Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marucha o Dziś Barbórka. Święto Peugote’…
  Marucha o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  Marucha o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  Hulajdusznik o Grand Finale, czyli pojedynek…
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  Carlos o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  prostopopolsku o Dziś Barbórka. Święto Peugote’…
  Greg o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  Agnieszka o Dziś Barbórka. Święto Peugote’…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 565 obserwujących.

Wolne tematy (79 – 2016)

Posted by Marucha w dniu 2016-09-14 (Środa)

Z dala od wyższej cywilizacji, ciesząc się piękną, letnią pogodą i bieszczadzkimi smakołykami, nie mam dziś jakoś chęci wrzucić jedno- lub dwuzdaniowego komentarza do aktualnej rzeczywistości…
Wpisujemy tu, jak zwykle, luźne uwagi. Byle z sensem.

picsart_09-14-02-26-05

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2016/09/11/wolne-tematy-78-2016/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2016/09/17/wolne-tematy-80-2016/

Gajowy Marucha

Komentarze 264 do “Wolne tematy (79 – 2016)”

 1. Marucha said

  Kochani!
  Nie wrzucajcie tych samych komentarzy po kilka razy. Jeśli za pierwszym razem nie przeszły, to nie przejdą i za drugim.
  Gajowy wróci i wszystko odblokuje (no, może nie wszystko :-))

  Zob. https://marucha.wordpress.com/cenzura/

 2. Maćko said

  http://jn.org.pl
  14 Postulatów Ruchu na rzecz Powszechnego Oddłużenia Polaków (POP)
  1. Zamiana toksycznych instrumentów pochodnych (kredytów pseudowalutowych) na kredyty złotówkowe oraz likwidacja polisolokat
  2. Powołanie parlamentarnej komisji śledczej

  Należy powołać komisję parlamentarną, która wyjaśni społeczeństwu kulisy procederu wprowadzenia przez banki na rynek toksycznych niby-kredytów pseudo-walutowych oraz opcji walutowych dla polskich przedsiębiorców. Szczególnego wyjaśnienia wymaga tutaj rola, jaką odegrał pracujący dla londyńskiego Goldman Sachs były premier RP Kazimierz Marcinkiewicz.

  cd na linku

 3. Maćko said

  Dalej ( cd. z punktu 2 )
  9. Przyspieszenie obiegu pieniądza

  Komplementarną metodą (poza suwerenną emisją) uzyskiwania środków budżetowych na realizację ambitnych celów społecznych jest zwiększenie szybkości obiegu pieniądza.

  Przyśpieszenie rotacji pieniądza (bardzo niskiej w Polsce – poniżej 3/rok) nie oznacza zwiększenia długu publicznego, deficytu czy podniesienia podatków. Jest to metoda wymagająca jedynie niezbyt skomplikowanych reform i zmian natury prawno – organizacyjno – podatkowej. Przede wszystkim należy zwiększyć częstotliwość wypłat wynagrodzeń (tygodniówki) w administracji publicznej i przedsiębiorstwach. Należy też przekształcić VAT w podatek konsumpcyjny odprowadzany do budżetu z podobną częstotliwością jak akcyza. Trzeba też zlikwidować zatory płatnicze poprzez wprowadzenie powszechnego, nieodpłatnego, państwowego factoringu, który będzie również ograniczał negatywne skutki ewentualnych upadłości przedsiębiorstw, aby nie odbijały się rykoszetem na otoczeniu rynkowym. Przyśpieszona cyrkulacja pieniądza, niczym świeża krew, lepiej odżywi tkankę gospodarki. Wpływy podatkowe, przy założeniu dwukrotnego przyśpieszenia obiegu, mogą zwiększyć się również dwukrotnie, licząc od części konsumpcyjnej PKB.

  Doc. Józef Kossecki o tym wykladal wiele razy. Kraj zyje bardziej predkoscia obiegu pieniadza niz iloscia pienidza czy wysokoscia PKB.

 4. marrkerr said

  Szwecja, edukacja szkolna: Przedstawienie teatralne o Polsce.

  Ksiądz katolicki pomaga polskim antysemitom zgwałcić żydówkę.

  Takie i podobne sceny są rozgrywane po całym świecie, a w Polsce prokuratora na to niema.

  http://www.gazetawarszawska.com/judaizm-islam/3300-zydowski-terror-w-polsce

 5. NyndrO said

  ” Kochani ” …oj to musi byc blogo…

 6. Marucha said

  Re 5:
  Nie jest niedobrze…

 7. AniaK said

  Co to ułożenie sztućców oznacza nie mam pojęcia. Ani to przerwa w jedzeniu, ani zakończenie.

  http://dorota.in/jak-ulozyc-sztucce-na-talerzu/

  Nic nie oznacza.
  Admin

 8. Głos Prawdy said

  Tysięcy gigantycznych ludzkich szkieletów zostały zniszczone w celu ochrony dominującej teorii ewolucji człowieka.

  Smithsonian institution (założony Kongresem USA naukowo-badawczy i oświatowy instytut i należący jemu kompleks muzeów) uznał, że zniszczył na początku 1900 lat tysięcy olbrzymich ludzkich szkieletów.
  Sąd najwyższy USA uchwalił ogłosić Smithsonian institution zakonspirowane dokumenty, datowane początkiem1900 lat, udowadniające, że organizacja brała udział w dużym historycznym schowaniu dowodów, co pokazuje, że olbrzymie ludzkie zwłoki w ilości dziesiątków tysięcy były znalezione po całej Ameryce i zniszczone za nakazem wysoko postawionych kierowników dla obrony panującej chronologii ewolucji człowieka.
  Podejrzenia, co wychodziły od Amerykańskiego instytutu alternatywnej archeologii (AIAA) o tym, że Smithsonian institution zniszczył tysiące olbrzymich zwłok człowieka, były przyjęte organizacją z wrogim nastawieniem, która odpowiedziała tamtą, że podała na AIAA do sądu za oszczerstwo i próbę zaszkodzić reputacji 168-rocznej instytucji.
  Według przedstawiciela AIAA Jamesa Charword, w czasie procesu pojawiły się nowe szczegóły, gdy szereg wewnętrznych instytutów smithsona uznali istnienie dokumentów, które rzekomo dowodzą zniszczenie kilkudziesięciu tysięcy ludzkich szkieletów o rozmiarze od 6 do 12 metrów wysokości (1,8-3,65 m; ok. mixednews), do których istnienia tradycyjna archeologia z różnych powodów nie chcę się przyznać.
  Punktem zwrotnym w rzeczywistości stała się demonstracja kości udowej człowieka o długości 1,3 m jako dowód istnienia takich gigantycznych ludzkich kości. Ten dowód wybił dziurę w obronie prawników instytutu, tak jak kość została skradziona z tej organizacji jednym z wysokich rangą kuratorów w połowie lat 1930-tych, który zachowywal ją całe swoje życie i napisał na łożu śmierci pisemne uznanie o operacjach ukrycia instytutu smithsona.
  „Straszne, co to robią z ludźmi”, piszę w swoim liście. „My ukrywamy prawdę o przodkach ludzkości, o gigantach, którzy zamieszkiwali ziemię, o których mowa jest w Biblii, a także innych starożytnych tekstach”. „W tym czasie byli na ziemi olbrzymi, zwłaszcza od czasu, gdy synowie Boży zaczęły wchodzić do córek ludzkich, rodziły im: to silne ludzie od czasów starożytnych”. Księga Rodzaju, rozdział 6:4
  Sąd najwyższy USA orzekł opublikować instytutu zakonspirowaną informację o wszystkim, co jest związane ze”zniszczeniem dowodów, co stosuje sie do doeuropiejskiej kultury”, a także elementów, „związanych z ludzkimi szkieletami większego, aniżeli zazwyczaj, rozmiaru”.

  „Publikacja tych dokumentów pomoże archeologom I historykom przejrzeć współczesne teorie o ludzkiej ewolucji I pomóc nam więcej zrozumieć kulturę Ameryki i pozostałego świata”, mówi dyrektor AIAA Gans Guttenberg.
  http://ladstas.livejournal.com/171861.html

 9. Głos Prawdy said

  Jak na Zachodzie za kłamstwo otrzymują nagrody [Głos Niemczech]
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=WMReucewEMU

 10. Dictum said

  ad. 7
  Zawsze ułożenie sztućców na krzyż czy „łebkami” do siebie oznaczało, że nadal jemy.
  Równolegle – skończyliśmy.
  Te szczegółowe godziny z minutami potrzebne, jak dziura w moście.
  Jeśli smakowało, wystarczy użyć słów, że smakowało, a nie jakichś głupawych szyfrów.
  Jeśli nie smakowało, też można powiedzieć (np. w restauracji) albo zmilczeć, jak jesteśmy podejmowani przez rodzinę czy przyjaciół.
  To takie proste, ale dziś byle kto poucza, wypisuje poradniki, podręczniki i to w dodatku niemądre.

 11. Dictum said

  http://www.bibula.com/?p=89592

  Dla dyskutantów o powołaniu Chrystusa na Króla.

 12. Głos Prawdy said

  Snowden prosi ułaskawienia u Obamy. Znudziło mu się w Rosji, mentalność nie ta, anglojęzycznych mało. Zobaczył wady i zaburzenia w Rosji. No cóż, nadużycia i poruszenia praw człowieka zawsze były na naszych terenach, jak echo minionych czasów, my z tym żyjemy i juz do tego przyzwyczaili się. System tak szybko się nie zmieni. A milośnikowi prawdy i sprawiedliwości Snowdenu przede wszystkim należy pamiętać jak postąpili z jego kolegami w USA, którzy próbowali powiedzieć prawdę i dziękować Putinowi, że jeszcze żyje. A wolność w Ameryce, tak jak i na Zachodzie – to taka iluzja.

 13. Greg said

  #11 Panie Dictum.
  Wcześniej trzeba pozbyć się tego raka!
  .https://www.youtube.com/watch?v=NNFL0j_Rj2w
  Kto ma to zrobić?

 14. NICK said

  Jewrojunia o Polsce.
  http://wpolityce.pl/swiat/308289-platforma-dopiela-swego-pe-przyjal-druga-krytyczna-rezolucje-o-sytuacji-w-polsce-napisano-w-niej-ze-paraliz-tk-zagraza-demokracji

 15. JO said

  +++

  +++

  ad.11. Podczas Pielgrzymki po Polsce Biskup Williamson spotkal sie z liderami, organizatorami…przynaleznymi osobami do Ruchu Intronizacyjnego…oraz na poludniu Polski przedlozyl sluchaczom wyklad w temacie Intronizacji.

  Na spotkaniu/wykladzie bylo okolo 60-100 osob w tym Ksiadz Plonka ( jak dobrze pamietam nazwisko), egzorcysta, podobno znajomy Biskupa Dziwisza.

  Spotkanie b interesujace.
  Ciekawe pod wieloma wzgledami wystapienie Ksiedza egzorcysty…, ktory wypowiadzial sie w tym, w temacie Golgoty Beskidow, co do ktorej nawolywal nie dopatrywac sie masonskiego przekazu, bo ich tam wg niego nie ma jezeli przypatrywac sie bedziemy pod wlasciwym katem :)))

  Zdjecia z Golgoty Beskidow – beda na Portalu Polak-Ortodoks…wraz z raportem z Pielgrzymki…

  Bedzie niedlugo w Internecie film z tego wykladu.

  JA

 16. JO said

  +++

  +++

 17. JO said

  re 16. Mialo byc to :

  „Niech żyje Polska ! +Richard Williamson”

  https://polakortodoks.wordpress.com/2016/08/26/niech-zyje-polska-richard-williamson/

 18. JO said

  Panie Gajowy, czy moge prosic o wyciecie linka pod zdjeciem z wpisu pod nr 16 ?

  Ok – admin

 19. Zerohero said

  Pytanie o handel polskimi dziećmi rozjuszyło pisowski aktyw. Marszałek dał pozawerbalny sygnał „krzysiu zrób coś z tym”.

  .https://www.youtube.com/watch?v=9Z-qXZzlNGg

 20. Dictum said

  ad. 13.
  To nie jedyny rak, ale jeden z podlejszych. To pchanie się „pobożnisiów” do czynności przeznaczonych wyłącznie poświęconym dłoniom kapłana z aprobatą i zadowoleniem hierarchii. Nie chcę źle myśleć o tych szafarzach, ludziach – moim zdaniem – przesiąkniętych pychą, ale jak inaczej myśleć?
  Znaj swoje miejsce, człowieku. Nie jesteś księdzem, to się nie pchaj w szeregi kapłanów.
  Pyta Pan, kto z tym zrobi porządek? Chyba sam Bóg.

 21. Greg said

  #19
  To WOŁA o pomstę do Nieba.
  Kanalie!

 22. Maćko said

  http://citizengo.org/pl/fm/37083-falszywy-znak-pokoju-wyraz-oburzenie-wobec-kampanii-afirmujacej-postawy-homoseksualne

 23. NyndrO said

  Panie Kierowniku, bylem tydzien w korku. Czasem mi sie zdarza. Jesli krzyczalem, niech Pan wybaczy.A inni..tez mi przykro, ale pewnie sie nalezalo. Niech Pan wraca wypoczety z nowa talia banow. Ja moge walnac autobana.

 24. Boydar said

  W korku ? Panie Dżindr0, nie wygodniej byłoby w butelce ?

 25. Bronisław said

  Re: 11. W zamieszczonym przez Pana. Panie Dictum materiale przyjęto rotę: „my, Polacy, stajemy przed Tobą (wraz ze swymi władzami duchownymi i świeckimi)1, by uznać Twoje Panowanie, poddać się Twemu Prawu, zawierzyć i poświęcić Tobie naszą Ojczyznę i cały Naród”.
  A dlaczego to w rocie tej nie ma jednoznacznego sformułowania z Tytułem: „Jezus Chrystus, Król Polski”, którego domagał się Sam Nasz Zbawiciel, a którego to Tytułu, autorzy tej roty „skrzętnie w nie zamieścili?!!! Treść powyższej roty została już właściwie przyjęta wraz z przyjęciem Świętego Chrztu przez Naród Polski!!! Skoro już Bogurodzica Maryja otrzymała od Narodu Polskiego w 1656 roku tytuł: Królowa Polski, to co stoi na przeszkodzie, aby i Tytuł Króla Polski otrzymał Jej Syn Jezus Chrystus?!!! Pozdrawiam bardzo gorąco Pana, Panie Dictum! Alleluja oraz Króluj Nam Chryste!!!

 26. Jan Rokicki said

  Ja to tylko zostawię, Lista zdrajców.

  EUROPOSŁOWIE, KTÓRZY GŁOSOWALI ZA REZOLUCJĄ PRZECIWKO POLSCE : 1. Michał Boni 2. Jerzy Buzek 3. Andrzej Grzyb 4. Krzysztof Hetman 5. Danuta Jazłowiecka 6. Jarosław Kalinowski 7. Agnieszka Kozłowska-Rajewicz 8. Barbara Kudrycka 9. Janusz Lewandowski 10. Elżbieta Łukacijewska 11. Jan Olbrycht 12. Dariusz Rosati 13. Czesław Siekierski 14. Adam Szejnfeld 15. Róża Thun 16. Bogdan Zdrojewski 17. Jarosław Wałęsa 18. Tadeusz Zwiefka 19. Bogusław Liberadzki 20. Janusz Zemke 21. Danuta Hubner 22. Julia Pitera 23. Krystyna Łybacka 24. Bogdan Wenta 25. Adam Gierek 26. Marek Plura 27. Lidia Geringer de Oedenber

 27. revers said

  Porty naftowe dla g5

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Zachod-apeluje-do-sil-Haftara-o-wycofanie-sie-z-portow-naftowych,wid,18502488,martykul.html

 28. JO said

  https://polakortodoks.wordpress.com/2016/09/12/apostolska-pielgrzymka-biskupa-r-williamsona-do-polski-roku-panskiego-2016-przeslania-informacje-cz-1/comment-page-1/#comment-85

 29. JO said

  ad.28. Film: Apostolska Pielgrzymka Biskupa R. Williamsona po Polsce – Wyklad w Lodygowicach – spotkanie z ruchem Intronizacyjnym…

 30. Dictum said

 31. NyndrO said

  Hhaha. 😉

 32. Maćko said

  1.Umieść kropkę albo > bezpośrednio przed linkiem do obrazka lub filmu, aby go na razie nie wyświetlać.

  2. http://superauto24.se.pl/moto-news/samochod-elektryczny-od-ursusa-premiera-za-kilka-dni_888871.html
  Macie już dosyć szkiców kolejnych „supersamochodów” z Polski, z kapitałem zagranicznym i pomysłem osób, które składają liczne deklaracje i nic poza tym? Tym razem mamy prawdziwą bombę. Wierzymy, że ten projekt dojdzie do skutku, bo firma Ursus nie tylko przetrwała okres tzw. transformacji, ale też wybiła się na zagranicznych rynkach. Producent znany z wytwarzania traktorów, ze świetnymi wynikami sprzedaży, ma zamiar w ciągu tygodnia, może dwóch, zaprezentować swoje auto elektryczne, będące odpowiedzią na rządowy program elektromobilności, ogłoszony przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego.
  Na początek wersja dostawcza. Nie rajdowa i nie wyścigowa. Ursus najpewniej zaprezentuje lekki pojazd użytkowy dla służb komunalnych, który może pełnić różne zadania w centrach miast, m. in. na starówkach. Oczywiście będzie dostępny także dla szerokiej grupy klientów, prowadzących działalność gospodarczą, m. in. w postaci kurortów wypoczynkowych.

  3. http://www.money.pl/forum-ekonomiczne-w-krynicy-2016/ursus-szykuje-premiere-samochodu-chce-nim,119,0,2149751.html

 33. Maćko said

  Jolanta Wilsz
  CHARAKTER NARODOWY POLAKÓW W ŚWIETLE POGLĄDÓW
  ALEKSANDRA KAMIŃSKIEGO – REFLEKSJE W KONTEKŚCIE KONCEPCJI
  STAŁYCH INDYWIDUALNYCH CECH OSOBOWOŚCI CZŁOWIEKA1
  Wstęp: Aleksander Kamiński – uczony, który wyprzedził swoją epokę
  Poglądy i koncepcje Aleksandra Kamińskiego – tworzone ponad 40 lat temu, jego system
  wartości, pomimo zachodzących przemian cywilizacyjnej, galopującej globalizacji, pomimo jej
  wielu negatywnych dla człowieka skutków, są aktualne do dziś i większość z nich będzie również
  obowiązywała w przyszłości, gdyż stanowią prawdy i wartości ponadczasowe.
  A. Kamiński był dociekliwym badaczem interdyscyplinarnym, opracowując podstawy teoretyczne
  swych koncepcji korzystał „między innymi z naukowego dorobku psychologii, pedagogiki,
  socjologii i nauk medycznych”2. Stanisław Michalski, zauważa, że „Kamiński wszedł
  na obszerny teren interdyscyplinarnych poszukiwań nauk współpracujących z pedagogiką; zapoczątkował
  także rozwój wielu refleksji szczegółowych, powstających na styku pedagogiki
  społecznej i innych – wspomnianych już – dyscyplin humanistycznych”3 i zwraca uwagę, że
  jego opracowania zawierają „wiele nowatorskich – na tle ówczesnej literatury przedmiotu –
  propozycji i analiz o charakterze interdyscyplinarnym, które dla współczesnych badaczy pełnią
  z pewnością funkcję inspirującą; w tym – jak sądzę – wyraża się trwała wartość dorobku historycznego
  Kamińskiego”4.
  A. Kamiński „zawsze był niepokorny, odważnie wyjawiał, że myśli inaczej, wielopłaszczyznowo”
  5, zwracał uwagę, że „żadna dyscyplina nie może mieć wyłączności w badaniu określonej
  dziedziny rzeczywistości”6 oraz, że „bez prób integracji nauki nie do pomyślenia jest….cd. na http://www.jolantawilsz.pl/attachment/id/31/0

 34. osoba prywatna said

  Cenny syrop buraczany – ostrożnie z sokami
  http://sekrety-zdrowia.org/cenny-syrop-buraczany-ostroznie-z-sokami/

 35. osoba prywatna said

  URSUS podbija Afrykę. Nie uwierzysz, że to polska reklama!
  http://superbiz.se.pl/firma/ursus-rusza-na-podboj-afryki-nie-uwierzysz-ze-polska-reklama-zdjecia-wideo_796329.html

 36. NICK said

  Niestety, Gospodarzu. (6).

  Muszę sobie założyć klapki. Na oczy?

 37. osoba prywatna said

  Oddychaj mniej by żyć dłużej.
  Większość ludzi sądzi, że im głębiej oddycha, tym więcej tlenu otrzymuje organizm, oraz że dwutlenek węgla jest szkodliwy.
  W rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie.
  http://sekrety-zdrowia.org/oddychaj-mniej-zyc-dluzej/

 38. osoba prywatna said

  A wykopki niebawem.
  http://sekrety-zdrowia.org/lecznicze-wlasciwosci-ziemniakow-przepisy/

  http://sekrety-zdrowia.org/ziemniaki-jak-gotowac-aby-zachowac-wartosci-odzywcze/

 39. Boydar said

  Ten artykuł od OP (37) właściwie wywraca do góry nogami wszystko co „wiemy”, prawie jak o katastrofie „tam”. Ale niestety, chyba własnie taka jest prawda.

 40. NICK said

  Podobnie jak Janusz Korwin-Mikke, Robert Iwaszkiewicz, Nigel Farage oraz szefowa francuskiego Frontu Narodowego Marine Le Pen.

 41. NICK said

  Doborowe.
  http://wpolityce.pl/polityka/308334-gierek-i-mussolini-przeciwko-polsce-sprawdz-kto-jeszcze-glosowal-za-antypolska-rezolucja-w-parlamencie-europejskim-zdjecia

 42. NICK said

  http://wpolityce.pl/kosciol/308355-redaktorzy-naczelni-znaku-wiezi-i-tygodnika-powszechnego-z-szacunkiem-przyjmujemy-komunikat-prezydium-kep-ws-kampanii-przekazmy-sobie-znak-pokoju

 43. NICK said

  Fajne! Dobrej nocy!
  https://www.bing.com/videos/search?q=johannes+brahms+lullaby&qpvt=johannes+brahms+lullaby&view=detail&mid=2F654EF336D40BAF2A842F654EF336D40BAF2A84&FORM=VRDGAR

 44. SAP said

  The McCoys – Hang On Sloopy (1965)
  .https://www.youtube.com/watch?v=7fFbTIGJOjM

 45. Boydar said

  Pan Gajowy napisał – „nie jest niedobrze”. Jak komu. Musi być niedobrze skoro nawet taki Talbot się niby nawrócił. Jako że Święta Inkwizycja jest „chwilowo nieczynna” nic mu z tego tytułu nie grozi, ale pośmiać się można

  http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/133750,za-malo-nienawisci-w-europie-a-tak-potrzebna-syjonistom

 46. Lara said

  Znakomicie te pierogi wyglądają. I te skwarki. 🙂

 47. Isia said

  … Panie Gajowy … „wczoraj” naleśniki … dzisiaj pierogi … czyli … kwintesencja polskiej kuchni … 🙂 …

 48. revers said

  Rusofobia w klipie
  https://vk.com/video-53474_456240196?hd=-1&t=3m21s

 49. Isia said

  … „mowa” sztućców …

  … jak prawidłowo ułożyć sztućce ? …

  http://www.smakizpolski.com.pl/czego-sluza-te-sztuce/

 50. Putrapolski said

  Szanowni!
  To jest mój pierwszy komentarz w Gajówce, więc liczę na serdeczne przywitanie! Jednocześnie od razu piszę, że się go nie spodziewam 🙂 W części się zgadzam z ogólnie panującymi tu poglądami, a w części nie.
  Z tego co zauważyłem, znaczna część Szanownych mieszka poza Polską. Jeśli moja obserwacja jest prawidłowa, proponuję błahe pytanie.
  Czy u Was w Kanadach, Stanach, Australiach, prezenterka znanej telewizji podczas wywiadu z politykiem zakłada na siebie na wpół przezroczystą koszulę, żeby wybić rozmówcę z ‚wątku’ ? 🙂
  . https://s18.postimg.org/mehmhcurt/olejnik.png

  ——
  Poprawka. Duża większość odwiedzających (niekoniecznie piszących) jest z Polski.
  Admin

 51. Isia said

  … ty i kelner, czyli kulturalnie i bez gafy w restauracji (savoir -vivre) …

  http://www.nowiny24.pl/styl-zycia/porady/art/5820199,ty-i-kelner-czyli-kulturalnie-i-bez-gafy-w-restauracji-savoirvivre,id,t

 52. Zerohero said

  Bohater Gazety Wyborczej z Waffen-SS
  http://www.prawica.net/5173

  generalnie chodzi jak zwykle o powtórzenie kolejny raz, że komunizm=Rosjanie i że nie było ZSRR ale „sowiecka Rosja”. Dowiadujemy się też, że walka z Rosją jest wartością najwyższą usprawiedliwiającą wszystko, nawet nazizm i waffen SS.
  Unia z Rosją, obecność w składzie imperium rosyjskiego nazywana jest infantylnie „niewolą”, a w Wietnamie amerykańscy żołnierze walczyli z Rosjanami.

 53. L2P said

  N>Y>N>Y>Matrioszka Hilarji wyszla z bloku kamiennego..[ oryginal zostal na gorze przy corusi w prywatnej klinice dla czubkow.. ] po 2 godz `bez parkisona`, chudsza, jak po wakacjach, z `pneumonia`, w/g doniesien, zaraz postanawia `zarazic` dziecko i to bez `waletow ochranki`, a tu byl komunikat N>Y> radio; hilaria dead, potem wycieli i rumor jest, ze gog i magog wali forse w Pier..go zulka Tima Kaina, oryginal Kainowy, wariat awaryjny lub celowy, no i na chodzie,…pisz tu o diable, kto to i po co to…:)

 54. Zerohero said

  @Putrapolski

  Witamy 🙂
  Na zdjęciu niewiele widać. Nie wiem jak pod koszulką to wygląda, ale niezależnie do ewentualnych walorów, fizjonomia pani Olejnik natychmiast sprowadza do wątku. a nawet do pionu. 😀

 55. Isia said

  Re: 51 … przepraszam … prawidłowy link …

  http://www.nowiny24.pl/styl-zycia/porady/art/5820199,ty-i-kelner-czyli-kulturalnie-i-bez-gafy-w-restauracji-savoirvivre,id,t.html

 56. La Reine Toronto said

  http://www.zerohedge.com/news/2016-09-14/duterte-turns-back-us-orders-philippines-buy-weapons-russia-and-china

  My Polacy wybierzmy sobie takiego wodza jak filipinski prezydent Duterte i pogonmy naszych wrogow myckowych na cztery wiatry.

  Warto otworzyc ten link.

  Polecam.

  Czytam tylko wpisy z komentarzem naszego Pana Gajowego Maruchy. Na inne szkoda czasu, ktory marnujemy poprzez blokade linkow bez wielokropek.

  Nick Pan nasz uparty wczoraj byl zgodny i przyjazny.

  Pozdrowienia z Toronto!

  P.S.
  Szukajmy Polaka z krwi i kosci na naszego przywodce!

  Moze za pare rokow….a dlaczego piszemy lat? sie doczekamy ?

 57. L2P said

  @
  56
  dobrze miec swojego Pana..a jak nie pluje i nie bije to ogromna radosc masochiejstyczna a to przydaloby sie na skale masowa kananajdzie a szczegolnie torono w parade pjardu i cos tam jajscze..

  .https://www.youtube.com/watch?v=bgbpI1shHEM

 58. MatkaPolka said

  Niesamowity artykuł – warty tłumaczenia na wszystkie języki – postaram się przetłumaczyć

  A Summary of the Rothschild crime syndicate in Israel

  Podsumowanie kryminalnego syndykatu Rotszylda

  CZYTAJ TO CO CZYTAJĄ ROSJANIE

  http://www.fort-russ.com/2016/09/a-summary-of-rothschild-crime-syndicate.html

  There has been so much that has already been written about the Rothschild crime syndicate that for those who aren’t part of the Great Awakening/ Truth Movement, it simply gets confusing and overwhelming. It is my intent to unravel that in this article and to speak to common people and not just the intellectual elite.

  Before I begin, I want to emphatically state the following: To those freemasonic architects of control whose aim has always been to lie and confuse the masses by muddying the truth, let it be clear that what I am about to discuss is NOT a “conspiracy theory” – a pejorative they commonly use when they crave to assassinate articulate debate. No, we are academics; we are not interested in “conspiracy theories”. However, we are very much interested in conspiracy facts! And may I remind you of the old Christian saying that the biggest trick the devil has ever pulled [throughout human history] was to convince the masses that he doesn’t exist. With that preface in mind, I now get into the crux of the matter.

  For approximately 250 years, the multi-faceted Zionist Rothschild crime family, with its prototypical Luciferian, anti-Christian, globalist aspirations, has desired to intertwine and morph itself into the global financial power structure as well as the mass brainwashing apparatus that we now call the controlled western mainstream media.

  And up to now, they have mainly succeeded. But in the last two decades or so, albeit slowly but surely, things are finally turning against them, thanks primarily to the general global awakening movement facilitated through an unprecedented proliferation of knowledge, courtesy of the information technology revolution.

  If we aim to truly expose the satanic Illuminati agenda and the New World Order mechanism that has been in making for centuries, then we must arm ourselves with the up-to-now hidden facts of not just the version of history that has been taught to us in our mainstream, so-called educational systems, but instead turn to the alternative, hidden version of history which used to only be known in various occult circles throughout the world, especially the Western so-called civilization. And it is nearly impossible to delve into such matters without stumbling into the name Rothschild. Yes, information was always power.

  George Orwell put it best in his legendary book, 1984: “He who controls the past controls the future. He who controls the present controls the past.” The Rothschilds are what I call the ultimate, obsessive-compulsive architects of control – so meticulous that there has been few examples in history.

  Note: Do not be alarmed by the word “occult” which literally means, “that which is [or has been) hidden”. By shedding light on the matter, this up-to-now hidden knowledge will no longer be occultic but apparent and self-evident. Hence we take away its occultic mystique and diabolic nature. Let us be comported by the Word of God as delivered through Apostle John:

  “The light shines in the darkness, yet the darkness has not overcome it” – John 1:5.

  Here are some brief and on-the-surface facts about the Rothschilds:

  In 1917, the British arm of the Rothschilds crime syndicate effectively arm-twisted and forcibly lobbied the British Government to promise to grant them Palestine in exchange to getting the United States to get involved in Word War I on the side of Britain and thus ensure British victory over Germany, et al. Thus the Balfour Declaration was created. This was a one-page official letter (business executive summary style) from the British Foreign Secretary at the time Arthur James Balfour to Baron Rothschild stating the following: “His Majesty’s government views with favour the establishment in Palestine of a national home for the Jewish people, and will use their best endeavours to facilitate the achievement of this objective.”

  Arthur James Balfour

  There was a big problem with this scenario: Palestine was never Britain’s to grant away. It rightfully belonged to the Palestinian Arabs who had dwelt there for centuries – approximately 2000 years to be exact! In walked in the Rothschild Zionists, usurping their way in as usual since this has been their traditional method for time immortal. Slowly but surely, they started to brutally and forcefully evacuate the land and take over. In the past several decades, the Zionists have murdered and victimized millions of Palestinians. They are still committing genocide to this day with the full blessing of Washington of course.

  According to English historian Simon Schama, the Rothschilds own 80% of what they have opportunistically called “Israel” – a blasphemy unto itself according to the true Torah Judaism which correctly believes (according to the Judaic biblical understanding) that after the destruction of the Temple in Jerusalem in 70 A.D. that a nation of Israel can ONLY be assembled by the Messiah himself and absolutely by no earthly authority.

  The creation of the Zionist State of Israel was massively unjust right from the beginning: an entity conceived in treachery and justified vis-à-vis the evil of the burnt offering, otherwise known as the Holocaust. This profound inequity continues to breed conflict today, as has been the case all along. It is no exaggeration to state that the founding of this Rothschild Zionist state itself, along with the blind and absolute ideological and financial support by many in Washington, may dangerously be a precursor to World War III, as we are all witnessing this possible trend in the Middle East.

  It’s hard to fathom that this puny Rothschild Zionist-created state which measures no more than 8019 square miles – all of it illegal and stolen of course – practically controls the Middle Eastern foreign policy mechanisms of the governments of the US, the UK, Canada, France, and many others. Apparently for now, size doesn’t matter. What matters is that the Rothschilds have always been fully behind this Frankenstein golem. In fact, they are the Frankenstein itself.

  At any rate, here are some facts about the broad spectrum of the power of the Rothschild crime syndicate:

  The Rothschilds own the Reuters and the Associated Press (AP), the two biggest news media agencies in the world which naturally have stayed subservient to their master’s propaganda talking points. The Rothschilds also have a controlling share in the Royal Dutch Oil Company, the so-called Bank of England, LBMA (London Bullion Market Association), the Federal Reserve, the European Central Bank (ECB), IMF, World Bank, and the Bank of International Settlements. The Rothschilds also have ownership of the majority supply of actual physical gold in the world. They own the London Gold Exchange which sets the price of gold every day! It is estimated that the Rothschilds own over half of the wealth of the entire planet – estimated by Credit Suisse to be $231 trillion which is controlled by the 85-year old Evelyn Rothschild, the current head of this crime family.

  In 2005, Forbes magazine ranked Mayer Amschel Rothschild, the original godfather of the family back in the 18th and early 19th century, as the number seven in its list of „The 20 Most Influential Businessmen of All Time“.Incidentally, Mayer Amschel Rothschild is referred to as the „founding father of international finance”!

  The Rothschilds were directly involved in financing the British in their “War of 1812” when England invaded Washington D.C. and burned our nation’s capital to the ground. Three years later (in 1815), the Rothschilds took complete control of the Bank of England.

  The Rothschilds were also directly involved in financing the Southern secessionists during the American Civil War (1861-1865). President Lincoln’s assassin, John Wilkes Booth, was in fact a Rothschild agent.

  After their hostile takeover of the Bank of England in1815, the Rothschilds have been expanding their banking control literally all over the world. Their method: Pressuring various countries’ corrupt politicians to accept massive loans, which they can never repay and thus go into a form of debt slavery to the Rothschild banking powers. If a leader refuses to accept the loan, he is oftentimes either ousted or assassinated. And if that fails, invasions can follow. Does that sound familiar?

  As stated above, the Rothschilds also exert powerful influence over the world’s major mainstream news media. By repetition, the masses are duped into believing horror stories about “evil dictators” – Saddam Hussein of Iraq, Moamar Gadhafi of Libya, and now Basher Assad of Syria, etc. Again, does THAT sound familiar?

  The Rothschild crime syndicate has had their hand in fomenting nearly every European war (two of which were designed to become world wars) during the past 250 years. They also install presidents and prime-ministers, install and dethrone kings (with Freemasonic puppet replacements), bankrupt nations through wars and rumors of wars, along with economic tools (their favorite modus operandi) such as interest rate manipulations, contrived economic bubbles followed by financial collapses, recessions, and economic depressions, in addition to currency exchange manipulations, and the list goes on an on.

  On the indirect, non-economic front, they have always worked hard [from behind the scenes of course] vis-à-vis the hidden hand of the immoral and godless modern Freemasonic movements to corrode long-cherished moral values, spread all manners of sexual perversions, spread moral relativism and ambiguity through the modern, secular educational systems, create and foment social, ethnic, cultural, political, and geopolitical divisions, divisiveness, and sectarianism.

  From the start, they aimed to destroy Western Christianity (Catholic and Protestant alike) which unfortunately to some extend they have succeeded. But we must be grateful for the resurgence and revival of Eastern Orthodox Christianity as a viable moral, ethical, and political force to be reckoned with, especially among the youth of Russia and Eastern Europe. In this area, they are utterly failing. This is one of the reasons for their fanatical Russia-phobia media campaign.

  And as for the true, revolutionary, modern Islam, the Rothschild Zionists perceive that as their greatest threat while all along, they foment and fund the most brutal and savage-like versions of false Islam such as Wahabism and Salafism via their Saudi and Qatari proxies via ISIS savage mercenaries. This is so since their ultimate geopolitical plan in the greater Middle East region is to first evacuate big chunks of it (vis-à-vis the chaos, lawlessness, and the wars that generate the current refugee crisis, as in Syria and Iraq, etc.) in order to once-and-for-all implement their so-called “Greater Israel Project” (from the Nile to the Euphrates) in order to directly control and spiritually abuse the powerfully esoteric energies of these very ancient and mystical lands. And their trump card: The so-called “Samson Option”, Israel’s deterrence strategy of massive retaliation with nuclear weapons against any country whose military may defensively attack Israel. These are but some exoteric examples of their wicked strategies.

  Back to some of the geo-economic strategies of the Rothschilds, here comes the Iran dossier. Could gaining control of the Central Bank of Iran (CBI) be one of the main reasons that Iran has been targeted and demonized by the western media and the warmongers in Washington and Tel Aviv? Objective researchers point out that Iran is one of only three countries left in the world whose central bank is NOT under Rothschild control. Before 9-11, there were reportedly seven: Afghanistan, Iraq, Sudan, Libya, Cuba, North Korea, and Iran – not that they would amount to much in the macroeconomic global sense.

  By 2003, however, Afghanistan and Iraq were completely swallowed up by the Rothschild system and by 2011 Sudan and Libya followed. In Libya, a Rothschild bank was established in Benghazi while the country was still at war!

  Again, objective researchers contend that Iran is not being demonized because they are a nuclear threat, as facts have proven over-and-over that Iran is clearly NOT a nuclear threat. And yet, the Rothschild-controlled mainstream media relentlessly keeps repeating this lie even after the signing of JCPOA, the acronym for the Joint Comprehensive Plan of Action between P5+1 and the Islamic Republic of Iran.

  What then is the real reason? Is it the trillions to be made in oil profits (oil theft), or the trillions to be made in war profits (a centuries long Rothschild specialty), or is it to start World War III for whatever diabolic financial incentive, or is it to simply destroy the CBI (Central Bank of Iran) so that no one is left to defy Rothschild’s money racket? It might be any one of those reasons or worst, it might be all of them!

  To sum up, what used to be pejoratively referred to as a “conspiracy theory” is now being discussed openly among credible academics, cutting-edge independent think-tanks, and ultimately the governments of the nations of the world.

  Lastly, an old John Maynard Keynes & E. F. Schumacher concept for a global currency called the Bancor may still be a global currency idea and along with it the controversial global central bank.

  The criminal godfather, Mayer Amschel Rothschild, famously said, “Give me control of a nation’s money and I care not who makes her laws.” Whoever continues to control the monetary system of the world will in effect control the policies and laws – globally speaking. What is the Rothschilds’ strategy in achieving this? One of the preliminary measures of incorporating a global currency seems to be the destruction of all currencies around the globe in order to justify its inception.

  As stated, calls for a global currency began to come about after World War II, when John Maynard Keynes and the British government proposed the Bancor as a world reserve currency. The current ongoing economic crisis, especially ever since the Great Recession of 2008, has set the stage for the demise of the dollar as the current world reserve currency in order to possibly make way for this proposed Bancor or whatever other name they come up with to make their propaganda more marketable.

  One thing is for certain, Washington and the Fed are in on the plan, as the Fed continues to devalue the dollar through “quantitative easing”, better put, printing more and more paper money. Washington continues to grow by spending more and more only to exacerbate the problem. Perhaps, this is all part of the Rothschild plan to destroy the dollar once-and-for-all. Timothy Geithner, former president of the NewYork branch of Fed as well as Barack Obama’s Secretary of Treasury from 2008-2012 openly endorsed the one world currency. Watch this brief video:

  Some argue that the US housing market bubble, US auto industry’s near collapse and the subsequent government bailout, Wall Street and banker bailouts, as well as the drastic reduction in manufacturing here in the US are all contrived events in order to systematically crush the US economy and the dollar, with the intend of making way for phase two of the ominous Rothschild takeover of the world’s monetary systems and the completion of a New World Order feudalistic dictatorship. The writing is certainly on the wall.

  Now, let the real people’s social, political, economic, and most importantly spiritual revolution begin. We are at the threshold – and some would say at the midst of – this grand new reality!

 59. L2P said

  @58
  artykul warto przetlumaczyc, synteza powierzchowna ale trafna naszej `diabelnej` historyji..

  [ dodam, ze opcja `planowania` tych wydarzen jest oczywista po glebszej analizie a z walut wprowadza `gryzacy pieniadz`
  na masowa skale (po Iranie itd..) od bit.e.coin-praktyka- juz trabia, ze to go..no samo robi wartosc z siebie..,
  do `emptycoin`just digit..i `lizaki na wiatraki`..

 60. NyndrO said

  …ja to w sumie maly pikus. Pan Mordka, jak poszedl w cug, to go z dwa miechy nikt nie widzial. Miejmt nadzieje, ze poturbowany, ale wroci.

 61. Boydar said

  Nie przypuszczam. Jak mówi stare przysłowie znad Buga – „jeden Chacheł nie czyni wiosny”.

 62. Siggi said

  Temu trza jaja ogolic na sucho i wiadomo jaka zastosowac procedure,zeby pamietal do konca zycia.

  http://prawy.pl/37132-minister-waszczykowski-obiecal-petrowi-poroszence-ze-wladze-polski-wiecej-nie-beda-sie-zajmowaly-rzezia-wolynska/

 63. Siggi said

  http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/isakowicz-zaleski/blogi/news-zatarta-pamiec-ministra-witolda-waszczykowskiego,nId,2274449

 64. Siggi said

  http://forsal.pl/artykuly/974662,bankopad-na-ukrainie-katastrofa-w-branzy-finansowej-rujnuje-cala-gospodarke.html

 65. Siekiera_Motyka said

  Dobrze wiedzieć że inni zauważyli że Niemcy i „Czysta Energia” to tylko żart.

  http://www.climatechangenews.com/2016/03/14/german-co2-emissions-rise-10-million-tonnes-in-2015/

 66. NICK said

  http://wpolityce.pl/swiat/308366-pogrzebowa-mowa-junckera-o-stanie-unii-jedyna-rada-szefa-ke-to-wiecej-integracji

 67. Boydar said

  Najlepiej z Bundestagiem 🙂

 68. Ad. 8, 9:

  Zostało Potwierdzone, że na przełomie XIX i XX wieku ZNISZCZONO w USA wiele tysięcy artefaktów Ludowej Archeologii Kalifornijskiej. Ludowa Archeologia upowszechniła się dzięki ODKRYCIOM w kopalniach złota w Kalifornii. Była ona traktowana i EKSTERMINOWANA jako Konkurencja Biblii a okazało się, że jest ona WIĘKSZĄ Konkurencją dla Biblii od Darwinizmu.
  Gdy Świat był ZASZOKOWANY klęską Francji w r. 1870 i odwrócił oczy od Archeologii Kalifornijskiej, to Bibliści, Darwiniści i Monarchiści Brytyjscy przystąpili do Skrytego Ataku na Archeologię Kalifornijską wg talmudycznego przykazania, ŻEBY PRAWDA I MĄDROŚĆ ICH ZESZŁY DO PODZIEMIA – a gdy to się udało i sprawa została Wyciszona przez niedopuszczanie na fora naukowe i prasowe – to artefakty zostały ZNISZCZONE.
  25 lat temu ja Nagłośniłem jednak tą sprawę w pierwszych 4 rozdziałach http://www.wandaluzja.com, i jakby na SKUTEK tego Archeologia Kalifornijska została znaleziona w Siedmiogrodzie w postaci CZYNNEJ techniki Elektrycznej i Nuklearnej z grobami OLBRZYMÓW, czego już się Wyciszyć nie dało. Na skutek tego Amerykanie musieli Ogłosić ZNISZCZENIE ARTEFAKTÓW ARCHEOLOGII KALIFORNIJSKIEJ przed stu laty.

 69. revers said

  Dopingi tylko dla wybranych …

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160914/3874541/doping-WADA-afera.html

 70. Boydar said

  http://forsal.pl/artykuly/974662,bankopad-na-ukrainie-katastrofa-w-branzy-finansowej-rujnuje-cala-gospodarke.html

  A my przeważnie widzimy jedynie armaty i dym wystrzałów. Szkoda tylko, że i niewinni ludzie kończą życie pośród tego wszystkiego.

 71. Boydar said

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/piotr-walentynowicz-skala-uchybien-i-nieprawidlowosci-jest-przerazajaca/4zd8bz

  Panie Piotrze Wu, w której piwnicy schował pan wózek. I czy nie obawia się pan że mogą go chcieć ukraść, razem z panem i resztą „wnuków”, tak np. w któryś piątek późnym popołudniem.

 72. Boydar said

  „… Bardack stwierdziła, że CT (tomografia komputerowa) płuc pani Clinton przeprowadzona w ostatni piątek wykazała, że ma ona „łagodne i niezaraźliwe bakteryjne zapalenie płuc”. Leczy się antybiotykiem.
  Lekarka potwierdziła, że Clinton cierpi poza tym na alergię pyłkową …”

  Generalnie mam w dupie towarzyszkę Hilarię i jej problemy. Jeśli już jednak mówimy o alergii pyłkowej to warto zastanowić się nad źródłem tego pyłu; cy to aby nie ten po WTC ? Ktoś w necie napisał ostatnio, że kandydatka nie przeżyła tego wyburzenia. Choć oczywiście mogła być to jedynie zawoalkowana metafora.

  A w ogóle, siostry, to macie niezły bardak w tym archeo.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Lekarz-nt-stanu-zdrowia-Clinton-zdrowieje-i-jest-w-stanie-pelnic-obowiazki-prezydenta,wid,18505408,wiadomosc.html

 73. revers said

  re70

  ależ panie Boydar „Plan Balcerowicza” też widaż , wykupić za grosze ukraiński sektor bankowy, a później to będyie tylko pełnia demokracji.

  http://wbj.pl/leszek-balcerowicz-may-become-the-prime-minister-of-ukraine/

  od kas fiskalnych, egzekutorów finansowych, kart kredytowych City bank Sachsa nikt się nie otrzesie z bankowej gliny kolejnego golenia na wschodzie.

 74. revers said

  ad73

  Currently, Kiev is very interested in Polish experience of ‘shock therapy’ (‘Balcerowicz’s Plan’).

 75. https://www.instagram.com/themermaidmelissa/

  Amerykanka z Florydy udaje z POWODZENIEM krowę morską czyli Manata, bo zaprzyjaźniła się nawet z jednym cielakiem, który dobierał się do jej biustu – więc może sierota?
  2 lata temu 2 światowe agencje nadały film, przedstawiający bardzo wychudzonego manata ratowanego przez ekipę lekarzy lub weterynarzy z lokalizacją: W WARSZAWIE lub POD WARSZAWĄ.
  Ponieważ manat został wyciągnięty z otwartej wody w terenie zadrzewionym więc nie było to zoo, bo wówczas nie byłaby to sensacja światowa. Manat był ze Starego Świata, gdyż miał płetwę ogonową wcięta jak u ryby, gdy manaty amerykańskie, które są trzymane w ogrodach zoologicznych, mają płetwy ogonowe Okrągłe.
  Film ten był pokazywany również na forum Maruchy jako ZAGADKA, więc może ktoś z Państwa wie, co na tym filmie było ??? Hipopotam liberyjski był zwierzęciem ARKTYCZNYM, który zimę PRZESYPIAŁ. Ja to tłumaczę tym, że kolaborował z bobrem olbrzymim, który gromadził na zimę stóg trzcin, które, fermentując, tworzyły OPARZELISKO, przy którym zimowało ptactwo. Hipopotam mógł zakopywać się w tym stogu i ZASYPIAĆ. Wyspa STOGI między Bałtykiem a Starą Wisłą może być tego reliktem.

 76. Boydar said

  To była ta słynna hydrozagadka, Panie Juliuszu.

 77. AniaK said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Lech-Walesa-w-tym-ukladzie-politycznym-nie-ma-szansy-na-prawde-w-mojej-sprawie,wid,18505282,wiadomosc.html?ticaid=117bbc

  „- Nie chcę do niczego kandydować, jestem już stary. Widzę wielu młodych ludzi, lepiej wykształconych, przygotowanych, którzy nie mieli możliwości startu.”

  Szkoda że pan Lechu nie zauważył tego 30 lat wcześniej. Wiek tu akurat nie ma znaczenia. Ludzie wiekowi z rozumem to prawdziwy skarb.

 78. AniaK said

  „- Naród musi zebrać podpisy – więcej niż ich (obecną władzę – przyp. red.) ludzi wybrało.”

  Naród może niech najpierw zrobi porządek z tą całą hołotą która go wykiwała, a potem z pomocą dobrych doradców postawi na jakość.

 79. Stomil said

  – roszczenia Polski wobec Niemiec
  – należy wdrożyć Konstytucję 1935 aby zachować ciągłość konstytucyjną
  – Konstytucja Kwaśniewskiego jest przyczyną rozkradania Polski
  – Traktat Wersalski a sprawa roszczeń
  – Polska ma około 120 ton złota zdeponowanego w innych krajach
  – dlaczego III RP nie może się ubiegać o odszkodowania
  – „złoty pociąg” to bajka
  – Trybunał Konstytucyjny jest nam niepotrzebny
  Konstytucja_kwietniowa– majątek II RP
  – gra polityczno-wojenna USA – Chiny – Rosja

  http://porozmawiajmy.tv/polskie-zloto-i-roszczenia-wobec-niemiec-jan-zbigniew-hrabia-potocki/

  Zapraszam do posłuchania rozmowy z Bogdanem Światopełk-Zawadzkim o Konstytucji kwietniowej 1935.

  pochodzenie rodu Światopełk-Zawadzkich
  działalność w Solidarności
  Józef Piłsudski popierał monarchię????
  uchwała Senatu o ciągłości II RP
  Konstytucja 3 maja była fatalna
  sprawa gen. Rozwadowskiego i gen. Zagórskiego
  kto wymyślił „Cud nad Wisłą”
  czym była afera Bergu
  czy prez. Kaczorowski miał prawo przekazać insygnia prez. Wałęsie
  czy Juliusz Sokolnicki był pełnoprawnym prezydentem II RP
  demokracja rozmydla odpowiedzialność
  demokracja ze swej istoty jest złem
  http://porozmawiajmy.tv/znaczenie-konstytucji-1935-bogdan-xiaze-swiatopelk-zawadzki/

  Wbrew obiegowym opiniom, więcej niż połowa środków finansowych (ponad 21 milionów dolarów), wydanych na działalność konspiracyjną w kraju (po napaści hitlerowskiej na Polskę we wrześniu 1939 r.), pochodziła z funduszy będących w czasie wojny w dyspozycji Rządu Polskiego. W kwocie tej blisko 18 milionów dolarów stanowiły zagraniczne depozyty zgromadzone w bankach: Brown Brothers Harriman & Co (BBH) (4 mln. dolarów, Guide to the Records of Brown Brothers Harriman 1696 -1973, MS 78, New-York Historical Society), JP Morgan & Co (5 mln. dolarów, J.P. Morgan & Co., 1894–1952, Box 1, folder 20–Box 3, folder 21; arranged chronologically), Banco de la República Oriental del Uruguay (BROU) (5 mln. dolarów, Archivo General de la Nación – AGN/Uruguay) i Lloyds Bank Ltd (4 mln. dolarów, JR Winton, Lloyds Bank 1918-69, Oxford University Press, 1982 oraz G Jones, Lombard Street on the Riviera. British Clearing Banks and Europe 1900-1960, Business History).
  http://krzysztofkopec.pl/history.html
  http://krzysztofkopec.pl/podstrony/historia/gieldy.html
  http://krzysztofkopec.pl/podstrony/historia/finanse.html

  Przyczyna tego stanu rzeczy leży po stronie niefrasobliwości, jeżeli nie kryminalnej nieudolności władz PRL i III RP szczególnie w ostatnich latach.

  Ocenia się, iż wartość majątku spółek prawa handlowego w Polsce przed wybuchem II wojny światowej (oszacowana m.in. na podstawie małego rocznika statystycznego na 1939 r., oraz danych dotyczących dochodów budżetu państwa z podatków za 1938 r.) wynosiła około 20 mld ówczesnych złotych, z czego hitlerowskie Niemcy przejęły majątek o wartości około 15 mld złotych a sowieci około 5 miliardów złotych. Brak wiarygodnych szacunków odnośnie wartości majątku znacjonalizowanego przez władze PRL po II wojnie światowej (m.in. dlatego, że majątek ten w wielu przypadkach był bardzo zniszczony w wyniku działań wojennych a przytaczane szacunki są bardzo rozbieżne).
  Akcje, obligacje, towar. Likwidacj polskich giełd po wybuchu II wojny światowej
  http://krzysztofkopec.pl/podstrony/historia/firmy.html

  Pieniądz i kredyt. Banki w II RP przed 1939 r.

  Biuro Ligi Narodów w sprawozdaniu na 31 grudnia 1938 r. szacowało, iż zapasy złota monetarnego II RP wynosiły w tym okresie około 445 milionów ówczesnych złotych i były prawie 3-krotnie wyższe niż szykującej się do wojny niemieckiej III Rzeszy, która w tym czasie dysponowała złotem o wartości około 152 milionów złotych. (Źródło: Biulletin Mensuel de Statistique nr 4, Geneve 1939 r). W przypadku II RP dane te obejmowały tylko złoto zgromadzone w sejfach Banku Polskiego. Po dodaniu złota zdeponowanego w bankach państwowych (np. Bank Gospodarstwa Krajowego) i prywatnych oraz podobnej operacji dotyczącej Niemiec, różnica ta jest jeszcze bardziej wyraźna i oscyluje jak 4 do 1. Wpływ na tę sytuację miało niewątpliwie wycofywanie depozytów z banków niemieckich i lokowanie ich między innymi w Polsce w drugiej połowie lat 30-tych, przez ludność narodowości żydowskiej i innych uciekinierów przed hitlerowskim terrorem.
  Po napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę 1 września 1939 r. całość polskiego systemu bankowego i kredytowego została podporządkowana interesom gospodarki niemieckiej a zasoby finansowe w nim zgromadzone zostały skonfiskowane

  Jak zaznaczyłem na wstępie. Po agresji hitlerowskiej na Polskę całość polskiego systemu bankowego i kredytowego została podporządkowana interesom gospodarczym Niemiec lub zlikwidowana. Aktywa i środki zgromadzone na rachunkach zostały skonfiskowane. Jeśli chodzi o depozyty obywateli i firm to zostały one bądź skonfiskowane, lub straciły na wartości w skutek wymiany pieniędzy na Reichsmarki na terenie Niemiec i tzw. „Młynarki” w Generalnym Gubernatorstwie.

  Podobnie stało się ze środkami pieniężnymi zgromadzonymi w polskich instytucjach finansowych na terenach opanowanych przez Sowietów. Przytoczone powyżej liczby najlepiej świadczą o tym, iż agresja hitlerowska na Polskę we wrześniu 1939 r. miała również silne podłoże ekonomiczne. Po prostu Polska w 1939 r. była na tyle zasobnym w środki finansowe krajem, iż jej podbój w realny sposób umożliwiał dalszą ekspansję na terenie Europy, w tym atak na Francję w 1940 r.

  Na zakończenie chciałbym zaznaczyć, iż chociaż od zakończenia wojny upłynęło już ponad 66 lat nie powstało w Polsce żadne znaczące opracowanie naukowe, które chociaż w przybliżeniu szacowałoby skalę rabunku finansów Polski i jej obywateli w czasie II Wojny Światowej. A jak widać powyżej są to kwoty ogromne.

  Krzysztof Kopeć

 80. Stomil said

  Mam przed sobą wywiad, którego Marcin Wolski udzielił gazowni, wywiad ten dotyczy rzecz jasna filmu Smoleńsk. Dowiedziałem się z tego wywiadu mnóstwa interesujących rzeczy, którymi się teraz z Wami podzielę. Przede wszystkim zaskoczyło mnie to, że aktor Opania, na którego w sieci poleciało sporo zgniłych pomidorów w związku z tym, że odmówił grania w tym filmie, a grać miał jak pamiętamy prezydenta Kaczyńskiego, jest przyjacielem Marcina Wolskiego.

  Zanim zacznę omawiać szczegóły niezrealizowanego scenariusza Wolskiego powiem jeszcze tylko co on napisał o zamachu. Otóż Wolski nie wierzy w zamach, a jeśli idzie o cała smoleńską aferę i oskarżanie Rosjan o zbrodnię, bardziej obawia się on prawicowych ekstremistów niż ludzi jawnie Rosji sprzyjających. To jest ważna informacja, bo ona nam mówi do czego i kogo Wolski aspiruje, a czego i kogo chce unikać. Wskazuje też na to, że to my będziemy głównymi wrogami środowiska promującego film, a więc gazowni i „naszych”.

  Otóż chodzi o to, że Wolski i Krauze przepisali z grubsza to co było w Człowieku z żelaza, dodając głównej bohaterce kochanka podstawionego przez służby, czy też może dodali kochankę jej partnerowi, nieważne. Chcieli tym posunięciem upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, po pierwsze – pokazać cycki i tyłek, co na pewno spodobałoby się młodzieży, po drugie udramatyzować nieco tę nudną historię.

  Tak jak napisałem wczoraj, wszystkie tropy emocjonalne, którymi podążają ludzie opisując ten film są fałszywe. Istotne są tylko tropy ikonograficzne. Do czego nawiązuje Wolski i Krauze? Do Człowieka z żelaza. Co to było ten Człowiek z żelaza? To był film przygotowujący mega-oszustwo pod tytułem „przemiany gospodarcze w Polsce” . Czy dziś się go jeszcze gdzieś puszcza? Podejrzewam, że nie, bo wstyd. Wolski, Krauze, Pawlicki i Łysiak świadomie nawiązują do tego filmu, nie dlatego, że uważają go za wielkie dzieło, ale dlatego, że ich film ma w założeniu spełnić taką samą rolę. Czy to znaczy,że oni są rozgrywającymi w tej sytuacji i o czymś decydują? Rzecz jasna nie. Oni tylko wykonują polecenie Międzynarodowego nr 1. A żadnej przemiany nie będzie, będzie tylko juma i oszustwo. O ile parę osób mogło się nabrać na film Wajdy o tyle na ten film nabiorą się już tylko osoby skrajnie naiwne i aspirujące.

  http://coryllus.pl/?p=3932

 81. Stomil said

  Reparacje wojenne

  W trakcie Konferencji w Poczdamie (17 lipca-2 sierpnia 1945) członkowie zwycięskiej koalicji antyhitlerowskiej uzgodnili sprawę reparacji i odszkodowań wojennych, które miały zostać wyegzekwowane od Niemiec. Niestety w wyniku ich decyzji środki finansowe GG weszły w skład masy upadłościowej III Rzeszy i zostały rozdysponowane według uznania powołanych w tym celu „Komisji Alianckich”, odwrotnie niż np. w przypadku kolaborującej z Niemcami Francji Vichy (La France de Vichy), której aktywa finansowe przekazano Francji w całości a zobowiązania finansowe III Rzeszy wobec Francji Vichy i późniejsze weszły w skład reparacji wojennych Niemiec dla Francji. Rządowi Niepodległej Polski cofnięto uznanie i prawo do zabierania głosu w tej sprawie. Komuniści, którzy z woli Stalina rządzili Polską po II wojnie światowej tylko raz w oświadczeniu z lipca 1945 r. podjęli sprawę odszkodowań wojennych. Szybko zostali spacyfikowani przez Stalina. Na jego wniosek Polskę wyłączono z bezpośredniego udziału w spłatach reparacyjnych. W późniejszym czasie Sowieci mieli przyznać komunistycznej Polsce 15% ze swojej części odszkodowań. Nigdy tego nie zrobili. Dr hab. Bogdan Musiał z IPN w artykule pt.: Haracz za „wyzwolenie” Polski ocenia, że na rozliczeniach z Moskwą, która ze swej puli przekazywała otrzymane od Niemiec odszkodowania wojenne, a jednocześnie narzucała drastycznie niskie stawki za polski węgiel, Polska straciła 600 milionów dolarów. Ten niekorzystny bilans pogłębiony został jeszcze przez sowiecki rabunek urządzeń przemysłowych, surowców i innych dóbr między Bugiem a Odrą.

  http://krzysztofkopec.pl/podstrony/historia/generalgub.html

  Jak ratowano polskie skarby kultury w czasie II Wojny Światowej

  W roku 1940 Niemcy podarowali hiszpanskim katolikom trzy wagony koscielnych kielichow, obrazow i ornatow. Oficjalnie mowiono w Berlinie o darze niemieckich katolikow. Naprawde chodzilo o zachecenie Hiszpanii do udzialu w wojnie u boku Hitlera. Darami byly dziela sztuki zrabowane w polskich i czeskich kosciolach

  http://krzysztofkopec.pl/podstrony/historia/kalicki.html

 82. Siggi said

  http://tojuzbylo.pl/wiadomosc/lebensborn-czyli-hodowla-aryjczykow-kradziez-polskich-dzieci-przez-niemcow

 83. Siggi said

  Mnie interesuje ministerstwo bez teki ,albo teka bez ministerstwa.
  ——-

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/spoleczenstwo/5484-poleca-glowy-ministrow-pis-jest-lista

 84. Siggi said

  https://www.partiakorwin.pl/dr-slawomir-mentznen-dlaczego-polski-rzad-zmusza-rosje-do-wojny-z-polska/

 85. matirani said

  https://www.rt.com/news/359373-australian-mp-climate-change-un/
  Bardzo interesujące. Australijczycy mają myślących ludzi w prlamemcie. Jaskółki?
  Oby nadeszła wiosna!

 86. Siggi said

  http://niezlomni.com/kazdy-obywatel-niemiec-do-dzisiaj-korzysta-ograbienia-europy-jego-glosna-ksiazka-wywolala-w-niemczech-burze-czyli-z-czego-finansowano-pierwsze-panstwo-opiekuncze-na-ziemi/

 87. Boydar said

  O, to (72) mister Poziomka zapodał – https://marucha.wordpress.com/2016/09/11/papiez-emeryt-benedykt-xvi-w-swoim-ostatnim-wywiadzie-chwali-putina/#comment-614834

 88. awkzim said

  Przepraszam, iż zabieram głos z pytaniami, są rzeczy których nie rozumiem.
  Ad 73 Czy istnieje jakiś dokument rządowy opisujący coś co jest nazywane plan Balcerowicz.
  Ad 78 Czy może Pani wyjaśnić, mnie prostemu żuczkowi, pojęcie Naród w rozumieniu Naród Polski.

 89. https://polakortodoks.wordpress.com/2016/09/15/apostolska-pielgrzymka-biskupa-r-williamsona-do-polski-roku-panskiego-2016-przeslania-informacje-cz-2/

 90. JO said

  https://polakortodoks.wordpress.com/2016/09/15/apostolska-pielgrzymka-biskupa-r-williamsona-do-polski-roku-panskiego-2016-przeslania-informacje-cz-2/

 91. WI42 said

  @1 Admin.
  Przepraszam – biorę dużą część winy na siebie. Myślałem, że coś robię źle i próbowałem kilka razy.

 92. TamTam said

  JO I DICTUM – WUJKI, PO CO TE FOTKI??????

 93. Maćko said

  Panie JO – daloby sie bez tych zdjec? To z 88 wyjatkowo malo przydatne. Troche szacunku dla czytelników…

 94. Boydar said

  Zwłaszcza ateiści czują dyskomfort … na drzewo ! Panie JO, jeszcze pięć poproszę ! Może Go pokręci na dobre.

 95. Siggi said

  Ja to lubie.Fascynujace dane n/t temat.Warto poglebic I rozwinac zagadnienie,dzieki czemu mozem se wyjasnic wiele kwestii obecnych I na przyszlosc.
  ———-
  https://myslenienieboliblog.wordpress.com/2016/05/09/niestabilna-ziemia-naukowa-pomylka/

 96. Siggi said

  Antek-STRATEG !

  http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/1,141637,20691162,powstaniec-warszawski-nie-otrzyma-awansu-oficerskiego-macierewicz.html

 97. matirani said

  Jackiewicz odwołany z funkcji ministra Skarbu Państwa
  Podaje Nasz Dziennik:

  Podjęłam decyzję o odwołaniu Dawida Jackiewicza z funkcji ministra Skarbu Państwa – poinformowała w czwartek premier Beata Szydło.

  Potwierdziła, że MSP ma być zlikwidowane do końca tego roku.

  – Proces ten będzie nadzorował szef Komitetu Stałego RM Henryk Kowalczyk – dodała.

  Jak wyjaśniła, Kowalczyk nie zostanie ministrem skarbu, a będzie sprawował nadzór nad likwidacją resortu.

 98. ekler said

  Ministerstwo Skarbu Państwa zlikwidowane do końca roku – PO-PIS wyprzedał cały majątek Polaków?

 99. SAP said

  Nowa produkcja Sia. Robi wrażenie.
  Sia – The Greatest
  .https://www.youtube.com/watch?v=GKSRyLdjsPA

 100. Zerohero said

  pod jakim względem robi wrażenie?

 101. osoba prywatna said

  Leon Popek o Wołyniu: Te „doły śmierci” to nasze groby. Mamy do nich prawo.
  A z taką jawną niechęcią czy wrogością ze strony Ukraińców ile razy się pan spotkał przez te wszystkie lata?

  Tylko jeden raz. W czasie pogrzebu po ekshumacji w 1992 r., zostaliśmy zaproszeni na obiad. Siedzieliśmy z Ukraińcami i szczerze rozmawialiśmy. Nagle jeden z nich powiedział nam, że był dwadzieścia lat na Syberii, bo zarżnął kilku Polaków i zaraz dodał, że nie żałuje, choćby miał siedzieć jeszcze raz tyle lat, to zrobiłby to samo. Gospodarze próbowali załagodzić jakoś sytuację, tłumaczyli, że jest pijany i szybko go wyprowadzili.
  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/leon-popek-o-wolyniu-te-doly-smierci-to-nasze-groby-mamy-do-nich-prawo/rshnfy#.V9Q6pRweTWU.twitter

 102. Maćko said

  97 0H – Zombies zawsze wzbudzaja emocje. 😉
  ***
  Ktos moze wpasc tam na zakupy?

  Ponad 600 firm z 30 krajów zaprezentuje swoje wyroby podczas rozpoczynającego się dzisiaj XXIV Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. W trakcie targów rezultaty prac nad projektami dotyczącymi m.in. przyszłości rozpoznania obrazowego w Siłach Zbrojnych RP oraz pozyskiwania zasobów obronnych w Grupie Wyszehradzkiej przedstawią eksperci Narodowego Centrum Studiów Strategicznych. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach to od lat najważniejsze wydarzenie w branży zbrojeniowej w Polsce i jedno z najważniejszych w Europie obok Paryża i Londynu. Swoje produkty i technologie związane z obronnością do 9 września prezentuje 609 wystawców – koncernów zbrojeniowych z 30 krajów świata.

  Artykuł opublikowany na stronie: http://www.naszdziennik.pl/ekonomia-gospodarka/165943,o-obronnosci-w-teorii-i-praktyce.html

 103. JO said

  ad.90. To zdjecie z Dover – portu z ktorego wyplynalem promem.

  Coz, to relacja z Pielgrzymki do Polski a nie jaks mila bajka… Jak bede pisal bajke to wkleje zdjecia mile oku :))

  Nie mialem translokacji I to milej oku :)))

  Ostrzegam, ze po wejsciu na witryne Polak-Ortodoks tego artykulu, jest zdjecie wspolczesnych „Anglikow”-Londynczykow, ktore tez moze sie komus nie spodobac….

  Tacy beda „Polacy” jak sie nie postawimy Biskupowi Dziwiszowi :))) I spolce…:

 104. Zerohero said

  http://www.pch24.pl/salonowym-mediom-przeszkadza-rozaniec-w-zwiazku-z-przygotowaniami-niemiec-i-rosji-do-wojny,45931,i.html#ixzz4K8eC53rc

  Rozumiem, że dewotom nie mieści się w łepetynie modlenie o to by USA przestały szykować się do wojny. USA szykują się zapewne do obrony pokoju. Takoż Izrael. No to dorobiliśmy się USraelskich katolików, którzy niby modlą się o pokój, a szczują. Jeszcze to chamskie dorabianie gęby krytykom. Tak, już ja widzę jak Wyborcza tępi rusofobię.

 105. SAP said

  Najbardziej to scena, w której dzieci padają na ziemię i widać ścianę z dziurami po kulach. Ponoć to dla upamiętniania dzieci z Orlando. Zresztą Sia zawiera w swoich produkcjach jakiś przekaz, który trzeba odczytać z gestów tancerki lub tancerzy. W kawałku Big Girls Cry i innych można doszukać się odniesień do programu Project MKUltra. Nie jest to wesoła piosenka o pieskach i kotkach, choć w swojej klasie muzycznej doskonała.
  Zapodam zatem coś prostszego z prostym przesłaniem. Tu z kolei wrażenie zrobiły słowa tekstu: kto nie zna prawdy, ten nie zna miłości.
  Black Eyed Peas: Where is The Love Lyrics
  .https://www.youtube.com/watch?v=kzXNvBBs8PY

 106. SAP said

  Swoją drogą ta druga piosenka to doskonałe przesłanie do starszych braci.

 107. Janczarski said

  39. Boydar said … Ten artykuł od OP (37) właściwie wywraca do góry nogami wszystko co „wiemy”, prawie jak o katastrofie „tam”.

  Panie B. Jeśli coś jest napisane do góry nogami to można to czytać w lustrze, albo położyć się na plecach i czytać od spodu. Myślę, że chodziło Panu o przeciwieństwo tego co wiemy, co nam media wciskają.
  A tak przy okazji polecam naiwny serial telewizyjny „Kesem”, w którym pokazana jest walka o władzę w imperium otomańskim. Wyznaczony padyszach tradycyjnie nakazywał wymordować braciszków, kandydatów do tureckiego tromu. Mimo upływu prawie 400 lat [Bitwa pod Chocimiem (1621)] nawyki mordowania konkurentów do władzy mają się dobrze i w Lechistanie. W przypadku katastrofy, to chcę zwrócić uwagę wszystkim tym co bywali na studium wojskowym, lub przeszli służbę wojskową co następuje. Żołnierz po przysiędze wojskowej musi wykonywać rozkazy kaprala, a nawet i generała. Każda niesubordynacja żołnierza jest karana bezpośrednio przez dowódcę, sąd wojskowy podczas pokoju, a w czasie wojny przez sąd polowy. W czasie bitwy za opornymi postępuje żandarmeria wojskowa, MP itp. i strzela im w łepetyny. Przypadek pilota Protasiuka nie wymaga szczególnego komentarza, bo za nim stał jego dowódca, generał (to dla pana Mieta z USA).

 108. Janczarski said

  http://militarymaps.info/

 109. Janczarski said

  https://adnovumteam.wordpress.com/2016/09/14/syria-351-dzien-sprzatania-swiata/
  Kalifat Europa
  . https://pp.vk.me/c627827/v627827905/380dc/lPu9geqEJXY.jpg – tylko dla +18 lat

 110. Boydar said

  Jedno z ostatnich (przynajmniej tak się wydaje) wystąpień Dugina. Ameryki wprawdzie nie odkrywa, ale …

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/133769,co-sie-dzieje-na-swiecie-15-09-2016

  Nie mogę odczytać przesłania, bo że jest to prawie pewne.

 111. osoba prywatna said

  Muzułmanie atakują Rosjan! Zobaczcie jak to się skończyło..?
  .https://www.youtube.com/watch?v=5CMuvCu4GBQ

 112. AniaK said

  http://historia.wp.pl/sort,14,title,Marta-Dzido-Potrzebujemy-kobiecej-historii-Solidarnosci,wid,18504556,wiadomosc.html#opinie

  „W książce przytacza pani słowa Anny Walentynowicz, która – gdy jej zaproponowano przywództwo strajku w sierpniu 1980 r. – powiedziała, że ”ranga sprawy spadnie, jak na czele będzie baba. Musi być mężczyzna”.”

  Mężczyzna OK, ale pod warunkiem że jest trochę mądrzejszy od kobiety. Szkoda że Pani Annie zabrakło wiary w kobiecą moc. Takiego podziału, upodlenia robotnika, wyzysku człowieka przez człowieka…….mógł dokonać tylko facet z kurzym móżdżkiem.

 113. AniaK said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Lech-Walesa-w-tym-ukladzie-politycznym-nie-ma-szansy-na-prawde-w-mojej-sprawie,wid,18505282,wiadomosc.html

  „Wałęsa: ludzie KOD zachowali się dzielnie, kiedy wymyślono sprawę Kiszczaka”

  Bardzo dzielnie się zachowali biorąc w obronę największą karykaturę Solidarności 🙂

 114. NICK said

  Widzę, że szanowny Pan SAP też jest zróżnicowany.
  Muzycznie.
  Ahoj. Zatem tu taki rodzaj pastiszu:
  http://blog.surgepolonia.pl/2013/06/patriotyzm-na-rockowo/

 115. osoba prywatna said

  Wielka Brytania: muzułmanie solidaryzują się z Polakami po ostatnich atakach
  ~~~pracownik RURY : Pracowałem kilka lat na RURZE w Rosji i Ukrainie. W Rosji i wschodniej Ukrainie czuliśmy się nawet bezpieczniej niż w kraju. Rosjanie byli dla nas przyjaźni i często byliśmy zapraszani prywatnie. Natomiast pracownicy z baz bliżej Lwowa bali się pojedynczo wychodzić wieczorem , były przypadki pobicia naszych przez tamtejszych Ukraińców. Teraz zohydza nam się Rosjan i każe kochać Ukraińców zachodnich a tych nam przyjaznych ze wschodu nazywa się terrorystami. Natomiast Anglicy zawsze nami pogardzali .Traktowali zawsze Polaków jak swoich kolonialistów. Nawet jak przyjeżdżali turystycznie do Krakowa to zachowywali się jak świnie, lekceważąc nasze prawo i zwyczaje.

 116. AniaK said

  „W tym układzie politycznym nie ma szansy na prawdę – powiedział w Poznaniu Lech Wałęsa pytany o to, czy i w jaki sposób można ostatecznie zakończyć sprawę TW „Bolka” i dokumentów znalezionych w mieszkaniu gen. Czesława Kiszczaka.”

  Nie ma wyjścia. Trzeba stworzyć układ polityczny satysfakcjonujący pana Wałęsę. Jak się dowie prawdy o sobie to mu oczy wyjdą z orbit 🙂

 117. NICK said

  Chodzi mi o SABATON. (109).
  A, pastiszu to napisałem dla niekumatych. Nie do Pana.

 118. osoba prywatna said

  Sąd przedłużył areszt politykowi Mateuszowi Piskorskiemu za działalność na rzecz wywiadu Federacji Rosyjskiej przeciwko Polsce. W tym samym czasie inny rozpatruje wniosek tego podejrzanego o zarejestrowanie partii politycznej Zmiana. Chce to zablokować Prokuratura Krajowa. (http://www.tvn24.pl)
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/zmiana-aresztowany-prokremlowski-polityk-rejestruje-partie,675455.html

 119. AniaK said

  Re113:
  Obecny układ polityczny i mnie nie satysfakcjonuje.

 120. osoba prywatna said

  O tym jak Waszczykowski robi z siebie idiotę
  http://ndp.neon24.pl/post/133772,o-tym-jak-waszczykowski-robi-z-siebie-idiote

 121. osoba prywatna said

  Ukrainka mieszkająca w Polsce założyła międzynarodową grupę „Polski Rasizm”
  http://pikio.pl/ukrainka-mieszkajaca-w-polsce-zalozyla-grupe-miedzynarodowa-grupe-polski-rasizm/

 122. revers said

  W Wolsztynie niewolnicy z ukrainy traca reke przy 90h/na tygodzien pracy

  http://wyborcza.pl/7,87648,20678735,dima-niewolnik-z-ukrainy-pracowal-90-godzin-tygodniowo-az.html?disableRedirects=true

 123. Premizlaus said

  Re 100:
  Szkoda tych ludzi, bo nie mają swojej tożsamości, swojego jednolitego pochodzenia. Mieszanie ras jest zdzierstwem, jest katastrofą i barbarzyństwem.
  Jedna znajoma mojej kuzynki właśnie doczekała się takich mulatów. Co jej padło na łeb, to nie wiem. Miała narzeczonego, Polaka, to z nim zerwała i wolała się dać jakiemuś negroidalnemu. A teraz mieszka w Polsce z dwójką mulatków. Taki czyn objawił jej moralną degrengoladę. Takie kobiety nie zasługują już na miano Polek. Nie czuje nienawiści do tych dzieci, bo niczemu nie są winne. Współczuje im, że są z mieszanki rasowej, bez jednolitego pochodzenia etnicznego. Jednak jak na razie to przypadek incydentalny, ale tak, trzeba robić wszystko, bo to nie rozlało się po Polsce, jak grzyby po deszczu. Takie „Polki”, czy „Polaków”, to deportowałbym z Polski do Afryki razem z tymi dziećmi. Przykro mi, ale ja nie widzę po prostu tego, by mulata uważać za Polaka, który mieszka i gospodarzy na ziemi polskiej. Po prostu nie widzę. Mimo, że nie czuje nienawiści, bo nie wolno nienawidzić, ale nie mogę równocześnie znieść widoku, że na ziemi polskiej wychowują się niebiali.

 124. osoba prywatna said

  „Topaz” – żołnierz Grupy Dywersyjno-Szturmowej „RUSICZ” przemawia w imieniu własnym, broniących przed wspieranym przez światową lichwę ukraińskim bandero-nazizmem żołnierzy oraz udręczonych mieszkańców Donbasu – których domy, szkoły, przedszkola i szpitale codziennie są ostrzeliwane przez ukraińską artylerię. Wszyscy są już zmęczeni i źli przedłużającą się męką i złudnym zawieszeniem broni.Ta złość może już wkrótce znaleźć swoje ujście w kolejnym pogromie ukraińskich wojsk – tylko, że
  na kolejny „rozejm” Noworosja już nie da się nabrać.
  .https://www.youtube.com/watch?v=HWwedcsnLYQ

 125. osoba prywatna said

  Chazar Singer ma nowy pomysł.
  http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Kraj/Antoni-Macierewicz-chce-kupic-tupolewa-rozpedzic-i-zderzyc-z-brzoza-00028265

 126. Premizlaus said

  Ludzie powinni rodzić się tylko z ojca i matki tej samej rasy, religii i okręgu kulturowego. Wtedy posiada się swoją tożsamość i nie ma się rozbitej mentalności.

 127. guła said

  Wałęsa nie ma szans, w tym układzie politycznym, na wyjaśnienie… Znaczy nowa sprawa.
  Jelcyn jemu kopsnął sporo dokumentów, publicznie. Co z nimi się stało?

 128. SAP said

  Panie Nick’u. Ja to w życiu najbardzej chciałbym usłyszeć muzykę podczas koronacji nowego, Polskiego Króla, takiego z krwi i kości. Taką podobną do tej:

 129. SAP said

  Pardą. Jota!

 130. NICK said

  OP. (120).
  Jeśli prawda. To już będą jawne jaja na polactfie.
  Uśmiałem się!
  Przez łzy… . 😦 .

 131. Boydar said

  @ Pan Premizlaus (118)

  Nie są to bynajmniej „przypadki incydentalne” ale ładnie Pan to napisał. Sam mam w „rodzinie” taką Nutelkę.

 132. NICK said

  P. SAP. Tego się nie da oglądać. (123).
  Zatem jakie przesłanie temu towarzyszy?

 133. SAP said

  Takie, że Polska była Królestwem i jako Królestwo powinna się odrodzić. Wszak przykład idzie z Nieba. Nieprawdaż?

 134. NICK said

  No ale nie ‚British’!
  Przykład godny?
  Bo ‚british’ to raczej ostatni z przykładów. Nieba.
  Się odezwę.
  Dzisiaj to ‚mularka mi przegląda’.
  Nawet adekwatnej kołysanki nie zapodam.

  Zwłaszcza dla P. LaReine, którą pozdrawiam.

 135. SAP said

  Jeśli Pan pozwoli, to wyręczę Pana:
  In The Arms of The Angel
  .https://www.youtube.com/watch?v=j42ApkIIdNc

 136. Ehze said

  Re 123 REP:

  Niektore kraje maja krolow tylko dlatego, ze te krole calkowicie podporzadkowaly sie tym co naprawde rzadza. A SZCZEGOLNIE krole (krolowe) BRITANNI.
  Inne krole nie maja prawa teraz istniec.
  Ma pan na mysli TAKIEGO krola?
  Nie teraz.
  Miejmy NADZIEJE, ze taki czas w koncu przyjdzie.
  Czas PRAWDZIWYCH NIEZALEZNYCH KROLOW.

 137. Głos Prawdy said

  «Вашингтон Пост»: Путин отравил Хиллари Клинтон.

  „The Washington Post”: Putin otruł Hillary Clinton.
  http://politrussia.com/world/vashington-post-khillari-518/
  ………………..
  Na pewno Putin mocno zaprzyjaźnił się z kosmitami, skoro u niego do wszystkiego, a dokladnie do wszystkich ręce dochodzą.

 138. Głos Prawdy said

  W Rosji zaczęły blokować strony porno.
  .https://www.youtube.com/watch?v=bfbmFVKebNQ

 139. NC said

  Donald Trump dzisiaj:

  „Ubiegam sie o wybór na prezydenta USA, a nie na prezydenta świata”

  „Kiedyś we Flint, Michigan prdocukowano samochody, a w Meksyku nie mozna było pic (nieprzegoyowanej) wody. Dzisiaj samochody są produkowane w Meksyku, a we Flint nie można pic wody”

  „Hillary Cliton obiecuje Amerykanom zasiłki. Ja obiecuje zarobki.”

 140. Isia said

  Re: 118,121 Panie Premizlaus …

  … jestem, w tych sprawach, dokładnie tego samego zdania, co Pan … pamiętam, jakoś kilka lat temu to było, tego czarnoskórego piłkarza, nazywał się chyba Elisadebe … za którego wyszła Polka, młodziutka, ładna blondynka … gdzie był ojciec tej dziewczyny, że do tego dopuścił …

 141. technicysta said

  Gabaryty, panie Przemislaus (118). Stosunek L do D zwany w inżynierii simpleksem liniowym.

 142. wielebny said

  Michael: Do you think that there — okay, you know because we have shared with you, we have spoken of numerous priests in the archdiocese of New York who are terrified of anybody knowing that they know anything. They’ve sent us emails. We’ve had phone call discussions with them. And one of the things that they have identified to us is that there are so many priests in the archdiocese of New York who are leading double lives, and they have their lovers or whatever with them in the rectories, or they go off on vacations with them or whatever. That’s what priests have told us. How do you respond to that?

  Bob: I think that my response to that is right on. I think it’s 100 percent the truth. There is an unwritten policy in the archdiocese of New York and I would assume probably many of the archdioceses, and that unwritten policy is that it’s okay for a priest to be living the life that he wants to live as long as he’s living it in secret. And what I’m saying by this is it is okay in the unwritten rule, if you will, but it is a standard, unwritten rule, something that everyone is fully aware of, that is okay for a priest to be living in an openly gay relationship, or even an openly heterosexual relationship, regardless of that man being in the sacrament of holy orders, to have a double life. It’s okay in the archdiocese of New York.

  http://www.churchmilitant.com/news/article/exclusive-tell-all-interviewnyc-gay-priest-embezzlement-scandal

  Benedykt XVI, Franciszek – owoce ich rządów ich biskupów – pedofile, pedały, kochanki w archidiecezji żydowskiej Nowy Jork

 143. wielebny said

  Michael: He was rector of the seminary.

  Bob: He was the rector of the seminary, and in fact these relationships of the people we’ve been talking about here, which would be Peter Miqueli, Sorgie, Mustaciuolo, Weber, and in fact Cdl. O’Brien, these were all relationships that were forged back in the 1980s at Dunwoodie in St. Joseph Seminary. In fact, it might be shocking to hear, but these men regularly had conversations that I was privy to where they jokingly and openly recollected masochistic activity and parties and things that they did back in the seminary.

  Michael: You were in the presence, you were personally in the presence of these people as they were recounting stories of sexual activities with each other while they were in seminary?

  Bob: Yes, yes.

  Michael: You heard that personally?

  Bob: Yes, yes. The presence of Cdl. O’Brien was not there, but they were all talking of him, in fact, Cdl. O’Brien was referred to as the „master.” He was the „master.” Whatever that meant, only they know.

 144. wielebny said

  Michael: So there is a gay-for-pay prostitute, who shouldn’t even be on church property, who’s in the rectory. He’s chauffeuring Cdl. Edwin O’Brien around and driving him around when he’s in town when he’s coming in for Fr. Miqueli’s requested events. There’s gay porn on the rectory computer, witnessed by various parishioners. All of this is being reported to the archdiocese.

  Kierowcą kardynała Edwin O’Brien jest męska prostytutka.

 145. wielebny said

  Michael: Let me ask you this. We were told by a number of sources inside the archdiocese that one priest not too long ago just sort of abandoned his post, just left the parish, went off and said, “I want to be gay,” went with his gay boyfriend, whatever, went off for a year or two years, gave that up, and then came back. He was accepted right back in and was given a plum parish assignment.

  Bob: Yes, my understanding is that that is true, that that is a factual thing that did happen. I don’t personally know this priest.

  Michael: But you know of him.

  Bob: I know of him, and I have heard that to be true.

  Michael: There are some very well-known parishes in Manhattan where the priest, sometimes newly installed, has his boyfriend living with him in the rectory.

  Bob: Yes. That is true. Also, there are some very openly gay parishes in Manhattan.

  Michael: What does that mean, „openly gay parish”?

  Bob: Openly gay parish meaning regularly it is a standard practice for them to allow people who are living in same-sex relationships to be eucharistic ministers, to be lectors, to engage in the ministries of the Church although they are living in a same-sex relationship.

  Nowojorskie parafie otwarcie homoseksualne, homoseksualni Szafarze Najświętszego Sakramentu, lektorzy.

 146. Isia said

  … od przyszłego tygodnia IPN zamierza wznowić prace na Łączce …

  http://parezja.pl/przyszlym-tygodniu-wracaja-prace-na-laczce

 147. Maćko said

  Stare ale jare:
  http://www.rollingstone.com/politics/news/the-great-american-bubble-machine-20100405
  The first thing you need to know about Goldman Sachs is that it’s everywhere. The world’s most powerful investment bank is a great vampire squid wrapped around the face of humanity, relentlessly jamming its blood funnel into anything that smells like money. In fact, the history of the recent financial crisis, which doubles as a history of the rapid decline and fall of the suddenly swindled dry American empire, reads like a Who’s Who of Goldman Sachs graduates.

  Nowsze:
  http://www.galileomovement.com.au/science_futility.php
  .. Human production is less than the natural variation in CO2 levels. Nature’s production overwhelms human production by 32 times. Nature alone determines reabsorption of CO2 from the atmosphere into oceans, biomass, soils and near-surface rocks. Despite continuous human production of CO2, Nature reduces CO2 levels seasonally. Nature controls atmospheric CO2 levels.

  Seasonally, CO2 is a consequence of temperature, not a cause. …

 148. Boydar said

  Pan Technicysta

  Zapewniam Pana, że to żydowska propaganda i skutek przemysłu pornograficznego. Żadne dane nie wskazują naszej ułomności w tym względzie. Na ten przykład ja, skromny Chacheł znad Wisły, czy ja wyglądam na Murzyna ? W żadnym calu, proszę Pana.

 149. AniaK said

  http://finanse.wp.pl/kat,1033781,title,Sluzby-mundurowe-straca-przywileje-emerytalne-Zwiazkowcy-oburzeni,wid,18505761,wiadomosc.html

  „Według informacji, jakie pozyskał „Dziennik Gazeta Prawna”, rząd planuje poważne ograniczenie przywilejów emerytalnych służb mundurowych.”

  Gazecie prawnej trudno nie wierzyć. Przywileje emerytalne zostały stworzone głównie dla „bohaterów” Sierpnia 80. Większość z nich już poodchodziła na emerytury 🙂 Wszystkie emerytury obliczane nie na podstawie składek tylko na podstawie czyjegoś widzimisię – moim zdaniem – powinny pójść do szczegółowej analizy. W wielu przypadkach ich wysokość przekroczyła granice absurdu.

 150. AniaK said

  Po korekcie.
  Gazecie Prawnej trudno nie wierzyć. Przywileje emerytalne zostały stworzone głównie dla „bohaterów” Sierpnia 80. Większość z nich już poodchodziła na emerytury. Teraz sobie tylko dorabia 🙂 Wszystkie emerytury obliczane nie na podstawie składek tylko na podstawie czyjegoś widzimisię – moim zdaniem – powinny pójść do szczegółowej analizy. W wielu przypadkach ich wysokość przekroczyła granice absurdu. Może łatwiej byłoby zrozumieć czyjeś sukcesy wyborcze 🙂

 151. AniaK said

  Korekta II
  Gazecie Prawnej trudno nie wierzyć. Przywileje emerytalne zostały stworzone głównie dla „bohaterów” Sierpnia 80. Większość z nich już poodchodziła na emerytury. Teraz sobie tylko dorabia 🙂 Wszystkie emerytury obliczane nie na podstawie składek tylko na podstawie czyjegoś widzimisię – moim zdaniem – powinny pójść do szczegółowej analizy. W wielu przypadkach ich wysokość przekroczyła granice absurdu. Może łatwiej byłoby zrozumieć czyjeś sukcesy wyborcze 🙂 Dysponując pieniędzmi podatników – samemu nie musząc z niczego rezygnować – łatwo się rozdaje ich pieniążki.

 152. AniaK said

  Uf. Może uda mi się wywalczyć moją emeryturę 🙂

 153. AniaK said

  .https://www.youtube.com/watch?v=ivAx6IybZvs

 154. Ad. 56: La Reine Toronto said:

  Jeśli Pan piszesz poważnie to obejmij przywództwo „Towarzystwa Wałbrzych-METRO w Organizacji”, bo Pani Ania-K wymówiła się. Pisałem wielokrotnie, że AGH namierzyła tam 2,5 miliona ton złota – prawdopodobnie z Bułgarskiego Skarbu Imperialnego – ale Pan Boydar Ochrzanił mnie, że NIECAŁE 2,400. Wytłumaczyłem, że dysponowałem tylko namiarem georadarowym AGH z Wałbrzycha a on ma widocznie KOMPUTEROWE opracowanie tego namiaru – więc Zwrócił Mi Honor”.

 155. AniaK said

  WIELKA REFORMA EMERYTALNA

  Żeby sprawiedliwości w tym kraju stało się zadość, wszystkie emerytury stare i nowe, naliczone zostaną na podstawie składek emerytalnych z uwzględnieniem skali inflacji.

 156. AniaK said

  .https://www.youtube.com/watch?v=qmqruqnj99M

 157. AniaK said

  .https://www.youtube.com/watch?v=7WodlQqVG90

 158. guła said

  „dla „bohaterów” Sierpnia 80”.

  Ale tylko dla tych, którzy przystąpili do solidarności bis. Na ten przykład Krzywonos (6000 dodatku). Una prowadziła rezerwowy skład taki „za Wilusia” bez kasowników (dopóki jej prądu nie wyłączyli). Więc kto był bileterką – bohaterką? Wychodzi na to, że stanowisko bileterki-bohaterki jest vacat. Było nie było, trzy tysiące leży odłogiem.
  (Trza było stawiać na PO a nie na PiS)

 159. re1truth2 said

  [Orban może odnieść z wypowiedzi Asselborna zupełnie wymierne korzyści – twierdzi Verseck. Po pierwsze Węgier przedstawia się jako obrońca europejskiego ładu, który chce uratować Zachód przed upadkiem wskutek postępującej islamizacji. Po drugie, 2 października w jego kraju odbędzie się referendum w sprawie ustalenia maksymalnej liczby przyjmowania uchodźców. Tak brutalnie zaatakowany przez Asselborna na obu polach Orban zyskuje – czytamy w „Spieglu”.

  Luksemburski polityk nie wycofuje się jednak ze swojego stanowiska. W rozmowie z niemieckim radiem „Deutschlandfunk” stwierdził, że wypowiedź na temat Węgier była wprawdzie „dość niekonwencjonalna” i stanowiła „niezgrabny krzyk”, ale zadeklarował, że „obstaje przy tym, co powiedział”.] – http://www.pch24.pl/orban-zyskal-dzieki-atakowi-szefa-luksemburskiej-dyplomacji—przekonuje-niemiecki-spiegel,46010,i.html

  Bzdura, nie w sprawie maksymalnej liczby przyjmowanych uchodźców, lecz
  „Czy chce Pan/Pani, by Unia Europejska mogła zarządzać również bez zgody parlamentu obowiązkowe osiedlanie na Węgrzech osób innych niż obywatele węgierscy?”

  I tak trzymać Panie Prezydencie Orban, olać Junckra i Asselborna.

 160. Boydar said

  No dobra, Panie Juliuszu, jak dla dziennika telewizyjnego to może i być i dwa pińcset; ja tam rasistą nie jestem. O marne sto ton czegoś, z czego nawet zupy nie ugotuje, wykłócać się nie będę.

 161. guła said

  Emerytury zależne są od zebranego kapitału i lat składkowych i nieskładkowych tz. przepracowanych. Coby zostać emerytem trzeba mieć przepracowanych 25 lat (jak milicjant) i ukończony stosowny wiek.
  Resztę to dodatki, takie jak kombatanckie (ale to wewnętrzna sprawa zbowidu. Zabierają wojenne dodatki ludziom ostatniej wojny, a dają solidarnościowcom bis), za odznaczenia itd.

 162. Boydar said

  @ Pan Guła

  Mówisz – Krzywonos, myślisz – Walentynowicz. A ja myślę, że to też nie było tak, że jeszcze jedno, kolejne legendowanie. Żebyśmy, kiedy pokażą kwity mieli jeszcze większego kaca giganta. Großvater Giertych taki patriota był wzorcowy, a zez wnusia wylazło, jak robaki z kiełbasy wyborczej. Wnusio Walentynowicz też dopiero teraz pokazał co potrafi. I co, podmienili w locie ? Też matrioszka ? Nie, qurwa, geny. I nawet wózek zapier dolił na znak zwycięstwa.

 163. guła said

  Aha, i od tabelki którą opracował Tusk.

 164. guła said

  Aleś pan Großvater’a wypichcił, panie Boydar – a pono nawet zupy nie daje się …
  Ja je nie mylę (boć niepodobna) i nie wciskam niepotrzebnego wnukowego kitu.

  Różnica jest między nimi zasadnicza. Jedna nie żyje i nie korzystała z tak zwanych dodatków żyjąc w ubóstwie. Druga żyje i nawet się rozwija. Została nawet mecenasem od sztuki. A pewnie też ma i wnuki …

 165. guła said

  Jak Wałęsa.

 166. http://www.wicipolskie.org/?p=19458&font-size=smaller//
  Biała Rasa musi zniknąć raz na zawsze – gdyż stanowi Konkurencję dla Żydów

  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/fakro-ryszard-florek-inwestycje-promocja,71,0,2151751.html/
  Prezes Fakro: ZACHODNI INWESTORZY MOGĄ Z NAS ZROBIĆ TYLKO NOWOCZESNY KRAJ KOLONIALNY

  http://opinie.wp.pl/prof-andrzej-zybertowicz-polska-jest-terenem-ekonomicznej-eksploatacji-6016712212300417a//

  http://opinie.wp.pl/simon-upton-prawdziwy-koszt-zanieczyszczonego-powietrza-6034861025034881a//
  Sprawa ta została dawno rozwiązana przez silnik VDTW a szczególnie wersję Monte Christo, na podstawie której Mme. Tibori podjęła budowę metra SAMOCHODOWEGO w Paryżu, za czym poszedł Madryt a zapowiedziały Londyn i Rzym.
  Ponieważ VDTW Monte Christo NISZCZYŁ kapitał Żydoarabski, na którym jadą USA to Mme. Tibori i Mme. Cresson z Komisji Europejskiej w Brukseli zostały zaatakowane przez Holenderskiego Tygrysa Benzynowego za KORUPCJĘ, i choć śledztwo wykazało, że Mme. Tibori robiła Co Wszyscy Przed Nią, a Mme. Cresson tylko Machlojki, to budowy metr SAMOCHODOWYCH nie kontynuowano.
  Poniżyłem się Wpraszając na Konferencję Kioto, ale polscy liberałowie mnie nie wpuścili, choć TYLKO JA miałem i mam wnioski Strategiczne do Efektu Cieplarnianego. Ponieważ Cesarz Japonii jest Synem Abrahama – który Chodził i Dupił – to przyjęto tam Protokół Kioto Cherubina Hitlera dla Wykupienia USA przez haremy holokaustyczne.

 167. guła said

  A co do dziadka Giertycha, to ja mam; cuzamen do kupy – o nich wszystkich, wyrobiony pogląd. O czem pan zapomina.

 168. Ad. 154:
  Przepraszam, ale Nie o STO TON tylko MINUS sto tysięcy sto ton na moją Niekorzyść. Mój Namiar był bowiem podany w Milionach Ton.
  W tysiącach ton był podany dyskutowany w Izbie Lordów Skarb Włastów z Modlina: 750 tysięcy ton złota, który jest przy WAŁBRZYCHU Pieprzem.

 169. Janczarski said

  Kalifat Europa
  https://adnovumteam.wordpress.com/2016/09/15/syria-352-dzien-sprzatania-swiata/

 170. Boydar said

  @ Pan Juliusz

  Sam Pan widzi, że do księgowości żadnej, a kreatywnej w szczególności, ja siem nie nie nadajem.

  @ Pan Guła

  To nie było direct do Pana. Kiedyś, dawno dawno temu funkcjonowała taka myśl niezgłębiona – ‚myślisz – Partia, mówisz Lenin’, ewentualnie odwrotnie. Znacznie później, zanim żydoszkop nie łyknął, sensowne było ‚mówisz piwo, myślisz – Żywiec’. I to tylko taka alegoria misię zaplątała, „nic osobistego” 🙂

 171. Janczarski said

  W tym biednym lasku nie wybuchnie: .https://i0.wp.com/voxukraine.org/wp-content/uploads/2016/07/shutterstock_112959457_0-768×604-1.png

 172. AniaK said

  Re152:
  „Ale tylko dla tych, którzy przystąpili do solidarności bis.”

  dla „bohaterów” Sierpnia 80

  Inaczej bohaterów w cudzysłowiu. Jak zwał tak zwał, wiadomo o kogo chodzi. Prawdziwi klepią biedę, albo wąchają kwiatki, albo byli zmuszeni wyjechać z tego kraju.

 173. AniaK said

  Albo siedzą w pierdlu.

 174. Putrapolski said

  Ad. 153

  ” [Asselborn] Stwierdził, że Węgry należy czasowo albo permanentnie wykluczyć z Unii Europejskiej ze względu na rzekome łamanie podstawowych europejskich wartości, takich jak wolność prasy czy sądownictwa. Asselborn bezpardonowo krytykował też politykę imigracyjną rządu Orbana twierdząc, że władze Węgier są bliskie wydania rozkazu strzelania do uchodźców.”

  No i co tu się dziwić.. w końcu:

  Assel – Used in the same context as asshole and meaning the same thing, assel is less conspicuous and far less noticeable to someone who doesn’t know what it means.
  http://www.urbandictionary.com/define.php?term=assel

  Czyli Asselborn – UrodzonyDupek, UrodzonyJakoDupek, a w zasadzie odbyt.

 175. AniaK said

  Re155:
  „Emerytury zależne są od zebranego kapitału i lat składkowych i nieskładkowych tz. przepracowanych.”

  Lata pracy oczywiście też należy uwzględnić. Okres nieskładowy dotyczy tylko kobiet na urlopach wychowawczych. Lata pracy absolutnie nie mogą przekraczać wieku emeryta.

 176. aj said

  @wandaluzja
  Boże tyle bogactwa w polskiej ziemi. Pan powie dlaczego Ci idioci co mają w Polsce władzę tego nie wykorzystują? Ja to panie na ich miejscu nawet jakbym bym żydem agentem izraelskim to bym w taki ej sytuacji olał swoich mocodawców i zrobił z Polski potęgę.

 177. Siggi said

  Podsłuchano Orbana. Miał pluć na Kaczyńskiego. „Szaleniec do psychiatryka”

  http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/pods%C5%82uchano-orbana-mia%C5%82-plu%C4%87-na-kaczy%C5%84skiego-szaleniec-do-psychiatryka/ar-BBwdBYV?ocid=ob-fb-plpl-107

 178. aj said

  …a przynajmniej próbowałbym…

 179. AniaK said

  Re148:
  „Jeśli Pan piszesz poważnie to obejmij przywództwo „Towarzystwa Wałbrzych-METRO w Organizacji”, bo Pani Ania-K wymówiła się.”

  Nie wymówiła się, tylko nie dostała jeszcze propozycji na piśmie 🙂

 180. Siggi said

  Kijów i Warszawa mają zerowe szanse, aby porozumieć się ws. Wołynia

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/polska/20160916/3885509/Ukraina-Polska-Wolyn.html

 181. Siggi said

  Amerykański ekspert opowiedział o elektronicznym fałszowaniu wyborów w USA

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/polityka/20160916/3884662/Sanders-Clinton-falszowanie.html

 182. Siggi said

  Co to oznacza?Bedziem dluzej zyli, zmiana rasy,czy wiecej szczescia niz rozumu?
  ————

  NASA zaktualizowała Znaki Zodiaku pierwszy raz od ponad 2000 lat!
  Interesuje was astrologia, horoskopy i Znaki Zodiaku? Jeśli tak, to czeka was spore zaskoczenie… Okazuje się, że wszystko, co dotychczas wiedzieliście o astrologii już nieaktualne!

  http://m.interia.pl/kobieta/news,nId,2275261#utm_source=fb&utm_medium=fb_share&utm_campaign=fb_share&iwa_source=fb_share

 183. Siggi said

  Troche herezji nie zaszkodzi …
  ————–

  Pytamy onkologa, co jest gorsze: wódka, piwo czy wino? [ROZMOWA]

  http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/pytamy-onkologa-co-jest-gorsze-w%C3%B3dka-piwo-czy-wino-rozmowa/ar-AAeQnJ7?ocid=ob-fb-plpl-107#page=3

 184. Boydar said

  „nie darzę zaufaniem tego onkologa”, Panie Siggi. Gdyby powiedział po prostu – „najgorsze to jest nie zakąszać”, no to jeszcze, ale on wodę leje, bez szansy na cud.

 185. revers said

  re170

  najważniejsze ze pan minister Waszczykowski na wspólnej konferencji ukraińsko-polskiej oświadczył ze sprawca/-y masakry Wolynskiej z roku 1943-1944 jest/są nieznan-y/-i.

 186. Boydar said

  Skoro i tak jesteśmy w lesie …

  http://kobieta.onet.pl/dom/jak-wyglada-przyjazn-miedzy-drzewami-fragment-ksiazki-sekretne-zycie-drzew/trz459

 187. Premizlaus said

  Re 126:
  Czyli jednak choroba postępuje? No to mamy poważne tarapaty.

  Re 134:
  No właśnie, gdzie są lub byli rodzice tych murzyńskofilnych dziewek? No właśnie, gdzie?

 188. guła said

  No rzesz … panie Boydar, nie o moje „ja” mi biega, ale o fakt łączenia komponentów skrajnie niekompatybilnych – smakowo, w jednym garnku.

  I jak to konsumować bez popitki, czymś konkretnym.

 189. Bodzio said

  ad 168 Siggi
  Podsłuchano Orbana.
  Podsłuchano, czy nie – diagnoza jest słuszna. Polskojęzyczny potomek Żydów z Odessy wrzeszczący z banderowcami „Sława Ukrainie” to ewidentny przypadek psychiatryczny.

 190. Adam said

  DUSZPASTERSTWO WIERNYCH TRADYCJI KATOLICKIEJ W ZGORZELCU
  Nowa kaplica katolicka w Polsce w Zgorzelcu pw. św. Ludwika Maria Grignion de Montfort

  Miejsce Celebracji Zgorzelec, ul Armii Krajowej.
  Ze względu na ograniczenie powierzchniowe oraz możliwości zmiany terminu
  prosimy o kontakt pod nr 693 396 012. Termin mszy będzie podawany na stronie.

  http://kaplica-bractwo.blogspot.com/

 191. NICK said

  Mamy KONKRET. (180).
  Dzięki P. Adamie.
  Brawo Zgorzelec.

 192. jamek said

  PIS KRWAWI

  Gdybym był wyborcą PiS, to podczas konferencji, na której stowarzyszenie „Miasto Jest Nasze” prezentowało „mapę” warszawskiej mafii reprywatyzacyjnej, chyba by mnie szlag trafił. A w każdym razie kląłbym, na czym świat stoi.

  No bo jak: od lat PiS mówi o Układzie, od lat powtarza, że III RP to żerowisko mafii, na którym gangsterzy, politycy, wysocy urzędnicy państwowi i samorządowi, sędziowie, prokuratorzy, adwokaci i inne świetnie ustawione establish-męty zgodnie rozkradają publiczne mienie, doją publiczne pieniądze i łupią „frajerów”, którzy nie umieli się ustawić tak dobrze.

  Od lat PiS przekonuje, że jak dojdzie do władzy, to odkryje i ujawni cała „porażającą” wiedzę na ten temat – nie mówiąc już o ukaraniu winnych. Tą właśnie obietnicą wygrało. Rządziło w latach 2005-2007, a teraz rządzi już od prawie roku. I – nadal obiecuje to samo. Że przykarauli, złapie, otworzy zastrzeżone zbiory, zlustruje, a wtedy wszyscy, ho, ho, zobaczymy!

  A półgębkiem wyjaśnia, że to nie takie hop do przodu, że aby się z Układem zmierzyć, musi najpierw swą władze umocnić, zyskać i wyostrzyć nowe narzędzia, słowem, musi mieć władzy więcej, bo to, co ma, to wciąż „impossybilizm”.

  >https://youtu.be/ysZA490g6tM

  Ale trochę przecież tych narzędzi miał i ma. Miał NIK, miał i znowu ma CBA, miał i znowu ma prokuraturę – i co z tego wynikło? Uwiedzenie posłanki Cielebąk-Sawickiej, hotel Mariott i nieudana akcja na Weronikę Marczuk-Pazurę. Trochę mało.

  A tutaj prawdziwą, potężną mafię, idealnie pasującą do tej pisowskiej wizji łapie za rękę jakaś grupka zakręconych społeczników. Bez państwowych pieniędzy i urzędów, bez tajnych agentów, metodą autora wstrząsającej „Gomorry” Roberta Saviano – po prostu zbierając do kupy wiadomości dostępne, choć nie leżące na wierzchu, głównie kojarząc nazwiska z aktów kolejnych „reprywatyzacyjnych” transakcji z wpisami w KRS. Nie trzeba było żadnych wymyślnych pułapek, dronów z aparaturą podsłuchowo-obserwacyjną, wydziałów specjalnych i dodatkowych biurek. Wystarczało przysiąść przy komputerze i mozolnie przekopać się przez hałdy słów i faktów, jak poszukiwacz złota wypłukujący ziarnka złotego piasku ze szlamu.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/opinie/ziemkiewicz/news-pis-krwawi,nId,2276012#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 193. Maćko said

  182 Jamek – to juz bylo. Oraz!!! : Umieść kropkę albo > bezpośrednio przed linkiem do obrazka lub filmu, aby go na razie nie wyświetlać.
  To dla dobra ogólnego, dla tych co na morzu czy w Mazurach wisza na telefonie. Z góry dziekuje za ciepla wyrozumialosc dla nich.

 194. Siekiera_Motyka said

  Portrait of Jennie (1948)

  .https://www.youtube.com/watch?v=qmF3rL2HadU

 195. jamek said

  do 183
  Jak mam teraz umieścić kropkę, jak nie da się edytować?

 196. Siggi said

  Lp.179 Bodzio.

  ad 168 Siggi
  Podsłuchano Orbana.
  Podsłuchano, czy nie – diagnoza jest słuszna. Polskojęzyczny potomek Żydów z Odessy wrzeszczący z banderowcami „Sława Ukrainie” to ewidentny przypadek psychiatryczny.
  —————-
  Panie!
  Lamie se glowe dziesiatki lat tym ,kto jest Zyd?
  Czy Chazara,mozna uwazac za Zyda ktory wieki temu przyjal judaizm jako religie I wyznaje „gorliwie”?
  Czy Zydem jest Zyd wywodzacy sie z poludnia Polwyspu arabskiego,faktycznie krewniak Filistynow-Palestynczykow np.ze Strafy Gazy wyznania mojzeszowego od Abrahama naszego wspolnego jak to „sprecyzowal” uczenie K.Wojtyla onegdaj?
  Mnie sie przedstawia,ze Chazar naduzywa I przed tysiacem lat byl problemem z nim ,dlatego Kaganat zostal unicestwiony,dla porzadku historyczno-etnicznego.
  Ja moim znajomym i zaprzyjaznionym judaikom z mojego miasteczka polwojewodzkiego ciagle o tym mowia,ze niech on sobie I mnie nie wmawia,ze jest Zydem,bo jest potomkiem Chazarow tem bardziej,ze wywodzi sie z dalekich naszych Kresow Wsch.
  Muszem glebiej przestudiowac zagadnienie,ale jak mi na to czas pozwoli I noga lewa w kostce i okolicy przestanie bolec,,bo dokucza za bardzo I nie wiem dlaczego .
  Na wszelki wypadek …Schalom!

 197. NICK said

  Kupuję, wreszcie, aparat UltraSonoGraficzny. Jeżeli macie komentarze do poniższego i w ogóle, to poproszę.

  Click to access paus_3.pdf

 198. Karta Polaka na sprzedaż.

  http://www.pch24.pl/karta-polaka-na-sprzedaz–ukrainska-telewizja-ujawnia-alternatywne-sposoby-na-prace-w-polsce,46025,i.html#ixzz4KRKeP1ze

 199. Bronisław said

  Re: 182. Pisze Pan, Panie Jamek między innymi: „Od lat PiS przekonuje, że jak dojdzie do władzy, to odkryje i ujawni cała „porażającą” wiedzę na ten temat – nie mówiąc już o ukaraniu winnych. Tą właśnie obietnicą wygrało. Rządziło w latach 2005-2007, a teraz rządzi już od prawie roku. I – nadal obiecuje to samo. Że przykarauli, złapie, otworzy zastrzeżone zbiory, zlustruje, a wtedy wszyscy, ho, ho, zobaczymy!”
  A, czy Pan jeszcze nie zdaje sobie sprawy z tego, że powołany w Magdalence „układ okrągłostołowy” sprawuje, jak dotąd absolutną władzę nad ujarzmionym Narodem Polskim?!!! I, czy optymalnym rozwiązaniem nie był i jest sojusz z bratnią Nam Białorusią oraz trzymanie się blisko Rosji?!!! Jednak, jak na razie doświadczamy, okupująca Nasze Polskie Państwo przeobrażona „żydokomuna” prowadzi Nasz Naród „chyba” do ostatecznego wynarodowienia oraz unicestwienia?!!! Należy więc, obok Naszych wysiłków, błagać Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego o ratunek?!!!
  Serdecznie Pana pozdrawiam i wyrażam wdzięczność za Pana wkład pracy dla dobra Naszego Polskiego Narodu!

  Króluj Nam Chryste!!!

 200. Siggi said

  On nie musi z siebie robic,on jest …

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/artykuly/5487-o-tym-jak-waszczykowski-robi-z-siebie-idiote

 201. Premizlaus said

  Re 186:
  Siggi gałganie, nie odpowiedziałeś na moje pytanie.
  Czy to nie Ty na Gajówce w artykule „Duchowość Inkwizycji” głosiłeś wolnomularskie fałsze o tej chwalebnym organie sądowniczym?

 202. Premizlaus said

  Re 191:
  Poprawka: o tym chwalebnym organie

 203. Siggi said

  Lp.191,
  Abymy mieli do siebie zwracac przez „ty”,musielibysmy razem … spasc ze schodow I dotkliwe potluc glowy.Z moja jest wszystko w jak najlepszym porzadku.

 204. NICK said

  Znacie przecież.
  Aktualna „Lista Przebojów Trójki”:

 205. Maćko said

  To. Nicku, równie dobre, a z . jescze lepsze 😉
  .https://www.youtube.com/watch?v=bW0QP8YVAec
  Riverside LIVE concert in Polish Radio 3 – 27.04.2014 Warsaw – New Generation Tour

 206. NICK said

  Zatem. Kołysanka. +18.
  Bez plusa.
  Dobranoc.

 207. NICK said

  Sorki. Nie weszło. Tak czy siak. Dobrejnocy.

 208. Siggi said

  Ku refleksji,warto zuwaga przeczytac I podac dalej…
  ——————
  Okupacja umysłów
  autor Krzysztof Pilawski ,  Wrzesień 16, 2016
  Zrównywanie okupacji niemieckiej z okresem PRL znieważa miliony ofiar nazizmu, pomniejsza najokrutniejszą zbrodnię dokonaną kiedykolwiek na ziemiach polskich, zachęca do rewizji granic i zakwestionowania porządku prawnego obecnej Polski, w tym legalności władzy Prawa i Sprawiedliwości.
  W dniu pogrzebu Danuty Siedzikówny i Feliksa Selmanowicza Jarosław Kaczyński powiedział dziennikarzom TVP Info: „Chodzi o to, żeby świadomość tego, że jedna straszliwa okupacja została zastąpiona przez inną, była powszechną świadomością”. O okupacji, „która nastała po 1945 r.”, mówił w czasie pogrzebu Zygmunta Szendzielarza Antoni Macierewicz. W czasie obchodów rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych minister obrony tłumaczył: „Istotą okupacji sowieckiej była marginalizacja, sprowadzenie do stanu niewolniczego narodu polskiego (…). Polacy zorganizowali się w związku zawodowym, by zrzucić okupację sowiecką”.
  Ten przekaz płynący z ust najważniejszych polityków rządzącej partii zapewne wkrótce znajdzie się w podręcznikach do historii w szkole zreformowanej przez Prawo i Sprawiedliwość. Nie będzie tam pewnie miejsca dla banalnej prawdy, że gdyby okupacja niemiecka trwała nie pięć, lecz – tak jak PRL – 45 lat, Polacy jako naród przestaliby po prostu istnieć.
  dalej ……….
  http://www.tygodnikprzeglad.pl/okupacja-umyslow/

 209. osoba prywatna said

  PO i PIS walczą zażarcie
  .https://www.youtube.com/watch?v=cTeZ8Rvc99A

 210. NICK said

  Za. Żarcie.
  Żryć, tylko, umieją. Nas.

 211. revers said

  „Co do tego, prawo noachickie nie pozostawia żadnych wątpliwości. Zgodnie z Talmudem, rozdział Sanhedryn 57a-b, naochickie prawo wymaga ustanowienia kary śmieci. Ponadto:

  zdecydowano, że naruszenie każdego z siedmiu praw noachic-kich grozi karą główną.

  I wreszcie, zgodnie z Majmonidesem, co jest już zgoła przerażające w perspektywie naszych wnuków i prawnuków:

  pod prawem noachickim prawo może być wykonane bez wcześniejszego ostrzeżenia, w oparciu o zeznania jednego świadka, lub o wyznanie winy1.”

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/sposob-przyjscie-mesjasza-henryk-pajak-2016-09

 212. revers said

  re198

  warto …

  https://www.monitor-polski.pl/tworzenie-judeopolonii-rola-zydowskiego-mossad-u-w-nzz-solidarnosc/

 213. revers said

  „Co najmniej część dzieci wywiezionych za granicę prawdopodobnie zaginęła. Nie wiadomo, co się z nimi stało.”

  Czyli 50% adoptowanych dzieci za granica z PL, trafia do sieci pedofilskich lub idzie na organy.

  http://www.dzienniknarodowy.pl/2739/szok-polskie-dzieci-sa-sprzedawane-za-granice-w-ni/

 214. Janczarski said

  @ 176. Boydar said …sekretne-zycie-drzew/…

  Dobry wieczór zastępco cenzora na urlaupie! Czy Pan Admin rozmawiał sekretnie ze smoleńską brzozą? Mówią, że zbliża się mroźna zima, jak podczas bitwy z Turczynami pod Chocimiem, więc warto zaopatrzyć się w kufajkę z waciakami i drewno na opał do angloamerykańskiego kominka. Pozdrawiam
  PS. Muszę wesprzeć na piśmie Pana Maćka, w programie dla niedosłyszących: Edukacja z perspektywy paradygmatu systemowego i globalizującego się świata.pdf. A to jest wideo dla niedowidzących, co jeszcze trochę słyszą: Jozef Kossecki o Unii Europejskiej tylko 20:25 !

  ——
  O co Panu chodzi z tą brzozą?
  Admin

 215. osoba prywatna said

  smiertelny wypadek westerplatte
  .https://www.youtube.com/watch?v=YX0rfTwNBcs&feature=youtu.be

 216. Janczarski said

  Panie Maćku! Natknąłem się na krótkotrwałe wideo na temat Chin, a w nim wspomnienia pana Kosseckiego o spotkaniu z kandydatem na polskiego prezydenta, Panem Tymińskim i jego żoną, która biegle pisze i mówi językiem mandaryńskim. Myślę, że Pan szybko znajdzie ten dokument i przybliży nam wnioski z tego interesującego spotkania. Pozdrawiam

 217. Siggi said

  Ze trzy razy przeczytalem :…od prawej do lewej,od lewej do prawej,od gory do dolu I od dolu do gory,zeby „zajarzylo”we lbie…o co komu idzie?Aby na 100% ogarnac,trza miec wiecej informacji,ktora napewno autor posiada.W.W.Putinowi-jak zawsze-zycze sukcesu!
  http://pl.blastingnews.com/swiat/2016/09/zawieszenie-broni-w-syrii-czyli-tajny-pakt-putin-erdogan-netanjahu-001124015.html

 218. Siggi said

  Tu w tekscie wystepuje jakis dyplomata litewski o nazwisku Ronaldas Kaczinskas,co po naszemu Ronald Kaczynski.Moze to dowodzic ,ze kaczizm-pisizm ma „dlugie rece”.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Ostra-reakcja-Litwy-na-slowa-przedstawiciela-polskiego-MSZ,wid,18508000,wiadomosc.html?src01=6a4c8&src02=facebook_wiadomosci

 219. Maćko said

  Nick – USG pan kupuje.. nowe czy uzywane? Serwis jest w okolicy czy w stolicy? Gwarancja na ile lat? Czesci tanie? Ubezpieczy pan od kradziezy?
  Tyle moge sie zapytac-poradzic opierajac sie na zakupach sprzetu róznorakiego…
  Wzory w instrukcji obslugi bardzo ladne….

  206. Janczarski – Docent wiedzial i powiedzial nieco o relacjach polsko-chinskich, ale na ile to bylo prawdziwe i uzyteczne to nie wiem. Moze pan podrzuci link ( z kropeczka ) to posluchamy i sie wypowiemy merytorycznie.

  A jak sie ktos wypowie niemerytorycznie, no to wtedy sam sobie wystawi swiadectwo z niedostatecznym.

  ***

  198 – Okupacja niemiecka trwa dalej. Okupacja sowiecka to rzeczywiscie byly lata 44-56 najwyzej. Potem juz nie mozna bylo mówic o okupacji i wiecje nam szkodzili towarzysze bo Zydzi niz towarzysze bo Sowieci. No ale tu to wszyscy juz to wiedza.

 220. Bieszczad said

  https://franciszekfalszywyprorok.wordpress.com/2016/09/09/franciszek-w-liscie-do-biskupow-argentynskich-jedyna-interpretacja-amoris-laetitia-to-dopuszczenie-do-komunii-rozwodnikow-zyjacych-w-nowych-zwiazkach/

  Franciszek pozwala rozwodnikom przystępować do świętokradzkiej Komunii Św.
  Gazeta Irish Catholic

  .https://pbs.twimg.com/media/CsbKM8xWIAAiHc7.jpg

 221. Bieszczad said

  http://fundacjadobregopasterza.pl/fundacja/
  http://fundacjadobregopasterza.pl/wpisy/dzialalnosc-fundacji-dobrego-pasterza/

 222. AniaK said

  http://fakty.interia.pl/raporty/raport-unia-europejska/polska-w-ue/news-tusk-w-bratyslawie-zgodzilismy-sie-ze-ue-nie-jest-doskonala,nId,2276465

  „Zgodziliśmy się, że UE nie jest doskonała, ale zgadzamy się też, że jest ona tym, co mamy najlepsze” – powiedział szef Rady Europejskiej.

  Mają co najlepsze i UE jeszcze nie jest doskonała? Już więcej z tej UE wyciągnąć się nie da. Zdjęcie z wycieczki super. Kobitek tylko trochę mało 🙂

 223. revers said

  re210
  sami swoi z gminy

  http://alternews.pl/uncategorized/papiez-franciszek-oznajmil-ze-jest-zydem-i-papieze-przed-nim-tez-nimi-byli/

 224. AniaK said

  Gdyby tak im podwoić te ich dochody to może w końcu powiedzieliby dobre słowo na temat UE. To jest wyraźny sygnał o podwyżki 🙂

 225. AniaK said

  Nie kumam jak coś niedoskonałego może być najlepsze. Panu Tuskowi chyba coś się pozajączkowało. Ja na jego miejscu powiedziałabym tak:

  Zgodziliśmy się, że UE nie jest doskonała, zalega nam kilka paczek Marlboro, i jak się nie poprawi, to my zrobimy z nią porządek.

 226. Janczarski said

  @209 Maćko said …
  https://www.youtube.com/watch?v=IBV8j1M5QY4 w prawej kolumnie są chińskie odnośniki (lejce)

  Jozef Kossecki z Tymińskim i jego chińską żoną?
  Odp.Google:
  .http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/tyminski-wraca-z-chinska-zona-poznana-w-agencji-matrymonialnej/lz6shfp
  .https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Tymi%C5%84ski – Stanisław Tymiński
  .https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Kossecki – … a w 16 grudnia 1991 został zastępcą Stanisława Tymińskiego. Ważniejsze publikacje – sporo tego.

 227. AniaK said

  Twórcy niedoskonałej UE w całej okazałości. Jeszcze na czerwonym dywanie sobie stanęli.

  .http://i.iplsc.com/family-photo-w-czasie-nieformalnego-szczytu-ue-w-bratyslawie/0005XAGP2MWS8SB6-C122-F4.jpg

  Że też nie wpadli na pomysł żeby wymienić to towarzystwo 🙂

 228. [b]https://www.youtube.com/watch?v=F13zp4T3ucs//
  MICHALKIEWICZ GRABARZEM PAŃSTWA POLSKIEGO?!

  Michalkiewicz twierdząc i Powtarzając, że TRANSFORMACJĘ USTROJOWĄ W POLSCE PRZEPROWADZIŁ WYWIAD WOJSKOWY – od Zamordowania Popiełuszki do zdymisjonowania Generała Milewskiego jako WINNEGO mordu na Popiełuszce, lansuje IZRAELSKĄ wersję historii Polski.
  Jak pisałem Sto Razy to Popiełuszkę zamordował nie Wywiad Wojskowy, ale Bundesdinst z katedry wrocławskiej, PŁACĄC za Mord ze Skarbu III Rzeszy na tajnych kontach szwajcarskich, przejętych w wyniku Mordu w Poceking pod Monachium przez Franza J. Straussa. Niemcy szukali przez 40 lat Porucznika Schroedera, który po złapaniu za rękę Pułkownika Abwehry przez belgijskiego agenta Abwehry strzelił Pułkownikowi w łeb, aż ja wytłumaczyłem im, że Porucznik Schroeder to Nie Pseudonim, ale NAZWISKO Kanclerza Schroedera jako handlarza bronią.
  Mord był kierowany z wrocławskiego zamku Biskupiego, gdzie Franz J. Strauss SPRAWDZAŁ mą Funkcjonalną Chronologię Architektury Niemieckiej, kupioną w Akademii Nauk NRD za 8 mld DM, gdzie byłem Komisarzem WOAK, gdyż KW PZPR Chciał Wiedzieć, CO SIĘ TAM DZIEJE??? Bundesdinst wyobrażał sobie, że Urszula Sipińska weźmie odium na SIEBIE – jak zamach na Jana Pawła II.
  Sipińska jednak Nie Wzięła, wobec czego Piotrowski dał się złapać, ŻEBY oskarżyć o Rozkaz Mordu podkomendnych Generała Milewskiego: http://www.wandaluzja.com/?p=p_323&sName=polityczny-kapital-kryminalny-cz.-ii// desygnowanego przez SmerSz na przywódcę rewolucji antysemickiej w ZSRS wg zalecenia Prezydenta Nixona: JEŚLI ROSJANIE ZAPĘDZĄ SWOICH ŻYDÓW DO GAZU AMERYKANIE NIE BĘDĄ PROTESTOWAĆ, tylko z zamianą Gazowania na KASTROWANIE.
  OSKARŻENIE Milewskiego oddało Łupy Armii Czerwonej na tajnych kontach szwajcarskich Mossadowi toteż miejsce Milewskiego do Kastrowania Żydów zajął Kiszczak do Dyktatury Spermy Jerozolimskiej, a teraz Michalkiewicz chce nam WMÓWIĆ, że SmerSz to NKWD. – Mój ojciec, jako szef polityczny polskiej partyzantki nacjonalistycznej na Ukrainie, musiał się przeciwstawić ZBROJNIE tworzeniu na Ukrainie państwa Żydowskiego a teraz Michalkiewicz chce nam WMÓWIĆ, że NKWD czyli żydokomuna to Wywiad Wojskowy, ale to dla tych, co NIE ODRÓŻNIAJĄ SmerSza od NKWD.
  Nixon mówił, że MOŻECIE SWOICH ŻYDÓW ZAPĘDZIĆ DO GAZU nie do NKWD, ale SmerSza, co Bundesdinst skontrował ZAKATOWANIEM Popiełuszki, płacąc za to ze Skarbu III Rzeszy na tajnych kontach szwajcarskich więc niech Michalkiewicz nie tańczy Tańców Żydowskich.
  Piotrowski mówił, że Gdy Pietruszka przyniósł Rozkaz Zamordowania Popiełuszki miast Jankowskiego to był tak ROZANIELONY, jakby przyszedł od Jaruzelskiego. Przyszedł jednak od Kiszczaka, któremu Glemp przyniósł z katedry wrocławskiej Rozkaz Zamordowania Popiełuszki, co było sto razy ŁATWIEJSZE od mordowania LUTRA-Jankowskiego, dobrze pilnowanego przez parafian. Jeden z Wywiadu wojskowego – ale nie od Dyktatury Spermy Jerozolimskiej tylko Kastrowania Żydów – powiedział mi, że ww Zrobił Wszystko, żeby wyjaśnić sprawę Popiełuszki – i Wszystko Wskazuje na Glempa. WYŚMIAŁEM i powiedziałem na czym to Śledztwo ww polegało: Przyszedł Jaroszewicz do Kiszczaka i pyta, KTO kazał zabić Popiełuszkę? – GLEMP.
  Glemp to przyniósł Rozkaz z katedry wrocławskiej, za co Eminencja dostała 12 miliardów dolców ze Skarbu III Rzeszy na tajnych kontach szwajcarskich.

 229. Miet said

  Byłem kiedyś (bardzo dawno temu) fanem Jana Pietrzaka.
  Nawet miałem tę przyjemność uścisnąć mu prawicę.
  Dzisiaj przyjaciel podesłał mi taki oto list otwarty do JP.
  Ciekaw jestem co Gajówkarze o tym sądzą.

  LIST OTWARTY DO SATYRYKA JANA P.

  Panie Pietrzak!
  Był Pan kiedyś dla mnie wzorem,
  Oczarował Kabaretem pod Egidą,
  Imponował dobrym smakiem i humorem,
  Dziś nazywa mnie Pan mendą, wszą i gnidą.

  Był Pan kiedyś satyrykiem z wyższej półki,
  Teraz słucham i coś mi się tu nie zgadza.
  Drwił Pan z władzy w czasach Gierka i Gomułki,
  Dziś wychwala to co głosi nowa władza.

  Co się stało? Jakże zawiódł Pan swych fanów!
  Chciał Pan nawet objąć urząd Prezydenta!
  Czy stek wyzwisk to jest język męża stanu?
  Gdzie finezja, metafora, zgrabna pointa?

  Czy te oczy mogą kłamać? Widać mogą!
  Pan się zmienił, dziś poglądów swych nie kryje.
  Ja mam prawo iść zupełnie inną drogą,
  To nie powód, żeby zwać mnie świńskim ryjem.

  Panie Janku!
  Nie uchodzi! W pańskim wieku?
  Wolne żarty! Tego się nie spodziewałem,
  By tak mówić bez skrupułów o człowieku,
  Że jest pluskwą, sukinkotem i cymbałem.

  Pan lżyć musi? Wtedy czuje się szczęśliwy?
  Dumny z tego, ze pogardza Rodakami?
  Skąd nienawiść, pełne jadu inwektywy,
  Obrzucanie przeciwników obelgami?

  To prostactwo! Można różnić się w poglądach,
  Mnie nie lubić, choć nie poznał mnie Pan z bliska,
  Lecz szkalować, szczuć jak W sieci, Trwam i Fronda?
  Polemika ma polegać na wyzwiskach?

  Miał Pan klasę, dziś po uszy tkwi w rynsztoku
  I zamienia salwy śmiechu w tani rechot.
  Konkuruje do tytułu Hieny Roku
  Z Karnowskimi, Sakiewiczem i Warzechą?

  Wielbiciele dzisiaj Pana nie poznają!
  Czy naprawdę warto tworzyć takie kicze
  Jak Makowski i Dłużewski w Studiu Ya-Yo,
  Albo Wolski Z Tyłu Wizji z Ziemkiewiczem?

  Co Pan teraz prezentuje na antenie?
  To się wprost nie mieści w głowie, by ktoś taki
  Dla poklasku czerpał z szamba swe natchnienie
  I po sobie chciał zostawić smród z kloaki!

  To jest standard? Szczyt kultury? Szkoda gadać!
  Nie wstyd Panu? Dobre imię łatwo stracić!
  Pozostanie tylko niesmak i żenada.
  W czyjej służbie aż tak warto się zeszmacić?

  Żeby Polska była Polską… Święte słowa!
  Niejednemu wyciskały łzy wzruszenia.
  Nie do wiary, że Pan wszystko chce zmarnować
  I na drobne swój dorobek dziś rozmienia.

  Panie Pietrzak!
  Ma być normą prawo wilcze?
  Czegoś więcej oczekuję po satyrze!
  Chcę na koniec zakląć szpetnie, lecz zamilczę.
  Do poziomu Pana nigdy się nie zniżę.

  © MKWD (Muzyczny Kabaret Wojtka Dąbrowskiego)
  Druk: tygodnik Passa, nr 34 (824), 25 sierpnia 2016

 230. Maćko said

  216 – Pani Aniu, ten miesniak w brazowych pólbutach to kto? Ten po lewej…

 231. Putrapolski said

  Muszę przyznać, że Guy ma niesamowicie rozwinięte zdolności oratorskie.. sposób, w jaki owija i wypluwa swoje spostrzeżenia jest co najmniej dwa poziomy wyżej, niż to co prezentują politycy, którzy aktualnie sprawują władzę, ale też niż ci, którzy ją wcześniej sprawowali.
  Rzecz w tym, że przygłupawa większość łyka to jak rybka haczyk… bo też spora część społeczeństwa jest jak ryba – niezdolna do przetwarzania informacji na skalę większą niż właśnie ryba.

 232. La Reine Toronto said

  ad 194 alez Panie Nick’u a juz Pan byl zgodny z nami Gajowkowiczami?
  Nie otwieram….z zasady i tyle a inne linki tak…i dziekuje!

 233. La Reine Toronto said

  wg propagandy CCCP Bukowina nalezy sie Ukrainie; archiwalny material dla tych co maja mocne nerwy!

 234. La Reine Toronto said

  ad 222 PRZEPRASZAM za brak wielokropek; ponioslo mnie i tyle! prosze o przebaczenie?

  kazdemu sie moze to przydazyc?

 235. Siggi said

  …Tu im stawiamy kropke ile tylko …
  ………………………….

  Kolejne wydania „Gazety Wyborczej” do likwidacji. Będą zwolnienia grupowe?

  Opublikowano: 16 Wrz 2016Tags: agora, Gazeta Wyborcza, likwidacja, spadki, wydania, zwolnienia
  Czasy nie są łatwe dla spółki Agora SA, a zwłaszcza dla jej flagowego dziennika „Gazety Wyborczej”. Ciągłe spadki sprzedaży spowodowały, że szef pionu „GW” w Agorze Wojciech Świerczyński rekomendował spółce ograniczenie liczby wydań lokalnych gazety. Będą też zwolnienia.

  Blisko rok temu „Gazeta Wyborcza” musiała zlikwidować sobotnie wydania dziennika aż w 10 miastach: Białymstoku, Bydgoszczy, Częstochowie, Kielcach, Olsztynie, Opolu, Płocku, Radomiu, Rzeszowie i Toruniu. Sytuacja finansowa najprawdopodobniej zmusi Agorę do likwidacji kolejnych wydań lokalnych w tych miastach. Mówi się o jednym lub dwóch wydaniach.

  Póki co, nie ma planu likwidacji redakcji regionalnych. Jednak będą się one musiały teraz skupić głównie na publikacjach w internecie. Spółka będzie ciąć koszty również w zatrudnieniu. Planowana redukcja kosztów pracowniczych ma wynieść nawet kilkanaście procent co wiąże się ze znacznym zmniejszeniem liczby pracowników, których na koniec kwietnia bieżącego roku zatrudniano 3007. Agora nie wyklucza zwolnień grupowych.

  Według informacji, do których dotarł „Presserwis” spółka znacznie ograniczając koszty nie planuje jednak zupełnej likwidacji struktur. W Agorze liczy się, że dobre czasy dla „GW” jeszcze powrócą. Mają też nadzieję na wzrost przychodów z działalności cyfrowej.

  Źródło: Press.pl
  Fot.: Commons Wikimedia/Szczebrzeszynski

  http://wmeritum.pl/kolejne-wydania-gazety-wyborczej-likwidacji-beda-zwolnienia-grupowe/155335

  Jest okazja wypic …

 236. Siggi said

  cdn – Ciag dalszy nastapi …

  Agora przygotowuje się do zwolnień w pionie „Gazety Wyborczej”

  16.09.2016, 09:52

  W ubiegłym tygodniu na spotkaniu wydawców regionalnych „Gazety Wyborczej” (Agora SA) omawiano sytuację wydań lokalnych. Po tym spotkaniu szef pionu „GW” Wojciech Świerczyński miał rekomendować zarządowi spółki ograniczenie liczby wydań lokalnych. – Transformacja modelu biznesowego naszej działalności prasowej jest jednym z priorytetów strategicznych spółki – przyznaje Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Agory SA. Nie obędzie się bez zwolnień.

  W listopadzie br. mija rok od likwidacji sobotnich wydań lokalnych „Gazety Wyborczej” w 10 miastach. Nie ukazują się one w Białymstoku, Bydgoszczy, Częstochowie, Kielcach, Olsztynie, Opolu, Płocku, Radomiu, Rzeszowie i Toruniu. Teraz w Agorze pojawił się plan, aby w tych miastach zlikwidować jeszcze jedno wydanie, a może nawet dwa. Ruch taki miałby wzmocnić wydanie piątkowe. Plany te zostały już przedstawione redakcjom niektórych oddziałów. Nie ma w nich mowy o zupełnej likwidacji oddziałów regionalnych „GW”. Mają one pracować głównie dla internetu. W spółce do końca br. zostanie przeprowadzona redukcja zatrudnienia (w planach jest zmniejszenie kosztów pracowniczych nawet o kilkanaście procent). Trwają analizy, czy opłacają się Agorze zwolnienia grupowe. Na koniec czerwca br. zatrudnienie w grupie wyniosło 3007 etatów i zmniejszyło się o 26 etatów w porównaniu z końcem czerwca 2015 roku (głównie z powodu niższego zatrudnienia w segmentach prasy i druku).
  Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł „Presserwis”, spółka chce ograniczyć koszty wydawnicze, ale nie zamierza likwidować struktur, liczy bowiem na powrót lepszej koniunktury dla „GW” i coraz wyższe wpływy z działalności cyfrowej, także na lokalnych rynkach.
  W planach jest także wzmocnienie wydania poniedziałkowego „Wyborczej”. Ma być w nim więcej tekstów o biznesie i gospodarce, co ma zwiększyć zainteresowanie czytelników i reklamodawców, głównie z sektora prywatnego. Według naszych informacji rozważane jest także przeniesienie „Dużego Formatu” z czwartku na inny dzień wydawniczy.
  – Analizujemy wiele pomysłów, które będą jeszcze lepiej odpowiadały na potrzeby i zwyczaje czytelnicze naszych odbiorców oraz pozwolą nam zmierzyć się z kolejnymi wyzwaniami rynkowymi. Jednak żaden z nich nie zakłada rezygnacji z codziennych wydań lokalnych – zapewnia Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Agory SA. – Obecność na rynkach lokalnych oraz sprawy lokalne, które dotyczą naszych czytelników, zawsze były dla nas ważne i tak jest nadal – zapewnia Graboś.
  Według danych ZDKP najlepiej sprzedaje się wydanie piątkowe i sobotnie „GW”. W pierwszym półroczu br. średnia sprzedaż ogółem tych wydań wyniosła odpowiednio 213 tys. egz. i 176,2 tys. egz. Najsłabiej dziennik sprzedaje się we wtorki (118,4 tys. egz.) i środy (118,8 tys. egz.). W porównaniu z pierwszym półroczem br. najgłębsze spadki sprzedaży „GW” zanotowała w przypadku wydania czwartkowego – o 14,8 proc., do 121,4 tys. egz. i poniedziałkowego – o 11,3 proc., do 130,1 tys. egz.
  Według raportu giełdowego Agory przychody ze sprzedaży „GW” (w tym z prenumeraty cyfrowej) wyniosły w pierwszym półroczu br. 51,7 mln zł i były niższe o 4,4 proc. w porównaniu z pierwszym półroczem ub.r. Natomiast sprzedaż reklam w „GW” przyniosła 41,2 mln zł (spadek o 21,4 proc.).

  http://www.press.pl/tresc/45659,agora-przygotowuje-sie-do-zwolnien-w-pionie-_gazety-wyborczej_

 237. La Reine Toronto said

  .https://www.youtube.com/watch?v=CdYU0SK4QRg
  ojejku Rammstein byl w Berlinie na koncercie…co kto lubi a ja lubie ich…

 238. Siggi said

  Co do Benka -Emeryta bawarskiego,to nic mi nie wiadomo.

  Od pewnego znajomego Zyda ,z ktorym sie kolegowalem kiedys,choc byl z 10 lat starszy ode mnie dowiedzialem sie,ze matka K.Wojtyly byla karaimka,ktorej korzenie etniczne siegaly terenow,gdzie teraz wojna tj Krym ,Donieck I okolice dorzecza Donu.
  Wiki tak podaje:…Karaimi wyznają karaimizm – religię, której początki sięgają okresu Pierwszej Świątyni. Jako odrębna religia wyłoniła się ostatecznie na przełomie VII i VIII w. z judaizmu. Kodyfikatorem założeń karaimizmu był Anan ben Dawid z Basry, który uformował stronnictwo polityczno-społeczne, kontestujące autorytety judaizmu i zasady rządzące żydowskim społeczeństwem po upadku Drugiej Świątyni. Stronnictwo to wchłonęło inne żydowskie ruchy heterodoksyjne, obecne wtedy w Babilonie – w tym również grupy wywodzące się z tradycji saduceuszy – i przerodziło się dość szybko w nowy ruch religijny, negujący autorytet rabinów oraz ich głównego dzieła, Talmudu. Karaimi postanowili uznawać tylko tradycję pisaną, tj. Tanach, w szczególności Pięcioksiąg Mojżeszowy, oraz określani byli jako kontynuatorzy odłamu saduceuszy – w opozycji do rabinów jako kontynuatorów faryzeuszy. Karaimizm początkowo miał charakter wybitnie misyjny, lecz w wyniku narastania (począwszy od XIII wieku) słabości wewnętrznych religia ta nie zyskała nigdy znacznych wpływów.

  Obecnie w wyniku ustaleń głównych rabinów Izraela karaimom przysługuje Prawo powrotu (czyli prawo do izraelskiego obywatelstwa należne każdemu, kto ma przynajmniej jednego dziadka lub babkę żydowskiego pochodzenia i nie praktykuje innej religii niż judaizm), jednak ortodoksyjna społeczność z powodu odmiennej tradycji halachicznej, dotyczącej zawierania ślubów, nie uznaje ważności małżeństw karaimskich. Życie religijne karaimów izraelskich reguluje Moacet Hachamim, czyli „rada mędrców”, natomiast poza Izraelem religia Karaimów – tak jak judaizm – nie jest scentralizowana, a wierni spotykają się w najbliższych ich miejscu zamieszkania kienesach.

  W lipcu 2007 r. po raz pierwszy od 1465 r., gdy na karaimizm przeszła w Kairze grupa chrześcijan z Hiszpanii, odbyła się kolejna grupowa konwersja kilkunastu chrześcijan z różnych krajów na karaimizm. Doszło do niej w Daly City w Kalifornii. W ten sposób współcześni karaimi zmienili wielowiekowe negatywne stanowisko wobec przyjmowania w swoje szeregi nowych wyznawców. Konwersja z 2007 r. została dokonana pod kierownictwem izraelskiej Moacet Hachamim.

  http://alternews.pl/uncategorized/papiez-franciszek-oznajmil-ze-jest-zydem-i-papieze-przed-nim-tez-nimi-byli/

  Moze ktos ma scislejsze dane w/s JP2.

 239. Maćko said

  Lepszy film niz wiele innych tu zamieszczonych.

  Najwazniejsze, aby sie obudzic.

 240. Alina said

  http://niepoprawni.pl/blog/yagon-12/smolenski-przekaz-przeraza-ale-i-daje-nadzieje

 241. Isia said

  Re: 177 Panie Premizlaus …

  … wiadomo, dziewczyna młoda, głupia (jak my wszyscy w tym wieku) … podejmuje ważną, życiową decyzję … w tej sytuacji matka, a zwłaszcza ojciec nie powinni do tego dopuścić …a absztyfikanta pogonić …
  inna sprawa to … autorytet rodziców, odpowiedzialność ojca za rodzinę … temat szeroki …

 242. Alina said

 243. Siggi said

  Czytam z max zrozumieniem,kilka wlosow na lysinie stoja deba !

  http://independenttrader.pl/kiedy-inflacja-zniszczy-nasze-oszczednosci-1.html

 244. Siggi said

  Prezes Fakro: Zachodni inwestorzy mogą z nas zrobić tylko nowoczesny kraj kolonialny

  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/fakro-ryszard-florek-inwestycje-promocja,71,0,2151751.html

 245. Marta1973 said

  17 września… Ciekawe, czy pojawią się dzisiaj komentarze, jakoby prawo międzynarodowe zezwalało Sowietom w roku 1939 napaść zdradziecko na sąsiednie państwo, łamiąc przy okazji szereg układów dwu i wielostronnych. Nieśmiałe próby usprawiedliwienia tej agresji już w Gajówce widziałam i czytałam.

  —–
  Nie tyle usprawiedliwienia, ile spojrzenia na to oczami Rosjan.
  Niemcy atakują.
  Państwo Polskie nie istnieje, bo rząd uciekł.
  A na wschodzie Polski ruskie plemiona…
  Admin

 246. guła said

  Układ z Rapallo i traktat ryski im to gwarantował. A traktat z Locarno zachęcał.
  …………
  Niewybieralna władza Brukseli tłamsi szczyt państw V-4 w Bratysławie, zamiatając problemy pod dywan. Skąd my to znamy.

  A więc następne … exidy
  Ubolewać, natomiast, należy nad niskim stanem wód Dunaju który wyeliminował planowane zwiedzanie muzeum. Jakiego nie podli.

  W Londynie panika, biznes np. Goldman Sachs, UBS i Deutsche Bank, zamiarują wiać z City. Gdzie? Ano w grę wchodzi nawet Warszawa.

 247. revers said

  No i co? w kolejnym rozbiorze Polski braly udzial sowieci zachodni i wschodni, jak by nie bylo z niemcami wkroczyli slowacy. Wczesniej w 1792 roku nawet dodatkowo od poludnia jako 3-ce sowieckie mocarstwo Austro-Wegry. Wersalu, Monachium nie bylo.

 248. revers said

  Wojsko bije Policje …

  http://kibole.pl/29922/wojsko-pobilo-policje

 249. revers said

  Kaj by trafili na marines to by sprawa ucichla,a ukarano policjantow ze zaklocali spokoj kowbojom z us army.

 250. AniaK said

  Re 219:
  Panie Maćko, na moje oko to może być pilot wycieczki – wyraźnie oddzielony od reszty, albo właściciel posiadłości. Mniejsza o tego pana, proszę rzucić okiem gdzie wylądowała pani Merkel. To już jest szczyt chamstwa.

  Dać się posadzić za tym stołem jakoś bym zrozumiała. Ne wypada robić gospodarzowi przykrości.

  .http://r-scale-5d.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/52c5189391854c93e8a0e1326e56c14f/8dbade69-3515-441f-88f7-ada08b6d7a9c.jpg?type=1&srcmode=3&srcx=1/2&srcy=0/1&srcw=640&srch=360&dstw=640&dsth=360&quality=80

  Ale ustawić się na kawałku czerwonego dywanika do zdjęcia?

  .http://i.iplsc.com/family-photo-w-czasie-nieformalnego-szczytu-ue-w-bratyslawie/0005XAGP2MWS8SB6-C122-F4.jpg

  Fotograf musiał mieć ubaw po pachy. Niezłe jaja sobie tam z nich robili.

 251. Siggi said

  Zainteresowanym podaje ten material jako zrodla informacji.

  https://forumemjot.wordpress.com/2016/09/13/powojenne-odszkodowania-polski-wobec-zachodu-dr-ryszard-slazak-%e2%96%ba%e2%96%ba%e2%96%bawykaz-umow-ustaw-dekretow/#more-53904

 252. AniaK said

  Gust mają OK. Bratysława jest naprawdę piękna. Obiecałam im, że jeszcze kiedyś do nich zajrzę 🙂

 253. revers said

  „Orzeczenie SN jest prawnym i formalnym zamknięciem sprawy, w której skazani zostali – poza Komorowskim – także inni ówcześni opozycjoniści: Andrzej Czuma, Wojciech Ziembiński i Józef Janowski.

  W styczniu 1980 r. wszyscy czterej zostali skazani na kary aresztu za zorganizowanie w Warszawie 11 listopada 1979 r. zakazanych wówczas obchodów Święta Niepodległości przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. W sprawie orzekał ówczesny sędzia Andrzej Kryże (późniejszy wiceminister sprawiedliwości z lat 2005-2007). ”

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Sad-Najwyzszy-uniewinnil-Bronislawa-Komorowskiego-ws-manifestacji-z-1979-r,wid,18505020,wiadomosc.html?ticaid=117be9

  Wg. nie wybiorczych, niezaleznych sadow w dn. 11.11.1979 roku mozna bylo manifestowac niepodleglosc kraju, ale juz w dn. 11.11.2011 nie bez zgody i opieki.

  Reszta jak w poscie p. Siggi w koloni PL
  https://marucha.wordpress.com/2016/09/14/wolne-tematy-79-2016/#comment-615299

 254. AniaK said

  Siedem pajacyków 🙂

  .http://bi.gazeta.pl/im/fb/bd/13/z20699899Q,Przywodcy-Europy-w-Bratyslawie-przed-szczytem-Unii.jpg

 255. AniaK said

  korekta
  Siedem krasnoludków bez Królewny Śnieżki 🙂

  .http://bi.gazeta.pl/im/fb/bd/13/z20699899Q,Przywodcy-Europy-w-Bratyslawie-przed-szczytem-Unii.jpg

  Siedem krasnoludków z Królewną Śnieżką 🙂

  .http://pl.colorkid.net/sites/default/files/styles/big_father/public/1433777694.gif

 256. Siggi said

  Makrela to powinna zobaczyc …

  >>>https://www.facebook.com/781146112008459/videos/980664102056658/?hc_ref=NEWSFEED

 257. AniaK said

  Re245:
  Spokojnie Panie Siggi, oni się już zorientowali że ta Królewna Śnieżka jest be.

  Podobno szukają nowej 🙂

 258. AniaK said

  Ta powinna być cacy 🙂

  .http://devel.telemagazyn.ppstatic.pl/4e/5b/3b88f1da0c6fc2fbfa3972506716.1000.jpg

 259. guła said

  „z niemcami wkroczyli slowacy …”
  – Ukraińcy
  – Litwini
  – Łotysze
  – Estończycy
  – Skandynawia, cała.
  – Pożal się Boże, Białoruś
  – Włosi
  – Francuzi
  – Bułgarzy
  – Rumuni
  – Węgrzy
  No i gdzież ich nie ma tych sił wspierających; międzynarodowi Żydzi.

 260. Premizlaus said

  Re 193:
  Znowu uniknięcie odpowiedzi. Jesteś podejrzaną figurą.

  Jak ktoś nie wie o co chodzi, to niech sobie przejrzy ten artykuł i przeczyta pierwszy komentarz:
  https://marucha.wordpress.com/2013/04/28/duchowosc-inkwizycji/

  I pytanie: dlaczego Siggi po takim czymś jest nadal tolerowany?
  Taki komentarz o Sanctum Officium mógł napisać tylko parch, albo ogłupiony „Polak”.
  A na tutaj są Polacy oświeceni i uświadomieni, co się dzieje na świecie, po właściwej stronie.

 261. AniaK said

  W rocznicę śmierci Kobiety Pracującej proszę o krótką modlitwę.

  .https://www.youtube.com/watch?v=F1GzXA1n1xk

 262. AniaK said

  .https://www.youtube.com/watch?v=fERjUCghnQk

 263. AniaK said

  .https://www.youtube.com/watch?v=0k9P7frefI0

 264. Robert Cheda, PRZEKLEŃSTWO TIMURYDÓW, Rzeczpospolita, 16 IX 2016, s. J4-5.

  Po bitwie na Kulikowym Polu w 1380 r. Stefan Wielki Węgierski zdobył Wołgograd-Saraj, gdzie osadził Tochtamysza jako chana Białej Ordy – od polskiej nazwy Saraju BIAŁA WIEŻA. To konfliktowało Polskę z Ordą Uzbecką, której chanem był od r. 1370 r. Timur Kulawy.
  W roku 1391 Timur podjął wyprawę na Zachód i wypędził znad Wołgi Tochtamysza hołdując Moskwę, z której Tochtamysz wypędził wcześniej króla Polski Władysława Jagiełłę. Tochtamysz schronił się ze skarbami u Wlk Księcia Litewskiego Witolda, stryjecznego brata Jagiełły. To stworzyło sytuacje, w której do rozprawy między Polską a Ordą Uzbecka dojść MUSIAŁO.
  Ponieważ były dwa Uniwersalne Imperia Muzułmańskie: Uzbeckie i Osmańskie to Polacy już wcześniej URATOWALI Turków na Kosowym Polu a Turcy pod Nikopolem nad Dunajem w 1396 r. Nie Pozwolili Luksemburgom odebrać Polakom Wołoszczyzny. Sojusz polsko-turecki był Strategiczny, gdyż Timur nie ważył się na zaatakowanie Polski czy Turcji, gdyż oznaczało to wojnę z obu potęgami Równocześnie, ale wobec rosnącego napięcia polsko-krzyżackiego, za czym stali Luksemburgowie, Timur zdecydował się na podbój Indii, co zapewniało mu WYPŁACALNOŚĆ. Jednak, gdy Timur szedł z armią z Delhi do Bengalu to doszła go wieść o Bitwie nad WORSKLĄ.
  Bitwa nad Worsklą, OPŁAKIWANA jako Jedna z Największych Klęsk, była fundacją polskiej MOCARSTWOWOŚCI. Na: http://www.historycy.org/index.php?showtopic=56636// jest mój artykuł o bitwie nad Worsklą, ale podpisany „SŁAWEK z Januszem Radziwiłłem”. Wg tegoż artykułu to Białoordyńcy przeszli na stronę Uzbeków a Litwini uciekli, ale Rusini pod wodzą Wołyńca NIE UCIEKLI. Dwaj polscy wodzowie: Spytek z Melsztyna i Gryf-Szczukowski POKŁÓCILI się, aż Gryf wyjął miecz i zabił Spytka, po czym poprowadził atak. Straty były jednak Porażające, bo zginęło 72 książąt ruskich.
  Został wzięty do niewoli Timur Młodszy, a ponieważ Polacy nie zgodzili się na przyjęcie okupu to zniweczyło to plany dynastyczne Timura Kulawego. Bitwa określiła granicę Na Donie a Timur musiał zarzucić plan Podoju Indii, bo Zbuntował się Iran. Potem wybuchła Wojna Listowa między Timurem a Bajazydem Błyskawicą, który Błysnął talentem literackim – że cała feudalna Europa bawiła się setnie. Potem Timur medytował: ZAATAKOWAĆ POLSKĘ CZY CHINY? aby w trakcie wojny chińskiej umrzeć.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: