Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Nie ma zgody na oddawanie majątków w Warszawie-odbudowała ja cała POLSKA.

Posted by Marucha w dniu 2016-09-02 (piątek)

Gdyby nie dekret Bieruta odbudowa Warszawy stała by pod znakiem zapytania-–setki tysięcy ludzi mieszkało by w barakach.

Ręce precz od rozdawnictwa -Warszawa naprawdę była – jak głosił popularny slogan – budowana przez cały naród.

Dla posiadaczy majątków komunalizacja gruntów prywatnych w stolicy budziła irytację; ich nie obchodził los setek tysięcy ludzi pozbawionych dachu nad głową. Z drugiej strony są ludzie normalni, co obronią dekret Bieruta, przekonujący, że bez odebrania gruntu właścicielom nie zostałoby szybko odbudowana Warszawa.

Trudno nie zgodzić się z tą argumentacją w przypadku straszliwie zdewastowanych centralnych części miasta – bez komunalizacji ciężko byłoby w ogóle myśleć na przykład o odbudowie Muranowa,Woli – gdzie po zdławieniu powstania w getcie Niemcy zrównali dzielnicę z ziemią, a większość żydowskich właścicieli wymordowali.

Dekret był niezbędny do odbudowy miasta – uważa Jan Stachura, właściciel kancelarii prawnej zajmującej się zwrotem nieruchomości w Warszawie. – W 1945 r. istniała pełna świadomość własności prywatnej, ale też świetnie zdawano sobie sprawę z tego, że wywłaszczanie posesji za pomocą tradycyjnych metod trwałoby dziesiątakami lat Podobnie odbudowa była realizowana przez dziesiątki lat..

 

Bolesław Bierut poparł odbudowę Starego Miasta, ale bez murów obronnych. Jak głosi anegdota, bał się, że reakcja urządzi rozruchy i będzie się stąd ostrzeliwać. Zmienił zdanie, gdy prof. Jan Zachwatowicz narysował sylwetkę Starówki i spytał: „Co widać po usunięciu murów? Same kościoły”

Wg relacji świadków.

W środę 22 lipca 1953 r. od rana przygrzewało słońce. O godz. 10 na pachnący jeszcze świeżym tynkiem i farbą Rynek Starego Miasta wkroczyły najważniejsze osoby w państwie. Na czele w jasnym garniturze szedł szef partii i rządu Bolesław Bierut, obok wicepremier Józef Cyrankiewicz, przewodniczący Rady Państwa Aleksander Zawadzki i inni dygnitarze. W tłumie widać było przodowników pracy.

„Nadszedł wielki dzień dla mieszkańców Warszawy – IX rocznica PKWN i oddanie odbudowanego ukochanego przez warszawiaków Rynku Starego Miasta” – zanotował w pamiętniku inż. Mieczysław Strzelecki, kierownik robót przy odbudowie Starówki („A Starówka znów stoi”).

„Odświętnie wyglądają fasady kamieniczek. Dumni byli budowniczowie tej kolebki miasta, że dali radę w tak krótkim czasie odbudować pierwszą część zabytkowego Traktu. Cieszyli się, że uroczystości Święta Odrodzenia Polski rozpoczęły się na ich budowie, tak drogiej sercu każdego Polaka. Dumni byli, że Stare Miasto mogło dzięki ich wytrwałości gościć w dniu ogólnej radości kierownictwo naszego Rządu i Partii. Dumni byli, że dotrzymali słowa i że wskrzesili do nowego życia prastarą kolebkę naszej kultury narodowej” – donosił tygodnik „Stolica” (31/1953).

I co – teraz maja im zwracać kamienice lub grunty – oszołomy? Prawicowe media dodają oliwy do ognia,  a powinny wyciszać ta sytuację. Te zdjęcia pokazują ogrom zniszczeń.

W rezultacie straty w zabudowie Warszawy na początku 1945 r. szacowano na 84 procent, przy czym infrastruktura przemysłowa i obiekty zabytkowe zniszczone były w 90 procentach, a budynki mieszkalne w 72 proc. Po Powstaniu Warszawskim miasto, w którym przed wojną mieszkał milion ludzi, było niemal opustoszałe. Kilka tysięcy osób gnieździło się pośród zgliszcz.

Perspektywa odbudowy wydawała się czymś tak nieprawdopodobnym, że władze PRL rozważały przeniesienie stolicy do Łodzi, gdzie przetrwała większość przedwojennych zabudowań. Czemu więc Warszawę jednak odbudowano?

Z dwóch powodów. Pierwszym był czynnik ludzki – od stycznia 1945 ludzie nieprzerwanie napływali do miasta; dawni mieszkańcy i inni przybysze pozbawieni dachu nad głową gromadzili się pośród skutych lodem ruin, rozpoczynając odbudowę na własną rękę.

Krajowa Rada przyjęła rezolucję o odbudowie 3 lutego 1945 r., zaś kilka dni później, 14 lutego, ukonstytuowało się Biuro Odbudowy Stolicy. Wraz z utworzeniem BOS rozpoczęła się realizacja jednego z najbardziej ambitnych projektów w dziejach ludzkości. Nikt nigdy dotąd nie próbował odbudowywać miasta przeoranego wojną na taką skalę.

Decyzja, by się tego podjąć, kontrastowała z dominującą podówczas doktryną konserwatorską. Niemcy, Anglicy, Holendrzy, Francuzi czy Włosi, którzy po wojnie również stanęli przed koniecznością odbudowy wielu swoich miast, decydowali się na rekonstrukcję jedynie wybranych, pojedynczych budowli historycznych. Odbudowa Warszawy realizowała dokładnie odwrotną strategię.

Jak tak ogromne przedsięwzięcie było możliwe w kraju tak gospodarczo wyniszczonym przez wojnę? Trudno dziś w to uwierzyć, ale jedynym źródłem finansowania były dobrowolne datki obywateli, zbierane przez Społeczny Fundusz Odbudowy Stolicy. Utworzony w 1945 r. i rozwiązany dopiero w 1965 r., był jedyną instytucją państwową, powołaną do realizacji tego celu.

Warszawa naprawdę była – jak głosił popularny slogan – budowana przez cały naród. Datki napływały z całego kraju, robotnicy rekrutowali się z różnych części Polski, wiele osób pracowało ochotniczo. Ten powszechny entuzjazm, uchwycony w ówczesnych kronikach filmowych, nie był wcale wymysłem komunistycznej propagandy. To naprawdę mógł być główny czynnik, który sprawił, że odbudowa okazała się możliwa.

Warto też wspomnieć o społecznym aspekcie odbudowy Warszawy, jakim było dostarczenie wielu ludziom miejsca do życia i szansy na nowy start. Dotyczyło to całych klas społecznych, uprzednio wykluczonych z udziału w życiu miejskim.

PS.
Polska podpisała z 12 państwami umowy „inemizacyjne” [Co to toto? – admin]  na 45 mln dolarów i za owe dolary każdy kto wyjechał z Polski stawiał sie w konsulacie i zrzekał sie za odszkodowanie własności .

Obecnie te same nieruchomości na podstawie tych samych glejtów radośnie oddaje się w ręce tych „następców prawnych”, którym Polska już dawno odszkodowanie zapłaciła. Po drugie aby domagać się zwrotu kamienicy powinni zapłacić wartość jej odbudowy, remontów i utrzymania. Za grunty na których stoją budynki dla użyteczności publicznej nie powinno być odszkodowań, bo są one dla dobra publicznego. Powinno się potraktować tak jak straty wojenne.

Od 1945 r. miasto i skarb państwa jest prawnym i faktycznym właścicielem wszelkich gruntów i tzw. roszczeń nie powinno się uwzględniać, bo jako właściciel ziemi to wyłącznie miasto decyduje, co z daną nieruchomością się stanie – a nie sąd, czy skorumpowany urzędnik piszący tzw. decyzji o ustanowieniu na 99 lat prawa wieczystego użytkowania.

Dziś się krytykuje rząd Bieruta, ale jak miasto czegoś potrzebuje, to korzysta z ustawy wywłaszczeniowej i odbiera ludziom grunty i budynki pod cele publiczne.

Wywłaszczają w całej Polsce pod autostrady, czy na inne cele – ale krytykują rząd Bieruta za to, czego sami się dopuszczają… Czas na odrobinę pokory – oddać hołd budowniczym Warszawy,,zakończyć plucie i ujadanie na władze PRL, bo przez 45 lat dokonano wielkiego skoku cywilizacyjnego. Polska przez 45 lat była bezpieczna.

Dwa pokolenia Polaków żyły, nie znając plagi bezrobocia, zaczynając każdy dzień z poczuciem bezpieczeństwa socjalnego, wolne od troski o przyszłość swoich dzieci. Na ulicach polskich miast nie było żebraków ani dziesiątków tysięcy bezdomnych; nikt nie wyobrażał sobie, by milion dzieci zaczynało dzień bez śniadania – jak to dzieje się w III RP.

Dekretem z 1945 r., uzasadnianym „racjonalnym przeprowadzeniem odbudowy stolicy i dalszej jej rozbudowy zgodnie z potrzebami narodu”, objęto około 12 tys. ha gruntów, w tym ok. 20-24 tys. nieruchomości. W myśl dekretu właściciele gruntów mogli w ciągu sześciu miesięcy od dnia objęcia działek w posiadanie przez gminę zgłosić wnioski o przyznanie im na tych terenach „prawa wieczystej dzierżawy z czynszem symbolicznym lub prawa zabudowy za symboliczną opłatą”. Wiele osób nie złożyło w ogóle wniosków, bo nie przebywamy na terenie Warszawy lub przebywały za granica albo nie czytały ogłoszenia, bo były małe nakłady prasy i nie wszędzie docierała.

To NASZE POKOLENIE odbudowało z pietyzmem dziesiątki pałaców, kościołów, Zamek Królewski w Warszawie oraz tysiące pomników narodowej kultury w całym kraju  zniszczonych w czasie wojny przez NIEMCÓW.

> http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,odszkodowania-za-dekret-bieruta-coraz-blizej,101822.html
> http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/922187,Wojna-na-antenie-radia-Musimy-myslec-o-jednym-walka-az-do-zwyciestwa

Powiązane notki:

 1. Gospodarowanie majątkiem narodowym tak wygląda cała POLSKA – było tak po 1945 r
   Warszawa 1945 r. Spadek po II RP Wielka Parada Tysiąclecia…
 2. Wodzom solidarnosci nie chodziło o robotnika tylka o zwrot majatków -po przodkach
  Polska arystokracja hurmem ruszyła do odzyskiwania utraconych pozycji. W 2009…
 3. Polska Rzeczypospolita Ludowa była POLSKA – likwidacja naszego życiorysu
  Kozubnik – tak straszy kurort PRL-u, zniszczony po zmianie ustroju…
 4. Dosyc prywaty – Zwrot majatków o to walczyła Solidarnosc- 800 art -1 kropla w tym medialnym prawicowym mocarstwie
  Szczawnica w rękach inwestorów z RPA http://Inwestycje w…
 5. Zwrot majatków o to walczyła Solidarnosc
  Tyle razy pisałem o co chodziło –Rozwalenie PRL –zwrot majatków…

http://okres-prl.blog.onet.pl

Najpierw (zdaniem niektórych) oddawanie czci Stalinowi.
Teraz Bierutowi.
No i czy gajówka nie schodzi na psy? Od dziesięciu lat?
Admin

Komentarzy 57 to “Nie ma zgody na oddawanie majątków w Warszawie-odbudowała ja cała POLSKA.”

 1. wanderer said

  Przepraszam chcialem sie zapytac, czy ktos wie co przedstawia obiekt w prawym dolnym rogu na powyzszym filmie w 6 minucie i okolo 10 sekundzie?

 2. Adam Ryglowski said

  ADMIN – o cz a dzi a ł e ś ??? (Przepraszam za zbyt poufały zwrot )
  Wielu oszołomów tu się pojawia (m. inn. i ja 🙂 .) , ale , poziom jest NADAL ***** !
  p.s.
  Ale z tymi „warsiawskimi” chwytami , zagrywkami , i ligą miszczów w przekrętach – MOŻE (???) NARESZCIE COŚ ZACZNIE SIĘ WYJAŚNIAĆ ?

  MAJĄTEK – WŁASNOŚĆ PASERA U L E G A . KONFISKACIE . KUPUJĄCY U PASERA , POZA KONFISKATĄ TOWARU – MA TEŻ SPRAWĘ K R Y M I N A L N Ą . (nie wyjaśnione dobra też idą na poczet …. ? )
  …..
  WSPÓLNIKOM ………… GROZI TO SAMO .
  …..
  starczy ?
  ….
  dobranoc – świtkiem do roboty – bom dziadek – (a kto wnukom, jak nie dzieciskom pomoże )
  🙂

 3. RomanK said

  Tzw. Postnomeklaturowe Rzondy Polski..zawziecie i przez wielu zwane postsolidarnosciowymi…poprzez zawlaszczenie mienia wielkiej wartosci…ktorego wlascicielem , jedynym i legalnym jest tylko i wylacznie Narod Polski dopuscily sie Zbrodni!

  Zbrodni z premedytacja o straszliwych skutkach o wielopokoleniowym zasiegu oddzialywania!

  Zbrodni swiadomie wykalkulowanej i przeprowadzonej z precyzja.

  CI ktorzy sie jej dopuscili – nie dopuscili sie jej nieumyslnie i nie moga powolywac sie na nieswiadmosc swoich czynow! I nei moga liczyc ani na poblazanie, ani na milosierdzie!
  Wszyscy winni, ktrzy wzieli udzial w tej Zbrodni zasluzyli na Kare Smierci bez mozliwosci zamiany! Ich mienie powinno zostac skonfiskowane, ci ktorzy juz powoli uciekaja szukajac schronienia w innych krajach, osadzeni in absentia a wyroki wykonane.

 4. L2P said

  parchy won.. a nie dawac im za nic zrabowana przez lichwe i spalacana kilkakroytnie ziemie i pobudowane
  czesto w tragicznych warunkach kami..ce..unym sie nalezy tyle co `brudu za paznokciem` na odpie.dol sie a w normalnych warunkach..`tylko kwik swin`… i `jazgot`..

 5. AlexSailor said

  Czy autor jest idiotą, czy udaje.

  Dekret Bieruta, jak i inne podobne jest czystym złodziejstwem, i o tyle większym, że do do dziś obowiązuje.

  Oczywiście władza państwowa ma prawo działać w warunkach szczególnych z całą bezwzględnością w celu ratowania życia, zdrowia i mienia poddanych, w czym mieści się zakwaterowanie bezdomnych z uwzględnieniem rozsądku.
  Ale po to przewidziano wywłaszczenie za odszkodowaniem, które zastosowane zostało wobec np. zagraniczniaków, żeby nie było rabunku, tylko uczciwe i racjonalne działanie.

  Trudno ustalić wartość nieruchomości w 1945r, większość z nich była pewnie mało warta, inne symbolicznie, a te ocalałe lub mało zniszczone z możliwym dostępem pewnie krocie.
  I powinno to być spisane i oszacowane, a odszkodowania wypłacone, jak się kraj odbuduje wystarczająco albo na zasadzie ugody nadane nieruchomości zamienne.
  Tak się to robi.

  Ale władzy z nadania radzieckiego wycofującego się okupanta absolutnie nie zależało na zapewnieniu ludziom dachu nad głową czy odbudowie stolicy, która była wówczas absolutnie idiotyczna i nieopłacalna, co wpisuje się w ciąg głupich decyzji władz od 1926r.

  Warszawa powinna pozostać do odbudowy na lepszy czas, ewentualnie powinna być odbudowywana wolno i stopniowo, głownie przez zainteresowanych właścicieli.

  Zamiast tego władze powinny przenieść się tymczasowo do Łodzi, a niezależnie od tego wybudować stolicę, jako nowoczesne nowe miasto – ośrodek administracyjny, „Warszawę II”.
  Od podstaw z użyciem nowoczesnych rozwiązań i technologii.

  Zamiast tego „cały kraj odbudowała stolicę”, przez niesamowity wysiłek, znacznie większe nakłady na odgruzowanie, kombinacja z istniejącą pokiereszowaną i kosztowną w naprawie przestarzałą infrastrukturą i problemami własnościowymi właśnie.
  W zachodniej i północnej Polsce rozbierano tysiące, jeśli nie dziesiątki tysięcy dobrych, w pełni sprawnych budynków mieszkalnych, produkcyjnych i użyteczności publicznej, by odzyskać z nich 30% materałów i przewieźć przez całą Polskę cegłę porozbiórkową do Warszawy.
  W sytuacji, gdy za kilka kilkanaście lat, tą cegłę bez problemu można było w Polsce produkować.
  Ro był kolejny majstersztyk ekonomiczny idiotów, ale nie politycznych.

  Otóż chodziło o rozpędzenie, wypędzenie z Warszawy warszawiaków a w ich miejsce przygonienie możliwie ciemnych i zindoktrynowanych ludzi z najniższych warstw społecznych w charakterze niewolników do obsługi, oraz zasiedlenie stolicy przez komunistów i ludzi nowej władzy z przerostem wszelkich mniejszości.

  Na koniec proszę sobie wyobrazić te dzisiejsze wizyty delegacji zagranicznych na np. dwóch nie odbudowanych i wydzielonych jako muzeum 2-3 ha najbardziej zniszczonego miasta z obowiązkowym odwiedzeniem muzeum okupacji naszej stolicy.

  A tak do dziś pozostaje sprawa kradzieży prywatnych nieruchomości w Warszawie.

 6. Maćko said

  Gyby nie dekret Bieruta to bylyb dekret Gomulki.
  Nigdy nie jest zasluga jakiejs osby, ze zrobila to, co w danym momencie i tak trzeba bylo zrobic.
  Zasluga jest jesli to dobrze zrobila. Czyli z troska o proces i o efekt.

 7. adsenior said

  Sam przez kilka lat, miałem odciągane część pensji, na „dobrowolnie-przymusowy”, Fundusz Odbudowy Stolicy.

 8. Zbyszko said

  Jak cała Polska budowała Warszawę opowiada (m.in) Pan Albin Siwak:

  Koniecznie należy wysłuchać wszystkich części tego wywiadu.
  Sam pamiętam, że w tamtych czasach, gdy w szkole podstawowej odbierało się świadectwo, to do niego dołączany był znaczek (który przypominał ten pocztowy, była na nim umieszczona warszawska Syrenka i napis SFOS) Społecznego Funduszu Odbudowy Stolicy. Nie pamiętam już wartości tego znaczka, ale chyba w granicach 1-5 zł (gałka lodów kosztowała wtedy 1zł)

 9. Zbyszko said

  W takiej atmosferze Polacy odbudowywali swój Kraj:

  A dzisiaj mówi tych piosenkach, że były to piosenki komunistyczne i niektórzy tzw „wykonawcy’ muzyki rozrywkowej wyśmiewają się z osiągnięć tamtego okresu, m.in ten osobnik:
  .https://www.youtube.com/watch?v=iH2_r6YnV4U
  A budowało się wtedy naprawdę bardzo dużo. Ludzie z baraków, przepełnionych mieszkań (w których mieszkało po parę rodzin), różnych lepianek, poddaszy, piwnic itd, itp przeprowadzali się do nowych komfortowych mieszkań, których w okresie gierkowskim budowało się ok 250-350tyś rocznie. oczywiście okres solidarności to wyszydzanie, wyśmiewanie tych osiągnięć. M.in Nowa Huta była obiektem niewybrednych dowcipów, kpin i pogardy. A dzisiaj na te osiedla przyprowadza się studentów architektury, by pokazać im budownictwo przyjazne dla mieszkańców, gdzie oprócz mieszkań urbaniści ulokowali wszystkie potrzebne człowiekowi funkcje z poszanowaniem istniejących na danym terenie naturalnych uwarunkowań, takich jak lasy, jeziora itd, itp. Może to wydać się dzisiaj nieprawdopodobne, ale ta cała komuna projektowała miejsca na… kościoły. Koniecznie trzeba obejrzeć te filmy:

 10. Boydar said

  @ Pan Maćko (6)

  Rozumiem, że Pan wreszcie wytrzeźwiał. „Cieszą ojca takie dzieci”.

 11. Zbyszko said

  Zbyszko @ 9. No cóż, jeżeli Polacy nie potrafią szanować swojej historii, Tradycji, dokonań przodków plują na to chodząc na koncerty (i kupując płyty) m.in takich wykonawców jak właśnie ten cały Kazik, ale i np Enej, ale i wcześniej np Perfect, to nich się nie dziwią, że co jakiś czas muszą tą historię przeżywać raz jeszcze.
  Zaś a propos tych różnych „kultowych” (kiedyś kultem otaczało się tylko świętych, dzisiaj to słowo zawłaszczone zostało do tej całej filozofii antypolskiej) wykonawców, to nie ulega wątpliwości, że byli i są oni sztucznie lansowani, by porzez nich dotrzeć z antypolskimi treściami do młodych pokoleń.
  Przypomnijmy sobie, jaki wkład w te obecne rozbiory Polski ma np taki zespół Perfect (i cała, zresztą radiowa Trójka). Ilu ludzi, przy dzwiękach piosenek „nie płacz ewka bo tu miejsca brak” czy „nie mogę ci więcej dać”, wyjeżdżało ze swojej Ojczyzny z tego syfu, jak się wtedy mówiło. To piosenka „przeżyj to sam” (zespołu Lombard) zagrzewała już potem do działań konkretnych, takich jak nap strajk, czy wyjście na ulice. Na tych ludziach ciąży bardzo duża wina za to co się z naszą Ojczyzną stało. Oni dzisiaj uchodzą (w swoich środowiskach, bo trzeźwo myślący ludzie, już dawno odkryli ich destrukcyjną rolę w zniszczeniu Polski) za… kombatantów walki z komuną. Oni uważają, że stali wtedy na pierwszej linii frontu. Głupawo wyśmiewają się z tamtego okresu w róznych wywiadach, nie czując jak bardzo się kompromitują.
  Taki jeden osobnik który nazywa siebie jako Wuwu, chwalił się raz w wywiadzie radiowych, jak to migał się od wojska w podtekście, że nie był wtedy frajerem.
  Otóż panie wuwu, ja byłem tym właśnie takim frajerem, poszedłem do wojska bez kombinowania, bo uważałem że jest to mój obowiązek przygotowania się do obrony swojej Ojczyzny a w niej także takich ludzi jak pan… I wy Polacy chodzicie na koncerty i kupujecie płyty takich wykonawców. Nie dziwcie się, ze Pan Bóg was nie szanuje i jakoś czas musi tym Krajem wstrząsnąć
  P.S. Nie ulega wątpliwości, że ten cały przemysł (a raczej proceder) rozrywkowy, ma bardzo poważne oddziaływanie na wychowanie młodych pokoleń o wiele poważniejsze niż nam się wydaje. Więc, jest jedną z form walki z Polską i polskością, wykorzystywaną przez okupantów Polski. Powinniśmy o tym wiedzieć idąc na koncert, nawet bardzo utalentowanego wykonawcy. Zaś oklaskiwanie takiego kuriozum jak zespół Enej, jest skandalem, za który z całą pewnoscią przyjdzie nam jeszcze zapłacić, bo jest to bardzo poważny brak szacunku dla ofiar krwawych mordów naszych Rodaków.

 12. Lam said

  HGW
  Blada, jak po nieprzespanej nocy:
  „Dlaczego nie mam znikąd pomocy?
  Co tak się na mnie wszyscy uwzięli,
  Tak jakby o tym nic nie wiedzieli?”.
  31-08-2016

 13. wanderer said

  Ponowie pytanie, czy nikt z ewentualnie czytajacych Warszawiakow nie rozpoznaje tego obiektu?

 14. Hasso C. said

  Ad 9) W drugim filmie mowi lektor : „Toska o dzieci i mlodziez jest jedna z najwazniejszych spraw” i pokazuje szkoly pelne dzieci. Dlaczego teraz tego nikt z politykow tak nie mowi i nie realizuje propolskiej polityki demograficznej?

  Tak sie niestety sklada, ze tylko zalezny od Rosjan rzad mial pozytywna koncepcje dla narodu. To wcale nie byli tacy zdrajcy, jak nam Wolna Europa wmawiala. Ja sie wychowalem w latach 70-tych i wtedy bylo nam bardzo dobrze na swiecie, nam dzieciom.

 15. Hasso C. said

  Ad 1) To wiadukt Markiewicza / Karowa.

 16. Hasso C. said

  Czy Wy w ogole kapujecie, ze Warszawa to jedyna metropolia Europy na zachod od Buga, gdzie nie spotyka sie turkow i arabow na kazdym kroku? Tak, jest troche biedniej niz w Reichu czy Londynie, ale koniecznosc zycia z tymi nienawidzacymi Europejczykow najezdzcami ciazy na kazdym. Psychicznie i finansowo. Kobiety europejskie prawie wcale nie rodza dzieci.
  Predzej czy pozniej, dojdzie do wojny domowej w ktorej miliony zgina. I Europa moze przestac byc Europa. Nie rozumiem ludzi, ktorzy nie postrzegaja tej tragedii.

 17. wiosna said

  Swoj do swego po swoje ? Solidarnosc chce
  reprywatyzacji tego, co nieobecni nie odbudowali,
  tego, za co PRL juz wyplacil w $ w latach 60-tych.

 18. Zbyszko said

  Hasso C. @14 ja w latach 70-tych byłem uczniem szkoły zasadniczej szkoły zawodowej przyzakładowej i oprócz porządnego zawodu, dostałem ubranie, buty i dokarmianie, którym były dwie duże bułki z masłem i serem, (żółtym bądź topionym) pasztetem, czasami kiełbasą. W klasie były dziewczyny który zjadały zazwyczaj jedną bułkę, więc nam chłopakom dostawała się czasami ta druga:-) nikt nie chodził głodny.

 19. panMarek said

  W Polsce tak daleko posunęła się praworządność i demokracja, że łatwiej ukraść kamienicę niż lizaka w supermarkecie.
  A do tego jeszcze odbiło Adminowi.

  Poproszę uprzejmie o wyjaśnienie, co odbiło.
  Admin

 20. wiosna said

  Nie wszyscy dzis pamietaja albo wiedza, ze za
  pozostawione mienie w Polsce PRL wyplacil $65
  milionow, ktore w USA mialy byc oddane bylym
  wlascicielom majatkow w przedwojennej Polsce.
  Wielu majetnych obywateli owczesnej IIRP
  w przededniu IIWW swiatowej wyjechalo z Polski.
  IIWW zniszczyla Warszawe doszczetnie swymi
  zabawkami jak miotacze ognia i bombki spuszczane z samolotow niemieckich. Zatem od
  tych, ktorzy zniszczyli wszelkie nieruchomosci w
  stolicy Polski juz sie tez zwrocili poszkodowani
  i otrzymali odpowiednie odszkodowania.

  Ja znam taki przyklad w rodzinie rolnika, ze kto
  pozostal na gospodarstwie z rodzenstwa po wlascicielach, nie mogl sie wyplacic do konca zycia, bo rodzenstwo uwazalo, ze otrzymane
  wowczas pieniadze, dzis malo sa warte, wiec
  im sie naleza plony, po ktore kazdego roku
  przyjezdzali, choc zadnej na roli pracy nie wnosili.

  Podobna jest mentalnosc osob, ktorzy cos mieli,
  ze nie zaprzestana dopominania sie rekompensaty, dopoki obecny posiadacz zyje.
  Nie ma IIRP, nie ma majatku zburzonego w IIWW, ale Polska, na ktorej majatek byl, jest
  i dopoki bedzie, nie ustana zadania bylych
  wlascicieli.
  Gdy SLD nie zgadzalo sie na reprywatyzacje,
  to Solidarna PO bez zgody Sejmu po cichu {afera
  to wykryla) dokonala juz licznych zwrotow majatkow, co bedzie przedmiotem dochodzenia
  wobec prezydent Warszawy. Latwo rozdawala
  nieswoje, ale wspolne dobra.

 21. MatkaPolka said

  W rozwiniętych państwach Zachodu jest bardzo dużo własności „państwowej” i różnych form własności publicznej.
  Państwowe są autostrady w USA i Kanadzie, państwowe są koleje w Niemczech (Bundesbahn), państwowe są linie lotnicze (Lufthansa- w Niemczech, Air Canada – w Kanadzie), państwowe są elektrownie i szpitale. Jest wiele firm prywatnych, które współistnieją

  W Polsce jest pełne niezrozumienie praw własności i praw związanych z obrotem nieruchomości
  To osobny dział prawa.

  Warto zapoznać się z prawem angielskim związanym z obrotem i handlem nieruchomościami obowiązującym w Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie i Australii.

  OSTATECZNYM I KOŃCOWYM WŁAŚCICIELEM ZIEMI JEST ZAWSZE PAŃSTWO – tak jest we wszystkich krajach

  Prawo związane z własnością i obrotem ziemi to osobny dział prawa – Real Estate Law

  Przyjrzyjmy się kilku podstawowym definicjom w prawie angielskim

  Co to jest Real Estate?

  Właściciel nieruchomości otrzymuje największy pakiet praw do nieruchomości zwane „Fee Simple”

  „Fee Simple” to największy pakiet praw związany z posiadaniem nieruchomości, które może mieć indywidualna osoba. Inna formą własności jest np. „Lease” albo wieczysta dzierżawa.

  „Fee” oznacza, że własność może być dziedziczona
  „Simple” oznacza, że nie ma kwalifikacji kto ma prawo do dziedziczenia.

  Property – Własność. To prawny tytuł do własności, które posiada wartość wymienną. Tytuł prawny do własności – ale nie ziemia sama w sobie.

  Estate – to abstrakcyjny koncept prawny i nie ma namacalnej obecności; rożni się od ziemi

  Land – Ziemia ma stałe umiejscowienie i pozostaje nawet jeśli właściciel umarł.

  Real – odnosi się do zadośćuczynienia – prawo do tego, aby odpowiedzieć w sądzie- „Real action” – kiedy zachodzi konflikt interesów w sprawie prawa do własności.

  Prawa związane z obrotem ziemią i nieruchomościami Real Estate Law– są inne niż prawa osobowe.
  Prawo te jest kompletnie inne niż prawo dotyczące indywidualne a osoby – obowiązuje różne terminologia i reguły; wiele praw przywiązanych jest do ziemi (runs withe the land), a nie do osoby.

  Sama zwykła transakcja, kartka papieru – Umowa „Kupno – Sprzedaż” obwarowana jest około 200-toma aktami prawnymi.

  Co warte podkreślenia –wszelkie prawa własności wygasają jeśli nie płaci się podatków gruntowych lub podatków od nieruchomości do państwa.

  Jeśli państwo chce wybudować drogę z Warszawy do Poznania, służącą wszystkim obywatelom kraju – to jak najbardziej może to zrobić. Właściciele gruntów („in Fee Simple”) przez które biegnie droga otrzymuja od od państwa odszkodowanie – po cenach wartości rynkowej gruntu’

  Żydzi – „Cfane Rzytki”- którzy tak łatwo wysuwają roszczenia do nieruchomości w Warszawie nie mają do nich jakichkolwiek praw.

  Jeśli mają, to mają prawa do gruzów – i do cegieł po gruzach (pod warunkiem, że zapłacą za oczyszczanie cegieł).
  Jaka jest cena rynkowa pozostawionej w gruzach kamienicy?

  Rzytki Nie mają jakichkolwiek praw do nieruchomości – bo nie płacili podatków gruntowych – ich prawa wygasły.

  Mimo tego – Żydzi już dostali odszkodowania– rząd polski zapłacił Żydom wszelkie roszczenia.

  Żaden zdradziecki „Rzont Polski” – nie wyegzekwował odszkodowań od Niemiec -za zniszczenia materialne, śmierć obywateli Polski, prace niewolniczą – w obozach koncentracyjnych i na wywózkach mimo dwóch uchwał sejmowych zobowiązujący „żont polski” do wyegzekwowania od Niemiec tych odszkodowań. Roszczenia Polski od Niemiec z tego tytułu – zniszczenia materialne, śmierć obywateli Polski, prace niewolniczą – znacznie przekraczają sumę 50 trylionów dolarów – z naliczonymi odsetkami.

  Za zniszczenia BYŁYCH posiadłości żydowskich w Polsce odpowiedzialna JEST ZBRODNICZA, NAZISTOWSKA III Rzesza Niemiecka , a nie Polska.

  To Polacy odbudowali Polskę i Warszawę – nie Partia i nie Bierut.

  Natomiast „żont polski” chętnie przyznaje odszkodowania Żydom albo Niemcom – co jest działaniem niezgodnym z prawem – jest działaniem kryminalnym – i istocie nie na znaczenia prawnego.

  Natomiast prawa Niemców nie mają żadnego uzasadnienia – to Niemcy „nabyli” te prawa drogą najazdów, morderstw, złodziejstwa, podboju i rozbiorów. Niemcy dokonali zniszczenia Warszawy.

  Ciekawe jakie odszkodowania można wyciągnąć od Żydów za kradzieże, za nielegalne transfer pieniędzy do Izraela, za zbrodnie żydowskiego NKWD i UB?

 22. Ad. 8

  „gałka lodów kosztowała wtedy 1zł”

  – Teraz nie ma gałek – są packi. Każda gałka miała taką samą masę (dawniej). Masa każdej packi może być inna (dziś)… 🙂

 23. guła said

  Jest jak pisał Cat – Mackiewicz. PO fakcie wyłażą z nor i gdybają ….
  A ja tam uważam; roszczenia to do zakładów ubezpieczeniowych.

 24. MatkaPolka said

  SPRAWA ROSZCZEŃ ŻYDOWSKICH – ZWROT 65 mld DOLARÓW

  Myślę, że warto powtórzyć kilka informacji na ten temat

  Po pierwsze – sprawy zostały uregulowane przez rząd polski w 1960 r – umowa z USA i innymi 14 krajami

  Po drugie – pozew kilku Żydów amerykańskich w 2006 został odrzucony przez sąd USA

  Po trzecie – głosowanie w Sejmie Polskim – 08-09-2006 o rekompensatach za przejęte przez państwo nieruchomości oraz niektóre inne składniki mienia – JEST W CAŁOŚCI KRYMINALNE – ci posłowie którzy za tym głosowali – popełnili przestępstwo kryminalne i Zbrodnie Zdrady Stanu – powinni być ukarani

  Po czwarte – ci obywatele amerykańscy, którzy uzyskali mienie na podstawie tych przestępczych działań – Powinni być ukarani, a pozyskane mienie powinno być odebrane

  Poniżej kilka wpisów – wyjaśniających temat – warto zachować

 25. MatkaPolka said

  ROSZCZENIA ZAGRANICZNE ZOSTAŁY SPŁACONE

  http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=39&t=8370

  Już w okresie PRL roszczenia odszkodowawcze obywateli obcych wobec Polski wynikające z przejęcia majątków przez komunistyczne władze zostały zaspokojone. Odszkodowania dotyczyły wszystkich obywateli obcych, także tych pochodzenia żydowskiego. Polskie władze powinny głośno przypominać, że nie może być mowy o „roszczeniach żydowskich” wobec Polski. Można mówić jedynie o roszczeniach obywateli polskich, bez względu na narodowość.

  Polska zaspokoiła roszczenia obywateli państw obcych z tytułu nacjonalizacji i innych form przejęcia na rzecz państwa majątków w Polsce – wynika z informacji przekazanych „Naszemu Dziennikowi” z MSZ. O uregulowanie sprawy przejętych majątków zadbały władze PRL. Od 1946 r. do początku lat 70. ubiegłego wieku kolejne polskie rządy podpisały umowy z państwami kapitalistycznymi, których obywatele mieli roszczenia majątkowe pod naszym adresem.

  Takich umów zawarto po wojnie dwanaście z czternastoma państwami, w tym ze Stanami Zjednoczonymi i Kanadą (wspólną umowę miały Belgia i Luksemburg oraz Szwajcaria i Lichtenstein).

  – Za PRL informacja o tych umowach była utrzymywana w tajemnicy, ponieważ z punktu widzenia władz komunistycznych fakt zapłaty za nacjonalizację był „niepoprawny ideologicznie” – twierdzi nasze źródło w MSZ.

  Na mocy tych umów Polska wypłaciła rządom państw zachodnich odszkodowania przeznaczone na zaspokojenie roszczeń ich obywateli z tytułu majątków przejętych przez komunistyczne władze w Polsce. Odszkodowania dotyczyły wszystkich obywateli, bez względu na narodowość, a więc zaspokajały także tzw. roszczenia żydowskie. Na tym tle roszczenia oparte na narodowości, wysuwane przez Światowy Kongres Żydów, a wyceniane przezeń na 65 mld USD, są pozbawione podstaw.

  W projekcie ustawy o rekompensatach za przejęte mienie, nad którą pracuje Sejm, znajduje się zastrzeżenie, że w reprywatyzacji nie mogą uczestniczyć osoby, które uzyskały prawo do odszkodowania na mocy umów międzynarodowych. Jest to ważne, ponieważ rekompensaty mają być przyznawane bez względu na obywatelstwo. Nie jest natomiast jasne, czy o rekompensaty będą mogli występować obywatele obcy, którzy odmówili przyjęcia dość skromnych odszkodowań wypłacanych na mocy wyżej wspomnianych umów międzynarodowych. Sprawa ta wymaga precyzyjnego sformułowania.

  Z Ameryką kwita

  O wypłatę odszkodowań obywatelom amerykańskim rząd PRL zadbał w 1960 roku. Układ między rządem PRL a rządem Stanów Zjednoczonych w sprawie zaspokojenia roszczeń został zawarty 16 lipca, a 29 listopada podpisano dodatkowy protokół. Na mocy tych umów Polska wypłaciła rządowi Stanów Zjednoczonych sumę 40 mln USD „na całkowite uregulowanie i zaspokojenie wszystkich roszczeń obywateli Stanów Zjednoczonych, zarówno osób fizycznych, jak i prawnych, do Rządu Polskiego z tytułu nacjonalizacji i innego rodzaju przejęcia przez Polskę mienia oraz praw i interesów związanych lub odnoszących się do mienia…”. Układ obejmował wszelkie roszczenia powstałe do dnia jego wejścia w życie (co nastąpiło z dniem podpisania).
  Spłata owych 40 mln USD nastąpiła w ratach w ciągu 1961 roku. Nadzór nad wykonaniem umowy sprawował pełnomocnik ustanowiony w ambasadzie amerykańskiej w Warszawie. Polskie Ministerstwo Finansów oprócz przekazania rządowi amerykańskiemu kwoty odszkodowań dostarczało również wszelkich informacji na temat przejętego mienia, pomocnych przy rozdziale odszkodowań pomiędzy poszkodowanych (np. danych o przedwojennych cenach gruntów rolnych i leśnych, placów miejskich, budynków mieszkalnych, przedsiębiorstw i zakładów rzemieślniczych).

  Strona amerykańska miała obowiązek przed wypłatą odszkodowań ustalić tytuły prawne oraz wartość roszczenia. Ministerstwo Finansów dostarczało przy tym informacji, w jakim stanie znajdowała się dana nieruchomość po zakończeniu działań wojennych. Chodziło o to, aby Polska nie odpowiadała materialnie za zniszczenia wojenne.

  Przy ustalaniu wysokości odszkodowań uwzględniano zadłużenie przedsiębiorstw i innych nieruchomości. Strona amerykańska zobowiązała się – w przypadku uznania danego roszczenia za wiarygodne – dostarczyć stronie polskiej oryginalne dokumenty, z których ono wynika, oraz oświadczenie podpisane przez uprawnionego o uzyskaniu zaspokojenia.

  – Cała ta dokumentacja powinna się znajdować w resorcie finansów – twierdzi pracownik MSZ. Próbę odnalezienia tych dokumentów podjęto na początku prac nad ustawą o rekompensatach. Nie wiadomo, czy z sukcesem.

  Rząd Stanów Zjednoczonych zobowiązał się na mocy układu, że nie będzie popierał roszczeń obywateli Stanów Zjednoczonych wobec Polski, a gdyby takie roszczenia zostały wysunięte – mają być odesłane władzom amerykańskim.

  Małgorzata Goss

 26. MatkaPolka said

  WYROK SĄDU USA

  SĄD USA ODMÓWIŁ PRAWA ŻYDOM DO ODSZKODOWAŃ OD POLSKI I AUSTRII

  WYROK OSTATECZNY W SPRAWIE ODSZKODOWAŃ
  SAD APELACYJNY STANÓW ZJEDNOCZONYCH DLA DRUGIEGO OKREGU
  Sesja sierpniowa 2002 r.

  Wyrok wydany w dniu 3 marca 2006 r.

  (Przewód sadowy 15 kwietnia 2003 r.)
  (Przekazanie do rozpatrzenia sadowi niższej instancji 14 czerwca 2004 r.) (Złożenie 10 września 2004 r.)
  Sygnatura akt 02-7844

  THEO GARB, BELLA JUNGEWIRTH, SAM LEFKOWITZ, PETER KOPPENHEIM, JUDAH WELLER, CHANA
  LEWKOWICZ, SAMUEL GOLDIN, KARL DIAMOND, HALA SOBOL, SAUL KLAUSNER i GOLDIE KNOBEL
  w imieniu własnym i innych osób, będących w podobnej sytuacji

  POWODOWIE/Wnoszący Apelacje,

  PRZECIWKO

  RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ORAZ MINISTERSTWU SKARBU PANSTWA I INNYM OSOBOM, KTÓRYCH TOŻSAMOŚĆ NIE JEST JESZCZE ZNANA, #1-100

  POZWANYM-Stronie Przeciwnej

  PRZED SADEM W SKŁADZIE: KEARSE, CABRANES i STRAUB

  Niniejsze sprawa z odwołania od wyroku Sadu Rejonowego Stanów Zjednoczonych dla Wschodniego Rejonu Stanu Nowy Jork (Edward R. Korman, Sędzia Przewodniczący) zostaje przedłożona tutejszemu sadowi po raz drugi – zob. „Garb v. Rzeczpospolitej Polskiej”, 72 Fed Appx 820 (2nd Cir. 2003) (Postanowienie wydane w trybie uproszczonym), po przekazaniu sprawy przez Sad Najwyższy do ponownego rozpatrzenia przez sad tutejszy –

  zob. „Rzeczpospolita v. Garb”, 542 U S 901 (2004) – w świetle wyroku Sadu Najwyższego w sprawie „Republika Austrii v. Altmann”, 541 US 677 (2004). Po ponownym otrzymaniu sprawy do rozpatrzenia od sadu wyższej instancji, sad tutejszy starał się ustalić, czy powodom udało sie wykazać, co najmniej jedna ustawowa przesłankę do wyłączenia immunitetu suwerennego państwa obcego na podstawie Ustawy o Immunitetach Suwerennych Państw Obcych z 1976 roku
  [Foreign Sovereign Immunities Act] (dalej zwanej w skrócie według tytułu angielskiego tej ustawy „FSIA”), 28 USC §§ 1330, 1602-1611, co dałoby sadom Stanów Zjednoczonych właściwość do rozpoznania powództwa powodów.

  ORZECZENIE SĄDU APELACYJNEGO

  STWIERDZAMY, ŻE:

  (1) Wyrok w sprawie „Altmann” nakazuje nam stosowanie FSIA i wyjątków przewidzianych w tej ustawie do roszczeń wynikających z postępowania, które miało miejsce przed uchwaleniem FSIA w 1976 roku;

  (2) powodowie nie wykazali istnienia przesłanek do stosowania wyjątku w przypadku „działalności gospodarczej”, wynikającego z FSIA, 28 USC §1605(a)(2), oraz

  (3) powodowie nie wykazali istnienia przesłanek do stosowania wyjątku w przypadku wywłaszczenia, wynikającego z FSIA, 28 USC §1605(a)(3).

  Ponieważ powodowie nie wykazali istnienia przesłanek ustawowych dla wyłączenia immunitetu przysługującego suwerennemu państwu obcemu w odniesieniu do zgłaszanych przez nich roszczeń, niniejszym podtrzymuje sie postanowienie Sąd Rejonowego oddalające ich powództwo ze względu na brak właściwości rzeczowej w sprawie.
  ……………………………………………………….

  Rozważamy tu roszczenia wynikające ze zmian mapy Europy po pokonaniu Państw Osi podczas drugiej wojny światowej, przemieszczenia milionów osób, w szczególności Żydów, którzy przeżyli wojnę, na terenie znacznej części kontynentu oraz siłowego narzucenia nowych rządów w Europie Środkowowschodniej – zob. Michael R. Marrus, „The Unwanted European Refugees in the Twentieth Century” [Niechciani uchodźcy europejscy w dwudziestym stuleciu], str. 335-36 (1985) (z opisem wymuszonej emigracji Żydów i wywłaszczenia mienia żydowskiego w całej Europie Środkowowschodniej po zakończeniu drugiej wojny światowej), zob. Pozew ¶31, zob. także Malcolm J. Proudfoot, „European Refugees 1939-52” [Uchodźcy europejscy w latach 1939-52],str. 190 (1956)

  („Gdy [druga wojna światowa] dobiegła końca w Europie było około 11 milionów osób, narodowości innej niż niemiecka, którzy zostali wywiezieni ze swojego miejsca zamieszkania i w przypadku których konieczna była repatriacja”)

  tamże na str. 189 (zestawienie w rozbiciu według narodowości osób wymagających repatriacji).
  ………………………………………………………………………………………………………………………….

  PODSUMOWANIE

  Z przyczyn omówionych powyżej, orzekamy, że:

  (1) Sprawa „Altmann” wymaga od nas stosowania FSIA i przewidzianych w niej wyjątków do roszczeń wynikających z działania, które miało miejsce przed uchwaleniem FSIA w 1976 roku,
  (2) powodowie nie wykazali istnienia przesłanek dla przewidzianego w 28 USC §1605(a)(2) FSIA wyjątku, ponieważ

  (a) konfiskata przez państwo mienia w granicach tego państwa nie jest czynnością „gospodarcza”,

  (b) późniejsze gospodarcze wykorzystanie wywłaszczonego mienia nie pozostaje „w związku z ”wcześniejszym wywłaszczeniem w stopniu wystarczającym do spełnienia przesłanki dla zastosowania wyjątku dla „działalności gospodarczej”, oraz

  (c) odrzucamy przeformułowanie tego, co w swej istocie jest roszczeniem opartym na „wywłaszczeniu” tak, aby stało sie roszczeniem w ramach wyjątku dla „działalności gospodarczej”, oraz

  (3) powodowie nie wykazali istnienia przesłanek dla przewidzianego w 28 USC §1605(a)(3) FSIA wyjątku, ponieważ

  (a) powodowie chcą odzyskać mienie, które nie „znajduje sie na terenie Stanów Zjednoczonych”,

  (b) w takich okolicznościach powodowie musza wykazać, ze mienie „jest własnością lub jest eksploatowane przez agendę obcego państwa lub podmiot, poprzez który działa obce państwo” w rozumieniu FSIA,

  (c) powodowie twierdza, ze przedmiotowe mienie jest „własnością” Ministerstwa Skarbu Rzeczpospolitej Polskiej – zob. Apelacja, str. 15, oraz

  (d) Ministerstwo Skarbu Rzeczpospolitej Polskiej nie jest „agenda lub podmiotem, poprzez który dziala” 23-03-2006 12:47 (2K)
  WARSAW 580007 v1 [580007_1.DOC] -34-

  Rzeczpospolita Polska w rozumieniu FSIA, ponieważ jego „podstawowa funkcja” jest rządową a nie gospodarcza.

  Wobec powyższego podtrzymujemy wyrok wydany przez Sąd Rejonowy uwzględniający wniosek pozwanych o oddalenie powództwa ze względu na brak właściwości rzeczowej.

  23-03-2006 12:47 (2K) WARSAW 580007 v1 [580007_1.DOC] -35-

  FSIA- Ustawa o Immunitetach Suwerennych Państw Obcych z 1976 roku [Foreign Sovereign Immunities Act] (dalej zwanej w skrócie wedlug tytulu angielskiego tej ustawy „FSIA”), 28 USC §§ 1330, 1602-1611

  Pełny tekst po Angielsku

 27. MatkaPolka said

  NIELEGALNE ŻADANIA ODSZKODOWAŃ DLA ZYDÓW Z USA

  http://polskainfo2.tripod.com/028_SENATOR.html

  Mimo że sąd najwyższy w USA odrzucił kategorycznie żądania żydów odszkodowań od polski , grupa zdrajców ojczyzny która podstępem ( kolejne sfałszowane wybory ) uzyskała stanowiska reprezentujące interes narodu polskiego – dobrowolnie , bez wiedzy polaków ( media milczą od 7 miesięcy ) wprowadza poprzez sejm uchwałę o przekazaniu nieuzasadnionych odszkodowań.

  Poniżej POZEW i Decyzja I UZASADNIENIE sądu (sądów) USA ODRZUCAJACE roszczenia żydowskie (żydów z USA) i

  Ustawa Sejmu Polskiego przyznająca roszczenia ODSZKODOWANIA wartości 65 miliardów dolarów dla Żydów USA-

  Projektodawcy :
  Prezydent Polski LECH KACZYNSKI

  Premier Jarosław Kaczyński
  LISTA ZDRAJCÓW NARODU POLSKIEGO – głosujących ZA

  NIELEGALNE ŻADANIA ODSZKODOWAŃ DLA ZYDÓW Z USA

  Piatek, 06.26.2009, 07:30pm (GMT)

  OSZCZERCZY POZEW

  (fragmenty) Do Czytelnika!

  Żydowskie, krypto żydowskie i prożydowskie media w USA i na świecie opublikowały pozew jedenastu Żydów złożony w nowojorskim sądzie przeciwko Rzeczpospolitej Polskiej.
  Ten najbardziej plugawy antypolski dokument obraża i zniesławia nie tylko Państwo Polskie ale także a może nawet bar¬dziej Naród Polski wszystkich bez wyjątku Polaków dla których Polska to wielka rzecz a honor i godność Narodu to wartość święta. Po przeczytaniu tego tekstu zadajemy sobie pytania:

  Dlaczego prezydent RP Aleksander Kwaśniewski obsypujący orderami polskimi wielu Żydów, obrażających Naród Polski oskarżeniem o antysemityzm nie zareagował na haniebny akt zniewagi wobec Polskiego Narodu?

  Dlaczego na ten akt zniewagi nie zareagowali: premier rządu RP Jerzy Buzek, minister spraw zagranicznych RP Bronisław Geremek?

  Dlaczego władze RP z sejmem i senatem na czele nie wymusiły na polskim MSZ-cie wniesienia do amerykańskiego sądu oskarżenia jedenastu Żydów i ich adwokatów o obrazę całe¬go Narodu Polskiego?

  Jeżeli odpowiecie sobie Czytelnicy na te pytania, będziecie na pewno wiedzieli, co zrobić z kartą wyborczą w wyborach pre¬zydenckich i parlamentarnych

  United States District Court Eastern District of New York
  Theo Garb, Bella Jungewirtri, (Youngewirth)
  Sam Lefkowitz, Peter Koppenheim,
  Judah Wełler,
  Chana Lewkowicz,
  Samuel Goldin,
  Karl Diamond,
  Hala Soból,
  Saul Klausner oraz
  Goldie Knobel

  POWODOWIE, występujący w imieniu swoim i wszystkich innych osób będących w podobnej sytuacji

  PRZECIW

  OSKARŻONYM: Rzeczpospolitej Polskiej, Ministerstwu Skarbu Państwa oraz John Does (osób o nieustalonej tożsamości – przyp. red.) # 1-100.

  POZEW

  Powyżej wymienieni powodowie oraz wszystkie pozostałe osoby będące w podobnej sytuacji, w imieniu, których występują podpisani niżej adwokaci, oświadczają, co następuje:

  UZASADNIENIE POZWU

  1. Pozew został złożony przez jedenastu indywidualnych po¬wodów, w imieniu własnym oraz wszystkich pozostałych osób pozostających w podobnej sytuacji, stosownie do 28 U. S. C.(Kodeks Stanów Zjednoczonych – przyp. red.) § 1330 w zwią¬zku z § 1602 w związku z „Foreign Sovereign Immunities Act” (Ustawa o Immunitecie Państw Obcych.) oraz innymi przepisami przeciw Rzeczpospolitej Polskiej, nazywanej w dalszym ciągu dokumentu „Polską” oraz Mini¬sterstwu Skarbu Państwa, nazywanemu w dalszym ciągu jako„Treasury” lub „Skarb” oraz oskarżonym w liczbie 1-100, za¬granicznym instytucjom rządowym i osobom prywatnym, na¬zywanym w dalszym ciągu dokumentu jako „inni oskarżeni”, których tożsamość w dniu składania pozwu była nieustalona, a którzy brali udział w opisywanych wydarzeniach.

  2.Polityka obowiązująca (w Polsce – przyp. red.) przez ostat¬nie pięćdziesiąt cztery lata sprowadzała się do „wygnania co do jednego” ludności żydowskiej z Polski. Dokonywano tego po¬przez stosowanie czystek etnicznych i rasowych, stosowanie przemocy i szantażu, w tym: stosowanie tortur i morderstw. Rzeczpospolita Polska, Ministerstwo Skarbu oraz inni oskar¬żeni w tym czasie czerpali zyski handlowe i bogacili się, zarzą¬dzali, wynajmowali, utrzymywali, a także w niektórych przy¬padkach likwidowali mienie będące własnością Żydów, którzy zostali zmuszeni do wygnania, i którego zwrot jest przedmio¬tem niniejszego wniosku. Wszyscy z powodów traktują sprawę jako występowanie w imieniu wszystkich żyjących i zmarłych i ocalałych z Holocaustu.

  3.Powodowie są ofiarami oraz osobami, które przeżyły nazi¬stowski Holocaust (bądź są to ich spadkobiercy). Uczestnikom postępowania zbiorowego, od czasu pierwotnego pozbawienia własności podczas Holocaustu, odmawiano prawa do zarzą¬dzania, prawa własności, prawa do kontrolowania i użytkowa¬nia oraz satysfakcji z posiadania własności rzeczowej i osobis¬tej. Po II wojnie światowej osoby, które przeżyły Holocaust, by¬ły mordowane, bite, gwałcone, terroryzowane, torturowane i zmu¬szane do emigracji bez dania im prawa do odzyskania bądź za¬rządzania posiadanymi nieruchomościami. Akcja ta miała wszel¬kie znamiona zorganizowanej polityki czystek etnicznych i rasowych, która była kontynuowana w Polsce po Holocauście, a którą zorganizowano by wyrzucić z Polski pozostające w niej 10 procent populacji polskich Żydów, którzy przetrwali Holocaust.

  4. Zwyczaj czerpania korzyści z czystek rasowych i etnicz¬nych został upowszechniony przez reżim nazistowski przed i w czasie II wojny światowej. Naziści z rozmysłem i systematycz-nie plądrowali i grabili mienie żydowskie, bogacąc się na tym procederze oraz gromadząc środki finansowe niezbędne do przygotowania i popełnienia zbrodni wojennych i zbrodni prze-ciwko ludzkości.

  5. Niemcy, wykorzystując panujący w Polsce antysemicki kli¬mat, zlokalizowali na jej terenie najbardziej znane obozy śmie¬rci, w tym Auschwitz i Treblinkę. Żydzi, Żydówki i żydowskie dzieci z całej Europy były w tych i innych obozach koncentra¬cyjnych w Polsce mordowane i zamęczane na śmierć.

  6. Gdy naziści wycofali się z Polski, Polacy, Ministerstwo Skarbu, rząd polski oraz inni oskarżeni dążyli do wzbogacenia się na nieszczęściu polskich Żydów, kontynuując nazistowski program czystek rasowych i etnicznych oraz czerpiąc z tego ko¬rzyści poprzez zawłaszczanie żydowskiej własności do celów handlowych.

  7. Aby zmusić Żydów do opuszczenia Polski i porzucenia przez nich aktywów i praw własności, rozpoczęto realizację morderczego planu bazującego na antysemityzmie oraz czys-tkach rasowych i etnicznych wobec tych Żydów, którzy przetr¬wali Holocaust i powrócili do Polski. Po powrocie do swojej ojczyzny w Polsce tysiące Żydów było zastraszanych i — następnie — w barbarzyński sposób bitych i/lub mordowanych w ich byłych domach, wsiach i miastach. Spowodowało to masowv exodus polskich Żydów, którzy przeżyli (Holocaust). Oblicza się, że około 60 tys. Żydów opuściło Polskę pomiędzy czerwcem i wrześniem 1946 roku. Bezpośrednim powodem był pogrom w Kielcach oraz haniebna kampania przemocy skierowana prze¬ciwko polskim Żydom. Wielu innych Żydów obawiało się po¬wrotu do Polski, porzucając jakąkolwiek nadzieję na odzyska¬nie swoich aktywów i własności.

  8.Oskarżeni czerpali korzyści majątkowe, bazując na pro¬gramie czystek etnicznych i rasowych wobec polskich Żydów. Zabezpieczyli prawa własności do całego mienia trzech milio¬nów polskich Żydów, włączając w to wartościowe nierucho¬mości, gospodarstwa, fabryki, rzeczy osobiste, meble, oszczędności, polisy ubezpieczeniowe, obligacje, akcje giełdowe, złote monety, biżuterię, diamenty, przedmioty kultu religijnego oraz inne dobra. W następnych latach i dekadach oskarżeni niele¬galnie do końca zawłaszczyli na własność wyżej wymienione dobra. Dokonali tego poprzez zmianę aktów własności, a wszy¬stkie te operacje były dokonywane za zgodą Polski i Minister¬stwa Skarbu.

  9.W czasie obowiązywania polityki czystek rasowych i et¬nicznych, Żydzi w Polsce przez cały czas byli ofiarami łamania praw człowieka, w tym m.in. pobić, zastraszeń, plądrować, tortur, gwałtów i morderstw.

  10. W okresie przed 1939 rokiem polscy Żydzi stanowili po¬nad 20 procent ludności żydowskiej na całym świecie. W latach 1939-1948 społeczność polskich Żydów, licząca wcześniej ponad 3 miliony, w zasadzie zanikła. Ci nieliczni, którzy pozo¬stali, by uniknąć prześladowań ukryli swoje żydowskie pocho¬dzenie lub zmienili swoje wyznanie religijne. O ile naziści byli odpowiedzialni za większość akcji, które spowodowały wyni¬szczenie ludności żydowskiej Polsce, to rząd polski oraz inni oskarżeni są odpowiedzialni za pozbawienie powodów ich wła¬sności oraz ich praw do tych własności.

  11. Setki miast w całej Polsce doświadczyło napływu tych Żydów, którzy przetrwali wojnę. Obywatele polscy, którzy przez pięć lat byli obiektem polowań nazistów, powrócili do domów z zamiarem pozostania w nich. W wielu miasteczkach i miastach Żydzi nie byli widziani od lat. Oskarżeni, zamiast traktować po¬wracających Żydów, jako bezdomnych Ti uchodźców, odmawiali Żydom powrotu do ich ojczyzny i domów, dokonując hanieb¬nych aktów przemocy i morderstw. Oskarżeni kontynuowali nazistowską politykę „Juden Rein” na swoich własnych obywatelach, oczyszczając państwo z Żydów. Tym samym oskarżeni mogli przejąć i ciągnąć materialne korzyści z żydowskich dóbr i żydowskiej własności.

  12. Wymazywanie Żydów z Polski oraz przejmowanie ich własności dokonywało się przy współudziale polskiego rządu, w tym polskiej policji i wojska. Za pomocą terroryzmu sponso-rowanego przez Państwo Polacy rozpoczynali i brali udział w atakach na powracających Żydów. W małych miasteczkach Ży¬dzi byli linczowani oraz duszeni, rozstrzeliwani lub zasztyletowywani. Publiczne wieszania Żydów opisywane były w pra¬sie, przerażając tych, którzy wrócili do Polski i tych, którzy chcieli do niej wrócić. Oparte o informacje i wiarę te ataki sta¬nowiły część systematycznego planu zgładzenia całej populacji żydowskiej pozostającej w Polsce po II wojnie światowej.

  13. Oskarżeni kierowali się w swoich czynach nie tylko nie¬nawiścią, ale również chciwością. Jak tylko Żydzi zostali wyg¬nani z Polski, oskarżeni przejęli kontrolę nad żydowskim mie¬niem i własnością, zapewniając sobie prawo własności do nie¬go i wykorzystując tę własność do bogacenia się.

  14.Po zakończeniu II wojny światowej, polski rząd i oskar¬żeni, ignorując prawne konsekwencje ludobójstwa, zbrodni wojennych, zbrodni przeciw ludzkości i czystek rasowych, zez¬wolili na dokonywanie tych ohydnych czynów przeciw Żydom w Polsce, kontynuując je bezkarnie -przez kilka lat, aż do mo¬mentu, gdy Żydzi poddali się z wyczerpania i opuścili Polskę, pozostawiając w niej swoje mienie.

  15.Oskarżeni (Rzeczpospolita Polska, Ministerstwo Skarbu Państwa oraz John Does, czyli osoby i instytucje o nieustalonej tożsamości do chwili składania pozwu # 1-100 — przyp. red.) chcieli głównie doprowadzić do pozbawienia ofiar Holocaustu ich mienia i własności, a nie tylko przejąć i zarządzać własnością Żydów ocalałych (z Holocaustu) oraz ich spadkobierców. By urzeczywistnić ten cel, dokonywali morderstw oraz stosowali szantaż i przemoc fizyczną. W ten sposób rozwinęła się ściśle zaplanowana akcja przeprowadzana za pomocą szantażu, prze¬mocy, tortur, gwałtów, śmierci, która zakończyła się przymusowym wygnaniem, większości polskich Żydów zamieszkują¬cych wówczas Polskę.

  16.Po Holocauście Polska, Ministerstwo Skarbu i inni oskarżeni podjęli się rzeczywistych działań opartych o oszustwa, by przeszkodzić, opóźnić, unicestwić i uniemożliwić uczestnikom tego postępowania poznanie tak prawdy o losie ich własności, jak również pozbawić prawa do cieszenia się posiadaną włas¬nością, pozostającą w Polsce. Te oszustwa popełnione przez Oskarżonych miały uniemożliwić uczestnikom tego postępowa¬nia zbiorowego odzyskanie i ścisłe określenie całkowitej ilości i wartości nieruchomości i innych dóbr bezprawnie im zabra-nych.

  17.Odpowiadając na pytania uczestników postępowania zbiorowego, oskarżeni używali standartowych odpowiedzi, takich jak: własność została przekazana dobrowolnie, własność została skonfiskowana legalnie, własność została zniszczona; nie można odnaleźć dokumentów; mienie przejęto z tytułu długów, lub pretendenci do własności byli wzywani do powrotu do Pol¬ski w celu spłacenia zaległości podatkowych. Przez cały czas oskarżeni wykorzystywali przejęte mienie po ofiarach Holocau¬stu w celach handlowych i czerpali z tego użytkowania ko¬rzyści finansowe.

  18.Wynikiem polityki realizowanej przez oskarżonych przez ponad pięćdziesiąt cztery lata było: zarządzanie mieniem, jego przejęcie oraz zyski finansowe osiągnięte przez oskarżonych w wyniku nielegalnego przejęcia mienia stanowiącego własność
  powodów, do którego oskarżeni nie mieli legalnego prawa do posiadania, kontrolowania, zarządzania., utrzymywania i uzys¬kiwania zysków.

  19. Polska, Ministerstwo Skarbu oraz inni oskarżeni zaini¬cjowali oraz kontynuowali proces nielegalnego przejmowania, wynajmowania, sprzedawania oraz/i zezwalania na sprzedaż aktywów i własności mienia należącego do powodów, dodatkowo pozbawiając żyjące osoby i ich spadkobierców nadziei na odzyskanie ich własności. Polska także dzisiaj wystawia na sprzedaż, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w innych państwach, mienie ludzi ocalałych z Holocaustu, włączając w to rezydencje oraz obiekty handlowe, które na mocy prawa na¬leżą do powodów.

  20.Powodowie żądają zakazania Polsce, Skarbowi i innym oskarżonym dalszej sprzedaży, niszczenia, rozporządzania lub umożliwiania sprzedaży lub pozbywania się lub transferu własności należącej do nich.

  21.Powodowie żądają także od Polski, Skarbu i innych os¬karżonych: (i) obliczenia i zwrotu aktywów i nieruchomości sprzedanych bądź przejętych z naruszeniem prawa ich właści¬ cieli; (ii) obliczenia i zwrotu zysków, które przynosiło to mienie oraz (iii) wypłacenia odszkodowań i kary za poniesione szkody, co zniechęci oskarżonych do przeprowadzania takich akcji w przyszłości. (…)

  Bardzo obszerny dokument, dyskusja prawna punkt po punkcie i uzasadnienie i konkluzja. ostateczne orzeczenie kolejnego Sadu Apelacyjnego

  ODDALAJĄCE POZEW I ROSZCZENIA, JAKO NIEUZASADNIONE

  na podstawie Ustawa o Immunitetach Suwerennych Państw Obcych z 1976 roku

  vLex.us – US Court of Appeals – Second Circuit
  Docket Num. 02-7844. LU G E SVOBODA, FRIEDERIK E HERZL, and ROBERT KLEIN, Plaintiffs-Appellees, v. REPUBLIC OF AUSTRIA, DOROTHEUM GMBH, a/k/a DOROTHEUM in …
  http://www.vlex.us/caselaw/browse.asp?year=2003&month=8&bd=1102&desc=02 – 25k –

  vLex.us – US Court of Appeals – Second Circuit
  Docket Num. 05-3957. Zheng vs Gonzales Docket Num. 02-8425. Garb v. Republic of Poland Docket Num. 02-7844. Gao vs Gonzales Docket Num. 04-1874 …
  http://www.vlex.us/caselaw/browse.asp?year=2006&month=3&bd=1102&desc=02

 28. MatkaPolka said

  MIMO ŻE SĄD NAJWYŻSZY W USA ODRZUCIŁ KATEGORYCZNIE ŻĄDANIA ŻYDÓW ODSZKODOWAŃ OD POLSKI , GRUPA ZDRAJCÓW OJCZYZNY KTÓRA PODSTĘPEM ( KOLEJNE ZFAŁSZOWANE WYBORY ) UZYSKAŁA STANOWISKA REPREZUNTUJĄCE INTERES NARODU POLSKIEGO – DOBROWOLNIE , BEZ WIEDZY POLAKÓW ( MEDIA MILCZĄ OD 7 MIESIĘCY ) WPROWADZA POPRZEZ SEJM UCHWAŁĘ O PRZEKAZANIU NIEUZASADNIONYCH ODSZKODOWAŃ.

  Rządowy projekt ustawy o rekompensatach za przejęte przez państwo nieruchomości oraz niektóre inne składniki mienia.
  http://orka.sejm.gov.pl/Druki5ka.nsf/wgdruku/133

  OTO LISTA ZDRAJCÓW NARODU POLSKIEGO :

  Projektodawcy :
  Prezydent Polski LECH Kaczyński Premier Jarosław Kaczyński

  Skład Rady Ministrów

  • LUDWIK DORN
  wiceprezes Rady Ministrów, minister spraw wewnętrznych i administracji
  • ROMAN GIERTYCH
  wiceprezes Rady Ministrów, minister edukacji narodowej
  • ZYTA GILOWSKA
  wiceprezes Rady Ministrów, minister finansów
  • ANNA FOTYGA
  minister spraw zagranicznych
  • GRAŻYNA GĘSICKA
  minister rozwoju regionalnego
  • PRZEMYSŁAW GOSIEWSKI
  minister – członek Rady Ministrów
  • WOJCIECH JASIŃSKI
  minister skarbu państwa
  • ANTONI JASZCZAK
  minister budownictwa
  • ANNA KALATA
  minister pracy i polityki społecznej
  • TOMASZ LIPIEC
  minister sportu • JERZY POLACZEK
  minister transportu
  • ZBIGNIEW RELIGA
  minister zdrowia
  • MICHAŁ SEWERYŃSKI
  minister nauki i szkolnictwa wyższego
  • RADOSŁAW SIKORSKI
  minister obrony narodowej
  • JAN SZYSZKO
  minister środowiska
  • KAZIMIERZ MICHAŁ UJAZDOWSKI
  minister kultury i dziedzictwa narodowego
  • ZBIGNIEW WASSERMANN
  minister – członek Rady Ministrów
  • RAFAŁ WIECHECKI
  minister gospodarki morskiej
  • PIOTR GRZEGORZ WOŹNIAK
  minister gospodarki
  • ZBIGNIEW ZIOBRO
  minister sprawiedliwości

  ODSZKODOWANIA wartości 65 miliardów dolarów dla Żydów USA-

  Nr 133 :projekt dotyczy określenia zasad realizacji rekompensaty (w formie świadczenia pieniężnego) za przejęte przez państwo nieruchomości i niektóre inne składniki mienia;

  http://orka.sejm.gov.pl/Druki5ka.nsf/wgdruku/133
  ( druk nr 133 wpłynął 19-10-2005 )

  OPIS PROJEKTU:

  – projekt dotyczy określenia zasad realizacji rekompensaty (w formie świadczenia pieniężnego) za przejęte przez państwo nieruchomości i niektóre inne składniki mienia; Dnia 09-12-2005 skierowano do I czytania na posiedzeniu Sejmu

  I CZYTANIE NA POSIEDZENIU SEJMU

  pos. nr 24 dn. 08-09-2006
  temat głosowania : wniosek o skierowanie projektu ustawy do Komisji Nadzwyczajnej, która zostanie powołana
  głosowanie : Elektroniczne
  wynik głosowania : 373 za, 45 przeciw, 0 wstrzymało się (głos. nr 15)

  komentarz : wniosek o odrzucenie projektu ustawy w I czytaniu (głos. nr 14)

  skierowano do : Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o rekompensatach za przejęte przez państwo nieruchomości oraz niektóre inne składniki mienia

  UCHWALENIE sprawa niezamknięta

  GŁOSOWANIE Nr 15 – POSIEDZENIE 24.
  Dnia 08-09-2006 Godz. 09:21

  Pkt 5. porz. dzien. Pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o rekompensatach za przejęte przez państwo nieruchomości oraz niektóre inne składniki mienia

  Głosowanie nad przyjęciem wniosku o skierowanie rządowego projektu ustawy o rekompensatach za przejęte przez państwo nieruchomości oraz niektóre inne składniki mienia, zawartego w druku nr 133, do komisji nadzwyczajnej, która zostanie powołana

  Głosowało – 418 Za – 373 Przeciw – 45 Wstrzymało się – 0 Nie głosowało – 42

  Klub/Koło Liczebność Głosowało Za Przeciw Wstrzymało się Nie głosowało

  PiS …155 147 …147 – – 8
  PO …131 ..116 116 – – 15
  SLD 55 45 -45 – 10
  Samoobrona 53 51 51 – – 2
  LPR 29 28 28 – – 1
  PSL 25 20 20 – – 5
  niez. 7 6 6 – – 1
  NKP 5 5 5 – – –

 29. MatkaPolka said

  Zechce P. Gajowy wyciągnąc wpisy które wcieło –

  treść pozwu żydów

  jak głosowali „polscy” posłowie w polskim sejmie

  ODSZKODOWANIA wartości 65 miliardów dolarów dla Żydów USA-

  Nr 133 :projekt dotyczy określenia zasad realizacji rekompensaty (w formie świadczenia pieniężnego) za przejęte przez państwo nieruchomości i niektóre inne składniki mienia;

  http://orka.sejm.gov.pl/Druki5ka.nsf/wgdruku/133
  ( druk nr 133 wpłynął 19-10-2005 )
  OPIS PROJEKTU:

  – projekt dotyczy określenia zasad realizacji rekompensaty (w formie świadczenia pieniężnego) za przejęte przez państwo nieruchomości i niektóre inne składniki mienia; Dnia 09-12-2005 skierowano do I czytania na posiedzeniu Sejmu

  I CZYTANIE NA POSIEDZENIU SEJMU

  pos. nr 24 dn. 08-09-2006
  temat głosowania : wniosek o skierowanie projektu ustawy do Komisji Nadzwyczajnej, która zostanie powołana
  głosowanie : Elektroniczne
  wynik głosowania : 373 za, 45 przeciw, 0 wstrzymało się (głos. nr 15)

  komentarz : wniosek o odrzucenie projektu ustawy w I czytaniu (głos. nr 14)

  skierowano do :

  Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o rekompensatach za przejęte przez państwo nieruchomości oraz niektóre inne składniki mienia

  UCHWALENIE sprawa niezamknięta

  Głosowało – 418 Za – 373 Przeciw – 45 Wstrzymało się – 0 Nie głosowało – 42

  GŁOSOWANIE Nr 15 – POSIEDZENIE 24. Dnia 08-09-2006 Godz. 09:21

  Pkt 5. porz. dzien. Pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o rekompensatach za przejęte przez państwo nieruchomości oraz niektóre inne składniki mienia

 30. Alcado said

  Chetnie obejrzalbym zblizenia ruin Warszawy. Widok z lotu ptaka nie robi na mnie takiego wrazenia.
  Narod budowal przez 65 lat by gudlaje teraz zadali odzyskiwania urojonych wlasnosci.
  To co sie dzieje za tzw. „post-zydo-komuny” to kryminal czego przykladem jest mafia bufetowej w Warszawskim ratuszu i gudlajskich „zontow”.

 31. MatkaPolka said

  ODSZKODOWANIA wartości 65 miliardów dolarów dla Żydów USA-

  UDZIAŁ „POLSKICH” NAMIESTNIKÓW W PODSTĘPNYM WYŁUDZENIU PIENIĘDZY OD POLAKÓW – $65 MILIARDÓW‏

  http://infonurt3.com/index.php?option=com_content&view=article&id=4199:udzia-polskich-namiestnikow-w-podstpnym-wyudzeniu-pienidzy-od-polakow-65-miliardow&catid=34:zrdowie&Itemid=56

  Przypominamy czytelnikom ze Żydzi USA żądający tych „odszkodowań” od Polski i Austrii, przegrali 7 letni proces sądowy w USA . W Polsce gdzie ŻYDZI OPANOWALI WIĘKSZOŚĆ W RZĄDZIE I SEJMIE jest już w Sejmie ustawa nr 133 o tych odszkodowaniach aby oddać im to dobrowolnie . Dotychczas IZRAEL trzymał się z dala od tej sprawy.

  WYROK: Sąd USA Odrzuca Roszczenia Żydów od Polski!

  http://infonurt3.com/index.php?option=com_content&view=article&id=4260:wyrok-sd-usa-odrzuca-roszczenia-ydow-od-polski&catid=34:zrdowie&Itemid=56

 32. panMarek said

  Uprzejmie wyjaśniam.
  Sam tytuł godny jakiegoś wypierdka socjalizmu np. soc-przygłupa Piotra Szmulewicza.
  Jak można nie oddać komuś tego, co mu zrabowano? Reszta teksu nic nie lepsza.
  Ot co, Adminie.

  Sam Pan jesteś wypierdek.
  Admin

 33. NICK said

  Bo ewentualną, lepszą, polską Warszawę, trzeba było zbudować obok lub nie odbudowywać.

  Ruiny zostawić nietknięte.

  Roszczeniodawców kierować do ich ‚braci’.

  We GmbH. Nazywanym NRfiutem.
  (nie czytałem komentarzy)

  Widać, że Pan nie z Warszawy…
  Admin

 34. MatkaPolka said

  Polska Kronika Filmowa 04-1945 Warszawa Wolna

  Warszawa Wolna – Na szlaku zbrodni SS – W wyzwolonym Krakowie.

 35. MatkaPolka said

  „Warszawa zburzona i odbudowana”

  https://jarmila09.wordpress.com/2011/01/17/warszawa-zburzona-i-odbudowana

 36. MatkaPolka said

  Ważne jest w jaki sposób Żydzi dochodzili do majątków?

  Żydzi dochodzili do majątków oszustwem, kradzieżą i morderstwem.
  Dlatego trzeba kwestionować prawa Żyda do własności.
  Rosja carska wypędziła Żyda – Żydom nie wolno było mieć nieruchomości

  Żydzi powinni być pozbawieni wszelkiej własności – bo doszli do niej drogą przestępstw.

  Na przykład. Opowiadał mi znajomy jak jego ojciec założył w małym miasteczku mały sklep „ Szydło, mydło i Powidło”. Wszystkie konkurencyjne żydowskie biznesy zmówiły się i zjednoczyły – doprowadziły do bankructwa małego polskiego biznesu – monopolizowały rynek, w celu eksploatacji Polaków i odbierania im owoców ich pracy. Podobnie w sytuacji kiedy Polak chciał założyć firmę handlującą zbożem – Żydzi nie dopuścili do konkurencji. Inne sytuację opisuje Kazimierz Gajewski w książce „Poznaj Żyda” – fragment poniżej

  (***)
  W rozdziale „Co my wiemy o żydach” – Niemojewski przytacza niezliczoną ilość dowodów, jak żydzi w nieuczciwy sposób w handlu zwalczają polską konkurencję, jak solidaryzując się ze złodziejstwem czy innymi zbrodniczymi postępkami swoich współwyznawców, żydzi bojkotują Polaków, którzy te dane zbrodnie potępili, jak na najmniejszy odruch oburzenia wszczynają „gewałt” na cały świat, jak ze strony polskiej zowią pogromem, odbijając z rąk policji złodzieji – swoich współwyznawców, jak w stosunku do nich utrudniają należyty wymiar sprawiedliwości itd.

  W końcu przytacza z pracy S.Rossowa pt. „Kwestja żydowska” dane statystyczne z lat 1876 – 1886, z warszawskiego sądu okręgowego, wyliczając ilość przestępców żydowskich na 1.000 przestępców w ogóle:

  A więc:

  Na 1000 przestępców o przywłaszczenie i defraudację było żydów 587, a na 1000 przestępców o bandytyzm 652, na 1000 przestępców o fałszerstwo i oszustwo 789, na 1000 przestępców o paserstwo 797, na 1000 przestępców o jawne zabójstwo 111, na 1000 przestępców o trucicielstwo 824, na 1000 przestępców o krzywoprzysięstwo i fałszywą denucjację 862, na 1000 przestępców o sztuczne bankructwo 921, na 1000 przestępców o podrabianie pieniędzy 946 żydów.

  Należy zwrócić uwagę, że ówcześnie na odnośnym terenie (10 guberni) było 140 żydów na 1000 ogółumieszkańców.

  Widzimy więc z tego, że każdy niemal Żyd popełnił jakąś zbrodnię.
  I dziś czytając dokładnie gazety, widzimy, że żydostwo jest rozsadnikiem wszelakiego łajdactwa i zbrodni. To też Niemojewski doszedł do następującego wniosku

  U wszystkich narodów aryjskich panuje jako zasada prawość, a kategorię wyjątków stanowią ludzie występni, odchylający się od tej zasady”.

  Natomiast u Żydów wyznania talmudycznego (czy są inni? – autor) i jego obrońców jako zasada panuje nie-prawość, a kategorię wyjątków stanowią ludzie sami, odchylający sie od tej zasady, ale przez maskę żydowską terroryzowani i przeto bezsilni.
  (***)

  https://marucha.wordpress.com/2012/03/26/fragment-ksiazki-kazimierza-gajewskiego

 37. MatkaPolka said

  ŻYDZI WYPĘDZANI 47 RAZY W CIĄGU 1000 LAT. Dlaczego?

  https://ussus.wordpress.com/2013/04/06/zydzi-wypedzani-47-razy-w-ciagu-1000-lat-dlaczego

  Dlaczego tak często?

  Dlaczego z tak różnych narodów i kultur?

  Dlaczego żaden inny naród nie spotkał się z tak wielką awersją?

  Bernard Lazare, żydowski pisarz, w książce pt. „L’antisémitisme son histoire et ses causes”, wydanej w 1894 r., przedstawił taką opinię tyczącą się żydowskich wypędzeń:

  Jeśli taka wrogość i awersja w stosunku do żydów miałaby miejsce tylko w jednym czasie, w jednym kraju, łatwo byłoby wyjaśnić przyczyny. Jednak rasa ta była obiektem nienawiści wszystkich narodów pośród których żyła. Skoro wszyscy wrogowie żydów należeli do zupełnie różnych ras, mieszkali w odległych krajach, podlegali zupełnie różnym prawom, kierowali się różnymi pryncypiami, mieli różną moralność, różne zwyczaje – te wszystkie zasady społeczne, niepozwalające niczego ocenić w ten sam sposób – toteż główna przyczyna antysemityzmu zawsze leżała w samym Izraelu, a nie w tych, którzy przeciwko niemu walczyli.”

  Profesor Jesse H. Holmes w „The American Hebrew”, wyraził podobną opinię:

  To może nie być przypadkiem, że antagonizm antyżydowski znajduje się prawie wszędzie tam, gdzie współistnieją żydzi i nie-żydzi. Skoro żydzi są wspólnym elementem układanki, wydaje się prawdopodobnym, że przyczyna tkwi w nich samych, a nie w tak różnych grupach odczuwających ten antagonizm.”

  Tylko w Europie i Rosji żydzi byli wypędzani 47 razy w ciągu ostatniego tysiąclecia:

  Mainz, 1012
  Francja, 1182
  Górna Bawaria, 1276
  Anglia, 1290
  Francja, 1306
  Francja, 1322
  Saksonia, 1349
  Węgry, 1360
  Belgia, 1370
  Słowacja, 1380
  Francja, 1394
  Austria, 1420
  Lyon, 1420
  Kolonia, 1424
  Mainz, 1438
  Augsburg, 1438
  Górna Bawaria, 1442
  Niderlandy, 1444
  Brandenburgia, 1446
  Mainz, 1462
  Litwa, 1495
  Portugalia, 1496
  Neapol, 1496
  Nawarra, 1498
  Norymberga, 1498
  Brandenburgia, 1510
  Prusy, 1510
  Genua, 1515
  Neapol, 1533
  Włochy, 1540
  Neapol, 1541
  Praga, 1541
  Genua, 1550
  Bawaria, 1551
  Praga, 1557
  Państwo Papieskie, 1569
  Węgry, 1582
  Hamburg, 1649
  Wiedeń, 1669
  Słowacja, 1744
  Mainz, 1483
  Warszawa, 1483
  Hiszpania, 1492
  Włochy, 1492
  Morawy, 1744
  Czechy, 1744
  Moskwa, 1891

  Powyższe zaczerpnięto z „Synagogi Szatana” Andrew Carrington Hitchcocka.

  Czy Henry Ford, legendarny producent samochodów, znalazł część odpowiedzi na przyczynę żydowskich wypędzeń?

  Żydowskim talentem jest życie z ludzi, nie z ziemi, ani z produkcji, ale z ludzi. Niech inni uprawiają ziemię, żyd, jeśli będzie w stanie, będzie ciągnął zyski z rolnika. Niech inni zajmują się handlem i przemysłem; żyd będzie eksploatował owoce ich pracy. To jego szczególny talent. Jeśli użyjemy tu słowa „pasożytniczy” do opisania go, to będzie to trafne określenie.”

  „Żydowska nacja jest jedyną która posiada sekrety pozostałych… niema na świecie rządu tak im poddanego jak w Ameryce. Brytyjczycy zrobili to … Niemcy zrobili to, wtedy gdy w rzeczywistości zrobił to międzynarodowy żyd.”

  „Amerykanie są (znani jako) wstrętni, chciwi, okrutni ludzie. Dlaczego? Ponieważ żydowska władza-pieniądz jest tutaj skoncentrowana.

  –Henry Ford „Międzynarodowy żyd”

 38. Hasso C. said

  Ksiazka Henryka Forda „Miedzynarodowy Zyd” ukazywala sie w tygodniku wydawanym przez niego pt. „Dearborn Independent”. Ford wynajal wielu dziennikarzy ktorzy zuzyli mnostwo czasu i srodkow na zbadanie problemu zydowskiego w Ameryce. Gdy ksiazka sie ukazala, Ford umieszczal ja za darmo w kazdym sprzedawanym samochodzie „Ford” do czasu, kiedy Zydzi zorganizowali sie i zagrozili mu totalnym bojkotem. I wtedy on sie poddal. Ford byl , nota bene, wielkim fanem Hitlera, choc nigdy sie nie spotkali.

 39. MatkaPolka said

  SKAN UMOWY – PRL _USA O ROSZCZENIACH DLA ŻYDOW

  4 STRONY i 4 STRONY ZALĄCZNIKA

  .http://i.imgur.com/DLOpK.jpg
  .http://i.imgur.com/UoDX8.jpg
  .http://i.imgur.com/4y1uH.jpg
  .http://i.imgur.com/YU4V8.jpg

  .http://i.imgur.com/QH68w.jpg
  .http://i.imgur.com/zAR4x.jpg
  .http://i.imgur.com/Q7nm0.jpg
  .http://i.imgur.com/zjLUX.jpg

 40. MatkaPolka said

  SKAN UMOWY – PRL _USA O ROSZCZENIACH DLA ŻYDOW

  4 STRONY i 4 STRONY ZALĄCZNIKA

  .http://i.imgur.com/DLOpK.jpg
  .http://i.imgur.com/UoDX8.jpg

 41. MatkaPolka said

  .http://i.imgur.com/4y1uH.jpg
  .http://i.imgur.com/YU4V8.jpg

 42. MatkaPolka said

  ZAŁACZNIKI
  .http://i.imgur.com/QH68w.jpg
  .http://i.imgur.com/zAR4x.jpg

 43. MatkaPolka said

  .http://i.imgur.com/Q7nm0.jpg
  .http://i.imgur.com/zjLUX.jpg

 44. hulsz said

  ad.32 Pan Marek obrzezany?

 45. Boydar said

  W tej sprawie nie miał przypuszczalnie za wiele do powiedzenia.

 46. Kar said

  re: 34/MP

  ..te kroniki „polskie” to byly pierwsze koty za ploty-pierwsze jaskolki (#4/45)..z autentycznymi polskimi nazwiskami ..zaraz w czolowce. Lezka w oku sie kreci..A dzisiaj to jest troche inaczej lepiej, bo do tych „autentycznych” czyt. polskich naumieli sie dodawac koncowki..ski..ska..No i co jeszcze rzuca sie w uszy, to ten przerazliwie grozny tubalny-Stalin/Berman/Bierut glos narratora, ktory pokazuje/wskazuje karzaco-groznie na Niemcy/Niemcow.. A dzisiaj patrzcie jak im sie odmienilo: wlaza ci sami im-Niemcom bez mydla gladko w zyc..eh te gudlajskie inowatory..

 47. Lara said

  Społeczny Fundusz Odbudowy Stolicy. 1945 – 1965. 20 lat funkcjonowania tej instytucji!!!
  To jak tam gromadzono społeczne datki, to wszystko było pewnie porządnie księgowane.
  To warto teraz do tych wykazów i spisów sięgnąć.

 48. Lara said

  Jakiż jednocześnie przerażający i piękny ten film.
  Kwadrat rynku na Starówce, rozświetlony smugami światła. Jakby sam Bóg patrzył na to pobojowisko swoim okiem, łagodnym, litościwym.
  Miasto przecięte wstążką rzeki. Najdroższe.

 49. Hasso C. said

  Ad 48: Tak, ja tez mialem takie uczucia mocne ogladajac ten film. Rozpoznajac znane miejsca. Bardzo to bolesne. Pomyslec, ze to wszystko naprawde sie stalo. Tyle zla. Po co?

 50. Trak said

  Można było to załatwić w drodze ustawy (nawet niesprawiedliwej), która powojenny stan własności by jasno zafiksowała ale Bierut wolał dekret, jakby przewidywał, że w przyszłości będą roszczenia „lepszych obywateli” i zostaną zaspokojone. Cwaniak – tak się też stało. Gdyby była ustawa, gówno by mogli odzyskać.

 51. Trak said

  Teraz, gdyby doszło do podobnego zniszczenia, to kicha z odbudowy. Ja np. palcem nie ruszę, chyba że odpłatnie lub za wpisanie do księgi wieczystej, jako współwłaściciel terenu inaczej, niech poszkodowany sam sobie sprząta i uiszcza podatek gruntowy.

 52. Joannus said

  Pan Marek jaki chętny do oddawania nie swojego, podobnie jak lafiryndy przed kilkoma miesiącami skowyczały o miłosiernej potrzebie przyjmowania ciapatych.
  Załozę się, że żadna z nich do swego domu nie przygarnęła by chociaż jednego.

 53. re1truth2 said

  Mój ojciec chłop polski też się złożył na odbudowę stolicy, do tej pory mam te obligacje. Narodowa Pożyczka Rozwoju Sił Polski.
  Czy te ‚spadkobiercy’ co się domagają przez siebie nie odbudowanych budynków, kamienic i zakładów w Warszawie i nie tylko mają takie kwity?
  http://www.repozytorium.fn.org.pl/?q=pl/node/6770

 54. Lara said

  Re 49
  Obejrzałam 3 razy. W gardle ściska.

 55. Lara said

  Re 53
  To brzmi bardzo sensownie. Narodowa Pożyczka Rozwoju Sił Polski. Dziś nikt by o czymś takim nie chciał słyszeć. 😦
  Wie Pan, ta kronika super. Jakoś dobrali tych ludzi do nagrania, albo co, bo wszyscy jacyś tacy ładni.

 56. re1truth2 said

  Myśli Pani, że mój ojciec nie był ładny w tych latach…?

 57. Lara said

  Ależ skąd to przypuszczenie? 🙂

  Po prostu taka przyszła mi myśl do głowy, że jacyś ładni są.
  1951 r. To wie Pan, to prawie 70 lat temu. Podręcznikowa wiedza mówi o planie 6-letnim, industrializacji itd.
  Co innego wiedzieć tych ludzi. To wszystko przestaje być takie abstrakcyjne.

Sorry, the comment form is closed at this time.