Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Macierewicz dąży do tego, by Polakom obrzydła katastrofa smoleńska

Posted by Marucha w dniu 2016-09-01 (czwartek)

Dzisiaj podczas porannej uroczystej ceremonii na Westerplatte obok hołdu dla obrońców ojczyzny i bohaterów narodowych oddano także cześć ofiarom katastrofy smoleńskiej. Jest to część planu ministra obrony Polski Antoniego Macierewicza, aby przy każdej okazji do obchodów uroczystości państwowych włączać obowiązkowo „apel smoleński”.

„Wiernie pracowaliście dla Polski i polegliście, wypełniając patriotyczny obowiązek. Pamięć o Waszej służbie dla ojczyzny i tragicznej śmierci pozostanie na zawsze w sercach rodaków — odczytano w apelu, po którym nastąpiła salwa honorowa” — pisze TVN24.

Tym razem krytyka padła ze strony byłego ministra obrony Polski Tomasza Siemoniaka. „Minister Macierewicz, jak widać, chce postawić na swoim za wszelką cenę. Negatywne komentarze, które z różnych stron padały przy okazji rocznicy Powstania Poznańskiego (Czerwca ’56) czy Powstania Warszawskiego powinny dać mu do myślenia, że w gruncie rzeczy robi krzywdę ofiarom tragedii smoleńskiej, forsując przy każdej okazji przywołanie tej pamięci — cytuje publikacja byłego ministra obrony.

„Przy całym szacunku da ofiar tragedii smoleńskiej nie należy mieszać tej tragedii z innymi ważnymi rocznicami. Ona ma swoje miejsce, swoje obchody, pomniki. Tam należy czcić pamięć osób, które zginęły” — dodał.

Wielu polityków krytycznie wypowiada się na temat tej inicjatywy. Podkreślają, że może ona odnieść odwrotny skutek — obrzydzić temat katastrofy smoleńskiej społeczeństwu. Dodatkowo — w retorykę PiS-u zostaje na siłę wciągnięte polskie wojsko, które do tej pory było apolityczne.

http://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 61 to “Macierewicz dąży do tego, by Polakom obrzydła katastrofa smoleńska”

 1. Lily said

  Latwo sie domyslec,dlaczego tak sie dzieje.

 2. Longinus said

  macierewicz nasz kochany minister obrony .Rodem z szlachty ;jerozolymskiej.a jakiego ma doradzce Ojojoj jooooo.Hary Potter.To pewnie jego wymysl my nadac ministerstwo obrony Nowa nazwe Ministerstwo Sztuki Wojennej.POLACY obudzcie sie gdyz ;;;;;diabel rzadzi tym naszym krajem Rodem z telawiwu.

 3. Zerohero said

 4. Maciuś said

  Panie Gajowy, szkoda Gajówki, by tego bydlaka tu wstawiać. Przecież on jest nienormalny. Dąży do otwartej wojny z Rosją.

 5. Siggi said

  Mnię się przedstawia,że w tej kwestii nie Antek a Jarek ma potworne obciążenie psychiki.Antek jest tylko wiernym wykonawcą jarkowych stanów psychiki.Doświadczony psycholog-psychiatra bez większego trudu zakwalifikuje ten kliniczny przypadek do jakiegoś zespołu obciążeń prezesa.
  To co już widzimy ,to nie graniczy a już jest obłędem.Wszystko co się dzieje wokół 10 Kwietnia od niego pochodzi.On chce tym zagłuszyć swoje wyrzuty, które nie wątpię,że ma i traktuje to jako lekarstwo dla siebie,żeby nie zwariować po tym co się stało,a do czego przyłożył się.
  Jarek w tym bliźniaczym duecie dominował.Mieli jakiś skomplikowany plan polityczny ,który zaczynąć miał do Katynia.Przy tym obaj zaspakajali swoją próżność celebrą jakiej się poddawali,żeby reszta widziała jacy to oni ojcowie narodu.
  Skoro doszło do tragedii,to co dalej ma robic prezes,żeby nie zniknąć ze sceny,która mu pachnie jak najstarsze szambo.
  Pierwszy mocny akcent to pochówek na Wawelu,dalej kuriozalne miesiecznice pod Pałacem Namiestnika ,pomniki ,ulice,place ,skwery przede wszystkiem imieniem pary prezydenckiej.
  Teraz dochodzi apel poległych-pamięci i pokraczne zestawianie różnych wydarzeń,faktów historycznych w jedną”całość”.
  Na pewno już manipulują w podręcznikach z historii,gdzie wprowadzą swoją wersję n/t 10.IV. w Smoleńsku.
  Prezes ,to inspiruje i im więcej realizacji ,tym większe u niego przeświadczenie,że ma coraz „czystsze” sumienie.
  Może u niego są jakieś symptomy depresji,która zaprowadzi go na …gałęż?
  Amen…

 6. ojojoj said

  Antosia Dwa Wybuchy powinno sie przetestowac psychicznie. Np. pokazywac mu kartki z obrazkami i pytac co na nich widzi. Pokazac np. kartke z latawcem. A jak Antos powie ze to Tutka, to kaftanik.

 7. Alina said

  Antoni przesadza, ale może w tym szaleństwie jest metoda.
  Użył niedawno określenia, o ofiarach katastrofy smoleńskiej, że „polegli pod Smoleńskiem”. Pierwsza reakcja – Antek zgłupiał! Jednakże po chwili refleksji dlaczego użył słowa „polegli” nasuwa się logiczny wniosek: Macierewicz informuje nas tym jednym czasownikiem, że JESTEŚMY W STANIE WOJNY Z ROSJĄ. Jeśli w Smoleńsku „polegli”, to znaczy, że wojna rozpoczęła się wcześniej niż „Smoleńsk”. Pytanie – kiedy? Prawdopodobnie ta niewypowiedziana tajna wojna polsko-rosyjska wybuchła po cichu w czasach konfliktu w Gruzji.
  Trudno więc mówić, że Macierewicz dąży do wojny z Rosją, skoro ta wojna spokojnie sobie trwa, przy totalnym zaczadzeniu gawiedzi, mediów, może i części wojska. I może to tłumaczy dziwne śmierci i dziwne katastrofy, szczególnie lotnicze. Tragiczne jest to, że pionkiem, który grał po stronie wrogów w tej wojnie, był cały niby-polski rząd Tuska. Nie wiadomo o co konkretnie jest ta wojna.
  Moja interpretacja roli pionka może się niebawem zmienić, bo młody Morawiecki wypalił ostatnio, że planuje sprowadzenie jakiegoś oddziału, czy agendy londyńskiego „City”, czyli „eskimoskiego” ynteresu światowego do Warszawy. Jeśli to jest cała jego INNOWACYJNOŚĆ, to biada nam…
  Bo niby dlaczego mamy pożyczać pieniądze od Angoli beznapletkowych? Pieniądze, które oni sobie wydrukowali? To nie prościej samemu wydrukować, żebyśmy mieli kupony do specyficznej gry „Monopol” jaką jest ekonomia dość dużego państwa środkowoeuropejskiego?
  Sprowadzenie „City” do Polski można rozpatrywać w kategoriach zdrady stanu.
  Mam nadzieję, że to się nigdy nie stanie, a sam Morawiecki będzie miał własny projekt na polską gospodarkę. W 1919 roku, po traktacie wersalskim, Polska była w dużo gorszym stanie niż teraz, składała się z 3 różnych systemów gospodarczych, monetarnych, a jednak znaleźli się ludzie, którzy stworzyli jednolite państwo, wymyśli je od nowa.

 8. Zerohero said

 9. Zerohero said

 10. L2P said

  zydlacki front `polski` przeszedl z fazy `liberalnego szabrowania`.. [ 25 + nachapane ? ]
  w faze `konserwy patriotycznej`..polanej 500+ [ Polak dosc tani ! ] w celach zamordystycznych
  podboju swiata frontem wschodnim.

 11. Isia said

  … powiedziałabym raczej … o takim postępowaniu … tj. nieustannym upamiętnianiu ofiar katastrofy smoleńskiej wraz z naszymi narodowymi, polskimi bohaterami … przez żyda Singera, pełniącego obowiązki Polaka pod nazwiskiem Macierewicz … w tym szaleństwie jest metoda …

 12. www said

  Swietnie działa smoleńska maskirowka …wysadzili złom i przywieźli zwłoki.
  Jak wiadomo z właściwości imlikacji pobojowisko-teatrzyk i złom można badać do usranej śmierci i wyciągać dowolne bezsensowne i sensowne wnioski całkiem zgodnie z logiką.

 13. Isia said

  Re: 7 Pani Alino … użyłam tych samych słów … choć miałam na myśli inne jeszcze cele … jakie, jak przypuszczam, chce osiągnąć rządzące żydostwo, poprzez takie działania ministra Macierewicza …

  … żydzi m.in. kreują, nam Polakom, swoich ( w tym wypadku smoleńskich ) „bohaterów”, stawiając ich na równi z naszymi, prawdziwymi… nie lekceważyłabym tego … jeden „bohater narodowy” wiadomej proweniencji, już na Wawelu leży … to kolejny krok służący realizacji ich celów strategicznych …

 14. Siggi said

  Lp.6
  ojojoj said
  2016-09-01 (czwartek) @ 19:39:48
  Antosia Dwa Wybuchy powinno sie przetestowac psychicznie. Np. pokazywac mu kartki z obrazkami i pytac co na nich widzi. Pokazac np. kartke z latawcem. A jak Antos powie ze to Tutka, to kaftanik.
  ——————
  Proszę niniejszym na przyszłość uprzedzać czytelnika,że to co tu „wklepam”zawiera końską dozę … śmiechu i Wszystkiem tem,kto ma problemy z trzymaniem niech :…albo nie czytają,albo niech ma duży pampers dla wapniaków jeżeli czytajo.Ja,po radykalnej prostatektomii należę do tej drugiej-II kategorii i bardzo dobrze,że akurat-właśnie se wymieniłem pampers i tu masz,za chwilę znów wymiana ,bom parsknął tak dzikim śmiechem,że nieodzowna była czynność w domowym 00.
  To jest gigantyczny stress z tym kaftanikiem dla Antka Wielkiego Stratega i Taktyka.Czekam ,kiedy On wezwie do boju i ruszym na Smoleńsk.Ja ,nawet na nadterminowego się nie nadaję,ale wypchnę do pospolitego ruszenia … syna,a jak on się wywinie jakimś zaświadczeniem lekarskim,że ma demencję,to namówię syna sąsiada.dam mu na „Żywca” i pójdzie walczyć o naszą sprawę narodową.Tutka musi byś tu,u nas…
  O!

 15. Moher49 said

  Namolna propaganda w Polsce wywołuje zawsze przeciwny skutek.

 16. Rudy said

  Syjonistyczny szczur Singer robi wszystko co może, żeby Polacy śmiali się z katastrofy smoleńskiej i cieszyli ze śmierci pisowskich elit. Znam coraz więcej takich przypadków.

  Zapewne na micie i kulcie katastrofy smoleńskiej Anglosyjon chciał zbudować w Polsce nowe społeczeństwo na wzór Państwa Islamskiego w Syrii oraz Banderlandu na Ukrainie, a następnie wykorzystać je w wojnie o swoje interesy, w tym przypadku przeciw Rosji.
  Singer to tylko płatny najemnik jak dowódcy i komendanci polowi ISIS w Syrii, z czasem do zlikwidowania jak wszystkie jankeskie protezy.|

  Myślę jednak, że w tym przypadku Anglosyjon postawił na złego konia i zamiast agresywnego antyrosyjskiego społeczeństwa mamy w Polsce tylko rosnące poparcie dla Rosji, coraz większą niechęć do Banderlandu i kupę śmiechu z odrealnionych pisdzielców.

 17. Rudy said

  Ad. 16. Jak jankesi obchodzą się ze swoimi niepotrzebnymi już protezami pokazuje sprawa puczu przeciwko Erdoganowi – murzyn zrobił swoje (zniszczył Syrię), murzyn morze odejść (zastąpimy go Gulenem bez obciążeń). Zapewne w tym właśnie celu został wyhodowany w Polsce antypisowski KOD który wcześniej czy później doprowadzi do krwawej konfrontacji. Na pisowskie elity zapewne czeka ten sam scenariusz co na Erdogana i jego kumpli. Chyba że jak Erdogan zawczasu się obudzą i przeorientują…

 18. Boydar said

  „… Dąży do otwartej wojny z Rosją …” – Pan Maciuś (4)

  „Do ustalenia pozostaje” jak namówić do niej Rosję. Przy jakiejś okazji niech się Pan Maciuś zastanowi i nam zreferuje.

 19. Yah said

  Ad 17

  „Na pisowskie elity zapewne czeka ten sam scenariusz co na Erdogana i jego kumpli. Chyba że jak Erdogan zawczasu się obudzą i przeorientują…”

  Panie Rudy, ale to by oznaczało , że musieliby prosić Rosjan o pomoc, a na to nie pozwoli im ich „honor”. Ewakuują się przez Zaleszczyki i ewentualnie będą kierować walkami wyklętych ze Strzelca z waszyngtońskich kanap.

 20. Maciuś said

  Im więcej będzie drążył ten żyd o katastrofie w Smoleńsku i sugerował, że to był zamach, to wreszcie wywoła atak zbrojny Rosji na Polskę. A NATO nie kiwnie palcem, by Polszy pomóc odeprzeć to. Kiedy ten żydłaczy czubek, przestanie o tym pierdzielić. Tego już słuchać się nie da. On powinien być zdymisjonowany. Nakręca także spiralę zbrojeń. Polsce nie są potrzebne wielomiliardowe wydatki na wojsko, bo otaczają nas Słowianie, a szkopy po raz wtóry nie najadą Polszy. Ja chcę żyć w przyjaźni z Rosją i innymi, prowadzić handel z nimi, a nie kur… wa ciągle o coś się naparzać, tak jak ta kurew… ska maciora to robi. Dla dobra racji stanu, ten obłąkany bydlak nie powinien być w rządzie, a może tak namieszać, jak żydzi polscy u steru rządu w 1939 roku. Oni pouciekali, a biedota i mięso armatnie ginęło, z jednej strony z łap żydowskich Niemiec – Adolf Hitler był austriackim żydem, z drugiej strony żydostwo bolszewickie, pod przywództwem obłąkanego bolszewika gruzińskiego.

 21. Maciuś said

  Ty czubku porąbany :/ Daję tego wałacha bez kropki. :/

 22. Boydar said

  Jeżeli ten „czubek porąbany” to w opinii Pana Maciusia „ja Boydar”, to po pierwsze primo przyznaję Panu Maciusiowi rację, a po drugie primo czyli secundo, wew związku zez powyżsiejszym macie po prostu pecha. Wyrazy współczucia składam.

  A tak przy okazji, przychodzi mi do głowy pytanie; czy Macierewicz mówi biegle po angielskiemu a w szczególności amerykańskiemu. Bo jeśli nie, co bardzo prawdopodobne, to jako minister „dość ważnej instytucji” o stałych kontaktach międzynarodowych, MUSI mieć zaufanego tłumacza. A kto będzie bardziej zaufany niż wnuczek ? To jest warte każdych pieniędzy.

 23. Lily said

  Ilu?,Pis juz ekspertow mial,a konca nie widac.
  Ile ?,kasy poszlo na tych ekspertow z kieszeni
  polskich podatnikow. Slow brak,na to wszystko.

 24. Maciuś said

  Nie na pana Boydar’rze piszę per „porąbany”. Tylko na onego, Singera.

 25. Boydar said

  To ja już nie wiem, cieszyć się czy smucić … no i z czego 🙂

 26. Maciuś said

  Mój wpis do Pana Boydarze numer 20 zatrzymał Kierownik. 😮 ?

 27. Boydar said

  Wątpię; Kierownik ma już swoje lata i aż taki szybki nie jest. Poza tym, oddelegował się aktualnie na urlop i wajchy od zatrzymywania on line nie pilnuje. Zapewne sam Pan Maciuś doprowadził do „zatrzymania” przez bezduszny mechanizm WordPressa umieszczając w komentarzu krytyczną frazę.

 28. Maciuś said

  Dokładnie tak Panie Boydarze. Proszę zagrać Lublinianinie w LOTTO, miliony ma Pan jak w Banku 🙂

 29. Boydar said

  Skoro „dokładnie tak” to po co szczać na Kierownika ?

 30. Maciuś said

  Szczać, na gajowego? 😮

 31. Boydar said

  „… Mój wpis /…/ numer 20 zatrzymał Kierownik …”

  Cokolwiek by nie miał Pan Maciuś na względzie, wymowa wpisu jest jednoznaczna. Lubi się Pan bawić słowami ?

 32. Maciuś said

  Nie, tam jest sedno, przynajmniej tak mi się wydaje, na pańskie zapytanie, w celu rozwinięcia. A wniosek(i) należą do imć pana.

 33. Samuel Dupochłosta said

  Gudlaje chca smolenski szwindel przykleic gdzie sie da. Do Powstania Warszawskiego nie wyszlo wiec probuja znowu. Najlepiej pasuje do dni Judaizmu.

 34. NICK said

  Tytuł.
  Toż obżydła.
  Od początku.
  Wraz z ‚Okęciem’.
  Bez wyjątku.

 35. Marucha said

  Re 26:
  Kierownik nie ma fizycznej możliwości zatrzymania komentarza PRZED jego wysłaniem, bo nie jest jasnowidzem.
  Kierownik może tylko wyrzucić komentarz już po fakcie.
  Wszystkich zatrzymań dokonuje system WordPressa.

 36. Boydar said

  a czemu do tej pory tego nikt nie wkleił –

  http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=18489707&kat=1041267&title=Macierewicz-Chcemy-wreszcie-odklamac-historie&ticaid=117a8b&_ticrsn=5

  „… Bartłomiej Misiewicz przez sześć lat był sekretarzem komisji smoleńskiej i to dzięki niemu zebraliśmy dowody pokazujące rosyjską odpowiedzialność za śmierć polskiej elity narodowej …”

  Czy konstrukcja tego zdania nikomu nie wydaje się co najmniej dziwna ?

 37. Siggi said

  Lp.35,
  Acha,to musi być automat tego WordPressa,którego „uczulono” na niektóre słowa ,albo bukwy(litery rosyjskie).I łapie jak … dżóvno w locie.Jak dzielę się informacją z bliźnimi ze str.rosyjskich,to podaję tylko linck,którego nie zaczepiajo.Wystarczy jedna bukwa i już…dynda.
  Narzekali kiedyś ,że była cenzura państwowa,kościelna,ale co obecnie wymyślają,głowa puchnie.
  Np.w męnda-iach anglosaskich(płn.atlatyckich-zachodnich) jest absolutny zapis,żeby o W.Putinie tylko żle.Nie wolno podawać Jego rzeczowych ,niezłośliwych opinii jakie wypowiada o Zachodzie.Obraz Rosji w tych menda-iach jest skrajnie wypaczony.Zresztą wystarczy popatrzeć co w Polsce nadajo…Ręce,nogi opadajo.
  Nihil novi,zawsze tak było,tylko kwestia w różnym nasileniu fobii.
  No,ciekawe czy to co tu „wypociłem” przeleci bez problemów.

 38. Siggi said

  Przeleciało! To znakiem tego ,nie jest jeszcze tak żle.
  Pozdrawiam ciepło…
  A co tam na Mysiej w Warszawie się dzieje?Kto sprywatyzował se dawny UKPPiW.

 39. Siggi said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,142874,title,Wizyta-u-psychologa-na-NFZ-Pacjenci-musza-czekac-latami,wid,18490704,wiadomosc.html

 40. Alina said

  http://fakty.interia.pl/raporty/raport-lech-kaczynski-nie-zyje/aktualnosci/news-antoni-macierewicz-sa-dowody-na-falszerstwo-jerzego-millera,nId,2262592

  Podziwiam wszystkich, którzy wiedzą na pewno, że w Smoleńsku nie było żadnego zamachu.
  Niezależnie jak bardzo będzie się wygłupiał mniejszy lub większy polityk, czy inny przewodniczący jakiejś komisji, albo Anodina, czy jej następca do podawania kolejnej ruskiej prawdy, prawda o tym co się stało w Smoleńsku nie została jeszcze odkryta. Gdyby została, cały ciąg zdarzeń ułożyłby się w logiczną całość. Niestety, nic się w tej materii jeszcze nie ułożyło.
  Wygłupy Macierewicza zasłaniają wszystkie kompromitacje Tuska I Kopacz, która – co wciąż trzeba przypominać – przekopała miejsce katastrofy na 1 m wgłąb, przynajmniej na trybunie sejmowej.

  ——
  Pani Alino, nikt nic nie wie „na pewno”.
  Jeśli o mnie chodzi (powtarzam: o mnie) to uważam, że w Smoleńsku doszło najprawdopodobniej do katastrofy.
  A jeśli, jakimś cudem, nie była to katastrofa, to podejrzewanie Rosjan jest żydowską prowokacją.
  Admin

 41. Hasso C. said

  Jak taki debil moze byc ministrem w sredniej wielkosci kraju europejskim? Jak gdyby nie bylo w Polsce inteligentnych ludzi.
  A co do Katastrofy, zgadzam sie z Gajowym: albo zwykla katastrofa albo robota CIA czy mosadu. Ostatnim, kto bylby zainteresowany byl akurat Wlodzimierz Putin.

 42. Boydar said

  „… A jeśli, jakimś cudem, nie była to katastrofa, to podejrzewanie Rosjan jest żydowską prowokacją …” – Pan Gajowy

  Domyślnie zrównał Pan w powyższym zastrzeżeniu odpowiedzialność za „krajobraz po bitwie” z przyczyną „zniknięcia” 97 osób ze sceny publicznej. Moim zdaniem jest to nieuprawnione. „To” jest/było wielopiętrową konstrukcją z rozbudowanym outsourcingiem i o żadnej urawniłowce w sferze odpowiedzialności mowy być nie może. Ruscy musieli mieć z „tym” coś wspólnego ale akurat to co mają, kwalifikuje się co najwyżej do kolegium a nie do sądu. Co musieli zrobić to zrobili; z pewnością wybrali najmniejsze zło. W dodatku cały czas intensywnie mrugali lewym okiem.

  ——
  Tyle mają wspólnego, że katastrofa miała miejsce na ich terytorium i że zakazywali lądowania na Siewiernym.
  Admin

 43. Maciuś said

  35. WordPress z założenia ma bodaj trzy opcje: darmową, za 30$ oraz opcję Premium za rok „używania” 300$. Mniemam, że Pan gospodarz ma bloga Premium I POWINIEN MIEĆ… WPŁYW na blogu we wszystkim, tym bardziej jak Pan Boydar wywołuje do odpowiedzi, żeby szybko móc jemu czy innym odpowiedzieć. Tak sobie myślę. Facebook, swego czasu przyjął do wiadomości i… wdrożył w życie kilka moich postulatów. Ale maciora o tym nie wie?

 44. Boydar said

  Z tą „katastrofą” to się jeszcze okaże, a że zakazywali to i mieli rację. Bez względu na to czy cokolwiek leciało czy nie, lotnisko nie kwalifikowało się do żadnych lądowań. I zakazać się należało.

 45. Zgodnie z prawem: lotniska nie wolno sobie tak „Zamknąć”. Jeśli jakiś pilot chce tam posadzić maszynę, a lotnisko nie ma np. pasa w remoncie (rozkopanego), czyli jeśli jest fizyczna możliwość posadzenia maszyny, to lotnisko ma obowiązek maszynę przyjąć.

  Owszem, lotnisko musi przyjąć, ale przedtem wysyła wyraźne sygnały: nie lądujcie, qrva!
  Admin

 46. Maciuś said

  Co za swołocz tfu!! Orw…a, do Tworek z tym wariatem. Ludzie, ja się poważnie obawiam, że ta qoorw…a coś roznieci :/ Ja nie chcę wojny z innymi Słowianami :/ Czy na tę qoor…wę Singer’a nie ma siły???
  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/antoni-macierewicz-ujawni-nowe-dowody-w-sprawie-katastrofy-smolenskiej/66lgz0h?utm_source=Interakcja

 47. NICK said

  A skąd ta tendencja Adminie?
  Widział Pan odprawę i wylot???

  Taki lot jest ‚współredagowany” przez państwo docelowe.
  Przez ‚ruskich’, znaczy.
  Rosja w PEŁNI ten NIELOT kontrolowała.
  Osoby wchodzące w skład ‚delegacji’ wiedziały lepiej niż ktokolwiek z nas, iż pół elity kraju się NIE wysyła jednym transportem.

  Samobójcy czy „samobójcy”?
  Czy też gdzieś poukrywani?
  Marzenia… .
  A może i odwrotnie… .

  DOWODY Z OKĘCIA, poproszę.
  Bez tego to ani, ani.
  Bez tego to proszę uprzejmnie nie wysuwać żadnych wniosków. Żadnych.

 48. Maciuś said

  Tak sobie myślę być Macierewiczem to sto razy gorzej niż być chu…Jem! To już lepiej być chu…Jem niż Maciarewiczem!

 49. Ad. 45 (Admin)

  „Owszem, lotnisko musi przyjąć, ale przedtem wysyła wyraźne sygnały: nie lądujcie, qrva!”

  – Tak jest!

 50. Alina said

  44 Boydar …
  … Pisze bzdury. To samo lotnisko przyjęło 3 dni wcześniej delegację całego polskiego rządu z Pawlakiem i Komorowskim, oraz wszelkimi rabinami i rabinopodobnymi ORAZ PREZYDENTA ROSJI PUTINA Z CAŁYM DWOREM I OCHRONĄ.
  Nie wiem jak można pisać, że to wojskowe, czynne lotnisko nie kwalifikowało się do lądowań i skąd pochodzi wiedza piszącego.

 51. Boydar said

  Droga Pani Alinko 🙂

  ….. …. ………. …….. .. .. ….. ……. . . …………………. ….. ……………… !

  Poza tym ma Pani rację; trzy dni wcześniej tak właśnie było. Dlaczego jednak „zapomniała” Pani przyjąć do wiadomości, że dwa dni wcześniej cały przewoźny sprzęt służący do dostosowania lotniska do lądowania samolotów pasażerskich zdemontowano i zawieziono z powrotem do magazynu ?

 52. Marucha said

  Re 50:
  Lotnisko było nieczynne. Używano go czasem w wyjątkowych sytuacjach.
  A swoją drogą szwagier kilka razy przejechał skrzyżowanie na czerwonych światłach…

 53. entor said

  Jeden, z setek dowodów, że w Smoleńsku była wielka DUPA, a nie katastrofa.

 54. Alina said

  51 Boydar
  Nie zapomniałam.
  Podstawowym elementem lotniska jest pas startowy i tylko jego zniszczenie uniemożliwia lądowanie.
  Super sprzęt Putina to super gadżet.
  Pas startowy przez te 3 dni nie uległ zmianie ani destrukcji, zaś jeśli sam Putin tam lądował, to sam pas musiał być w stanie DOSKONAŁYM.
  Niestety każdy element smoleńskiej układanki z osobna i wszystkie razem wskazują na zamach wykonany z całą bezwzględnością i udziałem wszystkich środków technicznych, medialnych i politycznych.

  Pani Alino…
  Zapewne w celu ułatwienia zamachu zarówno władze rosyjskie, jak i załoga lotniska stanowczo odradzały lądowanie na nim („usłowij dla prijoma niet”, slyszała Pani o tym?). A nawet polska ambasada ostrzegała przed użyciem tego lotniska.

  A lotnisko to coś więcej niż sam „pas”, co być może Panią zaskoczy…
  Admin

 55. Boydar said

  Pani Alino, póki jeszcze mi cierpliwości starcza. Pani rozmyślnie lub z niewiedzy robi urawniłowkę ze słów „lotnisko” czy „pas startowy”. PO-2 czy DC-4 potrzebowały kawałka skoszonej łąki bez większych kretowisk aby wylądować czy wystartować. Dla nich to było i „lotnisko” i „pas startowy”. Nawet w dzisiejszych realiach jest różnica pomiędzy lotniskiem wojskowym, nazwijmy je normalnym, wojskowym polowym a lotniskiem przystosowanym do przyjmowania ruchu kolosów pasażerskich. To głównie i przede wszystkim kwestia wyposażenia w systemy naprowadzania maszyn. Widzi mi się, że nie ma Pani o tym pojęcia, że w ogóle takie uwarunkowania występują i że mają znaczenie. Nasza rozmowa po prostu nie ma sensu. Co nie znaczy bynajmniej iż uważam, że miała tam miejsce jakakolwiek katastrofa, nie licząc katastrofy doówczas obowiązującego biegu spraw i rzeczy.

  Pani Alina bredzi o sprawach, o których ma takie pojęcie, jak dzieci szkolne rysujące kredkami samolot lądujący na ziemi.
  Admin

 56. Alina said

  Czyli jednak wychodzi na moje, że stan lotniska nie miał znaczenia w przebiegu zdarzeń, bo musiało się stać to co się stało.

  Niech już Pani skończy się kompromitować.
  Admin

 57. NICK said

  Sorki. A co? Się stało? Gdzie?

 58. entor said

  Na Okęciu.

 59. Boydar said

  Pani Alino, widzę, że muszę bardziej obrazowo. Czy jeśli ja powiem, że „Pani Alina to porządna dziewczyna; tylko cipę ma łajdaczkę”, to będzie miała Pani podstawy aby mnie ofuknąć ? No, to zależy; czy uważa Pani ten otwór za swoją integralna część czy raczej osobną i niezależną. Podobnie jest z tymi systemami naprowadzania; normalni ludzie uważają, że są częścią składową lotniska. Pani zamieściła zdanie odrębne. Niestety cierpliwość mi się do Pani skończyła, proszę pozdrowić wszystkie odrębne i niezależne części Pani bytu.

 60. Alina said

  59 Boydar
  Pozwoli Pan, że nie będę się rozpisywać na temat Pańskich organów płciowych, skoro katastrofę smoleńską sprowadził an do tego poziomu – po pisaniu widzę, że nie na o czym – „0”, nul.

 61. Boydar said

  Kiedy kobieta tak sympatycznie prosi, nie wypada odmówić. Proszę się nie rozpisywać – w dwóch słowach i treściwie; może być nawet po łacinie.

Sorry, the comment form is closed at this time.