Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Byliśmy przeciw powstaniu
  Boydar o Faza fermentacji
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (53 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (53 – …
  JerzyS o Szumowski dla money.pl:…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (53 – …
  gnago o Łukaszenka: zyskał miesiąc – s…
  Głos Prawdy o Łukaszenka: zyskał miesiąc – s…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (53 – …
  Maverick o Wolne tematy (53 – …
  Marucha o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  PanSmetek o Łukaszenka: zyskał miesiąc – s…
  tak na koniec o Wolne tematy (53 – …
  NC o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  NyndrO o Wolne tematy (53 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 519 obserwujących.

Abdykujcie jak najprędzej!

Posted by Marucha w dniu 2016-09-27 (Wtorek)

Pani Krystyna Janda najwyraźniej otrząsnęła się już z traumy po doznanym męczeństwie i przeszła do ataku na jego sprawców. Męczeństwo pani Krystyny polegało na tym, że zamiast 1,5 miliona rocznej państwowej subwencji dla jej teatrzyku piątej klepki, minister kultury zaproponował jej zaledwie dziesiątą część tego, czyli 150 tysięcy złotych.

Nie wiem, czy pani Krystyna wzięła tę forsę, czy też – uniósłszy się honorem – wzgardliwie ją odrzuciła, ale to bez znaczenia, bo ważniejsze jest przecież, że w ten sposób doświadczyła ze strony reżymu straszliwego męczeństwa w postaci małpiego okrucieństwa.

Nic dziwnego, że postanowiła się na reżymie odegrać i oto wreszcie nadarzyła się okazja. Reżym poparł skierowanie do komisji społecznego projektu ustawy ograniczającej dotychczasowe ramy dopuszczalności aborcji. Ponieważ ten pomysł spotkał się z energicznym przeciwdziałaniem postępowych pań, broniących reżymowi dostępu do swoich „wagin” i „macic”, pani Krystyna postanowiła skorzystać ze sposobności, by – jak to się kiedyś mawiało – „i pieniądze zarobić i wianuszka nie stracić”.

Wianuszka bowiem trzeba strzec, niczym socjalizmu – oczywiście przed znienawidzonym reżymem – bo nawet a właściwie nie „nawet”, tylko zwłaszcza panie postępowe demonstrują taką czujność wokół swoich „wagin” i „macic” tylko w przypadku reżymu, bo w przypadku – jak to nazywał Stanisław Grzesiuk – „miłości głodnych płeciów” żadnej czujności nie zachowują i rozkładają nogi już na pierwszy znak („Pierwszy znak, gdy serce drgnie, ledwo drgnie, a już się wie…”).

Toteż praktyczne postępowe panie co noc kogoś kochają, z czego wynikają potem rozmaite niepożądane następstwa i stąd tak się uwijają wokół rozszerzenia możliwości likwidowania owych następstw. Nawiasem mówiąc, to rozszerzanie możliwości nazywane jest powszechnie „liberalizacją”. Jest to jeszcze jedna ilustracja chaosu semantycznego, jaki rozszerza się u nas na podobieństwo pożaru – chyba sztucznie podsycanego. Jak bowiem można nazywać „liberalizacją” drastyczne zaostrzenie możliwości zabijania ludzi – co prawda jeszcze bardzo małych, ale nikt nie powiedział jeszcze w tej sprawie ostatniego słowa, bo w kolejce czekają przecież ludzie bardzo chorzy?

Zmiana ustawy postulowana przez postępactwo nie jest żadną „liberalizacją” tylko rozszerzeniem prawa mordowania na osoby nie będące nawet funkcjonariuszami publicznymi. To nawet w Sowietach panował w podobnych sprawach jakiś porządek; Feliks Dzierżyński mógł aresztować, a nawet zastrzelić każdego, ale już czekiści niżsi rangą mogli aresztować tylko do stopnia pułkownika. Tymczasem określenia „liberalizacja” używa nawet przewielebne duchowieństwo i walczy z „liberalizmem” niczym komuniści z wrogą stonką ziemniaczaną. Ale mniejsza z tym, bo chodzi przecież o panią Krystynę i jej zbawienne pomysły.

Otóż gwoli zrobienia na złość złowrogiemu reżymowi a jednocześnie podlizania się postępactwu, które w przeciwny razie mogłoby zacząć lekceważyć rozmaite stare próchna, pani Krystyna zaapelowała do kobiecej solidarności – by mianowicie wszystkie kobiety podjęły strajk, powstrzymując się od czynności składających się na prowadzenie gospodarstwa domowego, opiekę nad dziećmi i tak dalej.

Pani Krystyna taktownie nie wyjaśnia, czy strajk obejmowałby również odmowę bliskich spotkań III stopnia z mężami w alkowie, ale to się rozumie samo przez się. Powołując się na przykład Islandii dowodzi skuteczności tej formy protestu, a jedyna wątpliwość, jaka ja przy tym nachodzi, to niepewność, czy kobiety w naszym nieszczęśliwym kraju wykażą się świadomą dyscypliną.

Tymczasem wątpliwości jest chyba znacznie więcej, z czego pani Krystyna najwyraźniej nie zdaje sobie chyba sprawy. Ilustruje to scena spotkania meksykańskiej cesarzowej Charlotty, żony Maksymiliana Habsburga z cesarzem Napoleonem III. Charlotta przyjechała do Paryża by prosić Napoleona III o pomoc dla Maksymiliana, zagrożonego przez rewolucjonistów. Napoleon wykręcał się jak tylko mógł, ale Charlotta nalegała i w końcu użyła decydującego w jej mniemaniu argumentu, to znaczy – zagroziła, że w razie odmowy pomocy Maksymilian i ona też abdykują. – Ależ abdykujcie jak najprędzej! – wyrwało się Napoleonowi, na co Charlotta dostała spazmów, zaczęła wyrzucać mu niskie pochodzenie, aż wreszcie zwariowała.

Wyobrażam sobie tedy, że dla wielu, może nawet dla wszystkich mężczyzn, taki strajk mógłby stać się znakomitą okazją do wyzwolenia. Skoro małżonki odmówiłyby prowadzenia własnego przecież gospodarstwa domowego, opieki nad własnymi przecież dziećmi i bliskich spotkań III stopnia w alkowie, to po cóż komu jeszcze takie żony, zwłaszcza gdy w międzyczasie zdążyły obetrzeć sobie resztki puszku niewinności – o ile kiedykolwiek go miały?

Takie żony byłyby potrzebne jak psu piąta noga. Wielu mężczyzn z ogromną ulgą zaczęłoby stołować się na mieście, dając również dzieciom na ten cel kieszonkowe, zaś niedogodności spowodowane strajkiem w alkowie dałoby się usunąć w sposób trwały dzięki przedsiębiorczości.

Gdyby tylko apel pani Krystyny spotkałby się z masowym rezonansem, to w odpowiedzi, niczym grzyby po deszczu, zaczęłyby powstawać agencje towarzyskie i inne domy publiczne, obliczone na każdą kieszeń. W tej sytuacji postępowe żony musiałyby się przekwalifikować na pracownice przemysłu rozrywkowego, gdzie nie byłoby miejsca na żadne dąsy, ani tak zwane „bóle głowy” – bo jak klient płaci, to wymaga. W dodatku ogromna podaż tych usług, zgodnie z prawem podaży i popytu, musiałaby doprowadzić do spadku cen, co mogłyby wpłynąć na ożywienie innych gałęzi gospodarki, w których zaznaczyłby się wzrost popytu.

Paradoksalnie sytuacja wytworzona w następstwie masowego zastosowania się kobiet do apelu pani Krystyny, mogłaby przyczynić się do ograniczenia dotychczasowych wydatków zwłaszcza w przypadku mężczyzn nie korzystających z agencji towarzyskich, którzy jednak ustawiliby relacje z żonami na zasadach komercyjnych. Wcale bowiem nie jest nigdzie napisane, że w przypadku bliskich spotkań III stopnia w alkowie mężczyzna jest jedynie nabywcą usługi. Również i on mógłby żądać za swoje czynności stosownego wynagrodzenia, zwłaszcza, gdyby małżonka była w typie pani Katarzyny Bratkowskiej.

Wygląda na to, że apel pani Krystyny Jandy przyniósłby ogromne i niespodziewane korzyści mężczyznom. Powinienem się z tego egoistycznie cieszyć, ale wznosząc się ponad egoizm jednak apeluje do pani Krystyny Jandy, żeby jeszcze raz sobie to wszystko przemyślała.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 9 to “Abdykujcie jak najprędzej!”

 1. NC said

  „…apeluję do pani Krystyny Jandy, żeby jeszcze raz sobie to wszystko przemyślała”
  Pan St. Michalkiewicz uprzejmie założył, ze p. Janda potrafi mysleć.
  Tymczasem nawet w jej tzw. „środowisku” zdania na ten temat są, powiedzmy, podzielone 😉

 2. Boryna said

  Dla Jandy ani grosza

 3. Trak said

  Po rozwodzie optyka mi się poprawiła i gdy kilku latach pojawiła się następna jeszcze nowocześniejsza od dawnej kandydatka na żonę – czara goryczy się przelała.
  Rozsądek przemówił.
  Żyję już kilkanaście lat w dobrowolnym celibacie i chwalę sobie ten stan, jako miły i jedyny do akceptacji w obecnej rzeczywistości, pełnej płciowych zgryzot z następstwami.

 4. NICK said

  Nie ma zgryzot.
  Także płciowych.
  Gdy mężczyzna pełni rolę swoją a kobieta swoją. Najlepiej sakramentalnie.

  Oczywiście mężczyzna jest ‚szefem’.
  Jest wiele kobiet normalnych. Potrzebujących Boga, ‚szefa’, Rodziny pełnej. Także przyjemności wszelakich. Powiązanych. Jak to we Małżeństwie.

  Znajomość tych spraw winna być przekazywana. Z pokolenia na pokolenie. Syn i córka winni wiedzieć od Rodziców. Kościoła Prawdziwego. Jak ROZPOZNAĆ dobrego małżonka.

  Wychowanie.

  Jak tego nie doświadczyli?
  To trudniej. Większy wysiłek i niepewny. Niepewny wtedy gdy nie są pewni siebie.

  A cóż dopiero Pana Boga?

  P.S. A jak P. Trak radzi sobie z chuciami?
  Nie czepiam się, tylko pytam. Znam Pana z Gajówki. Pan zna mnie.
  W mym „rankingu” jest Pan na plusie. Jeśli mogę ocenić.

 5. piwowar said

  A gdy przyjda ryczące czterdziestki i chopy sobie zastrajkują, to będzie jeden do jednego.

 6. AniaK said

  Jestem trochę przerażona. Pani Krystyna chyba nie jarzy co to jest ciąża pozamaciczna.

  http://film.interia.pl/wiadomosci/news-krystyna-janda-do-terlikowskiego-mam-nadzieje-ze-bog-panu-wy,nId,2283279

  „Zgodnie z nowym projektem ustawy, dzisiaj gdyby to mi się zdarzyło, to mnie już by nie było od 1980 roku na świecie.”

  Ciąże pozamaciczne chyba nie mają nic wspólnego z nowym projektem ustawy. O ile mi wiadomo, zawsze były i są usuwane. Nie sądzę żeby w tej kwestii coś się zmieniło 🙂

  Absolutnie nie jestem za nowelizacją obecnej ustawy. Moim zdaniem jest ona w miarę sensowna i jeżeli wymaga korekty to pod kontem odpowiedzialności. Trzeba tylko uświadomić niektórych katolików, że poza ciążą pozamaciczną nie dającą szans przeżycia ani dziecku ani matce – w każdym innym przypadku mają wybór którego nikt im nie odbiera, ale musi się on wiązać z odpowiedzialnością za swoje decyzje. A Pani Krystyna może niech dokładnie przeanalizuje fragment swojego wywiadu z panem Konradem Piaseckim bo i ja się trochę gubię w jej wypowiedziach:

  „I pamiętam, że wtedy badania prenatalne w Polsce były robione w czwartym miesiącu ciąży, na wyniki czekało się do piątego miesiąca. Gdybym dostała te wyniki w piątym miesiącu ciąży to nie znam kobiety, która by się zdecydowała na aborcję, ja w każdym razie bym się nie zdecydowała i dlatego lekarze mnie wezwali i powiedzieli, że muszę natychmiast pojechać gdzieś do Berlina.”

  To na pewno była ciąża pozamaciczna? O ile mi wiadomo, nasi lekarze w latach 80-tych potrafili już diagnozować ciążę pozamaciczną bez badań prenatalnych. Badania prenatalne to chyba trochę inna bajka. Może pani Krystyna trafiła na jakiegoś konowała. W przypadku stwierdzenia ciąży pozamacicznej lekarz nie pyta czy pani chce czy nie chce urodzić to dziecko, tylko informuje o konieczności operacji.

 7. AniaK said

  I może dołączę jeszcze arcyciekawy wywiad pana Konrada Piaseckiego z panią Jandą. Po tym wywiadzie pan Konrad śmiało może robić specjalizację z ginekologii 🙂

  http://www.radiozet.pl/Radio/Programy/Gosc-Radia-ZET/Artykuly/Gosc-Radia-ZET.-Krystyna-Janda-u-Konrada-Piaseckiego.-28.09.2016-r.-00029062

  Po tym zdaniu wpadłam w taką zadumę że nie mogłam dojść do siebie 🙂

  „I teraz, jakby ta świadomość, że jeżeli cokolwiek się stanie, nie wiem, siądę na zimny kamieniu i poronię, bo tak się może zdarzyć i będę oskarżana o to, że nieumyślnie zamordowałam dziecko, ponieważ powstaje ten termin „morderstwo prenatalne””

 8. AniaK said

  Na wypadek gdyby pani Krystyna do nas wpadła 🙂

  W przypadku ciąży nie należy przede wszystkim lekceważyć żadnych objawów.

  http://forum.gazeta.pl/forum/w,30293,25876404,25876404,moja_ciaza_pozamaciczna.html

 9. AniaK said

  .https://www.youtube.com/watch?v=PanogOiVMJ8

Sorry, the comment form is closed at this time.