Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Pieskow skomentował rozszerzenie przez USA antyrosyjskich sankcji

Posted by Marucha w dniu 2016-09-02 (piątek)

Zasada wzajemności odnośnie sankcji jest kluczowa. Rosja będzie się jej trzymać – powiedział rzecznik rosyjskiego prezydenta Dmitrij Pieskow.

W czwartek Biuro ds. Kontroli Aktywów Zagranicznych Departamentu Skarbu USA (OFAC) rozszerzyło sankcje na kilkanaście spółek Gazpromu, Gazprombank, Bank Moskwy i inne rosyjskie firmy. Rozszerzono też czarną listę osób fizycznych. — Należy przeanalizować rozszerzenie i jego skalę. Ale tradycyjnie tutaj kluczowa jest zasada wzajemności, której będziemy się trzymać – zapewnił Pieskow.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 6 to “Pieskow skomentował rozszerzenie przez USA antyrosyjskich sankcji”

 1. witek said

  – Pod wpływem Polski, państw bałtyckich i Rumunii sankcje zostaną utrzymane. Jest to natomiast sytuacja dynamiczna w tym rozumieniu, że istnieje silne lobby w Unii Europejskiej złożone z państw śródziemnomorskich i poważnych sił w samych Niemczech, a także niestety takie głosy dochodzą z Grupy Wyszehradzkiej, by rozważyć zniesienie sankcji. To by było oczywiście krokiem zachęcającym Rosję do kolejnych agresji. Poświadczeniem tego, co swego czasu jeden z członków Rady Federacji, czyli izby wyższej parlamentu rosyjskiej, oświadczył w momencie, gdy ciało to dawało Putinowi prawo do wprowadzenia wojsk rosyjskich na Ukrainę. Mówiąc o oczekiwanej reakcji Zachodu Putin powiedział: trochę pokrzyczą i przestaną – wskazał Przemysław Żurawski vel Grajewski.

 2. Dziadzius said

  Tak jak od dawna wiemy i teraz dodtkowo widzimy, to fiasco ukrainskie, no i w wyniku Krymskie, ma ojca w Usraelskim obamie – no to powstaja naturalne pytania-
  Dlaczego Usrael spowodowal rewolucje na ukrainie?
  Czemy i dlaczego USrael jest tak bojowniczo nastawiony do Rosji ?
  Czy naprawde USrael mysli ze 3 wojna swiatowa bedzie taka bez ofiar w samych Stanach a tylko jak dotychczas wszystkie agresje USraelskie byly na ziemiach atakowanych a amerykanie tylko ogladali odpowiednio wybrane obrazki na telewizji popijajac kokakole i czips?
  Niedzwiadek tez ma pazury i w samoobronie nie jest bojazliwy i nie ma usraelskich skrupolow!

 3. WI42 said

  @1 W ” To by było oczywiście krokiem zachęcającym Rosję do kolejnych agresji. ”
  W. ma jakieś wybiórcze przewidzenia (agresji).

 4. Zerohero said

  Zastanawia mnie czy te firmy nie są dobierane pod kątem wielkości zaangażowania kapitału gojów. Firma gojów – wchodzi na listę sankcji. Firma żydowska – nie wchodzi.

  @1

  Szkoda już w ogóle komentować tych cyników i przygłupów. Słowo „agresja” w kontekście Rosji odmieniać mogą przez wszystkie przypadki, a jak bomby lecą na Gazę, Belgrad, albo…Donieck itd. to albo milczą albo dostają seksualnej rozkoszy. i Grajewskiemu dedykuję słynną Madonnę z Gorłówki. Popatrz człekoształtna kreaturo co twoi pupile tam zrobili. Napaś oczy morderco. Tfu!

 5. Zerohero said

  PS. to było do banderowskiego vel syjonistycznego a nie do Witka 🙂

 6. AlexSailor said

  To są sankcje wobec UE, a szczególnie wobec takich krajów jak Polska.
  Choć i stany rykoszetem dostają.
  Sankcje i kontrsankcje, jakkolwiek szkodliwe, są w długiej perspektywie korzystne dla Rosji, np. rolnictwo.
  Na sankcjach tracą przede wszystkim ludzie prywatnie, a nie państwo.

Sorry, the comment form is closed at this time.