Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Amerykańscy piloci zdradzają szczegóły incydentu z syryjskimi Su-24

Posted by Marucha w dniu 2016-08-27 (sobota)

Amerykańscy piloci wojskowi w wywiadzie dla „USA Today” zdradzili szczegóły incydentu z syryjskimi myśliwcami, do którego doszło 19 sierpnia w rejonie El Hasaka na północnym wschodzie Syrii. Pentagon oświadczył, że w pobliżu strefy nalotów syryjskich samolotów na pozycje Kurdów znalazły się siły specjalne koalicji antyterrorystycznej pod wodzą USA. Naprzeciw syryjskiemu Su-24 w przestrzeni powietrznej El Hasaka wyleciały dwa amerykańskie F-22.

Piloci wyjaśnili, że próbowali nawiązać kontakt z syryjską maszyną, ale bezskutecznie.

Amerykanie skontaktowali się z rosyjskimi wojskowymi. Rosjanie jednak nie byli poinformowani o operacji Syryjczyków. Wówczas piloci F-22 poprosili o zgodę na zbliżenie się do Su-24, by ustalić, czy samolot jest uzbrojony. Jeden z amerykańskich F-22 dotąd ścigał syryjski myśliwiec, aż ten nie opuścił przestrzeni powietrznej nad El Hasaką.

— Leciałem za nim, dopóki robił wszystkie trzy nawroty. Być może nie podejrzewał, że jestem w pobliżu – powiedział pilot.  Momentalnie w tym rejonie pojawił się jeszcze jeden syryjski samolot. Lecąc za nim, amerykańscy piloci ustalili, że nie był uzbrojony. Według ich słów, udało się im niezauważalnie zbliżyć do syryjskich maszyn na odległość 600 metrów.

Dowództwo amerykańskich sił powietrznych w Katarze poinformowało, że było przygotowane do wydanie rozkazu zestrzelenia syryjskich samolotów, jeśli zagrażałyby siłom koalicji.

– Zrobiłbym to bez wahania. Wszystko, czego potrzebowałem wtedy do zestrzelenia ich, to informacja z ziemi o ataku – powiedział gen. Jay Silveria.

Z kolei gen. Jeffrey Harrigan podkreślił, że w przestrzeni powietrznej Syrii istnieje ogromne prawdopodobieństwo błędu. – Budzą obawy pomyłki. Może je popełnić każda ze stron – dodał.

http://pl.sputniknews.com

Pomyłki może oczywiście popełnić każda ze stron. Ale, póki co, to Amerykanie są absolutnym światowym liderem w tzw. „collateral damages”, czyli  zniszczeniach i stratach wśród ludności cywilnej powstałych na skutek działań militarnych – których nawet nie zaliczają do ofiar wojennych. A po nich długo, długo nic…
Admin

Komentarzy 7 to “Amerykańscy piloci zdradzają szczegóły incydentu z syryjskimi Su-24”

 1. Grace said

  Przede wszystkim co ci bandyci robia w Syrii? Kto ich tam zaprosil? Sa agresorem ja zawsze, ze tez kurna nie ma na nich sily ? Strasznie mi zal Syryjczykow, mam przyjaciol, oni sami twierdza ze Ameryka nie zostawi kamienia na kamieniu bo tak chce Izrael a caly swiat sie przyglada, komentuje ale wciaz jak sparalizowany. Jak dlugo mozna byc bombardowanym, tam juz sie wszystko konczy..wlacznie z nadzieja. Nienawidze tego parszywego swiata! W Jemenie podobnie…

 2. L2P said

  Biblja p.p mowi o tym. W koncu czasow `ogon bedzie rzadzil glowa`, dlatego tak jest..

  Jakub zw Izraelem i jego blogoslawienstwo sie wypelnia, podam wersje `wikipiki` ..

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jakub_(posta%C4%87_biblijna)

  „Dwa narody są w twym łonie, dwa odrębne ludy wyjdą z twych wnętrzności; jeden będzie silniejszy od drugiego, starszy będzie sługą młodszego”

  Dzis mlodszy rzadzi i madzi nazywany ` zydem`, mieli roznych ojcow jak kiedys kain i abel..

  [ to takie male wlochate z ciosana `uroda`, chorowite.., okrutnie przebiegle, niszczace wszystko co dobre i swiete, nienawidzace Boga i chrzescijan, udajace swietch `diablow`, powodujace od zarania wsrod nas bratobojcze wojny i katastrofy…ludzie wielcy tomy o nech napisali..]

 3. Rafal C. said

  Bandyta nie pyta o pozwolenie. Robi to, co mu przyniesie korzysci.

 4. revers said

  Chemiczne zabojady za ludobojstwem ok 300 dzieci pod Damaszkiem w roku 2013

  http://www.globalresearch.ca/syrian-envoy-to-un-discloses-french-ties-to-2013-chemical-weapons-attacks/5542413

 5. peacelover said

  ..caly swiat musi to scierwo najpierw poznac…
  i madry… i glupi…!
  Moze wtedy wreszcie dobierze sie im ktos do skory !!
  Tak na fest !!! Tak na serio !!!

 6. Mlokos said

  Na moje oko to jest materiał PR-owy Lockheed’a Martina. Po pierwsze, nie mieli piloci, biedacy, gdzie tego „ujawninić”, tylko w medium generalnego rażenia. Po drugie, informacja o tym, że podeszli na 2000 stóp (ok. 600 m) __niezauważeni__ znajduje się w pierwszym akapicie. To jest prawdziwa wiadomość, która jest do przekazania. reszta to didaskalia. Przeciętny Amerykanin ma myśleć, że „jego” myśliwce są niezauważone przez „Ruskie” nawet z 600 m. Co za tania, ckliwa wręcz zagrywka. Grupa docelowa: IQ poniżej 70, nie musi być całkiem trzeźwy.

 7. NICK said

  Tytuł. Dalej szkoda.
  Amerykańscy piloci?
  Zdradzają?
  Jakże zdradzać może ‚neptek’?

Sorry, the comment form is closed at this time.