Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Orban: szczyt UE w Bratysławie porażką w kwestii polityki migracyjnej

Posted by Marucha w dniu 2016-09-19 (Poniedziałek)

Zdaniem premiera Węgier Viktora Orbana, piątkowy nieformalny szczyt unijny był porażką w tym sensie, że jego uczestnicy nie mogli zmienić „polityki migracyjnej Brukseli”.
– Mówili więcej o przyspieszeniu procesu dystrybucji migrantów, niż o zatrzymywaniu ich na granicach strefy Schengen.

Orban uważa, że UE w dalszym ciągu kontynuuje swą „autodestrukcyjną i naiwną” politykę migracyjną. – Mówili więcej o przyspieszeniu procesu dystrybucji [migrantów] niż o zatrzymywaniu migrantów na granicach strefy Schengen – powiedział szef węgierskiego rządu.

Oświadczył, że przywódcy krajów europejskich leżących na tzw. bałkańskim szlaku migracyjnym spotkają się 24 września w Wiedniu, gdzie spróbują znaleźć rozwiązanie dla kryzysu.

– Węgry mogą zrobić tylko jedno – przeprowadzić udane referendum, by doprowadzić do zmiany polityki migracyjnej Brukseli – zaznaczył Orban. Jednocześnie Orban pozytywnie ocenił decyzję ws. udzielenia pomocy Bułgarii podczas szczytu w Bratysławie. Podkreślił, że zwiększa się presja migrantów na jej granice. Powiedział też, że kraje Grupy Wyszehradzkiej jako jedyne wysunęły podczas spotkania propozycje ws. lepszej Unii, z której korzyści mogą czerpać wszyscy członkowie.

Zdaniem premiera Węgier Niemcy i Grecja są kluczowe w kwestii rozwiązania kryzysu migracyjnego. – Tak długo, jak Niemcy nie wprowadzą ścisłej granicy liczby migrantów, których są gotowi przyjąć, „efekt zasysania” w dalszym ciągu będzie przyciągał masy [migrantów] do Europy – powiedział. Dodał, że Grecja nie daje sobie rady z powstrzymywaniem fal migrantów.

– Tak długo, jak te dwa kraje nie zmienią swoich polityk migracyjnych, mamy tylko jedno wyjście: trzymać się reguł Schengen – podkreślił Orban. Przy okazji docenił to, że kraje członkowie chcą dalej współpracować w ramach UE i nie chcą iść drogą Wielkiej Brytanii.

Orban powiedział także, że w świetle potrzeby ochrony tzw. hotspotów, które mają zostać utworzone poza UE w celu rejestracji migrantów, Węgry opowiadają się za utworzeniem europejskiej armii. Dodał, że kilka krajów Unii popiera ten plan, podkreślając, że w pierwszym etapie wzmocnieniu powinna ulec współpraca wojskowa.

Orban skrytykował również określanie mianem „solidarnych” tylko tych krajów, które akceptują przyjmowanie migrantów i „niesolidarnych” tych, które się z tym nie zgadzają.

– Gdybyśmy nie ochronili zewnętrznych granic UE, inne kraje miałyby poważne problemy – powiedział Orban. Zaznaczył, że wielu w Brukseli nie rozumie, że migracja to nie tylko kwestia humanitarna, ale że ma ona wpływ na tożsamość narodów:

– To czego chcemy na Węgrzech, to zachowanie tożsamości naszego kraju.

Niemcy i Włochy rozbieżne w ocenach szczytu UE w Bratysławie

Jak pisaliśmy wcześniej, kanclerz Niemiec Angela Merkel uznała za interesujące propozycje Grupy Wyszehradzkiej ws. kryzysu migracyjnego. Z kolei premier Włoch Matteo Renzi nie krył niezadowolenia z rezultatów szczytu w Bratysławie.

Według kanclerz Merkel, propozycja „elastycznej solidarności” Grupy Wyszehradzkiej odnosząca się do odpowiedzi na kryzys migracyjny jest interesująca. Według tej koncepcji zdolność do przyjmowania uchodźców i imigrantów powinna być dopasowana do rozwoju gospodarczego danego kraju. W tym m.in. w kwestii możliwości jego rynku pracy.

Innego zdania jest premier Włoch Matteo Renzi, który nie podziela stanowiska Niemiec i Francji. Jego zdaniem Unia jest wciąż daleka od stawienia czoła największym wyzwaniom. Rozbieżności w ocenie były tak duże, że Renzi odmówił udziału we wspólnej konferencji prasowej z Merkel i Hollandem.

To początek procesu reformy UE

Reforma UE powinna być głęboka, a rozmowa na temat traktatu europejskiego nie może być tematem tabu – mówiła premier Beata Szydło po zakończeniu nieformalnego szczytu UE w Bratysławie.

Premier Szydło mówiła, że jest zadowolona z wyników szczytu, ponieważ uzgodniono to, na czym Polsce zależało – czyli na zainicjowaniu procesu unijnych reform. Dodała, że „udało się dzięki Polsce i państwom Grupy Wyszehradzkiej doprowadzić do tego, że agenda polityczna została zmieniona”.

Grupa Wyszehradzka, jak wcześniej zapowiadano, przedstawiła w trackie spotkania szefów państw i rządów UE propozycję nowego porozumienia w sprawie migracji, skoncentrowanego na pomocy humanitarnej, rozwiązywaniu problemów migracji u ich źródeł oraz na ochronie granic zewnętrznych UE.

http://www.kresy.pl/

Komentarzy 11 to “Orban: szczyt UE w Bratysławie porażką w kwestii polityki migracyjnej”

 1. Siggi said

  Muszem pogadac z moimi znajomymi „separatystami” i oderwac nasz powiat od wojewodztwa i oglosic najsamprzow autonomie dla niepoznaki,a potem pelna niepodleglosc i zawrzec gospodarczy i woj.alians z KRLD,zeby dali troche miejsca pod ich …parasolem.Dalej mozem zyc w miare spokojnie,bez wariackich wplywow pisizmu-kachizmu.

  Kto „za”…zechce podniesc reke i nacisnac …tam gdzie trzeba?
  —————–
  Kiedy autonomia nie wystarcza
  Katalonia chce w 2017 roku odłączyć się od Hiszpanii. Nie jest w tym życzeniu odosobniona – w Europie wielu ludzi marzy o niezależności swojego regionu od obecnego państwa narodowego.
  http://wiadomosci.onet.pl/prasa/kiedy-autonomia-nie-wystarcza/b8mxkb

 2. Joannus said

  A”nasze” przekaziory ogłaszaką siłę i sukces wyszehradzkiej grupy

 3. NICK said

  Ileż razy. Orban. Na piedestale?
  Pani Teklo. Wolno Pani ocenia©?

 4. MatkaPolka said

  Jeśli Żydzi chcą zniszczyć Europę uchodźcami
  To jedyną prawidłową reakcją jest wypędzenie Żydów z Europy – niech Żydzi staną się uchodźcami

  A uchodźców – spowodowanych wojnami wywołanymi przez żydowskich bankierów osiedlić w Izraelu

  Barbara Lerner Spectre calls for destruction of Christian European ethnic societies

  BARBARA LERNER SPECTRE WZYWA DO DESTRUKCJI BIAŁEJ RASY I CHRZEŚCIJAŃSKICH NARODÓW EUROPY

  Teraz, pomyślmy o kolejnym agencie NWO o nazwisku Barbara Lerner Spectre, założycielce-dyrektorze Paideia, Europejskiego Instytutu Badań Żydowskich w Szwecji. W szeroko pokazywanym programie TV, Spectre zadeklarowała na długo przed wojną syryjską:

  Europa nie nauczyła się być multikulti, i uważam, że my [Żydzi] będziemy częścią tej transformacji, która musi nastąpić. Europa nie będzie społeczeństwem monolitycznym jakim była w ostatnim stuleciu.
  „Żydzi będą w samym centrum tego. Jest to ogromna transformacja Europy i ona teraz ma być multikulti, i Żydzi będą odrzucani z powodu naszej wiodącej roli, ale bez tej wiodącej roli i bez tej transformaji, Europa nie przetrwa
  ”.

  Skoro „Europa nie będzie społeczeństwem monolitycznym jakim była w ostatnim stuleciu”, to jak Spectre zamierza zdekonstruować strukturę społeczną Europy? Cóż, „multikulturowość” Spectre postrzega jako broń. Dlatego kiedy kilka lat temu rozpoczęła się wojna z Syrią, Spectre była na pewno zadowolona. Jak wszyscy wiemy, jedną z pośrednich skutków wojen jest zmuszanie ludzi do migracji do innych regionów świata


 5. MatkaPolka said

  Zniszczenie Europy uchodźcami – spisek agentów NWO i czcicieli szatana

  Agenci NWO i czciciele szatana są w większości odpowiedzialni za kryzys uchodźców i starannie zaplanowali ten zamach na Europę.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zniszczenie-europy-uchodzcami-spisek-agentow-nwo-i-czcicieli-szatana-2015-09

  „Bracia, pogratulujmy sobie wywołanie tego chaosu w Syrii i pozwolenie zapłacenia za to Europie i Ameryce. Jeśli świat nie odkrył kim jesteśmy, to bardzo źle. Michael powiedział im, że ‚kreatywna destrukcja to nasze drugie imię’, a oni nadal się nie domyślają?”

  Przejdźmy do sedna sprawy. Kryzys syryjskich uchodźców, [1] który już wywołał przedłużającą się przemoc i wykańczające nerwy napięcia w Europie i w innych miejscach, [2] został starannie zaplanowany i zrealizowany przez agentów NWO i czcicieli szatana w celu zniszczenia Europy i Ameryki.

  To jest rzeczywiście niezwykłe stwierdzenie. Ale zapnijcie pasy i załóżcie czapkę do myślenia, bo zajmiemy się poważnymi problemami geopolitycznymi i metafizycznymi.

  Przede wszystkim musimy przedstawić pewne niezaprzeczalne fakty. W 2013, co najmniej 17 krajów europejskich i Ameryka zgodziły się przyjąć uchodźców z Syrii i innych miejsc. W 2015 kraje takie jak Niemcy, Francja, Szwecja, Węgry, Anglia, Austria, Szwajcaria, Belgia, Serbia i Kosowo, Holandia, Norwegia, Grecja, Polska, Dania, Bułgaria, Hiszpania, Finlandia, Włochy itd. już otrzymały ponad 2 mln wniosków o azyl z Syrii, Iraku i Erytrei. [3] Ostatnio Ameryka zgodziła się przyjąć co najmniej 10.000 syryjskich uchodźców, [4] Australia co najmniej 12.000. [5]

  Ponadto, więcej niż 4 mln Syryjczyków już opuścili kraj. [6] To wystarcza by utworzyć państwo w państwie. Faktycznie istnieją pewne kraje mające mniej niż 2 mln mieszkańców. To staje się coraz bardziej interesujące: „Połowę z 23-mln populacji Syrii wypędzono z domów, a 4 mln stały się uchodźcami w innych krajach” . [7] {{{ nie tylko Syria – wszystkie ostatnie wojny w Afryce Pln, Afganistanie i Iraku – WSZYSTKIE WOJNY TO WOJNY BANKIERÓW}}}

  Urzędnicy europejscy, którzy nie powinni być nieświadomi konsekwencji politycznych, nawet wzywają inne narody Europy do wzięcia większej liczby uchodźców. [8] Angela Merkel ogłosiła, że Niemcy tylko w tym roku spodziewają się co najmniej 800.000 uchodźców. [9]

  Angelina Jolie, która od dziesięcioleci ma historię płaszczenia się przed Kilku Strasznymi dla pieniędzy, władzy i sławy, niedawno włączyła się do gry, mówiąc: „W żadnym momencie w najnowszej historii nie było większej potrzeby na to by przywództwo zajęło się konsekwencjami i przyczynami globalnego kryzysu uchodźców”. [10] W podobny sposób, celebrytka i zdobywczyni Oscara i Nagrody Akademii, Emma Thomson, nalegała, że Brytania jest rasistowska gdyż nie przyjmuje więcej uchodźców. [11]

  Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, któremu gratulowali członkowie Kilku Strasznych za to że będzie przyszłym Przewodniczącym Komisji Europejskiej, [12] nawet wezwał Europę do przyjęcia „obowiązkowych kontyngentów uchodźców”. [13] „Mówimy o istotach ludzkich” – powiedział – „nie mówimy o liczbach”. [14] Nie tylko to, uchodźcy, mówi Juncker, „mają prawo do pracy od pierwszego dnia”. [15]
  (***)

  CZYTAJ DALEJ

 6. Zobaczcie jak DZICZ czyli emigranci "WZBOGACILI" Francje, said

  Pies YEBAŁ żydo-masońska LEWACKĄ zdemoralizowaną francje:

  PARIS – SEPTEMBER – 2016 (GONE T0 HELL)

  Polacy nie ogladajcie się na nic i BRONCIE się z użyciem brutalnej KRWAWEJ przemocy z urzyciem ŻELAZA oraz stali aby ZATŁUC tych wszystkich zboczeńców co będą sprowadzać do Polski oprócz ‚ukrów” tych muzułmańskich śmierdzeli z Afryki lub Bliskiego Wschodu lub Azji !

  „Migrants avenue de Flandre métro Stalingrad Paris 19” :

 7. L2P said

  @4
  prosta recepta ale nieskuteczna na tego `pacjenta`, oni sa chorzy na bumeranga !
  zreszta przerabiane to bylo przez millenia, włącznie z XX wiekiem..stajac sie w wypedzeniach mistrzami,
  zalozyli sobie nawet `upozorowane panstwo ` a wlasciwie gniazdo rozbojnicze,,

  teraz ich wladza nad Swiatem i to z duzo wieksza `wzajemnoscia`..
  nam pozostaje ewentualnie do wyboru mix żydowski, `blotny`, czarny…alboz `teczowy`..jak chcesz przezyc
  na razie z powodzeniem a w przyszlosci bezwzglednie.

  rozwiazanie kwestii sam delikwent podaje, nazywając to `holoszufla`, cal-opalenia, wypalania pomiotu,
  oby nas oświeciło powtornie..i na czas i w pore..bo ino garstka…natomiast dla `wymagajacych` oni sami zalecaja `modlitwe…descendit`..
  za braci starszych i medrszych` – zanoszona w gore obraza Pana Boga.
  [ modlic sie za pomiot diabelski to grzech..]

  albo my albo oni, tu na ziemi od początku nie było, nie ma i nie bedzie ion.aczej…one same na to nie pozwolą, bo sa poważnymi wykonawcami zaleceń swego boga.

 8. NICK said

  Z.J.DZICZ… .(6).

  Ano.
  Widzisz Francjo. Sqrviona Córko Kościoła. Tak to wygląda początek ostatecznego końca.

  Zobacz Polsko. Dokąd zmierzasz.

  A Ty obrałaś anglosyjon, żydogermanię, „ukraińców”… .TU dopiero będzie. Te filmy to pryszcz i daleko.

  Polsko. Sama prosisz o Rzeź, jakiej nie było… .

 9. Tu jeszcze wart uwagi tekst nt. „uchodźców”:
  http://independenttrader.pl/jak-zdestabilizowac-kontynent.html

 10. „Orban powiedział także, że w świetle potrzeby ochrony tzw. hotspotów, które mają zostać utworzone poza UE w celu rejestracji migrantów, Węgry opowiadają się za utworzeniem europejskiej armii. Dodał, że kilka krajów Unii popiera ten plan, podkreślając, że w pierwszym etapie wzmocnieniu powinna ulec współpraca wojskowa.”

  ——

  Może sztucznie wywołany kryzys imigracyjny ma być właśnie katalizatorem powołania m. in. unioarmii? Czy Orban naprawdę tego nie rozumie? Czy nie rozumie, że dopóki eurosodoma nie ma własnej siły zbrojnej, zdolnej pacyfikować poszczególne swoje prowincje (dla niepoznaki nadal nazywane „państwami”), dopóty ich lojalność wobec niej jest uzależniona od samowolnej usłużności elit tychże prowincji, a owa usłużność, pod naciskiem uciemiężonych narodów może się za jakiś czas zacząć sypać (czego pewne symptomy już widać). Mam nadzieję, że to tylko gafa Orbana.

 11. Oczywiście PiSuary, kontynuując słynne „dziedzictwo Lecha Kaczyńskiego” (najpatriotyczniejszego z najpatriotyczniejszych wężów stanu w całych dziejach Polski i wszechświata), są jak najbardziej za utworzeniem unioarmii. Oczywiście w żaden sposób nie przeszkadza to ukształtowanemu przez Sakiewicza, o. Rydzyka i jeszcze parę innych „autorytetów” elektoratowi PiSu.

Sorry, the comment form is closed at this time.