Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Papież-emeryt Benedykt XVI w swoim ostatnim wywiadzie chwali Putina

Posted by Marucha w dniu 2016-09-11 (Niedziela)

Wywiad-rzeka jakiego udzielił Benedykt XVI ma być ostatnią pisaną wypowiedzią publiczną papieża-emeryta.

Jest to pierwsza duża wypowiedź Benedykta XVI od swojej abdykacji trzy i pół roku temu. Najważniejszym dla wielu komentatorów stwierdzeniem w wywiadzie-rzece było wyjaśnienie przyczyn abdykacji papieża. Benedykt odrzucił wszelkie hipotezy o „ucieczce” czy spisku i intrygach w łonie Kościoła. Stwierdził, że nie żałuje swojej decyzji, a była ona podyktowana przyczynami zdrowotnymi.

Papież-emeryt powiedział : „Jestem wdzięczny Bogu za to, że nie ciąży na mnie odpowiedzialność, której nie mogłem już udźwignąć; że jestem wolny, że codziennie mogę kroczyć pokornie wraz z Nim własną drogą”.

Papież przyznał, że decyzję o rezygnacji z urzędu podjął latem 2012 roku, kiedy stanął przed perspektywą kolejnej podróży transatlantyckiej: „Stwierdziłem, że podróż do Meksyku i na Kubę kosztowała mnie sporo wysiłku. Także orzeczenie lekarza brzmiało: nie wolno mi już wybierać się za Atlantyk. Zgodnie z harmonogramem Światowe Dni Młodzieży wypadały w Rio de Janeiro dopiero w 2014 roku, ale ze względu na mistrzostwa świata w piłce nożnej przełożono je o rok wcześniej. Stało się dla mnie oczywiste, że muszę się wycofać w takim terminie, żeby następca miał czas na przygotowanie” –

W rozmowie pojawił się również temat prawosławia i Rosji. Benedykt XVI pozytywnie wypowiedział się o patriarsze Moskwy i całej Rusi Cyrylu, z którym spotykał się, gdy w Cerkwi pełnił on funkcję szefa dyplomacji: „Znakomicie się nam rozmawiało. Ma on w sobie coś z natury rosyjskiego chłopa, co bardzo mnie ujęło”.

Ciągnąc tematy rosyjski Benedykt XVI nazwał prezydenta Władimira Putina „realistą”, który „dostrzega, jak mocno pogrążyła Rosję degradacja moralności”. Uznał go za „patriotę chcącego przywrócić krajowi status mocarstwa”.

kresy.pl / wp.pl
http://www.kresy.pl/

Komentarze 52 to “Papież-emeryt Benedykt XVI w swoim ostatnim wywiadzie chwali Putina”

 1. Premizlaus said

  Coś jest nie tak. Papieże, którzy rezygnowali z tronu Piotrowego, zostawali na powrót kardynałami. A tutaj mamy nadal Ratzingera jako Papieża.

 2. rat said

  Franciszek „abdykuje” w najbliższym czasie a po udarze jaki przeszedł na Synodzie będzie miał dobrą wymówkę. Ratzinger i Bergoglio ośmieszają papiestwo i wprowadzają kadencyjność czy prezydencję „biskupa Rzymu”.

  Benedykt XVI zrezygnował przez wyjazdy zagraniczne :))) Wyszła cała heroiczność heretyków Antysoboru Watykańskiego 2.

 3. Głos Prawdy said

  Spełnione proroctwo.

  Najświętsza Maria Panna: Módlcie się za Papieża Benedykta XVI, któremu zagraża niebezpieczeństwo wygnania z Rzymu. Wtorek, 20.03.2012, godz.20.30
  http://ostrzezenie.net/wordpress/2012/03/21/najswietsza-maria-panna-modlcie-sie-za-papieza-benedykta-xvi-ktoremu-zagraza-niebezpieczenstwo-wygnania-z-rzymu/

 4. Adam Ryglowski said

  A BARDZO DOBRZE , ŻE JEST TAK , JAK JEST .
  Ksiądz , biskup , kardynał – a potem Szef Kongregacji do Spraw Wiary stopował , albo pomagał JP II w prowadzeniu nas w wierze .


  Mając bandę vatykańską (zboki , masoni etc.) przeciw sobie, był BEZBRONNY – TAK JAK JAN PAWEŁ I .

  BENEDYKT XVI ŻYJE – bo od roku przed Jego abdykacją ,- miał ochronę BND (kontrwywiadu niemieckiego ) – i nie było jak „DZIADKA” UŚPIĆ .

  I to jest DOSKONAŁA SYTUACJA , gdy papież od Jezuitów ma na plecach oddech WŁAŚCIWEGO PAPIEŻA.

 5. L2P said

  Infantylne tlumaczenie, w koncu `dni mlodziezy` cala armia biskupow mogla poprowadzic a stanowisko Piotrowe nie, predzej propozycja lub sytuacja nie do odrzydzenia spowodowala te decyzje.

  [ widocznie Polak usluzy sprawie choc z oporami bo z zamachem ale Niemiec juz nie ]

 6. gosc said

  Jezus Chrystus Krolem Polski+Sw.Rosja+poswiecona Najswietszemu+ Sercu Maryi.

 7. Duce said

  Dla mnie cytowane słowa Benedykta XVI to jawna kpina. Już pierwsze zdanie zacytowane w artykule („Jestem wdzięczny Bogu za to, że nie ciąży na mnie odpowiedzialność, której nie mogłem już udźwignąć; że jestem wolny, że codziennie mogę kroczyć pokornie wraz z Nim własną drogą”) woła o pomstę do nieba. Dla mnie kluczowymi słowami w tym zdaniu są „własną drogą”. Nie drogą wyznaczoną przez Boga. Większość kapłanów zwyczajnie nie pnie się po stopniach hierarchii kościelnej wiedząc o swoich ograniczeniach takiej czy innej natury i nikt ich za to nie potępia. Jak nie potrafisz…

  „orzeczenie lekarza brzmiało: nie wolno mi już wybierać się za Atlantyk” – litości !
  A co mieli powiedzieć papieże żyjący setki lat temu gdy medycyna była w okowach? Wystarczyło zwykłe zapalenie płuc, żeby odejść z tego świata. Jestem przekonany, że niejeden papież ciężko chorował, a mimo to sprawował powierzoną mu władzę (nawet jeśli nie osobiście – ze względu na stan zdrowia). Najwyraźniej jestem człowiekiem „starej daty” bo do mnie tego typu argumenty „medyczne” nie docierają. Podobnie jak (nomen omen) Salomonowe rozwiązanie papieża Benedykta aby ustawić krzyż Pana Naszego Jezusa Chrystusa, zamordowanego przez wrogów ludzkości, przed ołtarzem (z postacią Zbawiciela skierowaną w stronę odprawiającego Mszę Świętą kapłana) tak aby obejść (czy aby na pewno ???) bluźnierczą praktykę stania tyłem do Ukrzyżowanego.

  Czy Syn Boży uskarżał się na „stan zdrowia” gdy go przybijano do świętego Krzyża?

  I na koniec słowa uznania dla prezydenta Putina: „Ma on w sobie coś z natury rosyjskiego chłopa” – brawo Herr Ratzinger, wyjątkowo dyplomatyczna opinia potomka herrenvolk.

 8. Greg said

  Zachęcam do uważnego przesłuchania.
  Tak krótko i tak wiele!
  .https://www.youtube.com/watch?v=SqSgkHy324k

 9. Dictum said

  We wrześniowym wydaniu z 2004 roku czasopisma „Inside the Vatican”, 9.IV. jest wywiad z ojcem Charles–Roux, który wyznał:
  Tak czy inaczej, jestem całkowicie pewny, że Jan XXIII wybrał dla siebie imię antypapieża z XV wieku całkiem świadomie, aby zaznaczyć, że był wybrany nieprawidłowo.
  Cofnijmy się o 190 lat, do 1820 roku. Wtedy to powstał masoński dokument pod nazwą „Alta Vendita” przedstawiający plan zawładnięcia Watykanu przez masonerię od wewnątrz, poprzez wprowadzenie na Stolicę Piotrowa papieża – masona. Na prośbę papieża Piusa IX został on opublikowany w 1859 roku w dziele Creitineau-Joly: „L’Eglise romaine et la révolution” /„Kościół rzymski i rewolucja/.
  W liście do autora, papież Pius IX wyraził aprobatę dla tej publikacji i potwierdził autentyczność tej szatańskiej instrukcji „Alta Vendita”, zarazem nie wyraził zgody na publikację nazwisk członków tej loży-sekty włoskich karbonariuszy zawartych w jej tekście. Oto istotne fragmenty tego obszernego planu:
  To, o co musimy zabiegać, czego powinniśmy szukać i o co zabiegać, tak jak Żydzi oczekują Mesjasza, to papież odpowiedni do naszych potrzeb/…/
  I tak, aby zapewnić sobie papieża wymaganej miary, należy wpierw ukształtować dla niego, dla tego papieża, generację wartą królestwa, o którym marzymy. Zostawmy na boku starców i ludzi dojrzałych; idźmy do młodych i jeśli to możliwe, nawet do dzieci/…/. Wykombinujcie dla siebie, niewielkim kosztem [dobrą] reputację, jako dobrzy katolicy i prawdziwi patrioci.
  Reputacja ta z kolei sprawi, że doktryny nasze dotrą zarówno do młodych kleryków, jak i głęboko do klasztorów. Po kilku latach ci młodzi księża siłą rzeczy przejmą wszystkie funkcje; będą rządzić, administrować, sądzić, zorganizują najwyższe zgromadzenia, zostaną powołani aby wybrać papieża, który będzie rządzić. A papież ten, jak wielu mu współczesnych, będzie z konieczności mniej lub bardziej przesiąknięty włoskimi i humanistycznymi zasadami, które właśnie zamierzamy puścić w obieg/…/
  Jeśli chcecie zrewolucjonizować Włochy, szukajcie papieża, którego portret właśnie naszkicowaliśmy.
  Jeśli chcecie ustanowić rządy wybranych na tronie nierządnicy Babilonu, pozwólcie, aby księża maszerowali pod waszym sztandarem, zawsze z wiarą, że maszerują pod sztandarem apostolskich Kluczy. Jeśli pragniecie, aby zniknęły ostatnie ślady tyranów i ciemiężycieli, zastawcie swoje pułapki, jak Simon Barjone; zastawcie je raczej w zakrystiach i zakonach niż na dnie morza: a jeśli nie będziecie się spieszyć obiecuję wam połów bardziej cudowny niż Jego/…/
  Będziecie głosić rewolucję tiary i kapy, maszerującą z krzyżem i sztandarem, rewolucje aktora trzeba będzie tylko lekko wzniecić, aby wywołała pożar na wszystkich krańcach świata.

  Czy zamach na konklawe w 1958 roku był początkiem tej rewolucji? Osądźmy sami „po owocach” Jana XXIII, Pawła VI, Jana Pawła II i Benedykta XVI. Po „owocach” Soboru Watykańskiego II.
  Abp M. Lefebvre w książce „Oni Jego zdetronizowali”15 pisał:
  Ten plan powstał z diabelskiej inspiracji i w sposób diaboliczny się wypełnia! (s. 145)

 10. Mańka said

  Prawdopodobnie Benedykt dostał cynka, że syjoniści polują na niego i może z tej podróży już nie wrócić. Wycofał się, przez co postawił ich w trudnej sytuacji i zagrał na czas. Namaszczono Bergolio, bo miał zrobić zasłonę dymna na holokaust chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Usunięcie Rosjan z Syrii (baza Tartus) oraz odcięcie ich od Krymu (Sewastopol) miały zamknąć pierścień śmierci wokół Rosji. Nie udało się, Rosja ten pierścień przerwała, a nawet umocniła się w relacjach z Turcją. Dzięki temu syjoniści nie przejęli Kremla, który był im tylko potrzebny do tego, żeby nacisnąć odpowiednie guziki i posłać rosyjskie rakiety na Chiny.

 11. błysk said

  Chcę bronić Benedykta XVI. W Naszym Dzienniku z dnia 10-11 września 2016r. ukazał się niesłychanie ważny tekst przemówienia ks. kardynała Roberta Saraha z dnia 5 lipca 2016r. ,z Londynu. Dodam,że kard. Sarah jest prefektem Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w Watykanie.i…murzynem. Ksiądz kardynał opowiada się za radykalną zmianą obecnej Mszy w duchu… „… jest możliwie jak najszybszy powrót do ukierunkowania księży i wiernych w tę sama stronę -na wschód albo przynajmniej w kierunku absydy -” ,dalej ” Do mnie zaś odwracają się plecami,a nie twarzą „/Jr 2,27/ ,dalej ksiądz kardynał wypowiada się za równowagą miedzy łaciną a językami narodowymi ,zgodnie z SV II.
  Jest także za klękanie do Komunii świętej”Tam gdzie postawa klęcząca i przyklękanie znikły z liturgii ,muszą zostać przywrócone ,zwłaszcza przy przyjmowaniu Pana Jezusa w Komunii świętej” .Czego wiecej nam potrzeba ? I jeszcze jedno ważne jego stwierdzenie ” Papież Franciszek poprosił mnie bym kontynuował nadzwyczajne dzieło liturgii podjęte przez Benedykta XVII”. W świetle powyższej wypowiedzi, rezygnacja Benedykta wygląda nieco inaczej , o czym on nie mówi : papież Benedykt postanowił ratować Kościół przed katastrofą , którą poznał z III tajemnicy fatimskiej, przede wszystkim poprzez przywrócenie tradycyjnej Mszy świętej/być może z niewielkimi zmianami /,ale nie czuł się na siłach,by tego dokonać i powierzył to Franciszkowi ,który prawd. z kolei powierzy to kard. Sarahowi .Bogu dziękuję za tekst wywiadu ,który poznałem przedwczoraj w sobotę ,10 września i który przywrócił mi wiarę w Kościół.

 12. Duce said

  Re: Błysk

  Pisze Pan: „W świetle powyższej wypowiedzi, rezygnacja Benedykta wygląda nieco inaczej , o czym on nie mówi”.
  Proszę to porównać z jego słowami (zakładam że wywiad został uczciwie przetłumaczony): „nie żałuje swojej decyzji, a była ona podyktowana przyczynami zdrowotnymi”.

  O co tu chodzi?, po co te gierki? Wierni są zmieszani, jedni głoszą upadek Kościoła, inni jego odnowę – ja rozumiem, że Pan Bóg ma swój plan odnośnie Kościoła i – jak twierdzi biskup Williamson, którego słów uważnie słucham – być może to nawet papież Franciszek będzie tym, który dokona rewolucji w obecnym Kościele i przywróci jego dwutysiącletnią tradycję, ale ja nie znam planów Bożych i wyciągam wnioski z tego co widzę i tego co czytam.

 13. NICK said

  ŻE CO???
  ” i – jak twierdzi biskup Williamson, którego słów uważnie słucham – być może to nawet papież Franciszek będzie tym, który dokona rewolucji w obecnym Kościele i przywróci jego dwutysiącletnią tradycję, ”
  (12). Duce.
  Link albo w mordę.
  Będzie link, wiarygodny – przeproszę. Na kolanach.

 14. Marian said

  „Także orzeczenie lekarza brzmiało: nie wolno mi już wybierać się za Atlantyk” – chodzi o strefy czasowe, których pokonywanie szkodzi zdrowiu, zwłaszcza gdy wraca się zza Atlantyku. Lekarz zabronił Benedyktowi tej podróży przede wszystkim ze względu na strefy czasowe. Kto wracał zza Atlantyku to wie, że organizm przez 3 dni wraca do równowagi.

 15. błysk said

  Re: Duce. Przyznaje Panu rację , co do tłumaczenia przez BVI swojej rezygnacji ,ale w świetle przemówienia kard. Saraha ,może to wyglądać inaczej. Papież ,oczywiście powinien mówić prawdę ,choć może wymienił tylko jedną z przyczyn.Sprawa jest zbyt doniosła,by nam to oceniać. .Pozdrawiam.

 16. NICK said

  No, następny. Marian. (14).
  Widzisz Mój Panie? Umiłowany. Ukrzyżowany?

  TRZA BYŁO NIE DAĆ SIĘ UKRZYŻOWAĆ. O ZDROWIE DBAĆ. DOTRWAĆ DO EMERYTURY. We Castel- Gandolfo.
  TRZA BYŁO NIE WYZNACZAĆ NAMIESTNIKA I JEGO NASTĘPCÓW!!!

  Włącznie z Benedyktem. Ducha Twego zatracili!

  A teraz? Wybierają. „Mniejsze zło”.

  Miliardowa banda.

  HUK.

 17. Isia said

  Re: 8 Pan Greg … dziękuję …

  … ks. Natanek …otwartym tekstem … o modernizmie i masonerii w Kościele …
  i … o „dramacie mojego pokolenia kapłanów” … w seminarium „połowa ubeków mnie uczyła”…

 18. Dictum said

  To wyjaśnienie abdykacji jest – mówiąc delikatnie – niepoważne. Wydaje mi się, że jeśli papież nie może uczestniczyć w jakichkolwiek imprezach poza Rzymem, to po prostu nie uczestniczy. Zostaje na miejscu i nadal jest papieżem. Urząd namiestnika Chrystusa chyba jest o wiele ważniejszy niż jakieś tam młodzieżowe (pobożne lub mniej pobożne) tańce.
  Nie chce mi się wierzyć, żeby ten człowiek o tak wielkim rozumie tłumaczył się tak marnie.

 19. NICK said

  Ale.
  Jednak. Pan Dictum. (19).

 20. Boydar said

  Jak sobie pomyślę, że Pan Gajowy jednak w końcu wróci, to ja chyba wezmę jakiś tydzień na żądanie.

 21. NICK said

  Ja to bym wziął dozgonnie. (21). Osobiście, znaczy.
  Pana bym zostawił, jak najbardziej.
  A męcz się, Lubelaku.
  Z gawiedzią. Byłeś tu przede mną, Panie.

  Pisz zatem.

 22. Boydar said

  Przed; to nieistotne. Przy frontalnym ataku wroga tylko zespół może podołać. Nec …

  A jeśli w dodatku składa się z samych właściwie indywiduów i ich niekonwencjonalnych metod … 🙂

 23. NICK said

  Pan wie, że działam lokalnie.
  TU rządzi Gospodarz.
  Sam zatem rozezna.
  A swym sposobem da znaki/znać.

  Tak czy owak. „Działanie” lokalne. Lepsze owoce przynosi.
  Nie tyle dobranoc co inne sprawy.

  „Pisz zatem.” Lubelaku. Pana opinie zaś? Są dobre. Wg mego mniemania.

  Teraz, wbrew pozorom, jest dość.
  Osobiście.

 24. Turysta Sakramentalny said

  Ad. Premizlaus
  „zostawali na powrót kardynałami”

  No nie bardzo!
  Jak to „zostawali”? Raptem był tylko jeden taki (Celestyn V). Nie był kardynałem, ani przed wyborem, ani po rezygnacji. I chciał zostać zwykłym mnichem …
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Celestyn_V

 25. Boydar said

  Z tą dobrocią moich opinii to zalecam ostrożność. Wszystko co ja sam mogę o nich powiedzieć, to to że są szczere. A czy prawdziwe, czas pokaże.

 26. Poziomka said

  Na prawdziwego papieża jeszcze czas nie nadszedł. Nadanie jego urzędu wprzeprowadził ostatni papież Grzegorz XVII wybrany na konklawe w 1958 roku. Niestety masoneria nie dopuściła kardynała Siri na tron papieski, podmieniono Go na agenta J-23 czyli Jaśka XXIII (ach to ulubione kabalistyczne 23!). Wszystko co po nim przyszło to już wolnomularska maskarada. Teraz należy cierpliwie czekać na pojawienie się białego papieża, który w ukryciu oczekuje swojego czasu, czasu w którym niejeden przejży na ślepka.

 27. Poziomka said

  @RomanK
  Zakład aktualny? Pamięta Pan?
  Tutaj, jak pozbywają się pierwszego przeciwnika Obamy w drodze do jego rzeciej kadencji:

  Drugi tzw. kontrkandydat czeka w kolejce.

 28. Rob said

  @7 Duce
  Czytaj uważniej.
  Słowa: „Ma on w sobie coś z natury rosyjskiego chłopa” dotyczyły patriarchy Moskwy i całej Rusi Cyryla a nie prezydenta Putina.

 29. L2P said

  A co to ..

  .https://www.youtube.com/watch?v=Jk6gQhKa9YQ&feature=em-subs_digest-vrecs

 30. jamek said

 31. MOMSAD na działce said

  Chwalił bergolony Putina bo mu tak kazali jego prowadzący-właściciele.
  Jedyne co mi się podoba, a jest związane z nim, to to, że upiększył „łacinę”. Teraz zamiast mówić „pie…dolony” mówi się „bergolony”. Czy to nie śliczne? Nobla winien dostać za to, jak Lejba Kochne, mimo, że alpag nie pije „Patykiem pisanych”.

 32. olagordon said

  Na youtube.com pojawił sie pod koniec sierpnia film (11 części x ok. 15 min każdy) zatytułowany ‚Fatima i Trzecia Tajemnica’ [Fatima and Third Secret Exposé]. W 6 albo 7 czesci jest o Putinie, który zlozył wizyte Franciszkowi w listopadzie 2013. Chcial rozmawiac z nim o Fatimie, ale Franciszek odmowil. Nieco wczesniej ambasada rosyjska w Rzymie skontaktowala sie z ks. Grunerem, szefem Apostolatu Fatimskiego by dowiedziec sie o co chodzi w Oredziu Fatimskim. I po tym spotkaniu przyjechal Putin.
  Przepraszam, wysiadl mi ALT.

 33. Rob said

  Tak dla jasności; ks Gruner nie znał treści III Tajemnicy Fatimskiej choć z pewnością miał doskonałą orientację co do jej prawdopodobnej zawartości.
  Z dobrze poinformowanych źródeł wiemy, że prezydent Putin poprosił papieża Franciszka o poświęcenie Rosji jednak ten miał odpowiedzieć, że „o Fatimie nie będziemy rozmawiać”.

 34. Boydar said

  Kogo jak kogo, ale Putina nie śmiał dmuchać – Panu Rob (34).

  … „Tylko Ojciec zna przyszłość” …

 35. Rob said

  @35
  Nie ma w tym sprzeczności…
  Maryja może znać przyszłość na tyle na ile zostanie jej to wyjawione przez Ojca…

 36. revers said

  Bp Richard Williamson jesteśmy u progu III wojny światowej. O modernizmie i liberalizmie.
  .https://www.youtube.com/watch?v=vpFVTwukreg

 37. NICK said

  Ksiądz Biskup Wiliamson, na swój sposób, dokonał syntezy obecnej kondycji Kościoła i Świata. Dokonał, powiadam.
  Syntezy, powiadam. Po swojemu.
  Tyle. Pochylić się. Przemyśleć.

  Głupio nie komentować, powiadam.

  Na pohybel usraelowi.

 38. Boydar said

  Zachowam zdanie odrębne, Panie Rob. Pluralizm demokratyczny przecież mamy 🙂

 39. Adam Ryglowski said

  Ad 38 ) ANALIZY – a nie syntezy OŚLA ŁĄKO – . A nie jakiś tam nicku – zniku , pomienianjący podstawowe pojęcia
  filozofii , logiki arytmetycznej , i innych nauk , na nich bazujących .

  A za te obelgi i pomówienia , masz ode mnie radę ( albo rad kilka) :
  – nie pij tyle
  – syntetyczne canabis/ drugi powodują nieodwracalne zmiany pod ‚deklem’
  – zmień „doktora” – bo aktualny ci szkodzi

  a poza tym życzę zdrowia ….

 40. L2P said

  Niktus i Bajdur.enie pomuskaja sie zagulgotaja i wciaz konca niema, na cos sensownego i po polsku.

  „szczerze ale niekoniecznie prwdziwie„ takie to przyt.d.upasy, zeby tylko Polacy, nawet na blogu nie doszli do

  wspolnoty pojec i pogladow, kierunek z gory ustalony pod zakrywka Pana Boga, ustawiamy towarzystwo jak

  chcemy..mniej czy wiecej ale po naszemu `parchatemu` A HU A HU..bez pieprzonego konca, kazdy temat to

  `podskoki i wycie`, to ma swa operacyjna nazwe, cos kreciego za szekle mos.sa.d z a.b.w i reszta do pomocy

  sparowali wytryski `wybranstwa `cyganskiego zw.zydokomuna.

  Powiedz jak masz cos do powiedzenie i spier.alaj od innych wypowiedzi atakami , grozbami, ironia,

  inwektywami, i co tam jescze…

  Po czynach czyli i slowie ich poznacie:) nasienie wcielone..

  ——
  Żółta kartka.
  Admin

 41. Boydar said

  Po polsku Ci brakuje ? Ależ proszę – ….. …… .. … .. . ….. …… ………… …. …. …….. ! I tego robaka też Ci zjemy !

 42. NICK said

  Namnożyło się tego badziewia. Oj, namnożylo… .

  Skoro taka linia Pana Gajowego to tak być musi.

  Nie, nie taka jest linia.
  Brak czasu u admina sprzyja obszczymurkom.
  Admin

 43. Marucha said

  Chciałbym przypomnieć, ze poprzedni papieże na ogół nie wędrowali po świecie, a już na pewno nie na drugą półkulę. Dlatego nie odczuwali ani trudów podróży, ani męczącego przesunięcia czasowego.
  Pielgrzymowanie rozpoczął JP II…

 44. Premizlaus said

  Re 43:
  Jak i wiele innych anomalii, jak spotkania międzyreligijne, ŚDM, itd.
  Katolicki Papież spędza swój pontyfikat w Rzymie.
  To nie Papież powinien jeździć do wszystkich, tylko wszyscy powinni jeździć do Papieża i padać przed nim na kolana.

 45. Poziomka said

  Można się śmiać lub nie ale Clintonowa podobno nie przeżyła 11 września!

 46. L2P said

  ad 40
  Żółta kartka.
  Admin
  Nie, nie taka jest linia.
  Brak czasu u admina sprzyja obszczymurkom.
  Admin

  no przejechane ale..
  nie bez powodu, mieli zbankowane, forma nie wykwintna, z braku tolerancji na dywersje
  i napastliwosci, jednych kosztem drugich, drylowanie i mataczenie. Jesli za mocno w obronie, to biore
  na klate, ide po lopate doly kopac.

  Doskonale wiadomo jaka jest Gajowki linia i prosze Pana Gajowego nie manipulowac.

  Do tego murki szerokim lukiem omijac i traktowc zaprozniowo i nie po znajomosci.

  Zaamiast meczu dopingowego,` z sedzia w rece`, [ jedni moga inni nie..tak ogolnie ]
  p/w nie placza w rekaw i sie docenia.

  A jesli zanizylem lot, to chwilowo, nad `gajowkowym krajem` i w gore mysli 🙂

 47. L2P said

  @40
  `Żółta kartka.
  Admin„

  Oj , Gajowy Panie ! dopiero co, dojrzalem `ostrzezenie` na nich, widac jaka robota, jak benzyna na ogien ukropnie..
  nie mam.a wyjscia ide w szereg.

  to warto wiedziec;

  http://zdzich.prawynurt.pl/spoleczenstwo/jak-rozpoznac-zyda-i-zydowke-cz-i,2171.htm ..alles klar i wsio g

  http://www.grupy.banzaj.pl/Jak,rozpoznac,Zyda,poradnik,dla,Polakow,23,1282211,2009_09.html .. #5

 48. Dictum said

  Nierozerwalność małżeństwa wyrzucamy do zsypu

  Z kolei w przypadku, gdy zachodzą „bardziej skomplikowane okoliczności”, a także gdy nie można uzyskać stwierdzenia nieważności wcześniej zawartego małżeństwa, opcja wstrzemięźliwości seksualnej faktycznie jest niewykonalna. Mimo to także wówczas możliwe jest dalsze rozeznanie. – Jeśli rozpozna się, że w konkretnym przypadku istnieją ograniczenia, które zmniejszają odpowiedzialność i winę, szczególnie gdy osoba uważa, iż popadłaby w kolejne uchybienia, ze szkodą dla dzieci z nowego związku, „Amoris laetitia” otwiera możliwość dopuszczenia do sakramentów pojednania i Eucharystii – piszą hierarchowie. Tłumaczą przy tym, że sakramenty te pozwolą tej osobie na dalsze dojrzewanie w wierze mocą łaski Bożej.

  http://gosc.pl/doc/3444940.Papiez-chwali-interpretacje-adhortacji-Amoris-laetitia

  Życie w grzechu ciężkim, symulacja sakramentu pokuty (symulacja, bo nie ma woli nie grzeszenia więcej) i świętokradzkie przyjmowanie Komunii świętej – metodą „dojrzewania w wierze”? Aleśmy czasów doczekali… Czyż trzeba lepszego dowodu na to, że posoborowie to religia nie mająca nic wspólnego z katolicyzmem?

  Napisał Dextimus dnia 14.9.16

  [Niebawem spodziewajmy się rozwalania kolejnych przykazań Dekalogu – kłamał – kto dzisiaj nie kłamie? ukradł – pewnie zmusiły go okoliczności, a może ukradł dla czyjegoś dobra, np. swojego, zabił – no, widać musiał, pewnie tak było trzeba itd., itd.],

 49. Dictum said

  Jeszcze ad. Dextimus

  Łamanie Dekalogu i świętokradztwo nazwane zostało „dojrzewaniem w wierze”.
  Któryś z księży (wojujący oczywiście z Bractwem św. PX) klękanie do Komunii Św. nazwał ostentacją grzechu pychy.

  Hołd składany Bogu jest grzechem pychy.
  Deptanie Świętych Przykazań – umacnianiem wiary.

  Kiedy ci biedni ludzie przejrzą i zobaczą, że woła ich do siebie samo piekło, a jeszcze powierzone im owce ciągną tam za sobą na zatracenie?

 50. revers said

  A kto pochwali mosze JP2,Benia, Franka?
  http://alternews.pl/uncategorized/papiez-franciszek-oznajmil-ze-jest-zydem-i-papieze-przed-nim-tez-nimi-byli/

 51. Joannus said

  Ad 49
  ”Kiedy ci biedni ludzie przejrzą i zobaczą,..”

  Dzieje się to dlatego aby na jaw wyszły zamysły serc wielu.
  Na pewno zobaczą na Sądzie Bożym, jeżeli wcześniej sami albo przez modlitwy i ofiary wiernych miłych Panu Bogu się nie nawrócą i przystąpią do naprawy tego co lekkomyślnie lub dla profitu psuli.

 52. Dictum said

  ad. 51.
  Panie Janie, miejmy nadzieję, że wśród tych pogubionych więcej jest ślepców (i za nich usilnie musimy się modlić), niż realnych wysłanników szatana (za takich też – z pewnym przymusem – choć może za nich jeszcze usilniej?).

Sorry, the comment form is closed at this time.