Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Ben Buja Nago Bramaputra
  Maverick o Czy następny będzie Władimir…
  Kwal o Wolne tematy (65 – …
  Bogdan Goczyński o Maseczkowy szwindel
  Marucha o Wolne tematy (65 – …
  Staszek z Przyborowa o Duchowa przestrzeń Polski?
  Lily. o Wolne tematy (65 – …
  Roman o Wolne tematy (65 – …
  Roman o Wolne tematy (65 – …
  PJO o Twórca „Patrioty” nie żyj…
  revers o Wolne tematy (65 – …
  Niedźwiedź o Wolne tematy (65 – …
  revers o Czy następny będzie Władimir…
  Kwatermistrz o Wolne tematy (65 – …
  NICK o Wolne tematy (65 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

Jan Śpiewak: Elity III RP są niczym gang albańskich złodziei kurczaków

Posted by Marucha w dniu 2016-09-23 (Piątek)

A jak stwierdził w polskiej telewizji Szymon Szurmiej, były dyrektor Teatru Żydowskiego, w Polsce żyje 4 miliony Żydów zarejestrowanych w światowych organizacjach żydowskich. A ile żyje niezarejestrowanych ?

A jak stwierdził w polskiej telewizji Szymon Szurmiej, były dyrektor Teatru Żydowskiego, w Polsce żyje 4 miliony Żydów zarejestrowanych w światowych organizacjach żydowskich. A ile żyje niezarejestrowanych ?

[Złodziei KURCZAKÓW??? – admin]

O feudalizmie w Warszawie, powiązaniach polityki ze światem przestępczym i o tym, dlaczego Polsce grożą rozbiory – mówi Jan Śpiewak, szef stowarzyszenia Miasto jest Nasze, w rozmowie z Barbarą Burdzy.

Co jest Panu najbliższe w Warszawie?

– Plac Zbawiciela. Lubię bulwary wiślane, lubię Osiedle Jazdów, lubię parki. Cieszy mnie, że jest to wciąż zielone miasto, choć pani prezydent bardzo stara się to zmienić. Bardzo lubię ludzi, którzy tu mieszkają.

Co wynika z mapy warszawskich reprywatyzacji opublikowanej przez stowarzyszenie Miasto jest Nasze?

– Wiele wskazuje na to, że w Warszawie działa bardzo dobrze zorganizowana grupa przestępcza wyłudzająca nieruchomości za pomocą procedur procesu reprywatyzacji. Jeśli chodzi o naszą mapę, to dotknęliśmy ogólnie kwestii obrotu nieruchomościami w stolicy, związanego z reprywatyzacją majątku publicznego, tj. mówimy tutaj albo o państwowych spółkach, albo spółkach miejskich. Udowodniliśmy, że osoby działające na tym rynku są ze sobą silnie powiązane. Handlują między sobą, znają się itd. Ludzie ci mają bezpośrednie związki ze zorganizowaną przestępczością, na przykład z Janem L. Który wywodzi się z mafii wołomińskiej i pruszkowskiej.

Kto to taki?

– On wyrósł ponad te mafie, jest już większym graczem. Z publikacji prasowych i IPN-u wiem, że Jan L. zaczynał w latach 80. od kradzieży samochodów w RFN-ie, następnie handel narkotykami, karuzela VAT, wyłudzenia kredytów, deweloperka. Cykl biznesowy (śmiech)… Jak się czyta np. wywiady z Masą, to wiadomo, że ta zorganizowana przestępczość zaczynała od spirytusu, wymuszeń, a następnie „zalegalizowała” działalność piorąc pieniądze w nieruchomościach.

Kolejna rzecz, do której dotarliśmy to działalność Grupy Radius, która budzi nasze poważne wątpliwości i zastrzeżenia. Przede wszystkim dlatego, że jest ona związana z obecnym kierownictwem MON.

Pojawia się tu nazwisko wiceministra obrony narodowej Tomasza Szatkowskiego. Wiceminister Szatkowski – szef think tanku Narodowego Centrum Studiów Strategicznych, organizującego Forum Ekonomiczne w Krynicy, który meblował gabinet Macierewicza i przyznawał najważniejsze stanowiska w sztabie generalnym Wojska Polskiego – dostawał pieniądze od gambijskiego dyplomaty w Moskwie, Polaka ze szwajcarskim paszportem.

Obecnie dwóch ekspertów NCSS-u zasiada w Sztabie Generalnym WP. Mówię o płk Krzysztofie Gaju i Panu Grzegorzu Kwaśniaku. Natomiast prezes grupy Radius, Jacek Kotas, związany z firmą od momentu prywatyzacji państwowego przedsiębiorstwa produkującego komputery Era 200, w 2007 roku pełnił funkcję wiceministra obrony narodowej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

Obecnie jest szefem NCSS, najbardziej wpływowej organizacji funkcjonujące przy Ministerstwie Obrony, która współtworzyła koncepcję obrony terytorialnej.

Przypadek? Dlaczego akurat Gazeta Wyborcza wywołała pandemonium wokół tematu reprywatyzacji? Czy to nie jest dziwne?

– Przecież to uderza, mimo powyższego, w Platformę Obywatelską. Dziennikarki, które napisały ten artykuł zajmują się tematem reprywatyzacji od lat. Ich intencje są czyste.

Czemu Gazeta Wyborcza zdecydowała się to puścić nie w lokalnych mediach, jak działo się to do tej pory, tylko w wydaniu ogólnopolskim?

– Myślę, że można to rozpatrywać jako próbę odzyskania wiarygodności. Że tego brudu pod dywanem nagromadziło się już tyle, że po prostu nie dało się dalej tego bronić.

Właściwie po której stronie politycznej barykady Pan stoi?

– Afera uderza we wszystkie ugrupowania. Najmocniej w PO ze względu na panią prezydent, ale PiS i SLD również są na linii ognia. Do tej pory byłem nazwany przez Hannę Gronkiewicz-Waltz cynglem PiS-u. Rozumiem, że teraz zostanę cynglem Platformy (śmiech). To jest patologia naszego życia publicznego. Jesteśmy wciśnięci w sztuczny spór stworzony przez Tuska i Kaczyńskiego.

Gdyby PiS nie istniał, to Platforma by go wymyśliła i vice versa.

Na tym sporze korzystają wyłącznie te dwie partie, a dla państwa jest to całkowicie wyniszczające.

Czy siatka reprywatyzacyjna, która widnieje na Waszej stronie ma kształt ostateczny, czy będzie się rozwijać?

– Pierwszą mapę zrobiliśmy dwa lata temu. Byłem za nią ciągany po sądach. Teraz opracowaliśmy nową, poszerzoną siatkę powiązań. Jestem radnym, dużo rozmawiam z ludźmi, a w Warszawie reprywatyzacja to główny temat rozmów na ulicy. Mamy do czynienia z kryzysem humanitarnym. To bardzo rozległy system, który opanował elity prawnicze, sądowe i polityczne tego miasta.

Nagle okazuje się, że są dziesiątki tysięcy ludzi wyrzucanych na bruk na podstawie prawnej, która jest niekonstytucyjna, co TK orzekł w zeszłym roku. Fałszowane są dokumenty, dochodzi do korupcji na gigantyczną skalę. Nie ma w tym momencie instytucji, która jest wolna od korupcji, czy wpływu zorganizowanej przestępczości.

Mamy zaprosić błękitne hełmy z ONZ-tu, żeby wprowadziły w Polsce porządek? Co pokazuje fakt, iż cała polska klasa polityczna, od prawa do lewa, twierdzi, że w sprawie reprywatyzacji nic się nie stało?

– Pokazuje jak totalnie jest skompromitowana.

Jak to możliwe, że sędziowie wydają wyroki, wyrzucając ludzi na ulicę, bez prawa do lokali socjalnych, na podstawie umów skupienia roszczeń za 500 złotych?

– Wypłacają milionowe odszkodowania ludziom, którzy nie mieli nigdy nic wspólnego z tymi nieruchomościami, ale mimo to weszli w ich posiadanie.

Co robiły sądy przez ostatnie 27 lat?

– Łamały Konstytucję, prawa człowieka i podstawowe zasady życia społecznego. Tak samo zaczął się upadek Rzeczpospolitej w XVI wieku. Właśnie od zapaści wymiaru sprawiedliwości. Dzisiaj znowu obserwujemy refeudalizację tego kraju. I efekt będzie ten sam. Z powrotem wpadniemy w strefę wpływów Rosji [aha… – admin], albo w najlepszym wypadku będą rozbiory.

Jak ocenia Pan działalność Konserwatora Stołecznego Piotra Brabandera?

– Skandaliczne. Ten człowiek już dawno nie powinien mieć nic wspólnego z zabytkami. Zniszczył kamienicę Mirona Białoszewskiego przy ul. Poznańskiej, mimo że była chroniona podwójnym wpisem do rejestru zabytków. Poziom korupcji w Ratuszu przypomina ten w państwach afrykańskich.

MJN złożyło zawiadomienie do ABW dotyczące możliwości działalności zorganizowanej grupy przestępczej, prania brudnych pieniędzy, przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez urzędników publicznych, współpracy z wywiadami obcych państw na szkodę Polski, fikcyjnej reaktywacji przedsiębiorstw i wyłudzaniu nieruchomości na tej podstawie.

O jakie spektakularne zabytki w Warszawie walczycie?

– Próbowaliśmy wpisać do rejestru Syreni Śpiew. Bezskutecznie. Emilka. Wniosek złożony dwa lata temu. Do tej pory cisza. To było w gestii wojewódzkiego konserwatora.

Są tylko dwa obiekty powojennego modernizmu tej klasy – Emilka i Syreni Śpiew właśnie.

Jak można było tak rozpieprzyć Smyka? Jak można było nie wpisać na listę zabytków Kina Femina?

– Miejsce kultury od 1938 roku, świadek getta.

Co stoi tam teraz?

– Biedronka. Elity dokonują kolonizacji tego państwa, mieląc wszystko, co staje na ich drodze. Ma być bar, będzie bar, ma być dyskont, będzie dyskont. Na fanpage’u MJN na facebooku pojawiła się wczoraj piosenka Pablopavo „To jest piosenka o różnych rzeczach” odnosząca się do pana Mossakowskiego, istotnej persony w siatce reprywatyzacyjnej, w kontekście tragicznej śmierci Jolanty Brzeskiej. Wyjątkowo trafiony utwór. Pablopavo napisał też taką piosenkę „Oddajcie kino Moskwa”. Jest bardzo zaangażowany w życie Warszawy. Morderstwo Jolanty Brzeskiej jest jednym z najstraszniejszych wydarzeń, jakie miały miejsce w ostatnich latach.

Pan się nie boi?

– Wczoraj dostałem jeden dziwny telefon. Jak będę miał powody, poproszę policję o ochronę. Mój dziadek walczył w getcie białostockim i się nie bał. [Aha… – admin]

Afera aferą, a co Pan zmieniłby w Warszawie, by żyło się tu lepiej?

– Przede wszystkim chciałbym, żeby mieszkańcy mieli wpływ na to, co dzieję się w ich otoczeniu. Czy są budowane szkoły, czy jest zieleń itd., a więc kwestia zatrzymania chaosu przestrzennego. Zanieczyszczenie powietrza, smog.

Za rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz wycięto ćwierć miliona dorosłych drzew . To jest prawie Puszcza Białowieska, którą wycięto w Warszawie. Miasto w niekontrolowany sposób rozlewa się na przedmieścia. To trzeba zatrzymać. My się udusimy. Miasto nie jest z gumy!

Do szeroko rozumianego centrum wjeżdża codziennie 600 tys. samochodów. I co robi nasze miasto?

– Wydaje miliardy złotych na budowę wylotówek, żeby deweloperzy kupowali tanio grunty na przedmieściach . W Polsce bycie deweloperem to wymarzony biznes, bo nie wiąże się z żadną odpowiedzialnością

Czy komisja śledcza w sprawie afery reprywatyzacyjnej ma szanse cokolwiek wyjaśnić?

– Nasze doświadczenia z komisjami śledczymi wykazują, że raczej nie są to grona wybitnych profesorów rozstrzygających dylematy państwa polskiego, a raczej medialne zabawki.

A prokuratura coś wyjaśni?

– Nie sądzę. Przy komisji Rywina jakoś to zadziałało. Trzeba zaprosić sędziów, notariuszy, ministrów, którzy uchwalali te ustawy – Sadowskiego, Marka Belkę, senatora Pocieja, który jest autorem małej ustawy reprywatyzacyjnej. Postawić ich przed kamerami i zadawać pytania. Trzeba odwołać się do tego, co lubi PiS, tj. do suwerena.

Oczywiście w tej komisji śledczej nie mogą zasiadać tylko politycy, bo ci nie znają się na niczym. Potrzebni są eksperci, ludzie z ruchów miejskich. Ja nie wierzę ani w prokuraturę, ani w służby, ani w żadne inne instytucje tego państwa, bo te same instytucje pozwalały na ten proceder, a wręcz brały w nim czynny udział.

Gdyby dziś odbyło się referendum, Hanna Gronkiewicz-Waltz utrzymałaby się na stanowisku? Kto kontrkandydatem? Znowu Guział?

– To się już raz nie udało. Nie ma alternatywy dla HGW [??? – admin]. Powiem tak, jeśli gdzieś ma zacząć się odnowa obywatelska tego kraju, to właśnie tu, w Warszawie. Szanse ma tylko oddolny ruch, który w perspektywie dwóch, sześciu, dziesięciu lat doprowadzi do wymiany elit. Musimy działać lokalnie. Nie mamy wpływu na to, co dzieje się na górze, ale możemy zrobić coś na dole. Skupiając się na sprawach, które są bliskie ludziom, na ich problemach, jesteśmy w stanie wejść do tych rad, zdobyć te samorządy itd.

Znajdzie się wystarczająco młodych, niezwiązanych z dotychczasowym „salonem”, by przeprowadzić tak zorganizowane działanie?

– Młodych ponoć mało ekscytuje polityka. Jak patrzę na nasze fecebookowe statystyki, to my docieramy do ludzi 18-35 l. i to są nasi ludzie, więc nie jest prawdą, że młodzi ludzie nie interesują się polityką. Mają po prostu dość sporu PO-PiS. Komisja śledcza może zrzucić ze stołków pierwszą linię.

A co z demiurgami, szarymi eminencjami?

– Przecież to jest projekt na gigantyczną skalę, a my widzimy tylko „celebrytów”. Zdaję sobie sprawę, że nigdy nie utrącimy tych najgrubszych. Rozumiem też, że do korupcji przy przetargach publicznych dochodzi w każdym europejskim kraju, ale nie może być tak, że władza wyrzuca na bruk 40 tys. ludzi, tak?

To jest wschodnia dzicz! Jak karałby Pan odpowiedzialnych za krzywdę wyrządzoną ludziom wyrzuconym bezprawnie z własnych domów?

Bo że mała ustawa reprywatyzacyjna nie zdziała w tej kwestii nic, to już wiemy. Trybunał Stanu.

Jeśli małą ustawę reprywatyzacyjną pisał skompromitowany szef Biura Gospodarowania Nieruchomościami pan Bajko i senator Pociej, który sam ma kancelarię, która zajmuje się reprywatyzacją, no to czego się tu spodziewać?

– Biuro Legislacyjne Senatu, Biuro Legislacyjne Sejmu, Prokuratura Generalna, wszystkie wypowiedziały się, że ta ustawa jest niekonstytucyjna,

I co?

– I nagle TK mówi: nie, właśnie, że jest konstytucyjna. No nie. W tym zakresie, w którym nie ma wypłacanych odszkodowań, ta ustawa jest niekonstytucyjna. A kolejna rzecz, zamiast upieprzyć handel roszczeniami, który był praprzyczyną całej tej patologii, to zalegalizowaliśmy go i TK to klepnął. No to jest przerażające!

Jakie Pan właściwie ma poglądy?

– W Niemczech byłbym uznany za chadeka, a tu jestem lewakiem. Serce mam bliżej lewej strony. Posiadam pewną wrażliwość społeczną wyniesioną z domu, jestem wyczulony na niesprawiedliwość, na ludzką krzywdę. W kwestiach światopoglądowych jestem raczej liberałem. « ‹ 1 2 3

Platforma różni się od PiS-u tylko garniturami?

– Wyłącznie. PO jest skrajnie prawicową partią [sic! – admin]. Hanna Gronkiewicz-Waltz, zdaje się, wierzy w Ruch Odnowy w Duchu Świętym. Kino Femina, Krytyka Polityczna, która straciła lokal przy Nowym Świecie.

Miasto ma kulturę w poważaniu? Nie zależy nam, by stać się europejską metropolią?

– Zabija się takie miejsca. Była Jadłodajnia Filozoficzna. Została spalona. Najpewniej przez jakiegoś dewelopera, który miał chętkę na ten grunt. Na Pradze było zagłębie klubów, zaczęli budować metro, wszystko zdechło. Warszawa ma potencjał i powinna być europejską metropolią, ale tak nie jest. Jest super Teatr Nowy, Teatr Rozmaitości, jest kilka takich miejsc, ale jak na stolicę 40-sto milionowego kraju, to jest za mało. Uniwersytety są słabe, nie ma między nimi współpracy. Przykład: mój wydział socjologii. Ślepota! Nie powstała nawet jedna magisterka o reprywatyzacji przez ostatnie 20 lat.

Czym się zajmują ci socjologowie?! Co oni badają?

– I tu wchodzimy na wyższy poziom. Chodzi o inteligencję. Ja jestem z inteligencji, ale kontestuję tę inteligencję jak mogę, bo uważam, że jest to jedna z głównych barier rozwojowych w tym kraju. Dominacja inteligencji, ich fobii, dominacja tego salonu postszlacheckiego, który tak się tutaj rozpanoszył. W Pałacu Kultury swoją siedzibę miał artystyczny zespół Gawęda o 60-cio letniej historii. Niestety kilka lat temu okazało się, że nie tam już dla niego miejsca. I teraz te pomieszczenia stoją puste, nic się w nich nie dzieje. To jest element pogardy elit do dziedzictwa kulturowego. Oprócz wspomnianej przez Panią Gawędy, wyrzucono z PKiN Muzeum Techniki.

Rozpieprzono Teatr Studio i Teatr Współczesny.Remont Sali Kongresowej ma trwać 4 lata!

Jaki ma Pan na siebie pomysł polityczny?

– Planujemy wystawić kandydata w wyborach na prezydenta Warszawy za dwa lata i budować szeroki ruch społeczny na podstawie ruchów miejskich.

Ma Pan jakąś warszawską idée fixe?

– Chciałbym bardzo, żebyśmy wrócili do pomysłu sprzed pierwszej wojny światowej, kiedy Warszawa była oknem na Wschód. Miejscem, gdzie przyjeżdżali ludzie ze Wschodu i Zachodu i robili tu interesy. I dzisiaj też się to dzieje, tylko przyjeżdżają trochę nie ci ludzie, którzy byśmy chcieli (śmiech)… Ale słyszę na ulicach coraz więcej ukraińskiego, rosyjskiego, widzę młodych ludzi, którzy przyjeżdżają na studia, którzy dobrze się tu czują i to jest super. Chciałbym, żeby było tego więcej. [Jasne. – admin]

Opublikowano za:
http://www.polskatimes.pl/opinie/a/jan-spiewak-elity-iii-rp-sa-niczym-gang-albanskich-zlodziei-kurczakow,10643483/

Od redakcji KIP: ( ilustrację zamieściła redakcja)
Wywiad z Janem Śpiewakiem, na kanwie „wylewających się” jak rzeka afer reprywatyzacyjnych w Warszawie, dotyka „czubka góry lodowej” grabieży nieruchomości warszawskich. Tu porusza reprywatyzację m.in. mienia, za które zostały zapłacone przez Polskę odszkodowania. Wykaz takich nieruchomości spłaconych tylko dla USA dokumentuje na naszej stronie dr Ryszard Ślązak w artykule: Wykaz nieruchomości w Warszawie za które Polska wypłaciła odszkodowania dla USA.

Kłótnia odbywa się co prawda „w rodzinie”, ponieważ sprawy bezczelnej grabieży tak się rozkręciły, że zaczęły zagrażać „całej rodzinie”, także nie biorącej bezpośrednio udziału. Więc „wysokie szczeble” zdecydowały, że trzeba ukrócić zbyt szybkie i gwałtowne „rozpasanie”, bo w końcu „tubylcy” mogą powszechnie zorientować się i mocno „wkur…”.

Jan Śpiewak trafnie ocenia, że w działaniach w tym zakresie, nie ma tu różnicy między PO i PiS-em, czego dowodzi ostatnia uchwalona przez PiS ustawa reprywatyzacyjna, która zostawiła „furtki” prawne do jeszcze bardziej dzikiej reprywatyzacji ( patrz: O reprywatyzacji: Mamy problem. Uchwaliliśmy ustawę bezzębną. Dlaczego prawnicy nie zwrócili na to uwagi?).

Natomiast Piotr Ikonowicz twierdzi, że „cały ten złodziejski warszawski układ reprywatyzacyjny budowali od ponad 20 lat, najpierw SLD, później UW, a następnie PO. (…)Natomiast w całej tej debacie dotyczącej afery reprywatyzacyjnej mówi się wiele o dymisjach i walce o stołki, zapominając jednak przy tym o ludziach, którzy zostali najbardziej skrzywdzeni.

Dlatego naszym zdaniem powinna powstać komisja reparacyjna, która dotarłaby do wszystkich ofiar i wypłaciła im z funduszu odszkodowawczego zadośćuczynienie. Wiele z tych osób, które zostały wyrzucone z przejętych kamienic żyje obecnie w nędznych norach, a część z nich nie dożyje pewnie nawet finału tej afery. (..)

Partia Jarosława Kaczyńskiego wykorzystuje tę aferę do rozprawienia się z PO w Warszawie, ale nie zamierza z tym problemem, który się rozlał na cały kraj, nic zrobić. Oni są ideologicznie za reprywatyzacją, czyli zwrotem w naturze, który w dzisiejszych realiach jest moralnie wątpliwy.” ( za: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019393,title,Piotr-Ikonowicz-dla-WP-PiS-dokonalo-przelomu-kopernikanskiego-w-mentalnosci-Polakow-cz1,wid,18505748,wiadomosc.html ).”

A więc głównym i powszechnym problemem jest bieda spowodowana niskimi płacami, bezrobociem i wysokimi kosztami utrzymania w Warszawie „ludności tubylczej”.

Jeśli dodamy do tego powszechne operowanie fałszywym pieniądzem bez pokrycia przez dominujące sfery finansowo-bankowe i powiązane z nimi struktury administracji państwowej, samorządowej, deweloperów i wymiaru sprawiedliwości to dojdziemy do zaplanowanego i celowego procederu wywłaszczeń Polaków z majątku, tak jak Niemców w Republice Weimarskiej, przed Hitlerem, tylko wolniej to przebiega.

Stowarzyszenie „Nasze Miasto” i inne grupy zaangażowane w ukrócenie tego procederu niewątpliwie otworzą „szczelinę” w drzwiach normalizacji, w kierunku „cywilizacji” w formie stopniowej i bardziej zakamuflowanej. I tu rodzi się pytanie czy „tubylcy” wreszcie się zorientują i gremialnie spowodują pełne „otwarcie drzwi” normalizacji, ale w interesie wszystkich warszawiaków, a nie „wybranych i namaszczonych” grup „rodzinnych” ?

Polecamy dla Dociekliwych i Samodzielnie Myślących przeczytanie w tym temacie i przeanalizowanie, co najmniej zamieszczone na poniższych linkach teksty na temat zapłaconych przez Polskę odszkodowań, wykazu spłaconych nieruchomości, oszustw na mieniu spłaconym i zwiększających się roszczeń żydowskich. Zalecamy czytanie i analizowanie w podanej kolejności.

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl

Komentarzy 27 do “Jan Śpiewak: Elity III RP są niczym gang albańskich złodziei kurczaków”

 1. veri said

  ” Przed wojna … ” : http://i.imgur.com/vLrbflP.jpg

 2. wanderer said

  Podobne przewaly dzialy sie w Gliwicach i Zabrzu lata temu. Slyszalem o tym jak mieszkalem jeszcze na Slasku.

  Wracajac do tematu. Kanalizowanie spoleczenstwa kanalizowaniem. Ale o co w tym wszystkim chodzi, gdzie jest drugie dno? Dlaczego wystawiaja walc na odstrzal? Narazila sie diasporze? Czy ktos bardziej bezwzgledny osiada na tronie, kladzie lape i zaprowadza czystki?

  Tak sobie mysle..

 3. Greg said

  Proszę zapodać ile po wojnie.

 4. jamek said

  ZASSIJCIE SOBIE BIBLIOTECZKĘ GOJA-ŻYWICIELA TO BĘDZIECIE DOKŁADNIEJ WIEDZIEĆ O CO IM CHODZI >>> https://skroc.pl/biblioteczka_goja_zywiciela <<< szary klawisz

 5. jjj said

  „Dziennikarki, które napisały ten artykuł zajmują się tematem reprywatyzacji od lat. Ich intencje są czyste.”. Pozwole sobie bardzo, bardzo wątpić:). Sądzę, że chodzi o sprawienie wrażenia, że „mienie żydowskie” jest rozkradane/nieprawidłowo przekazywane i w następstwie stwierdzenie: „nic nie zostało oddane”, i „odszkodowania się należą”. A przede wszystkim będą teraz naciskać i uzasadniać konieczność „ustawy reprywatyzacyjnej” – takiej po myśli „nacji wybranej”….. – tak to wszystko widzę….

 6. Isia said

  … Kim jest aktywista miejski Jan Śpiewak ?

  … „Jan Śpiewak jest doktorantem socjologii na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie bada przemiany polskiej klasy średniej. Na tym samym wydziale wykłada jego ojciec, znany profesor Paweł Śpiewak – socjolog, publicysta, dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego (…). Jest również członkiem inicjatywy Otwarty Jazdów (…). Śpiewak to jeden z założycieli Żydowskiej Ogólnopolskiej Organizacji Młodzieżowej (ŻOOM), która jest największą organizacją zrzeszającą młodzież żydowską w Polsce. Pracował jako menadżer warszawskiego klubu Kamieniołomy, pisywał ponadto teksty do magazynu Klultura Liberalna. Film dokumentalny autorstwa Jana Śpiewaka pt. Osiem historii, które nie zmieniły świata został doceniony przez krytykę, zdobywając nagrody na kilku festiwalach filmowych.”

  … Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze powstało w 2013 roku. Żydzi mówią – miasto jest nasze, czyli żydowskie.

  http://www.focus.tv/news/jan-spiewak-z-miasto-jest-nasze-kim-jest-kariera-rodzina/13049

 7. Joe said

  Chazar to krzyzowka zyda i mongola…Chazar rozkradl i schowal.Ale niePOmyslal ze schowanie w raju POdatkowym,to zagrywka w ciemno.Naiwniak nie wiedzial kto nad tym trzyma lape.No i stalo sie.

 8. Isia said

  … Dodatek „Żydowskie mafie w walce o własność komunalną …

  … Rośnie na naszych oczach nowe pokolenie nadzorców Polaków, a naród polski śpi !!!
  Młodzi żydzi przejmują inicjatywę w sprawach naprawdę ważnych i przygotowują sobie grunt pod zwycięstwo w wyborach samorządowych (…).

  …Miasto jest nasze … to hasło młodych żydów z Janem Śpiewakiem na czele (…) nie odnosi się broń Boże jedynie do Warszawy, ale do wszystkich miast, w których mniejszość żydowska czuła się „jak u siebie” do 1939 roku, a i teraz, po 1989 r. też tak się czuje. Dotyczy to zatem i Łodzi, i Krakowa, Białegostoku, Kielc, Wrocławia, a nawet stosunkowo mało zażydzonego przed 1939 rokiem – Poznania.

  … Tzw. „obywatelskie ruchy miejskie”, to czystej wody żydowskie inicjatywy tzw. „organizacji pozarządowych” (…), finansowanych przez Sorosa i jego pokrewnych „fundatorów”.
  … Putin ma rację, że tzw. „fundacje” winny być rejestrowane jako agenci obcych ośrodków politycznych i traktowane stosownie do swojego statusu.

  … Młodzież polska bez przerwy maszeruje (…), ale nie zauważa, że maszeruje po coraz mniej polskich miastach, a nawet po coraz mniej polskich ulicach.”

  https://wiernipolsce1wordpress.com/2016/08/28/bawoli-instynkt-gronkiwicz-walcowej/comment-page-1/

 9. Przecław said

  1. Plac Zwycięstwa 1946-1990… ale, ale, jaki plac zwycięstwa ? Polaki niech świętują klęski, tylko klęski, najlepiej Powstanie Warszawskie, „a Polakom zrobimy powstanie…” . Nie ma już placu Zwycięstwa, jest plac Wielkiego Wodza Marszałka Józefa Piłsudskiego. A z grobu Nieznanego Żołnierza już nie popatrzysz na gmach Teatru Wielkiego, pani prezydentka razem z Borowskim postawili na przeszkodzie szklaną stodołę, uj, za to jakże nowoczesną, po co maja Polaki pamiętać o jakichś teatrach, przecież nie „nowoczesnych”.

  2. na Placu Zamkowym „plomba” – też „nowoczesna”, a żeby za dobrze im nie było jak się w druga stronę obrócą to już w całej pełni niech podziwiają gigantyczną stodołę o nazwie „Stadion Narodowy”, uj trefna ta nazwa, ale i to zmienimy… No nie ma już Stadionu Dziesięciolecia, a po co maja Polaki handlować z tymi ze Wschodu, niech jadą na Zachód kible czyścić, wcale tu ich nie trzeba /p.Komorowska/…

  3. A kino Moskwa też im zlikwidujemy, ta nazwa ma się im zawsze żle kojarzyć i już !

  4. No a Super-Sam ? a na co im, zburzyć, zatkać, zabudować ! Mają Lidle, Auchany, niech nie wspominają dawnego te Polaki !

  5. Pawilon Chemii zburzyć, jedyne zielone oczko w pierzeji Jerozolimskich zabudować, zabudować, zabudować. Postawimy wielkie czarne gmaszysko i nazwiemy tak „nowocześnie”, „modernistycznie” będzie „Vitkac”, tak właśnie przez „V” bo jak przyjedzie ktoś z Zachodu, to przecież nie może być „Witkac”, „Vitkac” brzmi nowocześniej, czy nie ?

  6. Nie ma już baru Praha, nie ma CDT, ani Smyka, a poco im ?

  7. Plac Trzech Krzyży. A po o te Polaki mają gapić się na park zielony i wypatrywać Wisły w dole między drzewami ? Zabudujemy, zabudujemy, zabudujemy, a pieniądz nie śmierdzi…

 10. L2P said

  Śpiewająco o parcha kuchni i WC w Polin, krotki schemat kryminalnej kroniki żydowskiej dla mniej zorientowanych
  polskich gojów, wciąż od sasa do lasa.[ mentalność zbira i samobójcy ]

 11. L2P said

  Wprowadzil `krew` i zarząd żydowski..

  mniej znany wycinek historii..?

  http://paxonbothhouses.blogspot.nl/2013/12/17th-century-ireland-under-cromwell.html

 12. jamek said

  Szchuldrich, Waiss to zwykłe chazarskie w dupę pierdolone pseudożydowskie kurwiszony, mordercy, złodzieje i oszuści z diabelskiego nasienia!

  Banda jest do wypierdolenia z Polski w trybie natychmiastowym. Wilczy bilet dla czerwonych UBeckich prokuratorsko sądowych pseudożydowskich kurw !!!

 13. jamek said

  OTO co robią pseudożydowskie kurwiszony na etacie teraz już u Ziobry: http://docdro.id/9zl2kNK

  Miernik w więzieniu a Duda zapierdala robić sobie nowe selfie z rabino-sanchedryńskimi światowymi kurwami i obiecuje, że wysiuda Polaków na bruk, a potem na cmentarz. Inne chuje radzą by w tej sprawie (Miernika) pisać apele do więzienia . … KURWY !!!

 14. utu said

  Spiewaki sie uaktywnily:

  Jan Śpiewak eksmitowal Barbare Wrzesinksa z finskiedo domku aby tam zalozyc kibuc i chodowac ziolo
  Wrzesińska walkę o dom przypłaciła zdrowiem
  http://www.fakt.pl/kobieta/plotki/barbara-wrzesinska-zachorowala-bo-walczyla-o-dom/2f8xk49
  W Warszawie powstaje kibuc – w fińskim domku
  http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34889,14287147,W_Warszawie_powstaje_kibuc___w_finskim_domku.html

  Paweł Śpiewak: żydokomuna to antysemicki mit
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Pawel-Spiewak-zydokomuna-to-antysemicki-mit,wid,14382840,wiadomosc.html?ticaid=117c8e

  Tomasz Spiewak: sztuka o pogromie w Kielcach
  https://mikeurbaniak.wordpress.com/tag/kielce-to-nie-dallas/

  Jakub Śpiewak skazany za przywłaszczenie pieniędzy fundacji Kidprotect
  http://wyborcza.pl/1,76842,16935280,Jakub_Spiewak_skazany_za_przywlaszczenie_pieniedzy.html

 15. Longinus said

  zydy bedzie jeszcze miec Gehenne za to co robicie nam POLAKOM.Wasze pieniadze wam juz wtedy nic a nic nie pomoga.I wasz bajer ;;ze chrzescijanin ma wiecznie przebaczac.DOSC TEGO gudlaje

 16. peacelover said

  Rozpowszechnia sie zydowski smrod !!
  Ciekawe jest, jak dlugo jeszcze ??? Bo juz trudno wytrzymac !!!

  (Smrod do kibla i… wywietrzyc !!! Juz czas !!!)

 17. Radosław said

  To skandal, żeby ludzie w Izraelu, narażeni na ciągłą agresję ze strony Rosji i Asada, tak długo czekali na zwroty swoich majątków w POLIN. Pan Śpiewak jako przyszły prezydent Warszawy na pewno zrobi z tym porządek.

 18. Moher49 said

  To jest walka żydów z żydami. Po niemieckiej zagładzie miasta, Warszawa była odbudowana za pieniądze całego społeczeństwa. nic nikomu do placów, ulic, rzeki – to wszystko jest dobrem wspólnym. Po odszkodowania proszę się zwracać do rządu niemieckiego. Odbudowaliśmy Warszawę, teraz jeszcze mamy za tę odbudowę płacić. A g..wno, nie będzie tutaj Chazarii.

 19. Isreal said

  singery nie pieprzą się , miasto jest ich i tego nie kryją…

 20. Re: Artykul…
  Jakie elity??? „szmul-zydy”…zarzadzaja…
  Jak pozbyc sie tego zydowskiego g…na???.

  Od 1993 roku uderzam w ich najbardziej dochodowy „ynteres” I pisze na temat calkowitej LIKWIDACJI ZYDOWSKIEJ LICHWY BANKOWEJ I wprowadzenia Programu Kredytu Narodowego (Spolecznego) likwidujacego na wszystkich plaszczyznach ten zydowski proceder okradania nie tylko nas Polakow, ale wszystkie Narody, ktore wpadly w niekonczace sie zadluzenia finansowe kreaowane doslownie z powietrza lub jak kto woli z brudnego zydowskiego palucha lichwiarskiego.

  Skonczy sie lichwiarskie zerowisko I jednoczesnie skonczy sie lichwiarska obecnosc na naszej Ziemi.
  =========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 21. Joannus said

  Ad 17
  Panie Jaśku.
  Zacznę tak – oni mogliby to mirć, ale im się niechce chcieć.
  Co byłoby gdyby zrzytka narodowa plus wpłaty dorobkiewiczów stworzyły znaczący kapitał dla polskiego prawdziwie narodowego banku, konkurencyjnego dla lichwiarzy.
  Niestety konta w obcych bankach, wille i klinkierowe ogrodzenia, wakacje zagramaniczne i inne zbytki, ważniejsze niż dobro wspólne, niż ogólne dobro dzieci i wnuków.
  Niestety u nas patriotyzm sprowadza się do dociekania przyczyn katastrofy smoleńskiej, kultu żołnierzy wyklętych albo zwycięstwa solidarności nad wrażą komuną.

  Amoris Patriae, nostra legum.

 22. Marek said

  Parchate piewające ziółka. Młode żydki pozycjonują się na kolejne lata kiwania Polaków. Trzeba sporej dawki naiwności, by uwierzyć w dobrą wolę mośka od ‚miasto jest nasze’. To zwyczajna przygotowywana zmiana warty przy korycie warszawki, którą opanowali perfekcyjnie, udając, a to patriotów, a to zatroskanych o krzywdę ludzką. Tutaj, zatroskanych prywatyzacją nieruchomości.

  Nie inaczej – admin

 23. jamek said

 24. Obcy Astronom said

  Jak mamy liczyć żydów w mundurach SS? Jako ofiary holokaustu? Artur Eichman – żydowska ofiara holokaustu. Jak mam liczyć niezliczonych żydowskich donosicieli, „ordungdienst itd?

 25. Longinus said

  Poprostu trzeba bic Anie prowadzic dialog z mordercami JEZUSA CHRYSTUSA.

  Nie bijmy Ani… 🙂
  Admin

 26. jamek said

  Prezydent RP Lech (Kalkstein) Kaczyński POwiedział w knesecie, że polaki to takie przeh,uje, że nawet jak pseudożydy będą spuszczać na nich bomby to oni i tak umrą za to żeby pseudożydy jeszcze więcej bomb mogły na nich zrzucać? >>> http://www.dailymotion.com/video/xl0772_lech-kaczynski-zdrada-panstwa-kryptosyjonista-w-izraelu_news

 27. Kronikarz said

  , – )

Sorry, the comment form is closed at this time.