Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Historia największego politycznego samobójstwa XXI wieku

Posted by Marucha w dniu 2016-09-28 (środa)

Rozmowa korespondenta radia Sputnik Leonida Sigana z politologiem i publicystą Konradem Rękasem.

Komisja Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych Parlamentu Europejskiego większością głosów poparła zniesienie wiz z Ukrainą. Co prawda, decyzję tę ma zatwierdzić Parlament Europejski jako instytucja. Jakie tego skutki mogą być dla Polski? Mam na myśli problemy imigracyjne.

— To trzeba widzieć w kilku aspektach. Po pierwsze, niestety współgra to z tymi głosami elit politycznych i gospodarczych w Polsce, które od dłuższego już czasu domagają się zwiększenia dostaw taniej siły roboczej z Ukrainy. Przypomnijmy, że w tej chwili w Polsce legalnie pracuje 800 tysięcy obywateli Ukrainy. Szara strefa wchłania co najmniej kolejne pół miliona. Jeszcze w ubiegłym roku mówiono o tym, że konieczne jest sprowadzenie miliona pracowników ukraińskich.

A obecnie przedstawiciele Związku Pracodawców Polskich, a nawet wicepremier polskiego rządu, odpowiedzialny za gospodarkę Morawiecki, mówił o 5 milionach pracowników z Ukrainy, przy czym pracowników stałych, a nie sezonowych, jak było to najczęściej do tej pory.

Od strony czysto gospodarczej jest to zjawisko bynajmniej niekorzystne dla Polski dlatego, że obowiązujący bardzo zły i dławiący polską gospodarkę od kilkudziesięciu lat, od czasu transformacji ustrojowej, stan utrzymywania wyjątkowo niskich płac w polskiej gospodarce powoduje przesadne wychłodzenie Polski jako potencjalnie dużego rynku.

Tania siła robocza z Ukrainy czy skądinąd przybywająca do Polski oznacza, że pracodawcy będą nadal mieli przewagę nad pracownikami, mogąc zastąpić polskiego pracownika ukraińskim za mniejszą stawkę. Będą oni otrzymywali „bieda-pensje”, a co za tym idzie, polska gospodarka będzie w dalszym ciągu w stanie kolonialnym, nie będzie w stanie uzyskać motoru rozwojowego, nie mając siły nabywczej, nie pozwalając Polakom na poprawę życia.

Ale to jest tylko jeden aspekt. Drugi, to aspekt polityczny. Często porównuje się przybycie Ukraińców do Polski z wyjazdem polskich gastarbeiterów na Zachód. Moim zdaniem to jest mylące. O ile bowiem Polaków w ciągu ostatnich dziesięciu lat wyjechało co najmniej trzy miliony, to mieszkają oni w dużym rozproszeniu np. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji i Norwegii. Nigdzie, może tylko poza Niemcami, nie stanowią dużej zwartej grupy, a już na pewno nigdzie nie stanowią grupy zorganizowanej.

Natomiast dla Polski 5 milionów Ukraińców stworzy, i to w przeciągu bardzo krótkiego odcinka czasu, ogromną mniejszość narodową sięgającą blisko 13% obecnego stanu społeczeństwa polskiego. Co więcej, dane badania wśród już znajdujących się w Polsce Ukraińców mówią wyraźnie, że jeżeli przyjadą tutaj, to już na stałe. Zatem nie z intencją, że wrócą do siebie, że będą na Ukrainę wysyłać pieniądze. Nie, oni zamierzają ściągnąć rodzinę.

Będziemy mieli do czynienia z klasyczną kolonizacją, gospodarczo bardzo niekorzystną dla Polski, a równocześnie politycznie potencjalnie dla Polski niebezpieczną. Weźmy na przykład ostatnie wydarzenia w Polsce: fakt, że finansowane z pieniędzy publicznych szkoły ukraińskie bezkarnie propagują ideologię banderowską. Jak wiadomo, na Ukrainie dzieje się to na ogromną skalę i będzie się działo na jeszcze większą.

Wystarczy przyjrzeć się polityce kulturalnej Kijowa, który będzie teraz finansował jeszcze więcej produkcji filmowych, książkowych itd. propagujących jednostronną wizję historii. I ludzie przyjadą do Polski już zainfekowani zbrodniczymi banderowskimi fluidami, poglądami. A więc będziemy nie tylko mieli nagle kilkunastoprocentową mniejszość narodową, ale mniejszość jawnie wychowywaną w duchu antypolskim.

Chyba żadne państwo na świecie nie popełniło jeszcze tak fundamentalnego, śmiertelnego błędu, jak usiłuje popełnić Polska popierająca fatalne dla nas pomysły Brukseli.

Przypomnijmy, że co głupszy pomysł dotyczący Ukrainy, który jest w Brukseli wymyślany, jest realizowany rękoma polskimi. Na przykład zniesienie ceł na część produkcji ukraińskiej, zwłaszcza rolnej, dokonało się na wniosek europarlamentarzystów Platformy Obywatelskiej, którzy własnymi rękoma zabili rolnictwo polskie. Historia polsko-ukraińskich relacji ostatnich lat to będzie historia największego politycznego samobójstwa XXI wieku.

Układ stowarzyszeniowy z Ukrainą jeszcze nie działa, chociażby z powodu holenderskiej blokady. Holenderski polityk Thierry Baudet na łamach „Rzeczpospolitej” wypowiedział zdanie, że to Bruksela doprowadziła do destabilizacji całego regionu. Ukraińcy żyją dziś o wiele gorzej niż kilka lat temu, że to Unia wsparła zamach stanu, brutalną rewolucję, która spowodowała śmierć tysięcy osób i zrujnowała ukraińską gospodarkę. A należało, według Baudeta, zawrzeć trójstronne porozumienie z udziałem Rosji. I to byłoby znacznie korzystniejsze i dla Ukrainy, i dla Europy. Czy Pan podziela takie podejście?

— Oczywiście! Taktyka zarówno Brukseli, jak i oficjalnej linii Waszyngtonu wobec wielu innych sytuacji kryzysowych na świecie była inna. Przecież oficjalnie zachodnie stolice deklarują, że opowiadają się za stabilnością, za transformacyjną spokojną metodą zmian demokratycznych w różnych państwach świata. Taka przynajmniej jest oficjalna linia propagandy zachodniej. Oczywiście wiemy, że praktyka jest inna.

Tymczasem w Kijowie zastosowano zupełnie inną technologię zmiany władzy, popierając ewidentną prowokację polityczną i krwawy pucz, jakim był Euromajdan. W Polsce głośno mówi o tym Janusz Korwin-Mikke, głośno formułując oskarżenie, że snajperzy, którzy strzelali w plecy manifestantów na Majdanie i podczas zajść przed Radą Najwyższą przed trzema latami, byli to przedstawiciele polskich sił specjalnych. Nikt jakoś z decydentów warszawskich tego nie prostuje i nie pozywa Janusza Korwina-Mikke do sądu za te słowa. Jest tylko milczenie na zasadzie: powiedział i zdradził to, co w zasadzie wszyscy myśleli.

W państwach zachodnioeuropejskich jest już świadomość tego, że postąpiono wbrew oficjalnym deklaracjom. Zamiast wspierać wzmocnienie gospodarcze stabilnej politycznie Ukrainy, jaką ona była za prezydenta Janukowycza, przy wszystkich swoich wadach i problemach gospodarczych, oligarchicznych i społecznych, zamiast tego zdecydowano się na rozwalenie państwa od środka i skutki tego mogą być tylko gorsze i gorsze. I niestety, ani Bruksela, ani Waszyngton, ani żadna inna zachodnia stolica nie wyciągają z tego wniosków.

Spójrzmy na to, co przyjęła teraz Izba Reprezentantów Kongresu USA, dokument, który nazywa się jak mało śmieszny żart „Akt stabilności i demokracji”. Jest to jednoznaczny dokument o treści mówiącej: podtrzymamy wojnę na Ukrainie za wszelką cenę. Będziemy tam ładować broń, sprzęt, sprzedawać technologie. Będziemy robić wszystko, abyśmy mieli w środku Europy drugą Somalię, Libię, Irak i Syrię. Jest to konsekwentne zachowanie ze strony państw zachodnich i nie można mówić o przypadku, pomyłce w ocenie.

Cały czas jest realizowany konsekwentny scenariusz. Zresztą wzorce te są przekładane na inne kraje europejskie. Byś może w stanie takiego permanentnego rozpadu znajdzie się np. Federacja Bośniacka. Jesteśmy świadkami dekompozycji państw i tworzenia w ich miejsce takich czarnych plam, w których decydującą rolę odgrywają wyłącznie interesy korporacji finansowych, firm handlujących bronią, linii przerzutowych narkotyków i nielegalnych imigrantów.

Słowem, mamy do czynienia z całkowitą anarchizacją życia geopolitycznego już nie na krańcach świata, lecz w samym środku Europy.

Holenderski polityk nawołuje, by przestać się bać imperialnej Rosji, która zajmie Polskę i kraje bałtyckie. Odwrotnie: Rosja zachowuje się bardzo defensywnie. Unia potrzebuje strategicznie dobrych relacji z Rosją, tak samo jak z USA. Czy takie rozumowanie jest wyjątkiem, czy też górę w Europie biorą realiści podobni do Baudeta?

— Wszyscy politycy myślący w Europie w kategoriach europejskich, jak i ci, którzy myślą w swoich państwach w kategoriach narodowych, muszą wiedzieć, że konflikt między państwami europejskimi a Rosją jest geopolitycznie absurdalny, geopolitycznie nieuzasadniony, a potencjalnie, jeśli chodzi o kwestię militarne i bezpieczeństwa, bardzo niebezpieczny.

Po półtorej dekady przyśpieszonej integracji europejskiej okazało się, że struktury europejskie nie są na tyle krzepkie, aby wygenerować realną konkurencję gospodarczą z jednej strony dla USA, a z drugiej strony dla państw intensywnego rozwoju gospodarczego takich jak Rosja, Chiny, Brazylia i inne. W związku z tym sens istnienia UE, czy w obecnym kształcie, czy po koniecznym reformowaniu, polega na utrzymywaniu równorzędnych i możliwie pokojowych stosunków z dynamicznymi podmiotami sceny geopolitycznej.

Tymczasem widać wyraźnie, że z jednej strony, zwłaszcza Amerykanie, starają się potraktować Unię czysto przedmiotowo. Naciski w sprawie zawarcia Układu o wolnym handlu między USA, obecnie Kanadą, a Unią Europejską pokazują to bardzo wyraźnie.  Stanom Zjednoczonym zależy na wykorzystaniu swojej przewagi politycznej do narzucenia celów gospodarczych państwom Europy Zachodniej, gdzie zostałoby zmiażdżone rolnictwo, nastąpiłoby widoczne pogorszenie konkurencyjności gospodarczej w wyniku wdrożenia tych układów TTP i TTIP.

Unia Europejska, jeśli chce myśleć w ogóle o jakimś dalszym trwaniu w przyszłości, oczywiście w nieco innej formie niż obecnie, musi myśleć o partnerstwie z potężnym rynkiem euroazjatyckim. Musi myśleć o zabezpieczeniu sobie wschodniej flanki geopolitycznej poprzez pokojowe stosunki z Rosją i likwidację takich ognisk zapalnych jak Ukraina. W przeciwnym razie Europa nie będzie niczym innym jak nieistotnym przyczynkiem dla polityki amerykańskiej, co zresztą dzieje się już teraz w związku z grożącym stale rozpadem i imigracją, wojną i szeregiem innych kryzysowych zjawisk.

Oczywiście mnóstwo świadomych polityków na Zachodzie to widzi. Widzą to politycy we Francji związani z nurtem narodowym Le Pen. Widzą to politycy nowej dynamicznej siły w Niemczech, jaką jest Alternatywa dla Niemiec. Widzi to włoska opozycja. Widzą to coraz liczniejsi politycy Środkowej Europy na Słowacji, Węgrzech, w Czechach. W zasadzie ślepi na to wszystko pozostają tylko brukselscy biurokraci i kierownictwo III Rzeczypospolitej, zaślepione i zapatrzone ciągle w Waszyngton i myślące w kategoriach nowej zimnej wojny, żyjące marzeniami o wojnie gorącej.

https://pl.sputniknews.com

Komentarze 23 to “Historia największego politycznego samobójstwa XXI wieku”

 1. RomanK said

  To dlugofalowe i przemyslane dzialanie antyrosyjskie!
  To tworzenie Nowej Rzeczypospolitej Trojga Narodow, ktora ma byc taranem przeciwko Rosji. Dzialania te maja doprowadzic do zaniku narodow Rusinow i Polakow..i budowy nowego na bazie Ukrainy i Polski -Narodu hybrydy, ze zmitologizowana historia i doktryna bedaca mieszanina wydawaloby sie niemozliwa do istnienia , czyli Banderyzmu z Pilsudzczyzna o ostrzu skierowanycm przeciwko Rosji synonimowi Azji i Turanu!
  To projekt wybitnie ANTYSLOWIANSKI!!!!!
  Gdzie za Slowian uwazac bedzie sie tylko owa miesznine polsko rusinska w formie banderowskiej…a pozostala reszte Slowianszczyzny uwazac beda za wrogie i obce kulturowo Mongolskie Azjatycko Turanskie Hordy Barbarzyncow. Co przy calym tym projecie bazujacycm na klamstwie i micie klepanym na poczekaniu, ani nikomu nie bedzie przeszkadzac ani wadzic.
  Oczywiscie calosc pod Khazarskim managementem i nadzorem…i bedzie stanowic podwaline Khazarii Magna w niedalekiej przyszlosci!

  Czy to szmacenie polskiego robotnika????
  Juz na poczatku zapowiedziano, ze Polacy mama zyc z pracy, a nie wlasnosci…o tym mowil min Lewandowski, Belka, Wasacz, Geremek i Kuron…Polacy i Ukraincy oczywisce bliscy krewni o podobnym genotypie i mentalnosc, temperamencie i podatnosci na manipulacje poleganaca na grze na emocjach i naiwnosci….Beda tylko Sila Robocza… maja tylko pracowac , walczyc i sluzyc za ile im kaza, ile im kaza i gdzie im kaza….Tak ustawia sie czystki etniczne odglawiajac obydwa narody z ich elit, przediebiorczych i wyksztalconych. Przy czym uruchamia sie proces konwergencji i hybrydyzacji narodowej…pozbawiajac kulture glebdszych tresci a exponujac blichtr, sex i dope…w takt oglupiajacych rytmow dionizjanskich, przez podsuwanie tryndow za pomoca kreowanych ad hoc idoli.
  CO Panowie wielcy statysci…NIE widzicie tego????

 2. NICK said

  !

 3. Boydar said

  Piękny plan (1). A ktoś go z Panem Jezusem konsultował ? 🙂

 4. Bronisław said

  Re: 1.

  Podobnie postrzegam Panie Romanie zagrożenie, które zawisło zarówno przed Narodem i Państwem Polskim, jak i Ukraińskim, że Syjoniści, którzy rekrutują się głównie z plemienia Chazarów usiłują zbudować Judeorzeczypospolitą od Bałtyku, aż po Morze Czarne?!!! Stąd „chyba” jest, w Naszych krajach, tak „wściekle” judzona „ślepa” nienawiść (wrogość) do Rosji, bowiem tylko Ona może przeciwstawić temu ich zamierzeniu, a najskuteczniejszą drogą, by Oni (Chazarzy) mogli zrealizować swój „wymarzony” cel, będzie wywołanie wojny między Naszymi Bratnimi Słowiańskimi Narodami?!!!
  Wyrażam wdzięczność Panu, Panie Romanie za podniesienie tego problemu i serdecznie pozdrawiam oraz mocno wierzę, iż – przez Naszą samoobronę i z pomocą Bożą – uchronimy się tym razem, przed katastrofą Narodową!!!

  Króluj Nam Chryste!!!

 5. RomanK said

  Drobna Poprawka panie Bronislawie…od Morza Baltyckiego do Czerwonego….planisci maja rozmach i nie naleza do ludzi skromnych.

 6. guła said

  Az jakiego powodu pomija się morze północne? Od morz północnego po czerwone i dalej.

 7. Bronisław said

  Re: 5 & 6.

  Panowie, ja odniosłem się jedynie do fazy wstępnej, wiadomo bowiem, że ich zachłanność nie ma „chyba” granic?!!!
  Łączę pozdrowienia dla Wspólnoty Gajówkowiczów, a zwłaszcza dla Panów i Pana Solenizanta, Gajowego Wacława!

  Króluj Nam Chryste!!!

 8. Rudy said

  Czy jest możliwe, że Antoni Macierewicz jest groźnym terrorystą z Al-Kaidy i Państwa Islamskiego, który przygotowuje w Polsce spektakularne zamachy przeciw Polakom, o które jego mocodawcy oskarżą Rosję?

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Antoni-Macierewicz-w-USA-czy-jest-mozliwe-ze-Rosja-tworzy-radykalny-islamski-terroryzm-i-dzihadyzm,wid,18522742,wiadomosc.html?ticaid=117d09

 9. WI42 said

  #1 RK
  Moje uznanie, jest to dosyć trafna hipoteza …Obserwujmy jej realizację, na tyle nas stać….

 10. Longinus said

  macierewicz jest agentem Pentagonu I Usraela.Tyle w tym temacie.MY POLACY NIE BEDZIEMY BRAC UDZIALU W JAKICHKOLWIEK WOJNACH.Ktore serwuje nam wladza ;Polsko=syjonistyczna.Przecie terorystow zydowskich jest w POLSCE az za nadto.Prosze popatrzec na ich mordy rysy semickie.
  AZ NOZ SIE OTWIERA CZLOWIEKOWI.

 11. NICK said

  P. Longinus.
  Będziemy, będziemy i ani piśniemy.

 12. Adam said

  Zemsta na Polsce tej niemry Merkel i tyle.

 13. Margo said

  Jak pan Bóg w łaskawości Swojej Sam nie ześle jakiego pomoru na tych banderowców w Polsce, tak jak kiedyś zesłał na dzieciaków Egipcjan, tak długo nie otrząśniemy się sami z tego ukraińskiego ciężaru.

 14. Yah said

  Ad 10

  Będziemy tak jak ostatnie 200 lat przelewać krew w imię nie swoich interesów. Nie będziemy? A to Polak zmądrzał jakoś w stosunku do tego przedwojennego lub XIX – wiecznego czy zgłupiał / Naganiacze wpychają nas cały czas w łapy wilków czekając tylko odpowiednia ilość czasu by ludzie zapomnieli METODY – cały czas takie same ….

 15. Yah said

  Polska była do uratowania ….. przed zamachem majowym – po już wszystko pozamiatane. Teraz modlić się, chronić rodzinę i siebie, wybranych informować, przy większości milczeć gdyż nie zrozumie w najlepszym przypadku, a w najgorszym nas sprzeda….

 16. NICK said

  Słusznie Pan prawi, Yah’u. Niestety.
  Albo i stety byle z Panem Bogiem.

 17. ojojoj said

  Sarkozy o mieszaniu ras – przemowienie z 2008 roku. Nie moglem znalezsc po polsku.

  .https://www.youtube.com/watch?v=I8yaiN6ew_g

 18. Przemko said

  ad. 4
  upa-dlińskie bydlaki NIE SĄ moimi braćmi. i nigdy nie będą. suwerenna Polska już dawno zerwałaby wszelkie stosunki (polityczne, gospodarcze) z upa-dliną.

 19. Boydar said

  Panie Przemko, na owej upa-dlinie czeka na Polskę parę milionów Polaków, już ponad 70 lat. Tak Ich chcesz Pan na pstryk zostawić ? To czym się Pan różnisz od Ziuka i jego ferajny ?

 20. Agusia said

  Ad. 17
  To clown, a nie powazny czlowiek. Dzisiaj chyba jego byla prawa reka Patrick Buisson opublikowal ksiazke, w ktorej podobno (nie czytalam) miazdzy tego idiote.

 21. Agusia said

  A co do tej rozmowy Sigana z Rękasem, ale groch z kapusta. I kto by cos tak dlugiego i niewyraznego czytal? Czy p. Rękas nie potrafi sie streszczac?
  Moje „streszczenie” (bo nie mam sily sie wczytywac): Ja Rękas uwazam, ze nie jest w interesie Polakow miec olbrzyma liczbe gastarbeiterow, bo bedzie dumpingowy efekt na place.

  P. Rękas przemilcza ewidente pozytywne efekty: „kola ekonomiczne” kreca sie szybciej, robota jest robiona, ktora nie bylaby zrobiona, jesli wierzyc zapotrzebowaniu w/g p. Morawieckiego.

  Wierze bardziej Morawieckiemu. Jest od gospodarki i w socjalistycznym rzadzie. Czyli nawet te 5 mln. Ukraincow nie moga w jego rachunkach doprowadzac do zbiednienia polskich pracownikow.

  Pani Agusiu… Pani naprawdę uwierzyła w brednie o zasilaniu polskiej gospodarki gastarbeiterami? Z Ukrainy?
  Admin

 22. RomanK said

  Panei Gajowy….jak pan widzi ludziw bardziej wierza TiVi jak wlasnym oczom:-)))) Z polski wyezdzaja miliony ludzi za chlebem… juz pzbyli sie 8 mln Polakow…a tlumacza, ze zasilaja ekonomie:-))))
  I nikt nie zapyta …JAKA quzwa ekonomie?????

 23. romanusminutus said

  @21
  Morawiecki jest bardzo, ale to bardzo „niedoceniany”. Jesli chodzi o szkodliwosc dla Polski. Mcierewicz, Waszczykowski, Kaczynski owszem to karaluchy, ale to Morawiecki (ze swoimi wyimagionowanymi milionami Ukraincow i pseudo ulatwieniami dla „przedsiebiorcow”, itp.) ma rzeczywista wladze-mozliwosc szkodzenia i niszczenia. Co wlasnie ukazano w tej rozmowie.
  Szanowni Panstwo! A te 5 milionow wyskoczylo gdy Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Spolecznej zaczelo nowelizowac ustawe o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy w celu m. in. ograniczeniu naduzyc zwiazanych z zatrudnianiem w Polsce Ukraincow i innych cudzoziemcow.
  (Przepraszam, ze bez polskich liter.)

Sorry, the comment form is closed at this time.