Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polska udzieliła schronienia i dała pracę ponad milionowi Ukraińców. Warto przypomnieć ten fakt wszystkim szczekającym na Polskę eurokratom!

Posted by Marucha w dniu 2016-09-20 (wtorek)

Martin Schulz żalił się ostatnio na Polskę, że w kwestii migrantów z Bliskiego Wschodu „zostawiła Niemcy na lodzie”. Warto zatem przypomnieć szefowi parlamentu europejskiego, że:
1) Migranci z Bliskiego Wschodu wcale nie chcą do Polski, lecz do Niemiec
2) To Angela Merkel sama ich zaprosiła
3) Niemal w tym samym czasie, gdy do Niemiec przybyło milion migrantów, Polska dała schronienie i pracę ponad milionowi Ukraińców.

Panie Schulz – następnym razem pomyśl pan zanim coś palniesz.

Martin Schulz, przewodniczący Parlamentu Europejskiejgo, udzielił kilka dni temu wywiadu dla „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, w którym zauważył, że:

„Jako Niemcy ponosimy ogromne koszty nieprzyjęcia imigrantów przez inne kraje europejskie. (…) 17 mld euro, które co roku netto dostaje Polska z budżetu Unii, to środki współfinansowane przez ciężko pracujących ludzi w Niemczech. (…) Członkowie Unii, którzy czują się zagrożeni przez Rosję, otrzymali militarną pomoc, oraz praktyczną solidarność w formie sankcji przeciw Rosji. Gdy przychodzą uchodźcy, to te właśnie kraje, które jeszcze niedawno z powodzeniem domagały się solidarności, teraz twierdzą, że nie są gotowe na jakiekolwiek działania zmierzające do ich przyjęcia”.

Panie Schulz – może następnym razem zastanowi się pan zanim coś palnie. Po pierwsze – migranci z Bliskiego Wschodu wcale nie chcą do Polski. Oni chcą się ulokować w Niemczech, Francji, Szwecji lub ewentualnie w Wlk. Brytanii, czyli tam, gdzie muzułmańskie skupiska są już rozwinięte, a państwo oferuje tzw. socjal na wysokim poziomie. Po drugie – to Angela Merkel sama osobiście zaprosiła migrantów do Niemiec, więc żale w zakresie polityki imigracyjnej winien pan kierować głównie do swojej kanclerz. Po trzecie – Niemal w tym samym czasie, gdy do Niemiec przybyło milion migrantów z Bliskiego Wschodu, do Polska dała schronienie i pracę ponad milionowi Ukraińców.

Zgodnie z raportem Eurostatu w 2014 roku Polska wydała 355,4 tys. pozwoleń na pobyt dla osób spoza UE. Zdecydowana większość tych pozwoleń dotyczyła Ukraińców. W ciągu 2015 roku polskie placówki konsularne i dyplomatyczne na terenie Ukrainy wydały obywatelom Ukrainy ponad 466 tys. tzw. wiz krajowych, które umożliwiają legalny wjazd do Polski. W ciągu pięciu pierwszych miesięcy 2016 roku takich wiz wydano 250 tys.

Do tego trzeba jeszcze doliczyć liczbę wiz typu Schengen (polskie placówki konsularne i dyplomatyczne na terenie Ukrainy w okresie I.2015 – V.2016 wydały ich ponad 600 tys.). Na tej podstawie zasadny jest wniosek, iż do Polski przybyło około 1 miliona Ukraińców, którzy w większości znaleźli tutaj schronienie i pracę.

Powyższe dane warto przypomnieć każdemu szczekającemu na nasz kraj eurokracie, który oskarża nas o niechęć wobec przyjmowania imigrantów.

Źródło:
Schulz: Kraje Unii zostawiły Niemcy na lodzie(TelewizjaRepublika.pl)
Raport Eurostatu: W 2014 roku Polska i Wielka Brytania przyjęły najwięcej imigrantów (TelewizjaRepublika.pl)
Kryzysowa migracja Ukraińców (OSW.waw.pl)
Polska to raj dla pracowników z Ukrainy. Ilu imigrantów przyjęliśmy? (Superbiz.se.pl)

http://niewygodne.info.pl

 

Komentarze 34 to “Polska udzieliła schronienia i dała pracę ponad milionowi Ukraińców. Warto przypomnieć ten fakt wszystkim szczekającym na Polskę eurokratom!”

 1. Dziadzius said

  Tu nie chodzi o IMIGRANTOW ale dla niemcow to chodzi tylko i wylacznie o IMIGRANTOW MUZULMANOW bo tylko tych niemcy sprowadzaja i karmia

 2. NICK said

  Tytuł. Urywek.
  Polska udzieliła schronienia i dała pracę ponad milionowi Ukraińców.
  JA???
  „Ja Wisła, ja Wisła…”

 3. Boydar said

  Wisła, ja Narew, „ciotka Hermenegilda przyjechała”.

 4. revers said

  No a w Kazahstanie czeka 20 milionow polakow na karte polaka. Czesc do pracy przyjechala , czesc na tanie studia bo Kijew czesne za nauki podniosl, a czesc przed wojskiem uciekla, tylko herojami sa kilka set kilmetrow od granic Krymu i Donbasu.

 5. NICK said

  Szczegółów, dziś. Nie potrącę. Pozdrawiam. Z owocnym zrozumieniem.
  Aaa… . Czas na Wę-gierki.
  P.S. Pan też nie dostał premii?
  P.S. II.
  Nie ma Mordki, Griszy, NyndrO, (…).
  Idę spać.

 6. Regina said

  Trzeba mieć nas……ne w głowie, aby tylu banderowców wpuścić do kraju. Na jakiej podstawie prawnej, udziela się azylu ludziom z terenow nieobjętych działaniami wojennymi. Tylko ludzie ze wschodniej Ukrainy są uchodzcami wojennymi. Tymczasem 90% „uchodżców”, to gangrena z zachodniej Ukrainy, która jest terenem wolnym od walk. Dlaczego polski podatnik ma finansować szaleństwa rządzących? Dużych rozmiarów diaspory są dużym zagrożeniem dla kraju udzielającego im gościny. przekonali się o tym Serbowie.Kiedyś przyjdzie nam zapłacić wysoką cenę za głupotę Pis-u

 7. Piskorz said

  re 6..” przyjdzie nam zapłacić wysoką cenę za głupotę Pis-u..” GŁUPOTĘ…chyba nie..Tu nie chodzi o głupotę..Czy mam
  kawę na ławę..?!

 8. Isia said

  Re: 6 Pani Regino …

  … to jest celowa polityka rządzących żydów …

 9. Maćko said

  1,2 milona Ukrainców jest poza Ukraina a w Polsce milion… hmm… cos tu nie gra.
  Ze ich za duzo to pewne, przeszkadzaja i zanizaja stawki, ale z tym milonem to przesada

 10. AlexSailor said

  @Maćko

  Milion, to jest legalnie.
  A ilu jest nielegalnie???

 11. toidi said

  Panie Maćko, pan Roman donosił, iż na samej Małopolsce jest ich milionów juz dwa, legalnych i nielegalnych.

  Poza Ukrainą jest wielu Ukraińców, zwłaszcza w Rosji.

 12. guła said

  ad#4
  Od zawsze kształcili swoje antypolskie kadry na polskich uczelniach. A kiedy zaborcy polikwidowali polskie uczelnie, no to na uczelniach zaborców. Odpłacają się jak umieją. Etnicznie polscy studenci bidę z nędzą klecą ale dlaczego miałoby być inaczej. No, dlaczego?

  A co do unijnych dotacji wytykających Polsce przez niemieckiego kowala – wspierające niemieckie geszefty na terenie raju – znaczy naszego kraju – w zamian za miejsca pracy dla tubylców, to ja osobiście nie mogę doczekać się bilansu redystrybucji, zwanego audytem, tych dotacji.

 13. guła said

  Cały krajowy jurgielt wyje, niczym siromachy: Niemcy są największym płatnikiem netto w europejskiej unii! Brexit i ja twierdzimy, że to pic. Że to goowno prawda!

 14. Boydar said

  „… cały krajowy jurgielt wyje …” – Pan Guła (13)

  Wyje, fakt; zastanawiające jest jedynie, przeciwko czemu. A właściwie to „to” akurat wiadomo, tylko czyimi rękami to „coś” się dzieje. Fascynujące ! Kwalifikuje się na pracę doktorską. Jakoś nie widzę nawet śladu odpowiedzi w buńczucznych elaboratach naszych „znakomitych publicystów”.

 15. Boydar said

  Jeszcze to, Panie Guła, za Panem Rickiem WT (141) – „… aktualna walka miedzy żydowskimi stronnictwami na rzecz Globalizmu beznarodowego i Globalizmu opartego na państwach narodowych ale pod przewodnictwem Żydów – stwarza dla polskiego świętego nacjonalizmu pewną możliwość. Te dwie siły zwalczają się wzajemnie, stad też szansa dla nas …”

  Co do tej szansy to mógłbym polemizować, ale jakoś specjalnie to mi się nie chce 🙂

  PS. Czyli jednak nie cały, liczę że pół.

 16. guła said

  Stracą płatników? No, za wyjątkiem niewielu z tak zwanego (siłą rzeczy) drugiego obiegu.
  Goście mnie naszli, muszę kończyć.

 17. Zerohero said

  Dała pracę – TAK, to prawda.
  Udzieliła schronienia – NIE, to nieprawda. Autor z niewygodne.info ma nawalone w bani i powiela propagandowe bednie.
  Przed czym mieli się „chronić” Ukraińcy skoro wojna toczy się na malutkim kawałeczku Donbasu? Chronić musi się tylko tamtejsza ludność. Ona chroni się w piwnicach, uciekła do Rosji albo w inne rejony Ukrainy. Gdyby Rosja dokonała na Ukrainę napaści, to wojna objęłaby większość kraju i wtedy Ukraińcy musieliby się chronić za granicą.
  No chyba, że autorowi chodzi o to, że nowy ukraiński rząd prześladuje Ukraińców, ale w takim razie w Polsce oni nie uzyskają schronienia, ponieważ Polska prowadzi politykę prokijowską.

 18. YogiBeer said

  @17

  niewygodne.info to tuba PiS albo ludzie kompletnie zdezorientowani. W pewnym stopniu właściciele majątku produkcyjnego zlokalizowanego w III/IV RP korzystają na tym, że rząd w Kijowie prowadzi antyukraińską politykę zmuszając tubylców do emigracji ekonomicznej. Popieranie junty z Kijowa jest więc polityką tylko pozornie wykluczającą „udzielanie schronienia” emigrantom (vel „uchodźcom ekonomicznym”).
  Tak samo Niemcy i reszta UE korzystały na masowej emigracji ekonomicznej Polaków. W pewnym sensie kraje UE udzieliły „schronienia” Polakom – przed życiem w kompletnej nędzy np., do której doprowadziły miliony POlaków, instalując własną juntę w Warszawie.

  Panie Zerohero, zapraszam do dyskusji tego komentarza nr 28: https://marucha.wordpress.com/2016/09/19/przypomnijmy-jak-rzeplinski-walczyl-o-wolnosc-ws-acta-nie-sadze-aby-stosowanie-tej-umowy-grozilo-internautom/#comment-616188

  Niestety nie mogę się doczekać zadowalających odpowiedzi od tutejszej społeczności. Może Pan „da rady”?

 19. guła said

  >Czyli jednak nie cały, liczę że pół.<
  Temat dotyczy opcji niemieckiej. Wiec oczywiście pół.

 20. Polak said

  POLACTWO wypedzilo 3 miliny MLODYCH RDZENNYCH POLAKOW NA SAKSY zas zaprosilo milon UPAprancow odwiecznych wrogom i dzikusow dewiantow antypolskich. MOJA rodzina od wiekow wlaczyla i sluzyla RZECZPOSPOLITEJ ale glupota i zeszmacienie tzw Polin osignelo zenit rzygam na ten kraj na te cala NIJAKOSC KIEPSKOSC a przede wszytkim na TOTALNY BRAK RESPEKRU I SZACUNKU miedzy tzw POLAKIEM A POLAKIEM, to jest to co niszczy wszytko to TOTALNE POLACKIE ZESZMACENIE. BYBY IDIOCI.

 21. Radosław said

  Jeszcze Polska, czy już POLIN?

 22. Maćko said

  Alex i Toydi – jest tam podany komunikat, ze w Polsce jest ponad milion Ukrów. Ten komunikat trzeba sprawdzic.
  Podaje sie, ze Ukrów jest poza Ukra 1.2 miliona, to skad ma byc ich milion w Polsce?

  Te 465tys pozwolen to pozwolenia czasowe. Co roku moze przyjechac ten sam Ukr na pare miesiecy, wiec podane dane nie dowodza, ze mamy tej zarazy milion. Ok? Dla mnie to nadeta liczba w celach manipulacyjnych.

  Szanowni jak sie nie zgadzaja, to moze sprawdza te liczby z innych zródel.

  Ukrów jest w Polsce za duzo, nie potrzebujemy ich, szkodza gospodarce, kradna, dileruja, napadaja, wiec won z nimi z Polski. Ale nadymanie ilosci moze byc perwersyjnie uzyte na wyciaganie dotacji, na wiekszy ich wplyw na polityke wewnetrzna, bo przeciez sa 1000000!

  Prawda i Etyka zawsze i wszedzie, a potem jest lepiej zawsze wszystkim.

 23. Ar said

  Rozmawiałem wczoraj ze starszym panem z powiatowej miejscowosci, woj. Zachodniopomorskie, 26 tysięcy ludności. Twierdzi, że Ukraińców około 1600. Większość na robocie u zachodnich fabrykantow. W innej pomorskiej miejscowości, malej, 2600 osób, Ukraińców 600… A ilu jest w dużych miastach?

 24. Zerohero said

  @Yogi

  Pytanie traktuję jako formę uznania. Dziękuję. Odpowiedziałem tu:

  https://marucha.wordpress.com/2016/09/19/przypomnijmy-jak-rzeplinski-walczyl-o-wolnosc-ws-acta-nie-sadze-aby-stosowanie-tej-umowy-grozilo-internautom/#comment-616332

  ale na przyszłość proszę mnie nie naciskać bym odpowiadał, bo mogę nie mieć czasu, ochoty, siły itd. To tylko komentarze na blogu! Do niczego nie zobowiązałem się komentując w Gajówce.
  Proszę też nie przeciwstawiać mnie innym osobom z tego forum jako „ratującego honor”. To akurat nie jest przyjemne.

  ——
  Pan YogiBeer wyraźnie chce zdominować forum i narzucić mu własne reguły gry.
  Skazane na powodzenie…

 25. guła said

  No i kolejny „projekt” poszedł się walić.

 26. ŻYDO-amerykański ZŁODZEJ Soros zainwestował $500 milionów na DESTABILIZAJĘ Europy: said

  Głównym CELEM żydo-masońskiej mędzynarodowej krwawej MAFII o nazwie „Bnai Brith International” która UDAJE organizacje harytatywną z którą współpracuje żydo-ameerykański dalej bezkarny bandyta Soros(prawdziwe nazwisko Schwartz), już wydał $500 milionów z tych pieniędzy które wcześniej za pomocą żydo-amerykanskich SPEKULACJI czyli ZŁODZEJSTWA przeznaczył na zorganizowanie ROZWALENIA, całkowitej DEZINTEGRACJI najmocniejszych wspólnot białych ludzi w Europie, które do tej pory stanowiły WIĘKSZOŚCI decydujące o ZASADACH(prawach) życia w tych większościach.

  „Soros Invests $500 Million For Refugee Crisis He Helped Create” :

  ŻYDO-masoneria jako MNIEJSZOŚĆ miała poważny problem w przejęciu WŁADZY w takich mocnych wspólnotach BIAŁYCH ludzi jak Szwecja, Norwegia, Dania … itp. dlatego ŻYDY za pomocą przejęcia władzy nad finansami, a potem polityką najpierw w ludobujczym USA postanowili ZAATAKOWAĆ te kraje gdzie są silniejsze WIĘKSZOŚCI białych ludzi i FUNDAMENTALNIE zdeintegrować te większości, aby je OSŁABIĆ(rozbić) za pomocą SPROWADZENIA KOLROWYCH emigrantów z Afryki, Azji i Bliskiego wschodu, które się ROZMNAŻAJĄ 6 razy SZYBCIEJ niż ci biali wyedukowani ludzie.

  W związku z tym, że w Polsce powstał zdecydowany opór przeciw sprowadzaniu „kolorowych” do Polski, to ŻYDO-masoneria z „Bnai Brith International” na czele z żydem Sorosem(prawdziwe nazwisko Schwartz), który dał $500 milionów na ROZBICIE spójności „narodowych państw” postanowili ROZWALIĆ fundamentalnie polską społecznośc za pomocą SPROWAZDENIA 3 milionów do Polski oportunistycznych ukraińskich nacjonalistów, tak aby oni stanowili ok. 10% społeczności mieszkającej w Polsce.

  To wymuszenie przez Sorosa i reanimowanej przez żydo-ukrainców Kaczyńskich w Polsce żydoskiej kryminalnej bandy „Bnai Brith International”, która z kolei WYMUSIŁA na anty-polskich WARCHOŁACH gangów politycznych PO-PiS-PSL-SLD wpuszczenie 3 milionów ukraińskiej chołoty do III RP sterowanej RĘCZNIE przez żydo-NEKONÓW która się NIGDY nie spolonizuje lecz będzie RAZEM z ŻYDAMI robić wszysko, aby etnicznych Polaków ROZBIĆ wewnętrznie i osłabić, tak aby polski motłoch w Polsce NIE decydował o sobie lecz każdy INNY z MNIEJSZOŚCI narodowych jak żydy czy ukrańcy, a nawet MURZYNY z Afrayki zamieszkali w Polsce.

  Tą DEZINEGRACJE oraz wyniszczanie etnicznych Polaków zamieszkałych w III RP prowadzą dosłownie WSZYSTKIE tzw „polskie rzady” w III RP , którzy dostają ŁAPÓWKI od takich mieszaczy „sosrosów”.

  Dlatego też taki zawzięty WRÓG instytucji Państwa Polskiego i Polaków, którym był i jest ten ZDRAJCA kanalia Komorowski odznaczył tego ZNANEGO spekulanta-OSZUSTA finansowego, LEWAKA George’a Sorosa, odznaczeniem Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi RP w dniu 11 listopada 2012 roku , dokładnie wtedy gdy gangsterski tuskowo-komorowy ANTY-polski „rząd warszawski” zajadle PACYFIKOWAŁ za pomocą ukraińskiej „policji polskiej” Marsz Niepodległości w Warszawie.

 27. Ehze said

  Re 20: ŻYDO-amerykański ZŁODZEJ Soros zainwestował $500 milionów na DESTABILIZAJĘ Europy:

  A wiec: jak dla Obamy wazniejsza jest agenda ONZ od wlasnych obywateli to nastepnym razem niech poprosi ONZ a NIE amerykanskich ludzi o wybranie go.
  Obama mogl do tego stopnia pokazac d..pe Amerykanom bo juz odchodzi. Jak by nie odchodzil to bylby ostrozniejszy.

 28. Tom said

  Mocne, dobrze powiedziane

 29. Tom said

  Mocne, dobrze powiedziane

 30. Re: 25…
  A ten „maciar-qur-wa-rawicz” jest o wiele gorszy od sorosa w przelozeniu politycznym…
  Z grzecznosci pomine pomniejszych sk…rwysynow I cichodajki polityczne….ktore sami wychodowalismy na wlasnych piersiach.. (I za wlasne ciezko zarobione pieniadze)…
  Generalnie: wisi nad nami Polakami gilotyna wojenna I jesli dojdzie do konfliktu z Rosja (jak sie zydom damy na wojenna „zadyme” napuscic) nie zostanie po nas nawet zelowki…, bo cierpliwosc Rosjan ma rowniez swoje granice…

  ===================================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 31. Radosław said

  Oprócz „maciar-qur-wa-rawicz”, ostatnio aktywna stała się agentura SBU w Polsce czyli Skurwiejewicz z Gazety Antypolskije, który na banderowskich widłąch, siekierach i piłach próbuje szukać rosyjskich odcisków palców:

  https://www.facebook.com/KresyPL/?fref=ts

 32. L2P said

  filmik obrazujący napływowy problem za pomocą… żujek ;

  .https://www.youtube.com/watch?v=wSmEkzQyT4I

  o co zydowi moze chodzic..

 33. Majster said

  re 28. To nie żaden Jabłonowski, tylko aktor Wojciech Olszański.

 34. Kronikarz said

  , – )

Sorry, the comment form is closed at this time.