Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Prezydent Izraela potępił OUN

Posted by Marucha w dniu 2016-09-28 (środa)

Ukraińcy, a mianowicie OUN, również byli zaangażowani w Holokaust – powiedział prezydent Izraela. Prezydent Izraela wygłosił przemówienie podczas przesłuchań parlamentarnych w Radzie Najwyższej Ukrainy poświęconych 75. rocznicy tragedii w Babim Jarze.

„Około 1,5 mln Żydów zginęło na terytorium Ukrainy w czasie II wojny światowej w Babim Jarze i wielu innych miejscach. Byli rozstrzeliwani w lasach w pobliżu wąwozów i rowów, spychani do masowych grobów. Wielu wspólników zbrodni było Ukraińcami. A wśród nich przede wszystkim wyróżniali się bojownicy OUN, którzy znęcali się nad Żydami, mordowali ich i w wielu przypadkach wydawali w ręce Niemców.

Prawdą jest także to, że było ponad 2,5 tys. sprawiedliwych wśród Narodów Świata – tych nielicznych iskierek, które płonęły jaskrawo podczas mrocznego zmierzchu ludzkości. Ale większość milczała. Stosunki między ukraińskim i żydowskim narodami są dziś skierowane w przyszłość, ale nie możemy pozwolić, aby historia z jej i strasznymi, i z pięknymi wydarzeniami zostały zapomniane” – powiedział Riwlin z trybuny ukraińskiego parlamentu.

„Nie wolno rehabilitować i czcić antysemitów” – powiedział prezydent Izraela Reuven Riwlin. „Antysemityzm należy przyznawać takim, jakim był w przeszłości, i w jego obecnej formie. I nie wolno rehabilitować i wychwalać antysemitów. Żadne interesy polityczne nie usprawiedliwiają obojętnego milczenia lub niezrozumiałego mamrotania, jeśli chodzi o struktury antysemickie. Przywódcy państw, którzy podzielają antysemickie, rasistowskie lub neonazistowskie poglądy, nie będą mile widzianymi i pełnoprawnymi członkami rodziny narodów świata” – powiedział prezydent Riwlin.

Materiał przesłany przez Wiesława Tokarczuka

Od redakcji: prezydent Izraela miał odwagę, żeby powiedzieć deputowanym Rady Najwyższej, co myśli o gloryfikacji OUN-UPA. Porównując wazeliniarskie i tchórzliwe wystąpienia prezydentów RP – Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy, których nie stać było na powiedzenie kilku słów prawdy, mimo że nawet Wiatrowycz nie neguje, że na Wołyniu doszło do masowych mordów, słowa prezydenta Izraela przyjąć należy z szacunkiem.

http://mysl-polska.pl

Prezydent Izraela dobrze zaprezentował interesy Żydów. Przypominamy jednak, że Rosjanie, potępiając mordy banderowców na Polakach, nie występowali we własnym interesie, gdyż sami od nich nie ucierpieli, lecz bronili prawdy historycznej,
Admin

Komentarzy 16 to “Prezydent Izraela potępił OUN”

 1. Joannus said

  Ciekawe co na to wierchowna rada. Może wzorem niedawnej ”riposty” na naszą uchwałę sejmową, ogłosi wszem i wobec ludobójstwo żydowskie na ludności upadlinskiej.
  Ludności, która jak banderowcy głoszą, na przestrzeni tysiąclecia poza ostatnimi 25 latami pozostawała w niewoli rosyjskiej i polskiej.

 2. Antares said

  A czego to można się spodziewać po żydzie, że będzie stawał w obronie czci i honoru innych narodów?. Przecież te gnoje nie znają takich pojęć.

 3. Agusia said

  Dobrze, że Rosjanie bronili prawdy historycznej. Ale zaczynac trzeba od wlasnych interesow, gdy koniecznymi pominieciami nie utrwala sie klamstw. Cala prawda to za wielka rzecz dla ludzi.
  Czyli zaczynajmy strategicznie: Jaki jest w tym a tym wydarzeniu interes Polakow ?
  Podziwiajmy Rosjan (choc nie wierze, ze zawsze mysla tylko o prawdzie), dazmy do prawdy historycznej, przede wszystkim odrzucajac klamstwa i propagande, ale uczmy sie od Zydow.
  Zydzi aszkenazyjscy przez wieki wytworzyli sobie etnocentryczna strategie narodowa, jej kamieniem wegielnym jest popieranie siebie nawzajem, a waznym elementem rozglasnianie wlasnych krzywd i wlasnej postepowosci, na tle podlosci innych i ich zacofania.

  ——
  Pani Agusiu, najoczywiściej w świecie Rosjanie mają własne interesy, które niekoniecznie muszą być naszymi interesami.
  Ale Rosjanie nijak nam nie próbują celowo szkodzić.
  Traktują nas jak kupę osłów rządzonych przez hieny, oczekując, że Polacy wreszcie zrozumieją, co jest grane, gdzie wróg, a gdzie przyjaciel.
  Admin

 4. Siggi said

  Lp.1 Joannus

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz%2Flider-oun-prezydent-izraela-splunal-ukraincom-w-dusze
  ———–
  Tu banderowcy coś próbują odszczeknąć.

  Przyglądam się temu I Sekretarzowi państwa sjonistycznego i coś mi wygląda za bardzo na bauera z Wielkopolski.Może pomylili fota?Już mój osobisty pysk by bardziej pasował…

 5. Eda said

  ad 4/siggi:

  „…Przyglądam się temu I Sekretarzowi państwa sjonistycznego i coś mi wygląda za bardzo na bauera z Wielkopolski…”
  Ty se, koleżko, swojej kaprawej gęby Wielkopolską nie wycieraj- zbyt duży byłby to dla ciebie zaszczyt! 😀

 6. Prawdą w pejsy said

  Ale jakoś nie wspomniał, że wszystkie wojny i rewolucje na świecie stworzyły elity żydowskie dla rabunku, które w dupie miały mało znaczących żydków. I za holokit niech podziękują „swoim żydowskim mendom”. No i oczywiście ‚curvie’ Rokefelerowi, współudziałowcowi SOC za zbudowanie obozu zagłady Auschwitz w Oświęcimiu. Koczownicza dzicz chazarska to genetyczni kłamcy i szubrawcy…

 7. Zenon K. said

  Re:4 Od Wielkopolan to się uczyć i ewentualnie ich podziwiać, panie Siggi. Gdyby „wielkopolską jakość” (tę prawdziwą, żywą do poł.XX wieku) prezentowało dziś choć 5-6 mln Polaków, to żyłby dziś Pan w Polsce marzeń, Zapewniam.
  Z naszych Bambrów lepsi Polacy od niejednych: podczas rozbiorów wszyscy jak jeden deklarowali narodowość polską i przez to w końcu XIX wieku nie korzystali z pełni praw obywatelskich. Za okupacji ponownie namawiano ich do zadeklarowania narodowości niemieckiej. Najpierw kuszono, potem grożono. Nic to nie dało. Nie przekonały ich gestapowskie tortury, ani pobyt w obozach koncentracyjnych. Bardzo wielu z nich Niemcy zamęczyli na śmierć lub rozstrzelali. Zawiódł jednak krwawy terror hitlerowski. Nie było precedensu, by któryś folkslistę podpisał, choć całej tej, niewielkiej przecież, populacji groziło unicestwienie. Przecież nie byli to żadni tam spiżowi przedwojenni oficerowie, czy jacyś romantyczni postrzeleńcy, pragnący sławy i bohaterskiej śmierci, tylko zwykli rolnicy i rzemieślnicy, obarczeni rodzinami.

 8. Aguirre said

  W gruncie rzeczy to chyba już tylko „Polska” jest jedynym przyjacielem Ukrainy i jedynym wrogiem Rosji.
  http://konserwatyzm.pl/artykul/22830/buchanan-wobec-putina-bibi-natenjahu-jest-po-stronie-trumpa/

 9. Re: Artykul…
  Juz nawet Amerykanie sie smieja: „jak zatkal ci sie kibel, to napewno jest sprawka Putina…”…
  ======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. W polskim „kneSejmie” to napewno sami „rosjanie”…, tylko bez „skorki”…

 10. wanderer said

  Tu chyba zaszla mala pomylka 🙂

  „Przywódcy państw, którzy podzielają antysemickie, rasistowskie lub neonazistowskie poglądy, nie będą mile widzianymi i pełnoprawnymi członkami rodziny narodów świata” – powiedział prezydent Riwlin.”

  czyz nie powinno byc narodu ?

 11. Joe said

  Re 9 #Un nie dokonczyl,albo nie dodrukowali….narodow swiata zaklamanego w talmudzie i torze…To mistrzowie wypowiadania sie w formie zrozumialej tyko dla swoich.

 12. MatkaPolka said

  Ale się zagotowało i zagotuje. Izrael porzuca Ukrainę ?

  Reakcja Ukrainskie i polskie na wypowiedź prezydenta Izraela

  Kijów oskarża prezydenta Izraela i żąda przeprosin

  http://www.pravdareport.com/news/world/ussr/ukraine/28-09-2016/135725-ukr-0

  Irina Heraszczenko przewodnicząca Verhownej Rady stwierdziła na Facebooku, że wypowiedź prezydenta Izraela są nieprawidłowe, niedyplomatyczne i niemądre

  Oleg Liaszko zażądał, aby prezydent Izraela przeprosił państwo i ludzi na Ukrainie twierdząc, że wypowiedź prezydenta Izraela obraża Ukraińców oraz anby Kneset uznał „Hlodomor” za ludobójstwo.

  Ukraina: O FAŁSZYWYCH MITACH I HISTORYCZNEJ PRAWDZIE

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/opinie/20160929/3965073/ukraina-o-falszywych-mitach-i-historycznej-prawdzie-czajko.html

  Występując przed Radą Najwyższą Ukrainy, prezydent Izraela Riwlin podkreślił: Podczas II wojny światowej nacjonaliści z OUN-UPA mordowali Żydów, i zaznaczył, że nie wolno gloryfikować zbrodniarzy. Co Pan o tym sądzi?

  — Prezydent Riwlin powiedział to, co jest oczywiste dla wszystkich, którzy znają historię. Powiedział on to, czego nie mieli odwagi powiedzieć w Kijowie ani pan prezydent Komorowski, ani pan prezydent Duda. Jest to dla nich bardzo dobra lekcja. Tak bym to określił.

  — Dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej Ukrainy Wołodymir Wiatrowicz uważa, że prezydent Izraela, mówiąc o udziale Ukraińców, przede wszystkim członków OUN-UPA, powtórzył stare sowieckie mity.

  — Pan Wiatrowicz jest ukraińskim nacjonalistą, związanym ze środowiskami neobanderowskimi. Jego argumentacja jest bezczelna i kłamliwa. Co to znaczy, że prezydent Riwlin powtórzył stare sowieckie kłamstwa? To znaczy, że udział nacjonalistów ukraińskich na przykład w zbrodni w Babim Jarze jest sowieckim kłamstwem? Przecież to jest fakt historyczny. W zbrodni w Babim Jarze uczestniczyła ukraińska policja pomocnicza, składająca się z melnykowców, czyli z tej drugiej frakcji OUN, frakcji Melnyka, i to jest fakt historyczny. : Dużo pięknych słów bez konkretów

  — Katarzyna Kacperczyk, była wiceminister spraw zagranicznych Polski, a teraz główny doradca prezesa Rady Ministrów wcześniej w kontekście gloryfikacji żołnierzy z OUN-UPA twierdziła, że nie można odmawiać Ukraińcom prawa do własnych bohaterów. I dalej powiedziała: „Obecna propaganda rosyjska przedstawiająca ukraińskich patriotów jako banderowców i faszystów sprzyja utrwaleniu pozytywnego wizerunku UPA.” Czy jest Pan zaskoczony tą wypowiedzią?

  — Zaskoczony nie jestem. W tej wypowiedzi mamy odwzorowaną całą linię polityki polskiej wobec Ukrainy, która sprowadza się do akceptowania kultu zbrodniczej formacji, jaką była Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińska Powstańcza Armia. To akceptowanie ze strony polskiej kultu nacjonalizmu ukraińskiego jest częścią polskiej polityki wymierzonej w Rosję, polityki dyktowanej w dużej mierze z Waszyngtonu. Wypowiedź pani Katarzyny Kacperczyk jest pozbawiona jakiejkolwiek logiki. Jeśli wypowiedź tę skonfrontujemy chociażby z tym, co powiedział prezydent Izraela w Radzie Najwyższej Ukrainy, widzimy, jak głęboka jest przepaść między polskim i izraelskim establishmentem politycznym. Wynika to stąd, że prezydent Izraela jest przywódcą państwa niepodległego i poważnego, i zachowuje się tak, jak przywódca państwa, które samo kształtuje swoją politykę i potrafi ją zdefiniować. Natomiast polscy politycy zachowują się jak podwykonawcy polityki amerykańskiej w Europie Środkowo-Wschodniej.

  ..— Na portalu prawica.net przeczytałam bardzo ciekawy Pana artykuł pt.: „Diabeł ma piekło w Moskwie”. Tytuł zaczerpnął Pan z wypowiedzi redaktora Tomasza Sakiewicza, który promował we Lwowie swoją książkę „Testament I Rzeczypospolitej: kulisy śmierci Lecha Kaczyńskiego”. Podczas spotkania ze studentami Uniwersytetu im. Iwana Franko we Lwowie, kiedy go zapytano o Rzeź Wołyńską, pan Sakiewicz stwierdził: „Musimy ze sobą rozmawiać w prawdzie. Ale pamiętajmy, że diabeł ma piekło w Moskwie. Tam jest centrum skłócania naszych krajów”. Co Pan o tym sądzi?

  — Pan Tomasz Sakiewicz powiedział we Lwowie to, co głosi od bardzo dawna. Należy zadać pytanie panu redaktorowi „Gazety Polskiej”: jeżeli on uważa, że warunkiem rozmowy z Ukrainą na temat ludobójstwa wołyńsko-małopolskiego, na temat tych trudnych spraw historii, jest niepodległość Ukrainy, to dlaczego do tej pory nie ma takiej rozmowy? Podobno dzięki Majdanowi Ukraina stała się niepodległa. Więc dlaczego tego dialogu nie ma? Takie pytanie chciałbym mu zadać. Natomiast teza o tym, że to Rosja skłóca Polskę i Ukrainę, jest absurdalna. Co to znaczy? To znaczy, że na przykład Wołodymir Wiatrowicz, czy całe środowisko neobanderowskie na Ukrainie, czy nawet prezydent Poroszenko, który też akceptuje tę politykę i wykonuje politykę wybielania nacjonalizmu ukraińskiego, czy oni wszyscy są sterowani przez Rosję? To jest absurd. A z drugiej strony, bo Sakiewicz miał na myśli głównie tę uchwałę Sejmu z 22 lipca bieżącego roku, ci posłowie, którzy głosowali za tą uchwałą, też są sterowani przez Rosję? Sakiewicz nie po raz pierwszy wygłasza takie absurdy. One bardzo się podobają słuchaczom tam we Lwowie, głównie neobanderowcom, bo z nimi Sakiewicz tam rozmawiał. On powiedział to, co chcieli usłyszeć jego słuchacze. I to wszystko. To nie ma jakiegokolwiek związku z rzeczywistością.

 13. MatkaPolka said

  Szkoda, że prezydent Izraela nie wspomniał, że przywódcy OUN i UPA byli Żydami
  Czyli Żydzi zabijali Żydów

  Wiarołomni synowie żydowskiego narodu.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wiarolomni-synowie-zydowskiego-narodu-2014-09

 14. Boydar said

  Jeśli by wspomniał, to natychmiast okrzyknięto by go antysemitą. To już nic smutniejszego żyda spotkać nie może, no może za wyjątkiem ściany płaczu.

 15. Plausi said

  Jest rzeczą niegodną jakiejkolwiek uwagi,

  że jakiś tam żydek coś potępił czy nie.

  Czym był OUN-UPA to wiemy sami, nie potrzebujemy tu żadnych pouczeń czy potwierdzeń od prezydenta kraju, który podbija nasz kraj i rabuje nasz majątek

  https://www.youtube.com/watch?v=2JlqE5UYsa8

  Nie wiemy jak czytelnicy, ale my nie odczuwamy potrzeby odnotowania tej duperli. Nas nie interesuje ta drobna błazenada, którą najwidoczniej Polacy mają zachłannie i z wdzięcznością przechwycić jako niezwykłe objawienie i cenić jak najwyższy skarb. Miły czytelniku, czy potrzebujesz naprawdę jakiegoś potwierdzenia od zwykłe zasrańca, z tej zbrodniczej od tysiącleci społeczności, potrzebujesz tego, od tych zbrodniarzy ?

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  My potępiamy zbrodniarzy holokaustu z szeregów tzw. Judenratów, policji żydowskiej i innych bandyckich organizacji żydowskich, które z niebywałym bestialstwem przyczyniły się do wymordowania ludności polskiej i żydowskiej, nie tylko w czasie II Wojny ale zarówno przed jak i po niej, patrz choćby cykl publikacji

  https://marucha.wordpress.com/2013/10/29/kolaboranci-zydowscy-w-czasie-ii-wojny-swiatowej-9/

  „prezydent Izraela miał odwagę ”

  Skoro żydowscy bandyci trzymają banderowców za mordę i opłacają (n.p. Kolomojski) ich za bestialstwo (Odessa i gdzie indziej), to jakąż to odwagę potrzebuje Żyd aby nawymyślać swym ukraińskim parobkom ? Ukraińcy są pewnie jeszcze bardziej ogłupiali niż znaczna część Polaków, skoro nie dostrzegają, że ziemia im się usuwa pod nogami.

  https://wordpress.com/post/pppolsku.wordpress.com/380

 16. NICK said

  Ooo. Plausi.
  Właśnie.
  Czym tu się podniecać… .

Sorry, the comment form is closed at this time.