Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

30 sierpnia: rozprawa przeciwko Marcinowi Reyowi

Posted by Marucha w dniu 2016-08-27 (sobota)

Szlacheckie pochodzenie tego śmiecia jest wymalowane na jego ryju.

We wtorek 30 sierpnia przed sądem w Warszawie odbędzie się rozprawa z oskarżenia, które Fundacja Kompania Kresowa, wydawca Kresów.pl, wytoczyła znanemu paszkwilantowi Marcinowi Reyowi, redaktorowi profilu „Rosyjska V kolumna w Polsce”. [Taki z niego „redaktor”, jak bicz z gówna – admin]

O rozprawie poinformował również na Facebooku Marcin Rey – zarówno na swoim profilu prywatnym, jak również na prowadzonym przez siebie profilu „Rosyjska V kolumna w Polsce”. Przy tej okazji po raz kolejny przytoczył tam fragment wypowiedzi redaktora naczelnego Kresów.pl, Tomasza Kwaśnickiego ze stycznia 2015 r. (w spotkaniu brał udział i zabierał głos także sam Marcin Rey), który mówiąc o definiowaniu polskiego interesu w stosunku do konfliktu na wschodzie Ukrainy powiedział, że „polskim interesem dzisiaj jest sprzedanie drogo Rosji swojej neutralności w tej wojnie”. Wcześniej Rey niezgodnie z rzeczywistością wyraźnie sugerował, że były one wyrażeniem poglądów prorosyjskich.

Słowa te zostały ostatnio celowo zmanipulowane przez portal Fronda.pl i przedstawione jako rzekome wyrażanie prorosyjskich poglądów, wzywających do „sprzedania się Rosji”. Artykuł został zatytułowany: „Głos V kolumny Putina! Kwaśnicki: Sprzedajmy się Putinowi za duże pieniądze”, a w tekście Kwaśnickiego nazwano „szefem prorosyjskiego portalu”.

W poście na Facebooku Rey niezgodnie z prawdą napisał również: „Kwaśnicki tłumaczył wtedy, że misją portalu jest wykazanie Ukraińcom, że są dla nas „żywiołem obcym””. Faktycznie, można co najwyżej stwierdzić, że misją Kresów.pl jest m.in. wykazywanie Polakom, że Ukraińcy są żywiołem obcym – co jest wyraźnym odniesieniem do myśli znanego politologa, konstytucjonalisty, filozofa i twórcy tzw. teologii politycznej Carla Schmitta.

Rey przytaczał też inną rzekomą wypowiedź redaktora naczelnego Kresów.pl, który według redaktora „Rosyjskiej V kolumny…” po spotkaniu „przekonywał, iż narody kształtują się w opozycji do siebie nawzajem, więc konflikt z Ukraińcami jest potrzebny, by naród polski okrzepł i tak rozumie misję portalu”. Choć także w tym przypadku widoczne jest nawiązanie do Schmitta, to biorąc pod uwagę wcześniejszą manipulację Rey (jak pisał wcześniej Marek Trojan – mogącą wynikać z niezrozumienia przedmiotu rozmowy), jego twierdzenia są wątpliwie.

W poście opublikowanym przez Reya znalazła się jeszcze jedna nieprawdziwa informacja: „Poprzednim wydawcą kresy.pl była Fundacja Europa Media, której prezesem jest jeden ze liderów Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak”. Fundacja Europa Media nigdy nie była wydawcą Kresów.pl, a współpraca dotyczyła wyłącznie paru realizowanych wspólnie projektów.

Bloger sugeruje również po raz kolejny, mimo znanych mu faktów, że Marcin Skalski nadal jest członkiem redakcji Kresów.pl, mimo iż przestał nim być ponad pół roku temu.

Wcześniej portal Kresy.pl wielokrotnie zwracał uwagę na manipulacje Marcina Reya i prowadzonego przez niego profilu. M.in. Rey publicznie sugerował, że nasze medium stało za wymierzoną w niego „akcją ulotkową” w Dobczycach (anonimowi sprawcy pomawiali go o pedofilię), a także twierdził, że „portal Kresy.pl jest organizacyjnie powiązany z Ruchem Narodowym”, bez wskazania najmniejszych przesłanek zarzucając nam bycie partyjnym organem.

Posunął się też do insynuacji, publikując wypowiedzi jednego z internetowych „hejterów” w sposób sugerujący, że ich autorem był Skalski, wówczas jeden z redaktorów naszego portalu.

Rey jako administrator strony „Rosyjska V kolumna w Polsce” spreparował też fotomontaż, na którym lider AWPL Waldemar Tomaszewski odznaczony został „orderem stonki”, co miało sugerować, że jest wykonawcą interesów rosyjskich. Jednocześnie zamieścił on pozbawioną jakiegokolwiek związku z rzeczywistością informację, że AWPL pobiera pieniądze z budżetu polskiego. Dopuścił się również publicznego zniesławienia polskiej dziennikarki ze Lwowa, Mari Pyż-Pakosz. W swoim oświadczeniu dziennikarka polskiego Radia Lwów Maria Pyż zapowiada, że wytoczy sprawę sądową w związku ze zniesławieniem jej i jej rodziny, którego dopuścił się Marcin Rey.

Ponadto, już wcześniej sygnalizowaliśmy, że duże wątpliwości wzbudza kwestia rzekomego profesjonalizmu małopolskiego tłumacza, cytowanego i promowanego na profesjonalistę m.in. przez portal Onet.pl, Gazetę Wyborczą czy Telewizję Republika, a także szefową TV Biełsat Agnieszkę Romaszewską, byłego dyplomatę Witolda Jurasza, Fundację Otwarty Dialog, a także dziennikarza Piotra Skwiecińskiego oraz niektóre osoby wywodzące się ze środowiska Fundacji Republikańskiej.

 

Rey próbował też wywierać wpływ na osoby, z którymi się nie zgadzał, próbując je szantażować. Jedną z takich osób był dziennikarz Tomasz Maciejczuk. Rey próbował wpłynąć na niego, gdy ten zaczął publikować materiały niekorzystne dla strony ukraińskiej. Zadzwonił do niego z ostrzeżeniem, że jego działania będą miały dla niego negatywne skutki. „Z rozmowy wynikało, że zostanę publicznie zaatakowany, a moja wiarygodność zakwestionowana. Koniec końców oskarżył mnie o fałszerstwa zdjęć z Ajdaru. Dziś oczywiście temat zamiótł pod dywan, bo zdjęcia okazały się prawdziwe” – mówił Maciejczuk Kresom.pl.

W listopadzie 2014 roku Rey oraz Fronda.pl wspólnie zaatakowali ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Zarzucono mu m.in. antysemityzm i nawoływano polskie służby specjalne i władze kościelne, by „ostatecznie i skutecznie nakazały mu milczenie”.

Rozprawa odbędzie się o godz. 14 w sądzie w Warszawie przy ulicy Kocjana 3, w budynku C, w sali 169. Z uwagi na jawny charakter rozprawy, wszystkie osoby pełnoletnie mogą w niej uczestniczyć.

Kresy.pl
http://www.kresy.pl

Nam się wydaje, że skuteczniejsze od procesu sądowego byłoby obicie mordy temu śmieciowi, ale niestety jest to nielegalne, albowiem zakazane przez prawo.
Admin

 

Komentarze 22 to “30 sierpnia: rozprawa przeciwko Marcinowi Reyowi”

 1. La Reine Toronto said

  Tak znamy takich, zacna polska rodzine zeslano na Sybir a herb i wlosci wykupili Zydowie.

  A fuj a fuj a fuj!

  Taki z niego szlachcic jak z koziej dupy traba to tez pasuje, i to bardzo!

  Polacy maja madre oczy i szlachetne rysy a ten tu ? okragla lepetyna i ryza w dodatku a oczka malutkie a uszy wisza do szczeki…

  To nie Slowianin oj nie!

 2. wanderer said

  Menda parszywa.

 3. L2P said

  produkt piekielny

  [ dyrektor co ma tez wokol swoje legiony ]

  uwielbia miejsca ( kraje ) uduchowione

 4. Longinus said

  Za nim musi stac .Tabun mordercow z ;Mosadu.Nie prawdaz

 5. […] via 30 sierpnia: rozprawa przeciwko Marcinowi Reyowi — Dziennik gajowego Maruchy […]

 6. konik said

  i co niby oni myślą sobie że parcha skażą :), jeszcze mu medal za to dadzą wspomnicie moje słowa.

 7. galaszek said

  Aaaaaajjjjj!!!! (C)wwweeeellll!! zn sie – Wwwwaaaaaaaajjjj!!!! ….pszeca nie czeba nawet paczac na tego pan, szeby coby wyczuc nawet palcyma jednym, szlacheckosc niepomierna polaczonego z niezmiernym szlachetnosciem szlacheckim ktorego to posiadaczem moszy byc wylacznie szlachta jarusalimska .Tyle naszych porozmienial…zn sie pozmienilo swe nazwisk… czeguj ten szlachetne pan nie zmienil jeszcze chocby na barzi szlacheckie bo moszy nawet baronowe abo princesowe jakie i jakiesz to bylby szlachetne szlachcian dyby tak do tego niebianskie…zn sie niebieskie koszul dopiac przypinkie z nazwisko zmienione jednego literem i przynajmi dwuczlonowy .na ten pszyklada – red. Mojsze Ryj – Wiepszne = stow. Otwarte Rozporek dla Dzieci

 8. Ad. (podpis.)

  „Szlacheckie pochodzenie tego śmiecia jest wymalowane na jego ryju.”

  – Nie każdy człekokształtny jest człowiekiem. 🙂

 9. Maciej said

  Panie Gajowy, nawet jeśli ma Pan słuszność co do kary dla Pana Reya … To po co ten język ? Emocje, emocjami – sam mnie Pan tego Panie Gajowy naumiał, ale po co dawać pożywkę szkodnikom ? Łatwiej wtedy mają, a chodzi oto, żeby im trudniej było, a Polakom łatwiej … Spokojnej niedzieli.

 10. Premizlaus said

  Re 1:
  Ma mordę osła i tyle. Nad czym się tutaj rozwodzić?

 11. l said

  ad 9: no tu Pan Maciej ma racje; zgadzam sie i wiecej nie bede bo maja pozywke jak te patogeny albo raczej bakterie?

  Aj waj aj waj a im to tym bardziej aj ajaj? Dajmy sobie spokoj…milczenie (czasem) jest zlotem?!

 12. La Reine Toronto said

  ad 11 Urwalo mi reszte pseudonimu…

 13. peacelover said

  …obic ryj !!!
  bardzo slusznie !!!
  to dziala !!!

 14. Zbyszko said

  Skoro on rzeczywiście zgwałcił dwi dziewczynki, to dlaczego on nie siedzi w ciężki więzieniu, gdzie współwięźniowie wymierzają karę za tak haniebny czyn?!

  To było zmyślone. Po to, żeby ten *** Rey poczuł na własnej skórze oszczerstwa.
  Admin

 15. Ra Wa said

  Nawet kudły mu się układają na kształt mycki.

 16. Inkwizytor said

  Są jeszcze w Polsce dobrzy ludzie, którzy pomogą temu chazarskiemu śmieciowi odejść do domu JHWH 🙂 taką mam nadzieję

 17. Kwal said

  Rasowy żyd…

 18. L2P said

  re 9/11
  zejde na chwile z kolka,

  udawac, ze nie smierdzi lub `diablu nie grzeszyc` a moze drugi policzek a czemu nie trzeci..alez o to chodzi..

  A MY MAMY TERAZ PELNE POLE DO POPISU

  a potem ale krna bieda ale bieda..czy ja jeszcze zyjeee…

 19. Maciej said

  Re. L2P

  Czuję, że Pana wpis jest kierowany do mnie… Więc pytam co Pan sugeruje ? Sądzi Pan, że epitetami coś Pan wskóra ? Że szmata przestanie być szmatą, bo ją Pan szmatą nazwie ? My musimy polskie elity budować, ekonomów, prawników, przedsiębiorców, nauczycieli i wykładowców, radnych, burmistrzów, wójtów, posłów senatorów i naród uświadamiać … Wygrać kagańcem demokracji, który nam założyli, rzeczy trzeba nazywać po imieniu tylko prawda oczy nam otworzy, nikt nie twierdzi inaczej – ale poziom jest ważny by retorycznie uderzać w kłamstwo, by pękło pod naporem świadomości.

 20. Boydar said

  @ Pan Maciej (19)

  „… My musimy polskie elity budować …”

  Nie musimy. One budują się same, własnymi genami i podświadomym lub świadomym dążeniem. My mamy tylko zapewnić im w trakcie budowania osłonę ogniową. O ile do niczego innego więcej się nie nadajemy. Być prostym żołnierzem żaden grzech czy nawet ujma. Byleby walczyć po właściwej stronie.

 21. L2P said

  re 19
  howgh, przezwy wiele nie dadza i zacietrzewia, ale `rzeczy konieczne`po imieniu zasadnie nazywac,
  to tez ksztalci i nawet wskazuje droge odbudowy, a jak uswiadamiac to ze zrozumieniem,
  z kim mamy do czynienia !

  Bez tego nie ma polskiego odrodzenia….

  Panie Macieju ludzie w swej masie gdyby naprawde wiedzieli kto to jest i jaka ma role na ziemi,
  [ kraje bialych umilowali ], nie mixowali by sie i nie korzystali z ich uslug, tak po krotce, przeciwnie natychmiast by to spopielili i proch rozsypali z wiatrem.

  Poniewaz te pomioty sa sprytne i mistrzowsko sie maskuja, w dodatku udajac `bogow`,
  to jest tak jak jest..

  Prosze sie nieludzic retoryka, ten czas minal, dzis trzeba wprost i na temat, albo wkrotce po nas
  bedzie wspomnienie.

  Demonokracja jest dl GOJOW, najlatwiej nimi rzadzic, one jej nie praktykuja !

  Tylko bron w rekach `ostatnich mohicanow-amerykanskich patriotow` moze cos zmienic…!

  [ pytanie czy sie na czas obudza i stworza przeciwwage `ochydzie`,..moze byc za pozno i ciezko..]

  [ reszta swiata w zasadzie jest bezbronna..atom bez radiacji moze byc uzyty i to wszystko.. chodzi o wyniszczenie ludzi gl bialych i ukazanie bezsensu religi.. ]

  a nie, to moze Pan juz ustawiac sie w kolejce po znamie..wojen..

 22. Ewa said

  Czy to syn krakowskiego tłumacza Kazimierza Reya? – również szlachcica

Sorry, the comment form is closed at this time.