Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Igor Niefiedow o Wolne tematy (52 – …
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  Igor Niefiedow o Dziś Węgry, jutro Polska – czy…
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  I*** o Wolne tematy (52 – …
  Lily o Wolne tematy (52 – …
  Igor Niefiedow o Wolne tematy (52 – …
  Siekiera_Motyka o Śmierć lekarza rodzinnego
  revers o Wolne tematy (52 – …
  Boydar o Herbert, czyli skąd się w…
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  irtur o Skąd pochodzą Polacy? „Jesteśm…
  bryś o Ludzi wybitnie uzdolnionych łą…
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  Tw wszystkie o Komuniści go NIENAWIDZILI! 70…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Zabawy zapałkami

Posted by Marucha w dniu 2016-08-26 (Piątek)

24 sierpnia prezydent Andrzej Duda złożył wizytę na Ukrainie w związku z 25-leciem proklamowania przez to państwo niepodległości. Był jedynym gościem zagranicznym na tych uroczystościach w randze głowy państwa.

Zdaniem sekretarza stanu Krzysztofa Szczerskiego świadczy to o tym jak ważną rolę polityczną odgrywa Polska na Ukrainie. [Raczej jak bardzo polskojęzyczne władze wchodzą banderowcom w rzyć bez mydła – admin]

Moim zdaniem natomiast brak na srebrnym jubileuszu ukraińskiej państwowości innych głów państw poza prezydentem Polski świadczy o międzynarodowej izolacji Ukrainy. Ta izolacja jest dobrze widoczna po nieudanej prowokacji ukraińskich służb specjalnych na Krymie w nocy z 7 na 8 sierpnia [1].

Popierający do niedawna Ukrainę Zachód dał reżimowi w Kijowie jasno do zrozumienia, że nie podobają mu się próby umiędzynarodowienia konfliktu wokół Donbasu i Krymu oraz wciągnięcia innych państw do konfrontacji z Rosją.

W odpowiedzi na słowa Poroszenki o groźbie „zakrojonej na wielką skalę rosyjskiej inwazji ze wszystkich stron” Pentagon oświadczył, że nie widzi „tego jednorożca, którego wielu tropi. Nie podzielamy tego przeświadczenia, że dojdzie w krótkim czasie do jakiejś masowej koncentracji sił lub ich ruchów” [2].

Z kolei Niemcy pozostawiły bez odpowiedzi prośbę Ukrainy o przekazanie jej „broni defensywnej” [3].

Postępująca izolacja Ukrainy na Zachodzie nie powinna być też zaskoczeniem w sytuacji coraz bardziej kuriozalnych posunięć reżimu w Kijowie. Takich, jak wydanie listu gończego za ministrem obrony Rosji i kilkunastoma innymi dygnitarzami rosyjskimi, czy wypowiedź Zoriana Szkirjaka – doradcy ukraińskiego MSW – o możliwości przekazania Ukrainie przez USA broni masowej zagłady, jeśli prezydentem USA zostanie Hillary Clinton [4].

Dodać do tego należy zupełny rozpad ukraińskiej gospodarki i groźbę wybuchu niezadowolenia społecznego na niekontrolowaną skalę. Pomajdanowa Ukraina staje się dla Zachodu coraz większym problemem, który sam stworzył i którego teraz najchętniej bezboleśnie by się pozbył. Nikt – poza neokonserwatywnymi jastrzębiami w USA – nie myśli już poważnie na Zachodzie o przyjęciu tego kraju do UE i NATO.

Tym bardziej więc dziwi samotna wizyta prezydenta Polski w Kijowie 24 sierpnia, słowa, które podczas niej padły i wspólna deklaracja przywódców Polski i Ukrainy. Centralnym punktem uroczystości w Kijowie była defilada wojskowa, w której obok jednostek ukraińskich uczestniczyła brygada litewsko-polsko-ukraińska (LITPOLUKRBRIG) z Lublina.

Na portalu wp.pl red. Oskar Górzyński zachwycił się, że „trójnarodowa brygada była rekwizytem służącym głównemu celowi jego (Andrzeja Dudy – BP) dwudniowej wizyty: promocją idei stworzenia regionalnego bloku państw, znanej przed wojną jako Międzymorze, a która w Kijowie zyskała nową nazwę: Trójmorze” [5]. Z kolei portal niezależna.pl ucieszył się, że po raz pierwszy od 96 lat w Kijowie defilowali polscy żołnierze [6]. A więc prezydent Duda był na drugiej wyprawie kijowskiej. Teraz nie pozostaje mu już nic innego jak wspólnie z Ukrainą uderzyć na Moskwę.

Czy naprawdę nikt w tzw. wiodących mediach nie widzi groteskowości tej defilady polskich żołnierzy w Kijowie? Czy nikt nie widzi groteskowości słów wypowiedzianych z trybuny honorowej przez Petro Poroszenkę – „Towarzyszu Moskalu, z Ukrainą nie ma żartów” – będących cytatem z wiersza sowieckiego poety Władimira Majakowskiego? Słów wypowiedzianych przez przywódcę państwa znajdującego się w sytuacji politycznego, gospodarczego i terytorialnego rozpadu. Takie to mocarstwo ma być partnerem Polski do budowania „bloku Trójmorza”.

Czy nikt nie widzi groteskowości opierania przez Polskę swojej polityki wschodniej na koncepcjach prometeizmu z lat 20. i 30. XX wieku oraz tzw. idei Giedroycia z okresu „zimnej wojny”? Czemu to ma służyć? Naprawdę w Warszawie ktoś wierzy na poważnie w to, że Polska dzięki sojuszowi z Litwą i Ukrainą stanie się europejskim mocarstwem i rzuci wyzwanie Rosji?

Prezydent Duda – jak przypuszczam na serio – powiedział, że w Ukrainie chce „widzieć sojusznika, z którym będziemy współpracować w dziedzinie budowy wspólnoty narodów regionu”. Wielokrotnie podkreślał, że Polska jako pierwsza uznała 25 lat temu niepodległość Ukrainy i cały czas to państwo wspierała. Niestety bez wzajemności, o czym już nie wspomniał.

Zdaniem prezydenta Dudy Trójmorze ma opierać się na trzech filarach: współpracy wojskowej połączonej ze stałą obecnością wojsk NATO, budowie połączeń energetycznych, by „nie być podatnym na rosyjski szantaż” oraz przełamywaniu „animozji wynikających z kwestii historycznych”.

To nie są filary, ale gliniane nogi. Stała obecność większych wojsk NATO w regionie jest nierealna, co zostało jasno powiedziane na lipcowym szczycie NATO w Warszawie. Możliwa będzie tylko symboliczna obecność NATO w Polsce i krajach bałtyckich, ale nie na Ukrainie. Nierealna jest także w bliższej i dalszej perspektywie integracja Ukrainy z NATO. Współpraca wojskowa w ramach Trójmorza polegać więc będzie na bezalternatywnym wciąganiu Polski w konflikt zbrojny na wschodzie Ukrainy.

Na razie ogranicza się to do wysyłania broni na Ukrainę i szkoleniu w Polsce ukraińskiego wojska, ale przecież nie jest to ostatnie zdanie Warszawy. Politycy polscy widzą swoją politykę wschodnią wyłącznie jako konfrontację z Rosją, dla której nie ma alternatywy. Czy tak postępują politycy poważni? W czyim imieniu i interesie to robią? Nie można nazwać tego inaczej jak zabawą zapałkami.

Jeszcze bardziej zdumiewająco wygląda postulat budowania połączeń energetycznych z Ukrainą. Zarówno w kontekście dotychczasowych doświadczeń we współpracy energetycznej z tym państwem (zerwanie przez Ukrainę umowy o budowie ropociągu Odessa-Brody-Gdańsk), a także faktu, że Ukraina znajduje się w stanie bankructwa finansowego oraz jest państwem politycznie niestabilnym, niewiarygodnym i nieprzewidywalnym. Robienie interesów z takim partnerem oznacza przyjęcie na siebie ryzyka pokrycia wszelkich kosztów. Zabawa zapałkami? Nie inaczej.

W kontekście uchwały Sejmu z 22 lipca rozczarowują słowa prezydenta Dudy o „przełamywaniu animozji wynikających z kwestii historycznych” (trzeci filar Trójmorza). Jak to „przełamywanie animozji” będzie wyglądać nie pozostawił wątpliwości Petro Poroszenko, który po raz kolejny powtórzył, że „roztrząsanie historycznych detali zostawmy historykom”. Takim zapewne jak Wiatrowycz.

Ukraina nie chce rozliczyć się z przeszłością OUN-UPA, na tradycji której buduje swoją tożsamość państwowo-narodową. Polscy politycy z kolei – tak z PiS, jak i liberalnej opozycji – pod pojęciem „przełamywanie animozji historycznych” rozumieją afirmację banderowskiej tożsamości państwowo-narodowej pomajdanowej Ukrainy.

Kręcący polską polityką ponadpartyjny obóz rusofobii nie dostrzega niebezpieczeństwa ze strony odrodzonego nacjonalizmu ukraińskiego. Nie dostrzega pomników zbrodniarzy, wielotysięcznych marszów z pochodniami i czerwono-czarnymi flagami, dorocznego festiwalu „Bandersztat” oraz rekonstrukcji historycznych w mundurach galicyjskiej dywizji Waffen-SS. Nie widzi, że w ukraińskiej telewizji otwarcie mów się o „ukraińskim Przemyślu” oraz „etnicznych ziemiach ukraińskich”, które „odeszły do Polski” [7].

Wygląda na to, że nikt w obozie polskiej rusofobii nie dostrzega też niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą odrodzony nacjonalizm ukraiński w sytuacji politycznego i gospodarczego rozpadu Ukrainy: fali uchodźców, zagrożenia terroryzmem, przejęcia władzy w Kijowie przez jawnych banderowców i oficjalnego wysunięcia przez nich roszczeń terytorialnych wobec Polski.

Zagrożenia te są aż nazbyt dobrze widoczne po lekturze wywiadu, jakiego udzielił propisowskiemu tygodnikowi „Do Rzeczy” rzecznik prasowy Prawego Sektora Artiom Skoropadski. Już sam tytuł wywiadu – „Wrogów będziemy wieszać” – mówi wszystko [8].

Skoropadski nie pozostawia wątpliwości, że w związku z postępującym kryzysem gospodarczym na Ukrainie wybuchnie tam wkrótce nowa rewolta, w której wiodącą rolę odegrają banderowcy. „To już nie będzie taka rewolucja jak dwie poprzednie” – mówi otwarcie Skoropadski. I dodaje: „Będą wieszać wrogów na latarniach albo rozstrzeliwać na ulicach. Jeśli prawdziwa rewolucja się zacznie, Poroszenkę rozstrzelają w piwnicy budynku administracji prezydenta. On to wie…”

Obecną władzę w Kijowie Prawy Sektor uważa za „reżim wewnętrznej okupacji” i zrobi wszystko, żeby ją zmienić. Skoropadski nie kryje swoich neonazistowskich poglądów i neguje fakt ludobójstwa wołyńsko-małopolskiego („To była wojna, w której przeciwko sobie walczyły UPA i AK! … AK też mordowała Ukraińców!… ukraińscy nacjonaliści po prostu eliminowali wrogów”, którzy „okupowali etniczne ziemie ukraińskie”). Zdaniem Skoropadskiego Polacy w 1943 roku zasłużyli sobie na swój los, bo „przyszli na naszą ziemię i poniżali naszych przodków”. Za ukraińskie ziemie, które powinny powrócić do „ukraińskiej macierzy” na Wschodzie, uznał „Kubań, Smoleńsk, Rostów nad Donem”.

Separatystów z Donbasu proponuje „zamknąć w więzieniach na 20-25 lat bądź na dożywocie”. Silne osobowości dla niego to „Hitler Stalin, Gandhi, matka Teresa”, a Putin „to taka łysa menda pozbawiona charyzmy”.

Jaki jest plan obozu polskiej rusofobii na wypadek zaostrzenia się kryzysu ukraińskiego i objęcia władzy w Kijowie przez np. Prawy Sektor? Jak wówczas będzie wyglądać Trójmorze? Nie mam wątpliwości, że takiego planu nie ma. Jest bawienie się zapałkami. Zaistnienie czegoś takiego jak Prawy Sektor jest właśnie rezultatem bawienia się zapałkami przez polityków polskich na przestrzeni minionego ćwierćwiecza.

Zarówno w 2004, jak i w 2014 roku Warszawa mogła dać do zrozumienia USA, że nie poprze kolejnych rewolt na Ukrainie, jeśli ich znaczącymi uczestnikami będą banderowcy. Być może dzisiaj nie byłoby Prawego Sektora oraz obłędnego kultu OUN-UPA na Ukrainie.

Nie można jednak odmówić Skoropadskiemu trafności w ocenie Poroszenki, który „był jednym z twórców Partii Regionów, z której wywodził się Janukowycz, poza tym jeszcze niedługo przed wybuchem rewolucji pełnił ministerialną funkcję w rządzie Azarowa (…). Dzisiaj na Ukrainie jest kilkakrotnie więcej więźniów politycznych niż za czasów Janukowycza”.

Skoropadski roztoczył też wizję sojuszu ukraińsko-polskiego, uderzająco podobną do wizji Trójmorza prezydenta Dudy. „Zapomnijmy o historii – proponuje rzecznik Prawego Sektora – i zbudujmy sojusz niezależnych państw jako przeciwwagę dla upadającej moralnie Europy, USA i agresywnej Rosji. My od dawna mówimy, że potrzebny jest nowy wektor – trzeba stworzyć mniejszą niż UE, ale sprawną strukturę. Polska, Ukraina, kraje bałtyckie, Gruzja, Turcja – to byłaby geopolityczna potęga! (…) Gdyby Prawy Sektor przejął rządy, od razu wyszlibyśmy z inicjatywą sojuszu bałtycko-czarnomorskiego”.

Nie dodał, że byłby to „sojusz” podyktowany na ukraińskich warunkach, który oznaczałby bezwarunkowe podporzadkowanie Polski celom polityki ukraińskiej w rozumieniu Prawego Sektora (budowa Wielkiej Ukrainy).

Czy to jest źródło, z którego polityka polska czerpie swoje koncepcje? Wiele wskazuje, że tak, bo na roztoczoną przez prezydenta Dudę wizję bloku Trójmorza Poroszenko nie zareagował. Nie od dzisiaj bowiem wiadomo, że w polityce zagranicznej stawia na Niemcy, a nie na Polskę. Pozornie wydaje się, że to całe Trójmorze to piłsudczykowski prometeizm lub myśli Giedroycia, a to Prawy Sektor.

Przejawem odrealnienia polityki polskiej jest również deklaracja podpisana w Kijowie przez prezydentów Dudę i Poroszenkę z okazji 25-lecia Ukrainy. Mówi się w niej m.in. o integracji Ukrainy z UE i NATO, czyli rzeczach nierealnych i nieaktualnych. Zdaniem sygnatariuszy deklaracji obecne wyzwania i zagrożenia zostały spowodowane „agresją Rosji wobec Ukrainy i okupacją części jej terytorium”. Jest to sformułowanie do bólu propagandowe, odległe od faktów oraz ignorujące najważniejszy z nich – że kryzys ukraiński rozpoczął się od przewrotu na Majdanie, inspirowanego przez USA i Niemcy przy aktywnym zaangażowaniu Polski.

Dalej jest mowa o poparciu przez Warszawę „wysiłków Ukrainy w celu przywrócenia jej integralności terytorialnej” i wprowadzenia ruchu bezwizowego pomiędzy Ukrainą a UE. Podkreślono znaczenie Polski w „poszukiwaniu trwałego rozwiązania na rzecz stabilności i pokoju w regionie”, co jest o tyle humorystyczne, że państwa poważne i sam reżim w Kijowie wykluczyły Polskę od udziału we wszelkich rozmach na temat Ukrainy, zarówno w formacie normandzkim, jak i mińskim.

Deklaruje się też wspieranie przez Polskę Ukrainy „na jej drodze głębokiej transformacji i reform strukturalnych”. Zapewne dalszym przepompowywaniem pieniędzy w rodzaju darowizny (bo przecież nie pożyczki) miliarda euro z rezerw Narodowego Banku Polskiego pod koniec ubiegłego roku. Najbardziej groteskowo brzmi zdanie, w którym obaj prezydenci apelują „do wspólnoty międzynarodowej o wzmożenie wysiłków, w tym polityki sankcji wobec agresora”, czyli Rosji.

Początkowo media donosiły, że w Kijowie będzie podpisana deklaracja dotycząca „spraw historycznych”. Gloryfikująca banderyzm Ukraina nie zamierza jednak się z nim rozliczać, więc poza pewnymi gestami – jak przekazanie przez prezydenta Dudę administratorowi apostolskiemu diecezji kijowsko-żytomierskiej „krzyża Polaków zamordowanych na ziemiach ukraińskich” – strona polska przeszła nad „sprawami historycznymi” do porządku dziennego.

W deklaracji prezydentów jedynie „odnotowano” obecność „tragicznych stron w historii polsko-ukraińskich stosunków” oraz mówi się o wysiłkach polityków, historyków, intelektualistów i hierarchów kościelnych na rzecz pojednania, czyli czegoś czego z winy strony ukraińskiej w praktyce nie ma. W porównaniu z uchwałą Sejmu z 22 lipca jest to ze strony polskiej cofnięcie się daleko w tył. Stanowi to powrót do zabawy zapałkami w obłaskawianiu nacjonalizmu ukraińskiego.

W czasie, gdy prezydent Duda roztaczał w Kijowie wizję Trójmorza oraz razem z Poroszenką groził Rosji nowymi sankcjami, przywódcy Francji, Niemiec i Rosji rozmawiali telefonicznie o Ukrainie [9]. Nie zaprosili do tej rozmowy prezydenta Polski, bo i o czym mieliby z nim rozmawiać? Zachód i Rosja szukają rozwiązania problemu ukraińskiego i zapewne go znajdą z pominięciem polskich polityków, których wypowiedzi i działania muszą budzić politowanie wśród państw poważnych.

Polska w swojej polityce ukraińskiej, z koncepcjami Trójmorza itp., jest izolowana w realistycznie nastawionych kręgach politycznych Zachodu. Różnica pomiędzy polityką państw poważnych i Polski jest zasadnicza. Państwa poważne szukają dróg deesakalcji kryzysu ukraińskiego. Polityka polska – inspirowana m.in. przez neokonserwatywnych ekstremistów z USA – opowiada się natomiast za jego eskalacją i własnym bezalternatywnym udziałem w tym konflikcie. Przywódcy państw poważnych nie chcą dopuścić, by z powodu Ukrainy zapaliła się Europa, politycy polscy bawią się zapałkami.

Bohdan Piętka

[1] FSB zapobiegła atakom terrorystycznym ze strony wywiadu MO Ukrainy na Krymie,www.pl.sputniknews.com, 10.08.2016.
[2] Pentagon apeluje, by Ukraina nie tropiła „jednorożców” na swoich granicach,www.pl.sputniknews.com, 21.08.2016.
[3] Ambasador Ukrainy apeluje do Niemców: potrzebujemy broni, www.wprost.pl, 19.08.2016.
[4] Za zamach na bezpieczeństwo narodowe Ukrainy Kijów bierze na cel rosyjskich dygnitarzy,www.tvp.info, 22.08.2016; Doradca ukraińskiego MSW: jeśli Clinton będzie prezydentem, możemy dostać broń śmiercionośną, www.kresy.pl, 20.08.2016.
[5] O. Górzyński, Wizyta prezydenta Polski na Ukrainie. Duda przedstawił ambitną wizję geopolityki, chce silnego paktu państw „Trójmorza”, www.wp.pl, 24.08.2016.
[6] Po raz pierwszy od 96 lat w Kijowie defilowali polscy żołnierze, www.niezalezna.pl, 25.08.2016.
[7] A. Szycht. Ukraińska telewizja: Przemyśl jest ukraiński!, www.prawy.pl, 22.08.2016.
[8] „Wrogów będziemy wieszać” – rozmowa Macieja Pieczyńskiego z rzecznikiem Prawego Sektora Artiomem Skoropadskim, „Do Rzeczy” nr 34, 28.08.2016, s. 62-64.
[9] Przywódcy Francji, Niemiec i Rosji rozmawiali o sytuacji na Ukrainie, www.kresy.pl, 24.08.2016.

http://mysl-polska.pl

Komentarzy 38 do “Zabawy zapałkami”

 1. Ehze said

  A KTO bedzie tym Trojmorzem dwoch kolonii amerykanskich: ukrainskiej i polskiej zarzadzal?

  KTO?

 2. Eva said

  Na czyim żołdzie jest ta pacynka? To śmieć i renegat, który nigdy nie powinien był zostać tzw. politykiem. Można mu tylko napluć w mordę za filobanderyzm i neonazizm w wydaniu ludobójcy Patroszenki.Won z tym śmieciem.

 3. Maćko said

  Robi to, co mu kazali… niekoniecznie to, co chce.

 4. revers said

  Tak lepiej wyglada sie w medialnych fleszach i flaszach …

  … lub bez kolejnych obietnic wyborczych

  http://prawy.pl/36154-prezydent-porzucil-obietnice-wyborcza/

 5. Zbyszko said

  Koniecznie w tym kontekście należy obejrzeć (do końca) relację z manifestacji pod ambasadą Ukrainy w tym dniu:

  Treści które można tam usłyszeć donośnie „przyjaźni” ukraińsko-polskiej (także tej planowanej) są przerażające. Każdy Polak powinien tą relację obejrzeć.

 6. ojojoj said

  Slysze czesto glosy polakow (narazie jeszcze nie tutaj), ze „slawa ukrainu” to tak jak „slawa polsce”. Oczywiscie odpowiadam wtedy takim tumoczkom, ze „heil hitler” to tak jak „dzien dobry”.

 7. Archer said

  @ Eva

  Ale za to jaki ładny, i fajnie się prezentuje medialnie. Ma też ładną żonę o pierwszorzędnych korzeniach. Zresztą, takich jak ten Duda wśród polskojęzycznych belfrów na pęczki można znaleźć na każdym „uniwerku”. Jedynie może być gorzej z urodą.

 8. Kałmanawardze said

  Prezydent Andrzej Dupa, tyle o nim można napisać, o tym chachłackim dupolu. Dodam, że włazi cały czas w dupę banderowską, a to niedobrze się skończy, dla niego też.

 9. Lam said

  ROCZNICA 25 SIERPNIA
  Choć kraj ten od Polski dzieli nie tylko miedza
  Prezydent Duda jako jedyny znów go odwiedza.
  Pod pomnikiem przyjmuje zaszczyty, ordery –
  A dlaczegóż to nie pod pomnikiem Bandery? (*)
  24-08-2016
  (*) http://previews.123rf.com/images/bloodua/bloodua1401/bloodua140100905/25578384-LVIV-UKRAINE-SEPTEMBER-5-Leader-of-Ukrainian-national-movement-Stepan-Bandera-monument-on-September–Stock-Photo.jpg

 10. Przemko said

  ‚maliniak pojechał na upadlinę lizać dupy banderowcom’. taki komentarz zostawiłem pod ostatnim filmikiem Gadowskiego, który widzi Putina czającego się na jego cnotę za każdym zakrętem, ale o tej „wizycie” jakoś zapomniał wspomnieć. a to nie jest żadne „bawienie się zapałkami”!!! to jest ZDRADA! maliniaka trzeba będzie – tak samo bula – w wolnej Polsce oddać pod sąd!

 11. osoba prywatna said

 12. Grace said

  Re:4 i 11. Czy ja dobrze widze? Czy to zdjecie z Bandera w tle jest prawdziwe? Ja zaraz zawalu dostane. Co z on wyprawia calujac te ukrainska suke w reke, ktora jeszcze niedawno krzyczala „smierc Lachom” Czy Polacy jeszcze wierza ze Duda to ich, katolicki Prezydent? Boze daj mi cierpliwosc!

 13. osoba prywatna said

  Ukry.

 14. Joannus said

  Rzygać się chce, jak dziedzictwo przodków naszych, a i dalszą przyszłość Narodu, chachłacko, pejsato solidarnosciowe towarzycho podporządkowuje do końca obcym satanistycznym interesom. Teraz nawet sezonowej satanistycznej upadlinie.
  Durny lud wyrzekł się wiary prawdziwej i stąd zgłupiał doszczętnie. Pasiony jak świnie karmą trującej propagandy i obietnic zapełniania do granic wytrzymałości bebechów, dał wladzę uczynnym grabarzom Ojczyzny, ostatnio i maliniakowi.
  Nikt i nijak tego nie zmieni, za ich i jego wczyny jednakowoż odpowiedzą jego wyborcy przed Sądem Bożym.

  Święty Tomasz z Akwinu uznawał odpowiedzialność za winy pochodzące z niewiedzy, jeżeli była ona zawiniona zaniedbaniem poznania.

 15. januszlondyn said

  jak sie maja te informacje o milosci Prezydenta Dudy do Ukrainy do artykulu „Oswiadczenie ONZ :Panstwa Ukraina nie ma -i nigdy nie bylo”.Dlaczego byl tam tak osamotniony? Inni umieja czytac?

 16. Inkwizytor said

  http://www.eg.ru/daily/world/55124/

  Украина попала в международную изоляцию

  На 25-летие «незалежности» в Киев никто не приехал
  «Изоляция России» – любимая тема для украинских СМИ. Но, если посмотреть, как в этой стране отмечали свой главный праздник, невольно призадумаешься – это кто еще оказался в изоляции…
  Ни один мировой лидер, кроме президента Польши Дуды, не пожелал посетить торжества в честь четвертьвекового юбилея так называемой независимости Украины. Да и тот представляет страну, с которой у «жовто-блакитных» сейчас основательные трения по вопросу «Волынской резни» – панове признали «хероев»-бендеровцев палачами и виновниками массового геноцида.
  Остальному Западу сейчас вообще не до самостийных. Об этом, в частности, заявил российский аналитик и радиоведущий Армен Гаспарян.
  «Мог бы приехать, например, кто-то из администрации президента США, но мы же понимаем, что Обама – это «хромая утка», – говорит эксперт. – Вообще, как будут складываться отношения американцев с Украиной – это очень большой вопрос, потому что в случае победы Трампа у Порошенко будут огромные проблемы.
  Вся эта риторика, которую обожают украинские политики, что их поддерживают, ценят, любят и продвигают вперед 110 стран мирового сообщества,— как мы все убедились по вчерашнему параду в честь Дня независимости— это абсолютно бессмысленный набор слов, рассчитанный на украинского обывателя. Ничего за этим не идет, – говорит Гаспарян.
  – Если бы была такая великая поддержка, то кто-нибудь еще бы и приехал. Но когда почетные гости — это лишь бывшие президенты Украины и Яценюк, сидевший на месте Януковича,— это достаточно показательно. И для имиджа страны, и для оценки степени ее влиятельности в международной политике»,— резюмировал Гаспарян.

 17. Rdest said

  Fragment http://www.gazetawarszawska.com/judaizm-islam/4352-nowa-chazaria-przechodzi-do-ofensywy

  >>> Zabawne. Cały artykuł, którego fragment Pan zamieścił, Gazeta Warszawska wzięła od… Maruchy ☺.
  >>> Admin

  W połowie lipca tego roku parlament Ukrainy przyjął ustawę o Specjalnych Siłach Operacyjnych Sił Zbrojnych Ukrainy, którą podpisał 26 lipca prezydent Ukrainy. Ustawa ta to nic innego, niż kontynuacja wcześniejszych pomysłów prezydenta, wyrażonych przez niego wcześniej podczas konferencji naukowo-praktycznej w Sztabie Generalnym.

  Zgodnie z ustawą, w kraju są stworzone Siły Operacji Specjalnych (CCO), którymi dowodzi Zarząd ds Specjalnych (УСН – USN). Pracownicy USN otrzymali prawo działania poza granicami państwa.

  Oczywiście, jak uważają ukraińscy eksperci, władza chce wykorzystać doświadczenia USA i Izraela, które praktykują takie operacje (w tym siłowe) we wczesnych stadiach ewentualnych zagrożeń dla państwa.

  Według informacji, które wyciekły do ukraińskiej prasy, w skład CCO weszły dwa oddzielne pułki specjalnego przeznaczenia (3. z miasta Kropivnitsky i 8. z Chmielnickiego), 73. morskiego centrum specjalnego przeznaczenia (Oczaków), 140-th wydzielone centrum specjalnego przeznaczenia (Chmielnicki), a także cztery oddziały operacji informacyjno-psychologicznych (16. Żytomierz), 72. (Browary), 74. (Lwów) i 83. (Odessa).

  Jak twierdzą eksperci wojskowi, w ramach 3-go i 8-go pułku specjalnego przeznaczenia w ciągu dwu lat wojny domowej na wschodzie Ukrainy ukształtował się trzon złożony z bojowników, którzy mają poważne doświadczenia w prowadzeniu operacji specjalnych.

  Ponadto, ukraiński specnaz w ostatnim czasie otrzymał nowe modele broni, w tym snajperskie karabiny wielkokalibrowe, kamery termowizyjne i wiele innych.

  Tak więc, dziś CCO – to nie teoria, a realna formacja wojskowa, która ma już doświadczenie w prowadzeniu dywersji i operacji osłony. To są specjaliści, którzy potrafią zaplanować dywersję – taką, jak na Krymie.

 18. januszlondyn said

  No dobrze. Inni umieja czytac. Po prostu nie chca sie mieszac w wewnetrzne sprawy Rosji.

 19. sraikwili said

  Prezydent Andrzej Du…………………………….. to niedobrze się skończy, dla niego też.

  Dobrze sie dla niego skończy, dobrze. Tacy są zawsze protegowani i chronieni.

  Gorzej dla nas.

 20. Wstyd i HANBA !

 21. Longinus said

  Przecie tam na tak zwanej upainie To sa same K…..y debile przecie to widac waszmosciowie.Oni chca wlasne panstwo …Przecie to ciemnota Ktora sie powinna nazywac ;;rus halicka Jasne.Oile jakas menda ukrainska tu zajzy na te forum .To mowie ci psie upainski Ze panstwa ukrainy nigdy nie bedzie.Wy jestescie skanczeni jakie ;;;;;pseudo panstwo.Ani Rosja ani Polska ani zaden inny kraj Niema zamiaru z wami pertraktowac czy utrzymywac zadnych stosunkow .Bo z kim z dzicza bez duszy bez kultury z Ludzmi ktorzy mordowali dzieci starcow kobiet.
  Nie jestescie zadnym Narodem Jaaaaaaaaaaaaaaaaaasssssssneee ……upaincy

 22. RomanK said

  DO budowy kHazarii Magna, stworzono dawa polityczne mechanizmy, ktore maja ja zbudowac.
  ISIAS na Bliskim Wschodzie i Lewancie, ktorego extremistyczno islamistyczne dzialania maja calkowicie rozwalic panstwa BLiskiego Wschodu…aby wtedy przerwac doplyw materialow i finasow do najemnikow i utworzyc z nich maroionetkowe rzady goim posluszne bez zadnych limitow…
  W Europie zadanie to maja wykonac byle panstwa Europy Wschodniej..a zabezpieczeniem i otwarciem pola dla Polski Ukrainy Pribaltyki Rumunii i BUlgarii jest celowe zajecie Niemcow i zachodu sprawami emigrantow ktore sa tak im potrzebni jak pannie Andzi dzieciatko.
  Obydwa mechanizmy maja sie oprzec o Morze Czarne…..tworzac zapore dla Rosji!

 23. RomanK said

  A..i nie ma kolonii amerykanskich….nei ma imperializmu amerykanskiego..sa Neocony.

  ——
  Panie Romanie… od początków swego istnienia USA nieustannie toczy większe lub mniejsze wojny. Na długo przed pojawieniem się neokońsko-trockistowskiego łajdactwa.Ten kraj żywi się krwią i pożogą.

  Pokój

  Admin

 24. Lily said

  Ci dwaj na tej fotce,bardzo podobni do siebie,
  nie tylko z wygladu…

 25. Re: 22 RomanK
  Panie Romku, przykro mi, ale zydowskie plany poszly do „sraczyka” wlacznie z Morzem Czarnym…
  Teraz zydowskie „neokony” improwizuja i za wszelka cene prowokuja Chiny i Rosje do rozpetania III zydowskiej wojny swiatowej…
  Owszem, wiem ze trzymaja syjonisci lapy na „guzikach”, ale jakiekolwiek przycisniecie ktoregos bedzie mialo oplakane konsekwencje wlasnie dla „nich”, bo Amerykanie i nie tylko „wyskrobia” ich nawet gleboko spod ziemi o czym doskonale wiedza, ze bedzie to „ich” koniec.
  „Mendia” zydowskie w USA robia co moga, by przekonac amerykanska gawiedz o koniecznosci zabezpieczenia „bezpieczenstwa” ze strony Rosji i Chin, ale Amerykanie nie bardzo kwapia sie do uczestniczenia w III zydowskiej wojnie zwlaszcza na terenie USA…
  Ponadto, do Amerykanow wciaz nie dociera, ze wojna to nie jest „gra wojenna” ani „misje stabilizacyjne” za „kase”…w Iraku, Afganistanie i w innych krajach…
  Generalnie nie wyglada do „kolorowo”…
  O malo brakowalo, by to Iranczycy patrolujac Zatoke Perska (na swoich wodach terytorlialnych) rozpoczeli atak na plywajacym amerykanskim niszczycielu…
  Iran ma bardzo potezne zaplecze sojusznicze i wystarczyla by tylko nieodpowiednia reakcja…i zadyma gotowa…
  Mam wrazenie, ze iranska sluzba patrolowa otrzymala instrukcje z Rosji o wstrzemiezliwosc dzialan wobec amerykanskiego „intruza” w Zatoce Perskiej…
  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 26. Boryna said

  Duda skończy jak zdrajca narodu.

 27. Siggi said

  Defilada UPA w Kijowie
  http://www.mysl-polska.pl/991

 28. Głos Prawdy said

  А gdzie jest sprawiedliwość, i jak to wszystko się ma z katolicyzmem pana Dudy i każdego, kto reprezentuje PIS i pozycjonuje się jako chrześcijanin.? Od Rosji żądają rozliczenia się, od Ukrainy nie.

 29. Kort said

  Patrzac na ta fotke zastanawiam sie ktory z tych pajacow jest glupszy i bardziej napuszony? Ta wizyta to hanba.

 30. peacelover said

  Ciagle niektorzy maja zludzenia, ze to te dwa pajace sa odpowiedzialne za sytuacje.

  A mnie powiedziano, ze hasla POLIN, JUDEOPOLONIA, ZYDOBANDERA ,

  mowiace same za siebie , stworzylo zydowskie scierwo, ktore ma plan zamiany
  naszej Ojczyzny oraz terytorium obecnej UPAdliny w NOWY IZRAEL.
  Te dwa dupki powyzej to tylko ich funki .

  Ale sa symptomy, ze Putin sie nimi zajmie !
  Putin tez powiedzial, ze „z wami zydami bez bata sie nie ujedzie”. Czekamy !!!

 31. revers said

  No i za czelo sie po uplywie 72 godzin mysliwce rosyjskie w Syrii maja byc zestrzeliwane przez US air force, RAF podobnie

  https://friendsofsyria.wordpress.com/2016/08/26/the-order-has-been-given-shoot-down-russian-jet-within-72-hours/

 32. maasteer said

  Ciekawy komentarz z forum Zmiany na Ziemi o sytuacji na upadlinie.

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/czego-nie-mowi-polska-propaganda-ukraincy-planuja-odbic-donbas-i-krym


  Oni łagali i łgają od samego

  autor: ACHILES (niezweryfikowany) (2016-08-27 08:23)

  Oni łagali i łgają od samego początku, po dzień dzisiaj i będą nadal łgali, aż do ostatniego WYSTRZAŁU, w tej WIJNIE, JAKA NAM POLAKOM SZYKUJĄ, w imieniu i na rozkaz swego pana zza oceanu i sił zła mocy.

  KŁAMIĘ RZĄD OBECNY, ŁGAŁ POPRZEDNI I ŁGAJĄ NAGMINNIE WSZYSTKIE ŚRODKI masowego mass ogłupiania, Z CUDZEGO NADANIA REZYDUJĄCE W NASZYM KRAJU W CELU OGŁUPIANIA I OSZUKIWANIA POLAKÓW, NA MASOWĄ SKALĘ !!!

  Tych kłamstw już, nie idzie nawet zliczyć, ale postaram się w sposób chronologiczny przypomnieć, WAM tu kilka najbardziej istotnych.

  O CZYM ZRESZTĄ PISZĘ TU WAM SYSTEMATYCZNIE I CO JEST TU DO SPRAWDZENIA W ARCHIWUM ARTYKUŁÓW :

  1. Szkolenie banderowskich rezunów, przed majdanem w celu go przeprowadzenie w Kijovie, odbywało się u Nas w Legionowie. Sami Polscy się tam szkolący na policjantów pisali o tym i filmiki wstawiali w obieg, jak banderowcy tam się szkolili i szaleli.

  2. Do dziś nikt nie przeprowadził skutecznie śledztwa w celu wyjaśnienia tego, KTO TAK NAPRAWDĘ STRZELAŁ DEMONSTRANTOM W PLECY, NA majdanie, a Rosjanie przedstawili dowody, na to, że byli to snajperzy wynajęci przez samych majdaniarzy, ( są filmy jeszcze w Rosyjskich portalach, gdzie są ci snajperzy zarówno przed, jak i w trakcie i jak opuszczają z karabinkami snajperskimi hotel, z którego mordowali swoich STRZAŁAMI W PLECY ) i nikt z obecnych samozwańczych władz na obecnej upadlinie UCZCIWIE SIĘ NAD TYM, NIE POCHYLIŁ.

  3. Kłamią wam wszystkim, że Rosjanie ZRABOWALI SIŁĄ KRYM I DO SIEBIE GO PRZYŁĄCZYLI, od upadliny, jest mnóstwo filmików, jak PRAWIE WSZYSCY KRYMCZANIE się z tego powodu cieszyli i wynik w ich referendum w którym za powrotem do Rosji opowiedziało się około 97 %, co potwierdzili wszyscy obserwatorzy niezależni z prawie całego świata, a było ich tam trochę, tylko potem zakłamany zachód, tych LUDZI I ICH OPINIE I WYPOWIEDZI DEZAWUOWAŁ I Z NICH SZYDZIŁ w swoich środkach masowego mas ogłupiania.

  4. Nie jest prawdą, że to POWSTAŃCY DONBASU sami rozpoczęli bunt na ich terenach przeciwko samozwańczym nowym władzom, które doszły tam do władzy w wyniku przewrotu, jaki przeprowadziły tam szatany zjednoczone ze swoimi klakierami, za pomocą banderowskich rezunów. Ci LUDZIE zaczęli się BRONIĆ, jak banderowcy pojechali tam i zaczęli ich bestialsko mordować, na masową skalę poprzez : PALENIE ŻYWCEM, BOMBARDOWANIA Z ZIEMI I POWIETRZA, BESTIALSKIMI EGZEKUCJAMI BEZ SĄDOWYCH WYROKÓW i tak dalej i tak dalej. Filmów jest mnóstwo o tym w necie.

  5. Nieprawdą jest, że BEZBRONNI DEMONSTRANCI SAMI SIĘ PODPALILI I SPALILI W ODESKIM DOMU KULTURY, tam ci ludzie zostali zagnani przez banderowców, kobiety były gwałcone, mężczyźni przez okna wyrzucani z dużych wysokości, a ci co pozostali w środku ZOSTALI BESTIALSKO ŻYWCEM NAJCZĘŚCIEJ SPALENI, co do dzisiaj, nie zostało uczciwie wyjaśnione, a większość tych zwyrodnialców, którzy wówczas tego dokonali, chodzi dzisiaj po wolności, BA NIEKTÓRZY Z NICH PO TYM NAWET „AWANSOWALI SPOŁECZNIE” W DZISIEJSZEJ nowej upadlinie.

  6. Wreszcie jedno z największych ich KŁAMSTW DOKONANYCH I DO DZISIAJ POWTARZANYCH, CZYLI ZESTRZELENIE MALEZYJSKIEGO SAMOLOTU Z HOLENDRAMI GŁÓWNIE, NA POKŁADZIE !!!

  pamiętacie jak wówczas wszędzie w niby Naszych środkach masowego ogłupiania było POMPOWANIE PRZEKAZU, że to zrobili separatyści, że sami Rosjanie to zrobili, baa nawet były głosy, że sam Prezydent Putin naciskał przycisk odpalający ten pocisk. WMAWIALI TO DLA BIEDNYCH LEMINGÓW, NA OKRĄGŁO W DZIEŃ I W NOCY i tak przez cały tydzień, a jak po tygodniu Rosjanie przedstawili swoje DOWODY, na to że za tym banderowskie siły zła mocy stały OD SAMEGO POCZĄTKU, gdzie ten samolot został przekierowany specjalnie w tamten rejon walk, przez banderowskich kontrolerów lotów, DO SAMEGO KOŃCA, gdzie pokazali materiały, jak banderowcy cywilną lawetą w tamten rejon znajdujący się jeszcze pod ich kontrolą przemieszczali i stamtąd ten pocisk został odpalony, NAGLE WSZYSTKO USTAŁO W MENDIALNYM NASZYM PRZEKAZIE, DLA MASS. Ale oczywiście co jakiś czas regularnie przypominano o tym i zawsze w tym samym tonie, że zrobili to Rosjanie. Kiedy to nawet sami HOLENDRZY STWIERDZILI, że odpowiedzialność za to ponoszą upadlińskie samozwańcze ” nowe ” władze, co oczywiście jest skutecznie wyciszane w niby Naszym PROPAGANDOWYM ETERZE.

  7. Czy ktoś z WAS jeszcze pamięta, jak Rosjanie zaczynali organizować BIAŁE KONWOJE Z POMOCĄ HUMANITARNĄ, DLA ZWYKŁYCH MIESZKAŃCÓW DONBASU ogarniętego już wówczas straszliwymi zniszczeniami i TYSIĄCAMI OFIAR CYWILNYCH PO STRONIE CYWILI ???

  Wmawiano nam wówczas przez cały czas, że w tych TIRACH jedzie do Donbasu broń, czołgi, karabiny, amonicja, ogólnie wszystko co służy, do LUDZI UŚMIERCANIA, a nie nakarmienia i wyleczenia lekarstwami, konwój pierwszy był trzymany prawie tydzień, na granicy, a Ludzie często umierali następni z braku tej pomocy, zwłaszcza ranni, starsi i małe dzieci, które potrzebowały specjalnych odżywek I CO SIĘ PO TYGODNIU OKAZAŁO, jak konwój cały został sprawdzony przez niezależnych międzynarodowych obserwatorów ???

  Ano okazało się, że stan faktyczny z zawartością tych ponad STU WÓWCZAS CIĘŻARÓWEK, zgadza się w 100% ze stanem deklarowanym w LISTACH PRZEWOZOWYCH i nie znaleziono tam wówczas, ANI JEDNEGO NABOJU NAWET, a co dopiero czołgów . Ale w niby Naszych mendiach szmatławych dalej tłukli papkę mendialną i zafałszowany przekaz, co DO TEGO KONWOJU.

  Jest jeszcze dużo więcej tych kłamstw straszliwych, jakimi byli, są i nadal z pewnością będą karmieni zwykli Polacy, którzy często sa tak zapracowani, że NAWET NIE MAJĄ JUŻ POTEM ANI CZASU, ANI CHĘCI ZWERYFIKOWANIA ZE STANEM FAKTYCZNYM, JAK SIĘ TO PRZEDSTAWIA, co oczywiście nikogo, nie usprawiedliwia, ponieważ kiedy nadejdzie GODZINA W, a naprawdę ona się bardzo szybko zbliża, NIE BĘDĄ MOGLI SOBIE POWIEDZIEĆ, ŻE NIE WIEDZIELI CZEMU TAK SIĘ DZIEJE, ŻE WOJNA DO NASZEGO KRAJU PRZYBYWA.

  OBOWIĄZKIEM KAŻDEGO POLAKA JEST DAŻENIE DO PRAWDY ODKRYWANIA, bo już tyle razy w przeszłości byliśmy oszukiwani, przez podstawianych Nam rządzących, ŻE POWINNIŚMY, NA PRAWDĘ BYĆ, JAK NIKT INNY WYCZULENI I TO JEST zasranym OBOWIĄZKIEM POLAKÓW BY ZAWSZE DĄŻYĆ W ODKRYWANIU PRAWDY, tak by jak się jednak coś złego stanie, to stanąć Z PODNIESIONĄ GŁOWĄ I POWIEDZIEĆ SOBIE, WIEM I WIEDZIAŁEM, CZEMU TAK SIĘ TO OBECNIE DZIEJE I NIE DAM SIĘ WIĘCEJ DYMAĆ PRAWDZIWYM WROGO MEGO KRAJU I NIE BĘDĘ UMIERAŁ NA ICH ROZKAZ W CELU ratowania banderowskich rezunów, JAK JUŻ MUSZĘ TO WOLĘ ZGINĄĆ Z HONOREM !!!

  poniżej zamieszczam wam kilka linków, jak to jest i było naprawdę, oraz filmów :

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/referendum-na-krymie-96-8-proc-za-przylaczeniem-do-federacji-rosyjskiej/hrdrc

  http://adnovum.neon24.pl/post/108170,ukraina-co-dalej

  http://adnovum.neon24.pl/post/113677,zeby-sprawa-byla-jasna

  http://adnovum.neon24.pl/post/113413,wojna-domowa-na-ukrainie-2-10-2014r-26-dzien-rozejmu

  Na południowym wschodzie Ukrainy ramię w ramię z armią rządową walczą bojówki neonazistowskie i skrajnie nacjonalistyczne – są to bojówki partii i organizacji, które kilka miesięcy temu odegrały znaczącą rolę na kijowskim „Euromajdanie”.

  http://macgregor.neon24.pl/post/112137,michal-soska-prawy-sektor-donbas-i-azow

  NASTĘPNY I SĄ ICH SETKI A NAWET TYSIĄCE, TAKICH DOWODÓW, NA ICH BESTIALSTWO I PALENIE oraz MORDOWANIE ZWYKŁYCH LUDZI W DONBASIE

  filmy tylko dla dorosłego widza, do ogladania !!!

  : https://www.youtube.com/watch?v=wZvYRif7cuA

  : https://www.youtube.com/watch?v=MWkPPHhFBK4

  : https://www.youtube.com/watch?v=zdw9aO9h6-8

  pozdrawiam wszystkich LUDZI dobrej woli szukających PRAWDY PRAWDZIWEJ A NIE PAPKI DLA LEMINGÓW kłamliwej serwowanej przez środki masowego mass ogłupiania, PAMIĘTAJCIE, ŻE W CZASACH WOJENNYCH PRAWDA JEST ZAWSZE PIERWSZĄ OFIARĄ .”

 33. RomanK said

  Panie Jasiu ..czegos nie rozumie.!!!!
  Niech pan powtorzy…dlaczego panu przykro?????

 34. Boydar said

  Jedno słowo … a ile treści … i jakie reminiscencje … dobrze.

  Niech się Pan Roman nie wqurwia, nie każdy przywiązuje wagę do takich kontekstów. A syty głodnego i tak nie zrozumie.

 35. Lily said

  Szkoda,ze „gierojom slawa”nie zabral ze soba.
  Pokrzyczal by troche.
  Prezydenci innych panstw,zachowali sie jak trzeba,pozostali w domu.

 36. Re: 33 RomanK.
  Przykro mi – dotyczylo ostatniego panskiego zdania, ze: (cyt) „…Obydwa mechanizmy maja sie oprzec o Morze Czarne…..tworzac zapore dla Rosji”..

  Nic z tego Panie Romku, bo syjoniscy „przesrali” Turcje, jako bardzo wazny punkt strategiczny, ktory w zasadzie jest po stronie Rosji I dlatego neoconii przystapili do uruchomienia „uspionego” Jemenu do kontroli Iranu, by ten nie za bardzo spoufalal sie wobec „bratniego” I-sra-hell’a…
  Ciekawa koncepcja w tzw., „back up plan” (plan „B”), ale rowniez I ten „plan B” moze zostac pogrzebany poprzez wybor Donalda Trump’a na prezydenta USA… No I tego niekorzystnego wyboru dla syjonistow rzadnych krwi (wojny) obawiaja sie najbardziej.

  Przypomniec nalezy, ze 3 tygodnie temu „bamboo” podpisal dekret „Marshal Law” (stan wyjatkowy, wojenny) I juz zostaly uruchomione obozy FEMA, a platikowe „trumienki” (cztero-zwlokowe) w „goracym” sa oczekiwaniu na nieprawomyslnych „pacjentow”, ktorzy m.in., postanowili nie rozstawac sie z bronia palna…I z dodatkowymi zapasami zywnosci…

  ================================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Przykro mi, ze wprowadzilem w panskiej ocenie lekkie zamieszanie…

 37. revers said

  Przypomniec nalezy, ze 3 tygodnie temu „bamboo” podpisal dekret „Marshal Law” (stan wyjatkowy, wojenny) I juz zostaly uruchomione obozy FEMA, a platikowe „trumienki” (cztero-zwlokowe) w „goracym” sa oczekiwaniu na nieprawomyslnych „pacjentow”, ktorzy m.in., postanowili nie rozstawac sie z bronia palna…I z dodatkowymi zapasami zywnosci…

  Niemcy tez podobna maja opcje przygotowana z tzw. obrona cywilana, stad nawolywania do gromadzenia suchego prowiantu i mozliwosc konfiskacji srodkow transportu na uzytek wojska, a nawet konfiskaty plodow rolnych rolnikom tj. kartofli.

 38. Lily said

  Ad 26.
  Kontynuuje polityke,swojego mentora.
  „Wszystko co wiem,i czego sie nauczylem
  zawdzieczam L.K”,oswiadczyl A.D.

Sorry, the comment form is closed at this time.