Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Nie wolno budować przyszłości na fałszu i obłudzie zakłamaniu. Lekcja historii.

Posted by Marucha w dniu 2016-09-06 (Wtorek)

Artykuł bardzo kontrowersyjny, by nie rzec zakłamany, chwilami wkur…ący – mimo niektórych słusznych spostrzeżeń.
Admin

Czas skończyć z babraniem się w przeszłości – bo ona nigdy się nie skończy .Obecnie za rządów PIS rozliczanie z przeszłością nabiera złego rozpędu i dotyczy tylko PRL który był jedynym okresem w dziejach RZECZYPOSPOLITEJ, który dał ROBOTNIKOWI oraz CHŁOPU poczucie godności, której przez wieki nie zaznali nigdy.

Jak pisał Wincenty Witos:

– Nawet zamożniejsi gospodarze nie używają cukru. Oszczędzają także na soli, która często stanowi jedyną już okrasę. Przecinanie zapałek na kilka części, krzesanie ognia z kamienia, przenoszenie żarzących węgli w garnku z jednego końca wsi na drugi, stało się rzeczą codzienną i naturalną. W nocy wieś tonie w ciemnościach, rzadko w jakim oknie pokaże się słabo migocąca łojówka. Niedostatek i braki powodują coraz liczniejsze choroby.

Grasująca w sposób niesłychany gruźlica zabiera niemiłosiernie mnogie ofiary, szczególnie spomiędzy młodszego pokolenia. Ludność chodzi bez obuwia, bez koniecznej bielizny, dodzierając reszty łachmanów, jakie jej z dawnych lepszych pozostały czasów. Szkoły pustoszeją, a nawet kościoły przerzedziły się w sposób widoczny Rządy sanacji na chłopski protest odpowiedziały przemocą i represjami, zamiast mediatorów do chłopów i ludowców wysłano uzbrojone oddziały golędzinowskiej policji i wojska.

Policjanci w rynsztunku bojowym z maskami przeciwgazowymi sfotografowani w listopadzie 1931 r. Przeznaczone do rozpraszania demonstracji Rezerwowe Oddziały Policji Państwowej zostały utworzone w grudniu 1923 r. wkrótce po krwawych zamieszkach w Krakowie. W 1936 r. władze dysponowały siedmioma kompaniami ROPP, z których trzy stacjonowały w warszawskim Golędzinowie, a pozostałe w Częstochowie, Lwowie, Poznaniu i Krakowie.

>http://okres-prl.blog.onet.pl/2013/04/02/mroczne-zakamarki-ii-rp-wara-od-prl/

Czas uczyć młode pokolenie prawdy my jako Polacy mamy swoje grzechy -Od mordowania, gwałcenia, spalenia Moskwy. przez wykończenie około 40 tyś jeńców rosyjskich w Obozach, Tuchola, Wadowice, Wieliczka, Modlin.

>http://okres-prl.blog.onet.pl/2013/11/27/pieklo-za-drutami-2/

Pacyfikowanie wiosek Ukraińskich na Wołyniu, niszczenie Cerkwi od 1924- 1939. Zmuszanie chłopów ukraińskich by przeszli na wiarę katolicka, Pacyfikowanie wsi na Zamojszczyznie. Palenie domów i zabieranie majątków. Zamordowanie 80 robotników lwowskich podczas pogrzebu dwu robotników zastrzelonych na wiecu w 1936 r.

Tej nocy i w następnych dniach nastał okres terroru. Miasto było martwe. Przewrócone latarnie, powyrywane płyty z chodników, okna wystawowe bez szyb. Na ulicy szkło i ślady krwi. Według „Gońca Warszawskiego” zabitych było około 79 tylko w dniu 24 kwietnia liczba aresztowanych we Lwowie w ostatnich trzech dniach wyniosła – 1500 osób, liczba zesłanych do obozu w Berezie Kartuskiej – 70 osób. Liczby te nie są bynajmniej pełne.

>http://okres-prl.blog.onet.pl/2012/10/12/krwawy-czwartek/

Bereza kartuska

>http://okres-prl.blog.onet.pl/2013/09/09/bereza-kartuska-polski-sanacyjny-oboz-koncentracyjny/

Bereza Kartuska miała jeden cel – złamać psychicznie osadzonych tak, aby już nigdy nie sprzeciwiali się władzom państwowym. Na zdjęciu z połowy lat 30. dawne carskie koszary w Berezie Kartuskiej, gdzie w 1934 r. władze zorganizowały obóz.

Za najbardziej uciążliwą pracę uznawano pompowanie wody, które odbywało się przy użyciu kieratu. Orczyki były tak przymocowane, że więźniowie musieli pracować w głębokim pochyleniu. Kazano wykonywać również prace całkowicie bezsensowne jak kopanie i zasypywanie rowów, przenoszenie ciężkich kamieni z miejsca na miejsce.

Więźniowie musieli poruszać się biegiem. Nie wolno im było ze sobą rozmawiać. Policjanci zwracali się do nich per ”skurwysynu”, „kurwa mać”, „świńskie ścierwo”. Nie wolno było, podobnie jak w Brześciu, palić.

W przerwie obiadowej większość policjantów nie pozwalała aresztowanym chodzić do ustępów czy nawet wymyć rąk. W mojej obecności Świerzewski prosił o pozwolenie umycia rąk (mył ustępy policyjne i miał ręce umazane kałem). Odpowiedział mu policjant Bulsiewicz: „Ty kurwo inteligencka – możesz obiad z gównem jeść”.

>http://www.mysl-polska.pl/node/226

Tak można mnożyć nasze zbrodnie. W stosunku do Polaków, podobnie do większości ludności ukraińskiej, białoruskiej na Kresach Wschodnich. Nie ma dymu bez ognia. Te wszystkie poczynania rządów II RP odbijają się czkawką do dnia dzisiejszego.

>http://okres-prl.blog.onet.pl/2016/02/13/czas-szanowni-panstwo-odczarowac-mit-kresow/
>http://okres-prl.blog.onet.pl/2014/01/20/niechlubny-temat-w-ii-rp-omijane-sa-jak-diabel-swieconej/

Dlatego media, tak rządowe jak i komercyjne, w szczególności TVN 24, powinny zakończyć wywlekanie drażniących tematów .Dotyczy to prezydenta Dudy, Macierewicza, Kaczyńskiego i innych polityków .

Dzisiaj czas myśleć o przyszłości czas myśleć co zrobić z Polską, która wasza formacja SOLIDARNOŚCI ROZWALILA – sprzedała zniszczyła.
To wy doprowadziliście do bezrobocia, nędzy, biedy, głodujących dzieci, setki tysięcy bezdomnych umierających pod płotem jak bezpańskie psy. I Macie czelność ujadać na s/p gen. Jaruzelskiego – do pięt nie dorastacie i nigdy nie dorośniecie. [Taaaa… to „Solidarność”, a nie żydostwo, rozwaliło Polskę… – admin]

Kiedyś napisałem, aby rozliczyć PRL, to w pierwszej kolejności rozliczyć zbrodnie II RP. Bo PRL w porównaniu do waszej II RP, która tak prawica chwali, był rajem – a II RP piekłem dla zwykłych zjadaczy chleba – robotników i chłopów.

Zamilczcie wreszcie.
Dobrze wam powiedział kiedyś Prezydent Komorowski, że Polska musi wyjść z tego grajdołka. Ale nastała dobra zmiana – wywlekanie i odkopywanie grobów Rosjan, co wyzwolili POLSKĘ z pod okropnej okupacji – i  wykopywanie wyklętych, robiąc z nich bohaterów..

>http://okres-prl.blog.onet.pl/2016/03/24/nie-daje-mi-spokoju-polska-rusofobia/
>http://okres-prl.blog.onet.pl/2015/11/12/cz-2-dosyc-rusofobi-niemcy-w-egzekucjach-wymordowali-ponad-600-000-tys-polakow/
>http://okres-prl.blog.onet.pl/2016/08/31/dla-czego-falszuje-sie-historie-gorsze-trupy/

Strajki 1923 r Kraków

Do akcji wkraczają samochody pancerne. Bilans działań rządu: padło 18 cywilnych osób i 14 żołnierzy zabitych

Biskup krakowski nie pozwolił klerowi odprowadzić poległych niewinnie proletariuszów na cmentarz. Obudziło się jednak miłosierdzie chrześcijańskie w sercu skromnego kapelana cmentarnego, który trumny ze zwłokami odprowadził od wrót cmentarza do mogił w otoczeniu czerwonych sztandarów.

>http://okres-prl.blog.onet.pl/2016/03/29/strajki-1923-r-w-ii-rp-konczyly-sie-masakra-robotnikow-czy-chlopow/
>http://okres-prl.blog.onet.pl/2016/02/21/wstydliwe-mogily-ii-rp-ukrywane-przez-media-i-politykow-w-iii-rp-rozliczyc-te-zbrodnie-bo-prl-byl-zlotym-wiekiem/

Tarnów

W krwawych zamieszkach zginęli:

Bożek Jan, terminator ślusarski, lat 18;
Kuzdrzał Adam, 24 lata;
Majchrzyk Wojciech, 37 lat (ojciec trojga dzieci);
Masior Władysław, 16 lat;
Pawłowski Józef, 28 lat;
W cztery miesiące później dołączyli do nich i zmarli w wyniku ran postrzałowych:
Surdel Wojciech, 52 lata (ojciec dwójki dzieci);
Gałuszka Jan, 70 lat 35.

Krwawy czwartek w Tarnowie dobiegł końca. Zimny wiatr listopadowy złowieszczo świstał po ulicy dramatu

>http://okres-prl.blog.onet.pl/2016/03/29/strajki-1923-r-w-ii-rp-konczyly-sie-masakra-robotnikow-czy-chlopow/

Warszawa 1926 r

Była 90-ta okrągła rocznica zbrodni marszałka media; prawica nabrała wody w usta, ani me ani be, ale za stan wojenny zamęczono psychicznie gen.W. Jaruzelskiego..

W zamachu majowym straciło życie 379 żołnierzy i cywilów, a 920 zostało rannych. Tak podano w oficjalnym raporcie. Prawdopodobnie ofiar było więcej, bo nie wszystkich ujęto w spisach zabitych, a część rannych zmarła w następnych tygodniach. Większość poległych żołnierzy i kilku cywilów zostało pochowanych na Cmentarzu Wojskowym w Warszawie. Ciał żołnierzy z reguły nie wydawano rodzinom. Wyjątek zrobiono chyba tylko dla żołnierzy pochodzących z Warszawy i okolic. Wiele ofiar cywilnych spoczęło na Cmentarzu Bródnowskim, a kilka na cmentarzu żydowskim. Pogrzeby kilku oficerów i żołnierzy odbyły się poza Warszawą w następujących miastach i miejscowościach: Lublin, Kraków, Okuniew, Wilno, Rypin i Rawa Ruska. Listy ofiar były publikowane w ówczesnej prasie. Nie były kompletne …

Pogrzeb żołnierzy  17 maja 1926 roku. Podczas mszy żałobnej w intencji poległych w czasie walk w Warszawie, ks. Józef Panaś zerwał z sutanny swoje odznaczenia, w tym Order Virtuti Militari i rzucił je pod nogi gen. Gustawa Orlicz Dreszera. Ks. Panaś został zawieszony w czynnościach służbowych i zwolniony z wojska.

Dziś, po upływie 90 lat od tamtych tragicznych wydarzeń, w obliczu nachalnego i obłudnego zarazem idealizowania przez prawicowe środowiska polityczne okresu Drugiej Rzeczypospolitej, nie wolno współczesnej lewicy dopuścić do wymazania z pamięci historycznej Polaków ofiar sanacyjnego reżimu.

>http://www.twarzewarszawy.pl/zapomniane-ofiary-pamietnego-maja-1767
>http://okres-prl.blog.onet.pl/2016/05/11/zbrodnia-nie-rozliczona-zamach-majowy-1926-r/
>http://okres-prl.blog.onet.pl/2012/12/19/po-zamachu-majowym-aresztowania-szykany-procesy/

W PRL nie było powodu do strajku nie było nędzy biedy bezrobocia – Polska była na dorobku po 6 letniej okupacji NIEMICKIEJ.

W 1930 sanacyjni „nieznani sprawcy” zamordowali wicemarszałka sejmu z opozycji. Sejm został rozwiązany. Sanacja aresztowała na zlecenie Piłsudskiego czołowych polityków opozycji. Aresztowani politycy byli torturowani w twierdzy Brzeskiej przez sanacyjnych oprawców podległych Wacławowi Kostce Biernackiemu. Policja krwawo tłumiła wszelkie protesty polityczne. Represje polityczne sanacji dosięgły wszystkich przeciwników dyktatury, przy czym jedynym zapleczem dla władz byli Żydzi. Sanacyjna klika uwięziła 89 posłów i 5000 działaczy terenowych. Udało się jej skutecznie spacyfikować aktywność polityczną i zastraszyć Polaków.

„Ja nie myślę szanować nawet immunitetu poselskiego”, zapowiedział Józef Piłsudski podczas narady z najbliższymi współpracownikami, 29 sierpnia 1930 r. Tym samym dał sygnał do rozprawy z „bydłem”, jak zwykł nazywać polityków partii opozycyjnych.

>http://www.tygodnikprzeglad.pl/rozprawa-bydlem/

Zestawienie zabitych od 1932 r:

>http://mhprl.pl/edukacja/wypozyczalnia/proponowane-wystawy/wielki-strajk-chlopski-1937-r-w-70-rocznice.html
>http://mhprl.pl/edukacja/wypozyczalnia/proponowane-wystawy/wielki-strajk-chlopski-1937-r-w-70-rocznice.html
>http://mhprl.pl/edukacja/wypozyczalnia/proponowane-wystawy/wielki-strajk-chlopski-1937-r-w-70-rocznice.html
>http://okres-prl.blog.onet.pl/2013/07/12/caly-czas-w-sejmie-tematy-wywolujace-agresje-kiedy-sejm-powie-dziekujemy-pokoleniu-z-okresu-prl/
>http://okres-prl.blog.onet.pl/2014/01/20/niechlubny-temat-w-ii-rp-omijane-sa-jak-diabel-swieconej/
>http://www.tygodnikprzeglad.pl/krwawe-strajki-ii-rp

P.S.

Naród który buduje przyszłość na fałszu i obłudzie skazany jest na powolne konanie .

Sanacyjny marszałek w/g historii:

>http://natemat.pl/142243,zamachowiec-agent-zawiedziony-legionista-jozef-pilsudski-jakiego-nie-znacie

Wincenty Witos nadal w gronie kryminalistów.
Interpelacja w sprawie potrzeby wniesienia kasacji na korzyść Wincentego Witosa oraz dziesięciu posłów II RP skazanych wyrokiem Sądu Okręgowego w Warszawie z dnia 13 stycznia 1932 r. (sygn. akt LVII 1K. 471/31), zatwierdzonym przez Sąd Apelacyjny w Warszawie, i więzionych w Twierdzy Brzeskiej.

>http://orka2.sejm.gov.pl/IZ5.nsf/main/7FB66563

Na marginesie.

>http://wyborcza.pl/alehistoria/1,121681,19118513,strzaly-przodownika-muraszki-historia-ii-rp.html

Powiązane notki:

 

Komentarzy 17 to “Nie wolno budować przyszłości na fałszu i obłudzie zakłamaniu. Lekcja historii.”

 1. Boydar said

  „… tak można mnożyć nasze zbrodnie …”

  Jakie qurwa „nasze”?. Kto zainseminował Ziuka Polsce a potem wspierał jego bandę ? Kto rękami tej bandy umożliwił a na pewno znakomicie ułatwił czerwonej hołocie przejęcie władzy w Rosji ? Czyż nie ci sami którzy zorganizowali i zrealizowali projekt pk. „Ukraina” ? Jak się wydaje, większość bezpośrednio winnych poniosło ostateczną karę w czterdziestym roku. To kiego ch. teraz czepiać się nas.

  A tak przy okazji. Jak wskazują niekwestionowane źródła, katyńskich dołów uniknęło około czterysta osób. Te same oraz inne źródła przekazują, że każdy zabity był przesłuchiwany. Jeżeli każdy, to tych czterystu również.

  Ja się pytam, czy komuś wiadomo, jaki przebieg miały te przesłuchania ? Czego NKWD chciało się dowiedzieć ? I czego się dowiedziało ? Jeżeli z każdego przesłuchania sporządzony był protokół; to czy jest przypadkiem, że dokumenty te pozostają nadal w rosyjskim (nie tylko) archiwum ? A może jednak jest do nich dostęp ? I są tacy, co dokładnie wiedzą co jest w nich zapisane.

 2. WI42 said

  #1 B
  „A tak przy okazji. Jak wskazują niekwestionowane źródła, katyńskich dołów uniknęło około czterysta osób. Te same oraz inne źródła przekazują, że każdy zabity był przesłuchiwany. Jeżeli każdy, to tych czterystu również.”
  Ciekawe, jakie to są „niekwestionowane” źródła?

 3. Boydar said

  Pojęcie „niekwestionowane” należy rozumieć tak jak napisałem. Zapytam inaczej, czy uważa Pan WI42 że liczba ta odpowiada prawdzie. Jeśli nie, proszę podać swoją.

 4. wiosna said

  Nie wiem, czy jest taki drugi kraj,w ktorym wyciaga sie i pierze publicznie dawne zdarzenia
  wewnetrzne-polityczne. Potem przedrukuja
  zagraniczne publikatory, ktorym w to graj, by
  Polakow i Polske pokazywac jako najgorszy
  w Europie narodek.
  A w Niemczech odwrotnie, trwa biadolenie o
  „wypedzonych” Niemcach z terenow PRL.
  A przeciez po IIWW bylo nakazane przez
  zwycieskie mocarstwa, ze wszyscy Niemcy
  z Polski maja wrocic do Niemiec.

 5. WI42 said

  #3B
  Nie wiem ilu uniknęło? Czytam to po raz pierwszy.
  Dlatego pytałem o źródła.

 6. Boydar said

  Rozumiem. Podaje wiele. Nikt tego nie kwestionuje, ani z tej ani z tamtej. Stąd „niekwestionowane”, wyłącznie stąd.

 7. NICK said

  Pan się nie znęcaj nad P. Wi42. (6).
  To dobry uczestnik.
  Zatem, np.:
  http://ciekawostkihistoryczne.pl/2014/04/10/czterystu-polakow-ktorzy-przetrwali-katyn-dlaczego-pozwolono-im-przezyc/

 8. Boydar said

  Nie ma mowy o znęcaniu; szanuję Człowieka. Prosto wyjaśnił, że pierwsze słyszy; takich szanuję najbardziej.

  Ja nie wiedziałem co znaczy dywagować; dopiero mnie Pan Dictum oświecił.

 9. WI42 said

  „Artykuł bardzo kontrowersyjny, by nie rzec zakłamany, chwilami wkur…ący – mimo niektórych słusznych spostrzeżeń.”
  Te spostrześenia to 818 ofiar strajków w ciągu 5 lat. Dobrze czasami coś spostrzeć i porównać – ofiary strajków PRL ok. 100(56), 45(70), 13(81)….

 10. Julian said

  Dobry artykul,cala prawda.Za PRL zaklady Lodzkie mialy swoj osrodek wypoczynkowy w mojej miejscowosci,cale wakacje 2miechy ludzie odpoczywali nad jeziorem itd.itp.

 11. Marta1973 said

  „(…)Czas uczyć młode pokolenie prawdy my jako Polacy mamy swoje grzechy -Od mordowania, gwałcenia, spalenia Moskwy. przez wykończenie około 40 tyś jeńców rosyjskich w Obozach, Tuchola, Wadowice, Wieliczka, Modlin.”

  Tutaj autor artykułu przesadził i to bardzo, bardzo mocno.
  Nazwać go ścierwem, które oczernia własny kraj i opluwa własny naród, to i tak byłoby zbyt grzeczne i uprzejme.
  Podejrzewam, że wysyła na wszystkie strony sygnały gotowości do szkalowania Polski, zakłamywania jej historii, etc, licząc na ….wiadomo co 🙂

 12. Marta1973 said

  Albo to klasyczny „maleńki uczony”, co zresztą na jedno wychodzi.

 13. WPK said

  Rzygi wilka…

 14. karlik said

  Artykuł jest za krótki, by z nim polemizować, można by wiele wątków napisać lub książkę….

  Każda władza bije robotników, to że teraz nie padają zabici, to dlatego, że wprowadzono gumowe kule do karabinów..
  Podano informację o roku 1923, a przecież zabijano robotników w Poznaniu 1920..

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Strajk_kolejarzy_w_Poznaniu_(1920)

  „Pacyfikowanie wiosek Ukraińskich na Wołyniu, niszczenie Cerkwi od 1924- 1939.!”
  Mało się mówi osiedlaniu się tam Polaków , którzy korzystali z darmowej ziemi i bezzwrotnych kredytów za udział w wojnie 1920 i tych chyba najwięcej zginęło..

  „Bereza Kartuska miała jeden cel – złamać psychicznie osadzonych tak, aby już nigdy nie sprzeciwiali się władzom państwowym.”
  Tutaj warto dodać, że głównie tam przetrzymywano Ukraińców, którzy przechodzili tam przygotowanie do walki z Polakami, na podstawie książek terrorystycznych J.Piłsudskiego, które jako jedyne były tam dostępne..I stamtąd wychodziło całe zło skierowane na Polaków..

  „Naród który buduje przyszłość na fałszu i obłudzie skazany jest na powolne konanie .”

  I to jest prawda, ja robię notatki , przekażę je wnukom, może prawda kiedyś zwycięży…

 15. karlik said

  Ad.5 .http://ciekawostkihistoryczne.pl/2014/04/10/czterystu-polakow-ktorzy-przetrwali-katyn-dlaczego-pozwolono-im-przezyc/

 16. guła said

  No i lata 44-56 250 tyś. Liczy się, czy się nie liczy?
  ” ofiary strajków PRL ok. 100(56), 45(70), 13(81)….” skąd WI42 wziął dane? A na ten przykład „Sprawa Elbląska”. Przecież w 70 w Gdyni-Stoczni nie strajkowano, tylko jak należy szli do pracy.
  A „Lista Śmierci” ? Jak to zaszufladkować. A?

 17. er said

  Autor próbuje idealizować Jaruzela. A to Jaruzel zdradził PRL (ostatni jego 10-letni władca) i rozkradł go do spóły ze swoimi kapusiami z Solidurności (oczywiście tymi namaszczonymi do udziału w rabunku). Oczywiście wszystko odbyło się za zgodą i instrukcjami Manhattanu i Moskwy. Jaruzel został też pierwszym władcą II KUMUNY (wyselekcjonowanych pzpr-owców i Soliduraków).

Sorry, the comment form is closed at this time.