Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Krzysztof M o W propagującej LGBT reklamie g…
  maksj o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  WI42 o Raport ONZ: Ukraina naruszała…
  Marucha o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  revers o Wolne tematy (24 – …
  robi za Syzyfa o Wolne tematy (24 – …
  Lily o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  antysemita o Wolne tematy (24 – …
  maksj o Hillary Clinton: Konflikt na U…
  Lily o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  revers o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Etyk: duże rodziny przyczyną „katastrofalnych zmian klimatycznych”

Posted by Marucha w dniu 2016-09-29 (Czwartek)

„Ludzie nie mogą mieć tyle dzieci, jeśli chcą uniknąć katastrofalnych zmian klimatycznych” – pisze w swojej najnowszej publikacji etyk Travis Rieder z Johns Hopkins University.

Jego zdaniem liczba ludności na świecie „musi się skurczyć, aby zachować klimat”.

Inny naukowiec i wynalazca Robert Zubrin przypomina, że panujące 1000 lat temu wyższe temperatury przyniosły ludziom… dobrobyt.

W książce pt. „Toward a Small Family Ethic: How Overpopulation and Climate Change Are Affecting the Morality of Procreation” (W kierunku etyki małej rodziny. W jaki sposób przeludnienie i zmiany klimatyczne wpływają na moralność prokreacji), Rieder przekonuje, że nie chce przymusowych aborcji i sterylizacji. Jednak krytycy uważają, że jego książka zawiera szereg sugestii, które mogą zachęcać do podjęcia rasistowskich i totalitarnych działań.

– Podnoszone w niej argumenty sugerują, że nasza przyszłość będzie lepsza, jeśli ograniczymy liczbę dzieci w Afryce i będziemy mieć mniej kolorowych dzieci w Ameryce – wyjaśnia ekonomista i demograf Nicholas Eberstadt z American Enterprise Institute. – Są to najszybciej rozwijające się grupy w naszej globalnej populacji i populacji USA – dodaje.

Rieder chce surowo karać rodziny wielodzietne. – Istnieje 19 milionów adoptowanych sierot i grożą nam katastrofalne zmiany klimatyczne. Zwiększanie liczby dzieci na świecie szkodzi klimatowi i jeśli wspólnie nie podejmiemy działań, by temu zapobiegać, może się okazać, że powołanie tych dzieci na świat ostatecznie nie będzie dla nich dobre – stwierdził etyk w rozmowie z agencją Bloomberg na początku tego miesiąca.

Travis Rieder

Travis Rieder

Już od pierwszych stron swojego opracowania, wykładowca amerykańskiej uczelni roztacza czarne wizje przyszłości. Pisze, że świat nie jest skłonny do zmiany zasad konsumpcji i produkcji, dlatego „jedynym innym sposobem zapobieżenia katastrofie jest posiadanie mniejszej liczby dzieci”. Rieder wyjaśnia, że to wystarczy, by powszechnie edukować ludzi na temat planowania rodziny, zwłaszcza jak skutecznie obniżyć wskaźnik urodzeń.

Etyk uderza w rodziny, które ze względu na przekonania religijne, nie stosują środków antykoncepcyjnych i mają dużo dzieci. Jeśli chodzi o katolików, mormonów i „ultra ortodoksyjnych Żydów”, Rieder pisze: „Cóż (…) po dokonaniu takiego wyboru pojawiają się koszty. Trzeba zapłacić za to w jakiś sposób”. Proponuje wprowadzenie wysokich podatków dla rodzin, mających więcej niż jedno dziecko.

Reggie Littlejohn, prezes Praw Kobiet Bez Granic komentując tezy zawarte w publikacji etyka przypomniała: Chiński rząd chwalił się w 2009 roku, iż „wskutek polityki jednego dziecka ograniczono emisję dwutlenku węgla odpowiedzialną za globalne ocieplenie”. Tłumaczono, że udało im się ograniczyć 1,83 mld ton dwutlenku węgla. Chińczycy nie powiedzieli jednak, że pozbawili życia 400 milionów osób. Littlejohn dodała, że cel swój Pekin osiągnął poprzez politykę przymusowej aborcji i sterylizacji.

Robert Zubrin, znany amerykański wynalazca i inżynier astronautyczny wyjaśnia, że wzrost obecności węgla w atmosferze może być dobrą rzeczą. Gdy 1000 lat temu na ziemi panował okres wyższych temperatur, to „te wysokie temperatury nie były katastrofą”. – Wręcz przeciwnie – mówił – historycy uważają, że przyczynił się on w istotny sposób do wzrostu populacji i dobrobytu w Europie w okresie wczesnego średniowiecza. Owies i jęczmień hodowano w Islandii i w Norwegii, pszenicę- na Grenlandii, a kanadyjskie lasy rozprzestrzeniły się kilkadziesiąt kilometrów dalej na północ.

Dodał, że jeśli chodzi o dwutlenek węgla, to jest on niezbędny do przeprowadzania przez rośliny procesu fotosyntezy, w wyniku którego powstaje tlen.

– Ludzka działalność przemysłowa związana z emisją dwutlenku węgla może mieć niewielki wpływ na klimat i w dodatku pozytywny na wzrost roślin na całym świecie; Jedno z badań wykazało wzrost o 14 proc. Inne badania przewidują wzrost o 24 procent zarówno dzikich, jak i uprawnych roślin, jeżeli dwutlenek węgla osiągnie poziom prognozowany na koniec XXI wieku – tłumaczy Zubrin, który konkluduje, że „ludzie nie szkodzą planecie, ale czynią Ziemię bardziej płodną”.

Źródło: lifesitenews.com
AS
http://www.pch24.pl

Takie czasy. Byle ścierwo zostaje profesorem. Etyki, na domiar złego.
Admin.

Komentarzy 18 do “Etyk: duże rodziny przyczyną „katastrofalnych zmian klimatycznych””

 1. RomanK said

  Travis..save the Earth!!!!! …kill your all family…and hang … yourself!

 2. RomanK said

  Panie Gajowy… jak ludzi pozbawieni jakiejkolwiek moralnosciu moga nauczac etyki…. A nauczaja -vide prof Hartman….
  I ludzie na to nic….quzwa nic…siedza sluchaja i zaden nie otworzy geby!

  Hartman, Środa, Singer… same koszerne.
  Admin

 3. Kapitan Bąba said

  pierd….a szczurza morda

 4. Boydar said

  Na pewno szczurza, Kapitanie ? Szczury mogą poczuć się dotknięte …

 5. Greg said

  Dusze rodziny to duszo metanu!
  Metan wiadomo co – robi w zmianach klimatycznych!:-)

 6. NICK said

  Pierdoły o istotnym wpływie człowieka na naturalne zmiany klimatu?
  Znamy.

  A „bogobojnym” znafcom tematu zawsze mówmy:
  ‚Te, głąbie, ratuj Ziemię. Idź do ziemi. (Tylko się nie kremuj. Przedtem.)
  A wiesz dlaczego? Do ziemi? Bo My, Normalni, damy sobie radę z tym ocipieniem. Klima-kteryjnym.

  Nie dzierżę takich qrev, wąskonosych.
  Garbatych tyż.

 7. Maćko said

  Moze by tak do tego ignoranta czy agenta napisac? Bez wulgarnosci ani pogrózek ale informacyjnie i krytycznie?
  trieder@jhu.edu
  http://johnshopkins.academia.edu/TravisRieder

  swoja droga, to jak bysmy mieli publikowac wszystkie bzdety ( chembzdety, amalgamatbzdety, lunabzdety, warmingbzdety… ) to by miejsca na Gajówce nie wystarczylo na … bzdety

 8. NC said

  „Jeśli chodzi o katolików, mormonów i „ultra ortodoksyjnych Żydów”, Rieder pisze: „Cóż (…) po dokonaniu takiego wyboru pojawiają się koszty. Trzeba zapłacić za to w jakiś sposób”.

  Antysemita? Na pierwszy rzut oka wydaje się niemożliwe,bo Rieder to Żyd, a histerię o dwutlenku wegla emitowanym przez ludzkość i ogrzewającym planetę wymyślili własnie Żydzi w celach finansowych, oczywiście.

  Ale to tylko na pierwszy rzut oka.
  Są Żydzi i Żydzi.
  Biednych ortodoksów syjoniści maja gdzieś, dowodem II Wojna Światowa.
  To koszt handlowy na drodze do panowania nad światem.

 9. Boydar said

  „… ciało żydowskiej osoby różni się od ciała członków wszystkich innych narodów świata. Ciała Gojów są bezużyteczne. Różnica jest jeszcze większa w odniesieniu do duszy …. nie-żydowska dusza pochodzi z trzech sfer szatańskich, podczas gdy żydowska wywodzi się ze świętości”…” – Menachem Schneerson, żywy mesjasz ortodoksyjnych żydów

  Panie NC, nie obraź się Pan; ale jak facetowi facet powiem – nie pier.dol człowieku. Ortodoksyjny od nieortodoksyjnego różni się dokładnie tym czym terrorysta nieumiarkowany od umiarkowanego, żyd nie ma litości ani dla swego ani dla obcego, tyle że tego „swego” jeszcze kahał czasem chroni

 10. takatam said

  Kolejna odsłona depopulacji. Widocznie podtruwanie nie wystarcza, by dostatecznie szybko uporać się z nadmiarem „trzody” Z eutanazją już nas oswoili, teraz kolej na kontrolę urodzeń a potem – może eksterminacja „gorszych” ras począwszy od tych najmniej szlachetnych?

 11. leo69 said

  A to gudłaj śmierdzący, depopulacje powinien zacząć od siebie.

 12. tercjanka said

  Powinien sie sam dać wykastrowac !

 13. Maćko said

  Ktos juz do niego napisal?

  trieder@jhu.edu
  http://johnshopkins.academia.edu/TravisRieder

 14. AlexSailor said

  Się podniecacie.
  To płatna kanalia na wzór Malthusa.
  A swoją drogą, czyż to nie jest mowa nienawiści?

 15. NC said

  Re 9, Boydar.
  Może przeczyta Pan ponownie mój post (#8), ale powoli?

 16. Boydar said

  Przeczytałem uważnie od razu. Pan podchodzi po ludzku, a ja pragmatycznie. Taka zmarznięta żmija, faktycznie bardzo nędznie wygląda. A żaba ze skorpionem nawet wspólne nieszczęście miały. A wilk ? Wilk wrócił do lasu; „nie darzę go zaufaniem”.

 17. Racjonalista said

  Rotszyldy, Morgany, Rokefellery, Duponty i cała ta hołota to mniej niż 1 promil ludzkości. Wystarczy odebrać im to, co posiadają, a problemy z klimatem natychmiast się skończą, tak samo jak głód i nędza na Ziemi.

 18. Dictum said

  ad. 17.
  Świetna rada Pana Racjonalisty.
  Poprosimy o sposób odbierania.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: