Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

New York Times oskarżył Rosję o „zgubny” wpływ na umysły Europejczyków

Posted by Marucha w dniu 2016-08-29 (Poniedziałek)

Amerykańska [chłe chłe, „amerykańska”… – admin] gazeta „New York Times” opublikowała artykuł, w którym „potężną bronią Rosji” nazwała szerzenie „fałszywych wiadomości”.

Jako przykład gazeta przytacza Szwecję, gdzie toczy się debata na temat przystąpienia do NATO. Miejscowi urzędnicy, pisze NYT, mówią o gromie „zniekształconych i fałszywych informacji” w sieciach społecznościowych, które „wnoszą zamęt w postrzeganiu kwestii przez społeczeństwo”.

Na przykład w sieciach społecznościowych pojawiają się obawy, że NATO rozmieści w Szwecji broń nuklearną lub z jej terytorium zaatakuje Rosję, a żołnierze sojuszu będą stanowić zagrożenie dla Szwedek.

Chociaż, jak przyznaje NYT, Szwedom nie udało się ustalić źródła „dezinformacji”, niejacy „liczni analitycy i specjaliści w wywiadach USA i Europy” wskazują na Rosję.

Szwedzki dziennikarz i prawnik Anders Lindberg jednocześnie zapewnia, że był w stanie ujawnić „schemat”, według którego funkcjonują „dezinformacyjne kampanie Kremla”. Według niego wszystko „rozpoczyna się gdzieś w Rosji, na stronach rosyjskich mediów państwowych lub innych portalach, lub coś w tym stylu”, a następnie wiadomości podchwytują „skrajnie prawicowe i lewicowe portale”.

„Nikt nie może powiedzieć, skąd się one biorą (posty), ale w rezultacie są one kluczowe w kwestii podejmowania decyzji dotyczących polityki bezpieczeństwa” — takie rozważania Lindberga są cytowane w artykule.

Moskwa, pisze amerykańska gazeta, ma na celu „sianie wątpliwości i niezgody” w NATO i wykorzystuje w tym celu nie tylko „tajne” metody, jak w Szwecji, ale także tradycyjne media — agencję Sputnik i kanał telewizyjny RT. Działalność ta, cytuje NYT opinię anonimowych ekspertów, ma na celu „podważanie oficjalnej wersji wydarzeń” i „wywołanie pewnego rodzaju paraliżu politycznego”.

Głównym celem Moskwy gazeta nazywa Europę, gdzie rośnie popularność grup prawicowych, a UE cieszy się coraz mniejszym poparciem. To właśnie Rosji NYT przypisuje szerzenie idei o nieskuteczności liberalnej demokracji oraz niezdolności europejskich rządów do radzenia sobie z różnymi kryzysami.

Powołując się na analityków, których nazwisk nie podano, gazeta pisze, że anglojęzyczne rosyjskie media miały wpływ na wynik kampanii w związku z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Ujawnione w sondażach negatywne nastawienie obywateli Czech do Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej również przypisywane jest „wpływowi dezinformacji na prorosyjskich portalach”.

http://pl.sputniknews.com

Niech żyje dezinformacja w rosyjskich mediach!
Admin

Komentarzy 26 do “New York Times oskarżył Rosję o „zgubny” wpływ na umysły Europejczyków”

 1. janex said

  Niech żyje dezinformacja w rosyjskich mediach!

  Niech żyje 🙂

 2. RomanK said

  Prosze zobaczcie bylejaka konferencje prasowa w Bialym DOmu…i obserwujcie co dzieje sie z rzecznikiem prasowym , kiedy zadaje mu pytania dziennikarka RT:-)))))

 3. wanderer said

  Taa, te barany rozsadek ludzi nazywaja „wplywem dezinformacji na rosyjskich portalach”

  Wiare w Boga i dobro tez te qrwy tak nazwa?

 4. NyndrO said

  Niech zyje! Hej!

 5. wanderer said

  Hej!

 6. wanderer said

  Ciekawy jestem jak daleko sie posuna, zeby biale nazwac czarnym, a czarne bialym.
  Im dalej sie posuwaja, tym bardziej dziala to na nasza korzysc. Coraz bardziej i wiecej ludzi otwiera oczy. I o to chodzi.
  Sami sie gubia w swoich debilnych wywodach.

 7. peacelover said

  …wlasnie o to chodzi,
  zeby ich ludzie poznali,
  a koniec tego wscieklego smrodu bedzie blizej !!!

 8. ojojoj said

  …ma na celu „podważanie oficjalnej wersji wydarzeń”…

  Jeszcze 10 lat temu zamiast „oficjalnej” napisali by „faktycznej”. Ale internet jest pod kazda strzecha i niejeden udowodnil by klamstwo i sprzedaz NYT by spadla. A tak, propagadna poszla w swiat i nikt nie moze zarzucic NYT ze klamie.

 9. Akej said

  NYT to czolowa szczekaczka zydowska rozsiewajca dezinformcje na temat Rosji. Kiedys, w koncu lat 1960 i poczatkach lat 1970, gdy jechalo sie metrem to widzialo sie mnostwo ludzi czytajacych NYT. W latach 1980 rzadko mozna bylo kogos zobaczyc z ta gazeta. Potem rozpoczeto natarczywa promocje, ktora chyba nie byla zbyt udana. Nie wiem jak te qrvy tego szmatlawca drukuja. Musza chyba do niego sporo dokladac. Pamietam jak zachwycano sie Solidarnoscia, okraglym stolem oraz transfornacja ustrojowa i gospodarcza w Polsce do dzis! Nie popelnialo sie zadnego bledu gdy interpretowalo sie wiadomosci z NYT akurat odwrotnie – i to w 100%ach. Oczywiscie tego gowna nie kupowalem, tylko z ciekawosci sluchalem przegladu prasowego wszystkich glownych szczekaczek z Nowego Jorku, Waszyngtonu i Los Angeles w TV.

 10. Anucha said

  Prawda jest zawsze jedna, nikt nie pomyli się wypowiadając ją wielokrotnie.
  A z kłamstwem jest tak ,że za każdym razem słyszymy co innego.

  Une takie mundre ale w oszwabianiu gubią się a takie byli z nich specjalisty.
  Jeden taki to nawet gadał,że był na przepustce z Oświęcimia co by podleczyć zdrówko.
  Naziści naród humanitarny chorego do gazu nie posłali.

  @9

  To prawda , jak żydostwo ujada na calutkim świecie to tylko coś dobrego dla ludzkości może wyniknąć.

 11. Zerohero said

  Od wielu lat można się było domyślać, że przygniatająca większość zachodnich mediów ma jedno centrum dowodzenia. Mnogość tytułów i drugorzędnych sporów tworzyła wrażenie pluralizmu. Wraz z pojawieniem się Internetu wypłynęły na masową skalę fakty i opinie niereprezentowane przez głównonurtowe media. To bardzo zabolało rządzących Zachodem, bo stworzyło wyłom. Przyprawianie etykietki „ruskiego trolla” bez ŻADNEGO uzasadnienia to obecnie ulubiona metoda władz które po prostu na polu merytorycznym zupełnie nie dają sobie rady i często sa przyłapywane na ordynarnych kłamstwach albo przemilczeniach.

  Przy okazji warto zauważyć jak działają oficjalne ideologie żydowskie na Zachodzie:

  1) polityczna poprawność – zostaje odwieszona gdy mówi się o Rosjanach.

  2) racjonalizm odrzucający tzw. „teorie spiskowe”. Czołowi „racjonaliści” rysują obecnie wszechświatowy spisek rosyjski, którego wyjaśnienie jest godne podobnych wyjaśnień o władzy iluminatów, reptilian, jezuitów itp.

  3) demokracja – jest dobra gdy władze mają monopol na informacje i ogłupiając ludzi zmuszają ich do podejmowania „dobrowolnych” decyzji, np. zagłosowania na któregoś ze sk..ynów wyznaczonych przez władzę na „lidera”, prezydenta itp. Utrata monopolu informacyjnego powoduje utratę władzy nad umysłami mas, a co za tym idzie – cała te „demokracja” z punktu widzenia Realnego Rządu przestaje działać.

 12. NICK said

  Ad P. RomanK.
  Link był.
  Odłożyłem na teraz.
  Znikł.

 13. RomanK said

  .https://www.youtube.com/watch?v=JCXpkAPQvhk

 14. NICK said

  Nieaktywny.

 15. rafal z said

  NICK said
  2016-08-29 (poniedziałek) @ 17:20:41

  aktywny
  http://www.youtube.com/watch?v=JCXpkAPQvhk

 16. NICK said

  Aktywny jest.
  Panowie powyżej.
  Pozdrawiam.

 17. maasteer said

  Te zarzuty NYT to są według siebie mierzone.

 18. konik said

  komentarz z sputnika: Krzysztof Auguścik 16:00 29.08.2016
  Gdyby porównać wielkość środków jakie na „przekaz medialny” przeznacza zachód z tymi, które na ten cel przeznacza Rosja, to wielkości kształtują się jak jeden do stu. Skuteczność przekazu Rosjan nie polega więc na przewadze intensywności machiny propagandowej. No to skąd się ona bierze. A no z tego prostego powodu, że prawda zawsze broni się sama. Mamy tu więc ewidentny przykład tego jak gniazdo zdeprawowanej, ohydnej i wynaturzonej propagandy narzeka na bezsilność prowadzonej przez siebie manipulacji.

 19. Zon said

  @ 15

  Nieaktywny

  „Unofficial Trump Ad Tha…” This video is no longer available due to a copyright claim by Peppermint Stripe Music.
  Sorry about that.

 20. RomanK said

  NYT…to wielce wiarygodny organ:-)))…czyz nie zapewnial was ze:
  -Sadam Hussein na nukularna bron
  – -ludzie zagrzaliscie Ziemie,az sie spocila
  – szczepionki sa bardzo bezpieczne a moze i nawet bardziej
  – terror jest tylko, jak bija zyda

 21. L2P said

  re 10
  zapewne nie celowe ale nie powtarzac bzdur i nie uwiarygadniac `zydokitu` o `gazowaniu..i palaniu ` biednych zydkow`..[ taka bajka panuje bo wiedza doskonale, ze na to zasluguja i tego sie boja..]

  [ se krzywdy nie robic bo wielu odwaznych i porzadnych ludzi za odklamywanie holokitu i dzis w pierdlu siedzi ! ]

  a i wielu innych bredni o Niemcach wymyslonych po 2 sw. przez zydowskich komunistow i zapodanych przez lewakow do zniewolonej swiadomosci.

  poczytac chocby `patykiem pisane` na P.W.

 22. Regina said

  Jak zwykle, wszystkiemu winny jest Putin. To ten rosyjski przystojniaka, psuje im wszystko. Niestety,prawda jest taka,że posłuch mają ci wiarogodni. Gdy z mainstreamowych mediów dowiaduję się,że w Odessie,w Domu Związkowym podpalili się sami protestujący, albo,że Recep Tayyip Erdogan,sam na siebie zorganizował pucz,to szczęka opada z wrażenia, że tak można traktować odbiorców „oficjalnych” informacji. Nic dziwnego,że każdy na swój sposób docieka w internecie prawdy.

 23. Boydar said

  Z tym Puczem Erdogana to pewnie akurat prawda, Pani Regino. Akurat on wyszedł na tym zdecydowanie najlepiej, przynajmniej na razie.

 24. Regina said

  Ad.23.Boydar. Paradoksalnie wyszło mu(Erdoganowi)to na dobre.Ale prawdą jest,że Amerykanie mają w Turcji swoje bazy i mnóstwo agentów.Niemożliwością jest, aby nie wiedzieli o przygotowaniach do puczu. Sądzę,że inni wielcy z NATO ,również byli poinformowani (Niemcy, Francja,Anglia).Skoro nie został uprzedzony,to maczali w tym swoje wstrętne ,brudne łapy.A ponadto Amerykanie wychodowali sobie następce Erdogana.Siedzi sobie u nich, na ich garnuszku w Kaliforni.

 25. Akej said

  @ Regina (24)
  „,,, aby nie wiedzieli o przygotowaniu do puczu”. Z pewnoscia wiedzieli, gdyz sami ten pucz organiowali.

 26. Hasso C. said

  RAcje ma Pan, Panie Konik: Prawda broni sie sama! Tylko 6% Amerykanow podobno ma jeszcze zaufanie do MGN (Mediow Glownego Nurtu). Ich tendencyjnosc i glajtszaft widac zwlaszcza teraz, kiedy wszystkie, ale to wszystkie na chama popieraja te stara k… Hilarie Clintonowa.

  Fakt, ze ujadaja teraz na rosyjska propagande swiadczy, ze prawda zagonila ich w kat i nie maja dokad sie wycofywac. Hurra! Niech zyje Wladimir Wladimirowicz (serio mowie)

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: