Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

„USA robiły wszystko, co możliwe, aby Iran nie otrzymał S-300”

Posted by Marucha w dniu 2016-08-29 (Poniedziałek)

USA próbowały przeszkodzić Teheranowi w uzyskaniu systemów rakiet przeciwlotniczych S-300, ponieważ nie chcą uznać prawa tego kraju do obrony, uważa Najwyższy Przywódca Iranu Ajatollah Ali Chamenei.

„S-300 jest raczej środkiem obrony niż bronią ofensywną, jednak USA zrobiły wszystko, co w ich mocy, aby pozbawić Iran tego systemu” — cytuje oświadczenie Chamenei agencja Trend.

Irański przywódca powiedział również, że przed Teheranem stoi „taki wróg, który nie chce uznać (dla Iranu) prawa do obrony kraju”.

Kontrakt na dostawę S-300 do Iranu został podpisany w 2007 roku. Jednak jego realizacja została zawieszona w związku z przyjęciem 9 czerwca 2010 roku rezolucji 1929 Rady Bezpieczeństwa ONZ, która nałożyła zakaz na przekazywanie Teheranowi zaawansowanej broni, w tym rakiet i systemów rakietowych.

W kwietniu ubiegłego roku Władimir Putin zniósł zakaz na dostawę S-300 do Iranu, w listopadzie tego samego roku umowa weszła w życie.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 9 do “„USA robiły wszystko, co możliwe, aby Iran nie otrzymał S-300””

 1. revers said

  USA, czy Izrael jest za nie uzbrajaniem Iranu w S300? Ostanio w Syrii bardzo skutecznie zestrzelono izraelski F16 zestawem plot S300, o czym grobowa cisza w zydomediach.

 2. Anucha said

  Skończy się bandytom strzelanie do bezbronnej ludności.

 3. ojojoj said

  Bo jakby zawitala kolejna wiosna, tym razem w Iranie, to bylby zakaz lotow po iranskim niebie. Oczywiscie ten zakaz nie dotyczyl by samolocikow z gwiazdkami. A tu niewdzieczny Putin znowu wsadzil bialym semickim partnerom brudne paluszki do nosa. oooops!

 4. Zerohero said

  Zestawy S300 nie zapewniają bezpośredniego bezpieczeństwa Iranu, bo USrael ma znacznie więcej choćby Tomahawków. Gdy S300 wystrzela się na Tomahawki i bomby szybujące, do akcji wkroczy lotnictwo – wtedy USrael nie będzie odczuwać lęku, że stracony zostanie samolot (kwestie wizerunkowe). Przypuszczam, że rolą obrony przeciwlotniczej Iranu jest zapewnienie bezpieczeństwa na minimum kilkadziesiąt minut, tak by

  – zdążyć odpalić własne rakiety balistyczne
  – przemieścić ważne osoby w bezpieczne miejsca
  – wydać armii odpowiednie rozkazy zanim narobi się bałagan

  a to powoduje, że wojna przestaje być dla USraela lekka i przyjemna.

 5. Kar said

  ..wszyscy jakos zapomnieli o liczbie synagog w Iranie/w swiecie arabskim (?) – prosze sprawdzic, bo jest wszystko w zasiegu reki..oj wielka jeszcze jedna Iran/gudlaj sciema

  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_synagogues_in_Iran
  http://www.aish.com/jw/s/Photos-of-the-Last-Remaining-Synagogues-in-the-Muslim-World.html

 6. ojojoj said

  Nie wiem czy panstwo pamietaja, ale po przegranej Sadama w wojnie w Kuwejcie w 1990 roku, gdy usrael chcial wejsc do Iraku, Sadam wycelowal rakiety w Izrael i powiedzial jak tylko US boys wejda do Iraku to je odpali. Wojna sie odrazu szybko skonczyla. Iran powinien zrobic to samo.

 7. snag said

  Ojojoj ,…

  Nie pieprz ,…

  W 1990 nikt nie mial zamiaru ‚wchodzic’ do Iraku, na tym warunku i ze bez udzialu Izraela kreowano koalicje – Atak rakietowy na Izrael i Saudow zaczal sie dzien po rozpoczaciu wojny ,…

 8. snag said

  Ojojoj ,…

  Atak sil zbrojnych koalicji zaczal sie 17 Stycznia a 18 pierwsze Scudy spadly na Tel Aviv ,…
  —————————————————————————————————————————–
  http://news.bbc.co.uk/onthisday/hi/dates/stories/january/18/newsid_4588000/4588486.stm

 9. L2P said

  powiem jedno tam ludzie wiedza kto jest kto..o te `wolnosc` tam boj..

  [ tam parcha znaja i on o tym wie i chce to zabic ]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: