Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Most na Krym będą chronić podwodne drony

Posted by Marucha w dniu 2016-09-22 (czwartek)

Nowy podwodny system zrobotyzowany „Pingwin” wyposażony w sonar pomoże siłom bezpieczeństwa w ochronie budowy Mostu Kerczeńskiego. Nowe podwodne systemy zrobotyzowane „Pingwin” przeszły już pierwsze próby — informuje rosyjski kanał Life.

Przewiduje się, że te drony będą chronić powstający Most Kerczeński na Krym przed podwodnymi sabotażystami i urządzeniami wybuchowymi domowej roboty. W tym celu na robotach zainstalowano miniaturowe sonary „Hydra”, dzięki którym „Pingwin” będzie w stanie wykryć zarówno materiały wybuchowe, jak i pływaków bojowych.

Podczas testów robot wykonał serię nurkowań i przekazywał obraz tego, co dzieje się na dnie morza w pobliżu budowy mostu. Przed jego sonarem nie ukryły się ślady naruszenia dna, w których robot znalazł domowej roboty urządzenie wybuchowe ukryte przez organizatorów ćwiczeń w plastikowych pojemnikach. Testy uznano za udane.

Teraz podejmowana jest decyzja na temat rozpoczęcia dostaw podwodnych dronów dla wojska. Zaprojektowany przez grupę naukowo-badawczą „Mako” „Pingwin” ma rozmiar około półtora metra i przypomina deskę surfingowa, której płetwa wystaje z wody. Maszyna porusza się po powierzchni z prędkością 20 km/h i w każdej chwili może zanurzyć się na głębokość do 500 metrów. Czas jej autonomicznego pływania wynosi około sześciu godzin. Przez ten cały czas sonar „Hydra” transmituje na pulpit operatora wysokiej jakości obraz otoczenia.

Rozdzielczość uzyskanego wideo jest wystarczająca, aby ustalić, jaki obiekt wykrył „Pingwin” i podjąć odpowiednie działania. Pod wodą miniaturowy sonar produkcji firmy „Ekran” jest znacznie bardziej skuteczny niż kamera i może wykryć kadłub okrętu lub elementy mostu w odległości kilkudziesięciu metrów. Wykorzystanie takiej nowinki pomoże służbom bezpieczeństwa obiektu bardziej efektywnie wykonywać swoją pracę.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 6 to “Most na Krym będą chronić podwodne drony”

 1. peacelover said

  …Brawo Putin !!!
  a upadlincom te drowny powinny nogi z d..p powyrywac !

 2. Zerohero said

  Kilka miesięcy temu „działacze” z Ukrainy chcieli wokół Krymu umieścić łańcuchy umocowane na bojach aby w ten sposób uszkodzić śruby rosyjskich statków. Niestety w drodze kuter im się zepsuł i minowania wód zaniechano. Cała Ukraina.

 3. revers said

  Przed unymi nic sie nie uchroni, jeszcze zarzadaja na foprum ONZ nie tylko zablokowania przejazdu mostu ale rowniez zabronia przelotu samolotom rosyjskim na Krym, jak to miialo miejsce po ostanim false flag napadzie pod Allepo na konwoj humanitarny z uzyciem us army predatorow i bojowej ISIS z mozdzierzami i broni duzokalibrowej zamontownych na wozach bojowych przerobionych z pick up-ow.

  Kerry zarzadal w ONZ czerwona linie dla samolotow rosyjskich i syryjskich w Syrii.

 4. peacelover said

  „…z wami Zydy bez bata sie nie ujedzie !” …Putin skazal !

  O ile Lawrow i inne ruskie naczalstwo jest po Putina stronie
  to wszystko bedzie CACY, a z chazarskiego bydla zrywa sie maske !

  Im wiecej ludzi wie, do czego to scierwo jest zdolne tym lepiej !!!

  Koniec rasy zmijowej juz widac , jak swiatlo w tunelu !!!

 5. Joe said

  „Nowej chazarii nie bedzie”…A skoro nie bedzie t.z. ze zostana wycieci w pien co do jednego UPA…INCA.

 6. Kronikarz said

  , – )

Sorry, the comment form is closed at this time.