Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bryś o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Boydar o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Novy o Nasza demokracja po „operacji…
  wildEast o Nasza demokracja po „operacji…
  Krzysztof o Tragedia Ukrainy
  Yagiel o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  bryś o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  brys o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Wywrotowiec o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Boydar o Tragedia Ukrainy
  Krzysztof M o Tragedia Ukrainy
  Krzysztof M o Andrzej Duda. Mąż stanu, czy z…
  Boydar o Modliłem się w intencji E…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Czechy powiedziały to, czego inne kraje UE nie mają odwagi mówić

Posted by Marucha w dniu 2016-08-31 (Środa)

Czechy nie przyjmą ani jednego uchodźcy w tym roku – oświadczył szef MSW kraju Milan Chowaniec.

Na podstawie porozumienia Unii Europejskiej z Ankarą Czechy miały przyjąć przed upływem roku 80 pierwszych uchodźców z obozów w Turcji, lecz nie zrobią tego.

Przyczyna, według ministra, polega na procesie sprawdzania migrantów. Czeskie służby specjalne prowadzą tę procedurę bardzo starannie, co zajmuje dużo czasu.

W ramach porozumienia Unii Europejskiej z Turcją w ciągu trzech lat Czechy mają przyjąć blisko trzy tysiące uchodźców. Minister nazwał „zgubnym” niekontrolowane przyjęcie nielegalnych migrantów w Niemczech i oświadczył, że nic podobnego w żadnym przypadku nie może stać się w Czechach.

Z kolei prezydent Czech Milosz Zeman jest przekonany, że w powstrzymaniu fali uchodźców pomoże tylko zamknięcie granic Unii Europejskiej dla migrantów. „Najlepszym wyjściem w tej sytuacji będzie zamknięcie przez nas europejskiej granicy” — podkreślił prezydent podczas rozmowy z kanclerz RFN Angelą Merkel.

Dyrektor generalny Centrum Informacji Politycznej politolog Aleksiej Muchin w audycji radia Sputnik wyraził opinię, że stanowisko czeskiego kierownictwa w kwestii uchodźców podzielają liczni politycy europejscy, jednakże nie decydują się na sformułowanie tej postawy publicznie.

„Milosz Zeman w zasadzie formułuje to, co w innych krajach Europy ludzie po prostu boją się powiedzieć, gdyż koliduje to z trendem zakładającym tolerancję w odniesieniu do uchodźców. Jasnym jest, że politycy niemieccy czy francuscy są oględni w swych wypowiedziach, lecz myślą tak samo. W tym Milosz Zeman występuje w charakterze kogoś w rodzaju «europejskiego proroka»” — powiedział Aleksiej Muchin.

A jednak politolog jest przekonany, że oświadczenia strony czeskiej nie wywołają żadnego echa, w tym także w kwestii zamknięcia granic. „Jestem pewien, że żadnej reakcji w innych krajach, które zajmują się pracą z uchodźcami, to oświadczenie nie wywoła. Pragnę zwrócić uwagę na to, że jednocześnie z zamknięciem granic w Unii Europejskiej dojdzie do bardzo poważnego zmniejszenia aktywności inwestycyjnej. Żaden kraj nie może sobie na to pozwolić” — podkreślił Aleksiej Muchin.

Równocześnie, jego zdaniem, Bruksela najprawdopodobniej będzie wywierać presję na Pragę. „Presja jest prawdopodobna, i, ewentualnie, będzie ona wywierana. Jednakże co tak naprawdę można zrobić władzom Czech? Jedynie dokonać «pokazowego ukarania». Na aktualnym jednakże etapie, biorąc pod uwagę popularność wewnątrz Unii Europejskiej koncepcji niewpuszczania uchodźców, jest raczej trudno uznać to za możliwe” — powiedział na zakończenie politolog.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 18 do “Czechy powiedziały to, czego inne kraje UE nie mają odwagi mówić”

 1. NICK said

  No. Odważne te pepiczki.
  Ministrze Czech.
  A co w zamian? Zeman?

 2. Janek said

  Pepiczki są trochę mądrzejśi od polaczków (np nie zlikwidowali pgr-ów jednym skorumpowanym podpisem itd itp)

 3. RomanK said

  Dlaczego Czesi Madrzy???? BO im sarmatow wyrzneli pare wiekow temu. Nie mial kto oglupiac. Czesi wiedza ze wazneijsze sa parki a pivo..niz kto u Matki Boskiej Paclawskiej bedzie w tym roku sprzatal w niebie….odwrotnie niz u Pszoncow….:-))))

 4. L2P said

  mixxxowanie `na szybko` idzie w banie lub tez lezy w planach..

 5. Lily said

  Ad 1.
  Widac,ze Czechami rzadza etniczni Czesi,a nie
  Czesko-jezyczni.

 6. Filomena said

  Czesi maja dosc trzezwe podejscie do swojej historii jak i do otaczajacej ich rzeczywistosci. Czesi z Bohemii sa malo religijni. Bardziej religijni sa mieszkancy Moraw. Niemniej jednak i jedni, i drudzy przywiazuja wage do swoich tradycji. Bylam zdziwiona jak wiekszosc mlodych ludzi w Czechach ostro krytykowala takie pseudo-celebracje jak Walentynki czy Halloween. Czesi sa po prostu bardziej swiadomi swojej slowianskosci a zatem i mniej podatni na rusofobie. Podobnie jest ze Slowakami.

 7. Rdest said

  Pewnie nie mogą „zahaczyć” Zemana , w przeciwieństwie do tego tchórzliwego tatałajstwa co to niby rządzi Europą.

 8. Boydar said

  @ Pan Roman (3)

  Pan wybaczy, ale „taki ch., Panie Radco !” U tzw. Pepików nie było Magdeburczyków w takim zatrzęsieniu jak u nas, u Pepików zawsze rządził NIEPODZIELNIE Londyn, Pepiki nie stanowią zagrożenia dla niczyich interesów; ani lokalnych ani globalnych. A to co u nich wyrżnięto, to może Pan nazywać wedle uznania; tylko dlaczego przy okazji (chłe, chłe, ‚przy okazji’) kopie Pan Polskę i Polaków.

 9. NICK said

  Odczep się rzepie od Matki Boskiej Jakiejkolwiek.
  Tyle razy pisałem, rzepie. (3).

 10. Zerohero said

  Zdaniem wielu polskich przygłupów nieudane powstania były konieczne, ponieważ w nich hartowała się stal. Czesi nie mieli powstań, ale zdają się mieć twardsze kręgosłupy od Polaków. Jakieś wnioski?

 11. Dictum said

  Niepokojące milczenie Arcybiskupa Lubelskiego oraz Rektora KUL w sprawie obecności i czynów w Lublinie „dzieci muzułmańskich”.
  Przed prawie dziewięciu dniami wysłałem poufne pisma do Arcybiskupa Ordynariusza Lubelskiego Stanisława Budzika i Rektora KUL ks. prof. dr hab. Antoniego Dębińskiego w powyższej sprawie.
  Prosiłem naprawdę pokornie o sprostowanie czy wyjaśnienie. Do dziś ich nie otrzymałem.
  Otrzymujemy jednak pytania zaniepokojonych rodziców, zakonnic, zwykłych mieszkańców Lublina.
  Proszę ich więc, by swe pytania i niepokój zwrócili do Kurii Arcybiskupa, do Rektoratu KUL-u, do władz Miasta, do San-Epidu i Policji wreszcie.
  Sprawa Tajnego [wynika to z reakcji Adresatów] przetrzymywania dzieci, bez sprawdzenia, czy przebyły kwarantannę, czy były zaszczepione, to sprawa już bytowa, nie ”jedynie” religijna. Niepokój budzi też pytanie, gdzie są obecnie.
  ==================

  List z pytaniami o MIGRANTACH do Arcybiskupa Stanisława Budzika i Rektora KUL ks. prof. dr hab. Antoniego Dębińskiego.

  ==================================
  Mirosław Dakowski Warszawa, 22 sierpnia 2016
  [—] Prof. zw. dr hab. Fizyk rozszczepienia, energo –analityk

  Metropolita Lubelski
  Arcybiskup Stanisław Budzik,
  Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego,
  ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński
  Ekscelencje,
  Zwracam się do Ekscelencji z synowską troską i prośbą.
  Dowiedziałem się niedawno od zbulwersowanych mieszkańców Lublina o zbezczeszczeniu Znaku Prawdziwej Wiary, Krzyża w budynku KUL akademiku przy Niecałej, gdzie zostały kilka dni wcześniej zakwaterowane dzieci muzułmańskie.

  Notkę zamieściłem na mej stronie: Profanacja Krzyża przez migrantów na KUL w Lublinie. Bezkarna? Sądziłem, że to wystarczy do wyprostowania nieszczęśliwego zdarzenia.

  Mą uwagę na tę sprawę zwróciły jednak bardzo zdenerwowane telefony i mail’e od pani rzecznik KUL [dr Lidia K. Jaskuła]. Mimo mych kilkakrotnych pokornych i szczerych próśb, by przysłała mi sprostowanie, które chętnie zamieszczę, ograniczyła się do pogróżek: „podejmiemy kroki prawne. Korespondencję tę proszę traktować, jako ostateczne przedsądowe wezwanie do usunięcia naruszeń.”

  Ponieważ pobyt tych dzieci jest faktem, który zna wiele osób na KUL i w Lublinie, a Ojciec dr hab Ż[—] jest kapłanem znanym w Lublinie ze swej prawdomówności, zaś pani Natalia C[—-] również, pozwolę sobie zadać Ekscelencjom parę pytań, które nurtują wielu mieszkańców Lublina, ale nie ośmielają się oni ich zadać.

  Pytania podstawowe:
  1) Czy dzieci zostały legalnie, tj. za wiedzą i zgodą Rządu, wwiezione do Polski?
  2) Czemu tego faktu nie znała i nie zna opinia publiczna?
  3) Kto jest ich opiekunem prawnym? To o tyle istotne, że dzieci zostały, jak widać, przez swych opiekunów indoktrynowane w nienawiści do Znaku Jezusa Chrystusa, Krzyża.
  4) Jeśli to są „dzieci” w wieku -nastu lat, to mogą już chcieć np. zarżnąć nożem czy maczetą kapłana w czasie Mszy świętej, jak zdarzyło się niedawno we Francji, lub zgwałcić opiekujące się nimi zakonnice, czy kucharki, jeśli by się dowiedziały, że np. potrawy nie są ściśle halaal (arab. حلال ).
  5) Czy są obecnie w Lublinie, czy zostały bezpiecznie dla mieszkańców Lublina odizolowane?
  6) Lekarze zadają pytania o :
  – czas i przebieg kwarantanny niezbędnej do bezpiecznego przyjęcia ludzi z terenów Azji i Afryki,
  – czy na pewno zostały zaszczepione na choroby, pleniące się w krajach ich przypuszczalnego pochodzenia.
  Ponieważ lista tych chorób jest liczna, pozwalam sobie zamieścić ją poniżej tego listu-apelu.
  Tam też umieszczę pierwsza notkę, która tak zaniepokoiła panią rzecznik KUL.
  Oczywiście każde sprostowanie czy wyjaśnienie chętnie umieszczę. Ten list do czasu otrzymania odpowiedzi traktuję jako poufny.
  Z Panem Bogiem,
  łączę wyrazy synowskiego przywiązania i proszę Księdza Biskupa o błogosławieństwo.
  Mirosław Dakowski
  A. Lista chorób dla ew. szczepień:
  1. Choroby transmisyjne
  Chikungunya ;Denga ; Dur epidemiczny ;Dżuma ; Filariozy ;Gorączka doliny Riftu
  Gorączki krwotoczne Nowego Świata; Gorączka krwotoczna Lassa;Gorączka krwotoczna Ebola
  Gorączka krwotoczna Marburg; Gorączka muchy piaskowej;Gorączka Q;Gorączka Zachodniego Nilu
  Japońskie zapalenie mózgu; Kleszczowe zapalenie mózgu;Krymsko-kongijska gorączka krwotoczna
  Leiszmaniozy; Malaria;Trypanosomoza afrykańska; Trypanosomoza amerykańska (choroba Chagasa)
  Wirusowe gorączki krwotoczne ;Zika; Żółta gorączka

  2. Choroby przenoszone drogą pokarmową
  Ameboza (pełzakowica);Biegunka podróżnych ;Cholera ;Dur brzuszny; Fascjoloza;Giardioza
  Glistnica (askarioza);Kryptosporydioza; Poliomyelitis ;Salmonelozy;Szigeloza ;Tasiemczyce
  Węgorczyca (strongyloidoza);Wirusowe zapalenie wątroby typu A;Wirusowe zapalenie wątroby typu E ; Włosogłówczyca (trichurioza)
  3. Choroby przenoszone drogą oddechową
  Bliskowschodni zespół niewydolności oddechowej (MERS);Błonica; Choroba meningokokowa
  Gruźlica [ogromnie TAM się pleniąca, a dla Polski bardzo niebezpieczna]
  Krztusiec; Wirusowe gorączki krwotoczne; Zakażenia hantawirusowe
  4. Choroby przenoszone drogą płciową / drogą kontaktu z zakażoną krwią
  Wirusowe zapalenie wątroby typu B
  Wirusowe zapalenie wątroby typu C [Są to choroby weneryczne, bardzo rozpowszechnione w krajach, gdzie gwałcenie dzieci należy do zwyczajów oraz dobrego tonu]
  Wrzód miękki; Zakażenie HIV i zespół nabytego upośledzenia odporności (AIDS)
  Ziarnica weneryczna pachwin; Ziarniniak pachwinowy
  5. Choroby odzwierzęce
  Bąblowica (echinokokoza) ;Bruceloza; Gorączka Q; Wąglik;Wścieklizna
  6. Choroby przenoszone drogą kontaktu z zarażoną/zakażoną wodą lub ziemią
  Leptospiroza; Schistosomatoza; Tężec
  7. Choroby skóry
  Drakunkuloza; Filariozy; Leiszmaniozy; Muszyce; Mycetoma; Noma;Schistosomatoza;Skórna ;arwa wędrująca; Trąd
  http://www.medycynatropikalna.pl/choroby

  ======================
  B: Notka pierwotna.

  Profanacja Krzyża przez migrantów na KUL w Lublinie. Bezkarna?
  Mail’em:
  To, co napisałem w tytule nie dzieje się w krajach zachodnich, czy północnych opanowanych przez muzułmanów. To dzieje się na KUL. Z woli lubelskiej kurii (a więc prawdopodobnie naczelnegobudzika) w akademiku przy Niecałej zostały kilka dni temu zakwaterowane dzieci muzułmańskie z ośrodka dla uchodźców (tzw.uchodźcy już u nas są).
  Pierwsze co zrobiły to pozdzierały krzyże ze ścian i wyrzuciły. Jeden z krzyży przyniósł do akademika mieszkaniec Lublina (gdzie go znalazł? Na to pytanie nie było odpowiedzi kierownictwa).Wszystko, co mieści się w pomieszczeniach KUL jest oznakowane, dlatego znalazca wiedział, gdzie krzyż przynieść. Na moje pytanie, co kierownictwo zamierza zrobić, odpowiedź była zaskakująca – a nic! Bo są nieprawidłowości w wyposażeniu budynku. Najważniejsza jest mamona!
  Dla tych tzw. duchownych katolickich ważniejsze są ich własne cztery litery niż profanacja krzyża. Jeśli chrześcijanie nie będą bronić krzyża, to, co im pozostanie na tej ziemi – tylko zapaść się pod nią ze wstydu.
  Piszę to, bo ta sprawa powinna być nagłośniona, gdyż zrobią wszystko, by to ukryć.
  Pozdrawiam
  MD
  ===========
  Przez:
  kancelaria@diecezja.lublin.pl
  sekretarz@diecezja.lublin.pl
  rektorat@kul.pl

  Zmieniony ( 30.08.2016. )

 12. Joannus said

  Ad 8
  ”dlaczego przy okazji (chłe, chłe, ‚przy okazji’) kopie Pan Polskę i Polaków.”
  Taka specjalność Panie Boydar, nie rozumie Pan.

  Ponadto kpinki z Matki Bożej, zresztą nie pierwsze tutaj, coś mówią,

 13. Joannus said

  Ad 10
  Panie Zerohero, tylko wróg Narodu polskiego albo kompletny ignorant i tuman do kwadratu, pochwala i usiłuje uzasadniać konieczność powstań bez sensu, czyli minimalnych szans na sukces,

 14. Boydar said

  Ależ rozumiem, Panie Janie; tylko nie wierzę.

  Obywatel Kafel Teksański, moim skromnym zdaniem, przez cały czas nas testuje. Dlatego kontrę stawiać trzeba; ale żeby się tym przejmować zaraz to w żadnym razie.

  Popatrz Pan; ustawicznie napier dala na „Sarmatów”. Też rozumiem, mnie się na ten przykład Tutenchamon nie podoba; paskudny jakiś. Tylko że Pan Roman Sarmaty na oczy w życiu nie widział i z pewnością nie zobaczy, wszystkie wiadomości ma z trzeciej ręki. Co jak widać wcale Mu nie przeszkadza. Przykłady mógłbym mnożyć, tylko po co. Niech se żyje, dobra prowokacja nie jest zła; tak mnie na kursie tłumaczyli 🙂

 15. ? said

  „Czechy nie przyjmą ani jednego uchodźcy w tym roku”

  A w przyszłym?

 16. watazka said

  Czesi madrzy bo nie wysylaja swoich zolnierzy na bijatyki ani do Jugoslawii ani na Bliski Wschod.
  Nie biora odpowiedzialnosci za bombadowanie na Bliskim Wschodzie i produkowanie uchodzcow. Nie maja obowiazku ich przyjmowac. Niech przyjmuja wszystkie te panstwa, ktore pomagaja w mordowaniu narodow Bliskiego Wschodu. W tym Polska.
  Co robi polskie lotnictwo w Syrii????
  Produkuje nowych uchodzcow z Raqqa.
  Takie odwazne.

 17. Boydar said

  @ Zapytajnik (15)

  W roku przyszłym tzw. problemu uchodźców może już wcale nie być. Poszczególne etapy rozwoju sytuacji ujęte są w grafik ramowy; wystarczy się z nim zaznajomić.

  @ Pan Watazka (16)

  Nie „mądrzy” tylko nie otrzymali służbowego polecenia oddelegowania kontygentu. Dlaczego oni nie a my tak, to zupełnie oddzielna kwestia.

 18. ,... said

  do#17 Boydar said …

  18. Podczas inwazji ONZ na Wietnam, wielu Wietnamczyków uciekało łódkami na morze (ocean), w nadziei ocalenia przez przepływający statek handlowy. Międzynarodowa Konwencja SOLAS zobowiązuje kapitanów statkow do ratowania rozbitków na morzu. Uratowanych ludzi nie chciało przyjąć do siebie żadne państwo Dalekiego Wschodu, zatem kapitan wiózl uciekinierów do Europy, do kraju armatora statku. W tej sytuacji, Armatorzy statkow nakazali kapitanom żeglowanie trasami odległymi od brzegów Wietnamu. Sytuacja się powtarza w przypadku najazdu AfroAzjatyckiego na Europę od strony morza, więc zamykanie granic europejskich jest nieskuteczne. Konieczna jest zmiana SOLAS, aby nie wymuszała obowiązku ratowania takich pozornych rozbitków.
  PS. znaczek ,… jest amerykańskim znakiem redakcyjnym w cenie ponad $1000, którego używa kosmopolita Snag na zakończenie każdego swojego wpisu na tym forum. Znaczek ten służy, prawdopodobnie, do rozliczania handlowego Snaga ze zleceniodawcą, agenturą zakłócającą forum.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: