Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (76 -2016)

Posted by Marucha w dniu 2016-09-06 (Wtorek)

Prezydent Obama wciąż nie może otrząsnąć się z afrontu, jakiego doznał w Chinach – a my, współczując „urodzonemu na Hawajach”, możemy tu dokonywać wpisów na wolne tematy.

Stol z zarciem 3

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2016/09/02/wolne-tematy-75-2016/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2016/09/09/wolne-tematy-77-2016/

Gajowy Marucha

Komentarzy 306 to “Wolne tematy (76 -2016)”

 1. Siggi said

  Nie ma co nalać! To uważam za skandal i dlatego nie siadam tam.I już…

 2. maasteer said

  Z pod stołu będą polewać … 🙂

 3. Dictum said

  a propos Obama;

  Murzyn studiował w wielkim mieście i napisał list do rodziny w afrykańskiej wiosce: – Jest mi tu dobrze, nikt mi nie dokucza i nie przezywa „ty, czarnuchu”.
  Rodzina (z pomocą kogoś światłego) odpisała: – Ucz się, dziecko, wszyscy w rodzinie i w wiosce cieszymy się, że ci tam dobrze, a jak przeczytaliśmy list dziadkowi, to tak się ucieszył, że aż zleciał z drzewa i złamał ogon.

 4. osoba prywatna said

  Wrzód na niewymownej części Europy centralnej pęka
  Jakiś czas temu paranoiczni ukraińscy przywódcy zwrócili się do władz w Ułan-Bator z żądaniem odszkodowania za mordy dokonane na Kijowianach przez mongolskich najeźdźców w okresie średniowiecza. W
  odpowiedzi otrzymali notę stwierdzającą, że Mongolia wypłaci odszkodowania po przedstawieniu przez Kijów imiennej listy ofiar.
  http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/133616,wrzod-na-niewymownej-czesci-europy-centralnej-peka

 5. osoba prywatna said

  Cytat Tygodnia #48
  https://radtrap.wordpress.com/2016/09/03/cytat-tygodnia-48/

 6. Głos Prawdy said

  Jemu ( Obamie) wcale nie obchodzi to, co kto na niego powie, on swoje robi, raczej to co mu każą robić.

 7. Głos Prawdy said

  Moment prawdy. Putin. Czeczenia(05.09.2016)

  Włodzimierz Putin przeżył co najmniej sześć zamachów na swoje życie. Jeszcze będąc takim, co pełni obowiązki prezydenta, do noworocznej nocy z 31 grudnia 1990-го na 1stycznia 2000 roku, on powędrował z rodziną w Гудермес,żeby pogratulować rosyjskich wojskowych. W ostatniej chwili Putin siadł do drugiego śmigłowca, a ten, w którym miał lecieć, zrealizował szorstkie lądowanie. Dosłownie przez dwa miesiące zamordować głowy państwa, co pełni obowiązki, zbierały się w Sankt Petersburgu na pochówkach Anatolija Sobczaka. Kto stał za zamachami? Kronika wydarzeń tych lat. Czeczeńska wojna. Związek Borysa Berezowskiego z bojownikami. Zakłady po produkcji narkotyków, co należali oligarsze. Berezowski – „żołnierz”sił pokojowych i sponsor krwistej rzeźni na Północnym Kaukazie. Jaką ceną Włodzimierzowi Putinu udało się zatrzymać wojnę.

  Źródło :http://namtv.ru/tv/moment-istiny-vladimir-putin-chechenskaya-vojna-05-09-2016/
  ———————-

  Dywersantów z Zachodu, szkodników, szpiegów, tajemnych agentów, rezydentów (poważnej podziałki) w Rosji według ostatnich danych nie mniej niż 20 000 .

 8. Siggi said

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/133621,co-sie-dzieje-na-bliskim-wschodzie-06-09-2016

 9. Siggi said

  Co implikuje węższy krąg Unii Europejskiej?

  6 września 2016 Autor: krakauer
  Wreszcie wysocy rangą włoscy politycy mówią, to co myśli większość przedstawicieli zachodnich elit. Unia Europejska jest niesterowalna, ponieważ konsensus w gronie 28 państw, wyklucza z kompromisu reformy decydujące o dalszej integracji i rozwoju Unii Europejskiej. W zasadzie także i te, decydujące o jej przetrwaniu. W związku z tym, pojawiają się koncepcje powrotu do idei mniejszej Unii, jako pierwszego kręgu integracji dla krajów mających Euro, będących w Schengen i uznających te same zasadnicze wartości, co pozostałe kraje unijne. Wychodzi coś pomiędzy 7 a 12 krajami. Sam rdzeń zakładający dalszą integrację.
  dalej……………
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=43119

 10. Głos Prawdy said

  W Moskwie otwartym tekstem ostrzegają o rozdziale Ukrainy.

  Politolog Aleksiej Czesnakow, dyrektor Centrum koniunktury politycznej.
  „Jak ekspert ja widzę, co się dzieje na Ukrainie. Jeśli Ukraina będzie kontynuować rozwój agresywnąej retoryki w stosunku do Federacji ROSYJSKIEJ, traktować rosjan jako wrogów, jeśli ukraińska władza będzie odbierać prawa, które zaostrzaja pozycję w stosunku do rosjan, to oczywiście Rosja, najprawdopodobniej, nie będzie miala innego wyjścia, niż domagać się właściwie w jakikolwiek sposób dezintegracji Ukrainy i przekształcenie jej w związkowe państwo lub związek państw, albo w kilku niezależnych państw.
  Jeśli masz u swoich granic państwo, gdzie władza dostosowuje swoje społeczeństwo w mocno agresywnej retoryce wobec sąsiada, a w tym państwie mieszka 40-42 mln osób, – to nie można siedzieć z założonymi rękami” – stwierdził Czesnakow.
  Zwrócił on uwagę na pojawienie się w ukraińskiej prasie artykułu doradcy ukraińskiego prezydenta Władimierza Gorbulina, gdzie ten „opisuje ideologię przyszłej wojny Ukrainy z Rosją”.
  „To nie pierwszy artykuł, a już trzeci artykuł pana Gorbulina. Jeśli takie artykuły będą wychodzić – to jest deklaracja, że Ukraina przygotowuje się do wojny z ROSJĄ. Nie możemy siedzieć i czekać, kiedy będzie jakiś kolejny anszlus. Anszlusa w stosunku do Ukraińców nie będzie. Nie należy na to liczyć. Ile by Gorbulin nie pisał „Mein kampf” – ostrzegł Czesnakow.
  http://mpsh.ru/15090-v-moskve-otkrytym-tekstom-predupredili-o-raschlenenii-ukrainy.html

 11. Głos Prawdy said

  si vis pacem para bellum. – chcesz pokoju – szykuj się do wojny.

 12. Siggi said

  http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/133635,zydzi-w-rosji

 13. Isia said

  Re: Panie Siggi … proszę się nie „martwić” … 🙂 … stół pięknie zastawiony … także szkłem …

  … Pan domu na pewno zadba o swoich Gości … może Pan spokojnie siadać … 🙂

  Panie Gospodarzu … pożegnalne przyjęcie ? zbliża się koniec urlopu ?

  Ależ nie!
  Admin

 14. Głos Prawdy said

  Na rosyjskiej brzozie przejawił się obraz Matki Boskiej.

  Koło jednego z szpitalów rosyjskiego miasta Sarańska znalazły niezwykłą brzozę, na lufie której jest dziwny rysunek. On wyraźnie przypomina sobą prastarą ikonę z obrazem Matki Boskiej, przy czym oczywiste, że to nie ludzką ręką stworzone zjawisko – sama przyroda stworzyła taki niewiarogodny obraz. Wiele pacjentów zakładu medycznego są przekonani, że chodzi o prawdziwym dziwie.
  Tajemniczy obraz na korze otoczony prawdziwą aura mistycyzmu. Po pierwsze, cudowna ikona pojawiła się dokładnie naprzeciwko modlitewnego pokoju szpitala. Po drugie, na niej można doskonale zobaczyć przyparte do piersi ręce, nogi, aureolę, płaszcz na ramionach i nawet twarz Najświętszej Maryi Panny. Wyraźnie widoczne surowe wysokie kości policzkowe, tradycyjny dla ikon owal twarzy i pewna linia podbródka. Zbyt wiele szczegółów do łatwego dopasowania, prawda?

  Po trzecie, z oczu Madonny emanuje żółtawa żywica, co bardzo wygląda to na rodzaj иконное мироточение ( kiedy obraz wyciska olej). Ponadto, wiele świadkow twierdzą, że drzewo emituje jakąś dobrze wyczuwalną energię, przynosi człowiekowi ciepło i spokój. Niezwykłą anomalię zobaczyli już tysiące rosjan, i nikt z nich nie odważył się powiedzieć o tym, że to złudzenie optyczne, парейдолическая iluzja lub blef ze strony chrześcijan.
  http://planeta.moy.su/news/na_rossijskoj_bereze_projavilsja_obraz_bogorodicy/2016-09-06-74310

 15. Głos Prawdy said

  Ukraiński prezydent Petro Poroszenko oskarżył Rosję w próbie zniszczenia architektury bezpieczeństwa europejskiego, nazywając to kontynentalnym i globalnym problemem, przekazuje „Interfax”.

  „Rosja narusza normy prawa międzynarodowego, Kreml próbuje zniszczyć architekture bezpieczeństwa europejskiego, jego ekspansionizm — to kontynentalny i globalnym problem, a on nie może być rozwiązany wyłącznie na podstawie dwustronnej”, — powiedział Poroszenko w sobotę, występując z corocznym orędziem Radzie Najwyższej.

  W swoim przemówieniu Poroszenko podkreślił, że Ukraina w dalszym ciągu potrzebuje poważnej międzynarodowej pomocy w walce z rosyjską agresją.
  Również w swoim przemówieniu Piotr Poroszenko zapewnił, że obecność militarna Rosji na granicy z Ukrainą wzrasta.
  Poroszenko twierdzi, że „Rosja stale zwiększa obecność wojskową i gra mięśniami na zachodnim i południowo-zachodnim strategicznych kierunkach. Wysoki poziom zagrożenia zbrojnej agresji utrzymuje się z kierunku południowego”.

  Ukraiński prezydent dodał, że w składzie zgrupowania przeciwnika w Donbasie — „prawie 38,5 tys. osób, a ponad 600 czołgów i 1250 bojowych pojazdów opancerzonych, 750 jednostek artylerii, około 300 reaktywnych systemów do strzelania salwami”.
  http://www.vesti.ru/doc.html?id=2795661

 16. Siggi said

  W moim mieście muszą ogłosić kwarantannę,tak jak w przypadkach pryszczycy u bydła,czy pomoru u trzody chlewnej.”Miłe”prezenty sojusznicze!
  Ciekawi mnię jaką „drogą”można to podłapać?Kropelkową,stosunki szeroko pojęte,morowe powietrze?
  Chyba nie wrócę do Zielonej Góry z wygnania,zanim nie oczyszczą powietrza z tej sojuszniczej zarazy.Co mam robić?

  Wirus Zika w Zielonej Górze! Amerykanie zarazili polskich żołnierzy
  http://dziennik-polityczny.com/index.php/polska/5421-wirus-zika-w-zielonej-gorze-amerykanie-zarazili-polskich-zolnierzy

 17. Głos Prawdy said

  Świetne Włochy. Proponujemy czytaczom pozachwycać się pięknem, które rzadko widzą turyści
  http://planeta.moy.su/news/voskhititelnaja_italija/2016-09-06-74302

 18. Siggi said

  Lp.12 Isia said

  Pani Isia ,co z tego ,ze pięknie zastawiony ,jak najważniejszego nie ma.Nie ma chleba naszego powszedniego.Moje oczy cieszyły by się,gdyby zobaczyły cebule w plastrach a i parę ząbków czosnku też by się przydało.Nawet bym jakoś zdzierżył ,że reszta nie kosherna.
  Jak ma być coś nalane to tylko”biała”.
  Chluśniem?

 19. NICK said

  Religia smoleńska rozkwita.
  http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/minister-edukacji-wysy%C5%82a-uczni%C3%B3w-na-%E2%80%9Esmole%C5%84sk%E2%80%9D/ar-AAiyu76?li=BBr5MK7&ocid=UP97DHP

 20. osoba prywatna said

  Więcej niż 30 trenerów wyciągnęło swoje szyje aby lepiej widzieć cud który dokonywał się na sali. Światła były przyciemnione, z wyjątkiem jednej lampy oświetlającej stół do masażu na której leżał mężczyzna bez koszulki. Terapeuta – łysy, w okularach, ubrany w spodnie khaki i koszulke z kołnierzykiem – uśmiechnął się życzliwie kładąc swoją lewą dłoń na klatce piersiowej meżczyzny, a prawą wsuwając mu pod plecy.
  https://radtrap.wordpress.com/2016/03/12/korzysci-z-oddychania-przeponowego/

 21. Miet said

  Re.3.
  Panie Dictum, mam nadzieję, że to nie Pan wymyślił ten dowcip.
  Słowo – prymitywny – jest chyba zbyt łagodnym na ocenę poziomu tegoż.

 22. Bronisław said

  Re: 17. A, czy nie obawia się Pan, Panie Nick, iż w Polsce niebawem zacznie się penalizacja tych, którzy odważą się kwestionować „religię smoleńską”, na wzór karania za negowanie „horrendalnych rozmiarów Holokaustu”?!!!
  Pozdrawiam Pana najmocniej! Króluj Nam Chryste!!!

 23. Greg said

  Małe, duże, w każdym razie poważne ostrzeżenie!
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/swieccy-ostatnia-linia-obrony-eric-gajewski-2016-09

 24. Isia said

  Re: 16 Pan Siggi …

  … chleb ( i inne potrawy ) na pewno jest … na zdjęciu mamy pokazany tylko fragment stołu …

  … rozumiem, że ta męska zachęta :-)… skierowana jest do Panów …

  … pozdrawiam Pana i życzę wszystkiego dobrego ( po cichu powiem, że nie piję ) … 🙂 …

 25. Maciuś said

  Ja Panie Bronisławie obawiam się tego, że PiSda zacznie wtrącać do więzień za Holoszwindel Smoleński inaczej myślących od PiSdy 😮

 26. osoba prywatna said

  Mikołaj Zebrzydowski – twórca Kalwarii Zebrzydowskiej.
  W 1999 roku Kalwaria Zebrzydowska jako jedyna na świecie kalwaria w Europie i na świecie została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.
  http://ciekawe.onet.pl/historia/mikolaj-zebrzydowski-tworca-kalwarii-zebrzydowskie,1,5669225,artykul.html

 27. Dictum said

  ad. 20.
  Panie Miet. – Dowcipy z natury swojej nie są dziełami wysokich lotów, przeważnie są głupie, ważne, żeby były śmieszne. Ten nie jest najgorszy, bywają gorsze.
  Czy Pana uraziłem?

 28. robertgrunholz said

  A ten chleb to aby na zakwasie, ważący od 0,75 do 1,5 kilo? 😉

 29. NICK said

  Panie Bronisławie, Pan Maciuś w zasadzie odpowiedział. „Holoszwindel smoleński”. Wiele na to wskazuje iż tak będzie.

  Zauważmy, że, aktualnie, tzw. opozycja tylko popierduje kac-gazami. No, tymi wczorajszymi wiatrami. Wziętymi z dupy po przepiciu. Smród straszny i palny, niestety.
  Przypomnijmy, że PIS-da to marionetka.

  Tak, P. Bronisławie. Film wejdzie do programów szkolnych. Będzie indoktrynował. Dzisiejsze dzieci. Podobnie jak wiele innych antypolonizmów. Obecnych.

  A co będzie wkrótce?
  Jak będzie indoktrynowane pokolenie „500+”?
  (…).
  Chryste, Boże. Króluj Nam.
  Naprowadź.
  TY możesz wszystko.

 30. osoba prywatna said

  Polak, który oświetlił Amerykę
  http://ciekawe.onet.pl/nieprzecietni/polak-ktory-oswietlil-ameryke,1,5662249,artykul.html

 31. osoba prywatna said

  Stare próchno zaczyna się rozsypywać.
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160906/3830653/clinton-problemy-ze-zdrowiem.html

 32. Maciuś said

  Fałszywa rozpacz sierot smoleńskich, rozlewa się jak gnojówka a cuchnie jeszcze gorzej. Sieroty smoleńskie otrzymali po 250 tysięcy złotych za skórę nieboszczyka, wielu z tych sierot odziedziczyli parlamentarne koryto.

  Stali się „politykami” ich kwalifikacje są takie same jak tych „poległych” w katastrofie. Twierdzę z pełnym przekonaniem, że gdyby sierotom smoleńskim Stwórca zaproponował cofniecie tej katastrofy, powrót do żywych ofiar tej katastrofy, a warunkiem uczynienia tego, byłaby tylko prośba tych sierot, by to uczynił i ich zgoda na rezygnację z otrzymanych gratyfikacji i zaszczytów, które otrzymali po śmierci swoich bliskich.

  A wiec odszkodowań, a wiec rezygnacji z koryta władzy. Mam jedną głowę i dałbym ją obciąć, gdyby znalazło się więcej niż 5% do 10% sierot, co by taką zgodę dali Stwórcy. Co najmniej 90% z tych smoleńskich sierot, gdyby tylko mieli gwarancję bezkarności, to za 250 tysięcy sami by zamordowali tych bliskich, nad których losem tak rozpaczają. Tak wg mnie jest prawda o boleści sierot smoleńskich!

 33. NICK said

  Panie Maciusiu. (32). Powolutku.

  P.S. Nie wiem skąd ciągle przychodzi myśl namolna, że część z tych „ofiar” żyje.

  Poparta głupią nadzieją, że jeszcze się Polsce przysłużą.
  A może już służą, wciąż żyjąc?

 34. NICK said

  No bo jakże to.
  TAKA ZBRODNIA.
  Na ciele jeszcze żywym. POLSKIM.

  I, nic… ?
  I, nikt… .
  Nic. Nie wie co było rzeczywiście?
  MatkoPolko. Nie obraź się… .

 35. Boydar said

  Było, ale powtórzę; pierwsze 30 minut

  http://www.polsatnews.pl/wideo-program/prawy-do-lewego-lewy-do-prawego-polityka-zagraniczna-rosji_6378178/

 36. NICK said

  Gajówkowicze.
  Macie dobry program, pozwalający w sposób prosty pisać na pięciolinii? Internetowo? Zarazem, także prosto, przekazać zapis? Np do Gajówki?

 37. NICK said

  Warto powtarzać. (35). Pan Boydar.

 38. Greg said

  #NICK.
  Dziwne. Mnie też przychodzi taka myśl że, część tych ofiar żyje! (może nawet wszyscy?)

 39. NICK said

  Nikt nie pisze. Dość charakterystyczne.
  A o czym?
  Pan JO wyjaśni?
  Póki co.
  Dalszych pytań zadawał nie będę.
  ( Panie Listwa. Coś Pan wiesz?)
  NIE będę.
  Czas na zapytanych.

  Zatem. Było. Spotkanie?

  Czemu nie ma propagowania? Azaliż relacji?

 40. Greg said

  To pojedziemy po bandzie.
  Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. (Orwell)

 41. Greg said

  Trochę do śmiechu.

  – To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(…)
  – Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
  Michaił Bułhakow – Mistrz i Małgorzata

 42. raf, INWAZJA KORNIKA DRUKARZA – Bagatelizowanie problemu może doprowadzić do ogromnych strat; Dariusz Skirko, nadleśniczy Białowieży, PUSZCZA BIAŁOWIESKA NIE OBRONI SIĘ SAMA, Rzeczpospolita, 6 IX 2016, s. Q4.

  Sprawa jest prawie identyczna jak sprawa Polskiego Bobra Kasztelańskiego (powyżej: DG, MYŚLIWI STRZELAJĄ DO BOBRÓW, Fakt, 30 VIII 2016, s. 10). Gdy wiosną 1989 przyjechałem do Heilbronnu to przeczytałem w prasie o klęsce owadziej w lasach środkowych Niemiec. Zaraz napisałem do Wydziału Rolnictwa i Leśnictwa rządu Badenii-Wirtembergii, że sprawa została Rozwiązana w Instytucie Kształtowania Środowiska we Wrocławiu w postaci BAŻANTA LEŚNEGO w Taktyce Czechosłowackiej.
  Tym Bażantem Leśnym miała być Czubatka Polska jako PIERWOTNY kurak lasów Iglastych i Mieszanych, Czubatka Padańska w lasach Iglasto-liściastych i Balear w lasach Liściastych. Odpowiedzi nie otrzymałem choć jeździłem do Landtagu w Stuttgarcie, ale zastosowali to z pełnym powodzeniem Chińczycy i Włosi. Potem dowiedziałem się, że to ludowa taktyka ochrony lasów przed szkodnikami owadzimi Fruwającą Czubatką Kaukaską.
  Nie będę powtarzał po raz SETNY o sensacjach, które napotkałem, bo to warte osobnej książki, ale przypomnę, że kombinatem Czubatki Polskiej był mój Śrut Bezołowiowy w postaci układanych w pakiety lotek żelaznych. Chodziłem po pięknych niemieckich lasach i polach i NIE WIDZIAŁEM Zająca, Bażanta czy Kuropatwy, natomiast wiele ptaków drapieżnych.
  Niemcy mówili, że Im Się Nie Opłaca Gospodarka Łowiecka, gdyż powoduje ZAOŁOWIANIE gruntów śrutem oraz, że Unia Europejska WISI NA HUMORZE FRANCJI a Wolni Strzelcy Francuscy Ołowiu Sobie NIE ŻĄŁUJĄ. Pewną satysfakcją było dla mnie badanie przez NIEMCÓW Zaołowienia Delty Rodanu, gdzie poziom zaołowienia okazał się TRZYKROTNIE wyższy od pesymistycznych prognoz.
  Wolni Strzelcy Francuscy pobili tu na głowę Amerykanów, gdzie z 4 par lęgowych kondora kalifornijskiego – który jest ODRĘBNYM gatunkiem – w ciągu jednego roku otruło się śrutem postrzałków 3 pary. Gdy interweniowałem w tej sprawie w brneńskiiej ZBROJOWCE to odpowiedzieli, żebym Pocałował Się Pod Ogon, więc Czechosłowacja została ZLIKWIDOWANA.
  Muszę przypomnieć jeszcze jedną rzecz: Otóż w szkole średniej przeczytałem, że Leśnictwo Ekologiczne daje TRZYKROTNIE większy przyrost masy drzewnej od tradycyjnego. Zapytałem o to ojca, który powiedział, że pod lasy wykorzystuje się gleby Najsłabsze a Holendrzy potrafią zrobić z Piachów MADY więc metodą holenderską to jest możliwe. Kilka lat temu potwierdził to leśnik z Turawy, który powiedział, że jego przyjaciel ogrodził część lasu i wypuścił tam kury – i po kilku latach był to Zupełnie Inny Las. – W dzień lisy były ganiane przez kury a w nocy przez psy.
  Puszcza Białowieska była lasem Pierwotnym do I wojny światowej, gdy Niemcy podjęli jej Przemysłową eksploatację. Gdy Polacy zlikwidowali tartaki to wystąpiła PIERWSZA klęska kornika drukarza. Wytłumaczyłem to tym, że było tam bardzo dużo kuraków leśnych, które ograniczyły masowe polowania, również kłusownicze, a po II wojnie światowej ptactwo wytępił NOKTOWIZYJNY Jenot Białoruski, sprowadzony dla fermowej produkcji skór na szuby dla NIEWOLNIKÓW. Potwierdziła to stwierdzona ucieczka dropi polskich do Niemiec.
  W Polsce największe klęski kornika były w Sudetach i Beskidzie Śląskim, ale to MAŁE PIWO wobec klęsk w wielkich lasach amerykańskich. Jeden Francuz BRAŁ wszystkie nagrody Hodowców Kur, a gdy szedł na emeryturę to zwierzył się, że jego sekret polega na dawaniu kurom kolb kukurydzy. Przeczytał u MNIE, że czerniaczka amerykańska była KOMBINATEM KUKURYDZY a Indianie i Chińczycy zwalczali nią Plagi Owadzie. Jeden Amerykanin wygrywał konkursy hodowców dyń, aż został zadenuncjowany przez żonę, że nie tylko mówi do nich pieszczotliwie, ale i CAŁUJE.

 43. toidi said

  Pani Isiu, ze mna sie Pani nie napije?

 44. toidi said

  Żartuję, oczywiście, niech Pani mi nie ma za złe, pani Isiu.

 45. konik said

  Czy Kościół służy narodowi i państwu Polaków?
  http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/133637,czy-judeokatolicki-kosciol-sluzy-narodowi-i-panstwu-polakow

 46. Marucha said

  Re 36:
  Jest takie „Anvil Studio”.
  Pozwala zapisywać nuty i potem je odtwarzać w MIDI.
  Wymaga trochę nauki.

  Jest też MuseCore https://musescore.org/, alem go nie sprawdzał.

 47. NICK said

  Zobaczymy, Gospodarzu. (46)
  Dziękuję.

 48. wanderer said

  Re 31, Pan Nick.

  Szkoda ze tak malo osob o tym wiedzialo…
  No ale coz. Moze kiedys..

 49. wanderer said

  Pomylilem sie, mialo byc re 39 Pan Nick.

 50. NICK said

  Może. P. Wanderer. (48)
  Zaufałem P. JO. Nie szczędząc wątpliwości.
  Zatem. Już się boję.
  Pan JO milczy… .
  Brak relacji. Z Niepokalanowa.
  Na stronie oficjalnej, sanctuarium, też nic. O FFSXP i wizycie Bp R. Wiliamson’a.

 51. NICK said

  Dlaczego P. JO milczy?
  Dlaczego?
  Taaakie ważne wydarzenie.
  Azaliż ikony.
  Bratanie słowiańskie.Kierowca biskupa.
  Tak normalnie to natychmiast podzieliłbym się DOBRĄ wiadomością. Naturalnie.
  Nieprawdaż?
  Co? Się wydarzyło? Lub nie wydarzyło?

  Poczekajmy.
  Admin

 52. http://zamach.eu/

 53. NICK said

  Zero artyzmu. Tekst pospolity:
  http://www.tekstowo.pl/piosenka,jacaro,obudz_sie_polsko.html

 54. Isia said

  Re: Pan Toidi (43,44) …

  … rozbawiły mnie żartobliwe uwagi Panów (1,2) … i w takim żartobliwym tonie odbieram Pana wpis … 🙂 …

 55. Miet said

  Re.27.
  Odpowiem krótko, Panie Dictum – dowcip z gatunku prymitywnych i nie widzę w nim nic śmiesznego.
  Uważam, że zrównywanie Mużynów z małpami siedzącymi na drzewach jest po prostu haniebne i nie przystoi nam chrześcianom a tym bardziej katolikom.

 56. Maćko said

  Juz bylo? Kierowca Putina zginal w wypadku w Moskwie prowadzac oficjalna limuzyne:
  https://wrealu24.pl/services/1622-tragiczny-wypadek-limuzyny-putina-kierowca-zginal-video
  W Moskwie doszło do tragicznego wypadku. Samochód prezydencki Władimira Putina miał zderzenie czołowe na jednej z ulic stolicy Rosji. Kierowca nie żyje. Był on jednym z najbardziej zaufanych Putina. Prezydent Rosji ufał mu i to własnie z nim najczęściej jeździł.

 57. Siggi said

  Elie Wiesel – oszust stulecia?
  2 lipca 2016 roku świat obiegła wiadomość o śmierci Elie Wiesela, żydowskiego szowinisty, twórcy terminu Holocaust, jednocześnie laureata Pokojowej Nagrody Nobla, którą otrzymał w 1986 roku, znanego również z wprowadzanych w swoich książkach kłamliwych wersji wydarzeń II Wojny Światowej.
  dalej…………
  http://www.mysl-polska.pl/1003

 58. Siggi said

  Ukraina… póki my żyjemy
  Wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Kijowie w związku z 25-leciem niepodległości Ukrainy, a przede wszystkim, podpisana tam przez niego deklaracja, była dla mnie jednym z najsmutniejszych wydarzeń historii Polski po przełomie 1989 r.
  Posunięcia Prezydenta RP wobec Ukrainy trudno nawet określić jako politykę – to działania będące niestety zaprzeczeniem tego, co polityką naprawdę jest. Jednym zdaniem – deklaracja prezydentów Polski i Ukrainy oznacza wszystko dla Ukrainy, nic dla Polski – poza oczywiście szeregiem wykraczających poza logikę zobowiązań naszego państwa. Kilka przykładów: „ustanowienie i rozwój partnerstwa strategicznego jest bezalternatywnym wyborem historycznym”, „uznając integralność terytorialną Polski i Ukrainy oraz nienaruszalność granic naszych państw”, „Uświadamiamy sobie naszą odpowiedzialność za umacnianie bezpieczeństwa i stabilności na kontynencie europejskim wobec aktualnych wyzwań i zagrożeń, spowodowanych agresją Rosji wobec Ukrainy i okupacją części jej terytorium. Potwierdzamy niezmienność pozycji Rzeczypospolitej Polskiej we wspieraniu wysiłków Ukrainy w celu przywrócenia jej integralności terytorialnej”.
  dalej……………..
  http://www.mysl-polska.pl/1004

 59. Siggi said

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/09/06/wrzod-na-niewymownej-czesci-europy-centralnej-peka/

 60. Siggi said

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/artykuly/5417-jeszcze-polska-nie-zginela-ale-juz-niedlugo-zginie

 61. Siggi said

  Straszne !!! Skurwysyny,tak należy mówić ,jak Prezydent Filipin.

  http://matveychev-oleg.livejournal.com/1595834.html

 62. Siggi said

  Andrew Macdonald (William Pierce): Stado bydła

  Przeciętny Amerykanin nie ceni najbardziej wolności, ani honoru, obca mu jest również troska o przyszłość białej rasy. Najważniejszy jest dla niego czek z comiesięczną wypłatą. Wprawdzie sarkał i narzekał, gdy dwadzieścia lat temu System zaczął wysyłać przymusowo jego dzieci do szkół dla Czarnych, ale siedział cicho, bo pozostawiono mu samochód sportowy i motorówkę. Gdy pięć lat temu odebrano mu broń, znów zaczął psioczyć, ale siedział cicho, bo pozostawiono mu kolorowy telewizor i rożen w ogródku. Dziś narzeka, gdy Czarni gwałcą mu żonę, a System wymaga okazywania karty tożsamości przy zakupach w sklepie spożywczym albo w pralni, ma jednak czym napełnić brzuch, siedzi więc cicho. Każdą myśl, jaka lęgnie się w jego mózgownicy, każdy jego pogląd i zapatrywanie podsuwa mu telewizja. Chce za wszelką cenę pozostać osobnikiem “pozytywnie przystosowanym” i robić oraz myśleć to, czego oczekuje od niego System. Krótko mówiąc, przeciętny Amerykanin stał się indywiduum, w jakie od ponad 50 lat usiłuje zamienić go System; “człowiekiem masowym”, członkiem ogromnego proletariatu poddanego skutecznemu praniu mózgów, zwierzęciem stadnym, prawdziwym stuprocentowym demokratą. Taki jest niestety przeciętny biały Amerykanin. Można nad tym ubolewać, jednak fakt pozostaje faktem. Próbowaliśmy wzbudzić w naszych rodakach heroicznego ducha idealizmu, którego w nich doszczętnie wytępiono. W 99 procentach Amerykanów ducha tego zabił zalew żydowsko-materialistycznej propagandy, w której tkwią zanurzeni niemal aż do śmierci.

  Jeśli zaś chodzi o ów pozostały jeden procent, ludzie do niego należący są z wielu powodów mało dla nas przydatni. Niektórzy oczywiście są przekorni z natury i nie chcą prowadzić działań w strukturach naszej Organizacji czy też jakiejkolwiek innej grupy; mogą oni tylko “chadzać własnymi ścieżkami”, co zresztą pewna ich liczba czyni. Inni wyznają po prostu odmienne poglądy albo też, odkąd zostaliśmy zmuszeni do zejścia dom podziemia, nie potrafią nawiązać z nami kontaktu. Moglibyśmy ostatecznie zwerbować większość osób należących do tej ostatniej kategorii, nie mamy jednak na to czasu. Mniej więcej pół roku temu Organizacja zaczęła po raz pierwszy traktować Amerykanów realistycznie, czyli jak stado bydła. Ponieważ nasze odwoływanie się do idealizmu nie odniosło i nadal nie odnosi żadnych skutków, postanowiliśmy użyć instrumentów, których działanie boleśnie odczują: strachu i głodu. Ogołocimy ich stoły z pożywienia i opróżnimy im lodówki. Wytrącimy Systemowi jego główne narzędzie służące do trzymania ich w ryzach. A gdy wygłodnieją, sprawimy, że zaczną się nas bać bardziej niż Systemu. Potraktujemy ich dokładnie tak, jak na to zasługują. Sam nie wiem, dlaczego zwlekaliśmy z tym tak długo. Przykład powinniśmy czerpać z trwających dziesięciolecia wojen partyzanckich w Afryce, Azji i Ameryce Łacińskiej. Partyzanci zawsze odnosili zwycięstwa, jeśli ludzie odczuwali przed nimi śmiertelną bojaźń, nigdy zaś wówczas gdy ich kochali. Torturując publicznie lokalnych przywódców, którzy się im sprzeciwiali, lub dokonując brutalnych masakr ludności całych wiosek odmawiających dostarczania im prowiantu, wzbudzali w sąsiednich osiedlach takie przerażenie, że każdy obawiał się później odmówić im czegokolwiek.

  My, Amerykanie, patrzyliśmy na to wszystko, ale niczego się nie nauczyliśmy. Uważamy (słusznie) wszystkich tych kolorowych za zwierzęta, toteż nie zaskoczyło nas ich postępowanie. Uznaliśmy jednak (popełniając błąd) siebie za coś lepszego i szlachetniejszego od tamtej dziczy. Owszem, niegdyś byliśmy lepsi i szlachetniejsi – teraz my, Organizacja, walczymy o to, żeby tamte czasy powróciły – obecnie jednak staliśmy się zwykłym stadem bydła, którym manipuluje, odwołując się do naszych najniższych instynktów, banda szczwanych obcych. Oto nasze ostateczne upodlenie: przestaliśmy już nienawidzić naszych ciemiężycieli, poniechaliśmy też walki z nimi. Pozostał nam tylko strach i usiłowanie wkupienia się w ich łaski. No i doskonale. Za to duchowe podporządkowanie Żydom zapłacimy bólem i cierpieniem. Zaprzestaliśmy marnowania sił i środków, organizując zamachy terrorystyczne na niewielką skalę. Obecnie naszą domeną stały się ataki na cele gospodarcze: elektrownie, składy paliwa, struktury transportowe, zakłady przetwórstwa i produkcji żywności, ważne obiekty przemysłowe. Nie liczymy na natychmiastowe doprowadzenie do załamania amerykańskiej gospodarki, która już i tak od dawna znajduje się w stanie rozkładu. Zamierzamy za to wywołać pewną liczbę lokalnych i przejściowych kryzysów, które doprowadzą stopniowo do społecznego efektu kumulacyjnego.

  Już teraz uświadomiliśmy pokaźnej grupie Amerykanów, że nie będą w nieskończoność siedzieć bezpiecznie i wygodnie przed telewizorami, śledząc przebieg naszej wojny z Systemem. W Houston setki tysięcy ludzi zostało pozbawionych elektryczności przez blisko dwa miesiące września. Jedzenie w ich lodówkach i zamrażarkach szybko zepsuło się, podobnie jak nietrwałe produkty w supermarketach. Nim wojsko zdołało zorganizować odpowiednią liczbę punktów rozdawnictwa żywności obsługujących wszystkich mieszkańców miasta i okolic, wybuchły dwukrotnie potężne zamieszki. Za pierwszym razem oddziały federalne zastrzeliły 26 osób z tłumu usiłującego zdobyć szturmem rządowe składy żywnościowe. Potem Organizacja zainspirowała kolejne zamieszki, rozpowszechniając pogłoski, że racje pożywienia wydawane ludziom przez służby federalne zostały zatrute jadem kiełbasianym. Sytuacja w Houston jeszcze nie powróciła do normy; w poszczególnych dzielnicach miasta nadal wyłącza się codziennie prąd na sześć godzin, co stanowi dużą dolegliwość dla mieszkańców. Wysadzając w powietrze dwa wielkie zakłady przemysłowe w Wilmington, wysłaliśmy na bezrobocie połową tego miasta. Po zniszczeniu elektrowni pod Providence połowa obszaru Nowej Anglii została pozbawiona światła. Fabryka urządzeń elektronicznych w Racine wprawdzie nie należała do największych, była jednak jedynym dostarczycielem pewnych kluczowych detali dla innych wytwórców na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Puszczając ją z dymem, spowodowaliśmy zamknięcie dwudziestu innych zakładów przemysłowych.

  Działania te nie wywarły dotychczas znaczącego wpływu na amerykańską gospodarkę, ale jeśli będziemy je kontynuować, doprowadzimy i do tego. Przekonała nas o tym reakcja społeczeństwa na te poczynania. Ogólnie rzecz biorąc, była ona dla nas nieprzyjazna. W Houston tłum odbił z policyjnego aresztu dwóch mężczyzn, zatrzymanych w związku z jedną z akcji bombowych, i rozszarpał ich na strzępy. Na szczęście nie należeli do Organizacji; byli to po prostu dwaj nieszczęśnicy, którzy znaleźli się w nieodpowiednim miejscu w niewłaściwym czasie. Naturalnie konserwatyści wzmogli swoje gęganie, zarzucając nam niweczenie wszelkich szans na poprawę sytuacji, poprzez “prowokowanie” rządu naszymi działaniami. Jeśli jednak mówią “poprawa sytuacji”, mają rzecz jasna na myśli ustabilizowanie gospodarki oraz kolejne ustępstwa na rzecz Czarnych. Wszystko zaś po to, żeby naród mógł w spokoju i wygodzie kontynuować konsumpcję w wielorasowym otoczeniu.
  Ale my nauczyliśmy się już dawno liczyć nie wrogów, lecz przyjaciół, a liczba tych ostatnich wzrasta. Henry powiedział mi, że poczynając od zeszłego lata, nasz stan osobowy powiększyliśmy o połowę. Najwidoczniej nowa strategia Organizacji wyrwała z letargu wielu dotychczasowych widzów – niektórzy z nich przeszli na naszą stronę, inni zaś na stronę przeciwnika. Ludzie o dalekowzrocznym spojrzeniu zaczynają już pojmować, że nie “przesiedzą” tej wojny. Zmuszamy ich do wyjścia na pierwszą linię, gdzie muszą wybrać jeden z dwóch obozów i uczestniczyć w walce, bez względu na to, czy tego chcą, czy nie.

  Tekst jest fragmentem powieści Williama Luthera Pierce napisanej pod pseudonimem Andrew Macdonald „Dzienniki Turnera”.
  andrew macdonald, dzienniki turnera, seperatyzm rasowy, william pierce  Maj 16, 2016  no comments

  http://3droga.pl/kultura/andrew-macdonald-william-pierce-stado-bydla/

 63. Rafał said

  3.3 ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI w Mauzoleum nimRod, antypolski przekaz hybryd Nemroda wyjaś. M. Szczytyński

  3.4/4 POLSKA najbogatszym państwem Europy – tego politycy nie mówią. M.Szczytyński i B.Andrejas https://www.youtube.com/watch?v=70FttzxIlAU&list=PLsl9qhb8vVlI0T–fmNz0UwexGNSAf0sZ&index=17

 64. Dictum said

  ad. 55.
  Zgoda, przyznaję Panu rację. W jednym tylko się nie zgodzę – Murzyn pisze się przez „rz”.
  Pozdrawiam.

 65. Boydar said

  Wiedziałem, wiedziałem że Pan Dictum to wyłapie 🙂

  Ale, ale. Murzyn Murzynowi nie równy. Jeśli chodzi o przodków Obambo to coś w tym jednak może być. Najlepiej by było zapytać jednak samych Murzynów. Szczególnie że, nie jedne małpy przecież mają ogon; a i nie jednemu biskupowi spod sutanny wystaje.

 66. revers said

  znowu ruskie agenty zabily kierowce Putina, ah gdzie tych agentow nie ma, na serwerach w tym NICKI domen przydzielajacych,, za kierownica, w haskich sadach i w spodniach, na Ziemii i w Kosmosie, a nawet wsrod UFO.

  .https://www.youtube.com/watch?v=-leAelW7QgU

 67. AniaK said

  Naprawdę nas nie stać na zakup porządnego kompletu porcelany? Gdyby się zakupiło dla Panów miseczki a dla Pań talerzyki, to trochę więcej towarzystwa zmieściłoby się przy stole 🙂

 68. Dictum said

  ad. 64.
  Panie Boydar, ostrożnie, ja tylko taki żart o ogonie dzikusa, a Pan na serio o biskupach?
  Jeśli Pan Miet. Pana nie skarci, to ja to teraz robię.
  Widzi Pan, jak szybko się uczę.

 69. zenek said

  W jaki sposób przekonano kobiety do palenia.
  https://www.pocztazdrowia.pl/artykuly/jestem-szczupla-dzieki-papierosom

 70. AniaK said

  Jak już nas nie stać na porządną polską porcelanę to może chociaż chińską?

  .http://www.decobazaar.com/foto-prod/normal/4040776.jpg

  Żeby nie było podziału na lepszych i gorszych, Babcia Ania uczyła mnie, że zastawa na stole powinna być jednakowa przynajmniej przed podaniem wódki 🙂

 71. AniaK said

  korekta

  Jak już nas nie stać na komplet z porządnej polskiej porcelany to może chociaż na chiński?

 72. AniaK said

  Te talerze są nawet ładne i w moim guście, ale nie jednakowe.

 73. AniaK said

  Re68:
  Panie Zenek, palenia przy stole nie będzie 🙂

 74. AniaK said

  .https://www.youtube.com/watch?v=cKF2GjRAUtE

 75. Boydar said

  A których biskupów ma Pan Dictum na względzie ? Możemy „podywagować”. Ja im ogonów nie przyprawiałem, sami zdecydowali.

  Pani Aniu. Proszę podziękować Panu Hasso. Pomyślałem sobie w pierwszym odruchu, że Panią utłukę. Ale potem myśl przyszła – „ją pierwszą ?”. No i zrobiłem listę; jest Pani na szarym końcu. Niech sobie Pani wkleja te popierdułki, to szkoda w sumie niewielka.

 76. Boydar said

  Skoro nawiązanie do ogona ubliża godności murzyńskiej (co wielce w przypadku niektórych Murzynów prawdopodobne), dla odmiany dowcip z zupełnie drugiej strony

  Apel Murzynka

  Drogi biały kolego i koleżanko!
  Powinieneś zrozumieć kilka rzeczy:

  kiedy się rodzę, jestem czarny,
  kiedy dorosnę, jestem czarny,
  kiedy praży mnie słonce, jestem czarny,
  kiedy jest mi zimno, jestem czarny,
  kiedy jestem przerażony, jestem czarny,
  kiedy jestem chory, jestem czarny,
  kiedy umieram, jestem czarny.

  Ty, biały kolego:

  kiedy się rodzisz, jesteś różowy,
  kiedy dorośniesz, jesteś biały,
  kiedy praży cię słonce, jesteś czerwony,
  kiedy jest ci zimno, jesteś fioletowy,
  kiedy jesteś przerażony, jesteś zielony,
  kiedy jesteś chory, jesteś żółty,
  kiedy umierasz, jesteś szary.

  I Ty masz czelność nazywać mnie kolorowym ?!?!?!

  Z wyrazami szacunku
  Murzynek

 77. AniaK said

  Tacy to mogą wyprawiać dzieciom wesela. Dorobili na naszej krwawicy i hulaj dusza piekła nie ma.

  http://www.pomponik.pl/plotki/news-janusz-korwin-mikke-poprowadzil-corke-do-oltarza,nId,2264487

  A co ma zrobić biedny człowiek co na co dzień ledwo ma co do garnka włożyć?

 78. AniaK said

  Pan Błaszczak jest boski :)))

  http://fakty.interia.pl/polska/news-mariusz-blaszczak-w-radiu-zet-bronia-nas-rezultaty-wizyty-w-,nId,2264663

  „O Polakach można źle pisać. Wie pan dlaczego? Bo jesteśmy chrześcijanami” – stwierdził.

  Jeszcze nikt mnie tak nie ubawił z samego rana. Trochę chrześcijan w naszym kraju może i jest, ale łatwego życia to oni tu nie mają 🙂

 79. Dictum said

  ad. P. Boydar – Murzynek świetnie ujął sprawę.

  Ja o kolorach znam taki prostszy (z głębi PRL): Milicjant pyta kolegi – Powiedz mi, czy biały to kolor? – Tak. – A czarny? – Też. – Stary, to ja już mam kolorowy telewizor.

 80. AniaK said

  Kiedy wiele polskich rodzin ledwo wiąże koniec z końcem, nasze „chrześijany” – robiąc z nich idiotów – bawią się śmiercią swoich bliskich na ich koszt.

  http://www.radiozet.pl/Rozrywka/O-tym-sie-mowi/Smolensk-premiera-filmu-gwiazdy-na-premierze-Doda-na-Smolensku-00027643

 81. Siggi said

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/swiat/5426-pulkownik-sil-specjalnych-szkolony-w-usa-komendantem-kalifatu

 82. AniaK said

  A jak z pana Korwin-Mike taki biznesmen, to on mógł zrezygnować nie tylko ze swojej mikro emerytury (gdzieś tam się chwalił) ale chociaż z diety poselskiej.

 83. Siggi said

  http://trybuna.eu/dr-petelczyc-w-brazylii-skorumpowani-parlamentarzysci-odsuneli-od-wladzy-niewinna-prezydent/

 84. AniaK said

  Amerykańskie Hollywood – Tytanic

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Titanic_(film_1997)

  Polskie Hollywood – Smoleńsk.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Smole%C5%84sk_(film)

 85. revers said

  Stolternberg wzywa Rosje do rozbrojenia Nowejrosji, jak zawsze, moze jeszcze Rosja i Chiny powinne rozbroic sie.

  http://3mv.ru/60986-stoltenberg-poprosil-rossiyu-ustroit-razryadku-v-donbasse.html

 86. AniaK said

  Neron i jego kukiełki.

  .http://devel.telemagazyn.ppstatic.pl/fc/73/69ccbc404cd7825b8bfa67c8bf95.1000.jpg

  Prezes i jago kukiełki. Dziwię się, że premierę nie zaproszono chociaż pana Bajora:)

  „Michał Bajor, piosenkarz: „Na wieść o tragedii przerwałem trasę koncertową, wróciliśmy do Warszawy. Zastanawiałem się nad tym, dlaczego skupiamy się w życiu na błahostkach, politycznych potyczkach, zamiast najważniejszych rozważaniach…””

  http://wyborcza.pl/5,140981,20649269.html?i=29

 87. AniaK said

  @Admin
  Proszę o kropeczkę przed pierwszym linkiem 🙂

 88. AniaK said

  I dodane małego – na – przed premierą w zdaniu pod linkiem.

 89. AniaK said

  Wszystkich chrześcijan w tym kraju informuję że ja nie jestem Ligią 🙂

 90. Listwa said

  Udo Pollmer – dyrektor Europejskiego Instytutu Żywieniowego, dietetyk, chemik żywności:

  „W Europie Zachodniej na BSE zmarły setki ludzi…

  Tak, na przykład we Francji przez BSE straciło życie 200 młodych ludzi. Ale nie dlatego, że spożywali mięso, tylko dlatego, że podano im zastrzyki zawierające hormony pozyskiwane z ludzkiego mózgu.

  Jak to?

  W latach 90. we Francji przeszło dwóm tysiącom dzieci o niskim wzroście wstrzyknięto hormony z ludzkich przysadek. To praktyka stosowana u krów. Niestety, ekstrakty, które u krów wywołują przyrost ciała i wyższą wydajność produkcji mleka, niekoniecznie muszą stymulować do wzrostu dziecięce szkielety. Eksperyment spowodował, że 200 dzieci zachorowało na chorobę Creutzfeldta-Jakoba (CJD), czyli gąbczaste zwyrodnienie mózgu. Większość z nich już nie żyje. Prawdopodobnie wśród „dawców” musiała się znaleźć osoba z CJD.

  Skąd pozyskiwano hormony wstrzykiwane tym dzieciom?

  Ze zwłok. Wszystko zaczęło się w latach 70. w Wielkiej Brytanii. Biorąc przykład z medycyny weterynaryjnej, zaczęto tam wszelkiego rodzaju preparaty pobierać od zmarłych. Później, na salach sądowych, dowiedzieliśmy się, że działo się to nawet w pomieszczeniach zakładów pogrzebowych. Pożądane organy przechowywano tam w słoikach po miodzie, które w każdej chwili mogli odebrać zainteresowani medycy. W Anglii z powodu podania preparatów hormonalnych zachorowało ponad 30 osób. W Australii ponad 2 tysiące niepłodnych kobiet leczono hormonami przysadki mózgowej, pobieranymi nielegalnie ze zwłok. Tam również doszło do zgonów spowodowanych chorobą Creutzfeldta-Jakoba.

  (…)

  To jest tak, że jeśli chcę zwalczyć jakąś bakterię, to nie jestem w stanie uzyskać odporności, wszczepiając człowiekowi martwe wirusy.

  Dlaczego?

  Ponieważ człowiek nie zareaguje na martwe wirusy. Muszę dołożyć do tego substancję, która jest mocno toksyczna, po to, aby organizm dostrzegł niebezpieczeństwo. I dopiero wówczas organizm zaczyna się przyglądać, skąd to niebezpieczeństwo się bierze. I wtedy próbuje stworzyć odporność na określonego agresora.

  A nie można użyć szczepionki z żywymi wirusami?

  Jeśli skorzystam ze szczepionki opartej na żywych wirusach, to niebezpieczeństwo znacznie wzrasta. Istnieje ryzyko, że jeśli coś się nie uda, to może dojść do wybuchu choroby. Stąd dzisiaj nie używa się w szczepionkach żywych wirusów.

  Być może dostrzegała pani, że całkowite wyeliminowanie (eradykacja) polio jest co pięć lat o pięć lat przesuwane. Eradykacja polioto ma miejsce wtedy, kiedy nie występują zachorowania na polio, nie stwierdza się zarazka w materiale pobranym od ludzi czy też w materiale pobranym ze środowiska.”

  http://opinie.wp.pl/kto-chce-wywolac-w-nas-strach-udo-pollmer-mozna-by-szczepic-przeciwko-wszystkiemu-6034193012339329a

 91. Listwa said

  @ 39 NICK
  Pewnie ze wiem, co mam nie wiedzieć.
  Dobrze było.
  Będzie film.

 92. AniaK said

  .https://www.youtube.com/watch?v=kp1cgVlIZ30

 93. AniaK said

  .https://www.youtube.com/watch?v=QQz1SpByK5Q

 94. AniaK said

  .https://www.youtube.com/watch?v=KjiCSDCpYfU

 95. Boydar said

  A skoro już zapodajemy głodne kawały z brodą, coś o naszej Gajówce znajszedłem


  ILU GAJÓWKOWICZÓW POTRZEBA, BY WYMIENIĆ ŻARÓWKĘ?

  1 – aby zmienić żarówkę i napisać że żarówka została zmieniona
  14 – którzy podzielą się podobnymi doświadczeniami przy zmienianiu żarówki i napiszą o tym jak inaczej można było to zrobić
  7 – którzy ostrzegą o niebezpieczeństwach grożących przy zmianie żarówki
  1 – który przeniesie temat do działu „Oświetlenie”
  2 – którzy zaczną się kłócić i przeniosą to do działu „Elektryka”
  7 – którzy wytkną błędy gramatyczne/ortograficzne w postach na temat wymiany żarówki
  5 – którzy pojadą tym co wytykali błędy
  3 – którzy poprawią te błędy
  6 – którzy będą się kłócić czy pisze się „żarówka” czy „rzarówka”
  6 -którzy powiedzą im że są głupi
  2 – profesjonalnych elektryków którzy poinformują wszystkich że mówi się „lampa”
  15 – wszechwiedzących którzy twierdzą że siedzieli w tym temacie i mówi się „żarówka”
  19 – którzy napiszą że to forum nie jest o żarówkach i powinno się to przenieść do forum o żarówkach
  11 – którzy obronią temat mówiąc że wszyscy używają żarówek więc temat pasuje
  36 – którzy będą debatować która metoda zmieniania żarówek jest lepsza, gdzie kupić żarówki, jakiej marki i które są wadliwe
  7 – którzy podeślą linki gdzie można zobaczyć różne przykłady żarówek
  4 – którzy napiszą że te linki nie działają i podeślą nowe
  13 – którzy zacytują kilkanaście postów pod cytatami pisząc: „Ja też” / „Zgadzam się”
  5 – którzy napiszą że odchodzą z forum bo nie mogą dłużej znieść kontrowersji wokół żarówek
  13 – którzy napiszą żeby „szukać” zanim napisze się kolejne pytania o żarówki
  1 – który zrobi mały hijack i zapyta się jak wymienić klakson
  1 – użytkownik który odpowie na oryginalny post po roku i zacznie temat od nowa.

  przegięte tylko leciutko, ponieważ w/w znaleźć można w wielu miejscach, nie podaję źródła 🙂

 96. Bronisław said

  Re: 25. Ja również mam poważne, zgodne z Pańskimi, obawy!!! Pozdrawiam pana gorąco! Króluj Nam Chryste!!!

 97. AniaK said

  Ja nie przepadam za dużymi zwierzętami. Lwy, tygrysy…..lubię sobie pooglądać w TV, Internecie… ewentualnie w książkach 🙂

 98. AniaK said

  Znowu zapomniałam o kropce.

 99. zenek said

  Spróbujmy odpowiedzieć na pytanie czy terroryzm islamski istniał wcześniej, tj. kiedy w Afganistanie rządzili komuniści, w Iraku − Saddam Hussein, w Egipcie – Mubarak, w Syrii − Assad i w Libii Kadafi?

  Ale jihadziści mordują naprawdę. Tak stało się w Nicei, a w Rouen zabito księdza! Czy nie jest to wojna religii?

  To jest konflikt cywilizacji, tak jak to przepowiedział Huntington. Strategia napięcia – komuś zależy na tym, by Europejczycy bali się. Wielu eksponentów izraelskich wyrażało się w następujący sposób: „Trzeba, żeby Europejczycy spróbowali tego, co my czujemy – że kiedy idziemy do restauracji, nie wiemy czy wrócimy do domu”, jako że jakiś Palestyńczyk mogłby poderżnąć im gardło.
  http://wsercupolska.org/wsp1/index.php/warto-przeczyta/7793-7793

 100. AniaK said

  Wisielca proszę ze mnie też nie robić bo ja mam chorą tarczycę. Jak już nie będzie wyboru, i z powodu braku chrześcijanek w tym kraju trzeba się będzie trzeba wcielić się w rolę Ligii, to ewentualnie OK, ale w grę wchodzi tylko krzesło elektryczne 🙂

 101. osoba prywatna said

  Cała higiena dolnych partii ciała, obecnie reklamowana, jest co najmniej dyskusyjna i polega, tak jak w XVII wieku, na pryskaniu pachnidłami.

  W szkole, zamiast uczyć zasad podstaw higieny, nauczyciele w tym Nowym Państwie, po 1989 roku, uczą jak zakłada się prezerwatywy na penisa. Proszę zauważyć, jak ogłupia się społeczeństwo. Prezerwatywę wymyślili Rzymianie jakieś 2000 lat temu. Nikt nikogo nie uczył zakładania i ludzie wiedzieli. A obecnie poziom merytoryczny urzędników w Ministerstwie, nie wiadomo dlaczego zwanym Oświaty, spadł tak nisko, że nie wiedzą, jak to się robi i zrobili z tego temat do nauczania. Czyżby któryś z ministrów miał problemy z nowymi pracownicami?
  http://wsercupolska.org/wsp1/index.php/warto-przeczyta/7846-dr-j-jaskowski-medyczny-holocaust-borelioza

 102. AniaK said

  Mam nadzieję, że pan Marek będzie dżentelmenem i zejdzie z tego krzesełka, wszyscy posłowie w tym posłanki dostaną do ręki kabelki z guziczkami i przyciskami ile sił w rękach. Opaski na oczy nie trzeba. Oczy mam tak zjechane od komputera że mało co widzę 🙂
  .
  .https://i.ytimg.com/vi/a31zm59QgQE/hqdefault.jpg

 103. Boydar said

  http://pl.sputniknews.com/opinie/20160907/3828878/Jaroslaw-Augustyniak-Czeczenia-Grozny-Postep.html

 104. AniaK said

  …i przyciskamy ile sił w rękach..

 105. osoba prywatna said

  Handel wodą i powietrzem prof Mirosław Dakowski
  .https://www.youtube.com/watch?v=XQX71ZjWSfg&feature=youtu.be

 106. Czyngis-chan said

  @ 6.Isia, z poprzedniego tematu „Nieśmiertelny Bułhakow” said…
  http://literackiekresy.blogspot.com/
  http://literackiekresy.blogspot.com/2014/10/zofia-kossak-po%C5%BCoga.html
  http://nawolyniu.pl/historia.htm
  @ Adam Ryglowski said …

  Pani Isiu! Ten blog jest potrzebny jak powietrze, nie tylko dla tego forum, ponieważ literatura, telewizja, internet zalewany jest kosmopolitycznym badziewiem. Pozdrawiam.

 107. Boydar said

  Dwa cytaty z nie tak odległych wypowiedzi Pana Gajowego –

  „… Nie ma czegoś takiego, jak zupełny brak cenzury. Bardzo szybko z pisma zrobi się gnój.
  Admin …”

  „… Agentura i obłąkańcy szaleją w najlepsze w Polsce, sprawując nie tylko rządy administracyjne, ale i rządy dusz nad większością społeczeństwa. Gajówka nic na to poradzić nie może – ani z psychopatami, ani z wariatami i durniami nie da się bowiem dyskutować. Więc róbmy to, co zwykle …”

  Przytaczam je, bo tak mi chodzi po głowie, że owa agentura nie mogła przeflancować na swoją modłę tego forum przez dziesięć lat stosując standardowe metody. Ale przecież w końcu wymyślili …

 108. revers said

  Nastena sajanska szmata nie odrozniajaca, jedwabiu od szmaty
  http://www.ekspedyt.org/redakcja/2016/09/02/53324_jaroslaw-gowin-zbrodni-w-jedwabnem-dokonaly-rece-polskie.html

 109. NICK said

  🙂 .
  P. Boydar.
  Dzisiejsza agentura tutejsza jest jak non stop „lawa”. Tylko… w środku… też. Plugawa.

  Spojrzenie na Jezuitów:

 110. AniaK said

  korekta
  Wisielca proszę ze mnie też nie robić bo ja mam chorą tarczycę. Jak już nie będzie wyboru, i z powodu braku chrześcijanek w tym kraju trzeba będzie się wcielić w rolę Ligii, to ewentualnie OK, ale w grę wchodzi tylko krzesło elektryczne 🙂

  P.S @Admin
  Jeszcze jednego byczka zobaczyłam.
  Prezes i jego kukiełki – tak ma być.

 111. NICK said

  Tarczycę.
  Aha.

  Nadczynność?

 112. Miet said

  Ad.63.
  Przyznaję ze wstydem, Panie Dictum, że mnie Pan dopadł .:-)))
  Zobowiązuję się, że za pokutę, zapiszę drobnym maczkiem dwie strony słowem „Murzyn”.
  To powinno poskutkować – jak za dawnych czasów.:-)))

 113. NICK said

  Grunt przygotowywał Sakiewicz.
  Wiem co sądzi o nim większość tutejszych.
  Kaczyński-Orban dwa bratanki.
  Wiem co o nich sądzicie.
  Zatem, ja, nic nie wiem?
  http://wpolityce.pl/polityka/307451-polska-i-wegry-oglaszaja-kontrrewolucje-kulturalna-debata-kaczynski-orban-w-krynicy

 114. NICK said

  Też polecam to polityczne forum. Wiele można wyłuskać.
  http://wpolityce.pl/gospodarka/307479-xxvi-forum-ekonomiczne-w-krynicy-relacje-komentarze-opinie-polecamy

 115. re1truth2 said

  Brytole pokazali widok z drugiej kamery, widać jak od 0:2 sekundy mercedes zasuwa 200 m rozdzielającym pasem przygotowując się do uderzenia w nadjeżdżający z przeciwka BMW na drugim pasie [BMW odrzuciło na początek trzeciego pasa – dotyczy wiemy kogo

 116. NICK said

  Specjalnie dla Wandaluzji.
  I, innych.
  http://turystyka.wp.pl/kat,1036541,title,Walbrzych-tajemniczy-tunel-pod-Zamkiem-Ksiaz,wid,18496260,wiadomosc.html

 117. re1truth2 said

  Ciekawe,
  ten sam link nie wyświetlał video na innym portalu [VLADlMlR PUTlN’s PresidentiaI Chauffeur KiIIed ln ACClDENT lN M0SC0W ],http://www.dailymotion.com/video/x4s9269

 118. Bronisław said

  Re: 107. „… Nie ma czegoś takiego, jak zupełny brak cenzury. Bardzo szybko z pisma zrobi się gnój. Admin …”

  No to zobaczymy Szanowny Panie Boydar, jakie oblicze po dzisiejszej „uroczystej” wizycie dyr. Tadeusza Rydzyka w „zaprzyjaźnionej” Ambasadzie Izraela, przyjmą jego „dzieła”, a zwłaszcza radio i telewizja?!!! A miało być po Polsku!!!
  Pozdrawiam Pana ciepło, jak zawsze! Króluj Nam Chryste!!!

 119. NICK said

  http://wpolityce.pl/gospodarka/307546-krynica-do-konca-roku-decyzja-o-powiekszeniu-terminala-lng
  Niektórzy się śmieli z rozmów z Katarczykami a tu, nawet 2/3 zapotrzebowania. Hm.
  Umowa z Rosją obowiązuje.
  Moglibyśmy być samowystarczalni a tu kwiatek.
  Coraz mniej rozumiem.

 120. re1truth2 said

  Re 108
  Lizydupa [Jarosław Gowin powiedział także, że „jest głęboko wdzięczny Lechowi Wałęsie, że w trudnych latach 80- tych nie dał się złamać”. Stwierdzenie ministra Gowina stoi w sprzeczności z wieloma publikacjami polskich historyków.

  Na pytanie o Jedwabne minister powiedział: „To były ręce polskie, nie ma wątpliwości”.]

 121. NICK said

  ŚDM. Światowa Detronizacja Miłości.
  Prawdziwej. Chrystusowej.
  http://tv-pustelnia.pl/

 122. re1truth2 said

  Nie dopisałem, ciekawe skąd miał odciski palców…?

 123. toidi said

  Panie Boydar, odpowiadam po roku (róznica czasu).

  W US of A powiedzenia o Polakach i żarówce, bo trudno je nazwać kawałami, krążą od dekad.

  Ale na poniższe reagują, ponieważ miało to odpowiednik w praktyce jakieś 35 lat temu

  Ilu Amerykanów potrzeba żeby wkręcić rzaruffkę? (tak sie wymawia).

  Otóż tylko jednego. Ale potem cały personel pogotowia musi ja z powrotem wykrecac.

 124. AniaK said

  Re111:
  Tajemnica lekarska 🙂

 125. toidi said

  A po co odciski palców? Nie wierzy Pan autorytetom? Nie wierzy?

 126. NICK said

  W nawiązaniu do (113), NICK.
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/andrzej-duda-zwolennikiem-masonskiego-liberalizmu-2016-07
  Czyżby ‚kontrrewolucja kulturalna’ to jeszcze gorsza rewolucja?

 127. Boydar said

  @ Re1truth2

  Nie dodał (tow. Gowin; zapewne w natłoku myśli mu umknęło) że benzyna też była polska. Szkoda że kanistra z wytłoczonym „CPN” zapomnieli odkopać.

  A w ogóle to jest jakiś większy przekręt z tym Jedwabnem; warto przeczytać i wyobrazić sobie scenariusz tej chucpy –

  http://www.geocities.ws/jedwabne/rozmowa_z_prof_kola.htm

  Pominę kwestię, że żydów mieszkało tam ponad tysiąc a eksterminowano tylko ok. dwustu. Jeżeli nawet to prawda (co do liczby i samego faktu), to dlaczego akurat tych ? Znaleziono nadpalone kości kilkuletnich dzieci; też je polscy chłopi „spalili” ?

 128. NICK said

  Tajemnicza AniaK. (124). 🙂 .
  Pazdrawliaju. Tiebia.

  Gdybym żony nie miał to bym Cię wyleczył… . A tak? Niesmak.
  Trzym się.

  Prawda? Panie Siggi?

 129. Boydar said

  @ Pan Bronisław (118)

  To zależy; jeżeli nieopatrznie nadepną wujowi sromotnikowi na ogon, to się przecież wnerwi i pokaże co potrafi.

  @ Pan Toidi (123)

  Generalnie nie wierzę w serwowany przez różne „media” debilizm Amerykanów, to żydowska propaganda. Ale mój osobisty sąsiad dwa lata temu zawezwał „firmę” aby wymieniła mu żarówkę; nie był w stanie otworzyć klosza.

 130. NICK said

  http://wpolityce.pl/polityka/307570-szef-grom-odwolany-plk-piotr-gastal-zostal-przeniesiony-do-dowodztwa-generalnego

 131. Boydar said

  Jest Pan NICK pewny, że „AniaK” to nie jest wyłącznie pseudonim operacyjny na Gajówkę ?

  http://static.polityka.pl/_resource/res/path/12/49/1249826b-9862-4d0e-97fe-5c9d7c262c26

  Dalej chce Pan „leczyć” ?

 132. NICK said

  http://www.naszdziennik.pl/ekonomia-gospodarka/166053,unia-wymaga-zmian.html
  Poczytajmy co poleca imć Maćko.
  Tak. Ten od socjocybernetyki. „Nasz Dziennik”. Czyli czyj???
  (prenumerowałem badziewie 6 lat temu)
  „‚Muchomorek’ nawet często coś dobrego zapodaje.” To zaś cytat niedokładny.
  Także we RM.
  A jak tam ostatnia wizyta o. Rydzyka we ambasadzie? Izraelskiej?
  Maćku?

 133. krzysiek4 said

  Co Żydzi sądzą o Polakach?

  UWAGA! Tylko dla ludzi o mocnych nerwach!

  .https://youtu.be/euenUDkqO_I

  =

 134. NICK said

  Lubelaku.
  Primo.
  Wyleczyłbym. Jak J. Bond. [tylko ta kochana żona…]
  Secundo. Hi, hi.
  AniaK JEST kobietą. „K” nie wskazuje na tego hoooja na zdjęciu.

  A teraz serio.
  Oczy-wiście, że jest.
  Oczywiście, że oficer prowadzący to „bibliotekarka”. Też kobieta.
  Leczyć?
  Są cięższe przypadki.

  Ale gdybym tak z Anią (Pozdrawiam) bezpośrednio porozmawiał… .
  Zostałbym J. Bondem!

  P.S. Powyżej są wygłupy.
  I, fakty.

 135. NICK said

  Mam powinność do Gospodarza. Pana Gajowego. Zatem piszę.
  Podziękowania.
  Gdzieś tak na początku, napisał Pan, mniej więcej, : „Jest Pan Polakiem i myśli po polsku”. Myślę, że myślę… .
  Pan mi zaufał. Przepuszcza Pan me wpisy. Bez cenzury. Moderowania… .

  Zdaję sobie sprawę, że, nierzadko, winienem pisać lepiej.
  Będę próbował.
  Ku chwale Boga i Ojczyzny.

  P.S. Tak mnie naszło.

 136. Alina said

  http://3obieg.pl/ostatnia-ofiara-stanu-wojennego-c-d

 137. Peryskop said

  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ceta-ttip-ue-psl-kukiz15,220,0,2150364.html

  07.09.2016

  Sejm milczy w sprawie CETA. Wdroży umowę ponad naszymi głowami?

  Czy posłowie pozwolą na przyjęcie umowy o wolnym handlu pomiędzy Unią Europejską a Kanadą ponad głowami obywatelek i obywateli? Ruch Akcja Demokracja wzywa do sprzeciwu wobec tymczasowego wdrożenia umowy CETA.

  – Mamy się czego obawiać – mówi ekspertka.
  Sejmowa Komisja do Spraw Unii Europejskiej (SUE) miała zająć się projektami uchwał PSL i Kukiz’15 sprzeciwiających się porozumieniom TTIP i CETA, a zwłaszcza ich tymczasowemu wprowadzeniu. Tak się nie stało.

  Czasu na zabranie głosu w sprawie przez polski Sejm zostało bardzo mało – przypomina ruch Akcja Demokracja. Już 22 września wicepremier Morawiecki przedstawi stanowisko Polski podczas spotkania ministrów handlu w ramach Rady Unii Europejskiej. Jego celem jest wyrażenie zgody na podpisanie umowy CETA, analogicznej umowy do TTIP, oraz na tymczasowe wprowadzenie umowy przed decyzją parlamentów krajowych. Drugą ważną kwestią jest to, które części umowy mają być przyjęte wyłącznie przez instytucje unijne bez konieczności aprobaty przez parlamenty krajowe.
  Jak podkreśla Akcja Demokracja, z dotychczasowych wypowiedzi polskiego rządu wynika, że przychyli się on do propozycji Komisji Europejskiej, zakładającej wejście w życie umowy przed ratyfikacją, dlatego rezolucja Sejmu wzywająca do zmiany tego stanowiska byłaby ważnym głosem reprezentującym interes publiczny.

  W środę, 7 września, zorganizowano spotkanie pod Sejmem przy Pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej w Warszawie, podczas którego przedstawiciele organizacji społecznych, związków zawodowych i producentów rolnych przekazali posłom listy wzywające do sprzeciwu wobec tymczasowego wdrożenia umowy CETA.

  Porozumienie z Kanadą przez wielu ekspertów uważane jest za tylną furtkę dla amerykańskich firm w razie fiaska negocjacji TTIP. Maude Barlow, kanadyjska laureatka alternatywnego nobla i aktywistka w walce o sprawiedliwe traktaty handlowe, apelowała, by europejskie organizacje traktowały priorytetowo umowę CETA, która obecnie jest bardziej niebezpieczna niż TTIP. Wydawałoby się, że standardy kanadyjskie powinny być nam bliższe niż amerykańskie. Skąd zatem takie stanowisko?

  – CETA to umowa bardzo podobna do TTIP, ale w jej przypadku negocjacje już zostały zakończone i zostało mało czasu na udaremnienie jej zawarcia. Nie uda się w niej nic zmienić. Możemy ją w całości przyjąć albo całkowicie odrzucić. Poza tym CETA może zostać wykorzystana jako furtka w razie fiaska TTIP dla amerykańskich firm, które działają na terenie Kanady w ramach spółek-córek, takich jak Monsanto Canada, Exxon Mobile Canada itd. – przekonuje w rozmowie z money.pl ekspertka od dwustronnych umów handlowych Maria Świetlik.

  Jak zaznacza, mamy się czego obawiać. Aż 75 proc. koncernów górniczych ma siedziby w Kanadzie, równocześnie standardy w zakresie ochrony środowiska, praw człowieka i pracowniczych są tam niższe.

  – Kanada, jaką znamy, dbająca o środowisko i przyjazna ludziom pracy, już nie istnieje, a stało się to właśnie w ciągu ostatnich 20 lat na skutek NAFTA (Północnoamerykańska Strefa Wolnego Handlu, umowa zawarta pomiędzy USA, Kanadą i Meksykiem – przyp. red.). Niestety tego typu umowy mają to do siebie, że ujednolicając regulacje, równają w dół, a nie w górę. Możemy się więc spodziewać w Europie dalszych przywilejów dla korporacji i obniżania standardów ochrony naszych praw – wyjaśnia.

  Dla przykładu w ramach umowy CETA istnieje zapis, mówiący o tym, że państwo nie ma prawa wprowadzić regulacji ograniczających wielkość banku. – To przecież sposób na kolejny kryzys finansowy. Tu z kolei przepisy dotyczące rynków finansowych w Europie są znacznie bardziej liberalne niż regulacje kanadyjskie – przypomina Świetlik.

  Do niedawna temat CETA nie funkcjonował w debacie publicznej i świadomości obywateli, jednak to się zmienia. Świadczy o tym blisko 500 listów wysłanych do posłów i posłanek, w których obywatele i obywatelki domagają się od Sejmu nacisku na rząd, by ten nie zgodził się na wdrożenie umowy CETA zanim nie przyjmie jej polski parlament. Podobne rezolucje przyjęły m. in. parlamenty Węgier i Holandii. Po konferencji prasowej listy dostarczone zostaną do skrzynek poselskich.

  Podczas konferencji głos zabiorą organizacje społeczne – Akcja Demokracja, Instytut Spraw Obywatelskich, Instytut Globalnej Odpowiedzialności; związki zawodowe – OPZZ i Inicjatywa Pracownicza oraz przedstawiciel producentów rolnych – OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych i Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego.

  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ceta-ttip-ue-psl-kukiz15,220,0,2150364.html

 138. NICK said

  Refleksja ogólna.
  Tak Nas ustawili, że zaczynamy się zjadać!
  Wzajemnie.

 139. osoba prywatna said

  W 1975 roku, kot Chester uratował naukowca przez biurokratycznym szaleństwem
  http://tylkonauka.pl/wiadomosc/w-1975-roku-kot-chester-uratowal-naukowca-przez-biurokratycznym-szalenstwem

 140. SAP said

  dla rozerwania pana NIcka:
  AC/DC – You Shook Me All Night Long
  .https://www.youtube.com/watch?v=zakKvbIQ28o

 141. re1truth2 said

  Re 127
  O Jedwabne są na pewno informacje w tych raportach na przykład jeden Operational Situation Report USSR No. 17 Einsatzgruppe B alibo C potem mieszali.
  W tylu kopiach były, a dziwnym trafem brakuje z Radziłowa, z tego po O…
  Lista raportów dziwnym trafem odnalezionych i przetłumaczonych, ale brakuje , oj ważnych brakuje. Widać nie wszystko było ‚ordnung must sein’ w szukaniu http://www.holocaustresearchproject.org/einsatz/situationreport17.html
  Sytuacja operacyjna Raport ZSRR nr 17,
  Szef Policji Bezpieczeństwa i SD Berlin,
  07 lipca 1941
  38 egzemplarzy
  ——————
  21-a kopia
  Einsatzgruppe C
  Lokalizacja: Mińsk
  Pierwszy raport podsumowanie aktywności Einsatzgruppe C w polskich i rosyjskich sekcjach Białorusi.
  1) Organizacja i marszruta.
  Pierwsza 23 czerwca Einsatzgruppe B spotkała się w Poznaniu w celu kontynuowania marszu w kierunku Warszawy następnego dnia rano. Według kolejności RSHA, nawiązany został kontakt z Grupą Armii Centrum i dowódcą Grupy Armii Obszar Tyły 102 w Warszawie. Jak uzgodniono, Sonderkommando 7a rozpoczął marsz 26 czerwca i dołączył do 9 Armii HQ, a Sonderkommando 7b w dniu 27 czerwca do 4 Armii HQ. Sonderkommando 7a maszerowało poprzez Prusy Wschodnie w celu wejścia do Wilna z wojskiem. Po zwolnieniu przez Einsatzkommando 9, to rozpoczęło marsz na drodze nr 4 i skierowało się na południe w kierunku stolicy Mińska, a przybyło tam 4 lipca.

  Sonderkommando 7b: maszerowało poprzez Brześć, Kobryń, Prużany, Ruszana, Słonim, Baranowicze, Stolpce poprzez drogę nr 2 w kierunku Mińska i przybył tam z Vorkommando 4 lipca.

  Einsatzkommando 9: maszerowało w kierunku Wilna w dniu 29 czerwca, zgodnie z instrukcjami wydanymi przez dowódcę Grupy Armii Obszar Tyły.

  Einsatzkommando 8: przebiegała zgodnie z rozkazami dowódcy Grupy Armii Obszar Tyły, do Białegostoku w dniu 1 lipca, a maszerowali z dwoma komandami w kierunku Słonimia, Nowogródku i Baranowiczach. itd.

 142. NICK said

  Jakże nazwać ten tekst?
  Dzisiaj, zwłaszcza?
  http://www.tekstowo.pl/piosenka,zolnierska,o_moj_rozmarynie.html

 143. Diana said

  http://www.naszdziennik.pl/mysl/166063,papiestwo-na-strazy-chrzescijanskiej-europy.html

 144. Boydar said

  Nie, Panie NICK’u. Myli się Pan. Mogę mówić o sobie, bo akurat swoje motywacje znam. Mnie można sobie, gryźć, kopać, opluwać, nazywać na każdy możliwy a uwłaczający sposób. Nie robi to na mnie wrażenia; wręcz przeciwnie, cieszę się. Bo znaczy że ich wqurwiam. I nie zarzuci mi Pan, że w imię własnej obrony kogoś udziabałem. Ale kiedy taki jeden z drugim zaczyna robić koło pióra Bogu lub Ojczyźnie, po chachłacku rozumiejąc honor nie mam żadnych skrupułów ani litości. O tak, wtedy tak, użrę każdego. Ka-żde-go ! I nie zauważyłem też, aby komuś udało się mnie „ustawić”. Jedyną osobą której wpływ uznaję jest Gajowy. Jak dla mnie – Pan Gajowy.

  To co Pan bierze za ustawianie przeciw sobie, to typowa hasbara, nawet jeśli nie jest prawdziwa. Ile osób stale komentujących używa różnych nicków dla „podsycania” „dywagacji” ? Ilu „znakomitych komentatorów” produkujących nic nie wnoszące treści zmieniło kilkanaście razy ‚name’ ? To się wszystko składa na całość, i to JEST manipulacja. Tak, mi też się zdarzyło zmienić „w locie” nick. Ze trzy razy byłem ‚Janem z Lublina’ i chyba też trzy ‚Ludwigiem von Mises’em’. Przyznaję, to była głupota. Wydawało mi się że uzyskam większą siłę przekazu. Jeden raz Gospodarz zablokował mi komentarz kiedy próbowałem podpisać się znanym imieniem funkcjonariusza państwowego. Dzisiaj wiem, że jak zwykle miał rację.

  Zauważam jednak i inne zjawisko, bardzo mnie cieszące. Wielu stałych Komentatorów zaczęło pisać „od siebie”. Nie są to już tylko wrzutki czy sygnalizacje tematów, ale prywatne opinie. Zupełnie nie wymuszone tokiem dyskusji i z całą pewnością nie motywowane chęcią zabłyśnięcia. Przemogli się. Mimo że poukrywani jesteśmy za gardą nicków, to dalej jest miejsce publiczne. Nikt przyzwoity nie chce zrobić z siebie idioty. Czyli jeśli wypowiada swoją tezę, nawet kontrowersyjną, znaczy się, z jednej strony ufa że Go nie zjedzą w cuglach, a z drugiej, że znajdą się podobnie myślący. I to jest sukces Gajówki i nieoceniony pozytyw.

 145. Diana said


  Dr Ewa Kurek: Jedwabne – Anatomia Kłamstwa.

 146. NICK said

  P. SAP. (140).
  Rozerwanym jestem.
  Tak. Właśnie. Lubię klasykę i ostrą muzykę. Możemy, jak lubimy, posłuchać, popatrzeć. Także na „AC/ piorun/DC”.

  Wystarczy zaś podejście krytyczne.

  P.S. Czytam GW.
  (wybacz Maćku)

 147. NICK said

  Postarał się Pan.(144). Lubelaku.
  Zgoda bo dobre wyłuszczenie.
  Dzięki.

  Jedziemy.

 148. re1truth2 said

  Tutaj link poprzez translator z raportu bardzoooo ciekawe informacje https://translate.google.pl/translate?sl=auto&tl=pl&js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.holocaustresearchproject.org%2Feinsatz%2Fsituationreport19.html&edit-text=
  Na przykład:
  1. [Einsatzgruppe Lokalizacja: Ryga
  W Kownie, do tej pory w sumie 7.800 Żydów zostało zlikwidowanych częściowo poprzez pogromy, a częściowo poprzez rozstrzelanie prze komanda litewskie. Wszystkie ciała zostały usunięte. Kolejne masowe rozstrzeliwania nie są już możliwe. Dlatego też wezwany do Komitetu Żydowskiego i wyjaśnił, że do tej pory nie mieliśmy powodu, żeby ingerować w wewnętrzne ustalenia między Litwinami i Żydami????. Fundamenty dla „New Order”:
  Utworzenie getta; identyfikacji wszystkich Żydów z żółtą gwiazdą Dawida, rozmiaru 8 na 10 cm, do noszenia na lewej piersi i oddzielnej obudowie, kobiet i dzieci, do ewentualnego zwolnienia na nasze zamówienie przez Litwinów i przez Komitet Pomocy Żydowskiej w nowym getcie. Miasto Viliampol zostało wyznaczone jako miejsce getta.

  2. [Około 250 mężczyzn z litewskich [antyradzieckie] partyzanci zostali i są podtrzymywane przez nas jako Sonderkommando i są stosowane do przyszłych egzekucji poza miastem.]

 149. slawek said

  IIIRP – żydowskiej Polski dzień powszedni

  Żydowska Polska byłaby może i śmieszna, gdyby nie była tak tragiczna.
  Czytaj dalej → https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/09/07/iiirp-zydowskiej-polski-dzien-powszedni/

 150. slawek said

  Co każdy Polak wiedzieć powinien
  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/wybrane-tek/

 151. Boydar said


  Donosicie, niszczone są Wasze świątynie: zadbajcie o to, że Wasze dzieci staną się biskupami i duchownymi, żeby ci zniszczyli kościoły chrześcijańskie !

  A Pan Dictum raczy mi tu ogony kwestionować … 😦

  za linkiem od Pana Sławka (150)

 152. NICK said


  P. SAP.
  Zaraz we [we! P. Miet] nawiązaniu.

 153. Siggi said

  Lp.101 , Osoba Prywatna said

  Cytuję:…Prezerwatywę wymyślili Rzymianie jakieś 2000 lat temu. Nikt nikogo nie uczył zakładania i ludzie wiedzieli.
  ——————-
  Se proszę nie pozwalać wrzucać fakt aż z czasów antycznych-starożytnych ,a nie wyjaśnia się detali w związku z tem.
  Teraz robi się te rzeczy z lateksu,50-lat temu z gumy ,a wtedy?To trza dopowiedzieć,wyjaśnić jak se Rzymianie z tem radzili.A tu tego nima.
  To nie tylko wtedy była kwestia sztuki zakładania ,tak jak i dziś,ale to była kwestia produkcji jak najbardziej wysokiej jakości,bowiem był to artykuł wielokrotnego użytku i liczyła się także znajomość wielokrotnego użytkowania tegoż.
  Prezerwatywy w Rzymie starożytnym wyrabiano a nie produkowano z jelit cienkich baranich-owczych.Odpowiednio zabezpieczano przed wyschnięciem przez przechowywanie w chłodnym,ciemnym miejscu i odpowiednio natłuszczone najlepszymi olejkami.Wyrabianie tegoż odbywało się na indywidualne zamówienie pod rozmiar co do długości i obwodu.Tanie to nie było,ale pewne .Główny cel stosowania tegoż to nie było specjane uniknięcie „wpadki” tzn zapłodnienie.Tu chodziło o to,żeby czegoś nie podłapać w rodzaju jakiegoś złośliwego syfa,czy trypla,co wtedy było bardzo rozpowszechnione,bo mnieli niedostatek mydła marki „Fa”.
  Żeby nie wpaść w domu ,czy poza domem,to od niepamiętnych czasów stosowano chininę jako środek plemnikobójczy i odkażający o łagodnym, ale za to skutecznym działaniu.Do dzisiaj w wielu wysokorozwiniętych cywilizacjach stosuje się chininę a nie jakieś globulki „Zet”,Które w składzie mają m.in.DDT i organizm kopulantki to może wchłaniać i truć dalej.
  O!

 154. revers said

  idzie zloty wiek ale tylko dla 1% populacji globu, reszta do kAsacji lub skasowania.

  .https://www.youtube.com/watch?v=EopDuyLz2Zw

 155. NICK said

 156. NICK said

  Wybaczcie.

 157. slawek said

  Adam Śmiech: Ukraina … póki my żyjem

  Wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Kijowie w związku z 25-leciem niepodległości Ukrainy, a przede wszystkim, podpisana tam przez niego deklaracja, była dla mnie jednym z najsmutniejszych wydarzeń historii Polski po przełomie 1989 r…
  http://macgregor.neon24.pl/post/133651,adam-smiech-ukraina-poki-my-zyjemy

 158. Boydar said

  Rosja komentuje różne wydarzenia. Te bliższe i te dalsze. Przeważnie takie, które próbują godzić w Jej rację stanu pośrednio lub opłotkami. Bo każdy taki komentarz to jest przesłanie do wroga – miarkuj się.

  Rosja nie komentuje spraw i rzeczy, które są po Jej myśli. A jeśli są po Jej myśli, to … co ?

 159. Boydar said

  Żeby sobie Pan Sławek nie pomyślał że praca na darmo (149)


  Słowianin
  7 Wrzesień 2016 o 21:03
  Serdecznie proszę WPS nie porównywać Nikodema Dyzmy do III żydoRP , bo Nikuś jest naprawdę dużo mądrzejszy od tych głupkowatych kanalii , które rządzą od 1989 roku . Oni są po prostu krzyżówką Benny Hilla i Jasia Fasoli i jedynie co na razie pozostaje to śmiać się z ich szalonych rządów, bo to są tak naprawdę nie dość że skończeni idioci to i szaleńcy, a wiadomo, że tacy ludzie nie są w stanie stworzyć normalnego suwerennego kraju, bo czy sprzedajny szaleniec jest do tego zdolny?. Oczywiście jest zdolny, ale tylko do spłodzenia kraju opartego na kłamstwie, wyzysku, oszustwie, podłości, aferach nie rozliczonych bo ręka rękę myje, płatnych protekcjach, nepotyzmie itd . Taki kraj stworzyły te klauny masońsko – syjonistyczne przy pełnej aprobacie ogłupionego gojostwa, któremu mózgi zamieniono w gąbkę, ale to już jest ciężka praca parcha poparta potężnymi pieniędzmi.
  Wracając do Mostowicza; był patriotą i umarł jak wielki patriota. Wielka cześć jemu i chwała. Był tak sławny. Posiadał tyle pieniędzy, że spokojnie mógł się wykupić i uruchomić swoje znajomości, nie pójść do armii i wyjechać do USA, a jednak zginął w obronie Ojczyzny .
  Dla żydowładzy parchatej bohaterem jest za to wielki Bodo . Wielki kochaś Selmana, mający kumpli wśród żydów i o nim się kręcił filmidła. Wielki amant z pięknymi białymi zębiskami.

  Trochę chyba młody ten Słowianin ale wytłuszczenie moje

 160. AniaK said

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/radoslaw-sikorski-zgadza-sie-z-antonim-macierewiczem-chodzi-o-przysposobienie-obronne/e95nlm

  Pan Radek pewnie chce się załapać na nauczyciela. Zanim przeszkolą belfrów jako nauczyciel PO może zbić niezły szmal 🙂

  Pozdrowienia dla moich nauczycieli. Miło wspominam ten przedmiot ale do niczego mi się nie przydał 🙂

 161. Boydar said

  A który się przydał ?

 162. AniaK said

  Re161:
  Matematyka. To był mój ulubiony przedmiot.

 163. revers said

  re 115

  cos nie mozna dojrzec tej Bemki Putina, z linku 115

  .https://www.youtube.com/watch?v=FIyN4QS6NQ8

  na innym klipie porusza sie szybko samochod srodkiem szerokiej jezdni ale nie widac na szybko bez zblizen typu samochodu.

 164. AniaK said

  To moja ulubiona grzechotka 🙂

  .http://www.sklepkleks.com/galerie/v/voila-s621-liczydlo_10194.jpg

 165. NICK said

  Panie Revers. Jakoś tak się wydaje, że to temat… nieważny.

  A, wszystkim? Proszę:

 166. re1truth2 said

  Re 163
  Baczyć uważnie, niespiesznie, okulary założyć, mysz w pogotowiu…
  Przecież widać na zatrzymanym kadrze [zajawka video] początek trzeciego pasa – prawy dolny róg. A w ruchu – uderzenie dym i kurz 0:8 do 0:9

 167. Boydar said

  No właśnie Panie NICK’u, tak sobie własnie pomyślałem, że Pani Ania dzięki wrodzonemu talentowi do rachunków to zawsze sobie wszystko dokładnie wyliczyła.

  Eee tam, nie wolno się znęcać; różnie w życiu bywa. Tylko dlaczego za swoją krzywdę znęca się nad nami ???

 168. Boydar said

  Zero informacji co z kierowcą tego merca; dziwne. Chyba że go na miejscu utłukli albo sam się na wszelki wypadek zdżihadował.

 169. re1truth2 said

  Z merca kierowca jest w szpitalu ranny .https://www.youtube.com/watch?v=ZTRy7vzOQbU – bmw 7 0:47 – 0:48 – wypadek 2.09 piątek, a szczyt w Hangzhou 4.09 niedziela.
  A propos szczytu [Tych, których nie ma, tym bardziej nie będzie można uznać za problem. Niemcy z Deutsche Welle spotkali się z odmową wydania akredytacji na G20. Nie pomogły interwencje MSZ i tłumaczenia w ambasadzie w Berlinie. Chińczycy odpowiedzieli, że niemieccy dziennikarze sami wiedzą, z jakiego powodu nie mogą pojechać na szczyt. Dyrektor generalny stacji, Peter Limbourg wezwał organizatorów do zmiany decyzji.
  G20 pozostaje grą prowadzoną w rzeczywistości wirtualnej. To prawdziwe zwycięstwo Chin. Podczas gdy wszystkim na świecie wydaje się, że to jedynie Pokemony na smartfonach oferują zabawę w świecie, którego nie ma, z powodzeniem takie działania prowadzą Chińczycy.]
  😉 .http://i2.cdn.turner.com/cnnnext/dam/assets/160904011527-obama-g20-red-carpet-exlarge-169.jpg

 170. Ktoś said

  Warto napisać kilka słów o szkodliwości najpopularniejszych leków przeciwdepresyjnych (najczesciej przepisywanych) zwanych SSRI. Ich szkodliwość wynika z mechanizmu w jaki zwiększają one poziom serotoniny. Reasumując sa to chemiczne kastratory ktore długo po zaprzestaniu ich stosowania a nawet nieodwracalnie zaburzaja libido i pogarszają jakość nasienia. Ponadto zobojetniaja emocjonalnie tzw bierne samozadowolenie. Człowiek pod ich wpływem zatraca krytycyzm zainteresowanie swiatem (blokuja hormon motywacji-dopamine). Nasuwa się podejrzenie ze projektujacy te grupe antydepresantow mają na celu uczynienie z nieszczesnikow ktorzy wpadli w sidla lobby farmaceutyczno – psychiatrycznego ludzi bezwolnych biernych niczym automaty. Tacy ludzie odarci z motywacji i potrzeb eksploatacyjnych są łatwo zewnatrzsterowni.

 171. gosc said

  https://de.scribd.com/skosiewski-Herody Herodenspiel-IX swieczka chanukowa

 172. matirani said

  Święty TOMASZ z Akwinu – za Arystotelesem – wyróżniał przyczynę sprawcą, którą nazywał causa efficiens, oraz przyczynę celową, którą nazywał causa finalis. Przyczyna w jego rozumieniu to coś, co stanowi przyczynek do sensownego istnienia bytu.
  Tradycyjna teoria związków przyczynowych to kazualizm retrospektywny.
  Cybernetyczna teoría związków przyczynowych to kazualizm prospektywny.
  METACYBERNETYCZNA teoría związków przyczynowych to kazualizm retrospektywno -proespektywny, czyli pełny.

  Józef Kossecki – Metacybernetyka wydanie 2015 strona 68.
  ****
  Ktoś mi kiedys zalecał czytać Św Tomasza z Akwinu nie mając pojęcia o tym co w jego dziełach jest zawarte.

  Mam nadzieję, że się teraz dowie sam więcej.

 173. Jędrek said

  Do tak pięknie zastawionego stołu brakuje nam chyba paru rzeczy z obrazka https://s17.postimg.org/kp07whiy7/polish_lvov.jpg Bez kropki. A co tam.

 174. Siggi said

  Krytyka Izraela? Dla Kaczyńskiego to „antysemityzm”
  Dziś mamy w Europie nową wielką falę antysemityzmu, czasem zupełnie jawnego, czasem takiego cichego, dyskretnego koncentrującego się na atakach na państwo Izrael. Otóż pamiętajmy: Państwo Izrael jest można powiedzieć przyczółkiem naszej kultury w tamtym świecie, świecie z którym musimy współpracować i powinniśmy dążyć do tego, by nasze sposoby myślenia i nasze ideały się zbliżały.” Takie oto słowa padły z ust prezesa rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość Jarosława Kaczyńskiego podczas uroczystości pod synagogą w Białymstoku. Dla wielu nacjonalistów nie są żadnym zaskoczeniem, umiłowanie w stosunku do żydostwa ze strony neokonserwatystów ze wspomnianej partii jest od dawna znane.
  Nie oznacza jednak to że należy tego typu skandaliczne wypowiedzi ignorować, a wręcz trzeba na nie donośnie odpowiadać. Próbuje się nam wmówić, że antysemityzmem jest krytyka państwa Izrael, albo w ogóle jakakolwiek krytyka Żydów. Jeśli przyjmiemy taką definicję to owszem, tak jesteśmy antysemitami. I jesteśmy z tego dumni. Jesteśmy dumni z tego, że nie tolerujemy trwającego kilkadziesiąt lat ludobójstwa, rozstrzeliwania całych rodzin, wysiedlania, odpowiedzialności zbiorowej, prześladowania dziennikarzy i działaczy organizacji humanitarnych, zabójstw politycznych. Żydzi w tym konflikcie nie mają racji. Agresywnie przejęli te ziemię przeprowadzając rzezie, które nam Polakom mogą się kojarzyć wyłącznie z okrucieństwem Rzezi Wołyńskiej i nieprzerwanie wysiedlają zamieszkałych tam od setek lat Palestyńczyków. Nie jest przesadą, czy uproszczeniem że państwo Izrael stosuje hitlerowskie doświadczenia na swoich ofiarach.
  Kaczyński uważa Izrael za przyczółek naszej kultury. Owszem jest to część kultury liberalnej, a jej częścią są parady pederastów urządzane w Tel-Awiwie (na szczęście nie zawsze przechodzą bez konsekwencji), stawiania pomników Armii Czerwonej, jest to też część kultury Zachodu, ale w najgorszym konsumpcyjnym tego słowa znaczeniu, czyli wszystko to co główne nurty polityczne w tym PiS tak bardzo kochają. Warto wspomnieć, że to istnienie Izraela jest powodem destabilizacji Bliskiego Wschodu, to za wspieranie przez USA Izraela samoloty wbiły się w wieże WTC, to Izrael bombarduje wojska syryjskie walczące z Państwem Islamskim, to Izrael grozi cały czas wojną Iranowi, na którego terytorium przeprowadza akcje sabotażowe i morduje irańskich naukowców.
  Nasze sposoby myślenia nie będą się do siebie zbliżać, nie dopóki dokonywane są zbrodnie na Palestyńczykach, które uważane są za „obronę przed terrorystami”, dopóki w Izraelu edukacja historyczna opierać się będzie na antypolonizmie i fałszowaniu historii, dopóki Żydzi będą wspierać masową imigrację do Europy i dopóki będą zwalczać za wszelką cenę nacjonalistów pragnących obronić swoją kulturę, tożsamość, rasę. Usługiwanie Żydom i wysyłanie polskich żołnierzy na wojny na Bliskim Wschodzie, za które odpowiedzialność ponosi Izrael jest otwartą zdradą i narażeniem przez pisowski rząd Polaków na niebezpieczeństwo i śmierć w wyniku zamachów, które do tej pory miały miejsce wyłącznie na zdemoralizowanym Zachodzie.

  Nam, europejskim nacjonalistom bliżej jest duchowo i kulturowo do bohaterów z Fatahu, Hamasu i Hezbollahu, którzy czynnie zwalczają państwo, które nigdy nie powinno powstać. Wołaliśmy, wołamy i wołać będziemy zgodnie: „Bomby na Izrael!”.

  http://autonom.pl/?p=15927

 175. Siggi said

  http://pl.sputniknews.com/swiatowa_prasa/20160907/3833194/wsj-syria-podzial.html

 176. Siggi said

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/133642,co-sie-dzieje-na-swiecie-07-09-2016

  F. William Engdahl: „15 lipca może przejść do historii jako jedna z najbardziej przełomowych porażek amerykańskiego imperializmu, tak zwanego Nowego Porządku Świata Dawida Rockefellera & spółki”.
  F. William Engdahl: Najwyżsi urzędnicy ds. bezpieczeństwa narodowego USA przyznają się do zamachu stanu w Turcji

  Dalej w lincku …………

 177. La Reine Toronto said


  skoro Pan Nick nie slucha to i ja lamie regulamin:

 178. Peryskop said

  Poszło o szwabski sponsoring i tak teraz modną nadreprezentację. O Tokarczuk i wiadome wątki.

  A gdzie jest prawda poza-literacka ?

  Zamieszanie wokół Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus”

  Po tekście Krzysztofa Masłonia w tygodniku „Do Rzeczy”, jednego z jurorów Angelusa, protestują Monika Sznajderman i Andrzej Stasiuk. Poeta Ryszard Krynicki rezygnuje z zasiadania w gronie jury nagrody. Część pozostałych jurorów także zabrała głos….

  http://ksiazki.onet.pl/wiadomosci/zamieszanie-wokol-literackiej-nagrody-europy-srodkowej-angelus/3gfmjf

 179. Peryskop said

  Re 176

  3 komenty pod zalinkowanym textem :

  roux 07.09.2016 07:55:33
  Tajna siatka CIA w patriarchacie Konstantynopola – skojarzenie z Watykanem i „spontanicznym” pojawieniem się „Solidarności ” jakoś dziwnie nie daje się odpędzić.

  zygmuntbialas 07.09.2016 10:09:15
  @roux 07:55:33
  „Tajna siatka CIA w patriarchacie Konstantynopola…”. –
  Tak, dostarczył F. William Engdahl porządnych informacji.
  I skojarzenia Pańskie wydają się być słuszne.
  Proszę zerknąć pod notkę, link:
  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/133334,jak-krym-odplynal-od-nato-19-08-2016
  Tam kpt Michał Jarzyński rozpoczął dyskusję na temat roli JP II, kontynuowała pani Tiamat. Opracuję to w formie notki…

  Oscar 07.09.2016 13:06:25
  To już dzisiaj chyba jest oczywiste że wiadoma globalna mafia ustawiła w Watykanie swojego człowieka w osobie JPII.
  A JPII powprowadzał ludzi mafii do całego KK.
  To był gigantyczny sukces mafii.
  Solidarność to z jednej strony była agentura mafii (doradcy i wielu znanych „działaczy”) a z drugiej strony masy pożytecznych idiotów ogłupianych przez mafię skutecznie poprzez ambony w kościołach.
  Doradcy czyli agentura mafii rządzą Polską (grabiąc ją na rzecz i w interesie mafii) a „mohery” czyli pożyteczni idiocie nadal nie rozumieją co się stało
  i nadal są zaczadzeni mafijną propagandą kościelną (agent mafii JPII świętym, wspaniałym, przewodnikiem…).

  ===

  Smutne te wnioski. Ale niestety realistyczne.

 180. Tamtaki said

  Reina, Nick to szkodnik. A Pani?

 181. Siggi said

  http://zakulisami.org/jedzenie-z-mikrofalowki-powolna-smierc-na-wlasne-zyczenie/

 182. Tamtaki said

  Siggi.
  Nikt nie je tylko jedzenia z mikrofalówki.
  To raz.
  Dwa, nic niczego nie szarpie w mikrofalówce. Napisane przez mikrocefala dla mikrocefali.
  Dziennikarze to idioci.

 183. Siggi said

  http://slepamanka.neon24.pl/post/133650,clinton-trump-i-pierwsza-debata-w-tv-widziane-z-usa

 184. Siggi said

  http://www.kresy.pl/publicystyka,analizy?zobacz%2Fjak-wygladalaby-wojna-usa-z-chinami-raport-rand-corp-nt-potencjalnego-konfliktu

 185. Siggi said

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160906/3830577/Telewizja-Inter-oblezenie-krytyczna-sytuacja.html

 186. Siggi said

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/spoleczenstwo/5429-urzedniczka-dostala-38-milionow-od-miasta

 187. Isia said

  Re: 180 Pan Tamtaki …

  … podważa Pan szkodliwość oddziaływania mikrofali na jedzenie ? …

  … w wielu polskich domach są mikrofalówki … to nie jest błaha sprawa …

 188. Boydar said

  @ Ktoś (170)

  .http://img.sadistic.pl/pics/8d137b261389.jpg

 189. Greg said

  Lepiej papier toaletowy ,,konsumować” niż żarcie z mikrofali!!!
  Kto twierdzi inaczej jest Głupcem.

 190. Boydar said

  @ Pani Isia (185)

  W takich dylematach przypomnieć warto – „kto ma rozum, niech …”. Właśnie przeliczyć trzeba, rozważnie przeanalizować. Mikrofalówka nie jest szkodliwa bo jest mikrofalówką. Tak jak „prąd w gniazdku” nie jest szkodliwy a’priori bo jest prądem. Szkodliwe są poszczególne zastosowania. Jeżeli podgrzewanie mikrofalami rozwala do imentu strukturę pożywienia, a to właśnie ta struktura stanowi jego największą i pożądaną cechę, to użycie mikrofalówki szkodliwe jest. Nie dość że nie otrzymujemy tego na co mamy nadzieję, to dostajemy coś zupełnie innego o niesprecyzowanych właściwościach. W najlepszym przypadku suche kalorie. A zdarza się że niestety gorzej. Ale o tych zależnościach nikt nam nie powie, bo okazałoby się przy okazji, że nasze jedzenie to kalorie na ostatnim miejscu. Łatwiej jest promować wegetarianizm i różne „diety”.

  Techniczny aspekt obecności silnego źródła mikrofal w bezpośrednim sąsiedztwie naszego organizmu trudny jest do oceny w aspekcie oficjalnej nauki. Zdrowe to to zapewne nie jest. Choć sama konstrukcja urządzeń ekranuje pole w.cz. właściwie w 100%. Co do innych możliwych aspektów akademicy na wszelki wypadek milczą.

  Rozsądnie rzadkie stosowanie mikrofalówek nie obali nam cywilizacji, w każdym razie nie podejrzewam.

 191. Boydar said

  @ link od Pana Siggi (182)

  Zaczynają nas przyzwyczajać ?

 192. Greg said

  Mikrofale c.d.
  .https://www.youtube.com/watch?v=y4XRPKpVKXM
  .https://www.youtube.com/watch?v=uteiypBIldA

 193. Boydar said

  Linki podane przez Pana Grega (190) rozwijają w sposób klarowny to, co napisałem oględnie do Pani Isi w (188).

  Szczerze zachęcam do obejrzenia; tylko dwanaście minut. Dziękuję Panu Gregowi bardzo.

 194. revers said

  re181

  ostanio wyskocylz w internecie sonadzowe 2 punkty, przewagi Trumpa nad Klinton, czyli paktycznie nic, a potwierdza tylko ze wybory wygrywaja sondaze i liczacy glosy w ostaniej fazie wyborow, wyborcy to tlo do demokracji, abedzie i tak jak zadecyduja inne pozakrajowe gremia, wewnetrzne loze i grupy interesu miedzynarodowych korporacji, np. Soros Inc..

 195. re1truth2 said

  [Skuteczne rozwiązanie konfliktu w Syrii możliwe jest tylko poprzez „podzielenie kraju na kilka części”, uważa publicysta „The Wall Street Journal” Bret Stephens.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiatowa_prasa/20160907/3833194/wsj-syria-podzial.html%5D

 196. re1truth2 said

  Rozwinięcie 193
  https://pracownia4.wordpress.com/2016/09/07/turcja-interweniuje-w-syrii-przy-wsparciu-usa-koniec-marzen-o-kurdyjskiej-autonomii-lub-niezaleznosci/

 197. Boydar said

  „… Prezydent Warszawy zapowiedziała specjalny audyt, komisję ws. reprywatyzacji oraz wstrzymanie zwrotów …”

  „Stalin to człowiek, który wrogów Rosji zabijał rękami wrogów Rosji” (Churchil, wiedział co mówi)

  http://wawalove.pl/Sad-zakazal-sprzedazy-zreprywatyzowanej-dzialki-przy-Palacu-Kultury-i-Nauki-a23912

  I wcale Hajce nie zazdroszczę, ta struna jest cienka ale bardzo mocna.

 198. Lily said

  Ad 174.
  Anty-polonizm,i Polako-zerstwo osbnikowi temu
  nie przeszkadza.Gnac go od wladzy,bo to wrog.

 199. Boydar said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1041267,title,Setka-zwolnionych-na-wojskowej-uczelni,wid,18497213,wiadomosc.html?ticaid=117b12&_ticrsn=3

  I to są rzeczywiście istotne ruchy. A to co jest publicznie mówione dla PR czy maskirowki nigdy nie miało większego praktycznego znaczenia; przecież za wyjątkiem „wybitnych publicystów” nikogo to i tak specjalnie nie interesuje.

 200. Dr Klaudia Kościelska, JAK AMERYKANIE I NIEMCY STWORZYLI ZSRR? Z dokumentów znalezionych w tajnych archiwach zachodnich mocarstw wynika, że to kapitalistyczne kraje sfinansowały komunistyczną rewolucję w 1917 roku. Dlaczego USA i cesarstwo Niemieckie pomagały zbudować najbardziej zbrodniczy system totalitarny w dziejach? Dwaj budowniczowie rewolucji – Trocki i Lenin – swój sukces zawdzięczali nie ciemiężonym masom, lecz rekinom finansjery z Zachodu. Komunistyczny przewrót był dla kapitalistów świetnym interesem, Świat Wiedzy 5/2016 (wrzesień) HISTORIA, z transparentem JAK AMERYKANIE I NIEMCY STWORZYLI ZWIĄZEK RADZIECKI, s, 1, 14-20.

  W Heibronnie Ukrainiec odpowiedział mi, że Lenin NIE POTRZEBOWAŁ kapitału szwajcarskiego, gdyż MIAŁ kapitał niemiecki, angielski i amerykański !!! co awansuje go na Kapitalistę WSZECHCZASÓW. Lenin był rosyjskim patriotą, który chciał RATOWAĆ Imperium marksizmem, natomiast Trocki był Wrogiem wszystkiego co rosyjskie.
  Kijowscy rabini zaprosili Piłsudskiego, żeby pojechać na Kreml i krzyczeć: TY ŻYDOSKI GNOJU, ZARAZIŁEŚ KAPALANKE SYFILISEM TO KOPULUJ JĄ !!! więc Lenin musiał przyjąć Afanasję na nałożnicę, co CIESZYŁO hrabiego Kurowskiego. Ponieważ Lenin znał Piłsudskiego jako Przyjaciela brata-Aleksandra to bardzo się go bał, więc dał armię Trockiemu z Kijowa, który się Piłsudskiego NIE BAŁ.
  Gdy Armia Czerwona była pod Warszawą to Afanasja dokonała zamachu na Lenina na rozkaz Borysa Sawinkowa. Ukrainiec strofował mnie; PRZECIEŻ WIDZIAŁEM TEN PISTOLET, Z KTÓREGO STRZELAŁA. TO JEST BROŃ PROSTYTUTKI PARYSKIEJ, Z TEGO CZŁOWIEKA ZABIĆ NIE MOŻNA. Strzelała jednak Z PRZYŁOŻENIA, gdy wsiadał do samochodu po wiecu w fabryce Ravilsona, co URUCHOMIŁO syfilis, o co chodziło.
  Po klęsce pod Warszawą Trocki musiał UWOLNIĆ Dzierżyńskiego, który ze Stalinem SPRZEDALI Południową Mongolię Chińczykom i Północną Mandżurię Japończykom za rozgromienie Państwa Eserów na Syberii i wypędzenie Polaków z Odessy – co nie zgadza się z wersją, że to AMERYKANIE okupowali Syberię pod Czeskim Lwem i Polskim Orłem.
  Książę Demidow opowiadał, jak Stalin wyeliminował Trockiego: Trocki miał list Lenina, w którym ten łaje Krwawego Polaka za wyładowywanie narodowych kompleksów na inteligencji rosyjskiej. List ten pokazali dyrektorowi szpitala, w którym leczył się Dzierżyński. Gdy potem Trocki zgłosił się po Duumwirat po Dzierżyńskim to Stalin powiedział PASZOŁ WON, BO PSAMI POSZCZUJE. ROSJANIE ROZSZARPIĄ CIĘ, ŻE DAŁEŚ ŻYDOM SEFARDYJSKIM 15 TYSIĘCY TON ZŁOTA – co było wyeliminowaniem kapitału amerykańskiego.
  Renta kolonialna wynosi 15%, renta niewolnicza 30% a renta komunistyczna ponad 50%, gdyż robotnik był motywowany PATRIOTYCZNIE. Gdy skończyła się Motywacja Patriotyczna na skutek eksploatowania jej to Komunizm poszedł na Licytację. Z zaborach pruskim i rosyjskim podatki bezpośrednie i pośrednie wynosiły 7% a w austriackim 13,5%, bo były Motywowane Patriotycznie – czyli że Bieda Galicyjska była skutkiem Patriotyzmu. Podatki w Niemczech były NAJNIŻSZE, gdyż Żelazny Kanclerz ZAREKWIROWAŁ 50% renty technologicznej kolei żelaznej na Zjednoczenie Niemiec, która to renta Po Zjednoczeniu poszła na Dobrobyt.
  Z tych racji Imperium Brytyjskie było NIEOPŁACALNE, a Opłacalnym był NIEWOLNICZY Związek Sowiecki.

 201. Kapitan Bąba said

  Część czytelników Gajówki zna chyba Pocztę Zdrowia. Przepraszam za wklejenie takiego długiego tekstu, ale uważam, że jest b. wartościowy.

  Bezpłatny newsletter elektroniczny Poczty Zdrowia jest polskojęzycznym wydaniem francuskiego newslettera Santé, Nature, Innovation. Dostarcza on najnowszych i w pełni wiarygodnych (potwierdzonych wieloma badaniami naukowymi przeprowadzanymi na całym świecie) informacji o naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom. Wszelkie wskazania i zalecenia są dodatkowo zweryfikowane
  Jean-Marc Dupuis wkrótce uciszony?
  Szanowny Czytelniku,

  większość osób uważa, że Internet jest bezpłatny i niezależny. Jednak dziś tak już nie jest.

  Masz pewnie wrażenie, że otrzymywanie e-maili ode mnie nic nie kosztuje.

  Ale tak nie jest.

  Mój gmail się zablokował, kiedy przekroczyłem liczbę wysyłanych przeze mnie wiadomości do 300 Czytelników Poczty Zdrowia. Od tej chwili zostałem zmuszony do korzystania z profesjonalnego systemu „routingu” i musiałem zacząć płacić, aby moje listy nadal mogły docierać do adresatów.

  Obecnie płacę tysiące euro co roku, aby mieć prawo do dalszej wysyłki wiadomości.

  Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę. Ale faktem jest, że nie mam wyboru. Gdybym nie korzystał z tych systemów, byłbym skazany na milczenie przez kilka wielkich firm, które kontrolują Internet: Google, Orange, Free, Yahoo, Apple itd.

  Obecnie firmy te robią, co chcą: w każdej chwili mogą podjąć decyzję o „zawieszeniu” Twojego konta.

  Narzucają coraz więcej norm i „zakazanych” słów. Musiałem zatrudnić specjalistę informatyka. Gdybym tego nie zrobił, wiadomości nie wychodziłyby z mojego konta, nie docierałyby do adresatów.

  W razie blokady konta, w świetle prawa nie dysponujesz żadnym sposobem, by dowiedzieć się, dlaczego konto zostało zablokowane, nie masz żadnego środka odwołania.

  Nie wiesz zupełnie, co zrobić, by przywrócić komunikację. Często, po drugiej stronie kabla nie ma nikogo, tylko komputer, serwer (lub „robot”), który Cię usunął, a Ty nie możesz z nim porozmawiać, żeby wyjaśnić.

  Kilka tygodni temu zdarzyło się, że ponad 200 000 czytelników przestało otrzymywać moje wiadomości. Komunikacja została przywrócona, ale w każdej chwili znów może zostać przerwana.

  Niestety, jest to bardzo prawdopodobne, że wkrótce wiadomości ode mnie będą automatycznie kierowane do folderu „Kosz” Twojej skrzynki mailowej, a nawet całkiem blokowane przez serwer, zanim do Ciebie dotrą.

  Nic Ci nie przyjdzie z protestów. Twój dostawca usług internetowych wytłumaczy Ci, że oczywiście robi to dla Twojego dobra. I aby uchronić Cię przed zagrożeniami płynącymi z informacji niezatwierdzonych przez władze, zdecyduje o zablokowaniu wiadomości ode mnie.

  Wielkie firmy i rządy ograniczają dostęp do Internetu
  Przez około dziesięć lat Internet był wolny. Mogłeś pisać, co chciałeś, nie musiałeś się niczego obawiać. Często porównuje się te czasy do epoki Dzikiego Zachodu, zanim władze i wielkie firmy nie zaczęły się wtrącać.

  Technicznie, nie było możliwe powstrzymać ludzi korzystających z Internetu od mówienia i robienia, co chcieli. Mogłeś wysłać jakąkolwiek wiadomość, w tym Twoje ulubione piosenki czy jakikolwiek tekst, który wydał Ci się pomocny lub interesujący.

  Ale nastąpiły zmiany.

  W 1995 r. powstały Yahoo i Wanadoo (obecnie Orange), w 1998 r. powstała firma Google, w 1999 r. Free, w 2004 r. Facebook, w 2005 r. Youtube, w 2006 r. Twitter, wśród innych „gigantów web”, jak ich się dziś nazywa.

  Dyrektorów tych spółek jest niewielu: około dwudziestu na całym świecie.

  Wszyscy oni się znają i podzielają wspólną wizję świata. Utrzymują bliskie stosunki z rządami, zarówno z rządem amerykańskim, jak i rosyjskim, angielskim, niemieckim, japońskim i chińskim.

  Są zmuszeni do współpracy z rządami, gdyż w przeciwnym razie mogliby zostać ukarani wykluczeniem (o czym miała okazję przekonać się firma Google w Chinach w 2010 r. 1; można powiedzieć, że od tamtej pory dobrze zrozumieli, o co chodzi). W grę wchodzą miliardy i nie ma żartów.

  Na początku te spółki sprawiały wrażenie sympatycznych: dzięki nim można było uzyskać dostęp do Internetu i wszelkiego rodzaju usług (wyszukiwanie, poczta elektroniczna) za śmieszną kwotę, często nawet nieodpłatnie.

  Ale zdarzyło się to, co miało się zdarzyć.

  Wmieszały się w to władze polityczne
  Firmy te rozwinęły się tak bardzo, że zainteresowały się nimi władze całego świata.

  Nagle powiedziano nam, że wolność w Internecie „stanowi problem”. To nastąpiło na początku tego wieku.

  Jak zawsze, wszystko zaczęło się od kwestii, która wydawała się słuszna: portale oskarżano o łamanie praw muzyków poprzez pozbawianie ich przysługujących im opłat z tytułu praw autorskich. Władze wykluczyły je, jak to się stało w przypadku portalu Napster zamkniętego w 2001 r.2

  Mówiono nam również o pedofilach, terrorystach, handlarzach bronią i narkotykami…

  Wszyscy powiedzieli „zgoda”, ponieważ, oczywiście, wszyscy lubimy muzyków, a nikt nie lubi pedofili, terrorystów i handlarzy bronią i narkotykami.

  Powiedzieliśmy „zgoda”, nawet, jeśli w głębi serca wiedzieliśmy, że Mozart nigdy nie potrzebował wpływów z tytułu praw autorskich czy innych opłat licencyjnych, by komponować swoje opery i symfonie.

  Powiedzieliśmy „zgoda”, choć wiedzieliśmy, że 75% pobieranych na całym świecie opłat za muzykę dzielą między siebie tylko cztery koncerny notowane na Wall Street (Sony, Universal Music Group, EMI oraz Warner Music Group) oraz że trafiają one zwykle do tych samych „artystów”, niekoniecznie najlepszych3.

  Powiedzieliśmy „zgoda”, choć bardzo dobrze wiedzieliśmy, że ci, którzy są zdecydowani obejść zasady – mafiozi, terroryści – i tak zawsze znajdą sposób, by to zrobić.

  Ale to jeszcze było OK, to słuszna sprawa – tak myśleliśmy.

  W rzeczywistości, zakaz bezpłatnego dzielenia się muzyką, filmami i innymi treściami w Internecie miał tylko jeden skutek: wydać internautów „ze skrępowanymi rękami i nogami” na pastwę reklamowego pałowania, od którego Internet był dotąd wolny.

  Co to ma wspólnego?

  To bardzo proste:

  Odtąd wszystkie oficjalne portale muszą płacić za korzystanie z treści. Kolosalne grzywny i kara pozbawienia wolności do 70 lat grożą za nieprzestrzeganie tej zasady4. To szybko spowodowało wstrzymanie wszelkich inicjatyw poza systemem „kasy”, odtąd nielegalnych.

  Mogą więc już tylko wszędzie umieszczać „banery”, „pop-ups”, „Google Ads” i inne reklamowe miniatury „Outbrain”, „Taboola” itd.

  Ale w tym systemie, 85% światowych dochodów z reklamy w Internecie trafia do tylko dwóch firm: Google’a i Facebooka5.

  Dysponują więc one źródłem praktycznie nieograniczonych dochodów, dzięki któremu mogą wykupywać kolejne portale i systemy generujące ruch. Każdy nowy system po osiągnięciu pewnych rozmiarów jest „wchłaniany” przez jedną z nich: tak było z Youtubem, Whatsappem, Snapchatem i wieloma innymi.

  To, co pozwala Google i Facebookowi rejestrować niesamowite ilości danych na temat „użytkowników” (na temat Ciebie i mnie), daje im również kontrolę i okazję do generowania jeszcze większych dochodów:

  W jaki sposób Google i Facebook w ukryty sposób zarabiają pieniądze Twoim kosztem?
  Dzięki swojej skali Google i Facebook mogły pozwolić sobie bez żadnych ograniczeń na to, co wstydliwie nazywają monetyzacją danych użytkowników.

  Oznacza to, że rejestrują wszystko, co robisz, kiedy wchodzisz na ich strony, a następnie odsprzedają te informacje spółkom, które chciałyby Cię skuteczniej namierzyć.

  Facebook rejestruje Twoje dane nawet wtedy, gdy nie jesteś połączony. Kiedy użytkownik kliknie na przycisk „wyloguj” z Facebooka, portal pozostawia na jego komputerze plik, który zawiera osobiste informacje i dalej przekazuje Facebookowi dane na temat nawigacji danego internauty6.

  Konkretnie, skutek jest taki, że kiedy korzystasz z jakiejkolwiek takiej aplikacji, wszystko, co robisz, czytasz lub piszesz na portalach internetowych gigantów, jest metodycznie rejestrowane przez te firmy. Następnie dane są odsprzedawane lub wykorzystywane, by na Twoim ekranie, iPhonie, w Twojej skrzynce mailowej, na Twoim iPadzie, zasypywać Cię coraz bardziej agresywnymi ofertami reklamowymi.

  Gdyby Internet pozostał wolny, tak by się nie stało, gdyż użytkownicy naturalnie przestaliby wchodzić na strony, które gromadzą ich prywatne dane w celu odsprzedaży i przytłaczania ich reklamami.

  Ale to jeszcze nic.

  Najgorsze z najgorszych
  Najgorsze z najgorszych jest to, że pod pretekstem zwalczania przestępczości i, oczywiście, terroryzmu, wielkie firmy internetowe udostępniły państwom potajemnie dane i wiadomości użytkowników.

  Ten system publicznego szpiegowania został obnażony dzięki Edwardowi Snowdenowi7, wśród innych „wysyłaczy ostrzeżeń”. Ale publiczne obnażenie tego procederu nic nie zmieniło. Wszystko jest jak było, tylko jeszcze gorzej.

  Oczywiście, ten system uprzykrzania nie powstrzymał krwawych zamachów terrorystycznych, wojen ani w najmniejszy nawet sposób nie wyhamował islamizmu, handlu narkotykami, bronią (w tym atomową) ani sieci prostytucji czy pedofilii, które obecnie mają się lepiej niż kiedykolwiek.

  Ci, którzy potrzebują, doskonale umieją posługiwać się systemami szyfrowania danych, dzięki którym unikają nadzoru w Internecie.

  Natomiast niewinny obywatel, który o niczym nie ma pojęcia, który nie ma sobie nic do zarzucenia i który w związku z tym nie stosuje żadnych środków ostrożności, już nie ma żadnego życia prywatnego. Nie zrobi już nic takiego, co nie zostałoby zarejestrowane w sposób ostateczny na serwerach Google’a i innych, w których dane są przechowywane do dyspozycji władz.

  Jego zakupy, jego kontakty i przede wszystkim – jego opinie będą odtąd należycie rejestrowane i zachowane na wieczność na zabezpieczonych serwerach. Jeśli chodzi o jego dane bankowe, już od dawna państwo ma do nich bezpośredni dostęp, a od 1 stycznia 2018 r. nastąpi automatyzacja systemu na skalę światową dzięki automatycznej wymianie danych bankowych dotyczących zagranicznych rachunków bankowych.

  Jasne, ale skoro nie mam sobie nic do zarzucenia, to nie mam się czego obawiać – być może mi odpowiesz.

  Dlaczego sprawa dotyczy wszystkich?

  Ten system szpiegowania i rejestracji danych informatycznych wydaje się nie stwarzać problemów uczciwemu obywatelowi.

  Ale to pozostaje prawdą jedynie, dopóki przestrzegane są swobody obywatelskie.

  Kiedy w jakimś państwie zapanuje klimat obaw lub nietolerancji, kiedy pewne przekonania, dotąd powszechnie akceptowane, staną się „przestępstwami” (ostatnio we Francji wiele przekonań stało się przestępstwami), obywatel staje się prawnie i fizycznie zagrożony.

  Niestety, nie brakuje historycznych przykładów przekształcania się, w następstwie fatalnych i nieoczekiwanych wydarzeń, państw prawa w państwa policyjne, w których przeciwników zatrzymuje się i prześladuje za przekonania.

  Nikt nie wie, które przekonania i działania staną się z dnia na dzień niepożądane. To mogłoby nawet być coś, co dziś wydaje nam się nie do wiary 8.

  Przypomnij sobie, że w ciągu kilku tygodni posiadanie zwykłego skrawka ziemi, co wydawałoby się najbardziej akceptowalną rzeczą na świecie, stało się ciężkim przestępstwem karanym deportacją lub śmiercią po rewolucji bolszewickiej w 1917 r.

  Posiadanie kilku gram złota groziło karą więzienia w Stanach Zjednoczonych, w 1933 r., kiedy to prezydent Roosevelt zarządził rekwizycję złota od obywateli amerykańskich 9.

  Posiadanie rodziców pochodzenia żydowskiego stało się niebezpieczne w Niemczech, w latach 30. ubiegłego wieku, choć jeszcze kilka lat wcześniej Żydzi stanowili dużą część społeczeństwa i elit niemieckich! (uczony Albert Einstein, poeta Heinrich Heine, botanik Otto Warburg – laureat nagrody Nobla w 1931 r., Paul Ehrlich, kompozytor Feliks Mendelssohn…).

  Posiadanie zwykłego tytułu akademickiego stało się przestępstwem w Chinach podczas rewolucji kulturalnej w 1966 r.10. Groziła za to zsyłka do obozu pracy, co było synonimem śmierci.

  Noszenie okularów skazywało na prześladowania w Kambodży, kiedy w 1975 r. do władzy doszli Czerwoni Khmerzy i rozpoczęli polowanie na „intelektualistów”.

  A kto jeszcze pamięta, że jeszcze niecałe czterdzieści lat temu Iran i Afganistan były krajami, w których dobrze było żyć?

  Nikt nie wie, co nas czeka w przyszłości, i nigdy nie będzie wyryte w marmurze, że gdzieś, w jakimś kraju, pozostanie tak, jak jest.

  Także we Francji zdarzały się zawirowania, okresy ciemności, w czasie których trwały intensywne prześladowania.

  Obecnie jedyną linią obrony pozostaje milczenie i różne strategie zmierzające do uniknięcia, by zostać okrzykniętym przeciwnikiem reżimu. Ale co zrobić, jeśli cała Twoja dotychczasowa korespondencja, w tym wymiana prywatnych wiadomości w gronie rodzinnym, została zarejestrowana i może zostać przeanalizowana przez służby państwowe?

  Czy nawet Poczta Zdrowia może wkrótce zostać zablokowana?
  Choć nie udało im się (najdelikatniej mówiąc) powstrzymać terroryzmu, handlu narkotykami czy pedofilii w Internecie, rządy państw i wielkie firmy internetowe dysponują obecnie wszelkimi środkami blokowania osób, które, tak jak ja, wykorzystują Internet do swobodnego wyrażania opinii na ważne tematy, np. na temat zdrowia.

  W rzeczywistości nie ma nic prostszego dla władz niż ogłosić, że taka czy inna strona powinna zostać objęta zakazem lub ograniczeniem użytkowania, ponieważ podaje niezatwierdzone informacje na temat zdrowia.

  Nie ma nic prostszego dla internetowego giganta niż wyjaśnić, że przekazywanie pewnych wiadomości nie spełniających kryteriów zostaje wstrzymane w celu ochrony użytkowników.

  I zawsze podawany jest ten sam pretekst: bezpieczeństwo. Państwo rozumieją, to kwestia zdrowia publicznego, trzeba chronić ludzi.

  Istnieją już plany zakazania publikowania w Internecie wszelkich informacji na temat zdrowia ocenianych jako „niezgodne”: niezgodne z tym, co mówią władze, oraz sprzeczne z interesem wielkich koncernów farmaceutycznych.

  W imię – oczywiście – „interesu ogółu”, Google rozpoczął już „umieszczanie na indeksie”, czyli likwidację stron badawczych oraz odniesień do stron takich jak nasza, które rozpowszechniają informacje alternatywne i niezależne na temat zdrowia11.

  Google sprzymierzył się z największą siecią medycyny konwencjonalnej w Stanach Zjednoczonych, by dostarczać użytkownikom bezpośrednio informacje na temat metod leczenia dopuszczonych przez FDA (władze sanitarne). I tak, jeśli w Stanach Zjednoczonych wpiszesz w oknie wyszukiwarki Google „arthritis” (artroza), nie pojawiają się już żadne niezależne strony (jak Poczta Zdrowia). Na pierwszej stronie masz dostęp jedynie do metod „zatwierdzonych” przez władze, na niekorzyść wszelkich metod naturalnych.

  Już niedługo systemem tym zostanie także objęta Europa i reszta świata.

  Cenzura gorsza niż w państwach policyjnych
  Ten system jest gorszy niż cenzura w reżimach totalitarnych. W Europie użytkownicy wyobrażają sobie, że są wolni i że mają dostęp do różnych źródeł. Nie mają pojęcia, że są ofiarami manipulacji i są w związku z tym jeszcze bardziej podatni na propagandę.

  A przecież brak różnorodności opinii, a zatem również brak wolności opinii na największych portalach internetowych wprost bije po oczach.

  Już zdajesz sobie z tego sprawę, przeglądając aktualności.

  Bez względu na to, czy wejdziesz na Google News, Yahoo News, Apple News czy na jakikolwiek inny oficjalny portal informacyjny, widać głównie powielanie w nieskończoność przez maszyny tych samych oficjalnych depesz, pochodzących z wielkich rządowych „agencji prasowych”.

  Brak jakiejkolwiek niezależności, jakiejkolwiek różnorodności opinii. To królestwo „kopiuj-wklej” w różnych przebraniach.

  I oto przyczyna i źródło głębokiego zniechęcenia i złego samopoczucia, które odczuwasz podczas przeglądania portali informacyjnych. Przeczuwasz, że po drugiej stronie kabla nie ma nikogo, kto myślałby w sposób wolny, kto stawia pytania.

  Portale informacyjne podobne są do sfory wilków, które rzucają się na wspólną ofiarę, by zrobić z nią jedno i to samo.

  Zachować krytyczne podejście
  Kiedy czytasz Pocztę Zdrowia, wiesz, że ktoś do Ciebie pisze.

  Wiesz, że istnieję, że szukam, że żyję, i że (czasem) coś znajduję, że mam wzloty i upadki. I masz rację, bo rzeczywiście jestem, jestem człowiekiem z krwi i kości, mam swoje zalety i wady, nadzieje i obawy, radości i smutki, sukcesy i porażki.

  Zachowujesz krytyczne podejście i masz rację: właśnie tego nam trzeba! To jest podstawa zdrowej relacji.

  Nie udaję, że zawsze mam rację. Nie po to tu jestem, by zmusić cały świat do uznania tego samego systemu myślenia.

  Wręcz przeciwnie, uważam, że szczególnie warto żyć wtedy, gdy siedzi się za sterami własnego życia. Myślę, że ważne jest, by każdy posługiwał się własnym mózgiem, dysponował narzędziami do dokonywania wyborów, nie pozwalając innym, by dyktowali mu zachowania i przekonania uzgodnione przez decydentów.

  Nie dlatego uwierzę, że ktoś mi powie: na temat szczepień nie ma dyskusji. Staram się dowiedzieć, czy to prawda, czy to się sprawdzi w takim samym stopniu w przypadku wszystkich szczepień w każdych okolicznościach (a postawić pytanie, to już na nie odpowiedzieć).

  Kiedy słyszę, że na taką chorobę jest takie lekarstwo, staram się także dowiedzieć, czy to się sprawdzi w przypadku wszystkich. A ponieważ świat jest złożony, nie będziesz zaskoczony, dowiadując się, że nie, właśnie jest na odwrót, żadne lekarstwo nie sprawdza się u każdego, i to jest powód, dla którego każdemu z nas, wolnych i odpowiedzialnych dorosłych, powinno zależeć na minimalnej wiedzy o swoim zdrowiu, zanim połknie jakiekolwiek lekarstwo lub podda się jakiejkolwiek operacji.

  Teraz czytasz moją opinię, moje powody, i sam zdecydujesz, czy masz w ręku wszystkie dane, by podjąć decyzję o naśladowaniu mnie, czy też nie.

  Ale gdzie jest podejście krytyczne wielkich mediów, które wkrótce zajmą cały Internet?

  Stopniowo wszystkie treści zawarte na wielkich portalach ulegają wyjałowieniu, ujednoliceniu. Facebook, Google, Twitter, Yahoo już całkiem oficjalnie blokują wszystkie treści, które nie spełniają ich rzekomych „kryteriów etycznych”, z dnia na dzień coraz bardziej surowych.

  Lecz jest to etyka nietolerancji: osoby, które nie podporządkują się ich politycznie poprawnej ideologii, podlegają bezlitosnej eliminacji, pozbawia się je miejsca wyrażania opinii.

  Dlatego właśnie muszą koniecznie istnieć przestrzenie oddechu jak Poczta Zdrowia. Kiedy znikną, świat stanie się szarym i zakurzonym więzieniem, nawet jeśli nie ma krat i drutów kolczastych.

  W jaki sposób będą próbować nas uciszyć?
  Internetowi giganci mają sposoby na zablokowanie naszej poczty elektronicznej, i to jest problem.

  Dlatego właśnie nie spodziewam się, że będę mógł wiecznie wypowiadać się za pośrednictwem poczty elektronicznej, nawet jeśli uda nam się płacić „okup” za przesyłanie naszych wiadomości.

  Odbędzie się to w ciszy, równie cicho jak aresztowanie przez tajne służby w dyktaturze policyjnej.

  Pewnego dnia otworzysz skrzynkę mailową i… nie znajdziesz żadnego newslettera ode mnie. Poczekasz dzień, dwa, pięć i… cisza.

  Niektórzy z czytelników zaczną się zastanawiać, co się dzieje. Będą chcieli ponownie zaprenumerować. Ale nic to nie da. Powiedzą więc sobie: Widocznie przestał wysyłać, zajął się czymś innym.

  A potem, jak to zwykle bywa, życie pójdzie swoim torem.

  Oczywiście nie będzie żadnej wzmianki w telewizyjnych serwisach informacyjnych. Zamiast zadać sobie pytanie, dlaczego zniknął największy alternatywny newsletter informacji na tematy zdrowotne, dalej będą poić odbiorców rzekomymi „rewelacjami” na temat wakacji polityków czy gwiazd show-biznesu lub ostatniego Tweeta jakiegoś pijanego piłkarza.

  Najwyżej pojawią się dyskusje na forach internetowych, uciszone pod natłokiem oficjalnych „wiadomości”. Ciekawe, Jean-Marc Dupuis już nie pisze. I to będzie koniec.

  Będę w moim ogrodzie
  Oczywiście nie unicestwią mnie fizycznie. W moim ogrodzie będę się spokojnie zajmował grządkami truskawek, polował na ślimaki i przygotowywał warzywa na zupę dla moich dzieci.

  Nie wyślą mnie więc do gułagu ani państwowego więzienia (no chyba, że…). Te metody są brutalne, zbyt kojarzą się z Gestapo i KGB. To już było.

  Dziś umieją to zrobić skuteczniej. Zabija się wolnych ludzi „wirtualnie”, bez zostawiania śladów. Po prostu znika ich głos. Grzecznie usuwa się ich z publicznej debaty poprzez naciśnięcie guzika.

  To śmierć w Internecie.

  Mogą jeszcze pisać sobie wszystko, na co mają ochotę, ale wyłącznie na blogu prowadzonym incognito, nigdzie niepozycjonowanym, przez nikogo nieczytanym, ponieważ nie spełnia „kryteriów”, „guidelines” Google’a i Facebooka.

  W naszym przypadku zawsze będziesz mógł zajrzeć na naszą stronę http://www.pocztazdrowia.pl, ale nie będziemy już mogli bezpośrednio informować Cię o tym, co się dzieje.

  Moje dni są policzone
  Jeśli więc któregoś dnia moje wiadomości elektroniczne przestaną wychodzić, jeśli nie będziesz ich otrzymywać na swoją skrzynkę, nie poprzestań na pomyśleniu sobie zajął się czymś innym.

  Nie, to będzie coś poważniejszego. Nie tyle nawet osobiście dla mnie, ile dla naszych swobód, tak drogo okupionych.

  Wejdź wtedy na stronę http://www.pocztazdrowia.pl

  Ale już teraz, zachowaj moje wiadomości i informacje, które Ci przesyłam. Wykorzystaj jak najbardziej wszystkie sposoby leczenia, o których piszę, i o których jest coraz trudniej mówić, nie ryzykując odcięcia przez internetowych gigantów.

  I przede wszystkim: mów o tym w swoim otoczeniu: zachęcaj bliskich do leczenia naturalnego i zaprenumerowania Poczty Zdrowia, by dbać o zdrowie i mieć dostęp do wolnej informacji. Nie wahaj się przesłać im tego maila, by przekonali się, co się właśnie dzieje. Powiedz im, że jest coraz mniej czasu.

  I nie czekaj całe lata, by zaprenumerować nasze publikacje. Kiedy już raz je otrzymasz i przeczytasz, nikt Ci ich nie odbierze.

  Co będzie później?
  Tak czy inaczej, jeśli o nas chodzi, kiedy zabronią nam wysyłania maili, zakaszemy rękawy, by stworzyć nową pocztę. Nie wiem jeszcze, w jakiej postaci. Być może wrócimy do naklejania na koperty znaczków z recyklingu, które po całym świecie rozwiozą samochody elektryczne, gołębie pocztowe lub papierowe samoloty?

  Krótko mówiąc, tak, to możliwe, że odetną mi możliwość przesyłania poczty elektronicznej. Ale znajdę inny kanał, inny sposób, by mówić do wielu. Gdyż prawda nigdy nie umiera, tak jak nie umiera wśród ludzi głód prawdy.

  No i na zakończenie, ponieważ najgorsze nie jest jeszcze przesądzone, pozostańmy w miarę możliwości wolni, niezależni i w dobrym zdrowiu. Jeśli tak będzie, to znaczy, że się myliłem (a w każdym razie mam na to nadzieję).

  Zdrowia życzę,
  Jean-Marc Dupuis

  PS Mimo wszystko, staram się być dobrej myśli i liczę na to, że wspólnymi siłami nie pozwolimy, by nas, Czytelników Poczty Zdrowia, uciszono. Jest nas wielu, a będzie jeszcze więcej.

  Liczę na Ciebie, Szanowny Czytelniku.

  Proszę, polecaj moją Pocztę Zdrowia i wiadomości, które staram się przekazać, wśród bliskich i znajomych.

  A jeśli ktoś z nich chciałby je regularnie otrzymywać, skieruj go proszę tutaj.

  Nie dajmy się uciszyć!

  Źródła:

  1) Google interdit en Chine, annonce la presse officielle chinoise,

  http://www.rfi.fr/asie-pacifique/20100701-google-interdit-chine-annonce-presse-officielle-chinoise

  2) Wikipedia, Napster,

  https://fr.wikipedia.org/wiki/Napster

  3) Big Four Record Labels,

  http://musicians.about.com/od/musicindustrybasics/g/BigFour.htm

  4) Go to Prison for File Sharing? That’s What Hollywood Wants in the Secret TPP Deal

  https://www.eff.org/fr/deeplinks/2015/02/go-prison-sharing-files-thats-what-hollywood-wants-secret-tpp-deal

  5) Media Websites Battle Faltering Ad Revenue and Traffic,

  http://www.nytimes.com/2016/04/18/business/media-websites-battle-falteringad-revenue-and-traffic.html?_r=0

  6) Facebook enregistre des informations après la déconnexion de l’utilisateur,

  http://www.lemonde.fr/technologies/article/2011/09/26/facebook-enregistre-des-informations-apres-la-deconnexion-de-l-utilisateur_1577806_651865.html#tKKH1ALllw6tmSx3.99

  7) Wikipedia, Edward Snowden,

  https://fr.wikipedia.org/wiki/Edward_Snowden

  8) Video (w j. francuskim) z udziałem Daniel Cohn-Bendit, obrońcy pedofilii w latach siedemdziesiątych. Głęboko wierzył, że pedofilia wkrótce zacznie być powszechnie akceptowana.

  9) L’Etat pourrait-il confisquer votre or ?

  http://www.challenges.fr/patrimoine/20120917.CHA0874/l-etat-pourrait-il-confisquer-votre-or.html

  10) Wikipedia, Révolution culturelle,

  https://fr.wikipedia.org/wiki/R%C3%A9volution_culturelle

  11) Google to reshape how it provides health information, Mayo Clinic joins as a partner,

  http://medcitynews.com/2015/02/google-seeks-bring-accuracy-online-health-information/

 202. Nemo said

  „W dniach 3-4 września 2016r. delegacja Obozu Wielkiej Polski gościła w Niepokalanowie, gdzie odbywało się pierwsze spotkanie tradycjonalistycznego ruchu Społeczeństwo Polak – Ortodoks. Wydarzenie było niezwykle ciekawe również z uwagi na wizytę w Polsce biskupa Richarda Williamsona z Anglii, który jest duchowym przewodnikiem tego środowiska.

  Spotkanie rozpoczęła Msza święta w starej kaplicy Św. Maksymiliana. Następnie biskup wygłosił wykład, po którym był czas na dyskusję i zadawanie pytań.

  Ruch Polak – Ortodoks można śmiało nazwać prorosyjskim. Nie wynika to jednak ze ślepej miłości do narodu i współczesnej władzy w Rosji. Akcentuje się odbudowę postaw patriotycznych i prochrześcijańskich w Rosji i wsparcie, jakie udziela temu rosyjski rząd. Liczą oni, iż współczesna Rosja stanie w awangardzie antyliberalnego ruchu, który może stanowić przeciwwagę dla zachodnich antywartości. Wskazówką do popierania działań prezydenta Putina jest również jego powszechna krytyka w całkowicie zakłamanych mediach zachodnich.”
  http://owp.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=967&Itemid=1

 203. Boydar said

  To ładnie że byli /OWP/, ładnie też że napisali ładnie; aczkolwiek to zdanie powala na kolana –

  „… Nadzieję upatrują więc /Ruch Polak – Ortodox – przyp. mój/ w różańcu i obietnicy od Boga, że ostatecznie Kościół zwycięży. Cele te wydają się być w stosunku do celów Obozu Wielkiej Polski komplementarne, choć nie widzę dużego pola do współpracy …”

  Może jeszcze przyjdą do rozumu.

  Gratulacje, Panie JO ! I wszystkim pozostałym szacunek także.

 204. Boydar said

  http://ostkraft.ru/ru/articles/1778

  [w Chrome wystarczy kliknąć prawym – przetłumacz na język polski] 🙂

 205. Boydar said

  Jeszcze ad. (200) …

  Chciałem na końcu dopisać „i tak Gajowy Marucha rozpier dolił w Polsce żydowską hegemonię” ale się taktownie powstrzymałem 🙂

 206. Głos Prawdy said

  Bułgaria szczeka na rosyjskiego niedźwiedzia.

  Bułgaria, którą szczerze lubiły w Rosji, za którą lały krew nie licząc na żadne korzyści, znowu szczeknęła w naszą stronę. Szef resortu polityki zagranicznej kraju Daniel Mitów w pełni poparł stanowisko Angeli Merkel w sprawie sankcji. Poniżej znajduje się oficjalna opinia o nas „braterskiego kraju”.
  „Bułgaria nie poprze inicjatywę zniesienia europejskich sankcji wobec Rosji… Rosja bezczelnie i bezwzględnie narusza międzynarodowy porządek i prawo. To nie może pozostać bez konsekwencji, i jedyny pokojowym narzędziem oddziaływania — sankcje”.
  Daniel Mitów.
  Cała historia naszej relacji z bracmi– niekończący się strumień darmowych dobrodziejstw w adres małego, nędznego, chrześcijańskiego ludu, który jesteśmy przyzwyczajeni chronić, bronić i nic nie prosić w zamian.
  Za tą miłością-opieką, jakoś nikt nie zwracał uwagi, że Bułgaria Rosji nigdy nic nie proponowała. Zawsze z radością dołączała się do jej prześladowców i przeciwników, często militarnie.
  Ale rosyjska naiwność we wszystkim winiła złych władców, a nie pięknych cichych takich blizkich ludzi.
  Powodując kłopoty swojemu opiekunowi i (bądźmy szczerzy) dobroczyńcy, rozpieszczeni bułgarzy nie byli nieśmiali, aby rzucić byłych ватажников (ватага –gurt) i udać się do nas z prośbą pielęgnować dziecię dalej. Uwiedli niewinne dziecko obietnicami, pochlebstwami złe sojusznicy. Winni są władcy, a lud popiera Rosję .
  A co naród? Czy to nie naród wybrał sobie władców, czyż to nie naród służył w wojsku przeciwko nam? Tak i po rozpadzie ZSRR. Bułgaria prędko pobiegła w UE i w NATO.
  A Rosja, trochę ochłoneła po złych latach, znowu próbowała pielegnować dziecię. Zobaczyć małe obojętny do nas potwór,zawsze gotowy wziąć coś za darmo pomógł „potok Południowy”.
  Nawet punkt wyjścia gazociągu wybierali w taki sposób, aby dać stały kawałek chleba braciom. Tu nawet nie ze względu na nas, a dla własnego dobrobytu powinny byli starać się bułgarzy, ale oni po raz kolejny starają się upokorzyć i pokonać Rosję. I to okazało się nawet ważniejsze od własnego żołądka!
  Lud nie jest winien, że władza jest zła?. Ktoś słyszał o rajdach w Bułgarii w obronie Rosji, czy bo może petycji ludzie pisali swojemu rządowi, albo przed rosjanami przepraszali za własny rząd?
  A teraz Mitów arystokratycznie pozując przed kamerami i głosem pełnym żalu mówi o rosyjskiej dzikości, barbarzyństwie i bezczelności.
  Wyjaśnienia, że to mały kraj, nie są akceptowane. Równolegle z tym oświadczeniem nie mniej małe Czechy zachowują się inaczej.
  Zeman wyraża nadzieję, że sankcje usuną w ciągu roku, wyjaśniając: „W Unii Europejskiej wciąż są ludzie, którzy boją się podjąć decyzję, boją się cofnąć sankcje”.
  A przecież nasza historia stosunków z Czechami daleka od dobrodziejstw. Zwykłe, dość pragmatyczne stosunki z czarnymi i białymi okresami. I nie z miłości do nas stara się Zeman, a ze zdrowego pragmatyzmu i elementarnego braku uprzedzeń do naszego kraju.
  Pora zabrać się za siebie. Za dobro płacić dobrem, a zło sprawiedliwościa.

  Eugeniusz Radugin,
  specjalnie dla
  Politikus.ru
  http://politikus.ru/articles/83648-bolgariya-laet-na-russkogo-medvedya.html

 207. Głos Prawdy said

  Nie usłuchali: białorusini przenieśli rosyjską flagę na otwarciu Paraolimpiady.

  MOSKWA, 8 st RIA novosti. Białoruska delegacja wyszła na paradę reprezentacji podczas ceremonii otwarcia Paraolimpiady w Rio de Janeiro z rosyjskim trzykolorem, Międzynarodowy paraolimpijskie komitet (IPC) już rozpoczął dochodzenie w sprawie incydentu.
  Wcześniej IPC zagroził sportowcom, którzy chcieli przeniesć flagę Rosji, „użyciem pewnych środków”.
  Rosyjską flagę niósł jeden z uczestników delegacji białoruskiej. Mężczyzna zdołał przejść ćwierć stadionu, zanim u niego odebrali flagę.
  Pierwsze zdjęcie flagi na otwarciu Gier opublikował na Twitterze dziennikarz Rob Mal.
  Nikt z zawodników, o których mowa jest w raporcie Mclarena, nie ma nic wspólnego z reprezentacja, która przygotowuje się do Paraolimpiady-2016. Po prostu usunięto głównych konkurentów.
  https://ria.ru/olympics2016/20160908/1476365183.html

 208. Głos Prawdy said

  Rosja to 13 mórz i 3 oceana, ponad 1000 miast, 8 górskich systemów, 187 wulkanów, 2 miliony rzek i jezior, 100 rezerwatów, ponad 180 narodowości, 25 obiektów na liście światowego dziedzictwa UNESCO, tysiące wielkich naukowców i działaczy kultury, 145 milionów wspaniałych ludzi.

 209. Isia said

  Re: 188 Panie Boydarze …

  … dziękuję … 🙂 … doskonale Pan omówił to ważne, z uwagi na nasze zdrowie, zagadnienie …

  Re: 190 Panie Greg … dziękuję za linki … 🙂 … przytoczę fragmenty z wypowiedzi dr Leonarda Coldwell`a:

  … korzystanie z kuchenki mikrofalowej … „to najlepszy sposób na zabicie siebie”

  … „wszystko z mikrofalówki jest wysoce toksyczne, a wartość żywieniowa wynosi 0” …

  ..

 210. http://cheops4.org.pl/phpBB3/viewtopic.php?t=1258//

  Pan Czesław Białczyński krytykuje mnie na forum Salwadora Dali – że NIE WIE, czy piszę Poważnie czy Żartuję ??? Za przykład mego Kawalarstwa podaje mój Domysł, że Starożytni Wrocławianie budowali Piramidy Egipskie – o czym mają świadczyć znalezione w Piramidach ślady piły DIAMENTOWEJ ??? Taka PIŁA DIAMENTOWA została jednak Wyciągnięta Panu Białczyńskiemu z D. w Krakowskim Parku Archeologicznym: https://lukaszkulak92.wordpress.com/2015/12/12/zaawansowana-cywilizacja-z-krakowa//, tylko że wycinanie PIŁĄ DIAMENTOWĄ Megalitów w Krakowie było 2 tysiące lat PRZED budową Piramid Egipskich.
  Kamieniołom krakowski opuszczono, gdy znaleziono wapień budowlano-drogowy w Kazimierzu Dolnym, z którego zbudowani Płock Megalityczny, rozebrany po zdobyciu Płocka przez Jana Luksemburskiego w r. 1329. Według starego powiedzenia to Pan Białczyński widzi w moim oku Włos a w swoich nie widzi WIDELCA.
  Piszę tak obcesowo, gdyż zainicjował Atak na mą metrykę Zamków Jurajskich publikując rekonstrukcję PRZEDROAŃSKIEGO Wawelu jako Wawelu SPRZED TYSIĄCA LAT. Ten Wawel Przedromański jest rekonstrukcji Jerzego Hawrota jako Kultury Łużyckiej – za co został OTRUTY z całą Lwowsko-Wrocławską Szkołą Archeologiczną i Architektoniczno-Historyczną. Rekonstrukcja ta został uznany przeze mnie za Bardzo Dobrą, ale ja przypisuję to Jurowi-Uranosowi, co jest też sprawą Grecką i Rosyjską.
  Wawel ten został zburzony przez Tyfona z Pragi, na miejscu czego podjęto budowę mauzoleum dla zabitego przez Tyfona Gerona w postaci Katedry Gereona, ale Waleska Złotowłosa kazała budowę tego mauzoleum przerwać a warsztat odesłała do Kamienia Pomorskiego, zaś dla ojca zbudowała katedrę OBECNĄ z Kryptą Grobów Królewskich.
  Ponieważ IDENTYCZNA krypta jest w prezbiterium katedry wrocławskiej – tylko pięknie ZESZKLONA – to wezwałem Bundestag, który finansował odbudowę krypty II katedry wrocławskiej z konta na Moje Nazwisko, żeby nie pozwolił Żywcom Krakowskim mnie postponować. Bundestag został jednak Rozpędzony przez BISKUPKI a do akcji wkroczyła ŻYWCZYNI Krakowska z zamrożonej spermy Adolfa Hitlera – że 2,5 miliona ton złota w ZAMINOWANYM minami włoskimi Skarbcu Hitlera w Wałbrzychu to ZWYCIĘSTWO.

 211. Boydar said

  Panie Juliuszu, tam było niecałe dwa czterysta, niech Pan nie przesadza z tą kreatywną bankowością.

 212. Głos Prawdy said

  We Włoszech dozwoliły masturbację w społecznych miejscach.

  Włoski sąd Najwyższy odmówił uznania masturbację publiczna przestępstwem-informuje gazeta „The Independent”.

  Sąd najwyższy uznał sprawę 69-letniego włocha, który masturbował na terenie uniwersytetu w Katanii, z celem, aby być zauważonym, i postanowił, że ten czyn nie jest przestępstwem.

  Miejscowy sąd skazał go na 3 miesiące więzienia i karę w wysokości 3420 euro (248 tys. zł). Ale Najwyższy sędzia powiedział, że według najnowszych zmian w przepisach prawnych kraju, włoch nie powinien ponieść odpowiedzialność karną za swoje czyny. Najprawdopodobniej mu po prostu wyznacza karę pieniężna.
  http://planeta.moy.su/news/v_italii_razreshili_rukobludie_v_obshhestvennykh_mestakh/2016-09-07-74381

 213. Boydar said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019393,title,Dr-Lukasz-Kaminski-dla-WP-postac-Ryszarda-Siwca-trafia-bardziej-do-sumien-niz-do-serc-Zmusza-do-refleksji,wid,18496148,wiadomosc.html?ticaid=117b16&_ticrsn=3

 214. Głos Prawdy said

  Włoski były premier: obawiam się, że we wrześniu 2017 roku Europy już nie będzie
  http://planeta.moy.su/news/italjanskij_ehks_premer_bojus_chto_v_sentjabre_2017_goda_evropy_uzhe_ne_budet/2016-09-07-74372

 215. Isia said

  Re: 209 Pan Boydarze … dziękuję za przypomnienie tej ważnej, dla nas Polaków, rocznicy …

  … Pan Ryszard Siwiec … wielki dramat Polaka, patrioty, żołnierza AK …

  … dziś rocznica Jego samospalenia … 8 września 1968 roku …

  Panie Gajowy … warto przypomnieć postać Pana Ryszarda Siwca …

  ——
  > https://marucha.wordpress.com/2014/12/16/samospalenie-krzyk-z-plomieni/
  Admin

 216. Isia said

  Re: 211 c.d. …

  … Ja Ryszard Siwiec, zdrów na ciele i umyśle, po długiej walce i rozwadze postanowiłem zaprotestować przeciwko totalnej tyranii zła, nienawiści i kłamstwa, opanowującego świat – napisał w pozostawionym liście.

  … 8 września 1968 dokonał samospalenia na Stadionie Dziesięciolecia.

  http://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/679910,Uslyszcie-moj-krzyk-Samospalenie-Ryszarda-Siwca

 217. revers said

  dobrze ze zydowskie komapnie karne, zla powstale w Odessie, beda prowadzic pokojowe wyzynanie gojow

  http://alexjones.pl/aj/aj-swiat/aj-wiadomosci/item/94322-ukraina-historia-sie-powtarzaw-odessie-rozpoczeto-formowanie-zydowskiego-batalionu-karnego

  Na razie to nikt nikc nie wie po ktorej stronie beda walczyc kompanie zla i ciemnsoci, nawet prokuratura Ukrainy bedzie badac nowy chachal pod katem mozliwowci walki po stronie przeciwnika w Donbassie

 218. Boydar said

  Pani Isiu, to (209) może być materiał do dyskusji, choć przecież nie musi. Samobójstwo to nie jest rzecz dla katolika czy chrześcijanina. Można podnieść tylko ludzką determinacje i rozpacz aż do obłędu. Także wobec Czechów, być może przeświadczonych o naszym wrogim nastawieniu.

 219. Boydar said

  Część pierwsza zdaje się w Gajówce była

  http://pl.sputniknews.com/opinie/20151009/1183594/rusofobia-made-in-poland.html

 220. Maćko said

  Znowu brak wiedzy i brak zrozumienia podstaw fizyku grasuje. Jak ktos napisal, te linki Grega to tez blablanie nawiedzonego ignoranta skierowane do mikrocefali…
  Zadnego w nich argumentu, poza czuje, przeczuwam, wiem naturalenie, oczywiste… bzdety. BZDETY. Emsptrembzdrem.

  Poczytajcie cos powaznego , pour ne pas mourire betes.

  http://www.berkeleywellness.com/healthy-eating/food-safety/article/11-facts-about-microwave-safety

  All cooking destroys nutrients to some degree. But because cooking time with a microwave is relatively short, and because you use little if any water, microwaving preserves nutrients better than other methods, such as boiling (where nutrients are lost in the water) and baking (with long cooking times). It is an especially good way to prepare vegetables—their high water content makes them cook fast.
  …No. Microwaved food is as safe as conventionally cooked foods. Microwaving doesn’t do anything to food molecules that regular cooking doesn’t do. You’ll find such rumors on some websites selling products that they claim are “proven” to safeguard you from noxious chemicals and other detrimental effects from all kinds of radiation, including microwaves. This is nonsense—microwaving is simply heating.
  Are microwave ovens energy-efficient?
  Though many factors are involved in comparing cooking methods, microwaves generally use less energy than conventional ovens and stoves—as much as 80 percent less by one estimate—because they cook faster and primarily heat the food, not the air. Though the differences may be small for heating, say, a cup of water, the energy savings add up for foods that need longer cooking times….

 221. Boydar said

  Ty Maćko jesteś bardziej durny niż ustawa przewiduje. I jak nie dostaniesz wytycznych to miotasz się jak żyd po pustym sklepie. Napisz coś od siebie, wyjaśnij dlaczego tak uważasz, wtedy podyskutujemy, a nie udajesz rabina tak mądrego jak wymaga aktualny interes kahału. Podeprzyj się jeszcze docentem, co ci szkodzi; zawszeć to jakiś naukowy tytuł i na pewno zabrzmi przekonywująco.

 222. Bodzio said

  ad. @Maćko
  „blablanie nawiedzonego ignoranta skierowane do mikrocefali…” to nam Pan właśnie zacytował.
  „brak wiedzy i brak zrozumienia podstaw fizyku” mamy w stwierdzeniu: microwaving is simply heating

 223. Maćko said

  Boydar, pan ani Feynmana nie zrozumial, ani Lobaczewskiego, ani Kosseckiego. Moze warto jeszcze pare razy przeczytac aby cos dotarlo wreszcie i, przede wszystkim, utrzymalo sie lepetynie? Chyba ze poziom za wysoki i tylko pan lapie takie wypowiedzi jak z linkpów Grega?

  Bodzio… a smazenie, pieczenie, gotowanie to co jest? Tez grzanie. Pan griluje? Samobójstwo. Smazy na masle? Masakra. Gotuje mieso na miekko? Tragedia.

 224. Isia said

  … wywiad ze śląskim historykiem Wojciechem Kempą …

  … Śląski Wrzesień `39:

  … „Górny Śląsk był terenem krwawej jatki (…). To była zaciekła obrona i to właśnie miejscowa ludność stawiła tak zaciekły opór”. (…) Wiele osób nie wie jednak, że w zasadzie tuż po zakończeniu walk obronnych na Górnym Śląsku, przystąpiono do budowy polskiego, antyniemieckiego podziemia niepodległościowego.

  (…) latem 1940 roku na Górnym Śląsku w ZWZ było trzy razy więcej ludzi niż w Warszawie.”

  http://www.kresy.pl/publicystyka,wywiady?zobacz/slaski-wrzesien39-gorny-slask-byl-terenem-krwawej-jatki-nasz-wywiad

 225. Siggi said

  Postaw coś z przodu…
  ———–

  „Ciekawa”rozmowa z rabbi…
  Szokujący wywiad z Rabinem Abe Finkelsteinem NAPISY PL

  >>>https://www.youtube.com/watch?v=HX3Yb9kPlco&feature=share

 226. Maćko said

  Zródlo które zacytowalem, niestety po angielsku, jest bardzo wiarygodne, albowiem polaczone z Universytetem Berkeley.

  http://www.berkeleywellness.com utrzymuje sie z publikacji wlasnych, nie bierze grantów, wiec pisze niezaleznie od PharMafii czy przemyslu.

  Nie wolno wpadac w panike po przeczytaniu byle czego byle gdzie napisanego przez byle kogo. Trzeba sprawdzac wielozródlowo.

  Mikrofalówki znam od … 40 lat blisko, pare razy czytalem o ich szkodliwosci dla zdrowia, pare razy to sprawdzalem i dowodów naukowych na szkodliwosc nie ma.

  Choc… w Legii Cudzoziemskiej zrobiono dlugofalowe 😉 testy mikrofalowo gotowanego pozywnienia i grupa która spozywala TYLKO gotowane w mikrofalówkach posilki, po paru miesiach pokazala zauwazalny spadek sprawnosci fizycznej. Niewielki, ale zauwazalny.

  Zanim sie zakrzyknie pochopnie !!! A NIE MÓWILEM!!! trzeba by sprawdzic co innego mieli w wyzywieniu i porównac. Czy jedli te same salaty, owoce, jarzyny? Czy kalorycznie byly porcje takie same? Czy pokazal sie efekt placebo?

 227. Isia said

  Re: 214 Panie Boydarze … moim zdaniem …

  … „warto przypomnieć p o s t a ć Pana Ryszarda Siwca” (211) … w szerszym kontekście …

 228. Isia said

  Re: 216 Panie Maćku …

  … „Microwaved food is as safe as conventionally cooked foods.” ?

 229. Boydar said

  Pani Isiu, gdybym tak (227) nie uważał, nie zamieściłbym (213).

 230. Tolo said

  „Rozpadająca się walizka bez uchwytu”, czyli rzecz o Ukrainie

  „Rozpadająca się walizka bez uchwytu”, czyli rzecz o Ukrainie, którą „nieść” ciężko, ale na całkowite „porzucenie” zdecydować się przynajmniej na razie trudno… –
  W warunkach ukraińskich szafowanie kartą historyczną wydaje się być jedynym sposobem do utrzymania się obecnie rządzących u steru państwa. Poirytowanie czy nawet klasyczna agresja zwykłych obywateli ze względu na ich niedolę, jest dzięki temu przekierowywana na osoby czy nawet narody bądź kraje trzecie. Taka sytuacja powoduje, że władze centralne z Kijowa oraz obwodowe wielu miast zachodniej Ukrainy celowo rozniecają nastroje nacjonalistyczne, które stanowią parasol ochronny dla ich działań. Działania te z kolei skupiają się na jednym – ukraść ile się da i gdzie się da. Choć zastanowić się można, czy jest tam jeszcze kogo okraść? Przeciętny obywatel w wieku produkcyjnym zarabia miesięcznie średnio 1500-2000 hrn (250-330 zł). Sytuacja emerytów i rencistów jest wprost katastrofalna, bo ci miesięcznie otrzymują ok. 500-1000 hrn (80-160 zł). Do tego dodać należy, iż już dziś państwo ma olbrzymie zaległości w wypłatach powyższych należności, bowiem wiele osób otrzymuje wypłaty raty bądź co gorsza oczekuje na nie po kilka miesięcy.
  Powyższa sytuacja prędzej czy później musi doprowadzić do otwartego konfliktu zwykłych ludzi z władzą. Należy mieć jednak świadomość, że gdy do owej konfrontacji dojdzie, to nie będzie to opłacany przez kapitał zachodni kolejny Majdan, ale prawdziwa, krwawa i niczym nieograniczona rewolucja – taka sama, jak ta francuska czy bolszewicka. I to wówczas dopiero śmierć zbierze olbrzymie żniwo. Zalążek tej rewolucji obserwujemy już dziś, choć wmawia się nam wszystkim, że mamy do czynienia ze klasyczną wojną ukraińsko-rosyjską. Samym mieszkańcom zachodniej Ukrainy również wmawia się, że to wyłącznie agresor wkroczył na obszar ich kraju i niezbędna jest walka i poświecenie wszystkich obywateli do ostatniej kropli krwi w celu ratowania ojczyzny. Szkoda. że nikt nie dodał, iż większość obywateli zamieszkujących wschodnie regiony Ukrainy już dawno przestała być zainteresowana życiem w państwie na wskroś skorumpowanym, w którym nikt się z nimi nie liczy! O tak drobnym fakcie jak ten, że większość z obecnie rządzących ma minimum 2 obywatelstwa i w razie realnego zagrożenia kraju pierwsi stamtąd uciekną, już nawet nie wspominam.
  Podział Ukrainy na zachodnią i wschodnią istniał od zawsze – widać go było w polityce, mentalności, priorytetach oraz, a może przede wszystkim, podejściu do szeregu faktów historycznych. Taka sytuacja musiała kiedyś doprowadzić do obecnego konfliktu, który w rzeczywistości jest niczym innym, jak głównie wojną ukraińsko-ukraińska – wojną gloryfikatorów zbrodniarzy (których o dziwo poparł Zachód), przeciw ludziom, którzy ośmielili się powiedzieć, że nie chcą żyć w kraju, w którym mordercy staną się nowymi wzorami do naśladowania (których o ironio poparła Rosja).

  Dziś rozpad tytułowej „walizki” jest już niemal pewien, i nie chodzi tu o to, czy jakieś ziemie należące do państwa ukraińskiego zabiorą Rosjanie, względnie czy powstaną tam jakieś republiki. Rzecz w tym, że to przede wszystkim sama ludność tych ziem, nie chce już obecnie mieszkać ani w granicach Ukrainy ani być obywatelami Ukrainy. Rak, który zżera Ukrainę nosi miano nacjonalizmu opartego na zasadach nazizmu i faszyzmu.

 231. osoba prywatna said

 232. Joannus said

  Dies 8 7-bris
  Uroczystość Narodzenia Najświętszej Panny Mryi.

  Cześć Maryi, cześć i chwała Pannie świętej cześć. Śpiewaj , śpiewaj Polsko cała. Hołd Jej śpiesz się nieść.

 233. krzysiek4 said

  Totalitaryzm zapukał do moich drzwi,
  czyli o samorządowej „policji śmieciowej”

  http://konserwatyzm.pl/artykul/22721/wielomski-totalitaryzm-zapukal-do-moich-drzwi-czyli-o-samorzadowej-policji-smieciowej/#prettyPhoto/0/

 234. Jan Rokicki said

  Znalazłem lekarstwo na niskie emerytury. Wystarczy opalić się, nauczyć kilku zwrotów po arabsku i hajda do Turcji. Kartę kredytową dadzą, a i mieszkanko pewnie też się znajdzie.

  .http://wpolityce.pl/swiat/307666-uchodzcy-w-turcji-dostana-karty-kredytowe-unia-bedzie-im-przelewac-pieniadze-na-konta-bankowe

 235. Maćko said

  Najbogatsi zainwestowali w Hitlerie to teraz troszcza sie o zwroty:
  http://katehon.com/news/goldman-sachs-forbidden-employees-support-donald-trump
  Investment bank Goldman Sachs has forbidden its senior staff members to become donors of certain political campaigns, including the campaign in the US presidential candidate of the Republican Party, Donald Trump.

  This was reported by Politico.so with a reference to a note issued by the bank in the last week, in which the participants of the GS in detail are told about the rules of their participation in political life.

  Since Thursday, September 1, all partners of the Bank are considered „persons limited in their actions.” Anyone who falls into this category, it is forbidden to engage in political activities and / or to make deposits into various campaigns in favor of the candidates running for state and local governments, as well as in favor of those who, taking place in the state and local authorities , is running for the federal authorities.

  Goldman Sachs added that failure to comply with these rules may result in serious consequences, including fines and a ban on doing business with government customers in a particular jurisdiction for at least two years.

 236. revers said

  Wraca sprawa Owsiaka i Matki Kurki

  http://natemat.pl/189337,owsiak-odpowiada-matce-kurce-na-pier-ol-sie

  oprocz „P..ol sie matki Kurki:, Owsiak probuje wspanialomysle trafic do zony Kurki w liscie otwartym a zarazem reklama jego do konca swiata przedsiewziecia orkistrowego.

  Problemu zlotych melonow juz nie ma, bo swoi internauci wyczyscili Owsiaka w sieci, podajac go jako wielkiego filantrope, ktory jak wiadomo czysci miliony grubym rybom z jego srodowiska resotowych dzieci.

  List otwarty do p. Izabeli Firlej-Wielguckiej
  Szanowna Pani,
  List otwarty to jedyny sposób, aby trafić do Pani, ponieważ wiem, że Pani mąż, bloger Matka Kurka – a może czynicie to Państwo razem – czyta, ogląda moją stronę na Facebooku i mojego vloga. Wiem, że mąż także od deski do deski śledzi moje audycje radiowe. Przyznaję, że cieszy mnie to, bo w ten sposób na bieżąco Pani mąż, lub być może Państwo, wiecie czym się zajmuję. A także wiecie, że bardzo, bardzo rzadko poświęcałem swój czas Państwu. W odróżnieniu od męża, który mojej osobie tego czasu poświęca nieskończoną ilość.
  Widziałem Panią na procesie sądowym. Próbowaliśmy z Panią porozmawiać, ale jak Pani pamięta, mąż tę próbę dialogu brutalnie przerwał. A mi i mojemu adwokatowi chodziło o to, aby spróbować przełamać tę nieprawdopodobną spiralę złych emocji skierowanych do mnie i do naszej Fundacji. Proces, jak Pani wie, był z powództwa cywilnego, czyli także ja i moja żona ponosiliśmy wszystkie z tym związane koszty. W czasie procesu wykazywaliście Państwo, że Pani mąż jest bezrobotny i jako rodzina macie Państwo bardzo niewielkie dochody. Mogę więc wyłącznie na Pani ręce te zasądzone na moją rzecz pieniądze w formie darowizny przekazać. Pod tym tylko warunkiem, że to Pani osobiście w siedzibie Fundacji WOŚP te pieniądze odbierze, a ja będę miał świadomość, że w ten sposób Pani budżet domowy nie dozna tak znaczącego uszczerbku.
  Mam nadzieję, że ta kara, nałożona na Pani męża, a także jednoznaczna reakcja internautów na jego Twitterze i na wielu innych portalach, pozwoli wreszcie zakończyć te szaloną krucjatę przeciwko mojej osobie, mojej rodzinie i Fundacji. Trwa to już kilka lat i jak Pani widzi, zbieramy jeszcze więcej pieniędzy, a co za tym idzie – jeszcze skuteczniej wspieramy polską medycynę. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przez cały czas jest także, tak jak każda inna Fundacja, do dyspozycji w zakresie wszelkiego rodzaju zapytań i kontroli prowadzonych przez powołane do tego instytucje. Do dnia dzisiejszego, a także do końca świata i jeden dzień dłużej, realizujemy i będziemy realizowali naszą działalność uczciwie, zgodnie z prawem, otwarcie i przejrzyście, a przede wszystkim skutecznie, czyli z pożytkiem dla zdrowia i życia Polaków.
  Czekam na sygnał od Pani.
  Jerzy Owsiak

 237. osoba prywatna said

  „Lebensborn” czyli hodowla Aryjczyków i kradzież polskich dzieci przez Niemców
  http://tojuzbylo.pl/wiadomosc/lebensborn-czyli-hodowla-aryjczykow-kradziez-polskich-dzieci-przez-niemcow

 238. matirani said

  https://www.rt.com/news/358664-china-quantum-radar-test/

  Radar kwantowy widzi niewidzialne samoloty USA. Dobra wiadomość. ..

 239. toidi said

  Matka Kurka pozostanie bezrobotny (precedensy były, ale nie mówmy tego głośno), albowiem targnął sie na wysokie autorytety, które maja na celu adjustację mentalności młodego Polaka.

  Urban przynajmniej sie nie czaił i uczciwie nazwał to dążeniem do skurwienia Polaków.

  Nie kończe tego wywodu, z uwagi na geografię.

 240. Greg said

  Pani Isiu.
  Rozwiewam wątpliwości już całkowicie.
  Proszę poświęcić chwilę.
  http://forum.wolna-polska.pl/viewtopic.php?f=12&t=117&sid=4520cd66b07d5a4c7d73b655f32fa07e

 241. revers said

  re235

  co tam Sachs panie Macko, pionek, pan Baron Rotszild z 500 bilionami to dopiero cos

  http://derwaechter.net/komplette-liste-von-banken-im-besitz-und-unter-kontrolle-der-rothschilds

  wlasciciel wiekszosci bankow na swiecie, plus IMF, reszta rodzinek od Warburgow, Rockefelerow, Sachsow siedzi w Banku Swiatowym i pare prywatnych Bankow.

 242. NICK said

  Ciekawe komentarze pod artykułem.
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Rosja-chce-aby-Polska-ukarala-wandali-niszczacych-radzieckie-groby,wid,18498360,wiadomosc.html?ticaid=117b1b

 243. revers said

  … … „zbieramy jeszcze więcej pieniędzy, a co za tym idzie – jeszcze skuteczniej wspieramy polską medycynę”, no i po zlotych melonach w sloikach

  a co tam moderatorzy moga sami do siebie, komentowac, panie NICK? lub na onetach.

 244. slawek said

  Rządzącym chodzi o to, aby pokazać, że póki oni rządzą, to chronią kraj przed rzekomym faszyzmem ONR-u. Przyzwolenie PiS-u i całego establishmentu na ekscesy ONR-u jest, bo w gruncie rzeczy nie narusza ta partia aksjomatów polskiej polityki, takich jak podporządkowanie celom globalizmu amerykańskiego, instalacja tarczy antyrakietowej i baz NATO w Polsce, poparcie banderowskiej Ukrainy i wreszcie antyrosyjskiej opcji Warszawy. Niby taki radykalny jest ten ONR, ale tylko tam, gdzie radykalizm niczym nie zagraża rządzącemu Polską układowi, a przypomnę, że ten układ tworzy również opozycja. Podział między ….
  http://jeznach.neon24.pl/post/133678,przyzwolenie-dla-onr

 245. NICK said

  Sorki Panie Revers. Nie rozumiem powiązań: 236,241,242.
  We 241 zwróciłem uwagę na komentarze – większość, sprzyjające linii Gajówki.

 246. NICK said

  Niech to piszą moderatorzy i płatni goje nawet.
  Ważne, że linia wp.pl, kurevska, się zmienia… .

 247. Boydar said


  ~gvc 1 godzinę i 22 minut temu
  to nie POLACY niszczą groby,
  bo cały czas były i nikt nie niszczył

 248. revers said

  sorki panie NICK za pozno zajrzalem, 3 komentarzye pozytywne, reszta komentarzy w liczbie 250 zwinieta. Nie dam rady odwinac na mobilnych sieciach, a co dopiero przeczytac.

 249. Siggi said

  http://niezlomni.com/mapa-samobojstw-europie-polscy-mezczyzni-1-miejscu-niechlubnego-zestawienia/

 250. SAP said

  Hanka Ordonówna – Trudno
  .https://www.youtube.com/watch?v=HmozyIiwWEQ

 251. Boydar said


  Nie brano pod uwagę stanowiska opinii publicznej w tej sprawie, ponieważ istotna jest tu możliwość, że tego typu oświadczenia mogłyby zostać przyjęte przez ludzi nie będących specjalistami. Poza tym głoszenie rzeczy mogących wywołać strach jest prawnie niedozwolone. Konieczność szybkiej interwencji mającej zapobiec ewentualnej konfrontacji jest tu jak najbardziej wskazana. Wprawdzie pozwany ma prawo do obrony przed stawianymi mu zarzutami, to jednak prawo to może być mu odebrane na żądanie powoda, w przypadku kiedy istnieje niebezpieczeństwo naruszenia jego interesów.

  Wniosek

  W kwestii prośby przedstawionej przez powoda sąd doszedł do wniosku, że ze względu na szczególną sytuację w tej sprawie, to znaczy rzeczywiste zagrożenie interesów powoda, które mogłoby mieć nieodwracalne skutki, należy rozpatrzyć ją niezwłocznie, nawet bez przesłuchania pozwanego.

  (239)

  O qurwa …

  ale co ogłosili to już im nikt nie odbierze 🙂

 252. AniaK said

  http://wiadomosci.onet.pl/szczecin/minister-blaszczak-w-szczecinie-wizyta-pod-scisla-ochrona/89zrvp

  „Nigdy osiem samochodów nie chroniło jednego ministra.”

  Minister ministrowi nierówny. Proszę nie porównywać pana Błaszczaka do jakiegoś pierwszego lepszego ministra. Tu mamy do czynienia z prawdziwym chrześcijaninem, i w dobie prześladowań eskorta z ośmiu samochodów to żadna przesada. Gdyby to ode mnie zależało, dorzuciłabym jeszcze cztery. Pan Błaszczak w eskorcie 12-tu samochodów nie musiałby nikomu już nic tłumaczyć. Wszystko byłoby jasne jak drut 🙂

 253. Bodzio said

  ad @Maćko
  a smazenie, pieczenie, gotowanie to co jest?
  Próbuje Pan bez powodzenia wmówić, że jedynym skutkiem promieniowania mikrofalowego jest wzrost temperatury.
  W linku podanym przez Grega znajdzie Pan informację w jaki sposób mikrofale dodatkowo oddziałują na tkanki organiczne. Zmiany mogą być nawet tak duże, że organizm w rezultacie nie rozpozna „zmikrofalowanych” produktów jako pożywienia.

 254. Boydar said

  A dej Pan spokój, Panie Bodziu. Jak ktoś od dziecka wp…la mikrofalowane, to przecież już tam nie ma do kogo rozmawiać.

 255. Maćko said

  252. Bodzio – linki Grega sa niepowazne, infantylne. Wypisy Bladego Mamuta równie dziecinne. Tam nie ma dowodów tylko niejasne poszlaki. Moze byc ze, nawet jest mozliwe, wydaje sie, prawdopodobnie….
  Takie straszenie i temat zastepczy. Dla takich co czytaja a nic nie rozumieja.

 256. NICK said

  A czy to pierwszy raz.?….
  P. Bodzio. (252).
  Panie Bodzio, P. się nie przejmuj. P. Maćko ma niedoskonałe oprogramowanie. Zatem. Czasem się rypnie.

  Porównanie mikrofal do naturalnych sposobów przyrządzania żywności woła o pomstę!

  [pewnie nie było tego na ‚wykładach’]

 257. Asyria said

  https://adnovumteam.wordpress.com/2016/09/07/syria-344-dzien-sprzatania-swiata/
  .https://pp.vk.me/c630228/v630228568/4e02b/JokRhfl4t_g.jpg

  Tradycyjnie terroryści robią to co kochają – mordują cywili

  Z powodu ofensywy dajesz i toczących się walk około 100 tysięcy osób uciekło ze swych domów w Hama

  .https://pp.vk.me/c626224/v626224303/2a90c/p9rhzGP2LaA.jpg
  Pod syryjsko-turecka granicą zginęła w walkach z dajesz „kurdyjska Angelina Jolie”

  ARABIA
  Trwa walka na słowa pomiędzy Arabia a Iranem. Arabowie twierdzą że Irańczycy nie są muzułmanami a Irańczycy że należy wyzwolić Mekkę z rąk niewiernych Saudów

  IRAN
  USA oddali Iranowi dług sprzed 40 lat!

  TURCJA
  Gazprom otrzymał zgodę Turcji na rozpoczęcie budowy gazociągu

  Kalifat Europa
  W Paryżu powstanie wielkie centrum przyjmowania kolonistów
  W Brukseli nożownik napadł na policjantów
  Austria oskarża Węgry o podsyłanie kolonistów
  Orban wzywa Europę do obrony przed kolonistami
  O napadzie na meczet w Dreźnie

  ”Hegemonia”
  Trump obiecuje że jak dojdzie do władzy to za 30 dni zlikwiduje dajesz
  Pentagon znów płacze, że SU-27 „przechwycił” i odpędził ich samolot szpiegowski nad Morzem Czarnym…
  .https://pp.vk.me/c630021/v630021667/4d9af/3NQqZGS1Tjg.jpg – w Idaho skazano na 7 lat więzienia mamusię za publiczne karmienie niemowlaka !!!
  Amerykanie walczą o świetlaną przyszłość planety. Pamiętamy czasy gdy w pokoju walczyliśmy o pokój aż kamień nie pozostanie na kamieniu.
  .https://i1.wp.com/riafan.ru/uploads/2016/09/05/orig-webmi28-1473074101.jpg – Mi-28 – nocny koszmar NATO

  OT o piśmie słowiańskim które istnieje od wielu tysięcy lat

  Tyle dla rusofilów na dzień dzisiejszy

 258. Boydar said

  No nie było, docent się wyekspirował przedterminowo. Świeć Panie nad Jego duszą.

 259. Greg said

  #Maćko.
  Jakie ty szkoły kończył?
  PGR?
  Naukofcu?
  Nie ubliżając tym co kończyli PGR!
  Infantylny jesteś TY!

 260. Asyria said

  @ 249. SAP said … Hanka Ordonówna – Trudno
  .https://www.youtube.com/watch?v=HmozyIiwWEQ 2:48 a cóż to za YT, którego nie można wyłączyć staromodnie?

 261. Asyria said

  @ 248. Siggi said … ta mapa samobójstw to fikcja WHO, bo nie pokazuje prawdziwej liczby samobójców tureckich!

 262. Boydar said

  Przecież za chwilę On im zrobi z dupy jesień średniowiecza. I to bez względu na to kto za tymi „wypadkami” stoi 🙂

 263. NICK said

  Czy Japonia to na smyczy?
  Usraela? Po co się zbroi? Antychińsko? Czy Prousraelsko?

 264. NICK said

  I, czy to na jedno, nie wychodzi?
  Wiele linków. Świeżych.
  Największy budżet wojenny od „dwójki”.
  Zatem jednak „trójka”?
  [III W. Św.]

 265. Greg said

  Polecam wszystkim głęboką analizę strony: iddd.de.
  Z wyjątkiem #Maćko!
  Poznacie skalę problemu mikrofalowego!

 266. Isia said

  Re: 239 Panie Greg … dziękuję … bardzo interesująca i wnikliwa publikacja …

  … pozwolę sobie zacytować parę fragmentów …

  … „Badania w Rosji stwierdziły, że produkty spożywcze poddane działaniu mikrofal zawierają komórki rakotwórcze. Dlatego w Rosji już od 1976 roku zakazane jest używanie piecyków mikrofalowych.”

  …We wczesnych latach dziewięćdziesiątych ub. wieku … badania dra inż. Hansa Hertla i jego grupy ( badania krwi osób spożywających pokarm przyrządzany różnymi metodami ) potwierdziły, że … „żywność przygotowana w kuchenkach mikrofalowych jest niebezpieczna dla zdrowia i wywołuje zmiany we krwi konsumentów, wskazujące na wystąpienie stanów patologicznych oraz procesów nowotworowych.”

  … „Ostatnie badania podają, że … w procesie promieniowania piecyk mikrofalowy powoduje rozpad i zmianę struktury molekuł pokarmu. Proces ten tworzy także nowe związki, tzw. związki radiacyjne, połączenia nie spotykane w przyrodzie. (…) Tradycyjne gotowanie także tworzy związki radiacyjne, ale piecyk mikrofalowy tworzy ich nieporównywalnie więcej.

  … Jaki to ma wpływ na ludzki organizm ?

  … Na skutek chemicznych zmian substancji pokarmu, w systemie limfatycznym powstają odchylenia od normy. Powodują one degenerację systemu odpornościowego organizmu, który traci zdolności do zabezpieczania przeciwko pewnym formom nowotworów. Spożywanie pokarmów przyrządzanych w piecyku mikrofalowym powoduje w większym stopniu powstawanie komórek rakowych w surowicy krwi ( komórki nowotworu złośliwego ). U osób, które korzystają z piecyków mikrofalowych, stwierdzono statystycznie, że częściej zapadają na choroby nowotworowe żołądka i jelit. Prowadzi to do stopniowego pogarszania funkcjonowania układu pokarmowego.”

 267. Greg said

  Pani Isiu!
  Czy Pani wie, że telefon komórkowy to ta sama częstotliwość (mikrofalowa 2,5Ghz) lecz o mniejszej mocy?
  Skutek działania jest podobny, lecz rozłożony w czasie!
  Wi-fi to jest to samo!
  Cicha redukcja populacji!
  Czy to do Pani przemawia?
  Teraz rozumie Pani dlaczego ,,naukofcy” milczą?
  Dla kogo pracują?

 268. Asyria said

  Specjaliści od mikrofalówek! Mam do was pytanie: ile minut gotować jajka w mikrofalówce, aby były jeszcze na miękko?
  Dobranoc

 269. Greg said

  Proszę uściślić!
  Swoje?
  To parę sekund.

 270. Boydar said

  Asyria sobie jaja robi Panie Greg 🙂

  Jajko eksploduje w mikrofali już po około 10-15 sekundach

 271. Greg said

  Niech tego nie robi!
  Zostanie bezpłodny.
  A szkoda. Tak mądrze pisze!

 272. AniaK said

  http://www.jezus.pl/Czytelnia/Ewangelia/Czy-jestes-prawdziwym-chrzescijaninem/Wszystkie-strony.htm

  Pewna nauczycielka szkoły niedzielnej zapytała:
  – Chłopcy, jak sądzicie, dlaczego moi sąsiedzi nazywają mnie chrześcijanką?
  Nikt nie odpowiedział. Nieco zirytowana, powtórzyła:
  – No proszę, odpowiedzcie, dlaczego sąsiedzi uważają, że jestem chrześcijanką? Znowu cisza. Wreszcie jakiś przestraszony malec podniósł rękę i wykrztusił:
  – Proszę Pani, może dlatego, że Pani nie znają.

 273. Boydar said

  Szkółki niedzielne to o ile mnie odczucie nie myli taki raczej protestancki patent. W jednej z dość popularnych anegdot zakonnica dowiedziawszy się (mylnie zresztą) że dziewczynka chce w przyszłości zostać protestantką wzięła i padła jak kawka, znaczy się zemdlała z wrażenia.

 274. Listwa said

  Intelektualne ośrodki Kościoła, proszę wybaczyć uproszczenie, to wciąż Tygodnik Powszechny, Znak i Więź. Rząd dusz nad umysłąmi katolików przejmuje też Gazeta Polska, promująca raczej jakobińsko-nacjonalistyczna wizję życia społecznego, niż zasady sformułowane przez papieży. Niestety, ośrodki te grupują raczej tych, którzy w swych działaniach odpowiadają opisowi z Pascendi, którzy, „wiedzeni pozorną miłością Kościoła, pozbawieni silnej podstawy filozoficznej i teologicznej, przepojeni natomiast do gruntu zatrutymi doktrynami, zarozumiale siebie mianują odnowicielami Kościoła…” etc.

  Ośrodki inspirowane klasyczną myślą filozoficzną, polityczną, cywilizacyjną wciąż pozostają małymi enklawami, choć coraz częściej można obserwować ich ruchy ekspansywne, coraz mocniej zadzierzgają się nici współpracy. Mam tu na myśli środowisko „Christianitas”, Instytut im. Ks. Piotra Skargi i Centrum Kultury i Tradycji

  Pora bardziej zdecydowanie rozprzestrzeniać Kontrrewolucję. Raz jeszcze oddajmy miejsce Feliksowi Konecznemu: „W Polsce toczy się walka o przyszłość Europy. (…) los Europy zawisł od losu Kościoła w Polsce.

  W Polsce okaże się – i to stosunkowo w czasie krótkim – czy Kościół nie przestanie na kilka pokoleń być czynnikiem życia publicznego, czy też stanie na czele nowego okresu dziejów.

  Tu chodzi o grę tak wielką, jak rzadko w historii. (…). Chcąc zwyciężyć, trzeba zwyciężyć w tym boju w Polsce. Tu pole chwały, lub tu rozłogi klęski. Tu, u nas rozstrzygnie się wszystko”

  W obliczu innego nieco zagrożenia pisał te słowa Feliks Koneczny, inna była też nasza sytuacja kulturowa. Po części spełniły się słowa Konecznego, i pole walki zaczyna przypominać rozłogi klęski. Ale starcie Rewolucji i Kontrrewolucji wiąż trwa.

  Arkadiusz Robaczewski

  http://www.wieden1683.pl/news/los-europy-zawisl-od-losu-kosciola-w-polsce-aktualnosc-przeslania-sw-piusa-x/

 275. Maćko said

  264 Isia, pisze do Pani, bo Pani madra kobieta myli logicznie.

  W Panie wpisie 264 , na poczatku sa dwa stwierdzenia falszywe:
  1. że produkty spożywcze poddane działaniu mikrofal zawierają komórki rakotwórcze.
  2. Dlatego w Rosji już od 1976 roku zakazane jest używanie piecyków mikrofalowych
  Ad1. nie ma komórek rakotwórczych… nie istnieja w pozywieniu. Moga byc substancje ale nie komórki.
  Ad2. Rosje znalem od 1971 do 1981 – w GUMie sprzedawali mikrofalówki, nawet w 1984r rodzicom przywieziono nowy model… 35 kilo i 1500 halasliwych watów mocy. Czyli zakaz, jesli byl, to dlugo nie potrwal.

  Reszta do sprawdzenia, przyloze sie wiec, aby nie bladzic. Nie ukrywam, ze mam wiecej zaufania do Uniwersytetu Berkeley niz do innych zródel.
  Wiki dosc wyczerpujaco opisuje temat:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kuchenka_mikrofalowa
  Mikrofale wprawiają cząsteczki wody znajdujące się w nagrzewanym ciele w drgania rotacyjne. Energia drgających cząsteczek wody, w wyniku silnego tłumienia drgań rozprasza się i jest przekazywana cząsteczkom podgrzewanego ciała – tym samym rośnie jego energia termiczna (zob. ciepło), a zatem i temperatura.
  Płynna woda, z powodu bardzo silnego tłumienia drgań, nie posiada wyraźnego maksimum rezonansowego, lecz pochłania silnie fale elektromagnetyczne w dość szerokim zakresie częstotliwości mikrofalowych. Częstotliwość mikrofal kuchenki musi mieścić się tym zakresie i jest wynikiem kompromisu pomiędzy dostępnymi częstotliwościami w paśmie ISM (Industrial, Scientific, and Medical band) a głębokością wnikania fal (która jest odwrotnie proporcjonalna do stopnia ich pochłaniania). Przy częstotliwości 2,45 GHz cząstki wody drgają na tyle szybko, by zapewnić dobre pochłanianie, a tym samym i szybkie ogrzewanie potrawy, lecz mikrofale wnikają w głąb tylko na około 2,5 cm (w zależności od zawartości wody w ogrzewanym produkcie). Przy niższych częstotliwościach fale wnikałyby głębiej, lecz przenikałyby przez cienkie struktury – tym samym ogrzanie potrawy mogłoby trwać dłużej.
  …Często są spotykane opinie o szkodliwości pożywienia przy korzystaniu z kuchenki mikrofalowej. Przeprowadzone badania reakcji chemicznych w substancjach ogrzewanych promieniowaniem mikrofalowym pokazały, że niekiedy zachodzą one szybciej niż przy tradycyjnym ogrzewaniu do takiej samej temperatury[potrzebny przypis]. Częściowo może to być spowodowane różnicami w zdolności do absorpcji promieniowania mikrofalowego przez różne substancje, częściowo też przez fakt, iż niejednorodności ogrzewanych ciał zmieniają bieg fal, działając podobnie jak soczewka, wskutek czego miejscami tworzą się tzw. „gorące punkty” (ang. Hot spot) (efekt ten jest niwelowany przez obrót talerza na którym umieszcza się potrawę). Różnice odpowiadają kilkudziesięciu °C, co przy przyrządzaniu „mokrych” potraw i tak nie daje temperatury wyższej niż np. przy tradycyjnym smażeniu. Z całą pewnością energia mikrofal jest zbyt mała, by dokonywać zmian w budowie chemicznej substancji takich, jakie występują przy ekspozycji na promieniowanie rentgenowskie czy gamma[potrzebny przypis].

  Mikrofalówki jednak przejawiają swoją szkodliwość w znacznej wygodzie przygotowania posiłków – zazwyczaj stają się one podstawą tzw. kuchni „szybkich potraw”, przygotowywanych i pakowanych fabrycznie, które wystarczy tylko podgrzać (w kuchence) i spożyć. Potrawy przygotowane w ten sposób cechują się dużym stopniem przetworzenia, dużą zawartością soli i tłuszczów oraz znaczną ilością sztucznych dodatków takich jak: konserwanty, stabilizatory, sztuczne barwniki i inne substancje wzbogacające wizualnie i smakowo potrawy. Tak przygotowana żywność jest uznawana za mało zdrową, a więc „szkodliwą”.

  Innym niebezpieczeństwem jest krótki czas obróbki termicznej, co może zagrażać tym, że formy przetrwalnikowe pasożytów lub mikroorganizmy nie zostaną zabite, jak ma to miejsce przy tradycyjnym gotowaniu i pieczeniu…
  ….
  http://www.kopernik.org.pl/bazawiedzy/artykuly/technikamikrofalowka-kuchenka-mikrofalowa/
  Z kuchenkami mikrofalowymi związane jest bardzo dużo mitów dotyczących szkodliwości przygotowywanych w ten sposób pokarmów oraz negatywnego wpływu na osoby przebywające w ich pobliżu. Przeprowadzone badania udowodniły jednak, że w przygotowywanych w ten sposób potrawach nie zachodzą zmiany chemiczne (zmiany struktur cząsteczek) na skutek przechodzących przez nie mikrofal. Również sprawna kuchenka nie powinna mieć znaczącego wpływu na zdrowie i samopoczucie kucharza. Kuchenka mikrofalowa jest bowiem tzw. klatką Faraday’a, której metalowa konstrukcja uniemożliwia praktycznie emisje fal elektromagnetycznych poza nią. Właściwości klatki nie psują nawet szklane (plastikowe) drzwiczki przez które możemy obserwować wstawione do środka produkty. Wynika to z pokrycia ich metalową siatką o rozmiarze oczek znacznie mniejszych od długości fali mikrofal, które również uniemożliwiają ich emisję poza kuchenkę.

  tylanara
  pozdr.

 276. NICK said

  http://www.tekstowo.pl/piosenka,pacman,juz_czas__killuminati__anti_nwo_.html

 277. Greg said

  #Panie Listwa.
  Wczoraj byłem na wykładzie bp.Williamsona.
  Jestem w szoku.
  Odmawiajcie codziennie różaniec!!!

 278. Maćko said

  266 – Asyria – trocho skomplikowane z tymi jajkami na miekko w mikrofalówce… wiem ze mozna, córka ( cheff duplomowany ) czasami robi, ale lepiej nam podchodza pochées niz mikrofalowane… trzeba dawac mala moc, nakluc zóltko a czasami i tak wybuchnie.

  Szanowni, to ze prostuje mity i legendy bez pokrycia, to nie znaczy, ze gotuje w mikrf. ani ze ja zalecam czy reklamuje. Po prostu prostuje bzdety bez pokrycia, jak np. chembzdety, HARPY czy inne falszywki wstawiane do ekscytowania lemingozy.

  Klopot mam tylko z nadgorliwymi ignorantami, którzy leca na byle stracha na wróble z rusznica i halasuja.

  Mikrofalówka stoi sobie w kacie kuchni ta sama od 26 lat, Samsunga zreszta, podgrzewa sobie herbate czy kawe pare razy w tygodniu, czasami kartofle czy… kasze gryczana…
  To nie jest urzadzenie do przygotowywania posilków tylko pomocnik, podgrzewalka praktyczna.

  A co do zdrowosci obróbki termicznej produktów spozywczych, to bodajze tylko grzanie na parze jest zdrowe. Smazenie jest zle, pieczenie tez, grilowanie to tragedia… a niektórzy sie histerycznie czep-jaja mikrofalówki…. dobranoc

 279. Boydar said

  No co też Pan Listwa tutaj propaguje, Konecznego … też mi rewelacja. Prace Konecznego zostały poprawione i rozwinięte do adekwatnej w dzisiejszym czasie postaci przez niejakiego docenta Ka. Podobnie jak prace Mazura, podobno Mariana. Niestety, dziwnym zbiegiem okoliczności za wyjątkiem większości słuchaczy z Legionowa wszyscy wyżej wymienieni już nie żyją; tak że nawet nie da się ich nawet bezpośrednio skonfrontować.

 280. Boydar said

  Chyba skorupkę, Młocie; nie słuchałeś wykładów uważnie.

 281. wanderer said

  A co tam z naszym Panem JO? Czy ktos wie cosik? Dawno nie pisal u nas.

  A ze Snagiem? Cos jakby przycichl. Chyba ze nie jestem w temacie i znow nadaje pod innym nickiem.

  Nasz niedoscigniony Pan Mordka – mam nadzieje, ze sie miewa dobrze?

 282. Isia said

  Re: 265 Panie Greg …

  … o telefonach, tak ogólnie, słyszałam … zwykle rozmawiam na „głośno mówiącym”… z dala od aparatu …
  … rozumiem, to jedna z metod … cicha, powolna, ale skuteczna depopulacja … żydowskiej mafii …

 283. Boydar said

  @ mój (260)

  http://ziut.neon24.pl/post/133663,kingdoms-will-burn

 284. https://marucha.wordpress.com/2016/09/06/wolne-tematy-76-2016/
  Ad. 210:

  Dziękuję za uwagę, że nie dwa i pół, ale niecałe dwa czterysta. Ja jednak otrzymałem Namiar georadarowy, że OKOŁO 2,5, który prawdopodobnie po opracowaniu komputerowym w AGH poprawiono na NIECAŁE 2,400 ?
  Przypomina to ZABAWNĄ historię z szacowaniem złoża gazu ziemnego koło Rybnika, którego wielkość, szacowanego na półtora miliarda m3, ale Amerykanie podali z dokładnością DO JEDNEGO METRA SZEŚCIENNEGO według Wydruku Komputerowego.

 285. revers said

  Po karcie kredytowej dla syryjczyka w Turcji …

  http://wpolityce.pl/swiat/307666-uchodzcy-w-turcji-dostana-karty-kredytowe-unia-bedzie-im-przelewac-pieniadze-na-konta-bankowe

  Jusz pisze sie po forach, nic tylko opalac sie na smaglego i robic za syryjczyka, gdzies na wybrzezu tureckim na emeryturze.

 286. revers said

  Pan Boydar hoduje pomidory, a inni rozsypuja jako kompost po polach, tak niskich cen pomidorow nie bylo od dawna, choc w straganach po 4,50 zlp, w skupach placa tylko 30 Gr., co sie dzieje na tym swiecie?

  http://www.lublin112.pl/wisznice-rolnicy-rozsypali-tony-pomidorow-na-polach-kleska-urodzaju-i-niskie-ceny-skupu-zrobily-swoje/

 287. Boydar said

  @ Pan Juliusz

  No to w takim razie zwracam honor.

 288. Boydar said

  Moja pomidorowa uprawa właśnie przedwczoraj zamknęła sezon. Finalnie zebrałem około dwudziestu kilogramów i postanowiliśmy zrobić z nich keczup. Już z trzech dużych garnków zrobiły się dwa. Nie wolno dać się sprowokować niecierpliwości i ogień musi być tylko tylko, inaczej się przypali.

  Dwa krzaki koralików tylko jeszcze zostały. Tak do kanapek.

 289. Siggi said

  Jajecznica,jak kto woli …

 290. Siggi said

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz%2Fparlament-ukrainy-potepil-polski-sejm-za-uchwale-ws-ludobojstwa-na-wolyniu

 291. Boydar said

  Nooo … tutaj to może nawet i cała minuta potrzebna. Plus grill.

 292. La Reine Toronto said

  .https://www.youtube.com/watch?v=4V1p1dM3snQhttps://www.youtube.com/watch?v=4V1p1dM3snQ

  No to juz tanczymy Panowie i Panie ? to pierwszy zwiastun nowej fali…klasyk ze ho ho! milo bylo tyle lat temu….

  Nostalgia mnie ogarnela !

 293. La Reine Toronto said

  .https://www.youtube.com/watch?v=yG0oBPtyNb0

  no a jak nie posluchac Mungo Jerry? och ale to byly czasy?

 294. toidi said

  Ech, Pani La Reine, jaka Pani młodziutka. Gdy byłem małym chłopcem hej, to się tak grało i tańczyło:

  .https://www.youtube.com/watch?v=Rf55gHK48VQ

  Jak to dobrze, że ja nie dansior…

 295. La Reine Toronto said

  ad 180 no ja tez ale jestem przekorna czasami bo tak trzeba do Nick’a ta sama bronia zwalczaj przeciwnika ale otwartego na krytyke ?
  pozdrawiam i przepraszam ale to bylo celowe wklejenie…widzi Pan tu u gory ? wielokropki …

 296. La Reine Toronto said

  ad 292: a ja sobie slucham przypominajac dobre mlodociane lata skaczac na trampolince….aha dla zdrowia! polecam i pozdrawiam!

 297. toidi said

  Raczy sobie Pani żartować.

  Trampolinda? Nie ma takich na moją skromna posturę.

 298. L2P said

  Presidential Proclamation – National Preparedness Month, 2016

  https://www.whitehouse.gov/the-press-office/2016/08/31/proclamation-national-preparedness-month-2016

  ad 107 i Boydar said;

  tylko w tym jednym wydaniu popisy ukrytego kryptozyda nadajacego jak p/n;

  [ pod lampa bywa najciemniej pane boydar i niepotrzebnie podpierac sie gajowym panem ]

  „Chciałem na końcu dopisać „i tak Gajowy Marucha rozpier dolił w Polsce żydowską hegemonię” ale się taktownie powstrzymałem„ – cos pan o tym wiesz ?

  „Generalnie nie wierzę w serwowany przez różne „media” debilizm Amerykanów, to żydowska propaganda. Ale mój osobisty sąsiad dwa lata temu zawezwał „firmę” aby wymieniła mu żarówkę; nie był w stanie otworzyć klosza.„- po zydowsku niby nie a jednak tak a moze inaczej…p.b. Biblia – tak tak nie nie.

  „Nie, Panie NICK’u. Myli się Pan. Mogę mówić o sobie, bo akurat swoje motywacje znam. Mnie można sobie, gryźć, kopać, opluwać, nazywać na każdy możliwy a uwłaczający sposób. Nie robi to na mnie wrażenia; wręcz przeciwnie, cieszę się. Bo znaczy że ich wqurwiam. I nie zarzuci mi Pan, że w imię własnej obrony kogoś udziabałem. Ale kiedy taki jeden z drugim zaczyna robić koło pióra Bogu lub Ojczyźnie, po chachłacku rozumiejąc honor nie mam żadnych skrupułów ani litości. O tak, wtedy tak, użrę każdego. Ka-żde-go ! I nie zauważyłem też, aby komuś udało się mnie „ustawić”. Jedyną osobą której wpływ uznaję jest Gajowy. Jak dla mnie – Pan Gajowy.„ – bez mydla.? i ` diabel` udaje swietego podpinanie Boga i Ojczyzny, znane chwyty, cala reszta wlasciwie sie okreslila..

  „I wcale Hajce nie zazdroszczę, ta struna jest cienka ale bardzo mocna„ – szydlo wyszlo z worka..zydofil jak nie on sam ?!

  „Ty Maćko jesteś bardziej durny niż ustawa przewiduje. I jak nie dostaniesz wytycznych to miotasz się jak żyd po pustym sklepie. Napisz coś od siebie, wyjaśnij dlaczego tak uważasz, wtedy podyskutujemy, a nie udajesz rabina tak mądrego jak wymaga aktualny interes kahału. Podeprzyj się jeszcze docentem, co ci szkodzi; zawszeć to jakiś naukowy tytuł i na pewno zabrzmi przekonywująco.„ – katolik ? udany ! milosc blizniego w tym wykonaniu mowi wszystko o autorze.

  „Szkółki niedzielne to o ile mnie odczucie nie myli taki raczej protestancki patent. W jednej z dość popularnych anegdot zakonnica dowiedziawszy się (mylnie zresztą) że dziewczynka chce w przyszłości zostać protestantką wzięła i padła jak kawka, znaczy się zemdlała z wrażenia„ – popieprzone.

  „No co też Pan Listwa tutaj propaguje, Konecznego … też mi rewelacja. Prace Konecznego zostały poprawione i rozwinięte do adekwatnej w dzisiejszym czasie postaci przez niejakiego docenta Ka. Podobnie jak prace Mazura, podobno Mariana. Niestety, dziwnym zbiegiem okoliczności za wyjątkiem większości słuchaczy z Legionowa wszyscy wyżej wymienieni już nie żyją; tak że nawet nie da się ich nawet bezpośrednio skonfrontować„ – zawijas parchaty ..no nie dojdziesz…

  „Chyba skorupkę, Młocie; nie słuchałeś wykładów uważnie.„ – znalazl sie wiekszy..

  dopierdusow zwanych dowcipami tego gatunku nawet nie bede wspominal..i wiekszej reszty..

  rob pan `judauszu` tak dalej…stanowisko cie nie ominie na samym dole czelusci..gud.laj.. !

 299. ALFAPOLONIER_14 said

  SKANDAL i mega obrzydzenie ponad wszelkie pojęcie!!!!! Szwedzka feministka – niebrzydka, ale głupia i skrajnie zdeprawowana cïpa, o profilu nordycznym – bezwstydnie rucḣa się z murzynem, śpiewając przy tym w dodatku szwedzki hymn państwowy!!! [WIDEO +18]

  http://pl.blastingnews.com/europa/2016/09/szwecja-kobieta-uprawia-sex-z-czarnoskorym-facetem-wyspiewujac-szwedzki-hymn-wideo-18-001101895.html?sbdht=_pM1QUzk3wsezuJxZ0AW3-q8jFZISfwTODhgimZK4sslNdh_UiYxBYg2_

 300. Siggi said

  Bartosik „analizuje” raport…
  Bajeczki dla dorosłych.
  —–

  Jacek Bartosiak
  A więc wojna
  .Konflikt dwóch największych mocarstw i dwóch największych gospodarek, USA i Chin, spowodowałby szok dla światowej gospodarki, a istniejący porządek międzynarodowy rozsypałby się

  Ten tytuł to nie pomyłka. Doczekaliśmy się sytuacji, w której jeden z najbardziej renomowanych amerykańskich think tanków – RAND Corporation – opublikował publicznie dostępny raport, któremu nadany został właśnie tak dosłownie i bez ogródek brzmiący tytuł: „Wojna z Chinami” („War with China”). Od razu, aby dodać sprawie właściwej perspektywy, należy wspomnieć, iż raport został sfinansowany przez Urząd Podsekretarza Obrony USA ds. Armii, co jest wprost wskazane we wstępie.
  dalej……………….
  http://www.nowakonfederacja.pl/a-wiec-wojna/

 301. Yah said

  Ad 285

  U mnie jeszcze są. Rzeczywiście w tym roku aura sprzyjała pomidorom. Ja z 40 krzeków z 200 kg. Przeciery zrobione, z dwoma workami ryżu przetrwam 2 lata na pomidorówce 😉

 302. osoba prywatna said

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/oblicza-depopulacji-i-kolonizacji-polski

 303. Siggi said

  Cholernie ostry w krytyce junty kievskiej prof.Oleg Soskin gadał na Youtubie,że premier UA Grojsman (ze diaspory on),że on nie ma wyższego wykształcenia ,wątpił czy nawet średnie,może ojciec mu załatwił.Obecny szef Prokuratury Gen.UA nie ma wykształcenia prawniczego.Ukraińskie żródła szacują,że do Polski „zjechało” nawet do 2,5mln ob.UA.
  Niewiele trzeba do masowych wystąpień tam …
  ————
  W ostatnich dniach w Krynicy odbywa się Forum Ekonomiczne. Niech oficjalna nazwa nie zmyli nikogo – impreza jest upolityczniona do granic możliwości. Np. nagrodę Człowieka Roku kolejny raz zgrania wysoko postawiony polityk – Wiktor Orban, podczas gdy poprzednio byli to Jarosław Kaczyński i Donald Tusk.

  Przy okazji tego wydarzenia doszło do kolejnego spotkania szefów państw Grupy Wyszehradzkiej, którym towarzyszył także premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman. Beata Szydło w czasie swojego przemówienia przypomniała, że ślepe, bezmyślne nadstawianie karku za Kijów należy do głównych postulatów państwa polskiego pod rządami PiSu. Nie zważając na dalszy brak jakichkolwiek zysków płynących z jednostronnego popierania interesów Ukrainy premier Polski zadeklarowała:
  Polska niezmienne stoi na stanowisku, że jesteśmy i chcemy być ambasadorem Ukrainy na arenie Unii Europejskiej. Podkreślamy, że wolna, suwerenna, demokratyczna Ukraina, to jest gwarancja bezpieczeństwa Europy i Polski”

  Beata Szydło udzieliła kolejny raz poparcia dla sprawy ukraińskiej w konflikcie z Rosją, dopingując naszych wschodnich sąsiadów i życząc im szybkiego rozwiązania konfliktu, który jednoznacznie określiła jako „agresję”. W tej kwestii zaznaczyła także, co Polska będzie postulować na arenie unijnej:
  .Polska zdecydowanie opowiada się za utrzymaniem sankcji wobec Rosji, uważamy, że porozumienie mińskie musi być wypełnione i takie stanowisko będziemy prezentować w czasie szczytu (UE), kiedy będzie dyskusja na ten temat w Brukseli.

  W swojej wypowiedzi wskazała, że Ukraina znalazła się w podobnej sytuacji, jak Gruzja w 2008 r., którą odważnie wspierał śp. Lech Kaczyński.

  Premier Wołodymyr Hrojsman z kolei odniósł się do w dalszym ciągu nierozwiązanego problemu zbrodni ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu, zalecając, iż „powinniśmy bardzo delikatnie podchodzić do kwestii historycznych”.
  Bardzo niepokojące jest ciągłe napuszczanie naszego rządu na Rosję Putina. Polska wspiera Ukrainę gospodarczo, politycznie i militarnie, jednak nie płyną z tego tytułu żadne wymierne korzyści dla naszego państwa. Zalewają nas pogarszający standardy zarobkowe imigranci zza wschodniej granicy, nic nie słychać o znoszeniu embarga na polskie towary. Coraz częściej za to daje się słychać głosy o zrównaniu odpowiedzialności za mordy na Wołyniu, które rzekomo miały być dokonywane także przez Polaków na Ukraińcach. Kolejne osoby i ugrupowania u naszych wschodnich sąsiadów podnoszą też temat roszczeń terytorialnych do południowo-wschodnich terenów w rejonie Przemyśla. Kiedy wreszcie politycy PiSu przejrzą na oczy i zaprzestaną tej ogromnie szkodliwej dla nas polityki międzynarodowej? Być może zaklinanie rzeczywistości, iż Rosja miałaby jakikolwiek interes w zbrojnym najeżdżaniu Polski, a Ukraina jest tu czynnikiem decydującym, którego należy bezwzględnie bronić jako naszego sojusznika, stanie się w końcu realnym scenariuszem, którego PiS chyba bardzo pragnie?
  https://kierunki.info.pl/2016/09/rzad-rp-kontynuuje-polityke-uleglosci-wobec-ukrainy/

 304. Siggi said

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/bezpieczenstwo/5441-decyzje-mon-zamiast-specjalsow-dowodcy-ladowi-te-nominacje-to-kpina

 305. Boydar said

  @ L2P (296)

  Szczerze ? Bardzo mi się to podoba. Takie kompendium moich komentarzy. Zawsze myślałem żeby robić coś takiego tylko czasu braknie; a to kopanie szamba Pan Hasso, Pan Maćko czy inne znowuż pomidory. Bardzo dziękuję za już i proszę o jeszcze.

  Zwracam natomiast Panu uwagę, że nie dostrzega Pan subtelnej różnicy między kryptożydem a Chachłem. To są faktycznie łudząco podobne Boże narzędzia ale Chacheł jest nieporównanie bardziej zawzięty. I wielu już dało się nabrać.

 306. Yah said

  Ad 302

  „- Piotrek ma doskonałe notowania szczególnie u Amerykanów. Cenią go za to, co wojska specjalne ostatnio zrobiły w Afganistanie.”

  „Odwołany płk Piotr Gąstał dowódca GROM-u to jeden z pierwszych żołnierzy tej elitarnej jednostki, utworzonej 13 lipca 1990 roku przez nieżyjącego już gen. Sławomira Petelickiego. (…). Pierwsze informacje pojawiły się w 1994 roku, gdy żołnierze wylatywali na misję na Haiti. Pilnowali tam porządku, ale brali też udział w misjach antyterrorystycznych. Kolejna misja to Bałkany. Sukcesem GROM-u było zatrzymanie w Jugosławii Slavka Dogmanowica, zbrodniarza wojennego, odpowiedzialnego za śmierć 300 Chorwatów.

  To chyba dobra zmiana 🙂 Pewnie z niego taki sam zbrodniaz jak z Miloševića

Sorry, the comment form is closed at this time.