Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  ? o Rząd wprowadza nowe ograniczen…
  ? o Rząd wprowadza nowe ograniczen…
  osoba prywatna o Wolne tematy (22 – …
  Yah o Rząd wprowadza nowe ograniczen…
  Yagiel o Wolne tematy (22 – …
  JW o Rząd wprowadza nowe ograniczen…
  Andy X o Rząd wprowadza nowe ograniczen…
  osoba prywatna o Wolne tematy (22 – …
  Aspera o Podlaskie: kościół pełen wiern…
  JW o Kobieta mnie doi
  bryś o Rząd wprowadza nowe ograniczen…
  Sołtys o Rząd wprowadza nowe ograniczen…
  Kar o Kobieta mnie doi
  laika o Wolne tematy (22 – …
  Stanisław Potocki o Kobieta mnie doi
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 510 obserwujących.

Elie Wiesel – oszust stulecia?

Posted by Marucha w dniu 2016-09-07 (Środa)

2 lipca 2016 roku świat obiegła wiadomość o śmierci Elie Wiesela, żydowskiego szowinisty, twórcy terminu Holocaust, jednocześnie laureata Pokojowej Nagrody Nobla, którą otrzymał w 1986 roku, znanego również z wprowadzanych w swoich książkach kłamliwych wersji wydarzeń II Wojny Światowej.

[Zarówno gajowy i jak i inni źli ludzie od dawna podawali w wątpliwość brednie, jakie wypisywał żydowski psychopata i histeryk, Elie Wiesel. Jedną ze słynniejszych jest opis Babiego Jaru w Kijowie, gdzie Niemcy dokonali masowej egzekucji Żydów: „Później dowiedziałem się od jednego ze świadków, że miesiąc za miesiącem ziemia nie przestawała drżeć i od czasu do czasu wytryskiwały z niej gejzery krwi„.
Admin]

„Urodził się 1928 roku w Rumunii w ortodoksyjnej rodzinie chasydów. W czasie II wojny światowej – pisze dale „Onet” – był więźniem obozów koncentracyjnych Auschwitz-Birkenau i Buchenwald. W Auschwitz zginęły jego matka i najmłodsza z trzech jego sióstr. Po wojnie wyjechał do Francji, gdzie studiował na Sorbonie i rozpoczął pracę dziennikarską, jako współpracownik czasopism francuskich i izraelskich. Był również przewodniczącym amerykańskiej Komisji ds. Holokaustu przy prezydencie USA i inicjatorem budowy Muzeum Holokaustu w Stanach Zjednoczonych. Najbardziej znanym dziełem Wiesela jest powieść „Noc”. To napisana prostym językiem relacja z tego, co działo się w Auschwitz-Birkenau”.

Wszystkie relacje i wspomnienia pośmiertne podkreślają, że Elie Wiesel był więźniem obozów koncentracyjnych w Auschwitz i Buchenwaldzie. Czy rzeczywiście Elie Wiesel był więźniem obozów koncentracyjnych?

Wątpliwości, co do prawdziwości relacji Elie Wiesela zgłaszają sami Żydzi, którzy przebywali w tym samym czasie w Auschwitz, i którzy trafili tam w 1944 roku z terenu Węgier. Jednym z nich jest Miklos (Nikolaus) Gruner. Miklos Grüner, były więzień Auschwitz i Buchenwaldu, twierdzi, że książka Elie Wiesela „Noc” jest „w 87 procentach słowo-w-słowo plagiatem” książki pt. „Milczenie świata”, wydanej w jidysz w Paryżu w 1956 r., której autorem był jego przyjaciel z obozu w Auschwitz, Lazar Wiesel. Ale to nie wszystko. Miklos Gruner twierdzi również, że Wiesel nie tylko skradł książkę, ale i tożsamość jego przyjaciela. Aby dobrze to zrozumieć poświęcić musimy kilka zdań pobytowi w obozie samego Miklosa Grunera.

Kiedy Miklos Grüner miał 15 lat został w maju 1944 r. deportowany z Węgier do Auschwitz-Birkenau wraz z matką i ojcem oraz dwoma braćmi. Matka i młodszy brat po przybyciu do obozu zostali natychmiast zagazowani, a jemu, starszemu bratu i ojcu wytatuowano numery i skierowano do katorżniczej pracy w fabryce paliw syntetycznych IG Farben. Ojciec zmarł sześć miesięcy później, a starszego brata wysłano do Mauthausen. Miklos został sam. Spotkał tam dwóch starszych żydowskich więźniów, również z Węgier, którzy przyjaźnili się z jego zmarłym ojcem. Byli to bracia Wiesel – Lazar i Abraham, którzy otoczyli 15-letniego Grunera swoją opieką. Miklos nigdy nie zapomniał wytatuowanego numeru Lazara – A-7713.

W styczniu 1945 r., kiedy nadchodziła armia sowiecka, więźniów wypędzono z Auschwitz i po dojściu do dworca w Gliwicach załadowano do wagonów i przewieziono do Buchenwaldu. W czasie tej zimowej ewakuacji obozu zginęła ponad połowa więźniów, wśród nich Abraham, starszy brat Lazara Wiesela. W kwietniu (8.4.1945 r.) armia USA wyzwoliła Buchenwald, a Miklos Gruner i Lazar Wiesel byli wśród tych, którzy przeżyli obóz. Po wyzwoleniu drogi obu przyjaciół rozeszły się.

W 1986 roku w Sztokholmie w hotelu „Savoy” odbyło się spotkanie z laureatem Nagrody Nobla, Elie Wieselem. Szwedzka gazeta „Syd-Svenska Dagbladet” skontaktowała się z Grünerem i zaprosiła go na spotkanie z dawnym przyjacielem o nazwisku Elie Wiesel, gdyż obaj byli ponoć na słynnym zdjęciu z Buchenwaldu. Miklos Gruner miał wątpliwości i powiedział gazecie, że nie zna nikogo o tym imieniu (Elie). Wtedy gazeta poinformowała go, że to ten sam, którego znał w obozie o imieniu Lazar, z wytatuowanym numerem A-7713.

Ponieważ Miklos dobrze pamiętał ten numer, był zatem przekonany, że spotka swojego starego przyjaciela Lazara. Przyjął zaproszenie na spotkanie w hotelu „Savoy”, które miało miejsce w dniu 14.12.1986 r. Lazar Wiesel, który urodził się w 1913 r., na spotkaniu w 1986 r. miałby 73 lata, natomiast Elie Wiesel urodzony w 1928 roku, miał wtedy 58 lat.

Miklos wspomina: „Byłem bardzo szczęśliwy na myśl o spotkaniu z Lazarem, ale kiedy stanąłem naprzeciwko tzw. „Eli Wiesela”, byłem oszołomiony tym, że widzę człowieka, którego w ogóle nie rozpoznałem, i który nawet nie mówił ani po węgiersku, ani jidysz (Gruner i bracia Wieselowie byli przywiezieni z Węgier – przp.aut.), ale po angielsku z silnym francuskim akcentem. Dlatego nasze spotkanie skończyło się po około dziesięciu minutach. Jako pożegnalny prezent mężczyzna dał mi książkę zatytułowaną „Noc” i stwierdził, że jest jej autorem. Przyjąłem książkę, której wtedy nie znałem, ale wszystkim obecnym powiedziałem, że ten człowiek nie jest tym, za kogo się podawał!“

Miklos stanowczo podkreśla, że podczas tego spotkania, Elie Wiesel odmówił pokazania wytatuowanego numeru, stwierdzając, że nie chce pokazywać swojego ciała. Miklos wspomina, że Elie Wiesel miał pokazać swój wytatuowany numer izraelskiemu dziennikarzowi, którego Miklos spotkał i dziennikarz powiedział mu, że nie miał czasu, by zidentyfikować numer, ale … był pewien, że to nie był tatuaż.

Miklos mówi: „Po tym spotkaniu z Elie Wieselem spędziłem 20 lat na poszukiwaniach i dowiedziałem się, że mężczyzna nazywający się Elie Wiesel nigdy nie był w obozie koncentracyjnym, gdyż nie było go na żadnej oficjalnej liście zatrzymanych”.

Efektem tych poszukiwań jest książka autorstwa Grunera pt. „The stolen identity. Auschwitz number: A-7713”. Co zawiera ta książka?

1. Miklos Gruner ustalił i uzyskał z Muzeum Auschwitz-Birkenau potwierdzenie wpisu do ewidencji obozowej Lazara Wiesela ur.4.09.1913 r. nr. obozowy A-7713. Podobne poszukiwania czyniła p. Ewa Kor z USA i otrzymała z Państwowego Muzeum Oświęcim-Brzezinka potwierdzenie, że pod numerem A-7713 wpisany był Lazar Wiesel ur. 4.09.1913. (Pismo z dnia 15.05.1987 nr. IV-8520-104/1241/87-podpisane przez Dyrektora mgra Kazimierza Smolenia).

2. Nie znaleziono w żadnym spisie więźniów nikogo o nazwisku Elie Wiesel urodzonego w 1928 roku. Nie było tego nazwiska również w spisie więźniów młodocianych.
Trudno przyjąć, że skrupulatni Niemcy mogli Elie Wieselowi wpisać datę urodzenia o 15 lat wcześniej. Ponadto mamy słynne zdjęcie z Buchenwaldu. Otóż Miklas Gruner jest nas tym zdjęciu pierwszy z lewej na dolnej pryczy. Miał wówczas 16 lat, a Elie Wiesel twierdził, że jest także na tym zdjęciu i wskazał w środkowym rzędzie siódmą osobę. Szkopuł w tym, że osoba ta jest o wiele lat starsza niż mający wówczas 17 lat Elie Wiesel.

Czyżby to była kolejna mistyfikacja żydowska dotycząca Holocaustu? Nie jest to nic nowego, bo znamy nazwiska mistyfikatorów takich jak: Misha Defonseca, Benjamin Wiłkomirski, Jan Tomasz Gross czy Herman Rosenblat, autor książki „Anioł przy płocie”.

Stale powiększa się grupa żydowskich i nie tylko żydowskich fałszerzy historii, którzy korzystając ze społecznej aury nadawanej tzw. ocalałym z Holokaustu, piszą książki, jeżdżą z pogadankami, występują w radio, telewizji i opowiadają najczęściej zmyślone historie o czasach wojny i swoim w niej udziale. Ich działalność jest nagłaśniana przez Przemysł Holokaustu, który nie interesując się prawdziwym przebiegiem II Wojny Światowej, ale dąży do całkowitej kontroli nad debatą historyczną i do czerpania różnego rodzaju korzyści, w tym roszczeń finansowych. Jako że temat mistyfikatorów Holocaustu jest powszechny postaram się przybliżyć go w szerszym zakresie czytelnikom.

Ireneusz T. Lisiak
Myśl Polska, nr 37-38 (11-18.09.2016)
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 47 to “Elie Wiesel – oszust stulecia?”

 1. NICK said

  Oszust???

  Z powodu braku słów dostępnych pospolicie?
  Odpuszczam.

 2. Ireneusz T. Lisiak pisze: „…znamy nazwiska mistyfikatorów takich jak: Misha Defonseca, Benjamin Wiłkomirski, Jan Tomasz Gross czy Herman Rosenblat, autor książki „Anioł przy płocie”.”

  Jak nie dorzucić do listy Josepha Hirta, o którym pisałem w „Bieżących (3)” , patrz notka „Jeszcze jedno kłamstwo oświęcimskie” ozdobiona zdjęciem czcigodnego starca, tutaj: .http://infoprezesa.blogspot.fr/2016/07/biezace-38.html .

  A tymczasem dobrze mu szło i przez dziesiątki lat 91-letni Hirt dawał w Stanach konferencje z zakresu Holocaustu i opowiadał, jak jego „28 kilogramowy pokryty skórą szkielet” skutecznie uciekał z Auschwitz
  (wpadł za sprawą wścibskiego profesora z Turynu; szczegóły w artykule).

 3. Przepraszam, chodzi o „Bieżące (38)”, a nie „Bieżące (3)”

 4. Ktos said

  Niemiec powiedzialby schweine!!!!

 5. wanderer said

  Zaklamani psychopaci, nic co powiedza nie jest prawda, chyba ze sie pomyla.

 6. L2P said

  zydzi sa obrzydliwi jak parch czarak na ciele tak zyd i jego wszystko czym dysponuje co robi co mysli co czuje jak wyglada po prostu straszna;
  arogancja, bezceremonialność, bezwstydność, chamstwo, grubiańskość, gruboskórność, impertynencja, niegrzeczność, nieokrzesanie, nieprzyzwoitość, nieuprzejmość, niewybredność, obelżywość, ordynarność, pikantność, plugawość, prostactwo, prymitywizm, trywialność, wulgarność, brzydactwo, brzydota, cholerstwo, draństwo, groza, horror, koszmar, makabra, makabryczność, obrzydlistwo, ohyda, ohydztwo, okropieństwo, okropność, paskudztwo, plugastwo, potworkowatość, potworność, szkarada, szkaradność, szkaradzieństwo, świniowatość, świństwo, badziewie, bubel, chała, chałtura, chłam, gniot, kicz, knot, koszmarek, lipa, plewy, szmira, tandeta, maszkara, dosadność, frywolność, jędrność, niecenzuralność, niemoralność, obleśność, pieprzność, rubaszność, sprośność, nikczemność, podłość, skandaliczność, tanizna, karygodność, naganność, niecność, niedopuszczalność, żałosność, szpetota, diabelstwo, drastyczność, monstrualność, przeraźliwość, straszność, szatańskość, tragiczność, hor-rendum, bezecność, niegodziwość, niskość, zdrożność, abominacja, awersja, idiosynkrazja, niechęć, nieprzychylność, niesmak, obmierzłość, obrzydzenie, odraza, pogarda, repulsja, wstręt, niesamowitość, koszmarność, obskurność, ohydność, nieforemność, niekształtność, niezgrabność, toporność, wzgarda, deformacja, nieświeżość,…………..
  tego sie nie da wyrazic slowami bo przy nich oszust zlodziej kanalia czy morderca to blachostki…

 7. na opak said

  „Kto cie będzie błogosławił,Izraelu, temu i Ja błogosławić będę. A kto cię będzie przeklinał, tego i Ja przeklnę.’…
  W 1 Księdze Mojżeszowej 12:1-3

 8. Adam Ryglowski said

  Ad 7 – A kto tym Izraelem , od bez mała 2 000 lat jest ?????

  Na Opak – a nie prawda ,- a może to „badacz” Pisma Św . ?
  czy innych podręczników z różnistych „religii”???

 9. Hasso C. said

  Swietny artykul. Nic oryginalnego, ale bardzo dobre podsumowanie o tym ciemnym typie zwanym w USA „Mr. Holocaust”.
  Mam takiego znajomego, ktory doznal na wlasnej skorze, jakim fajnym czlowiekiem byl Elie. Otoz, bedac mlodym czlowiekiem, zainteresowanym sprawami holocaustu, moj znajomy podszedl do Wiesela i poprosil go o pokazanie tatuazu. Gdy ten odmowil, probowal zadrzec mu troche rekaw. Za to byl aresztowany i spedzil 7 miesiecy w wiezieniu. Twierdzi, ze tatuazu nie bylo. Eric mial wtedy ok. 20 lat. Od tamtej pory stworzyl kilka interesujacych filmow nt. holocaustu, jak na przyklad „The last days of the big lie” czy „The Majdanek Gas Chamber Myth”. Sa na YT.

 10. Boydar said

  Nos ci rośnie.

 11. Boydar said

  @ L2P (6)

  „… żydzi są obrzydliwi jak parch czyrak na ciele tak żyd i jego wszystko czym dysponuje co robi co myśli co czuje jak wygląda po prostu straszne …”

  Dziwna sprawa, Eichmann czy Ganzweich twierdzili dokładnie to samo.

 12. Boydar said

  Tak sobie jeszcze raz tytuł przeczytałem – „Elie Wiesel – oszust stulecia?”

  Eeee tam … do Lolka, to raczej długo nikt nie ma startu.

 13. re1truth2 said

  Polecam komentarze http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/funkcjonariusz-cybulski-myslalem-ze-zostaniemy-wysadzeni-w-powietrze

 14. Boydar said

  Hameed i Cybulski. FF, tak uważam 🙂

 15. L2P said

  ad7
  po slowie,
  prosze sobie wyobrazic jak diabel jest inteligentny, uwarunkowanie identyfikacji, za jednym zamachem przejal tozsamosc i oglosil sie Bogiem [ wkrotce ] a jego dzieci, dziecmi Bozymi, czy to cos przypomina ?

  Bolesne i naopak, takie czasy jak pan wie lub sie domysla, mimo wscieklego pedu naprawde, tlumaczy
  nie tylko Biblie ale tez daje sensowne zrozumienia dziejow swiata, w przeciwnym razie, lepiej byloby byc poganinem, co tez ludzie czynia, kroluje nam metlik pojec !

  Izraelem sa Biale Narody ! `zyd`w nas sie `wzenil`jak i w Biblje Boga JHVH, przywlaszczyl ja nam na zgorszenie i nasza zgube_apokalipse, jego bogiem jest szatan zwany lucyferem, pokrotce Biblja o tym mowi, zwykle wiecej w starszych przekladach..i N>T..

  „Kto cie będzie błogosławił,Izraelu, temu i Ja błogosławić będę. A kto cię będzie przeklinał, tego i Ja przeklnę.’…
  W 1 Księdze Mojżeszowej 12:1-3

  Co to znaczy ? Prosze zauwazyc kto poprzez milennia byl blogoslawiony, jaki narod czy raczej narody a dokladnie rodzina narodow ?!

  Oczywiscie odpowiedz jest tylko jedna, to sa Biale Narody, one musza byc blogoslawionymi przez Najwyzszego, skoro pobudowali, stworzyli cale cywilizacje.. kulture, jezyki ,..ostatnia jest grecko-rzymska, to nasz jeszcze fundament, nie `zydowski`!
  [ inne narody majacy swe wyraznie demoniczne religie egzystuja, wlacznie z zydami, z tym, ze oni pasozytuja, sa przekleci, tylko my mamy w sobie pierwiastek stworczy, co nas odroznia od reszty tego swiata co bylo oczywiste do zapowiedzianego czasu.. ]

  One to `zydowiny` zawsze staly w opozycji do jakiejkolwiek cywilizacji, z tej prostej przyczyny, ze sa niszczycielami. Nawet ich wyglad jest macerowany,plastyka,kolor,mix,wprost kameleon, a mimo to, jest wyraznie jak nie duchowo to fizycznie demoniczny !

  Rzadza poprzez nasze zapomnienie tzn.poprzez falszywa identyfikacje, `zakneblowali` nasz kosciol Chrystusowy, objeli masowemedia i wychowali sobie pare naszych pokolen, po wielkich wojnach, jak tez wypelnilo sie blogoslawienstwa Izaaka wobec Ezawa..
  [ w skrocie; jak przyjdzie twoj czas ogon bedzie glowa, tyl przodem, nastapia czasy mesjanistyczno-satanistyczne-ostateczne, stad tak przez zyda wyczekiwane..]

  Oni zawsze, byli niszczycielami wykletymi przez Boga ! nadajacymi sie do piekielnego zasiewu o czym
  S>T mowi..

  Z Jakuba-Izraela powstaly biale narody natomiast Ezaw [ ten parach z innego ojca..] przyczynil sie do powstania odgalezienia `zydow`, wczesniej z Kaina poprzez Ezawa do Salomona.
  Salomon przez nich uwazany, bo u Boga umilowany a od niego odszedl, [ Bog rozdziela narody by powstrzymac plesn, stad w nas rowniez diaboliczne poklosie ] dla kobiet.y, historyja lubi sie powtarzac, [ kobieta pieta ahillesowa stad rownouprawnienie..]
  diabel i jego hordy-legiony po upadku anielskim staly sie ograniczone w swoich mozliwosciach, ta wiedza jest bscisle strzezona ale mieli rozne mozliwosci, historyja Aster Lilith…stad wywodzi sie `murarz` i in… !

  http://www.satanorium.pl/czytelnia/149

  Prosze czytac apokryfy i Biblie ze zrozumieniem i nie wierzyc diablu !

  Na pocieche dodam w bolesciach ale ziarna beda od plew odsiane !

 16. re1truth2 said

  http://warszawa.getto.pl/index.php?mod=view_record&rid=18011998122932000097&tid=osoby&lang=en
  ‚Czyści’
  [(6) Podczas uroczystej bar-micwy syna wygłosił b. podniosłą mowę na temat odpowiedzialności i zadań Trzynastki. „Myśmy przybrali barwę zieloną, kolor nadziei. Bo my niezmiennie wierzymy, że tak lub inaczej, zaświta dla nas jutrzenka swobody, że będziemy jeszcze kiedyś jako wolni ludzie orać ziemię przepojoną krwią i potem naszych praojców […] 13 to symbol uczciwości i czystych rąk, szczerych intencji i niestrudzonego działania, oazy ładu w chaosie bezładu, jakim jest getto warszawskie”.
  (7) Wspólnie z A. Reszalem, B. Bramsonem, Kleinwekslerem, Szajerem szantażuje kupców żydowskich w getcie. Założyciel 13-tki. G. rysopis: niski, rysy semickie, okulary, brzydki. Często nosi zielony kapelusz. Dwa lata przed wojną był w Łodzi literatem w piśmie żargonowym. Przed tym mieszkał w Wiedniu, redaktor u Ireny Harand. Rzekomo już przed wojną pracował dla Niemców, do Warszawy przyjechał goły. Stworzył spółkę ze Szterfeldem, KOHNEM, Hellerem i Lewinem jako finansistami. A wszystko dzięki dobryn stosunkom w dystrykcie (dr Schober to jego osobisty przyjaciel). Jest szwagrem Merina, prezesa Gminy żyd.w Sosnowcu.]

 17. Boydar said

  No.

 18. L2P said

  ad11
  bez obrazy, kolaborant i nazista,niezle poprasowany,wie co pisze nie sadze,..przynajmniej nie zawsze..
  pan jak trybun z magla zydowskiego przeznaczony na mieso armatnie, moje gratulacje i bron dalej gada a moze pan medal dosluzysz, o kolaborowaniu na pewno cos w trawie piszczy a moze i dotyczy i pobolewa albo fajerki pala do tego, ze zycie chce dac za gada,.. mimo pana ulotnego talentu,.. szkoda go marnowac, jakes Polak zejc z tej drogi nie idz z diablem, papke z mozgu robi, wieloletnie zydo-prasowanie nawet najodporniejszych powali, pan piszesz jakby brakujacej czesci nie mogl znalezc, no i nie winie stronniczosci, pelne zrozumienie..hallal…hailihailo..pozdro..do kosciolka i sie modlic o laske zrozumienia..

 19. Na opak said

  Ad 7 – A kto tym Izraelem , od bez mała 2 000 lat jest ?????

  Ja tam nic nie wiem. Zapodałem jedynie, ze w Księdze Mojżesza tak stoi i że to coś musi (musiało) znaczyć.
  Tu nie ma co badać Pisma, wystarczy zwyczajnie i bezemocjonalnie przeczytać.

  Wtedy jeszcze nie było Talmudu, co takoż warto przypomnieć.

  To był naród wybrany i przeznaczony do prowadzenia ludzkości ku Dobru. Odrzucił tę odpowiedzialność, a zauzurpował sobie pasmo przywilejów, a czy zasłużonych czy nie, niech o tym wyrażają zdanie więksi od mojego małego ja. Kim ONI są od 2000 lat? Nowy Testament to wyjaśnia, i to dość dosadnie, ale mi wiadomo na pewno, kim większość z nich jest od około 1000 lat.

  Ogólnie rzecz biorąc, przeklinac nie wypada. Przestrzeń wokół nas i tak już pełna jest przekleństw rzucanych na nas przez tych, co nas nienawidzą. A my się będziemy tłumaczyć z każdego niepotrzebnie wypowiedzianego słowa. Tu respekt dla Słowa wyrażony w NT pokrywa się z szacunkiem dla Słowa u Prasłowian. Rzucone słowo pociąga za soba konsekwencje i stwarza wielką, przerażającą odpowiedzialność.

  O wiele lepiej i poważniej brzmi poniższe:

  Modlitwa za żydów
  Módlmy się za żydów wiarołomnych aby Bóg i Pan nasz zdarł zasłonę z ich serc, iżby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego. Módlmy się: Wszechmocny wiekuisty Boże, który od miłosierdzia Twego nawet Żydów wiarołomnych nie odrzucił: wysłuchaj modły nasze za ten lud zaślepiony, aby wreszcie, poznawszy światło prawdy, którym jest Chrystus, z ciemności swoich został wybawiony. Przez Tegoż Chrystusa Pana naszego. Amen.

  Ot, i tyle, bo to temat lawina.

 20. witek said

  W toruńskiej rozgłośni inne już chodzą treście 🙂

  http://www.radiomaryja.pl/informacje/o-tadeusz-rydzyk-cssr-wizycie-ambasadzie-izraela-budujemy-mosty/

  zero zdziwień że wyrzucono prof J R Nowaka czy zapomniano o Michalkiewiczu

 21. Boydar said

  @ L2P (18)

  Tak se tłumacz, żuczku, tak se … mnie to pasuje.

 22. TG said

  http://murdock2.rssing.com/browser.php?indx=2180225&item=4687

 23. stach said

  wiem już od dawna o tym oszustwie !

 24. Adam Ryglowski said

  Ad 19 ) Starożytny Izrael wielokrotnie sprzeniewierzył się Bogu , – a w końcu BESTIALSKO ZAMORDOWAŁ wysłannika Pana Boga – JEZUSA CHRYSTUSA .
  To spowodowało , że od prawie 2 000 to wyznawcy Chrystusa , a nie Starotestamentalni Żydzi są ” IZRAELEM”

  Był to przekaz na poziomie żłobka , lub ostatecznie przedszkola , ale …
  … jakie pytanie , taka odpowiedż .
  😦
  Lawiny nie będzie .

  Tekst jest niespójny , a poszczególne akapity przeczą sobie .
  (rzeczywiście Na Opak)

 25. Boydar said

  W tył na lewo, Panie Ryglowski. Chrystus jest Bogiem, był Bogiem i będzie Bogiem. I to że nazwie Go Pan „wysłannikiem” nic w tej kwestii nie zmienia. Ja rozumiem, że Trzy Osoby Boskie przekraczają zdolność pojmowania (nie tylko Pańskiego) ale, „jeśli nie potrafisz nie pchaj się na afisz”, słyszał Pan o takiej ludowej mądrości ?

 26. Tak przy okazji, to Waszczykowski chyba częściej widuje się z szefem ADL, niż z własną żoną. PiSuary knują z Żydami ws. tzw. restytucji, tak jak przed nimi robiły to POsrańce.
  https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/4119-i-ty-zostaniesz-antysemita-wedlug-zydowskiej-ligii-przeciwko-znieslawieniu-14-mln-polakow-jest-antysemitami

 27. […] z:   https://marucha.wordpress.com/2016/09/07/elie-wiesel-oszust-stulecia/ […]

 28. L2P said

  ad 19 😉
  tak wlasnie chca bys Pan myslal i d..y za nich nadstawial..o czym niejaki ad 21) `chlopiecy dar` smierdzaco swiadczy„:-))) stamtad wyrosl wie co pisze ?

  ad 21:00..
  oplaca sie `judzenie` Polakow ?, bez szambobicia….ile $ za utrzymywanie w zydoryzach !
  mentalnosc `podarowanego chlopca` moze zle sie kojarzyc, wiadomo ?
  mistrz ku…i w..i .ji. i sie cieszy.. talent piekielny, czelusc bez dna..ale tego pan nie przepijesz…

  .https://www.youtube.com/watch?v=y-hNv4eimTQ – z polecenia `zydowskiego` lekarza..
  .https://www.youtube.com/watch?v=JYrdQre-rOg -zamiast thygerrr se bohydarrr walnij..

  powinno byc bez komentarza ! ale Pan tego wart ? zapewne ugruntowany i z `tytulem` po uczelni zydowskiej z makowka naladowana wypocinami `starszego brata` udajacy przemadrzalego Polaka a sprawujacy `judzkiekomando` na gajowce, bezwiednie ? potrafiacy straszyc piorem, bijac, wyzywajac i co tam jeszcze na patelni skwierczy…..idz pan sam do piasku parchatego wez se grabki i tam sie pobaw najlepiej w chowanego i zachowuj sie przyzwoicie jak na ten moment przystoi 🙂 bo po co talent gryzipiorkiem jak sloma z butow po nos wystaje…`jak nie czas, to Izrachel przyjmuje, zblakane owce, czlonkostwo masz pan murowane i do tego nie trzeba udawc i w jarmulce mozna bywac, na codzien`…
  i nie donoscic..a Pana Hasso przeprosic gewlcicielu intelektu i pojednania..i do budy..na miejsce.. i nie warczec…i nie pisz jak nie wiesz co piszesz..albo pomysl to nie boli..!

 29. L2P said

  extra dla p.boydarka i jemu podobnych usluznych podpietych na cudzej sluzbie, koziolki-matolki, zydo-komunisci alias polacco patriota-katolik, pod raczke z `braciszkiem fartuszkowym`, dziw , ze Polska w takim stanie.. ?
  wrecz obrzydliwe jak slodko-spiewajaco klamia i rozrywaja Polske i Polakow, a Ci wciaz z rozdziawiona ..
  czekaja na kolejna wlasna rzez..ze strachu i zagonu mordujac juz innych..mimo, ze to juz bylo !

  Szabesgoj wpływowy izraelski filozof i politolog: filozof prawa gudlajowego, ksiądz profesor Tadeusz Guz z KUL głoszacy swa polskosc i katolickosc, wydanie wymiotne, tym Polacy zyja, slodki niedebil wygadlujuje, w debacie na temat…. „ Bez Żydów Polska nie stałaby się Polską.„….bezczelny koszerny g.uj ..

  hello mr.boydar`cytata ojca chrzestnego imc Guza `tylko nieszczesliwe swinie lubia czystosc` cos w pana stylu..

  .https://www.youtube.com/watch?v=4UJSq1pmAUY – ida zydzi polscy gudlaje frontem i naganiaja pol.`bydlatka`..sa sk..iele wszedzie !

  Polska zydowska rzeznia, a nie trele morele fiku miku, Polacy Obudzcie sie…bo was wyrzna co do nogi !

 30. Boydar said

  Jeśli już wspominamy Ojców Chrzestnych, Panie L2P, to po lekturze Pańskich żałości pozwolę sobie zacytować – „… Bądź mężczyzną! Co z tobą? Czy Hollywood zmieniło cię w finocchio, płaczesz jak baba? …”

 31. L2P said

  ad19
  „Modlitwa za żydów„jak diabla milujesz to sie zan modl..wkrotce bedzie i oficjalnie..troche cierpliwosci..

  ludzie nie wiedza w czym biora udzial i dlatego ich gehenna, Bog nie dopusci do detronizacji, najpierw ratowal Anioly a potem czlowieka i musi sie wypelnic..Slowo Boze.. z tym ze nie ma nadanego czasu,
  wiele od nas zalezy, dlatego z tym posiewem wojny, po przegranej nastapily zapowiedziane czasy ostateczne !

  PISZE RAZ JESZCZE
  BIBLIA JEST E D Y T O W A N A PRZEZ ZYDOW
  DODRUKOWALI SIE OPUBLIKOWALI I
  OSZUKUJA CALY SWIAT WYBRANSTWEM
  UKRADZIONYM BIALYM RODZIMYM NARODOM

  pomyslec ! jaka role odgrywaja oni i my poprzez stulecia a tak bylo zawsze ?!

  [ wiedziec , ze historia jest zaklamana..bzdurza zydowscy i gojo-masoni historycy filolozofowie o sredniowieczu, starozytnosci oraz poprzednich cywilizacjach, bysmy nie mieli pojecia o wielkosci Boga i naszej w tym roli !!! ]

  komu Bog blogoslawi ? kto w Imie Jego walczyl ? kto budowal ? tworzyl ?!

  jesli nie im blogoslawil to dlaczego ?! [ to sa chore `drewniane` automaty na tyle inteligentne co cwane bez ziarna zarzewia sprawczego od Boga, ich dusza jak i krew jest czarna lub niebiesko-zielona, jesli rozumiecie co to znaczy..]

  ukrzyzowali `wybrani` Pana Jezusa swego Boga, ktory powiedzial, WY NIE JESTESCIE OD MEGO OJCA, gdybyscie byli rozumielibyscie moje slowa ! i nie oni krzyczeliby na krew dzieci naszych, tylko jacys `poganie` jak sa przedstawiani w histori zydowskiej nam wdrukowywanej o Rzymianach..kotlet…?

  one zawsze byly antyboze, bo tak stworzone z diabla ojca antychrysta i one takie same, czy to takie trudne logizujac, mimo onych zaklamania, zrozumiec ?!

  powodzenia w odwalaniu kupy zydo-gowna i szatan dopuszczony, ma wyznaczony czas, prosic sily wyzsze o pomoc, bo fajerki sie spala, tak jestesmy skomponowani.!

  [ holejwood diabelne drewno nie bez powodu pokazala matrixa…diabel juz tak ma, ze musi powiedziec i mowi, tylko w sposob skryty ! ]

 32. L2P said

  [ bajka o papierowym bohaterze.. ]
  Ok Pane Boydar `w spodnicy` wstyd..`materace`..

  a tak na powaznie skup sie na modlitwie do Pana Boga Jahwe, czesto wymawiaj to Imie jak i przywoluj Swietych, to pomaga a Bog czyni, jak zechce, cuda i z pokraki czyli;

  brzydal, czupiradło, maszkara, potwór, straszydło, stwora, upiór, brzydactwo, brzydota, dziwotwór, frankenstein, gnom, king kong, krzywul, kulfon, kurdupel, małpa, małpiszon, małpolud, monstrum, oblecha, parówa, paskuda, poczwara, postrach, potwora, quasimodo, szkarada, potworek, szara myszka, nieładna, koślawiec, krzywulec, niezgrabiasz, niezgraba, niezdara, łamaga, papierowy bohater:)

  uczyni czlowieka !

  jak sie nim staniesz bedzie rozmowa.

 33. Boydar said

  „… BIBLIA JEST E D Y T O W A N A PRZEZ ZYDOW …”

  No i co z tego; czy Pan Bóg tego nie przewidział ? Co by nie naedytowali, to konieczność ich bezwzględnej eksterminacji wynika z każdego jednego przekazu.

 34. Boydar said

  Na materace to chcieliby nas popędzić tacy jak L2P. Ni chu.ja ! Samo musi zdechnąć.

 35. Boydar said

  @ rura L2P (32)

  Przy Popiełuszki wisi pod starym neonem kina Kosmos takie „cóś”; to czasem nie rury dzieło ?

 36. L2P said

  ad33
  zalozmy, ze wyparowalo i milo mi Pana poznac i nigdzie nie chce Pana pedzic, zle skojarzenia, rozumiemy sie, a tym zdaniem Pan mnie rozbroil..

  „No i co z tego; czy Pan Bóg tego nie przewidział ? Co by nie naedytowali, to konieczność ich bezwzględnej eksterminacji wynika z każdego jednego przekazu.„

  Pan Bog zapewne przewidzial ale my nie za bardzo, encykliki jeszcze na przelomie XIX i XX wieku ostrzegaly przed nimi, do czasu. Stad uwazam, biorac pod uwage przebieglosc tego stworzenia, nalezy bezwzglednie dbac o nasza wiare oraz Panie Boydar prosze uswiadamiac, ile ma Pan mocy, bliznich.

  Dziekuje za powiew swierzosci.

 37. Boydar said

  „Fosol” i „Kreta” polecam. Duże kowadło i stosowny „czujnik” też się może przydać.

  Jeszcze jedna perełka w talmudyzmie „labiryntu’ –

 38. Boydar said

  Świerzość to tak nie wygląda …

 39. push said

 40. L2P said

  ad 37-8
  no tak, nosilo sie zakupy Rusycystce teraz trzeba Polonistce, kurcze i pieczone..
  od świernosci nie pasuje, jak doczekam dzialnosci na Panskie mozliwosci, wywodzace z ta.l.abiryntu np.`pol.masy` i Piotrusia Pana, to wpisze popoprawnie i na temat :)))

  na tablicy Ulubione przypisanej do kategorii Mój świat….ludzi bym docenial i nie wywyzszal mimo wszystko..

  my tu nie po mature ale dla wzajemnej pomocy i `uswiadamiania` a na pogaduchy i rozpierduchy to
  najlepiej jak gluchy z niemym do pary.

  z orytografia to za ruski rok nie dojdziesz, a moze popowinno byc jak na razie..;) blichtr, efekciarstwo, fasadowość, pozór..

  zycze powtornie jasnego i tworczego wkladu dla polskich gajowkarzy.

 41. L2P said

  ad39
  czapa byla zydowska teraz to juz zydowska gadaczka, az strach pomyslec jak to zmienic i przywrocic `rownowage umyslowa`, rozwiazania bylyby mile widziane..

  [ najpierw cialo musi wiedziec , ze nosi obca glowe, zadanie dosc skomplikowane, ekwilibrystycznie
  skomplikowane,
  ale na tym nie poprzestana, nst. krokiem bedzie zamiana ciala na spokojniejsze i bardziej zniewolone
  np. czarne lub zolte, no wymieszane, z czasem.. np. po III swiatowej..]

 42. L2P said

  ad39
  Panie Push..

  dosluchalem gudlaja nie do konca i jqk slysze 6 zlotych lub czrnych milionow sromotnikow gudlajowatych uwalonych w klamstwa zydlackie ubrane w przeswity realu czy np. o beczkach zydo-spermy do zapladniania glupich in vitro gojow, to od razu ide zy.ac i sr.c.

 43. Boydar said

  Jeśli zdarza się, że gudła napier dala na drugiego, to znaczyć może tylko dwie rzeczy – albo robią dym żeby goja wyrąbać albo ten pierwszy czuje że din klepnął przejęcie papierów na arendę. Może być, że i obie naraz. Ale na dina dziawkać nie śmie; dała by świekra ruletkę mu … 🙂

 44. Adam Ryglowski said

  W. Sz. Panowie gentlemani – Boydar & Ł2P .
  Wrestling intelektualny 🙂 . , to wrestling .
  Proszę zajrzeć na clou artykułu … i co ???

  Zostałem zbesztany za podanie w wersji dla przedszkolaków faktów nt. Narodu Wybranego – czyli nas chrześcijan .

  Biorę wiele rzeczy „na klatę” ale …

  Popatrzcie Panowie , jaką OBORĘ WY TUTAJ ROBICIE .

  Wiem , co piszę …. piszę co wiem … albo … piszę , bo to UWIELBIAM (syndrom GRAFOMANA )

 45. L2P said

  tak `zagonczyk` pohaniec robi swoje , bo widocznie musi, nawet nie wie `co slychac na rusi` a jak zagulga
  to `wszem i wobec`, straszy wymyslnie i na temat, jak tu zawijac makarony z pejsa z kapcia i z papcia.

  ad44
  zdarza sie i obory sprzatanie chocby swinia podobna czlowiekowi byla i krowa ludzkim glosem przemowila..
  a besztaniem sie przejmowac dzis nawet nie wypada, na salonach, bez przesady ostatnio, tylko bydlo zwane elita przebywa, a jakiego chowu, kazdy wie lub nie ale sie dowie !

  prawda sama sie obroni

 46. Boydar said

  Oborę, powiada Pan ? Popatrz Pan, Ryglowski (chłe, chłe ….), na siebie i na swoich

 47. ojojoj said

  Tryskajace gejzery to nic. Jakas zydowka ostatnio napisala ksiazke jak w ktoryms z obozow niemcy robili z zydow kielbase i karmili nia wiezniow.

Sorry, the comment form is closed at this time.