Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Przypomnijmy jak Rzepliński „walczył o wolność” w/s ACTA: „Nie sądzę, aby stosowanie tej umowy groziło internautom”

Posted by Marucha w dniu 2016-09-19 (Poniedziałek)

W 2012 roku, kiedy przez Polskę przetoczyła się fala protestów w/s ACTA, prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński stwierdził, że nie widzi w ACTA zagrożeń dla praw i wolności osobistych. „Nie sądzę, aby stosowanie tej umowy groziło zwłaszcza polskim internautom” – powiedział wówczas na antenie Radia Zet prezes TK.

Myślę, że warto przypomnieć tę wypowiedź wszystkim tym, którzy upatrują w Rzeplińskim nieskazitelnego bojownika o wolność i demokrację.

Przypomnijmy – ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement), to międzynarodowe porozumienie, którego inicjatorem były Stany Zjednoczone i Japonia, mające na celu wzmocnienie ochrony własności intelektualnej oraz ograniczenie handlu podróbkami.

Treść tej umowy budziła jednak od samego początku kontrowersje. Przeciwnicy ACTA twierdzili, że na bazie artykułu 27 ustęp 4 tego porozumienia, możliwe będzie wydanie na żądanie np. organizacji zarządzającej prawami autorskimi, w trybie administracyjnym, a nie sądowym, danych osoby, co do której zachodzi tylko domniemanie naruszenia praw autorskich. W ten sposób łamane miały być podstawowe prawa i wolności osobiste.

Podnoszono także kwestie tajności negocjacji przy tworzeniu ACTA oraz to, że wspomniane porozumienie naruszy swobodny rozwój innowacyjnych rozwiązań, w tym oprogramowania typu open-source.

Na początku 2012 roku przeciwnikom ACTA (rząd Tuska planował podpisać to porozumienie) udało się wyprowadzić na ulice polskich miast tysiące ludzi. W praktyce były to największe, zupełnie oddolne protesty społeczne w historii III RP.

Masowe protesty w całym kraju stały jednak w opozycji do stanowiska prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego. Stwierdził on wówczas, że nie dostrzega w ACTA zagrożeń dla praw i wolności osobistych. W wywiadzie udzielonym Radiu Zet powiedział: „Nie sądzę, aby stosowanie tej umowy groziło zwłaszcza polskim internautom ich masowym szpiegowaniem (…) Przecież nie o tym jest ta umowa”.

Tak jak ponad cztery lata temu prezes Rzepliński nie widział problemu z ACTA, tak później nie dostrzegł problemu ze skokiem Platformy Obywatelskiej na Trybunał Konstytucyjny.

Przypomnijmy, że całe zamieszanie z TK wzięło swoją genezę tuż po porażce Bronisława Komorowskiego z Andrzejem Dudą w maju 2015 r., kiedy to ekipa Platformy uchwaliła chamską ustawę o wyborze 5 (a nie 3) sędziów TK jeszcze przed wyborami parlamentarnymi (które wygrał PiS). No ale cóż – chciałoby się powiedzieć, że prezes Rzepliński dostrzega problemy dość wybiórczo.

Źródło: Prezes TK Andrzej Rzepliński o ACTA: nie dostrzegam zagrożenia dla wolności osobistych (GazetaPrawna.pl)

http://niewygodne.info.pl

Komentarzy 56 to “Przypomnijmy jak Rzepliński „walczył o wolność” w/s ACTA: „Nie sądzę, aby stosowanie tej umowy groziło internautom””

 1. Boydar said

  A cha mu w de. Jeszcze się przyda na kompost. Tylko wapna trzeba trochę więcej.

 2. YogiBeer said

  @1 Boydar
  Typowa eksplozja uczuć miłości bliźniego u polskiego katolika „gajówkowego”, okraszona typową dla „gajówki” i pana Boydara wysoką dozą kultury osobistej.

 3. Adam Ryglowski said

  Nie długo minie ROK , JAK ZACZĄŁEM ZADAWAĆ PYTANIE ( RETORYCZNE – nie było Żadnego odzewu , nawet tu u Sz. P. Gajowego ).

  Po co nam TK ???
  ( itd . , itd .)

  Swego czasu rudy nawarczał , że kasiora pusta – nie ma pieniądzorów dla NORMALNYCH ( a może nienormalnych ),
  którzy pracując dożyli wieku – KOBIETY – 60 lat , chłopy – 65 lat . Namajstrował „USTAWKĘ ” , „prezio” przyklepał , a „mądreńkie dla siebie ” – tzw T.K. POPARŁY s……..w .

  A za parę chwil , za chwil parę ( jak w starym przeboju ) dutki SIĘ ZNALAZŁY – DLA BIEDAKÓW , POSZKODOWANYCH I „złotej części narodu ” – po stówie eurasów na łebka ( 🙂 .) miesięcznie .


  nic więcej na ten czas nie będę przypominał ….
  ….
  ( 1 – bom głodny
  2 – to tak , jak rzucać grochem o ścianę)

 4. Jack Ravenno said

  @2 YOGIBEER – to zwykłe czepialstwo a towarzysz Rzepliński to zwykła menda i kropka. Nawet splunąć nie warto. Sędzia politykier psia jego mać.

 5. NICK said

  „Nie długo minie ROK , JAK ZACZĄŁEM ZADAWAĆ PYTANIE ( RETORYCZNE – nie było Żadnego odzewu , nawet tu u Sz. P. Gajowego ).”

  Jak to? (3).
  Bo było to retoryczne, właśnie. Oj, Panie. Adamie.

  Nawiasem i bez retoryki. Zarówno bez tzw. polityki. TK jest niepotrzebny. MEMŁANIE prawa. Jest niepotrzebne.
  Znaczy potrzebne.
  Komu?
  Komu tyle USTAWek?

 6. NICK said

  Jeżeli YogiBeer. (2). Pisze jak napisał. To, z maksymalną dozą tzw. empatii, zachowując asertywność, napiszę: Panie Kar, bywalcze, przepraszam. Wie Pan za co.
  Dobre to piwo od… .

 7. YogiBeer said

  Medialne walenie w Rzeplińskiego (plus jego rodzinę – jakież to stalinowskie w naturze, czuć rękę Jarosława Polskęzbawa Kalksteina) i TK to działania klakierów PiS. Cała hucpa z TK to temat zastępczy wykoncypowany przez J. Kaczyńskiego vel Kalksteina, który nie ma na celu poprawy jakości prawa, naprawy systemu prawnego czy czegokolwiek, tylko wyprodukowanie typowej hucpy dla zajęcia czymś uwagi polskiego motłochu. Rzepliński może się wypowiadać na różne tematy zgodnie z własnymi przekonaniami. Można się z nim nie zgadzać, ale nie można przekraczać w swoich wypowiedziach granic przyzwoitości.

  Tekst zawiera oczywiste kłamstwo PiSowskiej propagandy:

  Tak jak ponad cztery lata temu prezes Rzepliński nie widział problemu z ACTA, tak później nie dostrzegł problemu ze skokiem Platformy Obywatelskiej na Trybunał Konstytucyjny.

  Rzepliński konsultował ustawy PO-PSL zanim zostały one zmodyfikowane o skok na 2 dodatkowe stołki sędziów. TK Rzeplińskiego orzekł o niezgodności z UZ wyboru 2 sędziów, kiedy został do TK skierowany odpowiedni wniosek. Wszystko zgodnie z prawem. Ocena tegoo, co zrobił PiS, powołując „swoich” 5ciu sędziów i bezprawnie blokując procedury objęcia stanowisk przez 3 prawidłowo wybranych sędziów TK autora artykułu nie bulwersuje, ba, on tego nie zauważa. Prezydent nie ma konstytucyjnych uprawnień wyboru sędziego TK ani zatwierdzania lub wetowania wyboru sędziego, tymczasem zapis o ceremoniale (odebranie przysięgi sędziego TK przez prezydenta) został przez warchołów z PiS sfalandyzowany.

 8. Adam Ryglowski said

  Ad 7 )—-„Rzepliński KONSULTOWAŁ ustaw(K)i po – psl (?) ZANIM zostały one zmodyfiowane o skok na …stołki … ”

  to resume (podsumowanie ).
  Yogi – wracaj , jak tam nie jesteś – do PARKU YELLOWSTONE . Siądż na którymkolwiek wzgórku ,- i nie oddychaj „drugą stroną ” (dobra rada ).
  ……
  Pracujecie z Bubu – koleżką , czy was więcej ?????
  ….
  A z tymi z „PiS -u” , i ich szefuniami , to tak samo co z YETI – WSZYSCY WSZYSTKO O NIM WIEDZĄ –
  tylko nikt to to nie widział ….
  np. prawo i sprawiedliwość po 1925 roku
  .
  😦

 9. JerzyS said

  Pomiot suki i psa , to sukinsyny!
  30% to geny , reszta to wychowanie.
  Ten pies i ta suka dało geny
  i zapewniła im wychowanie ,
  które zapewnia im należytą pozycję w stadzie sukinsynów!

 10. gustek said

  stary dziod co by na zachodzie nawet portierem nocnym nie ostol… pozdrawiam pana maruche i pana boydara …

 11. Jack Ravenno said

  YOGIBEER – nie dotarło do Ciebie, że ten cały TK to rzeczywiste „osiągnięcie” postkomuchów dla osiągania własnych i tylko własnych korzyści? W normalnym państwie nie jest potrzebny taki istotnie bezużyteczny „twór” jak >TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY< Kolejny POPISOWO-PSLOWY_SLDOWY antypolski polityczny ŚMIEĆ bezprawny.

  Ja pie.dolę – jaka ciemna masa… Dalej oglądaj TPV, TVN, POLSAT, czytaj GW, Onet i Wp…Daleko zajdziesz…

 12. Boydar said

  Nie, Misiu, odwrotnie. Okazywanie kultury tam, gdzie należy bez większego namyślania się powiedzieć wy-pier-da-lać !, jest właśnie permanentną cecha polskich katolików przywodzącą ich do zguby. Ja jestem za cienki bolek żeby Misiowi to wyjaśnić.

 13. gustek said

  PRZEPRASZAM PANIE BOYDAR ZE Z MALEJ LITERY ;SORRY;mis PRZEPRASZA ;ALE U NAS NA ZACHODZIE OSTATNIO:: COOL TOOR GERNMONEY KULTURA:::: RESZTE WYPIERA::::JA TO MIS ? ?

 14. gustek said

  COOL TOOR GERNMONEY : : : SCHWARZENEGER KULTURISTEN ;;;;

 15. YogiBeer said

  Obecna wojna PiS- reszta sceny politycznej to nie wojna z „postkomuchami” tylko wojna prezesa Kalksteina i jego diadochów z każdym, kto nie składa hołdu lennego jego kalksteinowskiej mości. Jedyną rolą TK jest orzekanie o zgodności ustaw z UZ, po to, by dowolny parlament nie mógł pisać dowolnych głupot i nazywać ich ustawami. Bez instytucji takiej jak TK konstytucja III RP (lub IV RP) jest martwym prawem. Nie twierdzę, że obecnie prawo niższego rzędu jest z UZ jest w 100% zgodne. Twierdzę, że w systemie prawnym dowolnego państwa, w którym istnieje konstytucja, musi istnieć onstytucja orzekająca o zgodności przepisów niższego rzędu z konstytucją. To, do czego dąży PiS, to wyeliminowanie tej instytucji, mimo, że jeszcze w czasie tej kadencji sejmu większość składu TK i tak będzie z nadania PiS. PiS nie dysponuje odpowiednią liczbą mandatów, by dokonywać zmian w UZ, czy ustroju państwa (którego elementem jest TK) ponieważ nie otrzymał mandatu wyborców/narodu/”suwerena” do dokonywania takich działań. Zamiast pogodzić się z tym stanem rzeczy i działąć tak, by w kolejnych wyborach odpowiedni mandat otrzymać, Jarosław Kalkstein / PiS dąży do destrukcji porządku prawnego III RP metodami siłowymi i bezprawnymi. Nie ma dla mnie znaczenia, co chce osiągnąć – ważne, że jaskrawie narusza porządek prawny (rękoma swoich marionetek). Z dwojga złego wolę państwo prawa od cesarstwa bizantyńskiego zakompleksionego Małego Brata.

  —–
  O Boże… – admin

 16. Boydar said

  Spoko, Panie Gustek; widać prosto, że to klawiaturność.

 17. Adam Ryglowski said

  Ad15 – a ileś dutków za ten TALMUDYCZNY WYKŁAD dostał , albo SKASUJESZ .???…
  ….
  normalne państwo , które jest reprezentantem NARODU –
  N I E .ZMIENIA ( U Z ) po mojemu KONSTYTUCJI , jak pinda rękawiczek , czy futer – CO DZIESIĘĆ LAT .

  BYŁ KODEKS HAMMURABIEGO – I NIKT PRZY NIM NIE KOMBINOWAŁ !!!!!!!!!

  Dziś – im więcej praw – TYM WIĘKSZE BEZPRAWIE .

  A w tzw. „PiS” nie uderzaj – bo nie kopie się LEŻĄCEGO
  (mającego się ku zdechu)
  … niech to zdycha szybko , w bólach i cierpiąc ….
  że być może nie zaje .. li resztki Polaków .
  😦

 18. piwowar said

  YogiBeer

  Ale podpis zajefajny. Dziękuję za inspirację, panie Yogi. Moja następna warka będzie nosiła tę nazwę, jeśli Pan pozwoli.

 19. BOLEK said

  He odezwał siem Samowar.

 20. piwowar said

  Panie Bolek, pan jeszcze nie wiesz nic.

 21. BOLEK said

  A Pan wiesz?

  Zdążył więcej zapomnieć, niż Pan szanowny się nauczył.
  Admin

 22. piwowar said

  Co wiem to moje.

  A o co pana sie rozbiega że się tak zapytam?

 23. Zerohero said

  @YogiBeer

  Poparcie dla ACTA to taka „prywatna opinia” jak poparcie dla na przykład zagazowania połowy Polaków. ROBAK wygłaszający taką opinię musi być bezwzględnie zgnieciony. Natomiast ROBACTWO z PiS to niezależny temat.
  Poza tym nie zaszkodzi przy okazji przypomnieć o ACTA, bo pomysł próbuje ciągle wypływać pod innymi postaciami.

 24. Isia said

  Re; 15 Panie YogiBeer …

  … pisze Pan tak, jakby Pan nie wiedział, że …

  otaczającą nas rzeczywistość polityczną w y k r e o w a l i żydzi, na użytek rdzennych Polaków … inaczej mówiąc … mamy w Polsce teatr polityczny, w którym wszystkie główne role poobsadzane są przez żydów (z PIS-u, PO, Nowoczesnej etc.) czyli tzw. żydodemokrację … wraz z prawem uchwalanym przez żydów i w interesie żydów (przez zażydzony, w większości, Sejm) … tak więc żydzi stworzyli TK we własnym interesie …
  więcej o TK w … https://pl.wikipedia.org/wiki/Trybunal_Konstytucyjny

  … aktualnie na czele upolitycznionego TK stoi (jeszcze) żyd Rzepliński, który, w praktyce, wykonuje polecenia żydów (orzekanie o zgodności uchwalanych ustaw z obowiązującą konstytucją – niewiele ma z tym wspólnego) … a Pan na poważnie bierze ten cały żydowski cyrk z sędziami …

  … co do rodziny prezesa Rzeplińskiego … ostatnio głośno o jego córce Róży Rzeplińskiej, prowadzącej Stowarzyszenie 61, finansowane przez żyda Sorosa … a na liście płac znajduje się też jego druga córka Maja … obie więc uczestniczą w życiu publicznym … i jak każda osoba publiczna podlegają krytyce … więcej w … http://www.niezlomni.com/roza-rzeplinska-pieniedzmi-sorosa-liscie-plac-rowniez-mlodsza-corka/

 25. Isia said

  Re: 24 prawidłowy link: https://pl.wikipedia.org/wiki/Trybunał_Konstytucyjny

 26. NICK said

  Pani Isiu. Tak trzymać.

  Pomijam szkodliwość tego nowo-tworu, który to niedoskonałą Konstytucję może, dość dowolnie, interpretować.

  A na czyją korzyść? Retorycznie.

 27. Premizlaus said

  Panie Piwowar, jakie Pan poleca piwa?

 28. YogiBeer said

  Po kolei:
  @ 15, dopisek administratora:

  O Boże… – admin

  Pan, szanowny gospodarzu dostał zapewne w Bractwie dyspensę z 3go przykazania, które brzmi „Nie będziesz używał imienia Pana, Boga twego, nadaremnie, bo nie ujdzie karania, kto by dla próżnej rzeczy użył imienia jego.” (Wujek, Księga Powtórzonego Prawa 5, 6–21)

  @ 18 Piwowar
  Dziękuję, nie jestem dysponentem nazwy YogiBeer, poza tym smacznego i na zdrowie.

  @23 Zerohero

  Poparcie dla ACTA to taka „prywatna opinia” jak poparcie dla na przykład zagazowania połowy Polaków. ROBAK wygłaszający taką opinię musi być bezwzględnie zgnieciony. Natomiast ROBACTWO z PiS to niezależny temat.
  Poza tym nie zaszkodzi przy okazji przypomnieć o ACTA, bo pomysł próbuje ciągle wypływać pod innymi postaciami.

  Porównanie mocno przesadzone. INwektywy mocno przesadzone. Komentowany artykuł jest elementem propagandy trolla wynajętego przez PiS albo pożytecznego idioty tej partii, dlatego kwestia roli PiS w nagonce na TK i Rzeplińskiego z rodziną nie jest tu niezależnym tematem. Gdyby PiS nie wygenerował i nie zaognił konfliktu do granic absurdu, nie byłoby tej dyskusji. Walenie w Rzeplińskiego sprawą wypowiedzi prywatnej w sprawie ACTA jest komiczne, gdy PiS ustami Dudy jako prezydenta III/IV RP, a nie prywatnie akceptuje TTIP: http://prawica.net/5230
  Obaj mamy dość rozumu, by widzieć na wylot przez ten artykuł powyżej. Więc niech Pan zechce popatrzeć.

  @24, Pani PiSia (przepraszam,nie mogłem się powstrzymać, oczywiście – Isia)
  Teraz proszę się skupić. Załóżmy, że Żydzi wykreowali rzeczywistość. Załóżmy, że Żydzi to PO, PiS, Nowoczesna, dorzućmy SLD i co tam jeszcze Pani uzna za stosowne. Załóżmy, że Rzepliński to Żyd służący, tak jak cały TK interesom żydowskim. Niech mi Pani wyjaśni, w ramach tych założeń:
  I. Po co prezes Kaczyński tak usilnie zabiega o stworzenie wrażenia, że wojuje z TK i prezesem Rzeplińskim wraz z rodziną?
  II. Komu i co chce pokazać, ignorując prawomocnie i praworządnie wybranych 3 sędziów i powołując bezprawnie 3 innych sędziów TK w ich miejsce?
  III. Dlaczego do udawanego kompromitowania Rzeplińskiego i TK wykorzystuje się również jego, nie mającą nic wspólnego z TK i konfliktem wokół tegoż, rodzinę?
  IV. Jeżeli cały ów „żydowski cyrk z sędziami” jest aż tak niepoważny, to dlaczego aż tak bardzo się Pani o nim dla mnie rozPiSuje? Czyżby domniemane przez Panią branie przeze mnie „na poważnie” tego „cyrku” było aż tak ważne?

  @26 NICK

  Pani Isiu. Tak trzymać. Pomijam szkodliwość tego nowo-tworu, który to niedoskonałą Konstytucję może, dość dowolnie, interpretować. A na czyją korzyść? Retorycznie.

  Utrzymujemy powyższe założenia w mocy. Jeżeli J. Kaczyński jest Żydem, PiS to Żydzi, Rzepliński jest Żydem, TK to wykreowane przez Żydów i Żydom służące szkodliwe narzędzie do dowolnej interpretacji niedoskonałej konstytucji na korzyść Żydów to:
  V. Dlaczego podstępny Żyd Jarosław Kaczyński chce koniecznie z naruszeniem prawa (zamiast zwyczajnie poczekać) obsadzić marne dwa stanowiska sędziów TK, który i tak jest obsadzony przez Żydów i Żydom służy interpretując na żydowską korzyść żydowską konstytucję i rozpatrując żydowskie skargi jednych Żydów na innych Żydów?

  Czy genialnemu „strategowi” chodzi wyłącznie o tak marne widowisko w mediach i walki ratlerków na różnych forach dyskusyjnych?

  Czekam na odpowiedzi na pytania, które stawiam powyżej.

 29. NICK said

  Dureń. Tak jak Yogi. Miś.Jak Puchatek.
  Pozdrawiam Gospodarza.

 30. YogiBeer said

  @29 NICK

  Postawiono Panu konkretne pytania. Czy to powyżej to maksimum pańskich zdolności do posługiwania się mózgiem i językiem polskim?

 31. NICK said

  Zapewne. (30).
  Odpowiem linkiem. Jesteście podobni.
  https://www.bing.com/videos/search?q=id%C5%BA+precz&view=detail&mid=2507CB88E6D078CBE2BC2507CB88E6D078CBE2BC&FORM=VIRE

 32. NICK said

  Nawiasem. Perfekt jest hójowy, Markowski podobnie.

  Hołdys?

 33. NICK said

  https://www.bing.com/videos/search?q=na+wojtusia+z+popielnika+iskiereczka+mruga&qpvt=na+wojtusia+z+popielnika+iskiereczka+mruga&view=detail&mid=369DE63FB274C48B667F369DE63FB274C48B667F&FORM=VRDGAR

 34. YogiBeer said

  @28
  Mała pomyłka, oczywiście:

  V. Dlaczego podstępny Żyd Jarosław Kaczyński chce koniecznie z naruszeniem prawa (zamiast zwyczajnie poczekać) obsadzić marne trzy stanowiska sędziów TK, który i tak jest obsadzony przez Żydów i Żydom służy interpretując na żydowską korzyść żydowską konstytucję i rozpatrując żydowskie skargi jednych Żydów na innych Żydów?

  Wszystkie pytania nadal czekają na odpowiedź. Zerohero, może niech choć Pan ratuje honor Gajówki …

 35. NICK said

  Sam Pan se ratuj. Puchatku. (34).
  Swój. Honor. „Medal of honor”.

  Misio może natknąć się na Gajowego… 🙂
  Admin

 36. Isia said

  Re: 28 Panie YogiBeer … przede wszystkim … proszę zwracać się do mnie z poszanowaniem …

  … zwraca Pan innym uwagę na brak kultury osobistej … tymczasem pański , w Pana mniemaniu, „dowcipny” zwrot … od którego nie mógł się Pan powstrzymać !? … skierowany do mnie, był, co najmniej, bardzo nietaktowny a nawet obrażliwy … tym bardziej, że występuję pod własnym imieniem … pańskie intencje są dla mnie jasne … co wynika z całości pańskiej wypowiedzi …

  … Panie YogiBeer … ja, w przeciwieństwie do Pana, niczego nie muszę zakładać, a o tych sprawach, tj. o żydowskich rządach w Polsce, może Pan dowiedzieć się z innych dostępnych żródeł … choćby w internecie …

  … W moim wpisie (24) zawarte są odpowiedzi na wszystkie pańskie pytania … a zatem proszę nie wciągać mnie w bezsensowne dyskusje … Pan wybaczy, ale szkoda czasu na rozmowy z Panem …

 37. piwowar said

  Panie Piwowar, jakie Pan poleca piwa?

  Proszę pana. Gajowy mi świadkiem, ze przez półtorej dekady usiłowałem pisać poważnie i na temat, a przede wszystkim szczerze. Ale to sie okazało byc wyciem do księżyca. Dlatego zabrałem się za gotowanie piwa i wszystko misie teraz z piwem kojarzy, jak Jasiowi z kawału z du…ą. a wychodzi mi to nienajgorzej, mimo usilnych wysiłków otoczenia, ażeby ze szlachetnej sztuki piwowarstwa uczynić cos w rodzaju taniego bimbrownictwa. Żeby się tanio ubzdryngolić. Fuj.

  Polecam takie piwa, które sprzyjają przyjacielskiej rozmowie, albowiem piwo z uwagi na zawartośc lupuliny jest napojem towarzyskim, ulatwiającym kontakty miedzyludzkie, a nawet nawiązywanie przyjaźni. Na pewno nie polecam piw wielkoprzemysłowych, tak w US of A jak i w Europie. Polecam piwa z mikrobrowarów, szczególnie domowe, a szczególnie szczególnie moje: Ale pils (pils prowadzony górną fermentacją – oksymoron ale niech tam, triple stout, mocne ekstraktem, ale niekoniecznie dynksem, czerwone piwo Wilczek, Midas i nieprzytomnie ciężkie z natury piwo, o którym pisali historycy znawcy średniowiecznych czasów, czarne gdańskie zwane Krzyżak.

  I co mi tam Rzepliński. Pozdrawiam znad szklanicy podrabianego Dortmundera na świeżym, niesuszonym chmielu prosto z krzaka.

  A jak mnie pan zdoła zmobilizować, to może misie uda napisać coś z sensem.

  Dobrze, że jesteście, Gajowkowcy.

 38. YogiBeer said

  @36 Isia

  Wielce szanowna Pani Isiu, raz już przeproszona za żarcik, ale niech będzie, przepraszam jeszcze raz.
  Niestety, muszę Panią zmartwić – w Pani wPiSie (24) nie ma odpowiedzi na ani jedno z moich pytań, co jest przyczyną tychże pytań sformułowania na piśmie tudzież skierowania do Pani prośby o udzielenie odpowiedzi na nie.

  Wyjaśnię Pani dodatkowo, że założenia są dla Pani (lub innego odważnego intelektualnie dyskutanta, zapraszam) informacją o jakim możliwym wariancie rzeczywistości rozmawiamy.

  Nieudzielenie odpowiedzi o motywacje aktrów w świecie, co do którego wie Pani wszystko i niczego nie musi zakładać jest równoznaczne z przyznaniem, że nie potrafi Pani wyobrazić sobie motywów osoby działającej racjonalnie, która w świecie z Pani diagnozy postępuje tak, jak obserwujemy w przypadku prezesa Kaczyńskiego.

  Jeśli dyskusja sprawdzająca spójność Pani diagnozy ze światem rzeczywistym jest „bezsensowna”, to albo jest Pani świadoma głoszenia przez siebie tez fałszywych i cynicznie oszukuje czytelników Gajówki, albo nie potrafi Pani poradzić sobie z analizą własnego obrazu rzeczywistości (czyli jego prawdziwość jest nawet nawet dla Pani niepewna bądź nierozstrzygalna przy Pani zdolnościach przetwarzania posiadanych informacji). W pierwszym przypadku faktycznie nie ma o czym rozmawiać, w drugim – na dyskusji własnej wizji świata zyska Pani możliwość jej (co najmniej częściowej) weryfikacji własnych tez.

  Czy dołączy Pani do rzeszy tych chowających głowę w piasek, gdy trzeba bronić formułowanych przez siebie tez przed krytyką? Czy też od razu Pani skapituluje przyznając się do głoszenia bredni?

 39. wanderer said

  „..Dlaczego podstępny Żyd Jarosław Kaczyński chce koniecznie z naruszeniem prawa (zamiast zwyczajnie poczekać) obsadzić marne trzy stanowiska sędziów TK, który i tak jest obsadzony przez Żydów i Żydom służy interpretując na żydowską korzyść żydowską konstytucję i rozpatrując żydowskie skargi jednych Żydów na innych Żydów?”

  Bo to wszystko jest cyrk dla gawiedzi, panie JogiBeer. Musi cos sie dziac czym ludzie beda sie ekscytowac, inaczej zauwaza pasozyta ktory z nich pije soki i sie z nim szybciutko rozprawia. A to jest tylko jedna ze scen w widowisku oglupiania. Czy moja odpowiedz Pana satysfakcjonuje? Jesli nie, to nie mamy o czym rozmawiac.

 40. wanderer said

  „Czy dołączy Pani do rzeszy tych chowających głowę w piasek, gdy trzeba bronić formułowanych przez siebie tez przed krytyką? Czy też od razu Pani skapituluje przyznając się do głoszenia bredni?”

  Aaa, tu juz jest merytoryczny chwyt ponizej pasa, nieladnie.
  Nieladnie jest kogos terroryzowac ze jezeli nie podejmie tematu (z sobie znanych powodow) to jego gloszenia sa bredniami.
  A fuj, wstydz sie Pan. Taki duzy a stosuje sztubackie ksiazkowe chwyty.

  Krasomowczosc nie odczaruje rzeczywistosci Panie JogiBeer.

 41. YogiBeer said

  @39 Wanderer
  Pan idzie na łatwiznę. Odpowiedział Pan tylko na JEDNO z pytań, do tego nie wnosząc prawie nic do tego, co i tak już zostało napisane powyżej (np. przeze mnie w wypowiedzi nr [7]. A sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. Jestem wredny, bo pytam, mimo, że odpowiedź znam. Tyle, że chcę, by inni też chwilę się zastanowili nad tym, co właściwie się dzieje i po co. Lepsze to, niż obrzucanie się inwektywami – i wypisywanie bluzgów pod adresem Rzeplińskiego, nieprawdaż?

 42. YogiBeer said

  @40 Wanderer

  „Czy dołączy Pani do rzeszy tych chowających głowę w piasek, gdy trzeba bronić formułowanych przez siebie tez przed krytyką? Czy też od razu Pani skapituluje przyznając się do głoszenia bredni?”

  Aaa, tu juz jest merytoryczny chwyt ponizej pasa, nieladnie.
  Nieladnie jest kogos terroryzowac ze jezeli nie podejmie tematu (z sobie znanych powodow) to jego gloszenia sa bredniami.
  A fuj, wstydz sie Pan. Taki duzy a stosuje sztubackie ksiazkowe chwyty.

  Krasomowczosc nie odczaruje rzeczywistosci Panie JogiBeer.

  Będąc świadomym, że pani Isia rękawicy nie podejmie, postanowiłem powiększyć emocjonalną karę (którą sama sobie wypłaci) za niepodjęcie wyzwania ze znanych mi powodów. Stąd i mój mały zabieg retoryczny. Nie lubię, gdy ktoś w brydżu dyskusji licytuje wyżej niż mu pozwalają karty.

 43. wanderer said

  „Tyle, że chcę, by inni też chwilę się zastanowili nad tym, co właściwie się dzieje i po co.”

  odpowiedz:

  „Cała hucpa z TK to temat zastępczy wykoncypowany przez J. Kaczyńskiego vel Kalksteina, który nie ma na celu poprawy jakości prawa, naprawy systemu prawnego czy czegokolwiek, tylko wyprodukowanie typowej hucpy dla zajęcia czymś uwagi polskiego motłochu”
  – przeciez Pan tu juz sobie odpowiedzial, wiec czego Pan jeszcze chcesz?

 44. wanderer said

  „Nie lubię, gdy ktoś w brydżu dyskusji licytuje wyżej niż mu pozwalają karty.”

  A ja, dla odmiany, bardzo nie lubie jak ktos zamiast grac probuje wywalic stolik do gory nogami.

 45. Isia said

  Re: 38 Panie YogiBeer …

  … ja już Panu odpowiedziałam (24,36) … dodam jeszcze … proszę nie manipulować, poprzez nadinterpretację, moimi wypowiedziami … przepraszam, ale to, co Pan pisze, to, mówiąc oględnie, jakieś pseudointelektualne wywody … do których trudno się odnieść … zresztą … Pan Wanderer (39) udzielił Panu podobnej odpowiedzi …

 46. Isia said

  Re: 42 Panie YogiBeer …

  … „Będąc świadomym, że Pani Isia rękawicy nie podejmie, postanowiłem powiększyć emocjonalną karę (którą sama sobie wypłaci) za niepodjęcie wyzwania ze znanych mi powodów”…

  … oczywiście, że był Pan świadomy … ponieważ w wpisie nr 36 przekazałam, że … „szkoda czasu na rozmowy z Panem” … w konsekwencji postanowił Pan zmusić mnie do reakcji (podjęcia dalszej dyskusji), atakując mnie bezpodstawnymi oskarżeniami … nie przebierając przy tym w słowach … to zachowanie nie fair …

  … Panie YogiBeer … świadomie posunął się Pan za daleko … przy okazji … testując tu techniki (metody) manipulacji, ale w takim razie … proszę sobie poszukać innego „królika” doświadczalnego …

 47. Marucha said

  Panie YogiBeer,
  Nikt tu nie ma obowiązku odpowiadania na czyjeś pytania.
  Albo nie zna odpowiedzi, albo mu się nie chce w nieskończoność dyskutować o tym, co już nie raz było omawiane, albo też ma w d@pie, czy sam Pan sobie przyzna rację.

 48. Kar said

  re:47

  ..dac mu sie wykrzyczec (w domu żona/żon kladzie go sobie na kolana i bije pasem po gołce..) wytupac..wyhasac do woli. A potem typowy stereotyp-sflaczaly sfrustrowany balonik

 49. Boydar said

  Gdyby tak przypadkiem „Misiowi” rozsunął się ekler, to może byśmy i jakiego wps’a ujrzeli ?

 50. Joe said

  Tak..tak Panie Wanderer 40…to jest cyrk dla GAWIEDZI…Dlatego POtrzebne sa Bataliony Chlopskie,ale nie dlatego Chlopskie ze z chlopow panszczyznianych zlozone,
  ale z chlopow z ja..jami….

 51. Zerohero said

  @YogiBeer

  Guzik mnie obchodzą spory o trybunał a to z tego powodu:

  Aby skutecznie rządzić rząd musi mieć trochę swobody. Nie ułatwiają mu tego „niezależne” instytucje kontrolne, bank centralny z definicji niezależny, rozdzielenie władzy na premiera, prezydenta, sejm, senat…..itd. Te instytucje mają zabezpieczyć przed wybrykami rządu, więc rozumiem ich teoretyczne założenie. W praktyce jednak ludzie z cienia sterują tymi niezależnymi instytucjami, a rząd zamieniają w marionetkę. Tym samym owijają sobie demokrację wokół palca i czynią reformy bardzo trudnymi.

  Wojna o trybunał to prawdopodobnie temat zastępczy, bo PiS nie pali się do pokazania ustaw które mogły mieć kłopot z przejściem z powodu sabotowania pracy przez trybunał. Poza tym jeśli kraj jest w eurokołchozie, to naprawdę ma już niewiele do powiedzenia, więc tym bardziej nie ma się czym podniecać. Komisja Europejska nie pozwoli na przykład zlikwidować VAT i zastąpić go podatkiem obrotowym.
  Więc o czym tu mówimy?
  O wojnach o pietruszkę w Autonomii Palestyńskiej?

  Poza tym skoro sejm musi mieć zabezpieczenie w postaci senatu i TK, bo „źle stanowi prawo” to warto zadać pytanie czy konstrukcja nie jest z definicji idiotyczna. Może po prostu niech ustawy klepią niezależne sądy a nie amatorzy z sejmu 😀 Ch tam z taką demokracją.
  Drugie pytanie jakie warto zadać, to pytanie o to jak do tej pory działał TK i senat. Biorąc pod uwagę ilości legislacyjnego z ostatnich 25 lat, to NIE DZIAŁAŁ.

  więc tym bardziej temat gdzieś. Niech sie nim podnieca robactwo polityczne.

 52. Isia said

  … Dziękuję Panu Wanderer (40,44) … za wsparcie … pozdrawiam słonecznie z Polski 🙂 …

 53. Isiap Pana said

  … osobne podziękowania kieruję do Szanownego Pana Gajowego (47) … za „postawienie kropki nad i” …
  … życzę dalszych słonecznych dni w Polsce … pozdrawiam ciepło i z uśmiechem 🙂 …

 54. wanderer said

  re.52

  Och, drobiazg, nie ma za co.
  Ja rowniez pozdrawiam Pania serdecznie 🙂

 55. Marucha said

  Re 51:
  Moim zdaniem potrzebna jest (co najmniej) jeszcze jedna instytucja: Nadtrybunał Konstytucyjny, który kontrolował by zgodność orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego z Konstytucją.

 56. Boydar said

  A nie taniej by było dogadać się Bat’ką i uruchomić Berezę ? Przecież jej jest wszystko jedno, a tak, miałaby szansę się zrehabilitować.

Sorry, the comment form is closed at this time.