Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  minka o USA nastawiają przeciwko sobie…
  Kojak o USA nastawiają przeciwko sobie…
  minka o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  Catolicus o Zielone ludziki
  Kojak o Jak rosyjska ropa umknęła…
  prostopopolsku o Zielone ludziki
  Krzysztof M o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Krzysztof M o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Ale dlaczego? o Kobieta jak modliszka – charak…
  Lily o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Norwegia: Kobiety objęte poborem do wojska. Przez równość płci śpią razem z mężczyznami.

Posted by Marucha w dniu 2016-08-29 (Poniedziałek)

Coraz więcej kobiet w Norwegii wstępuje do wojska. Tylko tego lata, co trzeci rekrut wcielony do armii na stałe był płci żeńskiej.

Norweżki już od czterdziestu lat mogą na ochotnika dostać się do wojska. Jednak dopiero od niedawna śpią w koszarach razem z mężczyznami.

Norweskie kobiety zostały objęte poborem w 2013 roku, kiedy to ówczesny premier, Jens Stoltenberg, przeforsował z pomocą niemal całego parlamentu prawo ustanawiające pobór także dla kobiet. Norwegia nie tylko weszła wtedy w wąskie grono krajów, w których pobór dotyczy kobiet, ale wyznaczyła też nowe standardy.

Zgodnie z ideą „degenderyzacji” kobiety zostały wcielone do koszar razem z mężczyznami. Razem z nimi biorą też udział w ćwiczeniach i manewrach wojskowych. Dowódcy bardzo chwalą sobie obecność pań wśród wojaków.

„Dzięki temu mam większą możliwość wyboru. (…) W czasie działania, posiadanie kobiet w wojsku to duża zaleta. Mają one dostęp do tej części populacji do której często nie mają dostępu mężczyźni, np. przy zbieraniu informacji wywiadowczych” – mówi porucznik Pal Berglund. [Czy to nie jest przejaw seksizmu? – admin]

Na obowiązkową służbę i dzielenie koszar z mężczyznami większość z kobiet nie narzeka. Zdaniem 18-letniej Marianne Westum, którą niedawno powołano do wojska, „dobrze, że obie płcie mają takie same szanse”.

„Dobrze, że kobiety i mężczyźni otrzymują taką samą szansę. Taka służba pozwoli odciąć pępowinę. Moim celem jest stanie się bardziej niezależną, nauczenie się pracy w zespole, poznanie przyjaciół z innych środowisk. Po prostu chcę stać się dojrzalszą” – mówi Westum.

Westum nie narzeka też na przymus spania w pomieszczeniach wraz z mężczyznami. 18-latka potwierdza, że szybko przyzwyczaiła się do ich obecności, a relacje między nimi są czysto koleżeńskie.

Zdaniem ekspertów, takie mieszane koszary działają na korzyść relacji kobiety-mężczyźni. Według nich, wspólne spanie zmniejsza ryzyko występowania molestowania seksualnego. Działać ma w tym wypadku zjawisko „degenderyzacji”, które sprawia, że przeciwne płcie postrzegają się nie jako obiekty seksualne, ale jak rodzeństwo.

„Uważamy, że wystawienie na wzajemną obecność zwiększy tolerancję akceptację oraz zrozumienie siebie nawzajem” – mówi Nina Hellum z Norweskiego Instytutu Badań Obronności.

http://pikio.pl

Jak już Norwedzy coś wymyślą, a jeszcze i uzasadnią, to nic tylko gębę rozdziawić…
Admin

Komentarze 72 do “Norwegia: Kobiety objęte poborem do wojska. Przez równość płci śpią razem z mężczyznami.”

 1. ojojoj said

  „…Po prostu chcę stać się dojrzalszą”

  Stana sie dojrzalsze szybciej niz im sie to wydaje. Oczywiscie, po odsluzeniu, prochy przeciwstrachowe do konca zycia, zwienczone samobojska kulka w leb.

 2. www said

  Jaką zdolność bojową osiągną ci mężczyźni? …bo o kobietach nie ma co mówić.

 3. Boydar said

  Okazuje się, że nie tylko w Polsce mamy ch.d.ik.k. Fiordy są ładne; i fiordy ewentualnie mogą zostać.

 4. revers said

  re2

  zwlasza w periodyku, kto poniesie koszty podpasek? widac dla kasy w nie niskim zoldzie norweskim, to i cycki wszedzie wejda nawet w kamasze.

  Ciekawe jak bylo pod Narvikem, po ktorej stronie by stanely Quslingowcow , czy Brygady Strzelcow Karpackich.

 5. Kronikarz said

  Następny etap, to przypawiać wojskom macice, i będzie równość jeszcze lepsza, jak mówią teoretyczki genderyzacji.

 6. snag said

  Jedno ze 101 rozwiązań zwiekszenia przyrostu naturalnego 😉 ,..

 7. RomanK said

  ad 6 to wlasnie skutek manipulacji takowym- panie Snag….
  Dzieci na smieci- Robcie studia nie dzieci…
  Dawaj i Gin….dla swoich panow:-))))))

 8. RomanK said

  Proponuje dumny haft na sztandarach pulkow kobiecych:

  „Daja i Bronia!”

 9. AlexSailor said

  ad 4 @Rewers

  To akurat wiemy.
  Kilkadziesiąt tysięcy kobiet norweskich, w tym mężatki, dały w pełni świadomie ciała SSmanom, by począć „dzieci rasy panów”.
  To nie żart, i bez oporu mężów.

  No, ale po wojnie mieli poważną denazyfikację.

 10. toidi said

  „W czasie działania, posiadanie kobiet w wojsku to duża zaleta.”

  Jakie zręczne sformułowanie… Posiadanie.

  A tera na poważnie. Jak kobita zastrzeli muslima to on nie pójdzie do nieba. Izraelska armia to już sprawdziła.
  Ci Norwegowie wcale nie sa tacy gypi na jakich wygladają.

 11. AlexSailor said

  Ale do rzeczy.
  W sumie nie jest żadnym problemem to, że dzielą pomieszczenia z mężczyznami.
  Dużym problemem nie jest również, że są statystycznie słabsze fizycznie i psychicznie, że są bardziej drapieżne i bezwzględne, że nie są pełnowartościowym żołnierzem, ale mogą być liczone jako 70-85% wartości bojowej mężczyzny.
  Statystycznie oczywiście.

  Po prostu, kierowanie kobiet do wojska jest głupotą, bo każda może urodzić 8-14 dzieci bez żadnego problemu, dając za 20 lat wielu żołnierzy.
  Problemem jest również odkobiecanie kobiet, czynienie z nich kalek emocjonalnych po służbie i działaniach bojowych.

  Nie mniej to dziwne przekonanie o gwałtach i wzajemnym gżeniu się po kątach nie odpowiada prawdzie, a jego źródła są spowodowane wpływami talmudycznymi.
  Ot, jak muzułmanin widzący kobietę ubraną z europejska, np. w stroju kąpielowym, dostaje fiksum-dyrdum i chce ją zabić lub zgwałcić, a najlepiej jedno i drugie, tak nam wpojono, że kobiety w jednym pomieszczeniu z mężczyznami, to sodoma i gomora.

  Jest jeszcze problem zwyrodnialców i przestępców w wojsku, ale tych powinno się z wojska wyrzucać, bo więcej z nich szkód niż pożytku.

 12. L2P said

  PARA…A N O N S E N S [ JAJA CYCNO DUPNE ]

  `sucza psiarnia` i `spedalona gowniarnia` – tak TO plicja wo.sko – brakuje dzieci i staruszkow na polgwizdka a w ciazy na `lekkie obowiazki` z podwojna menazka i potem z wozkiem po polach minowych….

  parch sie kuli z esmichuuuuuu….

 13. Siggi said

  Ja se z tego nie zamierzam robić kpin i pod-śmie-hujków.
  „Dziurawe”wojsko było ,jest i zawsze będzie w dziejach świata i ludzkości.Na snajperów kogo biorą?A w cewilu na tzw.seksterki tj osoby ,które segregują w wylęgarnii jednodniowe piskląta:… kogutki od kurek?A tam gdzie diabeł nie może,to kogo pośle? B A B Ę …proszę Kierownictwa.
  Tu się jakoś tendencyjnie,nawet złośliwie sprowadza kwestię do seksizmu,co nawet Kier.Administracyjne musiało,wtrącić,zauważyć bezpodstawnie oczywiście.I po co?
  Jedyny mankament na służbie ,to dni”księżycowe”,ale i to ,przy obecnym poziomie technicznym idzie załatwić.W takich „dniach” ,to męski element różnie reaguje na „zapach” śledzi,a to podczas np.akcji bojowych ,może utrudniać dowodzenie i osiągnięcie zwycięstwa w walce.Ale i NATO są skuteczne sposoby.
  Tak samo do opanowania jest problem wzburzenia wszelkich zachcianek,chcic u obu rodzajów wojsk.Kiedyś do herbaty czy kawy zbożowej zabielanej bez cukru dodawano dyskretnie brom i chcice opadały o dziwo.Teraz jest cały zestaw na pobudzenie i stępienie tegoż problemu.
  Jak się ich (wojsko)widzi ubranych bojowo ,w pełnym rynsztunku z umazanym pyskiem-bużką,to faktycznie nie wiadomo ;…kto jest kto? I to jest sukces.Wróg jak wie,że u przeciwnika jest mieszane wojsko,to będzie się wzdrygał:…czy zastrzelić takiego żołnierzyka,bo a nuż … baba.Szkoda,nieprawdaż?
  A więc walczmy o pokój,a ta walka może być bardzo zażarta,że – jak mówi Michalkiewicz St.- może z tego nie pozostać kamień na kamieniu.

 14. Maćko said

  Szanowni juz wiedza, ze USA, po stracie paru czolgów, wycofalo kobiety ze stanowisk dowódczych?
  Kobiety sa wspaniale i kochane ale maja cechy uniemozliwiajace im szybkie, sprawne, powtarzalne i wydjane dzialanie w warunkach wojennych.
  Nie zapominajmy, ze do menopauzy i pare lat po, mamy do czynienia z czterema osobami w kazdym miesiacu i tak co 28 dni.

 15. NyndrO said

  Niepierwszy raz zdolalem zauwazyc, jak Pan niesamowicie uwaza Norwegie, Panie Kierowniku. 😊

  A tak… 😕
  Admin

 16. L2P said

  ` sigg.i hailo ! ` czy jak czy tak., wsluchany w sowieckiego zyda, nadajacego z `israela`, niepociety pocietego i pisze,…ale czy cokolwiek po rozumie..

 17. leo69 said

  Tylko tchórze wysyłają kobiety na pierwszą linię. O oszalałym Israhellu nie wspomnę. Co się dzieje z taką żołnierką po dostaniu się do niewoli.. wiadomo, pod reką przykłady z Powstania Warszawskiego.

 18. Dziad Wernyhora said

  E tam, Norwegia i tak nie będzie z nikim walczyć, w razie czego szybko się podda i cześć.
  W takiej armii jak norweska równie dobrze mogłyby słuzyć chomiki – wartość bojowa nie ma tam znaczenia.
  Niewątpliwie, prezerawtywy i pigułki stanowią teraz znaczący procent budżetu „ministerstwa wojny”.
  Ale za to panienki są w końcu zaspokojone – bądźmy szczerzy – cnotki do woja nie wstępują.

 19. Premizlaus said

  Zamtuz a nie wojsko. Oni tam będą czynili rozpustę nieczystą i nierząd, a nie uczenie rzemiosła wojennego.

 20. Dziad Wernyhora said

  @19
  Nie zgadzam się – to już będzie czysta rozpusta i wojacy tęsknić będą do karabinów i poligonu, ale to nie będzie im dane.

 21. Zerohero said

  Zdaniem ekspertów, takie mieszane koszary działają na korzyść relacji kobiety-mężczyźni. Według nich, wspólne spanie zmniejsza ryzyko występowania molestowania seksualnego. Działać ma w tym wypadku zjawisko „degenderyzacji”, które sprawia, że przeciwne płcie postrzegają się nie jako obiekty seksualne, ale jak rodzeństwo.

  Nie wiem skąd oni tych usłużnych ekspertów wytrzasnęli. Postrzeganie na zasadzie rodzeństwa jest faktem, ale pod warunkiem wspólnego wychowywania się od dziecka. Zaobserwowano to na przykład w kibucach. Natomiast gdy obcy ludzie się spotkają pierwszy raz w wieku 18 lat, to nie ma szans na „degenderyzację”. W najlepszym wypadku będą „miłości wakacyjne”, a w najgorszym plaga gwałtów o której oczywiście nie będzie się mówić, ponieważ podważy to politykę reżimu.

  Co do przydatności kobiet w oddziałach liniowych (czyli żadne zaplecze, transport itp. ale walka piechoty):

  Służba wojskowa kobiet wywołuje wiele kontrowersji. Jej zwolennicy nie mogą jednak podważyć wyników badań naukowych, przeprowadzonych m.in. w USA. Dowodzą one oczywistej prawdy, że statystyczna kobieta dysponuje o 45-50% mniejszą siłą i o 25-30% mniejszą ogólną sprawnością fizyczną niż mężczyźni. Dowiedziono również, że istnieją problemy z utrzymaniem dyscypliny w pododdziałach bojowych z mieszanym składem. Nie dotyczy to jedynie zwykłych w takich wypadkach relacji damsko-męskich, czy braku zaufania do żołnierek, ale np. wybuchów niekontrolowanej agresji wśród mężczyzn, w reakcji na zabicie lub zranienie przez przeciwnika kobiet-żołnierzy.
  http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=8126

 22. Marucha said

  Owszem, kobiety nadają się do niektórych służb w wojsku: snajper, personel medyczny, obsługa prawna…
  Ale pomysł, by brać je do wszelkich służb jest totalnie poroniony i nawet mi się nie chce tego uzasadniać.

 23. Premizlaus said

  We wszystkich służbach mundurowych kobiety winny być na stanowiskach biurowych, względnie, jak już wspomniano, w służbach medycznych na poligonie. W żadnym wypadku kobiety nie nadają się do walk ani do dowodzenia, zatem te stanowiska winny być jedynie zarezerwowane dla mężczyzn. Tak, jak wiele różnych rzeczy winny być jedynie zarezerwowane dla mężczyzn.

 24. Premizlaus said

  Swego czasu podawano informacje, że żydostwo, by osłabić morale wojska, bodajże palestyńskiego, ale nie pamiętam, czy tego, w każdym bądź razie na Bliskim Wschodzie, demoralizowano je notorycznie puszczając w telewizjach filmy pornograficzne. Tutaj mamy do czynienia z podobną taktyką, tylko znacznie drastyczniejszą, bo wpuszczono dziołchy, nie wiadomo jakiej renomy, wprost w koszary. To może służyć również do rozbicia morale wojska norweskiego.

 25. AniaK said

  Re23:
  Bzdura bzdura bzdura. Kobieta śmiało może być generałem. Mój pierwszy nauczyciel od PO widział we mnie ogromny potencjał 🙂

 26. AniaK said

  Pierwsza nie będę ale może jakoś to przełknę 🙂

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_Wittek

 27. Marucha said

  Re 25:
  Dwie Polki zostały generałami (proszę sobie wyszukać, kto).
  Co nie zmienia w niczym ogólnej zasady, że nie nadają się do służby liniowej.

  Kobieta powinna RODZIĆ, a nie zabijać i dać się zabić.

 28. AniaK said

  .https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/82/Maria_Wittek_pomnik.jpg/800px-Maria_Wittek_pomnik.jpg

 29. AniaK said

  II

  .https://pl.wikipedia.org/wiki/El%C5%BCbieta_Zawacka

 30. AniaK said

  III

  AK

 31. AniaK said

  Generałem trzeba się urodzić 🙂

 32. Jan said

  Ludzie…czy są tu jeszcze? Dajecie się wciągnąć w kanał wojenny. Ty walcz i giń a bankster liczy zysk. Zołnierze powinni wystrzelać bankierów, dziennikarzy i polityków pro wojennych, i po problemie.

 33. Premizlaus said

  Re 27:
  Pełna zgoda.
  A że kobiety zostają dowódczyniami, to nic dziwnego. Zaraz feminizmu i emancypacji zrobiła swoi i robi nadal.

 34. AniaK said

  Re32:
  Panie Janie, ja będę w pierwszym w historii Generałem Pacyfistą 🙂

  .https://www.youtube.com/watch?v=7wChlvZbXjY

 35. Racjonalista said

  Zobaczymy, jak norweskie żołnierki wyglądać będą za 9 miesięcy. Swoją drogą, gdy zniszczono w Norwegii rodzinę, armia będzie głównym źródłem wzrostu demograficznego.

 36. AniaK said

  Re27:
  „Kobieta powinna RODZIĆ”

  Dzieci są przereklamowane 🙂

 37. karlik said

  Ad.27 „Dwie Polki zostały generałami.”
  Były i takie co otrzymały Virtuti Militari , np. Aleksandra Szczerbińska – po mężu Piłsudska..od razu otrzymała srebrny.
  Ku chwale Ojczyzny…..

 38. Pan Troglodytes said

  Standardowa podpaska wojskowa w kolorze khaki wz. 1 oraz moro wz. 2

 39. Nojdór said

  Ty AniaK, jesteś nieźle porąbana. Twoim domem i to od zaraz, powinny być Tworki!

 40. Anucha said

  Widział ktoś Pana Czołgistę?

  Bo ja mam tu dla niego do załogi działonową.
  Ponoć strzela z armaty aż miło 🙂

  .http://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/wf3ktkpTURBXy9kMzMyYjZhMGUzYmVhZmE3YThhODAzZTU5Zjg5MmE5NS5qcGeSlQNdAM0B8c0BGJMFzQMgzQHC

 41. Anucha said

  Kobiety w wojsku absolutnie mi nie przeszkadzają. Nie chciałbym tylko w jednym plutonie ze Szczuką.
  Jak już umierać to na pięknym łonie natury.

 42. Holmes said

  Akurat Szczuka w armii to dobry pomysł. Oczywiście, w roli żywej tarczy.

 43. Pan Troglodytes said

  Zakończony pełnym sukcesem zrzut ładunku niestandardowych, bojowych podpasek wojskowych o zwiększonej chłonności dla 4 regimentu żeńskiego walczącego o wyzwolenie uciśnionych gejów pod Abu Bubi.

 44. NICK said

  Ad (40). Anucha Pan.
  Właśnie.
  No i Pan Mordka Szanowny zaginął był.
  „Salcie” daje mu „wycisk”?

 45. Re: Artykul…
  Jeszcze jak wezma Norwedzy do swej armi pedalow, lesbijki i inne „homo-niewiadomo” to bedzie wtedy juz calkowity komplet i „genderowski odjazd”…
  Wszyscy wtedy beda sie trzymac za „karabiny” i „lufy”…
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 46. Anucha said

  @44

  Panie Jaśku będzie tak jak na załączonym obrazku.

  .http://www.kuku.pl/komiks-dowcip-zart-rysunkowy/Gej-w-wojsku-kuku-pl.jpg

 47. ,... said

  @ 38. Nojdór said …Ty AniaK, jesteś nieźle porąbana…@ 34. AniaK said .. ja będę w pierwszym w historii Generałem Pacyfistą

  https://en.wikipedia.org/wiki/Lynndie_England – jaka milutka buzia i ile bojowych odznaczeń!
  .https://en.wikipedia.org/wiki/Lynndie_England#/media/File:Lynndie_England_handcuffs.jpg
  After serving her sentence, England returned to Fort Ashby, West Virginia, and stayed with friends and family.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Abu_Ghraib_torture_and_prisoner_abuse
  Two soldiers, Specialists Charles Graner and Lynndie England, were sentenced to ten and three years in prison, respectively.
  Brigadier General Janis Karpinski, the commanding officer of all detention facilities in Iraq, was reprimanded and demoted to the rank of colonel.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Janis_Karpinski (Janis Leigh Beam)
  She is married to George Karpinski, a Lieutenant Colonel at the Oman US embassy.
  In a 2004 interview for the Santa Clarita, California newspaper, The Signal, Karpinski claimed to have seen unreleased documents from Rumsfeld that authorized the use of dogs, food and sleep deprivation, and isolation for Iraqi prisoners that were also signed by General Sanchez…..

  née Beam: bliższych danych o niej i rodzinie jest brak. Mąż jej Karpiński, mógł się równie dobrze nazywać: Warszawski, Mazowiecki, Brzeźiński, Berliński itd. Zaszyfrowano.
  1. Born. Used to indicate the maiden name of a married woman.
  2. Formerly known as.
  I tu siurpryza, co do pochodzenia zadków!

 48. Zdravko said

  Niezależnie od komentarzy Gajówkowiczów, kobiety mogą służyć w prawie wszystkich armiach świata. Zakazanie im służby jest mało prawdopodobne. Bardziej realne jest natomiast złagodzenie skutków fantasmagorii lewicowych oszołomów. Zacznę od przytoczenie rynkowej oczywistości.

  W znacznej części firm w przypadku niektórych stanowisk szefostwo wymaga realizację określonych zadań. Ilość i charakter tych zadań jest przydzielany niezależnie od płci. Decydują inne czynniki, jak doświadczenie, umiejętności, ale chwilowo to nie ma teraz znaczenia.

  Przechodząc do meritum. Otóż w Wojsku, wszyscy żołnierze co roku muszą zaliczać testy sprawnościowe. Inne wymagania stawia się Mężczyznom, a inne kobietom. Nietrudno się domyślić, że od Kobiet wymaga się znacznie mniej niż od mężczyzn. O ile na lekcjach w-f jest o zrozumiałe, o tyle w wojsku jest to już niedopuszczalne, a co najmniej szkodliwe.

  Obniżenie norm jakościowych kobietom skutkuje dopuszczenie do zawodu mniej wartościowego pracownika – z niższym stopniem sprawności, siły i szybkości. Te cechy w przypadku żołnierza są kluczowe.

  Wojsko potrzebuje wojowników, a nie zbieraniny składających się z żołnierzy i harcerzy. Wyrównanie norm jakościowych dla wszystkich żołnierzy, powinno zmniejszyć skalę patologii. Jeżeli przedsiębiorstwa stawiają takie same wymagania ludziom niezależnie od płci, to czemu mamy robić wyjątek w armii? Przecież zarówno firmy, jak i wojsko oczekują tego samego – efektu.

  Mówiąc bardziej brutalnie. Żadna kobieta nie zatrudni się na budowie do obsługi betoniarki, czy machania łopatą, bo zwyczajnie nie da radę fizycznie. To czemu mamy dawać ulgę dla kobiet, by fizycznie dawały radę?

 49. outsiderR said

  1.”„Dobrze, że kobiety i mężczyźni otrzymują taką samą szansę. Taka służba pozwoli odciąć pępowinę. Moim celem jest stanie się bardziej niezależną, nauczenie się pracy w zespole, poznanie przyjaciół z innych środowisk. Po prostu chcę stać się dojrzalszą” – mówi Westum.”

  Proponuję, by kobiety otrzymały taką samą szansę w roli pracownka dołowego w kopalni.
  Ponieważ nie wszystkie kopalnie są zamknięte – (jeszcze) – szansa jest.

  2.”Owszem, kobiety nadają się do niektórych służb w wojsku: snajper, personel medyczny, obsługa prawna…”
  No i nieśmiertelny rzecznik prasowy. To ulubione stanowisko służbowe kobiet… 🙂
  Nawet, jak nie znają się (ni w ząb) to i tak coś powiedzą. Prawda? 😉

 50. L2P said

  `swiat schodzi na diably` a ludzie na `czubki` nie dziwi nic, ze to musi upasc, pytanie tylko jak i kiedy..

 51. Kar said

  re:48/Zdravko

  ..troche kolego zagalopowales sie z „pewnikami” mowiac:..”zadna kobieta”..Trzeba-nalezy pamietac jednak o wyjatkowych sytuacjach np. wojny (patrz przyklad Anglia, Rosja IIWS) gdzie kobiety generalnie prawie, ze w 100% zastapily mezczyzn (!) A byly to kopalnie, na roli, na budowie, przemysl ciezki/zbrojeniowy..etc. I prosze tutaj laskawie przestac pieprzyc andronami typu – „zadna” (!)

 52. anonim said

  outsiderR
  Zapomniał Pan o PPŻ 🙂

 53. AniaK said

  Re39:
  Te Tworki trochę daleko i ja za szpanem nie przepadam. Mam nadzieję, że pozwolisz poszukać mi czegoś bliżej 🙂

 54. AniaK said

  Re39:
  Powązki możesz wybić sobie z głowy na zawsze. Masz to u mnie jak w banku 🙂

 55. AniaK said

  @Admin
  Nie rozumiem dlaczego takich Nojdórów nie wykopuje się stąd na zbity pysk. Zero merytorycznej dyskusji, kompletny brak kultury….

 56. Nojdór said

  Ty AniaK, kmiociarko, nie jesteś normalna, jak pierd… olisz u gajowego o… torbach z… Lidla, albo o… porcelanie. Twój wtręt o Powązkach, jest bardzo głupi i idiotyczny, ty kretynko.

  ——
  Panie Najdór, można wyrazić swą opinię o wpisach p. Ani K w sposób nieco bardziej kulturalny, tak jak robią to inni.
  Czy w podobny sposób odzywa się Pan do matki, siostry, żony/narzeczonej czy pani w kasie supermarketu?
  Admin

 57. AniaK said

  @Admin
  Panie Admin, Pan z takimi ćwokami nie dyskutuj tylko w mordę z obu stron i kopa na do widzenia 🙂

 58. wanderer said

  Pan Boydar proponowal odblokowac temat … 🙂

 59. AniaK said

  A za obrazę Bohaterki Sierpnia 80 kula w łeb skubańcowi się należy! Mój drugi nauczyciel z PO byłby ze mnie dumny. 3X5 ze strzelania w dzienniku murowane 🙂

 60. Hasso C. said

  Norwezki to wspaniale dziewczyny. Pracowalem w Norwegii kilka razy jako mlody i zadny forsy lekarz, i norweskie pielegniarki zaimponowaly mi swoja pracowitoscia, zaradnoscia i pomyslowoscia. Jako asystentki do operacji zgadywaly, jakie narzedzie mi potrzebne czesto zanim ja sam wiedzialem. Na pewno beda wspanialymi zolnierkami, jesli prawidlowo je wyszkolic.
  Ale w tym czasie, arabki mieszkajace w Norwegii wyprodukuja swoje 10 dzieci, i w nastepnych pokoleniach pielegniarki nie beda juz pomyslowe i urocze, jak teraz.

  I to jest problem, ktory mnie wkurwia do nieprzytomnosci, bo dotyczy calej pojebanej Europy…

 61. Nojdór said

  Tak p. Marucha, ale ona jest bardzo wqrwi…jąca tutaj. :/

  Mimo wszystko… można komuś dosolić bez używania wyrazów.
  Admin

 62. NyndrO said

  Panie Nojdór, jeśli Pan Kierownik akceptuje czyjąś obecność w Gajówie, Pan też musi. To jest teren prywatny. 😉 Pozdrawiam.

 63. NyndrO said

  … tzn. nie musi. 🙂

 64. Okadwa said

  I tak to przybywa figli i figielków.
  I warzy się potrawy z przeciwności a na przekór.
  Płeć stworzyła wpierw natura a potem zaś człowiek ubogacił i poszufladkował społecznie.
  Ale ani biologii ani szufladkom społecznym ufać nie można bo co rusz niespodzianki a psikus.
  Bo na wygląd i czynności przy pisuarze niby facet… a przecie kobita od środka;
  społeczny zaś przymus stworzył obraz i zachowania tudzież obowiązki niewieście… ale Norwegia tworzy nowe.
  I tak konstruuje coby Breivikowi całkiem się pomieszało w celi… pewnie znowu zaskarży te państwo i znowu wygra.
  Breivik żalił się na samotność i izolację… powinna Norwegia eksperyment koszar przenieść do cel: pełna koedukacja.
  A koedukacja to terapia przecie…
  „Uważamy, że wystawienie na wzajemną obecność zwiększy tolerancję, akceptację oraz zrozumienie siebie nawzajem” – mówi Nina Hellum.
  Niewykluczone że we przyszłości (być może niedalekiej) bojówki jednopłciowych będą bejsbolami rozbijały pisuary gdzie się da.
  Bo pisuar to przejaw ucisku a ciemiężenia tudzież wychowania we fałszywej ideologii fallusa.
  – Chcesz się odlać?… To usiądź… jak człowiek.

 65. Nojdór said

  OK. Panie Kierowniku i Panie NyndrO

 66. NyndrO said

  Cos tak podskornie czuje, ze porzadny z Pana facet.

 67. Nojdór said

  Pozdrawiam panie NyndrO.

 68. revers said

  Zaczyna sie od wojska burdel … , potem na basenach kapielowych , potem w parkach ,skwerach , ludzie boja sie juz w niemczech na festyny wychodzic

  Jednoczesnie w zydotubie trwa ofensywa prymitywnych obrzadkow i kulturek ktore maja byc przenisione sila do europy, dzieki roznym multi kulti decydentom.
  Gwalty, trawja, i to ofiarami gwaltow padaja nie tylko niemki ale europejki, w jednym przypadku wegierka

  http://www.nnz-online.de/news/news_lang.php?ArtNr=196617

  wystarczy na youtube wpisac „African Primitive Tribes Rituals and Ceremonies” lub „Amazon” a wyskoczy dziesiaki 10 minutowek

  .https://www.youtube.com/watch?v=dNeM8sVZmfE

 69. Premizlaus said

  Re 40:
  Taa działonowa…chyba modelka z założonym hełmofonem, pozująca do zdjęcia/obrazu.

 70. Boydar said

  Chyba Wam Kochani skrezola odbiła na jesień

  http://www.newsweek.pl/historia/rownouprawnienie-w-prl-gdzie-pracowaly-kobiety-w-komunizmie,artykuly,379489,1,1,1.html

 71. Kar said

  re:70/B.

  no..wyraznie widac, ze kobiety dominuja (na tych zalaczonych fotkach-unikatach)..jak trwoga to do Boga. Wytluklo chlopow podczas wojny to wyciagneli chciwa lape po kobiety..

 72. Boydar said

  Czyli jednak „da się” 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: