Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polska: Cmentarz Żołnierzy Radzieckich w Chojnie zostanie odnowiony

Posted by Marucha w dniu 2016-09-17 (sobota)

Cmentarz Żołnierzy Radzieckich w Chojnie, na którym pochowano około 4 tys. czerwonoarmistów, zostanie odnowiony – poinformowało w piątek Redio Szczecin.

Prace, które wyceniono na ponad 50 tys. złotych, sfinansują Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa oraz wojewoda zachodniopomorski. Na cmentarzu pojawią się odrestaurowane tablic i nowe kwatery.

Wiceburmistrz Chojny Wojciech Długoborski powiedział, że w remoncie cmentarza nie przeszkadza ustawa dekomunizacyjna z kwietnia br. roku.

— Ustawa generalnie nie dotyczy cmentarzy. W związku z tym my te prace w dalszym ciągu wykonujemy, chronimy to miejsce i dbamy o nie. Co roku odbywają się tam przecież uroczystości związane z rocznicą Forsowania Odry, stąd też to miejsce powinno być godnie przygotowane – wyjaśnił Długoborski.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 10 to “Polska: Cmentarz Żołnierzy Radzieckich w Chojnie zostanie odnowiony”

 1. Premizlaus said

  Nie wolno likwidować takich miejsc, bo to są miejsca pochówku. Jedynie można by zmienić znaki i napisy.

 2. Jasnowidz z Jasnej Góry said

  Tak jest. Nie powinniśmy się zniżać. Trzeba szanować takie miejsca. Brawo dla Pana Wojciecha Długoborskiego!

 3. Brawo. Popieram.

 4. NyndrO said

  Tu przykladem powinna byc Finlandia. Finowie bardzo dbaja o historie swojego panstwa, ktora to latwa rowniez nie byla. No ale w Finlandii maja inny klimat.

 5. witek said

  Trzeba tam zaprosić Słomkę wraz z kumplami satanistami.
  Oni „odnowią” cmentarz po swojemu
  Kombatanci prezydenta Dudy 🙂

 6. Bronisław said

  Re:5. Pisze Pan, Panie Witku, iż: „Trzeba tam zaprosić Słomkę wraz z kumplami satanistami.Oni „odnowią” cmentarz po swojemu”!
  Słomka „chyba”, jak Pan i My doświadczamy „odnawiają” odpowiednie „dziedziny” w Warszawie i jej okolicy?!!!
  W pozostałych „peryferiach” Polski „odnowią” oni owszem „stosowne” obiekty, ale trzeba im za to sowicie zapłacić!!!
  Załączam Panu gorące pozdrowienia! Króluj Nam Chryste!!!

 7. Joannus said

  Wywalanie pomników i dewastacja ma swój cel. Zapyta ktoś a jaki.
  Taki, że kiedy niemiaszki po rozpadzie UE lub wojnie zabiorą ziemie odzyskane, a bracia we wierze JP II się gremialnie zasiedlą, Rosja jak kiedyś nie ujęła się za Polską.
  Prostaczkom manipulowanym trudno do konca się dziwić, kiedy guru ojczulek muchomorek wyżej stawia Niemcy i ”piękny Izrael” od Rosji i Rosjan, na których dzień dnia ujadają. Wczoraj jakiś dziad w Trwam wbijał we łby bezmózgowcow dogmat o wiekszej liczbie pomordowanych Polaków przez Rosjan niż przez hitlerowskie Niemcy. Dla niego jak widać liczy się, skąd czerpać pieniądz, kiedyś marki w Niemczech, terez dolarki w USA. A prawdy niech za drzwiami stoją.

 8. revers said

  Az po Lubecke i Labe …

 9. Wlodzimierz said

  I bardzo dobrze ! Tak na marginesie : stalem sie ofiara niewybrednej agresji uznajac niszczenie pomnikow oddajacym hold zolnierzom radzieckim poleglym w IIWS na nszych ziemiach. Uznalem, jednak i zdania nie zmienie ze, cokolwiek sie dzialo wczesniej i pozniej w stosunkach pomiedzy Rosja a Polska nie ma absolutnie znaczenia – polegly jest poleglym i czy to bedzie Rosjanin, Niemiec czy ktokolwiek innej nacji jako katolik mam obowiazek poszanowac zmarlego bo, po smierci to on juz nie jest moim wrogiem ani przyjacielem. Jest zmarlym a katoilicy szanuja zmarlych i ich groby. I jesli nie to by znaczylo ze, w niczym nie roznie sie od dziczy ktora niszczy wszystko lacznie z grobami, pomnikami i tp.

 10. Boydar said

  @ Pan Premizlaus (1)

  „… Jedynie można by zmienić znaki i napisy. …”. Na przykład na jakie ?

  Uwzględniając treść obecną

  wypadałoby zgodnie z duchem czasu napisać – „Pamięci spoczywających na tym cmentarzu żołnierzy wschodniej szpicy NATO …”. Dalej może zostać jak jest, nieprawdaż ?

Sorry, the comment form is closed at this time.