Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rosjanie nie chcą dopuścić do rewolucji według „ukraińskiego scenariusza”

Posted by Marucha w dniu 2016-09-06 (wtorek)

Na portalu change.ru pojawiła się petycja pod adresem prokuratora generalnego Jurija Czajki i szefa Komitetu Śledczego Aleksandra Bastrykina z żądaniem „powstrzymania rewolucji w Rosji”. Jak podaje rosyjska telewizja Life, ubiega się on o pociągnięcie do odpowiedzialności jednego z kandydatów na deputowanego do Dumy Państwowej za organizację na terytorium Rosji „działalności przewrotowej” według „ukraińskiego scenariusza”.

Autor prosi szefów wskazanych resortów, aby zwrócili uwagę na niektóre oświadczenia kandydata z partii PARNAS (Partia Narodowej Wolności) Wiaczesława Malcewa, który, jak podkreślono w tekście petycji, prowadził działalność przewrotową w Rosji w celu przygotowania zamieszek według ukraińskiego scenariusza.

Autor inicjatywy podaje konkretne przykłady wypowiedzi aktywisty opozycyjnego, w których dostrzega się apele do zbrojnej zmiany władzy.

– Wzywam Państwa do udzielenia oceny prawnej tych oświadczeń i zareagowania na nie zgodnie z obowiązującym rosyjskim prawem, aby w porę zatrzymać ludzi, którzy przygotowują w Rosji krwawy przewrót podobny do EuroMajdanu — podkreśla autor propozycji.

— Do czego prowadzą przewroty i rewolucje, dobrze widać na przykładzie Ukrainy. Totalna strata na wartości waluty narodowej, wielokrotny wzrost kosztów mediów, ubóstwo zwykłych ludzi, wzrost przestępczości i bezprawie na ulicach bezpiecznych jak dotąd ukraińskich miast, faktyczny rozpad państwa i wiele innych problemów nigdy nie powinno dotknąć Rosji, jakby nie chcieli tego współcześni prezbiterzy Gaponowie w osobie działaczy opozycyjnych.

Petycja zyskuje popularność wśród użytkowników serwisów społecznościowych w zawrotnym tempie. W ciągu 45 minut podpisały ją ponad trzy tysiące osób.

http://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 8 to “Rosjanie nie chcą dopuścić do rewolucji według „ukraińskiego scenariusza””

 1. maasteer said

  Skoro Rosjanie sterują wyborami w uSSA to chyba nie ma obawy o ichnie głosowanie.

 2. Hasso C. said

  Jest taka organizacja w Rosji „Anty-majdan” ktora od dawna dokumentuje i analizuje dzialalnosc zachodnich „organizacji pozarzadowych” typu Sorosa, i informuje publike i politykow o wynikach swoich analiz. Duza czesc spoleczenstwa jest na to uczulone i „majdan nie prejdiot”:
  https://antimaidan.ru/

 3. Kronikarz said

  , – )

 4. guła said

  Był filmik w Wolnych Tematach okazujący kolumnę marszową awangardy wyznawców Mahometa.
  Ot i wsio, (analogicznie) na temat gudłajskiej pomarańczarni.

 5. RomanK said

  Uwaga!!!
  Doskonaly artykol pana Adama Smiecha:
  http://macgregor.neon24.pl/post/133651,adam-smiech-ukraina-poki-my-zyjemy

 6. Boydar said

  Panie Romanie. Czy działania obecnych władz RP nie przypominają Panu czegoś ? Np. transportów kierowanych w stronę Rzeszy nawet po 22 czerwca 1941 ? Wtedy chodziło tylko o bezcenny czas; uważa Pan że dzisiaj jest tańszy ?

 7. revers said

  Rowniez Orban za 100 milionowaa kontrreewolucjaa

  http://www.pch24.pl/victor-orban-namawia-do-przemiany-europy–razem-jest-nas-100-milionow–zrobmy-kontrrewolucje,45825,i.html

  tylko skad te 100 milionow na codzien lemingow, wytrzasnie?

 8. NICK said

  On nie wytrzaśnie.
  Dadzą mu.

  A co będzie dalej?
  Lepiej nie pisać.

Sorry, the comment form is closed at this time.