Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Panie Prezydencie, co Pan obiecał Żydom?

Posted by Marucha w dniu 2016-09-22 (czwartek)

Podczas swego pobytu w Nowym Jorku pan prezydent Andrzej Duda w Konsulacie RP spotkał się z działaczami żydowskiej Ligi Antydefamacyjnej, z Abrahamem Foxmanem na czele.

Liga zajmuje się tropieniem i zwalczaniem wszelkich przejawów „antysemityzmu”, to znaczy zachowań, które z jakichś powodów Żydom nie odpowiadają. Na przykład komplikują im interesy. W takich przypadkach Liga Antydefamacyjna podnosi klangor pod niebiosa, a upatrzone ofiary próbuje doprowadzać do stanu bezbronności.

Ponieważ AIPAC (American Israel Public Affairs Comittee) jest w USA organizacją bardzo wpływową; można nawet powiedzieć, że jej ciężar gatunkowy jest znacznie większy od wagi obydwu partii: Demokratycznej i Republikańskiej, to nic dziwnego, że pan prezydent Duda uznał, iż nie może odmówić takiego spotkania.

Z wypowiedzi, jakiej Abraham Foxman udzielił amerykańskim mediom wynika, że przedmiotem rozmowy były co najmniej dwie kwestie – po pierwsze – że pan prezydent Duda obiecał walczyć z antysemityzmem w Polsce i nawet złożył jakieś deklaracje o „legislacji”, która pomoże walczyć z antysemityzmem. Po drugie – rozmawiano też o „restytucji mienia żydowskiego w Polsce”. Nie wiadomo, czy pan prezydent również w tej sprawie poczynił jakieś obietnice, ale wykluczyć tego nie można, ponieważ strona żydowska wyszła z tego półtoragodzinnego spotkania bardzo zadowolona.

Ponieważ i w jednym i w drugim przypadku konsekwencje spełnienia obietnic poczynionych przez pana prezydenta miałyby poważne konsekwencje dla Polski i narodu polskiego, proszę Pana Prezydenta, by poinformował opinię publiczną w kraju, co konkretnie Żydom obiecał.

Rzecz w tym, że ewentualna „legislacja” może doprowadzić do drastycznego ograniczenia wolności słowa w Polsce, w następstwie czego środowiska lub organizacje żydowskie zyskają możliwość dyktowania Polakom, co wolno im mówić, a czego nie, podobnie jak zyskają wpływ na swobodę badań naukowych.

Jeszcze gorsze następstwa mogą wynikać z obietnicy dokonania „restytucji” mienia żydowskiego w Polsce, czego organizacje żydowskie od lat się domagają, kierując pod adresem Polski bezpodstawne roszczenia. Bezpodstawne – bo naciski na polskie władze idą w tym kierunku, by dopiero stworzyły namiastkę podstawy prawnej, swego rodzaju pozór legalności, na podstawie którego organizacje żydowskie uwłaszczyłyby się na majątku w Polsce.

Warto zwrócić uwagę, że roszczenia te szacowane są na 65 mld dolarów – co potwierdził były ambasador Izraela w Warszawie, dr Szewach Weiss – a więc stanowią równowartość rocznego budżetu państwa. Polska nie jest w stanie wygenerować takiej gotówki bez spowodowania natychmiastowej katastrofy ekonomicznej i społecznej w kraju.

Zatem, jeśli miałaby nastąpić owa „restytucja”, musiałaby ona zostać dokonana w naturze, to znaczy – w nieruchomościach. To zaś oznacza, że środowisko obdarowane takim majątkiem, dysponowałoby nim na terenie Polski, uzyskując natychmiast dominującą pozycję ekonomiczną, która przełożyłaby się na dominującą pozycję społeczną i polityczną.

Inaczej mówiąc, naród polski zostałby we własnym kraju zepchnięty na pozycję narodu drugiej, a nawet trzeciej kategorii. Dlatego poinformowanie polskiej opinii publicznej w przedmiocie poczynionych przez Pana Prezydenta obietnic wydaje się bezwzględnie konieczne.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl/

Komentarzy 75 to “Panie Prezydencie, co Pan obiecał Żydom?”

 1. Kar said

  ..Po drugie – rozmawiano też o „restytucji mienia żydowskiego w Polsce”…
  ——————————————————————————————————

  .. „to” w/w brzmi groznie, i moze bezposrednio-bolesnie dotyczyc mojej osoby. Dom, w ktorym mieszkam to stara poniemiecka drukarnia. A drukarnia/brudne trzcionki to wiadomo czyj interes..

  Krotko:..czy po tej owocnej-obiecujacej wizycie bede eksmitowany juz dzisiaj, czy jutro (?)

 2. Kar said

  cholera, mialo byc czcionki

 3. duszę obiecał za świecidełka

 4. Goj patentowany said

  Że „reprywatyzacja” nie tylko w Warszawie, ale i całej tzw Polsce zostanie dokończona?

 5. Goj patentowany said

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ma%C5%82y_traktat_wersalski

 6. peacelover said

  ..widac wyraznie sympatie tego smroda !!!!!

 7. jamek said

  Czy dożyjemy wreszcie Wolnej I Niezawisłej Polski w której tzw. ANTYSEMITYZM będzie najwyższą cnotą i będą zań przyznawane ordery?!

 8. jamek said

  Za to co Duda wygaduje [zdradę państwa] już powinien być przed trybunałem.
  Lub nawet wcześniej za to wszyscy za kratami:

  Oto co im obiecał pseudożydowski szmalcownik:

 9. Lily said

  Re 8;Jamek.
  A,kto go postawi ?,Kaczynski i reszta spod Logo
  PiS.
  Kontynuuje polityke,i tradycje wprowadzona
  przez.”najwiekszego z Polakow”,lidera”,meza stanu”,wielkiego patriote”gorliwego Katolika”,a moze jak dobrze pojdzie,rowniez ofiare zamachu,a nawet sw.
  Tak kochani,Polska od 1989 r,jest pod okupacja
  Magdalenlowo-okraglostolowa.Dobrze wiecie,
  kim byli uczestnicy tych nasiadowek.

 10. jamek said

  Ks. Piotr Natanek również modli się o nawrócenie tych … chazarskich mongołów:

 11. Moher49 said

  @ 7
  Dożyjemy panie Jamek, dożyjemy. Mam nadzieję, że jeszcze w tym pokoleniu padnie ten talmudyczny ustrój świata. Rasa tych panów zdechnie w niebycie.

 12. Premizlaus said

  Dlaczego Chazarskie, aszkenazyjskie parchy podszywają się pod Semitów? To, co objawiamy, to nie antysemityzm, tylko antychazarizm/antyaszkenazizm (o, jakże pasuje końcówka „nazizm”, który został stworzony przez Żyda Rosenberga).

 13. Kar said

  re:12/Pre

  ..jutro pojde do prezydenta z petycja, zeby zgodzil sie wymienic chazarow na semitow (moze przy odrobinie szczescia wyskrobie z garsc)….co Pan na to (?)..widzi Pan happy ending..

 14. Radosław37 said

  …kontynuację budowy międzymorza wspólnie z ukrami i być może zmasowany atak na Rosję w celu zdobycia zasobów.

 15. AniaK said

  „Panie Prezydencie, co Pan obiecał Żydom?”

  Przecież dokładnie widać. Obiecał, że jak do nich przyjedzie to zapali im świeczki 🙂

 16. AniaK said

  Na pewno nie obiecał że zaśpiewa 🙂

  .https://www.youtube.com/watch?v=N8hVOMAmY-s

 17. Longinus said

  Macie POLACY wladze z piekla rodem.I dalej milujcie waszych nie przyjaciol ktorzy was niszcza od stuleci.Ale w bardzo inteligentny sposob.
  POLACY DOSC ich panowania Mimo ze maja finanse calego swiata.?

 18. TG said

  http://thot.neon24.pl/post/67307,adam-mickiewicz-czego-polakom-nie-wolno-wiedziec

 19. Majster said

  Chętnie przeczytałbym dlaczego pan Michalkiewicz nie pisze o tych nazwiskach Eskimosów, które wymienił Guy Sorman. Chciałbym się też dowiedzieć co myśli o swoim byłym towarzyszu partyjnym Korwinie-Mikke, czy jak tam się naprawdę nazywa. Ten człowiek kompromituje Polaków i konserwatyzm.

 20. NICK said

  Psze Pana. Majstra. (19).
  To nie jest towarzysz były.
  To jest towarzysz ciągły.
  Podobnie jak autor artykułu, jak „Tymiński” a i jeden tutejszych. rk. Kolumna.

 21. Boydar said

  Swoją drogą, zadziwiająca kompanija 🙂

 22. NICK said

  Zaiste.

 23. Majster said

  Panie Nick, Korwina dawno podejrzewano o prowokatorstwo – jego różne partie regularnie przegrywały w wyborach, co osłabiało prawicę. Pan Stanisław działa na odcinku katolickim, podobnie jak Grzegorz Braun. Widać z tego, ze cała scena musi być odpowiednio zagospodarowana.

 24. Maćko said

  12 Premizlaus – cywilizacja zydowska ma bardzo wygodne dla psychopatów podstawy.

  Prawde podporzadkowuje ideologii a etyke prawu.

  Prosze pomyslec, jakie to praktyczne do oszukiwania, okradania czy bombardowania…
  Prawo nakazuje bronic zycia no to zabijemy wszystkich Palestynczyków bo zagrazaja zyciu jak rzucaja kamieniami. A poniewaz ideologia zydowska uwaza, ze goje to nie ludzie, wiec jaki klopot ich zabijac?
  Prawo nie zakazuje sprzedania toksycznych derywatów wiec je sprzedaja, a goj wszystko straci to jego wina, mógl nie podpisac.

  Byc zydem to wiecej wyznawac zasady tej ich plemiennej cywilizacji niz miec geny.
  pozdr.

 25. Bronisław said

  Re: 18. Pani(e) TG!
  Jak sam Pan „chyba” dobrze wie, począwszy od połowy XVI wieku, Anglii udało się wywierać (przez swoich agentów) przemożny wpływ na politykę wielu państw w świecie, w tym także w Naszej Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. W XVIII wieku, interesy anglosaskie szczególnie gorliwie na Naszej Ziemi zaczęła wypełniać (zagnieżdżona w wyniku Naszej niefrasobliwości) sekta żydowska Jakuba Franka (następca i uczeń Sabathaja Cwi). Nasze historia odtąd jest nie tylko pisana, ale zwłaszcza Nasze dzieje kształtowane były i są głównie przez Frankistów i ich sprzymierzeńców?!!! Naród Nasz będąc coraz bardziej czadzony i rozkładany przez tą sektę, szerzącą satanistyczną demokraturę, jest i będzie zmuszony uwolnić się z tego obłędu, inaczej będziemy dogorywać w swoim unicestwiającym zniewoleniu?!!!
  Babka i Matka – jak sam pan wie – wprowadziła młodego Adama Mickiewicza w arkana Frankizmu, co uwidoczniło się szczególnie po 34-tym roku Jego życia!!! Znakomitej analizy problemu tego dokonał w swoim fascynującym eseju ks. Francisco Ricossa, pt. Karol, Adam, Jakub!!! Niezłomnie wierzę, iż Polska, jak Feniks z popiołów wytryśnie!!!

  Króluj Nam Chryste!!!

 26. L2P said

  pan-da ;

  masowa lubrykacja cwelow w wydaniu powszechnym na cele dobroczynne tj wiecej burdeli wiecej kosanostra rzezni zwanych synagogami i maczetami.

 27. obserwator said

  Pocieszajace jest to ze z Polakow nie wypleni niecheci do tej nacji ”panuf,,

 28. L2P said

  po amoku fejsatych zaproszenie na obiadek;

  zjesc nie zjesc potrawa na bialo zaprawiona hmm mniam mniam..

 29. L2P said

  @26
  Niestety trafil Pan w dziesiątkę, za duzo tej makabry wokol nas, wrośniętej jak łożysko w patologicznej ciazy.

 30. RomanK said

  Terror z welonem na mordzie….

 31. Dictum said

 32. z prowincji said

  To zdanie Michalkiewicza mówi nam wszystko ;; ( „”Ponieważ AIPAC (American Israel Public Affairs Comittee) jest w USA organizacją bardzo wpływową; można nawet powiedzieć, że jej ciężar gatunkowy jest znacznie większy od wagi obydwu partii: Demokratycznej i Republikańskiej, to nic dziwnego, że pan prezydent Duda uznał, iż nie może odmówić takiego spotkania”””””)

  czyli z nikim innym w USA nie warto rozmawiać ?.

 33. Marta1973 said

  Po ustaleniu, że panowie Stanisław Michalkiewicz, Stanisław Tymiński i kilku innych* (@20 i podobne posty) są Chazarami i „towarzyszami”, znużone towarzystwo zasnęło snem sprawiedliwych. Wiadomo – dokonywanie odkryć jest męczące, zwłaszcza kiedy dobiega się 70tki, a w kościach pozostały trudy wieloletniej służby w takim czy innym wydziale 🙂

  * na przykład panowie Grzegorz Braun, Janusz Korwin-Mikke, pewnikiem pan Paweł Kukiz, Paweł Wieczorkiewicz, Piotr Zychowicz, itd…..

  Brakuje mi jedynie kolejnego tekstu o tym, jaką to przysługę i łaskę wyświadczył Polsce i Polakom batiuszka Stalin, najeżdż…ojej! wcale nie „najeżdżając”, ale jedynie WKRACZAJĄC do Polski 17 września 1939 roku. No i oczywiście, nie mogę się doczekać na uzasadnienie, że „prawo międzynarodowe” zezwalało na wzięcie w obronę ludu pracującego i chłopstwa małorolnego Zachodniej Ukrainy i Białorusi.

  Proszę koniecznie sobie przeczytać dzisiejszy felieton pana Michalkiewicza dla Najwyższego Czasu. Jest tam podany rodowód (sięgający 1 września 1939 roku) niejednego z P.T. Dyskutantów w Gajówce i na podobnych forach.

  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3747

 34. hulsz said

  ad.10 Z tymi Chazarami to sciema.>Zydom jest bardzo na reke nie nazywanie ich zydami a CHazarami.Ogolnie mowi sie ze potomkow tych Zydow ktorzy ukrzyzowali Chrystusa juz praktycznie nie ma .Istnieja tylko Chazarzy ktorzy ze smiercia Jezusa nie maja nic wspolnego.Wiec zyd ktory niby jest potomkiem Chazara sprytnie zdjal z siebie odium zbrodni ktora dokonal na Chrystusie.Owszem Chazarzy istnieli ale zostali zdziesiatkowani przez ksiecia Swietoslawa.

 35. Yah said

  ad 32

  A wie Pani co to PR i działania w celu zagospodarowania emocji elektoratu oraz wpuszczenie tegoż w kontrolowane kanały ? Majac tyle lat ile Pani ma powinna Pani już coś niecoś z tego obczajać. Wystarczy jedno nazwisko, które Pani wymieniła – Korwin- Mikke – zawsze pisał to na co było zapotrzebowanie u pewnej części niezadowolonego elektoratu. Braun i Michalkiewicz? No cóż piszą to za co niejeden byłby wsadzony do więzienia przez …. AIPAC. Co zrobić , że niektórzy z nas nadal myślą …. swoim mózgiem a nie Internetem i telewizorem.

  „Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie! Miejcie się na baczności przed ludźmi!”

 36. Boydar said

  „… poseł rosyjski w Berlinie, Karol von Loewenwold …”

  Tiaaa … stara rosyjska szlachta, typowy bojar …

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Karl_Gustaw_von_Loewenwolde

  Mówimy biedna Polska, ale jak bardzo biedna Rosja …

 37. JerzyS said

  Pan prezydent pojechał wykupić sobie polisę ubezpieczeniową
  i aplikować na stanowisko po skończonej kadencji!

 38. Yah said

  Jak wykończyć Ariów w krajach słowiańskich w Afganistanie, Iranie, północnym Pakistanie ? Podszyć się pod nich, stworzyć zbrodnicza ideologię i zrobić im czarny PR, a następnie wykończyć fizycznie – Słowian II wojna światową i wolnym rynkiem, Afgańczyków i Persów misjami „pokojowymi” i sankcjami w obronie społeczeństwa otwartego.

 39. Radosław said

  Jak to co? Polskę im obiecał…

 40. Boydar said

  A mógł Inflanty 🙂

 41. Marta1973 said

  @34
  Proszę spróbować mnie jeszcze przekonać, że dzień 17 września 1939 roku był dniem triumfu Polski i Polaków i będziemy w domu 🙂
  O co w końcu się spierać, o jakieś malutkie „wkroczenie” (przepraszam za wyrażenie) – jałówkojebców?

 42. Boydar said

  Oprócz tego, że to nieprawda i kalumnia, to niech sobie Pani Marta wyobrazi, że nawinęła by się zamiast tych jałówek. No i co byśmy teraz mieli ? Stado jeszcze bardziej bezczelnych, durnych i chamskich niż ustawa przewiduje. Bo te cechy to się właśnie po matce podobno dziedziczy. Więcej Talmudu trzeba czytać, a nie Gajówkę.

 43. Yah said

  ad 40

  „Brakuje mi jedynie kolejnego tekstu o tym, jaką to przysługę i łaskę wyświadczył Polsce i Polakom batiuszka Stalin, najeżdż…ojej! wcale nie „najeżdżając”, ale jedynie WKRACZAJĄC do Polski 17 września 1939 roku.”

  A kto w tym wątku podjął ktoś sprawę „przysługi’ Stalina z wyjątkiem Pani ? Pani prowokuje – w jakim celu ? Niech pani nie odpowiada ….

 44. Yah said

  Ad 32

  A artykułem , do którego link Pani podała Michalkiewicz …… popłynął kompletną nieznajomości polityki rosyjskiej i pruskiej wobec Polski. Fakty historyczne nagina tak by uzasadniały jego koncepcję. Polecam profesora Kalinkę ( trudno zdobyć) lub komentarze do tegoż w Dziejach głupoty w Polsce Bocheńskiego. Niestety jak to się mówi kłamstwo ma krótkie nogi – nie da sie cały czas kłamać bo piramida kłamstwa w końcu i tak się musi zawalić. Dlaczego? Bo jest odwrócona…

 45. Kar said

  re:35/Boydar

  ..pasjami szuje lubia krasc/podszywac sie pod czyjes nazwiska (schizofrenia paranoidalna). Ale ich zapyziale talmudzkie geny i tak nie pozwalaja do konca zakamuflowac lajdackich korzeni.

  np. to…..von Loe wen wold. „oe” ..”wen”.. ulubione ichnie. Lub podwojnie/dopieszczone „ff”.. koncowki „um”..”eg”..”er”. General Patton w swoich wspomnieniach kochal ich calym sercem plugawych karaluchow..A tony tego towaru dzisiaj w Berlinie..specjalnych „von’off”. Wizytowki na drzwiach..

 46. L2P said

  @33
  tak jest Panie Hulsz cieszy przejaśnienie nad gajowym lasem ;

  https://theuglytruth.files.wordpress.com/2016/02/america-israel-dollar.jpg?w=2156&h=948

  nas na wszystko stac a was…

 47. TG said

  ad 24 http://www.fronda.pl/blogi/polpatriot/kosher-nostra,7374.html
  Pozdrawiam

 48. revers said

  fabryke osocza w RP Z.o.o. i zlote baksy w Dubaju dla wybranych …

 49. TG said

  „Plany trzech wojen światowych” poszukać w necie .To umożliwi zrozumienie sytuacji w której znalazł się piękny ŚWIAT

 50. Boydar said

  Już Ty się tak nie garnij do oświetlania bo Ci wątroby zbraknie.

 51. Halszka said

  A cóż Liga Antydefamacyjna ma wspólnego ze sprawa roszczeń finansowych? Kto tu „defamuje” kogo?

  Natomiast kwestia walki z antysemityzmem mogłaby być nam nawet na rękę.
  Skoro Liga ma takie doświadczenie i niekłamane sukcesy w walce z antysemityzmem, należałoby się ich poradzić, jak walczyć z przejawami antypolonizmu, które niestety obserwujemy. Jak reagować, jak piętnować takie przejawy. Jak domagać się legislacji – identycznych jak w przypadku zachowań uznawanych za antysemickie.
  Ciekawa byłabym reakcji pana Foxmana…

 52. anonim said

  Smutna prawda jest taka że 17 września kagan i jego bek tylko zrobili Polsce „zaolzie”
  nie chce się jakoś o tym niechlubnym popisie głupoty Polskiej pamiętać, było bić czerwonych w 1920 a nie paktować z nimi to i kagana i beka by nie było.

 53. Longinus said

  Nic innego nie wypada robic jak tylko BIC BIC BIC BIC BIC BIC W NICH.Koniec milosci wzgledem parchatych,…………KONIEC MILOSCI WZGLEDEM parchatych …..IMITACJI.Ludzkich…………POLACY NO POWIEDZMY W KONCU KONIEC TEGO dziadostwa ludzkiego.

 54. L2P said

  A TY tak nie podskakuj i nie rob bokami, bo Twoj Ogryzek wyskoczy i sie ziliminuje, ludzie bez tego juz Cie rozgryzli i teraz Twoja kolej nadstawic pupu prosiaczku; a guruguruguru..

 55. Boydar said

  A po co im było to „rozgryzanie” ? To nie mogli zwyczajnie zapytać ? Powiedziałbym od razu, słowo harcerza. Przecież wiadomo, że każdy goj to potencjalny wróg. Nie czytali, ci twoi „ludzie” ?

 56. mateusz86 said

  szykuja nam holokaust i rozbior.2020r. Judeopolonia linia rodowa Nemroda jak kto woli Ahnena (Ahnenerbe).Polacy narod wybrany.biblia to przerobione polskie wedy.skradziona tozsamosc przez zmijowe nasienie.do historii dodano conajmniej 1000lat aby ukryc wypuszczenie diabla z otchlani.Jezus nauczal nad ciesnienia Bosfor.nie urodzil sie w Palestynie.opis starotestamentowy nie pasuje do dzisiejszej Palestyny.zaklamana historia.wielkie otwarcie wrot.zejscie wladzy Stworcy.okres dwuwladzy.objawienie Jana tuz tuz.czasy ostateczne.wielki babilon upadnie

 57. Polak said

  Nis specialnego tylko…POLSKIE LASY, polska WODE, polskie DROGI…….wszak to my glupie LACHY wywolali te wojne i to my jestesmy winni..JAK ZAWSZE.

 58. push said

  Głosowałem na p. Dudę ze więc nie krytykuję ani nie klaskam -trochę żartu w związku z wizytą w USA
  http://www.forexfactory.com/attachment.php?attachmentid=2000118&stc=1&d=1471806074

 59. TG said

  ad 49 .Dzięki za szczerą radę. Mądrej głowie dość po słowie.

 60. Maćko said

  Niemcy…
  Historie Rosji napisal Niemiec, tak, aby byla dla Rosjan niekorzystna, pokutuje od dzisiaj w podrecznikach.
  Niemcy zorganizowali tzw, rewolucje w Rosji, wiec spowodowali smierc 30 czy 40 milionów Rosjan
  Niemcy stanowia ponad 20% populacji barbarzynskiego kraju jakim jest USA
  Niemcy trzymaja pod zaborem Polske i reszte Yeuropy.
  … bardziej oczywista czesc niemieckich przestepstw przeciwko Ludzkosci kazdy zna swietnie.
  Itd..
  Zle sie dzieje, zle sie dzialo, na zle sie zanosi.
  Wcale nie zmienia sytuacji, ze winni sa w duzej mierze Zydzi niemieccy… wcale nie!
  Macko

  > Karl Gustaw von Loewenwolde (ros. Карл Густав Левенвольде) (zm. 30 kwietnia 1735) – polityk rosyjski, dyplomata, rosyjski poseł nadzwyczajny i minister pełnomocny w I Rzeczypospolitej w latach 1733-1734, generał major wojsk rosyjskich, hrabia od 1728. W latach 1718-1719 poseł w Wiedniu. Pochodził ze szlachty inflanckiej. Był generałem-adiutantem cesarza Piotra I, 25 maja 1727 mianowany szambelanem Piotra II. 27 kwietnia 1730 dzięki protekcji Ernesta Jana Birona awansowany do rangi generała-majora i mianowany dowódcą lejb-gwardii Pułku Izmaiłowskiego. Był jednym z najbardziej wpływowych ludzi na dworze Anny Iwanowny. W 1731 mianowany ministrem pełnomocnym przy dworach austriackim i pruskim. 28 maja 1732 otrzymał rangę oberstalmeistra.
  >
  > W końcu 1732 był głównym architektem porozumienia prusko-austriacko-rosyjskiego, zwanego potocznie traktatem trzech czarnych orłów. Mocarstwa postanowiły nie dopuścić Wettynów lub kandydata francuskiego Stanisława Leszczyńskiego do polskiej korony, wysuwając własnego kandytata infanta portugalskiego Emanuela Bragançy. Traktat ten nigdy nie został ratyfikowany i nie wszedł w życie, takie być może było założenie samego Loewenwolda, w jego wyniku udało się jednak Rosji rozbić rysujące się przymierze prusko-francuskie.
  >
  > W 1733 Loewenwoldowi nie udało się nie dopuścić do elekcji Stanisława Leszczyńskiego i zmuszony został do wezwania korpusu wojsk rosyjskich pod dowództwem Piotra Lacyego, który wkroczył w granice Rzeczypospolitej dla poparcia elekcji Augusta III. W 1734 wysłany został z misją dyplomatyczną do Wiednia, w celu przygotowania sojuszu rosyjsko-austriackiego przeciwko Turcji.

 61. Boydar said

  Rada jest istotniepierwowo miczurinskowo sorta, ino nie dla Pana a dla ob. L2P (45). Pozdrawiam i przepraszam za zamieszanie 🙂

 62. WI42 said

  @40 Marta
  „Proszę spróbować mnie jeszcze przekonać, że dzień 17 września 1939 roku był dniem triumfu Polski i Polaków i będziemy w domu….”
  Triumfem był pakt Hitler-Pilsudski w 1934. To co było potem było powtórką owego paktu (było ich ok. 10) i również w dużej mierze skutkiem!
  .http://www.fronda.pl/blogi/prosto-w-morde/porozumienie-pilsudski-hitler-czyli-tryumf-polityki-rozsadku,32195.html

 63. WI42 said

  #23 Maćko
  „Byc zydem to wiecej wyznawac zasady tej ich plemiennej cywilizacji niz miec geny.
  pozdr…..”
  Najkrótsza definicja nacji….. „Zyd, to sposób myślenia….” dotyczy to nie tylko Zydów, ale tak wielu m.in. żydowskich historyków-publicystów definiuje Zydów.

 64. Maćko said

  62 a wkrótce 63, bo wisi na cenzurze mój wpis historyczny gdzie padlo podejzane slowo s*we*cja…
  Racja, sposób myslenia czyli podejmowania decyzji.
  Ale trzeba wiedziec wiecej o tym sposbie, wiec przydaje sie defnicjia konecznansko-cybernetyczno-lobaczewskowa ;

  Cywilizacja zydowska ma bardzo wygodne dla psychopatów podstawy – Prawde podporzadkowuje ideologii a etyke prawu.

 65. Maćko said

  w 60 nie ma nic trefnego… czemu czeka wiec na aprobacje? Zaprawde niezbadane sa decyzje filtrów wordpressadmina…
  ****
  ——
  Wordpress ma też swoje filtry, na które nie mam wpływu.
  Admin
  ——

  W ramach podnoszenia naszej wiedzy i bezpieczenstwa nas wszystkich, podrzuce link do zestawu testów Euro NCAP pkazujacych w jakich samochodach jest bezpiecznie a w jakich mniej bezpiecznie. Warto brac te wyniki pod uwaga przy okazji zmiany samochodu:
  http://www.euroncap.com/en/ratings-rewards/latest-safety-ratings/#?selectedMake=0&selectedMakeName=Select a make&selectedModel=0&includeFullSafetyPackage=true&includeStandardSafetyPackage=true&selectedModelName=All&selectedProtocols=24370,1472,5910,5931,-1,14999&selectedClasses=1202,1199,1201,1196,1205,1203,1198,1179,1197,1204,1180&allClasses=true&allProtocols=true&allDriverAssistanceTechnologies=false&selectedDriverAssistanceTechnologies=

 66. Lovshak Rusofil said

  Za wolną polską- owoce ekumenizmu w wykonaniu tak zwanych starszych braci w wierze papy JP II

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zyd-niszczy-nowy-testament-i-nazywa-go-smieciem-2016-09

 67. L2P said

  glupek jakis czy co miesza przeprasza skacze i belta bez konca to nie moze byc polskie..a tego efekty..

 68. L2P said

 69. NICK said

  Ja to tak ogólnie.
  Mogę?
  Marta1973 idzie w kierunku Marty15

 70. Zenon said

  @67
  Wyjątkowo głupie, rasistowskie zestawienie. Czy się to komuś podoba czy nie, i ten morderca z Sudanu i jego ofiara to ludzie, potomkowie pierwszych rodziców. Trzeba mordercę-zbrodniarza osądzić, skazać i wykonać wyrok, ale wzbudzanie niechęci, wrogości czy odrazy poprzez takie zdjęcia (specjalne ujęcie twarzy Sudańczyka nie będące na pewno szczytem sztuki fotograficznej) to manipulacja. Wszelkiej maści ewolucjoniści twierdzący, że ludzie pochodzą od jakichś człekokształtnych przodków zacierają ręce z uciechy.

 71. Premizlaus said

  Re 70:
  Prawda. Rasa biała pochodzi od Jafeta, a rasa czarna od Chama. Oboje byli braćmi, synami Noego. Murzyni wzięli się stąd, że ich przodkowie popadali w coraz większe grzechy i znakiem ich upadku grzechowego było stopniowe zaciemnianie się ich skóry. Jest to wyjaśnione w wizji A. K. Emmerich.

 72. Kronikarz said

  , – )

 73. Maniek said

  re 71
  zaciemnianie
  ściemnianie
  ach,ten
  Biały człowiek
  miód,k..rwa,miód

 74. Trak said

  Panie Prezydencie, co Pan obiecał Żydom?

  A co? Nie widać.
  Zawsze będzie im świeczki zapalał.

 75. piwowar said

  To nie są Żydzi.

Sorry, the comment form is closed at this time.