Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Aleksis o 64 rocznica zamordowania Bohda…
  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  zen o Wolne tematy (6 – 2…
  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (6 – 2…
  revers o Joe z Piastów na banerach prze…
  bryś o Pamiętnik znaleziony w pr…
  bryś o Pamiętnik znaleziony w pr…
  NICK o Wolne tematy (6 – 2…
  NICK o Wolne tematy (6 – 2…
  Boydar o Pamiętnik znaleziony w pr…
  NICK o Polska wystąpiła do Wielkiej B…
  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  Krzysztof M o Po co nam Korwin-Mikke?
  Podczaszy o Wolne tematy (6 – 2…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 531 obserwujących.

USA grozi Rosji

Posted by Marucha w dniu 2016-09-29 (Czwartek)

„Worki na trupy” vs. oficerski honor

Rosyjski resort obrony przypomniał rzecznikowi Departamentu Stanu USA Johnowi Kirby pojęcie oficerskiego honoru po tym, jak amerykański dyplomata napomknął o możliwych atakach terrorystycznych na rosyjskim terytorium w przypadku dalszych działań w Syrii.

W czasie czwartkowego briefingu Kirby oświadczył, że jeśli wojna w Syrii jeszcze trochę potrwa, terroryści zaczną uderzać w rosyjskie miasta, a Rosja będzie „wysyłać do domu swoich żołnierzy w workach na trupy”, „tracić środki i, niewykluczone, że także samoloty”.

„Co się tyczy groźby Kirby’ego możliwej utraty rosyjskich samolotów i wysyłania do domu rosyjskich żołnierzy w «workach na trupy», powiem rzecz następującą… W tym dialogu nie powinno być nawet aluzji do gróźb pod adresem naszych obywateli i wojskowych. W kwestiach zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom Rosji, gdziekolwiek by się oni znajdowali, nie będziemy się targować. To nasz priorytet, od których nie ma żadnych odstępstw” — powiedział dziennikarzom rzecznik resortu obrony generał major Igor Konaszenkow.

„Zmieniwszy mundur admirała na marynarkę, nie należy zapominać o oficerskim honorze” — dodał rzecznik resortu obrony. Jego zdaniem, Rosja doskonale wie, „gdzie dokładnie i ile konkretnie znajduje się w Syrii, w tym w Aleppo, nieoficjalnych „specjalistów” zajmujących się operatywnym planowaniem i dowodzeniem operacjami bojowników”.

„Ale w przypadku prób realizacji pogróżek pod adresem Rosji i rosyjskich żołnierzy w Syrii, wcale nie jest pewne, że bojownicy znajdą te worki i czas, żeby wziąć nogi za pas” — zauważył Konaszenkow.

Rzecznik resortu obrony dodał, że podobne oświadczenia ze strony Departamentu Stanu są przyznaniem się do tego, że prowadząca jakoby „wojnę cywilną” w Syrii „opozycja” to podlegająca Stanom Zjednoczonym terrorystyczna „międzynarodówka”.

„Szczególnie poraża w słowach Kirby to, że skala bezpośredniego amerykańskiego wpływu na działalność terrorystów obejmuje cały świat. I dosięga Rosji” — oświadczył rzecznik ministerstwa obrony. Konaszenkow podkreślił przy tym, że Moskwa jest w pełni gotowa do dalszego dialogu z Waszyngtonem w celu wypracowana wspólnych działań w zakresie walki z terrorystami w Syrii.

https://pl.sputniknews.com

*                      *                       *

Opinia: USA rzucają pod adresem Rosji zawoalowane groźby

Dyrektor petersburskiego Ośrodka Badań nad Współczesnym Bliskim Wschodem, doktor nauk historycznych Gumier Isajew uważa, że słowa Kirby’ego rzeczywiście można uznać ze zawoalowaną groźbę.

— Moim zdaniem Kirby zdaje sobie sprawę z tego, co mówi, i powinien rozumieć, że jego słowa mogą dotyczyć też samych Stanów Zjednoczonych. Przecież amerykańscy żołnierze również są obecni na terytorium Syrii i narażają się na niebezpieczeństwo.

— Kirby, z jednej strony, mówi banalne rzeczy: wszyscy wiedzą, że Państwo Islamskie przeprowadza ataki terrorystyczne na całym świecie, w tym w USA. Moim zdaniem problem polega na koncentrowaniu się na Rosji. Dyplomata nie powinien się w taki sposób wypowiadać. To zawoalowana groźba, ukryta aluzja, właściwie odebrana przez rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych – powiedział orientalista w wywiadzie dla Sputnika.

Wcześniej amerykański sekretarz stanu John Kerry oświadczył, że jeśli rosyjskie i syryjskie siły nie przerwą ofensywy w Aleppo, to USA całkowicie zerwą współpracę z Rosją w Syrii. Tego typu oświadczenia – jak podkreślił Isajew – nie świadczą o owocnej współpracy.

— Ta współpraca ma bardziej charakter słowny. Przyniosłaby ona korzyści, gdyby współdziałanie było długotrwałe i stanowiło zestaw środków. Ale jeśli po zawartych porozumieniach ws. Syrii strona amerykańska oświadcza, że zostaną one zerwane, to o jakiej skutecznej, jakościowej współpracy można mówić? Wydaje mi się, że również jest to jedna z form presji. Tak USA próbują forsować swoje stanowisko – wyjaśnił Gumier Isajew.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 13 do “USA grozi Rosji”

 1. RomanK said

  A ile kosztuje barylka ….. honoru?????
  Honor maja oficerowie armii narodowych….nie contraktowi najemnicy placeni za kontrakty w interesie globalnych corporacji.

 2. leśnik said

  http://www.voltairenet.org/article193508.html

 3. RomanK said

  CIepo..ciepo..ciepo…..dwie nitki Jedwabnego szlaku…i smierdzacych rurociagow a wszystko pod kontrola Khazarii Magna!!!! Od Baltyku do Morza Czerwonego….nawet sie wonz czy glista nie przeciska….
  Po 1000 latach Khazaria znow kontroluje ruch pomiedzy Azja i Europa..
  A od wszystkiego pobiera sie myto, clo, i taryfe…tu sie przykreci tam odkreci tu przystawi tam zastawi,,,i do kiesy leci ….czyste zloto..za NIC! Zwlaszcza jak sie wszystko obstawi swoimi ludzmi….

  .

 4. NICK said

  Tak, Panie Romanie.

 5. Dziadzius said

  „Wcześniej amerykański sekretarz stanu John Kerry oświadczył, że jeśli rosyjskie i syryjskie siły nie przerwą ofensywy w Aleppo, to USA całkowicie zerwą współpracę z Rosją w Syrii.”– w tym jednym zdaniu chcac nie chcac USrael wylonil ostateczna prawde co do uczestnikow w ataku na sywerenne panstwo Syrii a mianowicie:–
  Kto zagraza niepodleglosci panstwu Syrii== rebelianci
  Skad pochodza rebeljanci == z kabzy USraelskiego CIA
  Celem Rosji i Syrii jest zniszczenie rebeljntow a wiec to jest sprzeczne z celami Usraela i jego platnych rebeljantow.

 6. Henry said

  Rozpętana na niesłychaną skalę (przez podporządkowane wielkiemu kapitałowi amerykańskiemu rządy i media) agresja propagandowa przeciwko Rosji w sposób jednoznaczny dowodzi, jakim groźnym bagnem moralnym są sitwy rządzące dziś światem zachodnim (z USA i Unią Europejską na czele).
  Rządy te złożone z niemoralnych osobników starają się przedstawiać Rosję jako niebezpiecznego agresora zagrażającego pokojowi światowemu, którego to pokoju rzekomo strzegą jak oka w głowie amerykańscy i unijni politycy.

  W rzeczywistości zaś to oni stanowią zagrożenie dla Narodów Świata.
  To USA jest międzynarodowym bandziorem i terrorystą napadającym po bandycku na nikomu nie zagrażające Państwa. Przykłady można by mnożyć: Korea, Wietnam, Granada, Nikaragua, Panama, Haiti, Irak, Afganistan, Egipt, Libia, czy też Jugosławia, gdzie gangstero-pastuchy siały śmierć i zniszczenie w imię imperialnych urojeń amerykańskiej mafii bankierskiej.

  Mafia ta ukazuje swe diaboliczne oblicze, oskarżając Rosję o agresję wobec Ukrainy tylko dlatego,
  że rosyjskie władze zapowiedziały (i słusznie!), że staną w obronie rosyjskich obywateli Krymu,
  którzy stanowią tam ponad 60 procent ludności.

  Ci sami mafiozi amerykańscy niewiele ponad 10 lat temu napadli zbrojnie na Jugosławię,
  zabijając tysiące Jugosłowian i odrywając od niej prowincję Kosowo-Metochija
  pod pretekstem obrony żyjących tam muzułmanów.

  I wtedy owa mityczna „społeczność międzynarodowa” jakoś nie krzyczała o pogwałceniu integralności Państwa Jugosłowiańskiego, nie protestowała przeciwko ludobójstwu dokonanemu przez władze USA na słowiańskim Narodzie serbskim, a pookrągłostołowi władcy Polski dziś tak histerycznie protestujący przeciwko odłączeniu się Krymu od zanarchizowanej Ukrainy jako jedni z pierwszych uznali niepodległość Kosowa.
  Na tym przykładzie widać wyraźnie przewrotność, obłudę i zakłamanie gangstersko-pastuszych
  władz USA i wysługujących się im szulerów pookrągłostołowych rządzących od 1989 roku Polską.

 7. wanderer said

  To jest dyplomata?
  Na podworku za takie slowa dostalby w gebe.

 8. Zerohero said

  Alan Grzegorz Braun pierniczyl, że Syria to ustawka. Zapewne wziął za dobrą monetę dyplomatyczne zachowania Rosji i USA a nie zauważył różnic w konflikcie (Rosja za rządem USA za terrorystami). JUŻ PO DYPLOMACJI.

 9. Francuskie radio RTL podało, że dwie godziny temu rozpoczęła się bitwa o Mossul (drugie miasto Iraku). Radio stwierdziło, że „Mossul musi być zdobyty przed wyborami amerykańskimi, bo zwycięstwo będzie dowodem na to, że demokraci potrafią się czynnie angażować w polityką realną i że taki znak jest potrzebny Hilarii C. do zwycięstwa nad Trumpem”.

 10. peacelover said

  …Tym razem to USmanska najemna banda (umiarkowani !!)
  beda blagali o zawieszenie broni !!! Brawo Putin !!

  Moze juz niedlugo koniec tego calego burdelu !?

 11. revers said

  „Za nami już sfałszowane prezydenckie nominacje Demokratów, a reality show amerykańskich wyborów wciąż trwa. Środki masowego przekazu tworzą sensacje wokół żenującego sporu narodowego o to, kto z dwójki kandydatów jest mniej szalony. Po jednej stronie mamy Donalda Trumpa,opisywany jako typowy narcyz, a po drugiej – Hillary Clinton, która często jest przedstawiana jako socjopatka. Przyklejanie kandydatom takich etykietek przyciąga uwagę publiczności i przeciwstawia jedno zaburzenie osobowości drugiemu.
  Jest to sponsorowana przez korporacje farsa wyborcza, która jak zwykle odciąga uwagę społeczeństwa od prawdziwej władzy, kryjącej się na zapleczu. …”

  http://kochanezdrowie.blogspot.com/2016/09/zalegalizowana-patologia-fasada.html?m=1

 12. revers said

  Ambasador Rosji wezwany do MSZ Hollandii, szkuje sie nowa ofensywa dyplomatyczna z szukaniem winnych osobowo i podklad ala Balkany.

  https://de.sputniknews.com/politik/20160930/312771360/mh17-bericht-russland-niederlande-kritik-botschafter.html

 13. peacelover said

  Kirby grozi Rosji terroryzmem ! No wlasnie !
  Jego slowa sa dowodem na to, ze USA to panstwo TERRORYSTYCZNE. !!

  Nie dziwmy sie wiec, ze ludzkosc juz dazy do likwidacji tego panstwa.

  Moze uda sie skutecznie unieszkodliwic swiatowy TERRORYZM,

  ale czy uda sie uniknac III WW !!!

Sorry, the comment form is closed at this time.