Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Antoni Macierewicz sam się mianował dowódcą Wojsk Obrony Terytorialnej

Posted by Marucha w dniu 2016-09-29 (czwartek)

Antoni Macierewicz zadecydował, że Wojska Obrony Terytorialnej będą podporządkowane bezpośrednio jemu- tak podała wczoraj „Rzeczpospolita”.

Decyzja ta od razu wzbudziła znaczne zaniepokojenie. Pojawiły też się zarzuty, że Macierewicz tworzy, albo własną prywatną armię, albo armię podporządkowaną kierownictwu PiS, a więc armią partyjną, na wzór hitlerowskich Oddziałów Szturmowych w skrócie SA (Die Sturmabteilungen der NSDAP- https://pl.wikipedia.org/wiki/Sturmabteilung).

Liczne grono dowódców wojskowych, zwróciło też uwagę na to, że decyzja Macierewicza zaburzy sprawne funkcjonowanie całości wojska, gdyż podważy zasadę jednoosobowego dowodzenia i odpowiedzialności za przygotowanie sił zbrojnych do kryzysu i wojny. Tak więc osłabi całą armię.

Sprawę tą wyjaśnił generał Waldemar Skrzypczak, który powiedział, że:

„Minister obrony zgodnie ze statutem kieruje urzędem, jakim jest resort obrony narodowej. Jest to struktura, w której skład wchodzą cywilne departamenty i biura oraz zarządy Sztabu Generalnego. Natomiast wojskiem kierują dowódcy (…) Minister obrony zajmuje się wypracowaniem kierunkowych i politycznych decyzji oraz budżetem armii. Za szkolenie i przygotowanie wojska odpowiada Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych. To jemu podporządkowane są jednostki wojskowe. Jeśli z tej układanki zostanie wyjęty jeden klocek, czyli Wojska Obrony Terytorialnej, cała misternie budowana przez lata struktura runie jak domek z kart”.

Trzeba przy tym zwrócić uwagę, że dotychczas obowiązujący system dowodzenia w polskim wojsku, oparty jest i zaakceptowany na wzorcu NATO, w którym chodzi przede wszystkim o dwie zasady:

– Kierowania politycznego, i
– Dowodzenia wojskowego.

Taka struktura jest wywołana dążeniem w krajach demokratycznych do wyraźnego rozdzielenia kompetencji cywilnych i wojskowych.

Dlatego też- jak zauważył były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, generał Stanisław Koziej: „Obrona Terytorialna, jako rodzaj Sił Zbrojnych, nie może nie może być poza wojskiem. Jeśli tak się stanie, to będzie to próba tworzenia alternatywnej armii obok już istniejącej”.

Generał Koziej wyjaśnił, ze :

„W Stanach Zjednoczonych decyzje podejmuje Sekretarz Obrony razem z Przewodniczącym Kolegium Połączonych Szefów Sztabów. Szef tego gremium pełni w amerykańskiej armii najwyższe stanowisko wojskowe. Przewodniczący jest też jednocześnie doradcą prezydenta USA do spraw wojskowych. Tak samo jest w NATO. Tam decyduje Rada Północnoatlantycka zawsze po zasięgnięciu opinii komitetu wojskowego. Te instytucje tworzą swoisty tandem powołany, by utrzymać równowagę w systemie bezpieczeństwa i podejmowania ważnych decyzji wojskowych”

No i u nas właśnie, szef MON Antoni Macierewicz, postanowił zburzyć tę równowagę, a nie dość tego – powołał kolejny rodzaj wojsk, który może zostać wykorzystany przy wewnętrznych rozgrywkach politycznych.

Najciekawsze w tym wszystkim jest to, co powiedział Macierewicz podczas aktualnej wizyty w Stanach Zjednoczonych, gdzie zwracając się do uczestników 8. Forum CEPA w Waszyngtonie przypomniał o wspólnym, tworzonym przez wieki systemie wartości jaki cechuje Zachód, który jak zaznaczył nie jest dany nam raz na zawsze –”Jeśli nie będziemy ich bronić, możemy je w końcu utracić”.

Dodał też, że:

„…dziś również Ukraina toczy wojnę w obronie cywilizacji zachodniej. W Gruzji nie może być wojny, ale już w 2008 roku kraj ten stracił znaczną część swojego terytorium z powodu wyborów politycznych”

Zwrócił również na inny problem, którym ma być tworzenie przez Rosję [! – admin] radykalnego islamskiego terroryzmu i jak to określił- wymyślając przy okazji nowe słowo, „dżihadyzm”:

„Mówiąc o ostatnich dwóch zagrożeniach związanych z terroryzmem islamskim i dżihadem, musimy poważnie przemyśleć rolę Rosji w tym zakresie. Najnowsze barbarzyńskie bombardowania Aleppo [!- admin] mogą tylko jeszcze bardziej zdestabilizować region i sprawiają, że katastrofa humanitarna w Syrii będzie jeszcze większa. (…) Wobec powyższego, myślę, że powinniśmy zadać sobie kolejne pytanie: czy jest możliwe, że Rosja obecnie wpływa lub może nawet tworzy radykalny islamski terroryzm i dżihadyzm? Odpowiedź na to pytanie może być fundamentalne dla przetrwania naszej cywilizacji”.

Macierewicz odniósł się również do obecnej sytuacji w Europie, a szczególnie zasygnalizował problem wzrastającego poparcia społecznego dla ekstremalnych sił prawicowych i lewicowych:

„….wiele z nich powstało z powodu nieprawidłowych zjawisk ekonomicznych i społecznych, które miały miejsce w ostatnich latach. To one stworzyły sytuację, w której wiele osób poczuło się oszukanych przez polityków i elity finansowe, które zubożały w czasie, kiedy wokół powstały wielkie fortuny lub po prostu poczuli, że ich interesy nie były reprezentowane w życiu politycznym. Jest to bardzo niebezpieczny mechanizm, który z czasem może prowadzić do wzrostu radykalizmu”.

Odpowiedzią na to mają być proste, wg. Macierewicza rozwiązania, które dzięki niemu samemu jak i formacji PiS uzdrowią Europę:

„Dziś Europa Środkowo-Wschodnia, a w szczególności V4 (Grupa Wyszehradzka) może zaoferować unikalne doświadczenie w tej materii. Jesteśmy częścią Zachodu i jesteśmy jeszcze bardzo mocno tradycyjnymi społeczeństwami. Ostatnio w Krynicy, premier Węgier Viktor Orban i przewodniczący rządzącej w Polsce partii Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński stwierdzili, że kraje Europy Środkowej powinny odbudować tę tradycyjną kulturę europejską. Współpracujemy ściśle także z naszymi przyjaciółmi z trzech państw bałtyckich i Rumunii, w tym ponosząc wspólne wysiłki na rzecz budowy wzmocnionej wysuniętej obecności NATO na wschodniej flance.

W związku z tym wspieramy Kanadę jako państwo ramowe na Łotwie i wzajemnie wspieramy się kontyngentami wojskowymi z Rumunią. Uczestniczymy także aktywnie w misji Air Policing dla państw bałtyckich i właśnie rozpoczęliśmy taką samą operację dla Rumunii i Bułgarii. W maju tego roku, ministrowie obrony Grupy Wyszehradzkiej podpisali wspólną deklarację, która określa ramy współpracy wojskowej Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Jeden z zapisów przewiduje rotacyjną obecność sił zbrojnych V4 w krajach bałtyckich. (…) Bardzo się cieszę, że na Forum tak dużo uwagi zostanie poświęcone Grupie Wyszehradzkiej”

No i właśnie, aby polskie organizacje ekstremistyczne nie zakłóciły wprowadzania tego ambitnego planu, potrzebne są Macierewiczowi, i rządzącej obecnie partii, podległe im siły zbrojne, które oczywiście sfinansowane zostaną – tak jak i inne chore pomysły tej ekipy – z kieszeni podatników.

No to chyba demokracja i praworządność w Polsce dogorywają swych ostatnich dni?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Waldemar_Skrzypczak
https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Koziej
http://www.rp.pl/Sluzby-mundurowe/160929193-Marek-Kozubal-Czy-Macierewicz-zaszkodzi-obronie-terytorialnej.html
http://www.mon.gov.pl/aktualnosci/artykul/najnowsze/wizyta-ministra-obrony-w-usa-k2016-09-28/

Za https://adnovumteam.wordpress.com

Komentarze 42 to “Antoni Macierewicz sam się mianował dowódcą Wojsk Obrony Terytorialnej”

 1. NICK said

  No i jeszcze NSR.
  Narodowe Siły Rezerwowe – NSR – wojskowe.info

  Czyli mamy tak. Adolfinę od zgniłego zachodu z armią ‚islamską’. Multi-kulti od północy. Około trzech milionów „ukraińców” wewnątrz a na południowym-wschodzie???
  Nierządy od lat wielu, reprezentujące około 6-milionową „mniejszość”, żydogermańskie/usraelskie mendia (goebbels to pikuś). (……………….)

  A dzisiaj słuchałem „PR” Trójki.
  Indoktrynują Nasze Dzieci. Zachęcają do naśladownictwa. Biednym, małym Jędrusiem.
  Jędrek – najmłodszy żołnierz Powstania – Trójka – polskieradio.pl

 2. NICK said

  Nie wyszło z linkami. Admin, zrób, proszę.

  O które linki chodzi? Moje pobieżne przeszukiwanie nie dało mi żadnych wskazówek.
  Admin

 3. Boydar said

  Nie jest specjalnie istotne, kto będzie dowódcą OT. Istotne jest wyłącznie, czyje rozkazy on będzie wykonywał.

  A jeśli jakakolwiek działalność krytykowana jest przez TW Szoguna, to podejść do zagadnienia należy dokładnie tak samo, jak w przypadku krytyki wyrażanej przez tow. Szechtera na łamach gazwybu.

 4. Romanus Minutus said

  Nieznowelizowano jeszcze ustawy o powszechnym obowiązku RP więc nie ma możliwośći utworzenia OT, formalnie niczego jeszcze nie powołano. „Dowództwo” OT ma status departamentu, czy też biura w Ministerstwie Obrony Narodowej (któr mogą być tworzone przez ministra). Nowy rodzaj sił zbrojnych, jakim ma być OT, zostanie utworzony właśnie poprzez znowelizowanie tej ustawy.
  Oni są po prostu za tępi, aby w miarę szybko przeprowadzić nowelizację, a potrzebują medialnych działań więc z tej przyczyny cały ten rejwach.

 5. witek said

  Należy mu się armia!
  W końcu Macierewicz każe wołać się przez
  – My!
  Polecam:

 6. NICK said

  Jeszcze TO. Jak i wiele innych.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Brygada_litewsko-polsko-ukrai%C5%84ska

 7. Henry said

  „Można udowadniać, że NATO ma prawo ulokować swoje siły zbrojne przy granicach Rosji aby
  zapobiec wejściu jej wojska do jakiegoś kraju.
  Dobrze byłoby jednak pamiętać, że konfrontacja Rosja – NATO będzie oznaczać pole bitwy
  na terytorium Polski równoznaczne z unicestwieniem naszego kraju.

  Polska powinna więc conajmniej nie podgrzewać atmosfery w Europie wschodniej a raczej
  działać na rzecz pokoju w tej części Europy.

  Polska powinna postępować w myśl zasady :
  szukaj przyjaciół blisko a wrogów daleko.
  Na dziś wy-gląda na to, że jest prawie dokładnie odwrotnie….

  I jeszcze : każdy polski lub polskojęzyczny polityk forsujący rozmieszczenie na terenie Polski
  jakichś szpic, czy flank NATO powinien pokazać Narodowi w telewizji
  i internecie Kartę powołania do wojska na wypadek wojny.”

 8. revers said

  re3

  jak to czyje roskazy? juz Antek polecial do usraela po instrukcje, jego mlody przyjaciel
  Jenninger juz nie jest doradca na szczeblu krajowym ale dostal fuche jak Sikorski w strategicznej organizacji atlantyckiej.

  Tylko Berlusconi mimo uplywu lat trzyma sie jurnie, na 80 lecie urodzin po zazyciu 200 mg Viagry posunal tym razem pelnoletnia panienke. Dla niego Szulc to nadal kapo eurokolchozowy byl i bedzie

 9. Boydar said

  Pan będzie łaskaw zauważyć, Panie Revers, podobieństwo „imperium” Maciory do „imperium” wuja Sromotnika. Oba twory są duże, zasobne w potencjał, są u nas, stanowimy poważną ich część. No i tylko to „stanowisko kierownicze” …

  Ma Pan z tym jakiś problem ? Ja nie mam 🙂

 10. Jasiek said

  Naśladuje Piłsudskiego który sam siebie mianował marszałkiem…

 11. revers said

  re9

  problemy ma pan z Bogiem, soba ona, Allahem, Bandera? bo Antek M. to nie wiadomo czy dzis Antek, czy Macierowiczowa – kierowniczka, czy kierownik, bo Antek nie wiele powiedzial wiecej jak Samanta Power na radzie oglupiania narodow ONZ, to samo, ta sama naracja.

 12. Boydar said

  Rolą podstawową „Antka” jest takie właśnie mówienie jak p. Power. Klin klinem wybijaj.

 13. Ad 5 (Witek)

  . https://youtu.be/BxrxpfDnHDM
  Dzięki za ten kołek, wbity w wampira, głodnego (nieswojej) krwi. W wampira, z jego całą oblizującą się obleśnie familią.

 14. leo69 said

  Spokojnie Panowie, spokojnie.. nie będzie żadnej OT tak samo jak nie ma NSR. To są propagandowe „bąki.” Nie te czasy , Dośc hekatomby polaków. Cywil ma przeżyć i napłodzić dzieci, aby zachować ciagłość Narodu. W razie „W” do ginęcia pierwsi w kolejności – zawodowcy WP ( weterani misji” pokojowych” hahaha) , pozostałe służby zbrojne imundurowe. Słynne bataliony rotacyjne NATO. Zainteresowanie tzw. OT ( odmiatanie śniegu, walka z „powodzią” 1 dzien na miesiąc na ćwiczeniach) minimalne. WKU wysyłają do młodych mężczyzn listy propagandowe -zachęcające do wstępowania w szeregi OT, bredzać w treści o szczytowaniu , NATO, patriotyzmie, zagrożniu ze wschodu itp. Żenada.

 15. Siggi said

  Najsamprzód należy dobitnie stwierdzić,że Antek to S T R A T E G Wszechczasów i Analityk Tysiąclecia.On wie co robi.Jemu się należy Osobista Gwardia. Kiedyś już Była OTK(Obrona Terytorialna Kraju),która razem z kolejarzami przykręcali szyny na PKP i przeprowadzali remanenty podkładów kolejowych.
  Nie mogę się doczekać,kiedy Antek odzyska nam Królewiec uderzeniem oskrzydlającym z połud.zach.flanki w nocy.Ale zanim co ,to Antka należało by „uwojskowić”i jakiś stopień wojskowy Mu dać w moro GO ubrać,wtedy by wstąpił w Niego duch boju i ruszy na Lwów,Łuck,Wilno.To trza wszystko odzyskac,tem bardziej ,że nadarza się sprzyjająca okazja.
  W marcu 1920 roku pewien austro i niemiecko agent ogłosił się Mieszałkiem RP i tak zostało do dziś.Antek powinien dostać Generalisimussa RP,bo takiego jeszcze my nie mieli.W tej sprawie należy ogłosić powszechne ,obowiązkowe referendum Narodu jako najwyższej władzy,jako Suwerena – kto jest „za”?Nie może to być uchwała Zgromadzenia Narodowego,bo to za mało.Suweren o tym decyduje po konsultacji z Pentagonem,który napewno poprze mój wniosek.
  Antek ! Do boju! Prowadz Wodzu! Tylko nie na Zaleszczyki!

 16. wanderer said

  Ten Jablonowski cos mi nie pasuje..
  Niby dobrze gada, ale jakos tak.. wlacza mi sie pomaranczowa lampka nie wiedziec czemu.
  Przeczucie czy przewrazliwienie?

  Czemu tego chlopa na tych filmach nigdy nie widac w normalnym ubraniu, nie wiem, jeansach, gangolu, jesionce, tylko zawsze ucharakteryzowany na zolnierza w furazerce? Dzialanie na podswiadomosc odbiorcy?
  Nie chce jednoznacznie porownywac jego osoby do walensy, ale cos w tym jest. Bolek tez wiecznie chodzil z Matka Boska w klapie, i taki obraz mial byc zakodowany w podswiadomosci w spoleczenstwie i byl. To taki obraz – klucz. Walesa – Matka Boska, wiec dobry wierzacy czlowiek – taki byl obraz tego przekazu. Typowa manipulacja zarzadzanym ludem przez zarzadzajacych, smiejacymi sie w twarz ze tak latwo da sie manipulowac „glupkami”.

  Podobna sytuacje widze tutaj. Po prostu jestem ostrozny. Czy ten gosc ciagle chodzi w tym samym przepoconym mundurze, czy za kazdym razem ma swiezy? Czy to nie wydaje sie dziwne?
  Czy oprocz mnie komus tez to wydaje sie nienaturalne, ciekawy jestem waszych opinii.

 17. Siggi said

  Lp.16-Wanderer said
  ——
  Tak samo go postrzegam.Kilka odcinków oglądałem,żeby wyrobić sobie pogląd.Aktor ,gra na niskich instynktach(strój „patriotyczny”związek jaszczurczy itd.).Facet po 60-tce,zazdrościć mu kobity(Agnieszka Fatyga (ur. 21 lipca 1958 roku w Bytomiu) – polska aktorka teatralna i telewizyjna, piosenkarka, śpiewaczka, pianistka, znana przede wszystkim z występów estradowych.Jest żoną Wojciecha Olszańskiego, mają córkę Michalinę.).
  Jak go skwalifikować?Polityk,trybun,aktor uliczny,mentor?Jakie ma cele?
  Sporo podejrzeń …

 18. wanderer said

  Panie Siggi, troche o nim jest tutaj:

  http://www.wykop.pl/wpis/17788649/aleksander-jablonowski-to-wojciech-olszanski-aktor/

  Mozna o nim wylapac „miedzy wierszami”

 19. Ad 16 (Wanderer) i 17 (Siggi)

  A gdyby tak się skupić na tym, co mówi?…

 20. wanderer said

  Przyznam sie Panie Siggi, ze to pod wplywem Pana wpisu odkrylem ze Jablonowski i Olszanski to ta sama osoba, wczesniej nie wiedzialem.
  Ale jaja.

 21. wanderer said

  https://prawy.pl/30586-mozliwe-ze-stalem-sie-ofiara-manipulacji-o-znamionach-gry-operacyjnej/

  Tu tez cos znalazlem miedzy wierszami

  „Moje podejrzenia pogłębiło to, że kiedy zaczynałem być sceptyczny co do wypowiedzi mojego rozmówcy, dostosowywał on swoją argumentacje do moich poglądów. Nie jest to naturalne, ludzie zwykle są przywiązani do swoich poglądów…”

  Czyli aktorzy graja patriotow?

  Coraz ciekawiej. Juz wszystko wiem.

 22. wanderer said

  Eee…, no ma jeszcze kilka innych mundurow w zaleznosci gdzie wystepuje…
  Nie ma tak zle 🙂

  https://www.google.co.uk/search?q=Wojciecha+Olsza%C5%84ski&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjb7Mjk9rfPAhVDC8AKHaaxCr4QsAQILg&biw=1024&bih=470#imgrc=_

 23. wanderer said

  re19
  Panie Rozpuszczalnik, mowi slusznie, ale tak sie nie gra, tym nie wzbudzi zaufania zwyklych ludzi, tym bardziej jak sie pokapuja ze to aktor ktory sie przebiera, ze to jest grane. Tym sposobem zrobi tylko krecia robote, chocby intencje byly jak najbardziej szlachetne.

 24. Siggi said

  Lp.19 , Ropuszczalnik.

  To jest dylemat.Czy patrzeć tylko przez pryzmat osoby,czy tego co głosi?
  Myślę ,że jest to nieodłączne.Z historii znamy wielu fałszywych proroków.Daleko nie szukać…
  Ten,który wypowiedział to:…”Niech zstąpi duch twój i odnowi oblicze ziemi.Tej ziemi”.W istocie kim się okazał?Aby go przeanalizować i ocenić nie można być uzależnionym od mitu.
  Co powiedział „Bolek” przy podpisywaniu Umowy z waaadzą w Sierpiniu’80?
  A co powiedział tow.”Wiesław” w marcu’68 w Kongresowej n/t gminnnej diaspory mimo,że Jego Zośka małżeńska była z diaspory?Miał poczucie moralnego obowiązku i wyraził to w nie budzącym watpliwości przekonaniu.
  Obowiązuje reguła w głoszeniu poglądów,ze trza to zrobić z pełnym przekonaniem,żeby uwierzyli.Nie?

 25. Re 23, 24

  Kiedy po raz pierwszy, dzisiaj, słuchałem człowieka w mundurze, wiedziałem o nim praktycznie tyle, co Panowie (czyli nic), ale odniosłem wrażenie, że po pierwsze wie, co mówi; po drugie – że robi to dobrze i z pewnością stoi na poziomie intelektualnym bez żadnego związku ze strojem; a wreszcie po trzecie – że pozwolił sobie na teatralną konwencję, na coś z komedii dell’arte, bo miał ochotę szorstko mówić, jak potencjalny żołnierz, noszący – jak mi się wydało – nieistniejący za to jakoś symboliczny mundur. Ten mundur miał być dla niego wyłącznie rekwizytem, czymś w rodzaju dekoracji, ciasnym, noszonym na grzbiecie Hyde Parkiem … Zwłaszcza, gdy miał się zwrócić do „męża stanu”, który zamiast zajmować się armią, zajmuje się polityką i przyjmuje posturę stratega, by nie rzec nadstratega, z poczwórnym wężykiem na kołnierzu i dziesięcioma gwiazdkami.
  Tak to odebrałem.

  Po tym, co Panowie napisali, zastanawiam się, w jakim stroju mógłby ten Jabłonowski/Olszański powiedzieć wszystko, co powiedział, słowo w słowo. W krawacie? W kapciach plażowych i portkach do pół włochatej łydki? W dżinsach i T-shircie?

  Co nie znaczy, że nie rozumiem argumentów obu Panów. Być może byłoby sensowne, gdyby gość jeszcze przemyślał stronę wizualną swoich występów. Jeśli naturalnie jest w nich autentyczny, czego bym mu pochopnie nie odmawiał.

 26. wanderer said

  Kiedy po raz pierwszy, dzisiaj, słuchałem człowieka w mundurze, wiedziałem o nim praktycznie tyle, co Panowie (czyli nic), ale odniosłem wrażenie, że po pierwsze wie, co mówi; po drugie – że robi to dobrze i z pewnością stoi na poziomie intelektualnym bez żadnego związku ze strojem; a wreszcie po trzecie – że pozwolił sobie na teatralną konwencję, na coś z komedii dell’arte, bo miał ochotę szorstko mówić, jak potencjalny żołnierz, noszący – jak mi się wydało – nieistniejący za to jakoś symboliczny mundur. Ten mundur miał być dla niego wyłącznie rekwizytem, czymś w rodzaju dekoracji, ciasnym, noszonym na grzbiecie Hyde Parkiem … Zwłaszcza, gdy miał się zwrócić do „męża stanu”, który zamiast zajmować się armią, zajmuje się polityką i przyjmuje posturę stratega, by nie rzec nadstratega, z poczwórnym wężykiem na kołnierzu i dziesięcioma gwiazdkami.
  Tak to odebrałem.

  Oby mial Pan racje Panie Rozpuszczalnik, oby mial racje..

  Bo jak do tej pory to aktorow nasza umeczona Ojczyzna miala az naddto wystarczajaco.

 27. @ Wanderer

  Też wolałbym mieć rację i zgadzam się co do tragicznego nadmiaru aktorów.
  Dobranoc!

 28. wanderer said

  Dobranoc Panie Rozpuszczalnik.

 29. anonim said

  OT jak SA maciora jak rhom oba nazigeje prawem serii koniec też będzie podobny…

 30. Siggi said

  http://polityczek.pl/index.php/uncategorised/1268-sekretarz-obrony-usa-nie-znalazl-czasu-dla-macierewicza

 31. peacelover said

  Kiedy wreszcie ktos sie zlituje i ta chazarska maciore
  ubierze w kaftan bezpieczenstwa i dowiezie do wariatkowa !!!!!?????

 32. Joe said

  No to macie juz Antka w calej krasie.Wczoraj na Rutgers Uniwersity w New Jersey,papierowy Antek oglosil ze radykalny islam to Rosja stworzyla do zniszczenia Zachodu.
  Nic dodac nic ujac,tylko z dziadem zrobic POrzadek.

 33. czytelnik said

  Kto ten porzadek ma zrobic ?

 34. Isia said

  … (16) Pan Wanderer …

  … i ja podobnie myślę … im dłużej … tym bardziej podzielam opinię, że … pod tym mówieniem prawdy (odpowiednio „spreparowanej”) … też kryje się manipulacja …

  …(17) Pan Siggi …

  … a co do żony … p. A. Fatyga … na żydówkę mi wygląda … zresztą, na Śląsku pełno żydów …

 35. Poziom urósł!
  Zacząłem się przyglądać szaremu kotu z naprzeciwka. Zaczyna mi wyglądać na czarnego, zresztą Murzynów we Francji jest pełno.
  Że coś się kryje pod spreparowanym miauczeniem kota jest pewne, ale co? Nie znajdę odpowiedzi przed Nocą Wigilijną.
  Z naiwnością jest jak z cnotą – wystarczą okoliczności i już.
  Dla mnie te okoliczności znalazły się tuż nad głową, o półkę wyżej, w komentarzu 34.
  Merci madame.

 36. Isia said

  … (35) Panie Rozpuszczalnik …

  … pisząc słowa cyt. „pod tym mówieniem prawdy (odpowiednio „spreparowanej”) … też kryje się manipulacja” … miałam na myśli taką (przygotowaną) wypowiedż, w której dobiera się określone fakty (a np.inne pomija) … co jest też formą manipulacji …

  … pisze o tym (o manipulowaniu ludżmi) dr Mariusz Grabowski … pozwolę sobie zacytować fragment, ale warto przeczytać cały artykuł, opublikowany na portalu: http://www.alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-informacje/item/13649-cele-i-metody-manipulowania-ludzmi-przez-media

  … „Podawanie informacji spreparowanej …
  W tym wypadku mamy do czynienia z odniesieniem się do prawdziwego wydarzenia, ale w taki sposób, aby osiągnąć określony cel. Przykładem może być program publicystyczny dotyczący sejmowej dyskusji o ochronie życia. W migawkach tej debaty pominięto najważniejsze argumenty za życiem, a pokazano drugorzędne. (…).”

  … proszę przedstawić swoje argumenty … merytoryczne … bo pańska, mówiąc delikatnie, niezbyt taktowna i uprzejma, wypowiedż, to tylko … dywagacje … z których nic nie wynika …

  Bonne journee

 37. Siggi said

  Lp.34 Isia said
  …(17) Pan Siggi …

  … a co do żony … p. A. Fatyga … na żydówkę mi wygląda … zresztą, na Śląsku pełno żydów …
  ———
  Zabiła mi Pani szanowna strasznego klina.
  Agnieszka F.- Żydówka czy żydówka?
  Ze 30-lat temu ,kiedy byłem jeszcze w miarę młody i piękny to chciałbym ją sprawdzić…czy ma w poprzek,wtedy nie miałbym watpliwości co do korzeni.
  Z tym Śląskiem nie myli Pani czasem z Niemcami,których tam coś jest ,tylko czy pełno?

  Ja mam ze sobą inny problem,który mnię odróżnia w kwestiach korzennych,gminno-diaspory,że ja nie biorę małych,srednich,dużych,b.dużych grup etnicznych czy nawet narodów …hurtem.Uważam takie traktowanie za błędne,ślepe,głupie.My Polacy poza Krajem jesteśmy b.różnie postrzegani od nawet kilku wieków.W Ameryce częściej jesteśmy przedmiotem kpin niż podziwu i przykro to ,ale ma to miejsce nadal.

  W moim dość długim życiu spotykałem i spotykam judaików(Zydów i Chazarów),z którymi rozmawiam otwartym tekstem.Pozwala mi na to posiadana wiedza oraz brak u mnie uprzedzeń etnicznych.Jestem dla nich trudnym polemistą,udowadniam niewiedzę z ich własnej historii najnowszej,wyliczam szkody jakie wyrządzają niektórzy z nich w traktowaniu innych niejudaików.Żeby byli bardziej przekonani do mnie(…bo główny mój atrybut to nos,łysina,uszy,to co do „rasowego”wyglądu),to mówię im ,że jestem jeszcze scezorykiem chrzczony-niech sprawdzą.Daję wyliczankę podłości co niektórych z nich w oparciu o żródła i w bezradności mówią:no,tak,Siggi racja,a nie wiedzialem o tem.Jak pytam o słynną „13” w gettcie ,to duże gały robią,nie wie.Jak rozliczyli się po wojnie z niektórymi pomocnikami hitlerowców itd?
  To jest sposób na przywołanie ich do porządku.
  Natomiast Pani wpis:…p. A. Fatyga … na żydówkę mi wygląda ,o czym świadczy? Pani się tylko wydaje.I co dalej z tym?Jest ,czy nie jest?
  Osobom uznającym system wartości etyczno-moralnych ogólnie akceptowanych wynikających także z Dekalogu po prostu nie przystoi tak postrzegać bliznich.
  Cenię sobie A.Fatygę jako artystkę i wielka szkoda ,że ze swoim ciekawym ,wykształconym sopranem lirycznym nie poświęciła się całkowicie scenie operowej czy opertkowej.Ale taki był jej wybór.
  Z Wiki…
  Agnieszka Fatyga (ur. 21 lipca 1958 roku w Bytomiu) – polska aktorka teatralna i telewizyjna, piosenkarka, śpiewaczka, pianistka, znana przede wszystkim z występów estradowych.
  Życiorys.
  Jest najmłodszym (ma starszą siostrę i brata) dzieckiem Józefa Fatygi (lekarza). Mieszkając w Świętochłowicach uczyła się w szkole muzycznej w Bytomiu, uzyskując dyplom pianistyczny w klasie fortepianu u profesora A. Jasińskiego. Ukończyła Wydział Operowy Akademii Muzycznej w Warszawie. W 1980 ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie (dyplom 1981). Występowała w teatrach warszawskich: Narodowym (1980–1984), Ateneum (1984–2000) i Operetce Warszawskiej (1993).
  W 1983 pojawiła się epizodycznie w 8 odcinku serialu Alternatywy 4, a w 1985 zagrała rolę w filmie Spowiedź dziecięcia wieku. W 1996 stworzyła kreację w spektaklu Opera Granda w reżyserii Macieja Wojtyszki w warszawskim Teatrze Ateneum (premiera: 12 lipca), natomiast w 2001 zagrała w filmie Przychodnia każdego przechodnia.
  W jej repertuarze muzycznym znajdują się songi Brechta, przeboje musicalowe, romanse rosyjskie oraz arie operowe i ich pastisze (Carmen, Traviata, Tosca, Gilda, Czarodziejski flet).
  Jest żoną Wojciecha Olszańskiego, mają córkę Michalinę.

  Pozdrawiam ciepło! Shalom!

 38. Re Isia, 36

  Jeśli postanowiła Pani kompletnie nie zrozumieć moich z lekka drwiących uwag, to nic mi do tego. Pani podejście, to jeszcze jedna ilustracja do kwestii, dlaczego – po stronie patriotycznej i prawicowej – nie da się niczego solidarnie zrobić. Zobaczyła Pani jabłko i natychmiast zaczęła wsuwać pod skórkę robaka. A potem – „ach, coś mi tu nie gra, może to robaczywe, a w ogóle to jabłko musi być koszer, bo Ewa była biblijnie starozakonna”.

  Dowolnej wypowiedzi na tym świecie można zarzucić, „”że jest niekompletna i że jest wyborem informacji, obserwacji lub wniosków dokonanych przez autora, czyli że jest tworem zmanipulowanym.
  Ktoś zacznie od „Rodacy…” i już jakaś lesba zacznie mędzić, że powinno być „Rodacy i rodaczki…”. Ten sam pisarz zacznie innym razem od „Rodacy i rodaczki…” i z pewnością znajdzie się ktoś (mógłbym to być ja), komu nie spodoba zaśmiecanie języka i pompowanie powietrza w tekst przez te nieustanne, poprawne politycznie przymilanie się do feministycznego pomiotu.

  Dziwne, jak lewicowe albo tylko jurgieltnicze ścierwo potrafi być solidarne (z wyjątkami potwierdzającymi regułę). Fakt, że nic tak nie jednoczy, jak wspólnie dokonywane przestępstwo i nie zawsze subtelny nadzór ze strony oficerów prowadzących.
  R.

  PS
  Pan Siggi ze swojej strony udzielił Pani lekcji na temat pochodzenia jako argumentu.
  Można o św. Pawle pisać, że „ta żydzina łaziła i rozpowszechniała fałszywą religię, która bardzo zaszkodziła naszej prawdziwej religii starosłowiańskiej”, ale też można o św. Pawle powiedzieć, że /I>”że ten wspaniały Apostoł Narodów, który Chrystusa zobaczył i wysłuchał, kiedy został rzucony w proch na drodze do Damaszku, był – jak prawie wszyscy pierwsi chrześcijanie – Żydem i że męczeństwu i determinacji „tego żydostwa” zawdzięczamy utrzymanie się i umocnienie naszej religii”.

 39. Isia said

  … (38) Panie Rozpuszczalnik …

  … prosiłam Pana (36) o merytoryczną wypowiedż a nie o popis krasomówstwa … doskonale zrozumiałam pańskie intencje i … grzecznie zwróciłam już Panu uwagę … ale bezskutecznie … co widać po pańskiej aroganckiej odpowiedzi …

  … odnośnie poruszanego tematu … moją opinię (34) opieram nie tylko na tej jednej, ale na wielu wypowiedziach p. Olszańskiego … nieuprawnione są więc pańskie słowa cyt. „Zobaczyła Pani (…)” … nie musi się Pan w tym względzie ze mną zgadzać, ma Pan prawo mieć swoje zdanie o p. Olszańskim … proszę nie narzucać mi własnego widzimisię …

  … Nota bene … Pan Siggi zwrócił się do mnie z poszanowaniem, w przeciwieństwie do Pana, proszę więc skorzystać … z tej lekcji grzeczności … kończę i dziękuję za rozmowę …

 40. … i tak dalej…

 41. Isia said

  … (37) Szanowny Panie Siggi …

  … wiadomo, że o wyznawcach judaizmu (czy też innych religii) piszemy z małej litery …
  natomiast o członkach narodu – z dużej … czy jednak żydzi są narodem ? Prof. Shlomo Sand z Uniwersytetu Telavivskiego, w swojej słynnej publikacji pt. „Kiedy i jak wynaleziono naród żydowski”… „stawia tezę, że żydzi nie są narodem w nowoczesnym rozumieniu tego słowa”… więcej w … https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2015/01/31/prof-shlomo-sand-obnaza-klamstwo-zalozycielskie-izraela-zydzi-nie-sa-semitami/

  … odnośnie Śląska … „(…) w 1946 r. w woj. katowickim mieszkało 25,5 tys. żydów (…)” … wspomnienia żydówki Ady Wolfstein (Świętochłowice, Bytom) w artykule w … http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/656799,zydzi-na-slasku-oto-scenariusz-zyciem-pisany-ady-i-eloe-wolfstein,3,id,t,sa.I … natomiast największe skupisko żydów po wojnie powstało na Dolnym Śląsku – 86563 osoby … więcej szczegółów w … http://www.izrael.badacz.org/zydzi_w_polsce/dzieje_najnowsze.html

  … oczywiście, świadomość, że p. A. Fatyga jest żydówką … stawia, wg mnie, w innym nieco świetle osobę i wypowiedzi p.Olszańskiego, zważywszy na rolę żydów w Polsce, opanowanie przez nich mediów etc. … dodam, że u nas środowisko aktorów, reżyserów … nasycone jest osobami pochodzenia żydowskiego w stopniu niebywałym … do łódzkiej „filmówki” czy szkół teatralnych dostawali się głównie żydzi … z reżyserów Polaków był, o ile wiem, jeden p. B. Poręba …

  … chcę podkreślić, że szanuję Pana poglądy, lubię czytać pańskie wpisy, bo pisze Pan ciekawie i rzeczowo, z racji wiedzy i doświadczenia … ale, co się tyczy żydów … Pan przecież wie, jak jesteśmy, my etniczni Polacy, przez nich niszczeni, pod każdym względem …

  … pozdrawiam Pana serdecznie i … życzę miłej niedzieli …

 42. revers said

  Michalkiewicz o swieczniku z pis. kadrach
  .https://www.youtube.com/watch?v=XzQwn1-nfrI

Sorry, the comment form is closed at this time.