Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Kajto o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Boydar o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Kajto o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Kajto o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  bryś o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Janekzlasu o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Boydar o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Novy o Nasza demokracja po „operacji…
  wildEast o Nasza demokracja po „operacji…
  Krzysztof o Tragedia Ukrainy
  Yagiel o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  bryś o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  brys o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

PIS jako płatni zdrajcy, pachołki Moskwy – widziane z USA

Posted by Marucha w dniu 2016-08-31 (Środa)


Jurij Szuchewycz w wywiadzie dla Wyborczej odzwierciedla poglądy milionów Ukraińców na stosunki z Polską oraz na naszą wspólna, niedawną i bolesną historię. Jest to ostatni dzwonek dla pisowskiego eliciarstwa, sprawującego zewnętrzne znamiona władzy.

W nawet najczarniejszych snach nasz genialny strategos nad strategosami, oraz strategos numero due Antek Macierewicz nie przypuszczali pewnie, że przez czołowego banderowca Jurija Szuchewycza, syna dowódcy UPA, zostaną nazwani płatnymi pachołkami na usługach Moskwy!!!

Wywiad z Jurijem Szuchewyczem jaki się ukazał w Gazecie Wyborczej, rozwala moim zdaniem całe to strategiczne partnerstwo. Nigdy nie przypuszczałam że będę wdzięczna gazecie Szechtera, ale nie na tyle by płacić za cały wywiad, dlatego bazuję na jego fragmentach jakie się ukazały na propisowskim portalu wpolityce. pl.

Ledwo prezydent Duda wrócił do Polski, zauroczony randką z piękna i młodą jego zdaniem dziewczyną, zwaną Ukrainą, jeszcze polski podatnik nie wie, ile go będzie kosztować ta jakże dla Dudy namiętna randka, bo pierwsza randka kosztowała 1 miliard euro, więc koszty drugiej mogą być wyższe, a tu taka siurpryza.

Już Jaro z Antkiem widzieli siebie w rydwanie zwycięstwa podczas parady na Placu Czerwonym pod murami Kremla, wlokącego za sobą związanego powrozem Putina, zaś z tyłu podążają hieroje z widłami i siekierami, dźgając od czasu do czasu nieszczęsnego ruska, podczas gdy Jaro od czasu do czasu wyrykiwuje „sława hierojom” , oraz „no szybiej Putin, szybciej”!!!

A tu się okazuje, że sami mogą być wleczeni po ulicach Przemyśla, Rzeszowa i Lublina, przez hierojów z którymi to mieli uderzyć na Moskali, jako zdrajcy, płatne pachołki Moskwy.

Ile wam zapłaciła Moskwa za nazwanie wydarzeń na Wołyniu „ludobójstwem”?

Wyobrażam sobie spotkanie Szuchewycza, oraz Jara, Antka i Dudy i ich miny, kiedy są oskarżani o wrażą robotę na rzecz Kremla. Duda sobie baraszkuje z młoda i piękną jego zdaniem dziewuchą, zwana Ukrainą, chce jak mówi „…obowiązkiem wszystkich uczciwych wokół jest wesprzeć ją, gdy ktoś próbuje ją skrzywdzić. I dlatego jestem dzisiaj tutaj”.

Jak pan prezydent Duda chce wspierać Ukrainę za swoje własne pieniądze, to niech jej daje wszystko. Dał jej jeden miliard euro na pierwszej randce. Ile dał jej na drugiej randce, kiedy to wychwalał przed światem jej zalety, może kiedyś przez niedyskrecje jego dziewuchy się dowiemy.

Trudno jest nie przyznać racji Szuchewyczowi, kiedy bez ogródek mówi, że ten cały PiS to sami moskiewscy agenci, gdyż „To nie moja opinia, tylko pogląd powszechny na Ukrainie. Putin wykorzystuje w wojnie hybrydowej różne siły polityczne, a także je finansuje, by wykonywały jego wolę. (…) Nie widzę przyczyn, dla których nie miałby finansować posłów polskiego Sejmu”.

Skoro to mówi Szuchewycz, postać naprawdę wśród ukraińskiego społeczeństwa legendarna i budząca wielki szacunek, to należy podejść do jego słów bardzo poważnie, ponieważ tego dla Ukraińców rzeczywistego i jednego z najważniejszych autorytetów…

„Bandera jest niezaprzeczalnym symbolem ukraińskiego patriotyzmu. Nie można być prawdziwym ukraińskim patriotą odrzucając Banderę. OUN był jedynym prawdziwie niepodległościowym niezależnym nurtem politycznym, dla którego wolność Ukrainy była wartością najwyższą. Jest to rzecz niepodlegająca dyskusji. W ukraińskim parlamencie postawiliśmy niedawno kropkę nad i” — mówi Szuchewycz w odniesieniu do ustawy, według której podważenie zasług OUN i UPA uważa się za przestępstwo. [Pedał, więzienny cwel żydowskiego pochodzenia, jest symbolem ukraińskiego patriotyzmu. Jaki kraj, taki patriotyzm – admin]

Skoro ukraiński parlament olbrzymią większością głosów uznał, że podważanie zasług OUN i UPA dla niepodległości Ukrainy jest przestępstwem, to jakim przestępstwem musi być oskarżanie banderowców o tzw. ludobójstwo na Wołyniu. Dla Ukraińców uchwała polskiego sejmu o tzw. ludobójstwie wołyńskim to „od pierwszego do ostatniego zdania, zakłamany, prowokacyjny i szowinistyczny tekst”.

No to ładne kwiatki. My sól polskiej ziemi, elity III czy też IV RP, dajemy się posiekać za ich marzenia o banderowskiej Ukrainie, bo według strategosa nnad strategosami, Ukraina chroni nas przed bandytą Putinem i jego dzikich ruskich hord, dajemy im za darmo wszystko, a oni nas nazywają ruską agenturą Kremla?

Nasz prezydent Duda mówi o Ukrainie, jak o pięknej i młodej niewinnej dziewczynie, którą to ruski czekista Putin chce skrzywdzić na wszelkie możliwe sposoby, więc on ją będzie bronił własnym ciałem, oraz wspierał na wszelkie możliwe sposoby, a niemalże wszyscy Ukraińcy myślą, że my z Jarem i Antkiem na czele to ruska agentura?

Szuchewycz rzecze: „To nie moja opinia, tylko pogląd powszechny na Ukrainie. Putin wykorzystuje w wojnie hybrydowej różne siły polityczne, a także je finansuje, by wykonywały jego wolę”.

Ciekawie jest się też dowiedzieć, co też nasze siostry i bracia, nasi strategiczni partnerzy na śmierć i życie, uważają w sprawie podłoża konfliktu na Wołyniu. Ukraińscy oligarchowie są kompletnie oderwani od rzeczywistości przeciętnego Ukraińca, więc jest im całkowicie obojętne, co też siedzi w głowach Ukraińców. Natomiast poglądy Jurija Szuchewycza są odzwierciedleniem myśli przeciętnego Ukraińca. Więc oddajmy głos ludowi Ukrainy:

„…to Polacy brutalnie okupowali ukraińskie ziemie etniczne, że policja pacyfikowała wioski, a słowo „Ukrainiec” było zakazane i zastąpione słowem „Rusin”. Wołyń traktowaliście jak rezerwuar taniej siły roboczej, niewolniczej wręcz. Pogarda polskich kolonistów dla „chama” Ukraińca czy określenie „bydło”, którym nazywano ukraiński lud, tkwią w pamięci każdej wołyńskiej czy galicyjskiej rodziny. Nie wspomina się też w waszej uchwale o planowym mordowaniu Ukraińców na Chełmszczyźnie, Podlasiu i Zasaniu, które Armia Krajowa rozpoczęła jeszcze w 1941 roku. określenie „ludobójstwo” to oczywiste zakłamanie historii.”

„….na Wołyniu doszło do „partyzanckiej wojny i masowego antypolskiego wystąpienia ukraińskiego ludu”.

Jego zdaniem Polska na siłę zawyża liczbę ofiar ludobójstwa na Wołyniu. Niedługo naliczycie tych ofiar więcej, niż było przed wojną wszystkich Polaków na zachodniej Ukrainie.

„… Polska od wielu lat konsekwentnie prowadzi perfidną i przemyślaną akcję propagandową obciążając odpowiedzialnością ukraiński ruch niepodległościowy. To postkolonialna manipulacja. Pomysł zmierzający do ponownej dekapitacji narodu ukraińskiego. (…) Postępujecie dokładnie tak, jak Moskwa. Polacy kryją w głębi serca sentymenty o Polsce od morza do morza! Ot co! Wilno nasze, Lwów nasz”. – szydzi z naszych marzeń Szuchewycz.

Podkreślił, że Polacy zawsze wbijali Ukraińcom nóż w plecy. „Towarzysze mojego ojca z UPA często opowiadali mi, że gdy oni walczyli z Sowietami albo Niemcami, to AK tylko czekała na okazję, żeby zadać im cios od tyłu. (…) Dobrze by było, żeby Polacy przestali pisać Ukraińcom historię i pozwolili nam samym ją napisać”.

Można by uznać myśli Szuchewycza o Wołyniu, jako swoistą ciekawostkę, którą nie powinniśmy sie przejmować, ale niestety myśli syna komendanta UPA odzwierciedlają poglądy milionów Ukraińców, dodatkowo karmionych propagandą o hierojach, co to walczyli z Polakami o godność, wolność i niepodległość.

Zestawiając i porównując naszą politykę miłości wobec Ukrainy, co najpiękniej wyraził prezydent Duda, porównując Ukrainę do pięknej dziewczyny, z przemysleniami Szuchewycza, widać wyraźnie że nasze eliciarstwo ze strategosem nad strategosami na czele, trzyma swoje zakute i rozmarzone łby o wspólnej wyprawie na Rusa, kompletnie oderwane od rzeczywistości.

To oderwanie od rzeczywistości pokazuje, że Polacy muszą pomyśleć o natychmiastowej wymianie eliciarstwa pomagdalenkowego, które to zrobi natychmiast laskę za darmo każdemu, kto ma życzenie, oczywiście o ile dysponuje odpowiednimi kwitami kompromitującymi.

Wywiad z Szuchewyczem obnaża całkowita mizerię intelektualną przede wszystkim naszego strategosa nadd strategosami i głównego consigliere prezydenta Dudy do spraw zagranicznych, Krzysztofa Szczerskiego, który to jest w stanie zadialogwać się na śmierć z każdym partnerem, oraz licznych pisowskich przydupasów, którzy na poważnie brali polsko-ukraińskie strategiczne partnerstwo.

Bo powiedzmy sobie szczerze, o ile Amerykanie trzymają za mordę ukraiński, banderowski żywioł dolarami, to jak się zmieni ich polityka względem Rosji, to Ukraina z banderowską ideologią, jako jedyna siłą, cementującą Ukrainę, to kto wie czy Rosja cynicznie nie rozegra banderowskiego żywiołu przeciwko Polsce i nie powie Szuchewyczowi: „nam nic do tego, jeśli chcecie sobie zabrać Przemyśl Rzeszów i Lublin wraz z okolicami, no to sobie bierzcie i róbcie sobie z Polaczkami, co wam się tylko podoba.”

Bo dla USA dużo ważniejszy jest Bliski Wschód wraz z jego ropą niż jakaś tam Polska z Ukrainą. A wobec coraz bardziej zacieśniającej się współpracy Rosji, Iranu i Turcji, USA może stracić Arabię Saudyjską, co dla USA może mieć nieobliczalne konsekwencje, zwłaszcza dla pozycji dolara.

Więc wobec takiego obrotu sprawy, niech nasze eliciarstwo potraktuje wywiad z Szuchewyczem jako już ostatni dzwonek alarmowy, by wycofać się natychmiast z tego tzw. strategicznego partnerstwa, by jak najszybciej zacząć ocieplać nasze stosunki z Rosją. Tego wymaga Polska Racja Stanu.

Ale do tego jest potrzebna jak najszybsza totalna lustracja, zapoczątkowana upublicznieniem aneksu do Raportu o WSI, o ile został on naprawdę sporządzony przez Antoniego Macierewicza, a zamkniętego obecnie na cztery spusty w Belwederze.

Ślepa Mańka
http://slepamanka.neon24.pl

Komentarzy 20 do “PIS jako płatni zdrajcy, pachołki Moskwy – widziane z USA”

 1. maasteer said

  Jeszcze nie zdechła ta kanalia?

 2. Yah said

  „by jak najszybciej zacząć ocieplać nasze stosunki z Rosją. Tego wymaga Polska Racja Stanu.”

  Polska może i tak, ale czy ona kiedykolwiek od kilkuset lat się liczyła. Liczy sie polinska ….

 3. Zbyszko said

  Czyżby ten miliard dolarów (na początek), zawieziony im w zębach, na wspomożenie UPA (wiem że oni obecnie nazywają się już inaczej, ale jak zwał, tak zwał), to byłoby za mało?
  No… chyba, że chodzi o uwiarygodnienie PISu

 4. Edwin said

  Prosta sprawa. Szacunku nie zdobywa sie wlazeniem bez wazeliny w d… i pluciem na wlasna racje stanu.Absolutnie nie dziwi mnie pogarda Ukraincow czy kogokolwiek innego.

  Solidarnosc w latach 80 byla finansowana z roznych zrodel (Soros tez ma swoj w tym udzial) i dlugi trzeba splacac, darmowych obiadow nie ma. Moim zdaniem to jest wytlumaczenie calej tej ”polityki” zagranicznej.

 5. Lam said

  ROCZNICA 25 SIERPNIA
  Choć kraj ten od Polski dzieli nie tylko miedza
  Prezydent Duda jako jedyny znów go odwiedza.
  Pod pomnikiem przyjmuje zaszczyty, ordery –
  A dlaczegóż to nie pod pomnikiem Bandery? (*)
  24-08-2016
  (*) http://previews.123rf.com/images/bloodua/bloodua1401/bloodua140100905/25578384-LVIV-UKRAINE-SEPTEMBER-5-Leader-of-Ukrainian-national-movement-Stepan-Bandera-monument-on-September–Stock-Photo.jpg

 6. Polak said

  TAK WYGLADA DIABEL BELZEBUB SZAMBO DWIANT UPAdlinskie

 7. peacelover said

  Fakty powyzej to test dla tych,
  ktorzy wyzbyli sie godnosci… czyli zostali zdeprawowani !!!
  Dla nich, to absolutne nic……., bo…
  jak…cie obsikuja, to trzeba mowic , ze deszcz pada !!!

  Inna grupa ,…ta NIE zdeprawowana moze zaczac strzelac !

  Trzeba wiec uwazac, by nie stracic zycia !!

 8. Grażyna said

  Pod filmem na YT pokazującym jak Ukraińcy forsowali polską granicę na początku lipca, kiedy została czasowo zamknięta, był komentarz Ukraińca mówiący, że Polacy również robiliby to samo, gdyby Niemcy zamknęły granicę z Polską. Nie dopuszczał do swojej świadomości, że można by przyjąć to spokojnie, zamiast palić opony i napadać na polskie samochody.

 9. MatkaPolka said

  UKRAIŃSKA LOBOTOMIAin statu nascendi – społeczeństwo na dzisiejszej Ukrainie jest nieuleczalnie chore – wychowane w kłamstwie ideologii Doncowa /Bandery
  Niestety myśli syna komendanta UPA odzwierciedlają poglądy milionów Ukraińców

  CAŁY ARTYKUŁ – właściwie kilka artykułów

  Jurij Szuchewycz: Wołyń ludobójstwem? Ile wam Kreml zapłacił?

  http://wyborcza.pl/magazyn/1,124059,20605197,jurij-szuchewycz-wolyn-ludobojstwem-ile-wam-kreml-zaplacil.html

  Igor T. Miecik – 27.08.2016 01:08

  Fot. zbiory Ośrodka KARTA, udostępnił Mariusz Hermanowicz
  Zobacz zdjęcia (2)

  Kiedy my toczymy wojnę z Moskwą, wy jak zwykle wbijacie nam nóż w plecy. Towarzysze mojego ojca z UPA często mi opowiadali, że gdy oni walczyli z Sowietami albo Niemcami, to AK tylko czekała, żeby zadać im cios od tyłu. Z Jurijem Szuchewyczem* rozmawia Igor T. Miecik
  [[[ typowa paranoja – UPA i SS –Galizien – walczyła z Niemcami – symbole nazistowskie hołubione do dzisiaj – MP]]]

  {{{Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej}}}

  ARTYKUŁY POWIĄZANE
  Klątwa Wołynia. Powrót upiorów przeszłości LINK
  O tych upiorach pisał kilkadziesiąt lat temu na łamach „Kultury” paryskiej Józef Łobodowski. Pisarz o ciekawej, niebanalnej biografii, a zarazem wielki zwolennik porozumienia polsko-ukraińskiego.
  Do Jurija Szuchewycza [SMOLEŃSKI] LINK
  Mam osobisty problem z Pańską rozmową z Igorem Miecikiem, Panie Juriju. Brak mi odwagi, by pouczać Pana, człowieka, który spędził w sowieckich łagrach 30 lat, zamkniętego tylko i wyłącznie za ojca – Romana, dowódcę Ukraińskiej Powstańczej Armii

  Latają w nas iskry – LINK
  Zapamiętała tylko morderców. Tych dobrych wyrzuciła z głowy. Fragment książki Witolda Szabłowskiego „Sprawiedliwi Zdrajcy” o Ukraińcach, którzy podczas rzezi wołyńskiej ratowali Polaków.

  Cały materiał
  Jurij Szuchewycz:
  W lipcu Polska wypowiedziała Ukrainie wojnę. Wojnę hybrydową. Czego się spodziewaliście? Macie teraz naszą odpowiedź na swój zdradziecki atak. Wojna to wojna. Ale to nie my ją rozpoczęliśmy
  – usłyszałem w słuchawce telefonu, zanim zdążyłem powiedzieć coś więcej niż „dzień dobry” i zapytać o projekt uchwały ukraińskiego parlamentu o „historii ludobójstwa narodu ukraińskiego dokonywanej systematycznie i konsekwentnie przez państwo polskie”.

  [[[ A KIEDY POWSTAŁA UKRAINA – 1991; czy jest taki naród jak naród Ukraiński? Jak łatwo nazwa Ukraina – twór masoński – znajduje powszechną akceptacje na świecie ; Nazwa Ukrainiec została wprowadzona edyktem cesarskim Karola I w 1914 na życzenie garstki działaczy rodzącego się ruchu Nacjonalistów ukraińskich – typowe mocarstwowe „dziel i rządź – typowe skłócanie narodów ]]]

  To nie była nasza pierwsza rozmowa. Jurija Szuchewycza, syna komendanta Ukraińskiej Powstańczej Armii, poznałem dwa lata temu. Spotkaliśmy się kilka razy we Lwowie i przegadaliśmy długie godziny. Ich owocem były wywiady w „Gazecie Wyborczej” i w mojej książce o Ukrainie. Tyle że mówiliśmy wtedy o obaleniu Janukowycza, ukraińskiej rewolucji oraz o samym Szuchewyczu i jego niezwykłym życiu.

  Pojechałem też do Lwowa kilka dni po przyjęciu przez polski Sejm uchwały o tym, że „ofiary zbrodni popełnionych w latach 40. przez ukraińskich nacjonalistów do tej pory nie zostały w należyty sposób upamiętnione, a masowe mordy nie zostały nazwane – zgodnie z prawdą historyczną – mianem ludobójstwa”.

  Wiedziałem, że nie będzie łatwo – do tej pory omijaliśmy temat Wołynia – ale nie spodziewałem się, że aż tak…

  Atmosfera od początku była zła. Szuchewycz wyznaczył spotkanie w centrum miasta w modnej, drogiej wiedeńskiej kawiarni. Przyszedł w towarzystwie żony Lesi i poselskiego asystenta.

  – Ile wam zapłaciła Moskwa? – zaczął, nie czekając na moje pytanie.

  Zatkało mnie: – Jaka Moskwa? Komu? Za co?

  – Moskwa Putina, Kreml. Ile zapłacili waszym posłom za nazwanie wydarzeń na Wołyniu ludobójstwem? Ile?

  Jurij Szuchewycz jest na Ukrainie, zwłaszcza zachodniej, pomnikiem. Niekwestionowanym tam autorytetem moralnym, kimś w rodzaju świeckiego przywódcy duchowego.

  Polska i Ukraina. Chora, wybiórcza, pamięć LINK

  Ma 83 lata i życiorys męczennika. Jako syn zamordowanego w 1950 r. przez NKWD legendarnego komendanta UPA Romana Szuchewycza, sam nie mając nic na sumieniu, został aresztowany przez Sowietów jako 15-letni chłopiec i z krótkimi przerwami przesiedział w łagrach ponad 30 lat. W celi stracił wzrok. Wyszedł w 1989 r., w przededniu odzyskania przez Ukrainę niepodległości.

  Po zwycięstwie Majdanu w 2014 r. zdobył mandat deputowanego Wierchownej Rady, gdzie w sprawach dotyczących historii jego głos jest wpływowy, zawsze słuchany z uwagą i szacunkiem.

  [[Propaganda GW ]]

  W lipcu jako jedyny deputowany towarzyszył przewodniczącemu Wierchownej Rady Andriejowi Parubijowi w zakończonych fiaskiem negocjacjach z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim dotyczących wspólnego stanowiska w sprawie rzezi wołyńskiej. A po przyjęciu polskiej uchwały służył radą deputowanemu Ołehowi Musijowi, autorowi projektu „odwetowej” uchwały ukraińskiego parlamentu o polskim ludobójstwie.

  [[[ złota siekiera dla Musija]]]

 10. MatkaPolka said

  cd 1..
  Panie Juriju, pan mówi poważnie o pieniądzach z Moskwy?

  – To nie moja opinia, tylko pogląd powszechny na Ukrainie. Putin wykorzystuje w wojnie hybrydowej różne siły polityczne, a także je finansuje, by wykonywały jego wolę. Tak jest z mniejszością rosyjską i partią komunistyczną w Estonii, skrajną prawicą Marine Le Pen we Francji, węgierskim Jobbikiem, nie widzę przyczyn, dla których nie miałby finansować posłów polskiego Sejmu.

  Po co Putinowi taka uchwała polskiego Sejmu?

  – Kreml zrobi wszystko, żeby skompromitować postać Stepana Bandery, ukraiński nacjonalizm, myśl polityczną OUN i działalność UPA. Zrobi wszystko, żeby opluć naszych bohaterów i podzielić naród.

  [[[ Putin nic nie musi robić – debilizm ukraiński mówi sam za siebie – jakoś na na „25 lat Ukrainy” – nikt się nie pojawił – tylko prezydent D.UPA. Nie było nikogo z Niemiec, USA, UE ]]]

  Nie potrzeba Putina, by Bandera i jego koncepcje dzieliły Ukraińców. Nie tylko w Polsce nie jest on darzony sympatią. Spotkałem wielu Ukraińców bardzo sceptycznych wobec ideologii banderowskiej.

  – To efekt pół wieku sowieckiej propagandy. Ale to się zmienia. Po raz pierwszy od lat możemy sami decydować, kto jest naszym bohaterem, i sami wychowywać naszą młodzież. Bandera jest niezaprzeczalnym symbolem ukraińskiego patriotyzmu. Czy się to komuś podoba, czy nie.

  [[[ wszyscy przywódcy UPA byli Żydami – Bandera to homoseksualista – dawca – Herojom Sława]]]

  Nie uważa pan, że to nie jest uczciwe postawienie sprawy, zwłaszcza wobec ukraińskiej młodzieży: albo Bandera, albo Putin. Szantaż moralny: jeśli nie jesteś wyznawcą Bandery, znaczy, żeś nie jest patriotą, gorzej – jesteś separatystą, zdrajcą. Jakby nie można było być liberałem czy socjalistą i jednocześnie patriotą.

  – Nie można być prawdziwym ukraińskim patriotą, odrzucając Banderę. OUN był jedynym prawdziwie niepodległościowym niezależnym nurtem politycznym, dla którego wolność Ukrainy była wartością najwyższą, i jest to rzecz niepodlegająca dyskusji. W rzeczywistości wojny hybrydowej, z którą mamy do czynienia, postawiliśmy niedawno w ukraińskim parlamencie kropkę nad i.

  Drugie życie prawdziwych patriotów LINK

  To pan był autorem ustawy, która podważanie zasług OUN i UPA dla ukraińskiej niepodległości uważa za przestępstwo. Szacunek można wymóc ustawą i groźbą kary?

  – Można i trzeba. Trwa wojna. [[[ nie ma to jak banderowskie wychowanie – Zombi]]]

  Co jest takiego w uchwale polskiego Sejmu dotyczącej Wołynia, że wywołała na Ukrainie tak skrajne emocje, a u pana, jak widzę, wywołuje wręcz gniew?

  – To z gruntu, od pierwszego do ostatniego zdania, zakłamany, prowokacyjny i szowinistyczny tekst.

  Czy ktoś tam wspomniał, jakie były przyczyny konfliktu polsko-ukraińskiego na Wołyniu? Czy mówi się tam o brutalnej okupacji ukraińskich ziem etnicznych przez II Rzeczpospolitą, o paleniu naszych cerkwi albo odbieraniu ich nam przez katolików, o policyjnych pacyfikacjach wiosek, wysiedleniach, wypędzeniach, o tym, że samo słowo „Ukrainiec” było zakazane, a Polacy wprowadzili do obiegu upokarzające nas określenie „Rusin”?

  Wołyń traktowaliście jak rezerwuar taniej siły roboczej, niewolniczej wręcz. Pogarda polskich kolonistów dla „chama” Ukraińca czy określenie „bydło”, którym nazywano ukraiński lud, tkwią w pamięci każdej wołyńskiej czy galicyjskiej rodziny.
  [[[ Ukrainiec wprowadził do użytku nakazem cesarskim austriacki Karol I w 1914 r]]]
  Wie pan, jakie jest moje pierwsze wspomnienie związane z ojcem? To widzenie w Berezie Kartuskiej – polskim obozie koncentracyjnym dla Ukraińców. Miałem cztery lata, ale pamiętam.

  [[[Zamach na ministra Piernackiego był przyczyną aresztowania Bandery i Szuchewycza; gdyby zrobili zamach na Hitlera – byliby w Niemieckim wiezieniu; na Churchilla w- w angielskim]]]

  Nie wspomina się też w waszej uchwale o planowym mordowaniu Ukraińców na Chełmszczyźnie, Podlasiu i Zasaniu, które Armia Krajowa rozpoczęła jeszcze w 1941 r. Przez niemal całą okupację w stosunku do ukraińskiej ludności polskie podziemie szło ręka w rękę z sowiecką partyzantką, wszystko, byle tylko przywrócić okupacyjne granice sprzed 1939 r. i oczyścić z Ukraińców ziemie aż po Zbrucz.

  [[[ takich bzur naucza się w banderowskich szkołach – była wojna , Polska była pod okupacją i walczyła z niemieckim okupantem – dywersje – nie walczyła z ludnością cywilną – AK nie miała ideologi „czystek etnicznych”]]]
  A wasza akcja „Burza”? O niej też cisza, a była to ostatnia desperacka próba współpracy z Sowietami, znów w imię utrzymania polskich imperialnych zdobyczy na etnicznych ziemiach Ukraińców.
  [[[Ziemie etniczne Ukraińców – w pierwszym dniu Bóg stworzył ziemie a w drugim Ukraińca]]]

  Rzezi wołyńskiej zaprzeczyć jednak nie można. Nie można zaprzeczyć planowemu mordowaniu cywilnej ludności polskiej, starców, kobiet i dzieci. Jak rozumiem, sprzeciw na Ukrainie budzi określenie „ludobójstwo”.

  – Określenie „ludobójstwo” to oczywiste zakłamanie historii. Wam zależy jednak jeszcze na powiązaniu, choćby na siłę, ofiar partyzanckiej wojny domowej z Banderą, OUN, ruchem ukraińskich nacjonalistów i obciążeniu ich całą odpowiedzialnością.

  A nie ponoszą tej odpowiedzialności? Co się w takim razie według pana stało w 1943 r. na Wołyniu?

  – Doszło do partyzanckiej wojny i masowego antypolskiego wystąpienia ukraińskiego ludu, z jednej strony umęczonego kolonialnym uciskiem Polaków, a z drugiej – podejmującego samorzutne akcje samoobrony przeciw groźbie i aż nadto czytelnym, brutalnym próbom przywrócenia statusu quo ante bellum.

  I podczas tej samoobrony wybito 80 tys. ludzi?

  – To kolejne kłamstwo. Przypominam, że polska uchwała sejmowa mówi o 100 tys.! Ćwierć wieku temu naliczono 20 tys. ofiar, potem 40, jeszcze później 60, 80, a teraz 100 tys. Polacy na siłę wrzucają wszystkich, którzy zginęli podczas wojny i okupacji na Wołyniu i Galicji, do jednego worka z podpisem „rzeź wołyńska”. Wszystko jedno, czy zginęli z ręki Niemców, Sowietów, zwykłych band albo nawet wyjechali na roboty do Niemiec. Niedługo naliczycie tych ofiar więcej, niż było przed wojną wszystkich Polaków na zachodniej Ukrainie.

  [[[ wg Poliszczuka UPA miała początkowo 0.15% poparcia społecznego i rekrutowała do band niesamowitym terrorem. Z rąk UPA zginęło na samym tylko Wołyniu minimum 120 tys .Polaków, min 80 tys Ukraińców, 50 tys Żydów, ok. 20 tys. Rosjan, także Czechów i Węgrów; niektóre statystyki mówią o 5 milionach ofiar UPA ]]]

 11. MatkaPolka said

  cd 2
  Zastanawiam się, czy gdybym był Ukraińcem, to wolałbym, by historia zapamiętała rzeź wołyńską jako spontaniczne powstanie ludowe, gdzie znający się od lat ludzie mordują swoich sąsiadów, czy też raczej jako akcję wywołaną z inspiracji i na rozkaz nacjonalistów. I chyba wołałbym wierzyć, że moi dziadowie zostali zaczadzeni zbrodniczą ideologią i działali na rozkaz, niż że pewnego dnia sami z siebie wzięli siekierę, piłę i poszli do chaty sąsiada wymordować całą jego rodzinę.

  – To perfidna, przemyślana i prowadzona konsekwentnie od wielu lat polska operacja propagandowa. Obciążając odpowiedzialnością ukraiński ruch niepodległościowy, chcecie zohydzić i uczynić zbrodniarzami naszych bohaterów, ludzi, którzy położyli fundament pod ukraińską tożsamość i państwowość, odzyskali dla Ukraińców godność.

  To postkolonialna manipulacja. Pomysł zmierzający do ponownej dekapitacji narodu ukraińskiego. Pozbawienia go przywództwa i wartości, tak by znów stał się bezwolną niewolniczą masą, której można będzie narzucić obce wartości i przywództwo. W tym sensie postępujecie wobec Ukrainy dokładnie tak jak Moskwa. Prezentujecie podobne moskiewskiemu postkolonialne i postimperialne myślenie, co pokazał otwarcie wasz Sejm 22 lipca. Sądzi pan, że nie wiem, co Polacy kryją w głębi serca? Sentymenty o Polsce od morza do morza! Ot co! Wilno nasze, Lwów nasz.

  Wołyń znów nas poróżni LINK

  Nigdy nie słyszałem w Polsce ani jednego poważnego głosu, czy to polityka, czy to działacza społecznego, który by kwestionował granice ustalone w Europie po 1945 r. W przeciwieństwie do pana, który nieraz mówił, że jeszcze nie wszystkie ukraińskie etniczne ziemie wróciły do macierzy, i wymieniał jako takie rosyjski Kubań i ziemie nad Donem, na zachodzie zaś Podlasie, Chełmszczyznę, Zasanie i Łemkowszczyznę. Już sam termin „ziemie etniczne” jest dziś niedopuszczalny.

  – Bo co? Niewygodny dla krajów postkolonialnych, które odbierały ziemie innym narodom? A Polacy w jakich kategoriach myślą? Proszę się rozejrzeć po Lwowie latem, wszędzie wycieczki waszych kresowiaków. Bardzo proszę, niech przyjeżdżają, ale jak się ich posłucha, otwierają się oczy: to polski uniwersytet, to cmentarz polskich bohaterów, tu polskie to, tam polskie tamto.

  Przez lata nie mogliście o tym głośno mówić, czekaliście na moment słabości Ukrainy. Teraz, kiedy my toczymy wojnę z Moskwą, wy jak zwykle wbijacie nam nóż w plecy. Towarzysze mojego ojca z UPA często opowiadali mi, że gdy oni walczyli z Sowietami albo Niemcami, to AK tylko czekała na okazję, żeby zadać im cios od tyłu.

  Pan wybaczy, ale skala ukraińskiej kolaboracji z hitlerowcami nie miała precedensu na terenach byłej II RP. Ukraińska policja pomocnicza

  – Policja była wszędzie. Na okupowanej brytyjskiej wyspie Jersey służyli lojalni wobec Niemców angielscy boje, nawet czapek nie zmienili.

  Oni nie pilnowali gett żydowskich ani obozów jenieckich

  – A polska policja granatowa, a policja żydowska to gett nie pilnowała? Dla mnie kolaboracja z Niemcami znaczy tyle samo co kolaboracja z Sowietami, a tu Polacy byli liderami. Zaczęliście już w 1939 r., kiedy nie zdecydowaliście się walczyć ze Stalinem tak jak z Hitlerem, i mimo że zapłaciliście za to krwawą cenę w Katyniu, ta współpraca była kontynuowana przez całą wojnę. Kiedy zaś była skierowana przeciw Ukraińcom, była nadzwyczaj harmonijna i skuteczna, a jej ukoronowaniem była akcja „Wisła”.

  Widać to nawet dziś, bo o Katyniu grzecznie milczycie, a za Wołyń domagacie się od Ukraińców nieustających aktów pokajania. Gdy do Lwowa albo do Równego przyjeżdżają na przepustki chłopcy z frontu z Donbasu, to co oni czują, kiedy dowiadują się, że ktoś, kto wydawał się sojusznikiem, mówi o ich bohaterach i ideałach tym samym głosem co rebelianci? Otóż czują, że znów dostali cios w plecy. Wie pan, że w Ługańsku rebelianci urządzili oficjalną uroczystość upamiętniającą „ofiary rzezi wołyńskiej”?

  Pana teza o antyukraińskiej współpracy polsko-moskiewskiej jest krzywdząca i nieprawdziwa. Między Polską a Rosją nie było w ostatnich latach gorszych stosunków niż dziś. I jest to spowodowane między innymi, jeśli nie przede wszystkim, polskim wsparciem dla ukraińskich dążeń niepodległościowych.

  – To proszę przestać mówić po rosyjsku i przejść na ukraiński. W tej chwili! – wtrąciła się nagle pani Lesia, żona Szuchewycza.

  Zatkało mnie. Mówię po ukraińsku płynnie, ale zdecydowanie lepiej po rosyjsku. W tym dwujęzycznym kraju używam raz jednego, raz drugiego języka. Czasem automatycznie, nawet nie zastanawiając się nad tym, zaczynam po rosyjsku i po kilku zdaniach się przestawiam. Ale nigdy nikt na Ukrainie nie robił najmniejszego problemu z powodu języka, którym się mówi. Także sam Szuchewycz.

  Wcześniej spotykałem się z panem Jurijem w cztery oczy. Siadaliśmy w skromnej kawiarence obok jego domu, gdzie Szuchewycz miał swój stolik, albo spacerowaliśmy po Lwowie. Niewidomy starzec, wspierając się na moim ramieniu, wyraźnie zrelaksowany, przerywał „służbowe” wątki naszej rozmowy dygresjami na temat miasta i starymi galicyjskimi anegdotami, wydawało mi się, że zadzierzgnęła się między nami nic szczerej sympatii. Mówiliśmy raz po ukraińsku, raz po rosyjsku. Zdarzały się Szuchewyczowi wstawki po polsku. Cytował z pamięci Słowackiego i Norwida.

  Co się nagle popsuło między nami? Przed spotkaniem z Lesią Szuchewycz, urodzoną w Niemczech córką ukraińskiego emigranta, żołnierza UPA, ostrzegali mnie dawni towarzysze pana Jurija. Twierdzili: „To fanatyczka”.

  A mówili to członkowie założonej przez Szuchewycza w latach 90. partii UNA i jej bojówki UNSO. Ludzie, którzy na ochotnika walczyli w Naddniestrzu, obu wojnach czeczeńskich, Gruzji i wszędzie tam, gdzie można było „bić Moskala”. Jeszcze niedawno wydawało się, że na prawo od nich jest już tylko brunatna mgła.

  W ciągu dwóch lat wojny w Donbasie Ukraina i Jurij Szuchewycz osobiście dokonali jednak ostrego zwrotu. Na scenie politycznej pojawiły się nowe agresywne ugrupowania i zradykalizowały się istniejące. Dawni koledzy mówią, że to Lesia namówiła Szuchewycza, by porzucił UNA-UNSO i dołączył do Ołeha Laszki, szefa Partii Radykalnej, który narodowo-socjalnym populizmem przelicytował wszystkich.

  – Jest pan na Ukrainie, więc ma pan mówić po ukraińsku – powtórzyła tonem nieznoszącym sprzeciwu Lesia Szuchewycz. – Wiem, że pan umie. Przy mnie po rosyjsku mówić pan nie będzie! Ani słowa więcej po kacapsku!

  Zrobiło się naprawdę nieprzyjemnie. Rozmowa przestawała przypominać wywiad, nasz dialog zaczął się zamieniać w konfrontację. Wystarczyła jedna sejmowa uchwała, żeby w jednej chwili zniknęła cała polityczna poprawność i zwyczajne przejawy sympatii czy przynajmniej szacunku i zrozumienia, które towarzyszyły naszym wcześniejszym spotkaniom.
  – Dobrze by było, żeby Polacy przestali pisać Ukraińcom historię i pozwolili nam samym ją napisać – podjął po chwili pan Jurij.

 12. Marek said

  Ryło tego banderowca mówi za 1000 słów.
  Bohater upadliny:)

 13. MatkaPolka said

  cd 3..
  Problem w tym, że to wspólna historia. Czy ma ona wyglądać tak jak w projekcie ukraińskiej uchwały? Znam pana poglądy, jest pan nacjonalistą, ale pochodzi pan z inteligenckiej lwowskiej rodziny. Pradziadek etnograf, badacz huculszczyzny, dziadek sędzia, ojciec i stryj inżynierowie. Pan to widzi wyłącznie w czerni i bieli? Czy historia Ukraińców w II RP to rzeczywiście opowieść o ludobójstwie? A co z ukraińskimi legalnymi partiami politycznymi? Posłami mniejszości z wicemarszałkiem Sejmu II RP Wasylem Mudrym na czele?

  – To nie Ukraińcy zaczęli tę wojnę na uchwały. Projekt naszej może być dla Polaków bolesny, ale czas najwyższy, by spojrzeli historycznej prawdzie w oczy.

  Ukraińcy o polskim ludobójstwie LINK

  Nie wszyscy Ukraińcy widzą stosunki polsko-ukraińskie tak, jak je opisuje uchwała. Podobnie jest z rzezią wołyńską. Temat jest wykorzystywany jako oręż do walki politycznej przez propagandę promoskiewską, ale interesują się nim też zwykli ludzie, którzy chcą poznać niezideologizowaną prawdę historyczną. W Odessie na przykład miejscowa młodzież, koło fascynatów historii, przy wsparciu diaspory żydowskiej zorganizowała wystawę o Wołyniu ’43. Urządzili ją w murach rosyjskiego teatru, ale ani z rebeliantami, ani z Putinem nie mają nic wspólnego, wcześniej robili seminarium o obronie Sewastopola, bezwzględnie krytyczne wobec dowództwa Armii Czerwonej.

  – Skąd pan wie o tej wystawie na temat Wołynia? – wtrącił się asystent Szuchewycza.

  Od znajomej dziennikarki z Odessy

  – Nazwiska tych ludzi pan zna? Nazwę ich organizacji? Co to za teatr? – asystent wyciągnął pióro i otworzył notes.

  A co to ma do rzeczy?

  – Trzeba powiadomić o tej wystawie odpowiednie służby.

  Jakie służby?

  – Organy ścigania, prokuraturę, Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy.

  PS Tekst jest relacją z trzech rozmów z Jurijem Szuchewyczem z lipca i sierpnia 2016 r. Bezpośredniej we Lwowie i dwóch późniejszych telefonicznych.

  *Jurij Szuchewycz – ur. w 1933 r., deputowany do ukraińskiego parlamentu. Sowieci aresztowali go w 1948 r., tuż po 15. urodzinach. W więzieniach i łagrach spędził 31 lat i stracił tam wzrok. Jego ojciec Roman był komendantem UPA współodpowiedzialnym za czystkę etniczną Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

 14. MatkaPolka said

  Jest wiele Portali o Kresach wschodnich Polski
  Godne polecenia Autorzy i Portale piszące prawdę o Ukrainie

  Wiktor Poliszczuk , Władysława i Ewy Siemaszków (ojca i córki), Edward Prus , ks. Isakowicz – Zalewski

  Kresy Wschodnie
  http://w.kki.com.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/rus.html

  LUDOBÓJSTWO DOKONANE PRZEZ NACJONALISTÓW UKRAIŃSKICH NA LUDNOŚCI POLSKIEJ WOŁYNIA 1939-1945

  I. Monumentalna praca Władysława i Ewy Siemaszków (ojca i córki)

  http://genocide.pl/

 15. MatkaPolka said

  WOŁYŃ NASZYCH PRZODKÓW
  Artykuły poświęcone wydarzeniom na Wołyniu przed i w okresie II wojny światowej

  http://www.nawolyniu.pl/artykuly/index.htm

  Artykuły: Prof. Wiktor Poliszczuk.

  http://jednodniowka.pl/articles.php?cat_id=5

  Podręcznik nacjonalizmu ukraińskiego cz.3
  Ważny tekst prof. Wiktora Poliszczuka!!! Analiza antypolskiej książki Romana Wysockiego „Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów w Polsce w latach 1929 – 1939”. Apoteoza szowinizmu ukraińskiego, pięknie wydana za państwowe pieniądze. Katastrofalny stan nauki polskiej.

  Faszyzm ukraiński – definicja.
  Ukraińscy nacjonalistyczni teoretycy twierdzą, że faszyzm jest ustrojem państwowym, a więc nie ma podstaw do kwalifikowania ruchu ideologiczno-politycznego (OUN), który nie doprowadził do powstania państwa, jako ruchu faszystowskiego…

  Gwałtu na prawdzie historycznej ciąg dalszy
  Niewydrukowana odpowiedź na kłamstwa Gazety Wyborczej

  Integralny nacjonalizm ukraiński jako odmiana faszyzmu (krótki wykład) cz.1

  Integralny nacjonalizm ukraiński jako odmiana faszyzmu (krótki wykład) cz.2

  Kryzys na Ukrainie.
  Co się na dzień 26 listopada 2004 roku dzieje na Ukrainie? Kto jest za to odpowiedzialny? Jakie skutki może pociągnąć za sobą usiłowanie dokonania przewrotu w państwie? Jako prawnik i politolog spróbuję odpowiedzieć na te pytania bez gniewu i politycznego zaangażowania, bez emocji, licząc się tylko z prawem i faktami. Liczę się przy tym z tym, że nie wszyscy, zaangażowani emocjonalnie lub politycznie ludzie, pogodzą się z moimi ocenami. Ja, jako prawnik i politolog, w ocenach wydarzeń nie mogę kierować się emocjami, ani też sympatiami politycznymi.

  Nacjonaliści ukraińscy w ekipie rządzącej W. Juszczenki.
  Na Ukrainie zakończyła się euforia wyborcza, funkcję premiera W. Juszczenko powierzył podejrzanej o multimilionowe malwersacje Julii Tymoszenko. Został powołany nowy rząd Ukrainy, zostali mianowali nowi obowodowi gubernatorzy…

  Nacjonalizm ukraiński – zwięzła charakterystyka część 1
  Encyklopedyczne ujęcie tematu.

  Nacjonalizm ukraiński – zwięzła charakterystyka część 2

  Podręcznik nacjonalizmu ukraińskiego cz.1
  Ważny tekst prof. Wiktora Poliszczuka!!! Analiza antypolskiej książki Romana Wysockiego „Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów w Polsce w latach 1929 – 1939”. Apoteoza szowinizmu ukraińskiego, pięknie wydana za państwowe pieniądze. Katastrofalny stan nauki polskiej.

  Podręcznik nacjonalizmu ukraińskiego cz.2
  Ważny tekst prof. Wiktora Poliszczuka!!! Analiza antypolskiej książki Romana Wysockiego „Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów w Polsce w latach 1929 – 1939”. Apoteoza szowinizmu ukraińskiego, pięknie wydana za państwowe pieniądze. Katastrofalny stan nauki polskiej.

  Przyczyny mordów dokonanych przez banderowców na ludności ukraińskiej cz.I
  Wiktor Poliszczuk tym razem analizuje zbrodnie banderowskie na ludności ukraińskiej

  Przyczyny mordów dokonanych przez banderowców na ludności ukraińskiej cz.II
  Prof. Poliszczuk tym razem analizuje zbrodnie banderowskie dokonane na ludności ukraińskiej

  Recenzja książki Wiktora Poliszczuka Gorzka prawda. Cień Bandery nad zbrodnią ludobójstwa
  Recenzja nowego wydania fundamentalnej pracy prof. Poliszczuka, pióra p. Agaty Kotowskiej.

  Relatywizm moralności Wiktora Juszczenki.
  Śmierć człowieka następuje w bardzo różny sposób. Gdy jest wynikiem choroby, wypadku lub starości – opłakujemy zmarłego. Tragiczną jest śmierć zadana umyślnie człowiekowi przez innego człowieka. Szczególnie tragiczną jest śmierć zadana z motywów politycznych. Bardziej jeszcze tragiczną jest śmierć zadana z powodu przekonań politycznych czy religijnych albo za przynależność narodową ofiary…

 16. Marek said

  Wywiad z tym ślepym obłąkańcem i /lub opętańcem powinien przeczytać każdy uczeń w szkole średniej oraz student.

 17. L2P said

  no tak, wrog sie przedstawil..

  zydo-ukra sie juz zna..

  wiadomo gdzie jest i co go czeka..

 18. Jaro said

  Ludzie przecież to śmierdzi prowokacją na odległość a z drugiej strony myślenie syna nie rużni się od myślenia papy. Czyli nic nowego. Zamiast marnować czas zachęcam modlitwy do Pana Boga w Św. Trójcy Jedynego i NMP o to by nie zabrakło Miłośerdzia Bożego dla nas Polaków i wszystkich ludzi dobrej woli w przyszłości.

 19. Boydar said

  Rzadko zdarza mi się zgadzać z wrogiem a cieszyć się z takiej wspólnoty opinii jeszcze rzadziej. Jeśli fucktycznie (ech, ta rzetelność dziennikarzy 🙂 ) opinią tego banderowca jest „… płatnymi pachołkami na usługach Moskwy!!! …”, to ja dokładnie uważam to samo i również piszę o tym; w zależności od kontekstu lub nastroju otwarcie lub colonelem.

  Cały wywiad uważam za bezcenny i wiele do rozumienia naszego wnoszący. Proszę zauważyć, czego Szuchewycz nie powiedział a nawet nie wspomniał. I właśnie to, będzie ostatnią bezkrwawą kartą jaką Putin wyłoży na stół – skąd naprawdę wzięły się ukry, upa i banderowcy oraz kto w rzeczywistości uczynił z tej ludności aktywnych bandytów. Pisze „aktywnych”, bo bandytą to się trzeba urodzić, ale czy to wyjdzie w praniu to już sprawa stworzonej motywacji i stosownej okoliczności.

  Na koniec uwaga do Autora, czyli Ślepego Mańka. „… niech nasze eliciarstwo potraktuje wywiad z Szuchewyczem jako już ostatni dzwonek alarmowy, by wycofać się natychmiast z tego tzw. strategicznego partnerstwa, by jak najszybciej zacząć ocieplać nasze stosunki z Rosją …”. Jeżeli mamy racje (znaczy się ja i ten banderowiec) to propozycja stanowi mission impossible; Moskwa nigdy nie wchodziła w relacje partnerskie z pachołkami, a ze zdrajcami tym bardziej. Szczególnie, że jeśli zdradzili, to kogo ? Quasi państewko na obszarze Palestyny ? Czy może Abego Foxmanna ? Zanim z tytułu powyższego trafią na jakąś solidniejszą brzozę, mam nadzieje że wypełnią to co zapłacone co do grosza. Chociaż, tak sobie myślę, że to nie było zapłacone, nie musiało. Sądzę, że otrzymali po prostu propozycję nie do odrzucenia. Bo swoją „zapłatę” to wzięli już dawno sami i od nas. A Moskwa tylko się w naszym imieniu upomniała.

 20. Joannus said

  Ad 12
  Ryło zaiste demoniczne.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: