Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  corintians o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  Lily o Szczytowanie przed dołowaniem
  How Too Ansys (@Ansy… o Szczytowanie przed dołowaniem
  corintians o Koncepcja goni koncepcję
  kontra o Jad węża w „Desideratio deside…
  Emilian58 o Gaz za ruble, kto przegra…
  kontra o Jad węża w „Desideratio deside…
  bryś o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Szczytowanie przed dołowaniem
  Olo o Szczytowanie przed dołowaniem
  osoba prywatna o Wolne tematy (48 – …
  Emilian58 o Rozmowy małżeńskie Wielomskich…
  mironik o Wolne tematy (48 – …
  Kura domowa o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Gaz za ruble, kto przegra…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Nikola Tesla – Gospodarz Świata

Posted by Marucha w dniu 2016-08-28 (Niedziela)

Nicola Tesla był najgenialniejszym odkrywcą i wynalazcą jaki chodził po Ziemi w znanej historii ludzkości, ale sam twierdził, że „Ja nie jestem autorem tych wynalazków”.

Przemieszczał się do światów i epok równoległych i stamtąd przynosił gotowe koncepcje wynalazków, bez żadnych obliczeń i eksperymentów – pojmował jedynie istotę rzeczy, zasadę działania.

Nicola Tesla twierdził, że „mój umysł jest tylko odbiornikiem. We wszechświecie znajduje się rdzeń, z którego uzyskujemy wiedzę, siłę, inspirację. Nie wnikałem w tajemnicę tego rdzenia, ale wiem, że on istnieje”.

Tesla uważał, że po śmierci, ludzka dusza nie umiera i jest możliwy stały kontakt z nią.

Nicola Tesla był przekonany, że wszystko we wszechświecie: galaktyki i elektrony mają świadomość, że Kosmos jest jednym żyjącym organizmem.

Uważał, że powinniśmy używać energii elektrycznej na Ziemi i nie powinniśmy za nią płacić, tak samo jak nie płacimy za powietrze.

Nicola Tesla był wynalazcą generatorów energii pozyskiwanej w nieograniczonych ilościach.

Polecamy obejrzenie filmu dokumentalnego o tym genialnym Serbie.

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/

Nicola Tesla był niewątpliwie geniuszem,  ale przypisywane mu niektóre osiągnięcia noszą cechy mitologizacji tej postaci.
Admin

Komentarzy 45 do “Nikola Tesla – Gospodarz Świata”

 1. maasteer said

  A monitorek to już odlatuje:

  Donald Trump podróżnikiem w czasie?! Efekt Mandeli skutkiem ubocznym?

  No to chyba wpadłem na trop sensacji najwyższego kalibru, zakrawającej o wyrafinowany science fiction. Niech was nie zrazi tytuł, bowiem jak za chwilę zobaczycie, są pewne sprawy o których media wam nie powiedzą.

  Po pierwsze – czy ktoś z was wiedział, że Donald Trump, kandydat Republikanów na Prezydenta USA w tym roku, jest spadkobiercą zawartości ostatnich notatek Nicoli Tesli?!

  Otóż jego wuj, John G. Trump był tą osobą, która dostała do analizy notatki znalezione w pokoju hotelu, w którym zmarł 86 letni wynalazca. Wg oficjalnych informacji Tesla zmarł 7 stycznia 1943 roku na atak serca. Mimo, że miał obywatelstwo amerykańskie, FBI zarządziło by jego rzeczy były przejęte przez Kustosza Rzeczy Cudzoziemców (Alien Property Custodian). Natomiast Trump, który był profesorem w MIT, na mocy zarządzenia Narodowego Komitetu Badań Obronnych (National Defense Research Committee) dostał notatki Tesli do zbadania. J. Trump uznał, że w notatkach Tesli nie było nic nadzwyczajnego.
  ————————————–
  https://www.monitor-polski.pl/

 2. RomanK said

  Niepublikowany wywiad z Nicola Tesla z 1899roku:

  http://www.freedomtek.org/en/texts/nikola_tesla_interview_1899.php

 3. Antares said

  Nikola Tesla, Serbowie i Chorwaci uważają go za swojego. Jedno jest pewne, jest przedstawicielem rasy Słowiańskiej i to tłumaczy jego geniusz. Mówi się że wymyślił XX w. Panie Gajowy myślę że to nie żadna mitologizacja jego postaci, to on a nie Edison rozświetlił Amerykę i świat.

 4. Wimar said

  Nicola Tesla był genialnym serbskim ( chorwackim ? ) wynalazcą, wizjonerem chociaż jak to w przypadku takich ludzi bywa…trochę dziwakiem. Na rynku polskim ukazała się książka Przemysława I Krzysztofa Słowińskich poświęcona Nicoli Tesli pt.” Władca piorunów” wyd. Videograf, ; 528 str.
  Pomimo ,ze to on był autorem technicznych rozwiązań dotyczących prądnic oraz silników prądu przemiennego wielokrotnie został oszukany oraz był ofiara zazdrości i intryg „kolegów” z USA.

 5. Boydar said

  Jeżeli ten (2) wywiad jest/był prawdziwy, to wygląda, że Tesla doszedł do podobnych konkluzji co Reich. Jeśli oczywiście to wszystko razem nie jest jedną wielką hucpą. Jeżeli jednak nie, to obaj dotarli za daleko jak na „niewtajemniczonych”, i musiano przerwać te niecne procedery.

  Ale ja tak sobie myślę, że ten wywiad nie jest prawdziwy. Myślę że został zwyczajnie sfabrykowany. Jest podobny do prawdziwych, ale jest inny. Za bardzo się postarali; nie można co roku publikować „nie publikowanych” wywiadów. Całe szerokie dementi musiano zawrzeć w tym jednym.

 6. panMarek said

  Brednie.

 7. watazka said

  3.
  Antares
  Nie powtarzaj glupot faszystow ustaszowskich.
  Jak moze byc syn serbskiego popa Chorwatem???????

  A caly ten teren wtedy nalezal do monarchii austro-wegierskiej wiec niech sie ustasze pocaluja w dupe.
  Juz sie dranie przyczepili do naszego Krakowa, ktory podobno tez jest chorwacki.

 8. watazka said

  Dzieki Tesli mamy telefony komorkowe i .. drony.
  Duch Tesli sie zemsci na cywilizacji, ktora nie potrafi wykorzystac geniuszu ludzkiego umyslu dla dobra ludzkosci.

  http://www.wakingtimes.com/2016/08/26/tesla-patented-first-drone-believed-bring-world-peace/

  Mala Serbia wypuscila dwoch geniuszy wszechczasow: Nikole Tesla i Emira Kusturice.
  Kusturica jest geniuszem kinematografii.
  ‚Czarny Kot – bialy kot’ to jedna z najpiekniejszych komedii Kusturicy o cyganach naddunajskich. W Filmach Kusturicy graja amatorzy

  Gra i spiewa „Funeral and Wedding Orchestra” – Gorana Bregowicza.

  Goran Bregović – Bubamara – Black Cat White Cat Video – YouTube

 9. Ze Stu Hipotez Meteorytu Tunguskiego POZOSTAŁA MOJA – że było to Doświadczenie Tesli, jak oświadczyłem to w roku 1975 Współtwórcy indyjskiej bomby atomowej. W filmie jest mowa, że gdy Ławrenty Beria, z Robertem Oppeheimerem przylecieli nad Tunguskę to Beria oświadczył swemu sztabowi naukowemu: NIE JESTEŚMY TU, ABY SZUKAĆ METEORYTU tunguskiego, ALE ABY OSZACOWAĆ SKUTKI WYBUCHU Znaczy to, że Oppenheimer MIAŁ Poszukiwaną Dokumentację Tesli.
  Tesla, wiedząc od polskich nacjonalistów, że Rosja zostanie PODBITA PRZEZ NIEMCY I AUSTRO-WĘGRY, zaprojektował broń dla zniszczenia Berlina i Wiednia – co jest właśnie Tajemnicą Meteorytu Tunguskiego, którą rozwiązałem pół wieku temu: http://www.wandaluzja.com/?p=p_335&sName=dmowski-czy-pilsudski-//.
  W tym blogu jest też RĘKOPIS WOJNICZA – Najbardziej Zagadkowa Księga Świata. Techniczne badania Rękopisu POTWIERDZAJĄ Mój Wniosek, że manuskrypt pochodzi z warszawskiego archiwum Bony Sforzy, która – jadąc do Polski – kazała SKOPIOWAĆ Manuskrypt z Ameryki Środkowej w nadziei, że jej doradca Mikołaj Kopernik go Odczyta – ale Nie Odczytał. Z tego archiwum pochodzi też Kodeks Yale ze Sprawozdaniem z Podróży do Karakorum w Mongolii Benedykta Polaka z Brzegu Śląskiego, który był posłem Króla Polskiego Bolesława Dzikiego, przy poselstwie papieskim Giovanniego Carpine.
  Wobec tego powagi nabiera moja hipoteza, że Zegar Karasia w Lublinie został wykonany u Patka w Szwajcarii według dokumentacji z archiwum Bony Zegara Mikołaja Kopernika, który ta podarowała Sulejmanowi Wspaniałemu i Karolowi V, który to egzemplarz został zniszczony przez żołnierzy napoleońskich. – Jeśli tak – a sprawdzić to można u Patka – to trzeba wykonać 2 kopie tego Zegara i darować Muzeom w Stambule i Madrycie.

 10. watazka said

  Ad. 7

  Moze tu wyjdzie:

  Goran Bregović – Bubamara – Black Cat White Cat Video – YouTube

 11. Antares said

  Panie Watazka. Czytaj że zrozumieniem, nie napisałem że jest chorwatem tylko że i Serbowie i Chorwaci uważają go za swojego. Jak Pan pojedziesz do Chorwacji to na autostradzie prowadzącej na południe Chorwacji zobaczysz Pan bilbordy z Teslą a w parku Kyrka jest jego muzem. Chorwaci poprostu na siłę chcą z niego zrobić Chorwata tak jak Niemcy z Kopernika Niemca a przecież wiadomo że jest Polakiem.

 12. Aguirre said

  „Nicola Tesla był przekonany, że wszystko we wszechświecie: galaktyki i elektrony mają świadomość, że Kosmos jest jednym żyjącym organizmem” – czysty panteizm jak u Giordano Bruno.

 13. Leszek Karpinski said

  Witam wszystkich. Kiedy dowiedziałem się o Tesli i jego wynalazkach to oczywiście byłem w ogromnym szoku. Nie ulega najmniejszej wątpliwości iż był to geniusz lecz jak to stwierdził Gajowy przypisywano mu zbyt wiele. Nie zrozumcie mnie źle to był geniusz lecz to nie tak jak go opisują , wszystko co osiągnął to były lata ciężkiej pracy. Na początku sam myślałem że tu coś nie teges, no jak? nic nie było niby a on wszystko wynalazł? zachodziłem w głowę i posprawdzałem. Gdyby nie uczeniu z Egiptu , potem z Grecji to nie osiągnął by tego , lecz on nie był w tym sam, byli inni przed nim którzy odkryli te wszystkie małe rzeczy. W Grecji (w Egipcie też ale Egipt to osobna historia) odkryto właściwości magnetyczne niektórych kamieni i to już było w udokumentowane, później Galvani w naszych czasach odkrył (Egipt pierwszy) reakcję elektro-chemiczną i zaczęli bawić się bateryjkami i wtedy już z górki. Zaczęto nawijać cewki i inne plątaniny z kabli i drutów i na szczęście nie było GPSa i ludzie używali kompasów, właśnie dzięki temu przez przypadek Hans Christian Orsted odkrył iż prąd elektryczny jest ściśle związany z magnetyzmem i później Faraday rozwinął te badania. Razem z nim Hippolyte Pixii projektowali Generatory i już wtedy mieli prąd zmienny , ale nie bardzo wiedzieli co z nim zrobić bo używano wtedy prądu stałego generowanego z baterii to Pixii dołożył komutator i mieli dynamo. Tesla na swe badania poświęcił całe swe życie , nie pił, był samotnikiem i odkrywał. Gdyby miał rodzinę nie miałby na to czasu a on cały swój czas poświęcił na badania . Miał dostęp do wiedzy której my nie dostaniemy, lecz samo to nic by mu nie dało gdyby nie jego inteligencja i upór , lata , lata i lata nauki. Był strasznie bystry i wiedzę która od dawna istniała poskładał w całość , miał ten talent i umysł. Polecam postudiować jego patenty, to tylko skrawek i tylko to co nam pozwolono zobaczyć , ale przybliży wam to troszkę jego osobę i dla wielu jest to pomoc w zrozumieniu czym jest prąd. Prąd jest wszędzie i jest go cała masa , nauczmy się go zbierać. Gorąco polecam https://pl.scribd.com/document/29935537/Tesla-Patents. (tu nie ma wszystkich udostępnionych)
  Pozdrawiam.

 14. Boydar said

  Nie ma Pan pewności, czy tak (10) powiedział a nawet uważał. Albo był chrześcijaninem albo nie był; wszystko wskazuje że był. A więc raczej nie mógł tak nawet myśleć. Mógł, że wszystko jest powiązane, jednym mechanizmem, istotą tego mechanizmu jest zamysł Boga. Ale to nie to samo co w cytacie. Tesla by takiej nielogiczności nie wyprodukował.

 15. watazka said

  11
  Boydar
  Tesla byl synem popa prawoslawnego.
  Nigdzie nie pisze, ze religia chrzescijanska zabrania wiedzy, nauki, i wykorzystania praw natury.

  10
  Aguirre
  To jest bardzo ciekawy argument. Znaczy sie, ze grzechem i herezja bylo skonstruowac samolot bo tylko anioly fruwaja bo maja skrzydla?

 16. Filomena said

  Byla jeszcze Serbka Mileva Maric, pierwsza zona Einsteina i sa podejrzenia, ze to ona byla „mozgiem” slawetnego geniusza. Zrobiono jednak wszystko aby jej role pomniejszyc. Zreszta rodzice Einsteina nienawidzili Milevy, bo nie byla Zydowka. Ostatecznie Einstein wzial sobie koszerna zone a prace Milevy po prostu sobie przyswoil.

 17. z prowincji said

  Moi wnukowie namawiają mnie do budowy modelu maszyny parowej /takiej najprostrzej /a potem na jej podstawie
  budowy generatora prądu .Może ktoś z Was ma dostęp do takiego rozwiązania gotowca w rysunkach .
  Był bym zobowiązany a sam posiadam warunki do realizacji takiego w moim warsztacie , urządzenia (tokarka,frezarka i inne ).
  Niestety w internecie nie znalazłem nic prostego w realizacji a chciał bym aby młodzi uczestniczyli w realizacji
  Dziękuję za każdą sugestię każdy rysunek i pozdrawiam !.

 18. matirani said

  Maszyna parowa ma swoje zalety ale pod względem sprawności termicznej i łatwości konstrukcji oraz obsługi na tez i wady.

  Tesla – ależ ludzie lubią mity i mesjaszy. .. Odskocznia od ponurej czasami rzeczywistości i marzenia dzieciństwa. Miło marzyć każdemu tylko nie mylmy marzeń z rzeczywistością. Zasada zachowania energii zawsze i wszędzie obowiązuje. Podobnie jak ta jej wersja, że nic nie ma za darmo.

  Im mniej ktoś wie o technice czy fizyce tym łatwiej wpada w szpony nawiedzonych ignorantów lub agentów wplywu bredzących o chembzdetach, antenach HART do wywoływania trzęsień ziemi z ionosfery czy bombę atomowej w Fukushimie.

  Socjocybernetycznie : czas zużyty na memłanie o bzdetach już nigdy nie zostanie zużyty na konstruktywne myślenie o samoobronie w Infowar. Czy o kontratakowaniu.

 19. Jurek said

  Fantastyczny post Z Prowincji !
  Ma Pan u mnie dozgonny szacuneczek.

  Uwielbiam ludzi, którzy chcą coś zrobić a zwłaszcza w Stadzie.
  Uszanowanie

 20. Aguirre said

  ad 15) Odniosłem się do konkretnego fragmentu tekstu, który zacytowałem a nie wynalazków Tesli. Tak więc manipulacja drogi Panie.

 21. ojojoj said

  To nie prawda, ze Tesla dostawal jakas „wiedze” ze wszechswiata. Bog mu tej wiedzy nie mogl dac, bo technologia dla Boga nic nie znaczy. Diabel tez nie mogl mu tej wiedzy przekazac, bo jest za glupi zeby nawet przewidziec taki procesor z milionami tranzystorow wielkosci paznokcia. Tylko czlowiek posiada kreatywnosc dana od Boga w celu aby sie rozwijal. Bog rozwijac sie nie musi, a diably sie nie rozwijaja, bo celem ich egzystencji jest niszczyc. Roznica miedzy aniolami, nawet tymi upadlymi, a nami – jest kreatywnosc, ktora pozwala nam sie rozwijac. Poprzez kreatywnosc, poznajemy Boga. Aniolom kreatywnosc nigdy nie byla potrzebna, bo poznali Boga przy samym ich stworzeniu.

  Tesla przeszedl szkoly i byl profesjonalista, pisal patenty i nie byl samoukiem jak to sie nam wmawia. Zawsze eksperymentowal, nawet bardziej niz wielu naukowcow. Byl inzynierem, a nie teoretykiem, wiec artykul to stek bzdur.

  Tesla napisal duzo ciekawych artykulow uzywajac prostej logiki aby przedstawic prawde. W jednym z nich odnoszac sie do przeludnienia (wtedy byla jeszcze wieksza propaganda o przeludnieniu niz dzisiaj), napisal ze im wiecej ludzi, tym wiecej energi myslowej. A im wiecej mysli, tym szybsze rozwiazanie danego problemu. Wniosek – im wiecej ludzi, tym lepiej dla ludzkosci.

  Do Wimar:
  Bo Tesla byl slowianinem, dlatego pomysly swoje chcial dac ludzkosci za darmo. Nie wiedzial biedak ze Ameryka jest anglosaska i tam za darmo najwyzej mozna dostac kulke.

 22. Maćko said

  21 Ojojoj – wreszcie madry wpis w tym temacie. Uklony

 23. Akej said

  @ 1
  Trudno mi w to uwierzyc. Troche inaczej czytalem na ten temat. Nie pamietam, ale jestem pewien, ze wszystkie notatki zostaly zrekwirowane przez FBI na zyczenie ktoregos
  z rodu Morganow albo jakichs innych zydowskich superbogaczy, ktorzy bardzo bali sie jak ognia technologii bezplatnej i bezprzewodowej elektrycznosci nad ktora Tesla (co przerwal mu Morgan!!!) pracowal i zostawil w swoich otatkach. Poprostu chcieli to zablokowac. Pewnie chodzilo tu tez o inne prace Tesli. Przeciez podobnie uczynili z aparatem Anglika (nazwiska i imienia nie pamietam, ale pamietam, ze doprowadzili go do roztroju nerwowego) do zwalczania raka za pomoca fal. Skradli wszystko I zablokowali.

 24. Akej said

  Pamietam wyraznie, ze Tesla mowil wyraznie o swoich kontaktach z Marsem. Moze, gdy ludzie wyladuja na Marsie to dowiemy sie czy byla to prawda?

 25. Akej said

  A pamietacie, jak swintuch Edison wykiwal Tesle i nie wyplacil naleznych mu 50 tys. dolarow?!

 26. Leszek Karpinski said

  Ad.21 brawo, dobrze powiedziane, Tesla studiował całe życie, i bawił się, ale na szczęście nie bawił się w TEORIE!!!

 27. Leszek Karpinski said

  ad 24. Pamiętasz wyraźnie? a słyszałeś Go? czy tylko „słyszałeś”? Nikola raczej tego nigdy nie mówił, a już na pewno nie po 1901 roku.

 28. Akej said

  @ 16
  Oczywiscie nie upieram sie przy tym, bo nie pamietam juz dokladnie, ale chyba gdzies wyczytalem, ze Mileva Maric wspolpracowala z jakims naukowcem (byc moze nawet z Tesla!), potem Einstein przywlaszczyl, a raczej skradl owoce tej wspolpracy.

 29. Akej said

  @ 16
  Oczywiscie nie upieram sie przy tym, bo nie pamietam juz dokladnie, ale chyba gdzies wyczytalem, ze Mileva Maric wspolpracowala z jakims naukowcem (byc moze nawet z Tesla!), potem Einstein przywlaszczyl, a raczej skradl
  owoce tej wspolpracy.

 30. WI42 said

  #28,29 Mileva była żoną Einsteina – miał z nią dziecko.
  A przy okazji – Wynalazki Tesli miały o wiele większy (niepowównywalnie większy) wpływ na postęp techniczny XX wieku niż teorie Einsteina, genialność którego stała się prawie mantrą wmawianą od przedszkola. O Tesli wiedzą nieliczni. Np. nazwisko Tesli stało się znane w Stanach dla publiczności poprzez nazwę samochodu elektrycznego „Tesla”. Doskonały samochód, godny tego nazwiska.

 31. Boydar said

  Panie Watażko, mój (14) odnosił się do obecnego (12), także w kontekście wywiadu zalinkowanego przez Pana Romana (2).
  Również uważam, że wiara Bogu a nawet tylko w Boga w żaden sposób nie stoi w sprzeczności z rzetelną nauką.

 32. Firstwiese said

  Radio na fali – Archiwum podcastów

  Synteza

  http://www.radionafali.com/archiwum-podcastow/synteza/

  „Cała historia sprawy popularnie nazywanej wolna energia.
  Począwszy od odkrycia prądu elektrycznego a na dniu dzisiejszym kończąc.
  Opowieści o genialnych odkrywcach oraz ich wynalazkach trzymanych
  gdzieś w sejfach, w głębokiej tajemnicy przed ludzkością.
  Odpowiedzi na pytanie dlaczego świat nauki ciągle z uporem osła udaje ze jest głuchy,
  ślepy i niemy na odkrycia które są doskonale znane od co najmniej 150 lat.
  Co tak naprawdę stoi na przeszkodzie temu, że możemy być wolni od characzy
  które płacimy zbrodniczym korporacjom i psychopatom dla nich pracującym.
  Co się kryje w tym tak skrzętnie ukrywanym przez wielki business, polityków
  i wojskowych pudełku pandory nazywanym potocznie „wolna energia”.
  Czy koniecznie musimy codziennie popełniać rytualne samobójstwo spalając ropę, trując
  wodę i powietrze, którym oddychamy lub napromieniowywać się pierwiastkami radioaktywnymi?
  Oraz o tym czy da się to wszystko odkręcić i co ważniejsze w jaki sposób.
  Dodatkowo dowiecie się jak samemu zbudować sobie urządzenie które da wam energię
  za darmo i na czym polega tajemnica jego wytwarzania oraz istota działania.
  Na dodatek wszytko to zupełnie nie naukowym językiem, bez żadnych wzorów,
  bez profesorów, regułek i takich tam. Najprościej jak się tylko da”.

  Download

  http://www.radionafali.com/download-galerie/

  Nikola Tesla – Patenty (przetłumaczone na język polski)

  Click to access tesla-patenty-1.pdf

  Click to access tesla-patenty-2.pdf

  Click to access tesla-patenty-3.pdf

  http://archiwum.radionafali.com/books/tesla-patenty-1.docx
  http://archiwum.radionafali.com/books/tesla-patenty-2.docx
  http://archiwum.radionafali.com/books/tesla-patenty-3.docx

  Jan Taratajcio

  http://archiwum.radionafali.com/books/Jan Taratajcio – lancuch zycia.pdf

 33. z prowincji said

  ad 19.narobiłem sobie kłopotu ,gdyż młodzi po moich namowach i opowiadaniach o początkach techniki zapałali myślą o tym temacie ,a dla mnie (72l )wyzwanie chodź z technika jestem na czasie .Sam jestem ciekaw jak to wyjdzie ,boje się czy zaspokoimy swoje oczekiwania .
  Pozdrawiam !

 34. Leszek Karpinski said

  ad 32 , not so wise, ta Synteza to bajki na resorach , overunity to jeszcze większe bajki. Można wytworzyć miliony voltów z jednego ale potrzebujesz mocy, której nie zwiększysz w żaden sposób. Potrzebujesz ciągły napływ energii o stałej mocy, 1A w zupełności wystarczy do większości zastosowań ale musisz to skądś zabrać, Możesz zbierać jony na różne sposoby albo generować mechanicznie , możesz zbierać fale o różnych częstotliwościach, to ile zbierzesz zależy od jakości i wielkości urządzeń. Nie da rady zrobić overunity chyba że stworzysz Zerolenz dynamo ale uwierz że wtedy żaden prąd nie zostanie wytworzony, o EMP możesz zapomnieć bo to ci zeżre 10 razy więcej niż odda. Wszystko już przerabiałem, ni ma takiej opcji. Ale prąd jest wszędzie mój drogi, „posadź” sobie piezzoelektryczną trawę na dachu a prądu ci nie zabraknie, masz domek nad morzem? wygrałeś, prądu ci nie zabraknie, masz działkę? postaw „turbinę” wiatrową, zero hałasu bo nic się nie kręci, generator daj pod ziemię, sposobów jest sporo , problem jeden NIE POZWOLĄ i karzą ci płacić bo szlachta musi cię skubać!!!

 35. L2P said

  najlepszy p/k jak `bestia` wykorzystuje geniusz tego swiata do swoich celow..

 36. Boydar said

  Panie Leszku Karpiński (34)

  A skąd taka pewność ? Napisał Pan „… ta Synteza to bajki na resorach …”; tej „Syntezy” jest kilkadziesiąt godzin, przesłuchał Pan wszystko ? Kiedy i z jakiego powodu ? Czyżby nie był Pan tak całkiem przekonany, że „… overunity to jeszcze większe bajki …” ? Szukał Pan może czegoś ?

  Oczywiście, że bajki. Nie da się wziąć szklanej kuli i widzieć co dzieje się na drugim końcu świata. No chyba że się da 🙂
  Opisy szklanych kul babci Jadzi nic nie mówiły o szesnastu milionach tranzystorów w środku i sferycznym ekranie oled. Po prostu zapomniano o tym wspomnieć. W przedmiotowych „bajkach” też nie jest mówione o wielu „szczegółach”, szczególnie tych najistotniejszych. I właśnie na bajkę ma to wyglądać.

  I powiem Panu coś jeszcze. Naszym podstawowym problemem z „maszynką do robienia prądu” nie jest konstrukcja samej maszynki, tylko konstrukcja naszych sąsiadów i opresyjnego państwa. Mając taką „maszynkę” sam wydaje Pan na siebie wyrok. Czasem również na swoją rodzinę.

 37. Leszek Karpinski said

  Panie Boydar, nie przesłuchałem lecz poczytałem nagłówki zaledwie, wszystko to przerabiałem „tajemnica 3,6,9”, „432hz”, „silnik bediniego” itp. część to zupełna „teoria” nie poprzedzona najmniejszym eksperymentem, część to opisy zwykłych urządzeń jak te bediniego które z overunity nie mają nic wspólnego, są bardzo wydajnie i mogą pracować latami na bateryjce lecz to nie produkuje żadnej energii tylko zużywa. większość tych urządzeń sama ledwo zipie a pod najmniejszym obciążeniem klapa. Były tam także artykuły erica dollarda, a to już całkowity oszust uzależniony od amfetaminy i mający wszystkich serdecznie gdzieś. Szkoda mi ludzi którzy zebrali dziesiątki tysięcy dolarów na jego „badania” i ufali mu całym sercem a on ich oszukał, posprzedawał sprzęt i przećpał pieniądze. Nawet bakteria używa „prądu” do zasilania swojego silniczka, ale ona go nie produkuje lecz że tak powiem „zbiera”. Na świecie są setki tysięcy ludzi którzy nie są debilami i eksperymentują, studiują i po zrozumieniu magnetyzmu i elektryczności stwierdzają że się nie da. Nie można wzmocnić prądu w żaden sposób. Sam budowałem masę julethief-ów , ringer-ów , silniczków, baterii i fakt , super zabawa ale jeśli postudiuje Pan jak to działa to zrozumie Pan iż nic się w ten sposób nie osiągnie. długo by pisać. Tesla np. nie twierdził iż jego urządzenia same z siebie „generują” prąd, wszystko co miał i także podkreśla musi mieć zewnętrzne źródło zasilania, czy to z atmosfery czy też z jonizacji wody ale ten prąd trzeba skądś zabrać, sam się nie wytworzy. Tak czy owak teraz mamy takie technologie iż najmniejszy powiew wiatru, każdy ruch człowieka , najmniejsza strata ciepła, itp. może generować prąd i nie zabraknie nikomu. Ale overunity? nie ma takiej opcji bo to przeczy prawom fizyki. Jesteśmy w stanie zbudować masę różnego typu domowych elektrowni i każdy będzie miał swój prąd ale jak już wspomniałem , nie pozwolą. Zaprojektować i wdrożyć do sprzedaży? nie pozwolą, a społeczeństwo staje się zlemingowane i tępe do potęgi. Gdyby tak nie było to wkrótce powstał by bunt kiedy to ludzie zrozumieliby iż nie muszą być uzależnieni, lecz 95 procent jest zakleszczona w systemie i na to już niestety nie ma ratunku. Poza tym stajemy się głupsi bo już nie używamy mózgu , bo i po co jak jest Google a i w szkołach na egzaminach można mieć niekiedy kalkulatory, no w taki sposób to ten mięsień będzie tylko słabł. A rządzącym tylko o to chodzi. Czyli, albo wojna i wygramy albo lemingownia, lecz nie wygramy , zapewniam Pana , diabelski plan Masonerii wypalił idealnie, nas już jest za mało i lemingom porypało się w deklach z nadmiaru dobrodziejstw , oni nie chcą być wolni, oni chcą być pod opieką bo nie są nauczeni żyć samodzielnie. Będzie tylko gorzej, ja będąc dzieckiem miałem w ręku widły, grabie i łopatę, teraz wszystko zastąpił iPad. Pozamiatane.
  Możemy się nie zgadzać. Pozdrawiam i wszelkiego dobra życzę.

 38. Boydar said

  @ Pan Leszek (37)

  Tak naprawdę, to napisał Pan jedno zdanie, które zawiera sedno sprawy – „… ale ona go nie produkuje lecz że tak powiem „zbiera” …”.

  Oczywiście, że prądu nie da się „wyprodukować”. Pominąwszy wyjątki typu specyficzne zastosowania promieniotwórczości (baterie oparte na rozpadzie), gdzie poniekąd nośniki prądu są produkowane „on line”. Wszystkie inne urządzenia do „produkcji prądu” bazują na wykorzystaniu bardziej dostępnego źródła energii do „rozsunięcia” nośników aby wytworzyć różnicę „stężenia elektronów” (przeważnie, bo nie tylko). Potem jest już z górki, po zapięciu obciążenia prąd zrobi się sam zgodnie z natura rzeczy. Czyli istotą sprawy nie jest wytwarzanie prądu tylko trwałe i skuteczne utrzymanie różnicy potencjału bo samych nośników jest ci u nas dostatek. Wypada zauważyć, że każde wykorzystanie jakiejkolwiek dostępnej energii w dowolnej formie, wymaga aby istniała jej gradacja. Z OU jest dokładnie tak samo; nikt nie zamierza tworzyć perpetuum mobile pierwszego rodzaju, co popularnie przekłada się na „coś z niczego”. Trzeba użyć tego co już jest, a jeśli jest w równej gradacji, doprowadzić sztucznie do wytworzenia różnicy. Tak jak z żaglówką – konstrukcja i ustawienie żagla umożliwia uzyskanie praktycznej siły poruszającej łódkę. Poszukiwania rozwiązań OU dotyczą tylko dwóch obszarów – wiatru i konstrukcji żagla. Od umiejętności operowania „szmatami” zależy tylko wydajność procesu. Problem polega na tym, że ogólnodostępne pola sił nie umożliwiają prostego oraz wydajnego uzyskania ich gradientu. Idea poszukiwań źródła OU sprowadza się więc do poszukiwania hipotetycznego pola spoza oficjalnej listy oraz wspomnianej konstrukcji „żagla”. Każda bardziej przekonywująca próba określenia, czym jest to pole, kończyła się smutno dla określających, statystyka może być starą k.ą, ale ona przecież nie kłamie; trup słał się gęsto. I coś w tym raczej jest.

 39. Maćko said

  Panie Leszku, klopot z entuzjastami Tesli jest trudny do przeskoczenia, gdzyz ogroman wiekszosc ludzi na swiecie absolutnie nie zna fizyki ( ani matematyki ani logiki ).
  Dyskutuje sie wiec z „artystami” a w sztuce, podstawowje dziedzinie poznania, nic sie nie twierdzi ani nic sie nie udowadnia.
  Jak juz spokta sie mniej zlemingowana osobe, to bedzie filozof. No a w filozofii, drugiej dziedzinie poznania ludzkiego, owsze sie stawia tezy ale nie ma ich dowodów. Znaczy sie filozofia polega na stawianiu tez i analizowaniu opinii innych filozofów na ich temat. Konieczne, ale nie wystarczajace.
  Dopiero nauka stawia tezy i je dowodzi. No i tu mamy sedno problemiku z teslizmem – ludzie piszacy dyrdymaly nie sa naukowcami nawet amatorskimi. Sa dobrej woli, sporo wiedza i chca sie uczyc, ale z technika nie zrobi sie inzyniera tak szybko. Czas i wysilek sa potrzebne. Czas to mamy ale z wysilkiem to róznie bywa. Latwiej jest bzdecic.

  Wracjac do serca problemu – Ile jest energii dostepnej w otaczajacych na spolach?

 40. Boydar said

  Nic, zero, null. Ona nie jest dostępna. Świeczka w gondoli nie zgaśnie, nawet podczas huraganu.

 41. Leszek Karpinski said

  Ad 39. Panie Maćko , nie wiem o jakie „pola” Panu chodzi. Pan Boydar wie, ukłony.

 42. Maćko said

  41 . AHA! 🙂 :-)))))))))))))))))

  W lubelskim rzeczywiscie sa pola rozlegle które pozwalaja roslinom magazynowac energie sloneczna która nastepnie mozemy zuzywac dla naszych potrzeb. Z takim uzyciem pól do otrzymywania energii nie mam problemów.
  Uszanowania.

 43. Leszek Karpinski said

  ad 5. Panie Boydar , zgadzam się z Panem i co do tego sfabrykowania, to też tak bym obstawiał.

 44. Joe said

  Zagiel i jego konstrukcja P.Boydar sa tylko narzedziem.Proces sil i ruchu odbywa sie pomiedzy dwoma zywiolami(energiami) Hydro i Aero.Badzo dobrze ten temat mozna rozwijac,biorac pod uwage samosterownosc(wiatrowa oczywiscie )a nie elektro-elektroniczna.Moj samoster wiatrowy moze poprowadzic kilkunasto tonowa jednostke przez Ocean,sterujac i nie zuzywajac ulamka wata innej energii, tylko te o ktorych wspomnialem.Dla laikow jest to perpetum mobile.

 45. Maćko said

  44. Joe. Pan uzyje tylko i wylacznie energie sloneczna w tym Pana zaglowcu.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: