Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Tożsamość Ukrainy
  Zenon_K o Wolne tematy (48 – …
  How Too Ansys (@Ansy… o Tożsamość Ukrainy
  niepostepowyoszolom o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Piskorz o Wolne tematy (48 – …
  maxie o Wolne tematy (48 – …
  Lily o Tożsamość Ukrainy
  Lily o Tożsamość Ukrainy
  bronek o Tożsamość Ukrainy
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Lily. o Wolne tematy (48 – …
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Yagiel o Wolne tematy (48 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Niemiecki wicekanclerz mówi o porażce koncepcji TTIP

Posted by Marucha w dniu 2016-08-29 (Poniedziałek)

Według wicekanclerza Sigmara Gabriela, że Transatlantyckie Partnerstwo w dziedzinie Handlu i Inwestycji nie zostanie zawarte.

W wywiadzie dla niemieckiej telewizji ZDF czołowy reprezentant Socjaldemokratycznej Partii Niemiec w rządzie i jego wiceszef powiedział: „W mojej opinii negocjacje ze Stanami Zjednoczonymi de facto poniosły porażkę, choć nikt nie chce tego przyznać. W ciągu trzech lat negocjacji i 14 rund rozmów nie udało się zamknąć ani jednego z 27 dyskutowanych rozdziałów. Jednym z powodów dla którego nie ma przełomu jest to, że my Europejczycy nie chcemy poddać się naciskom Stanów Zjednoczonych”.

Zakładający powstanie strefy wolnego handlu między Unią Europejską a USA układ TTIP negocjowany jest całkowicie nietransparentnie [czyli w tajemnicy przed motłochem – admin] przez urzędników Komisji Europejskiej i Departamentu Handlu USA.

Wielu analityków i polityków w Europie wskazuje że zniesienie barier handlowych będzie niebezpieczne dla szeregu sektorów gospodarki państw europejskich (przemysł stalowy, szczególnie rolnictwo). W zakresie rolnictwa wskazują na zagrożenia nie tylko o charakterze ekonomicznym ale łączące się również ze znacznie niższymi standardami produkcji żywności w USA (nadużywanie nawozów w Europie uważanych za niezbyt bezpieczne, nadużywanie antybiotyków w hodowli, niekontrolowana ekspansja GMO).

TTIP zakłada na obecnym etapie szereg zapisów, które będą kwestionować suwerenność państw narodowych. Państwa będą mogły być pozywane do trybunałów arbitrażowych przez wiekie korporacje. Na podstawie TTIP korporacje będą mogły domagać się rekompensat za wprowadzenie przez państwa przepisów oznaczających „pogorszenie warunków inwestycyjnych” dla korporacji.

Rozumiane w ten sposób mogą być nawet decyzje rządów i parlamentów o podwyższaniu podatków, czy podwyższaniu standardów prawa pracy.

Czytaj także: Geopolityczny wymiar TTIP
http://www.kresy.pl/

 

Komentarzy 19 do “Niemiecki wicekanclerz mówi o porażce koncepcji TTIP”

 1. antek.wariat said

  Dobre wieści ,zobaczymy na ile realne.

 2. Kronikarz said

  Rolnictwo us służy tam tylko otyłym.

 3. RomanK said

  Panie Kronikarz ..co pan wie o rolnictwie amerykanskim?????
  CO wiekszosc z wypowiadajacych sie tu „expertow” wie na temat???

 4. L2P said

  Kupcy handlarze posrednicy `weneccy` nie ustapia..tak latwo nie ma i dojenie kasy dalej musi trwac a jak nie to beda skargi..

 5. revers said

  Mafia Junkers, ECB, Drodzi lepiej wprowadzaja TTIP, nawet przez ucho igielne wprowadza …

  http://balkanblog.org/2016/01/18/junkers-mafia-die-ezb-mafia-mit-draghi-ttip-mafia-dangerous-regulatory-duet/

  .http://balkanblog.org/wp-content/uploads/2016/02/EU-Commission.gif

 6. Longinus said

  Ameryka polnocna jest zalana zywnoscia GMO.Czyli zywnoscia sztuczna.Bozbawiona smaku I wszelkich witamin.A za to bardzo szkodliwa np.Ziemniaki obecnie chodowane w USA czy w Canadzie sa polaczone z genem meduzy,warzywa przybywajace z USA do Canady sa napromieniowane .By zachowac swierzosc ich.Je sie napromieniowywuje.Pytanie jak mozna produkty ktore maja byc kansumowane napromieniowac.W jakim celu.Wlasnie tu nie chodzi o zdrowie konsumentow .Tylko by jak najszybciej miec zyski z sprzedazy.Kosztem zdrowia spoleczenstwa. W Polsce przy obecnie rzadzacej partii bedzie to tez.I nikt nie bedzie sie stawial koncerna zywnosciowym.Ale za to Spoleczenstwo bedzie coraz bardziej chorowac I umierac.
  I wszystko to oto chodzi.DEPOPULACJA GLOBU …………..JUZ TRWA……….

 7. Klub Inteligentów Gazety Polskiej said

  To smutna wiadomość, ponieważ pogarsza perspektywy powstania rządu światowego w którym wszystkie narody kochają się i są równe. Ostatni raz czułem taki żal gdy Izrael poniósł klęskę w Libanie w 2006.

 8. ojojoj said

  Jak nie TTIP to bedzie cos innego. Jestem pewny, ze rozmowy juz sie zaczely.

 9. Akej said

  Zarcie w Jankesowie jest fatalne.rzadko kiedy natrafi sie na cos zjadliwego. Chleb jest wprost obrzydliwy. Wszystko, od mies poprzez warzywa jest pozmieniane genetycznie. Dopiero po przyjedzie do Polski przypomnialem sobie jak smakuje mleko. Roznica w smaku miedzy wedlinami polskimi a amerykanskimi jest wyrazna. Wszysto zarcie jest napompowane srodkami podtrzymujacymi. Kupi si np. pomidory to, nie zgnija przez dlugi okres czasu. Strach to brac do ust. Mam nadzieje, ze u nas do takiego zeswinienia nie dojdzie.

 10. Grażyna said

  ad. 9

  Zmartwię Pana. Miałam pomidory, które po miesiącu w niezmienionym dobrym stanie wyrzuciłam. Właśnie dlatego, że się nie zepsuły. W Polsce. Koleżanka opowiadała mi jak jej wujek „dojrzewa” szklarniową paprykę. Na kilka godzin wstawia do szklarni włączony traktor. Dla siebie ma osobną uprawę.
  Polska żywność (produkowana w Polsce) w większości już nie jest zdrowa. Zaczęłam jeździć specjalnie na wieś po PRAWDZIWE mleko, maślankę, śmietanę, masło i jajka. Przypomniałam sobie jak smakuje PRAWDZIWE zsiadłe mleko. Jest różnica. W sklepowym nabiale jest mleko w proszku, które wg niektórych lekarzy powoduje uczulenie.

 11. Maćko said

  9 Akej, oraz poprzedni krytycy USrAhellskiego zarcia :

  Szanowni, to chyba dobrze tlumaczy, ze jak czlowieki sa z USA, to bzdeca i pleca 3×3!
  Na GMO naćpani po porstu nie wiedza co pisza… musimy wiec być dla nich wyrozumiali. To nie ich wina.

  :-))))))))))))))))))

  Pan RomanK to wyjatek, bo robi zakupy u chlopa teksasowatego, na tych straganach z towarami lokalnymi, które sa w kazdym supermarkecie zaraz po wejsciu…..

 12. NICK said

  Ooo.
  (11).
  Aż tyle i tylko tyle.
  Powiem.

 13. revers said

  Pozniej po TTIP na rynku zostanie tylko Nestles, z slangowym „wasza woda, wasz przyszłość”, a nam x10000 zysk lub dollar za litr wody.

  http://tapnewswire.com/2016/08/nestles-attempt-to-completely-privatize-steal-water-in-oregon-put-to-a-stop-our-water-our-future/

 14. RadNieRad said

  No i nie zdazyli przed Chinami i Nowym Jedwabnym Szlakiem.
  I caly misterny plan w pis..du. To raz sie nam na cos ta ue przydala, bo pis raczej za

 15. Dictum said

 16. Hasso C. said

  Taki przyklad: wg. TTIP jesli w sasiedztwie prywatnego szpitala, panstwo albo gmina zbuduje szpital, to ten prywatny moze pozwac i dostac odszkodowanie za utracone w przyszlosci (potencjalnie) dochody z powodu konkurencji z sektora publicznego. To granda.

 17. Boydar said

  Rodowity teksański Kafel upieczony jest jeszcze z innej, starej gliny. Jemu to i atom nie zaszkodzi.

 18. piwowar said

  Longinus said

  Ameryka polnocna jest zalana zywnoscia GMO(……………..)Ziemniaki obecnie chodowane w (………………….)Je sie napromieniowywuje.Pytanie jak mozna produkty ktore maja byc kansumowane napromieniowac.W jakim celu.(………………….)
  I wszystko to oto chodzi.DEPOPULACJA GLOBU …………..JUZ TRWA……….

  Słabo mi, jakem żywnościowiec, zapyziały zresztą.

  Ilez można walić w klawiaturę przez tyle lat, a tu pop swajo, cziort swajo. Wymiękam zatem. Ma Pan rację po sto dwadzieściapięćprocentkroć. Chaj wam bude, jak powiadała moja ciotka. Tyle że kartofli sie nie „choduje”, tylko uprawia. Żywnośc napromieniowywowuje sie wiązką elektronów, nie jakimiś radioaktywnymi bąbami atomowymi. Bąbami też, tylko rzadko. Coraz częściej żywność poddaje się działaniu wysokiego ciśnienia (paskalizacja) zamiast temperatury (pasteryzacja). Szkodliwość promieniowania radioaktywnego na żywność opisana już została wiele tysięcy lat temu w książce pod tytułem Ramajana.

  Na depopulacje globu to Oni mają inne, prostsze i tańsze sposoby niz zatruwanie żarcia. Po co mieliby szkodzic i sobie?

  Chociaż te pyry z genami meduzy to się może i „choduje”.

 19. Boydar said

  Panie Piwowarze. Teoretycznie ma Pan rację. Trudno mi bowiem udowodnić, że jednak tkwi Pan błędzie. Po napromieniowaniu „wiązką elektronów” tam już … nic nie ma. Dość podobnie z ciśnieniem i innymi technologiami przedłużającymi niepsujność. Nasza żywność MUSI nieść nie tylko gołe kalorie jeśli mamy przeżyć dłużej niż kilka pokoleń w obecnej formie. Takie cóś to można zjeść od czasu do czasu bez szkody dla zdrowia; ale nie na wciąż. To jak to jest, że nawet bolszewik Lenin zachęcał do świeżyzny; zarówno względem produktów roślinnych jak i odzwierzęcych.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: