Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Kompromitacja kapusia. Prokuratura umarza dochodzenie ws. ks. Międlara.

Posted by Marucha w dniu 2016-09-27 (Wtorek)

Kapuś Scheuring-Wielgus z „Nowoczesnej” musi być bardzo rozczarowana. Prokuratura Okręgowa w Białymstoku umorzyła dochodzenie w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przez ks. Jacka Międlara.

Posłanka .Nowoczesnej złożyła zawiadomienie w związku z kazaniem wygłoszonym przez księdza Jacka Międlara w kwietniu. Jej zdaniem duchowny nawoływał do nienawiści wobec Żydów oraz innych grup etnicznych.

Prokuratura w Białymstoku sprawę umorzyła, a w dodatku wykazała niekompetencję kapusia. Zdaniem prokuratorów zarówno Scheuring-Wielgus, jak i autorzy drugiego donosu – Stowarzyszenie przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii „Otwarta Rzeczpospolita”, złożyli je bez zapoznania się z rzeczywistym przebiegiem wydarzeń, opierając się na przekazach medialnych.

Zdaniem prokuratora Marka Czeszkiewicza o niekompetencji donosicieli świadczy: fakt, że Stowarzyszenie przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii „Otwarta Rzeczpospolita” jako datę popełnienia czynu będącego przedmiotem zawiadomienia błędnie wskazało 20 kwietnia, a jako miejsce popełnienia czynu Pani Poseł RP wskazała Bazylikę Mniejszą Wniebowstąpienia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku, podczas gdy w tym mieście nie ma świątyni o takiej nazwie.

Po dokładnym przeanalizowaniu treści kazania wygłoszonego w rzeczywistości 16 kwietnia 2016 roku w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przez księdza Jacka Międlara prokuratura stwierdziła, że w zawiadomieniach o przestępstwie posłużono się wyciętymi z kontekstu cytatami, które w zestawieniu z całym tekstem kazania nie potwierdziły twierdzeń podanych przez zawiadamiających – punktuje prokurator Czeszkiewicz.

W uzasadnieniu decyzji o umorzeniu dochodzenia wskazano jednocześnie, że nie każde wyrażanie dezaprobaty jest wzywaniem do nienawiści – dodał.

Prokurator zwrócił jednocześnie uwagę na fakt, że w kazaniu ks. Międlar: odwoływał się do treści historycznych i Biblii, wskazując negatywne przykłady zachowania przedstawicieli społeczności żydowskiej z czasów niewoli egipskiej, odnosząc je ogólnie do czasów współczesnych i bez piętnowania konkretnych narodowości oraz wywodząc na tej podstawie wzory postępowania.

Jako pozytywny przykład podał m.in. postawy członków Obozu Narodowo-Radykalnego, którzy zostali zamordowani w czasie II wojny światowej przez Niemców za ratowanie Żydów. Tego rodzaju ogólnych wypowiedzi nie można więc odebrać jako wyrazu uprzedzenia do jakiejkolwiek rasy, nacji czy wyznania.

W takim wypadku na usta ciśnie się cytat, który kilkakrotnie zamieszczaliśmy na naszym portalu, autorstwa jednego z bohaterów serialu „Ranczo”:

Donosił? Donosił. I jakie są teraz jego zarzuty? Gołoduposłowne. Widzisz, nie ma większego ścierwa od donosiciela, ale najgorsze ścierwo to jest donosiciel niewiarygodny.

Nic dodać, nic ująć.

http://parezja.pl

Komentarze 34 to “Kompromitacja kapusia. Prokuratura umarza dochodzenie ws. ks. Międlara.”

 1. Barnaba said

  „Jako pozytywny przykład podał m.in. postawy członków Obozu Narodowo-Radykalnego, którzy zostali zamordowani w czasie II wojny światowej przez Niemców za ratowanie Żydów. Tego rodzaju ogólnych wypowiedzi nie można więc odebrać jako wyrazu uprzedzenia do jakiejkolwiek rasy, nacji czy wyznania.”

  I co tu jest pozytywnego? To głupota w stylu katolika Ulma, który poświęcił żonę w stanie błogosławionym, dzieci, nienarodzone dziecko za żydów.

  Niech ks. Międlar poda żydów co ryzykowali życiem dzieci za ukrywanie katolików.

  Ks. Międlar zapewnił sobie alibi.
  Wie że dzwoni tylko nie wie w którym kościele albo kaplicy.

  ——
  Co się Pan czepia ks. Międlara?
  I w ogóle o co Panu chodzi z tym alibi i z tym dzwonieniem?
  Jak Pan taki odważny i bezkompromisowy, to niech Pan stanie – jak wiem? – na Rynku Starego Miasta i powykrzykuje ludziom prawdę w oczy.
  Admin

 2. Obcy Astronom said

  Uroda zaiste… narodowowybrańska.

  Regulaminowo.
  Admin

 3. jamek said

 4. Greg said

  Barnaba.
  WARA! od ks.Międlara.
  A kysz! a kysz!

 5. piwowar said

  Beznadzieja. Zło i tak ma ostatnie słowo.
  Proszę przeczytać uważnie i z wielką dozą krytycyzmu.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Umorzono-sledztwo-ws-obchodow-rocznicy-powstania-ONR-i-kazania-ks-Jacka-Miedlara,wid,18520653,wiadomosc.html

 6. piwowar said

  Zignorujcie Barnabę. To trolejbus.

 7. piwowar said

  Główny rynsztok śmierdzi, jakoby ksiądz Międlar zrezygnował z kapłaństwa, co na dzień dzisiejszy ewidentnie prawdą nie jest.
  Główny rynsztok smierdzi, jakoby hierarchowie powiedzieli, że za ksiądza Międlara nie wolno sie modlić, ani odprawiać mszy.
  Główny rynsztok śmierdzi, jakoby nacjonalizm był grzechem herezji.

  Główny rynsztok śmierdzi. To jego funkcja,

 8. wanderer said

  Cieszy mnie, ze prokurator miala jaja i nie ulegl syjonistycznej nagonce tylko stanal po stronie prawdy, co w dzisiejszych chorych czasach jest juz godne pochwaly a przynajmniej zwrocenia uwagi.

 9. piwowar said

  Musztarda po obiedzie. Co teraz będzie z księdzem Jackiem?

 10. Greg said

  Zaciągnie się do Bractwa FSSPX.
  Możliwości jest dużo.

 11. Kuna said

  „To prawda, wystąpiłem ze Zgromadzenia Misji. Chcąc zachować twarz, honor i wierność Jezusowi Chrystusowi oraz Jego Świętej Ewangelii, w związku ze złożonym ślubowaniem nie jestem w stanie łączyć Prawdy i Bożego Słowa z liberalną narracją, w jaką środowiska żydowskie, gejowscy lobbyści, a zatem i moi przełożeni, próbowali mnie wpisać. Zdradziłbym Chrystusa, gdybym ustąpił wobec wywieranych na mnie nacisków. Gdybym wpisał się w demoliberalną narrację, z zadeklarowanego obrońcy, stałbym się nieprzyjacielem Kościoła. Na to nigdy nie mogę sobie pozwolić” – tłumaczy ks. Międlar w oświadczeniu umieszczonym na Twitterze.”

  Więcej tutaj:
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ks-jacek-miedlar-wystapil-z-zakonu-jestesmy-na-wojnie-dobra-ze-zlem/h54jhb

 12. Lovshak-Rusofil said

  Żydobolszewickie media głównego ścieku już informują odszedł z zakonu = przestał być kapłanem. Skąd oni kurwa biorą tę nową teologię, sami znawcy. Mnie uczyli że sakrament kapłaństwa wypala w sercu i duchu powołanego kapłana niezatarte piętno Chrystusa, rozumiem że coś się zmieniło, po żydowskim V2.

  Ale ja jestem po tej samej stronie co Tradycjonaliści, dla biskupa Polaka, czy żydowskich zakonników jesteśmy gorsi od heretyków / vot zydowski ekumenizm wylazł. Nie tak prędko żydobolszewicy nie tak prędko Panie Terlikowski, niech Pan nie roni fałszywych łez, nie potrzeba ich….

  przykład żydowskiego ekumenizmu , KU PRZESTRODZE od 10.30s

  ……..https://www.youtube.com/watch?v=a84MjNYNLJM

 13. piwowar said

  Myśli Pan, że on sie na to zdecyduje?

 14. Inkwizytor said

  Ale ta k*rwa jest brzydka, fuj 😦

 15. ojojoj said

  Panie Piwowar, za zydow JP2 tez zakazal sie modlic. Nawet wiecej, powiedzial ze maja swoja droge do nieba. Niedlugo pewnie hierachia pokaze nam maluczkim nowa droge do nieba, pokazana brudnym palcem pejsatym jak kierunkowskaz i usypana zlotem. A Jezus? Po co sie meczyc jakas pokretna droga wsrod cierni i waskich skal jak sa lepsze drogi. Juz sobie wyobrazam jak Frank the First to wyglasza w kolejnej podrozy samolotem. Wogole zauwazylem ze Franek lubi wyglaszac swoje madrosci zyciowe 10 km nad ziemia. Czy na tej wysokosci zostaje nawiedzony bo jest blizej Boga?

 16. cadyk z Radomska said

  Jak coś złego w kwietniu to na pewno 20tego, to z przyzwyczajenia……….i z genów

 17. wanderer said

  Paanie Inkwizytor, to standard.

 18. panMarek said

  Kapuś Scheuring-Wielgus ma oczy jak wampierz.

 19. u said

  Ksiądz Jacek Miȩdlar jest ksiedzem z powołania ( a dziś takich prawdziwych oddanych Bogu i ludziom duchownych to ze swieczka szukac i o takich kaplanów powinniśmy sie gorliwie modlić by Bóg im błogosławił) i cieszy sie Łaską Bożą dlatego ma odwagȩ mówić prawdȩ, nawet tym, którzy uważają siȩ za nietykalnych łotrów, i nie zdaja sobie sprawy, ze sa tylko doczesnymi głupkami.

 20. Maćko said

  Kapusiów ci u nas sporo i to od dawna:
  http://werwolfcompl.blogspot.cl/p/blog-page_3398.html
  …Zwracam uwagę, że metody opisane przeze mnie na stronach werwolf.com.pl były stosowane na Słowianach – i są nadal – od ponad 1400 lat.
  Doprowadziły one do upadku IRP, do zaborów – i do naszej dzisiejszej sytuacji.
  ….A właśnie o to chodzi.
  O to, by drobna rzecz wyprowadziła nas z równowagi – by nawet drobne rzeczy były przeciwko nam.
  Kiedy te drobne rzeczy przytrafiają się nam: w szkole, w urzędzie, we firmie, w sklepie, na ulicy, u znajomych, u lekarza, u mechanika, szewca, w knajpie, restauracji, w internecie, w telewizji, radio, prasie – to może powstać wrażenie, że wszystko jest przeciwko nam.
  Albo, że nic Polacy nie umieją dobrze zrobić, a jeszcze są zawistni i specjalnie nam się psocą.
  Nie ma wspólnoty pomiędzy nami, nie ma zaufania.

  …I jakie proste, ”wystarczy” być decydentem. Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu może zdziałać „cuda”.
  Macie za dobre drogi? To je wam zwężymy… Będzie bezpieczniej!
  Co z tego, że zakorkuje się całe miasto! Trzeba poprawiać?No dobra, ale zauważ: ile wyrzuciliśmy waszej ciężko zarobionej kasy w błoto!!!
  Chcecie z powrotem wasze dwory i majątki? Figa z makiem!!
  Chcecie laptopy? Ogłupimy wasze dzieciaki!! I ile waszych pieniędzy zmarnujemy!!!!
  Co z tego, że wolicie lekarstwa – będą Orliki, to lekarstwa nie będą potrzebne!!
  A może by tak elektroniczne myto? 4 MILIARDY złotych.
  My to umiemy marnować wasze ciężko zarobione pieniądze – wasz czas i wysiłek poszedł na marne. Mogliście mieć ładnie wyposażony szpital, albo 200 km odnowionej drogi . Ale nic z tego, póki my tu rządzimy!!!
  Tak to właśnie wygląda.
  Poprzez drobne sprawy – po bardzo duże i istotne.
  To może bardzo dziwne, ale na to jest położony największy nacisk – na wywoływanie w Polakach stanu permanentnego niezadowolenia – szczególnie w drobnych sprawach.
  Najmniejszych.
  Z tych drobnych spraw składa się przecież nasze życie.
  Z jednej strony stanowi to alibi i zasłonę dymną dla działań Werwolfu.
  Z drugiej:
  chodzi o to, aby każdy obywatel, każdy Polak mógł „samodzielnie” dojść do wniosku, że wszyscy Polacy to głupki. Nawet w najmniejszych sprawach…
  A potem to się powiela……

 21. guła said

  No właśnie, w błoto poszło (Spożytkowali na osobiste potrzeby? Co na jedno wychodzi) 4,5 mln, nie poczuwając się do ich rozliczenia. A kiedy pogonił im sąd kota, oburzeni wystąpili z tacą o datki do swojego elektoratu. Nazbierali 70 tyś co przy bardzo optymistycznym nastawieniu – 10 zł od łba, czyni elektorat w ilości 7000 zwolenników. Pytanie brzmi; jakim cudem osiągnęli ~7,5% głosów, w wyborach do parlamentu?

 22. Boydar said

  Drugie i trzecie pomińmy przez rozum

  http://sjp.pl/mi%C4%99dli%C4%87

 23. Moher49 said

  Ksiądz Jacek jest świadomym polskim patriotą. Kościół katolicki i większość zakonów nie popiera ruchów narodowych, toleruje oszukańcze interesy bogaczy tego świata, Chrystusa mając tylko na obrazku. Nie słyszałem, aby papież potępił zło wyrządzone przez USA w Afryce czy na bliskim wschodzie, obłudnie użala się nad losem „uchodźców”.
  Ks Jacek wystąpił z zakonu, dołączył do grona prześladowanych księży tj do ks Kneblewskiego i ks Natanka. Pod listem RN w obronie ks Kneblewskiego podpisał się tylko jeden ksiądz, reszta woli egzystować cichutko, nie drażnić biskupów, po co robić sobie kłopot.

 24. sali said

  Wstaje rano, odgrzewam dziecku mleko i słyszę wywód Pani Renaty Kim (Newsweek – Lis pracodawca) jakim to ksiądz Jacek jest strasznym antysemitą !!! no i jaki ten prokurator jest zły !!! No coś nieprawdopodobnego że oddalił zarzuty,myślę że co najmniej powinien skazać go na pozbawienie wolności na 25 lat !!!

  Przychodzi mi jeszcze jedna myśl kiedyś radiowa trójka była inna, dało się ją słuchać … teraz mam wrażenie że jest to stacja w której słowo „żyd” i „antysemityzm” pojawia się nazbyt często, coś na zasadzie tuby propagandowej… jaka to „wspaniała uciśniona rasa która kiedyś? mieszkała w Polsce.” Niestety nie dla mnie i nie dla moich dzieci….

  Pozdrawiam wszystkich czytelników gajówki …

 25. Rudy said

  Już samo skierowanie spojrzenia na panią Szczuring to jawny antysemityzm, bandytyzm i terroryzm porównywalny z działaniami ISIS.

 26. Kronikarz said

  I po co nam było dawać schronienie tym zdrajcom ?

 27. Rosomak said

  Ad.17 Maćko:
  uświadomiłem sobie tę metodę dość dawno, ale rad jestem, że był Pan łaskaw przejrzyście ją wyartykułować. Sądzę, że ogromna większość Polaków w ogóle nie ma pojęcia o co w tym chodzi i myśli, że po prostu „ma pecha” a „licho nie śpi”. Spoglądając wstecz, rozpoznaję teraz sporo wydarzeń, incydentów i spraw, które ktoś specjalnie reżyserował łącznie z „podrasowanym” posiłkiem, gorzałką (dawno temu na studiach), ośmieszeniem, sztucznie wywołanymi nieporozumieniami, kradzieżą etc. – tylko po to, by na jakimś ważnym etapie człowieka uwalić. Dzisiaj widzę to z „całą jaskrawością’.

 28. Dictum said

  ad. 17 …I jakie proste, ”wystarczy” być decydentem. Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu może zdziałać „cuda”.

  Tyle że, aby zostać decydentem przechodzi się przez sito innych decydentów (złodziei, szubrawców, pożytecznych idiotów – jednym słowem – utrwalonej od lat sitwy).
  Ludzi uczciwych jest zapewne dużo, ale przy znaczących decyzjach ich nie ma. Ten śmiały i prawy prokurator to wyjątek potwierdzający regułę.

 29. wanderer said

  Re 17,
  Ano tak to dziala jak Pan powiedzial, Panie Macko. Tez to juz ze dwadziescia lat temu zauwazylem.

 30. ojojoj said

  do Macko,
  Bo polak polakowi zydem. 10 mln podnioslo glowy, a drugie 10 mln to kapo. Reszta to dzieci i kaleki lubiace dyskoteki. Wrota pejsom i cholocie zostaly otwarte kiedy upadala Kazaria. Dziwie sie, ze w tamtym czasie Papieze i wogole KK w Europie byl taki glupi i przyjmowal tych starszych oprychow w wierze. Tym bardziej, ze KK nie byl przychylnie nastawiony do zydow, a juz w szczegolnosci do tych udajacych zydow. Oto tajemnica panska. Ament.

 31. Jan said

  Na 1. rzut oka widać, że rasowa zołza.

 32. VA said

  Zydom takim jak Scheuring-Wielgus chodzi o to aby Polakow ciagac po sadach. Narazac na koszty procesowe. Aby strachem przed zydowskimi sadami zamknac Polakom usta.
  Jak mozna przyujac taka sprawe do rozpatrzenia w sadzie?
  Czy nie ma jakis perocedur sprawdzajacych czy oskarzenie jest sluszne, zanim zacznie sie proces sadowy?

 33. Joannus said

  Ad 32
  Wytresowane zgraje niczym psy i suczki rozlazły się wszędzie i węszą każdy czyn i słowo drażniące swych panów.
  Taż to ”dama” to takie monstrum, jedno z nich, z pianą w zębach szczekające na wszystko co polskie i katolickie, dla wezwania do reakcji chazarskiego pana.

 34. leo69 said

  Ksiądz Jacek , niech Pan Bóg ma go w swej opiece, może zostać duszpasterzem katolików sedevakantystów jak ksiądz Rafał Trytek.

Sorry, the comment form is closed at this time.