Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (83 – 2016)

Posted by Marucha w dniu 2016-09-25 (Niedziela)

Gajowy przeniósł się z Bieszczadów do ą, ę, Krynicy-Zdrój. Będzie tu przebywał dwa tygodnie w sanatorium, bo kiedyś chyba potrzeba.

A poniżej wpisujemy, jak zwykle, komentarze na wolne tematy.

przystawka-z-krewetka

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2016/09/22/wolne-tematy-82-2016/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2016/09/28/wolne-tematy-84-2016/

Gajowy Marucha

Komentarze 333 to “Wolne tematy (83 – 2016)”

 1. matirani said

  China launches world’s largest radio telescope, 500m in diameter
  The biggest radio telescope located in China’s Guizhou Province is now operational. Featuring a reflector the size of 30 football pitches, it took five years and $180 million to construct
  Największy radioteleskop Świata w Chinach.

 2. matirani said

  W ostatni piątek prezydent Andrzej Duda podpisał uchwaloną przez parlament nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (CIT), w której zasadnicza zmiana polega na obniżeniu stawki tego podatku z 19% do 15%.

  Obniżenie będzie dotyczyć tzw. małych firm mających osobowość prawną, u których wartość przychodu ze sprzedaży (wraz z kwotą należnego podatku od towarów i usług) nie przekroczyła w poprzednim roku podatkowym wyrażonej w złotych odpowiadającej równowartości 1,2 mln euro
  Nasz Dziennik

 3. Premizlaus said

  Jestem ciekaw, czy Duda chociaż raz zagra dobrze na swych dudach i wprowadzi zakaz handlu w niedziele.

  A co do potrawy: faktycznie już na pierwszy rzut oka widać, że to kuchnia francuska.

 4. Premizlaus said

  Brytolskie ratlerki dołączają do antyrosyjskiej orkiestry:
  http://fakty.interia.pl/raporty/raport-wojna-w-syrii/aktualnosci/news-rosja-winna-jest-przedluzania-tej-wojny,nId,2280465

 5. anATOM said

  Na Irlandie jest najazd niemcuf,francuzuf,i nawet austryjakuf masa samochodów z tymi rejestracjami smiga po wyspie. Kupują domy nie chcą już być patryjotami 🙂

 6. Asyria said

  @ 3 Skąd ta pewność:
  https://www.google.pl/search?q=images+for+przystawka-z-krewetka&client=ubuntu&hs=TmV&channel=fs&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwih4N-VxarPAhXJGCwKHaxnDucQsAQIKQ&biw=1855&bih=990

 7. Asyria said

  http://militarymaps.info/

 8. Siggi said

  „Rekonstrukcje”, czyli co się z nami stało
  Zawsze uważałem się za człowieka o raczej bujnej wyobraźni, a że już wiele widziałem, uznałem, że niewiele mnie może jeszcze zaskoczyć. A jednak… Rzeczywistość (czy aby na pewno nie jesteśmy po drugiej stronie lustra?) skrzeczy.
  Oto starostwo powiatowe w Jarocinie zakupiło 2 tysiące biletów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Na Smoleńsk oczywiście. W Łomży miejscowa Krucjata Różańcowa: „W związku z przygotowaniami Niemiec i Rosji do wojny zapraszamy w piątki na modlitwę różańcową w kościele p.w. św. Andrzeja Boboli, po wieczornej Mszy św”. Od razu przypomniałem sobie cokolwiek smoleńskie kazanie w kościele w pewnej miejscowości, do której byłem zaproszony ok. trzy lata temu, a więc za rządów PO. Ksiądz rozwijał wizję kraju quasi-okupowanego, gdzie agentura sowiecka kontroluje wszystko, morduje, i gnębi prawdziwych patriotów. Wychodząc z kościoła mimo woli rozejrzałem się dookoła…
  Wreszcie creme de la creme – w Świnoujściu odbyła się – uwaga, uwaga – rekonstrukcja bitwy, której NIE BYŁO. Zaiste obłęd antyrosyjski przybiera formy nieznane do tej pory w historii psychiatrii. Jak podali organizatorzy: „Amerykańscy i brytyjscy żołnierze zdobywający radziecki posterunek na plaży w Świnoujściu. Dzięki pracy historyków i pasjonatów udało się odwzorować planowaną na zaraz po II wojnie światowej operację, mającą na celu odbicie Polski ze strefy wpływów Związku Radzieckiego. Jak dodali: w brytyjskiej i amerykańskiej strefie zdobyczne uzbrojenie niemieckie miało być magazynowane, a nie niszczone. Natomiast żołnierze niemieccy w obozach jenieckich byli skoszarowani w toku wojskowym. Wszystko po to, żeby wykorzystać ich jako alianckich sojuszników w planowanym konflikcie”.
  Chodzi oczywiście o Operację Unthinkable (Nie do pomyślenia), której przygotowanie Churchill zlecił swoim planistom w 1945 r. Marszałek Alan Brookes tak ją wspomina: „Pomysł jest oczywiście fantastyczny, a szanse na powodzenie niemal żadne”. Z kolei sztabowcy brytyjscy uznali, że: „możliwe jest wyparcie Armii Czerwonej za linię Gdańsk-Wrocław. Dalszy marsz na wschód oznaczałby niebezpieczne wydłużenie linii frontu. I dalej: Wynik tej wojny jest niemożliwy do przewidzenia. Pewne jest jednak, że odniesienie zwycięstwa zabierze nam bardzo dużo czasu”.

  Co się z nami stało? Jarocin i Łomża to przecież dawne bastiony endecji. Świnoujście to ziemia, którą zdobyliśmy na Niemcach dzięki poparciu Stalina w Poczdamie, wbrew Anglosasom, a szczególnie wbrew Churchillowi, który nagle zaczął ubolewać nad losem „wypędzonych” Niemców i nad ich stratami terytorialnymi. Czy naprawdę są w Polsce ludzie, którzy wyobrażają sobie, że owi żołnierze niemieccy odbijaliby linię Gdańsk-Wrocław dla Polski?! Chyba tak, skoro jeden z widzów rozpływa się nad „rekonstrukcją”, że to „wspaniała lekcja historii…”
  Ale może w zamian za odwieczne ziemie niemieckie, dostalibyśmy np. część Syberii. Zabawne? Byli tacy na emigracji (Koła Brygadowe „Pogoń”), którzy to planowali, a dzisiaj jest towarzysz Marcin Wolski, który w najnowszej Gaz. Pol. pod tytułem „Dlaczego Rosjanie nie lubią Polaków?”, snuje taką oto opowieść: „Jaka Rosja w przyszłości powinna być naszym bliskim sąsiadem? – Mniejsza! Rosja bez bezkresów Syberii i północnego Kaukazu, bez Tatarstanu, czyli ziem wokół Kazania, bez zgarniętych Prus Wschodnich i wszystkich konfliktogennych parapaństewek od Naddniestrza po Donbas i Abchazję”. Nie wiem, jak Państwo, ale ja to już gdzieś czytałem. No więc, leć bracie na te bezkresne pola! Pałasz w dłoń, na koń i jakoś to będzie!

  Adam Śmiech
  Myśl Polska, nr 39-40 (25.09-2.10.2016)
  http://www.mysl-polska.pl/1019

 9. Boydar said

  @ Pani Isia (265)

  „… O czym nie mówił p. Zięba …”

  O tym, o czym kiedyś ludzie będą pisali prace doktorskie (już piszą, tylko dość dyskretnie). O strukturze cząsteczek wody niosącej informację stanowiącą wsparcie dla organizmów żywych. I o tym, że dobra woda jest ustrukturyzowana jeśli pochodzi z dobrze strukturyzującego źródła (np. owoc). A procesy przetwórcze mogą (choć nie muszą) niszczyć to strukturyzowanie bezpowrotnie, pozostawiając mieszaninę związków chemicznych bez większego znaczenia lub nawet wręcz przeciwnie. Rozpatrywany niedawno w Gajówce proces podgrzewania żywności mikrofalami, rozpieprza wszystko do imentu; akurat mikrofalówkowe 2,4 GHz to jest częstotliwość najbardziej pobudzająca cząsteczki wody do drgań i struktura musi ulec destrukcji. Podobnie gotowanie; im dłużej tym skuteczniej (proszę zauważyć, że np. herebata czy kawa wydaje się najsmaczniejsza kiedy zaparzana jest ledwo co przygotowanym wrzątkiem a najlepiej tuż przed). Długo by na ten temat można.

  @ Pan Greg (148) vs. Pan Piwowar (153, 251)

  wyjaśnienie zagadki jest wg. mnie proste. Nalana woda była słabo zmineralizowana. Różnica stężeń jonowych w kamieniu czajnikowym i w cieczy spowodowała cała masę różnych zjawisk skutkujących opisanym efektem. Proszę zrobić eksperyment i destylowanej (demineralizowanej) nalać do czajnika na noc. Efekt odkamienienia porównywalny z octem.

  @ Pani Isia (267)

  Pan Siggi patrzy przez pryzmat „… Po wojnie Szpilman skomponował ponad 500 popularnych piosenek …”. I nie On jeden, i nie na Szpillmana jednego, i w ogóle jesteśmy w impasie. Trudno nam wyobrazić sobie, że artysta (muzyk, kompozytor, aktor, piosenkarz, pisarz) tworzący dzieła towarzyszące nam od dziecka i poniekąd kształtujący naszą polskość, w rzeczywistości wcale owej polskości na względzie nie miał. To taki sam dysonans poznawczy, jak zorientowanie się, że nasza ukochana jest w rzeczywistości zwykłą dziwką. A my rogami rysujemy sufit i być może nawet u sąsiada piętro wyżej. W przeciwieństwie jednak do naszych miłości własnych, autorstwo dzieł sztuki zawiera zagadkę bez wątpienia ponadnaturalnego pochodzenia. Pan Bóg dawał talent według sobie tylko znanego rozdzielnika, ocena i przydatność wrażeń pod wpływem konsumpcji sztuki jest ściśle od bezpośredniego autora i jego proweniencji separowana. Nie ma co tych dwóch rzeczy mieszać bo obudzimy się jak zwykle z ręką w nocniku. Mickiewicz był sam wątpliwej jakości moralnej i etycznej a jednak jego pióro dawało siłę do wytrwania. Dopóki nie mamy pojęcia kim jest Elton John, Freddie Mercury czy kapela ACpiorunDC wszystko jest w porządku; najlepiej też nie rozumieć o czym jest utwór. Mnie na ten przykład poruszyła dogłębnie historia „Ne me quitte pas” czy zapoznanie się tekstem „Notre Dame de Paris – Belle”. Do bliższych Gajówce artystów nie śmiem się dobierać choć twórczość i owszem, chwyta za serce. Czego i wam wszystkim życzę.

  Jeszcze do Pana Piwowara.

  Bardzo ładnie i fachowo opisał Pan procesy uzdatniania wody (145).
  Dziwię się jedynie Pańskim wątpliwościom odnośnie okresowego występowania smrodu i paskudnego smaku wody wodociągowej. Tu też żadnej zagadki nie ma. To nie proces uzdatniania jest winien tylko regularne odkamienianie rur magistralowych. Tego nie da się zrobić lemoniadą. a na Coca Colę ich nie stać :-). I tak powinniśmy się cieszyć, że toto jest jeszcze średnio trujące w zastosowanym stężeniu.

  Mogłem pomylić numerki postów z poprzednich Wolnych Tematów; jeśli, to proszę o wybaczenie.

 10. Asyria said

  https://adnovumteam.wordpress.com/2016/09/23/syria-360-dzien-sprzatania-swiata/
  .https://pp.vk.me/c635100/v635100307/6c3e/BxJlDGeek5Y.jpg – Egipt planuje wydzierżawienie Federacji obu kupionych we Francji Mistrali.
  Kalifat Europa
  Do chwili obecnej władze Niemiec odmówiły praw „uchodźcy” 550 tysiącom przebywającym w tam kolonistom.
  .https://pp.vk.me/c637921/v637921575/e954/inNogQOmLqE.jpg – 1864. Sklep handlujący niewolnikami – zobaczyć!
  Kto handlował niewolnikami z Afryki?

 11. Asyria said

  https://adnovumteam.wordpress.com/2016/09/24/syria-361-dzien-sprzatania-swiata/
  .https://pp.vk.me/c836425/v836425726/1381/hY044mvK8wk.jpg – ładnie to napisano, ze szlaczkiem.
  .https://pp.vk.me/c836336/v836336976/1b16/9JxVAqA65AA.jpg – Kabul w okresie sprzed amerykańskiej demokracji – widoczek dla naszych Pań.
  Kalifat Europa
  Pani Angela M. nagle zaczęła „wzywać Europę” by zatrzymać nielegalną emigrację

  Federacja buduje swój pierwszy samolot wyposażony w broń laserową

 12. Boydar said

  http://pl.sputniknews.com/polska/20160925/3944660/anodina-podkomisja-smolenska-polska-rosja.html

  Oby tylko nie lecieli na to spotkanie aeroplanem. To tylko samoloty z prezydentami same nie spadają, inne jak najbardziej. Kiedyś zadałem w Gajówce retoryczne pytanie ‚ilu ludzi w Polsce trzyma paszcze na kłódkę’. Myślę że baaardzo sporo. Przed taką „wizytą” wszyscy oni powinni odszukać swoje zielone karty. Gorzej, jak który nie znajdzie, kłopocik 😦

 13. jon said

  W Izraelu po raz kolejny dochodzi do zbezczeszczenia chrześcijańskiego cmentarza. Odpowiedzialność ponosi administracja kibucu Ahihud, która postanowiła, że na chrześcijańskim miejscu pochówku powstaną… obory dla krów. Sam kibuc powstał na terenie dawnej arabskiej wioski Al-Barwa.

  http://www.bibula.com/?p=79944

 14. Asyria said

  @ 9. Boydar said… wyjaśnienie zagadki jest wg. mnie proste

  Gotowałem 4′:30″ świeże mleko w rondelku ze stali nierdzewnej i przed momentem zawrzenia nastąpił wybuch. Nie reklamowałem bo nie było towaru do reklamacji. Przypuszczam, że wybuch spowodowały resztki z mycia dojarki (nie dójki). I co Pan gospodarz na to?

 15. AniaK said

  Re3:
  Toby ni mniej ni więcej oznaczało likwidację odpustów 🙂

 16. AniaK said

  Re3cd:
  A jak się handlarze spod Jasnej Góry połączą z handlarzami z Lichenia to może być po dudach 🙂

 17. AniaK said

  Re12:
  Albo niedomyty rondelek. Może zostały jakie resztki detergentu 🙂

 18. Boydar said

  @ Pan Asyria (12)

  Ja nie jestem wróżką (tfu!) ani tym bardziej specjalistą od wybuchów. Zrelacjonowałem (9) jedynie swoje własne, w dodatku powtarzalne przez każdego, doświadczenie – „woda była słabo zmineralizowana”. W Pańskim mleku (tzn. krowim jak się domyślam) faktycznie musiało być coś więcej niż normalnie. Ale to raczej temat dla podkomisji i przed wizytą u generalicy Anodiny to ja bym się dla bezpieczeństwa nie wychylał ze zbyt pochopnymi osądami.

 19. osoba prywatna said

  A słowo ciałem się stało, czyli jak nauka potwierdza istnienie Boga.
  https://bractvospasa.wordpress.com/2016/09/25/a-slowo-cialem-sie-stalo-czyli-jak-nauka-potwierdza-istnienie-boga/

 20. Isia said

  … niewątpliwie, to, jak pisze nasz Pan Gospodarz, „ą, ę” przystawka … na pewno nie jest to „sanatoryjne” jedzenie … chyba, że trafił Pan do luksusowego pensjonatu … 😉 … ale, oczywiście, mogę się mylić … ja natomiast, jako Polka, przedkładam polską kuchnię, jako najlepszą, ponad wszystkie inne … co oczywiste ! …

  Nie, to nie jest sanatoryjne jedzenie ☺
  Admin

 21. osoba prywatna said

  KATOLICKI KLER W POLSCE UCZY WIERNYCH IDEOLOGII HOMOSEKSUALIZMU
  https://bractvospasa.wordpress.com/2016/09/24/katolicki-kler-w-polsce-uczy-wiernych-ideologii-homoseksualizmu/

 22. AniaK said

  Re3:
  I lekarze mogą się zbuntować. W nocy może im bez różnicy czy to piątek czy to świątek bo po ciemku nie widać. Ale jak sobie w niedzielę w czasie pracy nie pójdą do kościoła to kiedy mają nadrobić zaległości?

 23. osoba prywatna said

  Uczonym udało się udowodnić, że słowa są zdolne ożywiać martwe komórki! W trakcie badań naukowcy byli zaskoczeni ogromną siłą, jaką posiada słowo. Jak udało im się to osiągnąć? Badania wykazały, że następowało zapamiętywanie przez systemy warunków oddziaływania na nie i że ta informacja była w nich przechowywana.
  https://bractvospasa.wordpress.com/2016/09/17/slowa-slowa-specjalne-ozywiaja-martwe-komorki/

 24. NICK said

  Asyria. (12).
  Co, wg Pana(i), oznacza wybuch?
  Bo, tak, ex definitione, to, może, był Smoleńsk?

 25. Boydar said

  Lubię Osobę Prywatną (21) 🙂

 26. Siggi said

  Ooooo! Dyrekcja dojechali do Krynicy Zdrój, do wód !
  Tylko zadrościć,byłem kilka razy.Teraz z wygnania mam za daleko,ale jak tylko zaraz jade na jakiś wynajety pokój.
  Jeżeli Szan.Dyrekcja pierwszy raz tam u wód,to trza bardzo uważać z obchodzeniem się wodami I sterowanym procesem uzdrowicielskim u siebie osobiście tj oczyszczenia kanalizacji oddolnej i odtylnej.Bo trza nam wszystkim wiedzieć,że np.woda lecznicza „Żuber”odkryta jeszcze pod koniec XVIIIw przeczyszcza jelito grube(po chińsku „potrójny ogrzewacz”),a woda lecznicza „Jana”wypłukuje wszelkie piaski z nerek.
  Warto popijać na Pijalnii Głównej Jana 2/3 I Żubra 1/3 zmieszane, trzy razy dziennie, najpózniej godzinę przed posiłkiem.Obowiązkowo pijemy przez słomkę ,nie chlać w całości do gardła jak wóde.Wodę pijemy powolutku ,spacerując po Pijalnii I rozglądając się za dópciami z zamiarem co by tu przelecieć…
  Woda musi być spokojnie wchłonięta przez nasz boski organizm,bo inaczej to sensacje straszne.Zreszta tam obok są kibble ,jak by kto nie zdążył ze sraczką,czy sikaniem.
  Uzdrowicielski pobyt „u wód”to minimum 24 dni i wracamy do domu w twórczym nastroju.
  Przyjemnego pobytu ,zdrowia niech tut.Dyrekcja ma tam.

 27. AniaK said

  Re22:
  NICK-u, żeby zobaczyć jak wygląda wybuch, najlepiej zrobić eksperyment. Wystarczy odkręcić kurki z gazem, odczekać pół godziny, i zapalić papierosa 🙂

 28. Boydar said

  Ja myślę, że z wodą to sobie Dyrekcja poradzi; mnie interesuje czy ochronie tego „sanatorium” wydano ostrą amunicję.

 29. Boydar said

  A Pani Ania to tak z autopsji … ? Tak tylko nieśmiało się zapytowywuję, bo to czasem faktycznie wygląda tak jakby Pani Ani coś urwało, przypadkiem oczy wiście …

 30. AniaK said

  Re12:
  Niech Pan tego NICK-a zignoruje bo to kompletny nieuk 🙂

  Ja Pana doskonale rozumiem bo też na mojej kuchence doszło do wybuchu. Szorowałam dokładnie patelnię od spodu, i nie wiem czy zapomniałam spłukać, czy niedokładnie spłukałam detergent. Odgrzewam sobie gołąbeczki, a tu buch buch i cała patelnia w ogniu. Gołąbki wprawdzie nie odfrunęły, ale miały jakiś dziwny smak.

 31. Siggi said

  lp.25 AniaK.
  Oceniam ten wpis jako podżeganie do terroryzmu albo jako złośliwy np.
  Proszę zrezygnować Wszyscy z pewnych słów,które jednoznacznie sie niektórym kojarzą…
  Bo potem nad ranem zapukaja do Waszych drzwi albo się włamią ponure ,w kapeluszach postacie i powiedzą: …pozwolisz z nami.
  Chyba wiecie jakie słowa…?Automat to wychwyci i co potem?
  Tylko ostrzegam …

 32. AniaK said

  Re12:
  Pana Boydara też niech Pan zignoruje bo szkoda pańskiego czasu 🙂

 33. Boydar said

  Żartowałem 😦 Co też i mogło tam Pani Ani urwać …

 34. NICK said

  A coś zostało?
  Re (25). P. AniaK. Najuprzejmiej przypominam, wedle Pani zalecenia, iż, nie jesteśmy na „ty”.

 35. AniaK said

  Re32:
  NICK-u, zapomniałam Cię uprzedzić, że ja jak przechodzę z kimś na „ty” – to do końca życia. Ja się nie cofam w rozwoju 🙂

 36. Boydar said

  No ta masz Pan przerąbane, do końca rzycia …

 37. NICK said

  No to mam doła. 😦 .

 38. NICK said

  Cy Tata dziesięciolecia, zatem.
  Maćko said

  2016-09-22 (czwartek) @ 22:14:03
  Nick – delikatnie mówiac, odpi*rdol sie od naszego Papieza. Nie ma Polaka który by tyle dla Polaków zrobil. Polaków tak kochal i tak sie o Polaków troszczyl.

  ——
  Nawet wpychając nas swym autorytetem do Unii Europejskiej???
  Admin

  „Waszego”. „Polaka”. „zrobił”. „troszczył”… .

 39. Isia said

  … Panie Boydarze (9) … wątek p. Szpilmana …

  … doskonale Pan to ujął … choć muszę się Panu przyznać, że od czasu, kiedy stałam się bardziej (w pełni) świadomym odbiorcą dzieł kultury, zaczęłam też zwracać uwagę na proweniencję ich autorów … i przychylam się do opinii, że jednak ma to znaczenie, kim jest (był) autor danego dzieła, jakie wartości podziela etc. … jednocześnie mam ten rodzaj dysonansu, o którym Pan pisze … czy zło (grzech), w którym żyje autor (twórca) nie przenika do jego dzieła ? … szczególnie muzyka (jako twórczość niewerbalna) może, jak sądzę, zwieść na manowce … np. żydzi, którzy przejęli tzw. przemysł rozrywkowy, deprawują młodzież (i nie tylko) w najlepsze …

 40. Boydar said

  Nie wiem, Pani Isiu. Ja mam to w dupie a oni gów.no mogą. Już tam Pan Bóg stosowne sitka i inne filtry poustawiał tak, żeby nam się bez naszej woli żadna krzywda nie stała.

  To samo i tak samo jest z tymi szczepionkami, chemtrailsami i całym syfem w którym pływamy. Daniela i jego towarzyszy nie tak próbowano sponiewierać, i mogli im skoczyć, na kant stołu. A nic się nie zmieniło, jeśli chodzi o chronienie prawych. Albo jest znak Baranka na drzwiach albo nie ma; żadna mezuza go nie zastąpi, Sammael miał szkolenie lepsze niż ci ze skarbówki. I dziwić się, że jedni po szczepionkach padli jak kawki a innym nic; to Boża Wola, choć realizowana niepojętą mechaniką stworzenia.

 41. NICK said

  Jak wuj, jest wujem, to wujowe „dzieło” spładza.

  „Nie może złych owoców dobre drzewo wydawać. Ani drzewo złe, owoców dobrych wydawać nie może… „.
  Tak czy owak.

  [sierżant Maćko]

 42. Maćko said

  Rosjanie pija… fakt. Ale od jak dawna i dlaczego to juz bardziej skomplikowane:
  https://pracownia4.wordpress.com/2014/08/12/8378/

  Propaganda? Być może, do pewnego stopnia. Ale przynajmniej w słusznej sprawie i dla dobra ludzi. Jak daleko posunięta? Przegląd dostępnych statystyk w znacznej mierze potwierdza przytoczone w filmie dane. Pominięto w nim natomiast okresowe lokalnie wysokie (czasem bardzo wysokie, co prawdopodobnie przyczyniło się do powstania mitu) wskaźniki spożycia alkoholu przy faktycznie niskich ogólnokrajowych średnich. Dwór carski i ośrodki miejskie miały wielokrotnie wyższe współczynniki niż wsie i tereny podmiejskie. Można też znaleźć akcenty w pewnym sensie zabawne, jak na przykład to, że pod koniec XIX wieku odsetek alkoholików w Rosji był dwukrotnie wyższy wśród cudzoziemców niż wśród wykazujących najwyższe współczynniki grup rodzimych. Podobnie rzecz się miała z terenami czasowo przyłączonymi (czyli zaborem).
  (Употребление алкоголя в России: история, статистика, психология, St Petersburg, 2007
  Alcohol and Temperance in Modern History: An International Encyclopedia, vol 1)

 43. Boydar said

  @ OP (17)

  „… Są to wspaniałe wieści i warto moi kochani, abyście nieśli tą dobrą nowinę wszystkim – nawet ateistom 🙂 Szczęść Boże nauce! …”

  Dziwne, napisali „tą”, nie „tę”. Po mojemu; po chachłacku ?

 44. Maćko said

  Pani Isiu – H2O czyli woda, w pokojowej temperaturze jest ciecza, wiec nie ma struktury. To tak miedzy nami. Rusalek tez nie ma, choc szkoda. Nawet lód nie jest taki krystaliczny jak by sie wydawalo.

  Z powazaniem. Macko.

 45. Maćko said

  Gdyb kogos kusily diety rózne, to Berkeley ma zestaw porad bardzo rozsadnych. Niestety po angielsku…

  http://www.berkeleywellness.com/healthy-eating/diet-weight-loss/article/18-keys-healthy-weight-loss

  Post mi cenzuraz zatrzymala, o alkoholu w Rosji, nie wiem dlaczego, ale znowu sie przesuna numery do 41 do góry o 1.

 46. Siggi said

  Wladimir Wolfowicz do b(u)lu szczery ..
  Rozmowa z płk.dr hab Zyrinowskim,ksywa „Żirik”,szef Liberalno-demokratycznej Partii Rosji.

  „Do Rzeczy”: NATO was nie obroni
  23 września 2016, 11:15

  – Jeśli na terenie Polski staną wojskowe obiekty NATO, to będziemy zmuszeni je zniszczyć – ostrzega w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy” Władimir Żyrinowski, rosyjski polityk, lider Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji. Dodaje, że NATO nigdy nie pójdzie na konflikt z Rosją „z powodu jakiegokolwiek wschodnioeuropejskiego kraju”. – Tylko w przypadku, gdybyśmy napadli na Francję, Wielką Brytanię czy Niemcy, NATO przystąpi do obrony. Zachód ma w nosie Europę Wschodnią (…). Słowianie – a więc Polacy, Rosjanie, Białorusini, Bułgarzy – to dla Niemców gorszy sort. I my też nie zamierzamy walczyć z NATO – mówi. Podkreśla także, że wierzy w polepszenie stosunków polsko-rosyjskich.

  http://wiadomosci.wp.pl/martykul.html?kat=1329&wid=18515468

 47. Siggi said

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rosja-zestrzeli-kazdy-samolot-ktory-zagrozi-syryjskiej-armii?utm_source=twitterfeed&utm_medium=facebook

 48. revers said

  W sejmie o aborcjach dla zmylenia oczu telegawiedzi a w kuluarach CETA polaczona z TTIP na pelnych obrotach.

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/09/24/ceta-zamiast-ttip-pod-przykrywka-zakazu-aborcji/

 49. Greg said

  #38.
  Panie Boydar, świetne rekolekcje (więcej takich)
  Dają prawda cichą ale, jednak nadzieję.

 50. Greg said

  Wywiad z producentem filmu VAXXED Państwo oglądali?
  To film o szczepieniach. Warto zobaczyć i wyciągnąć wnioski.
  .https://www.youtube.com/watch?v=n1fUMhJlqUk
  Film dokumentalny dostępny pod inną nazwą tutaj:
  .https://www.youtube.com/watch?v=BMmeEuCKhT0

 51. Peryskop said

  Kolejny świetny tekst Izabeli B-F i należałoby go propagować, bo skala niewiedzy w Polsce jest przeogromna.

  24.09.2016

  Izabela BRODACKA

  O władzy sądzenia

  Pan Jezus powiedział: „Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone.” (Ewangelia wg św. Łukasza 6, 37) .

  Obok nawoływania do nadstawiania drugiego policzka to jedna z najbardziej ulubionych przez Gazetę Wyborczą zasad Nowego Testamentu, najgorliwiej wdrażanych mniej wartościowemu plemieniu tubylczemu w ramach pedagogiki tej gazety. Prawo do osądu a także do odpłaty pozostawione jest w Piśmie Świętym Panu Bogu. W naszych laickich czasach ta zasada trafiła pod strzechy w wersji: „potępiamy czyn, a nie człowieka, który ten czyn popełnił”, a prawo do osądu i odpłaty powierzone zostało instytucji sądów powszechnych.

  Czyli sądy powszechne pełnią rolę Pana Boga. Jest w tym głębokie nieporozumienie.

  Jeżeli boskie prawa przypisuje się ludziom, nic dziwnego, że tracą oni poczucie rzeczywistości i gotowi są twierdzić, że zdanie pewnego upartego starucha jest wiążące nie tylko dla wszystkich obywateli w kraju lecz również dla rządów innych państw i jest ostatecznym probierzem demokracji. Z całym szacunkiem dla pana Rzeplińskiego, ale jak każdego człowieka mogła go dotknąć demencja wczesna, albo demencja starcza, albo psychoza maniakalno-depresyjna albo jakakolwiek inna choroba uniemożliwiająca mu właściwy osąd rzeczywistości. Traktowanie poglądów jednego człowieka jako miary demokracji, która jest przynajmniej z definicji władzą większości, jest dowodem aberracji intelektualnej charakterystycznej dla naszych czasów, w których wszelkie tradycyjne wartości zostały rozchwiane, a pojęcia podlegają redefiniowaniu.

  Zrozumiałe jest dlaczego akurat Gazeta Wyborcza nakazuje potępiać czyn a nie człowieka, który go popełnił. Zgodnie z tą zasadą mamy prawo potępiać postępki majora Baumana, ale wara nam od samego majora Baumana. On zresztą sam dawno już i ochoczo potępił wszelkie postępki ze swego poprzedniego wcielenia i teraz mieni się światowej sławy specjalistą od postmodernizmu czy jak tam Państwo wolą od ponowoczesności. Podobnie według Gazety Wyborczej Stefan Michnik miał prawo zapomnieć o wszystkich skazanych przez siebie na śmierć, a Helena Wolińska miała prawo czuć się prześladowaną przez polskich antysemitów wypominających jej grzechy przeszłości.

  Zasada nakazująca oddzielić ocenę czynów od oceny człowieka popełniającego te czyny jest przede wszystkim sprzeczna z codzienną praktyką. Na przykład na studia przyjmujemy kandydata na podstawie oceny z pracy maturalnej. Jeżeli powinniśmy oddzielić ocenę czynów od oceny osoby ta procedura nie ma najmniejszego sensu. Może lepiej nadaje się na studia ktoś, kto właśnie nie zdał matury. Nowego pracownika przyjmujemy do pracy na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej. Jakim prawem przenosimy ocenę czynu, jakim jest zredagowanie CV czy zachowanie podczas rozmowy na ocenę tego człowieka?. Jakim prawem na podstawie kiepskiego wyniku rozmowy kwalifikacyjnej odmawiamy mu prawa do pracy w kierowanej przez nas instytucji?

  Hołdowanie tej zasadzie może sprowadzić na nas kłopoty. Jeżeli okradnie nas ktoś znajomy to czy potępiając jego postępek faktycznie powinniśmy nadal zapraszać go do domu i zostawiać samego w pokoju? Chyba mamy prawo wykreślić złodzieja z kalendarzyka i zerwać z nim wszelkie kontakty. Widać wyraźnie, że w tym prostym przypadku ocena postępowania przenosi się na ocenę osoby.

  Mamy prawo nie zadawać się ze złodziejami, nie tylko z powodów etycznych i estetycznych, lecz również z przyczyny troski o własne bezpieczeństwo.

  Potępiając kradzież kamienic nie możemy zapomnieć, że to rodzina Gronkiewicz Waltz dopuściła się przejęcia i sprzedania uzyskanej drogą przestępstwa nieruchomości. Czy możemy mieć pewność, że w innych okolicznościach pani Waltz nie dopuści się czegoś podobnego? Dlatego potępiając czyn pani Waltz potępiamy jednocześnie jej osobę jako niewiarygodną i niegodną sprawowanej władzy.

  We współczesnym szalonym świecie odmawia się nam jednak nie tylko prawa do osądzania bliźnich lecz również do obrony nas samych i naszej własności. Jeżeli ktoś w celach przestępczych wejdzie do naszego domu, skuteczna przed nim obrona może narazić nas na poważne kłopoty z wyrokiem sądowym włącznie. Pewien znajomy, który w Southampton zrzucił z dachu swego samochodu tańczącego na nim pijanego młodzieńca został zatrzymany przez brytyjską policję pod zarzutem naruszenia nietykalności cielesnej chuligana. Policjanci radzili mu na następny raz negocjować z agresorem warunki odstąpienia od jego czynów.

  Dziewczyna, która w Polsce tasakiem obroniła się przed gwałcicielem został skazana na 8 lat więzienia. Odmawia się nam również prawa do karania własnych dzieci. Przemoc jest przywilejem instytucji państwowych.

  Wydawnictwo Znak zaangażowało się ostatnio w akcję „znak pokoju” na rzecz rzekomo prześladowanej w Polsce mniejszości LGTB. Mogę zgodzić się, że to co robią w sytuacji intymnej dorośli ludzie jest ich prywatną sprawą.

  Ale mam prawo również sobie nie życzyć indoktrynowania moich dzieci i wnuków i dlatego zabrałbym dziecko ze szkoły, w której uczy przedstawiciel którejkolwiek z wymienionych mniejszości. Nie oddałabym również dziecka pod opiekę niani lesbijce. Czy to jest dyskryminacja? Zapewne tak. Zachodzi tu jednak również charakterystyczna inwersja. Nie potępiam postępowania potencjalnej niani. Jej czyny nic mnie po prostu nie obchodzą. Jestem tolerancyjna. Ale w moim domu jest ona zdecydowanie persona non grata.

  Czyli potępiam osobę nie potępiając czynów. Na tym polega ta zabawna inwersja zasad politycznej poprawności i tak realizuje się swoboda moich przekonań. Mam prawo wybierać sobie znajomych, przyjaciół, pracowników i gości. Nie muszę ingerować w niczyje prywatne życie i nie mam najmniejszego zamiaru. Ale nie muszę również każdego przyjmować w swoim domu. I chyba nikt z nas nie chciałby być obywatelem upiornej orwellowskiej republiki, w której małżonków czy partnerów seksualnych wybierałoby ministerstwo miłości, a o tym co jest prawdą decydowałoby ministerstwo prawdy.

  Tekst drukowany w Warszawskiej Gazecie

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18766&Itemid=119

 52. Isia said

  … (17) Pan/Pani O.P. … dziękuję …

  … bardzo interesująca publikacja, która zawiera inne równie interesujące linki … na jeden z nich powołam się …

  … (38) Panie Boydarze … http://www.zbawienie.com/konspiracjaa440.htm … z tą wodą ma Pan rację (9), o czym pisze, niejako przy okazji, autor tego bardzo ciekawego artykułu … w którym przedstawia on zagadnienie zmiany częstotliwości stroju w muzyce z A – 432 Hz na A – 440 Hz … kto za tym stoi, jakie są negatywne (w szczególności dla naszego zdrowia) skutki słuchania (wszechobecnej dzisiaj) muzyki …
  … zacytuję parę fragmentów …

  … „Dlaczego zmieniono strój z A – 432 Hz na a – 440 Hz ? …

  Pierwsza próba zmiany stroju nastąpiła w roku 1917 z inicjatywy Rockefellerów. (…) Świat muzyczny uparcie się na to nie zgadzał (…), dopiero w roku 1951 na kongresie muzyków w Londynie zaakceptowano ten standard, pomimo protestu wielu muzyków (…) Jeśli praktycznie nie podano nam powodów, co jest ukrytym powodem owej zmiany ? (…) …

  … Czy istnieje częstotliwość doskonała, którą można użyć do strojenia instrumentów muzycznych ?

  …Oczywiście, ze istnieje – 432 Hz ! …
  (…) Dlaczego więc go zmieniono ? Najprawdopodobniej chodzi o separację człowieka od Boga. (…) Strój A – 440 Hz nie jest na identycznej naturalnej fali z naszym Stworzycielem. Drugim celem jest aplikowanie nam stałej presji czyli stresu, co prowadzi w wielu wypadkach do chorób typowych dla stresu z rakiem włącznie.

  …Jeżeli Hitler, Goebbels, Rockefeller i Rotschild byli ludżmi, którzy dążyli do zmiany stroju na 440 Hz, czy można uwierzyć, że chodziło im o pokój i korzyść dla rodzaju ludzkiego ?”

 53. wiesia said

  Profanacja Krzyża przez migrantów na KUL w Lublinie. Bezkarna? Mail’em: To, co napisałem w tytule nie dzieje się w krajach zachodnich, czy północnych opanowanych przez muzułmanów. To dzieje się na KUL. Z woli lubelskiej kurii (a więc prawdopodobnie naczelnego budzika) w akademiku przy Niecałej zostały kilka dni temu zakwaterowane dzieci muzułmańskie z ośrodka dla uchodźców (tzw. uchodźcy już u nas są). Pierwsze co zrobiły to pozdzierały krzyże ze ścian i wyrzuciły. Jeden z krzyży przyniósł do akademika mieszkaniec Lublina (gdzie go znalazł? Na to pytanie nie było odpowiedzi kierownictwa). Wszystko, co mieści się w pomieszczeniach KUL jest oznakowane, dlatego znalazca wiedział, gdzie krzyż przynieść. Na moje pytanie, co kierownictwo zamierza zrobić, odpowiedź była zaskakująca – a nic! Bo są nieprawidłowości w wyposażeniu budynku. Najważniejsza jest mamona! Dla tych tzw. duchownych katolickich ważniejsze są ich własne cztery litery niż profanacja krzyża. Jeśli chrześcijanie nie będą bronić krzyża, to, co im pozostanie na tej ziemi – tylko zapaść się pod nią ze wstydu. Piszę to, bo ta sprawa powinna być nagłośniona, gdyż zrobią wszystko, by to ukryć. Pozdrawiam MD —– Niepokojące milczenie Arcybiskupa Lubelskiego oraz Rektora KUL w sprawie obecności i czynów w Lublinie „dzieci muzułmańskich”. Przed prawie dziewięciu dniami wysłałem poufne pisma do Arcybiskupa Ordynariusza Lubelskiego Stanisława Budzika i Rektora KUL ks. prof. dr hab. Antoniego Dębińskiego w powyższej sprawie. Prosiłem naprawdę pokornie o sprostowanie czy wyjaśnienie. Do dziś ich nie otrzymałem. Otrzymujemy jednak pytania zaniepokojonych rodziców, zakonnic, zwykłych mieszkańców Lublina. Proszę ich więc, by swe pytania i niepokój zwrócili do Kurii Arcybiskupa, do Rektoratu KUL-u, do władz Miasta, do San-Epidu i Policji wreszcie. Sprawa Tajnego [wynika to z reakcji Adresatów] przetrzymywania dzieci, bez sprawdzenia, czy przebyły kwarantannę, czy były zaszczepione, to sprawa już bytowa, nie ”jedynie” religijna. Niepokój budzi też pytanie, gdzie są obecnie. ================================================================= List z pytaniami o MIGRANTACH do Arcybiskupa Stanisława Budzika i Rektora KUL ks. prof. dr hab. Antoniego Dębińskiego. =========================================================================== Mirosław Dakowski Warszawa, 22 sierpnia 2016 [—] Prof. zw. dr hab. Fizyk rozszczepienia, energo –analityk Metropolita Lubelski Arcybiskup Stanisław Budzik, Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński Ekscelencje, Zwracam się do Ekscelencji z synowską troską i prośbą. Dowiedziałem się niedawno od zbulwersowanych mieszkańców Lublina o zbezczeszczeniu Znaku Prawdziwej Wiary, Krzyża w budynku KUL akademiku przy Niecałej, gdzie zostały kilka dni wcześniej zakwaterowane dzieci muzułmańskie. Notkę zamieściłem na mej stronie: Profanacja Krzyża przez migrantów na KUL w Lublinie. Bezkarna? Sądziłem, że to wystarczy do wyprostowania nieszczęśliwego zdarzenia. Mą uwagę na tę sprawę zwróciły jednak bardzo zdenerwowane telefony i mail’e od pani rzecznik KUL [dr Lidia K. Jaskuła]. Mimo mych kilkakrotnych pokornych i szczerych próśb, by przysłała mi sprostowanie, które chętnie zamieszczę, ograniczyła się do pogróżek: „podejmiemy kroki prawne. Korespondencję tę proszę traktować, jako ostateczne przedsądowe wezwanie do usunięcia naruszeń.” Ponieważ pobyt tych dzieci jest faktem, który zna wiele osób na KUL i w Lublinie, a Ojciec dr hab Ż[—] jest kapłanem znanym w Lublinie ze swej prawdomówności, zaś pani Natalia C[—-] również, pozwolę sobie zadać Ekscelencjom parę pytań, które nurtują wielu mieszkańców Lublina, ale nie ośmielają się oni ich zadać. Pytania podstawowe: 1) Czy dzieci zostały legalnie, tj. za wiedzą i zgodą Rządu, wwiezione do Polski? 2) Czemu tego faktu nie znała i nie zna opinia publiczna? 3) Kto jest ich opiekunem prawnym?

 54. antek.wariat said

 55. Greg said

  Pani Isiu.
  Pani mnie szokuje znajomością ,,rzeczy”. Jestem pełen podziwu dla tak analitycznego rozumu.
  Nawet Pan Maćko ,,Cyber-analityk” chowa się przy Pani!

 56. NICK said

  Idżta. Kupta. Ziemię. Wykopta. Studnię. Ostatni dzwonek.

  Tyyyle razy apelowałem.
  A idźcież… .

  Ziemi już kupić nie możecie a za wodę będziecie solić więcej niż za naftę!!!

 57. osoba prywatna said

  Armia amerykańska ratuje sex niewolnice ISIS.
  .http://list-servers.net/pipermail/fun/attachments/20160324/b0da63f0/attachment.jpg

 58. Boydar said

  Dziękuję, Panie Greg, piszę tylko to w co wierzę. A wierzę że słusznie wierzę. I przepraszam za grubiański momentami język.

 59. piwowar said

  wyjaśnienie zagadki jest wg. mnie proste. Nalana woda była słabo zmineralizowana. Różnica stężeń jonowych w kamieniu czajnikowym i w cieczy spowodowała cała masę różnych zjawisk skutkujących opisanym efektem. Proszę zrobić eksperyment i destylowanej (demineralizowanej) nalać do czajnika na noc. Efekt odkamienienia porównywalny z octem.

  Nie zdziwiłbym się. Woda dejonizowana jest głodna na „minerały”. A w butelkach bardzo często kupujemy wodę ale nie do picia, jak głosi lekrama, ale do akumulatorów.

  Ja umiem odkamieniać wodociągi poprzez prostą operację tu, w stacji filtrów. Ale nie będę nudził na forum, jak sie to dokładnie robi, bo znowu wyjdzie ELABORANT.

 60. piwowar said

  Hola, panie Maćko. Spokojnie. Rusałki są. I są także nierusałki.
  Przesadza Pan z tym ateizmem.

 61. piwowar said

  Co do restrukturyzacji wody, to misie nie chce zabierać głosu. Dziś niedziela.

 62. piwowar said

  Ale ja panią Isię lubię bardziej niż Pan, panie Greg. Miałem w Łodzi bardzo bliską kuzynkę, też jej było Isia…

 63. NICK said

  Qvi pro quo.
  Od początku do końca.
  Tyle.
  Z tą wodą.

  Sodowa?
  ” Efekt odkamienienia porównywalny z octem.”
  Hi, hi.

 64. Boydar said

  No i co się Pan NICK chichra, oczywiście że tak.

  Rozmawiałem z gościem w serwisie Karchera. Pompy ciśnieniowe bywają także z aluminium (głowica). Jeśli woda jest twarda, z biegiem czasu ulegają zakamienieniu, ze skutkami różnymi. Powiedział mi, że jeśli podejrzewam taki stan, to napełnić kilka razy przez kilka dni właśnie demineralizowaną. Niczym innym bo zeżre powierzchnie uszczelniające i pompa do wymiany. Jeśli kamień nie porysował (zależy od wody) to będzie trzymać jak nowa.

  A Pan Piwowar niech zapodaje i to natychmiast. Ja też chce mieć z Gajówki jakiś pożytek materialny. Szczególnie że czeki od Pana Putina ostatnio nie przychodzą.

 65. NICK said

  Hi, hi.
  No dobra, już nic.
  Odkicam. Kic, kic.
  Do jutra albo kiedyś.
  Hi, hi.

 66. Greg said

  #56.
  Oddajmy głos Pani Isi. Woli ,,piwowarzyć” czy ,,coś mocniejszego” ?
  Choćby nalewkę.

 67. Greg said

  #58.
  Pomyłka.

 68. Boydar said

  Z wodą wiąże się jeszcze coś. Zwróciłem na to uwagę podczas ostatniego krótkiego pobytu w Rabce. Otóż skład oferowanych kuracjuszom wód mineralnych zawierał w specyfikacji pozycje rzadko albo wcale niespotykaną – kwas metakrzemowy. Zdałem sobie sprawę, że kiedyś, gdy wykopano studnię, jej dno studniarz wypełniał właśnie krzemieniami. Skojarzyłem także kilka innych faktów, łącznie ze skutkami braku biologicznie przyswajalnego krzemu w organizmie.

 69. Premizlaus said

  Czy użytkownik o loginie AniaK jest faktycznie kobietą? A jeżeli tak, to ile ma lat? Czy to jest stara panna, która traktuje Gajówkę jako wirtualne miejsce schadzek?

 70. Kar said

  ..a ja wedle tego obrazka u samej gory: shrimp kroluje, filet rybny, i chyba szpinak skromnie na dokladke..no i ten sos musztardowy na okrase (?)..wszystko razem przyozdobione zielenina…apetyczne. Chociaz mowi sie, ze shrimp to zwykly typowy karaluch morski pozerajacy wszystkie odpady wysypywane do morza przez dobra istote ludzka

 71. Boydar said

  Panie Przemysławie, czy potrzebny Panu SJP (słownik języka polskiego) dla ogarnięcia słowa „hulać” ? Bo rozumiem, że „niech” to Pan obczaja …

 72. antek.wariat said

  Kraj, który w momencie rewolucji był krajem rolniczym, kilka dekad później jako pierwszy zaczął eksplorację kosmosu.

  Gospodarka Stalina – wydajności w porównaniu z gospodarkami krajów kapitalistycznych.
  ZSRR – czerwony, USA – czarny, Wielka Brytania – niebieski, Francja – zielony.

 73. antek.wariat said

 74. Maćko said

  51 Peryskop – Polska jest pod okupacja czy pod zaborem? Jak pan mysli?

 75. Głos Prawdy said

  Benjamin Fulford: Hillary Clinton nie żyje, Bill ukrywa się, skandal wokół Fundacji Clinton kończy się wygnaniem przestępców z Waszyngtonu.

  “Chazarsko syjonistyczna mafia znajduje się w stanie skrajnej paniki, po śmierci swego kandydata na prezydenta Hillary Clinton 11 września. Poniżej znajduje się zrzut ekranu ogłoszenia ABC Television o jej śmierci, która potem został usunięty z Internetu.

  Uścisk teraz coraz więcej zdławia Fundację Billa i Hillary Clinton, mówią źródła w Pentagonie i tajnych agencji. Po tym, jak to będzie ujawnione, pełny skorumpowanego establishment Washington zawali się, dodają źródła.
  Link SENSATIONAL: WABC-TV Ch. 7 „ŚMIERĆ Hillary Clinton” — została zastąpiona sobowtórem.
  To, co według źródeł z CIA planuję się:
  Chazaro-syjoniści w pełnej panice, teraz korzystają z grafiki komputerowej, pokazującą Hillary Clinton na żywo, aby stworzyć wrażenie, że sprawy idą jak zwykle. Aby potwierdzić to, proszę, obejrzyjcie poniższe wideo Hillary, które wyemitowane po jej „upadku” z 11 września. Można zobaczyć, że obraz na smartfonach ludzi tworzących ją całkowicie różnią się od tego, co pojawia się na scenie (ani Harry, ani flag). Ponadto, jeśli chcesz przejść do około 20:15, będzie można zobaczyć, jak jej ręka znika, a sama Hillary znika na 20:51 sekundzie. Poszukaj dla siebie: .https://www.youtube.com/watch?v=eXZp2LZucP0
  Hillary Clinton, pierwszy występ po upadku 9/11

  [Oto kolejny film o tym sfabrykowany zlot Clinton, z wykorzystaniem technologii zielonego ekranu. Patrzcie uważnie na ekrany telefonów komórkowych w pierwszym rzędzie.]”
  http://sam-celitel.ru/news/bendzhamin_fulford_khillari_klinton_mertva_bill_skryvaetsja_skandal_vokrug_fonda_klintonov_zavershaetsja_izgnaniem_prestupnikov_iż_vashingtona/2016-09-25-15553

 76. Głos Prawdy said

  W Rosji negatywnie skomentowali kampanię «Przekażmy sobie znak pokoju», jeśli czytać niektóre artykuły i komentarze.
  «To właśnie zakon jezuitów odegrał bardzo ważną rolę na Drugim soborze Watykańskim, kiedy odbyło się ostateczne przechwytywanie Katolickiego Kościoła antychrzescjanskimi siłami, stopniowo przetwarzającymi katolicyzm w liberalno-okultystyczną ideologię globalizacji. Najwyraźniej ta kampania ma na celu zahamowanie ostatnich ognisk tradycjonalizmu, które jeszcze pozostały w polskim społeczeństwie, i które mogą czynić przeszkody przyjęciu prosodomskich ustaw, których przyjęcie lobbuje Zachód w polskim Sejmie.nawet komuniści nie potrafili z katolików polaków zrobić ateistów, zato Zachód skutecznie robi zboczeńców „parady gejów” swobodnie chodzą w stolicę Polski.»

 77. Waclaw-L said

  37 Isia
  38 Boydar
  „Już tam Pan Bóg stosowne sitka i inne filtry poustawiał tak, żeby nam się bez naszej woli żadna krzywda nie stała.”
  Miód dla ucha.

 78. piwowar said

  E, tam, panie Boydar. Sie zaczne produkować, a rozmaite takie joy-killery powiedzą potem, że woda sodowa do głowy. Odpuśćmy. Ja tam nic nie wiem i na niczym się nie znam. Tak bezpieczniej.

 79. wspaniałe stulecie said

  @ 57. osoba prywatna said …Armia amerykańska ratuje sex niewolnice ISIS.
  .http://list-servers.net/pipermail/fun/attachments/20160324/b0da63f0/attachment.jpg

  W filmie „Jak rozpętałem II wojnę światową”
  https://www.youtube.com/watch?v=lU4opfaZMrU Jak Rozpetalem II Wojne Swiatowa cz.1 Cały Film
  wojsko włoskie „walczące” w Afryce, podobnie, ruszyło do ataku w obronie „bordello”. http://www.thefreedictionary.com/bordello
  Dobranoc

 80. Głos Prawdy said

  “WIELKA I STRASZNA”: „GŁOS AMERYKI” OPOWIE O „HORRORZE” ŻYCIA W ROSJI
  “Wygląda na to, ze rosyjska propoganda czyni poważne sukcesy na arenie międzynarodowej. Amerykańscy urzędnicy i zainteresowani w hegemonii USA działacze tak boja się możliwości nawiązania dwubiegunowego świata, że prawie codziennie wymyślają, jak podważyć autorytet ROSJI.
  Tak, według własnego śledztwa „Newinform”, STANY Zjednoczone przygotowują się stworzyć nowy projekt, który by pokazał światu, jaki to „straszny kraj” Rosja, i jak stamtąd masowo uciekają ludzie w poszukiwaniu „amerykańskiego snu”.
  Na stronie Federal Business Opportunities (FBO), który został zaprojektowany, aby umieszczać zamówienia panstwowe, za które mogą podjąć się biznesmeni, udało się znaleźć ciekawy dokument.Odpowiedzialna za amerykańską propagandę struktura BBG (Broadcasting Board of Governors, o której pisaliśmy wcześniej) – Rada prezesów ds. nadawania – przy pomocy „Głosu Ameryki” (The Voice of America) i Białego Domu tworzy unikalny „dokumentalny” projekt. Nazywać się będzie „Rosjanie w Ameryce” (Rosjanie in America (Documentary Series)).
  Według „Raportu o pracy Zarządu w sprawach nadawania i „Głosu Ameryki”, każda seria powinna koncentrować się na historii jednej rodziny lub pojedynczej osoby. Historia ta musi zawierać opowieść o tym, jak rosjanina lub całą rodzinę ciepło przyjęli w USA i jak łatwo znaleźli sobie pracę wykorzystując amerykański sen ( marzenie ). W między czasie, w odcinkach będą propagandowac sie”amerykańskie wartości” – równość, tolerancja dla wszystkich i wszystkiego, możliwość materialnego wzbogacenia. W opisie projektu czytamy, że ważne jest, aby pokazać wysoki poziom zabezpieczenia społecznego, w przeciwieństwie do Rosji. Jako przykład autorzy filmu dokumentalnego serialu” prowadzą opiekę zdrowotną.
  Zgodnie z planem, rozprzestrzeniać te rolki beda w dwóch językach: w języku angielskim – dla krajów Zachodu, których trzeba przekonywać do „zacofania” w Rosji, i w języku rosyjskim – do krajów WNP i rosjan za granicą. Serial dokumentalny film zostanie zaprezentowany na wszystkich znanych video hosting (Youtube, Vimeo, itp.) i na kontrolowanych przez BBG kanałach telewizyjnych i stronach internetowych.
  Oczekuje się, że całkowity zasięg wyniesie ponad 200 milionów osób. Czyli wyobraźcie sobie, 200 milionów osób z całego świata będą co tydzień oglądać odcinki serialu o „zgnilej” Rosji i „demokratycznym” USA i robić wniosek, o ile nam, rosjanom źle żyje się w wielkim i wspaniałym kraju.”
  http://vremya4e.com/world/50643-velikaya-i-strashnaya-golos-ameriki-rasskazhet-ob-uzhasah-zhizni-rossii.html

 81. Głos Prawdy said

  Niesamowite małe pieski! No i jak ich nie lubić?
  http://pitomzy.com/2016/06/miloty-post.html

 82. Głos Prawdy said

  WŁADIMIERZ PUTIN: GEORGE SOROS JEST POSZUKIWANY ŻYWY LUB MARTWY I STANOWI ZAGROŻENIE DLA BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO ROSJI.
  “Portal informacyjny „Prawdziwe Wiadomości” poinformował, że miliarder George Soros oficjalnie poszukiwany ze względu na to, że on sam i jego organizacji stanowią „zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego”(cytat W. Putina). Przy tym Prezydent Rosji oficjalnie zabrania Sorosowi wjazd na terytorium Rosji ze względu na to, że ten ostatni przyczynił się do upadku gospodarki Rosji, począwszy od lat 1990-tych i obecnie.
  Należy zauważyć dwie rzeczy. Po pierwsze, nasz Prezydent nigdy nie mówi tego, co nie jest potwierdzone oficjalnie. Drugi moment, nie zawsze zrozumiały dla niespecjalistów – poszukiwanie człowieka można zadeklarować tylko wtedy, gdy odnośnie jego formalnie wszczęte postępowanie karne. Innymi słowy – „wielki i potężny” George Soros liczy się w naszym kraju oskarżonym w sprawie kryminalnej.
  – No i co? – pogardliwie odpowiedzą rusofoby. – Miał on to gdzieś!
  Nie spieszcie się, panowie. Nie wszystko jest tak proste. Oficjalne ogłoszenie w poszukiwaniu tworzy poszukiwanemu, delikatnie mówiąc, pewne niedogodności. Tak więc, na przykład, poruszanie się po świecie nagle przestaje być bezpiecznym. Po prostu dlatego, że trzeba wcześniej pomyśleć – czy nie zechce się władzom tego kraju udzielić Prezydentowi Rosji przyjazną usługę? Przy obecnym obrazie świata założenie wcale nie jest az tak szalone… A jak sam Soros „wielki i straszny” to odbiera? Podejrzewam, że nie jest zachwycony. I, wiedząc, na jakie „wielu kroków” może pójść nasz Prezydent, Soros, w przeciwieństwie do naszych własnych rusofobów, doskonale zdaje sobie sprawę, że perspektywa okazać sie w rosyjskiej więziennej celi choć jest mało prawdopodobna, ale w każdym razie nie iluzoryczna.
  A teraz warto na chwilę zastanowić sie– a skąd się wzięło to śledztwo? Przecież nie jesteśmy kijowską junta, aby wzniecać postępowania karne za wszechmogącego nakazu lewej nogi, bo się nam tak zechciało.
  Zatem u śledztwa pojawiły się fakty, z którymi można śmiało ciągnąć do sądu samego Sorosa.
  W przeddzień wyborów w mieszkaniu Zacharczenko –Dmitrij Zacharczenko, pułkownik policji -znaleziono całe pakiety dolarów. W FSB oni zdradzili wszystko i wszystkich”
  http://maxpark.com/community/politic/content/5448065

 83. wspaniałe stulecie said

  @ 71 Boydar said…niech sie piosenka toczy jak kula …

  Żaden uniwersytet nie zastąpi szkoły podstawowej!!

 84. Premizlaus said

  A co do rozmowy z Panem Gregiem o filmie „Dzień Gniewu”:
  mam mieszane uczucia, czy obejrzeć ten film. Christopher Lambert należy do Hollywoodu, a wiadomo, jak te żydowskie gniazdo w swoich propagandach filmowych ukazywało i ukazuje nadal obraz Świętej Inkwizycji.
  Poza tym akcja filmu nie dzieje się w Wiekach Średnich, tylko w nowożytności.

 85. Agusia said

  czy to jest dobre zrodlo? Jesli tak to prosze o wyjasnienie dlaczego nie ma go wsrod „Polecamy”
  http://monsieurb.neon24.pl/

  Zaniedbanie admina?
  Admin

 86. Patriota Polski said

  Fulford Raport „Niemcy przygotowują się do wojny”, 29 sierpnia 2016
  Opublikowano: sobota, 17, wrzesień 2016
  Niemcy czynią grę zmieniającą ruch, przygotowują się do wojny, aby pokonać khazarian mafię.

  W ciągu ostatnich kilku tygodni koła geopolityki ubijają błoto podczas letniego „zawieszenia broni”. To teraz kończy się.

  Niemiecki rząd podjął zdecydowane zerwanie z mafią Khazarian i kazał swoim obywatelom składować na 10 dni wartość aprowizacji dostaw żywności , gdyby nastąpił nagły wypadek, że trzeba przygotować się do wojny o niepodległość, zgodnie z obu źródłami CIA i MI6. Ponadto rząd niemiecki mobilizuje 600.000 członków milicji w ramach przygotowań do tej wojny, źródła mówią. Impulsem, przyczyną dla tej mobilizacji była prośba przez Khazarian kontrolowanego rządu USA dla Niemiec, by zaakceptować masowe ataki fałszywych flag na ich terytorium jako usprawiedliwienie dla totalitarnych rządów Khazarian. Niemcy zdecydowali się odmówić tej prośbie i zamiast tego łączą się z Rosjanami i skutecznie dołączą do Wielkiej Brytanii i Turcji, doprowadziło to do ruchu na Zachodzie przeciwko kontrolowanemu przez Khazarian rządowi amerykańskiemu, źródła potwierdzają. Informacje te mogą zostać potwierdzone w szeregu niemieckich sprawozdań rządowych widocznych w mediach korporacyjnych. Należą do nich , ogłoszenie prośby awaryjnego zaopatrzenia w żywność, oświadczenie niemieckiego ministra spraw zagranicznych, że Niemcy muszą współpracować z Rosją oraz oświadczenie ministra gospodarki, że USA Khazarian prowadziły do wymuszenia umowy handlowej TTIP , która jest martwa.
  http://sputniknews.com/europe/20160720/1043362667/german-campaigner-kills-ttip.html
  Niemiecki ruch otwarcie zastrzega, czego oczekują i co jest decydujące w kampanii, by trwale zakończyć Khazarian kontrolę Zachodu i jego pozostałych państw niewolniczych. Oczekiwać należy podobnych ruchów w wielu krajach, ponieważ ofensywa jesienna przeciwko ostatnim twierdzom Khazarian mafii wchodzi w pełny bieg. Ponieważ efekt kuli śnieżnej trwa, miej oczy na Francję, Japonię, Turcję, Arabię Saudyjską i Brazylię i inne miejsca na przestrzeni najbliższych miesięcy.
  Kolejny wyraźny sygnał, że rzeczy nie są tak normalne jest faktem, że kandydat Khazarian na prezydenta, Hillary Clinton została zbyt przestraszona, by spotkać się z obecnymi prawdziwymi ludźmi i zaczęła używać zielonego ekranu i kasety z jej występami w kampanii. To jest dlatego, ponieważ ludzie na liście hojności wydanej przez White Dragon Society znikają z widoku publicznego, jeden po drugim. Jest to również dlatego, że jej masowi mordercy bossowie mafii Bush / Clinton / Rockefeller są znienawidzeni przez ogromną część światowego przebudzonego społeczeństwa, Chińczycy, ze swej strony, zrezygnowali z Hillary, i oni również nie mają miłości do kandydata Republikanów Donalda Trumpa, rozważają obecnie bardziej radykalne posunięcie. Oni zaprosili kanadyjskiego Premiera Justina Trudeau, by odwiedził Chiny przed wielkim spotkaniem członków G20, 4 i 5 września, których Chińczycy będą gościć. Źródła tajnych stowarzyszeń w Azji mówią, że Chińczycy spytają Trudeau czy byłby zainteresowany prowadzić Meksykańsko / Americańsko / Kanadyjski sojusz Ameryki Północnej.
  Nie jest jednak jasne, jak bardzo świadomy rzeczywistości jest Trudeau. Kanadyjskiej prasy korporacyjnej papugi , swoich amerykańskich odpowiedników, takich jak New York Times, przedstawiają całkowite kłamstwa jako fakty. W ich wizji świata nie było Saudyjczyków i ich sojuszników Bush / Clinton, którzy użyli gazu Sarin w Syrii, ale raczej „dyktator Assad” (nieważne, że został wybrany w legalnych wyborach, obserwowanych przez międzynarodowych obserwatorów). W ich wizji świata także w Rosji Władimir Putin jest złym dyktatorem, który najechał na Krym. Ta sama prasa trzyma się światopoglądu, że Hillary Clinton jest rozsądnym status quo kandydatem i że Donald Trump jest szalonym maniakiem, który nie powinien mieć władzy.
  Tego pisarza własna matka, która dostaje informacje z kanadyjskich gazet i kanadyjskiej Broadcast Corporation (CBC), trzyma widoki wzdłuż tych linii. Robert Fulford, wybitny kanadyjski pisarz (nie jest bezpośrednim krewnym twojego korespondenta) na przykład, napisał wstępniak w kanadyjskiej prasie, i również poszedł wraz z tym światopoglądem. Więc to jest całkiem możliwe, że Trudeau jest nadal zbyt pod wpływem prania mózgu, by zrozumieć historyczną szansę, którą Azjaci będą mu oferować.
  W każdym razie, Chińczycy będąc gospodarzem, będą próbowali wykorzystać jak najlepiej większość spotkania G20 . Oni zaprosili do udziału także kraje, które nie są w G20, a także czołowych liderów Unii Europejskiej, jest to znak, że mają zamiar mocno naciskać na duże zmiany w sposobie, w jaki ta planeta jest prowadzona. Spotkanie następuje po miesiącach uzgodnionej sprzedaży amerykańskich obligacji skarbowych przez banki centralne na całym świecie. Tym razem jest to oczywiste, że Azjaci nie mają zamiaru pozwolić, by zwykli przestępcy przejmowali obowiązki po tym jak negocjacje upadłościowe amerykańskiej korporacji rządu skończą się.
  Właściciele systemu Federal Reserve Board ze swej strony są zamknięci w spirali śmierci. Oni drukują własne pieniądze fiat, aby kupić udziały i korporacyjne kontrakty przez własne spółki. To jest tak jakby wąż połykał własny ogon. Wszyscy inni, w tym menedżerowie funduszy emerytalnych i inni instytucjonalni inwestorzy z integralnością, unikają tego całego szamba, czym amerykańskie rynki finansowe się stały.
  To jest prawdziwy powód, dlaczego Przewodnicząca Fed Janet Yellen wskazywała na podniesienie stóp procentowych w zeszłym tygodniu. Jeśli oni spróbują podnieść stopy procentowe, będzie to mieć odwrotny skutek tego czego się spodziewają, bo to będzie postrzegane jako oznaka desperacji, a nie siły. Nawet grabież emerytur narodowego funduszu japońskiego w wysokości ponad 100 mld $ nie wystarczy, aby pomóc tym przestępcom utrzymać wypłacalność imperium.
  Sytuacja stała się taką, że Jacob de Rothschild ostrzegł, że system banków centralnych jego rodziny walnie przyczynił się do bankructwa systemu.
  Rand Corporation, wojny siejący neo-con think tank, zareagował na sytuację, mówiąc, USA powinny wypowiedzieć wojnę Chinom raczej prędzej niż później. Jest to jednak około 10 lat za późno, aby dokonać tego zwrotu. W czasie, gdy Pentagon prowadził symulację po symulacji z udziałem w wojnie z Chinami, to wynik był zawsze taki sam, przegrany będzie uwalniać wojnę nuklearną, a wynik będzie, że 90% ludności na świecie umiera i północna półkula planety staje się niezdatna do zamieszkania . To jest ten sam powód, dlaczego Azjaci nie będą robić nic aroganckiego, co może sprowokować wojskowy kompleks przemysłowy w wyborze wzajemnie gwarantowanego zniszczenia.
  Zamiast tego, mądra część wojskowego kompleksu przemysłowego już zajmuje się sytuacją z niekwestionowanym argumentem, że nie chcą wymienić Khazarian gangsterów na chiński totalitaryzm. Japończycy, Koreańczycy, Indonezyjczycy, Wietnamczycy, Hindusi i inni zrozumieli ten argument, podobnie jak Chińczycy.
  Na Bliskim Wschodzie, Pentagon trzyma się jego umowy z Rosjanami by podzielić wpływy swoimi regionami wzdłuż rzeki Eufrat z Rosjanami uzyskując co jest na zachód od rzeki, podczas gdy Rosjanie uzyskają to, co jest na wschód od rzeki. Turcy również teraz zgadzają się z tym.
  Walka teraz w tym regionie jest przeciwko armii najemników pracujących dla koncernów naftowych, wciąż kontrolowanych przez mafię Clinton / Bush / Rockefeller. Izraelczycy również zgadzają się na to i zaprosili Rosjan, by spróbować pomóc im znaleźć pokój z ich sąsiadami. Będzie to oznaczać, iż będą musieli porzucić swoje mesjańskie urojenia, złudzenia o panowaniu nad światem z Jerozolimy i akceptują jasną, uczciwą umowę z Palestyńczykami i innymi. Oni nie mają już super mocy manipulowania w walkach o nich i tak muszą nauczyć się być pokorni.
  Benjamin Fulford
  http://benjaminfulford.net/
  http://kochanezdrowie.blogspot.com/2016/08/niemcy-przygotowuja-sie-do-wojny.html
  http://radio.radiopomost.com/ze-swiata/5717-fulford-raport-niemcy-przygotowuja-sie-do-wojny-29-sierpnia-2016

 87. wspaniałe stulecie said

  @ 79 … Znam prawie Amerykanina, co to wyemigrował za studenta, który swoje własne imię pisał „Andżej”. Nic nie może w życiu zaskoczyć. Bywają głąby, szczególnie na prywatnych wyższych uczelniach w Polsce i na świecie.

 88. Boydar said

  @ WS (79)

  Nie ma potrzeby zahaczać o wykształcenie, czyjekolwiek. Nie śmiałbym podejrzewać Pana Przemysława o takie braki, więc o co ? O to –

  Greg said

  2016-09-23 (piątek) @ 17:02:50
  Jeszcze trzy Pani Anie i po Gajówce!
  Tam gdzie diabeł nie może……tam pośle CO?

  ——
  Na razie jest tylko jedna. Niech sobie hula.
  Admin

  Skoro Gospodarz jasno wyraził swoje stanowisko, to nie uchodzi udawać (będąc gościem jak my wszyscy) że.

 89. http://facet.wp.pl/armia-przesiada-sie-na-hoverbike-i-co-potrafi-latajacy-motocykl-6040409433014913g//

  To jest MAŁPOWANIE mojego Aerobusa: PO CO LATAJĄCY AUTOBUS? KIEDY MOŻE BYĆ LATAJĄCY MOTOCYKL. Saddam Husajn zamówił Aerobusa na STU komandosów lub marinersów z Oporządzeniem, którego realizujący zlecenie reformy Bliskowschodniego Rynku Lotniczego Swissair zamówił u ANTONOWA w Dniepropietrowsku a wkrótce okazało się, że Aerobus-SADDAM reformuje nie tylko Bliskowschodni Rynek Lotniczy – najlepszy na świecie – ale CAŁĄ AWIACJĘ ŚWIATOWĄ.
  Europejska Konwencja Transportu Ekologicznego była na Austriackim Silniku SUPEREKOLOGICZNYM, który był skaperowanym na PWr mym VDTW. Ja zgodziłem się, żądając jednak od Austriaków SPŁACENIA aktywistów Turbinki Kowalskiego, który został otruty u Urszuli Sipińskiej.
  Ponieważ Austriacy ignorowali mnie to fakturowana przez USA, Kanadę, Japonię i Rosję EKTE została Zniszczona POBICIEM we Wrocławiu konsula Austriackiego z okrzykami TU JEST POLSKA a następczyni Pana Konsula, 2 ulice od mego domu, zachowywała się tak, jakbym to ja nasłał bojówkarzy ??? W sąsiednim konsulacie Czeskim zachowywano się podobnie.
  Gdy poprosiłem o Prospekt handlowy Reaktora IV Generacji SKODA, na którym powstał Energetyczny alians AfrykaPd-Brazylia-Chiny-Indie-Rosja – podejrzewając że jest to wersja mego minireaktora URSZULA SIPIŃSKA – to odesłano mnie do Groźnego Wykidajły, jakby kupienie reaktora SKODA przez Litwę załatwiało sprawę? Nie opłaciło się to Czechom, gdyż ANULOWAŁEM alians energetyczny A-B-Ch-I-R jako podstawę Rynku Finansowego.
  Zniszczenie EKTE pobiciem konsula austriackiego tak się podobało Prezydentowi USA, że kazał SKATOWAĆ mego Pełnomocnika w NASA ze skutkiem 11 miesięcy leczenia. Na to Kanclerz Schroeder i Jasir Arafat przenieśli Aerobusa-SADDAM z Dniepropietrowska do Pekinu, co było fundacją SUPERMOCARSTWOWYCH Chin.
  Najpierw Aerobus ten jako KITAN – nazwa od Chin Prawdziców – WYRŻNĄŁ w wojnie jugosłowiańskiej Apacze a potem anektował Morze Południowochińskie, co było Złamaniem doktryny Teodora Roosevelta. To potem powtórzyły siostry Alvarado na Karaibach zamówionym przez siebie KAMAZEM. Teraz zaś GNOJKI Donalda Tuska ze ŚWIDNIKA odgrażają się taktyką Barona Muenchausena, czym jest Hoverbik, Rosji, która będzie walczyć KAMAZAMI Sióstr Alvarado, takimi jak KITANY.
  Akces Polski do UE został uświetniony wystawą WANDALOWIE Strażnicy Bursztynowego Szlaku pod patronatem Prezydentów Polski i Niemiec. Kupiłem album tej Wystawy – takiego luksusu nie widziałem – ale było to OSRANIE Wandalów przez Fundację BODENWERDER – siedziby Barona Muenchausena, ŁGARZA WSZECHCZASÓW. Leciał jednak nie na Hoverbiku a Skrzydlatej Kuli.

 90. revers said

  ad78

  Niejaki ONG opozycjo-zionista Jawlinski z Partii Jablko mowi otwarcie o oddaniu Krymu Ukrainie.

  http://3mv.ru/62881-krym-ne-nash-yavlinskiy-zhestko-vyskazalsya-o-rossiyskoy-agressii.html

 91. Boydar said

  „… H2O czyli woda, w pokojowej temperaturze jest cieczą, wiec nie ma struktury …” – (44)

  A Pan Maćko to widział czy jak zwykle powtarza po starszych i mądrzejszych ?

 92. dr TS said

  Ad.44
  ” H2O czyli woda, w pokojowej temperaturze jest ciecza, wiec nie ma struktury. To tak miedzy nami. Rusalek tez nie ma, choc szkoda. Nawet lód nie jest taki krystaliczny jak by sie wydawalo.

  Z powazaniem. Macko.”

  Szanowny Panie Macieju.
  Tutaj nie ma Pan racji. To tylko potocznie na lekcjach Chemii w szkole podaje się wzór wody H2O. Podobnie nie ma kationu H+, a jest Hydroniowy H3O+ też teoretycznie, bo tylko w temp. prawie 100 st C.
  Woda jako ciecz nie ma wzoru H2O, ale wzór n(H2O), przy czyn n= (do 400, w zależności od temperatury).

  Woda występuje w „niciach splątanych” powstałych w wyniku wytworzenia wiązań wodorowych pomiędzy tlenem, a wodorem drugiej cząsteczki wody. Obrazowo, jest to łańcuch:
  H-O…H-O..H-O itd, gdzie drugi wodór cząsteczki wody należy dorysować pod tlenem.
  Im niższa temperatura (energia kinetyczna cząsteczek) tym ilość wiązań w łańcuchu rośnie, a w lodzie osiąga nawet 400 cząsteczek (przez co lud zwiększa objętość w stosunku do cieczy).
  Pojedyncze cząsteczki wody i jej jonów pojawiają się dopiero blisko temperatury wrzenia.

  Zatem twierdzenie, że woda jako ciecz nie ma struktury – jest błędne.

  Też z poważaniem.

 93. dr TS said

  87.
  oczywiście „lód”, przepraszam za babola 🙂

 94. Boydar said

  Chciałem coś napisać, ale przypomniałem sobie że oprócz genów chachłackich mam jeszcze wstawki chrześcijańsko katolickie. No i nie napisałem. To się nazywa siła charakteru !

 95. Boydar said

  Dziękuję za wsparcie moralne, doktorze. To prawie jak Kalibr w siedzibie ISIS (zakazane w FR).

 96. piwowar said

  Pani G łos Prawdy: Czy Pani zdaje sobie sprawę, co wyrośnie za rok z takiego pieseczka jak na czwartym od góry zdjęciu?

  Milusińskie psiapsiulo (ale tylko dla jednego cżłowieka albo jednej rodziny).

  .https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/61/5d/a3/615da3b8ec1d05b7e439d2fbd63c9da6.jpg

  Żyło z nami coś podobnego tylko ciut mniejsze. Akita amerykańska. Pikuś mu było. Kiedyś przegryzł fajansowy kubek do kawy wzdłuż. Gość chciał sobie kawy nalać, patrzy, a trzyma za ucho tylko połówkę kubka.
  Pikuś nas osierocił trzy miesiące temu.

 97. Boydar said

  W dupę jeża … „to” ma „łapki” jak stołowa noga …

 98. Siggi said

  Koshmar kobiet.
  Nie dziwię się,że Arab trzy razy dziennie modli się m.in.i tak:…”Dzięki ci Allachu ,żeś mnie nie stworzył ani wołem,ani osłem,ani kobietą”.

  Mnię nie jeży ,bom łysy jak kolano.

  http://natemat.pl/176005,pojdzmy-wszyscy-do-wiezienia-projekt-ustawy-aborcyjnej-jezy-wlos-na-glowie

 99. Isia said

  … Panie Piwowarze … dziękuję za miłe słowa …

  … co do tego „pieska” … jak takiego utrzymać na smyczy !!! … moją Carę, mieszańca wilczura z husky, też dużą, ale nie tak wielką, ledwo mogę utrzymać, a jak szarpnie, to już po mnie … wcześniej miałam Sawunię, małego mieszańca, ale z myśliwskim instynktem … urodzona w domu, u mnie, nie znała miasta, a potrafiła, gdy się zgubiła, z jego centrum wrócić do domu (ok.2 km ruchliwych ulic, pełno ludzi) … niestety, 3 lata, jak nie żyje … więc rozumiem Pana … Pikuś ładny był, widziałam zdjęcie, które Pan zamieścił … przepraszam, że ja tak rozpisałam się o psach …

  … Panie Piwowarze … w poprzednich WT (na końcu) były moje wpisy do Pana … jeżeli Pan może, proszę napisać … bardzo ciekawie Pan pisze i ja zawsze z zainteresowaniem czytam, ostatnio o wodzie … pozdrawiam Pana i życzę wszystkiego dobrego …

 100. Isia said

  … Panie Boydarze … też miałam coś napisać … ale … z wrodzonej delikatności poniechałam …

 101. piwowar said

  W dupę jeża … „to” ma „łapki” jak stołowa noga …

  Które „to”? Po prawej, czy po lewej?

 102. piwowar said

  Pani Isiu. Jeśli Pani mieszka we Warszawie, to proszę mi wierzyć, że proces uzdatniania wody jest tam o wiele nowocześniejszy i nawet bardziej higieniczny niż po tej stronie Oceanu. Myślę, że w innych dużych miastach jest podobnie, ale nie ręczę za wszystkie. W Warszawie najpierw wodę się filtruje wstępnie przez piaszczyste dno rzeki, jest to filtr bezystannie odnawiany z prądem rzeki. Potem jest laguna wstępnego osadzania i woda do filtrów Lindleya dochodzi praktycznie bez osadu. Teraz się ślady zanieczyszczeń finalnie strąca glinem, wodę poleruje na filtrach, które nie wymagają nigdy płukania i odkaża ozonem. Były czasy gdy było tak jak w przesmiewczej piosence Koty za płoty: chcesz napełnić woda dzbanek, a tu z kranu cieknie cjanek. To jest już zamierzchła historia. Problemem jest tylko sprawa ałasności wodociągów, Zdaje sie, że większość udziałow ma firma izraelska.

  Tak, może być woda mineralna oszukana, a to właśnie taka doprawiana destylówa, o której była mowa. We Włoszech w sklepie mozna kupić wodę mineralną w proszku. Dodaje się do kranówy i mamy wodę mineralną, w dodatku gazowaną. W samym Rzymie woda studzienna jest świetna w smaku, wodociągowa niezła.

  Najlepiej pić wodę z kranu, jak niepewna, mozna zagotować. Za warszawską wodę ręczę, bo nie ma ani fluoru, anio chloru. Nie wszystkie mineralne są dobre, bo mogą być za twarde, co u kamieniarzy nerkowych może nie być korzystne.

 103. Maćko said

  87 Dr TS – czyta sie ciekawie, móglbym proscic o linki, aby, ewentualnie, sie doksztalcic?
  Z góry dziekuje! ( ZGD )
  Macko

 104. Isia said

  … (97) Panie Piwowarze … dziękuję za odpowiedż …

  … ja z Dolnego Śląska, u mnie chlorują wodę na potęgę … czuć ten chlor, zwłaszcza w herbacie … więc kupuje się wodę (na herbatę a nawet zupę) w sklepie … albo stosuje filtry … chyba, że podpowiedziałby Pan, co najlepiej w tej sytuacji robić, tzn. jak pozbyć się tego chloru … z kolei jak jestem w kieleckiem, to tutaj mankamentem jest twarda woda, nie czuję tu chloru … chyba, że są jakieś inne szkodliwe dla zdrowia „dodatki”, o których nie wiem … co do filtrów (czy podobnych rzeczy) … jakie są najlepsze i czy w ogóle jest to dobre rozwiązanie ? …

 105. Isia said

  … (95) … Panie Boydarze … żeby uściślić … też miałam coś napisać do Pana …

 106. Maćko said

  Szukajac znalazlem: Dalsza rozbudowa tego pentameru prowadzi do powstania trójwymiarowych cyklicznych oktamerów, dekamerów itd…. Struktury przestrzenne, powstające w wodzie w wyniku wiązań wodorowych są tworzone bardzo dynamicznie. !!….Średni czas trwania wiązania wodorowego w wodzie w temperaturze pokojowej wynosi 3×10-12 s (3 ps) co oznacza, że jedne struktury się rozpadają ale natychmiast tworzą się nowe. Formy strukturalne wody utworzone pod działaniem wiązań wodorowych są bardzo bogate. Ich obszerny przegląd wraz ze szczegółowym opisem własności wody można znaleźć na stronie:
  http://www.martin.chaplin.btinternet.co.uk/index.html

  Ze czasteczki wody sie przyciagaja, to fakt, ze tworza TRWALE strukty W TTEMPERATURZE POKOJOWEJ to nieprawda. 😉 .
  Gdyby sie nie przyciagaly to bylby gaz a nie ciecz a nawet gorzej niz gaz…
  ..
  tu ciekawie: http://www.if.pw.edu.pl/~anadam/WykLadySO/SO%20MATERII%2005.html

 107. Maćko said

  a tu jeszcze ciekawiej: http://www.chem.uw.edu.pl/people/AMyslinski/cw3/h2oa.htm
  http://fizyka.net.pl/ciekawostki/ciekawostki_cwz2.html

 108. Siggi said

  http://ciekawe.org/2016/05/09/jesli-twoja-grupa-krwi-ma-wskaznik-rh-nalezysz-do-wyjatkowej-czesci-naszej-populacji/

 109. AniaK said

  Re31:
  „Bo potem nad ranem zapukaja do Waszych drzwi albo się włamią ponure ,w kapeluszach postacie i powiedzą: …pozwolisz z nami.”

  Panie Siggi, marzenie ściętej głowy. Pan Wałęsa trochę pofikał i z mety dostał roczny pobyt w Arłamowie. A tu człowiek haruje jak wół, i nawet na trzy miesiące nie zamkną w Wiśle. ZUS też udaje że nic nie widzi nic nie słyszy. Interesuje się tylko tymi co nadużywają L4. Pracusiów olewają kompletnie. Sanatoria dla leni i nierobów. A o pierdlu przed zimą to można sobie tylko pomarzyć 🙂

 110. Boydar said

  Co to znaczy „trwałe”, kto mówił o trwałych, czy spirala DNA jest „trwała” czy „nietrwała”. Czy coś jest trwałe dopiero wtedy jeśli można tym w durny łeb przyrżnąć że aż zadźwięczy ?

  „Nie ma litości dla pustości !”

 111. AniaK said

  cd.
  Można 24h/dobę wszystkim dookoła mówić że człowiek to nie maszyna – nikt sam się niczego nie domyśli – i zero zrozumienia.

 112. osoba prywatna said

  Re 25
  I wzajemnie.

  Chciałbym móc tak twardo spać.
  .https://www.youtube.com/watch?v=FXsfh0mH8TU
  Koty i woda.
  .https://www.youtube.com/watch?v=rZn2ykLKy-8

 113. osoba prywatna said

  Cytryna.
  .https://www.youtube.com/watch?v=cFU-3qsXs7U
  .https://www.youtube.com/watch?v=Bv2vT665bGI

 114. osoba prywatna said

  I jeszcze trochę zdjęć z tymi… no, kotami.
  http://pitomzy.com/2016/08/kotopost.html
  http://pitomzy.com/2016/08/neveroyatnye-fotografii-meyn-kunov.html

 115. Greg said

  #84.
  Stanley Kubrick też należał do Hollywoodu i nakręcił ,,Oczy szeroko zamknięte”
  Chodzą plotki że ten film ,,pomógł mu umrzeć”
  Z wszystkiego co się ogląda, czyta, słucha trzeba umieć wyciągnąć wnioski. Nie wszyscy to potrafią.
  Podziwiam Kubricka za odwagę.

 116. osoba prywatna said

  Anonymous Polska – #OpLawina – UMOWA CETA i TTIP
  .https://www.youtube.com/watch?v=kVzwEyiuE4c

 117. osoba prywatna said

  Pozostały już tylko 43 kraje, w których nie ma ani jednego amerykańskiego żołnierza. Bazy USA są jak pajęczyna oplatająca cały świat. Amerykańskie wojsko jest obecne na każdym kontynencie – nawet na Antarktydzie. Według raportu Pentagonu z 2007 r., w 39 krajach jest po jednej bazie, w 140 – więcej niż po jednej. Według innego raportu przygotowanego przez Kongres, liczba zagranicznych baz wojskowych USA wynosi 850. Wliczając bazy wewnątrz kraju – całkowita liczba baz wojskowych USA sięga 5300. Jednakże jest wysoce prawdopodobne, że rzeczywista liczba jest jeszcze większa niż oficjalna. Bo liczba tajnych baz USA jest jednym z najlepiej strzeżonych sekretów na świecie. Szacuje się, że w 150 państwach znajduje się co najmniej setka baz USA, a w nich co najmniej półmilionowa amerykańska armia. Jeśli doliczymy personel cywilny oraz krajowych urzędników – uzyskamy 1,8 mln personelu. Nawet na Antarktydzie istnieje baza wojskowa USA (mimo oficjalnej demilitaryzacji tego kontynentu). Jest to, utrzymywana pod płaszczykiem stacji naukowej, baza MacMurdo nad Morzem Rossa. Przeciętnie w roku znajduje się na niej 2200-3000 osób, 85% to personel wojskowy; logistyczno-techniczny. Baza dysponuje dwoma lotniskami, przez co łączność z nią jest zapewniona przez cały rok, wielkimi składami paliwa i czegoś tam jeszcze, elektrownią atomową. Praktycznie jest to nieliche miasteczko (patrz Google maps). Oprócz tego USA utrzymują kilka stacji antarktycznych o cywilnym (naukowym) charakterze, jednak niemal na każdej z nich znajduje się zmagazynowany sprzęt łączności. Ps..Dzwoni zachodnia dziennikarka do rosyjskiego generała: – Jak odróżniacie w Syrii umiarkowanych terrorystów od dżihadystów? – To proste. Mamy amunicję umiarkowaną i zwykłą. – A czym się ta amunicja różni? – Różni się tym, czym umiarkowany terrorysta różni się od zwykłego.
  nadużycie link skomentuj
  kula Lis 66 25.09.2016 15:40:35

 118. Otrzymałem pocztę od Lady Makbet, z której wynika, że Lady Makbet – jak nazywa się po angielsku Unia Europejska – chce nawiązać łączność i Współpracę z naszą królową Ryksą, której ojciec, syn Karola Wielkiego i polski burgrabia Wiednia Henryk V Pobożny, OTRUŁ zjazd familijny Popielidów, który sprzeciwił się awansowi Wojewody Kija z regenta na witezia Popiela II.
  Jednak Zaproszenia do Europy 70 milionów Jezuitów to Lady Makbet i Ryksa by NIE WYMYŚLIŁY, tylko córka Hitlera z KLUCZAMI do jego Skarbca.

 119. re1truth2 said

  Odpowiedź zależy od tego, czy pytanie jest od strony ‚kierowcy’ czy od strony ‚przechodnia’, jaka gospodyni taki pies.

 120. Premizlaus said

  Re 115:
  Czytałem opis tego filmu.
  Nie jest chyba do końca normalny. To prawie pornos, bo wszystko kręci się tam wokół VI przykazania Dekalogu + okultyzm i satanizm, ale możliwe, że reżyser chciał ukazać, że w ten sposób „zabawiają” się fartuszkowi.

  Cóż, zastanowię się i może skuszę obejrzeć sobie ten film z Lambertem. Kilka lat temu leciał w telewizji, z tego co pamiętam, o bardzo późnej porze.

  Czekam również, aż wydany zostanie na DVD „Historia Roja”, chociaż opinie są rozmaite o tym produkcie.

 121. La Reine Toronto said


  Agenda 21.

  dlaczego ludziom odbiera sie wlasnosc….i wies polska ….tez…

 122. La Reine Toronto said

  ad 121: ojejku przepraszam …ciemno i zapomnialam kropki…

 123. piwowar said

  Pani Isiu, już było na początku, że aby zredukować chlor we wodzie, wystarczy j potrzymać w otwartym naczyniu przez jaki czas, a jeśli nam się spieszy, to zagotować.

  Nie tylko chlor śmierdzi chlorem, ale i THM’y, czyli trój chloro metan i pochodne, a także chloramina używana do dezynfekcji i co tam jeszcze.

 124. Boydar said

  Jak Pan odkamienia magistralę, wrrrrrrrr !!!

 125. Julka said

  Te pińset plus dali marketom, bankom, Ukraińcom i nachodżcom i z ostateczności Polakom stanowiącym zadrę w ichniejszej polytyce.. Oto polytyka pisuarów. Po roku rządzenia wobec wyborców mogą chwalić się 500plus. A gdzie Dudy obiecanki, że w ciągu 100dni przywróci obowiązujący od 67 roku wiek emerytalny? Na Ukrainę z zagrabionymi od Polaków podatków poleciał w trymiga nie pytając nikogo z podatników o zgodę tj. okradł nas tak jak okradali nas jego poprzednicy. Ukraińców w Polsce nie liczą, z kapelusza twierdzą że to około 1 milion. Ja zaryzykuję twierdzenie, że jest 5x więcej. Skoro nie prowadzą takich statystyk, to skąd wiedzą? Polaków pracujących na czarno zamierzają ścigać, Ukraińców nie. Oto polytyka „patriotycznego” PiSu. Niei zdają sobie sprawy, że dla Polaków pomniki, świnta patriotyczne, gale i obchody nie mają większego znaczenia. Liczy się rzeczywistość. Dodatkowo zwracam uwagę na „narodowca” Kowalskiego, który za srebrniki sprzedał się Macierewiczowi i razem z pastorem zaciekle krytykującym katolicyzm zajął się promocją owego mninistra nawołującego do wojny z Rosją. Myślę, że sami sobie tłuką wejścia a pieniądze otrzymują z innej strony. Kowalski się całkiem zbłażnił i nie ma żadnych już szans w karierze politycznej. Jak wszyscy się tak sprzedamy, to nie ma widoków na dalsze istnienie Ojczyzny.

 126. AniaK said

  http://fakty.interia.pl/prasa/news-kijowski-dla-rzeczpospolitej-donald-tusk-moze-liczyc-na-kod,nId,2280750#commentsZoneList

  „Jeśli Donald Tusk zechciałby kandydować w wyborach prezydenckich z poparciem wszystkich sił prodemokratycznych, to może na nas liczyć”

  Z pana Tuska taki prodemokrata jak z koziej dupy trąbka. Każdą ważniejszą decyzję konsultował ze społeczeństwem. Nawet swoje prywatne cotygodniowe kursy weekendowe na nasz koszt nie mogłyby się odbyć bez naszej zgody. O błyskawicznym wydłużaniu wieku emerytalnego bez żadnych ulg związanych z wiekiem Polacy wprost marzyli po nocach. Ten pan Kijowski jest chyba głupszy niż konstytucja przewiduje. Kto to widział takie pośmiewisko robić z siebie na stare lata.

 127. Isia said

  Panie Piwowarze …

  … rzecz w tym, że, nawet po ugotowaniu wody … dalej czuć ją chlorem …

 128. AniaK said

  Następny prodemokrata

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Lech-Walesa-wymusimy-referendum-albo-wczesniej-wymusimy-nawrocenie-PiS-Potrzebuje-tylko-2-mln-na-demonstracji,wid,18516986,wiadomosc.html?ticaid=117cc5

  W kraju gdzie prymitywnego elektryka wybiera się na prezydenta demokracja musi działać bez zarzutu. Teraz to się obudziło. Można być głąbem z polskiego, można być głąbem z matematyki………ale żeby nie wiedzieć o co się walczyło to trzeba być kretynem do trzeciej potęgi.

 129. Boydar said

  A co się Pani Ania tak dziwi; ciągle przychodziły jakieś pilne telegramy, całe sterty. Jak nie z Brukseli to z Waszyngtonu, jak nie z Waszyngtonu to z Berlina albo i nawet samego Londynu, w końcu każdy by się pogubił.

 130. piwowar said

  Jak po ugotowaniu smierdzi, to znaczy że to THM. Może jeszcze bardziej smierdzieć po ugotowaniu.

  Magistrale odkamienia się zmniejszając zawartość wodorotlenków w wodzie poprzez zmniejszenie dawkowania wody wapiennej. Gdy już sie odkamieni, to trzeba wrócić do poprzedniego dawkowania, żeby woda nie zeżarła rur.

 131. Boydar said

  A z Moskwy przyszedł tylko jeden – „хuй tiebie в żopu STOP sobirajem igruszki STOP jeszczio budzietie płakat’ STOP

 132. Boydar said

  Ha ! A jeśli nikt nic nie dodaje, bo leci jak jest, to trudno będzie zmniejszyć 🙂 Ale dziękuję.

 133. matirani said

  https://www.rt.com/news/360561-sweden-no-go-zones/
  Już 55 stref do których policja szweska nie może wejść z obawy przed imigrantami. ..

 134. piwowar said

  O, w domowej instalacji to robi się troche inaczej. Tu to nie pamiętam dozowania, więc nie chce dawać porad, żeby przypadkiem rury nie rozpuścić razem z kamieniem.

 135. piwowar said

  Bo imigranci, pani Mati to narzędzie władz użyte przeciw homoplanktonowi. Wszystko pod kontrolą.

 136. AniaK said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Magdalena-Ogorek-KOD-zmierza-do-obalenia-legalnego-rzadu,wid,18518455,wiadomosc.html?ticaid=117cc5&_ticrsn=5

  Moim zdaniem KOD jest potrzebny i byłby OK, gdyby miał inne autorytety. Nasi byli prezydenci z wodzirejem KIjowskim to jakaś porażka. Do obalenia rządu to zmierza nie tyle KOD co opozycja antyrządowa. Kto się raz dorwie do koryta ponoć nie popuści.

 137. AniaK said

  Ja myślę, że ta V kolumna KOD-u z wątpliwymi autorytetami nie tyle jest niebezpieczna dla rządu – swój ze swoim jak trzeba zawsze się dogada – co dla KOD-u. Oni może chcą ośmieszyć i rozwalić KOD.

 138. Isia said

  (123,130) Panie Piwowarze … dziękuję …

  … w w uzupełnieniu … oczywiście, czytałam wcześniejsze Pana wpisy o wodzie … moje pytania (chyba niezbyt precyzyjne) odnosiły się do wody, którą, nawet po ugotowaniu, dalej czuć chlorem … czy jest na to jakaś rada ? … rozumiem, że stosowanie THM-ów do odkażania wody … oznacza, że mamy mocno zanieczyszczoną wodę …

 139. AniaK said

  Re31:
  „Bo potem nad ranem zapukaja do Waszych drzwi albo się włamią ponure ,w kapeluszach postacie i powiedzą: …pozwolisz z nami.”

  Jak oni mi wyważą drzwi pod moją nieobecność to nie ręczę za siebie. Kamery na wszelki wypadek są w pogotowiu wewnątrz i na zewnątrz 🙂

 140. AniaK said

  Policja i Straż Miejska powiadomiona. Monitoring też działa bez zarzutu 🙂

 141. Maćko said

  Pikosekunda, to ile razu krótszy okres czasu niz trwanie lancucha DNA? Nie wspominajac juz o tym, ze DNA w zasadzie pozostaje identyczne przez dluuuuuugiiiiiii okres czasu.

  „”Średni czas trwania wiązania wodorowego w wodzie w temperaturze pokojowej wynosi 3×10-12 s (3 ps) co oznacza, że jedne struktury się rozpadają ale natychmiast tworzą się nowe.””

  Woda nie ma struktury. To ciecz. Kropka.

  Sztuka nie musi dowdzic, filozofia tez nie, wiec kazdy artysta moze sobie malowac struktury wody jakie mu sie podoba a kazdy filozof wypowiedac idee ogólne wedlug swego upodobania.

  Tylko niech nie buduja zamków na wodzie bez zapoznania sie z hydrostatyka i hydrodynamika 😉 na poczatek.

 142. Maciuś said

  Na zdjeciu Gajowy zapodał przystawkę z krewetką. Co za syfilis, błe…. tfu….

  Nie zna się Pan 🙂
  Admin

 143. piwowar said

  Nie, nie, pani Isiu. Do odkażania wody nie stowuje się THM’ów. THM’y o szkodliwy produkt uboczny reakcji zanieczyszczeń organicznych z chlorem. Chloraminy tez sie nie używa do odkażania wody, ale do mycia utensylii restauracyjnych i potem należy je dobrze wypłukać. Aby zredukować wystepowanie THMów trzeba zmniejszyć dozowanie chloru. Ale za mało chloru tez niedobrze. To jest troche jak balansowanie na linie, ale właśnie od tego siedzą w ramolatorium takie zgredy jak piszący te słowa i się drapią w czaszkę co tu kuchnia olek z tym fantem zrobić.

 144. Bożydar said

  http://jestemkatolem.pl/2167/szwajcaria-premier-turcji-islam-zatriumfowal-nad-krzyzem-chrystusa-w-europie/

 145. NICK said

  P. Maćko. (141).
  „Nie wspominajac juz o tym, ze DNA w zasadzie pozostaje identyczne przez dluuuuuugiiiiiii okres czasu.”
  Nie sądzę.
  Np. taka muszka owocowa, podobnie kukurydza (…).

  Tagi: zmienność genetyczna, mutacje, transkrypcje (…).

  Drobne, pozornie bez znaczenia, zmiany kodu genetycznego?
  Powstają ciągle i wciąż.
  A zwłaszcza gdy je rozpatrywać paralelnie do struktury wody.
  A to jest część żywego i złożonego organizmu.

  [Nowotwory gołym ‚okiem bez szkiełka’ to tylko bardzo nieliczne przykłady. Nieznaczące. Pomińmy!]

  P.S. Panta tei.
  Sorki: rei.
  A Pan?

 146. Boydar said

  Do picia ciepłej wódki i zadawania się z zimnymi kobietami można jeszcze spokojnie dorzucić słuchanie Pana Maćko.

 147. Maćko said

  145 Nick – Sa prawdy absolutne oraz sa inne, tez 100% prawdy, ale wzgledne.

  Pikosekunda (ps) – jednostka czasu w układzie SI równa jednej bilionowej sekundy

  1 ps = 10−12 s.

  … jak sie zmieni DNA w ciagu 3 pikosekund?
  Wcale.

  Omawiane struktury w wodzie trwaja srednio 3 pikosekundy…. czyli:
  Woda, w temperaturze pokojowej, jest ciecza i nie ma ani struktury ani pamieci. Kropka.
  ***
  Widzi pan wzglednosc? Pan dozyje do 100 lat ale w tym czasie Slonce sie nie zestarzeje w zaden sposób wymierny.
  Woda w temperaturze pokojowej, nie ma struktury która mozna by w jakikolwiek praktyczny sposób wykorzystac.

  ***********

  Woda smierdzaca chlorem – poniewaz smród pozostaje wiec praktycznym rozwiazaniem otrzymywania smacznej i zdrowejwody do picia jest uzywanie filtrów weglowych.
  Kto lubi smak herbaty, kawy, limonady czy lodu do czegokolwiek, to tylko zyska na filtrowaniu wody weglem i moze jeszcze jakims filtrem mechanicznym, bo w wodociagach poza czysta woda bywaja i zanieczyszczenia pojawiajace sie z róznym powodów o których wodziarzom sie nie snilo.
  Filterek na kran, na dzbanek czy na cala siec jest jak najbardziej przydatny jelsi sie szuka jakosci i przyjemnosci.
  ***

  Ktos myl sie w deszczówce? Takiej daleko od fabryk, gdzie na wsi… wlosy sie robia aksamitne…

 148. NICK said

  Zda się, że to nie do mnie. (147). P. Maćko.
  Zwłaszcza, że wyraźnie stało:”Nie wspominajac juz o tym, ze DNA w zasadzie pozostaje identyczne przez dluuuuuugiiiiiii okres czasu.”.
  Dobrze. Zostawmy ten temat. Skoro tak.

 149. Boydar said

  „… jest cieczą i nie ma ani struktury ani pamięci. Kropka …” wyrzekł finalną sentencję Maćko ocierając pot z czoła.

  (fragment powieści SF-multi-kulti-SC)

  A my, katolicy, całkiem spokojnie damy się pokropić święconą, podlejemy grządki piramidkową, zaparzymy herbatę taka ledwie przegotowaną a jak będziemy w Starym Sączu to nie zapomnimy o św. Kindze. A wy poczytajcie sobie do poduszki Misznę, albo i Gemarę.

 150. matirani said

  A tymczasem w Chinach:
  http://news.xinhuanet.com/english/2016-09/26/c_135714864.htm

  The Belt and Road Initiative refers to the Silk Road Economic Belt and the 21st-Century Maritime Silk Road initiative proposed by Chinese President Xi Jinping in 2013. The initiative brings together countries in Asia, Europe and even Africa via overland and maritime networks.

  He Lifeng, deputy head of the National Development and Reform Commission, said that in the three years since the launch of the initiative, over 30 countries have signed cooperation agreements with China on the matter.

 151. Ehze said

  Re 75, Glos Prawdy:

  Nie tylko telefony ale minuta 23:15-17:
  KOGO ONA TAM pozdrawia? I NA KOGO wskazuje?
  Ciekawe, ze az tak to sknocili!

 152. Siggi said

  Oj! Musi On uważać,żeby Mu się coś nie przydarzyło.
  Teraz jest taka praktyka na niepokornych.Daleko nie szukać .

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz%2Fprezydent-filipin-chce-sojuszy-z-chinami-i-rosja

 153. Siggi said

  Życiorys dr hab.Tatiana Anodina(ur.1939-Leningrad)
  Z Wikipedii:…
  Córka pilota wojskowego[3], absolwentka Politechniki Lwowskiej z tytułem inżyniera konstruktora, wieloletni pracownik Ministerstwa Lotnictwa Cywilnego ZSRR[4], gdzie m.in. pełniła funkcję naczelnika Głównego Zarządu Wsparcia Elektroradiotechnicznego i Środków Łączności[5]. Mniejszościowa akcjonariuszka linii lotniczych Transaero, założonych przez jej syna, Aleksandra Pleszakowa (ok. 4 proc. akcji)[2]. Generalnym dyrektorem Transaero, w 2010 drugiej co do wielkości linii lotniczej na terenie Rosji[6], jest od 2001 jej synowa Olga Pleszakowa, pierwsza kobieta w Rosji zarządzająca linią lotniczą.
  Po katastrofie polskiego Tu-154 w Smoleńsku, decyzją premiera Rosji Władimira Putina, Tatjana Anodina została 10 kwietnia 2010 jednym z wiceprzewodniczących specjalnej rosyjskiej komisji rządowej do zbadania przyczyn katastrofy (wraz z pierwszym wicepremierem Rosji Siergiejem Iwanowem oraz ministrem ds. sytuacji nadzwyczajnych gen. Siergiejem Szojgu)[7].
  Mężem Tatjany Anodiny był Piotr Pleszakow (1922–1987), radziecki minister łączności, generał. W latach 90. XX wieku blisko związana z rosyjskim politykiem Jewgienijem Primakowem[4] (w niektórych źródłach pojawia się informacja, jakoby w 1992 Anodina została jego żoną). Ma syna Aleksandra i wnuczkę[8].
  Według jednych źródeł Tatjana Anodina posiada stopień – tytuł generalski bądź odpowiadający generalskiemu w lotnictwie cywilnym[5], według innych tytuł ten wymyślili chcący się przypochlebić Anodinie rosyjscy dziennikarze, co zostało podchwycone przez niektóre polskie media[9] i było wielokrotnie powtarzane przez polskich dziennikarzy i polityków. Niektóre źródła podają, że posiadała 14. kategorię w tabeli rang Ministerstwa Lotnictwa Cywilnego ZSRR, odpowiadającą stopniowi wojskowemu generała broni[5].
  ——
  Jak będzie trzeba,to T.Anodina po polsku wyjaśni podkomisji z W-wy.

  Katastrofa smoleńska: poszukiwać należy na etapie przygotowań do lotu

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/opinie/20160926/3948682/katastrofa-smolenska-etap-przygotowan.html

 154. piwowar said

  Ktos myl sie w deszczówce? Takiej daleko od fabryk, gdzie na wsi… wlosy sie robia aksamitne…

  wlosy sie robia aksamitne…

  W której kieszeni Cyrankiewicz nosi grzebień?

 155. Siggi said

  Przeklęta gnida dworska,tylko mu szybko jaja na sucho ogolić czemś tępym,posmarowć tawotem albo Lux-10.
  ———-

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fposel-pis-grozi-liderowi-polakow-na-litwie

 156. Siggi said

  Michał Mazur: Masakra w Deir Ezzor jako plan amerykańskiego Departamentu Obrony

  23 września 2016 20:29

  http://xportal.pl/?p=26900&utm_campaign=shareaholic&utm_medium=facebook&utm_source=socialnetwork

 157. piwowar said

  E, tam zaraz ogolić. Oni są dobrzy jak sie czuja pewnie. A postraszyć dobrze to sie….. przestanie wymądrzać.

  Panie pośle, niech się pan wkrótce spodziewa wizyty mojego przyjaciela. Nazywa się Gienadij i ma panu coś ważnego do przekazania. Przyjdzie o nietypowej porze, bo wie, że w ciągu dnia pan jest zajęty… i tak dalsze.

 158. Greg said

  Ku…….mać. To jego 2-gie przegięcie!
  Tfu….Splunąć w twarz, spadła maska PO-słowi!

 159. Siggi said

  lp.154 Piwowar.
  ———–
  W środkowej kieszeni.
  On potem już na emeryturze łba nie golił ,tak jak ja teraz.Widziałem foto w Przekroju.
  Grzebień miał ,nawet z kości słoniowej I czesał bują czuprynę Ninie,jak ona siedziała Mu między … itd.itd.itd.
  Yes?

 160. Siggi said

  Podobno zaczyna w NRD brakować w sklepach … skarpetek.

  http://rekinfinansow.pl/deutsche-bank-bankructwo/

 161. Greg said

  Panie Siggi
  Zostają zawsze onuce lub welonki!

 162. osoba prywatna said

  Mroczne Katharsis
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=43448

 163. osoba prywatna said

  Moment wybuchu zarejestrowała kamera umieszczona na wysokości pierwszego pierwsza i skierowana na chodnik i wejścia do znajdujących się przy ulicy sklepów. Na nagraniu widać zwyczajny budapesztański ruch uliczny. W pewnym momencie w dole kadru pojawia się dwuosobowy patrol policji. Funkcjonariusze ubrani w mundury i kamizelki odblaskowe spokojnie przemieszczają się wzdłuż budynku. W chwili gdy niemal znikają za kadru dochodzi do eksplozji. Policjanci upadają na ziemię a przechodnie uciekają w panice. //Film przeznaczony dla osób dorosłych//

  Przypomnijmy, że węgierska policja potwierdziła, że wybuch był zamachem skierowanym przeciwko policjantom. Policjantka w wieku 23 lat i 26-letni policjant zostali ciężko ranni i przeszli poważne operacje.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/moment-wybuchu-w-budapeszcie-uchwycony-przez-kamery-video

 164. osoba prywatna said

  W Meksyku gangi polują na katolickich księży – w ciągu tygodnia zastrzelono trzech kapłanów
  http://prawy.pl/37826-w-meksyku-gangi-poluja-na-katolickich-ksiezy-w-ciagu-tygodnia-zastrzelono-trzech-kaplanow/

 165. osoba prywatna said

  SMARZOWSKIEGO UKARANO ZA ZNAKOMITY „WOŁYŃ”
  http://prawy.pl/37772-smarzowskiego-ukarano-za-znakomity-wolyn/

 166. Greg said

  #164
  Czyli co?
  Masoni w akcji!
  Walka będzie do końca świata!
  Wszystko dopiero przed nami.
  Jest Pan przygotowany?

 167. AniaK said

  To nasz Pan Gajowy w sanatorium się byczy. Teraz dopiero doczytałam. To i mną ZUS może niedługo się zainteresuje. Zabiegów dużo?

 168. Asyria said

  https://adnovumteam.wordpress.com/2016/09/25/syria-362-dzien-sprzatania-swiata/
  .https://pp.vk.me/c604320/v604320314/2cd7c/XMQctoAAmgY.jpg – Aleppo w czasach gdy nie dotarła tam „amerykańska demokracja”…
  Filmy i informacje od terrorystów – aby nie było, że informacje są jednostronne!
  Kalifat Europa
  Angela M. chce „wysiedlić” przybyłych do Europy kolonistów. Wtóruje jej Prezydent Orban proponując albo wysłać ich na jakąś wyspę albo do Libii – np. Wolin

 169. Asyria said

  https://adnovumteam.wordpress.com/2016/09/26/syria-363-dzien-sprzatania-swiata/
  Kalifat Europa
  Francuzi protestują przeciwko budowie obozu dla kolonistów.

 170. Isia said

  … (143) Panie Piwowarze … jeszcze raz dziękuję …

  … jestem osobą niekompetentną w tych sprawach i polegam tu na pańskiej fachowej wiedzy … dzięki Panu wielu ciekawych rzeczy się dowiedziałam … nie tylko o wodzie (pamiętam Pana wykłady o, mówić ogólnie, mleczarstwie … zwłaszcza to zalecenie picia maślanki przed egzaminami … jeśli dobrze pamiętam) … wracając do tematu … wynika z tego, że u mnie woda jest mocno chlorowana, ze wszystkimi tego konsekwencjami … Pan Maćko (147) sugeruje stosowanie filtrów węglowych, jako remedium na taką wodę … bo chyba nic więcej nie da się zrobić … pozdrawiam z uśmiechem 🙂 …

 171. piwowar said

  U nas sie po prostu dodaje węgiel aktywny do wody, wtedy sie usuwa te organiczne świństwa, które z chlorem tworzą THM’y i inne zanieczyszczenia też usuwa. Węgiel pozostaje na filtrach. Dziś go daje się 7 ppm, co jest raczej dużo.

 172. piwowar said

  Grzebień miał ,nawet z kości słoniowej I czesał bują czuprynę Ninie

  Ninie to też bym czesał. Jak była młoda to była niekulawa.

  Ale podobnież i Irence czesał tam coś.

 173. NICK said

  Szukałem, szukałem i znalazłem. Mam na ‚winylu’.
  Dajcie dzieciom do posłuchania. Pierwej sami posłuchajcie:
  „https://www.bing.com/videos/search?q=bajka+o+czerwonym+kapturku+youtube+muza&&view=detail&mid=F4C341647A88B9A97CC4F4C341647A88B9A97CC4&FORM=VRDGAR”

 174. NICK said

  https://www.bing.com/videos/search?q=bajka+o+czerwonym+kapturku+youtube+muza&&view=detail&mid=F4C341647A88B9A97CC4F4C341647A88B9A97CC4&FORM=VRDGAR

 175. Bodzio said

  ad 168 @Asyria
  Angela M. chce „wysiedlić” przybyłych do Europy kolonistów.
  Chcieć nic ją nie kosztuje, za to w ten cwany sposób zblatuje sobie Orbana. Niech Pan zgadnie, przeciw komu?
  A „uchodźcy” zostaną, tak czy inaczej.

 176. Głos Prawdy said

  96. na razie nie udało mi się zobaczyc takiego pieska tylko dużego.

 177. revers said

  Oznajmiam wszem i wobec !

  To Antoni Macierewicz jest wrogiem Narodu Polskiego , a nie Rosja

  Łódź, dnia 19 września 2016 r. komandos kpt. Michał Jarzyński

  https://cont.ws/post/376479?_utl_t=fb

 178. NICK said

  A Pan Gajowy to znowu musi?
  Wszędzie występować? (174).
  To tak na dobranoc.

  To byli Grimm i Brzechwa.
  Jak długo to przetrwa?

  Wysłuchać uważnie, proszę.
  A przesłanie ‚bajki’ zrozumieć. I, zapamiętać.
  „Bajka” promowana za ‚socjalizmu’.
  Dobranoc.

 179. wspaniałe stulecie said

  Dla Pana Maćka i towarzyszy, aby nie se nie nudzili na W.T.:
  .http://www.nature.com/ncomms/articles – 474 strony <———— a na każdej stronie, prawie, 25 artykułów
  oraz Regional websites

  Natureasia
  Nature China (International site)
  Nature India
  Nature Japan
  Nature Korea
  Nature Middle East
  No to do roboty. Pozdrawiam

 180. Boydar said

  Okrrrropne … (178)

  Dzielny ten nasz Pan Gajowy, bardzo dzielny.

 181. NICK said

  Aaa. Lektorzy znani? (174).
  No chyba. Poza głosem P. Gajowego… .
  „pobiegnę na wzgórek a las, mi gra”.

 182. BE DEUTSCH!

  .https://www.youtube.com/watch?v=HMQkV5cTuoY&feature=youtu.be

 183. JO said

  +++
  .https://gajowka.files.wordpress.com/2016/09/pielgrzymka-brw-polska-2016-286.jpg
  +++

  https://polakortodoks.wordpress.com/2016/09/26/apostolska-pielgrzymka-cz-5-sladami-sw-wojciecha-biskupa-r-williamsona-do-polski-roku-panskiego-2016-przeslania-informacje/

 184. .zsieci said

  „Woda ciągle intrygowała naukowców swoimi anomalnymi właściwościami. W końcu na granicy XXI wieku główna tajemnica wody została wyjaśniona. Okazało się, że woda składa się z supermolekuł, tzw. klastrów lub komórek charakteryzujących się molekularną heksagonalną strukturą. Struktura ta zmienia się, jeśli na wodę będziemy oddziaływać w różnorodny sposób – chemicznie, elektromagnetycznie, mechanicznie i …informacyjnie. Pod wpływem takich działań molekuły potrafią przebudowywać się i w taki sposób zapamiętywać każdą informacje. Fenomen pamięci strukturalnej pozwala wodzie wchłonąć w siebie, przechowywać i wymieniać się z otaczającym środowiskiem danymi, których nośnikiem są barwy, myśli, muzyka, modlitwy lub zwykłe słowo. Wygląda w takim razie na to, że każda żywa komórka zawiera wszelką informację o całym organizmie, każda molekuła wody potrafi wchłonąć w siebie informację o całym planetarnym systemie.” (prof. Paweł Goskow, „Mir wody”, http://www.eko.co.ua).

  http://www.eioba.pl/a/33nl/co-wykazaly-doswiadczenia-masaru-emoto-i-nie-tylko-jego

 185. JO said

  +++
  .https://gajowka.files.wordpress.com/2016/09/pielgrzymka-brw-polska-2016-253.jpg
  +++
  https://gajowka.wordpress.com/2016/09/26/apostolska-pielgrzymka-cz-5-sladami-sw-wojciecha-biskupa-r-williamsona-do-polski-roku-panskiego-2016-przeslania-informacje/

 186. Boydar said

  „… ojej, po co tyle hałasu …” (12’41”) najbardziej mi się podoba. Jak bym rabina usłyszał.

 187. Boydar said

  @ Pan Zsieci (184)

  Czy Pan nie rozumie po polsku ? „… Woda nie ma struktury. To ciecz. Kropka …” !

 188. Boydar said

  Idę spać, gdyby Pan Gajowy znalazł nieco samozaparcia po wyczerpujących zabiegach, niechby wystawił mi zaświadczenie, że nie mam w Gajówce wheel’a. To tak na użytek Pana Asyrii (14). Dobranoc Państwu.

 189. Jan said

  Społeczeństwo Polak-Ekumenista czyli kolejni pomyleńcy z dobrymi intencjami

  Tak czy siak, dla „Społeczeństwa Polak-Ortodoks” pasuje bardziej nazwa „Społeczeństwo Polak-Ekumenista”, a w każdym bądź razie nie ma w nim miejsca dla katolików

  https://pelagiusasturiensis.wordpress.com/2016/09/24/polak-ekumenista/

  ——
  Nie rozumiem – admin

 190. SAP said

  Pieśń Rycerzy Bolesława Krzywoustego

  Nasze dziady swoje ziemie
  o pierś morza opierali,
  nasze ojce swoje plemię
  wrogom pod miecz oddawali.

  Nasze dziady swoje miecze
  obmywali w oceanach,
  a my ojców swoich winy
  obmywamy w swoich ranach.

  .https://www.youtube.com/watch?v=H3ZUvURpwEU

  i lekcja polskiego na przykładzie Pieśni rycerzy Bolesława Krzywoustego
  .https://www.youtube.com/watch?v=HiWoxfDYXdc

 191. Maćko said

  179. wspaniałe stulecie !!!
  Rzeczywiscie wspaniale 100 lecie mamy, tyle by sie chcialo przeczytac! Uszanowania.

 192. Maćko said

  184 Zsieci.
  ALE BZDURY!!! Whahahahaha!!! Dowcip miesiaca. W jednej molekule tyle informacji… zaprawde natchniony ten debil co to napisal… pelne dowody sa na http://www.zaioba.pl/3n/atoidi.htm

 193. Polski, 2-godzinny wywiad z Davidem Duke’m za pośrednictwem skype’a (polskie napisy do włączenia w prawym dolnym rogu)

 194. revers said

  na dobranoc o zyd-uludnym okienku na swiat w mas mediach na codzien w wykonaniu 6 korporacji bedacych wlasnoscia wiadomej gminy.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/szesc-chazarskich-korporacji-kontroluje-96-swiatowych-mainstreamowych-mediow-2016-09

 195. UCIECZKA JÓZEFA ŚWIATŁY – Dlaczego kat z bezpieki zdradził swoich mocodawców. WIELKA UCIECZKA kata z bezpieki, Super HISTORIA, Super-Express, 26 IX 2016, Wkładka.

  Bydlak boi się podpisać sygnując tylko jakimś monogramem „MO”, ale odpowiedzialność bierze redakcja SE. To jest Wersja szefa Józefa Światły i X Departamentu MBP Anatola Fejgina – Kozła Ofiarnego afery Światły.
  Fejgin tworząc tą wersję Ucieczki Światły OBWINIAŁ Prezydenta Bolesława Bieruta, który jakoby WYSŁAŁ Światłę do Berlina, gdy nic takiego nie było i BYĆ NIE MOGŁO. Światło, jako pełnomocnik Sierowa w Polsce TERRORYZOWAŁ z pełnomocnikiem Berii Bermanem Bieruta, który się ich Bał, Nienawidził i PILNOWAŁ.
  Światło miał Najlepsze Archiwum Polityczne w Polsce, którego BALI SIĘ WSZYSCY, a Uciekając zabrał ze sobą DWA NESESERY Najważniejszych Dokumentów Państwowych. Gdyby Światło pojechał do Berlina to miałby Eskorty NKWD i Stasi, które by najpierw PRZESZUKAŁY jego bagaż i Dokumenty skonfiskowały a poza tym NIE WPUŚCIŁY do Berlina Francuskiego.
  Jest więc pytanie, GDZIE SĄ TE DOKUEMNTY? bo nie u Amerykanów. Fundacja Lecha Wałęsy zwrócił się do Amerykanów o przekazanie jej kopii Dokumentów Józefa Światły, na co strona amerykańska Nie Raczyła Odpowiedzieć. Pisarz polityczny Kazimierz Brandys mówił, że Ucieczka Józefa Światły była NAJWAŻNIEJSZYM WYDARZENIEM POLSKI LUDOWEJ – Bo Tej Rany Już Się Zaleczyć Nie Dało. Pławiący się we krwi Szpiegów Amerykańskich, Wampir Ideologicznego Komunizmu okazał się AMERYKANINEM.
  Tak, Amerykaninem, bo zapytany przez Amerykanów o Narodowość odpowiedział: CZUJĘ SIĘ AMERYKANINEM – co brzmi jak Paszport Adolfa Hitlera: Pochodzenie ŻYDOWSKIE, Narodowość ŻYDOWSKA, Kapitał KRYMINALNY. Światło nie mógł zadeklarować Narodowości Polskiej, gdyż to spowodowałoby interwencję dyplomatyczną, jak z Genrykiem Jagodą, czy żydowskiej lub Izraelskiej, gdyż odmówiono mu tam praw obywatelskich i uchodźczych.
  Uciekł z Generałem Frey-Bieleckim do Izraela na testowanym przez Freya, Migu-KOREA. Frey został Marszałkiem lotnictwa izraelskiego a Światłe zabrano Dwa Nesesery Dokumentów i pokazano drogę Od Siebie. Wobec tego umówił się z Fejginem w Berlinie Francuskim, ale aby nie zostać porwanym przez Stasi to od razu zgłosił się do Komendantury Amerykańskiej, co nagłośniono jako UCIECZKĘ ŚWIATŁY. Amerykanie ZABRALI Izraelczykom Miga-KOREA, co ogłosili jako Kupienie od Rumunów, ale to chyba dlatego, że Frey jako as Krasnowo Lota miał w ankiecie Narodowość RUMUŃSKĄ.
  Ucieczka Światły była SKUTKIEM walki Marszałka Żukowa z marszałkiem żandarmerii Ławrentym Berią. W otoczeniu Żukowa stwierdzono, że NAJSŁABSZYM ogniwem systemu Beriowskiego jest Józef Światło, toteż Marszałek Rokossowski atakował Światłę BIJĄC GO buławą marszałkowską, a ponieważ Wiadomo Było, że ze Światłą upadnie Frey-Bielecki, który Wiedział, że Izrael potrzebuje Marszałka Lotnictwa, to namówił Światłę do Podleczenia Ran w Izraelu.
  Major II NSZ i Pułkownik III NSZ z funkcją generalską Witold Szpatowicz mówił mi, że gdy konfrontowano go w Norymberdze ze Światła to oficerowie amerykańscy zachowywali się tak Pazernie, jakby chodziło o NAJWAŻNIEJSZĄ RZECZ DLA USA ??? Zraził się do nich i przestrzegał mnie przed nimi. – Otóż Amerykanie chcieli zweryfikować izraelską Wersję, że to Józef Światło ZAMORDOWAŁ STALINA.
  Stalina zamordował jednak Freyem-Bieleckim i Józefem Światłą mój dziadek.

 196. Isia said

  … (55) Panie Greg …

  … miło być docenionym … jednakże czuję się trochę niezręcznie … bowiem, jako przedstawicielka płci pięknej … nie chcę, w żadnym razie, rywalizować tu z Panami … byłoby to wbrew kobiecej naturze a i niezbyt mądre … to raczej ja uczę się, czytając komentarze Panów, dot. różnych dziedzin wiedzy … przy okazji pozdrawiam naszych wspaniałych Panów … 🙂 …
  … a tak po cichutku i na marginesie … nie mogło mi umknąć, że … Pan B. przeprasza Pana, za wypowiedż skierowaną … do mnie … ale, choć pośrednio … czuję się także przeproszona … 🙂 …

 197. Bronisław said

  Re:196. Ja również z wielkim zainteresowaniem zapoznaję się wypowiedziami Pani, Pani Isiu i gratuluję tak trawnych i merytorycznych opinii! Bardzo serdecznie pozdrawiam Panią Isiu oraz życzę zachowania przez Panią pięknej urody
  i zdrowia, a także dalszej owocnej pracy dla pomyślności Polski – Królestwa Matki Bożej Maryji oraz Jej Syna Jezusa Chrystusa!!!

 198. Siggi said

  Coraz więcej analityków sugeruje, że nadchodzi globalna wojna atomowa

  Wiele wskazuje na to, że nadchodzący październik, może przynieść wielkie zmiany na Ziemi. Wchodzimy w okres, który może się zakończyć nawet globalnym konfliktem atomowym i zniszczeniami na niewyobrażalną skalę. Wszystko to wywołać może gasnące Imperium Amerykańskie, a dojść do tego może zanim dojdzie do rozstrzygnięć w listopadowych wyborach prezydenckich.
  Coraz więcej osób zwraca uwagę, że sytuacja międzynarodowa jaka obecnie wytworzyła się na świecie nie sprzyja dalszemu utrzymaniu pokoju. Możemy mieć tylko nadzieje, że nie wykluje się z tego jakaś paskudna wojna z wykorzystaniem broni jądrowej i duża część populacji może zostać zabita.
  Okoliczności wskazujące na to, że ktoś może chcieć tego dokonać jest aż nadto. Eksperci wskazują, że głównym wskaźnikiem dążenia do wojny jest kolosalne zadłużenie większości państw. Adolf Hitler też rozpoczął wojenną pożogę po to aby nie spłacać długów i już w 1940 roku III Rzesza ogłosiłaby niewypłacalność. Teraz jej rolę przejęło Imperium Amerykańskie.
  Jest to najpotężniejsze państwo świata o budżecie wojskowym przewyższającym 26 kolejnych państw z czego większość to i tak sojusznicy USA. Jak grzmi nasza propaganda, inni też się zbroją. Duże sumy na armię zaczyna przeznaczać Rosja oraz Chiny. Kraje te będące naturalnymi wrogami USA, pretendując do roli światowych mocarstw, są narażone na uderzenie Imperium Amerykańskiego, które nie będzie chciało czekać na to, aż ich konkurenci uzbroją się bardziej czyniąc tę przyszłą wojnę trudniejszą do wygrania.
  Jednak najbardziej ryzykowny miesiąc w historii świata – jakim może się okazać październik – jest tak groźny głównie z powodu zagrożenia układu władzy w USA. Od pretendenta do zwycięstwa w wyborach prezydenckich, Donalda Trumpa, dystansują się nie tylko szczerze nienawidzący go amerykańscy lewacy, ale też spora cześć establishmentu popierającej go rzekomo Partii Republikańskiej.
  Oznacza to, że kliki rządzące dotychczas w USA, zwierają szyki i mogą się dopuścić wielu niegodziwości byle tylko zapewnić dobry biznes swoim mocodawcom i brak rozliczenia przed wymiarem sprawiedliwości, dla nich samych. Niektóre wpływowe kręgi w USA mogą uważać, że wywołanie wojny światowej to jedyna szansa, aby utrzymać status quo i nie dopuścić do wyboru na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych człowieka nie z ich środowiska, czyli Donalda Trumpa.
  Nie wolno zapominać, że o wojnie opowiadał już w 2011 roku, ówczesny polski minister finansów, Jacek Vincent Rostowski. Powiązany z George’m Sorosem polityk straszył wtedy, że może dojść do wielkiej wojny, która wyzeruje zbankrutowane kraje. Poza tym wojna to okazja do wprowadzenia nowego porządku po jej zakończeniu i można narzucić głębokie zmiany społeczne, które zostaną chętnie zaakceptowane przez umęczone narody.
  A co może się przy okazji stać z Polską? Niestety teraz jesteśmy pierwszym przyczółkiem amerykańskim z elementami tarczy antyrakietowej, która może być wykorzystana ofensywnie. Oczywiste jest zatem, że Polska stanie się celem ataku atomowego. Jest to zresztą najbardziej prawdopodobny scenariusz, stale ćwiczony przez armię rosyjską i białoruską. Nie wiadomo tylko ile ładunków spadnie na nasz kraj. Czy będzie to atak na Warszawę czy na Redzikowo, koło Słupska gdzie znajduje się amerykańska instalacja.
  Źródło: zmianynaziemi.pl
  http://alexjones.pl/aj/aj-swiat/aj-polityka-na-swiecie/item/95794-coraz-wiecej-analitykow-sugeruje-ze-nadchodzi-globalna-wojna-atomowa

 199. Siggi said

  Jak Kogoś to obchodzi,to niech se poczyta …

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wybory-prezydenckie-w-usa-debata-clinton-trump/n2c01w

 200. Isia said

  … (197) Bardzo dziękuję Panie Bronisławie … za tak pełne życzliwości słowa … zawsze pamiętam, że to właśnie Pan, jako pierwszy, przywitał mnie ciepło tu na Gajówce … ja również życzę Panu zdrowia i wszelkiego dobra, na które Pan z pewnością zasługuje … pięknie Pan pisze, w sposób mądry i wyważony … przy tym obdarzając wszystkich swoją życzliwością … wierzę, że, z pomocą Bożą, my Polacy, usilnie działając w tym kierunku, odzyskamy Polskę … pozdrawiam Pana Panie Bronisławie równie serdecznie …

 201. Siggi said

  Jevropejski zajob …

  http://www.pch24.pl/rzadowy-program-nowy-kraj–szwedzi-musza-integrowac-sie-z-imigrantami-w-swojej-ojczyznie-hjnpws,46190,i.html

 202. Marucha said

  Re 188:
  Pan Boydar nie ma w gajówce wheel’a.

 203. guła said

  Jeszcze o OFE;
  „Patologie, które znamy …
  Z punktu widzenia obywatela chilijski system emerytalny okazał się fatalny. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez powołaną w 2014 r. przez prezydent Michelle Bachelet specjalną komisję, w latach 2007-2014 połowa emerytów otrzymywała uposażenie równe bądź niższe niż 82,6 tys. chilijskich pesos, co przy obecnym kursie przekłada się na 480 zł – i to po uwzględnieniu dodatku wyrównawczego”

  Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/news/zamiast-nieustajacych-wakacji-protesty-przeciwko-ofe,2386412,4265?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
  ……………………………..
  – Bogu co boskie a cysarzowi co cesarskie.
  – Ten co nie dba o najbliższych jest gorszy od niewierzącego.

  Kto zyskuje na tych filarach? Ano kuzyni do których „nietrafnie” inwestowano – musowo się „działkowali”?.
  No i miejscowi „koordynatorzy” od OFE w przypadku naszego nieszczęśliwego kraju Balcerowicz („Nie ma alternatywy dla reform Balcerowicza”) plus czterech za 0,5 mld rocznie. 100 mln na łeb.

 204. Boydar said

  Ja bardzo Panu Gajowemu dziękuję (202). Pan Asyria sobie wydrukuje i nad monitorem powiesi. Kilku innych podejrzliwych może skorzystać również.

 205. Boydar said

  Informacja wielce interesująca; a przemyślenia jeszcze wielcej 😦

  http://kobieta.wp.pl/supermarket-z-resztkami-nie-ma-w-nim-cen-6041171072103553a

 206. revers said

  William Engdahl: „15 lipca może przejść do historii jako jedna z najbardziej przełomowych porażek amerykańskiego imperializmu, tak zwanego Nowego Porządku Świata Dawida Rockefellera & spółki”.

  http://www.polishclub.org/2016/09/25/lipcowa-porazka-nowego-porzadku-swiata-dawida-rockefellera-spolki/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

 207. Putinistka said

  Szanowni Państwo i Miły Gospodarzu,

  Dzisiaj chciałam polecić kilka książek (zgodnie z tradycją). Zarówno tych, które cenzura przepuściła (w każdym kraju ona jest. Ja tylko nie lubię jak ktoś wykazuje się hipokryzją i twierdzi, że jej nie ma) jak i tych, które trudniej zdobyć, choć nie wiem czy są faktycznie nielegalne. Przejdźmy do meritum.

  (1) „Rosja w Wikileaks” Curanović A., Kardaś Sz. – książka z lekkim wydźwiękiem antyrosyjskim jednakże ciekawa ze względu na to, że zebrała i uporządkowała wątki rosyjskie w depeszach dyplomatów amerykańskich (nie tylko). Mimo wielu uszczypliwych uwag pod adresem JE W. Putina, znajdziemy tam bardzo ciekawe informacje o strategii NATO wobec krajów bałtyckich jak i charakterystykę Polski z punktu widzenia naszych obecnych „przyjaciół” zza oceanu. Pozwolę sobie na zacytowanie kilku fragmentów książki:

  „Amerykanienie […] nie mogą oprzeć się wrażeniu, że strach przed Rosją ma w tym regionie Europy „wielkie oczy”. […] Biały Dom nie krył zatem swojego rozczarowania, gdy wstoński rząd, który wydawał się „bardziej pragmatyczny niż poprzedni”, ogłosił w 2006 roku zamiar usunięcia z centrum stolicy pomnika żołnierzy radzieckich.” – USA ma więc niesamowity ubaw z naszego i bałtyckiego ideologicznego podejścia do zagadnienia relacji z Rosją.

  „[Amerykanie] nie zmienili jednak zdania o estońskich elitach, które cechuje paranoiczne postrzeganie Rosji. Autor depeszy z Warszawy […] uznał Polskę za naturalnego sojusznika USA ze względu na zbieżność interesów obu państw […]. Warszawa i Waszyngton popierają europeizację Ukrainy, Białorusi i państw południowokaukaskich.” – rzeczą oczywistą jest, że Czytelnicy Gajówki wiedzieli i wiedzą o tym. Jednakże najważniejsze, że mamy niezbity dowód na to, że mamy rację na papierze.

  Mam nadzieję, że zachęciłam do zgłebienia treści książki i wyciągania z niej tego, co najważniejsze. Przy okazji w książce przytaczane są dość zabawne anegdoty ze świata dyplomacji.

  (2) „Nieświęta wojna. Grzech pierworodny Ameryki” Engdahl W. – książka o tym, o czym teoretycznie wiemy, jednakże po uzupełnieniu „Clintonami” Thorna V., tworzy panorame wspomnianych grzechów USa. Obie książki polecam czytać jednocześnie, szczególnie cz. o narkotykach „Clintonow”. Autorzy uraczą Państwa zeznaniami agentów CIA, FBI oraz żołnierzy w tym ważnych oficerów armii USA. Polecam!

  (3) „Prawicowe dzieci czyli blef IV RP” Misiak L. – spowiedź byłego zwolennika PiS i Gazety Polskiej, który w pierwszej części książki demaskuje brudny świat i narcyzm tzw. prawicowych dziennikarzy, ktôrzy absolutnie niczym nie różnią się od swych kolegów z lewej strony barykady. W drugiej części – opis powiązań PiS z resztą sceny politycznej oraz historia spółek należących do najważniejszych członków PiS. Myślę, że warto zgłebić, gdyż autor jest ojcem całego dziennikarskiego śledztwa ws. Katastrofy Smoleńskiej, a w powyższej książce dość zaskakująco wypowiada się o Rosji (krytykuje rusofobie) jak i ciekawie charakteryzuje Macierewicza.

  Co do tych bardziej ocenzurowanych, wrócę do tematu przy następnej okazji.

  Pozdrawiam Wszystkich!

 208. osoba prywatna said

  Dr Jerzy Jaśkowski: 7000 ludzi do odstrzału w Łodzi. Szczepienia – Grypa.
  http://www.polishclub.org/2016/09/26/dr-jerzy-jaskowski-7000-ludzi-odstrzalu-lodzi-szczepienia-grypa/

 209. Maciuś said

  „Mogą tak mówić, mogą tak myśleć ale nie czyni to prawdą ani ich słów ani myśli.

  Sprytni ludzie zadają pytania a pytania są jak nowotwór dla religii”.

  PRAWDA!!!

  Pytania równie często świadczą o mizerii umysłowej pytającego,
  Admin

 210. Boydar said

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160622/3217589/Chiny-festiwal-miesa-psy.html

  Dziwne, to tam też spotkać można Człowieka ?

 211. kalkstein said

  Matka żydówka Marta Kaczyńska córka czarownicy . Czy tatko Rydzyk zerwie koalicję z syjonistami kaczyńskimi?
  http://prawy.pl/37828-marta-kaczynska-wprowadzenie-zakazu-aborcji-nalezy-uznac-za-rozwiazanie-okrutne-wobec-rodzin/

 212. revers said

  CETA, TTIP, i po polskich wlasnosciach prywatnych na korzysc gminy i yupi koncernow z usraela

  http://innpoland.pl/125661,chca-80-mln-zl-bo-sad-najwyzszy-chronil-wlascicieli-mieszkan-polske-pozwal-amerykanski-fundusz

 213. osoba prywatna said

  Dlaczego samoloty są zawsze białe?
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/dlaczego-samoloty-sa-zawsze-biale

 214. Siggi said

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/artykuly/5560-tykajacy-problem-ukrainy-oficjalne-dane-mowiace-o-zabitych-sa-zaklamane-i-zanizone

 215. Siggi said

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/swiat/5561-debata-w-usa-ostre-starcie-clinton-trump-kto-wygral-debate

 216. Siggi said

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/swiat/5564-polscy-i-obcy-najemnicy-w-szeregach-ukrainy-w-donbasie-foto-wideo

 217. Boydar said

  … urywek tekstu zalinkowanego przez Pana Siggi (214) –

  „… Obecnie sami żołnierze nie mogą jednoznacznie odpowiedzieć, w jakim celu przebywają na Donbasie. Trudno jest zrozumieć sens walki, w której separatyści codziennie ostrzeliwują ich pozycje (zabijając ich), a oni nie mogą odpowiedzieć na atak, ponieważ zostaną wówczas posądzeni o naruszenie zawieszenia broni i postawieni przed sądem wojskowym za niesubordynację …”

  Nawet ja, obecnie nie mogę tego jednoznacznie skomentować. Musiałbym najpierw ukończyć Uniwersytet Tarasa Szewczenki.

 218. Boydar said

  Ciekawe reminiscencje

  http://ksiazki.onet.pl/edward-dwurnik-bardzo-lubie-kolory-naszej-flagi-ktore-dzisiaj-sa-bezczeszczone-przez/165kgw

 219. osoba prywatna said

  Mimo iż polskie władze i Sojusz Atlantycki opowiadają się za wojną militarną, to wciąż pozostaje opcja na wojnę sprawiedliwą, wojnę w zasadzie bezkrwawą – pęknięcie baniek spekulacyjnych.

  Kapitalizm ma możliwość oczyszczania się ze swoich patologii, całkiem inaczej jak praktykowany już koło 100 lat faszyzm – dziś korporacjonizm-syjonizm-globalizm (w narracji propagandowej, że to demokracja).
  http://miarka.neon24pl.neon24.pl/post/132626,najpierw-przezyc

 220. osoba prywatna said

  Fragment wywiadu z Kay Griggs, dziennikarką ktora robila reportaz o departamencie zajmującym sie polityka blisko-wschodnia stanow zjednoczonych.
  .https://www.youtube.com/watch?v=K3jLNYMstx0&feature=youtu.be

 221. Siggi said

  Edward Limonow ,taki plankton polityczny w Rosji słusznie pyta w sprawie wspólnych manewrów wojskowych Rosji i Pakistanu w … Kaszmirze.Pytając wyraża obawę o skomplikowanie stosunków RF z Indiami i w tym aspekcie pozostaje przyszlości BRIKS-u.Czyżby na własne życzenie?

  http://politikus.ru/events/84574-eduard-limonov-uzhasnyy-lyap-plyunuli-v-lico-indii.html

 222. @212 Revers
  PiSuary już się zgodziły na CETA
  http://fakty.interia.pl/raporty/raport-unia-europejska/polska-w-ue/news-ceta-coraz-blizej-z-poparciem-polskiego-rzadu,nId,2280540
  a jako, że Kanada jest (w ramach NAFTA) we wspólnej strefie gospodarczej z USA i wielkie koncerny z USA mają swoje filie w Kanadzie lub mogą je założyć, to nawet, gdyby jakimś cudem TTIP zostało zablokowane, to CETA daje te same skutki, co TTIP.
  PiSuary sprytnie przykryły swoją zdradę ws. CETA awanturą o aborcję: „Z czwartkowego posiedzenia marszałek Sejmu usunął sprawozdanie Komisji o poselskich projektach uchwał w sprawie umów międzynarodowych TTIP i CETA. W ich miejsce pojawiła się (przesunięta z późniejszych godzin) debata o aborcji. Marszałek co prawda zapowiedział, że temat powróci na najbliższym posiedzeniu Sejmu (4,5,6 października),ale czasu na reakcję może być wtedy już za mało – CETA ma być podpisana 27 października w Brukseli”
  https://www.wprost.pl/tylko-u-nas/10024342/Od-tych-umow-zaleza-losy-europejskich-rynkow-takze-polskiego-W-Sejmie-zamiast-o-TTIP-i-CETA-rozmawiano-o-aborcji.html
  Narody nie mają dosłownie nic do powiedzenia w systemie demokratycznym. Robią z nami, co chcą.
  Tak przy okazji, to największy propagator CETA i TTIP, czyli minister Mateusz Morawiecki (wieloletni pracownik zachodnich banków z majątkiem ponad 30 milionów zł.) to wielki wolnorynkowiec, gotowy otworzyć Polskę jeszcze bardziej na zachodnią penetrację gospodarczą, niż jest teraz. Jego ojciec Kornel Morawiecki to wielki werbalny zwolennik sprawiedliwości społecznej …ale zarazem propagujący swojego syna jako świetnego speca od gospodarki, mimo, że syn wyraża poglądy gospodarcze całkowicie odwrotne od tych, jakie wyraża ojciec. Jak ludzie dają się nabierać na takie manipulacje?
  Warto też dodać, że obaj Morawieccy – zarówno ojciec, jak i syn – to byli działacze Solidarności Walczącej. To jaką formację dawała ta, rzekomo ultra-niepodleglościowa organizacja rwąca się rzekomo wręcz do czynu zbrojnego, skoro jej działacz Mateusz Morawiecki, popierany przez swojego ojca i zarazem założyciela SW – Kornela Morawieckiego – doprowadzając do podpisania przez Polskę CETA i TTIP nie dość że zniszczy polskie indywidualne gospodarstwa rolne (będące podstawą suwerenności żywnościowej naszego narodu i ostoją polskiego tradycjonalizmu, konserwatyzmu, rodziny i demografii) to jeszcze politycznie zdegraduje i ustawi państwo polskie na równi z zachodnimi koncernami, które będą mogły pozywać Polskę za wprowadzanie praw, które uznają dla siebie za niekorzystne i wpływać na tworzenie polskiego prawodawstwa.
  To teraz pytam, która organizacja była bardziej zdradziecka: PZPR czy Solidarność Walcząca?
  Jaką formację dawała swoim członkom Solidarność Walcząca, zwłaszcza, że oprócz Morawieckich należał do niej np. Jerzy Gorzelik?

 223. Siggi said

  https://wrealu24.pl/polityka/1880-papiez-franciszek-zniesie-celibat-wkrotce-specjalny-synod-zwolany-w-tej-sprawie

 224. Siggi said

  Beata emerytka?

 225. Premizlaus said

  Jestem po seansie filmu, który polecił mi Pan Greg i można co nieco o nim napisać.
  Fabuła filmu krąży wokół hiszpańskich marranów, którzy wzajemnie rywalizują ze sobą. I tutaj od razu pytanie: czy tak było naprawdę? Czy Żydki z Hiszpanii rywalizowali tylko z Kościołem i muzułmanami, czy między sobą również? Dalej: tak, jak można było podejrzewać, film trąci hollywoodzkim klimatem. Są sceny krwawe i brutalne, zawierające okrucieństwo, a także sprośne.
  Ale to w końcu film o Żydach, a Żyd w wymyślnym mordowaniu swoich przeciwników i w rozpuście czuje się jak pączek w maśle.
  Aktorzy byli dobrze dobrani, być może mieli okazję zagrać samych siebie, skoro to Hollywood.
  Produkcja zawiera propagandę, gdyż nie wyjaśnia, dlaczego Hiszpania w 1492 roku zdecydowała się na wypędzenie parchów, bądź ich przymusową konwersję na katolicyzm. Widz może stwierdzić, że Żydki to były takie niewinne stworzonka, które były prześladowane za same pochodzenie i gdy się ich ujawniało, to trafiali na stos. Jest to wierutna bzdura. Genezą wywalenia garbatonosych było ich szkodliwe postępowanie w państwie hiszpańskim, uzyskiwanie wysokich stanowisk metodą podstępu i zbrodni. Pomysł przymusowego chrzczenia był mylny, gdyż dzięki temu marrani bardziej skutecznie się zamaskowali. Gdyby zdecydowano się jedynie na ich banicję, Hiszpania by ozdrowiała całkowicie lub prawie całkowicie.

 226. AniaK said

  .http://kobieta.wp.pl/plejada-gwiazd-na-premierze-tristana-i-izoldy-6041443380085889g/4

  Moje gratulacje. Na operze za bardzo się nie znam ale cieszy mnie każdy sukces Polaków. Z dużym bólem serca muszę jednak stwierdzić że wizerunkowo pan Treliński z panią Herbuś wypadli kiepsko. Ja rozumiem że reżyser opery niekoniecznie musi znać się na okazjonalnej modzie – gdzie i jak należy się ubrać – ale znając gust pani Edyty na jego miejscu, przed wyjazdem na premierę sztuki zasięgnęłabym rady jakiejś specjalistki. Na otwarcie sezonu tanecznego w Las Vegas może strój byłby trafiony w dziesiątkę, ale do Opery? Moim zdaniem mocno nietrafiony.

 227. Greg said

  Panie Siggi. Pan nas ,,psychicznie torturuje”
  Od czasu do czasu coś pozytywnego Pan wklej!

 228. Greg said

  #223 Siggi
  Jeżeli tak się stanie to koniec Kościoła.
  Zostają katakumby.

 229. Siggi said

  lp.227 Greg.

  Panie Greg,proszę nie marudzić i na drzewo wracać! Okiej?
  Pozdrawiam ciepło …

  >>https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1910669012533792&set=gm.1270710776273896&type=3&theater

 230. uzależnienie od smartfonów

  .https://youtu.be/6Mwpmjf6cwE

  zabawny, gdyby nie był… częściowo prawdziwy.

 231. Greg said

  #225 Premizlaus.
  Mimo za i przeciw, film doskonale oddaje diabelską, podstępną, zdolną do wszystkiego naturę tych, no jak im tam?

 232. Boydar said

  @ Pan Greg (228)

  Uważam, że wręcz przeciwnie. Dobry gospodarz ma pożytek … i tak dalej. Jak odróżnia Pan obecnie księdza od rabina ??? Tylko proszę nie podnosić sutanny !!!

 233. Greg said

  Panie Premizlaus.
  Polecę jeszcze Panu i wszystkim dokument ,,Bogowie New Age”
  To naprawdę warto zobaczyć.
  .https://www.youtube.com/watch?v=dhW0OkN9KQQ

 234. Boydar said

  „… Gdy szarpał dziewczynę, ta upadła, uderzyła głową o betonowe podkłady kolejowe i straciła przytomność. W. zabrał jej wtedy telefon i uciekł. Po chwili wrócił, by zatrzeć ślady rozboju. Przeciągnął nieprzytomną dziewczynę na teren przepompowni ścieków i wrzucił do kolektora ściekowego /…/ (na szczęście, kiedy już go złapali – przyp. mój) oskarżony wyrażał żal i skruchę, przepraszał rodziców Wiktorii …”

  Są to oczywiste okoliczności łagodzące. Nie rozumiem czego Zero nie rozumie.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Zbigniew-Ziobro-bedzie-apelacja-od-wyroku-ws-zabojstwa-15-letniej-Wiktorii-z-Krapkowic,wid,18520338,wiadomosc.html?ticaid=117ce0&_ticrsn=3

 235. Siggi said

  Od dwóch prawie tygodni gigantyczna afera korupcyjna I jej główny „bohater” płk.MSW Dmitryj Zacharczenko,zastępca naczelnika Zarządu MSW d/s Bezpieczeństwa Ekonomicznego I Przeciwdziałania Korupcji.”Nabrał” niewyobrażalne sumy dienieg .Niektórzy podają,że w jego mieszkaniu znaleziono 1,5 tony banknotów EURO około 130 mln.
  Sprawa rozwojowa,może zatrząść najwyższą władzą.
  Enigmatycznie nazywają to : … skandal korupcyjny.W ChRL już by przygotowywali stadion na…pokaz publicznej egzekucji korupcjonierów.
  Z tą zarazą musi sobie poradzić W.Putin,bo inaczej …padnie.

  http://tass.ru/proisshestviya/3620934

  http://tass.ru/proisshestviya/3656760?utm_source=twitter.com&utm_medium=social&utm_campaign=smm_social_share

  ——
  Co to jest wobec tego, co nakradli tacy, jak Gusiński, Bierezowski czy Chodorkowski….
  Admin

 236. NICK said

  http://www.msn.com/pl-pl/styl-zycia/zwierzeta/50-fascynuj%C4%85cych-ciekawostek-o-kotach/ss-BBpkTH0?li=BBr5CAq&ocid=UP97DHP#image=9

 237. NICK said

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/309897-bluznierczy-i-skandaliczny-spektakl-na-festiwalu-prapremier-w-bydgoszczy-chrystus-schodzi-z-krzyza-by-zgwalcic-muzulmanke

 238. osoba prywatna said

  Najpotężniejszy radioteleskop jaki stworzyła ludzkość uruchomiono dziś w Chinach i od razu odebrał on sygnał z odległości 1351 lat świetlnych od Ziemi. Chińczycy są pewni, że nawiążą kontakt z obcą cywilizacją.
  http://reporters.pl/2477/chiny-uruchomily-oko-nieba-cel-wykryc-obca-cywilizacje/

 239. Ksiądz Jacek Międlar wystąpił ze zgromadzenia Księży Misjonarzy!

  Ks. Jacek Międlar na Twitterze:

  http://gifyu.com/image/BZ5

 240. osoba prywatna said

  Czegoś takiego nikt w Kijowie nie przewidział. Ze strachu przed lustracją majątkową na Ukrainie dosłownie w ciągu kilku dni z pracy odeszła większość sędziów! Jak budować „państwo prawa” jeśli nie ma komu wydawać wyroków?
  http://reporters.pl/2471/ukrainska-temida-skazana-na-smierc-z-dnia-na-dzien-znikneli-sedziowie/

 241. JO said

  BARDZO PROSZĘ O POMOC dla dzielnej Polki, która mimo cieżkiej sytuacji pracuje dla Wspolnego Dobra Nas Polaków!
  Pani Małgorzata NIE MA ANI NA ŻYCIE, ANI NA LECZENIE, ANI NA OPŁATY…
  – Jan Aleksander:

  https://gajowka.wordpress.com/2016/09/27/bardzo-prosze-o-pomoc-pani-mal-gorzata-nie-ma-ani-na-zycie-ani-na-leczenie-ani-na-oplaty-jan-aleksander/

 242. jamek said

 243. http://opinie.wp.pl/shlomo-avineri-zbrodnia-polski-przeciw-historii-6036273582568577a
  http://opinie.wp.pl/marcin-makowski-zbrodnia-avineriego-przeciw-historii-6036588765180545a//

  W roku 1968 kolportowano dane, że Żydzi ZAROBILI na Holokauście prawie 6 bilionów dolarów Tylko w Krajach Kapitalistycznych, a ponieważ była to suma podana Do Jednego Miliarda $ to pochodziła z instytutów finansowych. Wówczas kapitał żydowski liczyło Wiele instytutów finansowych a dziś – jak się mówi – kapitał żydowski LICZĄ TYLKO ANGLICY. Ponieważ chciano ZAMKNĄĆ to Liczenie przez Anglików Kapitału Żydowskiego to ci opublikowali paszport Adolfa Hitlera, który czytaliśmy WSZYSCY: Pochodzenie ŻYDOWSKIE, Narodowość ŻYDOWSKA, Kapitał KRYMINALNY.
  W związku WTC Doktor Tatiana Koragina z Moskiewskiego Instytutu Studiów Makroekonomicznych UJAWNIŁA kapitał stalinowsko-holokaustyczny na 300 bilionów dolarów a nowojorski publicysta chwalił się: GDY W ROKU 1918 PRZEJMOWALIŚMY ROSJĘ TO DO ROTSZYLDÓW NALEŻAŁO PÓŁ ŚWIATA A DZIŚ JESTEŚMY TAK BOGACI JAK ROTSZYLDY.
  Zgadzam się, że David Irving jest ścigany SŁUSZNIE za Kłamstwo Holokaustyczne. Głosi bowiem, że NIE BYŁO HITLEROWSKIEJ JURYSDYKCJI HOLOKAUSTYCZNEJ, więc pouczyłem go, że BYŁA. Było to obciążenie Żydów podatkiem POLSKIM oraz Nakaz Pracy na Rzecz Wojennej Gospodarki Rzeszy. Była to praca PRZYMUSOWA, gdyż Żydzi jurysdykcji Pracy Niewolniczej nie podlegali: http://www.wandaluzja.com/?p=p_321&sName=hitlerowski-system-pracy-niewolniczej//.
  Na Uniwersytecie Wrocławskim uczono mnie, że Holokaust to ANTIKOMUNISTISCHBEFEJL Wehrmachtu, na podstawie którego zamordowano według danych niemieckich i szwajcarskich 300 tysięcy Żydów. Rada Polityczna Wehrmachtu wydała ANTIKOMUNISTICHBEFEHL na podstawie znalezionej w synagodze białostockiej podczas śledztwa Abwehry w Jedwabnem uwierzytelnionej polityczne Karty Atlantyckiej, która potem pałętała się jako BEZPAŃSKA.
  Winston Churchill odpowiedział Kongresmenom Amerykańskim na niemiecko-sowiecki preliminarz Pokojowy w Zakopanem: NIE WAŻNE, CZY NIEMCY SĄ WE WŁADANIU HITLERA CZY INNEGO KAPŁANA JEZUICKIEGO. CHODZI O POTĘGĘ NARODU NIEMIECKIEGO I JEGO CELE czyli granicę niemiecko-żydowską na Missisipi. Mój ojciec, jako właściciel lotnisk po prawej stronie Środkowej Wisły – bo Niemcy honorowali kapitał amerykański – podpisał konwencję Szwajcarską o kupieniu przez Stan Nowy Jork – nie wiedziałem, że takowy istniał – 2,5 miliona Żydów PO Dolarze za Głowę, jakich to konwencji było DZIESIĘĆ.

 244. Joannus said

  Ad 238
  Problem poważny, bo obca cywilizacja mimo swej gotowości do nawiązania kontaktu języka chińskiego nie zna

  Chińczycy polecieli po bandzie.
  Admin

 245. osoba prywatna said

  Hilarzyca popuszcza już nie tylko przodem.
  .https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10207159938222872&set=a.3449375799203.2139579.1414972363&type=3&theater

 246. NICK said

  Panie JO. Chętnie.
  Zatem niech napisze na adres mój. Poda swe dane. Kontakt do siebie. Osobisty. Ocenię. Pomogę jeśli uznam.

  P.S. Ma Pan moje dane?
  Bywalcy dobrze rozumieją?

 247. NICK said

  No. Poważny. P. Janie. (243).
  Szanowna OP jak czasem coś zapoda to… .
  Nie stosunkuję się do (238).
  Tak, ogólnie.

 248. NICK said

  „Sprawa” profesora Chazana. C.D.
  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/309875-ordo-iuris-interweniuje-w-sprawie-nieprawdziwych-i-znieslawiajacych-wpisow-dotyczacych-prof-bogdana-chazana

 249. revers said

  W tetrach polskich wystawia sie obscesyjne sytuki p, pwenie geniuszy i wolnomyslicieli z gminy, na ktorych spolkuje aktor ucharaktyryzowany za Chrystusa gwalccego muzulmanke z polska flaga w waginie. No juz polska flaga byla w kale w TV Kupy Wojewodzkiego, ale zeby jeszscze bezczscic religie i flagi panstwoe w teatrach niby polskich?

  http://prostozmostu.net/news/muzulmanka-wyciagajaca-polska-flage-z-pochwy-i-gwalcacy-ja-chrystus-skandaliczna-sztuka-wystawiona-w-teatrze-polskim

 250. antonio said

  Czy ma ktos adres do Pani Małgorzaty i z jakiej parafii ??????

 251. NICK said

  Brzechwa. Stragan.

 252. Greg said

  Jeżeli chcecie pomóc Pani Małgorzacie, proszę odwiedzić stronę:
  Forum Dla Życia Tradycji Katolickiej!
  Tam jest wszystko!!!
  I wiele innych ciekawych rzeczy.

 253. Greg said

  Za prowadzenie tej właśnie strony, jest tak bardzo prześladowana przez onych!
  Jeżeli my jej nie pomożemy, to kto? ma to zrobić?

 254. NICK said

  Niech się odezwie, zatem. Bezpośrednio. Pp. Greg i JO.

  DOŚĆ pomagania przez internet.
  Nieprawdaż?

 255. piwowar said

  Panie Revers. Wszystkie klocki łąmigłówki wskakują na swoje miejsce. W Słowacji kiczowata inscenizacja i gdzie teraz jest pan Snag?), W Detroit odsłonięto monument bachometa, obambo nakazuje edukować dzieci w wyznaniu szatanistycznym, erdogan powiedział, że chrystianizm e Europie został pokonany. (jeśli wierzyć mediom)

  Chcę być jak najgorszym prorokiem, ale wszystko wskazuje na to, że jeszcze przed Świętami Bożego narodzenia wszyscy możemy zamienić się w obłoczek pojedyńczych atomów. Nie będziesz wystawiać na próbę……..

  Zatem złóżmy sobie już teraz Świąteczne Życzenia… Póki czas.

 256. Siggi said

  Lp.235

  Co to jest wobec tego, co nakradli tacy, jak Gusiński, Bierezowski czy Chodorkowski….
  Admin.
  ————-
  Pozwolę se nie zgodzić się z tut.Dyrekcją,że oni akrat właśnie nakradli.
  Przede wszystkiem oni jako przedstawiciele gminnnej diaspory dostali legalnie we władanie ogromne aktywa zgodnie z rosyjskim prawem napisanem przez „specjalistów’ amerykańśkich,których sprowadził kilka tyś. Gajdar za zgodą alkoholowo-nałogowego prezydenta Borysa Nikołajewicza.Czem to się zakończyło to pokazał rok 1998 I następne.
  Gdyby nie służby w 1999r nie zadziałały wystawiając swojego człowieka WWP na czele RF ,to dziś już nie było by co zbierać. O!

 257. piwowar said

  Proszę Was.

  Przez internet niebezpiecznie i drogi przekaz.
  Może ktoś zaufany mieszka na południu Kraju i jest w stanie przekazać zebraną gotówkę bezpośrednio, żeby się komuś po drodze nie przykleiło, albo nie skonfiskowało.

 258. Greg said

  Po co?
  Przecież podane jest konto. Można zrobić przelew.

 259. revers said

  Kotom i ulubienicom Kaczynskiego tez cos sie nalezy od zycia w radach nadzorczych …

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/pis-nie-moze-liczyc-na-laskawosc-wyborcow/z8d9hhm

 260. Greg said

  #255.
  A gdzie wiara?
  Pan Bóg patrzy z nieba i śmieje się z nich! GŁUPCÓW.
  Życzenia oczywiście możemy sobie złożyć.
  Też coś czuję po kościach, coś się zbliża bardzo szybko.

 261. piwowar said

  Panie Greg, za dwa lub trzy dni odezwę się w sprawie przelewu. Dlatego za dwa lub trzy dni, że wtedy zrobię na próbę przelew albo przekaz, być może z pominięciem banku. Dziekuje za motywacje i przypomnienie.

 262. piwowar said

  On się z nich glupców nie śmieje, tylko nad nimi ubolewa. Nad tymi w sodomie i gomorze też ubolewał. Tak ubolewał, że dał się przekonac ze stu do dziesięciu tylko sprawiedliwych.

 263. Klimek said

  Negatywny stosunek Żydów do Chrystusa Pana i Jego nauki datuje się od pierwszej chwili rozpoczęcia działalności publicznej przez Zbawiciela. Ten stan rzeczy nie uległ zmianie i po Jego śmierci i Wniebowstąpieniu. Gdy poganie tłumnie przyjmowali chrześcijaństwo – zaledwie garść Żydów, przeważnie w Jerozolimie, nawróciła się, stanowiąc owczarnię św. Jakuba. Około roku 66 Żydzi ci opuścili Jerozolimę, przenosząc się do Pelli w Zajordanii, gdzie i ślad po nich zaginął. Późniejsi chrześcijanie w Judei – to nawróceni Grecy i Rzymianie.

  Judaizm od początku prowadził z chrześcijaństwem walkę bezwzględną. Pierwsze prześladowania chrześcijan – trzeba to podkreślić – to jego dzieło. Św. Szczepan i św. Jakub apostoł to ofiary nienawiści żydowskiej.

  Nie tylko w Palestynie, ale w całej Azji Mniejszej, w Grecji i Italii Żydzi przeciwstawiali się szerzeniu chrześcijaństwa. Czas już wyświetlić należycie tę ponurą rolę, jaką odegrali Żydzi w okrutnym prześladowaniu wyznawców Chrystusa za Nerona, gdy męczeństwem przypieczętowali prawdziwość swej nauki święci Piotr i Paweł.

  Istnieją dokumenty, stwierdzające, że stos, na którym spalony został w Smyrnie św. Polikarp, uczeń Janowy, żydowskie rozpaliły ręce. Tertulian wyraźnie wskazuje na Żydów jako na inspiratorów prześladowań chrześcijan.

  Po edykcie mediolańskim Kościół uzyskał nareszcie wolność rozwoju. I wówczas to Żydzi, nie mogąc już stawiać przeszkód fizycznych triumfalnemu pochodowi chrześcijaństwa, stwarzają ghetto. Fałszem jest twierdzenie historyków żydowskich, iż ghetto jest dziełem nienawiści narodów chrześcijańskich do Żydów, gdyż powołała je do życia nauka rabinistyczna, która przez ostre przepisy izolacyjne pragnęła zapobiec zniekształceniu doktryny judaistycznej.

  W średniowieczu, które miało charakter wyraźnie katolicki, w życiu społecznym i państwowym, stosunki wzajemne chrześcijan i Żydów zaogniły się po ogłoszeniu żydowskiego paszkwilu na Chrystusa („Toledot Jeszu”). Dysputy publiczne z Żydami pozostały bez wyniku. Ale odtąd Żydzi zaczynają skrzętnie ukrywać pisma swe, wymierzone przeciwko chrześcijaństwu. Z bazylejskiego wydania Talmudu (1575) znikają teksty, znieważające Chrystusa i chrześcijan.

  Po rewolucji francuskiej Żydzi zyskują równość praw, skupiając w swym ręku handel i kapitał wszechświatowy, ale jednocześnie zjawia się ruch antysemicki, jako rezultat żydowskiego ustosunkowania się do norm etycznych.

  Wśród Żydów pod wpływem deizmu angielskiego i haseł rewolucji francuskiej powstaje kierunek postępowy, bardzo często o charakterze areligijnym. Żydzi z tego obozu, w przeciwieństwie do mas swego narodu karmionych paszkwilową literaturą w rodzaju „Toledot Jeszu”, starają się Chrystusa i chrześcijaństwo przedstawić w lepszym już świetle, co zresztą nie ma widocznego wpływu na całość żydostwa. Żydzi liberalni z reguły zresztą hołdują skrajnym prądom krytyki ewangelicznej, zniekształcającej ideę Chrystusową.

  Józef Salvador w swej pracy o Chrystusie, pierwszej napisanej przez Żyda („Jésus-Christ et sa doctrine. Histoire de la naissance de l’Église, de son organisation et de ses progrès pendant le premier siècle”) – twierdzi, na przykład, że chrześcijaństwo to kompromis między judaizmem i hellenizmem.

  Historyk żydowski Graetz („Geschichte der Juden”, tom II, oraz „Sinai et Golgotha, ou les origines du judaisme et du christianisme”, powstanie chrześcijaństwa chce tłumaczyć jego związkiem z essenizmem. M. in. twierdzi on, wbrew prawdzie, iż Chrystus nigdy nie występował przeciw ceremoniom rytualistycznym, obowiązujących wówczas u Żydów.

  W podobnym duchu piszą o chrystianizmie i inni autorzy żydowscy (Enelow, Geiger, Friedlaender). Nawet najbezstronniejsi, jak Montefiore i Klausner nie umieją wyzwolić się spod wpływów krytyki radykalnej.

  Wszyscy zaś liberalni pisarze żydowscy, poruszający zagadnienie stosunku Żydów do chrześcijaństwa, podkreślają zgodnie, iż chrystianizm jest jakoby tylko odmienną formą judaizmu.

  W dziedzinie etyki, ich zdaniem, chrześcijanizm nie dał światu nic nowego. Taki Salvador utrzymuje nawet, że judaizm stoi wyżej pod tym względem niż chrześcijaństwo. Jedynie Montefiore uznaje wyższość ewangelii.

  W ogóle zaś w opinii żydowskiej i w naszych czasach chrześcijaństwo pozostaje znienawidzone, jako pewna forma bałwochwalstwa, godzi się to ze zdaniem Majmonidesa, iż przez przyjęcie wielu cech pogańskich, chrześcijanie sami stanęli w szeregach pogan. Świeżo dał wyraz temu poglądowi Kohler w dziele: „Theologie des Judentums”.
  http://ultramontes.pl/judaizm_wobec_chrzescijanstwa.htm

 264. Klimek said

  Jakaż jest przyczyna zasadnicza podobnego stosunku Żydów do nauki, wzniosłością swą budzącej podziw powszechny? Przecież Żydzi mogliby uważać ją za najwspanialszy wykwit swego ducha, wyróżniający ich wśród narodów świata?

  Nad tą zagadką zastanawiano się przez cały szereg wieków. W ostatnich zaś dziesięcioleciach sposobność do prób rozwiązania jej dają badania nad pojęciem i hierarchią ras.

  Z chwilą, gdy w połowie ubiegłego roku Francuz Gobineau w dziele: „Essai sur l’inégalité des races humaines” wypowiedział sąd, iż rasa semicka wskutek licznych skrzyżowań z rasami czarną i żółtą zajmuje najniższe miejsce wśród narodów białych, – kwestia zdolności rasowych i ich oddziaływania na kulturę duchową człowieka znajduje swój wyraz w badaniach nad stosunkiem judaizmu do chrześcijaństwa.

  Houdston Stewart Chamberlain, głośny autor: „Die Grundlagen des neunzehnten Jahrhunderts” wystąpił z twierdzeniem, że ewangelia jest całkiem obcą psychice semickiej i że wobec tego jest tworem ducha aryjskiego. Chrystus Pan, zdaniem H. St. Chamberlaina, był aryjczykiem, bo pochodził z Galilei, której ludność nie była semicką. Semici zaś organicznie nie są zdolni do przyjęcia wzniosłej nauki ewangelii.

  Oczywiście, twierdzenie Chamberlaina o aryjskim pochodzeniu Chrystusa jest pozbawione wszelkiej podstawy naukowej. Ale mimo to za Chamberlainem poszli Friedrich Delitzsch („Die grosse Täuschung”) i niemieccy socjaliści narodowi. Adolf Rosenberg w swej znanej książce: „Der Mythus der XX Jahrhunderts” powtarza bajkę o Chrystusie-aryjczyku i głosi konieczność „oczyszczenia” ewangelii z wpływów Starego Testamentu…

  Próba wyjaśnienia oporu judaizmu wobec chrześcijaństwa właściwościami rasowymi – podkreślił ks. dr Eugeniusz Dąbrowski – jest niefortunną. Przede wszystkim kryteria systematyzacji ras (język, forma czaszki, pigmentacja włosów, kolor skóry) okazały się zawodne. Antropologowie w ogóle nie są nawet zgodni, co do tego czy Żydów należy uważać za odrębną rasę. Hans Günther sądzi, że o rasie semickiej mówić w antropologii nie można, podstaw zaś antysemityzmu szuka w „armenoidalnych właściwościach Żydów”, Zollschan natomiast uznaje jednolitość typu rasowego Żydów. W tej sprawie miałoby większe już znaczenie „ustalenie psychicznych typów” człowieka, jak to robi Werner Sombart („Die Juden und Wirtschaftsleben”), lecz trudno ustalić linię rozdzielającą wpływy środowisk od właściwości rasowych.

  Antropologowie dzisiejsi, – jak się wydaje – są raczej zdania, że pojęcia „semickie” i „aryjskie” mają jedynie znaczenie w językoznawstwie.

  Z religijnego natomiast punktu widzenia rzekoma niezdolność organiczna Żydów do przyjęcia chrześcijaństwa – znalazłaby się w zasadniczej sprzeczności z duchem chrystianizmu, jako religii uniwersalnej. Nakaz Chrystusa brzmiał przecież: „Idąc nauczajcie wszystkie narody”…

  Odrzucając teorie rasizmu, jako podstawę wytłumaczenia stosunku judaizmu do chrystianizmu, ks. dr E. Dąbrowski nie twierdzi jednak, że wszystko co powiedziano w tej dziedzinie nie ma dla nas znaczenia. Owszem, wchodzą tu w grę psychiczne właściwości judaizmu, wytworzone w specyficznych warunkach, w których judaizm pozostawał przez długie stulecia.

  Gdy o tym mowa, musimy się cofnąć w głąb przeszłości i zainteresować się sprawą powstania literatury starotestamentowej.

  Trzeba podkreślić, że wysoki poziom cywilizacyjny państw, otaczających starożytnych Hebrajczyków (Egipt, Babilonia, Asyria), – znajduje się w stosunku odwrotnym do panujących wśród tych narodów poglądów religijnych i moralnych. Panuje tu politeizm i ohydne obyczaje. A jednocześnie Hebrajczycy, nie wytwarzając własnej cywilizacji – posiadają pojęcia religijne i moralne, wyróżniające ich w starożytności przedchrześcijańskiej. Monoteizmu i nakazu miłości bliźniego, nigdzie więcej nie spotykamy. Nie można więc mówić o ewolucji religii Starego Testamentu i stajemy wobec prawdy nauki katolickiej, iż źródłem Starego Testamentu jest nie duch semicki, lecz Bóg, że księgi te powstały pod działaniem na człowieka Ducha Bożego i miały na celu przechowanie nieskażonej idei Boga wobec obietnicy Odkupienia. Semickim w Starym Testamencie jest jedynie stały sprzeciw, okazywany Bogu przez Hebrajczyków i ich skłonność do bałwochwalstwa.

  By zrozumieć chrystianizm trzeba znać Stary Testament, który mówi o Zbawicielu. – Na Stary Testament powołuje się i Chrystus, mówiąc: „Badajcież pisma, gdyż one świadectwa dają o mnie” (Jan 5, 39).

  Główna przyczyna zatargu między judaizmem a chrześcijaństwem tkwi w kierunkach religijnych i moralnych, które ustaliły się wśród Żydów po niewoli babilońskiej, a które tylko częściowo zachowały związek z ideą Starego Testamentu. Powstał wtedy nowy typ religijności żydowskiej, trwający do dnia dzisiejszego. Te nowe kierunki, urabiające psychikę i dzisiejszego Żyda, w nauce przyjęto nazywać judaizmem.

  Jest to ciężkim błędem pomijanie różnic zachodzących pomiędzy Starym Testamentem a judaizmem. Różnice te trzeba zrozumieć jeśli chcemy, by obrona społeczeństw chrześcijańskich mogła liczyć na powodzenia.

 265. Klimek said

  Chrystianizm zastał już na terenie Palestyny judaizm skrystalizowany i ogarniający społeczeństwo żydowskie.

  Czymże jednak był i jest judaizm?

  Gdy Żydzi powrócili z niewoli babilońskiej i przystąpili do odbudowy swej „siedziby narodowej”, czasy obfitujące w wojny (Aleksander Macedoński, Ptolomeusze, Seleucydowie, Rzymianie), nie sprzyjały spoistości narodowej i rozwojowi instytucyj społecznych i religijnych. Z trudem podnoszona przez Proroków idea jedynego Boga, wprawdzie utrzymała się w większości społeczeństwa żydowskiego, ale przymierze Izraela z Bogiem zaczęto pojmować jako rodzaj „kontraktu handlowego”, zapewniającego korzyści doczesne wyznawcom monoteizmu. Przekonanie, iż Izrael jest ludem wybranym legło u podstaw judaizmu.

  O warunkach obietnicy Bożej, dotyczących strony religijnej i moralnej, zapomniano zupełnie. Idee mesjanistyczne Starego Testamentu nie mają już nic wspólnego z mesjanizmem judaistycznym.

  Żydzi wyobrażają sobie, że mesjanizm przywróci im byt niepodległy w granicach państwa Dawida i Salomona. Żydzi stają się skrajnymi nacjonalistami. Nie pomną proroctw o nawróceniu się pogan do jedynego Boga, myśl o udziale Greków i Rzymian w „królestwie mesjanistycznym” jest im obca.

  Mesjasza, wieszczonego przez Proroków, judaizm widzi w zwycięskim wodzu, mieczem zakreślającym granice żydowskiego panowania. Za czasów Chrystusa liczne stronnictwa religijne wśród Żydów – godziły się na jedno, że Mesjasz odbuduje królestwo izraelskie w granicach historycznych.

  Mesjanizm judaistyczny ma więc charakter ściśle nacjonalistyczny i odznacza się przy tym cechami jaskrawo materialistycznymi.

  Mamy tu do czynienia z tzw. teleologizmem, czyli z racjonalizmem praktycznym (Sombart), nie mającym nic wspólnego z właściwą religią, który winien być uważany za jej objaw patologiczny.

  Żydzi w państwie mesjańskim spodziewali się fantastycznego dobrobytu i cieszyć się mieli szczęściem i osobistym i zbiorowym. Inne narody mogłyby tylko podziwiać z daleka pomyślność wybranego narodu, a w królestwie mesjańskim spełniać jedynie funkcje poniżające. Miało to być, pomijając już pewną przesadę orientalną, prawdziwe królestwo tego świata.

  Cóż więc dziwnego, że gdy Jezus Chrystus zaczął głosić naukę o Bogu Ojcu wszystkich narodów i nacjonalizmowi żydowskiemu przeciwstawił uniwersalizm, gdy pogardzonego przez Żydów Samarytanina uczynił bohaterem jednej z najpiękniejszych swych przypowieści, – napotkać musiał stanowczy opór ze strony judaizmu.

  Materializmowi, dominującemu w judaizmie, przeciwstawił Chrystus Pan wzniosłość duchową, królestwu tego świata – królestwo Boże, nieznające różnic rasowych, lecz wymagające przede wszystkim czystości serca. Było to wszystko tak dalece obce duchowi judaizmu, że nawet apostołowie długo nie mogli pozbyć się marzeń, wspólnych całemu narodowi. Judasz z Kariotu – to konsekwentny wyznawca judaizmu.

  Wreszcie istniała i trzecia przyczyna niechęci Żydów do Chrystusa. Rytualizm, mający w mozaizmie znaczenie drugorzędne, w judaizmie rozrósł się niepomiernie. Drobiazgowe przepisy rytualne, – dotyczące święcenia sabatu, modlitw, obcowania z poganami itp. – uniemożliwiały wprost życie normalne. Byle uchybienie uważano za grzech, karany nawet fizycznie.

  Błądzi Graetz, gdy pisze, że Chrystus nie występował przeciw przepisom ceremonialnym. Rzecz się miała wręcz inaczej, o czym świadczy ewangelia. Chrystus Pan nie zwraca uwagi na rytuał rabinistyczny, przebywa w towarzystwie grzeszników i pogan, i wskazuje faryzeuszom na cały bezsens ich postępowania. Klausner przyznać musi, że osobisty stosunek Chrystusa do przepisów rytualnych jest jedną z przyczyn rozdziału między judaizmem a chrystianizmem.

  Wreszcie Chrystus Pan postępował tak, iż prawowiernych wyznawców judaizmu wprawiał w przerażenie. Stawiał siebie wyżej od Mojżesza, prawodawcy Starego Testamentu. („Powiedziano jest dawniej, a Ja wam powiadam…”). Powoływał się na tożsamość swej natury z naturą Boga. A ponieważ wśród Żydów zamarły już echa proroctw, nie mogli dojrzeć atrybutów Syna Bożego, określonych przez Daniela…

  Takimi są główne źródła negacji judaizmu w stosunku do chrześcijaństwa. Przyczyny te nie uległy zmianie w ciągu wieków i trwają do dziś. Żydzi uprawiają w dalszym ciągu swój martwy rytualizm i nie chcą uznać godności Syna Bożego w sensie transcedentalnym.

  Pisarze żydowscy w dobie obecnej (Salvador, Graetz, Geiger, Friedlaender, Klausner i in.) wynajdują wciąż trudności w pogodzeniu judaizmu z ideą chrześcijańską. Klausner nie waha się stwierdzić, iż judaizm jest tak diametralnie przeciwstawny chrystianizmowi, że o ich zetknięciu się nie ma mowy.

  Chrześcijaństwo godzi więc w istotę judaizmu i judaizm musi go odrzucić, w obawie śmierci w jego uścisku…

  Czy wobec tego, Chamberlain, Delitzsch, Rosenberg i inni, nie mają słuszności, widząc w ewangelii idee zasadniczo sprzeczne z duchem semickim i wyciągając stąd wniosek o całkowitej niezdolności semitów do zrozumienia nauki Chrystusowej?

  Ks. dr E. Dąbrowski w odpowiedzi na to pytanie wysuwa na wstępie zastrzeżenia co do terminów „semici” i „semicki”. Mogą one mieć zastosowanie w językoznawstwie, określając pewną grupę języków z charakterystycznymi „trzema spółgłoskami”, jako podstawą tworzenia wyrazów. W kwestii zaś stosunku judaizmu do chrześcijaństwa są bez znaczenia. Można by jedynie mówić o niezdolności Judejczyków do zrozumienia ewangelii. Ale i to będzie zależeć od naszego punktu wyjścia dla stwierdzenia owej niezdolności. Gdybyśmy wychodzili z teorii hierarchii ras i sądzili, że rasa judejska (terminologia Zollschana) jest organicznie niezdolna do zrozumienia chrześcijańskiej idei Boga, uniwersalizmu, duchowej strony religii i roli w niej Jezusa Chrystusa, to – zaznacza prelegent – podobne stanowisko byłoby pozbawione podstaw naukowych, a jednocześnie znalazłoby się w sprzeczności z ewangelią. Byłoby wręcz niechrześcijańskim.

  Jeżeli zaś weźmiemy pod uwagę określony typ psychiczny, wytworzony przez judaizm, i pominiemy całkowicie względy antropologiczne i zasady tzw. rasizmu, – wówczas ks. dr Eugeniusz Dąbrowski byłby skłonny do przyjęcia podobnego rozwiązania. Sądzi bowiem, że zasady doktrynalne, etyczne i społeczne judaizmu, wytworzyły z biegiem czasu specjalny typ psychiczny, z ogromną trudnością ulegający asymilizacji.

  Tu właśnie odrębność judaizmu jest przyczyną tak zwanego antysemityzmu. Judaizm był nieznośny dla Greków, Rzymian, Arabów i Persów, tak samo jak i dla narodów chrześcijańskich. Występował on i na południu, w Afryce, i na najdalszych krańcach północy. Jest więc rzeczą wyraźną, że przyczyn tego zjawiska należy szukać nie w religii, urządzeniach społecznych, czy konstytucjach państw różnorodnych, lecz w samym judaizmie. Narody z jednakową pogardą odnoszą się do uroszczeń judaizmu i bronią swych słusznych praw.

  Istnieje ustalony typ żydowskiej psyche, spotęgowany ekskluzywizmem judaizmu. Stanowi to przeszkodę w oddziaływaniu środowisk nieżydowskich na Żydów, w tym tylko znaczeniu można mówić o niezdolności judaizmu do przyjęcia zasad ewangelii. Słuszność zatem ma Klausner, gdy twierdzi, że judaizm nie może uznać chrystianizmu bez popełnienia samobójstwa.

  Stanowisko zajęte przez prelegenta z jednej strony odrzuca teorie oparte na nierówności ras, z drugiej zaś nie zamyka Żydom drogi do chrystianizmu, ale pod warunkiem całkowitego wyrzeczenia się ideologii i zasad judaizmu.

  Odczyt swój skończył ks. prof. Dąbrowski słowami wielkiego konwertyty z Tarsu św. Pawła: „Jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest – jeden Bóg i Ojciec nas wszystkich” (Ef. 4, 5-6).

  Trzymając się ściśle zakreślonych ram odczytu, Sz. Prelegent musiał pominąć cały szereg kwestyj pozostających w łączności z mesjanizmem judaistycznym w dobie obecnej i jego najnowszymi formami. Ograniczył się jedynie do stwierdzenia, że narody chrześcijańskie mają słuszne prawo do zwalczania judaizmu w celu samoobrony, oczywiście w granicach etyki chrześcijańskiej.

  W chwili obecnej, gdy kwestia żydowska, ostro się zarysowująca i u nas i w innych krajach, z różnych stron i w różnych celach jest fałszywie oświetlana lub raczej zaciemniana, interesujące i głębokie wywody ks. prof. Dąbrowskiego mogą tylko przyczynić się do wyrobienia w naszym społeczeństwie katolickiego poglądu na istotę zagadnienia. (1)

 266. Maćko said

  190 SAP – Piekne to i jakze i glebokie i aktualne! Dziekuje. Wzruszyla mi sie Rodzina jak czytalem. Uklony.

 267. Klimek said

  Jaki jest stosunek Żydów do ekonomii społeczeństw chrześcijańskich? Dużo się mówi o strasznej przewadze ekonomicznej Żydów przeciw chrześcijanom, przypisuje się tę przewagę ich zdolnościom, ich nieprzebieraniu w środkach, zwłaszcza ich solidarności między sobą; stawia się nawet tę solidarność za wzór dla chrześcijan. To wszystko jest prawdą, trzeba jednak wglądnąć w rzecz głębiej i zrozumieć, że ta solidarność, istotnie zdumiewająca siłą i sprężystością swoją, nie jest tylko braterskim popieraniem jednego Żyda przez drugiego, ale musi mieć i ma pod spodem konkretną, żywotną organizację. Tą organizacją jest Kahał. Co jest Kahał, tego może nawet niejeden emancypowany Żyd dobrze nie wie – tym trudniej chrześcijaninowi dokładnie to zbadać. Opowiem więc najprzód jak najkrócej, czym jest typowy Kahał, jakiemu się przypatrzył na Litwie, i jaki, z mnóstwem dokumentów w ręku, opisał Brafmann w dziele: Żydzi i Kahały, nie dalej jak w r. 1870; a potem zobaczymy, jakie mamy koniektury, że coś podobnego i u nas istnieje (9). – Kahał jest tedy małą republiką, urządzoną według przepisów Talmudu i kierującą wszystkimi sprawami ludności żydowskiej, także opieką nad jej ubogimi, ale głównie tym, co głównie tę ludność obchodzi, tj. interesami ekonomicznymi. W zasadzie władza Kahału żadną granicą nie jest określona. Kahał utrzymuje w rygorze tę ludność i zmusza ją do posłuszeństwa za pomocą kar w Talmudzie przepisanych. Takimi są: najprzód rozmaite grzywny; potem klątwa czasowa, zwana Indui, która jest formalnym bojkotowaniem skazańca przez całą gminę żydowską, odmawianiem mu wszelkiej pomocy, wszelkiego kupna i sprzedaży, nawet szklanki wody; wreszcie, w razie oporu, klątwa wielka i nieodwołalna, zwana Herem, na której imię drżą wszyscy Żydzi, i której roty sam nie mogłem bez przerażenia czytać. Wiadomość o rzuceniu Heremu wszystkim Kahałom się udziela i wszędzie ściśle obowiązuje. Ma też Kahał swe organy wykonawcze: tak zwanego Nejgosz ganeel (co znaczy: tajny prześladowca) i mnóstwo szpiegów. Ma budżet, zasilany dochodem z mięsa koszernego, tudzież z grzywn, z podatków nakładanych gminie, wreszcie ze sprzedaży pewnych praw, o których zaraz powiem. Obok Kahału jest zwykle Bet-Din (dom sądu), trybunał również na zasadach Talmudu urządzony, który wszystkie spory między Żydami, albo między pojedynczą osobą a Kahałem, rozstrzyga. W zasadzie, tylko wtedy jakaś sprawa między Żydami może być przed sąd publiczny wytoczona, kiedy ją Bet-Din przed ten sąd odeśle.

  Taka organizacja jest niezawodnie dla Żydów ciężarem; ale jest też dla nich wielką siłą, która, pod względem finansowym przynajmniej pewnie się opłaca. Organizacja ta pozwala im zręcznie i prędko opanowywać ważne targi, które sobie upatrzą, chwytać w ręce monopol najpotrzebniejszych artykułów. Ona im udziela za pomocą ciągłej między Kahałami styczności, nie tylko najprędszych i najdokładniejszych wiadomości o politycznych wypadkach, które mogą wpłynąć na giełdy i różne interesa, ale nawet szczegółowych o rzeczach i osobach informacyj, jakich który Żyd zażąda, choćby z końca świata. Ona też daje Żydom możność znalezienia prędko sum nawet znacznych, jakich w pewnych okolicznościach wymagają ich interesa. A jeśli kiedy idzie o sprawę, która ogółowi Żydów szkodzić może, to zdumiewająca rzecz, jak wielkie sumy spod ziemi się wydobywają, aby pchnąć tę sprawę na pożądane tory. Ciekawe o tym przykłady opowiada Brafmann.

  Na koniec, nie tylko zbiorowym interesom żydów przysługuje się Kahał, on i osobistą inicjatywę każdego silnie popiera. I tak: Kahał sprzedaje pojedynczym Żydom prawa, czy tam przywileje na poszczególne majątki chrześcijan: tzw. prawo Hazaka. Nabywca takiego prawa wyzyskuje nieszczęśliwego gospodarza czy obywatela, obsacza go, rujnuje bez żadnej obawy konkurencji. Jeżeli tymczasem drugi Żyd wejdzie w jaki interes z tymże gospodarzem, to zrobi to tylko pozornie, jedynie na korzyść pierwszego. A choćby ich wielu do licytacji stanęło, on jeden jest z góry przeznaczonym nabywcą. Niekiedy też prawo od Kahału kupione nie odnosi się do oznaczonego majątku, ale w szczególności do pewnej osoby, którą nabywca wszelkimi sposobami wyzyskiwać może; a takie prawo nazywa się Meropia. Widać, że Kahał poczuwa się do altum dominium nad wszystkimi majątkami i osobami naszymi, skoro nimi tak wszechwładnie rozporządza.

  http://ultramontes.pl/asemityzm.htm

 268. Klimek said

  Służba chrześcijan u żydów

  W sprawie służby chrześcijan u żydów w diecezji tarnowskiej został wydany okólnik *). Sądzimy że będzie pożyteczną rzeczą zaznajomić Sz. Czytelników z tą praktyczną instrukcją.

  W Kur. XII d. 1 czerwca 1860 r. ogłosiliśmy List pasterski do Kleru Naszej Diecezji podając normy, których na przyszłość mieli się Duszpasterze trzymać a którą tu obecnie z uwzględnieniem reskryptu Kongregacji św. Officjum z r. 1861, publikowanego w Kur. XXI t. r. przypominamy i do ścisłego przestrzegania zalecamy:

  1) Kapłani nie omieszkają, ile razy tego domagać się będą szczególne okoliczności, pouczać lud, czy to prywatnie, czy to z ambony, że dawny zakaz kościelny służenia u żydów po dziś dzień istnieje, i że dlatego Chrześcijanom pod ciężkim grzechem jest zabronione przyjmować stałą służbę u żydów, albo im posługiwać, karmić dzieci albo też uczyć się rzemiosła jakiegokolwiek.

  Z niemniejszą gorliwością mają napominać rodziców, opiekunów, którzy nie sromają się oddawać swych dzieci i pupilów żydom do posługi, przedkładając im przed oczy wielkie niebezpieczeństwo dla wiary i chrześcijańskiej cnoty, na jakie narażają owe osoby jeszcze młode i niedoświadczone, za co kiedyś będą musieli zdać przed Bogiem rachunek.
  http://ultramontes.pl/sluzba_chrzescijan.htm

 269. Klimek said

  Czy wszędzie takie Kahały istnieją? Dokumenta, korespondencje przez Brafmanna zebrane, świadczyłyby o ich istnieniu nie tylko w zachodnich prowincjach Rosji, ale i w b. Kongresówce i w b. Galicji i w królestwach Bałkańskich i w wielu prowincjach Niemiec, mniej więcej wszędzie, gdzie się ludność żydowska trochę zagościła. Przypuszczam, że dziś, w miejscowościach, gdzie ta ludność jest więcej po zachodniemu wykształcona, Kahały muszą być nieco liberalniejsze i w niejednym punkcie od Brafmannowego typu odstępują a przynajmniej ludzi wykształconych pod taki rygor nie podciągają. To jednak nie przeszkadza, że i w takich miejscowościach mogą być siłą ekonomiczno-społeczną, potężną i groźną. U nas w Galicji Kahały istnieją notorycznie; a czy się zajmują wyłącznie religią i wspieraniem ubogich (jakby należało), czy też zbliżają się mniej albo więcej do rodzinnego typu, poprzednio opisanego, o tym podług skutków i objawów sądźmy. Jeżeli widzimy, że i u nas Żydzi, z niewytłumaczalną prędkością i karnością, zbiorowo działają przy owładaniu pewnych targów, opanowaniu pewnych interesów; jeżeli postrzegamy, że nawet pewne osoby, najdzielniejsi często wiejscy rzemieślnicy, są z dziwną systematycznością trzymani w istnej niewoli bez wyjścia; jeżeli zauważymy, że i u nas w krytycznych momentach żydowstwa, jakby na skinienie różdżki czarodziejskiej, bardzo znaczne znajdują się sumy; jeżeli spotykamy nieraz w biurach telegraficznych, po małych nawet mieścinach, Żydka w chałacie, nadającego depeszę do Ameryki z całymi setkami słów, ale tak ustawionych, że żadnego sensu nie przedstawiają dla tych, którzy nie znają klucza do ich układu; jeżeli konstatujemy, że najważniejsze wypadki światowe prędzej są wiadome Żydkom po małych miastach, niż samym dyplomatom (przekonałem się o tym osobiście z okazji śmierci Aleksandra II); – to mamy bardzo poważne powody przypuszczania, że i u nas Kahały są i poza sferą religijno-jałmużnianą czynne, karne, jedne z drugimi aż poza granicami państwa solidarne.

 270. Siggi said

  Prezydent Izraela potępił OUN
  Ukraińcy, a mianowicie OUN, również byli zaangażowani w Holokaust – powiedział prezydent Izraela. Prezydent Izraela wygłosił przemówienie podczas przesłuchań parlamentarnych w Radzie Najwyższej Ukrainy poświęconych 75. rocznicy tragedii w Babim Jarze.
  „Około 1,5 mln Żydów zginęło na terytorium Ukrainy w czasie II wojny światowej w Babim Jarze i wielu innych miejscach. Byli rozstrzeliwani w lasach w pobliżu wąwozów i rowów, spychani do masowych grobów. Wielu wspólników zbrodni było Ukraińcami. A wśród nich przede wszystkim wyróżniali się bojownicy OUN, którzy znęcali się nad Żydami, mordowali ich i w wielu przypadkach wydawali w ręce Niemców. Prawdą jest także to, że było ponad 2,5 tys. sprawiedliwych wśród Narodów Świata – tych nielicznych iskierek, które płonęły jaskrawo podczas mrocznego zmierzchu ludzkości. Ale większość milczała. Stosunki między ukraińskim i żydowskim narodami są dziś skierowane w przyszłość, ale nie możemy pozwolić, aby historia z jej i strasznymi, i z pięknymi wydarzeniami zostały zapomniane” – powiedział Riwlin z trybuny ukraińskiego parlamentu.
  „Nie wolno rehabilitować i czcić antysemitów” – powiedział prezydent Izraela Reuven Riwlin. „Antysemityzm należy przyznawać takim, jakim był w przeszłości, i w jego obecnej formie. I nie wolno rehabilitować i wychwalać antysemitów. Żadne interesy polityczne nie usprawiedliwiają obojętnego milczenia lub niezrozumiałego mamrotania, jeśli chodzi o struktury antysemickie. Przywódcy państw, którzy podzielają antysemickie, rasistowskie lub neonazistowskie poglądy, nie będą mile widzianymi i pełnoprawnymi członkami rodziny narodów świata” – powiedział prezydent Riwlin.

  Materiał przesłany przez Wiesława Tokarczuka

  Od redakcji: prezydent Izraela miał odwagę, żeby powiedzieć deputowanym Rady Najwyższej, co myśli o gloryfikacji OUN-UPA. Porównując wazeliniarskie i tchórzliwe wystąpienia prezydentów RP – Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy, których nie stać było na powiedzenie kilku słów prawdy, mimo że nawet Wiatrowycz nie neguje, że na Wołyniu doszło do masowych mordów, słowa prezydenta Izraela przyjąć należy z szacunkiem.
  http://www.mysl-polska.pl/1021

 271. Siggi said

  W związku z zaproszeniem do Moskwy podkomisji Antka,internauta pod pewnym tekstem wpisał się,tym poniżej:…………

  bzzzz :
  Widzę 3 scenariusze:
  I Anodina do Macierewicza: Widzicie szefie MON, ja tu mam dwa nagrania, jedno to rozmowa bliźniaków sprzed katastrofy a drugie to Pana rozmowa już po katastrofie. Zrobimy tak, ja dam wam wrak tutki, i nie upublicznie rozmów, Wy podpiszecie umowę z gazpromem oraz zaczniecie lobbować na rzecz Rosji w UE i podziękujecie za nordstream II.

  II Anodina do Macierewicza Widzicie szefie MON, my tu mamy waszą teczkę z archiwum kgb a potem gru, są wasze meldunki , są przelewy za wykonanie zadania, tj zniszcznie wywiadu i kontrwywiadu polskiego. Więc bądź cicho i wracaj do kraju podpisać nowy kontrakt na dostawy gazu i ropy. Za marudzenie dopisz 10% do cen wynegcjonowanych poprzednio

  III Anodina do Macierewicza… Słuchaj no Ty, siedź cicho i wykonuj nadal polecenia Putina bo inaczej wszyscy się dowiedzą dla kogo pracujesz od 1991 roku. Zabierz tych modelarzy i idzcie na obiadek a potem na samolot do Warszawy. Nie zapomnij podziękować za zaproszenie …. Pamiętaj że takich jak Ty to my w waszej partii mamy wielu….. zwiń

 272. La Reine Toronto said

  .https://www.youtube.com/watch?v=s4qA0Ue_sI4

  GMO i takie inne zagadnienia poruszajace nasze umysly do granic mozliwosci….
  genetyka …etc.

 273. Clinton’owa okablowana aparaturą do podpowiedzi.

  http://www.infowars.com/photos-whats-that-under-hillarys-pantsuit-during-last-nights-debate/
  http://www.infowars.com/trump-debate-moderator-ignored-all-hillarys-scandals/
  http://www.infowars.com/michael-moore-says-trump-won-the-debate/
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/debata-i-po-debacie

 274. Siggi said

  Su-szki w tri-Mig-a załatwiają tam sprawę.
  ————

  Histeria Zachodu jest związana z przewidywanym zwycięstwem al-Asada

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/polityka/20160927/3956154/Zachod-Syria-Asad-walki-dyplomatyczne.html

 275. Siggi said

  Mam rezerwę do tego RB.
  —–
  https://wiadomosci.robertbrzoza.pl/usa-finansjery/clinton-czy-trump-kto-bedzie-ojcem-upadku-ameryki/

 276. Siggi said

  Exselencja on może tak gadać,ale muszą Exselancja na siebie uważać,żeby ciężko nie zachorował i umarł,albo otrują aż do umarcia.
  Aha,jeszcze majdan w grę wchodzi,chyba tam w Manilii jest jakiś większy centralny plac?I niech Jego Exelencja nie zapomina o Ferdynadzie Markosie I jego pięknej kiedyś żonie,jak musiał wiać i z łaski mu dali w USA do paszportu 6 miesięcy pobytu.Dobry był jak był,a potem to takich traktują jak powietrze. Okiej?

  Filipiny: Geopolityczny zwrot Duterte?

  27 września 2016 12:37
  W oświadczeniu dla mediów prezydent Filipin Rodrigo Duterte stwierdził, że nosi się z zamiarem zawarcia bliższych relacji z Rosją i Chinami kosztem ochłodzenia stosunków ze Stanami Zjednoczonymi, dotychczasowym hegemonem jego kraju. „Jestem bliski przekroczenia Rubikonu. To punkt, z którego nie ma powrotu” – dodał Duterte.
  Dutuerte wyjaśnił, że związki z euro-azjatyckimi mocarstwami mają pomóc Manili prowadzić w pełni niepodległą politykę zagraniczną, gdyż to właśnie one są głównymi rywalami tradycyjnego hegemona Filipin. Nie oznacza to zatem całkowitego zerwania stosunków, a jedynie wyrwanie się spod kurateli Waszyngtonu.
  Filipiński prezydent dodał, że wkrótce ma zamiar spotkać się z rosyjskim premierem Dmitrijem Miedwiediewem. Wcześniej Duterte wyjawił pragnienie zerwania traktatu, który pozwala amerykańskim żołnierzom okupować terytorium południowej części jego wyspiarskiego państwa. Ponadto poinformował o planach zakupu broni w Rosji i Chinach, by uniezależnić się od amerykańskiego sprzętu, a także oznajmił, że Filipiny nie będę honorować umowy z 1951 roku, na mocy której Filipiny zobowiązują się przyłączyć do wojny morskiej, jaką USA zainicjują w regionie zachodniego Pacyfiku.
  Zaskakująca deklaracja Duterte padła podczas przygotowań do wspólnych morskich manewrów USA i Filipin, jakie mają nastąpić w październiku. Tego typu przedsięwzięcia tradycyjnie służą zacieśnianiu sojuszu między ich uczestnikami. Od początku swej kadencji filipiński prezydent jest obiektem krytyki ze strony amerykańskiej dyplomacji i obrońców praw człowieka ze względu na swoją twardą politykę wobec narkobiznesu.
  (na podstawie rt.com opracował RS)
  http://xportal.pl/?p=26938

 277. Siggi said

  Ciekawa galleria 47 foto,szkoda ,że nieopisane.Klikać …

  http://zielonagora.naszemiasto.pl/artykul/opuszczone-miasta-budynki-i-place-zabaw-zobaczcie,3868510,gal,t,id,tm.html

 278. guła said

  #157
  I cóś Pan narobił panie Piwowar, Bundeswehra zwiększa kontyngent na Litwie. Znaczy nie wesoło, boć to wszystko zgodnie z ustawą o bratniej pomocy nr 1066 przeciwko Polakom (na całym świecie) Zamiarują nas stłamsić, wszędzie, i idzie im wyśmienicie.
  Wojna z Ruskimi to pozór, co każden powinien rozumieć i nie Pana mam na myśli.

 279. kombajnista said

  „Judeopolonia”- nowy film Edwarda Maciejczyka
  http://wps.neon24.pl/post/134005,judeopolonia-film-edwarda-maciejczyka

 280. zsieci said

  Pan Maćko (192)

  % -)

 281. Boydar said

  .https://www.youtube.com/watch?v=FKcEcoxbq7I

 282. Przeczytałem na forum Maruchy, że GDYBY NIE WOJNA 1939 to Hitler musiałby ogłosić NIEWYPŁACOLNOŚĆ w roku 1940 ??? Nie wiem, SKĄD ta Wiadomość? bo wiadomo mi, że to ANSCHLUSS uratował III Rzeszę przed Niewypłacalnością a MONACHIUM i HACHA zapewniły III Rzeszy STRATEGICZNĄ Przewagę nad Polską w sensie geograficznym, technologicznym i zbrojeniowym, gdyż arsenał czeski był taki jak polski.
  Hitler mógł tłumaczyć, że Aneksja Czech i Moraw – co było ZŁAMANIEM Dyktatu Monachijskiego – była dla przechwycenia 2 STRATEGICZNYCH bomb atomowych – zamówionych przez Stalina na Warszawę i Berlin, gdyż III bombę na Londyn zarekwirowali Anglicy podczas MONACHIUM.
  Jeśli jest prawdą, że Hitler musiałby ogłosić Niewypłacalność w Roku 1940 to POWODEM Wojny 1939 staje się Skarb Włastów w Modlinie jako one OLBRZYMIE SKARBY WYWIEZIONE Z POLSKI…

 283. Boydar said

  Podobno najbogatsza Polinka AD2016

  .http://ocdn.eu/images/pulscms/YTU7MDMsMmU0LDAsMSwx/2dd54c7bc10e2de10c35acf45bc6fb2d.jpeg

  Pacz i um siem goju !

 284. Boydar said

  Nie podałem (278) źródła, to z zachwytu – http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/najbogatsze-polki-2016-ranking-wprost/7wmn51

 285. Wersja polskojęzyczna

  Sądzę, że zdaje Pan sobie sprawę ze SKUTKÓW Nie Odpisania mi w terminie napoleońskim? Wobec tego będę musiał uznać Pańską Propozycję za próbę stworzenia PRECEDENSU dla KAPITAŁOWEGO przejęcia spadku po mnie ??? Po bitwie pod Waterloo Rothschildy, którzy finansowali Napoleona, WSADZIŁY SOBIE ANGLIĘ DO KIESZENI a po uznaniu przeze mnie tego Precedensu to Rothschildy Wsadziłyby Sobie do Kieszeni Polskę i USA.
  Przepraszam Pana, ale jeśli nie odpisze mi Pan w ciągu 3 dni będę musiał wysłać za Panem Listy Gończe.

 286. Phosze państwa, sthaszne trzęsienie ziemi – umarł Shimon Peres, dawniej Perski.
  Pośpiesznie napisałem nowe „Bieżące” (a odtąd postanowiłem pisać „Bieżące” jeszcze bardziej na bieżąco).

  Oto spis notek:
  – Kto umarł – Peres czy Perski?
  – Sprośny obrazek
  – Papież do katechetów
  – Dobre wiadomości z rynku uchodźców politycznych
  – Postępowe sporty dla dam w każdym wieku (3)

  Zapraszam tutaj: .http://infoprezesa.blogspot.fr/2016/09/biezace-43.html

 287. Greg said

  Panie Gajowy, może by dodać do polecanych. (jak się jeszcze zmieści)
  http://chemtrailswielun.blogspot.com/
  To dotyczy nas wszystkich, bez względu na poglądy, wyznanie czy kolor skóry.

 288. libretto416 said

  Łódź, dnia 19 września 2016 r. komandos kpt. Michał Jarzyński
  PS. jestem blokowany na Facebooku.

  Jako były komandos, oficer kontrwywiadu wojskowego JW 4101 zwracam się do wszystkich żołnierzy jednostki z apelem o żołnierskie nieposłuszeństwo wobec zbrodniczych wobec Polski i Rosji oraz światowego pokoju poczynań ministra Antoniego Macierewicza. Szaleniec Antek M. vel Springer z herbu „pancerna smoleńska brzoza” w swym szaleństwie jest groźny dla otoczenia. / Prokuratura RP ! zgłaszam to oficjalnie / .

  Po raz kolejny prowokuje Rosję ?

  Tym razem wykorzystuje do tego celu komandosów z JW 4101 w Lublińcu .

  Polska wysłała uzbrojonych komandosów do Donbasu?

  Tygodnik „NIE” alarmuje, że polskie władze swoimi ruchami mogą doprowadzić do konfliktu z Rosją.

  Tajna misja polskich komandosów na Ukrainie? Andrzej Rozenek w tekście „Macierewicz zbrojnie prowokuje Rosję” pisze, że 18 „specjalsów” z jednostki JW 4101 z Lublińca w towarzystwie oficera Służby Kontrwywiadu Wojskowego od miesiąca znajdować się ma w Donbasie, 80 km od linii frontu. Informatorzy donieśli, że pojechali tam kilkoma terenówkami Toyota Hilux. Zabrali duży zapas żywności i amunicji. Na każdego przypadać ma 2000 sztuk amunicji. Mieszkają w „jakiejś agroturystyce”.

  http://www.o2.pl/…/polska-wyslala-uzbrojonych-komandosow-do…

  Jako były komandos i oficer kontrwywiadu wojskowego JW 4101 zwracam się do wszystkich żołnierzy tej jednostki z apelem o obywatelskie /żołnierskie/ nieposłuszeństwo wobec zbrodniczych wobec Polski i Rosji oraz światowego pokoju poczynań Antoniego Macierewicza.

  Jednym z podstawowych zadań komandosów jest prawidłowe rozpoznanie celu.

  Oznajmiam wszem i wobec !

  To Antoni Macierewicz jest wrogiem Narodu Polskiego , a nie Rosja

  Łódź, dnia 19 września 2016 r. komandos kpt. Michał Jarzyński

  PS. jestem blokowany na Facebooku :

  https://cont.ws/post/376479?_utl_t=fb

 289. Boydar said

  Spod linku Pana Grega (282) – http://chemtrailswielun.blogspot.com/2014/04/technologia-sterowania-piorunami.html

  Był też Franklin, był i Łomonosow. Byli też niestety Richman i Engelstad.

  Ale to tylko ciekawostka, nic specjalnie ważnego.

 290. https://gajowka.wordpress.com/2016/09/28/odpowiedz-na-pelagiusowe-dziwactwa/

 291. revers said

  re281

  ach ta smiec to jakis antysemita, na liste AIPC JA, toz to holocaust now.

 292. Boydar said

  @ Pan JO (284)

  Napisane jest, że udzielił /bp. Wiliamson – przyp. mój/ bierzmowania. Niby to drobiazg w zestawieniu z pozostałymi informacjami, ale czy mógłby Pan JO ten wątek rozwinąć. „… Biskup, by mógł godziwie udzielać bierzmowania w obcej diecezji, potrzebuje przynajmniej rozumnie domniemanego zezwolenia biskupa diecezjalnego, chyba że chodzi o jego podwładnych …”. To oczywiście cytat znaleziony w sieci; nie wiem nawet czy prawdziwy, nie studiowałem Prawa Kanonicznego.

 293. JO said

  ad.268. Panie Boydar, nie wszystko moze byc ujawnione. To jest WOJNA!!
  Wiecej wyrozumialosci prosze. Gdyby mozna bylo napisac wiecej, wiecej pokazac przepieknych zdjec z ceremoni…to bym ukazal…, napisal!

 294. Boydar said

  Pomyślałem jedynie, że może przyznał się do FSSPX któryś z urzędujących w Polsce biskupów. Rozumiem, że „zapomnij, popij wodą’. Trudno, „oni muszą wymrzeć” (autor – TW „Lemański”). Ja poczekam 🙂

 295. Siggi said

  Jarosław Augustyniak: Czeczenia. Grozny. Postęp

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/opinie/20160907/3828878/Jaroslaw-Augustyniak-Czeczenia-Grozny-Postep.html

 296. Boydar said

  Oooo ! Coś dla Pana Maćko; ciekawe czy też ma skośne oczęta

  https://pl.sputniknews.com/swiat/20160928/3958009/Nogrody-Ig-Nobla-2016.html

 297. JO said

  I jeszcze dla niektorych post scriptum, ktorzy nie chcieli doczytac czym jest Ruch Polak-Ortodoks, tekst, ktory juz byl ogloszony w Gajowce ponad 3 lata temu..:

  https://gajowka.wordpress.com/2016/09/28/odpowiedz-na-pelagiusowe-dziwactwa/

  https://gajowka.wordpress.com/
  ………….
  ………..

  Pelagius Asturiensis swym sedewakantyzmem i działalnością sam wzorem bolszewików i rewolucjonistów francuskich rozbija ruch Tradycjonalistyczny, a przez to Kościół katolicki, nie uważa za istotne przede wszystkim poznanie osób i spraw, zanim zacznie coś pisać.

  Autorem tekstu jest Pan „Listwa” z Gajówki,

  Jan Aleksander

  P.S.

  Polecam również tekst, który napisany i ogłoszony ponad 3 lata temu w Gajówce, a objaśniający czym jest Ruch Polak-Ortodoks:

  „Społeczeństwo Polak-Ortodoks” – to wyrażenie, które zawiera w sobie określoną treść, ale jest to wyrażenie, które posiada również ideę.
  „Społeczeństwo Polak-Ortodoks” to idea odbudowy i odtworzenia osłabionych i zniszczonych wzajemnych więzi między Polakami. Naród Polski to TYLKO pokolenia wychowywane na bazie filozofii nadprzyrodzoności (Świetej Tradycji Jedynego Świetego Kościoła), w teraźniejszości, te przeszłe pokolenia, ale także te, które nadejdą. Konieczna jest pamięć o tych co byli i czego dokonali, ale też troska o przyszłość, bazując na istniejącym spokrewnieniu rodzin i rodów, żyjących teraz i w przeszłości na ziemiach Rzeczpospolitej oraz rozsianych po całym świecie.
  Punktem wyjścia odbudowy i uzdrowienia powinno być wielkie wyróżnienie Narodu Polskiego, jakim jest fakt, że Matka Boża to Królowa Polski. 14 sierpnia 1608 r. modlącemu się siedemdziesięciojednoletniemu zakonnikowi Juliuszowi Mancinelli objawiła się Matka Boża i powiedziała : „Dlaczego nie nazywasz Mnie Królową Polski? Ja to królestwo bardzo umiłowałam i wielkie rzeczy dla niego zamierzam, ponieważ osobliwą miłością do Mnie płoną jego synowie.” Matka Boża potwierdziła swe słowa w ponownym widzeniu o. Mancinell’emu w Krakowie w 1610 r. mówiąc : „Ja jestem Królową Polski. Jestem Matką tego narodu, który jest Mi bardzo drogi, więc wstawiaj się do Mnie za nim i o pomyślność tej ziemi błagaj nieustannie, a Ja ci zawsze będę, jakom jest teraz, miłościwą.”.

  ……..

  „Społeczeństwo Polak-Ortodoks” to powrót do Królestwa Polskiego, którego Matka Boża jest Królową i jego odbudowa, to powrót do Tradycji Kościoła oraz wartości chrześcijańskich i narodowych od wieków naród Polski formujących. To obrona ziemi, praw i tożsamości katolickiej, walka z pokusami, słabościami, błędami, niewiedzą, aby wspólnie podążać bezpiecznie do zbawienia.
  „Społeczeństwo Polak-Ortodoks” to wspólny ruch i działanie Polaków katolików Tradycyjnych, ale to ruch szeroko otwarty na działanie i współpracę ze wszystkimi Polakami, którzy podzielają i uznają wartości chrześcijańskie i uznają Matkę Bożą za Królową Polski, szczególnie jest otwarty na współpracę z Polakami urodzonymi i wychowanymi w Tradycji Prawosławnej”.

  https://gajowka.wordpress.com/

 298. JO said

  Polecam również tekst, który był napisany i ogłoszony ponad 3 lata temu w Gajówce. Treść jego objaśnia czym jest Ruch Polak-Ortodoks:

  ..jako P.S….

  Ruch Społeczeństwa Tradycyjnych Polskich Katolików – „Społeczeństwa Polak-Ortodoks”

  „Społeczeństwo Polak-Ortodoks” – to wyrażenie, które zawiera w sobie określoną treść, ale jest to wyrażenie, które posiada również ideę.

  https://gajowka.wordpress.com/2016/09/28/odpowiedz-na-pelagiusowe-dziwactwa/

 299. Siggi said

  To chyba prawda,bo mnię kilka razy proponowali 5% więcej ,za mój rzydowski pysk prawie 100%-towy.
  ———————

  Różnica w zarobkach białych i czarnoskórych pracowników jest największa od 40 lat

  23.09.2016 13:48 , ostatnia aktualizacja 23.09.2016 13:51

  http://www.forbes.pl/roznica-w-zarobkach-bialych-i-czarnoskorych-pracownikow-jest-najwieksza-od-40-lat,artykuly,207753,1,1.html

 300. 123 said

  Strona 177 – Armia Czerwona zacierała na Polskę w 1920 transportując zaopatrzenie swojej armii pociągami ciągniętymi przez produkowane w tym czasie dla niej lokomotywy produkowane tym celu w Anglii. Kontrakt podpisany przez Krasina z City opiewał na 1’700 lokomotyw wraz z niezbędnymi akcesoriami. Dziś podobna umowa warta by był 20 miliardów dolarów.

  Strona 177 – wszystkie lekarstwa dla Armii Czerwonej nacierającej na Polskę w 1920 produkowała brytyjska „Ralph I. Fuiler”.

  Strona 179 – innym priorytetem Armii czerwonej nacierającej w 1920 rok na Polskę była „wełna na szynela, mundury i podkoszulki” – Anglia dostarczyła w tym 1920 roku Armii Czerwonej atakującej Polską 2 miliony arszynów gładkiej tkaniny wełnianej.

  Strona 180 – „Jako zabezpieczenie importu wełny na mundury Armii Czerwonej żydzi bolszewicy przekazali bankom brytyjskim 15 ton złota NA POCZĄTKU SIERPNIA 1920.”

  Tu tylko wpisałam parę faktów z 3 stron.
  Stron z takim natężeniem faktów jest w tej książce 326.

  A wcześniej na stronie 173 z wieloma szokującymi szczegółami o działaniach rządu brytyjskiego na wieść o zajęciu Kijowa przez dziesięć polskich dywizji 7 maja 1920 i ucieczce żydów bolszewików z Kijowa, rząd brytyjski oddaje NATYCHMIAST swoje środki szyfrowanej łączności międzynarodowej agentom żyda bolszewika Krasina w londyńskim Hotel First Avenue do komunikacji zagranicznej,

  oraz po paru dniach po zajęciu przez Polaków Kijowa 7 maja 1920 następuje podpisanie historycznego porozumienia brytyjsko-sowieckiego:

  „Złoto za Lokomotywy” czyli „zrabowane w Rosji przez bolszewików złoto za brytyjskie lokomotywy dla Armii Czerwonej nacierającej na Polskę”

  oraz polecenia z Londynu do dokerów brytyjskich na całym świecie od Indii Wschodnich do Londynu zablokowania we wszystkich portach brytyjskich wszystkich transportów dla armii polskiej.

  17 maja – w dziesięć dni po wypędzeniu przez Polaków bolszewików z Kijowa –

  lider brytyjskiej partii KONSERWATYWNEJ Andrew Bonar Law zapewnił: „żadna pomoc nie zostanie udzielona rządowi polskiemu”.

  Dopiero po tych faktach odbywających się w londyńskim City armia Lenina-Trockiego zdecydowała się na kontrofensywę spod Kijowa i na marsz na Warszawę…

  „Największa grabież w historii. Jak bolszewicy złupili Rosję” autor Sean McMeekin

  @@@
  Jan Łaski W 1513 przyjechał do Rzymu na Sobór laterański V, gdzie przedstawił plan krucjaty europejskiej przeciwko imperium osmańskiemu i Wielkiemu Księstwu Moskiewskiemu. W 1515 uzyskał dla siebie i swoich następców na metropolii gnieźnieńskiej tytuł stałych legatów papieskich (legati nati).

 301. Głos prawdy said

  Apel o zakazie aborcji w Rosji zebrał ponad 300 tysięcy podpisów.

  Petycja o całkowitym zakazie aborcji w Rosji, pod którym podpisał się patriarcha Cyryl, zebrała ponad 300 tysięcy podpisów, organizatorzy zamierzają zebrać milion podpisów i skierować apel do Administracji prezydenta, oświadczył szef Krajowego ruchu „Za życie”, który jest inicjatorem postępowania, Siergiej Czesnokow.
  Zbieraniem podpisów, oprócz organizacji „Za życie”, zajmuje się również ruch „Prawosławni wolontariusze”. Po podpisaniu dokumentu szef Rosyjskiego kościoła podziękował uczestnikom akcji za prace i pobłogosławił ich, powiedzieli wcześniej w służbie prasowej patriarchii.
  „Działacze ruchu „Za życie” zebrali ponad 300 tysięcy podpisów. Około 200 tysięcy podpisów są przetwarzane w regionach. Cel — zmiana opinii publicznej, a gdy zostanie zebrany milion podpisów — wyślimy do Administracji prezydenta” — napisał Czesnokow na swej stronie w Facebook.
  Postępowanie, którego tekst został uzgodniony z patriarcha przez komisję ds. rodziny, ochrony macierzyństwa i dzieciństwa, wzywa w szczególności uznać za poczętym dzieckiem status istoty ludzkiej, życie, zdrowie i dobre samopoczucie, którego powinny być chronione przez prawo. Również w dokumencie proponuje zakazać chirurgiczne i farmakologiczne przerwanie ciąży, środki antykoncepcyjne z аborcyjnym działaniem, technik wspomaganego rozrodu, których integralną częścią jest „poniżenie ludzkiej godności i zabijanie dzieci, znajdujących się na początkowych etapach rozwoju embrionalnego”.
  https://ria.ru/society/20160927/1477992050.html
  ——————
  proszę Państwa o modlitwę w tej intencjii, niech nikt, żadna….nie mówi, że Rosja to barbarzyński i krwiożerczy naród.

  To ostatni chyba kraj, gdzie udzielą ci pomocy za darmo.
  Admin

 302. Głos prawdy said

  USA: „Rosja jest winna, nawet jeśli zbombardowała nie ona…”
  http://oko-planet.su/politik/politiklist/338006-ssha-rossiya-vinovata-dazhe-esli-bombila-ne-ona.html
  Szef Pentagonu pozwolił na użycie broni jądrowej do ukarania Rosji.
  “Rosja i Korea Północna stanowią zagrożenie dla USA, nie stosując się do zasady zachowania na planecie jądrowej stabilności. Takie oświadczenie złożył szef Pentagonu Ashton Carter, przekazuje TASS.”
  STANY Zjednoczone pracują z sojusznikami w obu regionach nad opracowaniem nowych metod wzmocnienia trybu powstrzymywania jądrowego i stabilności strategicznej”.
  https://ruposters.ru/news/27-09-2016/primenenie-yadernogo-oruzhiya-ssha

 303. Głos prawdy said

  Chwila Prawdy. Tajne więzienia SBU (26.09.2016)
  .https://www.youtube.com/watch?v=wEJCD2ThTPY

 304. Siggi said

  http://niezlomni.com/ukrainski-biskup-o-oun-i-upa-na-tle-nacjonalizmu-ukrainskiego-zjawily-sie-oznaki-pewnego-rodzaju-satanizmu/

 305. Premizlaus said

  Propagandy antyrosyjskiej ciąg dalszy:
  http://fakty.interia.pl/swiat/news-katastrofa-malezyjskiego-samolotu-rakieta-pochodzila-z-rosji,nId,2282051

 306. Siggi said

  c.d. lp.226

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz%2Flider-oun-prezydent-izraela-splunal-ukraincom-w-dusze

 307. Siggi said

  http://3obieg.pl/konflikt-amerykansko-chinski-a-sprawa-polska

 308. Maciuś said

  Dzisiaj POlicja postawiła mi zarzut z art.207 kk w związku z art.314 i 315 kpk. i nie wiem qoo …. rwa za co?!? Jeszcze mnie nie aresztowali, ale…

 309. Maciuś said

  Czym jest znęcanie się?

  Autor: Mateusz Pietraszewski

  Źródło: http://www.psychotekst.pl

  Przepisy prawa nie zawierają definicji znęcania się, jest to pojecie dość szerokie. Przestępstwo to jest określone w art. 207 Kodeksu karnego, wedle którego ten, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

  Definicja znęcania się jest o tyle istotna, że czasem trudno jest ustalić, czy jakieś przestępstwo ma charakter jednorazowego zdarzenia czy też stanowi już właśnie znęcanie się. Ponadto ofiara przemocy ze strony osoby najbliższej może nie wiedzieć, że zachowania podejmowane wobec niej stanowią przestępstwo. Co więcej zdarza się, że przyjmujący zgłoszenie o przestępstwie nieprawidłowo zakwalifikuje opisywane mu zdarzenia. Tym samym warto jest wiedzieć, na czym polega przestępstwo znęcania się i na co zwrócić uwagę organom ścigania.
  Kto może paść ofiarą znęcania się?

  Znęcanie się jako przestępstwo dotyczy najczęściej osoby najbliższej. Osobą najbliższą jest nie tylko małżonek lub dziecko, ale także dziadkowie, wnukowie, rodzeństwo, teściowie, pasierb etc. Możliwe jest także znęcanie się nad byłym małżonkiem.

  Nadto ofiarą znęcania się może być również osoba, która z jakichś względów jest zależna od sprawcy. Zależność taka zachodzi wówczas, gdy pokrzywdzony nie jest zdolny z własnej woli przeciwstawić się znęcaniu i znosi je z obawy przed pogorszeniem swojej sytuacji życiowej (np. utratą pracy, środków utrzymania, mieszkania, rozłąką lub zerwaniem współżycia ze sprawcą). Zależność taka zachodzi przykładowo w przypadku w razie ustanowienia opieki lub umieszczenia dziecka w rodzinie zastępczej, ale także między pracodawcą a pracownikiem, a nawet najemcą a wynajmującym. Może też się zdarzyć, że sprawca wykorzystuje swoją przewagę wynikającą z wyjątkowo silnej więzi uczuciowej lub osobistej łączącej go z ofiarą. Czasem bowiem ofiara znęcania się nadal związana jest emocjonalnie ze sprawcą i nie potrafi się od niego uniezależnić.

  Natomiast osobą nieporadną jest taka osoba, która ze względu na swoje właściwości fizyczne (np. podeszły wiek, kalectwo, obłożną chorobę) lub psychiczne (np. niedorozwój umysłowy, upośledzenie umysłowe, choroba psychiczna) nie ma możliwości samodzielnego decydowania o swoim losie ani zmiany swego położenia.
  Jakie zachowania można uznać za znęcanie się w rozumieniu przepisów prawa karnego?

  Znęcanie się może przybierać bardzo różne formy, jednak generalnie polega na tym, że sprawca umyślnie sprawia ofierze ból fizyczny lub cierpnie psychiczne, moralne. Znęcanie fizyczne może polegać w szczególności na biciu, rzucaniu przedmiotami, popychaniu, szarpaniu, głodzeniu, odmawianiu pożywienia czy napojów, zmuszaniu do przebywania na zimnie, poleceniu wykonywania upokarzających czynności, wyrzucaniu z domu, wyrywaniu włosów, przypalaniu papierosem. Znęcanie psychiczne może wchodzić w grę między innymi w przypadku: lżenia, wyszydzania, nieuzasadnionego awanturowania się, upokarzania (szczególnie w obecności innych osób), niszczenia przedmiotów ofiary, znieważania, straszenia, gróźb bezprawnych, sprowadzania do mieszkania osób nieakceptowanych przez domowników (np. prostytutek czy przestępców). Zachowanie sprawcy nie musi prowadzić do jakichkolwiek obrażeń, aby zostało uznane za znęcanie się. Istotne jest jednak, że sprawca musi podejmować działanie umyślnie, czyli specjalnie.

  Działania sprawcy mogę się powtarzać przez krótszy lub dłuższy czas, nawet przez wiele lat. Za znęcanie się może zostać uznane zdarzenie jednorazowe, jednak tylko wówczas, gdy jest ono intensywne (okrutne) i trwa pewien czas. Nie zostanie więc uznane za znęcanie się przykładowo jednorazowe uderzenie kogoś, nawet jeśli skutki tego będą poważne. Zachowanie takie stanowi jednak inne przestępstwo – uszkodzenia ciała.

  Powyższe rozważania mają takie znaczenie, że pojedyncze zachowanie może w ogóle nie stanowić czynu zabronionego albo może zostać uznane za wykroczenie lub przestępstwo ścigane jedynie z oskarżenia prywatnego, podczas gdy zespół takich zachowań często kwalifikuje się już jako znęcanie się.

  To, czy dane zachowanie należy uznać za znęcanie się zależy każdorazowo od oceny organu prowadzącego postępowanie, a nie tylko od wewnętrznego przekonania pokrzywdzonego, że jest ofiarą znęcania się. Przykładowo należy wskazać na sytuację, gdy dwie osoby wzajemnie stosują wobec siebie przemoc fizyczną i psychiczną. Wówczas nie ma mowy o znęcaniu się.

  Warto pamiętać, że jeśli dane zachowanie nie zostanie uznane za znęcanie się, często można je uznać za inne przestępstwo, przykładowo znieważanie, naruszenie nietykalności cielesnej, uszkodzenie ciała, pobicie, zniszczenie mienia etc.

  Należy także wspomnieć, że sprawca znęcania się podlega surowszej karze, jeśli jego ofiara z powodu znęcani się targnie się na swoje życie (od 2 do 12 lat pozbawienia wolności) lub jeśli znęcania się było szczególnie okrutne (od roku do 10 lat pozbawienia wolności).

  Ośrodki pomocy społecznej prowadzą tzw. zespoły interdyscyplinarne do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Owe instytucje zajmują się między innymi, obok Policji i prokuratury, pomocą osobom będącym ofiarami przemocy domowej. Przykładowo uczestniczą one w tzw. procedurze niebieskiej karty, zwracają się do organów ścigania o podjęcie postępowania karnego, udzielają wsparcia psychologicznego etc.

  Gdzie qooorwa ja tam jestem???

 310. NICK said

  http://wiadomosci.wp.pl/gid,18521887,gpage,4,img,18522215,kat,355,title,Roszady-u-Beaty-Szydlo,galeria.html
  Temat zastępczy. Jak świat światem. Wymieniamy pionki w grze.
  A „dama” słucha „królowej”.
  A królowa to… .
  Dyryguje podnóżkiem swym. Kim?
  Mmmmmmmm… .
  On to znosi. Dostał ‚przydupasa’.
  Ssij, ssij.
  Od sasa do lasa.

 311. Siggi said

  Lp.300,Maciuś.

  Daj mnię delikwenta ,a ja już na niego paragraf znaję.
  Odwieczna reguła p.Maciuś.
  Zatem,trza se zrobić „rachunek”sumienia i przypomniec se wszystko i może się znajdzie coś pod te paragrafy.
  Albo,może chcą „wystrugać” TW,to pytać …za ile?Jak dadzo sporo zarobić,to pisać meldunki nawet z … cmentarza,co mówia umrzyki np.n/t kachizmu-pisizmu.Oni tego nie będą w stanie przeczytać I sprawdzić,a od ilości str mogą płacić.
  Kiedyś lubiłem te robotę ,nawet niezły grosz był,lepszy niż wygłaszanie prelekcji np.”Wpływ faz Księżyca na miesiączkowanie u biedronki”,co czasem w klubo-kawiarniach „RUCH” wygłaszałem.

 312. Maciuś said

  mam zarzut siedmiu pracownic PCK i wice kierowniczki, tej instytucji. Na swoją obronę wstępnie mam, oddane 10 litronesów krwi. I bądź tu qooorw…a dobry dla ludzi 😦

 313. NICK said

  Maciusiu. To tylko zarzuty. Jeśli jesteś przekonany o braku ‚przestępstwa’?
  Śpij. Spokojnie.
  Zarzutów zaś, wszelakich, będzie coraz więcej. I, są. Jeśli niezasadne? Bóg i twarda dópa własna. Pomagają. Napisz jak będzie skazanie wyrokiem.

  Zastraszanie. Tak jest najczęściej.

 314. Maciuś said

  Skłaniałbym się panie NICKU, że chcą mnie qooorwy zastraszyć i wrobić w cos czego nie dokonałem; bo u mnie trzeba pracować, a nie w ch. lecieć jak one to zrobiły i się teraz mszczą.

 315. Maciuś said

  Zapytałem proszę państwa wczoraj od niechcenia, prokuraturę, czy toczy się przeciwko mnie jakieś postępowanie karne czy śledztwo przeciw mnie i, dzisiaj o 15:30 byłem… przesłuchiwany przez szkiełów z postawieniem mi zarzutów. WSZYSTKO TO MI ŚMIERDZI SZYCIEM MI GRUBYCH BUTÓW; ALE DLACZEGO??? Nigdy nikogo nie dotknąłem palcem tudzież nie znęcałem się psychiczne nad osóbami zależnymi ode mnie {kobietami}?!? Ludzie to niemożliwe, muchy bym nie ruszył a co dopiero człowieka…

 316. Boydar said

  „… Hierarchia partyjna decyduje o tym, co się w rządzie dzieje – mówił w programie „WP rozmowa” były prezydent Aleksander Kwaśniewski …”

  Zaraz, zaraz, a na kogo myśmy (ja akurat nie) głosowali ? Na rząd czy na partię ? To TW Alek chciałby, żeby było jak w bankowości ? Jak sukcesy to partii, a jak porażki to rządu ?

 317. Greg said

  .https://www.youtube.com/watch?v=j82mazIoThw#t=118

 318. Greg said

  http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=39&t=25369&start=0&sid=18d6e8497c4aa01e1b00c61fe946b45e

 319. Boydar said

  https://pl.sputniknews.com/polska/20160928/3961255/stosunki-polsko-ukrainskie.html

  Niby dobrze Rękas pisze. Tylko diabeł tkwi w szczegółach, a te szczegóły mogą grać różną rolę w zależności od okoliczności. O okolicznościach Rękas nie pisze nic.

 320. Boydar said

  Czyżby Pana Gajowego borowina w wannie zassssssała ?

  Fakt, że dzisiaj trochę byłem senny.
  Admin

 321. Greg said

  Panie Boydar, czyta Pan w moich myślach.
  O to samo miałem zapytać!
  Czas zmienić wolne tematy.
  Co z Panem Gajowym?
  Może podali na kolację coś ,,nie tak”

 322. NICK said

  Nie lubię spolegliwych.

 323. Greg said

  Jo tysz.
  Martwię się o Gajowego jak Pan Boydar!
  Co w tym złego?

 324. Boydar said

  @ Pan NICK

  A ja „nie cierpię nie cierpieć” 🙂

  @ Pan Greg

  Ameryki to żeśmy nie odkryli.

 325. NICK said


  Znowu. Na dobranoc.

 326. Greg said

  Ja wiem ,,żeśmy” nie odkryli!
  Tylko co z Gajowym?
  Powinien dać znać o sobie!

 327. osoba prywatna said

  A Hilarzyca w czasie debaty znów w jakimś oprzyrządowaniu.
  http://www.infowars.com/photos-whats-that-under-hillarys-pantsuit-during-last-nights-debate/
  I na dodatek pożyczyła bluzkę od Kopaczowej.

 328. osoba prywatna said

  W Brazylii złapano jednego z największych węży świata
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w-brazylii-zlapano-jednego-z-najwiekszych-wezy-swiata

 329. AniaK said

  Re323:

  Dał znać, tylko albo przemęczony, albo obrażony, albo gada tylko z wybranymi. Może taki ę,ą się teraz zrobił 🙂

  Marucha said

  2016-09-28 (środa) @ 18:28:55
  Re 27:
  Powtarzam – oficjalne stanowisko SSPX jest takie, że nowa Msza daje mniejsze łaski i mnie podoba się Bogu. Nie ma tam mowy o tym, by była Bogu „wstrętna”. Opinia konkretnego kapłana jest tylko jego prywatną opinią.

 330. osoba prywatna said

  Naukowcy ostrzegają, że już za 60 lat, rozwój sztucznej inteligencji zacznie stwarzać poważne zagrożenie dla ludzkości. Ich zdaniem nie można wykluczać, że wirtualna świadomość spróbuje przejąć władzę nad światem.
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/do-2075-roboty-ze-sztuczna-inteligencja-moga-zagrozic-ludzkosci

 331. Siggi said

  Ponownie ten temat.
  Chyba nie wyssany z palca.Milczenie zachodnich mendy-iów massowych ,też coś mówi.

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/30-agentow-wywiadu-w-tym-izraelskiego-zginelo-w-wyniku-rosyjskiego-ostrzalu-rakietowego-w

 332. AniaK said

  Re326:
  Może zbiera jakieś resztki ze stołu żeby nam podrzucić 🙂

 333. Kwal said

  Przed chwilą media podały informację, że Pan Prezydent Andrzej Dupa jedzie do Izraela na pogrzeb „wielkiego” Polaka Pana Peresa..napisałem do niego do kancelarii, żeby nie zapomniał zabrać czarnego kapelusza…bo co by wtedy Świat powiedział !

Sorry, the comment form is closed at this time.