Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

W Łódzkiem tanieją domy i działki. Mało kto chce mieszkać blisko uchodźców.

Posted by Marucha w dniu 2016-09-26 (Poniedziałek)

Z powodu obecności ośrodka dla cudzoziemców starających się o azyl spadły ceny domów i działek w popularnych podłódzkich Grotnikach i Ustroniu – informuje Dziennik Łódzki.

O tym, że bliskie sąsiedztwo ośrodka dla cudzoziemców może mieć wpływ na wartość posesji, przekonała się łodzianka, która próbowała sprzedać działkę w Ustroniu koło Grotnik.

Jedna z Łodzianek usłyszała w biurze nieruchomości, by powstrzymać się ze sprzedażą działki na ten moment. – Usłyszałam, żeby poczekać dwa lata, aż ucichnie strach przed uchodźcami, bo teraz nie dostanę dobrej ceny – relacjonuje kobieta.

Grotniki i Ustronie to atrakcyjne podłódzkie miejscowości wypoczynkowe. Jednak od kilku miesięcy ceny spadają. W biurach nieruchomości nie mają wątpliwości – oprócz ogólnego spadku cen na rynku, w tych miejscowościach sprawę pogłębiła obecność uchodźców głównie z Czeczenii, Tadżykistanu czy Ukrainy.

– Zdarza się, że potencjalni kupcy idą oglądać mieszkanie i na klatce spotykają rodzinę w muzułmańskich strojach. Pojawiają się pytania o to, czy ta rodzina mieszka tu na stałe – opowiada Aneta Varisella, szefowa zgierskiego biura Afkpol Nieruchomości.

https://ndie.pl

To uchodźców stać na mieszkanie w atrakcyjnych podłódzkich miejscowościach wypoczynkowych?
Admin

Komentarzy 5 to “W Łódzkiem tanieją domy i działki. Mało kto chce mieszkać blisko uchodźców.”

 1. ? said

  Jeszcze an ten temat:
  http://www.dzienniklodzki.pl/pieniadze/nieruchomosci/a/tanieja-domy-pod-lodzia-bo-malo-kto-chce-zamieszkac-kolo-uchodzcow,10669848/

  http://www.dzienniklodzki.pl/wiadomosci/a/mieszkancy-grotnik-domagaja-sie-likwidacji-osrodka-dla-uchodzcow-zdjecia,9410451/2/

 2. NICK said

  A kto?!?
  Przejmie/wykupi te nieruchomości?
  Ha?

  Nazajutrz polskim mięsem armatnim unicztoży „uchodźców”? „Ukraińców”?
  Choć lepiej by napisać, że wyrżniemy się nawzajem… .
  I, prędzej une Nas niż My ich.

  ‚Takoż owoż, moje dzieci.
  Tak to się we bajach. Kleci!

 3. ojojoj said

  Przeciez przybyli z i-phonikami, w Nike-ach i Pumach, to nie stac ich na mieszkanko w najlepszych czesciach kraju? Ulokowali sie tez w Bawari, najpieknieszych terenach niemiec.

 4. ojojoj said

  A poza tym dodam ,ze nie tylko w Lodzkim spadaja domy. Wszedzie gdzie sie murzyny i araby wprowadza, nawet te niby chrzescijanskie, to tez domy leca na leb na szyje. Najlepszym przykladem sa USA i Kanada. Dziwnym trafem jakos tam domy nie spadaja gdy wprowadzaja sie niemcy, polacy, koreanczycy, chinczycy, a nawet hilbili czy redneki. Wrecz przeciwnie.

 5. Zerohero said

  „Poczekać az ucichnie strach”. Rozumiem, że po 2 latach Polacy zrozumieją, że sąsiedztwo takich obozów w niczym nie szkodzi. Ha ha

Sorry, the comment form is closed at this time.