Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Szydło po unijnym szczycie w Bratysławie: To początek procesu reformy UE

Posted by Marucha w dniu 2016-09-17 (sobota)

Reforma UE powinna być głęboka, a rozmowa na temat traktatu europejskiego nie może być tematem tabu – mówiła premier Beata Szydło po zakończeniu nieformalnego szczytu UE w Bratysławie.

Na początku procesu reformy Unii „nie powinno być żadnego tematu tabu” – podkreśliła premier Szydło na konferencji prasowej po spotkaniu przywódców 27 państw członkowskich UE, bez udziału Wielkiej Brytanii. Celem szczytu było zapoczątkowanie procesu refleksji nad stanem Unii. Wspólne stanowisko w tej sprawie mają państwa Grupy Wyszehradzkiej.

– Trzeba mieć odwagę rozmawiać o tym wszystkim, co w tej chwili jest problemem w UE (…) nie może być tematem tabu rozmowa na temat traktatu europejskiego – podkreśliła szefowa rządu.

W stanowisku Polski, które przedstawiła podczas spotkania w Bratysławie wyrażono, że w rozpoczynanym procesie reformy UE powinno się podejmować odważne decyzje i głębokie reformy.

Premier Szydło mówiła, że jest zadowolona z wyników szczytu, ponieważ uzgodniono to, na czym Polsce zależało – czyli na zainicjowaniu procesu unijnych reform. Dodała, że „udało się dzięki Polsce i państwom Grupy Wyszehradzkiej doprowadzić do tego, że agenda polityczna została zmieniona”. Zaznaczyła, że reformy powinny doprowadzić do tego, że Unia będzie zajmowała się sprawami ważnymi dla Europejczyków.

Grupa Wyszehradzka, jak wcześniej zapowiadano, przedstawiła w trackie spotkania szefów państw i rządów UE propozycję nowego porozumienia w sprawie migracji, skoncentrowanego na pomocy humanitarnej, rozwiązywaniu problemów migracji u ich źródeł oraz na ochronie granic zewnętrznych UE.

– Dzięki zdecydowanej postawie Polski udało się też wyeliminować wszelkie zapisy, które prowadziłyby do ograniczenia swobodnego przepływu osób – powiedziała szefowa rządu. Było to zarazem zdecydowane stanowisko krajów Grupy Wyszehradzkiej.

– Cztery państwa wchodzące w skład Grupy Wyszehradzkiej przedstawią na piątkowym nieformalnym szczycie Unii Europejskiej w Bratysławie tekst wspólnej propozycji, która ma być odpowiedzią na problemy z jakimi boryka się Wspólnota – zapowiedział jeszcze przed bratysławskim szczytem premier Węgier Viktor Orban. Powiedział, że przedstawienie wspólnego stanowiska na szczycie Unii będzie „ważną chwilą w historii tych czterech państw”. Zaznaczył, że grupa V4 opowiada się za zreformowaniem Unii w kierunku Europy ojczyzn.

Stanowisko ws. Europy Ojczyzn na zbliżającym się szczycie w Bratysławie potwierdził szef gabinetu premiera Węgier, Janos Lazar. Węgry będą proponować, by Komisja Europejska, która ich zdaniem przekracza swoje uprawnienia, powróciła do pełnienia swej pierwotnej funkcji wykonawczej w UE. Zdaniem Lazara, KE nie może działać wbrew interesom krajów członkowskich. Zapowiedział także, że podczas szczytu kraje Grupy Wyszehradzkiej opowiedzą się za wzmocnieniem granicy bułgarsko-tureckiej, potrzebą utworzenia wspólnej europejskiej armii i wzmocnienia unijnej agencji ochrony granic Frontex. Kraje te podniosą również kwestię znaczenia dyscypliny fiskalnej.

PAP / rmf24.pl / Kresy.pl
http://www.kresy.pl

Komentarze 62 to “Szydło po unijnym szczycie w Bratysławie: To początek procesu reformy UE”

 1. Dictum said

  Pasmotrim, uwidim, skazał sliepoj głuchomu

 2. AniaK said

  „– Trzeba mieć odwagę rozmawiać o tym wszystkim, co w tej chwili jest problemem w UE (…) nie może być tematem tabu rozmowa na temat traktatu europejskiego – podkreśliła szefowa rządu.”

  Nie może być tematem tabu rozmowa o „bohaterach” Sierpnia 80. I tych tuskowych, i tych kaczyńskich.

  .https://www.youtube.com/watch?v=ab6aJLkV4x4

  Ja nie jestem Ślązaczką, ja jestem Góralką. Przy ładnej pogodzie przez okno wyraźnie widzę Góry 🙂

 3. AniaK said

  Ślązaczka mniej więcej wyglądaja tak. Na prowadzeniu biznesu ponoć mało która się zna. One są głównie od imprez i prania brudnych portek.

  .https://www.youtube.com/watch?v=D7Wi2TAFUAQ

  Pani Szydło to taka trochę mieszanka. Ni ze Śląska, ni ze Wsi 🙂

 4. AniaK said

  Jak się przystosować do UE w sposób jasny i przejrzysty 🙂

  .http://media.jastrzabpost.pl/wp-content/uploads/2015/11/Beata-Szyd%C5%82o-i-Angela-Merkel-fot.-twitter.com_.jpg

  Czuję że jej się marzy rola Królewny Śnieżki. Ciut rozjaśnić włos i z daleka nie poznasz. Może ta autostrada do chałupy pani Szydło ma głębszy sens 🙂

 5. AniaK said

  O wolne soboty niedziele i mydełko Fa, to może walczyły chłopy na wsi pani Szydło ale na pewno nie górnicy.

 6. AniaK said

  Moja Babcia Tina świętej pamięci – rodowita Ślązaczka – często mawiała że Ślązaczki to mi powinny buty czyścić bo do pięt nie dorastają. Ty to wszystko potrafisz – mawiała.

 7. AniaK said

  To była bardzo mądra Kobieta. Na pewno jest już w Niebie, ale codziennie się modle o Jej duszę. A jak będę miała dużo pieniążków, to będzie miała najpiękniejszy pomnik w całej wsi.

 8. AniaK said

  To była naprawdę wyjątkowa Kobieta. Ona potrafiła nawiązać kontakt z każdym człowiekiem od najniższego do najwyższego szczebla. Zawsze miła, życzliwa…..i nigdy nikomu niczego nie zazdrościła. A logicznego sposobu rozumowania mógłby jej pozazdrościć niejeden minister. Opowiadała że kiedyś służyła u Żydów. Nie miała o nich najlepszego zdania ale dzięki nim przeżyła.

 9. AniaK said

  Opowiadała, że kiedyś za Niemca służyła u Żydów. Ciekawa sprawa tak na marginesie.

 10. revers said

  „…potrzebą utworzenia wspólnej europejskiej armii i wzmocnienia unijnej agencji ochrony granic Frontex. Kraje te podniosą również kwestię znaczenia dyscypliny fiskalnej.”

  chyba wszystko na ten temat, czyli po wysokich podatkach, po dlugu dla kazdego wyszogrodzkiego-ludka, no i oczywiscie armia przeciwko wewnetrznym i zewnetrznym wrogom jewrosojuza, najpewniej armia przeciwko Rosji.

 11. AniaK said

  Załapała się do nich do pracy po biegle mówiła po polsku, śląsku i niemiecku.

 12. AniaK said

  Re10:
  Panie Revers, wypadałoby się chociaż zapytać czy skończyłam 🙂

 13. AniaK said

  To może jednak nie Ona przeżyła dzięki nim, tylko oni dzięki Niej.

 14. revers said

  nie ma tak dobrze, albo wszystko naraz, albo nie naraty, pamietajac ze zycie jest brutalne, nawet na zachodzie kopia panie przez poduszke albo gryza po delikatnej dloni w obronie demokracji, nie wspominajac o innych perwersjach.

 15. Zerohero said

  Komuś się przyda

 16. peacelover said

  …przed spaniem jedna taka jak Pan Zerohero nakazal … do pupci,
  a potem paciorek , siu—siu !! (koniecznie !!) i spac !!!!

  …i tyle spokoju od pani Ani-k !!!

 17. Dictum said

  ad. 15.
  – No.

 18. Dictum said

  ad. 15.
  Panie Zerohero, lubię Pana.
  I dowcipnie, i zarazem grzecznie.
  Ale czy skutecznie?

 19. 235 tysiecy Libanczykow wlasnie rusza do Wloch . To dopiero poczatek inwazji , konca nie widac. Ani , co duzo gorsze , zadnego rozwiazania problemu. Zaleja Europe. Merkelowa probuje zalagodzic skutki . Bez jej polityki nie wiem jak by wygladaly i jak beda wygladac Grecja i Wlochy . To w koncu czesc Europy , a i jestesmy naczyniamy polaczonymi . Ze co, ze Polska i Wegry zadnego nie wpuszcza ? A niech tam, tylko ze nikt nie jest samotna wyspa.

 20. NICK said

  Było nawet wypier-papier. Nie skutkuje.

  CHŁOPA trzeba.
  W realu.

 21. revers said

  W sumie to Szydlo nie rożni sie od Merkel, ani od swoich poprzednikow, tez szkolona nalidera w usraelu, slucha sie faszingtonu i syjonu, robi za neukona w Polsce, jedno co ja roznii od Merkel to sprawa limitow uchodzcow. imigrantow, ale to i tak nie dotyczy ukraincow.

 22. Bronisław said

  Re:12! Upomina Pani, Pani Aniu Pana Reversa: „Panie Revers, wypadałoby się chociaż zapytać czy skończyłam?!!!
  Ależ Pani Aniu, jestem przekonany, iż niebawem zastąpi Pani, Panią Beatę na stanowisku „Arcysuperpremiera”, a wtedy uda się Pani zreformować „żydobolszewicką” Unię i dokona Pani dzieła dotąd nieosiągalnego nawet ZSRR!!!
  Nobel niewątpliwy?!!! Serdecznie Panią pozdrawiam i życzę osiągnięć na miarę Pani niezwykłych uzdolnień!!!

 23. AniaK said

  Re21:
  Nie mam takich planów.
  Pozdrawiam równie serdecznie 🙂

 24. AniaK said

  Re20:
  „W sumie to Szydlo nie rożni sie od Merkel…”

  Wizualnie z tyłu może trochę tak, ale porównywanie tych pań pod kontem intelektualnym – moim zdaniem – to by była obraza dla pani Merkel. Można się nie zgadzać z jej polityką, ale pani Szydło to trochę inna bajka. Nie wiem kto szkolił naszą panią premier, ale ona sprawia wrażenie robota wynajętego na specjalne okazje.

 25. AniaK said

  Myślę, że pan Kaczyński będzie żałował tego wyboru. Puszczenie w ruch takiego robota może skończyć się tragicznie. Już pani Beata Kempa byłaby chyba właściwszym wyborem.

 26. revers said

  i co ta za wielko reformatorskie slowa, jak juz wczessniej wyszochrodzianie zostali terminami zalatwieni przez Tuska i nie mniej intelektualnie rozwinieta Bienkowska, ktora podrzuca finansowe pomysly kar dla krajow kwestionujacych limity uchodzcow, Szydlo w worku czy wychodzace z worka nic nie znaczy w Brukseli, juz po terminach veta, ale prki mozna robic pod naiwnych i gawiedz..

  http://newsweb.pl/2016/06/29/zdrada-stanu-na-polecenie-berlina-tusk-pozbawil-polske-prawa-glosu-w-ue/

  Tak wyglda vaginkowa demokracja, a na niemieckich stronach rzaadowych az roi sie w kilku jezykach od instrukcji oblugii seksualnej uchodzcow

 27. AniaK said

  Panią Szydło śmiało można porównać do pani Bieńkowskiej. Trochę inny typ urody…….ale intelektualnie mnie więcej by pasowały 🙂

 28. AniaK said

  Ja nie rozumiem, jak można wybierać aktorki, na dodatek – moim zdaniem – kiepskie, jeżeli mamy tyle kobiecych autorytetów w dziedzinie ekonomii i nie tylko.

 29. AniaK said

  Już chyba wiem dlaczego na najwyższe stanowiska wybiera się takie kobiety jak pan Kopacz, Szydło, Bieńkowska… Mali panowie niekoniecznie wzrostem boją się kobiet mądrzejszych od siebie. Oni zazwyczaj mają bzika na punkcie swojego IQ, i prędzej zniszczą niż dadzą szansę mądrzejszej kobiecie.

 30. AniaK said

  pani Kopacz…..

 31. Bogush said

  ad.27 Czy do tych wielkich kobiecych autorytetów nie zalicza Pani przypadkiem samej siebie !!

 32. AniaK said

  Re30:
  Absolutnie nie.

 33. AniaK said

  Chodzi mi bardziej na przykład o kogoś takiego.

  .https://www.youtube.com/watch?v=5vM-HLlRgUk

 34. Lara said

  Pani Aniu. Ładna ta historia o Pani Babci. Lubię historie rodzinne.

 35. AniaK said

  Re33:
  Dziękuję Pani Laro za miłe słowa.

 36. Zerohero said

  @AniaK

  „Nie wiem kto szkolił naszą panią premier, ale ona sprawia wrażenie robota wynajętego na specjalne okazje.”

  Żadna tajemnica. Szydło szkolona była w tzw. „szkole liderów” Departamentu Stanu. Jawnie i oficjalnie. Szydło jest OFICJALNYM agentem amerykańskim.

 37. revers said

  „Szydło jest OFICJALNYM agentem amerykańskim.” tak jak Merkel byla TW STASI „Erika”, obie doskonale rozumieja sie jesli chodzi o niektore zachowania w stosunku do swych mocodawcow, tu chodzi o ubior, gesty, wyuczone teksty ze slownika manipulacji, czy nawet noszone broszki. Pozatym szkola Markusa Wolfa szefa STASI ktora przejeli tez amerykanie, a ktora to szkole widac w mediach, w szkolonych przez CIA-ej wspolpracownikach jak Szydlo.

 38. toidi said

  Fama głosiła, że pani AniaK zamierzała pracować w Teksasie.

 39. AniaK said

  Re35,36:
  Wszystko OK, szkolenia czasami są konieczne, ale nie wiem czy pani Szydło była szkolona na premiera. Do kampanii wyborczej to może był niezły pomysł. Mnie by nie przekonała bo to kompletnie nie moja bajka, ale na polski rynek dobrana była dość dobrze. Swojski wygląd, prosta baba, katoliczka, amerykański styl – to było coś nowego i mogło się podobać. Premier to jednak coś więcej niż zwykły kursant. Musi bardzo uważać na słowa, i nie może ograniczyć się wyłącznie do monologów. W roli premiera – moim zdaniem – pani Szydło wypada bardzo sztucznie, a czasami nawet komicznie. A te broszki nie dodają jej ani powagi ani uroku. Ileż to na wsi może trwać odpust. I jakoś tak za mało się uśmiecha, robi za długie przerwy pomiędzy zdaniami….

 40. AniaK said

  Ta szkoła Markusa Wolfa albo trochę lepsza, albo lepszych kursantów mają 🙂

 41. AniaK said

  Na miejscu pana Kaczyńskiego, jak już tak koniecznie chciał nagrodzić panią Szydło za kampanię, to ja zrobiłabym z niej prezydenta. Ustalałaby sobie nowe święta państwowe, zmieniała garsonki……nawet te broszki by lepiej pasowały do tego stanowiska.

 42. AniaK said

  Re37:
  To jakaś plotka 🙂

 43. MatkaPolka said

  Pani premier straSzydło i polskojęzyczna prasa najzwyczajniej kłamią na temat szczytu w Bratysławie.

  UNIA EUROPEJSKA ROZPADA SIĘ – i straSzydło jest za jej utrzymaniem i/lub reformowaniem
  (dlatego, ze UE to projekt i świetny interes Żydów i Niemców) –

  W Bratysławie postawiono 5 żądań

  Ultimatum na temat erozji demokracji i wprowadzeniu praw dyktatorskich
  Zadanie o zwiększenie roli parlamentów państw narodowych
  Państwa grupy wyszegradzkiej zażądały równego udziału w decyzjach Unii Europejskiej i protestują przeciw supremacji Berlina i Brukseli.

  Zahamowanie fali Uchodźców – – powinny być przywrócone granice i Granica Unii powinna być strzeżona

  Państwa protestowały przeciw katastroficznych skutkach ekonomicznej spowodowanej przez wprowadzenie Euro i ekonomicznej stagnacji

  Protestowały przeciw protekcjonizmowi rynku UE i wskazały na pozytywne ROLE I WYNIKI RYNKÓW WEWNĘTRZNYCH

  http://www.express.co.uk/news/world/711481/European-Union-plan-United-state-of-Europe

  Szczyt w Bratysławie poprzedzał szczyt w Atenach, gdzie kraje basenu morza śródziemnego – Włochy Grecja , Hiszpania, Malta, Cypr .

  Domagały się wprowadzeniu niezależnych krajowych polityk handlowych i protestowały przeciw srodkom przymusu ekonomicznego wprowadzanych przezUE

  Protestowały przeciw biurokracji Brukseli i narzucaniu polityki w spawie kryzysu uchodźców polityce emigracyjne i kryzysu uchodźców i dyktatowi Berlina i Brukseli

  https://sputniknews.com/politics/20160912/1045221861/southern-europe-summit-brussels.html

 44. revers said

  „…pani Szydło wypada bardzo sztucznie, a czasami nawet komicznie. A te broszki nie dodają jej ani powagi ani uroku.”

  wystraczy spojrzec na zdjecie pana Gajowego w tytule, zeby nie widzieć wyuczonego gestu w formowania palców w oczka dwóch rąk i przekazu pewności siebie pani premier, stanowczości, upartości, gesty pochadzące z repertuaru iluminautów i masonerki rodem, z zawartościa oczka egipskiego wyłacznie. I o oto chodzi a śląskie baby potrafią.

  z linku do @25

  „szef Rady Europejskiej zmienił datę dyskusji nad przydzielaniem kwot imigrantów. Głosowanie miało się odbyć na spotkaniu przywódców państw, na którym Polska, Czechy, Słowacja i Węgry miałyby prawo weta. Tusk zmienił jednak termin na 6 dni później, kiedy miało odbywać się posiedzenie ministrów spraw wewnętrznych, na którym możliwości wetowania nie ma. Tym organizacyjno-prawnym zabiegiem pozbawił Polskę i pozostałe kraje grupy Wyszehradzkiej możliwości zawetowania przydziału kwot imigrantów.”

  no bo jak, masło po musztardzie? a kwoty będą i uchodżców i zbrojne, jak i kwoty bezpieczeństwa które nie mało kosztuja bo bramki, kamery w sieciach tanie nie są, a europejski matrix bardziej realny.

 45. AniaK said

  Re43:
  „I o oto chodzi a śląskie baby potrafią.”

  Co potrafią śląskie „baby” pisałam powyżej. Miejsce pochodzenia nie zrobi z nich twardych kobiet nawet po najlepszych szkoleniach. Wyjątki oczywiście się zdarzają, ale ani pani Bieńkowska ani pani Szydło nie przypomina mi Aleksandry Śląskiej. To była fantastyczna Kobieta i Aktorka ze Śląska. Mało która Ślązaczka potrafi przed śmiercią zrobić porządek z jednym mężem pijakiem, a co dopiero z kopą pijaków z Wiejskiej. Przyszłego kandydata/kandydatkę na premiera powinno się szkolić bardziej pod kątem intelektualnym a nie wizerunkowym. Szkolenia wizerunkowe powinny być tylko dodatkiem do kożucha. Z pani Szydło – moim zdaniem – to oni zrobili jakąś karykaturę Margaret Thatcher.

 46. AniaK said

  .https://www.youtube.com/watch?v=jNeWB4S086w

 47. revers said

  Pani nic nie napisala o slaskich babach, a intelektu to kazdej brak, z wyjatkiem emocjonalnego, no i sabatu czarownic.

 48. AniaK said

  Re46:

  Panie Revers, o śląskich babach jest wzmianka pod trójką. Na nie szkoda czasu. Lepiej niech Pan sobie poogląda/posłucha śląskie kobiety.

 49. AniaK said

  śląska baba po modelingu z PO

  .http://m.natemat.pl/35253719f0c2fff46452d06f979b5277,640,0,0,0.jpg

  śląska baba po modelingu z PiS

  .https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTFJoVKFbl-iAXHm1TWeu-kf5luh9388v6ZBt63IfmCNeCj6cbruA

  śląska baba po modelingu z SLD

  .http://s1.kozaczek.pl/2015/05/13/magdalena-ogorek-pt.jpg

  Nie mam pojęcia dlaczego oni się tak uczepili tych śląskich bab.

 50. Lily said

  B.Szydlo,i jej dlonie (symbilika).

 51. Cała ta Europa (UE) Ojczyzn to marzenie świętej głowy i propagandowa gra na zwłokę. UE jest co do swej istoty zwyczajnie niereformowalna.

 52. Przepraszam: „ściętej głowy” – ma się rozumieć.

 53. AniaK said

  Ja nie wiem co oni wszyscy tak się przyczepili do tych śląskich bab. Tyle mądrych kobiet w całej Polsce a oni upodobali sobie Ślązaczki. Może one im dają poczucie bezpieczeństwa?

  PO

  PiS

  SLD

 54. Bronisław said

  Re: 49. Mimo, iż nie chcę to zmuszony jestem przyznać rację Panu, Krytyczny Obserwatorze!!! Wszystko wskazuje bowiem na to, iż po nieudanym eksperymencie rozprzestrzeniania siłą w całym świecie (za pośrednictwem sztucznie utworzonego tworu w postaci „Związku Sowieckiego – ZSRR) „Żydobolszewizmu”, Iluminaci oraz gorliwie i wierne im służby, przystąpiły do ostatecznego rozwiązania (zniszczenia znienawidzonego przez nich Kościoła Chrystusowego oraz wprowadzonego przez Niego porządku społeczno-gospodarczego), instalując się obecnie, głównie w tak zwanej Unii Europejskiej oraz w Stanach Zjednoczonych?!!! Nadchodzi najprawdopodobniej czas, ostatecznej konfrontacji sił ciemności ze sługami Jezusa Chrystusa, po której należy spodziewać się przyjścia już na ten świat Królestwa Chrystusowego, a Polska, o czym pisze poeta, „jak Feniks z popiołów się odrodzi”!!!
  Jestem pod wrażeniem trafnych ocen sytuacji politycznej, wyrażanych przez Pana, Krytyczny Obserwatorze oraz modlę się, aby nie zmarnował Pan swoich talentów, a mógł wykorzystać dla dobra Naszej Kochanej Ojczyzny!!!

  Króluj Nam Chryste!!!

 55. toidi said

  Czy mam przytoczyć ciąg korespondencji z zaprzyjaźnionego forum? Sprzed około czterech lat.

 56. revers said

  r49

  Bukowski to samo mowi jak w dawnym ZSRR jest biuro polityczne uni komisarzy, ktorzy sami sie wybieraja, w ZSRR byl tez parlament i mogl sobie kazdy pogadac o reformach, ale i tak wszystko wracalo do Politbiura.

  http://3obieg.pl/unia-europejska-jest-jak-zwiazek-radziecki

  .https://www.youtube.com/watch?v=9Odd8x5nrNI

 57. AniaK said

  Pana Tuska to ja trochę rozumiem. Chłop miał już tak dość słodko-kwaśnej radomianki i skocznej lubelskiej mazowszanki że po nocach mogła mu się marzyć śląska baba.

  Pana Kaczyńskiego też trochę rozumiem. Widzę że on w przypadku kobiet kieruje się bardziej urodą niż rejonizacją. Może matka mu wbijała do głowy że ładna kobieta nie może być mądra.

  Ale nijak nie potrafię zrozumieć pana Millera. Jak można zamienić panią Jakubowską na panią Ogórek nie mam pojęcia. Chyba całkiem na starość poprzewracało mu się w głowie. Może po nocach marzył o Aleksandrze Śląskiej, ale takiej drugiej na Śląsku to ze świecą szukać. Gdzie pani Ogórkowej do pani Śląskiej. To jest przepaść bez dna.

 58. AniaK said

  .https://www.youtube.com/watch?v=i-q7j2GmRa0

 59. AniaK said

  Z panem Kaczyńskim chyba źle kombinowałam. Brzydkich kobiet nie ma….. W PiS ładne kobiety nie mają szans na przebicie. Są blokowane albo przez koleżanki albo przez samego prezesa. Może ktoś uznał że polityka na wyższym szczeblu jest dla nich za brudna.

  .http://c.wrzuta.pl/wi2315/45fd50dd00151ef546a0bae3

 60. AniaK said

  Kilka słów na zakończenie 🙂

  Ze względu na bezpieczeństwo nazwiskami nie będę się posługiwała, ale odkryłam, że jest w naszym kraju kobieta która mi bardziej przypomina córkę Hitlera niż pani Merkel. Żeby miejsce urodzenia nikogo nie zmyliło.

 61. AniaK said

  Z Hitlera pewnie i ja coś w sobie mam ale nie siebie mam na myśli 🙂

 62. AniaK said

  .https://www.youtube.com/watch?v=o_E5WPB6lRY

Sorry, the comment form is closed at this time.