Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

WADA zezwoliła na przyjmowanie dopingu siostrom Williams i gimnastyczce Biles

Posted by Marucha w dniu 2016-09-14 (środa)

Tenisistki Serena i Venus Williams za zgodą Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) przyjmowały zabronione preparaty w celach terapeutycznych. O tym informuje agencja „R-Sport” powołując się na dokumenty udostępnione przez grupę hakerów Fancy Bear, która włamała się do baz danych Agencji.

Według tych danych Serena Williams w 2010, 2014 i 2015 roku za zgodą WADA przyjmowała oksykodon, hydromorfon, prednizon, prednizolon i metyloprednizolon. Jej siostrze Venus w latach 2010-2013 zezwolono na przyjmowanie prednizonu, prednizolonu, triamcynolonu i formoterolu. W dokumentach nie ma diagnozy, która byłaby przyczyną takiej decyzji Agencji.

Ponadto dokumenty świadczą o tym, że amerykańska gimnastyczka Simone Biles nie została zdyskwalifikowana pomimo pozytywnego testu dopingowego wykazanego w sierpniu 2016 roku i pojechała na Igrzyska Olimpijskie do Rio de Janeiro, gdzie zdobyła cztery złote medale. Również w latach 2012-2014 zezwolono jej zażywanie amfetamin/dekstroamfetamin. Wszystkie wspomniane substancje znajdują się na liście zakazanych substancji WADA.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski w odpowiedzi na pytania powiedział agencji „R-Sport”, że siostry Williams i Simone Biles nie naruszyły przepisów antydopingowych na Olimpiadzie 2016 w Rio de Janeiro.

http://pl.sputniknews.com

*                 *                  *

Były szef RUSADA: interesujące będą wyjaśnienia, jak taka „śmietanka” trafiła na Olimpiadę 

Według byłego szefa agencji RUSADA Nikołaja Durmanowa WADA robi nieuzasadnione ustępstwa na rzecz niektórych sportowców.

— Mamy przed sobą dość ciekawy fenomen: niektórzy sportowcy mogą przyjmować zakazane dla innych sportowców preparaty, jeśli udowodnią, że środki te są im niezbędne ze względów medycznych. W tym przypadku zezwolenie wydano siostrom Williams i Simone Biles. Ale cała sprawa polega na tym, że środki te są bardzo ciężkie. Oksykodon, hydromorfon, ritalin to substancje psychotropowe, leki przeciwbólowe, które są zazwyczaj przepisywane ludziom z poważnymi schorzeniami, którzy właściwie walczą o swoje życie. Są to pochodne morfiny i heroiny. W naszym kraju są one zakazane, a w Europie za ich nielegalne posiadanie można dostać nawet 14 lat.

—W związku z tym, z całym szacunkiem dla terapeutycznych wyjątków, chciałbym zapytać: jeśli sportowcom przepisywane są tak silne leki, może ich miejsce jest nie na Igrzyskach Olimpijskich, lecz na oddziałach intensywnej terapii? — powiedział Durmanow w wywiadzie dla stacji RT.

— Informacja jest bardzo interesująca, a jeśli jest autentyczna, a prawdopodobieństwo tego jest wysokie, trzeba posłuchać wyjaśnień, w jaki sposób taka „śmietanka”, choć formalnie zgodnie z przepisami, dostała się na Igrzyska Olimpijskie, — podsumował Durmanow.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 8 to “WADA zezwoliła na przyjmowanie dopingu siostrom Williams i gimnastyczce Biles”

 1. Bodzio said

  W takim razie obie czekoladowe siostrzyczki powinny występować na para-olimpiadzie.

 2. Głos Prawdy said

  Serena Williams – to w ogóle facet, który brał hormony, by się stać kobietą. U nich to jest modne – genderowa ideologia, wybierz sobie jaki chcesz płeć. U Szarapowej ogromny rozmach ręki i siła jak u bohatera, ale nawet ona nie wygrywa w walce z mężczyzną. trzeba po prostu pogrzebać sie w internecie i poszukać coś na ten temat materiały. Martina Navratiłova naprzyk. prawdopodobnie była hermafrodytą, ale nie mężczyzną. A w USA teraz w ogóle bez sumienia w sporcie.

 3. ojojoj said

  W komunistycznej podstawowce na wuefie uczyli nas ze sport to zdrowie, a olimpiada byla marzeniem niejednego mlokosa, a sie okazuje teraz ze oni wszyscy to jakies kaleki na dragach.

 4. WI42 said

  W linku pod trafnym tytułem „Doping według recepty” można przypomnieć sylwetki „bohaterów”.

  .http://politikus.ru/video/83999-doping-po-receptu-wada-razreshalo-amerikanskim-sportsmenam-prinimat-zapreschennye-preparaty.html

 5. L2P said

  jesli `swiat stoi na glowie` to na czym `sport` ?

 6. Boydar said

  Na kancie i niczym.

 7. NICK said

  Wada wadliwą jest.
  Najdelikatniej.

 8. Janczarski said

  WADA nie jest rasistowska!
  .https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/22/EUA_levam_ouro_na_gin%C3%A1stica_art%C3%ADstica_feminina%3B_Brasil_fica_em_8%C2%BA_lugar_%2828262782114%29.jpg/220px-EUA_levam_ouro_na_gin%C3%A1stica_art%C3%ADstica_feminina%3B_Brasil_fica_em_8%C2%BA_lugar_%2828262782114%29.jpg – Biles at the 2016 Olympics all-around

Sorry, the comment form is closed at this time.