Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

101-letni kombatant wyrzucony z mieszkania. Sprawa ma związek z aferą reprywatyzacyjną.

Posted by Marucha w dniu 2016-09-06 (Wtorek)

Przy okazji afery reprywatyzacyjnej Wiadomości TVP dotarły do historii 101-letniego mjr. Czesława Mostka, który sześć lat temu został zmuszony przez “czyściciela kamienic” do opuszczenia swojego mieszkania.

Nowy właściciel kamienicy podniósł czynsz na tyle, że 95-latek nie miał z czego go zapłacić. Wkrótce mjr Mostek został eksmitowany do “małej klitki w piwnicy”.

Sprawa wyszła, gdy Urząd do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych zorganizował w Belwederze spotkanie z weterenami II wojny światowej, na którym 101-letni kombatant został odznaczony medalem “Obrońcy Ojczyzny”.

Mjr Czesław Mostek służył w Korpusie Ochrony Pogranicza, brał udział w Powstaniu Warszawskim, był członkiem Armii Krajowej oraz więźniem Urzędu Bezpieczeństwa.

Tak działa Warszawa pod rządami Hanny Gronkiewicz-Waltz. Człowiek, który bronił kraju w dwóch wojnach światowych, został wyrzucony ze swojego skromnego mieszkania w stolicy.

http://newsweb.pl

Warto zaobserwować, jacy ludzie bronią Hanny G-W… jak malują w czarnych barwach ewentualność zarządu komisarycznego… jak się boją, że ktoś inny może być gorszy… jak winią HGW jedynie za „niedopatrzenia”…
Admin

 

Komentarze 32 to “101-letni kombatant wyrzucony z mieszkania. Sprawa ma związek z aferą reprywatyzacyjną.”

 1. Zbyszko said

  Piekło już czeka na takie różne HGW. Oni myślą, że przed śmiercią się nawrócą, znajdą księdza który im da rozgrzeszenie, ale integralną częścią Sakramentu Pokuty, jest ZADOŚĆUCZYNIENIE. Czyli jeżeli złodziej się wyspowiada, to od razu po spowiedzi oddaje łupy prawowitemu właścicielowi i dopiero wtedy w pełni jest spełniony warunek tego Sakramentu. Jak więc oni przed samą śmiercią zadośćuczynią za te wszystkie swoje bandziorstwa? Polecam kazania Ks Natanka o Czyśćcu.

 2. Dictum said

  Człowiek bronił kraju, swojej Ojczyzny po to, żeby taka chazarska złodziejska przybłęda na koniec życia bohatera ukradła mu jedyny majątek.

 3. Greg said

  Nie tylko o Czyśćcu.
  .https://www.youtube.com/watch?v=X-CoKXaE9Rw

 4. revers said

  http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/530133,reprywatyzacja-do-ostatniego-mieszkania-magazyn-dgp.html

 5. Greg said

  Nie mogę patrzeć na tą mordę z 1-go planu!!!

 6. AniaK said

  Na miejscu pani prezydent Warszawy, gdybym się dowiedziała o takim przypadku, to schowałabym się w piwnicy i o wyjściu na miasto nie byłoby nawet mowy. Nie wchodząc w szczegóły ustawy reprywatyzacyjnej, nawet gdyby miała sens i była zgodna z prawem, ktoś tu zapomniał o podstawowej rzeczy. O objęciu szczególną ochroną osób biorących udział w odbudowie tego miasta, inaczej wszystkich starszych mieszkańców tego miasta. Dziwię się trochę panu Albinowi Siwakowi że im nie podpowiedział. Pan Czesław miał wielkiego pecha że nie urodził się w rodzinie PO albo PiS.

  Niech to będzie nauczka na przyszłość.

  Prawnie odebrane majątki naszych katów nie podlegają dziedziczeniu w żadnym ustroju.

  Wśród osób pozbawionych mienia czasami zdarzają się prawdziwe ofiary, ale w przypadku odzyskania mienia, takie osoby nigdy nie zachowują się jak sępy. Choćby z tego powodu, że przeżyli to na własnej skórze. Wiedzą co to jest stracić dach nad głową.

 7. AniaK said

  I żeby była jasność.

  Wyremontowana Warszawa kosztem milionów Polaków, nie jest własnością ani PO, ani PiS-u, ani SLD…. ani pani Hanny Gronkiewicz-Waltz.

 8. Edwin said

  Jest taka akcja wysylania kartek kombatantom… Moze niech HGW jemu wysle? Tak po prostu, zeby postawic wisienke na torcie obludy.

 9. AniaK said

  Żeby pani Kwaśniewska i inne stworki nie poczuły się pominięte i niezauważone mała korekta 🙂

  Pan Czesław miał wielkiego pecha że nie urodził się w rodzinie SLD, PO, PiS, PSL….

 10. Zerohero said

  Szkoda, że Dzień Sznura nie odbędzie się. Niektórzy powinni być w centrum tego narodowego święta.

 11. Przecław said


  rzydzi spisali ją już na straty i grają komedię, że walczą przeciw niej.

 12. Jaro said

  Ta chazarska bladz winna siedziec od lat, ale PiS-PO swoich nie rusza. Napisza w szmatach o jej zlodziestwie dla bydla (gojow) i tyle.

 13. anonim said

  Przecław, Marucha
  To jest dintojra zgodna z zasadami talmudu gdzie okradanie goja może być co najwyżej przejawem niedopatrzenia nie dość dokładnej kradzieży, ale już okradzenie lub nie podzielenie się z rzydem jest grzechem ciężkim.
  A jak ciężkim pokaże nam przyszłość gdzie hugowie albo się powiesi albo Blidnie albo pójdzie na emeryturę i…utopi się w wannie

 14. revers said

  jedni z koszernymi koneksjami ida po kamienice ze swistkiem papieru, inni czekaja na inna sprawiedliwosc

  http://wpolityce.pl/polityka/306889-jaroslaw-krajewski-o-reprywatyzacji-w-warszawie-osoby-ktore-sa-spadkobiercami-prawowitych-wlascicieli-spotyka-ogromna-niesprawiedliwosc

 15. revers said

  Pan Czeslaw powinien na kolanie napisac sobie certyfikat wlasnosci kamienicy, jak inni to robia i zasiedziec drugie sto lat.

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,20644665,na-taki-swistek-papieru-lowca-kamienic-chcial-przejac.html

 16. Longinus said

  POLACY widzicie z kim macie prowadzic WOJNE.Nie z ROSJA Gdyz Rosjanie sa tez ;;;robieni w bambuko Tak samo jak POLACY …..Z nimi trzeba isc na WOJNE.
  Tyle w tym temacie.Z politykami bizmesmenami ktorzy wam nie placa godziwych pensji A przytym robia was w H…….a. A wy jeszcze sumiennie pracujecie dla nich.
  ……..WSTYDZCIE SIE POLACY.W WLASNYM KRAJU JESTESMY PRZESLADOWANI.
  ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;DOSC TEGO KURWA MAC.

 17. Longinus said

  To znimi trzeba wojne prowadzic anie Z ROSJA……..JASNE POLACY.
  Z MASONAMI …………………JASNE

 18. Piskorz said

  re .13..”ale już okradzenie lub nie podzielenie się z rzydem jest grzechem ciężkim.” I DLATEGO WŁAŚNIE TEN SUPER
  SZPENIO OD FINANSÓW /MADOFF/ DOSTAŁ ZA SWOJE, CZYLI CHYBA 120 LAT PIERDLA!!

 19. Antares said

  Ad1. Zbyszko.
  Dobra, rozumiem że złodziej żeby się nawrócił to musi oddać skradzioną rzecz – o ile jeszcze z czego ma. A to jak w takiej sytuacji może się nawrócić wielokrotny okrutny morderca? Przecież życia już nikomu nie może zwrócić.

 20. Max11 said

  Przykład z tym panem który walczył za Polskę pokazuje jakimi jesteśmy ludźmi razem my wszyscy …,Polacy tylko my ,..zamiast zwalac na zydow, Niemców , ukraincow,..ale to my ……Polacy pracujący w urzędach miejskich, gminnych,..takich i owakich skarbowych i komorniczych, bez litości i zastanowienia gnoimy jeden drugiego,..gnoimy i niszczymy..w poczuciu dobrze spełnione go obowiazku..nie wiem czy inne narody są bardziej mądre czy też nie , ale wiem jedno…. z taką bezwzglednoscia i obojętnością na ludzką krzywdę jak w naszym kochanym kraju ze strony urzędników i polityków raczej się nigdzie nie spotkalem, a pomieszkiwalem i tu i tam..Kiedy oglądałem w dzienniku tv materiał o tym dzielnym staruszku..to..to mnie już zatkalo..wiele rzeczy widzialem,.ale ten fakt ? Mistrzostwo swiata…pomyślałem w tym momencie ..ten naród nie zalslugije na bycie niezawislym..żadnego instynktu samozachowawczego….jeśli tak traktuje udział którzy oddawali wszystko za to żeby ten twór zwany państwem polskim byl..i co ? Do piwnicy dziada…jak to społeczność ? Jaki to naród . ? Nic się nie nalezy…rozdziobia kruki i wrony…po raz kolejny..bo za grosz szacunku do siebie nawzajem i za grosz zwykłego ludzkiego wspolczucia…

 21. guła said

  „.ale to my ……Polacy pracujący w urzędach miejskich, gminnych,” i w sądach, ZUSie, U.S. …

  Proszę założyć, czysto hipotetycznie, że tam akurat Polaków to znajdziesz Pan tylu, co brudu za paznokciem. Ja tak uważam z własnej autopsji (choć to, przyznać muszę, różnie bywa. A Pan zapewne ma odmienne doświadczenie, albo nie odróżnia) Obsiedli nas zanim się zorientowaliśmy. Dziewięć lat stanu wojennego zrobiło swoje (uwłaszczenia, funkcyjne zasiedlania), a potem poszło już gładko. Z górki.

  Brzydko jest, nawet bardzo, iż nikt z rodaków tym panem nie zainteresował się.

 22. guła said

  Nie jest to państwo polskie. To jest „kondominium rusko – niemieckie” (J. Kaczyński).

 23. Re: 22 Gula..
  Nie prosze pana, to nie jest „kondominium rusko-niemieckie”…to jest kondominium zydowsko-syjonistyczno-lichwiarskie poczawszy od ery „zlotnikow”… Jesli juz…
  I przestan pan p…olic o talmudycznych bredniach vel kaczynskiego…
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 24. Boydar said

  Panie Guło, jedyny wyekstrahowany ruski szpieg, Mateusz Pe, aktualnie przebywa w areszcie wydobywczym. Co gorsza, jest kłopot aby postawić mu konkretne zarzuty. Zwykły człowiek żyjący w Polsce nawet w pijanym widzie nie wskaże ruskich wpływów. Z niemieckimi, problem jest już mniejszy wystarczy pójść do banku albo tylko lidla. To gdzie upatruje Pan tej rosyjskiej części kondominium. Z całym dla Pana szacunkiem, ale niewiele brakuje do śmieszności.

  Ja nie twierdzę, że rosyjskich wpływów i agentów nie ma, jest oczywiste, że są. Ale dlaczego ich w żaden prosty sposób nie możemy wskazać ? Bo nie zajmują się rabunkiem rabunkiem i destrukcją, Panie Guła. Jeżeli już coś robią (po to są), to pilnują aby tutejsze parchy nie zrobiły Rosji za bardzo koło dupy.

 25. Kronikarz said

  AniaK
  Chazaria nie zna wstydu tak jak nie wie co to etyka.

 26. para w gwizdek said

  I, tam, zara dintojra. Zwykła zmiana warty przy korycie i tyle. Szum wokół tego wydarzenia tylko dla własnej rozrywki, bo chyba nie dla biomasy tybulców. Ciekawe kto będzie wylizywał te resztki.

 27. Lily said

  Prosze pamietac,ze po 1989 r w Polsce,
  Ojczyznie wszystkich Polakow,kto inny jest
  „panem,i wladca”.Stad mamy,to co mamy.

 28. L2P said

  ad1
  panie Zbyszko ci lajdacy sa z piekla rodem, nie zartuje, to czciciele goga i magoga, calopalenie dziecinek to dla nich codzienszczyzna i rozgrzeszenie onych nie obejmuje, to tylko tak dla pana i tzw gojow, ta szarada..

 29. Gocha said

  Virtuti prostituti dla niej. Suka sprofanowała kościół św. Marcina, a głupi boleś się na to nabrał. Ona ma taki związek z Duchem Świętym jak ja z z operą albo baletem. Jak zdechnie to dopiero będzie larum. Po tym głupim krótkim ryju dostanie po mordzie aż jej się spłaszczy niczym tym turkom spod Wilanowa.

 30. Gocha said

  niech ona odpowie kto przejął kamienicę na Ochocie przy ul. Nieborowskiej 11. Qrwa nie daruję cierpienia mojej byłej teściowej. Po wojnie nie było tam nawet dachu. Razem z teściem odbudowali ostanie piętro. Teraz teściowa wyrzucana jest na bruk. Straciła zdrowie przez to sqrwystyństwo. Cały jej majątek znajduje się w tym mieszkaniu. Dokąd pójdzie? Teraz po tych przejściach (płaci całą emeryturę za czynsz dla złodzieja). Tak ją ta sytuacja wyniszczyła, że porusza się na wózku inwalidzkim. LUDZIE pomóżcie moje byłej Teściowej… Mieszka przy ul. Nieborowskiej 11 m 11 w Warszawie. Nie dajcie jej umrzeć On ma dopiero 79 lat!!!! A wcześniej była silną kobietą, pomimo, iż jako 5 letnie dziecko była ze swoją siostra bliźniaczką i matką w obozie pracy w Niemczech. Luuudzie…. nie pozwólcie umierać w takim stanie osobom (DAWNYM DZIECIOM) które z Powstania Warszawskiego zostały wywiezione do Niemiec do obozów pracy razem z rodzic\ami (tu z Matką).

  HGW to gówno obchodzi. Ta suka opiera się tylko na „prawie” a nie na moralności!

 31. Halszka said

  @6, AniaK
  „Na miejscu pani prezydent Warszawy, gdybym się dowiedziała o takim przypadku, to schowałabym się w piwnicy”

  Oczywiście, Pani Aniu.
  Ale przede wszystkim zadbałabym o tego sędziwego kombatanta, kazałabym mu zapewnić wygodny lokal. W Warszawie jest sporo pustostanów. Czekają – na lepszych klientów?
  Warszawa sprowadza też pracowników o „poszukiwanych specjalnościach” i zapewnia im mieszkania. To oczywiście furtka do sprowadzania do stolicy BMW (miernych, biernych, ale wiernych).

  Dziwię się, że HGW sama na to nie wpadła, aby zająć się Panem Czesławem. Nawet jeśli brakuje jej zwykłej ludzkiej przyzwoitości, mogłaby potraktować taką akcję jako znakomitą okazję do autopromocji. Media zaraz przecież pokazałyby troskliwą, wrażliwą HGW, troszczącą się o staruszka kombatanta…

 32. NICK said

  Zdjęcie.
  Te.
  Mordeczko.
  Jezu-icka.
  I „opus dei”.
  Tyle.

Sorry, the comment form is closed at this time.