Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (77 – 2016)

Posted by Marucha w dniu 2016-09-09 (piątek)

Biskup Tadeusz Pieronek zgodził się z opinią prymasa Polski Wojciecha Polaka, który stwierdził, że nacjonalizm jest herezją i wypaczeniem chrześcijaństwa, czemu dał wyraz w wywiadzie dla Superexpressu.
Nie przejmując się zbytnio tym oryginalnym poglądem, wpisujemy tu, jak zwykle, komentarze nie pasujące pod innymi artykułami.

download

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2016/09/06/wolne-tematy-76-2016/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2016/09/11/wolne-tematy-78-2016/

Gajowy Marucha

Komentarzy 267 to “Wolne tematy (77 – 2016)”

 1. Boydar said

  Nawet trudno mieć do nich pretensję. Prymus „Polak” twierdzi że wspieranie własnego narodu to herezja. Biskup nazywa się „Pieronek”. Superxspres awansował na organ epidiskopu. Wszystko jest na miejscu i zgodnie z formatem normandzkim – „każda hucpa musi być czytelnie i zrozumiale oznakowana”. Oni wywiązują się ze swojej umowy a my powinniśmy ze swojej. Tylko my jak zwykle wolimy cudzą.

 2. Boydar said

  „… Rada Najwyższa Ukrainy zaapelowała o pojednanie między dwoma narodami na zasadzie wzajemnego, chrześcijańskiego przebaczenia oraz o rzetelne zbadanie wydarzeń, do których doszło na Wołyniu w latach drugiej wojny światowej …”

  Sami sobie stwarzają problemy. Po pierwsze, no my to my, ale skąd niby wziąć ten „drugi” naród. Po drugie, w takich przypadkach wyrazem chrześcijańskiej postawy jest obecność kapłana przy szafocie; chyba się nie doczytali. Po trzecie, rzetelne badanie wydarzeń każdorazowo powoduje apele jak na wstępie. Nie ogarniają zupełnie.

  za http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Ukrainska-Rada-Najwyzsza-odpowiada-polskiemu-parlamentowi-w-sprawie-Wolynia,wid,18498239,wiadomosc.html

 3. Boydar said

  Dobra, Panie Gajowy, gdzie jest Pan Mordka !?!?! I jak długo jeszcze !!! Nie mogę ciągle sam jeden robić za gajówkowego antysemitę 😦

 4. Lily said

  Nacjonalizm,moze byc tylko Zydowski.
  Patrzcie,patrzcie,kto to mowi…
  „Po owocach,ich rozpoznacie”.Ewangelia wg sw.
  Mateusza.

 5. https://marucha.wordpress.com/2016/09/06/wolne-tematy-76-2016/
  Ad. 300:

  Kilka lat temu napisałem, że wojna amerykańsko-chińska to operacje piechoty morskiej na Morzu Południowochińskim. Operacje takie muszą być zabezpieczane z Powietrza, co rozszerza wojnę piechoty morskiej na Morsko-Powietrzną. Zastanawiałem się, KTO będzie produkował Aerobusa-SADDAM dla Amerykanów? bo wszystko wskazywało, że UKRAIŃCY.
  ZELŻENIE Prezydenta Obamy przez Prezydenta Filipin, co zdestabilizowało G-20 w Pekinie, było z powodu Odstąpienia Obamy od tej doktryny.

 6. Siggi said

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/swiat/5442-alarm-w-azji-potezne-wstrzasy-w-korei-najsilniejsza-proba-atomowa-w-historii

 7. Siggi said

  Ciągle należy przypominać skąd się wziął „cud” gospodarczy Adolfa Alojzewicza.
  —————-

  Wall Street i dojście do władzy Hitlera. #1

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/wall_street_i_dojscie_do,p776728999

 8. Przeczytałam wiele komentarzy o „znaku pokoju” katolików i środowisk LGBT, i uderzyła mnie jedna ważna rzecz. Świadomość wszystkich, nawet księży, jest urobiona przez pozornie chrześcijańskie słówka. Zadziwiający jest tu podstęp szatana. Widzimy oczywisty grzech i ludzi w nim zanurzonych, którzy dopominają się szacunku, wymagają od katolików uścisku dłoni. Nie rozumiem. Przecież jak homoseksualista wchodzi do Kościoła, nikt go nie wygania. Nie ma na czole napisane „jestem gejem”. Tak jak na czołach żadnej innej osoby nie jest wypisany jego grzech, jego kłamstwa, złodziejstwa, obmowy, niesolidności w pracy, nienawiści i nieczystości. Każdy jest szanowany albo w zależności od tego, na kogo trafia – na człowieka kulturalnego albo nie, i ze względu na to, co sam sobą prezentuje – czy jest godny szacunku, czy nie.

  Prawdą jest, że Bóg żadnego człowieka nie skreśla, i na nawrócenie czeka. Ale do heroizmu należy okazać szacunek złodziejowi, którego się przyłapało z ręką w mojej torebce. Właściwie on na szacunek w żaden sposób nie zasługuje i nikt z nas nie okazałby mu szacunku.

  Żaden z nas nie zajmowałby się okazywaniem szacunku włamywaczowi, który właśnie wchodzi do naszego domu przed wyważone drzwi, trzymając broń w ręku. Okazywanie szacunku byłoby ostatnią rzeczą, jaką byśmy zrobili.

  Jaka żona okazałaby szacunek kochance swojego męża, którą, wracając z pracy, przyłapałaby na gorącym uczynku we własnej sypialni? Nie wierzę, że jakakolwiek, chyba że by jej mowę odebrało z wrażenia.

  Dokładnie tak jest z LGBT, którzy wymagają naszego szacunku. Bo my nie wiemy ilu ich spotykamy w urzędach, na uczelniach, wśród personeli szpitali, mamy nadzieję, że mało. Ale nikt na czole napisane nie ma. Więc do końca nie wiadomo. I każdy każdego traktuje normalnie, czyli w zalezności od funkcji, potrzeby, zadania czy sytuacji.

  O co więc chodzi z tym szacunkiem? Właśnie o to, żeby odebrać normalnym ludziom możliwość życia w normalności. Żeby nie można było powiedzieć, że program szkolny promujący homoseksualizm, nie ma prawa zagościć w szkole. W imię szacunku będzie musiał.

  O to, by nie było wolno usunąć ze szkoły homoseksualisty, żeby nie oswajać dzieci ze zboczeniem. W imię szacunku taki nauczyciel będzie uczył.

  LGBT są zagrożeniem, są strasznym zagrożeniem dla naszego społeczeństwa. Gorszym niż złodzieje, gdyż ci nie przeprowadzają kampanii społecznych i ich działalność dotyczy tylko naszego portfela.

  LGBT są zagrożeniem straszliwym, bo dotyczą naszych ciał a w szczególności ciał naszych dzieci, które od maleńkiego można będzie urabiać, a przez ciała, które mają być świątynią Ducha Świętego, chcą naszych dusz.

  LGBT liczą na to, że poprzez uściski dłoni okażemy im publiczną akceptację dla ich stylu życia. Przez to będą mogli publicznie prezentować siebie jako ludzi całkowicie normalnych i przez to będziemy narażeni na emanację zboczenia i grzechu na coraz większą skalę w naszym społeczeństwie – szkole, środowiskach, telewizji (jakby było zbyt mało).

  Marzeniem każdej matki i ojca kochającego swoje dzieci jest to, by jako dorośli między innymi znaleźli dobrą żonę czy męża i byli szczęśliwi. Nie ma dziadka czy babci, którzy z niecierpliwością nie mogą się doczekać na wnuki. Do takich ról dziewczyna i chłopak muszą dojrzewać, przede wszystkim duchowo, moralnie i wolitywnie. Nie będzie męża ani ojca z chłopaka, którego ktoś zatruł zboczeniem sodomskim. Nie będzie ani żony ani matki z dziewczyny, która uwierzyła, że homoseksualizm jest normalny i doświadczyła tego. Jest to doskonały sposób, by z młodych ludzi całkowicie wyrugować umiejętność odpowiadania w swej naturze na wymagania roli, do jakiej większość z nas powołał Bóg – matek i ojców. Nie ma możliwości, by człowiek zajęty swoja seksualnością i praktykujący zboczenia stał się odpowiedzialnym i stałym oparciem dla swojej rodziny. W ogóle nie jest w stanie stworzyć czegoś takiego jak rodzina.

  De facto LGBT docelowo dążą do unicestwienia życia rodzinnego, co jest działaniem na rzecz unicestwienia narodu.

  De facto LGBT dążą do zawładnięcia poprzez nasze ciała naszymi duszami i do potępienia nas i naszych dzieci.

  Pan Jezus mówi:

  „Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza.
  Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie.”
  (Mt 18, 6-7)

  Podając im dłoń stajemy się współwinni. Czy więc i do nas Pan mówi te słowa?

  Czy nadal mamy ochotę okazywać im szacunek? Są gorsi niż kochanka męża, która wywraca nam życie do góry nogami. Są gorsi, niż kochanek żony, kradnący nam jedyną miłość. Są gorsi niż włamywacz, który z bronią napada śpiący dom. Są gorsi niż morderca, bo morderca zabija tylko ciało a oni chcą ukraść nam duszę.

  Czy nadal masz ochotę okazać im jakikolwiek szacunek?

  Nie ma dla nich żadnego szacunku.
  Na szacunek trzeba sobie zasłużyć.

  Powiedzmy sobie szczerze. Homoseksualizm jest wstrętny.

 9. Ad. 4:
  Nie było nacjonalizmu żydowskiego tak jak nie było Nazizmu niemieckiego. Szowinizm mógł być egipski, rzymski czy chiński, ale Nazizm był TYLKO ŻYDOWSKI.
  NACJONALIZM jest XIX-wieczną rewolucją przeciw kapitałowi Kryminalnemu, kierowanemu przez loże masońskie, w którym Żydzi rabowali i malwersowali banki a Episkopat ROZGRZESZAŁ ich za 50% Złodziejnego.
  Korwin-Mikke mówi, że Marsz Mussoliniego na Rzym był uważany za Żydowski Zamach Stanu, gdyż Faszyzm Keynesa i Paderewskiego ZDEJMOWAŁ z Żydów odium Kapitału Kryminalnego na rzecz Tajnych Kont Szwajcarskich Kominternu. Dlatego Największy Poeta Amerykański XX Wieku krzyczał: TALMUD TO KONSTYTUCJA ZWIĄZKU SOWIECKIEGO, WEDŁUG KTÓREJ PRZY PŁODZENIU AMERYKANÓW ZAMORDOWANO 20 MILIONÓW UKRAIŃCÓW I 15 MILIONÓW POLAKÓW, co Broz-Tito-Pindar uzupełniło Sto Małych Narodów Rosji.
  Faszyzm został POTĘPIONY przez Stalina: WROGÓW NAZYWAJCIE FASZYSTAMI czyli Polakami.

 10. Nemo said

  Wizna- Polskie Termopile.

  Mamy i takich licealistów:

  Polską załogę odcinka ,,Wizna” stanowili:
  8 kompania 135. pułku piechoty z plutonem ciężkich karabinów maszynowych
  3. kompania ckm-ów batalionu fortecznego ,,Osowiec”
  bateria artylerii pozycyjnej
  136. rezerwowa kompania saperów
  pluton artylerii z 71. pułku piechoty
  pluton zwiadowców konnych ze 135. pułku piechoty
  pluton pionierów z 71. pułku piechoty

  RAZEM: 20 oficerów, 700 podoficerów i szeregowych, wyposażonych w 6 dział 76mm, 24 ckm-y, 18 rkm-ów i 2 karabiny przeciwpancerne

  Siły niemieckie zaś prezentowały się następująco:
  10 Dywizja pancerna
  brygada forteczna ,,Lotzen”
  2 Dywizja Zmotoryzowana
  3 Dywizja Pancerna

  Z nocy 8/9 września doszły posiłki:

  XIX Korpus Pancerny gen. Heinza Guderiana

  PO POSIŁKACH: 42 tys. żołnierzy 350 czołgów i wsparcie Luftwaffe i artylerii

  [quote]Z powyższego zestawienia sił niemieckich i polskich widać jak ogromną przewagę, zarówno w sile wojsk jak i sprzętu miał Wermacht. Dlatego obronę ,,Wizny” można porównać do bitwy pod Termopilami gdzie garstka 300 Spartan stawiła opór ogromnej armii perskiej z 480 r. p.n.e.
  http://niezlomni.com/polskie-termopile-poczet-bohaterow-ciezko-ranny-kapitan-raginis-pozostal-na-swej-pozycji-do-konca-bitwy-z-odbezpieczonym-granatem-wierny-zlozonej-przysiedze-odebral-sobie-zycie/

 11. Dictum said

  Abstrahując od całokształtu postawy ks. Pieronka na przestrzeni jego publicznej kariery, do rozmaitych fałszywych poglądów, którymi nas karmił przez lata, dochodzi jeszcze taka drobnostka – niezrozumienie znaczenia słów, w tym wypadku „nacjonalizm”.
  (SJP) – nacjonalizm – postawa i ideologia uznająca interes własnego narodu za wartość najwyższą.

  Uznawanie czegoś za wartość najwyższą nie oznacza tępienia czy szkodzenia cudzym wartościom (ale wartościom, a nie wynaturzeniom, grzechom i temu wszystkiemu, co sprzeciwia się Bogu).
  Jeśli dla rodziców wartością najwyższą są ich dzieci, nie znaczy to przecież, że cudzym dzieciom będą szkodzić.

  Szatan pomieszał rozumy i znaczenie słów.

  Tylko w Duchu św. nadzieja, żeby się nie dać i nie wyprać myślenia z rozsądku Bożego.
  Króluj nam, Duchu Święty!

 12. Yah said

  „Jaka żona okazałaby szacunek kochance swojego męża, którą, wracając z pracy, przyłapałaby na gorącym uczynku we własnej sypialni? Nie wierzę, że jakakolwiek, chyba że by jej mowę odebrało z wrażenia.”

  Oj zdziwiłaby sie Pani do czego zdolne są kobiety. Niektóre wiedza, tolerują wręcz ….przyjaźnią się z kochankami. Nie sa to pojedyncze przypadki. Ja interpretuję to …. genetycznie.

 13. Boydar said

  Obróćmy kota ogonem, Panie Yah 🙂

  .https://www.youtube.com/watch?v=N5zzFopcYPI

 14. revers said

  TK na uslugach Tuska, i POpisu

  http://newsweb.pl/2016/07/21/tak-okradli-polakow-na-153-mld-zl-rzeplinski-pytal-tuska-czy/

 15. Boydar said

  Paaanie Revers …

  Firma zatrudnia nowego dyrektora finansowego, wybrano kilku kandydatów: matematyka, filozofa, ekonomistę i prawnika. Pierwszy na rozmowę kwalifikacyjną do prezesa wchodzi ekonomista:
  – Mam tylko jedno pytanie. Ile jest dwa plus dwa? – pyta prezes.
  – No, jeżeli spojrzymy na to pod kątem matematyki to 4, ale jeżeli weźmiemy pod uwagę zasadę zysków korporacyjnych… itp. itd.
  – Dziękuję, skontaktujemy się z panem.
  Następnie wchodzi filozof:
  – Mam tylko jedno pytanie. Ile jest dwa plus dwa? – pyta znowu prezes.
  – Hmmmm, to trzeba by się zastanowić nad symboliką liczby dwa… można by zacząć od kultury antycznej albo nawet hinduizmu… trzeba by też pomyśleć o aspektach znaczenia połączenia obu dwójek… itd. itd.
  Kolejny wchodzi matematyk i słyszy to samo pytanie.
  – Cztery – odpowiada bez zastanowienia.
  Ostatni wchodzi prawnik i na zadane pytanie powoli wstaje, podchodzi do okna, zaciąga żaluzje, zamyka drzwi na klucz. wraca na swoje miejsce, siada, spogląda prezesowi prosto w oczy i pyta:

  A ile ma być ?

 16. maasteer said

  Posłowie przyjrzą się bezpieczeństwu szczepień w Polsce

  Ruszyły prace Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Programu Szczepień Ochronnych Dzieci i Dorosłych. Pierwsze posiedzenie odbyło się 10.02.2016 r. w Warszawie. W skład zespołu wchodzą posłowie Kukiz’15: Piotr Liroy Marzec (przewodniczący), Paweł Skutecki, Wojciech Bakun oraz Jerzy Kozłowski.
  W inauguracyjnym posiedzeniu udział wzięli również dr n.med. Dorota Sienkiewicz (pediatra, specjalista rehabilitacji medycznej), dr Katarzyna Bross-Waldendorf (lekarz medycyny), dr Krystyna Oprządek (dr chemii, wykładowca akademicki) oraz przedstawiciele i członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP”: Justyna Socha, Małgorzata Dźwikowska-Bąkowska, Aneta Szendera oraz Agnieszka Kutyłowska.

  Cele jakie wyznaczył sobie zespół to:
  – wprowadzenie instrumentów kontroli urzędników i lekarzy decydujących w sprawach szczepionek pod kątem ich ewentualnego konfliktu interesów
  – kontrola oraz analiza poszczepiennych skutków ubocznych
  – konieczność opracowania systemu odszkodowań za powikłania poszczepienne
  – likwidacja sankcji za niezaszczepienie dziecka
  Spotkanie obejmowało wybór prezydium zespołu oraz ustalenie harmonogramu i tematu kolejnych posiedzeń. Ustalono, że zebrania zespołu będą się odbywać raz w miesiącu. Następnie wysłuchano wystąpienia Justyny Sochy – przedstawicielki Stowarzyszenia „STOP NOP”, która przedstawiła fakty z zakresu funkcjonowania systemu szczepień w Polsce z perspektywy rodziców małych pacjentów. Omówiła sytuację rodziców dzieci poddawanych przymusowym szczepieniom (pomimo ryzyka oraz pomimo przebytych wcześniej powikłań) wbrew przepisom prawa w Europie i obowiązującym regulacjom międzynarodowym gwarantującym nienaruszalne prawo do wolnej, swobodnej i świadomej zgody na każdą interwencję medyczną.
  Posłowie przysłuchiwali się problemom zgłaszanym przez obywateli i zdecydowali się poruszyć ten trudny temat w pełni świadomi ogromu krytyki jaki ich za tę decyję spotka. Wbrew obiegowym opiniom zespół nie ma mieć charakteru antyszczepionkowego a jedynie chce wprowadzić elementy kontroli decyzji podejmowanych w temacie szczepień. Pomimo tego, że proponowane przez „STOP NOP” rozwiązania funkcjonują od lat w krajach Europy Zachodniej w Polsce nadal uchodzą za niepopularne i kontrowersyjne.
  —————————————
  http://www.stopnop.pl/stowarzyszenie/dzialania/191-zespolparlamentarny

  Nikt tego ludobójstwa nie ruszy – będą nas dalej depopulować!
  ————————————

  Sejmowa strona zespołu.
  http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=ZESPOL&Zesp=371

 17. Boydar said

  A mówią, że na działkach nic się nie dzieje … 🙂

 18. maasteer said

  Ad 15 Pan Boydar

  Dobre! 🙂

 19. Boydar said

  A co ja poradzę, Panie Maaster, że mi się ciągle i wszystko z białą chusteczką kojarzy. Nawet u dochtorów z tym byłem, nic ..

 20. ad 12, Yah: raczej mozna by to interpretować finansowo, większości kobiet jednak częśc życia jest zależna od mężczyzny: dzieci, dom… i co ja bez niego zrobię? Jakieś finansowo-psychologiczne poczucie, że bez niego sobie ne poradzę. Chyba to tak działa.
  Ja bym nie uszanowała. Chyba cud by mnie powstrzymał przed radykalnym rozwiązaniem sytuacji. nazywałoby się to, że w afekcie…

 21. Yah said

  Ad 20

  Niestety nie da sie tego tak wytłumaczyć. To kobiety niezależne finansowo 😦 To się po prostu nazywa zepsucie, żeby nie napisać dosadniej

 22. Julka said

  Fajne szaszłyki- serek pewno marynowany w ziołach i pomidorki.

 23. Julka said

  A to ziele to listki bazylii. Uprawiam taką na parapecie w kuchni i na balkonie.

 24. outsiderR said

  A to ci Pieronek.
  Z jasnego nieba…

  PS Pewnie bym się przejął tymi „odkrywczymi” myślami Pieronków i innych takich.
  A przecież wystarczy trzymać się Pisma Świętego i Tradycji. Czyż nie tak?
  I nie ma co otwartych drzwi (po raz kolejny) wyważać.

  Problem w tym, że dziś i Pismo się modernizuje, i o Tradycji nie pamięta…

 25. Boydar said

  Szaszłyki, chłe, chłe. Pan Gajowy wrócił z odprawy i po prostu daje nam dyskretnie do zrozumienia. Tak wyglądają wysoko przetworzone (być może nawet z użyciem piecyka mikrofalowego) najtwardsze jądra bratniej Ukrainy.

 26. Kar said

  – A ile ma być ?/Boydar

  ..hi..hi dobre, ten prawnik to ma sie rozumiec, ze obowiazkowy „skrzypek” (?)

 27. osoba prywatna said

  Pani przedszkolanka pomaga dziecku założyć wysokie, zimowe botki.
  Szarpią się, meczą, ciągną… Jest! Weszły! Spoceni siedzą na podłodze, dziecko mówi:
  – Ale założyliśmy buciki odwrotnie…
  Pani patrzy, faktycznie. To je ściągają, mordują się, sapią. Uuuf, zeszły. Wciągają je znowu, sapią, ciągną, nie chcą wejść… Uuuf, weszły. Pani siedzi, dyszy, a dziecko mówi:
  – Ale to nie moje buciki…
  Pani niebezpiecznie zwężyły się oczy, odczekała i znów szarpie się z butami… Zeszły.
  Na to dziecko:
  – To buciki mojego brata i mama kazała mi je nosić…
  Pani zacisnęła ręce mocno na szafce, odczekała aż przestaną się trząść, przełknęła ślinę i znów pomaga wciągać buty. Tarmoszą się, wciągają, silą się… Weszły.
  – No dobrze – mówi wykończona pani – a gdzie są Twoje rękawiczki?
  – Mam schowane w bucikach…

 28. Boydar said

  Zarąbiste. I niech każdy zastanowi się przez trzy sekundy co w tym (27) człowieka rozwala.

 29. Zdziwiony said

  Polecałbym Pieronkowi i itp polakom, żeby poczytali publikacje przedwojennego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – o. Jacka Woronieckiego, który w jasny sposób rozwinął temat nacjonalizmu, patriotyzmu, szowinizmu…

  Słowa ks. Michała Poradowskiego, kapelana ONR-u z czasów dwudziestolecia międzywojennego:
  Słowo nacjonalizm jest różnie interpretowane. W ujęciu katolickim (…) jest to poszanowanie indywidualności i godności narodu oraz przyznania narodowi pełni prawa do życia i rozwoju swej osobowości. Natomiast w ujęciu pogańskim nacjonalizm jest przyznawaniem pełni praw tylko narodowi własnemu, przy braku poszanowania innych narodów. Taką postawę przyjmował hitleryzm, opierając się zresztą na tradycji niemieckiej i na starczym sloganie „Deutschland, Deustschland uber alles”, po pogańsku ubóstwiając własny naród. Hitler często w swoich przemówieniach powoływał się na Boga, ale kim był ów bóg? Czyż jego imię nie było Germania?
  Co ma wspólnego ONR z hitleryzmem, spod którego szponów uratował niejednego Żyda? Co narodowo-katolicki radykalizm ma wspólnego z pogaństwem? Jak hierarcha, piastujący tak znaczące stanowiska, może sobie pozwolić na takie łgarstwo?

  To, co wydarzyło się na obchodach 1050-lecia chrztu Polski, doprowadziło Mieszka I do przewrócenia się w grobie. Metropolita poznański, promujący modernistyczne, pseudoekumeniczne trendy, dał się ponieść emocjom i wraz z Żydami, kalwinami i ewangelikami podskakiwał niczym rasowy wodzirej.

  Polska dawno nie miała tak spolegliwego wobec środowisk żydowskich pasterzy. Kościół powszechny nigdy nie był tak naiwny. Dokument Komisji ds. Stosunków Religijnych „Bo dary łaski i wezwanie Boże są nieodwołalne” z 10 grudnia 2015 r., który sugeruje, że chrześcijanom nie wolno ewangelizować Żydów. Najwyższe struktury Kościoła przechodzą swoistą judaizację, przez co Kościół w Polsce partycypuje w procesie depolonizacyjnym. Patronują temu „światłi hierarchowie”, jak nazywają ich bracia w wierze.

 30. Greg said

  bp. Pieronek pochodzi z miejscowości Radziechowy k. Żywca.
  Tam jest ta ,,słynna” bluźniercza Golgota Beskidów. (Droga Krzyżowa)
  Nr. domu rodzinnego to 666! (sprawdzone)

 31. RomanK said

  ad 10… Nemo….i te biale, blond i jasnookie chlopaki wymordowali sie nazajem..w zacieklym krwawym boju…..PO co???? Dla kogo???
  W jakim celu!!! Kto na tym skorzystal??? i korzysta do dzis mimo, ze oni zgnili w ziemi majac po nascie i dwadziescia lat……
  Wez poczytaj uwaznie co pisze pan Wandaluzja…..rusz lbem…moze ci przestana szumiec w uszach wybuchy granatow i beben przyglupich zespolow….
  Dla uciszenia zewow krwi..wez skop babci dzialke i poszukaj sobie ladnej, milej, grzecznej i pracowitej dziewczyny…do pracy na dzialce..moze sie z tego cos stworzy nowego…..pomysl///
  Nie rwij sie do wojny…zostan tatusiem….to trudniejsze.

 32. Kratka said

  Gosnell Movie
  @GosnellMovie

  A historic crowdfunding campaign for a movie about America’s biggest serial killer, abortionist Kermit Gosnell and the media cover-up.
  http://www.gosnellmovie.com

  https://twitter.com/GosnellMovie
  https://www.facebook.com/gosnellmovie
  http://www.toomanyaborted.com/Gosnell/
  http://www.nationalrighttolifenews.org/news/category/gosnell/
  Film o największym amerykańskim seryjnym mordercy dzieci, lekarzu dr Kermit Gosnell chronionym przez prestiżowe media amerykańskie.

 33. Siggi said

  Foreign Policy o „krwawej walce” z dziennikarzami w Ukrainie

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20160907/3834547/Ukraina-dziennikarze-wojna.html

 34. Listwa said

  Ks. Tomasz JOCHEMCZYK, interesujące:

 35. Listwa said

  zapomniałem kropki.

 36. Swarożyc said

  Pan Roman powiedzial ze „katolicyzm nie jest dodatkiem do polskosci”, a tu klecha kaze narodowcom wypierdalac z katolickiego ogrodka.
  No i jak tu zyc?

 37. Siggi said

  Vincenty – analityk ,ode zwał się…

  http://opinie.wp.pl/jacek-rostowski-prezydentura-donalda-trumpa-a-nato-6034825187996801a

 38. revers said

  Ostatni wchodzi prawnik i na zadane pytanie powoli wstaje, podchodzi do okna, zaciąga żaluzje, zamyka drzwi na klucz. wraca na swoje miejsce, siada, spogląda prezesowi prosto w oczy i pyta:
  – A ile ma być ?

  no przynajmiej 4 wypadki przy pracy tak jak Feldmann z FOZZu, Sikorski z NBP, lub ostatecznie psychuszka dla dr.Kekusia, areszt wydobywczy dla Mateussza P., jak nie wiecej.

 39. Boydar said

  Jestem ostatni, co by rwał się do wojny; ale i Pan Nemo w (10) też się nie rwie. A co robi, to widać po przeczytaniu.

  Kiedy dostrzeżono bezcelowość dalszej obrony przystano na propozycję zbiorowego samobójstwa, wysuniętą przez ben Jaira. Każdy mężczyzna zabił żonę i dzieci, następnie wylosowano dziesięciu zelotów, którzy zabili pozostałych mężczyzn, z tych wybrano jednego, który zabił pozostałych i wreszcie popełnił samobójstwo.

  I to jest Pański ideał, Panie Romanie ?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Masada

 40. Maciuś said

  Panie ministrze Macierewicz: skoro macie ” dowody ” na zamach pod Smolenskiem, jakoby to Putin zestrzelil Tupolewa, no to go kurwa przedstawcie :v
  Poki co, robicie z dupy cholewe i podzegacie do wojny z Rosja.
  Panie ministrze, jest Pan psem USA, rasowym…ratlerkiem. 🙂 maciora jesteś żydo chujem.

 41. Boydar said

  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/cba-marszalek-wojewodztwa-lubelskiego,69,0,2151749.html

  Zarzucono mi, że Urząd Marszałkowski w rażący sposób naruszył przepisy polskie i unijne co do wydawania tych decyzji. Stoję na stanowisku, że nie naruszył ani urząd, ani ja. Zarówno Ministerstwo Rolnictwa, jak i Europejski Trybunał Obrachunkowy, służby kontrolne wojewody, kontrolowały proces tworzenia i wydawania decyzji administracyjnych w tym zakresie w Urzędzie Marszałkowskim.

  Szanowny Panie Marszałku, Wysoka Izbo. Na pracowników Ministerstwa Rolnictwa, służby wojewody oraz trybunały jewpejskie przyjdzie na pewno pora, szczęśliwy los chciał, że dzisiaj wylosowano Pański numerek. W świetle faktów wdaje się , że jednak długo Pan nie postoi, po takim dziele (to od „dzielenia”) wypada posiedzieć.

 42. AniaK said

  AniaK said

  2016-09-07 (środa) @ 08:54:52
  Pan Błaszczak jest boski :)))

  http://fakty.interia.pl/polska/news-mariusz-blaszczak-w-radiu-zet-bronia-nas-rezultaty-wizyty-w-,nId,2264663

  „O Polakach można źle pisać. Wie pan dlaczego? Bo jesteśmy chrześcijanami” – stwierdził.

  Jeszcze nikt mnie tak nie ubawił z samego rana. Trochę chrześcijan w naszym kraju może i jest, ale łatwego życia to oni tu nie mają🙂

  Ja może trochę zbyt emocjonalnie zareagowałam na tę wypowiedź pana Błaszczaka. Głowę dałabym sobie uciąć że on jest katolikiem a nie chrześcijaninem. A może on jest jednym z nas i chce nam pomóc? Żydzi to mały pikuś. Słyszałam że oni nawet nas lubią. Gdyby nie chrześcijanie pozbawieni pracy u katolików to pewnie niejedna żydowska firma by padła. Ponoć po kątach mówią że jesteśmy mili, skromni, pracowici…. i gdyby nie musieli się żenić z Żydówkami, to niejeden nawet swoją wiarę zmieniłby dla urodziwej chrześcijanki. Myślę, że katolicy dla chrześcijan są bardziej niebezpieczni od Żydów. Chrześcijanie są wyrzutem sumienia katolików, i żeby móc z podziwem patrzeć na siebie w zakłamane lustro, najchętniej by się ich wszystkich pozbyli. Trzeba przetestować pana Błaszczaka. Ponieważ od narodzin Chrystusa – solidaryzując się z Nim – przeszliśmy prawdziwe piekło na ziemi, musimy być ostrożni. Organizuję grupkę chrześcijan która będzie śledziła każdy jego krok, i przeprowadzała testy na wiarygodność. Mam nadzieję, że dachu nad głową Im nie odmówi 🙂

  Katolik rodzi się, chrzczą go, prowadzą do pierwszej Komunii Św. Potem częstsze lub rzadsze wizyty w kościele, bierzmowanie, ślub, pogrzeb. Mało który katolik zastanawia się nad swoim życiem. A o Panu Bogu wie tyle co kot napłakał. To jest wiara na pokaz. Chrześcijanin to zupełnie inna bajka.

 43. Boydar said

  „Rosjanie chcą sprzedać swój udział w Grupie Azoty”

  Rosjanie ? Rosjanie mają na ptaszkach czapeczki.

  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grupa-azoty-przejecie-rosja-acron-wiaczeslaw,117,0,2151797.html

 44. Boydar said

  Panią Anię to tak ze szczętem ? I to tylko z powodu zamiłowania do rachunków ? W sumie, tak może być …

 45. wanderer said

  Radny PiS na tropie spisku…

  Delirium maximum.

  http://www.tvn24.pl/poznan-zoo-realizuje-strategie-wladimira-putina-radny-pis,674763,s.html

 46. krzysiek4 said

  Złodzieje włamali się do mojego mieszkania. Nic nie zabrali. Właściwie to nawet zostawili dwie dychy i karteczkę z napisem „Tak się nie da żyć”.

 47. Krasnystaw said

  SATANIŚCI W TYM ROKU OCZEKUJĄ MESJASZA-ANTYCHRYSTA. Oznacza to, że wkrótce wojna…

  Rabin Szalom Berger, duchowy przywódca sekty ortodoksyjnych Chasydów Mishkoltz spotyka się z rabinem Kaniewskim.

  W minioną sobotę (16 lipca) wieczorem, rabin Szalom Berger, duchowy przywódca ortodoksyjnych Żydów chasydzkich (Mishkoltz), odwiedził rabina Chaima Kaniewskiego (ros.-Хаима Каневского), jednego z czołowych rabinów tego pokolenia. Zebrał się wielki tłum, aby być świadkiem pomyślnego spotkania dwóch wielkich znawców Tory.

  Rabin Berger przyniósł kopię swojego Talmudu jako dar dla rabina Kaniewskiego, który przestudiował kilka stron i zaproponował mu napisanie więcej książek tego rodzaju.

  Rabin Berger zapytał następnie rabina Kaniewskiego, czy to prawda, że ten rok jest szczególnie pomyślny na przyjście Mesjasza. Rabin Kaniewski odpowiedział bez wahania: „Oczywiście, rok 5776, uratowanie (może raczej spełnienie? – A.L.) „zaklęć”.

  http://gazetawarszawska.com/judaizm-islam/4451-mesjasza-antychrysta

  Wizyta założyciela i dyrektora rozgłośni radiowej Radio Maryja oraz Telewizji Trwam w Ambasadzie Izraela w Warszawie.
  Podczas godzinnej rozmowy z Ambasador Izraela Anną Azari poruszone zostały kwestie budowania dialogu polsko-żydowskiego oraz ochrony pamięci o żydowskich sąsiadach.
  Dodatkowo, o. Rydzyk nawiązał do swoich licznych wizyt w Izraelu. Chwaląc izraelską kuchnię, kulturę, krajobrazy i niezwykłe osiągnięcia izraelskich naukowców ksiądz Tadeusz Rydzyk przyznał, że był pod wielkim wrażeniem wielu kultur żyjących pod jednym dachem. „Te wielokulturowość jest piękna, wzbudza szacunek i powoduje wielkie ubogacenie i urozmaicenie izraelskiego społeczeństwa” – dodał.
  Ksiądz Rydzyk wręczył Ambasador w prezencie album z otwarcia Kościoła Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, gdzie znajduje się wyjątkowa Kaplica Pamięci, oddająca cześć Polakom, którzy zostali zamordowani za pomoc udzieloną Żydom w czasie II wojny światowej oraz wystosował zaproszenie do złożenia wizyty w Toruniu.

  amb izraela

  .http://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2016/09/07/825/360/8a9fe60a096b4ca08b715e237735cd1f.jpeg
  http://gazetawarszawska.com/judaizm-islam/4447-rydzyk-izrael
  http://wpolityce.pl/kosciol/307585-tylko-u-nas-ojciec-tadeusz-rydzyk-po-wizycie-w-ambasadzie-izraela-budujemy-mosty-trzeba-realizowac-przede-wszystkim-milosc-blizniego-cieszmy-sie-tym-co-dobre

  O. Tadeusz Rydzyk Człowiekiem Roku Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów?
  Aktualizacja: 2016-06-9 10:41 am

  Przytaczamy poniższy tekst jedynie gwoli zaznaczenia toczącej się dyskusji wokół Radia Maryja i ojca Dyrektora, z obrzydzeniem patrząc na wiele “dzieł wokół powstałych”, w tym: nowo wybudowaną w Toruniu, architektonicznie szkaradną masońską świątynię; na konsekwentne judaizowanie Kościoła w Polsce; na chorobliwy wstręt do Tradycji i Mszy świętej Wszechczasów, na 25-letnią cenzurę w “katolickim radiu” wokół tych tematów. Przyznajemy, że ojciec Tadeusz Rydzyk naprawdę zasługuje na nagrodę jakiejś rady chrześcijan i żydów, a nawet na wiele innych nagród organizacji żydowskich. “Święty” Jan Paweł II je obficie zbierał, przyjdzie kolej na takie żniwa dla Ojca Dyrektora.
  Redakcja BIBUŁY

  http://www.bibula.com/?p=88011
  „W okresie najgłębszej degradacji Niemiec zanik wartości moralnych we wszystkich dziedzinach życia zbiegł się dokładnie ze szczytem żydowskich wpływow w tym kraju.” – Dr Karl Friederich Wiehe, Germany and the Jewish Question. [1]

  Żaden aspekt kwestii żydowskiej w Niemczech nie może być wyjaśniony bez jakiejś wzmianki o fali nierządu, która pochłonęła ten kraj w czasach Republiki Weimarskiej (1919-1933) po I wojnie światowej. Ten okres okazał się być również apogeum potęgi żydowskiej w Niemczech. Nieomal każdy aspect życia w Niemczech znalazł się pod kontrolą żydowską.

  KULTUROWE PRZEJĘCIE NIEMIEC PRZEZ ŻYDOW

  http://gazetawarszawska.com/judaizm-islam/4416-dekadencja-w-niemiec

 48. Nemo said

  @31 R.Kafel

  Nie no najlepiej jak by tam Niemiaszków kwiatami przywitali 🙂
  W zasadzie to ten bełkot powinienem zbyć milczeniem, ale dla jasności: głównie to mi się rozeszło o zainteresowanie historią wśród licealistów.
  Zejdź ze mnie człowieku.

  P.S. A dzieci już mam- dwie dorodne córy. Żonę z resztą także.

 49. Krasnystaw said

  Rozpętuje się piekło na Synodzie Rodziny

  Papież chory po wybuchu złości przed biskupami.

  Dlaczego międzynarodowe media to ukrywają?

  Od jakiegoś czasu w Watykanie rodziło się starcie konserwatystów. O 19:00 w dniu 12 października 2015 rozpętało się piekło w Watykanie. Łagodny Bergoglio wybuchł i miał łagodny udar. Nastąpiło to kiedy na stronie L’Espresso pojawił się list otwarty skierowany do papieża, w którym 13 konserwatywnych kardynałów wyraziło swój sprzeciw.

  W tym momencie Roberto D’Agostino donosi na swojej witrynie reports from his website Dagospia, o tym, że zwykle łagodny i spokojny Bergoglio stracił nerwy i zagrzmiał przeciwko konserwatywnym prałatom w purpurze oświadczając:

  „Jeśli tak wygląda sprawa, to mogą wyjść . Kościół ich nie potrzebuje. Wyrzucę ich wszystkich!”

  I wtedy, rozwścieczony doznał łagodnego udaru. Papież od miesięcy był zestresowany, jeden więcej powód tego, że oczekuję iż w 2016 przejdzie na emeryturę.

  Bardzo ukrywa się gwałtowny wybuch papieża, zwłaszcza przez międzynarodową prasę, która nie chce niszczyć dobrze przygotowanego wizerunku masońskiego papieża.

  http://gazetawarszawska.com/antykosciol/2394-bergoglio-jest-kosciolem-jesli-tak-wyglada-sprawa-to-moga-wyjsc-kosciol-ich-nie-potrzebuje-wyrzuce-ich-wszystkich

 50. wanderer said

  oto jeden z przykladow jak „byznesmeny” w Polsce prowadza swoje „ynteresa” 1200 ludzi nie dostalo wyplat.

  „Sprawa wypłynęła pod koniec sierpnia. Na kilka dni przed wypłaceniem pensji pracownikom InPost za 10 tys. zł sprzedał swoją spółkę-córkę Bezpieczny List. Zatrudnionych było w niej co najmniej 1200 osób. Listonosze zamiast pieniędzy, otrzymali wypowiedzenia. Właściciel InPostu Rafał Brzoska powiedział money.pl, że poprosił nowego właściciela o wyjaśnienia, ale jednocześnie odciął się od sprawy, przekonując, że on ze swoimi byłymi pracownikami nie ma już nic wspólnego..”

  I co, na takiego ch..uja nie ma bata?

  Wiecej tu: http://www.money.pl/forum-ekonomiczne-w-krynicy-2016/zwolnienia-w-inpost-resort-pracy,48,0,2151216.html

 51. Krasnystaw said

  http://www.cathinfo.com/catholic.php/ALL-HELL-BREAKS-LOOSE-AT-THE-SYNOD-ON-THE-FAMILY

 52. Krasnystaw said

  http://www.infowars.com/update-putins-favorite-chauffer-killed-in-accident-exactly-as-former-cia-director-described-on-tv/

  kierowca Putina zginąl w wypadku

 53. NICK said

  Pan się nie przejmuj Panie Nemo. (44).
  Pan Roman jest „myśliwym”.
  I, żaden mi tam „bełkot”.

  To są myśli „złote”.
  Ma, jeszcze, ochotę
  zaś? Polaków ganić?
  Tłamsić i tumanić.

  To niezłe proporcje:
  jak trzy do jednego!
  Stosuję aborcję.
  Zabiję czwartego!

  Trzem, z ochotą, liże dupę.
  A, czwartego? Kopnie w dópę.

  Zatem dópy twardej życzę,
  pośród wielu innych życzeń.

 54. Krasnystaw said

  Rewolucja seksualna Franciszka w Watykanie
  http://voxcantor.blogspot.com/2016/09/stormed-and-humiliated-rebuilding-of.html

 55. NICK said

  Natknąłem się. Zapodaję.

 56. Siggi said

  A mnię się przedstawia,że Tow.Kim-itd.itd. jak i jego zmarły kiedyś łociec ,też Kim ,nie robi nic na własną ręke.Zwykle test nukl.zbiega się z jakimś nie do zaakceptowania zachowaniem aliantów pacyficowych.Nas tu niewiele obchodzi,co dzieje się w strefie zachodniego Pacyficu,ale jak trąbią w Internecie wojna tam wisi na…włosku.Mec.Bartosiak ma monopol na ten temat i ględzi aż do znudzenia i najgorsze ,on robi wrażenie ,ze sam nie wierzy w to co mówi,do tego używa swojego specyficznego języka geopolitycznego .
  Takie ukształtowanie się Półwyspu Koreańskiego po wojnie 1952r jest niewątpliwą „zasługą” Ameryki i polityki konfrontacyjnej wobec wschodu Azji tj ZSRR,ChRL,Wietnamu i właśnie Korei.Fakty jednoznacznie kwalifikują to jako klęskę hegemona,którego jedynym sposobem powstrzymania jest atom i silna armia.
  Wolny rynek ,zdrowa konkurencja to dogmaty współczesnego kapitalizmu.Ameryka powoli ustępuje miejsca w światowej gospodarce głównie ChRL i nie tylko i aby zatrzymać tą tendencje nie wyklucza wojny w tym regionie. Klasyka podwójnych standardów.

  http://wyborcza.pl/7,75399,20666130,prezydent-korei-pld-piata-proba-atomowa-pjongjangu.html

 57. Jan Saski said

  Czy Niemcy są królikami doświadczalnymi?

  Rocznica wybuchu II wojny światowej oraz obecny kryzys imigracyjny w Europie Zachodniej, a szczególnie realizacja tzw. polityki multi-kulti w Niemczech, skłaniają mnie do zapoznania Państwa z kilkoma artykułami, których autorzy, ignorując reguły poprawności politycznej oraz widząc pewne analogie z sytuacją w Niemczech przed dojściem Hitlera do władzy, wskazują na zagrożenia przed jakimi stoi obecnie cywilizacja europejska.
  Kiedy widzimy upór z jakim kanclerz Niemiec Pani Angela Merkel zaangażowała się w akcję sprowadzania kolorowych imigrantów, mimo krytyki ze strony niektórych polityków oraz protestów części obywateli niemieckich, nasuwa się podejrzenie z kategorii teorii spiskowych, że realizuje ona plan narzucony Niemcom z zewnątrz, który ignoruje interesy zarówno Niemiec jak i całej Europy.
  http://www.prawica.net/5079

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/01/dlaczego-zydzi-chca-mieszac-rasy-multikulturalizm/

  Chyba nieprzypadkowo Angela Merkel wraz z Hermanem Van Rompuy otrzymała kilka lat temu Europejską Nagrodę Coudenhove-Kalergi. Austriacki hrabia Richard Coudenhove-Kalergi, wysokiej rangi mason, uznany został za patrona lub nawet ojca założyciela Unii Europejskiej. Jego pomysły, dotyczące przyszłości Europy, stanowią obecnie główne zasady Unii Europejskiej. Kalergi na wiele lat przed wojną przewidywał, że w przyszłości powstaną Stany Zjednoczone Europy, w których obywatele nie będą mieli tożsamości narodowej. W tym celu należy doprowadzić do masowej imigracji kolorowych mieszkańców z Afryki i Azji, którzy wymieszają się z białą rasą. Powstanie wielonarodowe i wielorasowe stado bez tożsamości, łatwo kontrolowane przez elity. Kalergi nie miał wątpliwości z kogo będą skladać się te elity. Rasą predestynowaną do spełniania roli elit będą obywatele pochodzenia żydowskiego, którzy stali się duchową szlachtą Europy, nową klasą arystokratów.
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/plan-coudenhove-kalergi-ludobojstwo-narodow-europy-2015-06
  http://balder.org/judea/Hrabia-Ryszard-Mikolaj-Coudenhove-Kalergi-Praktyczny-Idealism-Wieden-1925-PO.php

  Oczywiście, przed wojną plany te nie miały żadnych szans na realizację. Niejaki Adolf Hitler natychmiast by je zastopował. No, ale czy Hitlerowi można wierzyć? W załączonym artykule Chad Powers cytuje wypowiedź rabina Daniela Lapina, który ironicznie stwierdza, że “Hitlerowi nie można wierzyć, nawet kiedy mówi, że niebo jest niebieskie.”
  https://marucha.wordpress.com/2008/04/05/chad-powers-hitler-zydzi-i-rabin-lapin/

  W tym wszystkim może zastanawiać stosunkowo umiarkowana skala protestów współczesnych Niemców wobec narzuconej im ideologii. Pewnym wytłumaczeniem może być utrzymywanie kolejnego pokolenia Niemców w jednostronnym poczuciu winy za nazizm, wybuch II wojny światowej lub Holocaust. Każdy polityk lub grupa społeczna, która wyraża jakikolwiek sprzeciw wobec oficjalnej polityki państwowej jest natychmiast oskarżana o rasizm, ksenofobię lub nacjonalizm a nawet o faszyzm lub nazizm. Niemcy boją sie tego jak ognia. Skuteczność tej polityki wobec Niemców skłoniła nawet pewne kręgi do zastosowania jej również w stosunku do Polski. Stąd mamy oskarżanie Polaków o współudzial w przeprowadzeniu Holocaustu, nazywanie Auschwitz „polskim obozem koncentracyjnym” a nawet o sprowokowanie wybuchu II wojny światowej.
  Trzeba jednak przyznać, że od czasu do czasu odzywają się w Niemczech głosy, nawołujące do rewizji obowiązującej polityki Niemiec. Przykładem może być wydana przed kilku laty książka byłego dyrektora niemieckiej agencji kontrwywiadu wojskowego, generała w stanie spoczynku, Gerda Helmuta Komossy pt. DIE DEUTSCHE KARTE. Das verdeckte Spiel der geheimen Dienste, Ares-Verlag, Graz 2007, w której autor ujawnia warunki specjalnego traktatu, podporządkowującego Niemcy Stanom Zjednoczonym na wiele dziesięcioleci oraz rosnący opór wobec amerykańskch wpływów wśród niemieckiego społeczeństwa. Okazuje się, że to podporządkowanie dotyczyło nie tylko sfery gospodarczej lub militarnej, ale również kulturowej.

  http://polpatriot.salon24.pl/160641,jak-dlugo-jeszcze-niemcy-beda-wasalem-usa

  Współczesny Berlin ze swoim przemysłem rozrywkowym w stylu Hollywood, paradami homoseksualistów, promowaniem pornografii, rozwiązłości, itd., stał się Sodomą współczesnej Europy, symbolem upadku kultury europejskiej i przypomina trochę sytuację z Berlina Niemiec weimarskich, gdzie później doszło do złowrogiego przebudzenia się niemieckiego ducha. To właśnie z Berlina do Kaliforni uciekały tabuny artystów i producentów przemysłu rozrywkowego oraz “uczeni” od spraw seksu, żydowskiego pochodzenia, którzy w USA znaleźli pole do popisu. Powrót ich kultury do Niemiec powojennych można potraktować jako przejaw podporządkowania Niemiec cywilizacji amerykańskiej. Powstaje pytanie: czy Niemcy, dumny naród o wielkiej historii i tradycji kulturalnej, zerwą kiedyś amerykańskie pęta. Niemcy powróciły już do roli lidera gospodarczego Europy. Następnym krokiem mogłaby być próba osiągnięcia samodzielności w sprawach poltycznych i militarnych. Do tego Niemcom potrzebna jest Unia Europejska, w której odgrywają już czołową rolę oraz sojusz z Rosją.
  Czy to jednak będzie oznaczać odrodzenie się Europy?
  http://wpolityce.pl/polityka/256560-polska-wymiera-europa-przechodzi-na-islam-w-programie-jana-pospieszalskiego-o-demograficznym-dramacie-polski-i-swiata

  Znany amerykański konserwatysta J. Buchanan wydał niedawno książkę How the West lost the World, w której ubolewa, że “Europa, Matka Cywilizacji Zachodniego Człowieka starzeje się i umiera, niezdolna do utrzymania poziomu urodzeń, niezbędnego dla zachowania społeczeństwa Europy przy życiu lub stawienia oporu inwazji imigrantów z Trzeciego Świata.”
  https://gloria.tv/article/6HHg1GXQfLt3TEymGHDTJeMDw

  Lasha Darkmoon widzi pewne analogie pomiędzy sytuacją w weimarowskich Niemczech a w obecnym państwie niemieckim lub szerzej w Zachodniej Europie.
  “Nie wiem czy nie popełniam pomyłki, ale odnoszę wrażenie, że weimarowskie Niemcy mogą być postrzegane jako próba generalna dla rewolucji seksualnej z lat 1960-ych. Ta rewolucja w postawach i zachowaniach ludzkich wstrząsnęła calą Ameryką, a następnie rozprzestrzeniła się jak wirus moralny na Europę i resztę świata.
  Muszę na tym miejscu przypomnieć, że w Niemczech w okresie weimarskim w 1923 roku został powołany Institut für Sozialforschung na Uniwersytecie we Frankfurcie, który był finansowany przez miliardera Żyda Felix’a Weil’a. Ten instytut był podstawą dla utworzonej później słynnej Szkoły Frankfurckiej. [23]

  To jest moja własna hipoteza, że Niemcy mieli być początkowo królikami doświadczalnymi dla tych przedstawicieli marksizmu w kulturze [24]. Chyba to nie jest przypadek, że wszyscy oni, oprócz Habermasa, mieli żydowskie pochodzenie. Celem tych rewolucjonistów było sprawowanie pełnej kontroli społecznej poprzez narzucenie ich marksistowskiego światopoglądu pozostałej części społeczeństwa. Jest oczywiste, że nie ma innego sposobu, aby uzyskać kontrolę nad społeczeństwem z silnymi wartościami moralnymi niż osłabić te wartości. Formuła jest prosta: zniszczyć system wierzeń, na których zbudowane jest społeczeństwo, a zwłaszcza jego religię oraz tradycyjne kody honoru i przyzwoitości. Promować bezbożność i filozofię rozpaczy. Mówiąc prościej, musisz doprowadzić ludzi do stanu pół-zwierzęcego, jeśli chcesz ich kontrolować.”
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/seksualna-dekadencja-weimarowskich-niemiec-2016-09

  Również Robin’a A. Brace’a niepokoją pewne paralele pomiędzy sytuacją Niemiec weimarowskich, które były pierwszą próbą wprowadzenia demokracji liberalnej w Europie, a współczesnymi Niemcami.
  “Moim zdaniem, wcześniej lub później, nastąpi w pewnym momencie przebudzenie się sił prawicowych i kiedy na scenie pojawi się jakiś charyzmatyczny przywódca, który zaproponuje radykalne rozwiązania, może szybko uzyskać olbrzymie poparcie obywateli, z których wielu dotychczas nie głosowało ze względu na zniechęcenie do polityki liberalnej.
  Lekcja historii ludzkości pokazuje, że gdy pojawi się klęska gospodarcza, strajki i niepokoje społeczne cała ta poprawna politycznie, liberalna, konwencjonalna, uprzejma polityka w stylu tea party w niedzielne popołudnie, natychmiast jest wyrzucona przez okno!

  Według mnie to bezpośrednie porównanie czasów Weimaru z nowoczesnym liberalizmem zachodniego społeczeństwa w tym artykule jest oczywiste. Zakończę ten artykuł retorycznym pytaniem adresowanym do czytelników:
  Jeśli jakieś gospodarcze (lub inne) nieszczęście uderzy w Zachód, to czy możemy być pewni, że nie pojawi się jakiś silny i charyzmatyczny prawicowy lider w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii lub Unii Europejskiej, który będzie oferował radykalne, ale równoczesnie niebezpieczne rozwiązania?

  Jeśli tak się stanie, to nie miejcie wątpliwości, że przyczyną tego byl liberalizm. Myślicie, że historia nigdy nie może się powtórzyć? Proszę moich pełnych samozadowolenia czytelników, aby uczyli się historii: Lekcja historii ludzkości pokazuje, że zło zawsze może się zdarzyć ponownie …”
  http://www.prawica.net/4996

 58. NICK said

  Tak. Trudno to zrozumieć, że „Kim’y” są niezależne.

 59. revers said

  ad50

  to ci panie NICK wobec abdykacji obenego Papci

  Abdykacja
  Według informacji, które dotarły do nas z trzech watykańskich źródeł,
  Franciszek podpisał dokument o abdykacji prawie dwa miesiące temu.
  Jak zgodnie donoszą trzej kapłani pracujący w watykańskich kongregacjach, abdykacja nastąpi pod koniec października lub w listopadzie.

  https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2016/09/07/abdykacja-papieza-franciszka-juz-wkrotce-ujawniaja-watykanskie-zrodla/

  Do tego dojdzie zamach Sorosa i ONZ na internet, i juz wszyscy modlic beda sie do mamony lub nwowskiej religii, po to nowe liturgie.

 60. Zerohero said

  Wspieranie islamskiego terroryzmu przez polski MON

  http://xportal.pl/?p=26713

 61. NICK said

  Pożyjemy? Zobaczymy! Panie Revers.

  Gdybyśmy żyć mieli dalej?

  WODA.
  Kolejne strumyki, strugi, rzeczki, bajora, jeziorka, jeziora (…) i inne magazyny wodne.
  W Polsce. Wysychają.

  „Moja” rzeczka dalej daje kilka m3/s we przepływie. Bogu dzięki.

  Wiele rad Wam dawałem co do wsi w ogóle.
  Powtórzę we szczególności.
  Na wieś – WIO!
  I terytorium graniczące z wodą. Wodą powierzchniową, rokującą trwanie.
  Zawsze, ukradkiem, można czerpać.

  Studnie.
  Tradycyjne i głębinowe wszelkiego typu, będą pod kontrolą.
  Wodociągi znacznie podrożeją.

  Tysiące rodzajów ‚wód’ w sklepach. Większość to „kranówy”.
  A My? Nic!
  Ja płacę, Pan płaci, Pani płaci… .

  Za dobro. Ogólnoludzkie.

  P.S. Za ‚socjalizmu’ woda i kanaliza były wliczone w ‚koszta’.

 62. toidi said

  Pani Ewelino, mam nadzieję, ze sie Pani nie zgorszy. Pomysł podobno pochodzi od hilbillów, czyli górali z Tennessee i Kentucky, którzy są aż do bólu normalni.

  To interpretacja skrótu LGBT.

  .http://www.towleroad.com/2016/09/prepare-offended-charming-infowar-right-wing-trump-loving-t-shirts/

 63. Lovshak-Rusofil said

  Ad 29 Zdziwiony – Niech Pan się nie dziwi, to jest biskup, tak zwany biskup tak zwanego kościoła soborowo katolickiego, dla tego biskupa Kościół zaczął się na soborze watykańskim II. a Tradycję Kościoła i Pismo Święte MAJĄ W GŁĘBOKIM POWAŻANIU. PRZECIEŻ ONI, KLER JUZ ZACZĄŁ ROZLICZAĆ NIBY TO USPRAWIEDLIWIAĆ ŚWIĘTEGO MAKSYMILIANA KOLBE Z JEGO ZDANIA NA TEMAT MASONERII I ROLI ŻYDÓW I BOLSZEWIKÓW W ŻYCIU CHRZEŚCIJAŃSKICH NARODÓW, ŻE NIBY NIE MYŚLAŁ TO CO MYŚLAŁ ŻE TAKIE BYŁY CZASY A WOGÓLE TO JUŻ JEST HISTORIA / no zapomniałem powiedzieć, że takie właśnie stanowisko kościoła spowodowało jak wiadomo masowy holokost ….. rolą goyim w soborowym kościele jest przepraszać i kajać się za to…. biskup by się ze mną zgodziłby z pewnością…

  Nacjonalizm jak trafnie zauważyła Lilly może być tylko żydowski, jedynie on jest uprawniony na całym świecie jako że jedynie ta rasa

  ma praw używać w odniesieniu do siebie słowa człowiek. Tego uczą we szystkich szkołach Talmudycznych od Lizbony do Charkowa i Odessy.

  Warto by przypomnieć tym pseudobiskupom przebierańcom w purpurach słowa ROTY NASZEGO HYMNU PAŃSTWOWEGO W CZASACH KIEDY WIĘKSZOŚĆ KOLEGÓW TEGO BISKUPA PO FACHU ŚŁUŻYŁA ZABORCOM

  POLSKI MY NARÓD POLSKI RÓD, KRÓLEWSKI SZCZEP PIASTOWY !!!!!!!!

  NA POHYBEL ŻYDOBOLSZEWICKIEJ KHAZARSKIEJ HOŁOCIE W PURPURACH !!!!!

 64. wanderer said

  Re 55 Pan Nick
  Wszystko racja i prawda.
  Moja ziemia odlogiem stoi. Tez przy rzeczce. Serce mnie boli na sama mysl. Ale nic nie potrafie zrobic. Kryzys tu w UK taki w branzy naftowej ( o czym sie nie mowi ani pisze w mediach polskich, a w samym Aberdeenshire prace stracilo ponad 55 tysiecy osob z branzy okolo naftowej a to jeszcze nie koniec) ze plany mojego powrotu i wlasnego domu coraz bardziej staja sie nierealne. Musialby stac sie cud. Ale coz pozostalo nam jak nie wierzyc. Dobrze ze od wiary i marzen nie pobieraja jeszcze podatkow.

 65. revers said

  re 55

  woda rzeki Daldyka w krasnojarskim regionie panie NICK

  re 54

  Pan Radek tez w tym palce macza, wlasnie dostal nominacje na stalego konsultanta i wiernego atlantysty od samej kandydatki na prezydenta Usraela Klinton

 66. SAP said

  Hanka Ordonówna – Jakieś małe nic
  .https://www.youtube.com/watch?v=HHtegIvigHU

 67. Maćko said

  Wszyscy w mendiach usrahelleskich placza nad „trzesieniem ziemi” w Korei Pm… dziennikarskie falszywki:
  agencja Yonhap powołując się na anonimowego przedstawiciela południowokoreańskiej armii. – Eksplozja miała siłę około 10 kiloton, co oznacza, że była najsilniejsza w historii (programu atomowego Korei Płn.)
  10kt to pestka… trujaca, ale pestka

 68. NICK said

  Skoro tak, Panie Wanderer. (58).
  Trudno. Zatem stosuj Pan tam zasady polskie. Pan ma głowę z rozumem. I, duszę polską. I wiarę.

  Cóż więcej trzeba?

  Zaprzaństwo, polonusów niektórych, obserwujemy.
  Codziennie. Bez dalszego komentarza.

  Panie Revers. (59).
  Ha.
  Stosunki wodne we świecie.
  Czasami o tym czytam.
  Rosja jest najbogatsza także we wodę pitną.
  Pomijam tereny „niczyje”, np. bieguny.
  [Wody tropikalne, sporo ich, muszą być dużym kosztem, uzdatniane.]

 69. revers said

  Chinczy do jankesow, stanowcze zabierajcie swoja flote i szpiegowskie samoloty z morza zoltego …

  .https://www.youtube.com/watch?v=bHX835ZNSTM&feature=share

 70. Maćko said

  http://niezlomni.com/amerykanski-fotograf-ktory-byl-w-warszawie-we-wrzesniu-1939-polacy-gdyby-spartanie-odzyli-i-zobaczyli-wasz-heroizm-schyliliby-przed-wami-czolo-bedac-7-miesiecy-jako-zolnierz-pod-verdun-nie-spot/
  Amerykański fotograf, który był w Warszawie we wrześniu 1939: „Polacy! Gdyby Spartanie odżyli i zobaczyli Wasz heroizm, schyliliby przed Wami czoło. Będąc 7 miesięcy jako żołnierz pod Verdun nie spotkałem się z taką postawą”

  PANIE HASSO – nastepnym razem pan zacytuje cos takiego a nie hitlerowfila Day´a, ok?

  Albo cos takiego:
  http://niezlomni.com/jedno-z-najslynniejszych-zdjec-ii-wojny-swiatowej-powstalo-14-wrzesnia-1939-pokazalo-swiatu-ze-niemcy-w-polsce-walcza-nie-tylko-z-polskim-wojskiem-foto/
  Zapłakana dziewczyna, pochylona nad martwą siostrą – taki obraz przedstawia fotografia, która obiegła i poruszyła cały świat. Zdjęcie spełniło jeszcze jedną, bardzo ważną rolę – ukazało międzynarodowej społeczności okrucieństwo niemieckich żołnierzy, którzy mimo zapewnień Hitlera, nie walczyli tylko z polskim wojskiem.

  Julien Bryan to brytyjski dokumentalista i fotograf. Do Warszawy przyjechał ostatnim pociągiem, na samym początku kampanii wrześniowej. Był w tym czasie jedynym zagranicznym reporterem w Polsce. Postanowił utrwalić niemieckie okrucieństwo i sposób prowadzenie wojny totalnej wobec Polaków. Przez Polskie Radio wezwał ówczesnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Franklina Roosevelta do pomocy dla warszawiaków, którzy dzień w dzień byli bombardowani przez niemieckie samoloty. 21 września wyjechał z płonącej stolicy, zabierając ze sobą bogaty materiał. Został on opublikowany w wielu zagranicznych gazetach. Po wojnie wrócił do Polski. Scena z siostrami ukazała się w filmowej kronice Bryana pt. „Oblężenie”

 71. Siggi said

  Lp.61-Maćko said
  ———
  A chciałbyś szan.Pan w „prezencie” np.1 dekoton rozczepialnym dostać po kicie,bo ja nie chcę.Pestka ,nie pestka a popiół zostaje i żartów nie ma. Może Kim-itd.itd. chce coś wytargować?Sankcje to se mogą wsadzić ,tam gdzie słońce nie dochodzi-delikatnie formułując myśl przewodnią problemu.
  W ten sposób KRLD jest w „ekskluzywnym”klubie ,gdzie zostaje się członkiem poprzez takie testy.A to rodzi respekt u wielkich tego świata i jak małe dzieci nic nie mogą zwojować z Kimem….
  Tak się robi wielką politykę mimo,że jest się małym w porównaniu z innymi.

 72. Maćko said

  65. Siggi – spoko. Ja sie z Panem klócic nie chce i nie bede. Pilnuje logiki, proporcji i zdrowego roszsadku.

  Zwracam skrótowo uwage na falszywke w tytule: „Najsilniejsza próba atomowa w historii” …. nie pisze w historii czego!
  Wiecej, poprzednie byly 9kT a ta miala 10kT… mala róznica.
  Podawane „trzesienie ziemi 5.1” to tez bzdeta obliczona na wywolanie wplywu mendiatycznego na lemingozie.

  Tez nie wiem, czy Korea Pln to kolejna hacjenda Rockefellerów, gdzie sie testuje produkcje Homo Coreanicus, czy która stymuluje wydatki na Pentagon i kontraktorów-dostawców, ale budowanie podstaw na kolejny atak czysta bomba H 5 Megatonowa aby uniknac „zagrozenia dla demokracji” nie bardzo mi sie podoba. Wiemy doskonale jak to dziala… od rzemyczka do koniczka a miliony gina.
  Szanowanko.

 73. krzysiek4 said

  W październiku ONZ przejmuje Internet

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/w_pazdzierniku_onz,p1245805097

 74. Boydar said

  „… pilnuję logiki, proporcji i zdrowego rozsądku …” – Pan Maćko

  chyba żeby się cichcem nie zakradł; wygląda na to, że się poszczałem; aż pójdę sprawdzę.

 75. NICK said

  Docent. Pilnowacz.

 76. Isia said

  Re: 275 poprzednie wolne tematy …

  … Panie Maćku … dziękuję za linki …

  … w moim wpisie (266) zacytowałam fragmenty publikacji zamieszczonej na portalu Forum Wolna Polska, link do niej podał Pan Greg (240) … nota bene … tę samą publikację można znależć na innych portalach np:

  http://www.uduchowieni.pl/zdrowie/kuchenki mikrofalowe-zagrożenia
  http://www.lepsze zdrowie.info/mikrofala.htm

  … wymienione są trzy żródła odnośnie treści tej publikacji:
  Tom Valentine, „Zagrożenia wynikające z używania kuchenek mikrofalowych”,Nexus nr 1/1998,
  New Scientist, 25 pażdziernika 2003,
  na podstawie artykułu Stanisława Chęcińskiego z grudnia 2004 r.

  … cytowany fragment związany z Rosją, dotyczy tej części publikacji, która, jako żródło, podaje artykuł Stanisława Chęcińskiego … dra inż. elektryka … nie jestem specjalistą w tej dziedzinie ( a potrzebna jest, w przypadku omawiania wpływu mikrofal na jedzenie, szersza wiedza z innych jeszcze dziedzin nauki ), by móc się wypowiadać autorytatywnie …

  … co prawda, różne opinie „krążą” na ten temat w internecie … podobną, wynikającą z pańskich żródeł, Panie Maćku … ma np. bloger Greebo ( http://www.urodaizdrowie.pl./czy-gotowanie-w-mikrofalowce-moze-szkodzic ), który pisze, że … mikrofale są za słabe, aby zmienić budowę chemiczną komórek ( rozerwać wiązania ) … o oddziaływaniu mikrofal na cząsteczki wody etc. … niech, w tej sprawie, zabiorą głos Forumowicze specjaliści …

  … dobrze wiedzieć,że …

  … pierwszą kuchenkę mikrofalową, pod nazwą „Radarange”, wprowadził na rynek, w 1947 roku, Amerykanin Percy Spencer, który wcześniej odkrył zjawisko oddziaływania mikrofal na jedzenie …
  Od tego czasu minęło już … prawie 70 lat …

 77. Maćko said

  Panowie Boydar i Nick – co nam dobrego wnosza w Gajówce? Prosze sie pochwalic.

 78. SAP said

 79. osoba prywatna said

  5 zaskakujących powodów, że posiadanie kota jest dobre dla Twojego zdrowia
  http://www.opowiastka.com/5-zaskakujacych-powodow-ze-posiadanie-kota-jest-dobre-dla-twojego-zdrowia/

 80. maryjanek said

  […]„I bez tego niskie płace będą u nas nadal szły w dół, gdyż ukraińscy «niewolnicy» stanowią wspaniałe narzędzie do szantażowania miejscowych pracowników. Okazali się do tego skłonni nasi aktualni przedsiębiorcy i agencje rekrutacyjne. Zmuszają przecież przyjezdnych do pracy po 12-16 godzin na dobę, do zamieszkania w kilka osób w małych pokoikach hosteli robotniczych i pracy praktycznie bez przerwy za pieniądze, którymi będą musieli się podzielić ze swymi pracodawcami, a ewentualnie też z ukraińską mafią. Oczywiście czeski pracownik, który musi wyżywić rodzinę i płacić podatki, nie może z takim przyjezdnym rywalizować” — powiedział poseł do parlamentu czeskiego.[…]
  http://sptnkne.ws/cfM4


  pejs Morawiecki chce ściągnąć do Polski kilkaset tys. pracowników z Ukrainy
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/wicepremier-morawiecki-chce-sciagnac-do-polski-kilkaset-tys-pracownikow-z-ukrainy


  Polska: Morawiecki zwiększy import Ukraińców
  http://xportal.pl/?p=26773

 81. maryjanek said

  Liberalny kler kontratakuje…
  http://xportal.pl/?p=26752

 82. NICK said

  Wnoszą, że, nie wnoszą. Pierdną czasem. Na Maciusia. I, podobnych. Nie znęcają się nad osobnikami. A mogliby

  Jeżeli zaś mało… .

  CO WNOSI MACIUŚ? PAN?
  Co to się rozpanoszył jakby Admin numer 1?
  Ustawia kogo może tylko.

  Maciusiu. Zrozum.
  Nie każdy, np. ja, ma ochotę dywagować (?).
  Ze obcymi poglądami.

  Proszę się nie bać.

 83. Boydar said

  No ja tępię insekty oraz różne pasożydy, może i nieskutecznie ale za to zez szczerej wątroby.

 84. Siggi said

  Lp.50,NICK said
  ——-
  Dzięki wielkie za kardynała Burke.Niezwykle cenne słowa.Będę słuchał i inne wypowiedzi na YouTubie.Rozesłałem bliźnim we wszystkich kierunkach.
  Kardynał tak opowiada o sytuacji ,jakby był w mojego dzieciństwa,młodości wsi-parafii w lipcu 2015,gdzie ja odwiedziłem po dziesięcioleciach nieobecności.
  W kościele na summie garstka starszych osób,ławki dla dzieci już nie istnieją,a w 2015 roku do I Komunii Św. przystąpiło … troje dzieciaków.Wieś k/Wschowy liczy sobie ponad 200 numerów.
  Chciałoby się ,żeby wróciły lata 50-60-70 tamtego wieku.
  Zwykle nasuwa mi się -może niesprawiedliwa-refleksja,że SV-II i owszem ,ale Wojtyła najbardziej zaszkodził kościołowi.Przede wszystkim wewlókł w wielką,brudną politykę,z siebie zrobił półboga,który potrzebował dla swojej próżności stadionów,nieczynnych ,trawiastych lotnisk,żeby celebrować swoje festynowo-wiecowe imprezy.Miały nawet miejsce jego brutalne wypowiedzi do kapłanów,że frekwencja była za mała,jak podsumowywał dzień pobytu .Wiele gmin przez lata oddawały pieniądze za zaciągnięte kredyty w bankach ,aby sfinansować część kosztów jego pobytu na terenie gminy.
  Nie jestem odosobniony w swoim krytycyzmie …

 85. maryjanek said

  LAMPARTY Z ZOO AGENTAMI WPŁYWU ROSJI

  To się dzieje naprawdę – radny PiS Michał Grześ złożył interpelację, która ma na celu zakazanie poznańskiemu ZOO sprowadzenia i rozmnożenia lampartów perskich. Na złość Putinowi…
  http://strajk.eu/lamparty-z-zoo-agentami-wplywu-rosji/

 86. Siggi said

  W Federacji Rosyjskiej, z samej swej istoty wielonarodowym państwie, udało się coś, co ponosi klęskę w Europie Zachodniej – multikulturalizm. To zjawisko jest tu czymś naturalnym i niepodlegającym dyskusji.Obecnej w Polsce propagandzie i zniekształcaniu obrazu życia w Czeczenii, gdzie rzekomo Putin okupuje ten kraj za pomocą… Czeczeńców, przeczy trochę niedawna wypowiedź ministra Błaszczaka, gdy polska Straż Graniczna odmówiła grupie Czeczeńców wjazdu do naszego kraju. Powiedział on, że nie są to uchodźcy, ponieważ w Czeczenii nie ma wojny i panuje tam pokój. Sami sobie przeczą, gdy wymaga tego ich interes, ale to wcale nie dziwi.

  Gdy wyjeżdżałem w sierpniu do Czeczenii, jechałem tam z lekkim niepokojem. Śledząc polskie media, powinienem się przecież spodziewać, że na miejscu zobaczę zrujnowany kraj i walczących z „rosyjską okupacją” ludzi.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/opinie/20160907/3828878/Jaroslaw-Augustyniak-Czeczenia-Grozny-Postep.html

 87. Siggi said

  Nie ma silnej kultury bez silnej ekonomii. I nie uda się dokonać kulturalnych rewolucji, które miałyby odmienić taką logikę, zaznacza politolog Cezary Kalita w rozmowie ze Sputnik Polska. — Jedyną alternatywą dla kryzysów w Unii Europejskiej są zmiany, które w istocie swej muszą być rewolucją kulturową. O tym prezes PiS-u Jarosław Kaczyński dyskutował z premierem Węgier Viktorem Orbanem w ramach Forum Ekonomicznego w Krynicy. Przy czym prezes zaznaczył, że nie powinno się z nią czekać na najsilniejsze państwa Unii. Jak Pan przełoży termin „rewolucja kulturowa” na język przeciętnych obywateli?

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/opinie/20160907/3834457/Kaczynski-Europa-rewolucja-kulturowa.html

 88. Boydar said

  Ale co też Pan NICK, no jak „… CO WNOSI MACIUŚ? PAN? …”. Jak dla mnie to wnosi, tak jak i Pan Snag, ostatni wynalazek Pan Hasso, jeszcze kilku, o – Pani Ania też. Ja na ten przykład z takim mułem bagiennym to się jeszcze w życiu nie spotkałem; różne były, pasiaste, denne, podestylacyjne, ale takiego to pierwszy raz. A człowiek mimo że coraz starszy, świata ciekawy. Że „… nie znęcają się nad osobnikami …” to znowuż prawda. Jak ten baca co Leninowi życie uratował; mógł tryknąć a nie tryknął. Ale to nie po chrześcijańsku kopać leżącego, chyba że się stawia; no to wiatrówkę przynajmniej przeładować się należy. A poza tym, co one jeszcze mogą z rzeczy na pe jak tylko … pogadać. Niedługo i ściana płaczu zrobi strike. Umrą z nudów; a tak, Gajówka jest, ludziska poczytają, pośmieją się, skonstatują, że takich więcej naokoło, zawszeć pożytek jest. Tak że niech Pan NICK nie marudzi. Nie jest źle.

 89. Adam Ryglowski said

  Ad 70 ) – P. Maćko , ależ Ci gentlemani (dżentelmeni –
  po naszemu) wnoszą coś najdoskonalszego .

  NATURALNY NAWÓZ ( tylko z drugiej strony – coś głosząc ).
  ….
  WRESTLING (2 – runda)

  A poza tym odwiedziłem onegdaj cmentarz przy żamku Stirling (Szkocja) – i to tam spoczywa ostatni z rodu Gentleman – i to było ok. 1850

  😦
  Zwiedziłem wiele cmentarzy, pytałem wielu Szkotów i Angoli , ale wśród żyjących – nikogo o tym nazwisku/przezwisku nikt z nich nie słyszał
  😦
  ?
  c.d.n.?

 90. NICK said

  Nie jest Pan. Siggi.
  Odosobniony.
  Temat poważny. Zatem nie będę.

  Pan tu tyle dobrego robi.
  Komentarzami, linkami.
  Ech, Ty. Obrzezany… .

 91. maasteer said

  Naziści medyczni w USA planują izolację całych miast w celu egzekucji szczepionkowych

  CDC – Centrum Zapobiegania Chorób w USA proponuje nowe zasady w związku ze szczepieniami, dające im prawo do zatrzymania każdego, wszędzie i o każdej porze, bez żadnego procesu do odwołania i przetrzymywania takiej osoby w kwarantannie, dopóki CDC tego chce. Nikt nie ma prawa odmówić! Dotyczy szczepień.

  Prawo bazuje na przepisach CDC odnośnie Kontroli Chorób Zakaźnych (Rules for the Control of Communicable Diseases) i daje możliwość masowego zamykania zdrowych ludzi i trzymania ich w odosobnieniu bezterminowo, bez możliwości jakichkolwiek odwoływań są sądowych.
  CDC zaznacza, że jeśli już ktoś zostanie zatrzymany, to może opuścić ośrodek odosobnienia tylko na podstawie decyzji pracownika tej instytucji. Co więcej, łapanie ludzi nie dotyczy tylko poszczególnych ludzi, ale ich grup, całych miast! CDC uważa, że nie ma konieczności robienia jakichkolwiek badań, można je zrobić już po wyłapaniu ludzi.

  Jest to totalny faszyzm, w niczym nie różniący się od łapanek hitlerowskich i wywożenia ludzi do obozów koncentracyjnych.

  Ma to nastąpić w 3 etapach:

  Dane miasto jest uznane za podatne na zarażenie
  Dokonywane są pojmania i umieszczanie w miejscach odosobnienia (czyt. obozach koncentracyjnych)
  Wydawana zostaje decyzja (rozkaz) odnośnie izolacji, kwarantanny lub warunkowego zwolnienia

  CDC nie potrzebuje żadnych dowodów na to, że miasto jest podatne na zarażenie. Wystarczy, że ktoś będzie miał podejrzenie, że dane miasto może być narażone. W związku z tym miasto może się stać same w sobie obozem koncentracyjnym, tzn. zostanie całkowicie odizolowane od reszty kraju.

  Co więcej, „prawo” o którym mowa nie ogranicza się tylko do USA, agencja chce działać wszędzie tam, gdzie istnieje możliwość przeniesienia chorób do stanów USA, czyli tam gdzie są porty lotnicze, dworce kolejowe i autobusowe, z których są odjazdy do USA. Jeśli ktoś odmówi przeprowadzenia badań, to tylko w gestii CDC będzie decycja o jego kwarantannie, izolacji lub wypuszczeniu.

  Celem tych działań są tylko i wyłącznie PRZYMUSOWE SZCZEPIENIA.
  —————————————————————

  https://www.monitor-polski.pl/nazisci-medyczni-w-usa-planuja-izolacje-calych-miast-w-celu-egzekucji-szczepionkowych/

 92. NICK said

  Adamie, Panie.

  Teraz to serio. WEG.
  Spierdalaj, knocie.
  A minusy były… .
  Jak łódka. Pana Boydara.

  Patrzmy na tzw. TW. Toidi.
  Wielu wie.

 93. Adam Ryglowski said

  Ad 79 ) Jasna dupa – wszystko sprawdziłem –
  ale..
  z tekstu wynika , że to ja tam byłem ok .1850 .
  JEST TO SKRÓT – ja tam bywałem wielokrotnie w latach 2007 – 2010 , A Św,P. P. Gentleman’a grób ( tablica) podaje datę śmierci ok. 1850 r.  Jak odwiedzisz Zamek Stirling ( calusi dzień ) – to poznasz historię ponad pół Europy , jak nie Świata

 94. Maćko said

  Panowie Boydar i Nick – co nam dobrego wnosza w Gajówce? Prosze sie pochwalic.

 95. NICK said

  Do. (73). NICK.

  pisz maćku.
  PISZ! PISZ!!!
  „Śpiewaj”

 96. NICK said

  Chwalmy Maćka.
  Chwalmy Maćka.
  Bożek ty jesteś czy co?

  P.S. Boydar. Toż qurva nie idzie pisać o sprawach poważnych. Przez tego GNOMA.

  Jestem gotów ‚skrzyknąć’ całą ‚piaskownicę’. Umówić się na termin.

  I, (…). Wyrzucić.
  Mątwy.

 97. konik said

  SZWECJA REZYGNUJE Z POLSKICH JABŁEK. “SZKODLIWE DLA ZDROWIA”

  “Zjedz jabłko na złość Putinowi” – tak zatytułowaną kampanię odpalili w 2014 r. polscy sadownicy, po tym jak Rosja wprowadziła embargo na jabłka znad Wisły. Okazuje się, że Polacy zajadając się owocami robili na złość nie tylko Moskwie ale również sobie. Według szwedzkiej Narodowej Agencji Zdrowia, jabłka importowane z Polski zawierają ogromne, ośmiokrotnie przekraczające normy, ilości pestycydów….
  http://strajk.eu/szwecja-rezygnuje-z-polskich-jablek-szkodliwe-dla-zdrowia/


  Rolnicy rozsypali tony pomidorów na polach. Klęska urodzaju i niskie ceny skupu zrobiły swoje

  Skupy nie przyjmują już pomidorów, a w momencie kiedy jeszcze je skupowano kosztowały niespełna 30 groszy za kilogram. Rolnicy pozbywają się zbiorów rozsypując tony pomidorów na polach….
  http://www.lublin112.pl/wisznice-rolnicy-rozsypali-tony-pomidorow-na-polach-kleska-urodzaju-i-niskie-ceny-skupu-zrobily-swoje/

 98. konik said

  dlaczego nie wyświetla mi się wpis?

 99. konik said

  @87

  Pytanie się wyświetla o brak wpisu a wpisu brak co to za idiotyzmy?

 100. konik said

  następne pytanie zablokowane kto tym zarządza?

 101. NICK said

  Konik. Narowisty. Zapewne.

 102. AniaK said

  Ania Anna
  „Miło że chociaż w drugim obiegu istnieją materiały z tej katastrofy dodające naszemu państwu trochę powagi. Bardzo ciekawy materiał w miarę przyswajalny i logiczny w treści. Rachunek sumienia na pewno powinni zrobić i Polacy i Rosjanie, ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i głośno sobie powiedzieć – ilość błędów do jakich doszło po naszej stronie od początku do końca tego tragicznego lotu, nijak się ma do ilości błędów popełnionych przez naszych sąsiadów. Nie wszystko u nich było haraszo. Wiedząc że jest to lotnisko o nie najwyższym standardzie, przed przyjęciem polskiej delegacji mogli się trochę lepiej przygotować chociaż pod kątem bezpieczeństwa. Jest takie polskie przysłowie: „Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie” – może o nim nie słyszeli. Ale moim zdaniem, gdyby nawet w ostatniej fazie lotu – z powodu niewłaściwego przygotowania lotniska, personelu… – Rosjanie w 50%-ach przyczynili się do tej katastrofy, to i tak odpowiedzialność spada na nas, ponieważ lekceważąc ostrzeżenia i sugestie z wieży kontrolnej, ktoś zaczął grę już na swój rachunek. A jeżeli za sterem samolotu siedział ktoś z załogi a nie personelu, to można było trochę inaczej rozmawiać z Rosjanami. Nie sugerować że jest się alfą i omegą i ma się ich d.pie, tylko grzecznie na przykład tak: Kochani sąsiedzi, ratujcie nas, musimy tu wylądować bo inaczej żegnamy się z pracą. Może wówczas współpraca wyglądałaby trochę inaczej.”

 103. Boydar said

  Joshua … chabeto …

 104. NICK said

  AniuK. Kochana.
  Wybacz.
  Zapytam tylko.

  (…………) Nie. Zapytam.

 105. Boydar said

  @ Pan NICK (86)

  Od PR to jest nasz Gospodarz (znaczy się aktualnie chwilowo nie ma). I to Jego zbójeckie prawo. A nasz zasrany obowiązek pisać. Bo gdyby nie zasrańcy i zasrywanie wszystko byłoby inne i w szkole by tego samego uczyli.

 106. Adam Ryglowski said

  P.Maćku
  Po dospozycji NIcka –„WEG” .
  i TW Toidi -( nie wychodziło z podstawieniem pod komucha , potem gudłaja – a szkoda ) ,więc zostało to idiota.
  Mój ojciec nie był w jakimś FLAGOWYM OBOZIE KONCENTACYJNYM – tylko musiał iść do BAUDIENSTu na rok .Jak każdy chłopak (15-16 lat) był wybrany , bo był najstarszy .I to tak BYŁO W CAŁEJ OKUPOWANEJ POLSCE Były to obozy pracy zorganizowane przez hitlerowskie Niemcy
  Z opowiastek Taty -Niemce , to byli kaliKanci – bez rąk , kulawi,NIE NADAJĄCY SIĘ DO WALKI .
  Dziadki kombinujące , co wysłać rodzinie w reichu . Natomiast VOLKSDEUTSCHE – TO BYLI WŁAŚCIWI BANDYCI , MORDERCY POLSKIEJ MŁODZIEŻY .
  (Po roku z Ojca wsi z setki ckłopaków – na pewno nie wróciło co najmniej pięciu )
  ŻEGNAJ – PÓKI CO VOLKSDEUTSCHU „WEG – NICK „

 107. NICK said

  Pan się wkurzy, Boydar’ze.
  Ale. Proszę posłuchać.
  Bo tak misię nawinęłło.

 108. NICK said

  Ryglowski i podobni. Pomijam. was.
  Nie przeszkadzaj(cie).

 109. Boydar said

  nie mogę się wkurzyć, mogę się upić …

 110. konik said

  #Boydar

  Jesteś zainstalowanym tu trollem albo to jest trollnia kontrolowana innego wytłumaczenia niet.
  Pytania o wpisy się pojawiają a wpisów brak ? choć myślę skromnie ciekawe wstawiłem i nikogo nie obrażające.

  Dobra daje sobie spokój wykasuj sobie wszystko to i tak tu sensu nie ma.

  O czym Pan bredzi?
  Admin

 111. Isia said

  …”Szokująca zmiana polityki wobec GMO w Polsce ! Czy PIS realizuje ludobójstwo Polaków ?

  PIS … proponuje przesuniecie terminu wejścia w życie zakazu stosowania pasz GMO o kolejne 4 lata ! (…)

  PIS proponuje też tworzenie stref upraw GMO.”

  http://nwonews.pl/dyskusja,6061,0

 112. NICK said

  Spierdalaj. „konik”.

  „Flecie”. Prosty.
  Na koniec się cmoknij. Wiesz w co?
  Konika. Swego.

 113. SAP said

  Pieniądze za milczenie?

  „Z ustaleń „OKO.press” wynika, że po uruchomieniu prac podkomisji min. Macierewicza 14 osób spokrewnionych z ofiarami smoleńskiej katastrofy domaga się od MON prawie 11 mln zł.
  https://oko.press/pieniadze-smolensk-juz-jeszcze/
  ….
  Magdalena Merta – wdowa po wiceministrze kultury Tomaszu Mercie – o 2 mln zł
  Michał Kowalewski – wnuk Czesława Cywińskiego, prezesa Światowego Związku Żołnierzy AK – o 1,25 mln zł
  Tomasz Komornicki – syn gen. Stanisława Komornickiego, byłego żołnierza AK – o 1 mln zł
  Zuzanna Kurtyka – wdowa po szefie IPN Januszu Kurtyce – o 1 mln zł (na razie chce wypłaty 500 tys. zł)
  Krzysztof Kurtyka – syn Janusza Kurtyki – 0 450 tys. zł
  Paweł Kurtyka – syn Janusza Kurtyki – o 350 tys. zł
  Anna, Paweł i Maciej Maciejczyk – rodzice i brat stewardesy Barbary Maciejczyk – łącznie o 2 mln zł
  Katarzyna Mikke – córka Stanisława Mikke, adwokata, wiceprzewodniczącego Rady Pamięci Walk i Męczeństwa – o 500 tys. zł
  Joanna Cieślikowska – córka Andrzeja Przewoźnika, sekretarza Rady Pamięci Walk i Męczeństwa – o 500 tys. zł
  Jan Lubiński – syn Wojciecha Lubińskiego, lekarza prezydenta L. Kaczyńskiego – o 250 tys. zł
  Jolanta Bigoszewska – córka Zbigniewa Dębskiego, uczestnika Powstania Warszawskiego – o 250 tys. zł
  Małgorzata Biernacka-Posadzka – siostra Izabeli Tomaszewskiej, byłej dyrektor zespołu protokolarnego w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego – o 250 tys. zł
  ….

 114. NICK said

  Panie SAP, szanowny. Pan wie, że to hucpa? [huspah; humbug]
  Tak tylko pytam.

 115. SAP said

  taki szantażyk

 116. revers said

  re96

  A tak spiewa sie hymny uprawiajac seks z uchodzca …

  http://pl.blastingnews.com/europa/2016/09/szwecja-kobieta-uprawia-sex-z-czarnoskorym-facetem-wyspiewujac-szwedzki-hymn-wideo-18-001101895.html

  Czekamy na masowy udzial tubylczych feministek, Muchy, Szczui, Srody, i calej plejady wojujacych panienek o dostep do czekoladowzch walkow. …

 117. revers said

  http://pl.blastingnews.com/europa/2016/09/szwecja-kobieta-uprawia-sex-z-czarnoskorym-facetem-wyspiewujac-szwedzki-hymn-wideo-18-001101895.html

  Feministki w akcji

 118. revers said

  http://pl.blastingnews.com/europa/2016/09/szwecja-kobieta-uprawia-sex-z-czarnoskorym-facetem-wyspiewujac-szwedzki-hymn-wideo-18-001101895.html

 119. AniaK said

  Re102:
  Może po chrześcijańsku chcą pomóc rodzinom ofiar katastrofy budowlanej na Śląsku (28 stycznia 2006 r). Może to był atak terrorystyczny? Tyle śniegu tak zwyczajnie napadać nie mogło. Coś cicho o comiesięcznych obchodach.

 120. osoba prywatna said

  Zobacz przez jakie piekło musi przejść baletnica rozwijając swoją pasję
  http://www.opowiastka.com/zobacz-przez-jakie-pieklo-musi-przejsc-baletnica-rozwijajac-swoja-pasje/

 121. wanderer said

  Oho, widze ze znow duszna atmosfera sie robi.
  I po co to, i na co?
  Dejcie se wszyscy na luz.

  ps. I jak tu qrwa Polske budowac jak raptusy zaraz sie sami pogryza.

 122. Listwa said

  @ 84 Maćko

  A tyle razy pan zastrzegał że wszystko widzi i to lepiej rozumie niż inni, co ściema była?

  W lubelskim w wypadku karetki zginąl pacjent. W poślizg wpadli.
  Lubelaki zawsze dokonaja niemozliwego..

 123. Maćko said

  PAnie Konik: Umieść kropkę albo > bezpośrednio przed linkiem do obrazka lub filmu, aby go na razie nie wyświetlać. Rób akapity w dlugich tekstach.

  Zobacz też https://marucha.wordpress.com/cenzura/ odnośnie cenzury, pisania komentarzy etc.

  Np. jak pna napisz S*wecja bez * to filtr nie pusci. Jak sa wiecje niz 2 linki to tez nie pusci. I pare innych filtrów opisanych zgrabnie. Ok? Nie ma sie co denerwowac.

 124. Piskorz said

  re 44..” zainteresowanie młodzieży historią.” B. DOBRA UWAGA..i o to chodzi..!! Ale pewne dupki tego nie widzą i tak szczekają co- ślina na ozór przyniesie.

 125. maryjanek said

  a mój wpis gdzie, za co został skasowany?
  Jaki sens coś tu pisać ?

 126. Piskorz said

  re 16..”Stowarzyszenie prosi o kontakt przez prywatną wiadomość na FB lub mejlowo na adres: stopnop@mail.com.

  Tu jest kontakt… W WYPADKU PROBLEMU Z NIE ZASZCZEPIONYMI DZIEĆMI.!!! .PS PODAJĘ COŚ KONKRETNEGO..A NIE TAKIE GÓWNA JAK TE OD NICKA..!!

 127. Paweł Łepkowski, NAJWIĘKSZA TAJEMNICA ADOLFA HITLERA – Hans Frank sugerował, że przesłuchującym go Amerykanom, że Hitler może być wnukiem austriackiego Żyda o nazwisku Frankenberger, Uważam Rze HISTORIA z transparentem: CZY HITLER MIAŁ ŻYDOWSKICH PRZODKÓW? IX/2016, s. 10-13; JAK OSZUKAĆ CAŁY ŚWIAT, Rzecz o HISTORII (s. J1); DZIEŃ, KTÓRY ZMIENIŁ ŚWIAT (s. J2-3), Rzeczpospolita, 9 IX 2016.

  PŁ pomija w I artykule 2 Dokumenty: I. jest opublikowany przez Anglików Paszport Adolfa Hitlera jako POTRÓJNEGO Żyda: Pochodzenie ŻYDOWSKIE, Narodowość ŻYDOWSKA, Kapitał KRYMINALNY, oraz Śledztwo Bundestagu w/s Hitleryzmu i Holokaustu, które wykazało, że Hitler był ŻYDEM i ŻYDOFILEM. Ponieważ Wiadomo Było, że Śledztwo to ZNIKNIE z archiwum Bundestagu więc opublikowano je w Szwajcarii pt. HITLER ZAŁOŻYCIELEM IZRAELA: W Ostatnim Rozkazie Hitler kazał dla SS OBRZEZAĆ SIĘ I IŚĆ NA PODBÓJ PALESTYNY, ŻEBY PRZY POMOCY TAJNYCH KONT SZWAJCARSKICH PRZENIEŚĆ WŁADZĘ Z MOSKWY DO TEL AWIWU.
  Legenda, że Adolf Hitler był nieślubnym synem Rothschilda pochodzi stąd, że paryski Rothschild dał Adolfowi 900 milionów $ a Heinrichowi Himmlerowi 100 milionów $ tylko za zmianę Wyznania, z marksizmu na lasalizm. Ten Rothschild mówił do Orłowskiego: PANIE HRABIO, WY NAPOTKANIE NAS – NIEZWYCIĘŻONYCH ŻYDÓW – NA SWEJ DRODZE DO WILNA I LWOWA, NA ŚLĄSK AUSTRIACKI I PRUSKI.
  Wg Bundestagu Ustawy Norymberskie były ZŁAGODZENIEM szwajcarskiej jurysdykcji przeciw kapitałowi Kryminalnemu, ale Śledztwo Bundestagu NIE WYJAŚNIŁO pochodzenia Holokaustu. Ja jednak w Instytucie Niemcoznawczym Uniwersytetu Wrocławskiego dowiedziałem się, że Holokaust to ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL Wehrmachtu, z którym Hitler nie miał nic wspólnego i WŚCIEKAŁ SIĘ na swych generałów: JA WAM WYBIJĘ Z GŁOWY SOSNIZ, gdzie odbywały się Rady Polityczne Wehrmachtu.
  Antikomunistischbefehl został wydany nie w Sosniz a Białymstoku, gdzie została znaleziona podczas śledztwa Abwehry w JEDWABNEM uwierzytelniona politycznie Karta Atlantycka, rozciągająca Folwark Żydowski od Renu do Oceanu Indyjskiego i Pacyfiku Japońskiego: http://nwonews.pl/dyskusja,3577,0//. W Polsce jako pierwszy opublikował tą mapę jako KARTĘ ATLANTYCKĄ Leszek Bubel. Manifestacją ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL była Rzeź synagogi Białostockiej. Wehrmacht otoczył synagogę podczas nabożeństwa i Podpalił a uciekających Żydów zabijał KOLBAMI.
  Artykuł ”Jak oszukać cały świat” mówi o studentce z Barcelony, która przyjechała do Nowego Jorku z wycieczką w r. 2003, poczytała sobie o WTC i Dając Dupy komu trzeba załatwiła sobie narodowość żydowską i kartę Stałego Pobytu – no i zaczęła działalność jako cudownie ocalona OFIARA WTC realizując swój kompleks Herostratesa i FUERERA. Stała się Jednak Zbyt Sławna, bo została rozpozna na zdjęciach w Hiszpanii, gdzie ją Zadenuncjowano.
  W związku z tym muszę przypomnieć, że to ja WYMUSIŁEM na Bundestagu śledztwo w/s WTC, dostarczając DOWODY, że WTC było Wyjściem z amerykańsko-niemiecko-polskiej konferencji w Gdańskim NEPTUNIE 30 VI 1999 w/s MOJEGO silnika WDTW Monte Christo. Na VDTW Monte Christo Madame Tibori podjęła budowę metra SAMOCHODOWEGO w Paryżu, za czym poszedł Madryt z zapowiedziały Londyn i Rzym. Ponieważ VDTW Monte Christo NISZCZYŁ kapitał żydoarabski, na którym Jadą USA to w gdańskim NEPTUNIE odbyła się amerykańsko-niemiecko-polska konferencja, na której uzgodniono ZAWIESZENIE produkcji Volkswagena-LUPO za koncesję dla niemieckiego kapitału asekuracyjnego w USA, o czym Niemcy marzyli od Wieku.
  Niemieckie towarzystwa asekuracyjne zakwaterowały się prowizorycznie w WTC i tu nastąpiła TRAGEDIA, bo Amerykanie zaczęli się pchać do kapitału NIEKRYMINALNEGO Drzwiami i Oknami, co zagroziło ZWALENIEM USA, bo to jest kapitał Rządzący, bo każdy głosuje na SWOJE pieniądze – więc Prezydent USA zaczął krzyczeć KOCHANY BIN LADENIE RATUJ USA !!!
  Były długoletni minister Bundeswehry Bilow zeznał przed komisją Bundestagu, że ŚRODKI NA PRZEPROWADZENIE OPERACJI WTC MA TYLKO PENTAGON więc mówienie o jakiejś Arabskiej Operacji Terrorystycznej nie ma sensu. Bundestag stwierdził też, że operacją ratowania kapitału żydoarabskiego i USA kierował nie Bin Laden a Zarkawi z Hamburga, który został zamordowany przez Bin Ladena z ZAZDROŚCI.
  Śledztwo Bundestagu na 125 stronach miało być opublikowane w Poczdamie przez kobiecy magazyn polityczny CICERO, co uniemożliwiła bardzo brutalna interwencja Policji – jeszcze brutalniejsza od konfiskaty Niezależnego Śledztwa w/s Mordu w Poecking pod Monachium, co nazywa się Aferą Der Spiegel. Po mordzie tym Niemcy obudzili się w NIE SWOIM PAŃSTWIE, co można powiedzieć o WTC.
  PŁ potwierdza to, że arabscy kamikadze, którzy mieli zginąć na WTC, żyją i cieszą się dobrym zdrowiem.

 128. Piskorz said

  re 82 i 101..MAM PYTANIE..Wolno mi..Czy nie można tego chamskiego- ozora trzymać na uwięzi?! PS I pisać do rzeczy, i coś co da innym jakąś info lub wiedzę !!! .A nie ciągle te chamskie przepychanki słowne..!! PS Jest PROTEST PRZED SN W SPRAWIE MIERNIKA..Może o tym kilka słów…bucu!!

 129. Zerohero said

  G.Braun: Anglosasi popychają nas pod ciężarówkę z gruzem
  .https://www.youtube.com/watch?v=bJosNo5BDQo

 130. Siggi said

  Lp.80 NICK ,napisał:
  Pan tu tyle dobrego robi.
  Komentarzami, linkami.
  Ech, Ty. Obrzezany… .
  ——————-
  Panie NICK,nie siej Pan propagandy i dezinformacji Ogółu jakby ja …Obrzezany.Coś podobnego,pierwsze słyszę.Skąd żeś Pan to wziął?Kto do Pana dzwonił i może o tem gadał?
  Ja,jako zwerbowany rzyt byłem scezorykiem chrzczony ,a to nie to samo,co być obrzezany.Wprawdzie jestem w pierwszej setce pewnego spisu członków założycieli pewnej sekty parajudaikowej,ale tam każdy może się zapisać jak kiedyś do Solidarności,byle by dał jakiś grosz niebrzęczący.
  Tu gdzie jestem na wygnaniu dość wcześnie nawiązałem kontakt z rosyjskojęzyczną diasporą i mam ich ufność na ponad 100%.Dla nich wystarczy moja specyficzna gęba przede wszystkiem nos,łysina i gadane po rosyjsku.Z uwagi na mój wiek nie powołali trzyosobowej komisji sprawdzającej ,która składa się z trzech ślicznych lasek czarnowłosych i czarnookich specjalistek od orzekania o obrzezaniu.A zatem wzięli mnię za swojego,to ważny atut dla mojej przeszłości.Już dawniej nabrałem ich manier i zachowań typowych,co ich jeszcze bardziej przekonuje.Jak będą wybory w tej diasporze ,dam się wybrać , chętnie na skarbnika.Na kilka godzin przed odlotem do kraju,wyczyszcze kasę ,w kraju puszczą w gazecie jakiś nekrolog z moim nazwiskiem i …szukaj wiatru w polu,nie ma go.A w kraju jest co najmniej szesnastu o moim nazwisku i imieniu,nawet w Kielcach jest ks.Infułat.
  Shalom-ciepło pozdrawiam!

 131. Isia said

  Re: 109 Panie Maćku …

  odpisałam Panu na wpis z poprzednich wolnych tematów … ale jeszcze nie pojawił się, pewnie dlatego, że umieściłam tam trzy linki … nie wiem …

 132. Siggi said

  http://jeznach.neon24.pl/post/133680,putin-postrach-dzieci

 133. Siggi said

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/133664,co-sie-dzieje-w-syrii-08-09-2016

 134. Siggi said

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/133690,co-sie-dzieje-w-usa-09-09-2016

 135. Maćko said

  115, Pani Isiu poczekam az sie doczekam 😉 praca od podstaw jest dluga, wiec mam cierpliwosc.

  112. Panie Piskorz – dobre pytanie! Mawiaja madrzy ludzie, ze nie ma zlych pytan… ale juz nie jest tak samo z odpwiedziami.

  108. PAnie Listwa – ok, przekonal mnie pan, nie jest pan agentem. Nie pcha sie pan wszedzie, nie zmienia zdania co chwile ani specjalnie nie oskarza innych o agenturalnosc.
  Z tym, ze to nie jest punkt dla pana. To jest tylko brak punktu karnego. Dobre i to.
  Przy okazji pan cos napisze ciekawego albo zamiesci interesujacy link, to bedzie nam razniej w zespole. Ok?
  Bo to z ta karetka i wypadkiem to malo ciekawe.
  Pan wie, ze rocznie ginie w wypadkach samochodowych 1240000 osób?
  MILION DWIESCIE CZTERDZIESCI TYSIECY!

  A przy okazji: .https://www.youtube.com/watch?v=XYhUuxBzqg4
  PSC – Polska Szkoła Cybernetyki
  Pierwszy wykład obejmował będzie podstawy cybernetycznej teorii systemów i procesów autonomicznych. Poprowadzi go doc. Józef Kossecki.

 136. Maćko said

  No to jeszcze ciekawostka:
  http://www.autonom.edu.pl/publikacje/mazur_marian/spoleczne_znaczenie_cybernetyki.php
  ….
  Homeostaza społeczna

  Z decydowaniem w skali społecznej wiąże się ściśle homeostaza społeczna, zjawisko cybernetyczne o naczelnej doniosłości. Homeostaza polega na współdziałaniu wielu obwodów regulujących, czego wynikiem jest niezwykle silne utrzymywanie się równowagi funkcjonalnej systemu, w którym takie obwody występują.

  Jako przykład homeostazy organizmu można wskazać przeciwdziałanie przegrzaniu, np. grożącemu wskutek silnego promieniowania słonecznego. Występuje tam współdziałanie takich procesów regulacyjnych, jak np. wzmożone działanie gruczołów potowych (parowanie wody wydobywającej się na powierzchnię skóry przyczynia się do odprowadzania nadmiaru ciepła z organizmu), pojawienie się pigmentu w skórze (opalenizna utrudnia wnikanie promieniowania słonecznego), wzmożone pragnienie (spożywanie napojów wyrównuje ubytek wody w organizmie i umożliwia dalsze pocenie się), zanikanie apetytu (przeciwdziałanie spożywaniu produktów wysokokalorycznych). W rezultacie temperatura ludzkiego ciała utrzymuje się na niezmiennej wysokości.

  Przechodząc do omówienia homeostazy społecznej rozpatrzmy najpierw fikcyjny wprawdzie, ale bardzo pouczający przykład. Wyobraźmy sobie, że w ramach uprzemysłowienia jakiegoś regionu zbudowano na węzłowej stacji kolejowej wielki dworzec, którego funkcjonowanie postanowiono oprzeć na zasadach nowoczesnej organizacji. Za jedno z wymagań organizacyjnych obrano równomierność obciążenia kas dworcowych. W tym celu u wejścia na halę dworcową zbudowano przybudówkę, a w niej umieszczono urzędnika, który każdemu wchodzącemu pasażerowi wręczał kartkę z numerem najmniej obciążonej kasy, do której pasażer powinien się udać. Aby jednak rozdzielczy urzędnik wiedział, która kasa jest w danej chwili najmniej obciążona, umieszczono na hali dworcowej innego urzędnika, obserwującego kolejki pasażerów przed poszczególnymi kasami i przekazującego o tym informacje koledze z przybudówki. Ponieważ dworzec funkcjonował przez całą dobę, więc potrzeba było sześciu urzędników pracujących na trzy zmiany oraz siódmego do zastępowania ich w czasie urlopów, zwolnień lekarskich itp. Do nadzorowania ich pracy zaangażowano też kierownika i jego zastępcę, którym potrzebne były biurka, ale to było z góry zaplanowane, miejsca więc w przybudówce było dosyć. Cała ta organizacja funkcjonowała znakomicie i kasy były zawsze równomiernie obciążone aż do czasu, gdy niedopałek papierosa rzucony niedbale między papiery ze sprawozdaniami spowodował pożar, który strawił przybudówkę doszczętnie, na szczęście nie naruszając samego dworca. I cóż się okazało? Równomierność obciążenia kas była nadal niemal identyczna!

  Ten żartobliwy opis ujawnia działanie homeostazy społecznej. Równomierność obciążenia kas kolejowych na wszystkich dworcach świata utrzymuje się bez żadnych organizacyjnych zabiegów, wyłącznie dzięki temu, że każdy pasażer chce możliwie najkrócej znosić niewygody stania w kolejce, toteż zaraz po wejściu na halę dworcową rozgląda się, aby ocenić, do której kasy stoi najmniej osób. …

 137. Siggi said

  http://polskie-echo.com/hilary-clinton-ma-jeden-rok-zycia-donosi-brytyjska-gazeta/

  USA
  Wybory na Prezydenta

  Nowość.
  Kandydat na Prezydenta w USA Hillary Clinton jest chora, bardzo poważnie chora.

  Brytyjska gazeta podaje, że według najnowszego oświadczenia zdrowotnego Hillary cierpi na zaawansowaną demencję naczyniową i zostało jej – uwaga – jeden rok życia.

  68 letnia Hillary, ma poważne problemy zdrowotne, z poważnego incydentu w roku 2012 roku, zakrzepu krwi.

  Najnowsze kontrowersyjne rzekomo pochodzą od profesora amerykańskiej szkole medycznej, który opublikował je anonimowo w Internecie.

  Pacjenci, u których zdiagnozowano demencję naczyniową żyją od trzech do pięciu lat
  Demencja naczyniowa jest szczególnie ciężką chorobą, ponieważ wpływa na mózg.

  „Hillary Clinton jest chora i prawdopodobnie umiera”.

  Otępienie naczyniowe jest spowodowane zmniejszeniem dopływu krwi do mózgu, z powodu uszkodzonych naczyń krwionośnych. Były sekretarz stanu USA Hillary Clinton zachorowała na wirusa żołądkowego w grudniu 2012. To spowodowało odwodnienie, prowadzącą ją do omdlenia, następnie upadku i uderzenia głową powodując wstrząs mózgu.

  Tydzień później zdiagnozowano u niej poważne zakrzepy krwi w głowie, co spowodowało zablokowanie w żyłach, które odprowadza krew z mózgu.

  Wiele przypadków demencji naczyniowej rozpoczyna się objawami spowolnienia myślenia, trudności z planowaniem, problemami językowymi, koncentracji, zmian w zachowaniu oraz napadu kaszlu.
  Jej osobisty lekarz, Lisa Bardack z Mount Sinai Health twierdzi jednak że wszystko jest w porządku.

  Konrad W/ photo/dailymail

  Cóż może warto iść postawić zakład że wygra Trump obecnie jeszcze jest szansa zarobić.

  William Hiill obstawia – postawisz np. 1000 funtów na Trumpa wygrasz 2750 czyli 1750 funtów. Mniej dalej płacą na Hillary ale to samo było z Prezydentem Dudą. Oczywiście jeśli postawisz 10 000 funtów wygrana jest spora bo aż 17 500 funtów zysku.
  link http://sports.williamhill.com/bet/pl/betting/y/12/Polityka.html
  ———————-
  Nie mogę -z puntu widzenia zootechniki-zinterpretować wersję doktorstwa medycyny.
  Weterynaria nic na ten temat.A szkoda.
  Jak to przełożyć na nasza?

 138. Siggi said

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/artykuly/5446-obama-przyznal-publicznie-ze-to-usa-szkoli-zolnierzy-isis-wideo

 139. Maćko said

  121 Siggi – to jesli wygra Hitlaria po jej smierci prezydowac bedzie… ….? 😉

  Pamieta pan kto zastapil Nixona po Watergate??? 😉 podobno tylko o to chodzilo w tym spisku.

 140. Siggi said

  Lp.123,Maćko…
  Mój żydowski łeb pamięta.Po Nixonie dalej ciągnął kadencję prezydencką Gerald Ford ,jako viceprezydent nie pochodzący z wyborów ogólnych ,tylko wyznaczony przez Kongres,po rezygnacji
  S.Agnew.
  W pierwszej połowie 1973, tuż po zaprzysiężeniu zwycięskiego tandemu na drugą kadencję, ujawniono, że wiceprezydent Agnew był korumpowany, zarówno w okresie swego gubernatorstwa, jak i wiceprezydentury.
  Przeciwko Agnew natychmiast wystąpiła prasa, pomna wypowiedzianej jej przez niego wojny. Agnew odwoływał się do swojej popularności. Biały Dom naciskał na niego, aby ustąpił. Nixon nie chciał, aby dwukrotnie wybrany przezeń wiceprezydent został skazany w okresie pełnienia urzędu. Agnew w końcu poddał się naciskom i ustąpił z zajmowanego stanowiska. Został potem skazany za drugorzędne wykroczenia.
  Na liście Nixona figurowali następujący kandydaci (w kolejności): Nelson Rockefeller, Ronald Reagan, John Connally i Gerald Ford. Ostatecznie Nixon zdecydował się wystawić kandydaturę Forda, ówczesnego lidera mniejszości w Izbie Reprezentantów, który miał największe szanse na zatwierdzenie w Kongresie, tak też się stało.

  Ford ,w następnych wyborach 1976 przegrał z J.Carterem.Po Carterze został Regan ,itd.itd.itd.

  Kto będzie po Niej,do tego potrzebuję jakieś fusy z kawy i spróbuję powróżyć,ale za to biore ja duże forse.Nie ma nic za darmo.O!
  Może być w naturze ,np.dwie czapki śliwek węgierek kalifornijskich wędzonych w Chile.

 141. Maćko said

  124. Siggi.
  Mes hommages, chère Maître.
  Myslalem, ze Hitlaria ma juz wiceprezydenta asygnowanego odgórnie… wszak Lyndon Johnson byl gotowy… nawet mial wstrzymanie 11110 pod reka, w samolocie. Podobno.

  A mogla by byc butelka #14926 z 16880 Illustris 2011 z Alta Alcurnia?

 142. L2P said

  swiete diably autorytety moralne wyprowadza tylnymi drzwiami setki jak nie miliony do piekla..

  [ z tym czysccem to piekna sprawa i konieczna przy tej ilosci delikwentow ]

 143. Maćko said

  Interesujace:
  https://jonrappoport.wordpress.com/2012/04/12/nazis-nixon-rockefeller-and-watergate/
  …If this Nixon economic plan spread to other countries, the entire global program to install “free trade” and mega-corporate emperors on their thrones for a thousand years could crash and burn.
  Nixon was a Rockefeller man. He was owned by them. He’d been rescued from financial ruin by The Family, and now he was in the White House undermining their greatest dream. You can’t overstate the degree of the betrayal, from the Rockefeller point of view. You simply can’t.
  Something had to be done. The president had to go. This was the real motivation behind Watergate. This was the real op. Yes, there were sub-motives and smaller contexts, as in any major op, but the prime mover was: get Free Trade back on track: get suitable revenge on the puppet in the White House who went off the script.
  Any historian who overlooks this is an outright fool or a deceiver…

 144. L2P said

  w przypadku `rasy `bialej Sedzia Najwyzszy wyda sad jednoznaczny `po czynach` , kolory nie
  powinny mnie interesowac, no wiadomo co to, natomiast zal hybryd p/k parapolakow czy jak ta
  pieknosc, usanglocostam…..sluchy chodza, ze nawet z mala domieszka czarnej krwi pieklo murowane ???
  czy to moze byc ?

  slodki spiew o internie resztek pozostalych na miejscu biblijnej braci..

  .https://www.youtube.com/watch?v=Ch5XlEZoi1c

  szykowac sie na te rzeczywistosc…wilki w ornatach tj owczej skorze silnie naganiaja..

  a tu otwartym textem`morda w kubel`goju..pierwsze twoje kobiety zaplaca..dzieci, nst.TY !

  .https://www.youtube.com/watch?v=cHOvGiF_EC8

  `fenicjanin`tak ma, ze wojny same se chodza, przychodza, odchodza, bez zaproszenia..

 145. Siggi said

  Nawet Adolf Alojzewicz się wqrviwszy na te kamienice w Warszawie sprywatyzowane.

  >>>https://www.youtube.com/watch?v=H6NEwTdYU_A

 146. Siggi said

  Jak Ktoś ma ochotę poczytać wypowiedz gnidy dworskiej,to tu w lincku.
  Zdrajcy pozostaje tylko ogolić jaja na sucho tępą żyletką,odkazić denaturatem wymieszanym z naparem piołunu i lizolem,a na koniec wysmarować tawotem,popudrować DDT.Aha i podpalić,żeby mendy znikły.
  https://wzzw.wordpress.com/2016/09/09/%e2%96%a0%e2%96%a0-wladimir-bukowski-budujcie-silna-armie-polegajcie-tylko-na-sobie/

 147. Duce said

  Ojciec Rydzyk buduje mosty z izrahellem:

  http://www.radiomaryja.pl/informacje/o-tadeusz-rydzyk-cssr-wizycie-ambasadzie-izraela-budujemy-mosty/

 148. Boydar said

  To dobry znak, Signor Duce

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Most

 149. Boydar said

  @ link od Pana Siggi (130)

  Czemu się Pan Siggi czepia tego utalentowanego tułacza. Niby łże, ale jednocześnie mruga lewym okiem, jest sicher. Np. szczerze podaje dokładną definicje kłamstwa putinowego –

  „… Putin kłamie i dalej będzie kłamał /…/ nie będzie postępował w taki sposób, jak się tego od niego oczekuje …”

  Rozwijając tą myśl, każdy kto wymyka się kontroli to kłamca. Talmud wiecznie żywy !

  A tak swoją drogą, to rebe Bukowski nie jest czasem jakimś zstępnym „Milejkowskiego” ?

 150. Boydar said

  Jeszcze jeden istotny cytat spod (130)

  „… Dla was lepiej jest bowiem mieć wojnę na Ukrainie, niż u siebie, w Polsce. Pomagając Ukrainie bronicie samych siebie. Jeżeli nie będziecie tego robić, to prędzej, czy później wojna może dotrzeć także do was. Powinniście więc dostarczyć Ukraińcom broń, technologię oraz surowce energetyczne …”

  No i co, nie ma racji ? Oczywiście, że ma. Wprawdzie nigdzie nie wspomina, że wspierana banderowska mafia sama siebie musi tym wsparciem unicztożyć, bo Rosji to mogą zderzak nocą porysować, ale idea jest ze wszech miar zasadna. I żadne pieniądze (aj waj, Polska dała Poroszence cztery miliardy, i on na pewno nie odda) nie są warte zastanawiania gdy można za nie uzyskać bezcenny czas oczyszczający pole konfrontacji.

 151. Duce said

  Re: Boydar
  „To dobry znak, Signor Duce”

  Pierwsze koty za płoty.
  Pora na konkrety: czym chata bogata, witajcie bracia w domu.

 152. Boydar said

  Na razie dziękuję, jeszcze mnie trzyma po wczorajszym. Chociaż … z rana jak śmietana 🙂

  Dobra, Pańskie zdrowie !

 153. Isia said

  Re: 130 Panie Siggi … przeczytałam … wywiad z Władimirem Bukowskim dla portalu Fronda …

  … toż to faktycznie, jak Pan pisze, „gnida dworska” … a jak to nam, Polakom,doradza … pomagajcie ukraińcom, dostarczajcie im broń, technologie, surowce energetyczne i wszystko, co jest im potrzebne … bowiem. … ich walka ( z Rosją ) jest waszą walką …

 154. Krisent said

  Niedawno mówił w TV że ma kryzysu wiary w Boga …

 155. Isia said

  Re: 134 Panie Boydarze …

  … uprzedził mnie Pan … kiedy pisałam swój komentarz, nie było jeszcze pańskiego wpisu … 🙂 …

 156. re1truth2 said

  Re 131 i 132
  [Po utworzeniu rządu Tadeusza Mazowieckiego Polska wydała zgodę na masową akcję. 26 marca 1990, na spotkaniu z przedstawicielami Amerykańskiego Kongresu Żydów, Tadeusz Mazowiecki złożył deklarację, że Polska nie uchyli się od pomocy Żydom emigrującym z ZSRR i zapewni im tranzyt. W wyniku tej decyzji podjęta została współpraca z dotychczas wrogimi sobie służbami specjalnymi: Departamentem I MSW, izraelskim Mosadem oraz CIA. Do Polski przybyła też delegacja izraelskiego ministerstwa spraw wewnętrznych. ]

  Dlatego do Benk of Liegnitz [Północna Grupa….] na konto „Art’ystów B” Bagsika i Gąsiorowskiego 23 lipca roku pamiętnego wpłynęło trochę papierków!!!! w postaci czeków potwierdzonych???? na kwotę 2.730.857.000.000 złotych jeszcze, równowartość ~ 247.809.000 USD i popłynęło dalej podzielone na mniejsze działki coby nie przesadzać z kwotą [czeki/10] w dniu 25 lipca roku pamiętnego.
  Nie trzeba mieć miliardów jak s’orosik, aby palma odbiła i założyć własny kościół nawet jeszcze na muchę mnie staćhttps://www.youtube.com/watch?v=_RQqDOhw2rw
  Boże patrzysz, a nie grzmisz… ale nas wycyckali

 157. Boydar said

  Chłop to zawsze chłop, jak nie po dobroci to na siłę się wepcha. Najmocniej przepraszam, ale rozumie Pani … instynkt zadziałał.

 158. Moher49 said

  Pan Pieronek się głosi herezje.
  Bóg stworzył narody jak ludzi. Każdy naród ma inny charakter, inne predyspozycje, inną misję do spełnienia w świecie. Nacjonalizm czyli umiłowanie swojego narodu nie jest grzechem. Grzechem jest szowinizm – wywyższanie się ponad inne narody, niszczenie, życie kosztem innych.
  Pan Pieronek jest zwolennikiem Judeo-chrześcijaństwa, tak jak polski Episkopat i papież Franciszek i O. Tadeusz Rydzyk.
  Nie będzie wymieszania religii i multi-kulti. Jeśli kiedyś powstanie jedna owczarnia to nastąpi to po Paruzji, czyli ponownym przyjściu Chrystusa na Ziemię.

 159. Boydar said

  „… ale nas wycyckali …” – Re.. (140)

  Bo my, kurnia, liczyć nie umiemy. Cała nadzieja, że Bóg zdarzy więcej takich Panów Maćków i Pań Ań.

  .https://www.youtube.com/watch?v=SScOK4I1QFY

  To nie ja; to T&T

 160. Boydar said

  Panie Moher, „pozwoli Pan” że zapytam; a poprzednie to już Panu nie wystarcza ?

 161. re1truth2 said

  Taa, przecież ‚przedsiębiorcy’ pastory .https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/74/Andre_Gasiorowski_%28Helping_Hand_Coalition%29%2C_Israel_2014.jpg/143px-Andre_Gasiorowski_%28Helping_Hand_Coalition%29%2C_Israel_2014.jpg
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_G%C4%85siorowski_(przedsi%C4%99biorca)

 162. Isia said

  Re: 141 Paaanie Boydarze …!?

 163. Boydar said

  Pani Isia

  No co, no co … antropocentryzm ze mnie wyłazi i naturalizm, to jest teraz trendy.

 164. osoba prywatna said

  Krwista Kiszona Kapusta
  http://klaudynahebda.pl/krwista-kiszona-kapusta-kbc/

 165. Głos Prawdy said

  Kurka z fryzurą

  Historyczną ojczyzną tych dziwnych na widok kur jest Chiny.
  Pierwszym europejczykiem, ktory napisał o chińskich jedwabistych kurach z piórami jak futro (Silkie – jedwabna), był Marco Polo.
  W XIII wieku w czasie podróży po Azji wspomniał on w notatkach : „rasa kur domowych, których skóra zamiast piór była pokryta czarnymi włosami”
  http://nashaplaneta.su/news/kurochka_s_pricheskoj/2016-09-08-27539

 166. Głos Prawdy said

  Barack Obama ogłosił wrzesień 2016 roku – miesiącem przygotowań do globalnej katastrofy?
  Na oficjalnej stronie Białego domu pojawiła się odezwa prezydenta USA Baracka Obamy, w którym ogłosił on wrzesień 2016 r. – miesiącem przygotowań do globalnych katastrof. To ogłoszenie wywołało u ludności Ameryki niejednoznaczną reakcję. Obywatele USA uważają, że prezydent tym ogłoszeniem postanowił przygotować ludność kraju do niniejszej globalnej katastrofy, nie wywołując przy tym paniki.

 167. https://marucha.wordpress.com/2016/09/06/wolne-tematy-76-2016/
  Ad. 300:

  Kilka lat temu napisałem, że wojna amerykańsko-chińska to operacje piechoty morskiej na Morzu Południowochińskim. Operacje takie muszą być zabezpieczane z Powietrza, co rozszerza wojnę piechoty morskiej na Morsko-Powietrzną. Zastanawiałem się, KTO będzie produkował Aerobusa-SADDAM dla Amerykanów? bo wszystko wskazywało, że UKRAIŃCY.
  ZELŻENIE Prezydenta Obamy przez Prezydenta Filipin, co zdestabilizowało G-20 w Pekinie, było z powodu Odstąpienia Obamy od tej doktryny.

 168. Paweł Łepkowski, NAJWIĘKSZA TAJEMNICA ADOLFA HITLERA – Hans Frank sugerował, że przesłuchującym go Amerykanom, że Hitler może być wnukiem austriackiego Żyda o nazwisku Frankenberger, Uważam Rze HISTORIA z transparentem: CZY HITLER MIAŁ ŻYDOWSKICH PRZODKÓW? IX/2016, s. 10-13; JAK OSZUKAĆ CAŁY ŚWIAT, Rzecz o HISTORII (s. J1); DZIEŃ, KTÓRY ZMIENIŁ ŚWIAT (s. J2-3), Rzeczpospolita, 9 IX 2016.

  PŁ pomija w I artykule 2 Dokumenty: I. jest opublikowany przez Anglików Paszport Adolfa Hitlera jako POTRÓJNEGO Żyda: Pochodzenie ŻYDOWSKIE, Narodowość ŻYDOWSKA, Kapitał KRYMINALNY, oraz Śledztwo Bundestagu w/s Hitleryzmu i Holokaustu, które wykazało, że Hitler był ŻYDEM i ŻYDOFILEM. Ponieważ Wiadomo Było, że Śledztwo to ZNIKNIE z archiwum Bundestagu więc opublikowano je w Szwajcarii pt. HITLER ZAŁOŻYCIELEM IZRAELA: W Ostatnim Rozkazie Hitler kazał dla SS OBRZEZAĆ SIĘ I IŚĆ NA PODBÓJ PALESTYNY, ŻEBY PRZY POMOCY TAJNYCH KONT SZWAJCARSKICH PRZENIEŚĆ WŁADZĘ Z MOSKWY DO TEL AWIWU.
  Legenda, że Adolf Hitler był nieślubnym synem Rothschilda pochodzi stąd, że paryski Rothschild dał Adolfowi 900 milionów $ a Heinrichowi Himmlerowi 100 milionów $ tylko za zmianę Wyznania, z marksizmu na lasalizm. Ten Rothschild mówił do Orłowskiego: PANIE HRABIO, WY NAPOTKANIE NAS – NIEZWYCIĘŻONYCH ŻYDÓW – NA SWEJ DRODZE DO WILNA I LWOWA, NA ŚLĄSK AUSTRIACKI I PRUSKI.
  Wg Bundestagu Ustawy Norymberskie były ZŁAGODZENIEM szwajcarskiej jurysdykcji przeciw kapitałowi Kryminalnemu, ale Śledztwo Bundestagu NIE WYJAŚNIŁO pochodzenia Holokaustu. Ja jednak w Instytucie Niemcoznawczym Uniwersytetu Wrocławskiego dowiedziałem się, że Holokaust to ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL Wehrmachtu, z którym Hitler nie miał nic wspólnego i WŚCIEKAŁ SIĘ na swych generałów: JA WAM WYBIJĘ Z GŁOWY SOSNIZ, gdzie odbywały się Rady Polityczne Wehrmachtu.
  Antikomunistischbefehl został wydany nie w Sosniz a Białymstoku, gdzie została znaleziona podczas śledztwa Abwehry w JEDWABNEM uwierzytelniona politycznie Karta Atlantycka, rozciągająca Folwark Żydowski od Renu do Oceanu Indyjskiego i Pacyfiku Japońskiego: http://nwonews.pl/dyskusja,3577,0//. W Polsce jako pierwszy opublikował tą mapę jako KARTĘ ATLANTYCKĄ Leszek Bubel. Manifestacją ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL była Rzeź synagogi Białostockiej. Wehrmacht otoczył synagogę podczas nabożeństwa i Podpalił a uciekających Żydów zabijał KOLBAMI.
  Artykuł ”Jak oszukać cały świat” mówi o studentce z Barcelony, która przyjechała do Nowego Jorku z wycieczką w r. 2003, poczytała sobie o WTC i Dając Dupy komu trzeba załatwiła sobie narodowość żydowską i kartę Stałego Pobytu – no i zaczęła działalność jako cudownie ocalona OFIARA WTC realizując swój kompleks Herostratesa i FUERERA. Stała się Jednak Zbyt Sławna, bo została rozpozna na zdjęciach w Hiszpanii, gdzie ją Zadenuncjowano.
  W związku z tym muszę przypomnieć, że to ja WYMUSIŁEM na Bundestagu śledztwo w/s WTC, dostarczając DOWODY, że WTC było Wyjściem z amerykańsko-niemiecko-polskiej konferencji w Gdańskim NEPTUNIE 30 VI 1999 w/s MOJEGO silnika WDTW Monte Christo. Na VDTW Monte Christo Madame Tibori podjęła budowę metra SAMOCHODOWEGO w Paryżu, za czym poszedł Madryt z zapowiedziały Londyn i Rzym. Ponieważ VDTW Monte Christo NISZCZYŁ kapitał żydoarabski, na którym Jadą USA to w gdańskim NEPTUNIE odbyła się amerykańsko-niemiecko-polska konferencja, na której uzgodniono ZAWIESZENIE produkcji Volkswagena-LUPO za koncesję dla niemieckiego kapitału asekuracyjnego w USA, o czym Niemcy marzyli od Wieku.
  Niemieckie towarzystwa asekuracyjne zakwaterowały się prowizorycznie w WTC i tu nastąpiła TRAGEDIA, bo Amerykanie zaczęli się pchać do kapitału NIEKRYMINALNEGO Drzwiami i Oknami, co zagroziło ZWALENIEM USA, bo to jest kapitał Rządzący, gdyż każdy głosuje na SWOJE pieniądze – więc Prezydent USA zaczął krzyczeć KOCHANY BIN LADENIE RATUJ USA !!!
  Były długoletni minister Bundeswehry Bilow zeznał przed komisją Bundestagu, że ŚRODKI NA PRZEPROWADZENIE OPERACJI WTC MA TYLKO PENTAGON więc mówienie o jakiejś Arabskiej Operacji Terrorystycznej nie ma sensu. Bundestag stwierdził też, że operacją ratowania kapitału żydoarabskiego i USA kierował nie Bin Laden a Zarkawi z Hamburga, który został zamordowany przez Bin Ladena z ZAZDROŚCI.
  Śledztwo Bundestagu na 125 stronach miało być opublikowane w Poczdamie przez kobiecy magazyn polityczny CICERO, co uniemożliwiła bardzo brutalna interwencja Policji – jeszcze brutalniejsza od konfiskaty Niezależnego Śledztwa w/s Mordu w Poecking pod Monachium, co nazywa się Aferą Der Spiegel. Po mordzie tym Niemcy obudzili się w NIE SWOIM PAŃSTWIE, co można powiedzieć o WTC.
  PŁ potwierdza to, że arabscy kamikadze, którzy mieli zginąć na WTC, żyją i cieszą się dobrym zdrowiem.

 169. ORGANICZNY związek masonerii z jezuitami polega na tym, że KAŻDY rabin jest Synem Jezusa Chrystusa z Babilonu-AMAUS a masoneria jest świecką strukturą rabinacką. U Żydów sakra przechodzi z Ojca na Syna, co nazywa się Pokoleniem Kapłańskim.
  Oliver Cromwell ogłosił Żydów Niewolnikami Państwowymi, po czym załadował kilka tysięcy pejsatych na zdezelowane statki i zawiózł na Jamajkę, ale Hiszpanie nie chcieli ich kupować wobec czego statki z pejsatymi ZATOPIŁ. Po powrocie do Europy został pouczony przez Papieża, że HANDLOWAĆ Niewolnikami mają prawo TYLKO ŻYDZI a według prawa kanonicznego Żyd nie może być Niewolnikiem., bo nie można Psem Orać.
  Cromwell wymyślił więc Nowy Izrael z obrzezaniem PO ŚMIERCI. W tym Nowym Izraelu Narodem Wybranym mieli być Anglicy, którzy mieli się modlić w Lożach Masońskich i obrzezywać Po Śmierci. To zostało Uznane przez rabinów angielskich, którzy bali się wywiezienia na Karaiby, bo zdezelowanych statków w Anglii nie brakowało – ale pod warunkiem, że w każdej loży będzie leżeć na poczesnym miejscu BIBLIA jako Konstytucja Nowego Izraela, której Prawomyślności ma nadzorować Rabin.
  W ten sposób Cromwell został wrobiony w Ciula, bo powstała Nomenklatura Masońska z synów i potomków rabinackich nadzorców Prawomyślności BIBLII a Anglikom pozostało Prawo do Handlowania i Eksploatowania Niewolników, co nazywało się Niewolniczym Południem. KAŻDA LOŻA MASOŃSKA PODLEGA JAKIEJŚ SYNAGODZE.
  Żywcem Krakowskim okazał się Biskup Pieronek. Chciał zniszczyć Funkcjonalną Chronologię Architektury Niemieckiej SKARBEM WIŚLAN, co mu się poniekąd udało DZIĘKI Ali Akczy i jurysdykcji włoskiej, akceptującej 120 wersji Zamachu na Jana Pawła II z NIEDOPUSZCZANIEM do głosu Innych.
  OSTATNI atak Żywca Krakowskiego zaczął się od opublikowania przez szowinistę krakowskiego Czesława Białczyńskiego Rekonstrukcji PRZEDROMAŃSKIEGO Wawelu Jerzego Hawrota, ale NIE z datacją na Kulturę Łużycką tylko Bolesława Chrobrego ??? Hawrot datował Przedromański Wawel na kulturę łużycką na podstawie WYKOPÓW – przy pomocy których np. odatował mury Zwierzyńca na Aleksandra Macedońskiego.
  To dzięki WAWELOWI Hawrota ja Wiedziałem, że Zamki Jurajskie to szkoła muratorska Jura-Uranosa, który zbudował też Białokamienną Moskwę, co UZNALI Hiszpanie też na podstawie wykopów nad Dubną.
  Lord Renfrew wyprowadził Przedantycznych Greków, którzy przybywali do Egei aż do inwazji Dorów po Zburzeniu Troi, ZNAD DUNAJU. Grecy naddunajscy zostali jednak Wypędzeni ZNAD WISŁY przez Ariów-Słowian kultury amfor kulistych i Egipcjan kultury pucharów dzwonowatych w połowie III tysiąclecia p.n.e.
  Lord Renfrew wziął to niewątpliwie ODE MNIE po aferze Datowania architektury Krakowa przez historyka architektury z Oxfordu, który odatował wszystko – jak leci – Kazimierzem Wielkim, bo ZASTAŁ POLSKĘ DREWNIANĄ A ZOSTAWIŁ MUROWANĄ, gdy Kazimierza Wlk jest w Krakowie TYLKO Barbakan, który Stracił Sens po zdobyciu pod Bełzem artylerii turkiestańskiej w r. 1362.
  Historycy Głowią się, DLACZEGO w Gotyckiej Moskwie NIE MA KRZTY BIZANTYNIZMU? Ja to wytłumaczyłem tym, że była budowana według planów Fortecznego Lublina po bitwie pod Lublinem w r. 1339, ale wkrótce ten Lublin został zarzucony w związku z budową LWOWA. Jeśli to komuś nie odpowiada to Gotycka Moskwa mogła być POMNIEJSZENIEM Mińska Batu-Chana, który po klęskach pod Zaryszynem i Tarczkiem musiał dać Kijów Danielowi Romanowiczowi, wobec czego musiał budować NOWĄ Stolicę Imperialną.

 170. Boydar said

  GP (149) – dziwnie podobna, jak moja Baba kiedy Ją kiedyś prąd trzepnął … i tyz pikna 🙂

 171. revers said

  re7

  Adolfa Aneskejezewicza panie Siggi, prosze nie beszczeszczac sw.Alojzego, patrona przedwojennych Polskich Koleji Panstwowych z wlasna super produkacja super lokomotyw ekspresowych P51 160km/h.

  A to od mosze Cukra, ban tresci religijnych od chrystusa na Facebooku.

  http://associatedmediacoverage.com/due-to-religious-intolerance-facebook-bans-all-christian-themed-content/

  Jeszcze tylko ONZtowkie NWO z Sorosem zaplaci co trzeba i domen w internecie nie bedzie np. bractewa Piusa.

 172. Boydar said

  Będziemy lecieć po ip 🙂

 173. revers said

  .. i nie porownywac do dzisiejszych super bladzi Bienkowskiej, pracownicy koleji Pindolinowych i ministrowej ruchow frykcyjnych w PL lub EU.

 174. osoba prywatna said

 175. L2P said

  gdzie byl Pilsudzki i reszta kamaryli..jakos nienaglasniany fakt, skoro mozna bylo zyo-komunistyczna wesz w zarodku zadusic..nie dziw, ze tak go uwazaja..ot sobaczy swiat..podbity zydem..ciekawe ile parchogajowkarzy wciaz ciezko pracuje..atakuja zewszad od srodka i z boku…szrancza…ale film polecam..
  wielkosc i piekno Rosji tak jak dawno temu Polski przyciaga jak magnes.

 176. Siggi said

  http://polityczek.pl/index.php/uncategorised/1023-raczek-napisal-recenzje-filmu-smolensk-rodziny-ofiar-powinny-byc-gleboko-zranione

 177. osoba prywatna said

  Re 149
  Kury jedwabiste – krótka historia i opis rasy
  .https://www.youtube.com/watch?v=jO7Jv0N2uvQ

 178. z prowincji said

  ciekawy watek u Gdeczyka ,ciekawe tez czy jest na ten temat jakiś rzadowy plan ;
  .https://cyklista.wordpress.com/2015/08/08/jeden-z-najgorszych-skurwieli-i-zlodziei-iii-rp/

 179. revers said

  Jak z bezdomnych za pomoca Psy Ops robi sie przestepcow, przyszlych mieszkancow globalnych obozow koncetracyjnych FEMA

  http://global-genocide.blogspot.com/2012/07/homeles-demonize-roundup-legalize-psy.html

  przy okazji legalzuje sie odpowiednik Cyklunu B, roundapy, przypomne ze europejski specjalista IG Farben od Cyklonow B, spadkobierca Bayer ma swe Udzialy w Monsato, czy w nowej toxyzacji europy wschodniej i mniej przystosowanych, mniej wartosciowych grup spolecznych na wschodzie europy..

 180. osoba prywatna said

  Wilczak, pies i wilk w jednym.
  .https://www.youtube.com/watch?v=JNHcvAibxfA

 181. Głos Prawdy said

  10 najbardziej ekscentrycznych małżeństw nowoczesności.

  Dziś małżeństwem tej samej płci nikogo nie zadziwisz. Teraz (w wielu krajach) to taka sama norma jak i zwykłe małżeństwo. A przecież jeszcze niedawno małżeństwa osób tej samej płci wydawali się dzikością i czymś nienormalnym Tak, że być może w niedalekiej przyszłości małżeństwa ze zwierzętami, a nawet z przedmiotami wejdą do normy.
  Oto dziesięć przykładów wesela, gdzie tylko jeden partner powiedział: „zgadzam się!”. A ty nigdy nie myślałeś wyjść za mąż za ulubioną torebkę lub ożenić się na kanapie?

  10.Panna młoda krowa
  Historia miłosna, która przydarzyła się na wyspie Bali pomiędzy 18-letnim chłopcem, Ngurah Аlit i krową, nikogo nie pozostawi obojętnym. Młody człowiek był widziany w pikantnej sytuacji z krową sąsiada. Kiedy facet byl zapytany o to jak to się stało, odpowiedział, że jego partnerka doprowadziła go do stodoły, że to piękna dziewczyna, która flirtowała z nim i prowokuje go.
  Jest świetne powiedzenie o tym, że każda kara powinna pasować do zbrodni: aby godnie wyjść z tej sytuacji młody człowiek musiał poślubić krowę, by choć trochę wyciszyć ten skandal zaistniałej sytuacji.
  Według wierzeń religijnych na Bali krowa uważana jest za nieczyste zwierzę, dlatego od razu po ślubie pannę młodą zabrali i utopili. A nad Ngurah Аlitom dokonali rytuał ablucji, aby usunąć grzech.
  9.Panna młoda koza
  W 2006 roku otrzymał szeroki rozgłos wypadek, człowieka który zaślubił kozę. Charles Томбе był złapany w miejscu przestępstwa ze zwierzem. W skutek decyzji rady starszyzny wsi, Charles Томбе był wymuszony ożenić się na swojej kochance. Rada postanowiła rozpatrywać sprawę jako dowcip, a nie jak poważne przestępstwo, jednak jej członkowie nalegali, żeby Томбе spłacił posąg właścicielowi narzeczonej.
  Gospodarz kozy mógł by zgłosić na policję na Томбе, jednak dzięki starszyźnie naruszycielowi prawa udało się uniknąć surowego ukarania. Na żal, miodowy miesiąc nowożeńców był przerwany, kiedy młoda żona połknęła polietylenowy pakiet i zmarła.
  8.Wieża eiffla
  Erika Eiffla, z domu Labri, jest najbardziej znanym człowiekiem, ktory zaślubił nieżywy przedmiot. W 2007 roku po 3 latach długich romantycznych zalotów, Erica w końcu wyszła za mąż za wieżę eiffla. Dziś wszyscy są tak samo szczęśliwi w małżeństwie. Eric stała się sławna w internecie i założyła internetowa społeczność dla tych, którzy czują nieodpartą miłość i pragnienie atrakcji do przedmiotów.
  Takie zjawisko lub zaburzenie psychiczne zwane przedmiotofiliją. Erika Eiffl, jak przystało na wierną żonę, jest bardzo przywiązana do wieży eiffla.
  7. Małżeństwo z psem.
  Józef Guiso Tuwubma z Australii był na spacerze z psem w parku i w jeden dzień okazał się mimowolnym świadkiem ceremonii zaślubin, przeprowadzonego w parku. Ten przypadek wywarł decydujący wpływ na realizację jego marzenia poślubić swojego psa rasy labrador.
  Na ceremonię zaślubin w tym samym parku zostali zaproszeni przyjaciele i członkowie rodziny pana młodego, ze strony panny młodej, nie było gości. Mężczyzna przeczytał swoją przysięgę i obiecał, że będzie kochać swoją żonę zawsze. Guiso zapewnił dziennikarzy, że nie zamierza się rozwodzić.
  6. Miłość do samochodu
  Maria Griffin z San Bernardino, California
  obrażona na meszczyzn, nabyła Ford i wyszła za niego za mąż. Po ślubie małżonkowie udali się w podróż poślubną w kraju. Według Marii, ich życie seksualne jest zdrowe i aktywne.
  5.Miłość do muru Berlińskiego
  Nada-Riita lub Berliner-Mauer (jej nazwisko – nazwa muru Berlińskiego w Niemczech), była pierwsza, która publicznie powiedziała o swojej miłości do nieożywionych przedmiotów. Berliner-Mauer nawet wymyśliła termin „объектофилия – przedmiotofilia”. Ona od pierwszego wejrzenia zakochała się w mur Berliński jeszcze dzieckiem, widząc ją w telewizji. Od wielu lat przychodziła na randkę do ściany, a w 1979 roku wyszła za nią za mąż.
  Z racji tego, że ściana znajdowała się pod ochroną, Nada-Riita nie może w pełni wyrazić swoją miłość do ściany. Kiedy w 1989 roku mur został zniszczony, Niemcy cieszyli się i obchodziły święto zjednoczenia narodu, a Berliner-Mauer była w żałobie ze straty męża. Ona nie odwiedza pozostałe fragmenty ściany. W domu Berliner-Mauer jest model pierwotnego wyglądu Muru Berlińskiego.
  4.Kot panna młoda
  Kiedy piętnastoletni kot Cecilia zachorował, jej właściciel, Uwe Мизчерлич, postanowił zabrać ją do weterynarza. Kiedy lekarz weterynarii poinformował, że Cecilia umiera (kot miał nadwagę i cierpiała na astmę), Мизчерличу zdecydował, że nadszedł czas, aby oficjalnie zarejestrować swoje relacje z kotem.
  Z okazji zaślubin Cecilia była ubrana w białą sukienkę, a jej narzeczony we frak.
  3.Poduszką przyjaciółka
  Li Jean-Guy ożenił się na poduszce „Dakimakura”. Taki rodzaj poduszek w tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza „holenderska żona”. Dakimakura często dekoruje się obrazami w stylu anime, aby poduszkę miło było przytulać we śnie. Poduszką Li ozdobiona wizerunkiem jego ulubionego bohatera Fate Testarossa, bohaterka anime Magical Girl Lyrical Nanoha. Li Jean-guy długo spotykał się z panną Testarossa, zabierał ją do restauracji i parków, a potem postanowił się z nią ożenić.
  Ceremonia odbyła się w 2008 roku i została wykonana w tradycyjnym stylu.
  Poszewki regularnie trzeba prać. Z czasem pani Testarossa zużyje się, więc trudno udowodnić, jak długo potrwa ten związek.
  2. Pan Młody Delfin
  Sharon Теndler wyszła za mąż za delfina Cindy. Ceremonia odbyła się w izraelskim mieście Ejlat.
  1.Martwą panna młoda
  Deffi z Tajlandii, został zaznajomiony z Сариньей Камсук jeszcze z czasów uniwersytetu i spotykał się z dziewczyną około dziesięciu lat. W styczniu 2012 roku, Саринья zginęła w wypadku samochodowym. Według znajomych Deffi postanowił ożenić się z Саринье po jej śmierci, aby naprawić swój błąd, nie żeniąc się z nią, kiedy ona jeszcze żyła.
  http://openyourpage.ru/10_samyh_ekstsentrichnyh_brakov_sovremennosti.html

 182. Głos Prawdy said

  Przeprogramowanie mózgu
  http://www.4wymiar.pl/cialo-umysl-dusza/274-przeprogramowanie-mozgu.html?showall=&start=2
  Ludzie, którzy gapili się na kozy. Psychotronika w służbie armii i wywiadu
  http://gadzetomania.pl/3950,ludzie-ktorzy-gapili-sie-na-kozy-eksperymenty-psychiatryczne-w-sluzbie-armii-i-wywiadu

 183. revers said

  Demokratyczne przejecia …
  http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-informacje/item/94473-w-pazdzierniku-onz-przejmuje-internet

 184. revers said

  Realni terrorysci nominowani do nagdrody Nobla, ze tez Bin Ladena ominelo, za to jego uczni i promotorow juz nie …

  http://www.washingtonsblog.com/2016/09/terrorist-support-group-nominated-nobel-peace-prize.html

 185. osoba prywatna said

  Polacy są najbardziej zapracowanym narodem w Unii Europejskiej. Jak wynika z danych OECD, statystyczny mieszkaniec kraju nad Wisłą w 2015 r. spędził w pracy 1963 godz. To o 592 godz. więcej niż statystyczny Niemiec, co oznacza, że po przeliczeniu na ośmiogodzinną dniówkę pracujemy o 74 dni więcej niż nasi sąsiedzi! A zarobki? Kilkukrotnie niższe.
  http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/polacy-najbardziej-zapracowani-w-ue,131,0,2151555.html

 186. revers said

  Wyrzucenia z kosciola, czy nie anty chrysta?
  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/8501-skandaliczne-slowa-prymasa-polski-nacjonalistow-wyklucza-z-kosciola

 187. RomanK said

  ad 44..Gratuluje- panie Nemo..oczywiscie dzieci po ojcu rozum i po mamie urode!
  I rzucaja sie na Niemca???

 188. Greg said

  Dobry i ciekawy portal.
  http://ligaswiata.hvs.pl/

 189. Siggi said

  Moja osobista znachorka i uzdrowicielka zarazem powiedziała mnię,że napady kaszlu ,które mam czasem też od kiedy jestem na wygnaniu mogą mieć następujące przyczyny:
  -nie podpisanie Protokołu z Kioto w/s zanieczyszcenia powietrza tj nadmiernej emisji CO2 i innych pyłów pogazowych,smrodów,odorów itd.
  -niedożywienie i szybko postępująca grużlica galopująca i kaszel jest po to,żeby prątki dr Kocha,lekarza z Wolsztyna(44km od Zielonej Góry przy trasie do Poznania) mogły dalej się rozsiewać ,latać w powietrzu i dlatego potrzebny jest ten odruch fizjologiczny w postaci silnego wyrzutu jakim jest kaszel.
  -w warunkach licznych ,dużych zgromadzeń tysięcy ludzi w jakiś salach,halach jest też duża emisja bąków zwłaszcza po hamburgerach,pizzach itd.,gdzie ludzie żrą wymieszane różne rzeczy,które potem fermentują w kanalizacji odtylnej wytwarzając duże ilości metanu pod ciśnieniem i w przypadku uczulenia na tą „mieszankę” akustyczno-smrodliwą dostaje się strasznego napadu kaszlu,co też doświadczyłem.
  W przypadku takich zgromadzeń przedwyborczych główny kandydat powinien powiedzieć:…Witam Państwa-Dzień dobry i najsamprzód proszę ,błagam nie bżdzicie,nie pierdzieć ,bo mam straszne uczulenie na metan i może tak być,ze więcej będę więcej kaszleć niż gadać i dżówno wam z tego wiecu.Przez tą szczerość ma wygrane wybory.I o to chodzi.Nie?

  //)<>https://www.youtube.com/watch?v=lIygLQPfeW4

 190. revers said

  Killary choroba parkinsona, idealny kandydat na prezydenta Usraela …
  .https://www.youtube.com/watch?v=Zr1IDQ2V1eM

 191. RomanK said

  Jesli kto stu jeszcze zostal…i chce dowiedziec sie tego o czym nei maja pojecia biskupi polscy….podaje:

  http://ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_I__P_23010862-23010001__PZTA_2.html

 192. NICK said

  Zacz po polsku pisać potrafi?
  Podejrzane.
  Wchodzimy we wyższy etap.
  To już nie przelewki ani Klewki.

 193. NICK said

  Bez komentarza.
  http://wiadomosci.wp.pl/gid,18498817,kat,7631,title,Wielkie-targi-zbrojeniowe-w-Kielcach,galeria.html?ticaid=117b4a

 194. NICK said

  http://wpolityce.pl/swiat/307860-usa-i-rosja-uzgodnily-plan-pokojowy-dla-syrii-walki-zostana-wstrzymane-nalezy-doprowadzic-ten-katastrofalny-konflikt-do-konca

 195. anawa said

  Paniw Gajowy czy wszystko jest w porzadku ? Pytam bo sie niepokoje , to juz trzy dni od ostatniego wpisu ( o ”murze brytyjskim” ) I ani jednego komentarz w goscincu !!???
  Prosze sie odezwac !!!

  Źyję. – admin

 196. AniaK said

  Re176:
  I ja się niepokoję. O to samo miałam zapytać.

 197. Greg said

  Też to zauważyłem.
  Gajowy coś się nie odzywa.

 198. AniaK said

  Re176:
  Nowe jedzenie ktoś wczoraj podrzucił, ale kto nie wiadomo.

  Wolne tematy (77 – 2016)

  Posted by Marucha w dniu 2016-09-09 (piątek)

 199. NICK said

  Nie po to by drążyć. Umarł? Umarł.
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Zmarl-Krzysztof-Miller-fotoreporter-wojenny-Gazety-Wyborczej,wid,18499954,wiadomosc.html

 200. anawa said

  Pani AniuK „pszyszedlem” tu z Wirtualnej ………

 201. NICK said

  Dyskusyjne? Wiadomo!
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/mao-zedong-40-rocznica-smierci-najbardziej-krwawego-dyktatora-swiata-infografika/4qw0g4

 202. Premizlaus said

  Rozwalanie polskiego wojska, szczucie na Rosję oraz propagowanie „smoleńskizmu”, czyli kolejny odcinek przygód Antka Policmajstra vel Izaaka Singera:
  http://fakty.interia.pl/dolnoslaskie/news-wroclaw-uroczysta-promocja-absolwentow-wyzszej-szkoly-oficer,nId,2266645

 203. Isia said

  … 176, 177 … i ja też jestem zaniepokojona …

 204. Premizlaus said

  Pan Gospodarz pewnie zrobił sobie znowu wolne i zapomniał o tym powiadomić.
  Spokojnie, bez paniki.

 205. NICK said

  Fiction? Science?
  „Jan Paweł”. 202.https://www.youtube.com/watch?v=UAaW1BUSPP8

 206. osoba prywatna said

  Feministki w Szwecji nie chcą aby ich bronić przed gwałtami i napadami ze strony imigrantów
  .https://www.youtube.com/watch?v=bTP6cgko_as

 207. Siggi said

  Lp.175-Revers.
  Killary choroba parkinsona, idealny kandydat na prezydenta Usraela …
  ———–
  Panie,ja wolę mieć Parkinsona i trochę rozlać,niż Altzhaimera i zapomnieć wypić!
  Zgoda,czy nie…?

 208. Premizlaus said

  Re 194:
  Czy to nie Pan, który swego czasu tutaj oczerniał Świętą Inkwizycję?

 209. Siggi said

  http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-informacje/item/94498-po-co-to-barack-obama-wezwal-aby-sie-przygotowac-na-wypadek-sytuacji-nadzwyczajnych

 210. Siggi said

  http://pl.sputniknews.com/swiatowa_prasa/20160910/3849180/Obama-polityka-Rosja.html

 211. re1truth2 said

  Zbliża się okrągła i ciekawa liczba Bitwy pod Wiedniem, 333 rocznica Enimus, vidimus, et Deus vicit
  12 września 1683 rok – 12 września 2016 rok.

 212. re1truth2 said

  Trafiłem 3

 213. Isia said

  … porozumienie pomiędzy Rosją a USA w sprawie Syrii i walki z Państwem Islamskim …

  … w nocy z piątku na sobotę szefowie dyplomacji Rosji i USA – Siergiej Ławrow i John Kerry, uzgodnili zawieszenie broni od poniedziałku … we wskazanych rejonach kontrolowanych przez opozycję …

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/jest-porozumienie-pomiedzy-rosja-i-usa-w-sprawie

 214. Polak said

  Ten stary PALANT vel PIERONEK musi jak najszybciej isc na rente. SPEC OD GRUBEJ KRESKI i PLUCIA NA POLAKOW I POLSKE zakamuflofany BUFFON.

 215. Greg said

  #214
  Żeby nie skończył jak Żydziński!

 216. Isia said

  Re: 195 … Panie Gospodarzu … wszystko dobrze ?

  Wszystko. Oprócz dostępu do Internetu.
  Admin

 217. Siggi said

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/09/najwiekszy-od-lat-protest-indian-w-usa/

 218. Ad. 165:

  Na mój artykuł o Bażancie Leśnym w taktyce CZECHOSŁOWACKIEJ:
  https://marucha.wordpress.com/2016/09/06/wolne-tematy-76-2016 – Ad. 42// GŁOS PRAWDY odpowiedział: https://marucha.wordpress.com/2016/09/09/wolne-tematy-77-2016 – Ad. 165//, że w średniowieczu Chińczycy hodowali kury, które miały miast Piór JEDWABISTE FUTRO. – Jeśli tak, to mogły to być jakieś MOA nowozelandzkie do zjadania Owadów? FUTRO może świadczyć, że zostały one sprowadzone ze strefy klimatu Deszczowego.

 219. Isia said

  Re: 211 Panie Re1truth2 …

  … pozwolę sobie zauważyć, tak gwoli ścisłości, że …

  umknęła Panu literka ( to się zdarza w pośpiechu ) … venimus … vidimus et Deus vicit … przybyliśmy … zobaczyliśmy i Bóg zwyciężył … to znane słowa króla Jana III Sobieskiego o wiktorii wiedeńskiej …

  … dziękuję za przypomnienie …

 220. AniaK said

  „Wszystko. Oprócz dostępu do Internetu.”
  Admin

  Jak już zdobył ten dostęp do Internetu, to może by tak małe przepraszam za nieuprzedzenie o swojej nieobecności 🙂

  Powinno być raczej jasne, że jestem na corocznej inspekcji Lasów Państwowych w Zadupiu Karpackim, bom o tym wszak pisał już wcześniej. I będę tam gdzieś do 24-go września, co oczywiście wpływa na częstotliwość mojej obecności w gajówce.
  Pozdrawiam
  Admin

 221. AniaK said

  Już pewnie poza zasięgiem i na słowo przepraszam się nie doczekamy 🙂

 222. osoba prywatna said

  Jeżeli Hilary Clinton wygra wybory będzie pierwszym prezydentem USA, którego posuwał inny prezydent USA.

 223. Isia said

  Re: 76 …

  … przepraszam … poprawny link:

  http://www.lepszezdrowie.info/mikrofala.htm

 224. Siggi said

  Nr.222,Osoba Prywatna said
  … będzie pierwszym prezydentem USA, którego posuwał inny prezydent USA.
  ——-
  Ten inny prezydent też miał powiedzieć,że za okres ich zw.mał.ona więcej zaliczyła … kobiet niż on.
  I jak to rozebrać na czynniki pierwsze?
  Kto tu może rozwinąć wyczerpująco i obiektywnie temat?Pisać,będziem czytać…

 225. Greg said

  Od lat 18-tu!
  .http://garlicki.com/galeria/motylek.swf
  Polecam stronę Garlicki com.
  Rewelacyjna.

 226. http://tech.wp.pl/kat,130034,title,Rosyjski-system-ostatecznej-zaglady-zniszczy-ludzkosc-nawet-bez-rozkazu,wid,18496918,wiadomosc.html//

  To jest MAŁPOWANIE Izraela. Rosja, od Napadu na Kijów w roku 1558, jest Dyktaturą Spermy Jerozolimskiej z haremów sułtańskich, co się nazywało OPRYCZNĄ, która jest obecnie Postopryczną.

 227. Isia said

  Re: 216

  … Panie Gospodarzu … dziękuję … 🙂 …

 228. osoba prywatna said

  Integracja imigrantów. Kolejny przykład Multi Kulti
  .https://www.youtube.com/watch?v=uJGHo0nBF5U

 229. osoba prywatna said

  Bawarczykowi, który zaczął z balkonu swojego mieszkania obrzucać wyzwiskami napastnika z Monachium, zostały postawione zarzuty „obrazy ze szkodą dla zmarłego”. Prokuratura ustala też, czy 57-latek nie przyczynił się do popełnienia samobójstwa przez 18-letniego zamachowca.
  https://www.wprost.pl/swiat/10018093/Zamach-w-Monachium-Bawarczyk-wyzywal-napastnika-uslyszal-zarzut-obrazy-zmarlego.html

 230. slawek said

  Kolonizacja, czyli polskie Kosowo

  Nie tylko nikt dotąd nie zdementował powtarzających się deklaracji i wezwań do „zasilania gospodarki polskiej” imigrantami z Ukrainy.
  dalej.. http://chart.neon24.pl/post/133710,kolonizacja-czyli-polskie-kosowo

 231. Maćko said

  Siggi – kaszel moze byc wywolany i refluxem… czesciej spotykanym niz sie wydaje. 😉
  Pewne wpisy wywoluja reflux a inne nawet jego ektremalna postac…

 232. L2P said

  Mordka Kneblowski starszy kotlarniany o Miedlarze Ks.Jacku, oni „to my KK i jestesmy kontynuacja judaizmu [ w domysle zydzizmu jak nauki glosza ] bilijnego„..noooo razwiedka postepuje..jest nowy
  front walki z Bogiem.

  .https://www.youtube.com/watch?v=ZM4Ec-xFHpM – `zjudaizowane` posoborowe, Polska wzorem z pretensjami do innych o protestyantyzm, niezla rolada, lub prawoslawna wiare.

  badz madry i gon koze.

 233. Siggi said

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ekspert-ds-islamu-terrorysci-chca-rozpetac-wojny-domowe-w-europie/k9te1y?utm_source=fb&utm_medium=fb_detal&utm_campaign=podziel_sie

 234. Siggi said

  http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Chinczycy-przegonili-swiat-ten-satelita-wyprzedza-wszystko-co-zrobil-zachod,wid,18499860,wiadomosc.html

 235. Miet said

  Przed godziną zakończył się US Open w tenisie kobiet. Mistrzynią została Angelique Kerber, reprezentująca Niemcy.
  Angelique jest w połowie (po matce) Polką – a co ciekawe jest z Polską bardzo mocno związana – jej stała rezydencja jest w Puszczykowie pod Poznaniem, gdzie mieszkają też jej dziadkowie ze strony matki.

  Jej czek za wygranie US Open – bagatela, tylko $3 500 000. Brawo Andżelika!!!
  Niestety Agnieszka Radwańska dobrnęła tylko do 1/8 finału.

 236. Siggi said

  http://wiadomosci.onet.pl/lodz/polskie-rolnictwo-moze-zniknac-ceta-grozniejsza-niz-acta/r0rm0d

 237. Siggi said

  http://3obieg.pl/miejsce-polski-w-swiatowej-geopolityce-cz-4

  http://3obieg.pl/miejsce-polski-w-swiatowej-geopolityce-cz-3

 238. La Reine Toronto said

  ad 231 : Panie Macko dobrze powiedziane ! Dziekuje!Dodam tez ze sa i tacy co z uporem maniaka nie stosuja wielokropek tylko molestuja nas wklejkami z youtube !
  A kysz a kysz ! jak zechce to sama otworze a tak na sile to omijam dla zasady!

  Na zdrowie !

 239. Maćko said

  76 Isia – Pani Isiu, za duzo w tym tekscie niescislosci naukowych aby go móc brac powaznie pod rozwage:
  -To doprowadziło Hertla do wniosku, że tak przetwarzana energia może rzeczywiście w sposób indukcyjny przechodzić na człowieka poprzez konsumpcję pokarmów poddanych działaniu mikrofal.
  – Mikrofale pochodzące ze słońca – mówi Hertel – powstają w wyniku przepływu pulsującego prądu stałego.
  -Zamiast wody i dwutlenku węgla wytwarzają wodę utlenioną i tlenek węgla.

  238 Droga Rejno, dziekuje, milo ze lepiej sie rozumiemy i cos razem robimy dobrego dla wszystkich Dobrych Ludzi w tym Gaju.

  ****

  Socjopata sie nie wyleczy, albowiem brak empatii jest spowodowany uszkodzeniem np. platów czolowych.

  Ale!

  Musi wiedziec, ze zachowania szkodzace innym sa zle przez grupe odbierane, co powoduje spadek jego pozycji w grupie. Dla wlasnego interesu bedzie sie wtedy poprawnie zachowywac.
  Z drugiej strony my, wiedzac ze ktos sie zachowuje jak socjopata, nie bedziemy z nim wchodzic w dlugie dyskusje. Nie negocjuje sie z kleszczem czy kajmanem. Sa jacy sa i albo sie unika, albo sie likwiduje z nimi relacje.

  ++++

  220-221 AniaK – albo sie pani walnela w glowe przed albo powinna sie pani puknac w glowe mloteczkiem po, za ten wpis o przeprosinach… niezly przyklad arogancji i pustoglowia kobiecego nam pani pokazala w tych wpisach. Jak z jakiegos dowcipu o tesiowych…

  ——
  Nie dość, że poświęcam masę czasu na gajówkę, to jeszcze mam przepraszać, że nie poświęciłem więcej…
  Admin

 240. Siggi said

  Kto ,choć trochꔳowi”j.rosyjski,zachęcam do posłuchania co mówi o zbliżających się wyborach w USA Michaił Josifowicz Wieller,pisarz,publicysta,oryginał u swoich poglądach.
  Podaje konkretne przykłady gigantycznych łapówek dot.Clintonów,korupcja marzenie .
  Audycja na antenie radiostacji „Echo Moskwy”,którą złośliwcy nazywają także”Echo Washingtona”,ostro opozycyjna do Kremla.

 241. L2P said

  ad 238
  wyjatki od regul bywaja p.LaRein., .https://www.youtube.com/watch?v=E6xFcTEvVSM

  oczywiste, ale jednak warto przypomniec z kim mamy do czynienia 🙂

  http://creativitymovement.net/creator_library/polish/ner-6.html – zawiniete zydami.

  dwa najwieksze klamstwa w histori;

  1.Jezus Chrystus zydem..

  2. Zydowie [ nazwa wymyslona, po prostu nasienie zlego ] narod wybrany [ wyborn.e.y ]..

  zwiedzenie na skale swiatowa `biskup pieronek prymas polak`..z nasienia dobra czy zla ?

 242. La Reine Toronto said

  ad 240 alez Panie Siggi link wystarczy ! dlaczegoz Pan celowo manifestuje swoj upor i opor ?

  Tak nie przystoi! Dworuje sobie Pan z nas? Ojejku ….

 243. Marek said

  Panie Siggi, czy pan zgadza się z tym, co mówi Bukowski którego pan zapodał w #146:

  Fronda: Czy Polska uczyniła wszystko co mogła, aby pomóc Ukrainie w konflikcie z Rosją?

  Bukowski:
  Nie, nie wszystko. W niektórych kwestiach oczywiście wsparliście ją i nadal to robicie. Musicie jej jednak pomagać jej tak, jak tylko możecie. Dla was lepiej jest bowiem mieć wojnę na Ukrainie, niż u siebie, w Polsce. Pomagając Ukrainie bronicie samych siebie. Jeżeli nie będziecie tego robić, to prędzej, czy później wojna może dotrzeć także do was. Powinniście więc dostarczyć Ukraińcom broń, technologię oraz surowce energetyczne. Wszystko, co tylko może się im przydać w konfrontacji z Rosją. Ich walka jest bowiem waszą walką.*Czy Polska uczyniła wszystko co mogła, aby pomóc Ukrainie w konflikcie z Rosją?
  ===
  proszę potwierdzić lub zaprzeczyć!

 244. Yah said

  Ad 243

  Panie Marku czytamy komentarz Siggiego o Bukowskim ze zrozumieniem.

 245. Tatra said

  re Miet

  Nie zarzyguj Gajówki patriotyzmem niemieckim.
  Matka jest Niemką – Beata Rzeźnik hehe, ojciec Polakiem.
  Kerber tak mocno jest związana z Polską że musi ślubować że jest Niemką
  „I am German,” she said. „I play for Germany, I grew up in Germany, and my heart beats for Germany.”

 246. Wyjaśniłem to w Wandaluzji. Europejskie mumie na Pustyni Kaszgarskiej to pozostałość wygnanych przez Ariów (kultura amfor kulistych, trzciniecka) z Kijowa TOCHARÓW (kultura pucharów lejkowatych ze SZNUROWYM rytuałem grobowym). Europejskie mumie na Syberii to zaś pozostałość AMAZONÓW (kultura grobów zrębowych) od zamku AMAZON w Płocku. Amazonów po podboju przez nich Chin w XI wieku p.n.e. zaczęto nazywać SARMATAMI od Jedwabiu chińskiego, pod którą to nazwą powrócili do Europy, co zachowało się do dziś jako SERBOWIE czy zwrot grzecznościowy SER.
  W Moskwie jest kilkanaście Kremlinów, zbudowanych w większości przez Amazonów.

 247. Marek said

  # 169 Wandaluzja, filmik o Jezuitach.
  Ten gościu opowiadający o Jezuitach swoje i cudze uprzedzenia, to jakiś zryty beret. Proszę zwrócic uwagę na jego powykręcane usta z nienawiści:)
  Wandaluzja, pan to wrzucił, bo popiera tego typu narrację?

 248. Okrętowiec said

  WIERZE W CIEBIE BOŻE ŻYWY W TRÓJCY JEDYNY PRAWDZIWY, WIERZĘ COŚ OBJAWIŁ BOŻE TWE SŁOWO MYLIĆ NIE MOŻE, UFAM TOBIE BOŚ TY WIERNY WSZECHMOCNY I MIŁOSIERNY, BOŻE CHOĆ CIĘ NIE POJMUJE TO NAD WSZYSTKO MIŁUJE, ACH ŻAŁUJE ZA ME ZŁOŚCI JEDYNIE DLA TWEJ MIŁOŚCI, DAJ MI GRZECHÓW ODPUSZCZENIE ŁASKĘ I WIECZNE ZBAWIENIE AMEN

 249. Marek said

  Walter Veith, autor wykładu rekomemndowanego przez Wandaluzję w #169 jest adwentystą dnia siódmego – czyli takim świadkiem jehowy judaizującym:)
  Wandaluzja – opamiętaj się:)

 250. Marek said

  Walter Veith, cytat z filmiku
  „Jezuici stworzyli komunizm”
  Dziękuję za uwagę.

 251. Marek said

  oraz:
  „jezuci rządzą światem”
  haha
  qrva bardzo śmieszne,
  ten gościu jest szalony:)

 252. NICK said

  Raport. Z Borów Tucholskich. Teraz.

  27 gradusow Celsjia.
  Wiatr? 0 metrów / sekundę.
  Niebo czyste, błękitne, gdzie okiem sięgnąć.
  Ciśnienie? Przyzwoite. (nie mierzę) Zatem samopoczucie? Dobre.
  Są wilki wędrowniczki. Trochę szkód narobiły. W okolicznych gospodarstwach.

  P.S. Pszczółki mają się doskonale. Od pszczółek uczyć się należy.

  Bo docent mi to wyjaśnił.
  Ten od „wszystkiego”.

 253. AniaK said

  http://fakty.interia.pl/polska/news-berczynski-jest-nowy-material-dowodowy-dot-katastrofy-smolen,nId,2266817

  „Załoga Tu-154M została wprowadzona w błąd. Nie wiemy, czy celowo”- powiedział w TVP Info.”

  O ile mi wiadomo, załoga Tu-154M z wieży kontroli lotów w Smoleńsku została przez kontrolera poinformowana że to lotnisko na dany moment nie spełnia warunków do lodowania, i zaproponowano inne rozwiązanie. Jeżeli ktoś nie słucha rad i ostrzeżeń i chce zrobić to po swojemu, to wolna wola, ale wówczas bierze na siebie 100% odpowiedzialności. Kontrolerzy w takim przypadku mogli pełnić tylko rolę lepszych/gorszych doradców. Jak oni podeszli do tematu to jest raczej sprawa ich sumienia, ewentualnie kierownictwa lotniska w Smoleńsku. Hm, mnie bardziej interesuje inna sprawa. Bardzo się dziwię, że z tej katastrofy nikt nie ocalał. Gdyby samolot spłonął w powietrzu, albo przed uszkodzeniem skrzydła rozpadł się na kawałki, to wiadomo, że w takiej sytuacji zginęli by wszyscy. Ale jeżeli samolot został uszkodzony, to zawsze istnieje jakaś mniejsza/większa możliwość ewakuacji. Uspokajanie pasażerów jest bardzo istotne w sytuacji rokującej pozytywne rozwiązanie. W sytuacji skrajnie beznadziejnej, spokój jest mile widziany, ale ważniejsze jest działanie. Gdyby to była szkolna wycieczka z nauczycielem języka polskiego na czele, to jakoś bym to sobie wytłumaczyła, ale na pokładzie tego samolotu byli wysocy rangą oficerowie. Bezmyślnie dali się prowadzić na rzeź? Trochę mnie to dziwi, tym bardziej że zaglądając do kabiny pilotów byli z sytuacją na bieżąco.

 254. Miet said

  Re.245.
  Panie Tatra, rzygać to mi się chce, gdy czytam wypowiedzi w pańskim stylu.

  Bardzo możliwe, że odwróciłem narodowości rodziców Andżeliki Kerber. O jej patriotyźmie – jakikolwiek by on nie był nie pisałem – więc niech mi pan nie przyprawia gęby.
  Parę szczegółów o jej życiu i związkach z Polską dowiedziałem się od znanego mi Internauty z Poznania.
  To od niego wiem, że za jej i jej polskich dziadków przyczyną (finansową) powstało w Puszczykowie duże centrum tenisowe, z którego korzystają polskie dzieci i młodzież i każdy, kto jest zainteresowany tenisem.
  Ona tam też trenuje przed wszystkimi turniejami tenisowymi.
  Czy ona bardziej kocha Niemcy, czy Polskę to już jej sprawa i mnie nic do tego.

  Stwierdzam, że pokazała wielką klasę w Nowym Jorku i w finale US Open byłem jej fanem.

 255. NICK said

  Bez kropki. Inna wersja.

 256. AniaK said

  Gdybym wiedziała że szanse na wyjście z tego cało są żadne, szwankują nasze i ich narzędzia pomiarowe…… a znajdujemy się na małej wysokości nad ziemią, to stanęłabym przy drzwiach, i oczywiście nikogo nie zachęcając powiedziałabym coś takiego:

  Szanse na udany skok są może 1:50, ale na przeżycie w skutek lądowania 1:100.

  Rewelacyjne… – admin

 257. osoba prywatna said

  Smoleńsk w kleszczach kłamstwa i propagandy
  http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/133715,smolensk-w-kleszczach-klamstwa-i-propagandy

 258. Carlos said

  z Onetu: komunizm zabijal jednostke, demokracja zabija narody.

 259. Nemo said

  „„The Washington Post” donosi o kształtowaniu się w Watykanie „oporu” konserwatywnych hierarchów, którzy zamierzają przeciwstawić się rewolucyjnym zmianom na Synodzie o Rodzinie. Jako głównego oponenta lewicująca gazeta wymienia Amerykanina, kardynała Raymonda Burke’a.

  Gazeta pisze o rosnącej sile konserwatywnych duchownych, prowadzących „wojną kulturową” w Kościele, jednocześnie zwracając uwagę na postać samego papieża: „reformatora” i „wielkiego rewolucjonisty”, jak go mają określać jego „postępowi sojusznicy”. „Washington Post” przypomina także „postępowe decyzje” Franciszka i pisze o oporze duchownych, z jakim Ojciec święty boryka się w Kościele. Pisze o rosnącej grupie kardynałów, jawnie krytykujących jego posunięcia. Gazeta wskazuje na kilkanaście wywiadów, w tym siedem udzielonych przez wysokich rangą urzędników kościelnych, którzy twierdzą, iż pontyfikat Franciszka „bardzo podzielił Kościół”. Według jednej z przytaczanych opinii, w Kościele doszło do największej polaryzacji od czasów soborowych.”

  http://www.pch24.pl/washington-post–w-watykanie-szykuje-sie-konserwatywny-bunt,38041,i.html#ixzz4JxX0uCvF

 260. NICK said

  Zatem AniuK.
  Jesteś lepszą ‚logogryfistką’.
  Niźli ja.
  Pozdrawiam

  WEG od Ani.
  Poproszę.

 261. koniczyna said

  Niestety, zapisów czarnej skrzynki „dziennikarskiego jaka”, mimo że 10 Kwietnia żadnej katastrofie on na Siewiernym nie uległ (a w związku z tym nie trzeba było czekać na żadne kopie z Moskwy ani informacje o parametrach buczenia ruskiego prądu), nigdy nie opublikowano, tak jakby kryły w sobie jakieś nieziemskie wprost tajemnice[8]. (Podobnie zresztą wiele lat upłynęło nim światło dzienne ujrzały „zapisy z druta” (owego „dziennikarskiego jaka”), które, nawiasem mówiąc, sprawiały wrażenie zdekompletowanych.)

  I kto wie, czy pierwotnie właśnie w planie na 10-04 nie było: „dziennikarskiego jaka”, „prezydenckiego jaka” i… „prezydenckiego tupolewa”. Jak pamiętamy z relacji dziennikarzy (np. P. Świądra), na Okęciu przygotowane były 4 statki powietrzne: (jaki) 045, 044, tupolew i „samolot w hangarze”, a ponadto odlatującym żurnalistom zapowiedziano, iż po 6-tej odleci następna część delegacji. I faktycznie mógł być przewidziany wariant z dwoma „prezydenckimi” samolotami, gdyż w delegacji prezydenckiej było dwóch prezydentów: Kaczyński i Kaczorowski. Ale np. ze względów bezpieczeństwa (vide choćby komunikat z 9-04-2010) „zapowiedziano by”, że „prezydenckim jakiem” leci Kaczyński z Małżonką, naprawdę jednak poleciałby, dajmy na to, Kaczorowski[11]. Śladów „prezydenckiego jaka” istnieje dość sporo.

  W „stenogramach z wieży” XUBS pojawia się – na co kiedyś zwrócił uwagę R. Misiewicz – zwrot pierwszy Polak (w odniesieniu do PLF 031, czyli jaka-40), jakby (dla kogoś) to był/miał być właśnie „prezydencki samolot”, tudzież samolot zgłoszony/zgłaszający się jako „prezydencki”[12]).

  W relacji producentki P. Tamulewicz z TVN24 (film Poranek[13]) pojawia się takie wspomnienie z 10-04 (w kontekście telefonujących ze Smoleńska/Katynia dwóch korespondentów: J. Mroza i R. Poniatowskiego, z których ten pierwszy miał przylecieć „dziennikarskim jakiem”):

  brakowało potwierdzenia, który to był samolot i kto był na pokładzie. Z kolei operator Polsatu (tak jak Mróz z TVN-u lecący „dziennikarskim jakiem”) P. Wudarczyk mówi 10 Kwietnia na antenie: ci ludzie, o których wspominałaś, czyli marszałkowie sejmu, pan Prezydent z Małżonką, no i wszyscy ministrowie, to był jeden, ale był jeszcze jeden samolot[14].

  Wspomniany już Kuźniar, gdy pojawi się 10 Kwietnia tuż przed 11-tą pol. czasu informacja o stu kilkudziesięciu ofiarach „katastrofy” (dokładnie 132), powiada: agencje rosyjskie mogły niesłusznie złączyć dwie delegacje[15]. Prezydencki minister J. Sasin podaje na posiedzeniu ZP (październik 2010), że 36 SPLT najpierw podał czas lotu dłuższy, a potem skorygowano to o pół godziny[16]- jakby chodziło najpierw o wolniejszy, a później o szybszy statek powietrzny.

  I specyficzny ślad mogą stanowić (w dn. 10-04) niezwykle zastanawiające reakcje głównego akustyka prezydenckiego na wyjątkowo tajemnicze (w kontekście „smoleńskiej katastrofy”, rzecz jasna) informacje T. Stachelskiego (ówczesnego szefa protokołu dyplomatycznego) w Katyniu o tym, że jakiś samolot zjechał z pasa[17] i wydarzył się wypadek w samolocie. Rekcje te bowiem świadczą, jakoby Sasin skądś wiedział, iż na pokładzie „samolotu, który zjechał z pasa”… nie mogło być Pary Prezydenckiej.

  Przypomnijmy sobie, jak to relacjonuje Sasin na posiedzeniu ZP: mówi mi, że, wie pan, no, dostałem informację, że… jakąś dziwną informację, że zdarzył się jakiś wypadek. Ja mówię: „jaki wypadek?” A on mówi na to, że wypadek w samolocie. (…) Taka moja myśl była, że być może stało się coś któremuś z pasażerów. (…) Pierwsza myśl, która mi przeszła, że być może coś się stało Prezydentowi Kaczorowskiemu, no, który był człowiekiem niezwykle leciwym (…) on [Stachelski – przyp. F.Y.M.] mówi: „nie, nie, nie – jakiś wypadek przy lądowaniu (…) samolot zjechał z pasa, czy coś takiego”
  http://www.bibula.com/?p=89183

 262. NICK said

  Koniczyno!
  Relacje.
  Relacja z przygotowań i WYLOTU. Z Okęcia.

  Takowoż relacje, np. po drodze. Np. Pana Skrzypka. O której ‚wstał’ do ‚odlotu’….. .

 263. NICK said

  Ukojenie.

 264. NICK said

  http://cameralmusic.pl/vid/wolfgang-amadeusz-mozart-koncert-na-klarnet-cz-1-139.html

 265. NICK said

  Tu.
  Być miało. (263).

 266. NICK said

 267. NICK said

  Oczy-wiście. Ciociu. (268).

Sorry, the comment form is closed at this time.