  PS – Czy zyla Pani ww llatach 1945-56? Jak nie to prosze troche sciszyc z tonu…

 68. Akej said

  @ JerzyS (59) i (64)
  Jakos nie mam sympatii do goscia, ktorego stryj pracowal dla Selmana, ktory twierdzi, ze zyd Dzierzynski byl Polakiem. Cos mi tu „nie gra”! To samo odnosnie Wyszynskiego. Ma Pan 100% racji odnosnie Berlinga, ktory popelnil „fatalny” blad. Watpie jednak, ze Stalin po wyslaniu czlonkow „zwiazku Polakow…” na Syberie nie wyslalby zydow do wprowadzenia wladzy komunistycznej w Polsce. Z pewnoscia by to uczynil, innych innych chetnych do tej brudnej roboty by nie znalazl – wiec praktycznie, wyslanie ich na Syberie nie uczyniloby zadnej roznicy!

 69. JerzyS said

  ad 68
  Polecam:

  Tadeusz Walichnowski
  Wybrane publikacje

  Zachodnioniemiecki rewizjonizm. Olsztyn 1961.

  Izrael a NRF. Wyd. KiW, Warszawa 1967.

  Syjonizm a NRF, Wyd. Śląsk, Katowice 1968.

  Izrael-NRF a Polska. Wyd. Interpress, Warszawa 1968, s. 84.

  Syjonizm a państwo żydowskie. Wyd. Śląsk, Katowice 1968, s. 85. Seria: Doktryna syjonizmu
  Organizacje i działacze syjonistyczni. Wyd. Śląsk, Katowice 1968, s. 84. Seria: Doktryna syjonizmu
  Wokół agresji Izraela (współautor z J. Dziedzicem). Warszawa 1968.
  ZSRR państwo wielonarodowe. Wyd. MON, Warszawa 1972, s. 206. Seria: IPO Ideologia, Polityka, Obronność
  U źródeł walk z podziemiem reakcyjnym w Polsce. Wyd. KiW, Warszawa 1975, ss 344.
  Sojusz narodów ZSRR i Polski. KAW, Warszawa 1978.

  U źródeł niepodległości Polski (red.). PWN, Warszawa 1980, s. 364. ISBN 83-01-01870-4.

  „Europeizacja” – doktryna przeciw Polsce. [w:] „Rzeczywistość”, 27 czerwca 1982.

  Kult rewizjonizmu terytorialnego w polityce i prawie RFN. PWN, Warszawa 1983.
  Z dziejów politycznych Polski 1944-1984 (red.). Wyd. KiW, Warszawa 1984, s. 512. ISBN 83-05-11485-6.
  Kryzysy i konflikty społeczno-polityczne w Polsce. Wyd. ASW, Instytut Historii i Archiwistyki, Warszawa 1986.

  Oraz zamilczana :
  CZYJA WŁASNOŚĆ

 70. JerzyS said

  ad 66
  A czego spodziewał sie Pan po Rasie Parobków,
  którzy posiedli tylko umiejętność Obsługi Młota Wyburzeniowego?

 71. JerzyS said

  „Józef Stalin (ros. Иосиф Сталин; właściwie Iosif Wissarionowicz Dżugaszwili, ros. Иосиф Виссарионович Джугашвили i; Ioseb Besarionis Dze Dżughaszwili, gruz. იოსებ ბესარიონის ძე ჯუღაშვილი; ps. Stalin, ros. Сталин, Koba[a]; ur.[b][1][2] 18 grudnia (6 grudnia według kalendarza juliańskiego) 1878 w Gori

  , zm. 5 marca 1953 w Kuncewie[3])
  – radziecki polityk
  pochodzenia gruzińskiego”

  Dla myślących:
  Stalin zmarł 5 marca 1953 w Kuncewie.
  Po jego śmierci w Polsce jeszcze do 1956 był STALINIZM, bez Stalina!

  1953 do 1956 to ponad trzy lata ,
  podczas gdy w ZSSR już po jego śmierci była ODWILŻ!

 72. Ad. 54

  „Przeciez Stalin z pewnoscia wiedzial o gulagach prowadzonych przez zydow wykanczamo miliony etnicznych Rosjan – a nawet palcem nie kiwnal.”

  – Czy pan się dobrze czuje? Gdyby Stalin choć palcem kiwnął przeciwko decyzjom Kaganowicza, to zostałby zamieniony na własnego sobowtóra, który by już nie miał żadnych oporów przeciwko zatwierdzaniom decyzji Kominternu.

 73. Akej said

  @ 71
  To chyba z panem jest cos niedobrze. Niepotrzebnie pan to pisze. Czy nie rozumie pan, ze bylo to pytanie retoryczne, ktore w mojej wypowiedzi musialem postawic? Przeciez dobrze wiemy, ze Stalin o tym wiedzial.

 74. Lara said

  Re 51
  Dobrze. W takim razie dziękuję za wyjaśnienia; podane zresztą anaforycznie.
  Z tym się zgodzę. To jest ciekawe i pożyteczne: spojrzeć na sprawy innych narodów ich oczami.

 75. Lara said

  Re 44
  cyt.: „Trudno jest stwierdzić, co o tamtym czasie jest prawdą, a co nieprawdą. Dla tych, co wtedy po tiurmach byli katowani, prawda jest inna niż dla tych, co w glorii i chwale ścigali się w przodownictwie i rzeczywiście odbudowywali Polskę, a jeszcze inna dla tych, co żyli sobie w miarę spokojnie i o katowniach nic (na razie) nie wiedzieli. Nie ma jednoznacznej „prawdy”, każda jest subiektywna (oprócz tej Bożej Prawdy)”.

  Panie Dictum, mądrze Pan to ujął.

 76. slawek said

  Durnowate wpisy żydo-katolstwa, a wiecie wy tłuki że to Stalin nie kto inny ocalił chrześcijaństwo w Polsce? ,krążył tu o tym film na gajówce (znajdzie sobie)
  Widać obecnie doskonale jaki Stalin popełnił olbrzymi błąd bo o ile kiedyś chrześcijaństwo było choć trochę w opozycji do parchów tak dziś już brak złudzeń, największym sprzymierzeńcem parchów jest zydo-katolicyzm uny na wskroś tym zawładnęli.
  To są fakty z którymi dyskutować się nie da.

  Tutaj nie ma wyznawców żydokatolicyzmu. Niech Pan nawraca na innych portalach.
  Admin

 77. toidi said

  Panie Rob, nikt o zdrowych zmysłach nie lekceważy Wołynia.Co nie znaczy, że należałoby mówić, jakobyKatyń miał być „mniejszą” zbrodnią.

  O utożsamianiu bolszewizmu z Rosją to była taka uwaga, ponieważ wielu Polaków w taka semantyczną pułapkę wpada.

 78. slawek said

  Spotkanie z G. A. Sidorowem NAPISY PL

  od 14:55 jest o Stalinie ale polecam całość

  Napisy włączane jak zwykle klawiszem u dołu ekranu

 79. revers said

  „prawda jest inna niż dla tych, co w glorii i chwale ścigali się w przodownictwie i rzeczywiście odbudowywali Polskę”, glorii nie bylo ani chwal, tak samo sam tytul jest podchwytujacy, bohater czy ludobojca, paskudne zestawinie – nadal do niektorych dochodzi ze na zachodzie zamyka sie laury i koscioly lub burzy, obowiazuje lucyferianizm i to dzisiaj, nie za Stalina.

  O torturach dzisiejszych najlepie zapytac sie Mateusza Piskorskiego rodem z hunty w Chile, albo tych z Kejkut wiezionych za 15 mln cia baksow.

  Za to dobrze odbudowana Polske sprzedaje sie za 10% ceny.

  A po za tym Stalin w nocie dyplomatycznej juz w roku 1952 proponowal Niemcom polaczenie, co Niemcy Andanauera i Alianci odrzuili majac w planie unijny Reich, a nawet globalny Reich.

  Stalin z nota z roku 1952.

 80. MatkaPolka said

  Bardzo dobry i kontrowersyjny artykuł – zmuszający do myślenia, do przeciwstawiania się podsuwanym Polsce i Polakom stereotypom . Bardzo trudno skomentować tak obszerne i nabrzmiałe sprawy.

  Stalin w powszechnym odbiorze uważany jest za MEGA ZBRODNIARZA

  W związku z tym zróbmy konkurs na Mega Zbrodniarza– ciekawe na którym miejscu znajdzie się Stalin – z perspektywy Polski i Polaków, a także z perspektywy świata.

  Z perspektywy Polski – kto uczynił najwięcej zła dla Polski.

  Niemcy – Krzyżacy/Prusy

  Krzyżacy – palili, łupili, zabijali. Ciekawe ile istnień ludzkich – Polaków mają na sumieniu Krzyżacy –

  PRUSY – wyrosły na trupie Polski. Dokonały rozbiorów Polski. Plan Rozbiorów Polski zaczął się już w 1703 r . po wyborze na króla Polski elektora brandenburskiego – Augusta II Mocnego sponsorowanego przez banki żydowskie.
  Akcja wyborcza była dziełem TAJNYCH ZWIĄZKÓW NIEMIECKICH o proweniencji krzyżackiej i Mocarstwa Anonimowego – żydowskich domów bankowych – Samsona Wertheimera, Samuela Oppenheimera oraz niejakiego Lehmana.

  Pytanie – ile Polaków zginęło w wyniku rozbiorów, w powstaniach z inspiracji Prus przeciw Rosji.

  Prusy podbiły również tzw. Niemcy – Słowiańszczyzna Zachodnia ziemie etnicznie polskie – granica Polski powinna być na Łabie lub na Renie.

  Zakłamywanie historii przez tzw. Niemcy – Prusy nie były częścią Cesarstwa Rzymskiego ( tym bardziej Cesarstwa Narodu niemieckiego) – Prusy były lennem Polski.

  Ile jest ofiar zbrodniczej, nazistowskiej III Rzeszy niemieckiej w Polsce – Polska w wyniku II wś straciła 8 mln obywateli, a w wyniku zmiany granic 12 milionów – 33% swoich obywateli

  Kto był odpowiedzialny za tą hekatombę Narodu Polskiego – Niemcy , masońska ekipa Piłsudskiego, która zostawiła Polskę bezbronną wobec agresji zbrodniczej, nazistowskiej III Rzeszy

  Do tej wyliczanki trzeba dodać zbrodnie UPA – to ok. 5 mln zabitych – w tym 500 tys Polaków – od początku stworzonej przez zbrodniczą, nazistowską III Rzesze niemiecką, dziś popieraną przez UE, Niemcy, NATO, USA.

  Po wojnie – w wyniku terroru żydowskiego Polska straciła dalsze ok. 3 mln.
  Ile jest ofiar żydowskiego NKWD w Rosji?
  Ile jest ofiar żydowskiego terroru w Polsce – UB, SB, Informacja Wojskowa

  Polska obecnie – od 1980 wyjechało z Polski ok.8 mln obywateli. 4 mln dalej chce wyjechać, bo w Polsce nie ma środków do życia i pracy – zapaść demograficzna porównywalna z zapaścią demograficzną w wyniku agresji Hitlera na Polskę – ok. 12 mln
  Obecnie Polska jest skolonizowana przez Niemcy i USA.

  Prusy podporządkowały Rosję – cały dwór carski był pruski – dynastia carów rosyjskich – była w istocie pruska – Holstein-Gottorp-Romanow. Caryca Katarzyna II to Prusaczka ze Szczecina – Sofia Augusta Anhalt – Zerbst

  Żydzi
  Ile jest ofiar żydowskich w Polsce – tej stalinowskiej 1945 -1956. Ile jest ofiar teraz – masowy exodus z Polski za chlebem jest wynikiem polityki Niemiec, UE, USA
  Ile jest ofiar żydowskich Rosji

  Rosjanie

  W wyniku Rewolucji bolszewickiej zginęło ok. 60 mln Rosjan. – Rosjanie to największa ofiara Komunizmu

  Rewolucję Bolszewicka finansował Międzynarodowy Żyd oraz przegrane w I wś Prusy – 50/50 – niewiele osób zdaje sobie sprawę – że to Niemcy –finansowali rewolucję niemieccy Żydzi byli twórcami Komunizmu – Marks, Engels, Lenin

  Rewolucje w Rosji robiło dwóch żydowskich pederastów – kochanków – Trocki i Lenin – proszę sobie wygooglować – „Rozkoszna du.pa Lenina”

  Niemiecka Socjaldemokracja kontrolowała wszystkie „ruchy robotnicze” w Europie. Np. twórcą założeń programowych i statutu polskiej PPS był Mendelson – syn bogatego żydowskiego bankiera.

  Ile jest ofiar GUL-agów – obozów pracy przymusowej

  Na 79 stronie ksiazki, Solzenicyn nawet podaje imiona i nazwiska kierownikow administracji tej najwiekszej w historii swiata machinie do zabijania ludzi: Aron Solts, Yakov Rappoport, Lazar Kogan, Matveei Berman, Genrikh Yagoda, i Naftaly Frenkel. Cala szostka to zydzi- syjonisci.

  Warto również podkreślić, że system penitencjarny w USA – więzienia – to prywatne przedsiębiorstwa żydowskie, w których jest ok. 6 mln więźniów – chyba tyle co w sowieckich GUL-agach – jak to Żydzi potrafią zorganizować darmowa silę roboczą

  W perspektywie światowej – kto popełnił największe zbrodnie

  Wielka Brytania , USA – Atlantyści

  Ile było ofiar brytyjskiego kolonializmu.?
  Eksterminacja północno amerykańskich Indian – trudno znaleźć dane – Indian w USA i Kanadzie było ok. 40 mln – dziś to szczątki zamknięte w rezerwatach – oficjalne dane mówią o zginięciu ok. 1,5 mln Indian broniących się przed agresja białych – brytyjskich i francuskich kolonistów

  Eksterminacja i podbój Indian Południowo Amerykańskich przez Hiszpanów i Portugalię – ile ofiar Majów, Azteków, Inków

  Ile jest ofiar wojen wywołanych przez NATO i USA – po zakończeniu II wś wywołało ok. 200 wojen na całym świecie
  Wietnam, Afganistan, Libia, Irak…

  Ile jest ofiar masońskiej Rewolucji we Francji?

  Niemcy – ile jest ofiar Pruskiego Militaryzmu – pruski Militaryzm jest odpowiedzialny za wszystkie wojny w Europie w XIX w i dwie wojny światowe w XX wieku.

  Państwa Kolonialne – Anglia, Francja, Hiszpania, Portugalia, Holandia, Niemcy

  OSOBNY TEMAT TO IZRAEL – Judaizm, Syjonizm, Żydzi.
  Ile jest ofiar palestyńskich państwa Izrael? Agresja i rasizm Izraela jest potępiona przez ponad 500 rezolucji ONZ

  Ile jest ofiar żydowskiego NKWD w Rosji?
  Ile jest ofiar żydowskiego terroru w Polsce – UB, SB, Informacja Wojskowa?

  Organizacje i Instytucje – NATO, Unia Europejska

  Bank światowy – Wszystkie wojny to wojny bankierów – wg chełpliwych wypowiedzi pewnego Żyda w wyniku rewolucji i wojen zginęło ok. 200 mln ludzi

  Banki Rotszylda – ile ofiar pochłonęły „wojny Rotszylda”

  Masoneria – ile jest ofiar wojen prowokowanych przez tajne „charytatywne” organizacje masońskie ?
  IIe jest ofiar żydowskiej B’nai B’rit

  Ile jest ofiar Judaizmu ?
  Ile jest ofiar Prusactwa?

 81. Zdziwiony said

  Polityka Stalina w latach 40. i 50. skupiała się zasadniczo na tym, co przytoczył w swoim podręczniku do Politologii Andrew Heywood:

  Jego dziedzictwo ideologiczne jest ściśle związane z doktryną „socjalizmu w jednym kraju”, która uzasadniała industrializację i kolektywizację potrzebą oparcia się kapitalistycznemu otoczeniu i wyeliminowania klasy kułaków (bogatych chłopów). Stalin łączył zatem quasi-marksistowską koncepcję walki klasowej z odwołaniem do rosyjskiego nacjonalizmu.

  Polityka wewnętrzna Stalina skupiała się właśnie na jego podstawowej, wyżej podkreślonej ideologii „socjalizmu w jednym kraju”, która została wprowadzona w życie w 1926 roku, a także na samym, zmodyfikowanym przez siebie marksizmie. Nie ma tutaj mowy o kosmopolitycznym
  internacjonalizmie ani o konserwatywnym czy szowinistycznym nacjonalizmie, tylko o optymalnej drodze w polityce zagranicznej opartej o pan-nacjonalizm, czyli polityczny nacjonalizm oparty o skupianie wokół siebie pokrewnych grup etnicznych (Sławiańszczyzna) oraz o solidarność wszystkich innych odrębnych narodów. To był zasadniczy wyznacznik w polityce wewnętrznej i narodowościowej Stalina, gdzie problemu nie stanowiło czyjeś pochodzenie, ale tylko i wyłącznie czynniki, które mogły w jakiś sposób zagrozić założeniom stalinizmu, który stanowił optymalną linię polityczną dla rozwoju ZSRR i Sławiańszczyzny.
  Żydzi nie byli wykluczeni z wizji pan-nacjonalistycznej polityki Stalina.
  Sam poświęcił im dużo uwagi podczas modernizacji podziału administracyjnego ZSRR w celu uporządkowania struktury narodowościowej państwa, gdyż wtedy (w 1928 roku) utworzył w dalekowschodniej Rosji – Żydowski Obwód Autonomiczny ze stolicą w Birobidżanie. Miało to na celu uporządkowanie kwestii diaspory żydowskiej w państwie rosyjskim oraz przeciwdziałanie
  ruchom syjonistycznym, które aprobowały koncepcje utworzenia państwa żydowskiego na Krymie. Część historyków mówi też o politycznym znaczeniu utworzenia Żydowskiego Obwodu Autonomicznego w tej a nie innej lokalizacji, który wraz z ludnością żydowską miał stanowić bufor między Rosją a Chinami.
  Lokalizacja Żydowskiego Obwodu i wizja przesiedlenia nie do końca przyjęła się wśród organizacji żydowskich i syjonistów, ponieważ te wolały żyć w europejskiej części ZSRR albo odtworzyć Chazarię na Krymie.
  Na podstawie ogólnie dostępnych informacji w kwestii polityki Stalina wobec żydów, można zauważyć, że przywódca ZSRR nie był ani antysemitą ani filosemitą, zaś sami żydzi nie byli szczególnie prześladowani w ZSRR. Nie mniej jednak żydowscy trockiści oraz szkodliwe ideologie płynące z żydowskich środowisk i organizacji – takie jak syjonizm i judaizm – były konsekwentnie
  zwalczane. Tym samym Stalina można śmiało uznać w tym temacie za typowego antysyjonistę.

  To ludzie Berii zabili Stalina. Same dokumenty odtajnione dla historyków w 2003 roku wskazują na prawdziwość teorii o zabiciu Stalina przez Ławrientija Berię, „zbiegiem okoliczności” na czas święta Puurim (żydowskie święto niepodległości) 5 marca 1953 roku.
  Zaraz po śmierci Stalina doszło do objęcia przywództwa w ZSRR przez Berię, który przeprowadzał pierwsze elementy destalinizacji, do których należało:
  • natychmiastowe zatrzymanie kampanii antysyjonistycznej i rehabilitacja syjonistów
  • próba rehabilitacji trockistów (Lwa Trockiego, Lwa Kamieniewa itd.
  • decentralizacja władzy w ZSRR, mającej charakter umniejszenia wpływów sławiańskich i zwiększenia władzy przedstawicieli mniejszych republik w federacji, co stało się kluczowe dla późniejszego upadku ZSRR, gdy do władzy w Komitecie Centralnym dochodzili ludzie z najbardziej niestabilnych republik ZSRR.
  • próba zrealizowania zjednoczenia Niemiec i zrezygnowania z planów dotyczących NRD.

  Inicjatywy te zostały zablokowane przez stalinistów i przedstawicieli Armii Czerwonej.

 82. Filomena said

  @ 67

  To nie byly moje slowa, ale slowa ksiedza Poradowskiego, ale ja sie pod tymi slowami podpisuje. Podobnego zdania jest wiekszosc uczciwych i obiektywnych historykow.

  Nigdy nigdzie nie pisalam, ze „Sowiety to Rosja”. Wyraznie pisze, ze system co tam powstal zostal Rosji narzucony przez Zydow. No najgrozniejsza grupa tych Zydow byli trockisci, co wyraznie widac z perspektywy czasu. I widza to Rosjanie w przeciwienstwie do wielu Polakow.

  Nie zylam w tamtych czasach, ale zyla moja rodzina. Blizsza i dalsza rodzina znalazly sie w deportacji na Syberii. Czesc rodziny zostala w ZSSR (wlasnie akurat na Ukrainie). Doskonale wiec wiem, jakie tam byly uklady.

  Babcia swoja deportacje opisala w roznych materialach. Jest rowniez dostepna na internecie. Piszac o tym okresie nigdy nie mowila „Rosjanie” czy „Ruscy” a zawsze „Bolszewicy”

  Nikt Stalina nie wybiela no trzeba pamietac, ze Zydzi tak dokladnie opanowali struktury wladzy, ze Stalin mogl jedynie popsuc im plany. Nie byl natomiast w stanie ich wszystkich usunac. Jesli nawet gdzies na jakims szczeblu siedzial Rosjanin czy inny goj to zawsze mial on zone Zydowke. Dlatego Stalin usunal tylko tych najgroznieszych.

  I o tym jest tu mowa.

 83. Macko said

  Ten artykul to natchnione bzdety idealisty ignoranta. Miesza uroki mlodosci z wyobrazeniami o realiach. Przeczytal by Rocznik Statystyczny to by wiecej sie dowiedzial o PGRach.

  Ale niech pisze. Mlodemu pokoleniu tak sie ukrywa obraz PRLu, ze takie dytyramby, dla wiedzacych smieszne, na pewno pomoga im zdac sobie sprawe z ogromu zniszczenia jakiego dokonaly Niemcy i USA na Polsce.

 84. Macko said

  Pani Filomeno, zawsze sie Pania tak dobrze czyta! Padam so stóp!
  Raczek nie caluje, bo niektórym mlodym paniom to si enie podoba. 😉
  67. Akej – Stalin byl bardziej Carem niz szefem partii czy prezydentem. Jego idealem bylo Imperium, co pasowalo dosc dobrze do turanskiego nastawienia populacji.
  Dalej – Dzierzynski, wyglada na to, byl Polakiem a nie zydem. Jesli ma pan dowody na cos innego to chetnie je ocenimy.

 85. MatkaPolka said

  Czarne ludy Afryki – ile jest ofiar eksterminacji czarnych ludów Afryki – podsycanych plemiennych wojen przez Imperium Brytyjskie . Ile jest ofiar epidemii AIDS – przenoszonej przez „humanitarne” szczepionki

  Ile jest ofiar masońskiej konspiracji na całym świecie – bombardowań NATO

  Ile jest ofiar wojny na Ukrainie – tej współczesnej i tej z II wojny światowej – w całości stworzonej przez zbrodniczą, nazistowską III Rzeszę niemiecką

  Ile jest ofiar II wojny światowej wywołanej przez Hitlera – finansowanego przez Wall Street –
  Ile jest ofiar IG Farben – zbrodniczego koncernu – Niemiecko -Amerykańskiego – żydowskiego

  MEGA MRDECY

 86. MatkaPolka said

  Stalin i Armia Czerwona zatrzymał – i tylko dzięki Armii Czerwonej i zwycięstwie w Belinie ten plan nie został zrealizowany.

  Generalplan Ost”(GPO) – niemiecki zbrodniczy plan zagłady Słowian.

  Fragmenty książki dr Andrzeja Szcześniaka – Google books

  Procent grup narodowych przeznaczonych do eliminacji oraz wysiedleń na terenach okupowanych przeznaczonych przez III Rzeszę na niemiecką kolonizację

  Procent przeznaczony do eliminacji lub wysiedlenia

  Polacy 80-85%
  Rosjanie 50-60% przeznaczonych do eliminacji oraz 15% do wysłania na zachodnią Syberię.
  Białorusini 75%
  Ukraińcy 65%
  Litwini 85%
  Łotysze 50%
  Estończycy 50%
  Czesi50%
  Łatgalowie 100%

  Generalny Plan Wschodni, czyli plan zagłady Słowian
  http://racjapolskiejlewicy.pl/generalny-plan-wschodni-czyli-plan-zaglady-slowian/7664

  General Plan Ost (GPO), czyli plan zagłady Słowian został wcielony w życie jeszcze przed wybuchem wojny. W maju 1939 roku główny urząd SD utworzył komórki „Zentral Stelle” II/P (Polen), których zadaniem było sporządzenie list „osób przewidzianych do ujęcia w Polsce”. Niestety można odnieść wrażenie, że w zbiorowej pamięci funkcjonują jedne jej aspekty, gdy tymczasem pozostałe przechodzą bez większego echa. „Plan zagłady Słowian” to książka, która podejmuje problem odwiecznego parcia Niemców na Wschód, aby przez eksterminację, szczególnie Polaków, realizować ideę zdobycia dla niemieckiej „rasy panów” rzekomo należnej jej „przestrzeni życiowej”. Hasło „Generalplan Ost” mogą Państwo, obok innych, przeczytać w Encyklopedii „Białych Plam”.

  Żydzi co zrozumiałe nagłaśniają Holocaust. Amerykanie (jeśli pominąć wojnę na Pacyfiku) chełpią się lądowaniem w Normandii. Również takie wydarzenia, jak Bitwa pod Stalingradem są powszechnie znane. W Polsce poza sztandarowymi punktami kampanii wrześniowej ,takimi jak obrona Westerplatte, nagłaśnia się w ostatnich latach Powstanie Warszawskie. Niewiele się jednak mówi (a jeśli mówi, to stosuje się często skandaliczne uproszczenia) o tym czym był nazizm i skąd wziął się fenomen Adolfa Hitlera. Gdyby podążać za reżyserem filmu „Hitler – narodziny zła” należałoby stwierdzić, że pewnego dnia w jego osobie narodziło się zło wcielone, które uwiodło Niemców. Niestety jest to zbyt piękne, aby było prawdziwe. Hitler był człowiekiem z krwi i kości. Wyrósł w pewnym środowisku, stykał się z pewnymi ludźmi i chłonął pewne idee. W jego myśli nie ma w zasadzie (jak chcieliby niektórzy) niczego szczególnie zaskakującego.

  Zebrał w jedną całość i niestety wcielił w czyn myśli głoszone już przed nim. Narodowy Socjalizm był doktryną konfrontacji więc potrzebował wroga, by po pierwsze ukazać siebie jako jedyną alternatywę wszelkiego zła i po drugie, by poniekąd usprawiedliwić swe czyny. Miał trzech głównych wrogów m. in. Habsburgów.

  Hitler, będący pod dużym wpływem szowinistycznego środowiska Młodych Niemców szczerze ich nienawidził za zdradę niemieckiej rasy (słowo klucz) i bratanie się ze Słowianami. Po pierwszej wojnie, co go pewnie ucieszyło, „problem” Habsburgów sam się rozwiązał. Pozostało jeszcze dwóch głównych wrogów stojących na przeszkodzie „rasie panów”. Byli to Żydzi (o ich losach napisano już tomy ksiąg, więc nie ma sensu rozpisywać się na temat „ich win”) oraz Słowianie, ze szczególnym uwzględnieniem Polaków. Na marginesie należy dodać, że nazizm był bardzo giętki i często odchodził od swoich żelaznych reguł, co obrazuje dobrze słynne zdanie Goeringa „O tym kto jest Żydem decyduję ja”.

  Polacy jako zajmujący „przestrzeń życiową rasy panów” nie mogli na takie szczęście liczyć i dla nich przewidziany był tzw. General Plan Ost (GPO) czyli mówiąc wprost plan zagłady Słowian. Rozpoczął się tzw. małym GPO, mającym miejsce jeszcze przed wybuchem wojny. W maju 1939 roku główny urząd SD utworzył komórki „Zentral Stelle” II/P (Polen), których zadaniem było sporządzenie list „osób przewidzianych do ujęcia w Polsce”. Podobne zadania miało berlińskie Gestapo. Tutaj z kolei tworzono listy osób wrogo nastawionych do tradycji niemieckiej. Efektem końcowym działań obu tych instytucji były listy gończe zawierające ponad 61 tysięcy nazwisk. Była to podstawa do właściwego GPO.

  Listy gończe były podstawą dla Operacji Tannenberg, której celem było fizyczne wyeliminowanie kierownictwa narodu polskiego. Dowódcą operacji został Reinhard Heydrich 25 sierpnia 1939. Realizacją miał zająć się Specjalny Referat Do Spraw Operacji Tannenberg. Przydzielono mu osiem specjalnych GO (Grup Operacyjnych) oraz dodatkowo 16 Samodzielny Oddział Operacyjny. Jednostki te od początku kampanii wrześniowej działały na tyłach Wehrmachtu. Jednak pierwszymi ofiarami GPO stali się jeszcze w lipcu 1939 działacze Związku Polaków w Niemczech. Około 2 tysięcy z nich zesłano do obozów koncentracyjnych, skąd wielu już nie powróciło. Już 7 września 1939 Heydrich stwierdził, że spośród czołowych warstw narodu polskiego należy unieszkodliwić również te osoby, które nie znajdowały się na listach gończych. Do 25 października 1939 dokonano ponad 760 masowych mordów. Zabito 20,1 tys ludzi. Już od samego początku kampanii wrześniowej tworzono obozy dla jeńców i ludności cywilnej. Z czasem spora część obozów została przekształcona w KL. Już pod koniec września w obozie, w Gdyni przebywało 6,2 tys., w Wielkopolsce 9,4 tys., a do 26 października w Stutthof ponad 7 tys. osób. Równolegle następowały też pierwsze wysiedlenia. Po 26 października 1939, gdy władzę przejęła niemiecka administracja cywilna nastąpiła kolejna fala aresztowań i rozstrzeliwań wg specjalnych list gończych.

  W większości były to skoordynowane działania takie jak Intelligenzaktion Pommern (jesień 1939) – ponad 23 tys. zabitych, Intelligenzaktion Masowien (przełom 1939/40)- 6/7 tysięcy zabitych, Intelligenzaktion Litzmanstad ( 9/10 listopad 1939) – aresztowano 1500 osób część następnie rozstrzelano, Intelligenzaktion Schlesien (wiosna 1940) – 2000 zamordowanych, Intelligenzaktion Posen (1939/40)- około 12tys zabitych. To oczywiście nie wszystkie tego typu akcje, by wspomnieć choćby o Sonderaktion Lublin – 2000 tys. zabitych czy też Sonderaktion Krakau, gdy aresztowano 183 pracowników naukowych wywiezionych następnie do KL Oranienburg. W listopadzie 1939 roku miała miejsce tzw. Burgerbraukeller – była to fala aresztowań, do której pretekstem był zamach na Hitlera w Monachium oraz przypadający akurat dzień 11 listopada. Akcja była łagodniejsza niż poprzednie, gdyż zainteresowała się nią światowa opinia publiczna, a Niemcy regenerujący siły po niedawno zakończonej kampanii udawali przynajmniej, że w pewnym stopniu się z nią liczą. Od maja do lipca 1940 roku przeprowadzono AB akcję (nadzwyczajną akcję pacyfikacyjną), w której śmierć poniosło 3,5 tysiąca osób. Oprócz wszystkich wyżej wymienionych planów fizycznej eliminacji Polaków na tyłach Wermachtu przeprowadzano wiele mniejszych akcji (często nie dających się podciągnąć pod eliminację inteligencji) jak np. pacyfikacja wsi Gałki.

  W kwietniu 1940 roku z rozkazu Himmlera do obozów koncentracyjnych wysłano kontyngent 20 tys. członków inteligencji. Wiązało się to z powolnym upajaniem się Himmlera siłą, potęgą i niezachwianą wiarą w zwycięstwo Niemiec, co zaczynało rodzić w jego głowie coraz bardziej nierealne plany, takie jak np. Germanizacja Generalnej Guberni czy przesiedlenia na Syberię.

  Na całe szczęście trwająca wojna odkładała w czasie te plany. W 1942 roku mimo licznych zwycięstw na froncie Niemcy nie posiadały tak dużego zaplecza, by przesiedlać ludność z olbrzymich terytoriów (nie tylko polskich), Himmler nakazał więc tworzyć „wyspy”, tereny całkowicie germańskie otoczone autochtoniczną ludnością. Eksperymentalnym obszarem był teren powiatów: zamojskiego, biłgorajskiego, tomaszowskiego i hrubieszowskiego.

  12 listopada 1942 roku Himmler wydał rozkaz uznający Zamojszczyznę za pierwszy obszar osadniczy w Generalnej Guberni. Akcję przesiedleńczą rozpoczęto 28 listopada 1942 roku porzucono ją całkowicie w czerwcu 1943, gdyż w obronie ludności stanęły oddziały partyzanckie, których Niemcy nie mogły spacyfikować tak, by całkowicie bezpiecznie przesiedlić własną ludność (klęski na froncie wschodnim sprawiły, że nie mogli oni do walki z partyzantką rzucić tak dużych sił jakby chcieli). Po klęskach w roku 1943 i ogłoszeniu wojny totalnej Hitler rozkazał zawiesić do zakończenia wojny akcje przesiedleńcze. Na koniec należy wspomnieć, że słabnąca Rzesza do końca swoich dni nie zaprzestała zbrodniczych działań wobec Słowian. Wraz z przedłużaniem się walk, kierownictwo nazistowskie zaczęło zdawać sobie sprawę z kurczącego się zaplecza ludzkiego.

  Powzięto więc program „odzyskiwania wartościowej krwi”. W pierwotnych planach mieli nim być objęci mieszkańcy pozostałych krajów germańskich. Wojna jednak przedłużała się, a straty rosły. Naziści dwoili się i troili, by w jakiś sposób uzasadnić pozyskiwanie materiału ludzkiego spoza kręgów germańskich. Wynajdywano więc jednostki o częściowym pochodzeniu germańskim, możliwe do zgermanizowania itp.

  Ofiarami tych pseudonaukowych działań mogło paść nawet 200 tys. polskich dzieci – spora część sierot. W skrajnych przypadkach zdarzało się nawet wyrywać dzieci niemalże z rąk rodziców. Dlaczego akurat dzieci? Nazistowscy eksperci wierzyli, że po odpowiednim praniu mózgu z dzieci będzie można stworzyć nowych Niemców, którzy nie będą pamiętali kraju swego pochodzenia. Plan fizycznego eliminowania (nie uwzględniłem w tym tekście wielu bardzo dotkliwych represji np. robót przymusowych, nieprowadzących do bezpośredniej eliminacji) całych grup etnicznych dotyczył nie tylko Żydów, ale również ogromnej rzeszy Słowian oraz Romów, o których gehennie też można by wiele napisać.

  Źródło: Andrzej Leszek Szczesniak „General plan Ost – plan zagłady Słowian”
  Adolf Hitler „Mein Kampf”

 87. MatkaPolka said

  O jaka Polskę walczyli bohaterscy Kolumbowie pod dowództwem masońskim AK

  Wszyscy politycy w II Rzeczpospolitej – po przewrocie majowym byli masonami – przewrót majowy 1926 finansowała brytyjska masoneria przez żydowski bank

  Czy AK walczyło O Polskę Piłsudskiego- agenta Niemieckiego
  Polskę – Saisonstaat (państwo sezonowe)

  O Polskę Bieda – Szybów – bo polski kopalnie i przemysł oddane były w ręce zachodnich przemysłowców

  O Polskę dyktatora Piłsudskiego – który zamykał bohaterów narodowych – Korfantego, Rozwadowskiego – do więzienia
  O Polskę Berezy Kartuskiej i twierdzy Brzeskiej

  O taką Polskę jak mamy dzisiaj – pod przywództwem PiS albo PO – rozprzedaną dla niemieckiego i żydowskiego kapitału?

 88. Zdziwiony said

  Kiedy, za Gorbaczowa, otwarto archiwa Komitetu Centralnego okazało się, że liczba więźniów politycznych w roku 1939 wynosiła nie miliony a 454 tysiące.
  Jeśli dodamy do ogólnej liczby więźniów politycznych, więźniów niepolitycznych daję nam to ogólną liczbę 2,5 milionów więzionych, to jest 2,4% dorosłych mieszkańców kraju.
  Dla porównania, w Stanach Zjednoczonych w 1996 roku, zgodnie z oficjalnymi danymi było 5,5 milionów ludzi w więzieniu, to jest 2,8 dorosłych mieszkańców.
  Czyli, liczba więźniów w USA przewyższa o 3 miliony maksymalną liczbę kiedykolwiek więzionych w ZSRR.

  Dobre! – admin

 89. towarzysz0 said

  Jeżeli uzupełniamy obraz postaci historycznej, zbliżając się do poznania prawdy, nie powinniśmy doznawać odruchów wymiotnych.
  A jeżeli takowe zachodzą, przemawia to za emocjonalnym odbiorze informacji. Taki sposób nie przystoi mężczyznom.

  Tak, pewne informacje mogą wywrócić istotne poglądy, a to boli. Uciekamy od tego.

  Niewątpliwie, należy być ostrożnym z wywrotową informacją, zwłaszcza pochodzenia internetowego. Ale już od razu wymiotować.

  A tu poważny Rosjanin o ekonomice czasów stalinowskich

  .https://www.youtube.com/watch?v=KIZMKPT_b_4

 90. Joe said

  88…Byloby dobre gdyby byly uwzglednione przyczyny wiezienia panie Zdziwiony…W Stanach moze i jest te 3 mil.wiecej,ale z jakiej przyczyny?…To sa w ogromnej wiekszosci ludzie ktorzy zlamali prawo…W Rosji w wiekszosci siedzieli ci ktorych uznano z „wrogow ludu”….

  Myśli Pan, że w USA nie ma „wrogów ludu”?
  Admin

 91. watazka said

  Najwiekszym zbrodniarzem czasow wspolczesnych byl Churchill o czym rzadko sie pisze bo nie wypada dyskutowac aliantow, ktorzy juz po kapitulacji Niemiec bombardowali wsie i miasta.
  Lagry bialym ludziom w Poludniowej Afryce zalozyl Churchill. Churchill jest odpowiedzialny za morderstwo milionow mieszkancow Indii, Afryki a takze jest wspolodpowiedzialny za I i II wojne swiatowa.
  Do Churchilla wielu roztropnych Polakow nie ma pretyensj o to, ze razem z bracmi Amerykanami Churchill sprzedal pol Europy wlasnie Stalinowi. Taki bystry ten Zachodni sztab mozgow.. W ogole Churchill to taki mily pan z dluuuugim ale tylko cygarem.

  Natomiast wszystkie zydy wieszaja psy na Stalinie. Bo nie dosc, ze popedzil hitlerowskie wojska az do Berlina, a zydow ‚poprzeprowadzal” po wszystkich republikach, zeby nie robili zamieszania – to odbudowal Rosje i rozbudowal republiki. Czym bylaby Ukraina bez sowieckiego przemyslu wojskowego, ktory do tej pory sie przydaje.. Nic dziwnego, ze coraz wiecej Ukraincow wspomina dobre czasy NEP-u.
  A do tego musial walczyc z bardzo silna dywersja o przetrwanie Rosji.
  Nie bede porownywac Stalina do niektorych amerykanskich noblistow bo nie lubie liczyc trupow i nie lubie licytowac kto i ile ludzi zamordowal, ale gdy chodzi o Stalina to radze porownac co zrobil dla gospodarki kraju Stalin a co na przyklad noblista Obama, ktory wymordowal miliony , miliony cywilow w czasie…. POKOJU! Bo przeciez USA nie jest w stanie wojny ani z Irakiem, Libia, Afganistanem, Jemenem, Syria.

  Czay stalinowskie to czasy zachodniej rewolucji w Rosji, czasy hitlerowskiej wojny i wielkiej odbudowy i rozbudowy kraju.
  Jakby na tego Stalina nie patrzec…to nie bral lapowek od Sorosow i roznych korporacji naftowych, farmaceutycznyah, bankierow itp.
  To tylko tak, dla porownania.

  Posluchajcie jak to bylo naprawde:

  Михаил Делягин России нужен Сталин и он скоро вернется – YouTube

 92. Zdziwiony said

  Panie Joe, pamiętaj Pan o „Łapie lwa”.
  http://www.tayna-net.org/rus/foksman-1998.htm

 93. watazka said

  90
  Joe
  A kto siedzi w Guantanamo i w Abu Ghraib, Baghram??? Zlamali prawo? komu?
  Zacznijmy liczyc;

  Siedzi Piskorski – za co?

  W najdziwniejszych okolicznosciach „zmiotlo ‚ cale dowodztwo lotnictwa polskiego i kilku generalow w III RP
  A lista tych, ktorzy musieli popelnic samobojstwo w Polsce jest ogromna

  | Nie ma drugiego takiego państwa w NATO, w którym w ciągu ostatnich kilku lat życie w sposób nienaturalny straciło aż tylu generałów!

  http://niewygodne.info.pl/artykul6/02847-W-ciagu-dekady-Polska-stracila-8-generalow-nie-prowadzac-wojny.htm

  A teraz :
  W Usa nie potrzebuja wsadzac do wiezienia. Morduja na miejscu

  WHO IS THE THREAT TO WORLD PEACE? CHRISTIANS, JEWS, OR MUSLIMS! | WHAT REALLY HAPPENED

  http://whatreallyhappened.com/WRHARTICLES/dangertopeace.php

  History of U.S. Military Interventions since 1890

  http://academic.evergreen.edu/g/grossmaz/interventions.html

  Siły NATO – czyli amerykański pierścień wokół globu. – YouTube

  A my tak bedziemy ad mortem defecatam (do usr..ej smierci) opowiadac o Katyniu?

  Stalin w Jalcie uparl sie, zeby Polska byla samodzielnym panstwem Nie zgodzil sie przylaczyc Polski do terenow sowieckich., tak jak np. Litwe, Lotwe, Estonie itp.
  To niestety, Sowieci pomagali nam budowac ciezki przemysl w Polsce zanim stanelismy na nogi.
  Bardzo trudno jest oceniac historie. Zwlaszcza jak sie niewiele umie i nie ma sie tej checi poznania.

 94. Joe said

  Ja nie neguje Prawdy o wiezniach sumienia…ale POdkreslam Przyczyny i skale…Prawdziwych WROGOW LUDU trzeba pietnowac i nazywac PO imieniu jak to czyni Gajowka..ktora jest znikomym % tego co Ludowi POtrzeba.Dlaczego w Polsce n.p….wrogowie prawdziwi jak szechter,noblista,stolcman i tysiace POdobnych maja sie jak paczki w masle..?.O nich trzeba miec odwage pisac i mowic….ale jednak LEK milionom..ZABRANIA….PO za Gajowka oczywiscie!….POzdrowko bo wychodze w morze,
  wroce to wroce do tematu.

 95. revers said

  inne, lepsze nie ludobojstwa bo zachodnie ..

  http://lotna.ne.3lab.info/post/110913,ukraina-ludobojstwo-na-zlecenie-koncernow

 96. JerzyS said

  Wbrew Aliantom i i Rządowi Emigracyjnemu z Londynu Józef stalin wywalczył dla Polski granice na Odrze i Nysie ŁUŻYCKIEJ.

  Alianci i i Rząd Emigracyjny z Londynu upierali się przy granicy na Odrze i Nysie KŁODZKIEJ!

 97. MatkaPolka said

  https://marucha.wordpress.com/2015/02/22/jeszcze-o-zbrodni-katynskiej-i-czego-nie-powiedzial-putin/

  – Jeszcze o zbrodni katyńskiej i czego nie powiedział Putin.
  Katyń, a ostatnio … «Ja już tyle powiedziałem na Berię i Żydów, że więcej nie mogę. Oni na świecie mają duże …

  KATYŃ – KTO STRZELAŁ? Kto mordował Polaków?

  ŻADNA z wyżej wymienionych osób nie była Rosjaninem

  Zbrodni dokonało żydowskie NKWD!. Wśród strzelających było również 3 Żydów polskiego pochodzenia.
  Putin
  Dlaczego tak pani zmusza mnie do powiedzenia, kto dokonał tej strasznej zbrodni w Katyniu? Przecież Polacy to inteligentny naród i wiedzą, że w tych samych dniach, z tej samej broni, ci sami oprawcy, co zamordowali polskich oficerów, to również zamordowali 46 000 oficerów Armii Czerwonej i leżą oni tu w Katyniu obok Polaków. Czy to nie wystarcza za odpowiedź?”

 98. JerzyS said

 99. Joannus said

  Za dobre posunięcie Pana Gajowego uważam zamieszczenie tego artykułu.
  Ponieważ spowodował zaprezentowanie się komentatorów z myśleniem analitycznym, pozbawionym emocji np. Filomena , Jerzy S, Rewers, Watażka, w odróżnieniu od niektórych pozostałych, kierujących się zaprogramowaną jednostronną propagandą ”starszych braci” i własnymi emocjami.

  Ad 96 JerzyS
  Wyobrażam sobie rozwój Polski i rozkoszne życie z rezunami i banderowcami z Upadliną w jej strukturach, a bez ziem zachodnich.

 100. Zgorzkniały said

  Warto zauważyć że w przekaziorach zachodnich zazwyczaj opluwany jest głównie Stalin (czasem do kompletu opluwany jest też Żukow), a o Berii i jemu podobnych mówi się bardzo rzadko i mało, albo i wcale.

 101. Admin said

  Towarzysze putinolodzy osiągnęli dno.

  … a tam ktoś puka spod spodu…
  Admin

 102. revers said

  Dobrze ze pan adminolog i mydłolog jest w intelektualnej formie, rozróżnia niemieckie mydło FA, od mydła z Polaków z KL Stutthoff, zasypal nas informacjami, argumentami, czytal ksiazki o Stalinie-„Roymowy z Stalinem” Dzilasa na czas i nie w tym miejscu na Ziemii.

  https://www.jstor.org/stable/20670193?seq=1#page_scan_tab_contents

  Nie tylko Putinolodzy oskarżają Putina o brak charyzmy Stalina, Hitlera, Gandhiego i Matki Teresy.

 103. Admin said

  Towarzyszu Revers, proszę nie tracić mojego czasu na ten infantylny bełkot. Udostępnimy kilka materiałów o sprawach stalinowskich na Wolnej Polsce ponieważ to, co wyprawiają towarzysze putinolodzy w sieci, to jest jakiś zbiorowy obłęd i szaleństwo.

 104. revers said

  😀 skończ waść, śmiechu oszczędź … , towarzysza szukaj na swoim blogu, morze być z hebanu i bez logiki.

 105. Admin said

  Towarzyszu Revers, tu masz obiekt swojego kultu i swoich bolszewickich idoli: http://static.lovetotravel.pl/galery/th/th1_2997_moskwa_Mauzoleum_Lenina.jpg

 106. Boydar said

  Towarzyszu Revers, proszę nie tracić swojego czasu na ten infantylny bełkot.

 107. Admin said

  Towarzyszu boydar, towarzysz rewers po tylu godzinach siania żydokremlowskiej propagandy już ma tak zlasowany mózg, że sam nie wie co pisze. Wybaczcie biedakowi i wynagrodźcie mu ten trud w ambasadzie, premią szekli i dniem wolnego. Pzdr

 108. Boydar said

  Obywatelu „Admin”; Towarzysz Revers tu (w Gajówce) był, jest i pewnie jeszcze pobędzie. Natomiast Wasza przyszłość nie rysuje się już tak klarownie. Jak przypuszczam, oczywiście.

 109. Admin said

  Oficerze dyżurny towarzyszu Boydar, jak rozumiem, teraz czeka mnie stalinowska czystka? Szok.

 110. revers said

  Towarzyszowi Adminowi rowniez dziekujemy za podniesienie statystyki, ogladalnosci gajowki – a dla odroznieniu belkotu pospolitego zawartego w slowie „Putinolog” od slowa w formie archaicznej i sowiaskiej zamieszcza sie rymowke j.n. :
  Wisława Szymborska

  z dedykacja dla tow. Admina

  „TEN DZIEŃ” (na cześć J. Stalina)

  Jeszcze dzwonek, ostry dzwonek w uszach brzmi.
  Kto u progu? Z jaką wieścią, i tak wcześnie?
  Nie chcę wiedzieć. Może ciągle jestem we śnie.
  Nie podejdę, nie otworzę drzwi.

  Czy to ranek na oknami, mroźna skra
  tak oślepia, że dokoła patrzę łzami?
  Czy to zegar tak zadudnił sekundami.
  Czy to moje własne serce werbel gra?

  Póki nikt z was nie wypowie pierwszych słów,
  brak pewności jest nadzieją, towarzysze.
  Milczę. Wiedzą, że to czego nie chcę słyszeć –
  muszę czytać z pochylonych głów.

  Jaki rozkaz przekazuje nam
  na sztandarach rewolucji profil czwarty?
  – Pod sztandarem rewolucji wzmacniać warty!
  Wzmocnić warty u wszystkich bram!

  Oto Partia – ludzkości wzrok.
  Oto Partia: siła ludów i sumienie.
  Nic nie pójdzie z jego życia w zapomnienie.
  Jego Partia rozgarnia mrok.

  Niewzruszony drukarski znak
  drżenia ręki mej piszącej nie przekaże,
  nie wykrzywi go ból, łza nie zmaże.
  A to słusznie. A to nawet lepiej tak.

  Odwiedzadz blogu Admina ni nada bo czosnkiem i cebula zalatuje na odleglosc.

 111. Marucha said

  Panie Admin (ze Stopsyjonizmowi, żeby nie było, że piszę sam do siebie)… Powiedział już Pan, co wiedział? No to wystarczy tego bełkotu.
  Proszę zamknąć drzwi za sobą. Z drugiej strony,

 112. Admin said

  Już wychodzę ale na odchodne dodam, że mocno zboczyliście z drogi i pogubiliście się w tej putinologii. Efektem jest umysłowy regres i bolszewicki amoralny relatywizm. I to mnie przeraża. Odwiedzam ten blog 7 rok i właśnie widzę totalny upadek kremlofilii. Ale trzymam kciuki abyście w końcu spojrzeli prawdzie w oczy, przestali oddawać hołd żydowskiej stonce na Kremlu, która dokonuje cichego ludobójstwa na Rosjanach, i wstali z kolan. Współpracujcie z prawosławnymi Rosjanami, z sieci niezależnej od Kremla, bo ślepe oddanie politycznej kukle na usługach synagogi szatana zaprowadzi was tylko w nicość, ma manowce by dokonać duchowego samobójstwa.

 113. wanderer said

  A po czym waszmosc Admin (ze Stop Syjonizmowi) wnioskuje, ze Putin nalezy do zydowskiej stonki na Kremlu?

  ——
  Niech go Pan nie prowokuje do odpowiedzi, bo znowu zacznie…
  Admin

 114. Zdziwiony said

  Pan Admin (ze Stop Syjonizmowi) nie wierzy swoim koalicjantom.

  Ambasador USA w Moskwie Joseph E. Davies: „…jego brązowe oczy są niezwykle mądre i łagodne. Dziecko chciałoby usiąść mu na kolanach, a pies łasiłby się do niego”. „Stalin to geniusz miary Szekspira”.

  Winston Churchill: „Stalin był wybitną osobowością (…). Był człowiekiem o niezwykłej energii, erudycji i nieugiętej sile woli, ostrym, surowym, bezwzględnym, zarówno w działaniu, jak i w rozmowie (…). Dysponował głęboką, pozbawioną wszelkiej paniki, logiczną i przemyślaną mądrością. Był nieprześcignionym mistrzem w znajdowaniu w trudnych chwilach, wyjścia z sytuacji zdawałoby się bez wyjścia. Był to człowiek, który swego wroga niszczył rękami swych wrogów.”

 115. Boydar said

  Był to człowiek, który swego wroga niszczył rękami swych wrogów.

  … exactly …

 116. Admin said

  Towarzyszu Wanderer, po przeczytaniu tysięcy artykułów z rosyjskiej patriotycznej i niezależnej sieci, kompletnie towarzyszowi obcej bo wykraczającej poza mainstreamowe horyzonty towarzysza. Wymiana zdań ze świadomymi żydowskiej synarchii prawosławnymi Rosjanami zatkałaby wszystkim tutejszym stalinistom jadaczki na kłódkę.

  Czytać spadkobiercy żydobelszewii od dechy do dechy:

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/skad-wzial-sie-putin-kto-i-jak-tworzyl-obraz-dobrego-goja-2013-12

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/komu-podlega-putin-2014-07

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/polityka-putina-ma-charakter-powierzchowny-i-teatralny-2016-03

  Towarzyszu „zdziwiony”, chciałeś zabłysnąć a tylko dołączyłeś do moralnego bagna powyższych miłośników żydobolszewii. Wybielaniem żydoboleszwii wybiórczymi cytatami masonów, co to gojów milionami na śmierć posyłają w swych wojnach, to możesz się przypucować swym talmudycznym braciom, ale ja znam historię i mnie przyprawia to o obrzydzenie. Moralne, żydobolszewickie bagno. Tak was można w skrócie skwitować. Nie sądziłem, że aż tak nisko upadniecie.

 117. JerzyS said

  Nu , cóż , wychowanek Jezuitów!

 118. janex said

  W co wy durnie gracie?

  Boydar ,Admin,Mrucha kto jest wreszcie adminem

  Jajca sobie robicie z ludzi?

 119. janex said

  Kolejna parcharnia aby złapać tych co myślą?

 120. Admin said

  Adminem to kazdy moze sie sobie siebie zamozwac… póki mu Gajowy klonica nie przylozy

 121. Boydar said

  Panie „Janex”, jeżeli Gajówka funkcjonuje ponad dekadę, a pan się jeszcze nie zorientował, to kto tu jest durniem ? Moje (108) było głosem oddolnym społeczności, pan takich kontekstów nie ogarnia ?

 122. Aguirre said

  Nacjo-komunizm w natarciu – opanowuje wraz neopogaństwem słowiańskim Gajówkę. zawsze ceniłem to miejsce czytam już chyba od 7 lat, ale cóż infiltracja ww. czynników jest w ostatnich dwóch latach coraz większa. Oczywiście zostanę teraz oskarżony o „parchatość” czy inne takie. Podobnie pismeni wrzucają od ruskich agentów.

  ——
  Panie szanowny, żaden nacjokomunizm ani neopogaństwo – ani teorie o reptilianach – nie opanowują gajówki.
  Tyle mogę powiedzieć.
  Admin

 123. watazka said

  83.
  Macko

  Takie samo prawo ma autor pisac o swojej mlodosci jak i pan Macko pisac naiwne bzdety.
  Panu Macko brak wyzobrazni.

  Co by zrobil DUda i caly zespol lekarzy w obecnej Polsce gdyby 50 % ludzi chorowalo na gruzlice i niedozywienie i urazy powojenne? I ciagle rodzily sie dzieci w zgruzowanych domach?.
  Brakowalo pieluch, waty, kocykow, pudrow i ubran.
  A jednak
  Nikt nie glodowal i nie spal na ulicy!!!
  Dzieci byly leczone bezplatnie. Wiem to po sobie.

  Gdzieby pan Macko kupowal markowe szmaty?
  Puknij sie pan w glowe!!

  Ile szpitali wybudowal kapitalizm a ile wybudowano w zniszczonej wojna Polsce.?
  Nie bylo penicyliny, antybiotykow, podstawowych lekarstw.
  Czy rzad polski bylby w stanie zamienic prywatne rezydencje na sanatoria dla dzieci?
  Czy zlodziejom oligarchom polskim, ktorzy okradli polskie spoleczenstwo, ktos by osmielil sie zabrac ukradziony park i przeznaczyc na lezakowalnie dla chorych dzieci?. Swiete prawo kradzionekj wlasnosci??

  Ja ci draniu dam czytanie rocznikow statystycznych!!!!!!!!!!! Mozg ci rozjechalo? Czy poza sloganami niczego juz wypluc nie potrafisz?
  .
  Poczytaj Matke Polke bo tam wszystko pisze.

  Trzeba nie miec serca ani rozumu, zeby nie rozumiec sytuacji spoleczenstwa polskiego czy rosyjskiego w okrutnych czasach wojny i zaraz po wojnie.

  Matka Polka ma racje
  Ten artykul zostal poddany pod dyskuje. I o to chodzilo.

  Nie ma systemu: czarny- bialy.
  Ja osobiscie nie znam idealnego systemu.
  Czego jednak nie potrafimy, to stworzyc takich warunkow na naszej planecie, zeby mozna bylo zyc spokojnie zgodnie z prawami boskimi lub jak kto woli natury.
  Tymczasem my sie spieramy o to, kto ma racje – a przeciez niewiele umiemy i wiemy. Nalezaloby jednak szanowac pamiec naszych rodzicow, nieprawdaz?

  Taki biedny Macko, ktory na ogol jest dosc rozsadny nagle sie uczepil PGR-ow.
  Glupek. Widac, ze zadnego na oczy nie widzial.
  Co wcale nie znaczy, ze PGR- to byly cudowne kibuce.
  Po wojnie byly bardzo przydatne a potem jak byly niepotrzebne to sie je likwidowalo.

  Ale niech nam Macko opowie jak to jest teraz cudownie przy dotacjach unijnych i dlaczego producenci mleka musza placic okropne kary za nadprodukcje mleka???. PGR-y sie nie podobaja????????
  Panie Macku. Litosci. Sprawiedliwosci.

  Dyskutujemy co bylo dobre- a co zle.
  Ale dlaczego nie chce pan porownac umowy smieciowej do stalej pracy i prawa do platnego urlopu i bezplatnego lecznictwa.? Tak naprawde rozwijamy sie czy zwijamy?
  Tak sie pan zamerykanizowal az do bolu zebow???

  Najwiekszym sukinsynstwem obecnego systemu jest wystawienie ludzkiego zycia, zdrowia i oswiaty na GIELDE.
  I przekonanie, ze to market powinien decydowac o zdrowiu /leczeniu naszych dzieci.

  Socjopatia kowbojska: bezduszna, prymitywna, nieludzka.

 124. Aguirre said

  ad Admin) Cieszę się;)

 125. wanderer said

  re 116 Admin (ze SS)

  Widze, ze pan mnie juz szybko ocenil.
  Niestety rozczaruje, jestem przeciwny jakimkolwiek wojnom i nie mam talmudycznych braci. Na dodatek rocznik 74 wiec za mlody zeby byc towarzyszem.

 126. Maćko said

  Watazko – uspokój sie troche… PRL znalem dobrze, od podszewki, na szczeblu wojewódzkim i centralnym poprzez czeste kontakty z ministerstwem. Pamietam doskonale z jakimi absurdami sie borykano, jak to wszystko trzymalo sie kupy cudem i dzieki poswieceniu partyjnych i bezpartyjnych patriotów codziennego zycia i pracy dla dobra wszystkich. Nawetm mialem okazje poznac RWPG od podszeki, w SEFIE bywalem.

  Tyle ze nie jestem w polityce i gospodarce ani natchniony, ani nawiedzony, ani uniesiony poezja dla kucharek i wspomnieniami dla amnezjaków. Wzruszenia sklerotyków malo daja informacji. Lzy mi sie cisna do oka jak slucham Wieniawskiego czy Chopina a nie jak wspominam RPL.

  Gyby pan czytal uwazniej, to by pan zauwazyl, ze pisalem wiele razy, ze byl syf i jest syf tylko inny, oraz, ze mozna zauwazyc, ze bylo dobrze i jest dobrze tylko inaczej i dla innych. Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Nie zapominajac, ze Polakom zawsze wial wiatro w oczy a pasozydzi zawsze mieli to co chcieli.

  Na koniec: Ale niech pisze. Mlodemu pokoleniu tak sie ukrywa obraz PRLu, ze takie dytyramby, dla wiedzacych smieszne, na pewno pomoga im zdac sobie sprawe z ogromu zniszczenia jakiego dokonaly Niemcy i USA na Polsce.

 127. revers said

  a co pan Macko na planowa depopulacje? to nie to samo co ludobojstwo? uzywajac przewrotnej semantyki i eufemizmow …

  Dr.Koseccki o depopulacji wg. model cybernetycznych, najciekawsze jest to ze Polskiej Cybernetyki juz nie ma a jest zarejstreowana pod Polish Operational and Systems Research Society – POSRS

  .https://www.youtube.com/watch?v=OOVWZG7BFEw&sns=fb

 128. Maćko said

  127 Revers – wiele razy publikowalem Zeszyty Oswiecimskie z Planem Himmlera dotyczacym likwidacji populacji Polaków glównie. Równiez zamieszczalem linki do wykladów doc. Kosseckiego na ten sam temat, wiec jasne jest, ze kazda polityka depopulacji budzi mój sprzeciw i protest.
  Ograniczanie narodzin Polaków zaczelo sie bodajze w 1956r i trwa do niedawna, z przerwa za Gierka. Motorem polityk ograniczania narodzin ludów „mniej równych” sa polityki USA i UK glównie.

  Polska Cybernetyka jest terminem malo precyzyjnym.

  Pozyteczni nam sie polscy cybernetycy-patrioci, uzywajacy wiedzy aby uczyc innych i ratowac Polske od zniszczenia.

 129. Akej said

  @ Watazka (91)
  To fakt, ze Churchill swa polityka zabil miliony ludzi. Jednak nalezy mu sie medal (przynajmniej ode mnie) za to, ze swoja idiotyczna polityka rozwalil bodajze najwieksze zlo istniejace wowczas na swiecie jakim bylo imperium brytyjskie. Jestem przekonany, ze pozytywy ktore pan przypisuje Sialinowi – bekowi byly po prostu rozkazami kagana.

 130. JerzyS said

 131. Piskorz said

  re 80..”Wszystkie wojny to wojny bankierów – wg chełpliwych wypowiedzi pewnego Żyda ..” TO MATKA , ALBO JEDNEGO Z ROTSCHILDÓW, ALBO ROCKEFELERÓW…POWIEDZIALA WYRAŻNIE…”GDYBY MOI SYNKOWIE CHCIELI
  TO BY TEJ WOJNY NIE BYŁO”..!!!

 132. Piskorz said

  re 83..”Przeczytal by Rocznik Statystyczny to by wiecej sie dowiedzial o PGRach. ” O ILE PAMIĘTAM…WŁAŚNIE ZA BABCI-KOMUNY..W ROCZNIKACH STATYSTYCZNYCH SZUKAŁO SIĘ WSZELKICH DANYCH I UWAŻANO JE ZA PRAWDZIWE I CHYBA TAKOWE BYŁY…W PRZECIWIEŃSTWIE DO PRASY NP. …

 133. Piskorz said

  re 79..”A po za tym Stalin w nocie dyplomatycznej juz w roku 1952 proponowal Niemcom polaczenie,” TO FAKT, ALE CHYBA POD WARUNKIEM, ŻE NIEMCY ZOSTANĄ STREFĄ NEUTRALNĄ../!!/ CO- BYŁO DLA NIECH NIE DO PRZYJĘCIA..!!

 134. Maćko said

  132 Piskorz – Byl calkiem dobry ten Rocznik statystyczny. Podawal, na przyklad, ze ogródki prywatne to bylo pare procent powierzchni uprawnych a dawaly 50% produkcji rolnej kraju. PGRy byly niewydajne, niegospodarne, sprzeczne z charakterem tak Polaków jak i ludzkim.
  To ze byly wyjatki nie podwaza tej reguly.
  Bywaly równiez bardzo sprawne i wydajne spóldzielnie produkcyjne, ale nie bylo ich zbyt duzo.

  Stara zasada zdrowego rozsadku nie zostala zastosowana : krok po kroku modernizowac i ulepszac istniejace struktury tak, aby wypracowac najlepiej dopasowane do polskiej idiosynkryzji.

  Wszyscy wiemy komu zawdzieczamy ze stalo sie jak stalo i mamy to co mamy.
  A wsio taki zal…. 😦
  pozdrówka

 135. toidi said

  Taki biedny Macko, ktory na ogol jest dosc rozsadny nagle sie uczepil PGR-ow.
  Glupek.

  To sie weź pan zdecyduj, bo misie już dokumentnie porypało. Rozsądny, czy głupek?

 136. toidi said

  Bardzo bym prosił wszystkich Adminów o nieużywanie podpisu Admin. Przez odrobinę szacunku dla innych. Takie sposoby stosowano w prowokacjach za czasów najciemniejszych, których prawdopodobnie nie pamiętacie.
  (nie dotyczy Admina, rzecz oczywizda)

 137. Akej said

  @ Macko (134)
  Tez tak samo pamietam jak pan. Dzialki przyzagrodowe dawaly 50% produkcji rolnej.

 138. Boydar said

  Pomimo, że dość łatwo odróżnić Jedynego Prawdziwego Admina od wszystkich „innych”, popieram postulat Pana Toidi (136). To jest naruszenie konwencji i dobrego smaku. Za taki numer powinien być dożywotni ban, bez względu na to, co delikwent wypisuje. Bo jeśli nie ogarnia takich rzeczy to znaczy, że jest głupim, bezczelnym kutasem. I jest w stanie wywinąć każdy numer.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: