Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Zacharowa: władze Polski celowo dążą do pogorszenia stosunków z Rosją

Posted by Marucha w dniu 2016-09-29 (Czwartek)

Odmowa polskich władz położenia kresu aktom wandalizmu względem grobów żołnierzy radzieckich świadczy o zamiarze kierownictwa Polski celowego działania na rzecz pogorszenia dwustronnych stosunków z Rosją – oświadczyła w czwartek na briefingu rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

Przedstawicielka resortu dyplomacji zwróciła uwagę na to, że „w Polsce trwają bachanalia wokół rosyjskich miejsc pamięci, które odnoszą się do okresu II wojny światowej”. Przede wszystkim już drugi raz w tym miesiącu zbezczeszczono pomnik żołnierzy Armii Czerwonej w województwie mazowieckim. Kolejny pomnik poległych czerwonoarmistów pad ofiarą wandali w województwie dolnośląskim. Ten obiekt został niedawno odrestaurowany przez polskie stowarzyszenie KURSK.

— Wydaje się, że władze w Warszawie już nie są w stanie kontrolować tego, co się dzieje na ziemi. Choć w sumie tutaj należy zrozumieć, że obecnie dzieje się to w dużej mierze za przyzwoleniem władz. To wojna z pomnikami i ideologicznie niewygodnymi miejscami pamięci – podkreśliła Zacharowa.

— Traktujemy ignorowanie naszych uzasadnionych żądań położenia kresu fali wandalizmu jako dowód intencji kierownictwa Polski celowego działania na rzecz dalszego pogarszania dwustronnych stosunków – oceniła rzeczniczka.

– Żądamy, aby przywrócono pierwotny wygląd pomnikom, odnaleziono i ukarano sprawców oraz podjęto kompleksowe działania, które zapobiegną podobnym incydentom w przyszłości – dodała.

https://pl.sputniknews.com

Mamy pewne podejrzenia odnośnie plemiennego pochodzenia sprawców tych aktów wandalizmu…
Admin

Komentarze 33 to “Zacharowa: władze Polski celowo dążą do pogorszenia stosunków z Rosją”

 1. Marta1973 said

  Nie ma pan racji, panie Gospodarzu. Niech sobie ci nieproszeni nachodźcy leżą w grobach, ale utrzymywać postawionych im przez sowiecką agenturę rządzącą kiedyś Polską pomników nie należy. Powiem więcej – nie wolno. Nikt nigdy polskojęzycznych, sowieckich renegatów nie upoważniał do stawiania jakichś „pomników wdzięczności” najeźdźcom z 17 września 1939 roku, mordercom i gwałcicielom, czy to polskich kobiet, czy to jałówek.

  I proszę nie prawić mi komunałów i „mądrości”, że bez ich ofiary nie byłoby dzisiaj Polski. Otóż byłaby i to o wiele większa i piękniejsza.

 2. Bodzio said

  (…) bez ich ofiary nie byłoby dzisiaj Polski. Otóż byłaby i to o wiele większa i piękniejsza.
  Bez większej nadziei na sensowną odpowiedź zadam pytanie: a jakim to mianowicie cudownym sposobem?

 3. Yah said

  Ad 2

  Panie Bodzio szkoda pytać i tłumaczyć takie andersowsko-rettingerowskie bredzenie. Ja już Pani Macie tłumaczyłem kiedyś w czym rzecz, ale chyba nie zrozumiała

 4. Marucha said

  Re 1:
  Pani Marto, to nie rosyjscy żołnierze, ale żydowskie NKWD dokonało tego, o czym Pani pisze,(częściowo fantazjując). Zresztą trwało to dość krótko. Po 1956 roku nie było już w Polsce bolszewizmu.

  Gdyby nie tak znienawidzone przez Panią ZSRR, Polska po 1945 stała by się częścią „Zachodu”, wraz ze wszystkimi tego konsekwencjami, jakie możemy dziś obserwować: zero własnej gospodarki, prawie zero banków, totalne podporządkowanie lucyferianom, prawdopodobnie szeroki analfabetyzm, moralna degrengolada etc. etc.

  A teraz pytanie: na kogo właściwie napadło ZSRR 17 września 1939, skoro rząd II RP zwiał za granicę i państwo przestało istnieć?

 5. NICK said

  Szkoda czasu i atłasu na Martę1973… .

  Tak to i ono wygląda…
  Admin

 6. Dziadzius said

  Kiedys Putin z pewna duma ( no i sekretnym wymaganiem) powiedzial ze Polska winna jest podzieki i holdu tym Rosyjskim zolnierzom co w jej oswobodzeniu dali swe zycie– Ladny sentymnet ale nie zupelnie prawdziwy bo po pierwsze wojska rosyjskie nie walczyly z niemcami w celu oswobodzenie Polski -one walczyly przew niemcom jako najezdzcom na Rosje- a sprawa Polski byla juz obopulnie zalatwiona w 39 roku traktatem rosyjsko-niemieckim ktoren to traktak zapwenil rozbior i zgon Polski i pozwlil na wybuch Drugiej Wojny Swiatowewe,- a to ze wojska rosyjskie walczac przeciw niemcom przeszly z pozoga i zniszczeniem przez ziemie POLSKIE to tylko wypadek geograficzny a nie altruistyczny- bo oswobodziciel nie ciagnie ze soba juz na swierzo upieczony i nie legalny rzad poddany swoim politycznym zamiarom -bo oswobodziciel nie siedzi przez Wisle kiedy Polacy walcza z okupantenm ( tym samym co niby rosja od niego nas oswobodzila] – bo oswobodziciel nie zabrania londowania samolotom allinackim z POMOCA dla Warszawy- bo owobodziciel nie karze tych Polakow z Polsko-rosyjskiego Wojska Ludowego co plyneli by pomodz Warszawie- no bo oswobodziciel nie siedzi na oswbodzonej ziemi przez 50 lat i nie zostawia po sobie takie komunistyczne gnidy co jeszcze dzis na Polskiej zyja krwi. .

  ======
  Pan miesza w jedną całość rolę WOJSKA rosyjskiego i rolę NKWD, czyli Żydów.
  Admin

 7. Yah said

  Powtarzam do znudzenia – Ribbentrop – Mołotow to konsekwencja Piłsudski – Lenin. Trzeba jaśniej tłumaczyć , że ZAWSZE ponosi się konsekwencje swoich uprzednich czynów i na nic zdaje się gadanie, że się nie musiało, nie miało interesu. po prostu płaci się rachunek – i tak niewielki za to co przecierpieli Rosjanie. No ale żeby to zrozumieć trzeba widzieć trochę dalej niż czubek własnego, pseudopatriotycznego, samolubnego, wyidealizowanego i oderwanego od głowy nosa.

 8. Yah said

  „w Polsce trwają bachanalia wokół rosyjskich miejsc pamięci, które odnoszą się do okresu II wojny światowej”

  Za to tez przyjdzie zapłacić prędzej niż myślimy …. zostaniemy ukarani tym razem nie agresją tylko ….. obojętnością.

 9. Greg said

  Ma Pan całkowitą rację Panie Yah.

 10. Boydar said

  Staram się nigdy nie podpierać żadnymi źródłami ani autorytetami. Czasem mi się udaje lepiej, czasem gorzej. Teraz bezczelnie podeprę się wyłącznie własna pamięcią przeczytanych niegdyś tekstów.

  Przed wojną (II światową), 18% ludności było poza prawem, każdym naszym. Jeżeli nawet przyjmiemy, że było nasze. Podlegali wyłącznie jurysdykcji kahału.

  Przed tą samą wojną, około 90% kamienic w Warszawie nie stanowiło formalnie naszej własności. Naszej czyli polskiej.

  Rządy przed wybuchem wojny, w prawie całym dwudziestoleciu, sprawowali w przerażającym procencie sprzedawczycy i kolaboranci.

  Blitzkrieg w ’39 miał dopełnić wielosetletnich przygotowań.

  Ja się pytam, z czym do gości ? Nikt i nigdzie nie miał już żadnego pomysłu, jak zatrzymać absolutnie totalną katastrofę. Na zaawansowaną gangrenę jest tylko jedna metoda. Teraz czepiamy się chirurga, że wziął do ręki piłę.

  Pier.dol się sama, Martusiu.

 11. Yah said

  Ad 10

  Panie Boydar niech Pan mnie nie straszy ( ja naprawdę na poważnie). Pan zdaje sobie sprawę jaka gangrena dookoła ? Że zagraża pozostałym , niewielu ale jeszcze zdrowym członkom ? A chirurga ani widu ani słychu choćby z piłą ….

 12. Boydar said

  Ja ? Straszę ? Ależ co Pan … gdzieżbym śmiał. Ja tylko opowiadam o dawnych czasach.

 13. Dziadzius said

  @7-Yah,-
  Jakos przemyknal mi sie ten urywek histerii i nic nie wiem i nie slyszalem o traktacie Pilsudski-Lenin – Co bylo uzgodnione? Czy to byla ugoda o nie agressi i dlatego niemcy i rosja podpisaly 4 rozbior POlski – Czy moze ze Polska nie domagala sie zwrotu wiekszych obszarow ziemi zagrabionej przez Cara? ( Smolenska i Minska)
  No po prostu nie mam zielonego czy nawet rozowego pojecia o tym Leninowskim Traktacie — jak i tez o tym cytacie z Panskiego postu
  **””po prostu płaci się rachunek – i tak niewielki za to co przecierpieli Rosjanie. No ale żeby to zrozumieć trzeba widzieć trochę dalej niż czubek własnego, pseudopatriotycznego, samolubnego, wyidealizowanego i oderwanego od głowy nosa.””** i dlatego nie rozumiem za jaki to rachunek i za co Przecierpieli rosyjanie?–
  a znow co do amputacji nosa ( choc co prawda pcham go w rozne pfuu)- to bez chirrurga i calusa ani w krok-HaHa
  Ale tak do sedna-Co naprawde Pilsudski i Lenin uzgodnil? Na SERIO ! CO?

 14. Julian said

  Kto postawi pomnik tym rodakom w Archagielsku w Kazahstanie co pomarli w katorgach.Ja dziekuje za takie wyzwolenie tylko dlatego ze Berlin jest za Odra.Kazdy kacapski pomnik powinien byc zniszczony.

  Głupiś Pan, powiem bez ogródek. I barbarzyńca.
  Admin

 15. Czesław said

  Jest punkt widzenia Polaka i punkt widzenia Rosjanina, należy o tym rozmawiać ale najważniejsze są fakty. Rosjanie „rżną głupa”, że 17-ego września 1939 r. nie istniał a potem nie było gehenny Kresowian. Jaka Polska była taka była to była nasza sprawa, ale ani Niemców ani Rosjan myśmy nie zapraszali, nawet mieliśmy z nimi pakty o nieagresji. Obydwa te państwa zdradziecko złamali te umowy o nieagresji. Obecnie nikt grobów radzieckich nie dewastuje, są usuwane tylko pomniki dominacji rosyjskiej nad Polską.

 16. Yah said

  ad 13

  Szanowny Panie Dziadziusiu po prostu podpisanie przez bolszewików i Polskę Traktatu Ryskiego ( ratyfikowany przez Naczelnika Państwa 16 kwietnia 1921) oznaczało dla bolszewików jedno – możliwość koncentracji sił i ostateczna rozprawę z Białymi. W razie kontynuowanie walk przez Polskę Białym byłoby łatwiej pokonać bolszewików. Nie byłoby bolszewików, nie byłoby NKWD, nie byłoby 17 września i Katynia, nie byłoby lagrów. Nie oszukujmy się, ale carskie zesłania na Syberię, szczególnie dla politycznych do w porównaniu z łagrami wczasy.

  Panie Dziadziuś, skoro ja za drobniejsze przewinienia dostaję od Pana Boga po tyłku, to dlaczego Naród za TAKIE przewinienia ma nie dostać po głupim łbie. No dlaczego ?

  W tym wypadku to jest ta ewangeliczna drzazga w oku Rosjan i belka w oku Polaków. Przecież na złość Rosji Polska ułatwiła zwycięstwo bolszewikom, nie przewidując konsekwencji. A przecież wśród Polaków było wielu, którzy byli w Piotrogrodzie i wiedzieli do czego bolszewicy są zdolni.

  Całą historie możemy rozpatrywać jako grę interesów, albo jako konsekwencje czynów. W pierwszym przypadku to ludzki , a w drugim szerszy transcendentny punkt widzenia. Ja na stare lata widzę coraz lepiej z tego drugiego punktu, przy czym historii nie na się wytłumaczyć gra interesów, ale da się łatwo wytłumaczyć jako kare za zło, nagrodę za dobro, walkę dobra ze złem oczywiście z szerszej , a nie długości ludzkiego życia perspektywie.

  Oczywiście nie należny przesadzać, że od nas ludzi wszystko zależy. Rosjanie też nie są bez winy, ale ich wina nie tkwi tam, gdzie ją widzą Polacy a w nihilizmie inteligencji rosyjskiej, w prześladowania starowierców, w pańszczyźnie w uległości urzędników ( pamiętajmy, że schlebianie innym ludziom, to grzech przeciwko drugiemu przekazaniu). Na zakończenie ujmę to tak – i Polska i Rosja są w czyśćcu – Rosja wychodzi powoli, a Polska tkwi po uszy, tylko uważa, że dostała się tu nie z własnej winy, tylko wciągnęła ja tu Rosja ;). Nie mam pojęcia jak potoczy się dalsza historia, nie potrafię zaglądnąć w dusze Rosjan i Polaków, nie znam prawdziwych intencji jednych i drugich. Nie mniej warto się przyglądać wydarzeniom właśnie w kontekście nagród za dobro i kar za zło. Jeśli spotyka nas zło to często dlatego, że daliśmy się zwieść szatanowi i UNIEMOŻLIWILIŚMY pomoc Panu Bogu ( mamy w końcu wolną wolę). Pewnie znów coś nie tak napisałem ale niezawodni Panowie Boydar i JO na pewno to wychwycą i wyprostują.

  Pozdrawiam Pana, Panie Dziadziuś

 17. Yah said

  Ad 15

  Ha, ha, ha, a Francja i Anglia nie złamały ZDRADZIECKO umów sojuszniczych. Zastanów się człowieku co piszesz.

 18. Boydar said

  @ Pan Czesłąw (15)

  „… Jaka Polska była taka była, to była nasza sprawa …”

  to jest właśnie kłamstwo założycielskie również dzisiejszej rzeczywistości. Nie twierdzę że jest Pan kłamcą, ale kłamstwa bezmyślnie Pan powtarza. Polska wymknęła się nam z ręki, z racji naszej głupoty i bezduszności i dość dawno przestała być wyłącznie naszą sprawą. Głównie była (i jest) sprawą obcych. W sprawach operacyjnie strategicznych ludzkiego pojmowania, mamy gów.no do powiedzenia.

  Pisze Pan również – „… są usuwane tylko pomniki dominacji rosyjskiej nad Polską /…/ nikt grobów radzieckich nie dewastuje …” (zmieniłem szyk zdania w cytacie)

  Czyli co, Rosjanie podczas WYZWALANIA KOLEJNYCH OBSZARÓW na drodze do Berlina, powinni występować jako pojedynczy żołnierze i w pierwszej kolejności prowadzić pokojowe negocjacje z SS i Wermachtem – „może byście się tak wycofali z takiej to a takiej wsi”

  Czy świadomie sprowadza się Pan do poziomu Pani Marty ?

  A same groby dewastowane są również, tylko Pan nie chce o tym wiedzieć.

 19. guła said

  A mogli się skrzyknąć i pójść na tych bolszewików, tak jak dziś na FR.

 20. guła said

  #6 Józef Broz Tito potrafił rozwiązać ten dylemat. Porozumienie zawarte z sowietami wraz Niemcami wymiotła ich również z Jugosławii. Aż dziw że obie strony dotrzymały umowy. No generalnie.

 21. revers said

  re14
  no kto?

 22. Nikt said

  Ad 16 Yah

  Znam historię carskiego oficera; Polaka ze szlacheckim rodowodem, resztówką majątku, herbem itp, który po klęsce Białych popełnił samobójstwo… przynajmniej taki powód jest przypominany w rodzinie tego Polaka… jako jedyny powód jego decyzji – „zawalił” mu się świat…. i przyszłość…
  Rodzina w Posce przechowoje po nim bardzo wiele pamiątek… ale wnuczki i prawnuki tego właśnie Polaka od kilkudziesięciu lat się germanizują – z własnej woli …

 23. Yah said

  ad 22

  Smutne …..

 24. guła said

  Do Wersalu na pokojową konferencję Bolszewików ani Białych Rosjan nikt nie zaprosił. Kajzerowscy znaczy II Rzesza występowała w roli pokonanych. Musiało dojść do porozumienia Rosjan z Germańcami. Do rozmów doszło w Rapallo, czego konsekwencją był traktat w Locarno (a i za razem totalna kompromitacja przedstawicieli naszego nieszczęśliwego kraju. O czym zapewne pisze Pan Boydar?) Odwieczne stosunki militarne i gospodarcze obu tych – byłych 🙂 – najeźdźców nadal są aktualne – traktat lizboński. Stąd i „owocowy” przewrót na Ukrainie i obamoskie resety.

  Nie wyrażam swojego zdania na powyższe. Sumuję coby się nie pogubić.

 25. Gościo said

  A teraz pytanie: na kogo właściwie napadło ZSRR 17 września 1939, skoro rząd II RP zwiał za granicę i państwo przestało istnieć? .A jak myślisz Pacanie?

  Kolego „Gościo”, nie jest dobrym pomysłem obrażanie gospodarza forum.
  A więc zamknij drzwi za sobą z drugiej strony, gnojku.
  Admin

 26. hulsz said

  Pani Zacharowa powinna wiedziec ze wladze Polski a Polacy to dwie rozne rzeczy.Przeciwstawne jak ogien i woda.

 27. hulsz said

  ad.1 I proszę nie prawić mi komunałów i „mądrości”, że bez ich ofiary nie byłoby dzisiaj Polski. Otóż byłaby i to o wiele większa i piękniejsza.

  To niby kto mialby utworzyc ta Polske wielka i piekna ??Niemcy ktorzy kawalek po kawalku zamieniali wszystko w pyl a Polakow w popiol.Czyzby sie Pani zaszczepila na grype i rtec ze szczepionki zaczyna pustoszyc mozg??

 28. Boydar said

  „Mimo wszystko”, Panie Gajowy, pytanie „na kogo” warte jest zastanowienia. Moim zdaniem na nikogo. Dokładnie tak samo jak w Syrii; tyle że u nas nie było już wtedy legalnego przedstawiciela Polski, który mógłby wystosować prośbę o interwencję. Choć jednak cichy rozkaz padł – nie atakować Rosjan. I nie wydał go sołtys Wąchocka.

 29. Yah said

  Ad 28

  No właśnie kto i po co wydal rozkaz „Z Sowietami nie walczyć …” . czyżby ci sami , którzy podpisywali Traktat Ryski. Rozumiem, że ci „genialni” przedwojenni politycy i w 1921 i w 1939 roku nie zdawali sobie z konsekwencji swoich poczynań dla Polaków. A może ….. robili to celowo i premedytacją , żeby ….. nas zniszczyć. Obserwując teraźniejszość i powolne konanie resztek narodu oraz odwoływanie obecnych elit do tradycji sanacyjnych teza ta wydaje się być całkiem prawdopodobna.

 30. Dziadzius said

  @16-Yah- no wypada mi chyba tez z odpowiednia godnoscia…
  Szanowny Panie Yah,
  Zgadzam sie z Pana opinia co do Traktaty Ryskiego ze ten Traktak nie byl dla Polski bardzo korzystny bo niby historia mowi ze wygralismy wojne i powinnismy byli dyktowac warunki a nie przyjmowac warunki -ale uwazam ze Polska byla bez poparcia [oprucz braci Wegrow] od reszty Europy. Francja przyslala nam[ DeGaul-a] i stare karabiny bez amunicji a anglja do dzis jeszcze nic nie przyslala bo niby obsluga portowa pod kontrola komunnistyczna nie chciala ladowac broni i pomocy do Polski w wojnie z rosja. NIemcy nie tylko ze zatrzymywaly francuskie pociagi jadace przez niemcy to tez daly bezwarunkowy azyl i moznosc powrotu do rosji dla wielkiej czesci wojsk rosyjskich co przekroczyly ich granice do Prus. [Nam gonic nie kazano] Ukraina [ po Petlurze] byla juz prawie w rekach komuny. No i Litwa tez miala pobity nos za Wilno.[Nie wiem co bylo z Czechami] –Tak ze naszych alliantow nie bylo az tak wiele [raz] a Pilsudski zle czy dobrze wiedzial ze dalsza wojna z rosja nie da ( samotnej) Polsce wygranej bo w odwecie kacapy mogliby nas czapkami nakryc.
  Uwazam ze co do „bialych” to juz w 20 roku oni nie byli wazna sila przeiw leninowi – bo amerykanie i anglicy z Murmanska daleko nie wyszli i ich pomoc byla wiecej dyplomatyczna niz wojskowa i byla minimalna tak ze „biali” juz „znikali”.
  Tak Polacy chyba juz od Zolkiewskiego i przez Powstania Styczniowe i Listopadowe wiedzieli i wiedza co te tatarskie kalmuki moga zrobic i robia.
  Musze tez wspomniec ze stare przyslowie mowi ze Pan Bog nie jest rychliwy ale sprawiedliwy i ze wedlug Torah to zajelo MU 400+ lat zanim wyzwolil zydow z Egiptu a my dopiero siedzimy w naszym „kaka” chyba +/- 200 lat — i patrzac tak chetnie z nadzieja i usilnie jak moge NIE WIDZE zadnego Polskiego Mojrzesza ale wide kupe judaszow co nawet nie potrzbuja 30 srebrnych by Polaka sprzedac w obce kajdany.
  Pozdrawiam i na wzajem Czesc

 31. Premizlaus said

  Jedyne, co tutaj można zmienić, to tylko pousuwać radzieckie pentagramy i powstawiać krzyże. Resztę zostawić i za poległych się modlić.

 32. Marta1973 said

  Panie „Boydar” i panie „Gajowy”.
  Bywszyje towarzysze z UB/SB. Żegnam.

  (…)

  No cóż, nikt tu Pani nie cenzurował, komentarz mógł być zatrzymany przez system – ale Pani reakcja sprawiła, że jednak Panią zablokuję.
  Admin

 33. Yah said

  Ad 30

  To nie tak Panie Dziadziusiu, ale ja już nie ma siły tłumaczyć. Powiem inaczej Pan Bóg swoje , ludzie swoje – i chodzi o to by zrozumieć co Pan Bóg dla nas, dla narodu, dla Polski przyszykował. Jak tego nie zrozumiemy i będziemy sądzić i robić po swojemu to za przeproszeniem g…no z tego wyjdzie. Jak na razie cały czas staramy się robić po swojemu ale nic nie wychodzi. W takim razie należy się cofnąć wstecz do momentu, kiedy zaczęliśmy robić coś nie tak, coś nie zgodne z tym co pan Bóg dla Polaków zaplanował. Nie wiem 200, 400 czy 1000 lat wstecz. To znaczy wiem, ale nawet jak napiszę wszyscy mnie wyśmieją ….

  To tak do przemyślenia wszystkim ….

Sorry, the comment form is closed at this time.